TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tërmet i fortë goditi Maqedoninë

Shqipmedia - 11.09.2016

Një tërmet i fortë me magnitud 3.8 ka goditur sot në mëngjes Maqedoninë në ora 07.00. Tërmeti është ndjerë edhe në Tetovë, Kumanovë dhe Kosovë. Epiqendra ka qenë në Shkup rreth vendit ku u bënë ...

Tërmet i fuqishëm në Shkup

Portalb - 11.09.2016

Mëngjesin e sotëm, rreth orës 7, qytetarët e Shkupin u shqetësuan nga një tërmet i cili u ndje fuqishëm, njofton Portalb. Sipas internet faqes së Qendrës Seizmike Evropiane, tërmeti ka qenë 3.9 ...

Tërmet 4.4 ballë godet shkupin këtë mëngjes!

Lajm - 11.09.2016

Tërmet 4.4 ballë sipas shkallës seizmike evropiane, zgjon Shkupin sot rreth orës 7 të mëngjesit, njofton gazeta Lajm. Epiqendra ka qenë në kufi me Kosovën.

Tërmet në Shkup, epiqendra larg kryeqytetit vetëm 5 km

Lajm - 11.09.2016

Në ora 06:58 të mëngjesit të sotëm, kryeqyteti i Maqedonisë, Shkupi, si dhe i tërë rajoni verilindor i Maqedonisë, është goditur nga një tërmet i shkallës 4.4 sipas Rihterit.

Tërmet në Shkup, ndihet edhe në Kosovë

Lajmi.net - 11.09.2016

Mëngjesin e sotëm, në ora 6.57, qytetarët e Shkupit u shqetësuan nga një tërmet i cili u ndje fuqishëm në qytet Sipas Qendrës Sizmike Evropiane, tërmeti ka qenë 4.4 shkallë, në thellësi prej 5 ...

Drejtori i Institutit Sizmologjik: S’ka vend per panik

Lajm - 11.09.2016

Nga instituti për sizmologji kanë dalë me informatat e para për tërmetin që sot në mëngjes goditi Shkupin. Epiqendra e tërmetit ishte në rajonin e Shkupit, më saktësisht në afërsi të fshatit në ...

Tërmeti me epiqendër në veri të Shkupit,instituti sizmologjik nuk ka vend për panik

Almakos - 11.09.2016

Nga instituti për sizmologji kanë dalë me informatat e para për tërmetin që sot në mëngjes goditi Shkupin. Epiqendra e tërmetit ishte në rajonin e Shkupit, më saktësisht në afërsi të fshatit në ...

A priten tërmete të reja? Ja çfarë thotë seizmologu Garevski

Portalb - 11.09.2016

Mihail Garevski, drejtor i Institutit për inxhinieri seizmologjike për portalin “Sakam da kazham” thotë se është e mundshme të ndihen edhe disa tërmete më të vogla pas tërmetit që ndodhi sot, ...

Tërmet në Shkup, ndihet edhe në Kosovë

Ina - 11.09.2016

Mëngjesin e sotëm, në ora 6.57, qytetarët e Shkupit u shqetësuan nga një tërmet i cili u ndje fuqishëm në qytet. Sipas Qendrës Sizmike Evropiane, tërmeti ka qenë 4.4 shkallë, në thellësi prej 5 ...

Drejtori i Institutit Sizmologjik: S’ka vend per panik

Ina - 11.09.2016

Nga instituti për sizmologji kanë dalë me informatat e para për tërmetin që sot në mëngjes goditi Shkupin. Epiqendra e tërmetit ishte në rajonin e Shkupit, më saktësisht në afërsi të fshatit në ...

Tërmet i fuqishëm në Peru

Portalb - 11.09.2016

Tërmet me intensitet prej 6,1 ballë sipas shkallës së Rihterit e goditi sot pjesën veriore të Perus, kumtoi Instituti Gjeologjik i SHBA-ve. Epiqendra e tërmetit ka qenë 54 kilometra në verilindje të ...

Tronditet Tanzania, të paktën 200 të plagosur dhe dhjetëra të vdekur nga një tërmet i fuqishëm

Portalb - 11.09.2016

Një tërmet 5.9 ballë ka goditur Tanzaninë veriperëndimore, duke vrarë 11 persona dhe duke lënë qindra të plagosur, raporton “CNN”. Të paktën 200 vetë mbetën të plagosën, pasi tërmeti goditi qytetin e ...

Rreziku nga aktiviteti sizmik në Ballkan

Ina - 11.09.2016

Jemi dëshmitar që edhe në pjesën tonë të Ballkanit lëkundjet e tokës janë intensifikuar dhe vërehet një aktivitet i theksuar sizmik, njofton agjencia e lajmeve INA.

Së paku 13 të vdekur dhe 203 të lënduar nga tërmeti në Tanzani

Portalb - 11.09.2016

Së paku 13 persona kanë humbur jetën dhe 203 janë lënduar nga tërmeti i fuqishëm që e goditi Tanzaninë. Pjesa më e madhe e viktimave dhe i të lënduarve janë nga pjesa veriperëndimore e vendit, nga ...

Ballkani në rrezik nga aktiviteti sizmik

Lajmi.net - 11.09.2016

Jemi dëshmitar që edhe në pjesën tonë të Ballkanit lëkundjet e tokës janë intensifikuar dhe vërehet një aktivitet i theksuar sizmik. Kohë më parë një tërmet me epiqendër ndërmjet Librazhdit dhe ...

”Tërmete si sot ndodhin çdo 15 vite” (Video)

Lajm - 11.09.2016

Nga Instituti për sizmologji më herët e kanë komentuar tërmetin në Maqedoni duke thënë se nuk ka vend për panik. ”Tërmeti i mëngjesit të sotëm ka ndodhur në thellësi prej 5 kilometra dhe është ndjerë ...

Tjetër tërmet i fortë goditi Maqedoninë në këto momente

Shqipmedia - 11.09.2016

Një tërmet i fortë tash në ora 03.08 goditi Maqedonine. Ky ishte shumë i fuqishëm se ai i mëngjesit…Pas pak do japim të dhëna ma shumë./Shqipmedia Comments ...

Tërmet në Prishtinë

Lajmi.net - 11.09.2016

Në kryeqytetin e Kosovës sapo është ndier një dridhje e tokës. Në Prishtinë sapo ka ndodhur një dridhje e tokës. Qytetarët menjëherë kanë filluar të lajmërojnë në facebook se kanë ndier dridhje të ...

Tërmet në Kumanovë, qytetarët të shqetësuar

Ina - 11.09.2016

Para pak çastesh në Kumanovë u ndje një dridhje e theksuar e tokës, e cila shqetësoi qytetarët . Dridhja u ndje sidomos në ndërtesat e vjetra dhe në shumëkatëshe, njofton agjencia e lajmeve INA.

Edhe një tërmet dridhi Maqedoninë, më i fuqishëm

Portalb - 11.09.2016

Pas tërmetit të mëngjesit , edhe një tërmet këtë herë më i fuqishëm dridhi Shkupin, njofton Portalb.mk. Sipas Qendrës Seizmike Evropiane , tërmeti ka qenë 5.1 shkallë, në thellësi prej 2 kilometra ...

Termet, dridhet Maqedonia përsëri

Lajm - 11.09.2016

Një termet tjeter sapo ka ndodhur, nuk dihet ketë herë sa shkallë ishte por ky i fundit është ndjerë në gjith Maqedoninë dhe më gjërë, te njëjtën kohë është dridhë dhe Kosova.

Lindoni me ‘pasoja’ nga tërmeti (Foto)

Lajmi.net - 11.09.2016

Sot herët në mëngjes, Shkupi u lëkund nga një tërmet me forcë 4.4 të shkallës Rihter që fatmirësisht nuk shkaktoi dëme materiale. Por duket se tërmeti ka qenë aq i fuqishëm sa për ta shqetësuar ...

Tërmet i fuqishëm, tronditet Shqipëria e Kosova

SOT - 11.09.2016

Një tërmet i shkallës 5.4 ballësh i gradës Rihter ka rënë rreth orës 15:10 minuta në kufirin mes tre shteteve, Shqipëri, Kosovë e Maqedoni. Mësohet se lëkundjet janë ndjerë deri në Tiranë, Prishtinë ...

FOTO/ Panikë në Shkup nga tërmeti i pasdites, fillojnë të ikin

Shqipmedia - 11.09.2016

Një tërmet i fortë tash në ora 03.08 goditi Maqedonine. Ky ishte shumë i fuqishëm se ai i mëngjesit. Tërmeti i fortë me magnitud 5.1 shkallë dhe në thellësi prej 10 km ka goditur Shkupin me epiqendër ...

Sërish tërmet në Shkup, qytetarët dalin jashtë shtëpive

Ina - 11.09.2016

Para pak çastesh në Shkup u ndje një dridhje e theksuar e tokës, e cila shqetësoi qytetarët. Korrespodenti i agjencisë së lajmeve INA, njofton se qytetarët e shqetësuar ka dalë nga shtëpitë me frikën ...

Edhe një tërmet dridhi Maqedoninë, më i fuqishëm

Almakos - 11.09.2016

Para pak çastesh, Shkupi është goditur sërish nga një tërmet. Dridhjet e këtij tërmeti ishin pothuajse të njëjta me atë që goditi Shkupin në orën 06:58 min.

Ballkani i rrezikuar nga tërmetet, ja zonat më në rrezik në Shqipëri

Lajm - 11.09.2016

Jemi dëshmitar që edhe në pjesën tonë të Ballkanit lëkundjet e tokës janë intensifikuar dhe vërehet një aktivitet i theksuar sizmik. Kohë më parë një tërmet me epiqendër ndërmjet Librazhdit dhe ...

Tërmet në Kosovë

Lajmi.net - 21.09.2019

Ende nuk dihet epiqendra, megjithatë në kryeqytet dridhjet janë hetuar për disa sekonda. Termet është dëgjuar edhe në Tiranë. Disa qytetarë kanë treguar për lajmi.net se tërmeti në fjalë është ...

Ja sa shkallë ishte tërmeti i dytë i sotëm (Foto)

Lajm - 11.09.2016

Në këto momente janë ndjerë dridhje të mëdha të tjera të tërmetit në të gjithë qytetet e Maqedonisë. Tërmeti është të ndjerë për mbi 30 sekonda. Sipas ueb faqes që tregon vlerën e tërmeteve në botë, ...

Lëkundje të fuqishme tërmeti në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni

Almakos - 11.09.2016

Një tërmet i fortë ka tronditur Shqipërinë, Kosovën dhe Maqedoninë. Lëkundjet e tërmetit janë regjistruar prej 5.1 shkallë rihter, ndërsa epiqendra e tij është midis Kosovës dhe Maqedonisë.

Një tërmet i fuqishëm godet Kosovën

Portalb - 11.09.2016

Një tërmet me magnitude 5.1 ballë sipas shkallës Rihter ka goditur Kosovën. Kjo është bërë e ditur nga Global Incident Map, sipas së cilës epiqendra e tërmetit ka qenë në Maqedoni.

Dy tërmete brenda 4 minutave me epiqendër afër Shkupit (Foto)

Lajmi.net - 11.09.2016

Në kryeqytetin e Kosovës sapo është ndier një dridhje e tokës. (I plotësuar) – Sipas Qendrës Sizmologjike të Evropës, dy tërmete kanë ndodhur me epiqendër afër Shkupit, njëri në ora 15:10 minuta, ...

Si të mbrohemi dhe si të reagojmë kur ka tërmet

Shqipmedia - 11.09.2016

Dy lëkundje sizmike goditën Maqedoninë sot. Por si duhet të reagojmë dhe të mbrohemi kur bien termete? Çfarë duhet të bëjmë kur tërmeti na gjen brenda në banese? Po nëse tërmeti bie gjatë kohës kur ...

Ja ku ishte saktësisht epiqendra e tërmetit që dridhi edhe në Prishtinën (Foto)

Lajmi.net - 11.09.2016

Sipas Qendrës Sizmologjike të Evropës, dy tërmete kanë ndodhur me epiqendër afër Shkupit, njëri në ora 15:10 minuta, ndërkaq tjetri 4 minuta më vonë. Qendra Sizmologjike Evropiane ka njoftuar se në ...

A priten tërmete të reja? Ja çfarë thotë seizmologu Garevski

Almakos - 11.09.2016

Mihail Garevski, drejtor i Institutit për inxhinieri seizmologjike për portalin “Sakam da kazham” thotë se është e mundshme të ndihen edhe disa tërmete më të vogla pas tërmetit që ndodhi sot, ...

Kjo ishte epiqendra e termetit që tronditi Kosovën

LajmiFundit - 11.09.2016

Sipas dy referencave në ueb faqe të cilat përcjellin pa ndërprerë aktivitetin e dridhjeve siezmike në botë, edhe dridhja në Kosovë ka një epiqendër. Epiqendra e këtij tërmeti është në mes Chentos dhe ...

Pas tërmetit në Shkup, njerëzit të frikësuar dalin në rrugë (Video/Foto)

Lajmi.net - 11.09.2016

Qytetarët në Shkup kanë marrë masa duke dalë në oborret e ndërtesave për të parandaluar ndonjë katastrofë nëse ndodh edhe një herë që tërmeti të dridh Maqedoninë.

FOTO/ Regjistrohen dëme materiale nga tërmeti në Shkup

Shqipmedia - 11.09.2016

Nuk ishte tërmet fatal mirëpo për shkak se ishte tërmet i fuqishëm ka shkaktuar dëme materiale. Qytetarët kanë filluar të paraqesin dëmet sikur fotoja më sipër kur një beton ka rënë mbi automobilin ...

Këshilla se si duhet të reagoni në kohë kur ka tërmete

Lajmi.net - 11.09.2016

Në Maqedoni, më saktësisht në Shkup sot kanë ndodhur dy tërmete, njëri në mëngjes dhe njëri para disa minutave. Nga tërmeti që ka dridhur Maqedoninë me 5.1 shkallë të Rihterit, është dridhur edhe ...

Pasojat e tërmetit, shtëpi të krisura e gjësende të lëvizura nga vendi

Lajmi.net - 11.09.2016

Tërmeti u fuqishëm që e goditi sot Maqedoninë në orën 15.15 minuta epiqendrën e kishte diku afër liqenit të Smilkovcit ku kishte epiqendrën edhe tërmeti i mëngjesit që dridhi vetëm qytetin e Shkupit, ...

Pamje nga dëmet që shkaktoi tërmeti i fuqishëm në Shkup (Foto)

Lajmi.net - 11.09.2016

​Shkupjanët qëndrojnë në rrugë nga frika e përsëritjes së ndonjë tërmeti tjetër, që sot e ka goditur tre herë. Të gjithë shkupjanët janë të frikësuar të kthehen në shtëpi, njofton TetovaSot.Në ...

Video EKSKLUZIVE: Tërmeti në Shkupi zgjati plot 29 sekonda, dridhjet ishte të fuqishme

Lajmi.net - 11.09.2016

Sot rajoni i Shkupit është goditur nga një tërmet i fuqishëm me intensitet prej 5.3 gradë të shkallës Rihter. Tërmeti u ndje edhe në Kosovë, respektivisht në Ferizaj e deri në Prishtinë, shkruan ...

Ja dëmet që shkaktoi tërmeti në Shkup (FOTO)

Albeu.com - 11.09.2016

Tërmeti 5.1 ballësh që goditi Maqedoninë para një ore, është ndjerë edhe në Kosovë, Serbi dhe Shqipëri. Lëkundjet e tokës kanë shkaktuar panik tek qytetarët shkupjanë të cilët kanë braktisur qendrat ...

Tërmeti i fortë në Shkup, dalin fotot e para të dëmeve

LajmiFundit - 11.09.2016

Shkupi u godit nga një termet i fuqishmëm, 5.4 ballë sot në orën 15:10, fuqia e të cilit u ndje jo vetëm më qytetet e tjera të Maqedonisë por edhe në Kosovë e Shqipëri.

Tërmete si sot ndodhin çdo 15 vjet

Albeu.com - 11.09.2016

Instituti për sizmiologji ka bërë të ditur më herët se tëmrete të tilla si ai që përfshiu Maqedoninë, Kosovën dhe Serbinë, nuk janë të shkallës për të cilët qyetëtarët duhet të alarmohen.

Lëkundje tërmeti në Tiranë

Albeu.com - 11.09.2016

Një tërmet i shkallës 5.4 ballë i gradës Rihter është ndjerë rreth orës 15:10 minuta në kufirin mes shteteve Kosovë e Maqedoni, Serbi ndërsa ka lëkundur edhe Shqipërinë.

Këto janë pamjet e para nga dëmet e shkaktuara nga tërmeti i fuqishëm në Shkup (FOTO)

Almakos - 11.09.2016

hkupjanët qëndrojnë në rrugë nga frika e përsëritjes së ndonjë tërmeti tjetër, që sot e ka goditur tre herë. Të gjithë shkupjanët janë të frikësuar të kthehen në shtëpi, njofton TetovaSot.Në rrjetet ...

Ja çfarë duhet të bëjmë kur bie tërmet!

Albeu.com - 11.09.2016

Dy tërmete kanë rënë sot në Maqedoni duke shkaktuar panik dhe duke alarmuar qytetarët maqedonas dhe jo vetëm. Ja disa këshilla se si të mbroheni nga tërmetet: -Uluni menjëherë në dyshëmë dhe mblidhni ...

Ja si të veproni në raste kur tërmeti godet!

Lajm - 11.09.2016

Këto janë disa nga këshillat që mund të hyjnë në punë dhe të ndihmojnë në rast të ...

Maqedoni, Dëmet që shkaktuan tërmetet e sotshme(FOTO)

Portalb - 11.09.2016

Shkupi sot u trondit nga dy tërmete, ai rreth orës 7 të mëngjesit dhe tjetri në ora 15:00 . Këtë të fundit e ndjenë edhe banorët e qyteteve të tjera në Maqedoni.

Sërisht tërmet në Shkup

Almakos - 11.09.2016

Ora 16.56 sërisht Tërmet i fuqishëm prej 4 shkalle Edhe një tërmet prej 4 shkalle. Epiqendra 2 km prej Shkupit. Regjioni u kaplua qe nga mengjesi me termete te ...

Tërmet i ri i fuqishëm në ora 18 në Shkup? Kujdes, fillojnë të përhapen dezinformatat!

Lajm - 11.09.2016

Shpërndarësit e dezinformatave nëpër çajtore dhe kafene, kanë filluar të shfrytëzojnë panikun e shkaktuar nga tërmeti, për të aplikuar zanatin e tyre të dezinformimit.

Ka të lënduar nga tërmeti në Shkup (Video)

Lajmi.net - 11.09.2016

Para dy ore në Shkup me rrethinë ka ndodhur një termet i fuqishëm, fuqia e të cilit ka dridhur edhe Kosovën, përcjell Telegrafi Maqedoni. Nga ky tërmet ka pasur edhe të lënduar të cilët me urgjencë ...

Tërmeti trondit Maqedoninë, raportohet për disa të plagosur rëndë

SOT - 11.09.2016

Qytetarët në Shkup kanë dalë nëpër rrugë pas tërmetit të fuqishëm që tronditi Maqedoni gjatë natës. Rrugët e Shkupit u mbushënme njerëz, të cilët nga paniku i lanë shtëpitë dhe banesat e tyre.

Shkupjanët evidentojnë dëmet nga tërmeti

Evropaelire - 11.09.2016

Të paktën 50 qytetarë janë lënduar në ikje e sipër nga shtëpitë e tyre, nga paniku që mbretëroi pas një numri tërmetesh që goditën të dielën Shkupin. Një pjesë u hodhën edhe nga ballkonet e banesave ...

Ja epiqendra e tërmetit që lëkundi Kosovën

Albeu.com - 11.09.2016

Sipas dy referencave në ueb faqen të cilat përcjellin aktivitetin e lëkundjeve sizmike në botë, epiqendra e tërmetit të sotëm është mes lagjjes Çentos dhe Indzhikovos, 9 kilometra nga Shkupi dhe 3 ...

Ka të lënduar si pasojë e tërmetit në Shkup (VIDEO)

Albeu.com - 11.09.2016

Një tërmet i fuqishëm ka goditur para dy orësh qytetin e Shkupit , fuqia e të cilit ka lëkundur edhe Kosovën dhe Shqipërinë. Nga ky tërmet ka pasur edhe të lënduar të cilët me urgjencë janë dërguar ...

Pamje tmerri nga Maqedonia, momentet e tërmetit (VIDEO)

SOT - 11.09.2016

Tërmeti 5 ballë që goditi pasditen e sotme në Maqedoni ka shkaktuar dëme materiale. Në fshatin Haraqinë lëkundjet e termetit janë ndier jashtëzakonisht shumë.

Shkupi goditet nga një tërmet i tretë

Albeu.com - 11.09.2016

Pas tërmetit të mëngjesit në orën 7:00 dhe atij në orën 15:10 minuta, në orën 16:47 minuta ka ndodhur edhe një tërmet në Shkup. Tretë i tretë për sot e ka pasur epiqendrën 2 kilometra larg Haraçinës ...

Pas tërmetit uji ndërron ngjyrë në Shkup (VIDEO)

Albeu.com - 11.09.2016

Pas tërmetit të tretë i cili ndodhi në orën 16:47 uji ka ndryshuar ngjyrë. Në videon e më sipërme të publikuar nga “TetovaSot” duket qartë që si pasojë e lëkundjeve të forta, uji i pijshëm është ...

Kështu duken dridhjet brenda marketit gjatë tërmetit në Haraçinë (Video)

Lajmi.net - 11.09.2016

Para dy ore në Shkup me rrethinë ka ndodhur një termet i fuqishëm, fuqia e të cilit ka dridhur edhe Kosovën. Në një videon të shpërndarë nga Zhurnal shihet se si lëvizin raftet e e marketit në ...

Kaos në Shkup, nuk punojnë bankomatet në Çair, qytetarët ngelen pa para!

Lajmi.net - 11.09.2016

Bankomatet në komunën e Çair dhe pas terminaleve në dyqane nuk punojnë. Qytetarët ankohen se kanë mbetur pa para dhe se nuk mund të paguajnë në dyqane, njofton TetovaSot.

Pas tërmetit në Shkup, uji ndryshon ngjyrën (Video)

Lajmi.net - 11.09.2016

Pas tërmetit të tretë i cili ndodhi në orën 16:47 uji ka ndryshuar ngjyrën, njofton TetovaSot. Ndryshe sot në mëngjes në ora 7, tërmeti e goditi Shkupit me intensitet prej 3.9 të shkallës së ...

Në 20 minuta 4 tërmete në rajon, 5.2 ballë në Shkup

Top Channel - 11.09.2016

Rajoni i Ballkanit është përfshirë nga një valë tërmetesh gjatë ditës së sotme, ku më i fuqishmi prej tyre ka qenë me epiqendër rreth 7 km në lindje të Shkupit, lëkundjet e të cilit janë ndjerë edhe ...

Kështu duken dridhjet brenda marketit kur kap tërmeti në Haraçinë (Video)

Ina - 11.09.2016

Para dy ore në Shkup me rrethinë ka ndodhur një termet i fuqishëm, fuqia e të cilit ka dridhur edhe Kosovën. Në një videon të shpërndarë nga Zhurnal shihet se si lëvizin raftet e e marketit në ...

Pamje nga momenti i goditjes së tërmetit në Shkup (VIDEO)

Albeu.com - 11.09.2016

Një tërmet i fuqishëm sot tronditi gjithë Shkupin dhe qytetet e Maqedonisë, si Tetovën, Gostivarin, Kërçovën, Kumanovë, Manastirin dhe Velesin. Epiqendra e tërmetit të fuqishëm ishte 6 km në lindje ...

Mbi 50 të lënduar nga tërmeti në Shkup, Klinikat vlojnë (VIDEO)

Ina - 11.09.2016

Nga Klinikat e Shkupit bëhet e ditur se mbi 50 veta janë plagosur si pasojë e tërmetit që ndodhi sot pasdite në Shkup, informon INA. Nga Klinika për Kirurgji theksuan se shumica e qytetarëve janë ...

Rreth 50 të lënduar pas tërmeteve në Shkup

Portalb - 11.09.2016

Pesëdhjetë qytetarë të Shkupit janë lënduar pas tërmeteve, në panik për të ikur sa më shpejtë nga shtëpitë e tyre. Sipas informatave të zdravstvo24.mk ka mbi 30 pacientë me thyerje të krahëve dhe ...

50 persona të plagosur nga tërmeti i fuqishëm në Shkup

Lajmi.net - 11.09.2016

Dhjetra pacientë janë trajtuar në spitalin e Shkupit “8 Shtatori”, pas tërmetit të fuqishëm që goditi Shkupin me intesitet prej 5.3 shkallëve të Rihterit.

Ja pasojat e tërmetit në Shkup, betoni shtyp Benzin (FOTO)

Ina - 11.09.2016

Kjo është një nga makinat që ka përjetuar dëm të madh nga tërmeti në një nga lagjet e Shkupit. Mbi të ka rënë një pjesë betoni e tarracës, duke e dëmtuar pjesën e përparme të makinës Benz.

Tenda në disa pjesë të Shkupit, banorët në panikë nga tërmetet (FOTO)

Ina - 11.09.2016

Pas serisë së tërmeteve në Shkup, qytetarë të disa lagjeve janë në panikë dhe vazhdojnë të qëndrojnë nëpër parqe të banesave dhe oborret e shtëpive. Disa prej tyre kanë ngritur tenda për të kaluar ...

Hoxha nga Maqedonia: Tërmetet janë tërheqje e vërejtjes!!!

Lajmi.net - 11.09.2016

Tërmetet që ndodhën sot në Shkup, ku u lënduan 50 persona dhe shumë dëme materiale sipas hoxhës nga Maqedonia, Zekirja Ibrahimi janë tërheqje e vërejtjes, përcjell TetovaSot.

Katër zjarre janë regjistruar pas tërmetit

Almakos - 11.09.2016

Pasdite në Shkup janë regjistruar katër zjarre të shkaktuar nga tërmeti. Dy zjarre kanë ndodhur në lagjen Aerodrom dhe dy në Çair. Zjarret kanë shpërthyer si pasoj djegies së elektromotorëve nga ...

Garevski: Askush nuk mund të thote me saktësi nëse do ketë ose jo tërmet te ri

Almakos - 11.09.2016

Nuk ekziston sizmolog ose ekspert i inxhinierisë së tërmetit i cili mund saktësisht të thotë se do të ketë apo jo tërmet të ri, ka thënë njeriu i parë i Institutit për inxhinieri të tërmeteve dhe ...

Drejtori i Institutit të Tërmeteve dhe Seizmologjisë nuk e di saktë se a do të ketë tërmete tjera

Ina - 11.09.2016

Nuk ekziston sizmolog ose ekspert i inxhinierisë së tërmetit i cili mund saktësisht të thotë se do të ketë apo jo tërmet të ri, ka thënë njeriu i parë i Institutit për inxhinieri të tërmeteve dhe ...

Rreth 50 të lënduar pas tërmeteve në Shkup

Almakos - 11.09.2016

Pesëdhjetë qytetarë të Shkupit janë lënduar pas tërmeteve, në panik për të ikur sa më shpejtë nga shtëpitë e tyre. Sipas informatave të zdravstvo24.mk ka mbi 30 pacientë me thyerje të krahëve dhe ...

Tërmetet e sotshme si tërmeti i vitit 1904

Portalb - 11.09.2016

Drejtor i i Institutit të Inxhinierisë së Tërmeteve dhe Inxhinierisë S e izmologjik e, Mi h a i l Garevski, tërmetet e sotshme i krahas oi me tërmet in që ndodhi në epiqendrën e Vallandov ës në vitin ...

Tenda në disa pjesë të Shkupit, banorët në panikë nga tërmetet

Almakos - 11.09.2016

Pas serisë së tërmeteve në Shkup, qytetarë të disa lagjeve janë në panikë dhe vazhdojnë të qëndrojnë nëpër parqe të banesave dhe oborret e shtëpive. Disa prej tyre kanë ngritur tenda për të kaluar ...

Pas tërmetit, në Studeniçan rrjedh ujë i kuq (Video)

Ina - 11.09.2016

Tërmetet sot ka frikësuar qytetarët e Maqedonisë. Përveç dëmeve materiale, njerëzve të lënduar dhe frikës, në Studeniçan të Shkupit ka ndodhur diçka e frikshme, transmetojnë portalet dhe qytetarët në ...

Maqedoni, rritet frikshëm numri i të plagosurve nga tërmeti

SOT - 11.09.2016

50 qytetarë të Shkupit në Maqedoni janë lënduar pas tërmeteve të sotme, në panik për të ikur sa më shpejtë nga shtëpitë e tyre, raportojnë mediat lokale.

Tërmeti në Shkup: Mbyllet për sonte qendra më e madhe tregtare

Lajmi.net - 11.09.2016

Qendra më e madhe tregtare mbyllet përkohësisht vetëm sonte pas tërmetit të fuqishëm që goditi Shkupin. Qendra tregtare “City Mall” informon publikon se pas një seri tërmetesh që goditën Shkupin në ...

Tërmeti i fuqishëm në Shkup dëmton dhe xhaminë “Hysejin Shah” (FOTO)

Albeu.com - 11.09.2016

Tërmeti 5.3 i shkallës Rihter ka dëmtuar edhe muret e Xhamisë “ Hysejin Shah ” në Shkup . Shkupi sot është goditur nga tre tërmete dhe deri më tani bilanci i të lënduarve është 50 persona si dhe ...

Shiheni se si lëviz i gjithë marketi nga tërmeti në Hasabeng të Shkupit (Video)

Lajmi.net - 11.09.2016

Gjatë ditës sot kanë ndodhur disa tërmete të fuqishme që kanë dridhur Maqedoninë dhe Kosovën pasi epiqendra ka qenë në Shkup, përcjell TetovaSot. Lexuesit kanë dërguar video ku shihen dy marketet ...

LAJMI FUNDIT: Tërmeti edhe njëherë dridh Shkupin

Lajm - 11.09.2016

Para pak çastesh edhe një tërmet tjetër ka dridhur Shkupin, rreth orës 21:00, ky i fundit me intenzitet më të ...

Tjetër tërmet në Shkup me 3.9 shkallë

Lajmi.net - 11.09.2016

Edhe një tërmet është regjistruar në Shkup, në lagjen Novo Lisiçe. Dridhja është regjistruar në orën 20:55, me intensitet të vogël, ndërsa kjo ka shkaktuar sërish shqetësim tek qytetarë.

Regjistrohen lëkundje të tjera në Maqedoni

Albeu.com - 11.09.2016

Lëkundje të tjera të tokës janë regjistruar në rajonin e Shkupit, këtë herë 3.9 ballë të shkallës Rihter. Kjo është goditja e radhës kur që nga mëngjesi deri më tani Shkupin dhe qytetet tjera e kanë ...

Shënohet edhe tërmeti i tretë në Shkup

Portalb - 11.09.2016

Me fuqi më të dobët se dy tërmetet e mëhershme, sonte në orën 18.57 është shënuar dridhja e tretë në Shkup. Sipas Qendrës Seizmike Evropiane , tërmeti ka qenë me fuqi prej 2.1 shkallëve, në thellësi ...

50 persona të plagosur nga tërmeti i fuqishëm në Shkup

Lajm - 11.09.2016

Dhjetra pacientë janë trajtuar në spitalin e Shkupit “8 shtatori”, pas tërmetit të fuqishëm që goditi Shkupin me intesitet prej 5.3 shkallëve të Rihterit.

50 persona të lënduar nga tërmeti që goditi Shkupin

Albeu.com - 11.09.2016

Dhjetëra pacientë janë trajtuar ditën e sotme në spitalin e Shkupit “8 Shtatori”, pas tërmetit të fuqishëm që goditi Shkupin me intesitet prej 5.3 shkallëve të Rihterit.

Mobilizohen ekipet e shtabit për mbrojtje dhe shpëtim në qytetin e Shkupit

Lajm - 11.09.2016

Shtabi i qytetit të Shkupit për mbrojtje dhe shpëtim është aktivizuar që nga tërmeti i parë, dhe sonte ajo është mobilizuar plotësisht (të gjitha shërbimet dhe Brigada e mbrojtjes nga zjarri e ...

Cila është arsyeja për tërmete të shpeshta në Maqedoni dhe Ballkan?!

Lajmi.net - 11.09.2016

Në territorin e Maqedonisë por edhe në Kosovë dhe vendet e rajonit janë ndier dridhje të lehta të njohura si tërmete. Janë analizuar se tërmetet të cilët për disa muaj kanë dridhur Maqedoninë dhe ...

Shkupi në gjendje gatishmërie

Almakos - 11.09.2016

Shtabi i qytetit të Shkupit për mbrojtje dhe shpëtim është aktivizuar që nga tërmeti i parë, dhe sonte ajo është mobilizuar plotësisht (të gjitha shërbimet dhe Brigada e mbrojtjes nga zjarri e ...

Mobilizohen ekipet e shtabit për mbrojtje dhe shpëtim në qytetin e Shkupit

Lajmi.net - 11.09.2016

Shtabi i qytetit të Shkupit për mbrojtje dhe shpëtim është aktivizuar që nga tërmeti i parë, dhe sonte ajo është mobilizuar plotësisht (të gjitha shërbimet dhe Brigada e mbrojtjes nga zjarri e ...

Mobilizohen ekipet e shtabit për mbrojtje dhe shpëtim në Shkup

Albeu.com - 11.09.2016

Shtabi i qytetit të Shkupit për mbrojtje dhe shpëtim është aktivizuar që nga tërmeti i parë, dhe pas regjistrimit të lëkundjeve të tjera është mobilizuar plotësisht (të gjitha shërbimet dhe Brigada e ...

Tërmet në Kosovë dhe Maqedoni

Botasot - 11.09.2016

Një tërmet është dëgjuar në Kosovë dhe Maqedoni vetëm pak minuta më parë. Sic bën të ditur një faqe në rrjetet sociale, tërmeti është dëgjuar rreth orës 06.58 minuta.

Tërmet i fuqishëm në Shkup

Gazeta Express - 11.09.2016

Mëngjesin e sotëm, në ora 6.57, qytetarët e Shkupit u shqetësuan nga një tërmet i cili u ndje fuqishëm në ...

Tërmet në Shkup, qytetarët dalin nga shtëpitë e tyre

Telegrafi - 11.09.2016

Në Shkup është regjistruar një tërmet i fuqishëm. Dridhja e tokës është ndjerë në orën 06.57 minuta. Sipas Qendrës Sizmike Evropiane, tërmeti ka qenë 3.9 shkallë, në thellësi prej 5 kilometra dhe ka ...

Tërmetet në Maqedoni, nuk ka vend për panik

Telegrafi - 11.09.2016

Tërmeti në Shkup ka dridhur të gjithë vendbanimet në qytet dhe jashtë tij. Instituti për sizmologji ka dalë me një qëndrim zyrtarë rreth tërmetit duke ke thënë se epiqendra ka qenë në fshatin ...

Një tërmet 4,0 ballë Rihter godet Shkupin, dëgjohet edhe në Kosovë

Botasot - 11.09.2016

(E plotesuar) Një tërmet me magnitude 4,0 ballë sipas shkallës Rihter ka goditur Shkupin dhe periferinë e tij, bëhet e ditur nga Instituti Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USGS).

Lindoni me ‘pasoja’ nga tërmeti (Foto)

Gazeta Express - 11.09.2016

Sot herët në mëngjes, Shkupi u lëkund nga një tërmet me forcë 4.4 të shkallës Rihter që fatmirësisht nuk shkaktoi dëme ...

”Tërmete si sot ndodhin çdo 15 vite” (Video)

Telegrafi - 11.09.2016

Nga Instituti për sizmologji më herët e kanë komentuar tërmetin në Maqedoni duke thënë se nuk ka vend për panik, përcjell Telegrafi Maqedoni. ”Tërmeti i mëngjesit të sotëm ka ndodhur në thellësi prej ...

Përsëri tërmet i madh në Maqedoni (Foto)

Telegrafi - 11.09.2016

Në këto momente janë ndjerë dridhje të mëdha të tërmetit në të gjithë qytetet e Maqedonisë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Ende nuk dihet se sa shkallë ka qenë tërmeti që është të ndjerë për mbi 30 ...

Termet në Kosovë

Telegrafi - 11.09.2016

Para pak çastesh ka ndodhur një e dridhur e tokës që ka pandikuar jo pak qytetarët. Mësohet se dridhje ka pasur në të gjithë territorin e ...

Tërmet në Kosovë

Telegrafi - 20.03.2018

Në orët e hershme të mëngjesit është raportuar për një tërmet në Kosovë, që më shumë është ndier në pjesën e Deçanit. Tërmeti me magnitudë 3.4 sipas shkallës Rihter është ndier më së shumti në ...

Lëkundje tërmeti 5.1 ballë në kufirin mes Maqedonisë dhe Kosovës

BalkanWeb - 11.09.2016

MAQEDONI- Lëkundje tërmeti janë ndjerë mëngjesin e sotëm në kufirin mes Maqedonisë dhe Kosovës. Dridhjet e tokës sipas sizmiologëve janë regjistruar në orën 06:58 të mëngjesit të sotëm, dhe janë ...

Lëkundje të fuqishme tërmeti

Ora news - 11.09.2016

Një tërmet i fortë ka tronditur Maqedoninë, Kosovën dhe Shqipërinë. Lëkundjet e tërmetit janë regjistruar prej 5.1 shkallë rihter, ndërsa epiqendra e tij është midis Kosovës dhe Maqedonisë.

Sërish termët në Maqedoni, 5.0 shkallë

Gazeta Express - 11.09.2016

Faqja që regjistron tërmetet ka treguar se Maqedonia përsëri është goditur nga një termet prej 2.9 shkallë të Rihterit me thellësi 10 kilometra nën ...

Tërmeti i fuqishëm në Maqedoni, njerëzit në rrugë (Foto/Video)

Telegrafi - 11.09.2016

Qytetarët në Shkup kanë marrë masa duke dalë në oborret e ndërtesave për të parandaluar ndonjë katastrofë nëse ndodh edhe një herë që tërmeti të dridh Maqedoninë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Instituti sizmologjik: Dridhja e kosovës erdhi nga tërmeti në maqedoni

Botasot - 11.09.2016

Tërmeti i cili u ndie pak minuta më parë në Prishtinë dhe në disa pjesë tjera të Kosovës nuk kishte të bënte me tërmet në Kosovë. Sipas Institutit Sizmologjik të Kosovës, tërmeti ka ndodhur shtatë ...

Kjo është arsyeja pse po ndodhin tërmete të shpeshta në Maqedoni dhe Ballkan

Botasot - 11.09.2016

Në territorin e Maqedonisë por edhe në Kosovë dhe vendet e rajonit janë ndier dridhje të lehta të njohura si tërmete. Janë analizuar se tërmetet të cilët për disa muaj kanë dridhur Maqedoninë dhe ...

Kjo ishte epiqendra e tërmetit që dridhi Kosovën

Telegrafi - 11.09.2016

Sipas dy referencave në ueb faqe të cilat përcjellin pa ndërprerë aktivitetin e dridhjeve sizmike në botë, edhe dridhja në Kosovë ka një epiqendër. Epiqendra e këtij tërmeti është në mes Chentos dhe ...

Tërmeti në Prishtinë ishte i shkallës 5.0 (Foto)

Gazeta Express - 11.09.2016

Para pak minutash Kosova pati dridhje të tërmetit i regjistruar 5.0 ...

Një tërmet i ri 5 ballë godet Shkupin

Gazeta Express - 11.09.2016

Një tërmet i ri është regjistruar sot rreth orës 15:10 minuta në Shkup epiqendra e të cilit ndodhet në rrethinën e ...

Tërmeti në Prishtinë ishte i shkallës 2.9 (Foto)

Gazeta Express - 11.09.2016

Para pak minutash Kosova pati një tërmet i regjistruar 2.9 ...

Këshilla se si duhet të reagoni në kohë kur ka tërmete

Telegrafi - 11.09.2016

Në Maqedoni, më saktësisht në Shkup sot kanë ndodhur dy tërmete, njëri në mëngjes dhe njëri para disa minutave. Nga tërmeti që ka dridhur Maqedoninë me 5.1 shkallë të Rihterit, është dridhur edhe ...

Këshilla se si duhet të reagoni në kohë kur ka tërmete

Zeri - 11.09.2016

Në Maqedoni, më saktësisht në Shkup sot kanë ndodhur dy tërmete, njëri në mëngjes dhe njëri para disa minutave. Nga tërmeti që ka dridhur Maqedoninë me 5.1 shkallë të Rihterit, është dridhur edhe ...

Ja si duhet të veproni në kohë kur ka tërmete, ndiqni këto këshilla

Gazeta Express - 11.09.2016

​Në Maqedoni, më saktësisht në Shkup sot kanë ndodhur dy tërmete, njëri në mëngjes dhe njëri para disa minutave. Nga tërmeti që ka dridhur Maqedoninë me 5.1 shkallë të Rihterit, është dridhur edhe ...

Tërmet i fuqishëm në Shkup, banorët dalin në rrugë (Foto)

Gazeta Express - 11.09.2016

​Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.3 të shkallës Rihter goditi sot pasdite Shkupin në ora 15:10, dhe që u ndje në Tetovë, Kumanovë, Gostivar, Veles, dhe në disa qytetet të Kosovës si dhe në Serbi, ...

Këshilla se si duhet të reagoni në kohë kur ka tërmete

Botasot - 11.09.2016

Në Maqedoni, më saktësisht në Shkup sot kanë ndodhur dy tërmete, njëri në mëngjes dhe njëri para disa minutave. Nga tërmeti që ka dridhur Maqedoninë me 5.1 shkallë të Rihterit, është dridhur edhe ...

Pamje nga dëmet që shkaktoi tërmeti i fuqishëm në Shkup (Foto)

Gazeta Express - 11.09.2016

​Shkupjanët qëndrojnë në rrugë nga frika e përsëritjes së ndonjë tërmeti tjetër, që sot e ka goditur tre ...

Tërmeti i fuqishëm në Shkup, evakuohen qendrat tregtare

Telegrafi - 11.09.2016

Para një ore në Shkup me rrethinë ka ndodhur një termet i fuqishëm, fuqia e të cilit ka dridhur edhe Kosovën, përcjell Telegrafi Maqedoni. Nëpër edicionet qendrore të disa televizioneve vendore është ...

Panik në Shkup, evakuohen shtëpitë dhe qendrat tregtare (Foto)

Gazeta Express - 11.09.2016

Shkupjanët qëndrojnë në rrugë nga frika e përsëritjes së ndonjë tërmeti tjetër, që sot e ka goditur tre herë rajonin e Shkupit dhe disa qytete të ...

Këto dëme u shkaktuan nga tërmeti i sotëm në Shkup (Foto)

Telegrafi - 11.09.2016

Para një ore në Shkup me rrethinë ka ndodhur një termet i fuqishëm, fuqia e të cilit ka dridhur edhe Kosovën, përcjell Telegrafi Maqedoni. Qytetarët janë duke shpërndarë fotografi nga vendet e ...

Kjo ishte epiqendra e tërmetit që dridhi Kosovën (Foto)

Zeri - 11.09.2016

Sipas Qendrës Sizmologjike të Evropës, dy tërmete kanë ndodhur me epiqendër afër Shkupit, njëri në ora 15:10 minuta, ndërkaq tjetri 4 minuta më vonë. Qendra Sizmologjike Evropiane ka njoftuar se në ...

Pamje nga momenti i goditjes së tërmetit (Video)

Gazeta Express - 11.09.2016

Sot rajoni i Shkupit është goditur nga një tërmet i fuqishëm me intensitet prej 5.3 gradë të shkallës ...

Këto dëme u shkaktuan nga tërmeti i sotëm në Shkup (Foto)

Zeri - 11.09.2016

Shkupjanët qëndrojnë në rrugë nga frika e përsëritjes së ndonjë tërmeti tjetër, që sot e ka goditur tre herë Të gjithë shkupjanët janë të frikësuar të kthehen në shtëpi, njofton TetovaSot.Në rrjetet ...

Tërmeti në Shkup shkaktoi dëme të mëdha në markete dhe qendra tregtare (Foto)

Gazeta Express - 11.09.2016

Pjesë të qendrës së Shkupit kanë mbetur pa energji elektrike pas goditjes së tërmetit të fuqishëm me intesitet prej 5.3 të shkallës së ...

Tërmeti lë një pjesë të Shkupit pa rrymë, linjat telefonike janë të ngarkuara

Telegrafi - 11.09.2016

Në Shkup pas tërmetit të dytë që njëherit ishte edhe shumë i fuqishëm deri në 5.1 shkallë të Rihterit, dalin pasojat. Janë shkaktuar dëme materiale dhe është ndalur rryma në disa pjesë të qendrës së ...

Panik në Shkup, evakuohen shtëpitë dhe qendrat tregtare (Foto)

Zeri - 11.09.2016

Shkupjanët qëndrojnë në rrugë nga frika e përsëritjes së ndonjë tërmeti tjetër, që sot e ka goditur tre herë rajonin e Shkupit dhe disa qytete të Maqedonisë.

Ka të lënduar nga tërmeti në Shkup (Video)

Telegrafi - 11.09.2016

Para dy ore në Shkup me rrethinë ka ndodhur një termet i fuqishëm, fuqia e të cilit ka dridhur edhe Kosovën, përcjell Telegrafi Maqedoni. Nga ky tërmet ka pasur edhe të lënduar të cilët me urgjencë ...

Dëme materiale nga tërmeti

Ora news - 11.09.2016

Tërmeti i pasdites së sotme në Maqedoni ka shkaktuar dëme materialet, ndërsa mendohet se ka edhe të lënduar. Nuk dihet numri i saktë i tyre, por banorët vendas atje kanë shpërndarë foto në rrjetet ...

Pamje ekskluzive nga tërmeti në Shkup (Video)

Zeri - 11.09.2016

Mëngjesi i sotëm rajonin e Shkupit e gdhiu me një tërmet të fuqishëm me intensitet prej 5.3 gradë të shkallës Rihter. Ky tërmet prej 5.3 gradë të shkallës Rihterit u ndje edhe në Kosovës, ...

Momentet e tërmetit në Maqedoni

Ora news - 11.09.2016

Tërmeti 5 ballë që goditi pasditen e sotme në Maqedoni ka shkaktuar dëme materiale. Në fshatin Haraqinë lëkundjet e termetit janë ndier jashtëzakonisht shumë.

Shkupin e dridhi edhe tërmeti i tretë

Telegrafi - 11.09.2016

Pas tërmetit të mëngjesit në ora 7 dhe atij në ora 15 e 10 minuta, në ora 16 e 47 minuta ka ndodhur edhe një tërmet në Shkup, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Ka të lënduar nga tërmeti në Shkup (Video)

Zeri - 11.09.2016

Para dy ore në Shkup me rrethinë ka ndodhur një termet i fuqishëm, fuqia e të cilit ka dridhur edhe Kosovën. Nga ky tërmet ka pasur edhe të lënduar të cilët me urgjencë janë dërguar nëpër spitalet e ...

Maqedonia tronditet nga tërmetet, njerëzit në panik braktisin shtëpitë, disa të lënduar

BalkanWeb - 11.09.2016

MAQEDONI- Maqedonia është tronditur e tëra sot nga disa lëkundje tërmeti, më e forta 5.1 ballë e shkallës Rihter. Tërmeti i parë ka qenë në orët e para të mëngjesit, me magnitudë 4.4 ballë.

Dërgohen në urgjencë të lënduarit nga tërmeti në Shkup (Video)

Gazeta Express - 11.09.2016

Para dy ore në Shkup me rrethinë ka ndodhur një termet i fuqishëm, fuqia e të cilit ka dridhur edhe Kosovën, përcjell Telegrafi ...

Tërmeti i tretë godet Shkupin

Gazeta Express - 11.09.2016

Pas tërmetit të mëngjesit në ora 7 dhe atij në ora 15 e 10 minuta, në ora 16 e 47 minuta ka ndodhur edhe një tërmet në Shkup, përcjell Telegrafi ...

Qytetarët në panik, po largohen nga Shkupi (Foto)

Gazeta Express - 11.09.2016

Shumë qyetarët të Shkupin ende vazhdojnë të qëndrojnë në rrugë nga frika goditjes së ndonjë tërmeti të ...

Video ekskluzive nga momenti i tërmetit në Haraçinë (Video)

Gazeta Express - 11.09.2016

Nga tërmeti i fuqishëm që goditi sot Shkupin i cili ishte 5.3 shkallë dhe u dëgjuar edhe në Kosovë e në Serbi, ka shkaktuar dëme materiale, por raportohet edhe për disa persona të ...

Kështu duken dridhjet brenda marketit kur kap tërmeti në Haraçinë (Video)

Telegrafi - 11.09.2016

Para dy ore në Shkup me rrethinë ka ndodhur një termet i fuqishëm, fuqia e të cilit ka dridhur edhe Kosovën, përcjell Telegrafi Maqedoni. Në një videon të shpërndarë nga Zhurnal shihet se si lëvizin ...

Uji ndryshon ngjyrën në Studeniçan të Maqedonisë (Video)

Gazeta Express - 11.09.2016

Përmes një video të publikuar në rrjetet sociale, thuhet se pas tërmetit që goditi Shkupin i cili ishte i shkallës 5.3, pos dëmeve materiale dhe disa personave të lënduar, uji nga ky shatërvan del i ...

A priten tërmete të reja?

Gazeta Express - 11.09.2016

Mihail Garevski, drejtor i Institutit për inxhinieri seizmologjike për portalin “Sakam da kazham” thotë se është e mundshme të ndihen edhe disa tërmete më të vogla pas tërmetit që ndodhi ...

Tërmeti i tretë godet Shkupin

Zeri - 11.09.2016

Pas tërmetit të mëngjesit në ora 7:00 dhe atij në ora 15:10 minuta, në ora 16:47 minuta, ka ndodhur edhe një tërmet në Shkup, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Tërmeti i fuqishëm në Shkup prishi edhe xhaminë (Foto)

Gazeta Express - 11.09.2016

Tërmeti 5.3 shkallë ka dëmtuar edhe Xhaminë e “Hysejin Shah” në Shkup ku siç shihen në disa fotografi janë copëza të murit të shkatëruar, njofton ...

Pamjet e regjistruara gjatë tërmetit brenda marketit në Haraçinë (Video)

Zeri - 11.09.2016

Para dy ore në Shkup me rrethinë ka ndodhur një termet i fuqishëm, fuqia e të cilit ka dridhur edhe Kosovën. Në një videon të shpërndarë nga Zhurnal shihet se si lëvizin raftet e e marketit në ...

Kaos në Shkup, nuk punojnë bankomatet në Çair, qytetarët ngelen pa para!

Zeri - 11.09.2016

Bankomatet në komunën e Çair dhe pas terminaleve në dyqane nuk punojnë. Qytetarët ankohen se kanë mbetur pa para dhe se nuk mund të paguajnë në dyqane, njofton TetovaSot.

Në 20 minuta 4 tërmete në rajon, 5.2 ballë në Shkup

Mapo - 11.09.2016

Rajoni i Ballkanit është përfshirë nga një valë tërmetesh gjatë ditës së sotme, ku më i fuqishmi prej tyre ka qenë me epiqendër rreth 7 km në lindje të Shkupit, lëkundjet e të cilit janë ndjerë edhe ...

Pas tërmetit, në Studeniçan të Shkupit rrjedh ujë i kuq (Video)

Telegrafi - 11.09.2016

Tërmetet sot ka frikësuar qytetarët e Maqedonisë. Përveç dëmeve materiale, njerëzve të lënduar dhe frikës, në Studeniçan të Shkupit ka ndodhur diçka e frikshme, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Tërmeti i fuqishëm në Shkup dëmtoi edhe xhaminë (Foto)

Zeri - 11.09.2016

Tërmeti 5.3 shkallë ka dëmtuar edhe Xhaminë e “Hysejin Shah” në Shkup ku siç shihen në disa fotografi janë copëza të murit të shkatëruar, njofton TetovaSot.

Rreth 50 persona të plagosur nga tërmeti i fuqishëm në Shkup

Zeri - 11.09.2016

Dhjetra pacientë janë trajtuar në spitalin e Shkupit “8 Shtatori”, pas tërmetit të fuqishëm që goditi Shkupin me intesitet prej 5.3 shkallëve të Rihterit.

Hoxha Zekerija Bajrami: Tërmetet janë tërheqje e vërejtjes (Foto)

Telegrafi - 11.09.2016

Kanë filluar komentimet rreth tërmetet në Shkup. Këtë herë hoxha nga Kumanova Zekerija Bajrami i ka vlerësuar si tërhqje të vërejtjes këto tërmete, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Shkup, pas tërmetit në Studeniçan nga çezmat rrjedh ujë i kuq

BalkanWeb - 11.09.2016

SHKUP- Tërmetet që kanë goditur sot Maqedoninë që prej orës 7 të mëngjesit, kanë frikësuar banorët. Përveç dëmeve materiale, persona të lënduar dhe frikës mes banorëve, në Studeniçan të Shkupit ka ...

Maqedonia është goditur sot nga disa lëkundje sizmike

ABC News - 11.09.2016

Epiqendra e tërmetit ndodhet 7 kilometra në lindje të Shkupit . Sipas Qendrës Evropiane Sizmologjike të Mesdheut fuqia e tërmeti ka qenë 5.1 ballë i shkallës Rihter.

Hoxha i Kumanovës: Tërmetet janë tërheqje e vërejtjes

Gazeta Express - 11.09.2016

​Tërmetet që ndodhën sot në Shkup, ku u lënduan 50 persona dhe u shkaktuan shumë dëme materiale, sipas hoxhës së Kumanovës, Zekirja Bajrami, janë tërheqje e ...

Shiheni se si lëviz i gjithë marketi nga tërmeti (Video)

Telegrafi - 11.09.2016

Gjatë ditës sot kanë ndodhur disa tërmetë të fuqishme që kanë dridhur Maqedoninë dhe Kosovën pasi epiqendra ka qenë në Shkup, përcjell Telegrafi Maqedoni.

A priten tërmete të reja?

Zeri - 11.09.2016

Mihail Garevski, drejtor i Institutit për inxhinieri seizmologjike për portalin “Sakam da kazham” thotë se është e mundshme të ndihen edhe disa tërmete më të vogla pas tërmetit që ndodhi sot.

Shkupi tronditet nga tërmeti

VOA - 11.09.2016

Shkupi është goditur sot nga një sërë tërmetesh. Më i fuqishmi ishte ai i orës 15 e 10 minuta, që rezulton të ketë qenë prej 5.3 ballë sipas shkallës Rihter.

Edhe një tërmet godet Shkupin

Telegrafi - 11.09.2016

Pas orës 21 edhe një tërmet e ka goditur Shkupin por nuk dihet ende saktë ku ka qenë epiqrndra dhe sa i fortë ka qenë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Përndryshe, në Shkup sot kanë ndodhur 3 tërmete ...

Shkupi dridhet sërish, regjistrohet tërmeti i katërt

Gazeta Express - 11.09.2016

Edhe një tërmet raportohet të jetë regjistruar në Shkup, në lagjen Novo ...

Edhe një tërmet godet Shkupin

Zeri - 11.09.2016

Edhe një tërmet është regjistruar në Shkup, në lagjen Novo Lisiçe. Dridhja është regjistruar në orën 20:55, me intensitet të vogël, ndërsa kjo ka shkaktuar sërish shqetësim tek qytetarë.

Shkupi në gjendje gatishmërie

Koha.net - 11.09.2016

Shtabi i qytetit të Shkupit për mbrojtje dhe shpëtim është aktivizuar që nga tërmeti i parë, dhe sonte ajo është mobilizuar plotësisht (të gjitha shërbimet dhe Brigada e mbrojtjes nga zjarri e ...

Blerësit ikin nga marketi në panik, pasi fillojë të dridh tërmeti (Video)

Telegrafi - 11.09.2016

Gjatë ditës sotme kanë ndodhur disa tërmetë të fuqishme që kanë dridhur Maqedoninë dhe Kosovën pasi epiqendra ka qenë në Shkup, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Tërmet në qendër të Ballkanit

RTSH - 11.09.2016

Rajoni i Ballkanit është përfshirë nga një valë tërmetesh gjatë ditës së dielë. Më i fuqishmi, 5.2 ballë Rihter është regjistruar në orën 15.10 minuta me epiqendër 7 km në lindje të Shkupit, por ...

Mobilizohen ekipet e shtabit për mbrojtje dhe shpëtim në bashkinë e Shkupit

Telegrafi - 11.09.2016

Shtabi i qytetit të Shkupit për mbrojtje dhe shpëtim është aktivizuar që nga tërmeti i parë, dhe sonte ajo është mobilizuar plotësisht (të gjitha shërbimet dhe Brigada e mbrojtjes nga zjarri e ...

Tërmet i fuqishëm në Shkup

Java News - 11.09.2016

Mëngjesin e sotëm, në ora 6.57, qytetarët e Shkupit u shqetësuan nga një tërmet i cili u ndje fuqishëm në qytet. Sipas Qendrës Sizmike Evropiane, tërmeti ka qenë 4.4 shkallë, në thellësi prej 5 ...

Tërmet i fuqishëm godet Maqedoninë

Tetova Sot - 11.09.2016

Sot në orën 6 e 58 min një tërmet i ka shqetësuar qytetarët e Shkupit dhe pjesën jugperëndimore të Maqedonisë, transmeton TetovaSot. Sipas informacioneve nga Observatori Seizmologjik të Fakultetit ...

Garevski: Nuk ka lidhje të tërmetit me vërshimet

Tetova Sot - 11.09.2016

Mihail Garevski, drejtor i Institutit për inxhinieri të tërmeteve dhe inxhinieri sizmologjike theksoi se janë të mundshme që të ndodhin edhe disa tërmete më të vogla, pas tërmetit që ndodhi sot në ...

Një seri tërmetesh është ndjerë sot në Maqedoni

Tetova Sot - 11.09.2016

Një seri tërmetesh, epiqendrat e të cilave gjenden në rajonin e Shkupit, janë regjistruar nga Rrjeti telemetrist sizmologjik i Republikës së Maqedonisë, transmeton TetovaSot.

Instituti sizmologjik: Priten edhe disa termete

Tetova Sot - 11.09.2016

Termet i fuqishëm prej 4.4 shkallë sipas Rihterin e zgjoi sot Shkupin. Termeti ndodhi saktë në 6 e 58 minuta duke dridhur Shkupin dhe rajonin verilindor të Maqedonisë.

Tërmet i fuqishëm godet Tetovën, qytetarët të frikësuar

Tetova Sot - 11.09.2016

Një tërmet i fuqishëm para pak çastesh ka goditur rajonin e Tetovës. Nuk dihet ende shkalla e goditjes së tërmetit, por tërmeti ka lëkundur Tetovën për disa sekonda, njofton TetovaSot.

Tërmeti dridh fuqishëm të gjithë Maqedoninë

Tetova Sot - 11.09.2016

Një tërmet e fuqishëm ka dridhur gjithë qytetet e Maqedonisë. Tërmeti më së shumti është ndjerë në Shkup, Tetovë, Kumanovë dhe shumë qytetet tjera, njofton TetovaSot.

Tërmeti dridh edhe Shkupin, banorët ikin nga ndërtesat

Tetova Sot - 11.09.2016

Një tërmet i ri ka goditur përsëri Shkupin në ora 15. 10 pasdite. Qytetarët në panik kanë lëshuar banesat dhe shtëpitë e tyre në Shkup, ankth dhe frikë ka tek mesi i qytetarëve që jetojnë edhe tek ...

Maqedonia sërish preket nga tërmeti, ndihet edhe në Gostivar

Flaka - 11.09.2016

Para pak çastesh, Maqedonia është goditur sërish nga një tërmet. Dridhjet e këtij tërmeti ishin pothuajse të njëjta me atë që goditi Shkupin në orën 06:58 min, ndërkohë që është ndier edhe në Tetovë, ...

Nuk do ta besoni me sa shkallë goditi tërmeti në Maqedoni (FOTO)

Tetova Sot - 11.09.2016

Këtë pasdite një tërmet i fuqishëm ka tronditur gjithë Maqedoninë, duke shkaktuar panik dhe frikë tek qytetarët të cilët kanë lëshuar shtëpitë dhe banesat e tyre, njofton TetovaSot.

Tërmet 5.1 ballë në Kosovë, lëkundjet ndjehen deri në Shqipëri

Java News - 11.09.2016

Një tjetër tërmet ka dridhur kësaj here tokën e Kosovës, me një forcë prej 5.1 ballësh të shkallës rihter. Lëkundjet kanë qenë të forta dhe janë ndier edhe në Shqipëri.

Ja zonat që i dridhi tërmeti i fuqishëm me epiqendër në Shkup, u ndje në Kosovë dhe Serbi (FOTO)

Tetova Sot - 11.09.2016

Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane mesdhetare, tërmeti u ndje sot pasdite në ora 15:10, dhe ishte me magnitudë prej 5.3 gradë të shkallës Rihter dhe epiqendra ishte 7 km në lindje të Shkupit.

Tërmeti i ri ka pasur forcën e 5 shkallëve Rihter

Tetova Sot - 11.09.2016

Sipas Qendrës Evropiane Mediteriane Seizmologjike, tërmeti që u ndje në orën 15 e 10 min, ka qenë me magnitudë prej 5 shkallës sipas Rihter, ndërsa epiqendra ka qenë 7 km në veri të Shkupit, ...

Këtu goditi tërmeti në Shkup dhe që u ndje në gjithë Maqedoninë, Kosovë dhe Serbi (FOTO)

Tetova Sot - 11.09.2016

Këtë pasdite një tërmet i fuqishëm ka tronditur gjithë Maqedoninë, duke shkaktuar panik dhe frikë tek qytetarët të cilët kanë lëshuar shtëpitë dhe banesat e tyre, njofton TetovaSot.

10 këshilla se si duhet të mbrohemi nga termeti

Flaka - 11.09.2016

Në momentin e një tërmeti, secili prej nesh mund të reagojë në mënyra të ndryshme. Ja disa këshilla të thjeshta për mënyrën se si duhet të mbrohemi kur ndjejmë lëkundjet e tokës. 1.Siguroni veten.

Tërmeti në Shkup, banorët braktisin banesat dhe shtëpitë e tyre | FOTO

Flaka - 11.09.2016

Shkupi vazhdon të goditet nga tërmetet. Në mëngjes, në ora 06:58, Shkupi u godit nga një tërmet prej 4.4 shkallëve sipas Rihterit, epiqendra e të cilit ishte 5 kilometra në verilindje nga qendra e ...

Tërmeti i fuqishëm në Shkup, banorët dalin në rrugë (FOTO)

Tetova Sot - 11.09.2016

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.3 të shkallës Rihter goditi sot pasdite Shkupin në ora 15:10, dhe që u ndje në Tetovë, Kumanovë, Gostivar, Veles, dhe në disa qytetet të Kosovës si dhe në Serbi, ...

Epiqendra e njëjtë, tërmeti më i fuqishëm se ai në mëngjes | FOTO

Flaka - 11.09.2016

Shkupi në mëngjes në ora 06:58 u godit nga një tërmet i fuqishëm prej 4.4 shkallëve sipas Rihterit, epiqendra e të cilit ishte 5 kilometra në verilindje të qendrës së qytetit.

Tërmeti Shkup, evakuohet qendra tregtare

Tetova Sot - 11.09.2016

Për shkak të tërmetit të fuqishëm që goditi në Shkup, u evakuua qendra tregtare Kapitol Mol. Informacionin e këtillë e përcollën disa televizione, transmeton TetovaSot.

Tërmet në Maqedoni, lëkundjet ndjehen në Kosovë dhe Shqipëri

Shqiperia Ime - 11.09.2016

Një tërmet ka rënë në kufirin mes Kosovës e Maqedonisë por lëkundjet janë ndier edhe në Shqipëri. Lëkundjet e tërmetit janë regjistruar prej 5 të shkallës rihter.

Tërmeti 5.4 ballësh lëkund 4 shtete, Shqipërinë, Kosovë, Serbi dhe Maqedoni

Shqiperia Ime - 11.09.2016

Një tërmet i shkallës 5.4 ballësh i gradës Rihter ka rënë rreth orës 15:10 minuta në kufirin mes shteteve, Kosovë e Maqedoni, Serbi dhe ka lëkundur edhe Shqipërinë.

Këto janë pamjet e para nga dëmet e shkaktuara nga tërmeti i fuqishëm në Shkup (FOTO)

Tetova Sot - 11.09.2016

Shkupjanët qëndrojnë në rrugë nga frika e përsëritjes së ndonjë tërmeti tjetër, që sot e ka goditur tre herë. Të gjithë shkupjanët janë të frikësuar të kthehen në shtëpi, njofton TetovaSot.Në rrjetet ...

Seizmiologët flasin nëse do të ketë apo jo tërmete të tjera në Maqedoni ?

Flaka - 11.09.2016

Mihail Garevski, drejtor i Institutit për inxhinieri seizmiologjike thotë se është e mundshme të ndihen edhe disa tërmete më të vogla pas tërmetit që ndodhi sot.

Shkupjanët të frikësuar nga tërmeti, boshatisin shtëpitë dhe qendrat tregtare (FOTO)

Tetova Sot - 11.09.2016

Shkupjanët qëndrojnë në rrugë nga frika e përsëritjes së ndonjë tërmeti tjetër, që sot e ka goditur tre herë rajonin e Shkupit dhe disa qytete të Maqedonisë.

Kështu e dridhi tërmeti Shkupin: Pamje nga momenti i goditjes së tërmetit (VIDEO)

Tetova Sot - 11.09.2016

Sot rajoni i Shkupit është goditur nga një tërmet i fuqishëm me intensitet prej 5.3 gradë të shkallës Rihter. Tërmeti u ndje në pothuajse të gjitha qytetet Maqedonisë, poashtu tërmeti është ndjerë ...

Pasojat nga tërmeti në Shkup | FOTO

Flaka - 11.09.2016

Sot pasdite në Shkup e rrethinë ka ndodhur një termet i fuqishëm, fuqia e të cilit ka dridhur edhe vendet fqinje. Pas tërmetit, qytetarët janë duke shpërndarë fotografi nga vendet e dëmtuara nëpër ...

Komuna Qendër pa energji elektrike, mbyllen qendrat tregtare, qyetarët ende në rrugë (FOTO)

Tetova Sot - 11.09.2016

Pjesë të qendrës së Shkupit kanë mbetur pa energji elektrike pas goditjes së tërmetit të fuqishëm me intesitet prej 5.3 të shkallës së Rihteri, njofton TetovaSot.

Tërmeti në Shkup shkaktoi edhe dëme të mëdha në markete dhe qendra tregtare (FOTO)

Tetova Sot - 11.09.2016

Pjesë të qendrës së Shkupit kanë mbetur pa energji elektrike pas goditjes së tërmetit të fuqishëm me intesitet prej 5.3 të shkallës së Rihteri, njofton TetovaSot.

Ndiqni këto pesë veprime në rast të një tërmeti

Tetova Sot - 11.09.2016

Tërmeti që goditi Shkupin dhe qyetet tjera të Maqedonisë si Tetovën, Gostivarin, Kërçovën, Kumanovë, Velesin si dhe disa qytetet të Kosovës, Sërbisë dhe Bullgarisë, ishte me intesitet prej 5.3 të ...

FOTOT/ Dëmet që shkaktoi tërmeti 5.1 ballë në Kosovë

Java News - 11.09.2016

Pjesë të qendrës së Shkupit kanë mbetur pa energji elektrike pas goditjes së tërmetit të fuqishëm me intesitet prej 5.1 të shkallës së Rihteri Pas tërmetit kanë ndaluar së punuari dhe semaforët në ...

Tërmeti u ndje edhe në Gostivar, Kërçovë, Manastir dhe Veles (FOTO)

Tetova Sot - 11.09.2016

Tërmeti u fuqishëm që sot goditi Shkupin në ora 15:10 është ndjerë edhe në Manastir, Veles, Gostivar dhe Kërçovë. Në Manastir ky tërmet u ndje sidomos në ndërtesat e larta, por në ndërtesat e ulëta ...

Disa qytetarë të frikësuar nga tërmeti po largohen nga Shkupi (FOTO)

Tetova Sot - 11.09.2016

Pas tërmetit që goditi sot pasdite në ora 15:10 dhe që është ndjerë në të gjithë territorin e Maqedonisë, në Shkup më fortë, ishte me intesitet prej 5.3 të shkallës së Rihterit, transmeton TetovaSot.

Tërmeti dridhi Shkupin, të lënduarit dërgohen në spitale (VIDEO)

Tetova Sot - 11.09.2016

Shkupjanët qëndrojnë në rrugë nga frika e përsëritjes së ndonjë tërmeti tjetër, që sot e ka goditur rajonin e Shkupit dhe disa qytete të Maqedonisë. Sot qytetarët e Shkupit për herë të dytë ndjen ...

Shkupin e godet edhe tërmeti i tretë, tmerrohen qytetarët

Tetova Sot - 11.09.2016

Është ndjerë edhe tërmeti i tretë në Shkup dhe zonën përreth 2 km nga Haraçina. Në ora 16:47 pasdite siaps orës lokale, përsëri një tërmet i fuqishëm ka frikësuar edhe më tej qyetarët e Shkupit, ...

50 persona të plagosur nga tërmeti i fuqishëm në Shkup

Tetova Sot - 11.09.2016

Dhjetra pacientë janë trajtuar në spitalin e Shkupit “8 shtatori”, pas tërmetit të fuqishëm që goditi Shkupin me intesitet prej 5.3 shkallëve të Rihterit.

Tërmeti qe goditi Shqipërinë, Kosovën dhe Maqedoninë, këto janë dëmet e para (Foto)

Shqiperia Ime - 11.09.2016

Një tërmet i fuqishëm tundi sot tokën mes Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë. Më së shumti tërmeti u ndje në qytetin e Shkupit, ku edhe shkaktoi dëmet e para.

Video ekskluzive nga momenti i tërmetit në Haraçinë

Shqiperia Ime - 11.09.2016

Nga tërmeti i fuqishëm që goditi sot Shkupin i cili ishte 5.3 shkallë dhe u dëgjuar edhe në Kosovë e në Serbi, ka shkaktuar dëme materiale, por raportohet edhe për disa persona të lënduar Përmes ...

Pas tërmetit në Shkup, uji ndryshon ngjyrën (VIDEO)

Tetova Sot - 11.09.2016

Pas tërmetit të tretë i cili ndodhi në orën 16:47 uji ka ndryshuar ngjyrën, njofton TetovaSot. Ndryshe sot në mëmgjes në ora 7, tërmeti e goditi Shkupit me intesitet prej 3.9 të shkallës së Rihterit, ...

Kaos në Shkup, nuk punojnë bankomatet në Çair, qytetarët ngelen pa para!

Tetova Sot - 11.09.2016

Bankomatet në komunën e Çair dhe pas terminaleve në dyqane nuk punojnë. Qytetarët ankohen se kanë mbetur pa para dhe se nuk mund të pagujnë në dyqane, njofton TetovaSot.

Tërmeti në Shkup prishi edhe Xhaminë (FOTO)

Tetova Sot - 11.09.2016

Tërmeti 5.3 shkallë ka dëmtuar edhe Xhaminë e “Hysejin Shah” në Shkup ku siç shihen në disa fotografi janë copëza të murit të shkatëruar, njofton TetovaSot.

Pamje tjera nga momenti i goditjes së tërmetit të fuqishëm në Shkup (VIDEO)

Tetova Sot - 11.09.2016

Tërmeti i fuqishëm sot tronditi gjithë Shkupin dhe qytetet e Maqedonisë, si Tetovën, Gostivarin, Kërçovën, Kumanovë, Manastirin dhe Velesin. Epiqendra e tërmetit të fuqishëm ishte 6 km në lindje të ...

Tërmeti trondit Maqedoninë

Vision Plus - 11.09.2016

Maqedonia është tronditur ketë te diel nga tre lëkundje tërmeti, me e madhja me magnitude 5,3. Mediat lokale raportojnë se disa persona janë lënduar, ndërsa ka dëme te vogla materiale.

Panik në burgun e Idrizovës pas tërmetit të fuqishëm në Shkup (VIDEO)

Tetova Sot - 11.09.2016

Tërmeti i fuqishëm ka tronditur dhe ka frikësuar gjithë qytetarë e Maqedonisë, sidomos shkupjantë ku goditja e tërmetit ishte më e fortë. Epiqendra e tërmetit të fuqishëm ishte 6 km në lindje të ...

“Le të shpresojmë se tërmeti prej 5.3 ballë ishte kryesori, mund të ketë tërmete tjera!”

Tetova Sot - 11.09.2016

Le të shpresojmë se kjo ishte goditja kryesore, tha Mihail Garevski, drejtor i Institutit të Inxhinierisë së Tërmeteve dhe Inxhinierisë të sizmologjisë, pas dy tërmeteve në Shkup, që i dyti ishte më ...

Tërmeti në Shkup, në Seravë ka qytetarë të lënduar | VIDEO

Flaka - 11.09.2016

Nuk kishte asnjë shenjë që do të paralajmëronte se sot Creshevën do ta dridhte tërmet i madh , tha shtatëdhjetë vjeçari Bozhidar Serafimovski, i cili sot në mëngjes pak para orës shtatë është zgjuar ...

Tërmeti në Shkup: Mbyllet për sonte qendra më e madhe tregtare

Tetova Sot - 11.09.2016

Qendra më e madhe tragtare mbyllet përkohesisht vetëm sonte pas tërmetit të fuqishëm që goditi Shkupin. Qendra tregtare “City Mall” informon publikon se pas një seri tërmetesh që goditën Shkupin në ...

Tërmeti në Shkup, reagimi i qytetarëve | VIDEO

Flaka - 11.09.2016

Pas tërmetit që ndodhi sot pasdite, qytetarët lëshuan banesat dhe shtëpitë e tyre nga frika dhe dolën ne vende të hapura, parqe e rrugë. Në gjithë qytetin mund të shiheshin qytetarë të tmerruar e të ...

Hoxha Zekirja Bajrami: Tërmetet janë tërhjekje e vërejtjes

Tetova Sot - 11.09.2016

Tërmetet që ndodhën sot në Shkup, ku u lënduan 50 persona dhe shumë dëme materiale sipas hoxhës Zekirja Bjrami janë tërhjekje e vërejtjes, përcjell TetovaSot.

Qytetarët e Shkupit natën do ta kalojnë nën tenda | FOTO

Flaka - 11.09.2016

Pas serisë së tërmeteve në Shkup, qytetarë të disa lagjeve janë në panikë dhe vazhdojnë të qëndrojnë nëpër parqe të banesave dhe oborret e shtëpive. Disa prej tyre kanë ngritur tenda për të kaluar ...

Shkup, mbyllen qendrat tregtare shkaku i tërmetit

Flaka - 11.09.2016

Pjesë të qendrës së Shkupit kanë mbetur pa energji elektrike pas goditjes së tërmetit të fuqishëm me intesitet prej 5.3 të shkallës së Rihterit. EVN ka njoftuar se ndërprerja e energjisë elektrike ka ...

Askush nuk mund të thotë me saktësi nëse do të ketë apo jo tërmet të ri

Flaka - 11.09.2016

Nuk ekziston sizmolog ose ekspert i inxhinierisë së tërmetit i cili mund saktësisht të thotë se do të ketë apo jo tërmet të ri, ka thënë njeriu i parë i Institutit për inxhinieri të tërmeteve dhe ...

4 zjarre në Shkup, tërmeti shkakton pasoja tek linjat elektrike

Flaka - 11.09.2016

Media njofton që pasdite në Shkup janë regjistruar katër zjarre të shkaktuar si pasojë e dridhjeve të tërmetit. Zjarret kanë shpërthyer si pasoj djegies së elektromotorëve nga ashensorët.

A priten tërmete të reja në Maqedoni?

Java News - 11.09.2016

Mihail Garevski, drejtor i Institutit për inxhinieri seizmologjike për portalin “Sakam da kazham” thotë se është e mundshme të ndihen edhe disa tërmete më të vogla pas tërmetit që ndodhi.

Tërmeti me magnitudë 5.3 ballë trondit Shkupin, panik tek banorët

Gazeta Tema - 11.09.2016

Një tërtmet me magnitudë 5.4 ballë ka goditur ditën e sotme kryeqytetin Maqedonas të Shkupit, duke shkaktuar dëme materiale dhe panik tek banorët. Fatmirësisht, raportohet se nuk ka patur humbje ...

VIDEO/ Pas tërmeteve në Shkup edhe uji “lëkundet”… merr ngjyrë të errët

Java News - 11.09.2016

Pas tërmeteve që goditën Maqedoninë, përveç personave të lënduar dhe dëmeve materiale, edhe uji ka ndryshuar ngjyrën e tij. Pamjet e mëposhtme tregojnë që momentin kur nga një rubinetë rrjedh ujë me ...

Hoxha i Kumanovës: Tërmetet janë tërheqje e vërejtjes

Java News - 11.09.2016

Tërmetet që ndodhën sot në Shkup, ku u lënduan 50 persona dhe shumë dëme materiale sipas hoxhës Zekirja Bajrami janë tërheqje e vërejtjes. “Tërmeti është përkujtim,tërheqje e vërejtjes.

Shiheni se si lëviz i gjithë marketi nga tërmeti në Hasabeng të Shkupit (Video)

Tetova Sot - 11.09.2016

Gjatë ditës sot kanë ndodhur disa tërmetë të fuqishme që kanë dridhur Maqedoninë dhe Kosovën pasi epiqendra ka qenë në Shkup, përcjell TetovaSot. Lexuesit për TetovaSot kanë dërguar video ku shihen ...

Tjetër tërmet në Shkup me 3.9 shkallë

Tetova Sot - 11.09.2016

Edhe një tërmet është regjistruar në Shkup, në lagjen Novo Lisiçe. Dridhja është regjistruar në orën 20:55, me intensitet të vogël, ndërsa kjo ka shkaktuar sërish shqetësim tek qytetarë.

Mobilizohen ekipet e shtabit për mbrojtje dhe shpëtim në qytetin e Shkupit

Tetova Sot - 11.09.2016

Shtabi i qytetit të Shkupit për mbrojtje dhe shpëtim është aktivizuar që nga tërmeti i parë, dhe sonte ajo është mobilizuar plotësisht (të gjitha shërbimet dhe Brigada e mbrojtjes nga zjarri e ...

LAJM I FUNDIT/ Tjetër tërmet në Shkup

Shqiperia Ime - 11.09.2016

Një tjetër tërmet është ndjerë në Shkup, në orët e mbrëmjes. Saktësisht rreth orës 20:55, në lagjen Novo Lisiçe, një tërmet me intensitet të vogël është regjistruar atje, për të rikthyer panikun te ...

Frika nga tërmetet në Shkup, disa qytetarë do të flejnë në shatora (FOTO/VIDEO)

Tetova Sot - 11.09.2016

Pas katër tërmeteve që ndodhën sot në Shkup ku pati mbi 50 persona të lënduar dhe shumë dëme materiale disa banorë të Shkupit kanë vendosur që natën të kalojnë në shatorë, njofton TetovaSot.

Lajm i fundit: Tërmet i madh në Shkup, Tetovë dhe rrethinë

Antpress - 11.09.2016

Para 6 minutave sapo ështe degjuar termet i madh ne Shkup Tetove dhe rrethine. Tek banoret e Shkupit ka kapur panike dhe te gjithe jane jashte banimeve te tyre, per me shume do te ju ...

Lajm i fundit: Tërmet 3.9 ball në Shkup dhe rrethinë

Antpress - 11.09.2016

Një tërmet i fyqishem ka ndodhur ne oret e mengjesit ne 6.58 . Epiqendea e termetit ka qene 2 kilometra ne verilindje te Shkupit me 3.9 balle dhe 2 km thellesi.

Një seri tërmetesh me epiqendër në rajonin e Shkupit

Republika - 11.09.2016

– Një seri tërmetesh epiqendrat e të cilave ndodhen në rajonin e Shkupit në mëngjesin e sotëm janë regjistruar nga Rrjeti Sizmologjik Telemetrik të Republikës së Maqedonisë.

Tërmet në Shkup, qytetarët dalin nga shtëpitë e tyre

Antpress - 11.09.2016

Në Shkup është regjistruar një tërmet i fuqishëm. Dridhja e tokës është ndjerë në orën 06.57 minuta. Sipas Qendrës Sizmike Evropiane, tërmeti ka qenë 3.9 shkallë, në thellësi prej 5 kilometra dhe ka ...

Lajm i fundit/ Sërisht tërmet i madh në Maqedoni dhe regjion

Antpress - 11.09.2016

Sapo u degjua edhe nje lekundje e tokes ne Maqedoni, mesohet se termeti u degjua еdhe ne ...

Tërmet i fuqishëm me 5.4 shkallë Në Maqedoni dhe regjion

Antpress - 11.09.2016

– Një termet i fuqishëm ka goditur Maqedoninë pak pas orës 15. Sipas informacioneve të fundit ky është termeti i tretë që nga mëngjesi që godet Maqedoninë duke u dridhur kështu që nga Shkupi, ...

Epiqendra e termetit që e dridhi edhe Kosovën ishte në afërsi të Shkupit

Kosova Live - 11.09.2016

Epiqendra e tërmetit që është ndier shkurt edhe në Kosovë, në orën 15:10 ishte në afërsi të kryeqytetit të Maqedonisë, Shkupit. Sipas raportimeve të mediave maqedonase, epiqendra e këtij termeti 5.1 ...

Evakuohen qendrat tregtare në Shkup

Antpress - 11.09.2016

Para një ore në Shkup me rrethinë ka ndodhur një termet i fuqishëm, fuqia e të cilit ka dridhur edhe Kosovën, përcjell Telegrafi Maqedoni. Nëpër edicionet qendrore të disa televizioneve vendore është ...

Lajm i fundit/ Ora 16.56 sërisht Tërmet i fuqishëm prej 4 shkalle

Antpress - 11.09.2016

Edhe një tërmet prej 4 shkalle. Epiqendra 2 km prej Shkupit. Regjioni u kaplua qe nga mengjesi me termete te ...

Rreziku nga aktiviteti sizmik në Ballkan

Antpress - 11.09.2016

Jemi dëshmitar që edhe në pjesën tonë të Ballkanit lëkundjet e tokës janë intensifikuar dhe vërehet një aktivitet i theksuar sizmik, njofton agjencia e lajmeve INA.

Deri më tani 20 Tërmete dhe 3 Aftershock

Antpress - 11.09.2016

Qendra seizmogjike ne Shkup njofton se deri me Tani kishte 20 tërmete dhe 3 aftershock. Termetet ishin ne shkall te ndryshme ku me e madhja ishte prej 5.4 balle.

Tërmet i ri i tronditi Shkupin dhe rrethinën

Republika - 11.09.2016

Tërmet i ri është regjistruar pasdite në Shkup në orën 15:10 epiqendra e të cilit ndodhet në rajonin e Shkupit. Sipas Qendrës Sizmologjike Mesdhetare Evropiane, tërmeti ka qenë me magnitudë prej pesë ...

Rreth 50 të lënduar pas tërmeteve në Shkup

Republika - 11.09.2016

Pesëdhjetë qytetarë të Shkupit janë lënduar pas tërmeteve, në panik për të ikur sa më shpejtë nga shtëpitë e tyre. Sipas informatave të zdravstvo24.mk ka mbi 30 pacientë me thyerje të krahëve dhe ...

Garevski: Le të shpresojmë se tërmeti prej 5.3 ballë ishte kryesori, mund të ketë tërmete tjera

Republika - 11.09.2016

Le të shpresojmë se kjo ishte goditja kryesore, tha Mihail Garevski, drejtor i Institutit të Inxhinierisë së Tërmeteve dhe Inxhinierisë të sizmologjisë, pas dy tërmeteve në Shkup, që i dyti ishte më ...

Edhe një tërmet godet Shkupin

Republika - 11.09.2016

Pas orës 21 edhe një tërmet e ka goditur Shkupin por nuk dihet ende saktë ku ka qenë epiqrndra dhe sa i fortë ka qenë. Përndryshe, në Shkup sot kanë ndodhur 3 tërmete tjera.

Mobilizohen ekipet e shtabit për mbrojtje dhe shpëtim në qytetin e Shkupit

Republika - 11.09.2016

Shtabi i qytetit të Shkupit për mbrojtje dhe shpëtim është aktivizuar që nga tërmeti i parë, dhe sonte ajo është mobilizuar plotësisht (të gjitha shërbimet dhe Brigada e mbrojtjes nga zjarri e ...

Momenti kur supermarketi në Haraçinë tronditet nga tërmeti (VIDEO)

Republika - 11.09.2016

Tërmeti i fuqishëm sot tronditi gjithë Shkupin dhe qytetet e Maqedonisë, si Tetovën, Gostivarin, Kërçovën, Kumanovë, Manastirin dhe Velesin. Epiqendra e tërmetit të fuqishëm ishte 6 km në lindje të ...

Një seri tërmetesh me epiqendër në rajonin e Shkupit

Radio Vala - 11.09.2016

Shkup, 11 shtator 2016 Një seri tërmetesh epiqendrat e të cilave ndodhen në rajonin e Shkupit në mëngjesin e sotëm janë regjistruar nga Rrjeti Sizmologjik Telemetrik të Republikës së Maqedonisë.

Tërmet i ri i tronditi Shkupin dhe rrethinën

Radio Vala - 11.09.2016

Shkup, 11 shtator 2016 Tërmet i ri është regjistruar pasdite në Shkup në orën 15:10 epiqendra e të cilit ndodhet në rajonin e Shkupit. Sipas Qendrës Sizmologjike Mesdhetare Evropiane, tërmeti ka qenë ...

Një tërmet i fuqishëm 6.1 ballë godet Perunë

Lajm - 10.09.2016

Një tërmet me magnitudë 6.1 ballë goditi sot Perunë veriore, sipas Shërbimit meteorologjik Amerikan. Tërmeti goditi 50 kilometra në veri-verilindje të qytetit të Moyobamba në një thellësi prej 114 ...

Peru goditet nga një termet i fuqishëm

Gazeta Express - 10.09.2016

Një termet i shkallës 6.0 mangnitudë e ka goditur sot Perunë ...

Tërmet prej 4,9 ballë sipas shkallës së Rihterit afër Tokios

Idividi - 07.09.2016

Tokio, 7 shtator 2016 (MIA) - Tërmet me intensitet prej 4,9 ballëve sipas shkallës së Rihterit ishte regjistruar sot afër kryeqytetit japonez Tokio. Nuk ka informata për të pësuar ose dëme materiale, ...

Prodhohet krevati që ju mbron nga Tërmetet

Antpress - 07.09.2016

Tërmetet në Itali, kanë rritur edhe më shumë frikën. Së fundmi, një kompani e huaj ka realizuar një projekt, konkretisht një krevat që ju mbron nga tërmetet.

Lëkundjet sizmike nuk ndalen, sërish frikë në Itali

Top Channel - 06.09.2016

Sërish lëkundje tërmeti në qendër të Italisë, raportojnë këtë mëngjes mediat italiane. Mes lokaliteteve Amatriçe dhe Akumoli, të prekura nga tërmeti i rëndë i ditëve më parë, janë verifikuar dy të ...

Italia vazhdon me lëkundjet sizmike, sërish frikë nga tërmetet

Albeu.com - 06.09.2016

Mediet italiane kanë raportuar se lëkundje të forta të tokës janë ndjerë në Italinë qëndrore. Mes lokaliteteve Amatriçe dhe Akumoli, të prekura nga tërmeti i rëndë i ditëve më parë, janë verifikuar ...

Lëkundjet sizmike nuk ndalen, sërish frikë në Itali

Lajmi.net - 06.09.2016

Sërish lëkundje tërmeti në qendër të Italisë, raportojnë këtë mëngjes mediat italiane, transmeton TCh. Mes lokaliteteve Amatriçe dhe Akumoli, të prekura nga tërmeti i rëndë i ditëve më parë, janë ...

Lëkundet sërish Italia, frikë për një tjetër tërmet shkatërrues

LajmiFundit - 06.09.2016

Pas tërmetit në Amatriçe ku 296 persona humbën jetën, italianët sërish janë në panik. Të tjera lëkundje sizmike vijojë të ndihen në zona të ndryshme të vendit, por veçanërisht në ato qendrore, në ...

Lëkundjet sizmike nuk ndalen, sërish frikë në Itali

Portalb - 06.09.2016

Sërish lëkundje tërmeti në qendër të Italisë, raportojnë këtë mëngjes mediat italiane. Mes lokaliteteve Amatriçe dhe Akumoli, të prekura nga tërmeti i rëndë i ditëve më parë, janë verifikuar dy të ...

Sërish tërmet në Itali

Lajm - 06.09.2016

Sërish ka pasur lëkundje tërmeti në qendër të Italisë, raportojnë këtë mëngjes mediat italiane. Për momentin nuk ka raportime për shembje të reja apo për të ...

Sërish frikë në Itali, lëkundjet sizmike nuk ndalen

SOT - 06.09.2016

Sërish lëkundje tërmeti në qendër të Italisë, raportojnë këtë mëngjes mediat italiane. Mes lokaliteteve Amatriçe dhe Akumoli, të prekura nga tërmeti i rëndë i ditëve më parë, janë verifikuar dy të ...

Sërish frikë nga tërmetet në Itali

Telegrafi - 06.09.2016

Sërish lëkundje tërmeti në qendër të Italisë, raportojnë këtë mëngjes mediat italiane. Mes lokaliteteve Amatriçe dhe Akumoli, të prekura nga tërmeti i rëndë i ditëve më parë, janë verifikuar dy të ...

Sërish termet në Itali

Gazeta Express - 06.09.2016

Sërish ka pasur lëkundje tërmeti në qendër të Italisë, raportojnë këtë mëngjes mediat ...

Lëkundjet sizmike nuk ndalen, sërish frikë në Itali

Koha.net - 06.09.2016

Sërish lëkundje tërmeti në qendër të Italisë, raportojnë këtë mëngjes mediat italiane, transmeton TCh. Mes lokaliteteve Amatriçe dhe Akumoli, të prekura nga tërmeti i rëndë i ditëve më parë, janë ...

Sërish termet në Itali

Zeri - 06.09.2016

Sërish ka pasur lëkundje tërmeti në qendër të Italisë, raportojnë këtë mëngjes mediat italiane Mes lokaliteteve Amatriçe dhe Akumoli, të prekura nga tërmeti i rëndë i ditëve më parë, janë verifikuar ...

Sërish lëkundje në afërsi të Amatrices, banorët në panik

Ora news - 06.09.2016

Pas tërmetit në Amatriçe ku 296 persona humbën jetën, italianët sërish janë në panik. Të tjera lëkundje sizmike vijojë të ndihen në zona të ndryshme të vendit, por veçanërisht në ato qendrore, në ...

Lëkundjet sizmike nuk ndalen, sërish frikë në Itali

BalkanWeb - 06.09.2016

ITALI- Sërish lëkundje tërmeti në qendër të Italisë, raportojnë këtë mëngjes mediat italiane. Mes lokaliteteve Amatriçe dhe Akumoli, të prekura nga tërmeti i rëndë i ditëve më parë, janë verifikuar ...

Itali: Të tjera lëkundje tërmeti në qendër të vendit

RTSH - 06.09.2016

Pas tërmetit në Amatriçe ku 296 persona humbën jetën, italianët sërish janë në panik. Të tjera lëkundje sizmike vijojë të ndihen në zona të ndryshme të vendit, por veçanërisht në ato qendrore, në ...

Lëkundje sizmike sërish në Itali, frikë dhe panik tek banorët

Shqiperia Ime - 06.09.2016

Mediat italiane kanë raportuar se këtë mëngjes janë ndjere sërish lëkundje tërmeti në qendër të Italisë. Mes lokaliteteve Amatriçe dhe Akumoli, të prekura nga tërmeti i rëndë i ditëve më parë, janë ...

Itali, lëkundje të tjera sizmike gjatë natës

Java News - 06.09.2016

Sërish lëkundje tërmeti në qendër të Italisë, raportojnë këtë mëngjes mediat italiane. Mes lokaliteteve Amatriçe dhe Akumoli, të prekura nga tërmeti i rëndë i ditëve më parë, janë verifikuar dy të ...

Nxirret një trup i pajetë në Amatrice

Vision Plus - 06.09.2016

Ndonëse kane kaluar rreth dy jave nga tërmeti shkatërrimtar i 24 gushtit ne Italinë qendrore vazhdojnë kërkimet nen rrënoja. Bilanci i viktimave arriti ne 295, pasi nje tjetër trup i pajete u nxor ...

Sërish lëkundje në afërsi të Amatrices, italianët në panik

Tetova Sot - 06.09.2016

Pas tërmetit në Amatriçe ku 296 persona humbën jetën, italianët sërish janë në panik. Të tjera lëkundje sizmike vijojë të ndihen në zona të ndryshme të vendit, por veçanërisht në ato qendrore, në ...

Sërish Tërmet në Itali

Antpress - 06.09.2016

Pas tërmetit në Amatriçe ku 296 persona humbën jetën, italianët sërish janë në panik. Të tjera lëkundje sizmike vijojë të ndihen në zona të ndryshme të vendit, por veçanërisht në ato qendrore, në ...

Deklarata bombë e shkencëtarit: Një tërmet i madh do t'i ndajë kontinentet përgjysmë! (VIDEO)

SOT - 05.09.2016

Falë ngrohjes globale, të gjithë e dimë se planti ynë është buzë shkatërrimit. Por shkatërrimi duket do të jetë aq i keq sa që do t’i ndajë dy kontinente dhe do të marrë miliona jetë me vete.

Sikur tërmeti të bjerë, e dini sa rrezikohet Shqipëria?

Panorama - 05.09.2016

Të dhënat historike tregojnë se tërmetet kanë shkatërruar krejtësisht disa herë Durrësin, teksa lëkundjet sizmike renditen të parat për katastrofat që mund t’i krijojnë vendit fatkeqësitë e tjera ...

Një tërmet i madh do t'i ndajë kontinentet përgjysmë, thotë një shkencëtar

Gazeta Express - 05.09.2016

Falë ngrohjes globale, të gjithë e dimë se planti ynë është buzë shkatërrimit. Por shkatërrimi duket do të jetë aq i keq sa që do t’i ndajë dy kontinente dhe do të marrë miliona jetë me ...