TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Thaçi tregon nëse do të takohet me Vuçiqin në Paris

Lajmi.net - 11.11.2018

Pak minuta pas deklaratës së presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, se nuk do ta takojë homologun e tij nga Kosova, Hashim Thaçi, edhe ky i fundit ka mohuar se do të ndodhë një takim.

Vuçiqit i ka mbetur hatri pse Thaçi ishte i ulur afër liderëve botërorë në Paris

Lajmi.net - 11.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka reaguar për shkak të mënyrës së uljes së përfaqësuesve shtetërorë gjatë ceremonisë në Paris. Në pyetjen e një gazetari për ta komentuar faktin se disa ...

​Vuçiq: Serbia dhe Kosova janë “kilometra larg” një marrëveshjeje

Lajmi.net - 11.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të dielën e ka akuzuar Kosovën se po e “rrezikon bashkëpunimin dhe stabilitetin rajonal”, duke i rritur taksat ndaj mallrave serbe.

Edhe Thaçi mohon se do të takohet me Vuçiqin në Paris

Telegrafi - 11.11.2018

Pak minuta pas deklaratës së presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, se nuk do ta takojë homologun e tij nga Kosova, Hashim Thaçi, edhe ky i fundit ka mohuar se do të ndodhë një takim.

Vuçiqi tregon se pse nuk foli me Thaçin në Paris

Koha.net - 11.11.2018

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha sot se nuk kishte nevojë të fliste me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, në Paris dhe se ata ishin parë disa ditë më parë në Bruksel, me vlerësimin “se nuk ...

Vuçiq e shpjegon në mënyrë interesante faktin që Thaçi u ul afër liderëve botërorë

Zeri - 11.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka reaguar për shkak të mënyrës së uljes së përfaqësuesve shtetërorë gjatë ceremonisë në Paris. Në pyetjen e një gazetari për ta komentuar faktin se disa ...

Sa afër marrëveshjes janë Kosova me Serbinë? Befason Vuçiq

Zeri - 11.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të dielën e ka akuzuar Kosovën se po e “rrezikon bashkëpunimin dhe stabilitetin rajonal”, duke i rritur taksat ndaj mallrave serbe.

Mediat serbe thonë se Vuçiq u turpërua në Paris: Thaçi në mesin e liderëve botëror, Vuçiq në qoshe

Botasot - 11.11.2018

Mediat serbe e kanë quajtur skandaloze radhitjen e mysafirëve në manifestimin qendror, përballë Portës Triumfale në Paris, në shënimin e 100-vjetorit të marrëveshjes që i dha fund Luftës ë Parë ...

Vuçiq: Nuk kisha nevojë të flisja me Thaçin në Paris

Zeri - 11.11.2018

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha sot se nuk kishte nevojë të fliste me presidentin e Kosovës Hashim Thaçin në Paris dhe se ata ishin parë disa ditë më parë në Bruksel, me vlerësimin “se nuk ...

Thaçi tregon nëse do të takohet me Vuçiqin në Paris

Botasot - 11.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se nuk do të ketë takim me homologun e tij serb Aleksandar Vuçiq në margjinat e shënimit të 100-vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botërore në ...

Mediat serbe thonë se Vuçiq u turpërua në Paris: Thaçi në mesin e liderëve botëror, Vuçiq në qoshe

Telegrafi - 11.11.2018

Mediat serbe e kanë quajtur skandaloze radhitjen e mysafirëve në manifestimin qendror, përballë Portës Triumfale në Paris, në shënimin e 100-vjetorit të marrëveshjes që i dha fund Luftës ë Parë ...

Vuçiq: Nuk kishte nevojë të flas me Thaçin

Botasot - 11.11.2018

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha sot se nuk kishte nevojë të fliste me presidentin e Kosovës Hashim Thaçin në Paris dhe se ata ishin parë disa ditë më parë në Bruksel, me vlerësimin "se nuk ...

Pse nuk biseduan Thaçi e Vuçiq në Paris? Tregon presidenti serb

Gazeta Express - 11.11.2018

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, tha sot se nuk kishte nevojë të fliste me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, në Paris, dhe se ata ishin parë disa ditë më parë në Bruksel, me vlerësimin “se nuk ...

Thaçi tregon nëse do të takohet me Vuçiqin në Paris

Gazeta Express - 11.11.2018

Pak minuta pas deklaratës së presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, se nuk do ta takojë homologun e tij nga Kosova, Hashim Thaçi, edhe ky i fundit ka mohuar se do të ndodhë një ...

Edhe Thaçi mohon se do të takohet me Vuçiqin në Paris

Koha.net - 11.11.2018

Pak minuta pas deklaratës së presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq , se nuk do ta takojë homologun e tij nga Kosova, Hashim Thaçi, edhe ky i fundit ka mohuar se do të ndodhë një takim.

Në Paris Thaçi ishte i ulur afër liderëve botërorë, reagon Vuciq

Botasot - 11.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka reaguar për shkak të mënyrës së uljes së përfaqësuesve shtetërorë gjatë ceremonisë në Paris. Në pyetjen e një gazetari për ta komentuar faktin se disa ...

​Vuçiq thotë se Serbia e Kosova janë "kilometra larg" një marrëveshjeje

Gazeta Express - 11.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të dielën e ka akuzuar Kosovën se po e “rrezikon bashkëpunimin dhe stabilitetin rajonal”, duke i rritur taksat ndaj mallrave ...

Vuçiq thotë se Serbia e Kosova janë kilometra larg një marrëveshjeje

Botasot - 11.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të dielën e ka akuzuar Kosovën se po e “rrezikon bashkëpunimin dhe stabilitetin rajonal”, duke i rritur taksat ndaj mallrave serbe.

Thaçi nga Parisi: Nuk do të ketë as ndarje e as krijim të Republika Srpska në Kosovë

Medial - 11.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se nuk do të ketë ndarje të Kosovës, e as themelim të Asociacionit të komunave me shumicë serbe me kompetenca ekzekutive, e cila sipas tij, do të ishte e ...

​Vuçiq thotë se Serbia e Kosova janë “kilometra larg” një marrëveshjeje

Tetova Sot - 11.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të dielën e ka akuzuar Kosovën se po e “rrezikon bashkëpunimin dhe stabilitetin rajonal”, duke i rritur taksat ndaj mallrave serbe.

Thaçi: Nuk do të ketë ndarje e as krijim të Republika Srpska-s në Kosovë

Portalb - 10.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se nuk do të ketë ndarje të Kosovës, e as themelim të Asociacionit të komunave me shumicë serbe me kompetenca ekzekutive, e cila sipas tij, do të ishte e ...

Thaçi: Kufiri Kosovë-Serbi nuk do të caktohet në vija etnike

SOT - 10.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë sot se asnjë ndryshim i kufirit me Serbinë që vjen si rezultat i bisedimeve për normalizim të marrëdhënieve nuk do të bëhet në bazë të vijave etnike.

Thaçi nga Parisi: Nuk do të ketë ndarje dhe as krijim të “Republika Srpska-s” në Kosovë

Lajmi.net - 10.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po qëndron në Paris me ftesën e homologut të tij francez, Emanuel Marcon. Nga Parisi, presidenti ka mbajtur konferencë për media, i cili ka thënë se Marcon e ka ...

Thaçi: Nuk do të ketë ndarje e as krijim të Republika Srpska-s në Kosovë

Evropaelire - 10.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se nuk do të ketë ndarje të Kosovës, e as themelim të Asociacionit të komunave me shumicë serbe me kompetenca ekzekutive, e cila sipas tij, do të ishte e ...

Thaçi për AFP: Kufiri Kosovë-Serbi nuk do të shënohet përgjatë vijave etnike

Lajmi.net - 10.11.2018

Kufiri i rishikuar në mes Kosovës dhe Serbisë nuk do të shënohet përgjatë vijave etnike, ka insistuar Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për AFP-në, të premten.

Deklarimet e Thaçit dhe Vuçiqit pas takimit të fundit në Bruksel, “spektakël” medial

Telegrafi - 10.11.2018

Menjëherë pas takimit të tretë të fazës finale të dialogut, i cili u zhvillua të enjten në Bruksel, dy kryenegociatorët, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë Aleksandar Vuçiq, akuzuan ...

Thaçi nga Parisi: Nuk do të ketë ndarje dhe as krijim të 'Republika Srpska-s' në Kosovë

Zeri - 10.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po qëndron në Paris me ftesën e homologut të tij francez, Emanuel Marcon. Nga Parisi, presidenti ka mbajtur konferencë për media, i cili ka thënë se Marcon e ka ...

Thaçi për AFP: Ky është momenti i duhur për marrëveshje me Serbinë

Telegrafi - 10.11.2018

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për AFP, ka thënë se “Do të punojmë bashkë të definojmë kufijtë, siç kemi bërë me Maqedoninë dhe me Malin e Zi, por nuk do të ketë ...

Thaçi për AFP: Kufiri Kosovë-Serbi nuk do të shënohet përgjatë vijave etnike

Zeri - 10.11.2018

Kufiri i rishikuar në mes Kosovës dhe Serbisë nuk do të shënohet përgjatë vijave etnike, ka insistuar Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për AFP-në, të premten.

'Spektakli' i Thaçit dhe i Vuçiqit

Zeri - 10.11.2018

Përderisa presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha se pala serbe kishte përdorur diskurs të ashpër në këtë takim, ai i Serbisë Aleksandar Vuçiq kërcënoi me mosvazhdim të dialogut nëse Kosova nuk e heq ...

Thaçi e quan të rrezikshme taksën ndaj Serbisë, thotë se s’bën të prishemi me ndërkombëtarët

Botasot - 10.11.2018

Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi e ka quajtur hap jo të duhur vendimin e Qeverisë “Haradinaj” për vendosjen e taksës 10% ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës.

Thaçi porosit nga Parisi: Nuk ka ndarje as ‘Republika Srpska” në Kosovë

Telegrafi - 10.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nga Parisi, ku është duke qëndruar me ftesë të presidentit francez Emmanuel Macron, për të shënuar përfundimin e Luftës së Parë Botërore, ka mbajtur konferencë ...

Thaçi në Paris: S’ka kufij në baza etnike, as shkëmbim popullatash

Koha.net - 10.11.2018

Në shqip e para gazetarëve të Kosovës, kreu i shtetit Hashim Thaçi ka mbajtur konferencë për media në Paris. I ka përsëritur ato që po vazhdon t’i thotë tash sa ditë edhe në Prishtinë, e gjetiu.

Thaçi i hidhëruar me taksen kundër Serbisë: Veprimin e tij as Rrahman Morina nuk do e kishte bërë!

Botasot - 10.11.2018

Qeveria e Kosovës, ka marrë vendin që të rritë taksën në importe për mallrat që vijnë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina. 10 për qind është rritja e taksës për të gjitha produktet që vijnë nga këto ...

Thaçi për AFP: Shënimi i kufirit Kosovë-Serbi nuk do të bëhet në vija etnike

Botasot - 10.11.2018

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për AFP, ka thënë se "Do të punojmë bashkë të definojmë kufijtë, siç kemi bërë me Maqedoninë dhe me Malin e Zi, por nuk do të ketë ...

Krasniqi: Taksa për produktet serbe të rritet, të mos biem pre e propagandës së Thaçit

Botasot - 10.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë sot se vendimi i Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës është jo i duhur.

Thaçi: Ushtria është punë e kryer, askush në Serbi nuk mund të vendos veto

Zeri - 10.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se asnjë ndryshim i kufirit me Serbinë që vjen si rezultat i bisedimeve për normalizim të marrëdhënieve nuk do të bëhet në bazë të vijave etnike.

Nesër në Francë arrihet një marrëveshje Kosovë-Serbi?

Botasot - 10.11.2018

Të dielën pritet që të takohen presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, me ftesë të presidentit francez, Emmanuel Macron, këtë takim pritet të marrin pjesë edhe lider të ...

Hashim Thaçi: Nuk do të ketë ndarje e as krijim të Republika Srpska-s në Kosovë

Gazeta Tema - 10.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se nuk do të ketë ndarje të Kosovës, e as themelim të Asociacionit të komunave me shumicë serbe me kompetenca ekzekutive, e cila sipas tij, do të ishte e ...

Thaçi porosit nga Parisi: Nuk ka ndarje as ‘Republika Srpska” në Kosovë

Tetova Sot - 10.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nga Parisi, ku është duke qëndruar me ftesë të presidentit francez Emmanuel Macron, për të shënuar përfundimin e Luftës së Parë Botërore, ka mbajtur konferencë ...

Vuçiç vihet në siklet nga shqiptarët në Bruksel, i bërtasin nga ndërtesat

LajmiFundit - 09.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, janë takuar sot në Bruksel. Në takimin e fundit që pati në Bruksel me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, Aleksandar Vuçic u ...

Çfarë ndodhi mbrëmë në ballafaqimin trepalësh, Thaçi-Vuçiq-Mogherini

Ina - 09.11.2018

Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, njëherish edhe Zëvendës Presidente e Komisionit Evropian, Frederica Mogherini, mbrëmë, ka mbajtur takime të ndara me presidentin e Serbisë, ...

Vuçiq në siklet nga shqiptarët në Bruksel, ja çfarë i ndodhi mbrëmë?! (VIDEO)

Ina - 09.11.2018

Në takimin e fundit që pati në Bruksel me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, Aleksandar Vuçiç u tha se u shfaq në negociata me zëra agresivë. Por, kjo s’mbetet me kaq, pasi pas këtij takimi, ...

Bruksel, dështon seanca e radhës e dialogut Mogherini-Thaçi-Vuçiç

SOT - 09.11.2018

Ka përfunduar mbrëmë në Bruksel seanca e radhës e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, e ndërmjetësuar nga kryediplomatja e BE, Federica Mogherini, dhe ashtu siç pritej progresi rezultoi i vështirë mes ...

Mogherini përgënjeshtron Vuçiqin, të dy presidentët konfirmuan angazhim

Lajmi.net - 09.11.2018

Përfaqësuesja e BE-së për Politikë të Jashtme, Federica Mogherini ka përgënjeshtruar deklaratën e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili u shpreh se nuk do të vijojë dialogun me Prishtinën në ...

Takimi Thaçi-Vuçiq në Bruksel, Serbia edhe njëherë e dëshmoi se nuk është e gatshme për normalizim të marrëdhënieve

Zhurnal - 09.11.2018

Takimi Thaçi-Vuçiq në Bruksel, Serbia edhe njëherë e dëshmoi se nuk është e gatshme për normalizim të marrëdhënieve Takimi Thaçi-Vuçiq në Bruksel, Serbia edhe njëherë e dëshmoi se nuk është e gatshme ...

Mogherini ka përgënjeshtruar Vuçiqin, të dy presidentët konfirmuan angazhim

Portalb - 09.11.2018

Përfaqësuesja e BE-së për Politikë të Jashtme, Federica Mogherini ka përgënjeshtruar deklaratën e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili u shpreh se nuk do të vijojë dialogun me Prishtinën në ...

Kosovë: Opozita kritikon ashpër Thaçin për takimin me Vuçiq në Bruksel

DW - 09.11.2018

Partitë politike opozitare në Kosovë thonë, se presidenti nuk mundet pa mandat të kuvendit të vazhdojë të takohet me presidentin e Serbisë dhe të dialogojë për Kosovën.

Thaçi e Vuçiq, kritikohen në Prishtinë e Beograd për dialogun

Evropaelire - 09.11.2018

Dialogu ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiq, në Prishtinë dhe Beograd po shihet në mënyra të ndryshme. Rivalët politikë të dy presidentëve, në Prishtinë dhe ...

Vuçiq në siklet, shqiptarët në Bruksel i bërtasin nga ndërtesat

Zeri - 09.11.2018

Në takimin e fundit që pati në Bruksel me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, Aleksandar Vuçiq u tha se u shfaq në negociata me zëra agresivë. Por, kjo s’mbetet me kaq, pasi pas këtij takimi, ...

Takim pa rezultate

Zeri - 09.11.2018

Takimi i katërt në kuadër të fazës finale të dialogut të Brukselit ndërmjet presidentit të Kosovës Hashim Thaçit dhe atij të Serbisë Aleksandar Vuçiq ka përfunduar pa ndonjë marrëveshje.

Mogherini përgënjeshtron Vuçiqin, të dy presidentët konfirmuan angazhim

Zeri - 09.11.2018

Përfaqësuesja e BE-së për Politikë të Jashtme, Federica Mogherini ka përgënjeshtruar deklaratën e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili u shpreh se nuk do të vijojë dialogun me Prishtinën në ...

Mogherini përgënjeshtron Vuçiqin

Botasot - 09.11.2018

Përfaqësuesja e BE-së për Politikë të Jashtme, Federica Mogherini ka përgënjeshtruar deklaratën e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili u shpreh se nuk do të vijojë dialogun me Prishtinën në ...

Sipas kryetarit të PSD-së, Kosova duhet të mandatojë ekip gjithëpërfshirës për dialogun

Koha.net - 09.11.2018

Kryetari i PSD-së, njëherësh edhe i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka komentuar takimin e fundit të presidentit Thaçi me presidentit serb, Vuçiq, i cili, u mbajt mbrëmë në kuadër të dialogut ...

Mogherini përgënjeshtron Vuçiqin, të dy presidentët konfirmuan angazhim

Telegrafi - 09.11.2018

Përfaqësuesja e BE-së për Politikë të Jashtme, Federica Mogherini ka përgënjeshtruar deklaratën e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili u shpreh se nuk do të vijojë dialogun me Prishtinën në ...

Thaçi e Vuçiq, kritikohen në Prishtinë e Beograd për dialogun

Botasot - 09.11.2018

Dialogu ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiq, në Prishtinë dhe Beograd po shihet në mënyra të ndryshme. Rivalët politikë të dy presidentëve, në Kosovë dhe ...

Ahmeti: Takimi Thaçi-Vuçiq pa legjitimitet ligjor e politik

Zeri - 09.11.2018

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar për takimin që u mbajtë mbrëmë në mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq me ndërmjetësimin e Përfaqësueses së ...

Vuçiq refuzon të flasë para shqiptarëve për Kishën serbe

Gazeta Express - 09.11.2018

Aleksandar Vuçiq nuk deshi të flasë para mediave shqiptare në Bruksel kur u pyet nga një gazetare serbe lidhur me mendimin e tij sa i përket qëndrimit të Kishës Serbe se “me çdo çmim duhet që të ...

Mogherini: Të dy presidentët janë pajtuar për vijimin e takimeve

Gazeta Express - 09.11.2018

Përfaqësuesja e BE-së për Politikë të Jashtme, Federica Mogherini ka përgënjeshtruar deklaratën e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili u shpreh se nuk do të vijojë dialogun me Prishtinën në ...

Thaçi në Paris në promovim të librit për të, nga atje sheh “dritë në fund të tunelit”

Koha.net - 09.11.2018

Presidenti Hashim Thaçi e sheh të mundshme arritjen e marrëveshjes përfundimtare me Serbinë. Thaçi, pas takimit me presidentin Vuçiq, tashmë ka mbërritur në Paris nga Brukseli, ku ka thënë se sheh ...

Ahmeti: Takimi Thaçi-Vuçiq pa legjitimitet ligjor e politik

Botasot - 09.11.2018

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar për takimin që u mbajtë mbrëmë në mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq me ndërmjetësimin e Përfaqësueses së ...

Vuçiq refuzon të flas para shqiptarëve për Kishën serbe

Botasot - 09.11.2018

Aleksandar Vuçiq nuk deshi të flasë para mediave shqiptare në Bruksel kur u pyet nga një gazetare serbe lidhur me mendimin e tij sa i përket qëndrimit të Kishës Serbe se “me çdo çmim duhet që të ...

Abazi: Thaçi i interesuar për ta shpëtuar lëkurën e vet

Botasot - 09.11.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq janë takuar në Bruksel të enjten me Përfaqësuesen e Lartë e BE-së, Federica Mogherinit.

Takimi Thaçi-Vuçiq në Bruksel, Serbia edhe një herë e dëshmoi se nuk është e gatshme për normalizim të marrëdhënieve

Telegrafi - 09.11.2018

Mbrëmë në Bruksel u zhvillua takimi i radhës mes Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq me ndërmjetësimin Përfaqësuese së Lartë për Politikë të Jashtme dhe ...

11 nëntori dhe rreziku nga “marrëveshja” për territoret

Botasot - 09.11.2018

“Nëse tri partitë opozitare më të mëdha në Kuvend, LDK, VV dhe PSD, nëse nuk arrijnë një konsensus mes tyre për ta ndaluar Thaçin, atëherë ata vetë do të jenë bashkëpjesëmarrës në këtë aventurë të ...

Mogherini përgënjeshtron Vuçiqin, të dy presidentët konfirmuan angazhim

Koha.net - 09.11.2018

Përfaqësuesja e BE-së për Politikë të Jashtme, Federica Mogherini ka përgënjeshtruar deklaratën e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili u shpreh se nuk do të vijojë dialogun me Prishtinën në ...

“Dita e 11 nëntorit mund të jetë ditë e kobshme për Kosovën”

Botasot - 09.11.2018

11 nëntori mund të jetë dita më e kobshme për Republikën e Kosovës. Kjo për faktin se, në këtë ditë, në Paris do të marrin pjesë dy presidentët, ai i Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb, ...

Profesori ndërkombëtar tregon dy arsyet pse Vuçiq kërkon heqjen e taksës dhe si duhet të veprojë Kosova

Botasot - 09.11.2018

Mbrëmë në Bruksel u mbajt takimi në mes të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ku nuk pati marrëveshje, por që pas takimit Vuçiq tha se nuk ka dialog nëse nuk ...

Zhvillimet në prapaskenë, profesori ndërkombëtar tregon mashtrimin Thaçi-Vuçiq në Bruksel

Botasot - 09.11.2018

Gjatë mbrëmjes së kaluar në Bruksel u takuan presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Të dy presidentët, këtë takim e cilësuan si shumë të “nxehtë” e me ...

Përfundon pa marrëveshje takimi Thaçi-Vuçiç në Bruksel, ja cilat ishin pengesat

Gazeta Tema - 09.11.2018

Ka përfunduar pa ndonjë marrëveshje takimi në Bruksel ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiç. Edhe ky takim është lehtësuar nga Përfaqësuesja e Lartë e ...

Mogherini përgënjeshtron Vuçiqin

Tetova Sot - 09.11.2018

Përfaqësuesja e BE-së për Politikë të Jashtme, Federica Mogherini ka përgënjeshtruar deklaratën e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili u shpreh se nuk do të vijojë dialogun me Prishtinën në ...

​VV: Të lëshohet flet-arrest për Thaçin

Tetova Sot - 09.11.2018

Derisa në Bruksel sonte pritet takimi i radhës i presidentit të Kosovës dhe atij të Serbisë, me ndërmjetësim të Bashkimit Evropian, Lëvizja Vetëvendosje ka komentuar sot shkuarjen e presidentit ...

Thaçi e Vuçiç, kritikohen në Kosovë e Serbi për dialogun

Gazeta Tema - 09.11.2018

Dialogu ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiç, në Prishtinë dhe Beograd po shihet në mënyra të ndryshme. Rivalët politikë të dy presidentëve, në Prishtinë dhe ...

Thaçi në Bruksel: Do të jetë e vështirë, por do të bëj përpjekje maksimale për arritjen e një marrëveshje

SOT - 08.11.2018

Hashim Thaçi, president i Kosovës, ka thënë sot para takimit me presidentin serb Aleksandar Vuçicc në Bruksel, se do të bëjë përpjekje maksimale që të përafrojë qëndrimet me Serbinë për arritjen e ...

U pyet për viktimat e dhunës seksuale në Kosovë, përgjigjja e Vuçiq është interesante

Zhurnal - 08.11.2018

U pyet për viktimat e dhunës seksuale në Kosovë, përgjigjja e Vuçiq është interesante U pyet për viktimat e dhunës seksuale në Kosovë, përgjigjja e Vuçiq është interesante Sot është zhvilluar takimi ...

Taksa prish takimin Thaçi-Vuçiç, Presidenti serb: S’ka dialog me Kosovën deri sa të heqë vendimin

Top Channel - 08.11.2018

Ka përfunduar takimi në Bruksel ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiç. Edhe ky takim është ndërmjetësuar nga Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, ...

Taksa për importet serbe bllokon dialogun në Bruksel

Lajmi.net - 08.11.2018

Takimi ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçit dhe Aleksandër Vuçiq, ka përfunduar sërish pa ndonjë marrëveshje. Takimi Thaçi- Vuçiq, që u ndërmjetësua nga Përfaqësuesja e Lartë e ...

Takimi Thaçi-Vuçiq mbahet në mbrëmje

Zhurnal - 08.11.2018

Takimi Thaçi-Vuçiq mbahet në mbrëmje Takimi Thaçi-Vuçiq mbahet në mbrëmje Bruksel, 8 nëntor - Në mbrëmje do të mbahet takimi i sotëm në Bruksel ndërmjet Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe ...

Vuçiç flet pas takimit me Thaçin, ka një thirrje për shqiptarët

SOT - 08.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, me nervozizëm u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve, pas përfudnimit të takimit me homologun e tij nga Kosova, Hashim Thaçi në Bruksel, në takimin që është ...

Vuçiq para takimit me Thaçin: Pozicion i vështirë i Serbisë

Evropaelire - 08.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në prag të takimit të sotëm me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, tha se pozicioni i Serbisë është i vështirë.

Përfundon pa ndonjë marrëveshje takimi Thaçi – Vuçiq

Portalb - 08.11.2018

Ka përfunduar pa ndonjë marrëveshje takimi në Bruksel ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiq. Edhe ky takim është lehtësuar nga Përfaqësuesja e Lartë e ...

Thaçi dhe Vuçiq takohen sot në Bruksel

Alsat - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, takohen sot në Bruksel, në kuadër të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve midis dy vendeve.

Vuçiq në siklet, shqiptarët në Bruksel i bërtasin nga ndërtesat

Lajmi.net - 08.11.2018

Në takimin e fundit që pati në Bruksel me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, Aleksandar Vuçiq u tha se u shfaq në negociata me zëra agresivë. Por, kjo s’mbetet me kaq, pasi pas këtij takimi, ...

Mbyllet pa marrëveshje takimi Thaçi- Vuçiç

LajmiFundit - 08.11.2018

Ka përfunduar marrëveshje konkrete takimi në Bruksel ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiç. Edhe ky takim është ndermjetesuar nga Përfaqësuesja e Lartë e ...

Takimi Thaçi-Vuçiq mbahet në mbrëmje

Alsat - 08.11.2018

Në mbrëmje do të mbahet takimi i sotëm në Bruksel ndërmjet Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq. Për dallim prej herëve të kaluara, që zakonisht takimet ...

Nuk është caktuar ora për takimin Thaçi – Vuçiq në Bruksel

Lajmi.net - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kreu i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pritet të takohen sot në Bruksel. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pritet të takohen sot ...

Thaçi takohet sot me Vuçiqin në Bruksel

Lajmi.net - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tashmë gjendet në Bruksel ku pritet të takohet me homologun e tij serb Aleksandar Vuçiq. Takimi do mbahet në vazhdën e bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve ...

Përfundon takimi Thaçi-Vuçiq

Lajmi.net - 08.11.2018

Sapo ka përfunduar takimi trepalësh në Bruksel në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi. Ka përfunduar takimi trepalësh mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, atij të Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe ...

Ahmeti i reagon Vuçiqit: Dialogu vazhdon vetëm pasi Serbia të ndalë lobimin për tërheqjen e njohjeve

Lajmi.net - 08.11.2018

Sot është mbajtur takimi i planifikuar ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Bruksel. Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar pas deklarimeve të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i ...

Konjufca: Thaçi të intervistohet pas çdo seance dialogu në Bruksel

SOT - 08.11.2018

Shefi i Grupit parlamentar i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca tha sot në një konferencë për media se takimi Thaçi-Vuçiç është lajmëruar vetëm 24 orë para se të ndodhë dhe kjo sipas tij është e ...

Çfarë ndodhi mbrëmë në ballafaqimin trepalësh, Thaçi-Vuçiq-Mogherini

Zhurnal - 08.11.2018

Çfarë ndodhi mbrëmë në ballafaqimin trepalësh, Thaçi-Vuçiq-Mogherini Çfarë ndodhi mbrëmë në ballafaqimin trepalësh, Thaçi-Vuçiq-Mogherini Prishtinë, 9 nëntor - Mbrëmë është mbajtur takimi trepalësh ...

Pa marrëveshje - taksa për importet serbe, pengesë në dialog

Evropaelire - 08.11.2018

Ka përfunduar pa ndonjë marrëveshje takimi në Bruksel ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiq. Edhe ky takim është lehtësuar nga Përfaqësuesja e Lartë e ...

Thaçi dhe Vuçiq takohen sot në Bruksel

Evropaelire - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, takohen sot në Bruksel, në kuadër të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve midis dy vendeve.

BE konfirmon se takimi Thaçi-Vuçiq do të mbahet në orët e pasditës

Lajmi.net - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të takohet sot në Bruksel me homologun e tij serb, Aleksander Vuçiq. Ky takim i cili mbahet në kuadër të fazës finale të dialogut Kosovë-Serbi, pritet të fillojë ...

Përfundon takimi Thaçi – Mogherini – Vuçiq (live)

Alsat - 08.11.2018

Sapo ka përfunduar takimi trepalësh në Bruksel mes Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini ...

Takimi trepalësh në Bruksel, Thaçi: Vuçiq kishte një diskurs arrogant

Alsat - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se në takimin e sotëm në Bruksel, pala serbe dhe Aleksandar Vuçiq kishin një diskurs agresiv dhe arrogant, kurse diskursi i palës kosovare ishte i ...

Konjufca: Thaçi po përpiqet të blejë njohjen nga Serbia me territor të Kosovës

Evropaelire - 08.11.2018

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë të enjten se pavarësisht pse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka manadat nga Kuvendi i Kosovës, ai po insiston në arritjen e një ...

Përfundon takimi në Bruksel

Zhurnal - 08.11.2018

Përfundon takimi në Bruksel Përfundon takimi në Bruksel Ka përfunduar takimi trepalësh mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, atij të Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësueses së lartë të BE-së, ...

Përfundon takimi tripalësh, Thaçi: S’ka arsye të frikësohemi në ballafaqimin me Serbinë

Top Channel - 08.11.2018

Ka përfunduar takimi trepalësh në Bruksel mes Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përfaqësueses së lartë të Bashkimit Europian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe ...

Thaçi flet para takimit me Vuçiç në Bruksel, paralajmëron vështirësi

SOT - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi do të zhvillojë pas pak minutash takimin me homologun e tij serb, Aleksandër Vuçiç. Pak para takimit Thaçi dha një prononcim për gazetarët në Bruksel, duke u ...

Nis takimi Vuçiq-Mogherini

Lajmi.net - 08.11.2018

Sapo ka filluar takimi në mes të Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian Fedeica Mogherini me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Pas përfundimit të takimit në mes të presidentit të Kosovës ...

VV: Thaçi nuk lajmëroi për takimin me Vuçiqin për të evituar protestat qytetare

Lajmi.net - 08.11.2018

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca komentoi takimin e paralajmëruar Thaçi- Vuçiq. Ai në një konferencë për media tha se është e papranueshme që takimi po bëhet me vetëm 24 orë ...

Thaçi flet pas takimit me Mogherinin: U pajtuam për dinamizim të dialogut

Lajmi.net - 08.11.2018

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pas takimit me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherini, ka thënë se u pajtuan për dinamizimin e dialogut.

Thaçi takohet me Mogherinin: U pajtuam për një marrëveshje ligjërisht të detyrueshme

Top Channel - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar mbrëmjen e kësaj të enjteje me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, në Bruksel, aty ku pas tij, shefja e BE-së për politikën ...

Bruksel, vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi

Alsat - 08.11.2018

Në kuadër të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë, në Bruksel takohen sot dy presidentët Aleksandër Vuçiç dhe Hashim Thaçi.

BE: Palët të përmbahen me fjalët dhe veprimet që kundërshtojnë frymën e dialogut

Lajmi.net - 08.11.2018

Frederica Mogherini ka pritur në një takim të dialogut të nivelit të lartë me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq.

Nis takimi Thaçi-Mogherini në Bruksel

Lajmi.net - 08.11.2018

Ka filluar takimi mes presidentit Hashim Thaçi dhe Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini. Para pak çastesh ka filluar takimi në mes të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi ...

Thaçi e Vuçiç takohen në mbrëmje, në Bruksel

Top Channel - 08.11.2018

Mbrëmjen e kësaj të enjteje, në Bruksel do të vijojnë bisedimet Kosovë-Serbi me ndërmjetësimin e Bashkimit Europian. Ky do të jetë takimi i katërt i fazës finale për arritjen e marrëveshjes mes dy ...

Fillon takimi Thaçi-Vuçiq në Bruksel

Lajmi.net - 08.11.2018

Pas përfundimit të takimeve të ndara në Bruksel, sapo ka filluar takimi në mes të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq.

Vuçiq: Nuk do të ketë prani të ushtrisë së Kosovës në veri

Lajmi.net - 08.11.2018

Para pak minutash ka përfunduar takimi trilateral midis presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, atij të Serbisë Aleksandër Vuçiq dhe Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian, Frederica Mogherini.

Shqiptarët në Bruksel i bërtasin nga ndërtesat, vihet në siklet Vuçiç (VIDEO)

SOT - 08.11.2018

Në takimin e fundit që pati në Bruksel me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, Aleksandar Vuçiç u tha se u shfaq në negociata me zëra agresivë. Por, kjo s’mbetet me kaq, pasi pas këtij takimi, ...

Thaçi pas takimit me Vuçiqin: Serbia përdori diskurs agresiv dhe arrogant

Lajmi.net - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është deklaruar pas takimit me homologun e tij serb në Bruksel, Aleksandar Vuçiq. Presidenti i vendit Hashim Thaçi, pas takimit në Bruksel me homologun e tij serb, ...

Thaçi në Bruksel: Do të bëjmë përpjekje maksimale që të përafrojmë qëndrimet e marrëveshjes

Lajmi.net - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, para takimit në Bruksel, ka thënë se ky takim është një mundësi e radhës për të përafruar qëndrimet për arritjen e marrëveshjes.

Thaçi në Bruksel: Arritja e marrëveshjes nuk do të jetë e lehtë

Portalb - 08.11.2018

Dialogu për arritjen e një marrëveshje juridikisht të obligueshme mes Kosovës dhe Serbisë nuk do të jetë i lehtë, por kjo është mundësia më e mirë që të shkohet përpara drejt perspektivave evropiane, ...

Takimi trepalësh në Bruksel, Thaçi: Vuçiq kishte një diskurs arrogant

Zhurnal - 08.11.2018

Takimi trepalësh në Bruksel, Thaçi: Vuçiq kishte një diskurs arrogant Takimi trepalësh në Bruksel, Thaçi: Vuçiq kishte një diskurs arrogant Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se në ...

Thaçi në Bruksel: Arritja e marrëveshjes është e vështirë, por do të diskutojmë

Zhurnal - 08.11.2018

Thaçi në Bruksel: Arritja e marrëveshjes është e vështirë, por do të diskutojmë Thaçi në Bruksel: Arritja e marrëveshjes është e vështirë, por do të diskutojmë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha ...

Thaçi: Delegacioni serb tregoi arrogancë dhe agresivitet

LajmiFundit - 08.11.2018

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka folur nga Brukseli pas takimit që pati këtë të enjte me homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiç. Thaçi tha se ky proces i dialogut që u zhvillua sot pati ...

Konjufca për Thaçin: Kryeprokurori do të duhej të lëshonte thirrje derisa Policia urdhër-arrest

Zhurnal - 08.11.2018

Konjufca për Thaçin: Kryeprokurori do të duhej të lëshonte thirrje derisa Policia urdhër-arrest Konjufca për Thaçin: Kryeprokurori do të duhej të lëshonte thirrje derisa Policia urdhër-arrest ...

Sërish pa rezultate konkrete takimi Thaçi-Vuçiq në Bruksel

DW - 08.11.2018

Sërish pa rezultate konkrete takimi Thaçi-Vuçiq në Bruksel. Ndërmjetësuesja e BE-së Federica Mogherini ka kërkuar që palët të sigurojnë një ambijent të mirë për dialog dhe të përmbahen nga fjalori.

Vuçiq përmend “pozicionin e vështirë të Serbisë” në prag të takimit me Thaçin

Koha.net - 08.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në prag të takimit të sotëm me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, tha se pozicioni i Serbisë është i vështirë.

Ende nuk dihet agjenda, takimi Thaçi-Vuçiq mbahet në mbrëmje

Botasot - 08.11.2018

Takimi në mes të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq do të mbahet gjatë ditës së sotme në Bruksel, Ende nuk dihet për agjendën e takimit, vetëm se ky ...

Vuçiq para takimit me Thaçin: Pozicion i vështirë i Serbisë

Botasot - 08.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në prag të takimit të sotëm me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, tha se pozicioni i Serbisë është i vështirë.

Bruksel/ Përfundon takimi tripalësh, Thaçi: S’ka arsye të frikësohemi…

Mapo - 08.11.2018

Ka përfunduar takimi trepalësh në Bruksel mes Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përfaqësueses së lartë të Bashkimit Europian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe ...

Thaçi në Bruksel: Do të jetë e vështirë, por do të bëj përpjekje maksimale për arritjen e një marrëveshje (Video)

Telegrafi - 08.11.2018

Hashim Thaçi, president i Kosovës, ka thënë se në takimin e së enjtes me presidentin serb Aleksandar Vuçiq do të bëjë përpjekje maksimale që të përafrojë qëndrimet me Serbinë për arritjen e një ...

Ahmeti reagon ndaj deklaratës së Vuçiqit i cili kërkoi të hiqet taksa për produktet serbe

Botasot - 08.11.2018

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar pas deklarimeve të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili kërkoi nga Qeveria e Kosovës që të hiqet taksa prej 10 për qind ndaj ...

Aleksandar Vuçiq në siklet, shqiptarët në Bruksel i bërtasin nga ndërtesat

Botasot - 08.11.2018

Në takimin e fundit që pati në Bruksel me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, Aleksandar Vuçiq u tha se u shfaq në negociata me zëra agresivë. Por, kjo s’mbetet me kaq, pasi pas këtij takimi, ...

Thaçi e Vuçiqi takohen sot në Bruksel

Koha.net - 08.11.2018

Shefja e Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, presë sot në Bruksel presidentët e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq.

Takimi Thaçi-Vuçiq mbahet në mbrëmje

Botasot - 08.11.2018

Në mbrëmje do të mbahet takimi i sotëm në Bruksel ndërmjet Presidentit Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq. Për dallim prej herëve të kaluara, që zakonisht takimet janë mbajtur ...

Nuk është caktuar ende ora për takimin Thaçi – Vuçiq

Zeri - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pritet të takohen sot në Bruksel. Thaçi do të takojë homologun serb Vuçiq, edhe pse zyrtarët serbë ditë më parë paralajmëruan ...

Fillon takimi Thaçi – Mogherini - Vuçiq

Botasot - 08.11.2018

(E plotësuar) - Sapo ka filluar takimi trepalësh në Bruksel mes Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, ...

Shpend Ahmeti i reagon Aleksandar Vuçiqit

Zeri - 08.11.2018

I pari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar pas deklarimeve të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili kërkoi nga Qeveria e Kosovës që të hiqet taksa prej 10 për qind ndaj produkteve ...

U pyet për viktimat e dhunës seksuale në Kosovë, përgjigjja e Vuçiq është interesante

Zeri - 08.11.2018

Sot është zhvilluar takimi i radhës mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Aleksander Vuçiç. Pas përfundimit të takimit, Vuçiç është pyetur për çështje të ndryshme.

Konjufca: Thaçi po tenton të blejë njohjen nga Serbia me territor

Mapo - 08.11.2018

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë të enjten se pavarësisht pse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka manadat nga Kuvendi i Kosovës, ai po insiston në arritjen e një ...

Thaçi në Bruksel: Arritja e marrëveshjes me Serbinë e vështirë

Mapo - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se arritja e një marrëveshjeje me Serbinë do të jetë shumë e vështirë, por sipas tij do të bëhen përpjekje që në fund procesi të përmbyllet me një marrëveshje ...

Vuçiq: Edhe mua nuk më pëlqen të flas me Thaçin, por kjo është puna ime

Botasot - 08.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka reaguar lidhur me deklaratën e djeshme të presidentit kosovar Hashim Thaçi, i cili tha se më me dëshirë do të dialogonte me një djall se sa me Vuçiqin.

Vuçiq nervoz: Çfarë janë në gjendje të respektojnë shqiptarët nëse s’respektojnë marrëveshjet e nënshkruara para 10 ...

Botasot - 08.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me nervozizëm u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve, pas përfundimit të takimit me homologun e tij nga Kosova, Hashim Thaçi në Bruksel, në takimin që është ...

Thaçi pas takimit: Serbia pati diskurs agresiv dhe arrogant

Botasot - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi e ka vlerësuar shumë të vështirë takimin që zhvilloi në Bruksel me homologun serb Aleksandar Vuciq. Ai e ka quajtur arrogant diskursin e Vuçiqit.

Thaçi në Bruksel: Do të bëjmë përpjekje maksimale që të përafrojmë qëndrimet për arritjen e marrëveshjes

Zeri - 08.11.2018

Hashim Thaçi, president i Kosovës, ka thënë se në takimin e së enjtes me presidentin serb Aleksandar Vuçiq do të bëjë përpjekje maksimale që të përafrojë qëndrimet me Serbinë për arritjen e një ...

Vuçiq i reagon Thaçit, “ata që tregojnë muskujt, të mendojnë për çmimin”

Koha.net - 08.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka reaguar ndaj deklarimeve të homologut të tij kosovar Hashim Thaçi, duke thënë se ata që mendojnë të tregojnë muskujt duhet të mendojnë për çmimin që duhet ...

BE del me deklaratë zyrtare për takimin Thaçi – Vuçiç, kjo është kërkesa e tyre

Botasot - 08.11.2018

Bashkimi Evropian ka dal me një komunikate për media rreth takimit të përfaqësuese së Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, me Presidentin Kosovës Hashim Thaçi dhe Presidentin ...

Vuçiqit “ia shtinë ethet” shqiptarët në Bruksel

Botasot - 08.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq është vënë në siklet derisa jepte një intervistë për një medium nga Beogradi, pas dialogut që zhvilloi me homologun e tij nga Kosova, Hashim Thaçi dhe ...

Kjo ishte përgjigjja e Vuçiqit kur pytet për viktimat e dhunës seksuale në Kosovë

Botasot - 08.11.2018

Sot është zhvilluar takimi i radhës mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Aleksander Vuçiç. Pas përfundimit të takimit, Vuçiç është pyetur për çshtje të ndryshme.

BE konfirmon se takimi Thaçi-Vuçiq do të mbahet në orët e pasditës

Zeri - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të takohet sot në Bruksel me homologun e tij serb, Aleksander Vuçiq. Ky takim i cili mbahet në kuadër të fazës finale të dialogut Kosovë-Serbi, pritet të fillojë ...

Thaçi pas takimit me Mogherinin: U pajtuam për dinamizim të dialogut dhe marrëveshje

Zeri - 08.11.2018

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pas takimit me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherini, ka thënë se u pajtuan për dinamizimin e dialogut.

Në takim me Mogherinin, Thaçi: U pajtuam për një marrëveshje…

Mapo - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar mbrëmjen e kësaj të enjteje me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, në Bruksel, aty ku pas tij, shefja e BE-së për politikën ...

Kërkesa e BE-së në takimin Thaçi-Vuçiq në Bruksel

Zeri - 08.11.2018

Pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë Aleksandar Vuçiq, Bashkimi Europian pret që Kosova dhe Serbia të shpejtojnë angazhimin e tyre ndaj dialogut duke pasur parasysh ...

Fillon takimi Thaçi-Vuçiq

Zeri - 08.11.2018

Pas përfundimit të takimeve të ndara në Bruksel, sapo ka filluar takimi në mes të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq.

Thaçi: Dialogu nuk ka alternativë, alternativat e tjera janë izolimi dhe konfrontimi

Botasot - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka ftuar skenën politike te Kosoves që të bashkohen për dialogun, ndërsa ka deklaruar se në takimin e sotëm në Bruksel, pala serbe dhe Aleksandar Vuçiq kishin një ...

Thaçi e Vuçiq sot takohen në Bruksel

Gazeta Express - 08.11.2018

Federica Mogherini, shefe e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, do të presë sot në Bruksel presidentët e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar ...

Presidenti Thaçi paralajmëron bisedime të vështira

Koha.net - 08.11.2018

U përfol shumë takimi i tyre i paralajmëruar në Paris, më 11 nëntor, por, paraprakisht, presidentët Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiq do të takohen në ...

Takimi Thaçi - "Dreqi" sonte në mbrëmje, vjen reagimi i Vuçiqit

Gazeta Express - 08.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka reaguar lidhur me deklaratën e djeshme të presidentit kosovar Hashim Thaçi, i cili tha se më me dëshirë do të dialogonte me një dreq se sa me ...

Thaçi e Vuçiq nisin takimet në orën 18:00 në Bruksel

Gazeta Express - 08.11.2018

Takimet mes Presidentit Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksander Vuçiq, me ndërmjetësim të përfaqësueses së Lartë të BE'së, Federica Mogherini, fillojnë në orën në ...

VV: Thaçi nuk lajmëroi për takimin me Vuçiqin për t'i evituar protestat qytetare

Gazeta Express - 08.11.2018

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, komentoi takimin e paralajmëruar Thaçi- ...

Takimi Mogherini-Thaçi-Vuçiq mbahet sonte në orën 20:00

Botasot - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar për në Bruksel për të zhvilluar takimin e radhës në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi. Ai sonte në orën 20:00 do të ketë takimin e përbashkët me ...

Takimi Thaçi-Vuçiq mbahet në orët e mbrëmjes

Telegrafi - 08.11.2018

Sot në Bruksel vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pritet të takohen në orët e mbrëmjes.

Thaçi flet pas takimit me Mogherinin

Gazeta Express - 08.11.2018

Presidenti Hashim Thaçi pas takimit me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherini, ka thënë se u pajtuan për dinamizimin e ...

Dje Thaçi deklaronte se më mirë do të dialogonte me një dreq se me Vuçiq, por shikoni reagimin e tij

Zeri - 08.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka reaguar lidhur me deklaratën e djeshme të presidentit kosovar Hashim Thaçi, i cili tha se më me dëshirë do të dialogonte me një djall se sa me Vuçiqin.

Thaçi e Vuçiq sot vazhdojnë dialogun në Bruksel

Telegrafi - 08.11.2018

Sot në Bruksel vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Presidenti Hashim Thaçi do të takojë homologun serb Aleksandar Vuçiq, edhe pse zyrtarët serbë paralajmëruan ...

Vazhdon dialogu, Thaçi takohet sot me Vuçiq në Bruksel

Botasot - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tashmë gjendet në Bruksel ku pritet të takohet sot me homologun e tij serb Aleksander Vuçiç në vazhdën e bisedimeve për normalizimin e marrëdhenieve ndërmjet ...

Nis takimi Thaçi-Vuçiq në Bruksel

Gazeta Express - 08.11.2018

Pas përfundimit të takimeve të ndara në Bruksel, sapo ka filluar takimi në mes të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar ...

Përfundon takimi në Bruksel

Gazeta Express - 08.11.2018

Ka përfunduar takimi trepalësh mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, atij të Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica ...

Thaçi thotë se Serbia pati diskurs agresiv në takimin e Brukselit

Gazeta Express - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi e ka vlerësuar shumë të vështirë takimin që zhvilloi në Bruksel me homologun serb Aleksandar ...

BE-ja beson se tani vërtet nis faza vendimtare e dialogut

Koha.net - 08.11.2018

Presidentët e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq, janë ftuar të vijnë të enjten në Bruksel nga përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federika ...

Vuçiq flet pas takimit më Thaçin: Shqiptarët duhet t’i respektojnë marrëveshjet e nënshkruara para 10 vitesh

Gazeta Express - 08.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me nervozizëm u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve, pas përfudnimit të takimit me homologun e tij nga Kosova, Hashim Thaçi në Bruksel, në takimin që është ...

Thaçi takohet me Mogherinin

Zeri - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini. Takimi i nisur tash, është i pari për ditën e sotme në kuadër të dialogut Kosovë – ...

VV-ja bashkimin e Luginës e quan mashtrim të Thaçit

Koha.net - 08.11.2018

“Presidenti Thaçi është në gjendje të paguajë me territor të Kosovës njohjen nga Serbia” ka thënë Glauk Konjufca. Në një konferencë për media, shefi i grupit parlamentar të LVV-së, ka thënë se ky do ...

Takimi mes Thaçit e Vuçiqit pa asnjë rezultat konkret

Gazeta Express - 08.11.2018

Pa asnjë rezultat konkret ka përfunduar takimi rreth një orësh mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, atij të Serbisë, Aleksandër Vuçiqit dhe Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian, Federica ...

Bruksel: Mogherini fton dy presidentët, Thaçi e Vuçiç në takim për dialogun

RTSH - 08.11.2018

Sot në Bruksel përfaqësuesja e lartë për politikën e jashtme dhe sigurinë ne Bashkimin europian, Federika Mogherini, ka ftuar ne takimin e rradhës dy presidentët, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiç ...

Nisin takimet në Bruksel, ja çfarë po ndodh

Botasot - 08.11.2018

Pak minuta ka zgjatur takimi mes Hashim Thaçit dhe Federica Mogherinit. Pas këtij takimi, Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, ka takuar presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Thaçi dhe Vuçiq sot 'projektojnë' marrëveshjen finale

Zeri - 08.11.2018

Marigona Brahimi/Prishtinë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të takohen sot në kuadër të fazës finale të dialogut të Brukselit, ku pritet ta konfirmojnë ...

Kërkesa e BE’së pas takimit Thaçi-Vuçiq në Bruksel

Gazeta Express - 08.11.2018

Pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë Aleksandar Vucic, Bashkimi Europian pret që Kosova dhe Serbia të shpejtojnë angazhimin e tyre ndaj dialogut duke pasur parasysh ...

Vuçiq komenton deklaratën e Thaçit se “më me dëshirë to të dialogonte me dreqin, se me të”

Telegrafi - 08.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq sot në Helsinki, para se të nisej për bisedime të reja në Bruksel për të diskutuar marrëdhëniet me Prishtinën, ka komentuar edhe deklaratën e presidentit të ...

Haradinaj e thumbon Mogherinin nga Prishtina

Botasot - 08.11.2018

I pari i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar sot se nuk e di se për çfarë saktësisht do të bisedohet në takimin mes presidentit Hashim Thaçi dhe atij serb Aleksandër ...

Thaçi dhe Vuçiq sot pritet të arrijnë një para-marrëveshje

Telegrafi - 08.11.2018

Në takimin i cili do të mbahet sot në orët e mbrëmjes në Bruksel në mes të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Aleksandar Vuçiq pritet të arrihet një para- marrëveshje në mes dy ...

Thaçi sapo arriti një marrëveshje në Bruskel, ja për çfarë bëhet fjalë

Botasot - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar në rrjetin e tij social në Facebook se ka arritur një marrëveshje me Federica Mogherinin për dinamizimin e dialogut dhe shtimin e përpjekjeve për ...

Konjufca kërkon fletarrest për Hashim Thaçin

Zeri - 08.11.2018

Shefi i grupit parlamentar të lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka kërkuar që ndaj presidentit vendit, Hashim Thaçi të lëshohet fletëarrest pasi që sipas Konjufcës, Thaçi ka bërë shkelje të kodit ...

Vuçiq: Shqiptarët duhet t’i respektojnë marrëveshjet e nënshkruara para 10 vitesh

Zeri - 08.11.2018

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ashpër u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve, pas përfundimit të takimit me presidneitn e Kosovës, Hashim Thaçi.

Çfarë fakte të fuqishme ka Serbia kundër Thaçit?

Botasot - 08.11.2018

Ish-deputeti i Kosovës, Driton Tali thotë se, debati që ishte javën e kaluar, e vuri në pa edhe njëherë se sa Hashim Thaçi ishte i fuqishëm në këtë Qeveri, dhe sa i dobët është Ramush Haradinaj si ...

Vuçiq: Për Thaçin jam djall, për kroatët terroristë

Zeri - 08.11.2018

“Nuk ndjehem mirë apo këndshëm të flas me Thaçin, por më duhet... është puna ime. Më mirë 100 ditë për të negociuar në vend se të luftohet një ditë ...

Thaçi: Serbia pati diskurs agresiv në takim

Zeri - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi takimin e sotëm me presidentin serb Aleksandar Vuçiq e ka quajtur të vështirë. Thaçi e ka quajtur arrogant diskursin e Vuçiqit.

Vuçiq: Dialogu vazhdon pasi Prishtina të tërheq vendimin për taksat

Telegrafi - 08.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar sot në Bruksel pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe Federica Mogherini, se dialogu do të vazhdojë kur Prishtina të tërheq ...

Thaçi në Bruksel: Do të bëjmë përpjekje maksimale që të përafrojmë qëndrimet për arritjen e marrëveshjes

Koha.net - 08.11.2018

Hashim Thaçi, president i Kosovës, ka thënë se në takimin e së enjtes me presidentin serb Aleksandar Vuçiq do të bëjë përpjekje maksimale që të përafrojë qëndrimet me Serbinë për arritjen e një ...

VV: Thaçi duhet të përgjigjet para gjykatës për shkeljet në dialog

Botasot - 08.11.2018

Lëvizja Vetëvendosje ka përsëritur se presidenti i Kosovës Hashim Thaçi nuk ka mandat parlamentar për takime me homologun e tij serb Aleksandar Vuçiq në Bruksel.

Vuçiq: Ata që tregojnë muskujt, të mendojnë për çmimin që duhet paguar

Botasot - 08.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka reaguar ndaj deklarimeve të homologut të tij kosovar Hashim Thaçi, duke thënë se ata që mendojnë të tregojnë muskujt duhet të mendojnë për çmimin që duhet ...

Thaçi takohet me Mogherinin: U pajtuam për arritjen e një marrëveshjeje ligjërisht të obligueshme

Telegrafi - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini. “Sapo e përfundova takimin bilateral me Përfaqësuesen e Lartë për Politikë të ...

Përfundon takimi në Bruksel

Zeri - 08.11.2018

Ka përfunduar takimi trepalësh mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, atij të Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini.

Ahmeti reagon ndaj deklaratës së Vuçiqit i cili kërkoi të hiqet taksa për produktet serbe

Telegrafi - 08.11.2018

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar pas deklarimeve të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili kërkoi nga Qeveria e Kosovës që të hiqet taksa prej 10 për qind ndaj ...

Konjufca: Në një shtet normal Thaçi do të duhej të intervistohej posa të kthehej nga Brukseli

Telegrafi - 08.11.2018

Shefi i Grupit parlamentar i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca në një konferencë për media ka folur për takimin e sotëm Thaçi-Vuçiq. Ai tha se ky takim është lajmëruar vetëm 24 orë para se të ndodh dhe ...

Vuçiq tronditet nga ajo që i bëjnë shqiptarët, ja reagimi epik (VIDEO)

Zeri - 08.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq është vënë në siklet derisa jepte një intervistë për një medium nga Beogradi, pas dialogut që zhvilloi me homologun e tij nga Kosova, Hashim Thaçi dhe ...

Përfundon pa ndonjë marrëveshje takimi Thaçi – Vuçiq

Telegrafi - 08.11.2018

Sapo ka përfunduar takimi trepalësh në Bruksel mes Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini ...

Përgjigja e Vuçiq për viktimat e dhunës seksuale në Kosovë

Telegrafi - 08.11.2018

Sot është zhvilluar takimi i radhës mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Aleksander Vuçiq. Pas përfundimit të takimit, Vuçiç është pyetur për çështje të ndryshme.

Konjufca: Thaçi ka legalizuar pushtetin e Serbisë në Kosovë

Zeri - 08.11.2018

Shefi i grupit Parlamentar të lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca në një konferencë për media ka folur rreth takimit Thaçi-Vuciq i fili pritët të mbahet sot në Bruksel.

Para se të nisej për Bruksel, Vuçiqi kishte komentuar Thaçin – VV-ja do arrestimin e presidentit si të kthehet në ...

Koha.net - 08.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, gjatë luftërave në ish-Jugosllavi, i kishte qëndruar përkrah Sllobodan Millosheviqit, dhe kishte shtypur zërat kritik të qeverisë së atëhershme sa ishte ...

Mogherini pas takimit me Thaçin e Vuçiqin: Përmbahuni nga fjalët dhe veprimet që po bëni

Telegrafi - 08.11.2018

Federica Mogherini, Përfaqësuese e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, pas takimi që pati me Presidentin Hashim Thaçi dhe Presidentin Aleksandar Vuçiq, ka thënë se BE pret nga Kosova dhe Serbia ...

Thaçi: Diskursi i Vuçiqit ishte agresiv dhe arrogant

Telegrafi - 08.11.2018

Ka përfunduar para pak minutash takimi trepalësh në Bruskel në mes të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, atij serb Aleksandar Vuçqi dhe përfaqësues së lartë të BE-së, Federica Mogerini.

Vuçiq: Ushtria e Kosovës në veri - kjo nuk do të ndodhë

Botasot - 08.11.2018

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë se dialogu në Bruksel do të vazhdojë kur Prishtina të tërheqë vendimet e saja “të paligjshme”. Pas një takimi trepalësh në Bruksel, Vuçiq tha për RTS se ...

Thaçi: Dialogu me Serbinë, rrugë që kalon në shumë gjemba

Zeri - 08.11.2018

Pas takimit me presidentin serb Aleksandar Vuçiq, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se përballja me Serbinë është e vështirë. “Ishte në përpjekje për të hapur rrugën e një marrëveshje mes ...

Sjelljet problematike të ‘djemve joproblematikë’ para takimit të sotëm në Bruksel

Botasot - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pritet të takohen sot në Bruksel në kuadër të dialogut mes dy vendeve. Bisedimet për normalizimin e marrëdhënieve mes të dyja ...

VV: Të lëshohet flet-arrest për Thaçin

Botasot - 08.11.2018

Derisa në Bruksel sonte pritet takimi i radhës i presidentit të Kosovës dhe atij të Serbisë, me ndërmjetësim të Bashkimit Evropian, Lëvizja Vetëvendosje ka komentuar sot shkuarjen e presidentit ...

Ja çka prodhoi takimi në Bruksel, Thaçi – Vuçiq?

Botasot - 08.11.2018

Dy presidentet, ai i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq janë takuar në Bruksel të enjten me Përfaqësuesen e Lartë e BE-së, Federica Mogherinit.

Thaçi tregon çka u bisedua në Bruksel, thotë se delegacioni në krye me Limajn duhet të jetësohet

Botasot - 08.11.2018

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka dhënë detaje ekskluzive në Zona e Debatit rreth pikave të cilat ka diskutuar sonte në Bruksel gjatë takimit që pati me homologun e tij serb Aleksandar Vuçiq.

Përfundon takimi Kosovë – Serbi pa asnjë përparim

VOA - 08.11.2018

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, u bëri thirrje Kosovës dhe Serbisë që të përmbahen nga, siç ka thënë, fjalët, veprimet dhe masat që janë në kundërshtim me ...

Vuçiq para takimit me Thaçin: Pozicion i vështirë i Serbisë

Tetova Sot - 08.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në prag të takimit të sotëm me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, tha se pozicioni i Serbisë është i vështirë.

Aleksandar Vuçiq flet pas takimit më Thaçin: Shqiptarët duhet t’i respektojnë marrëveshjet e nënshkruara para 10 vitesh

Medial - 08.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me nervozizëm u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve, pas përfudnimit të takimit me homologun e tij nga Kosova, Hashim Thaçi në Bruksel, në takimin që është ...

Thaçi: Do të bëjmë përpjekje maksimale për përafrim të qëndrimeve

Flaka - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi deklaron se do të bëjë të gjitha përpjekjet që të përafrohen qëndrimet me Serbinë, në interes të arritjes së marrëveshjes.

Kjo ishte përgjigjja e Vuçiqit kur pytet për viktimat e dhunës seksuale në Kosovë

Tetova Sot - 08.11.2018

Sot është zhvilluar takimi i radhës mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Aleksander Vuçiç. Pas përfundimit të takimit, Vuçiç është pyetur për çshtje të ndryshme.

Thaçi takohet me Mogherinin: Ramë dakord për një marrëveshje ligjërisht të detyrueshme!

Java News - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar mbrëmjen e kësaj të enjteje me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, në Bruksel, aty ku pas tij, shefja e BE-së për politikën ...

Përfundon takimi në Bruksel

Tetova Sot - 08.11.2018

Ka përfunduar takimi trepalësh mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, atij të Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini.

Vuçiq flet pas takimit më Thaçin: Shqiptarët duhet t’i respektojnë marrëveshjet e nënshkruara para 10 vitesh

Tetova Sot - 08.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me nervozizëm u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve, pas përfudnimit të takimit me homologun e tij nga Kosova, Hashim Thaçi në Bruksel, në takimin që është ...

Thaçi thotë se Serbia pati diskurs agresiv në takimin e Brukselit

Tetova Sot - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi e ka vlerësuar shumë të vështirë takimin që zhvilloi në Bruksel me homologun serb Aleksandar Vuciq. Ai e ka quajtur arrogant diskursin e Vuçiqit.

Thaçi flet pas takimit me Mogherinin

Tetova Sot - 08.11.2018

Presidenti Hashim Thaçi pas takimit me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherini, ka thënë se u pajtuan për dinamizimin e dialogut. “Sapo e përfundova takimin bilateral me Përfaqësuesen e ...

Thaçi takohet me Mogherinin

Durres Lajm - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar mbrëmjen e kësaj të enjteje me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, në Bruksel, aty ku pas tij, shefja e BE-së për politikën ...

Nis takimi Thaçi-Vuçiq në Bruksel

Tetova Sot - 08.11.2018

Pas përfundimit të takimeve të ndara në Bruksel, sapo ka filluar takimi në mes të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq.

Thaçi e Vuçiq sot vazhdojnë dialogun në Bruksel

Medial - 08.11.2018

Sot në Bruksel vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Presidenti Hashim Thaçi do të takojë homologun serb Aleksandar Vuçiq, edhe pse zyrtarët serbë paralajmëruan ...

Nisin takimet në Bruksel, Mogherini ndaras me Thaçin e Vuçiqin

Tetova Sot - 08.11.2018

Pak minuta ka zgjatur takimi mes Hashim Thaçit dhe Federica Mogherinit. Pas këtij takimi, Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, ka takuar presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Vuçiq komenton deklaratën e Thaçit se “më me dëshirë to të dialogonte me dreqin, se me të”

Medial - 08.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq sot në Helsinki, para se të nisej për bisedime të reja në Bruksel për të diskutuar marrëdhëniet me Prishtinën, ka komentuar edhe deklaratën e presidentit të ...

Thaçi sapo arriti një marrëveshje në Bruskel, ja për çfarë bëhet fjalë

Tetova Sot - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar në rrjetin e tij social në Facebook se ka arritur një marrëveshje me Federica Mogherinin për dinamizimin e dialogut dhe shtimin e përpjekjeve për ...

Thaçi-Vuçiç, ‘arkitektët’ e ndryshimit të kufijve takohen sot në Bruksel

Java News - 08.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, takohen sot në Bruksel, në kuadër të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve midis dy vendeve.

Vuçiq: Ushtria e Kosovës në veri – kjo nuk do të ndodhë

Tetova Sot - 08.11.2018

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë se dialogu në Bruksel do të vazhdojë kur Prishtina të tërheqë vendimet e saja “të paligjshme”. Pas një takimi trepalësh në Bruksel, Vuçiq tha për RTS se ...

VV: Të lëshohet flet-arrest për Thaçin

Flaka - 08.11.2018

Derisa në Bruksel sonte pritet takimi i radhës i presidentit të Kosovës dhe atij të Serbisë, me ndërmjetësim të Bashkimit Evropian, Lëvizja Vetëvendosje ka komentuar sot shkuarjen e presidentit ...

VV: Thaçi po përpiqet të blejë njohjen nga Serbia me territor të Kosovës

Gazeta Tema - 08.11.2018

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë të enjten se pavarësisht pse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka manadat nga Kuvendi i Kosovës, ai po insiston në arritjen e një ...

Vuçiq në siklet, shqiptarët në Bruksel i bërtasin nga ndërtesat (VIDEO)

Tetova Sot - 08.11.2018

Në takimin e fundit që pati në Bruksel me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, Aleksandar Vuçiq u tha se u shfaq në negociata me zëra agresivë. Por, kjo s’mbetet me kaq, pasi pas këtij takimi, ...

Thaçi komenton kushtin e Serbisë që të hiqet taksa 10% e Kosovës ndaj shtetit serb

Tetova Sot - 08.11.2018

Pas kushtit të palës serbe për tërheqjen e taksës së Kosovës prej 10% për ta vazhduar dialogun me Kosovën, presidenti i vendit Hashim Thaçi ka vazhduar të insistojë në dialogun mes Kosovës dhe ...

Thaçi pas takimit: Diskursi ynë për marrëveshje me njohje reciproke

Flaka - 08.11.2018

Hashim Thaçi ka thënë se diskursi i tij gjatë takimit me Aleksandër Vuçiqin ka qenë për një marrëveshje ku është njohja reciproke, antarësimi i Kosovës në OKB dhe mundësia e zëvendësimit të Rezolutës ...

Takimi Thaçiç-Vuçiç në Bruksel, palët mbesin larg arritjes së një marrëveshje

Java News - 08.11.2018

Takimi trapalësh i cili ishte planifikuar të mbahej mes presidenti mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, atij të Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini ...

Vuçiq: Jemi larg marrëveshjes, Serbia duhet ta di se çfarë do të fitoj

Flaka - 08.11.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se Prishtina dhe Beogradi janë shumë larg arritjes së çfarëdo marrëveshjeje përfundimtare në dialogun në Bruksel, pasi sipas tij pala serbe duhet të ...

Thaçi: Më mirë dialogoja me një dreq, sesa me Aleksander Vuçiçin

Top Channel - 07.11.2018

Të enjten në Bruksel vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Ky është takimi i katërt i fazës finale për arritjen e marrëveshjes mes dy vendeve.

Thaçi dhe Vuçiq takohen nesër në Bruksel

Alsat - 07.11.2018

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, do të presë nesër në Bruksel presidentët e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq.

Thaçi dhe Vuçiq sot do të takohen në Bruksel

Portalb - 07.11.2018

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, do të presë sot në Bruksel presidentët e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq.

Këshilltari i Presidentit tregon se për çfarë do të diskutojë Thaçi me Vuçiqin të enjten

Zhurnal - 07.11.2018

Këshilltari i Presidentit tregon se për çfarë do të diskutojë Thaçi me Vuçiqin të enjten Këshilltari i Presidentit tregon se për çfarë do të diskutojë Thaçi me Vuçiqin të enjten Presidenti i Kosovës ...

BE konfirmon, Thaçi dhe Vuçiç të enjten në Bruksel

SOT - 07.11.2018

Presidenti Hashim Thaçi do të takohet të enjten në Bruksel me homologun serb, Aleksandar Vuçiç thuhet në njoftimin e sotëm të Zyrës së Përfaqësueses së Lartë të BE, Federica Mogherini.

Thaçi: Më me dëshirë do të dialogoja më një dreq, sesa me Aleksander Vuçiqin

Alsat - 07.11.2018

Të enjten në Bruksel vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Ky është takimi i katërt i fazës finale për arritjen e marrëveshjes mes dy vendeve.

“Thaçi dhe Vuçiq kanë arritur marrëveshje”, ja çfarë pritet të ndodh nesër

Ina - 07.11.2018

Nesër në Bruksel takohet presidenti Thaçi me homologun e tij Aleksandër Vuçiq, për të parë mundësinë e një përafrimi të qëndrimeve mes dy shteteve. Profesori ndërkombëtar, Enver Bytyçi në një ...

Thaçi dhe Vuçiq takohen të enjten në Bruksel

Evropaelire - 07.11.2018

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, do të presë më 8 nëntor në Bruksel presidentët e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq.

Nesër ndodhë ballafaqimi Thaçi-Vuçiq

Lajmi.net - 07.11.2018

Bashkimi Evropian (BE) tashmë ka caktuar datën për një raundi të ri të dialogut në nivel të lartë mes Kosovës dhe Serbisë. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb, Aleksandar Vuçiq ...

Thaçi për Vuçiç, më mirë flas me një dreq

LajmiFundit - 07.11.2018

Ditën e nesërme pritet takimi midis presidentit të Kosovës dhe homologut serb në Bruksel, ndërsa gjatë kësaj kohe Hashim Thaçi ka thënë në një intervistë do të dialogonte me një dreq sesa me të ...

Thaçi: Takim i vështirë me Vuçiq, por i domosdoshëm për arritjen e marrëveshjes finale

Lajmi.net - 07.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është nisur për në Bruksel ku e pret takimi i radhës me homologun e tij serb, Aleksander Vuçiq në vazhdën e bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet ...

Vuçiq nuk pret progres në negociatat në Bruksel në kuadër të dialogut me Kosovën

Zhurnal - 07.11.2018

Vuçiq nuk pret progres në negociatat në Bruksel në kuadër të dialogut me Kosovën Vuçiq nuk pret progres në negociatat në Bruksel në kuadër të dialogut me Kosovën Presidenti serb Aleksandar Vuçiq nuk ...

Çollaku: S’ka datë për arritjen e marrëveshjes përfundimtare

Lajmi.net - 07.11.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është nisur në Bruksel për takimin e radhës me homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiq.Bekim Çollaku këshilltar i presidentit Thaçi, i cili gjendet në Bruksel ku ...

Takimi Thaçi-Vuçiq pritet të avancojë rrumbullakimin e marrëveshjes përfundimtare, thotë Çollaku

Koha.net - 07.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është nisur në Bruksel për takimin e radhës me homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiq. Bekim Çollaku, këshilltar i presidentit Thaçi, i cili gjendet në Bruksel ku ...

Kur do të arrihet marrëveshja përfundimtare Kosovë-Serbi? Flet këshilltari i presidentit

Zeri - 07.11.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është nisur në Bruksel për takimin e radhës me homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiq. Bekim Çollaku këshilltar i presidentit Thaçi, i cili gjendet në Bruksel ku ...

Thaçi: Më me dëshirë do të dialogoja më një dreq, sesa me Aleksandar Vuçiqin

Telegrafi - 07.11.2018

Të enjten në Bruksel vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Ky është takimi i katërt i fazës finale për arritjen e marrëveshjes mes dy vendeve.

Thaçi dhe Vuçiç takohen të enjten në Bruksel

Mapo - 07.11.2018

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, do të presë më 8 nëntor në Bruksel presidentët e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiç.

Thaçi: Më me dëshirë do të dialogoja më një dreq, sesa me Aleksander Vuçiqin

Botasot - 07.11.2018

Të enjten në Bruksel vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Ky është takimi i katërt i fazës finale për arritjen e marrëveshjes mes dy vendeve.

Çollaku: S’ka datë për arritjen e marrëveshjes përfundimtare

Telegrafi - 07.11.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është nisur në Bruksel për takimin e radhës me homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiq. Bekim Çollaku këshilltar i presidentit Thaçi, i cili gjendet në Bruksel ku ...

Zbulohet data, ja kur do të takohen Thaçi dhe Vuçiq në Bruksel

Botasot - 07.11.2018

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, do të presë më 8 nëntor në Bruksel presidentët e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq.

Këshilltari i Presidentit tregon se për çfarë do të diskutojë Thaçi me Vuçiqin të enjten

Botasot - 07.11.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është nisur në Bruksel për takimin e radhës me homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiq.Bekim Çollaku këshilltar i presidentit Thaçi, i cili gjendet në Bruksel ku ...

Ky është njoftimi zyrtar i BE-së për takimin e nesërm Thaçi - Vuçiq

Gazeta Express - 07.11.2018

Presidenti Hashim Thaçi do ta takojë homologun e tij serb, Aleksander Vuciq me datën 8 të këtij muaji. Këtë e ka bërë të ditur Zyra e ...

Një ditë para takimit, Thaçi bëhet se po i pengon shumë Vuçiqi, e quan dreq

Gazeta Express - 07.11.2018

Të enjten në Bruksel vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Ky është takimi i katërt i fazës finale për arritjen e marrëveshjes mes dy vendeve.

Konfirmohet takimi i Thaçit me Vuçiqin në Bruksel

Koha.net - 07.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb, Aleksandar Vuçiq takohen nesër në Bruksel. Konfirmimin e ka dhënë Zyra e Përfaqësues së lartë të BE-së, Federica Mogherini, raporton KTV.

Zyrtare: Thaçi dhe Vuçiq takohen të enjten në Bruksel

Zeri - 07.11.2018

Takimi i radhës mes presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi do të mbahet të enjten më 8 nëntor në Bruksel raporton “Zeri.info”.

BE konfirmon, Thaçi dhe Vuçiq takohen të enjten në Bruksel

Telegrafi - 07.11.2018

Presidenti Hashim Thaçi do të takohet të enjten në Bruksel me homologun serb, Aleksandar Vuçiq. Kështu thuhet në njoftimin e Zyrës së Përfaqësueses së Lartë të BE-së, Federica Mogherini.

Flet presidenti Thaçi para takimit me Vuçiq

Botasot - 07.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dhënë një koment para takimit të nesërm me homologun e tij, Aleksandër Vuçiq. Ai e quan të vështirë takimin me kryeministrin serb, por si të domosdoshëm për të ...

Thaçi niset për në Bruksel, thotë se takimi i nesërm me Vuçiqin do të jetë i vështirë

Telegrafi - 07.11.2018

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi është nisur drejt Brukselit, ku nesër pritet të takohet me homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiq. Thaçi përmes një postimi në Twitter, ka thënë se do takimi i ...

Këshilltari i Presidentit tregon se për çfarë do të diskutojë Thaçi me Vuçiqin të enjten

Gazeta Express - 07.11.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është nisur në Bruksel për takimin e radhës me homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiq.Bekim Çollaku këshilltar i presidentit Thaçi, i cili gjendet në Bruksel ku ...

Vuçiq për takimin e Brukselit: Më mirë 1000 ditë të bisedohet, se sa një ditë të luftohet

Botasot - 07.11.2018

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq, të mërkurën e 7 nëntorit, në mbrëmje, ka deklaruar rreth problemeve me Kosovën, se më mirë është të bisedohet 1000 ditë, se sa një ditë të luftohet.

Thaçi: Më me dëshirë do të bisedoja me një dreq sesa me Vuçiqin

Koha.net - 07.11.2018

Të enjten në Bruksel vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Ky është takimi i katërt i fazës finale për arritjen e marrëveshjes mes dy vendeve.

“Thaçi dhe Vuçiq kanë arritur marrëveshje”, ja çfarë pritet të ndodh nesër

Botasot - 07.11.2018

Nesër në Bruksel takohet presidenti Thaçi me homologun e tij Aleksandër Vuçiq, për të parë mundësinë e një përafrimi të qëndrimeve mes dy shteteve. Profesori ndërkombëtar, Enver Bytyçi në një ...

‘Më me dëshirë do të dialogoja më një dreq, sesa me Vuçiçin’

Java News - 07.11.2018

Të enjten në Bruksel vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Ky është takimi i katërt i fazës finale për arritjen e marrëveshjes mes dy vendeve.

‘Arkitektët’ e ndryshimit të kufijve, Thaçi-Vuçiç takohen nesër në Bruksel

Java News - 07.11.2018

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, do të presë më 8 nëntor në Bruksel presidentët e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiç.

Thaçi: Më me dëshirë do të dialogoja me një dreq, sesa me Aleksander Vuçiqin

Medial - 07.11.2018

Të enjten në Bruksel vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Ky është takimi i katërt i fazës finale për arritjen e marrëveshjes mes dy vendeve.

Thaçi: Më me dëshirë do të dialogoja me një dreq, sesa me Vuçiqin

Tetova Sot - 07.11.2018

Të enjten në Bruksel vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Ky është takimi i katërt i fazës finale për arritjen e marrëveshjes mes dy vendeve.

Thaçi në Bruksel: Takimi i domosdoshëm për marrëveshje përfundimtare

Flaka - 07.11.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është nisur në Bruksel për takimin e radhës me homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiq. Përmes një statusi në Twitter, Thaçi se tha se ky takim edhe pse i vështirë ...

Thaçi dhe Vuçiq do të takohen nesër në Bruksel

Tetova Sot - 07.11.2018

Nesër në Bruksel do të zhvillohet takimi i radhës në mes të Kosovës dhe Serbisë. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiq do të zhvillojnë nesër takimin e radhës të ...

Sekretet e Parisit

Lajmi.net - 06.11.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë Aleksandar Vuçiq pritet që në fund të kësaj jave (më 11 nëntor) të takohen në Paris të Francës. Në këtë takim pos të tjerash pritet të diskutohet ...

Thaçi e Vuçiqi takohen këtë javë në Bruksel

Botasot - 06.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të vazhdojnë dialogun këtë javë në Bruksel, merr vesh media. Burimet kanë thënë se takimi i radhës pritet të mbahet të enjten ...

Presidenca ia ruan sekretet Thaçit

Gazeta Express - 06.11.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë Aleksandar Vuçiq pritet që në fund të kësaj jave (më 11 nëntor) të takohen në Paris të Francës. Në këtë takim pos të tjerash pritet të diskutohet ...

Sekretet e Parisit

Zeri - 06.11.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë Aleksandar Vuçiq pritet që në fund të kësaj jave (më 11 nëntor) të takohen në Paris të Francës. Në këtë takim pos të tjerash pritet të diskutohet ...

Thaçi e Vuçiqi takohen këtë javë në Bruksel

Koha.net - 06.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të vazhdojnë dialogun këtë javë në Bruksel, merr vesh “Koha Ditore”. Burimet e gazetës kanë thënë se takimi i radhës pritet ...

Thaçi e Vuçiqi takohen këtë javë në Bruksel

Tetova Sot - 06.11.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të vazhdojnë dialogun këtë javë në Bruksel, merr vesh media. Burimet kanë thënë se takimi i radhës pritet të mbahet të enjten ...

Paqartësitë rreth zgjidhjes asnjëherë nuk kanë qenë më të mëdha, thonë diplomatët e BE-së

Ina - 05.11.2018

Takimi i fundit në Bruksel në mes të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atij të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në kuadër të dialogut që ndërmjetëson BE-ja kishte ndodhur me datën 18 korrik.

Paqartësitë rreth zgjidhjes asnjëherë nuk kanë qenë më të mëdha, thonë diplomatët e BE-së

Koha.net - 05.11.2018

Takimi i fundit në Bruksel në mes të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atij të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në kuadër të dialogut që ndërmjetëson BE-ja kishte ndodhur me datën 18 korrik.

Diplomatët e BE-së: Paqartësi e madhe për Kosovën

Java News - 05.11.2018

Takimi i fundit në Bruksel në mes të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atij të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në kuadër të dialogut që ndërmjetëson BE-ja kishte ndodhur me datën 18 korrik.