TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Iraku kërkon nga SHBA-ja avion pa pilotë

Yll Press - 16.04.2015

Haider al-Abadi tha se për të shkatërruar këtë organizatë terroriste, duhet luftë e përbashkët, por edhe mbështetje logjistike. Kryeministri irakian kërkoi ndihmë nga Uashingtoni, gjatë një takimi me ...

Pentagon: Shteti islamik ka hubmur rreth 30 për qind të territorit

Idividi - 15.04.2015

Uashington, 14 prill 2015 (MIA) - Pentagoni ka bërë të ditur se grupi ekstremist, Shteti Islamik (SHI), e ka humbur kontrollin ndaj pothuajse 17 mijë kilometrave katrorë në Irak, pas disa muajve të ...

Nga SHBA-ja për Irakun 200 milionë dollarë ndihmë humanitare

Idividi - 15.04.2015

Uashington, 14 prill 2015 (MIA) - Presidenti amerikan Barak Obama njoftoi se SHBA-ja do të dërgojnë 200 milionë dollarë shtesë ndihmë humanitare që t'u ndihmojnë banorëve në këtë shtet të cilët janë ...

SHBA, 200 milionë dollarë ndihmë për Irakun

Zhurnal - 15.04.2015

Uashington, 15 prill -Presidenti amerikan Barak Obama ka deklaruar se SHBA do të ndajë 200 milionë dollarë që ta ndihmojë Irakun për të shpërngulurit që është dashur ti lëshojnë shtëpitë e tyre për ...

ISIS merr më shumë territore në Irak

VOA - 15.04.2015

Luftëtarët e Shtetit Islamik morën të mërkurën më shumë territore pranë kryeqytetit të provincës Anbar në Irak, sipas banorëve dhe zyrtarëve vendorë. Në një ofensivë që filloi në agim, militantët ...

Iraku rifiton çerekun e territorit që mbahej nga ISIS

Republika - 15.04.2015

Shteti Islamik ka humbur më shumë se çerekun e territoreve në Irak, ose 15 540 kilometra katror, që prej nisjes së sulmeve ajrore në gusht nga koalicioni i udhëhequr prej Shteteve të Bashkuara të ...

Pentagoni thotë se IS-i po humbë territore në Irak

Evropaelire - 14.04.2015

08:01 Pentagoni thotë se IS-i po humbë territore në ...

Tkurret ‘kalifati” i ISIS-it në Irak

Lajmi.net - 14.04.2015

Selia e Ministrisë së Mbrojtjes së Shteteve të Bashkuara, Pentagoni, ka njoftuar se organizata terroriste “Shteti Islamik” përditë e më shumë është duke humbur kontrollin e territoreve në Irak.

SHBA, Abadi i kërkon Obamës më shumë ndihmë për luftën e gjatë kundër ISIS-it

LajmiFundit - 14.04.2015

Presidenti amerikan, Barack Obama priti dje në Shtëpinë e Bardhë kryeministrin irakian, Haider al-Abadi, i cili kërkoi dje më shumë ndihmë nga Uashingtoni për luftën e gjatë të përbashkët kundër ...

Bie pushteti i ISIS, humb kontrollin në Irak, vazhdon të dominojë në Siri

SOT - 14.04.2015

ISIS nuk ka më kontroll në disa zona të populluara të Irakut, ku më parë kishte liri të plotë lëvizjeje. Ky lajm është bërë i ditur nga “The Pentagon”, i njohur ndryshe si Departamenti i Mbrojtjes në ...

Obama do të dërgojë 200 milionë dollarë ndihmë për irakun

Zhurnal - 14.04.2015

Uashington, 14 prill - Presidenti amerikan Barak Obama njoftoi se SHBA-ja do të dërgojnë 200 milionë dollarë shtesë ndihmë humanitare që t'u ndihmojnë banorëve në këtë shtet të cilët janë të detyruar ...

Obama ndihmon Irakun me 200 mln dollarë për të zmbrapsur ISIS: SHBA do të ndihmojë familjet dhe fëmijët e vuajtur

SOT - 14.04.2015

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, ka ndihmuar Irakun me 200 milionë dollarë për të zhvendosur militantët e Shtetit Islamik.

SHBA-të ndihmojnë me 200 milionë dollarë viktimat e IS-it në Irak

Lajmi.net - 14.04.2015

Presidenti amerikan, Barack Obama ka deklaruar se SHBA-të do t’i japin 200 milionë dollarë për ta ndihmuar Irakun për të zhvendosurit për shkak të aktiviteteve të pjesëtarëve të grupit Shteti Islamik.

Pentagoni thotë se IS-i po humbë territore në Irak

Telegrafi - 14.04.2015

Pentagoni thotë se grupi ekstremist, Shteti Islamik (IS), e ka humbur kontrollin ndaj pothuajse 17 mijë kilometrave katrorë në Irak, pas disa muajve të sulmeve ajrore të koalicionit të udhëhequr nga ...

Pentagoni thotë se IS-i po humbë territore në Irak

Botasot - 14.04.2015

Pentagoni thotë se grupi ekstremist, Sheti Islamik (IS), e ka humbur kontrollin ndaj pothuajse 17 mijë kilometrave katrorë në Irak, pas disa muajve të sulmeve ajrore të koalicionit të udhëhequr nga ...

Pentagoni thotë se IS-i po humbë territore në Irak

Koha.net - 14.04.2015

Pentagoni thotë se grupi ekstremist, Shteti Islamik (IS), e ka humbur kontrollin ndaj pothuajse 17 mijë kilometrave katrorë në Irak, pas disa muajve të sulmeve ajrore të koalicionit të udhëhequr nga ...

Pentagon: Shteti islamik ka hubmur rreth 30 për qind të territorit

Yll Press - 14.04.2015

Zëdhënësi i Pentagonit, Stiv Uarren, deklaroi mbrëmë vonë se linjat e frontit të territorit, që mbahet nën kontroll të militantëve të SHI-së, janë shtyrë mëtutje në jug dhe në perëndim të Irakut.

SHBA: Kryeministri irakian kërkon më tepër mbështetje

Botasot - 14.04.2015

Kryeministri irakian, Haidar al-Abadi, pritet të kërkoj më tepër mbështetje ushtarake amerikane në luftën kundër militantëve të Shtetit Islamik, kur ai gjatë ditës së sotme të takohet me presidentin ...

Iraku rikthen “çerekun e territorit” nga IS-i

Botasot - 14.04.2015

Shteti Islamik ka humbur më shumë se çerekun e territorit të tij në Irak, prejse fushata ajrore e bombardimeve, e udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, ka nisur në muajin gusht.

Iraku rifiton çerekun e territorit që mbahej nga ISIS

Ora news - 14.04.2015

Shteti Islamik ka humbur më shumë se çerekun e territoreve në Irak, ose 15 540 kilometra katror, që prej nisjes së sulmeve ajrore në gusht nga koalicioni i udhëhequr prej Shteteve të Bashkuara të ...

Pentagoni: ISIS ka humbur terren në Irak

ABC News - 14.04.2015

“ISIS ka humbur kontrollin e rreth 25 deri në 30% të zonave të populluara në territorin Iraken, ku më herët kishin liri të plotë të lëvizjes”. Këtë e konfirmon Pentagoni, duke theksuar se zona e ...

Obama ofron 200 milionë $ ndihmë për Irakun

Botasot - 14.04.2015

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, i ka ofruar Irakut 200 milionë dollarë për të ndihmuar të zhvendosurit nga militantët e Shtetit Islamik.

Irak, Pentagoni: Isis po humbet terren

Mapo - 14.04.2015

Irak, Pentagoni: Isis po humbet terren Postuar më: 14 Prill 2015 20:22 “Isis e ka humbur zotërimin në 25%-30% të zonave të populluara të territorit irakian ku më parë kishte liri të plotë lëvizjeje”.

Obama ofron 200 milionë $ ndihmë për Irakun

BalkanWeb - 14.04.2015

SHBA- Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, i ka ofruar Irakut 200 milionë dollarë për të ndihmuar të zhvendosurit nga militantët e Shtetit Islamik.

Obama, 205 milion dollarë ndihma të reja për Irakun

VOA - 14.04.2015

Presidenti Barack Obama premtoi 205 milion dollarë ndihma të reja humanitare për Irakun, por nuk përmendi publikisht dhënien e armëve shtesë dhe mbështetjen ushtarake të kërkuar nga kryeministri ...

Obama, 205 milion dollarë ndihma të reja për Irakun

Yll Press - 14.04.2015

I pyetur rreth armëve shtesë të kërkuara nga Iraku, zoti Obama tha megjithatë se bashkëpunimi ushtarak mes Shteteve të Bashkuara dhe Irakut po përmirësohet për të siguruar se forcat e Bagdatit do të ...

IS po humbë territore në Irak

InfoGlobi - 14.04.2015

Pentagoni thotë se grupi ekstremist, Sheti Islamik (IS), e ka humbur kontrollin ndaj pothuajse 17 mijë kilometrave katrorë në Irak. Kjo pas disa muajve të sulmeve ajrore të koalicionit të udhëhequr ...

Pentagoni: ISIS humbet territore në Irak, dëmet po i bëjnë të tërhiqen

Shqiptarja - 14.04.2015

Grupi ekstremist i Shetit Islamik ISIS po humbet territore ne Irak. Lajmin e bëri të ditur zëdhënësi i Pentagonit, Steve Warren. Në deklaratën e tij, ai bëri të ditur se ISIS ka humbur kontrollin ...

Bie pushteti i ISIS në Irak, por  vazhdon të qëndrojë i fortë në Siri

Shqiptarja - 14.04.2015

ISIS nuk ka më kontroll në disa zona të populluara të Irakut ku më parë kishte liri të plotë lëvizjeje. Ky lajm është bërë i ditur nga “The Pentagon”, i njohur ndryshe si Departamenti i Mbrojtjes në ...

SHBA: Kryeministri irakian nga ne kërkon ende mbështetje ushtarake

Ilirida - 14.04.2015

Kryeministri irakian, Haidar al-Abadi, pritet të kërkoj më tepër mbështetje ushtarake amerikane në luftën kundër militantëve të Shtetit Islamik, kur ai gjatë ditës së sotme të takohet me presidentin ...

IS-i po humb territore në Irak

Kosova Live - 14.04.2015

Grupi ekstremist, Shteti Islamik (IS), e ka humbur kontrollin ndaj pothuajse 17 mijë kilometrave katrorë në Irak, pas disa muajve të sulmeve ajrore të koalicionit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara ...

Pentagoni: IS po humbet terren në Irak

AlbanianScreen - 14.04.2015

Washington - Sipas Pentagonit militantët islamikë po humbasin terren në Irak. Sipas të dhënave të këtij institucioni ata kanë humbur kontrollin në 17 mijë km2, pas disa muajve të sulmeve ajrore të ...

Abadi në Uashington, kërkon më shumë mbështetje ushtarake

AlbanianScreen - 14.04.2015

Washington - Iraku kërkon më tepër mbështetje ushtarake nga amerikanë, në luftën kundër militantëve të ISIS. Gjatë të martës kryeministri iraken, Haidar al Abadi pritet të takohet në Uashington me ...

Iraku rikthen “çerekun e territorit” nga IS-i

Kosova Live - 14.04.2015

Shteti Islamik ka humbur më shumë se çerekun e territorit të tij në Irak, prejse fushata ajrore e bombardimeve, e udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, ka nisur në muajin gusht.

Obama ofron 200 milionë dollarë ndihmë për Irakun

Kosova Live - 14.04.2015

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, i ka ofruar Irakut 200 milionë dollarë për të ndihmuar të zhvendosurit nga militantët e Shtetit Islamik.