TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Deputetët maqedonas të përmbajtur ndaj Dik Martit?

Lajm - 16.01.2011

Deputetët maqedonas në Këshillin e Evropës, Aleksandar Nikollovski nga radhët e VMRO-DPMNE-së dhe Igor Ivanovski nga radhët e Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë (LSDM) sipas të gjitha gjasave do të jenë të përmbajtur gjatë votimit për ...

Maqedonia mendohet për Martin

Koha e Re - 15.01.2011

Kryesuesi i delegacionit parlamentar të Maqedonisë në KE, Aleksandar Nikollovski, për gazetën “Koha e RE” ka thënë se javën që vinë do të organizojë një takim konsultativ në të së bashku me dy anëtarët e tjerë, Ermira Mehmeti-Devaja dhe ...

Maqedonia nuk ka definuar qëndrimin për raportin e Dik Martit

Botasot - 15.01.2011

Delegacioni i Maqedonisë javën që vjen do të vendos për qëndrimin e saj në lidhje me raportin e Dik Martit në asamblenë parlamentare të Këshillit të Evropës.

Tryeza mbarëkombëtare përtej Martit

Botasot - 15.01.2011

Çështja e raportit të Dik Martit kundër Kosovës, Shqipërisë, Perëndimit marrë së bashku, është një çështje e rëndësishme, për të cilën vërtet ja vlen me u marrë vazhdimisht.

Kantrimen: 'SHBA- të presin hetime nga EULEKS-i'

Alsat - 14.01.2011

Zëvendësi Ndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Tomas Kantrimen deklaroi se SHBA të presin që EULEKS i të fillojë hetime serioze për akuzat e raportuesit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës (PSSE), Dik Marti, në bashkëpunim të ...

Reka: Marti synon pengimin e anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës

Alsat - 14.01.2011

Blerim Reka, profesor universitar Për raportin e Dik Martit, nevojitet një analizë e ftohtë, objektive e argumentuar dhe një aksion i koordinuar diplomatik.

Maqedonia nuk ka definuar qëndrimin për raportin e Dik Martit

Alsat - 14.01.2011

Delegacioni i Maqedonisë javën që vjen do të vendos për qëndrimin e saj në lidhje me raportin e Dik Martit në asamblenë parlamentare të Këshillit të Evropës.

Tryeza mbarëkombëtare përtej Martit - Nga Behgjet Pacolli

Ina - 14.01.2011

Tryeza mbarëkombëtare përtej Martit dhe dëshmia e një mjeku serb kundër transplantit Nga Behgjet Pacolli Çështja e raportit të Dik Martit kundër Kosovës, Shqipërisë, Perëndimit marrë së bashku, është një çështje e rëndësishme, për të cilën ...

Dhjetë ditë para Asamblesë Parlamentare, Maqedonia pa qëndrim të definuar

Zhurnal - 14.01.2011

Shkup, 14 janar - Maqedonia ende nuk e ka të definuar qëndrimin në lidhje me raportin e Dik Martit. Vetëm 10 ditë para seancës së Asamblesë Parlamentare (AP) të Këshillit të Evropës, ku edhe do të prezantohet projektrezoluta për Kosovën, ...

Raporti i Dik Martit Presidenti Topi pret sot Krasniqin

BalkanWeb - 14.01.2011

TIRANE- Presidenti i Republikës Bamir Topi pritet të takojë sot presidentin në detyrë të Kosovës, zotin Jakup Krasniqi në kuadër të një vizite tre ditore që po zhvillon në Tiranë.

SHBA : Raporti i Martit duhet t'i lehet drejtësisë

Botasot - 14.01.2011

Zv.ndihmës sekretari amerikan i shtetit Tomas Kantrimen gjatë takimit me zv. kryeministrin dhe ministrin serb të policisë Ivica Daçiq ka deklaruar se SHBA e kupton “seriozisht” raportin e të dërguarit të posaçëm të Këshillit të Evropës Dik ...

Tirana dhe Prishtina: Hetim ndërkombëtar për akuzat Martin

Botasot - 14.01.2011

Prishtina dhe Tirana kërkojnë hetim ndërkombëtar për akuzat që ngre raporti i raportuesit të Këshillit të Evropës, Dik Marti, i cili do të paraqitet në formë rezolute.

Kosova dhe Shqipëria i përgjigjen njëzëri raportit të Dik Martit

VOA - 14.01.2011

Presidenti i Shqiperise, Bamir Topi, tha sot se kur ka kaluar më shumë se nje dekadë nga lufta e Kosovës, kriminelët serbë të luftës shëtisin ende të lirë.

Marty synon pengimin e anëtarësimit të Kosovës në KE

Koha.net - 14.01.2011

Shkup, 14 janar - Për raportin e Dick Martyt nevojitet një analizë e ftohtë, objektive e argumentuar dhe një aksion i koordinuar diplomatik. Kjo ngase nga këndvështrimi politik duket se ky raport është bërë me qëllim dhe synon arritjen e ...

Berisha e Krasniqi: Në KE, hetim 'Martit'

Shekulli - 13.01.2011

TIRANE- Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha dhe ushtruesi i detyrës së presidentit të Kosovës Jakup Krasniqi thanë sot se të dy vendet janë të gatshme të përballen me drejtësinë ndërkombëtare, lidhur me akuzat e ngritura nga raporti i ...

Zgjerohet përkrahja për peticionin kundër Martit

Lajm - 13.01.2011

Bartës të funksioneve të larta shtetërore i janë bashkëngjitur iniciativës për nënshkrimin e peticionit kundër raportit të Dik Martit, në ditën e dytë të aksionit në Maqedoni.

Shtypi serb: Marti dëshmon më 18 janar

Zhurnal - 13.01.2011

Strasburg, 13 janar - Raportuesi i Parlamentit Evropian në Këshillin e Evropës, Dik Marti, do të dëshmojë më 18 janar (të martën) para anëtarëve të Komitetit për Politikë të Jashtme të PE-së në Strasburg, njoftojnë mediet serbe, duke u ...

Në mbrojtje të Hashimit

Koha e Re - 13.01.2011

Nga SHVL-ja, ka thënë se peticioni për të grumbulluar nënshkrime kundër këtij raporti do të zgjas 5 ditë. Ish-komandanti i UÇK-së, Rafiz Haliti ka thënë se deklarata e Martit, është e porositur nga qarqet serbe.

Berisha takon Krasniqin, diskutohen veprimet e përbashkëta kundër Martit

Zhurnal - 13.01.2011

Tiranë, 13 janar - Kryeministri shqiptar, Sali Berisha, është takuar sot me ushtrues detyre – presidentin e Kosovës, Jakup Krasniqi, me të cilin kanë folur për raportin e Dick Martit dhe koordinimin e bashkëpunimit mes dy vendeve kundër ...

Shqipëria po bëhet gati të ballafaqohet me raportin e Dik Martit

Idividi - 13.01.2011

Tiranë, 12 janar 2011 (MIA) - Shqipëria po bëhet gati të ballafaqohet me raportin e Dik Martit në Asamblenë e Këshillit të Evropës më 25 janar. Delegacioni i Përhershëm i Kuvendit të Shqipërisë në Këshillin e Evropës është mbledhur sot në ...

Partitë shqiptare në Maqedoni nënshkruajnë peticionin kundër raportit të Martit (PLT)

Idividi - 13.01.2011

Shkup, 12 janar 2011 (MIA) - Përfaqësuesit e partive politike shqiptare në Maqedoni sot në sheshin "Skenderbeu" në Shkup nënshkruan peticionin kundër raportit të Dik Martit.

Amendamentet kundër Dick Marty

Zhurnal - 13.01.2011

Prishtinë, 13 janar 2011 - Zëvendësi-ndihmësi i sekretarit shtetëror amerikan, Tomas Kantrimen deklaroi se SHBA-ja pret që EULEKS-i të fillojë hetime serioze për akuzat e raportuesit të Asamblesë së Përgjithshme të Këshillit të Evropës ...

Marti dëshmon para eurodeputetëve më 18 janar

Botasot - 13.01.2011

Raportuesi i Parlamentit Evropian në Këshillin e Evropës, Dik Marti do të dëshmojë më 18 janar (të martën) para anëtarëve të Komitetit për Politikë të Jashtme të PE-së në Strasburg, njoftojnë mediet serbe, duke u mbështetur në burime ...

Raporti i Martit, Berisha: Kërkesë KE të hetojë provat e faktet

BalkanWeb - 13.01.2011

TIRANE -Kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar si racist dhe shpifës raportin e komisionerit Dik Marti për trafikim organesh ndërsa ka theksuar se qeveria shqiptare i ka dërguar një ftesë zyrtare EULEX-it dhe gjykatës ndërkombëtare të ...

Raporti i Marty, Berisha takon Krasniqin, dy vendet hetim

Yll Press - 13.01.2011

"Në jemi të bindur se në gjithë programin e Lëvizje Çlirimtare, për çlirim në Kosovë, nuk ka patur qëllim tjera, përvec luftës për çlirim. Lufta jonë ka qenë e drejtë me dinjitet dhe ka patur mbështetje ndërkombëtare"- tha Krasniqi ...

Deputeti zviceran Gross: Raporti i Martit është keqkuptuar

Botasot - 13.01.2011

Raporti i Martit është keqkuptuar dhe është trajtuar si të ishte një raport dëshmie në një proces gjyqësor. Për shkak të këtij keqkuptimi ka pasur reagime tejet negative thotë Andreas Gross, deputet zviceran në Asamblenë Parlamentare të ...

Raporti i Dik Martit bashkon PD me PS

Shekulli - 12.01.2011

Politika shqiptare do të dalë me një qëndrim të njëjtë duke kundërshtuar akuzat se UÇK ka bërë trafik organesh nga Shqipëria TIRANË - Krerët e politikës shqiptare, në qeveri dhe opozitë, e cilësuan të pabazuar në asnjë provë dhe argument ...

Shkup, partitë shqiptare firmosin peticionin kundër Martit

Gazeta Start - 12.01.2011

Shkup – Përfaqësuesit e partive politike shqiptare në Maqedoni, Bashkimi Demokratik për Integrim dhe Demokracia e Re, nënshkruan sot peticionin kundër raportit të Dik Martit.

Krasniqi në Tiranë për raportin e Dik Martit

Shekulli - 12.01.2011

Ushtruesi i detyrës së presidentit,te Kosoves Jakup Krasniqi gjendet sot për vizitë zyrtare në Tiranë. Gjatë qëndrimit në kryeqytet, Krasniqi do të zhvillojë takime me zyrtarët më të lartë të vendit, me të cilët do të diskutojë për ...

Tetovë: Filloi nënshkrimi i peticionit kundër raportit Dick Marty edhe në USHT

Shqipmedia - 12.01.2011

Me thirrjen “Të nderuar studentë, nënshkruani kundër raportit të Dick Marty-it”, në Universitetin Shtetëror të Tetovës ka nisur sot të firmoset peticioni kundër raportit të Dik Martit.

Studentët masovisht kundër Dik Martit

Lajm - 12.01.2011

Rreth 500 persona kanë nënshkruar peticionin kundër raportit të Dik Martit, në ditën e parë të aksionit për grumbullimin e nënshkrimeve në Maqedoni.

Filloi nënshkrimi i peticionit kundër raportit Dik Martit edhe në USHT

Idividi - 12.01.2011

Tetovë, 11 janar 2011 (MIA) - Me thirrjen "Të nderuar studentë, nënshkruani kundër raportit të Dik Martit", në Universitetin Shtetëror të Tetovës ka nisur sot të firmoset peticioni kundër raportit të Dik Martit, thuhet në kumtesën e Zyres ...

Saraji nis mbledhjen e nënshkrimeve kundër Martit

Zhurnal - 12.01.2011

Shkup, 12 janar – Komuna e Sarajit ka organizuar grumbullimin e nënshkrimeve kundër raportuesit për Kosovën, Dik Marti, i cili akuzon ish-krerët e UCK-së për krime të rënda.

Ministra dhe deputetë shqiptarë japin nënshkrimin e tyre kundër Martit

Zhurnal - 12.01.2011

Shkup, 12 janar - Partitë politike shqiptare në vend, kanë hedhur sot nënshkrimet e tyre kundër raportit të deputetit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, Dik Marti, i cili ngarkon disa nga ish-krerët e UCK-së se janë marrë ...

‘Peticioni’, Dik Marti ka ngatërruar viktimën me agresorin

Alsat - 12.01.2011

Nën organizimin e shoqatave të dala nga lufta, SHVL dhe OVL, sot vazhdoi mbledhja e firmave kundër raportit të Dik Martit. Peticioni ka gjetur mbështetje të madhe si nga qytetarët po ashtu edhe nga subjektet politike në vend.

Partitë shqiptare në Maqedoni nënshkruajnë peticionin kundër Martit

Shqipmedia - 12.01.2011

Përfaqësuesit e partive politike shqiptare në Maqedoni sot në sheshin “Skenderbeu” në Shkup nënshkruan peticionin kundër raportit të Dik Martit.

Shqiptarët në Maqedoni nënshkruajnë peticionin kundër raportit të Martit

Yll Press - 12.01.2011

Në peticionin, mes tjerëve, janë nënshkruar edhe nënkryetari i BDI-së dhe kryetar i Komunës së Çairit, Izet Mexhiti, ministrat Bujar Osmani, Xhelal Bajrami, Nexhati Jakupi, koordinatori i grupit parlamentar Tahir Hani, si dhe deputetë dhe ...

Tetovë, firmoset peticoni kundër raportiti Dick Martit

Lajmetsot - 12.01.2011

Postuar me: 12 January, 2011 04:56:00 Tetovë, firmoset peticoni kundër raportiti Dick Martit Me thirrjen "Të nderuar studentë, nënshkruani kundër raportit të Dick Martit", në Universitetin Shtetëror të Tetovës, në Maqedoni, filloi sot të ...

Partitë shqiptare në Maqedoni nënshkruajnë peticionin kundër raportit të Dik Martit

Botasot - 12.01.2011

Përfaqësuesit e partive politike shqiptare në Maqedoni sot në sheshin "Skënderbeu" në Shkup nënshkruan peticionin kundër raportit të Dik Martit.

Raporti i Dik Martit, lëvizje e ngadaltë në Tiranë

Gazeta Start - 11.01.2011

Tiranë – Edhe pse ka javë e javë që flitet për raportin e Dik Martit, politika shqiptare ka vepruar shumë ngadalë në këtë drejtim, për të pasur një qëndrim të unifikuar si dhe për të mbrojtur një deklaratë të përbashkët në Këshillin e ...

Mblidhet delegacioni shqiptar në KE-së për të rakorduar qëndrimet rreth raportit të Dik Martit

Idividi - 11.01.2011

Tiranë, 11 janar 2011 (MIA) - Delegacioni i parlamentit shqiptar në Këshillin e Evropës u mblodh sot paradite për të diskutuar qëndrimet që do të mbajë në Asamblenë e radhës së Këshillit të Evropës më 24 janar, për kundërshtimin e akuzave ...

Dibranët kundër Martit

Koha e Re - 11.01.2011

Në sheshin ,,Skënderbeu” në Dibër ka filluar nënshkrimi i peticionit kundër Raportit të Komisionerit Evropian, Dik Marti. Ditën e parë, dibranët masovikisht kanë vënë nënshkrimet e tyre në dokumentin e peticionit, me që siç pohojnë, “janë ...

Raporti i Martit, delegacioni shqiptar diskuton sot strategjinë

Shqipmedia - 11.01.2011

Delegacioni i Shqipërisë në Këshillin e Europës pritet të mblidhet gjatë ditës së sotme për të diskutuar në lidhje me strategjinë që do të ndiqet në Asamblenë e Radhës së Këshillit të Europës ku tema krysore do të jetë raporti i Dik Martit ...

Server: Bashkimi gjithëshqiptar - ide shkatërruese

Evropaelire - 11.01.2011

“...për të gjithë në rajon – për qytetarët e Kosovës, për qytetarët e Serbisë, Shqipërisë dhe fqinjët tjerë”, thotë Daniel Server, nga Qendra pë marrëdhënie trans-atlantike në Universitetin Xhon Hopkins në Uashington.

USHT, filloi nënshkrimi i peticionit kundër raportit Dick Marty

Zhurnal - 11.01.2011

Tetove, 11 Janar - Me thirrjen “Të nderuar studentë, nënshkruani kundër raportit të Dick Marty-it”, në Universitetin Shtetëror të Tetovës ka nisur sot të firmoset peticioni kundër raportit të Dik Martit.

Studentët e USHT-së, peticion kundër raportit të Dik Martit

Alsat - 11.01.2011

Ka filluar sot në kampusin e USHT-së, aksioni për peticionin kundër raportit të eurodeputetit Dick Marty. Akcioni është hapur në koordinim me shoqatën e veteranëve të luftës së Kosovës dhe Shoqatën e Veteranëve të Luftës në Maqedoni, të ...

Studentët shqiptarë kundër raportit të Dick Marty-it

Ina - 11.01.2011

Ardian Mehmeti-INA Me thirrjen “Të nderuar studentë, nënshkruani kundër raportit të Dick Marty-it”, në Universitetin Shtetëror të Tetovës ka nisur sot të firmoset peticioni kundër raportit të Dik Martit.

Server: Shqipëria e madhe, ide shkatërruese

Top Channel - 11.01.2011

Analisti i njohur i cështjeve të Ballkanit, Daniel Server ka deklaruar se ideja e bashkimit të Shqipërisë me Kosovën dhe trevat e tjera shqipfolëse në Ballkan është “e tmerrshme”.

Takohet delegacioni shqiptar në prag të mbledhjes së KE

Botasot - 11.01.2011

Në prag të mbledhjes së Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, ku pritet të votohet projektrezoluta e hartuar mbi raportin e deputetit Dik Marti, politika shqiptare po vihet në lëvizje.

Filloi nënshkrimi i peticionit kundër raportit Dick Marty edhe në USHT

Yll Press - 11.01.2011

"Raporti i Dik Martit për përfshirjen e drejtuesve të UÇK-së në trafiqe dhe në afera të paligjshme është i pabazë dhe si i tillë duhet të kundërshtohet", theksoi Merale Xhelili, studente e USHT, nënshkruese e peticionit të lartpërmendur.

Mblidhet delegacioni shqiptar në KE-së për të rakorduar qëndrimet rreth raportit të Dik Martit

Yll Press - 11.01.2011

Në takimin, që zgjati rreth një orë, përfaqësuesit e maxhorancës dhe opozitës shprehën qëndrimin e tyre kundër raportit të komisionerit Marti, i cili sipas deputetëve, është i pabazë dhe ka për qëllim të dëmtojë imazhin e Kosovës dhe ...

Mblidhet delegacioni i parlamentit shqiptar në KE

Botasot - 11.01.2011

Delegacioni i parlamentit shqiptar në Këshillin e Evropës (KE) u mblodh të martën për të diskutuar qëndrimet që do të mbajë në Asamblenë e radhës së Këshillit të Evropës më 24 janar, për kundërshtimin e akuzave në raportin e Dik Martit për ...

Tetovë, firmoset peticioni kundër raportit të Martit

BalkanWeb - 11.01.2011

TETOVË- Me thirrjen "Të nderuar studentë, nënshkruani kundër raportit të Dick Martit", në Universitetin Shtetëror të Tetovës, në Maqedoni, filloi sot të firmoset peticioni kundër raportit të Dick Martit, njoftoi zyra e shtypit e USHT-së.

Studentët shqiptarë kundër raportit të Dick Marty-it

Botasot - 11.01.2011

Me thirrjen “Të nderuar studentë, nënshkruani kundër raportit të Dick Marty-it”, në Universitetin Shtetëror të Tetovës ka nisur sot të firmoset peticioni kundër raportit të Dik Martit.

Bogdanoviç: Statusi i patejkalueshëm në bisedime

Gazeta Start - 10.01.2011

Beograd – I ashtuquajturi ministër i Serbisë për Kosovën, Goran Bogdanoviç, deklaron se statusi i Kosovës do të jetë një temë e patejkalueshme në bisedimet Beograd-Prishtinë.

Server: Raporti i Martit ka dëmtuar imazhin e Thaçit

Gazeta Start - 10.01.2011

Uashington - Studiuesi i njohur amerikan i çështjeve ballkanike, Daniel Server, vlerëson se raporti i Dik Martit ka dëmtuar imazhin e Hashim Thaçit dhe të vetë Kosovës.

“Marti”, qindra qytetarë të Elbasanit firmosin peticionin

Gazeta Start - 10.01.2011

Elbasan – Peticioni kundër raportit të Dik Martit i iniciuar nga Partia për Drejtësi dhe Unitet është nënshkruar sot nga qytetarët e Elbasanit. Qindra qytetarë të këtij qyteti kanë firmosur, duke u sensibilizuar me qytetarët e tjerë në ...

Maqedoni, peticioni kundër Marti

Top Channel - 10.01.2011

Në Maqedoni akoma nuk ka fillluar grumbullimi i nënshkrimeve kundër raportit të Dik Martit, edhe pse ky aksion ishte paralajmëruar të niste gjatë fundjavës.

Bogdanoviq: Statusi temë e bisedimeve Prishtinë - Beograd

Evropaelire - 10.01.2011

Ministri i Serbisë për Kosovën, Goran Bogdanoviq, ka deklaruar se Beogradi do të bisedojë me të gjithë përfaqësuesit legjitim të Kosovës, duke përfshirë edhe Hashim Thaçin, por Serbia njëkohësisht dëshiron që sa më parë të hetohen pohimet ...

Në Maqedoni nuk ka filluar peticioni kundër raportit të Martit

Shqipmedia - 10.01.2011

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës, Besim Hoda, thotë se shkak për vonesën është fakti se në Maqedoni akoma nuk kanë arritur materialet e nevojshme për fillimin e aksionit.

Bogdanoviq: Duam të flasim për status

Zhurnal - 10.01.2011

Beograd 10 janar- Ministri i Serbisë për Kosovën, Goran Bogdanoviq, ka deklaruar se Beogradi do të bisedojë me të gjithë përfaqësuesit legjitim të Kosovës, duke përfshirë edhe Hashim Thaçin, por Serbia njëkohësisht dëshiron që sa më parë ...

“Washington Post”: SHBA-të, jo indeferentë ndaj raportit të Dik Martit

Shqipmedia - 10.01.2011

Në një shkrim të datës 8 janar 2011 në gazetën Washington Post, amerikanët përshkruhen si të zhgënjyer nga Raporti i Këshillit të Europës, në lidhje me akuzat kundër shqiptarëve, kryesisht të Kosovës, që sipas gazetarit Chuck Sudetic ...

Server: Raporti i Martit dëmtoi Thaçin dhe Kosovën

Zhurnal - 10.01.2011

Uashington, 10 janar – Raporti i Dik Martit ka dëmtuar Hashim Thaçin dhe Kosovën, konsideron analisti amerikan, Daniell Server, nga Qendra për Studime Transatlantike në Uashington.

Bogdanoviq: Statusi temë e bisedimeve Prishtinë - Beograd

Alsat - 10.01.2011

Ministri i Serbisë për Kosovën, Goran Bogdanoviq, ka deklaruar se Beogradi do të bisedojë me të gjithë përfaqësuesit legjitim të Kosovës, duke përfshirë edhe Hashim Thaçin, por Serbia njëkohësisht dëshiron që sa më parë të hetohen pohimet ...

Pacolli kërkon nga Berisha qëndrim panshqiptar kundër Dik Martit

Idividi - 10.01.2011

Prishtinë, 10 janar 2011 (MIA) - Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli i propozoi kryeministrit shqiptar Sali berisha të caktojë "tryezë të rrumbullakët kombëtare të të gjitha partive politike" në të cilën do të merrej qëndrim ...

Statusi temë e bisedimeve Prishtinë-Beograd

Telegrafi - 10.01.2011

Ministri i Serbisë për Kosovën, Goran Bogdanovic, ka thënë se Beogradi do të bisedojë me të gjithë përfaqësuesit legjitim të Kosovës, duke përfshirë edhe Hashim Thaçin, por Serbia njëkohësisht dëshiron që sa më parë të hetohen pohimet nga ...

Bogdanoviq: Statusi temë e bisedimeve Prishtinë - Beograd

Botasot - 10.01.2011

Ministri i Serbisë për Kosovën, Goran Bogdanoviq, ka deklaruar se Beogradi do të bisedojë me të gjithë përfaqësuesit legjitim të Kosovës, duke përfshirë edhe Hashim Thaçin, por Serbia njëkohësisht dëshiron që sa më parë të hetohen pohimet ...

Bogdanovic: Statusi temë e bisedimeve Prishtinë-Beograd

BalkanWeb - 10.01.2011

BEOGRAD -Ministri i Serbisë për Kosovën, Goran Bogdanovic, ka deklaruar se Beogradi do të bisedojë me të gjithë përfaqësuesit legjitim të Kosovës, duke përfshirë edhe Hashim Thaçin, por Serbia njëkohësisht dëshiron që sa më parë të hetohen ...

Bogdanoviq: Statusi temë e bisedimeve Prishtinë - Beograd

Koha.net - 10.01.2011

Beograd, 10 janar - Ministri i Serbisë për Kosovën, Goran Bogdanoviq, ka deklaruar se Beogradi do të bisedojë me të gjithë përfaqësuesit legjitim të Kosovës, duke përfshirë edhe Hashim Thaçin, por Serbia njëkohësisht dëshiron që sa më parë ...

Thaci: Raporti i Martit shpifje kundër Kosovës,Shqipërisë

BalkanWeb - 10.01.2011

PRISHTINE- EUobserver: Keni cilësuar raportin e Dick Marti si një shpifje. Kur ishte hera që ju keni dëgjuar për “Shtëpinë e Verdhë”? Thaci : Kam dëgjuar për të nga mediat “e verdha” të Beogradit dhe nga libri i Karla Del Pontes.

Pacolli kërkon nga Berisha qëndrim panshqiptar kundër Dik Martit

Yll Press - 10.01.2011

Pacolli në letrën e djeshme dërguar Berishës thekson se Marti synon të njollosë kombin tonë me akuza të neveritshme për ndërgjegjen njerëzore siç është trafiku i organeve.

Në Reçak mbahet tryezë kundër raportit të Dik Martit

Botasot - 10.01.2011

Raporti i Dik Martit, është një raport i montuar i qepur me dy fije të zeza, por që dallon. Njëra fije bashkon akuza të pa bazuara, për fakte dhe pretendime për krime të pa kryera, kurse tjetra fije është ajo që mbledh stigmatizimet nga më ...

Durrës, firmoset peticioni kundër raportit të Dick Marty

BalkanWeb - 10.01.2011

DURRËS- Peticioni kundër raportit të Dik Martit ka nisur të firmoset sot në mbrëmje edhe në qytetin e Durrësit. "Raporti i Dik Martit për përfshirjen e drejtuesve të UÇK-së në trafiqe dhe në afera të paligjshme është një sulm kundër ...