TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Stadiumi, asnjë problem me Slloveninë”

Top Channel - 14.10.2012

Fusha e stadiumit kombëtar Qemal Stafa që u rëndua gjatë ndeshjes me Islandën për shkak të reshjeve të shumta të shiut nuk do të krijojë asnjë problem për ndeshjen e të martës me Slloveninë.

Shqipëria rrëshqet në rrebeshin e shiut

Lajm - 14.10.2012

Shqipëria ka pësuar humbje ndaj Islandës me rezultat 1:2, në ndeshjen e tretë të fazës grupore të eliminatoreve për kampionatin botëror Brazili 2014.

Shqipëria: Me Slloveninë jo si me Islandën

Albeu.com - 14.10.2012

Shqipëria: Me Slloveninë jo si me Islandën Humbja me Islandën 'djeg' ende te kombëtarja shqiptare. "Nuk ishte rezultat i drejtë". Kjo është fraza që dëgjohet nga të gjithë futbollistët kuqezi, që tani duhet të mendojnë për sfidën e ...

"Qemal Stafa" gati për Shqipëri-Slloveni

Albeu.com - 14.10.2012

"Qemal Stafa" gati për Shqipëri-Slloveni Fusha e stadiumit kombëtar Qemal Stafa që u rëndua gjatë ndeshjes me Islandën për shkak të reshjeve të shumta të shiut nuk do të krijojë asnjë problem për ndeshjen e të martës me Slloveninë.

"Kuqezinjtë" e vlerësojnë të pamerituar humbjen nga Islanda

Koha.net - 14.10.2012

Tiranë, 14 tetor - Kapiteni i Kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana, ka vlerësuar se humbja nga Islanda nuk ishte e merituar. Shqipëria të premten mbrëma në fushën e rënduar të stadiumit "Qemal Stafa" në Tiranë u mposht nga Islanda me ...

Trishtim kuqezi, kërkohet “koka” e Sllovenisë

Panorama - 14.10.2012

Pas humbjes ndaj Islandës, Kombëtarja shqiptare ka dalë paraditen e së shtunës në stërvitje, në kuadër të nde-shjes me Slloveninë, më 16 tetor. Humbja 1-2 ka lënë pasoja të thella te kuqezinjtë, ndërkohë që në fytyrat e lojtarëve dukej ...

Shqipëria mposhtet nga Islanda

Ina - 13.10.2012

Kombëtares së Shqipërisë iu kanë zvogëluar me të madhe gjasat për t’u kualifikuar në Kampionatin Botëror, ‘Brazili 2014’. Kjo pasi kuqezinjtë të premten mbrëma janë mposhtur midis Tiranës me rezultat 1:2 nga Islanda, në kuadër të Grupit E.

Cana e De Biasi: Nuk e merituam humbjen me Islandën

LajmiFundit - 13.10.2012

Humbja e përjetuar nga rivali direkt për një pozicion më të mirë në Grupin E të kualifikimeve për Botërorin 2014 i ka goditur rëndë shpresat e Shqipërisë për një kualifikim të mundshëm në Brazil.

Shqiperia “baltoset” ne “Qemal Stafa” nga Islanda

InfoAlbania - 13.10.2012

Kuqezinjte humbasin 2-1 ne kryeqytet me islandezet, te cilit kishin kater vite qe nuk fitonin nje ndeshje ne transferte Ne nje terren tejet te renduar ne “Qemal Stafa” nga shiu i rene gjate thuajse gjithe dites se djeshme, por edhe kur po ...

Kapiteni Gunnarsson: “Shqiperia ka shume kriminele” Me pas pendohet e kerkon falje

InfoAlbania - 13.10.2012

Atmosfera para ndeshjes Shqiperi-Islande nuk ka qene nga me te mirat mes dy kampeve per shkak te nje interviste te papergjegjshme te leshuar nga kapiteni islandez, Aron Einar Gunnarsson.

Sulmuesi Cani: Goli im? Me vjen keq qe nuk vlejti

InfoAlbania - 13.10.2012

E ka ndjere ndoshta me shume nga te gjithe kete humbje sulmuesi Edgar Cani, pasi arriti te shenoje nje gol qe do te vleje vetem per statistike. “Jam shume i merzitur per kete humbje, pasi punuam shume mire gjate javes, luajtem shume mire, ...

De Biasi i zhgënjyer pas disfatës kuqezi

Lajmeshqip - 13.10.2012

Xhani De Biasi është shfaqur dukshëm i zhgënjyer me rezultatin e ndeshjes kundër Islandës, ku ai dhe tifozët shqiptarë prisnin një fitore për të vazhduar ëndrrën e kualifikimit në Botërorin 2014.

De Biasi: Dy pakujdesi, dy gola

Portalb - 13.10.2012

Përzgjedhësi i Shqipërisë në futboll, Gianni de Biasi, thotë se disfata nga Islanda erdhi nga dy pakujdesi të repartit mbrojtës. “Ishte një takim që duhet ta fitonim, por që nuk ia arritëm.

Disfatë e hidhur e Shqipërisë përballë Islandës – VIDEO

Shqipmedia - 13.10.2012

Shqipëria pëson një disfatë të hidhur në shifrat 2-1 përballë një Islande cinike por të saktë në “Qemal Stafa”. Me objektivin për të fituar një ndeshje që ishte cilësuar kyce për ecurinë e eleminatoreve, kuqezinjtë e De Biazit që e nisin ...

Disfatë e hidhur e Shqipërisë përballë Islandës (VIDEO)

Portalb - 13.10.2012

Shqipëria pëson një disfatë të hidhur në shifrat 2-1 përballë një Islande cinike por të saktë në “Qemal Stafa”. Me objektivin për të fituar një ndeshje që ishte cilësuar kyce për ecurinë e eleminatoreve, kuqezinjtë e De Biazit që e nisin ...

Shqipëria ndalet nga Islanda në ‘Qemal Stafa’

Alsat - 13.10.2012

Shqipëria pësoi një disfatë të hidhur në shifrat 2-1 përballë një Islande cinike por të saktë në ‘Qemal Stafa’. Në minutën e 19, përballë shtatlartëve të veriut të kontinentit, mbrojtja e Shqipërisë lejon një volejboll me kokë brenda zonës ...

De Biasi: Dy pakujdesi, dy gola

Telegrafi - 13.10.2012

Përzgjedhësi i Shqipërisë në futboll, Gianni de Biasi, thotë se disfata nga Islanda erdhi nga dy pakujdesi të repartit ...

Lagerback: Shqipërisë i mungoi fati

Telegrafi - 13.10.2012

Përzgjedhësi i Islandës në futboll, Lars Lagerback, thotë se fitorja ndaj Shqipërisë erdhi falë fatit më të madh që pati skuadra e tij. “Shqipëria e tregoi edhe një herë se është një skuadër e fortë, kjo pavarësisht humbjes së sotme, e ...

Lagerback: Shqipërisë i mungoi fati

Ora news - 13.10.2012

Përzgjedhësi i Islandës në futboll, Lars Lagerback, thotë se fitorja ndaj Shqipërisë erdhi falë fatit më të madh që pati skuadra e tij. “Shqipëria e tregoi edhe një herë se është një skuadër e fortë, kjo pavarësisht humbjes së sotme, e ...

Cana: Merituam më shumë

Telegrafi - 13.10.2012

Lorik Cana thotë se Shqipëria meritoi më shumë në disfatën e mbrëmshme nga Islanda, duke mos lënë pa përmendur edhe gabimet e gjyqtarit. Kuqezinjtë e panë veten në disavantazh 1-0 pas 19 minutash lojë, por arritën të barazojnë që në pjesë ...

“Moçal” kuqezi, Islanda na bën qull

Panorama - 13.10.2012

Shqipëria humbet në “Qemal Stafa”, gafa të mbrojtësve te goli i parë . Terreni i rënduar i shkoi për shtat ekipit të Lagerbakut . Islanda na bën “qull” në shtëpi, teksa mposht Kombëtaren shqiptare me rezultatin 1-2, në një ndeshje ku ...

De Biazi s’u beson syve: E tmerrshme, na mundi Islanda!

Panorama - 13.10.2012

“Krijuam raste, por pësuam dy gola foshnjarakë” Trajneri i Kombëtares shqiptare nuk e ka fshehur zhgënjimin pas kësaj disfate, duke e konsideruar gati katastrofike, kjo edhe për faktin se përballë kishim skuadrën teorikisht më të dobët të ...

Shqipëria mposhtet nga Islanda

Shqiptar - 13.10.2012

Kombëtares së Shqipërisë iu kanë zvogëluar me të madhe gjasat për t’u kualifikuar në Kampionatin Botëror, ‘Brazili 2014’. Kjo pasi kuqezinjtë të premten mbrëma janë mposhtur midis Tiranës me rezultat 1:2 nga Islanda, në kuadër të Grupit E.

Lagerback: Shqipërisë i mungoi fati

Shqiptar - 13.10.2012

Përzgjedhësi i Islandës në futboll, Lars Lagerback, thotë se fitorja ndaj Shqipërisë erdhi falë fatit më të madh që pati skuadra e tij. “Shqipëria e tregoi edhe një herë se është një skuadër e fortë, kjo pavarësisht humbjes së sotme, e ...

De Biasi: Dy pakujdesi, dy gola

Shqiptar - 13.10.2012

Përzgjedhësi i Shqipërisë në futboll, Gianni de Biasi, thotë se disfata nga Islanda erdhi nga dy pakujdesi të repartit mbrojtës. “Ishte një takim që duhet ta fitonim, por që nuk ia arritëm.

Një Shqipëri për të “fluturuar”, drejt...Botërorit

Shekulli - 12.10.2012

Olsi Avdiaj Një Shqipëri për të “ëndërruar” dhe fluturuar drejt Botërorit. Kjo është ajo që të gjithë ne presim sot pas 90 minutave me Islandën.

"E premte e zezë”, Shqipëria “mbytet” në “Qemal Stafa”

Shekulli - 12.10.2012

Olsi Avdiaj -Perfaqesuesja mundet nga Islanda dhe pothuajse del jashte lufte per nje vend mes dy skuadrave te para te grupit. Skuadra e Xhani de Biazit, zhgenjen ne nje ndeshje ne te cilen fati dhe gabimet e saj ishin ato qe vendosen kete ...

Futbollisti i Islandës në spital

Top Channel - 12.10.2012

Mbrëmjen e së enjtes përfaqësuesja e Islandës ka pësuar një goditje psikologjike pasi një prej futbollistëve të saj, Helgi Danielson është dërguar menjëherë me urgjencë në spital pasi nuk ndihej mirë.

Skuadra anti-Islandë

Top Channel - 12.10.2012

Trajneri i kombëtares shqiptare Gianni de Biassi nuk ka dhënë asnjë detaj lidhje me formacionin që do të luajë të premten ndaj Islandës, por ka kërkuar durim dhe mbështetjen e tifozëve shqiptarë për të mposhtur këtë kundërshtar që nuk ...

Sfida me Islandën, kuqezinjtë presin fitore

Ina - 12.10.2012

Trajneri i kombëtares shqiptare Gianni de Biassi nuk ka dhënë asnjë detaj lidhje me formacionin që do të luajë të premten ndaj Islandës, por ka kërkuar durim dhe mbështetjen e tifozëve shqiptarë për të mposhtur këtë kundërshtar që nuk ...

Ndeshja me Islandën, De Biasi e Cana: Të jemi të matur

LajmiFundit - 12.10.2012

Trajneri i kombëtares shqiptare, Xhani De Biasi dhe kapiteni Lorik Cana janë shprehur të matur në prag të sfidës kundër Islandës, e cila zhvillohet, të premten, në orën 19:00, në stadiumin “Qemal Stafa” në Tiranë.

Viroza, lojtari i Islandës shtrohet në spital

Lajmeshqip - 12.10.2012

Përfaqësuesja e Islandës ka pësuar një goditje mjaft të rëndë natën para ndeshjes me kombëtaren shqiptare të futbollit, pasi ka humbur shërbimet e një prej lojtarëve të saj më të mirë, mesfushorit Helgi Danielson.

Cana: Forca jone eshte tek grupi, te bashkuar dhe me mbeshtetjen e tifozeve fitojme me Islanden

InfoAlbania - 12.10.2012

Kapiteni karikon shoket e skuadres te japin maksimumin ndaj islandezeve, teksa i ben apel tifozerise qe te mbeshtese edhe kete here kuqezinjte ashtu sic ka bere gjithnje ne “Qemal Stafa” Ne prag te ndeshjes me Islanden, kapiteni Lorik Cana ...

De Biasi: Jemi me mire se ndaj Qipros, tani ta tregojme ne fushe me Islanden

InfoAlbania - 12.10.2012

Shqiperi-Islande do te luhet sot ne oren 19.00 ne stadiumin kombetar “Qemal Stafa”, ku kuqezinjte e Gianni De Biasit do te kerkojne fitoren e dyte ne grup pas asaj me Qipron Qe prej se henes trajneri De Biasi ka pergatitur skuadren per ...

Sot, Shqipëri-Islandë

Albeu.com - 12.10.2012

Sot, Shqipëri-Islandë Kombëtarja shqiptare luan ndeshjen e tretë kualifikuese në Grupin E, për Eleminatoret e "Brazil 2014". Të gjendur në kuotën e tri pikëve, kuqezinjtë sfidojnë rivalin e radhës, Islandën, që ka në krye një trajner ...

Futbollisti i Islandës përfundon në spital

Albeu.com - 12.10.2012

Futbollisti i Islandës përfundon në spital Mbrëmjen e së enjtes përfaqësuesja e Islandës ka pësuar një goditje psikologjike pasi një prej futbollistëve të saj, Helgi Danielson është dërguar menjëherë me urgjencë në spital pasi nuk ndihej ...

Kombëtarja, formacioni anti-Islandë

Top Channel - 12.10.2012

Pas seancës së fundit stërvitore, trajneri i kombetares shqiptare, Gianni De Biasi, duket se e ka vendosur në kokën e tij se kush do të jetë formacioni anti-Islandë.

Shqipëria, ja formacioni anti-Islandë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.10.2012

Shqipëria, ja formacioni anti-Islandë (FOTO LAJM) Pas 1 / 1 Para Formacioni me të cilin do të zbresë Shqipëria në fushë Pas seancës së fundit stërvitore, trajneri i kombetares shqiptare, Gianni De Biasi, duket se e ka vendosur në kokën e ...

Rrezikohet ndeshja me Islandën

Top Channel - 12.10.2012

Problemet në stadiumin kombëtar Qemal Stafa që kanë shoqëruar ndeshjet e fundit në kupën e shqipërisë dhe të përfaqësueses kuqezi, duket se do të vazhdojnë të jenë një makth për kombëtaren tonë edhe për ndeshjen e sotme, atë përballë ...

Parkingu para “Qemal Stafa” rrezikon ndeshjen Shqipëri-Islandë

LajmiFundit - 12.10.2012

Një raport kritik ka mbërritur në FIFA nga vëzhguesit e organizmit më të lartë të futbollit që kanë ardhur në Shqipëri për të ndjekur ndeshjen mes vendit tonë dhe Islandës, e vlefshme për Botërorin 2014.

Cana: Në shtëpi, gjithmonë fitore

Portalb - 12.10.2012

Lorik Cana thotë se Shqipëria do të kërkojë fitore në dy ndeshjet e radhës në Qemal Stafa, atë të sotme ndaj Islandës dhe ndeshjet e të martës ndaj Sllovenisë.

Shqipëri-Islandë 0-1, ndëshkohemi në minutën e 19

LajmiFundit - 12.10.2012

Një gabim i portierit Sajmir Ujkani dhe Shqipëria ka kaluar në disavantazh. Islanda ka shënuar golin e parë në minutën e 19 të ndeshjes që po vazhdon të luhet në stadiumin “Qemal Stafa”.

Shqipëri-Islandë 1-1, rikthehet barazimi në “Qemal Stafa”

LajmiFundit - 12.10.2012

Një gabim i portierit Sajmir Ujkani dhe Shqipëria ka kaluar në disavantazh. Islanda ka shënuar golin e parë në minutën e 19 të ndeshjes që po vazhdon të luhet në stadiumin “Qemal Stafa”.

Shqipëri-Islandë 1-2, miqtë kalojnë në avantazh në minutën e 80

LajmiFundit - 12.10.2012

Një gabim i portierit Sajmir Ujkani dhe Shqipëria ka kaluar në disavantazh. Islanda ka shënuar golin e parë në minutën e 19 të ndeshjes që po vazhdon të luhet në stadiumin “Qemal Stafa”.

Kronika e plotë e sfidës Shqipëri-Islandë, kuqezinjtë humbasin në shtëpi 1-2

LajmiFundit - 12.10.2012

UPDATE– Është luajtur ndeshja mes Shqipërisë dhe Islandës e vlefshme për kualifikueset e Botërorit të futbollit Brazil 2014. Ekipi ynë përfaqësues zbreti në fushë me formacionin 4-1-3-2, me dy sulmues, Sadikun dhe Çanin.

Shqipëria dështon në Qemal Stafa

Albeu.com - 12.10.2012

Shqipëria dështon në Qemal Stafa Shqipëria është mposhtur me rezultat 2-1 nga kombëtarja e Islandës, në ndeshjen kualifikuese për Botërorin Brazil 2014 të zhvilluar të premten mbrëma në Qemal Stafa.

Shqipëria zhgënjen në “Qemal Stafa”

Top Channel - 12.10.2012

Shpresat e kombëtares shqiptare për të synuar një kualifikim historik në Botërorin e Brazilit 2014 morën një goditje të fortë mbrëmjen e së mërkurës në Tiranë, ku në ndeshjen e tretë kualifikuese, Islanda arriti një fitore të papritur.

Pakesohen shanset e Shqiperise

24 orë - 12.10.2012

Kombëtares së Shqipërisë iu kanë zvogëluar me të madhe gjasat për t’u kualifikuar në Kampionatin Botëror, ‘Brazili 2014’. Kjo pasi kuqezinjtë të premten mbrëma janë mposhtur midis Tiranës me rezultat 1:2 nga Islanda, në kuadër të Grupit E.

Shqipëria gabon në shtëpi, mundet nga Islanda

Lajmeshqip - 12.10.2012

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka regjistruar një humbje zhgënjyese në shtëpi 1-2 përballë Islandës dhe qartësisht që tani mund t’i thotë lamtumirë ëndrrave për një kualifikim të mundshëm në Botërorin 2014.

Kombëtarja do fitore për t'iu kthyer rrugës së Brazilit

Koha.net - 12.10.2012

Tiranë, 12 tetor - Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Gianni de Biasi dhe kapiteni i kësaj skuadre, Lorik Cana, presin ndeshje të vështirë ndaj Islandës, por të dy janë të bindur se me mbështetjen e tifozëve kuqezi mund të arrihet deri ...

Sot zhvillohet ndeshja Shqipëri-Islandë

Ora news - 12.10.2012

Kombëtarja shqiptare do të ndeshet sot me Islandën në stadiumin “Qemal Stafa”, ndeshje kjo e vlefshme për eliminatoret “Brazil 2014″. Kuqezinjtë kanë një ëndërr, që është kualifikimi në finalet e një eventi të madh, si Botërori.

Burgosja e Kombëtares rrugës për në Islandë

Koha.net - 12.10.2012

Tiranë, 12 tetor - Maj i vitit 1990. Në Shqipëri, sistemi komunist po jepte "shqelmat e fundit" para kapitullimit. Gjithçka ndihej jo vetëm në jetën politike, por edhe në sport.

De Biazi: Të luajmë si ekip i madh, Islanda s'pëson gol kollaj

BalkanWeb - 12.10.2012

TIRANE- Një ndeshje inteligjente dhe me përqendrim të lartë. Është kjo ajo që kërkon trajneri i kombëtares Xhani De Biazi në prag të përballjes së sotme ndaj Islandës, e treta për Shqipërinë në eliminatoret e Botërorit 2014.

Ndeshja me Islandën, De Biazi – jo euforik: Është ekip në nivelin e Shqipërisë

Gazeta Republika - 12.10.2012

Objektivi mbetet i njëjtë, 6 pikë në dy ndeshjet e ardhshme, por ndryshe nga nisja e grumbullimit, entuziazmi i trajnerit të kombëtares së Shqipërisë, Giani de Biasi, nuk është i njëjtë.

Futbollisti islandez shtrohet në spital

Koha.net - 12.10.2012

Tiranë, 12 tetor - Shqipëria nuk i ka pëlqyer aspak futbollistit islandez Helgi Danielson, jo së paku shëndetit të tij. Futbollisti islandez me të arritur në Shqipëri, është shtrirë në një nga spitalet private shqiptare, duke mos u ndier ...

De Biassi: Të shfrytëzojmë çdo mundësi

Telegrafi - 12.10.2012

Trajneri i kombëtares shqiptare Gianni de Biasi, thotë se kuqezinjtë duhet të shfrytëzojnë çdo mundësi që krijohet për të shënuar ndaj Islandës.

Cana: Në shtëpi, gjithmonë fitore

Telegrafi - 12.10.2012

Lorik Cana thotë se Shqipëria do të kërkojë fitore në dy ndeshjet e radhës në Qemal Stafa, atë të sotme ndaj Islandës dhe ndeshjet e të martës ndaj Sllovenisë.

Sot zhvillohet ndeshja Shqipëri-Islandë

Yll Press - 12.10.2012

Trajneri i Kombëtares shqiptare Gianni De Biasi ka konfirmuar më herët që këtë radhë veç atyre që dihen është rithirrur një lojtar i njohur siç është Debatik Curri.

Shqipëri- Islandë, skema De Biasi për tre pikët

Yll Press - 12.10.2012

Në daljen e fundit përpara mediave, De Biasi parashikoi një sfidë të vështirë, kundër një formacioni sipas tij shumë të fortë. Neritan Prifti Gjashtë pikë në dy ndeshjet e radhës.

Kombëtarja jonë, formacioni i mundshëm anti-Islandë

Koha.net - 12.10.2012

Tiranë, 12 tetor – Pas seancës së fundit stërvitore, trajneri i kombetares shqiptare, Gianni De Biasi, duket se e ka vendosur në kokën e tij se kush do të jetë formacioni startues anti-Islandë.

Sigurdson e shtatlartësia, ja “kurthet” e Islandës

Panorama - 12.10.2012

Shqipëria do të përballet me një kundërshtar, i cili nuk përfaqëson aspak pozicionin që ka në renditjen e FIFA-s. Skuadra e trajnerit Lars Lagerbak ka pasur një përmirësim të konsiderueshëm kohët e fundit, edhe pse kjo nuk duhet të ...

Zbulohet formacioni, luan Çani-Sadiku

Panorama - 12.10.2012

Kombëtarja u ka dhënë dorën e fundit përgatitjeve për ndeshjen me Islandën. Mbrëmjen e djeshme, në ambientet sportive ku është akomoduar ekipi, tekniku De Biazi ka punuar përreth 90 minuta.

“Islanda një mur, të sillemi si ekip i madh”

Panorama - 12.10.2012

Trajneri i Kombëtares shqiptare: Duhet të shënojmë në rastin më minimal. De Biazi duket i frikësuar: Sfidë e vështirë, duhet durim. Më shumë se frikë ndaj kundërshtarit, trajneri i Kombëtares kuqezi, Xhani de Biazi, duket se i druhet ...

Cana: Në “Qemal Stafa” na tremben të gjithë

Panorama - 12.10.2012

Për kapitenin e kuqezinjve, tifozët kanë ndikim të madh te kuqezinjtë. “Barazimi me Islandën i pranueshëm, por ne duam tri pikë” Lorik Cana nuk bën parashikime, por thjesht premton se ai dhe lojtarët e tjerë do të luftojnë për të marrë 6 ...

Rrezikohet ndeshja me Islandën

Koha.net - 12.10.2012

Tiranë, 12 tetor - Problemet në stadiumin Qemal Stafa, që kanë shoqëruar ndeshjet e fundit për Kupën e Shqipërisë dhe të përfaqësueses kuqezi, duket se do të vazhdojnë të jenë një makth për Kombëtaren edhe për ndeshjen e sotme, atë ...

Eliminatoret "Brazil 2014', Islanda parakalon kuqezinjtë

BalkanWeb - 12.10.2012

TIRANË -Shqipëria e De Biazit pëson një humbje që djeg shumë brenda në “Qemal Stafa”, duke humbur kësisoji shansin për t’i shtuar pikë të tjera vetes në llogarinë që ka për momentin në Grupin E.

Shqipëria turpërohet nga Islanda në Tiranë

Yll Press - 12.10.2012

Takimi u zhvillua në një terren të papërshtatshëm, derisa pjesa e dytë nisi me 20 minuta për shkak të dëmtimit të tapetit në “Qemal Stafa”. Kombëtarja shqiptare ka zhgënjyer në “maratonën” futbollistike ndaj Islandës, në një ndeshje që i ...

Shqipëria mposhtet nga Islanda

Koha.net - 12.10.2012

Tiranë, 12 tetor – Kombëtarja e Shqipërisë u mposht sonte nga Islanda, në xhiron e tretë të eliminatoreve për botërorin Brazili 2014. Në pjesën e parë shqiptarët dominuan në fushë dhe ishin më të mirë se kundërshtarët, mirëpo, në minutën e ...

Shqipëria mposhtet nga Islanda,1:2 në “Qemal Stafa”

Ora news - 12.10.2012

Shpresat e kombëtares shqiptare për të synuar një kualifikim historik në Botërorin e Brazilit 2014 morën një goditje të fortë mbrëmjen e së mërkurës në Tiranë, ku në ndeshjen e tretë kualifikuese, Islanda arriti një fitore të papritur.

Lagerback: Shqiperia, skuader me eksperience, Cana eshte nje lider i vertete ne fushe

InfoAlbania - 11.10.2012

Trajneri i Islandes pohoi se e njeh mjaft mire perfaqesuesen kuqezi, me te cilen eshte ndeshur dhe dy here te tjera me pare kur ishte nen drejtimin e Suedise Qe prej dites se hene Islanda ndodhet ne Tirane, ku po kryen pergatitjet per ...

Bogdani: Islanda e Sllovenia, “barometri” i edicionit

InfoAlbania - 11.10.2012

Sulmuesi mendon se fitorja me Islanden eshte objektivi i vetem per te gjetur entuziazmin e duhur perpara sfides se ardhshme ndaj Sllovenise Kuqezinjte po pergatiten per ndeshjen e radhes me Islanden, e cila do te luhet neser ne oren 19.00 ...

Salihi: Te shfrytezojme mundesite tona, s’kemi pse ndikohemi nga kundershtari

InfoAlbania - 11.10.2012

Sulmuesi ndjehet ne forme, teksa mendon se i gjithe grupi eshte ne nje gjendje te mire Hamdi Salihi ishte nje prej sulmuesve qe shenoi ne testin e djeshem miqesor kunder Olimpikut, por qe natyrisht do te donte ta ruante golin per ndeshjet ...

De Biasi kthen Canën në mesfushë

Lajmeshqip - 11.10.2012

Trajneri i përfaqësues shqiptare, Xhani De Biasi, po mendon të bëjë ndryshime shumë të rëndësishme në formacionin e kombëtares për ndeshjen kundër Islandës, ku padyshim më i rëndësishmi është kthimi i Lorik Canës në repartin e mesfushës, ...

Shqipëria me dyshime në mbrojtje

Albeu.com - 11.10.2012

Shqipëria me dyshime në mbrojtje Edhe pse nuk e bën të ditur formacionin për të respektuar të gjithë lojtarët e grumbulluar, idenë se çfarë skuadre mund të shohim ndaj Islandës, trajneri Gianni De Biasi e ka dhënë.

De Biasi: Të vazhdojmë ëndrrën

Lajm - 11.10.2012

"Të vazhdojmë ëndrrën!", ky është synimi i përfaqësueses shqiptare të futbollit, në kuadër të dy sfidave të radhës, me Islandën në fillim dhe me Slloveninë më tej, të vlefshme për kualifikimin në finalet e Botërorit "Brazil 2014".

De Biasi do 6 pikë në 4 ditë

Albeu.com - 11.10.2012

De Biasi do 6 pikë në 4 ditë Në konferencën për shtyp të ditës së sotme, një ditë para ndeshjes së Qemal Stafës kundër Islandës, evlefshme për Eleminatoret e "Brazil 2014", trajneri Gianni De Biasi nuk ka dashur të zbulojë dhe as të flasë ...

Lagerback pret një përballje të fortë me Shqipërinë

Koha.net - 11.10.2012

Tiranë, 11 tetor - Trajneri i Përfaqësues së Islandës në futboll, Lars Lagerback, nuk ka përvoja të mira në përballjet e tij në Shqipëri. Ai sa ishte trajner i Suedisë kishte humbur një herë në Shqipëri dhe kishte barazuar një herë tjetër.

Kur kombëtarja burgosej në udhëtimin për Islandë

BalkanWeb - 11.10.2012

TIRANE- Maj i vitit 1990. Në Shqipëri sistemi komunist kishte përpëlitjet e fundit dhe gjithçka ndjehej jo vetëm në jetën politike, por edhe në sport.

De Biassi: Të mos i përsërisim gabimet

Gazeta Republika - 11.10.2012

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare në futboll, Gianni de Biassi, thotë se Shqipëria nuk guxon të lejojë përsëritje të gabimeve të cilat ia shkaktuan disfatën në ndeshjen e fundit ndaj Zvicrës.

Salihi: Islanda e Sllovenia, “vula” e këtij edicioni

Panorama - 11.10.2012

Në miqësoren me Olimpikun dje ka shënuar edhe Hamdi Salihi, duke treguar formën e mirë që po kalon. Sipas tij, kjo gjë ndikon pozitivisht edhe te trajneri, i cili do të ketë luksin e zgjedhjeve.

Bogdani në superformë: Shpërthej me Islandën

Panorama - 11.10.2012

Goleadori kuqezi i lëshon një sinjal të qartë trajnerit Xhani de Biazi . “Te Siena s’luaj prej Kozmit, në Kombëtare prisni gola” Nuk luan te Siena, por Erjon Bogdani e ndien veten në formë të shkëlqyer dhe të gatshëm për të shpërthyer ndaj ...

De Biasi rikthen Lorik Canën në mesfushë

Koha.net - 11.10.2012

Tiranë, 11 tetor – Trajneri i përfaqësues shqiptare, Gianni De Biasi, po mendon të bëjë ndryshime shumë të rëndësishme në formacionin e kombëtares për ndeshjen kundër Islandës, ku padyshim më i rëndësishmi është kthimi i Lorik Canës në ...

Bulku “garanton” maksimumin me kombëtaren

Telegrafi - 11.10.2012

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Ervin Bulku, garanton se lojtarët do të japin maksimumin në dy ndeshjet e radhës kualifikuese për Botërorin 2014, ndaj Islandës dhe Sllovenisë.

Bogdani e Salihi presin fitore kundër Islandës, Mavraj i gatshëm

Koha.net - 11.10.2012

Tiranë, 11 tetor - Nuk luan për ekipin e tij, Siena, Erjon Bogdani e ndien veten në formë të shkëlqyer dhe të gatshëm për të shpërthyer ndaj Islandës.

Debatik Curri: Më ka munguar kombëtarja

LajmiFundit - 10.10.2012

Mbrojtësi kosovar i Gençerbirligit, Debatik Curri është shprehur i lumtur për rikthimin në kombëtaren shqiptare. Ai ka thënë se e pret me padurim paraqitjen në ndeshjet kundër Islandës dhe Sllovenisë, më 12 e 16 tetor.

Tek “Skender Halili”, Islandezet: Po stervitemi ne nje fushe me pula dhe qen te ngordhur

InfoAlbania - 10.10.2012

Skuadra perfaqesuese e Islandes ndodhet qe prej dites se hene ne Tirane, pra pese dite para ndeshjes se te premtes ne “Qemal Stafa” kunder Kombetares sone, e vlefshme per eliminatoret e Kampionatit Boteror “Brazil 2014”, Grupi D.

Debatik Curri: Jam gati per kombetaren, duam piket e plota me Islanden e Sllovenine

InfoAlbania - 10.10.2012

Mbrojtesi rikthehet pas rreth nje viti ne kombetare, teksa eshte rikuperuar plotesisht nga demtimi ne gju Rikthimi pas rreth nje viti ne kombetaren shqiptare per shkak te demtimit, e ka entuziazmuar mbrojtesin Debatik Curri, i cili pohon ...

Ervin Bulku: Islanda si Qipro, duhet ta kalojme me sukses

InfoAlbania - 10.10.2012

Mesfushori kryeqytetas flet per ndeshjet me Islanden e Sllovenine, per konkurrencen ne ekip dhe per eksperiencen e tij te re ne kampionatin iranian te futbollit me Sepahan Se bashku me Debatik Currin, ne konferencen e djeshme per shtyp ka ...

De Biassi: Të mos i përsërisim gabimet

Portalb - 10.10.2012

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare në futboll, Gianni de Biassi, thotë se Shqipëria nuk guxon të lejojë përsëritje të gabimeve të cilat ia shkaktuan disfatën në ndeshjen e fundit ndaj Zvicrës.

Curri është i etur për të luajtur me Kombëtaren

Koha.net - 10.10.2012

Tiranë, 10 tetor - Mbrojtësi kosovar i Gençlerbirligit, Debatik Curri, nuk e di nëse trajneri italian i Kombëtares së Shqipërisë, Gianni de Biasi, do ta aktivizojë atë në fushë.

Curri, asist De Biazit: Gati të luaj titullar

Panorama - 10.10.2012

Rikthehet Debatik Curri në Kombëtare dhe është pikërisht ai që starton me konferencën e parë për shtyp, për sa u përket lojtarëve në prag të ndeshjes me Islandën.

Shqipëria, favorite ndaj islandezëve

Koha.net - 10.10.2012

Tiranë, 10 tetor - Të vësh bast për Shqipërinë ndaj Islandës do të thotë që të fitosh një shumë të mirë parash. Kjo, për faktin se koeficienti i kuqezinjve është relativisht i lartë, por gjithsesi favorit në krahasim me Islandën.

De Biassi: Të mos i përsërisim gabimet

Telegrafi - 10.10.2012

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare në futboll, Gianni de Biassi, thotë se Shqipëria nuk guxon të lejojë përsëritje të gabimeve të cilat ia shkaktuan disfatën në ndeshjen e fundit ndaj Zvicrës.

De Biasi: E veshtire, por do synojme te marrim 6 pike ndaj Islandes e Sllovenise

InfoAlbania - 09.10.2012

Ne konferencen per shtyp te zhvilluar paraditen e djeshme ne ambientet e FSHF-se, trajneri i kombetares shqiptare foli per sfiden e 12 tetorit me Islanden Shqiperia eshte nje kombetare modeste dhe per te patur nje ecuri sa me te mire ne ...

De Biasi: Islanda kundërshtar i fortë

Shqipmedia - 09.10.2012

Shqipëria është një kombëtare modeste dhe për të patur një ecuri sa më të mirë në kualifikueset e Botërorit 2014 duhet të përqendrohet vetëm në takimin e radhës, pa e patur mendjen se cfarë mund të arrijë në ndeshjet e ardhshme.

Kombëtarja: Përgatitjet anti-Islandë

Top Channel - 09.10.2012

Rikthimi pas rreth një viti në kombëtaren shqiptare e ka entuziazmuar mbrojtësin Debatik Curri, i cili pohon se është rekuperuar plotësisht dhe se pret që trajneri i ri i kuqezinjve De Biasi ta aktivizojë që nga minuta e parë në ndeshjen ...

Curri dhe Bulku shpresojn në rezultate pozitive ndaj Islandës dhe Sllovenisë

Shqipmedia - 09.10.2012

Rikthimi pas rreth një viti në kombëtaren shqiptare e ka entuziazmuar mbrojtësin Debatik Curri, i cili pohon se është rekuperuar plotësisht dhe se pret që trajneri i ri i kuqezinjve De Biasi ta aktivizojë që nga minuta e parë në ndeshjen ...

Curri: Dua të luaj ndaj Islandës!

Lajmeshqip - 09.10.2012

Debatik Curri ka bërë të qartë se synon të luajë të premten përballë Islandës në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Botërorit 2014. Qendërmbrojtësi i përfaqësueses kuqezi ka bërë të qartë se ka si objektiv të zbresë në fushë, ndonëse ...

De Biazi: S’kënaqem me 4 pikë në dy ndeshje

Panorama - 09.10.2012

Trajneri i Kombëtares shqiptare flet për ndeshjen me Islandën e Slloveninë . “Islandezët, të rrezikshëm. S’duhet të marrim kartonë idiotë” “Nuk vë bast për katër pikë në këto dy ndeshje.

Nis terheqja e biletave per Shqiperi - Islande

InfoAlbania - 08.10.2012

FSHF njofton; Nis terheqja e biletave per Shqiperi-Islande FSHF ka bere me dije se per t’iu pergjigjur interesimit per ndeshjen me Islanden ne Tirane me daten 12.10.2012 ora 19.00 ne kuader te eliminatoreve te Boterorit “Brazil 2014”, qe ...

Ndeshjet me Islandën e Slloveninë, De Biasi: Duam 6 pikë

LajmiFundit - 08.10.2012

Përfaqësuesja e Shqipërisë fillon përgatitjet për dy ndeshjet e radhës në kuadër të eleminatoreve të Botërorit 2014. Trajneri De Biasi thotë se ka një objektiv të qartë.

De Biasi nuk kënaqet me 4 pikë!

Lajmeshqip - 08.10.2012

Ndonëse ndeshja kundër Zvicrës tregoi limitet e dukshme të përfaqësues shqiptare në krahasim me kundërshtarët më të fortë që kemi në grup, trajneri i përfaqësueses shqiptare, Xhani De Biasi, ka deklaruar se synon vetëm fitore në dy sfidat ...

De Biasi: Islanda, “kockë e fortë”

Top Channel - 08.10.2012

Pasi bëri një analizë të ecurisë së kombëtares shqiptare në eleminatoret e Botërorit Brazil 2014, trajneri i i kuqezinjve, Gianni De Biassi vlerësoi shumë kundërshtarin e të premtes, por theksoi se Islanda është një kuti e mbyllur.

De Biasi publikon listën e lojtarëve kundër Islandës

Gazeta Republika - 08.10.2012

24 futbollistë për të synuar të paktën 4 pikë ose për të realizuar paraqitjen e jashtëzakonshme me 6 pikë të plota. Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Gianni De Biasi, publikoi listën me futbollistët që do të ketë në dispozicion për sfidat e ...

Sfida me Islandën, De Biasi: Të vazhdojmë ëndrrën

BalkanWeb - 08.10.2012

TIRANË- "Të vazhdojmë ëndrrën!", ky është synimi i përfaqësueses shqiptare të futbollit, në kuadër të dy sfidave të radhës, me Islandën në fillim dhe me Slloveninë më tej, të vlefshme për kualifikimin në finalet e Botërorit "Brazil 2014".

De Biasi: Islanda, "kockë e fortë"

Koha.net - 08.10.2012

Tiranë, 8 tetor - Pasi bëri një analizë të ecurisë së kombëtares shqiptare në eleminatoret e Botërorit Brazil 2014, trajneri i i kuqezinjve, Gianni De Biassi vlerësoi shumë kundërshtarin e të premtes, por theksoi se Islanda është një kuti ...