TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vendimi i “punonjësve të Kolegjit”

Shekulli - 17.07.2011

Nga Eridian Salianji Së fundi, siç është bërë e njohur për të gjithë, punonjësit e Kolegjit Zgjedhor të Gjykatës së Apelit dhanë vendim për rrëzimin e kërkesë-padisë së PS-së me objekt “Anulimin e vendimit nr. 1160 të KQZ datë 28.6.

E vërteta e 500 mijë eurove sipas gjyqtarëve

Shekulli - 17.07.2011

Gjyqtarët e Kolegjit Zgjedhor kanë thyer për herë të parë heshtjen që i kishte pushtuar gjatë dy muajve të procesit zgjedhor duke kthyer përgjigje mbi akuzat e Partisë Socialiste.

Presidenca: Gjyqtarët s'janë ankuar tek ne

Top Channel - 17.07.2011

Letra e anëtarëve të Kolegjit Zgjedhor drejtuar Presidentit të Republikës, Bamir Topi, mbetet e pakonfirmuar. Burime zyrtare nga ky institucion deklaruan dje se “në adresë të institucionit nuk ka mbërritur asnjë letër nga gjyqtarë të ...

Tre gjyqtarët e Kolegjit Zgjedhor: Po na provokojnë me akuzat për 500 mijë euro

LajmiFundit - 17.07.2011

Tre gjyqtarët e Kolegjit Zgjedhor kanë hedur poshtë akuzat e bëra nga eskponentë të Partisë Socialiste për marrjen e 500 mijë eurove me qëllim favorizimin e maxhoancës në paditë e bëra në Kolegj për rezultatin e Tiranës nga partia ...

Tom Ndreca: Nuk ka gjyqtar ne bote qe te guxoje te marre para!

24 orë - 17.07.2011

Gjyqtarët e Kolegjit Zgjedhor kanë thyer për herë të parë heshtjen që i kishte pushtuar gjatë dy muajve të procesit zgjedhor duke kthyer përgjigje mbi akuzat e Partisë Socialiste.

BE: Kolegji Zgjedhor nuk fshiu dyshimet

Top Channel - 17.07.2011

Pas Shteteve të Bashkuara të Amerikës edhe Bashkimi Europian deklaron se Kolegji nuk fshiu dyshimet për votat dhe rezultatin në Tiranë, që thelloi krizën dhe polarizimin politik.

Bashkimi Evropian : Kolegji Zgjedhor nuk fshiu dyshimet

24 orë - 17.07.2011

Pas Shteteve të Bashkuara të Amerikës edhe Bashkimi Europian deklaron se Kolegji nuk fshiu dyshimet për votat dhe rezultatin në Tiranë, që thelloi krizën dhe polarizimin politik.

Anëtarët e Kolegjit Zgjedhor letër ambasadave: Na mbroni nga sulmet e PS

LajmiFundit - 16.07.2011

Anëtarët e Kolegjit Zgjedhor që shqyrtuan padinë në lidhje me zgjedhjet e 8 majit në Tiranë i kanë shkruar letër presidentit të Republikës Bamir Topi dhe ambasadorëve të SHBA dhe BE ku kërkojnë mbrojtje ndaj akuzave që po u bën Partia ...

Kolegji,letër Topit,BE,SHBA: Na mbroni nga sulmet e PS

Panorama - 16.07.2011

Të vënë përballë akuzave të njëpasnjëshme të Partisë Socialiste, gjyqtarët e Kolegjit kanë kërkuar mbështetjen e Presidentit dhe të institucioneve ndërkombëtare në vendin tonë.Burime zyrtare pranë Gjykatës së Apelit konfirmuan dje për ...

Kolegji Zgjedhor, letër Topit, KE, SHBA: Na mbroni nga sulmet e PS

Botasot - 16.07.2011

Të vënë përballë akuzave të njëpasnjëshme të Partisë Socialiste (PS), gjyqtarët e Kolegjit Zgjedhor kanë kërkuar mbështetjen e Presidentit dhe të institucioneve ndërkombëtare në Shqipëri.

Balla: Gjyqtarët e Kolegjit u paguan në zyrën e Argita Berishës

Shekulli - 15.07.2011

TIRANË – Një ditë pas akuzave për marrje të një shumë prej 500 mijë eurosh nga çdo anëtar i Kolegjit Zgjedhor për marrjen e një vendimi mbi Bashkia e Tiranës, Partia Socialiste ka dhënë të tjera detaje për korrupsionin në radhët e trupës ...

Balla: Gjyqtarët e Kolegjit u paguan në zyrën e Argita Berishës

24 orë - 15.07.2011

Një ditë pas akuzave për marrje të një shumë prej 500 mijë eurosh nga çdo anëtar i Kolegjit Zgjedhor për marrjen e një vendimi mbi Bashkia e Tiranës, Partia Socialiste ka dhënë të tjera detaje për korrupsionin në radhët e trupës gjykuese.

PS: E dimë se në çfarë zyrash i bënë pazaret gjyqtarët e Kolegjit

Panorama - 15.07.2011

Deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla, akuzoi dje gjyqtarët e Kolegjit Zgjedhor se janë paguar për të dhënë vendime në favor të kandidatit të PD-së për Bashkinë e Tiranës, Lulzim Basha.

Ruçi: Gjyqtarët morën 500 mijë euro për çdo vendim

Shekulli - 14.07.2011

Kryetari i Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste, Gramoz Ruçi ka thyer heshtjen e gjatë dhe ka folur për rezultatin e zgjedhjeve në Tiranë. Për herë të parë ai komentuar edhe gjyqtarët e Kolegjit Zgjedhor, të cilët i akuzon se kanë ...

Gramoz Ruci : Gjyqtaret moren 500 mije euro per cdo vendim

24 orë - 14.07.2011

Gramoz Ruci Kryetari i Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste, Gramoz Ruçi ka thyer heshtjen e gjatë dhe ka folur për rezultatin e zgjedhjeve në Tiranë.

Ruçi "kërcënon": PS do kundërshtojë me barrikadë hyrjen e Bashës në Bashki, korruptoi gjyqtarët me 500 mijë euro secili

Albnow - 14.07.2011

Kreu i Grupit Parlamentar socialist, Gramoz Ruçi, i ftuar në... emisionin “Debat” të gazetarit Alfred Peza, në Vizion Plus, tha se PS do të kundërshtojë hyrjen e Lulzim Bashës në Bashkinë e Tiranës.

Ruçi: Nuk do ta lejojmë Bashën në bashki

Albeu.com - 14.07.2011

Kreu i Grupit Parlamentar socialist, Gramoz Ruçi, i ftuar në emisionin Debat të gazetarit Alfred Peza, në Vizion Plus, tha se PS do të kundërshtojë hyrjen e Lulzim Bashës në Bashkinë e Tiranës.

Ruçi: Barrikadë që të mos lejojmë Bashën në Bashki

Panorama - 14.07.2011

Kreu i Grupit Parlamentar socialist, Gramoz Ruçi, i ftuar në emisionin “Debat” të gazetarit Alfred Peza, në Vizion Plus, tha se PS do të kundërshtojë hyrjen e Lulzim Bashës në Bashkinë e Tiranës.Ruçi tha se nuk i njeh zgjedhjet në Tiranë, ...

Akuzat e PS-së ndaj Kolegjit s’kanë të ndalur

ABC News - 14.07.2011

Partia Socialiste duket se nuk njeh kufij, përsa i përket shpikjeve për manipulim të opinionit publik. Kreu i Asamblesë Kombëtare Gramoz Ruçi, në një intervistë ka deklaruar se gjykatësit e Kolegjit Zgjedhor, kanë marrë secili 500 mijë ...

S’kanë të ndalur akuzat e PS-së ndaj Kolegjit Zgjedhor

Botasot - 14.07.2011

Partia Socialiste (PS) duket se nuk njeh kufij, për sa i përket shpikjeve për manipulim të opinionit publik. Kreu i Asamblesë Kombëtare Gramoz Ruçi, në një intervistë ka deklaruar se gjykatësit e Kolegjit Zgjedhor, kanë marrë secili 500 ...

Rama: Ndërkombëtarët të pranojnë manipulimin

Panorama - 14.07.2011

Kreu socialist, Edi Rama, i kërkoi dje faktorit ndërkombëtar në Shqipëri të pranojë manipulimin e zgje-dhjeve në Tiranë.Gjatë një deklarate për mediat dje në mesditë nga selia rozë, Rama u kujtoi ndërkombëtarëve të mos bëjnë deklarata për ...

Ruçi: Barrikadë që të mos lejojmë Bashën në Bashki

Koha.net - 14.07.2011

Tiranë, 14 korrik - Kreu i Grupit Parlamentar socialist, Gramoz Ruçi, i ftuar në emisionin “Debat” në Vizion Plus, tha se PS do të kundërshtojë hyrjen e Lulzim Bashës në Bashkinë e Tiranës.

Kolegji: Pse rrëzuam kërkesën e PS-së

Shekulli - 13.07.2011

Kolegji Zgjedhor ka zbardhur dje vendimin për rrëzimin e kërkesës së Partisë Socialiste mbi pavlefshmërinë e zgjedhjeve për Bashkinë e Tiranës. Dokumenti prej 9 faqesh është dorëzuar në sekretarinë e Gjykatës së Apelit dhe është firmosur ...

Për Berishën vendimi i Kolegjit Zgjedhor është historik

Idividi - 13.07.2011

Tiranë, 12 korrik 2011 (MIA) - Kryeministri i Shqipërisë dhe lideri i Partisë Demokratike Sali Berisha, vendimin e kolegjit Zgjedhor, me të cilin konfirmohet fitorja e demokratit Lulzim Basha për kryebashkiak të Tiranës, e konsideron si ...

Maratonistët e dopinguar

Shqipmedia - 13.07.2011

Fadil LUSHI Dikur baba im, i udhëhequr nga shprehjet proverbiale shqiptare, shpesh thoshte se “djali i shehrit burrë nuk bëhet dhe viçi i qytetit nuk bëhet dem me brirë”! Duke iu referuar kësaj shprehje filozofike të popullit, më vajti ...

Kolegji: Argumentet përse e rrëzuam PS për pavlefshmërinë

Panorama - 13.07.2011

Kolegji Zgjedhor zbardh vendimin për rrëzimin e kërkesës së PS-së për pavlefshmërinë e zgjedhjeve në Tiranë.Mesditën e djeshme, anëtarët e trupit gjykues kanë firmosur dokumentin prej nëntë faqesh, të arsyetuar, dhe ua kanë shpërndarë ...

PS sulmon Kolegjin

ABC News - 13.07.2011

Partia Socialiste ka ndërmarrë një fushatë kundër gjyqtarëve të Kolegjit Zgjedhor. Në selinë rozë janë ngritur grupe pune, që drejtohen nga nënkryetari i grupit parlamentar socialist Erion Braçe, për të hetuar mbi anëtarët e Kolegjit.

PS sulmon Kolegjin Zgjedhor

Botasot - 13.07.2011

Partia Socialiste (PS) ka ndërmarrë një fushatë të ashpër kundër gjyqtarëve të Kolegjit Zgjedhor. Siç raportojnë mediet në selinë e Partisë Socialiste (PS) në Tiranë, janë ngritur grupe pune, që drejtohen nga nënkryetari i grupit ...

Edhe komunat në Kolegj. KQZ nuk vendos për pavlefshmëri

Alsat.tv - 12.07.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk mundi të shpallë pavlefshmërinë e zgjedhjeve në tre njësi vendore, përkatësisht në Mollas, Shllak dhe Pishaj pasi opozita votoi kundër.

Kolegji zbardh vendimin për Tiranën: Ankimimi, jashtë afateve ligjore

Shekulli - 12.07.2011

Kolegji Zgjedhor ka zbardhur sot vendimin e datës 8 korrik, i cili rrëzoi ankimimin e Partisë Socialiste në lidhje me shpalljen nga KQZ-ja të Lulzim Bashës si fitues i zgjedhjeve në Tiranë.

Bashkia e Tiranës, Kolegji Zgjedhor zbardh vendimin

Gazeta Start - 12.07.2011

Tiranë - Kolegji Zgjedhor ka zbardhur sot vendimin e publikuar më 8 korrik, kur rrëzoi kërkesën e Partisë Socialiste për pavlefshmërinë e rezultatit për kreun e Bashkisë së Tiranës.

Zbardhet vendimi, Kolegji: Ja pse u rrëzua PS

Alsat.tv - 12.07.2011

Partia Socialiste shkeli të gjitha afatet për të kundërshtuar rezultatin e KQZ-së për Tiranën, që nxori fitues Lulzim Bashën. Ky është argumentimi që ka dhënë Kolegji Zgjedhur në vendimin e zbardhur të datës 8 korrik.

PS në Kushtetuese, gati padia e re për Tiranën

Alsat.tv - 12.07.2011

Partia Socialiste nuk do të ndërpresë betejën ligjore, megjithë vendimin e Kolegjit Zgjedhor që nxorri kandidatin demokrat Lulzim Basha fitues në Tiranë.

Nje mandat i kripur

24 orë - 12.07.2011

Telenovela elektorale e Tiranës mbaroi dje ashtu siç shumëkush e priste: me fitoren në tavolinë të Lulzim Bashës. Përpjekjet disajavore të opozitës për ta bërë korpusin vendimmarrës të zgjedhjeve që të reflektojë mbi aspektet joligjore të ...

Kolegji zbardh vendimin për Tiranën

Albeu.com - 12.07.2011

Kolegji Zgjedhor ka zbardhur të martën vendimin e dhënë në datën 8 korrik, i cili rrëzoi kërkesën e Partisë Socialiste për shpalljen të pavlefshëm të rezultatit për Tiranën Kolegji thekson se kërkesa e PS-së është rrëzuar për pavlefshmëri ...

Kolegji Zgjedhor zbardh vendimin: Basha fitues se PS nuk zbatoi afatet e ankimimit

24 orë - 12.07.2011

Kolegji Zgjedhor ka zbardhur sot vendimin e publikuar ne daten 8 korrik, kur rrezoi kerkesen e PS-se per pavlefshmerine e rezultatit ne Tirane dhe lenien ne fuqi te vendimit te KQZ-se, qe shpalli fitues kandidatin demokrat Lulzim Basha.

Kolegji publikon vendimin: Padia e PS për pavlefshmëri, jashtë afatit

LajmiFundit - 12.07.2011

TIRANE – Lajmifundit – “Kolegji konstaton se neni 123 dhe 160, fraksion 2 i Kodit, ka afatin 3 ditor për të kërkuar pavlefshmrëinë e zgjedhjeve, paditësi nuk e ka respektuar afatin dhe ky afat nuk mund të zgjatet pasi është afat eskluziv”.

Berisha: Kolegji i dha leksion Ramës

Panorama - 12.07.2011

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, vlerësoi dje vendimmarrjen e Kolegjit Zgjedhor për ankimimet e Partisë Socialiste.Gjatë mbledhjes së Grupit Parlamentar demokrat, Berisha akuzoi kreun socialist se përmes animimit të fundit në ...

Kolegji zbardh vendimin për Bashkinë e Tiranës

Ora news - 12.07.2011

Kolegji Zgjedhor ka zbardhur sot vendimin e 8 Korrikut, i cili rrëzoi kërkesën e PS-së, për vendimin e Tiranës. Relatorja e çështjes Sashenka Jonuzi, disa ditë më parë la në fuqi vendimin e KQZ-së, ku Lulzim Basha pozicionohet fitues me 93 ...

Kolegji zbardh vendimin: Padia për pavlefshmëri e PS, jashtë afatit

BalkanWeb - 12.07.2011

TIRANË- Kolegji Zgjedhor ka zbardhur sot vendimin e marrë nga trupa e gjyqtarëve të kryesuar nga realatorja Sashenka Jonuzi, të datës 8 korrik. Kolegji Zgjedhor vendosi në 8 korrik të rrëzojë kërkesën e Patisë Socialiste, ku kërkohej që të ...

Kolegji zbardh vendimin e 8 Korrikut, që la në fuqi Bashën kryebashkiak

ABC News - 12.07.2011

Kolegji Zgjedhor ka zbardhur sot vendimin e tij të datës 8 korrik, me anë të të cilit rrëzoi kërkesën ankimore të Partisë Socialiste për shpalljen e pavlefshme të zgjedhjeve vendore në Tiranë.

Kolegji Zgjedhor, zbardhi vendimin, që la në fuqi Bashën kryebashkiak

Botasot - 12.07.2011

Kolegji Zgjedhor ka zbardhur sot vendimin e tij të datës 8 korrik, me anë të të cilit rrëzoi kërkesën ankimore të Partisë Socialiste për shpalljen e pavlefshme të zgjedhjeve vendore në Tiranë.

Akreditohet Kolegji evropian “Dukagjini”

Telegrafi - 12.07.2011

Kolegjit Evropian “Dukagjini” në Pejë i janë akredituar 4 programe studimi në nivelin Bachelor, ndërsa në nivelin Master i është akredituar drejtimi Menaxhment.

Kolegji zbardh vendimin: Kërkesa e PS, jo ligjore

Panorama - 12.07.2011

TIRANE- Kolegji Zgjedhor ka zbardhur sot vendimin e publikuar ne daten 8 korrik, kur rrezoi kerkesen e PS-se per pavlefshmerine e rezultatit ne Tirane dhe lenien ne fuqi te vendimit te KQZ-se, qe shpalli fitues kandidatin demokrat Lulzim ...

A mund të këtë një kundërsfidë të opozitarizmit?

Shekulli - 11.07.2011

Nga Preç Zogaj Rregjimi i Tiranës e përfundoi në mënyrën me të shëmtuar betejën për marrjen e bashkisë së Tiranës. E humbi në garë, e bëri në tavolinë dhe e mori nën tavolinë.

Votim unanim, Berisha: Kolegji leksion për Ramën

Alsat.tv - 11.07.2011

Finalizimi i zgjedhjeve të 8 majit sjell oferta të reja politike nga demokratët drejtuar socialistëve. Në këmbim të 3/5 të votave në Parlament, e djathta është e gatshme të pranojë çdo amendament që opozita ofron.

Berisha: Fitorja më e thellë që nga 1992, në Tiranë zgjedhjet ishin historike

LajmiFundit - 11.07.2011

TIRANE—Lajmifundit—10909 vota më shumë se koalicioni opozitar në të katër garat e zhvilluara në Tiranë. Ky është bilanci që sipas kryeministrit Sali Berisha ka patur “Aleanca për Qytetarin” në zgjedhjet e 8 majit.

Berisha: Kolegji përmbylli fitoren e PD-së

Albeu.com - 11.07.2011

Vendimi i Kolegjit Zgjedhor për Tiranën përmbylli fitoren e koalicionit të djathtë. Kështu deklaroi sot kryeministri i vendit Sali Berisha në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Demokratik.

Berisha: Vendimi i Kolegjit, historik

Top Channel - 11.07.2011

Pasi Kolegji Zgjedhor ka dhënë edhe vendimin e fundit për zgjedhjet në Tiranë, në komentin e tij të parë kryeministri Sali Berisha tha se vendimi i Kolegjit ishte historik dhe ky sipas tij është një leksion për politikanet që duhet të ...

Berisha:Fituam me 140 mijë vota më shumë, i dhamë leksion Ramës

Albnow - 11.07.2011

Kryeministri Berisha deklaroi sot se vendimi i Kolegjit Zgjedhor ... për Tiranën përmbylli fitoren e koalicionit të djathtë. Duke folur në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Demokratike , Berisha u premtoi gjithashtu kryetarëve të ...

Berisha: Vendimi Kolegjit, përfundimi i procesit zgjedhor

ABC News - 11.07.2011

Kryeministri Sali Berisha në mbledhjen e Grupit të PD-së sot në mesditë ka deklaruar se tashmë është bërë finalizimi i procesit zgjedhor. Kryeministri deklaroi se vendimi i fundit i Kolegjit Zgjedhor, shënoi përfundimin e procesit zgjedhor.

Berisha: Vendimi i Kolegjit, përmbylli fitoren e koalicionit

Ora news - 11.07.2011

Kryeministri Sali Berisha deklaroi sot se vendimi i Kolegjit Zgjedhor për Tiranën përmbylli fitoren e koalicionit të djathtë. Duke folur në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, kryeministri Berisha u premtoi gjithashtu ...

Berisha: Vendimi i Kolegjit, përmbylli fitoren e koalicionit

Botasot - 11.07.2011

Kryeministri Sali Berisha deklaroi sot se vendimi i Kolegjit Zgjedhor për Tiranën përmbylli fitoren e koalicionit të djathtë. Duke folur në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, kryeministri Berisha u premtoi gjithashtu ...

Berisha: Kolegji, leksion të fortë për Ramën

Panorama - 11.07.2011

TIRANË- Leksion të fortë për Ramën dhe gjithë politikanët i ka quajtur kreu i qeverisë vendimet e Kolegjit Zgjedhor, për të cilat ka pranuar se përbëjnë një pasurim të doktrinës elektorale në vend.

Zgjedhjet, Berisha: Në Tiranë fitore historike, Kolegji leksion politikës

BalkanWeb - 11.07.2011

TIRANË- Kryeministri i vendit Sali Berisha në mbledhjen e Grupit të Partisë Demokratike, e vuri theksin tek përmbyllja e procesit të zgjedhjeve të 8 Majit.

Shqipëri: PD fton PS të bashkëpunojë për reformën zgjedhore

VOA - 11.07.2011

Partia Demokratike ftoi sot Partinë Socialiste të opozitës që të nisin bashkëpunimin për reformën zgjedhore. Kryeministri Sali Berisha tha se maxhoranca ishte e gatshme që t'i bashkohej një kërkese të opozitës për të marrë një mendim edhe ...

Berisha fton Ramën për bashkëpunim

Koha.net - 11.07.2011

Tiranë 11 korrik - Vetëm pak ditë, pasi Kolegji Zgjedhor shpalli Lulzim Bashën si fitues të zgjedhjeve lokale për Tiranën, kryeministri Sali Berisha fton kryesocialistin Edi Rama që të bashkëpunojnë për reformën zgjedhore.

PD fton PS të bashkëpunojë për reformën zgjedhore

Botasot - 11.07.2011

Partia Demokratike (PD) ftoi sot Partinë Socialiste (PS) të opozitës që të nisin bashkëpunimin për reformën zgjedhore. Kryeministri Sali Berisha tha se maxhoranca ishte e gatshme që t'i bashkohej një kërkese të opozitës për të marrë një ...