TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Turqia pret nga Bullgaria që t'i zbulojë shkaqet e atentatit

Alsat - 20.01.2013

Presidenti i Turqisë Abdulah Gjyl dërgoi telegram deri te Ahmet Dogan, në të cilën shpreh keqardhje të thellë për tentimin e djeshëm për atentat ndaj tij, njoftoi agjencia bullgare BTA.

Presidenti turk pret që Bullgaria t'i zbulojë shkaqet për sulmin e liderit të LDL-së

Yll Press - 20.01.2013

Ai ende thekson se gjithmonë do të mbahen mend meritat e Ahmet Dogan, kushtuar misionit të anëtarëve të pakicës turke në Bullgari të marrin vend në jetën politikën dhe publike në Bullgari si qytetarë të plotëfuqishëm të saj.

Bullgari: Personi me revole ka dashur ta mësojë politikanin

Botasot - 20.01.2013

Personi që e drejtoi revolen kah politikani bullgar, Ahmed Dogan, nga partia Lëvizja për Liri dhe të Drejta, raportohet se ka thënë se ka dashur ta mësoj politikanin, por jo ta vrajë.

Liderin turk në Bullgari tentoi ta vriste një turk

Koha.net - 20.01.2013

Sofje, 20 janar - Personi që e drejtoi revolen nga koka e politikani të etnisë turke në Bullgari, Ahmet Dogan, nga partia Lëvizja për Liri dhe të Drejta, raportohet të ketë thënë se në këtë mënyrë ka dashur “ta mësoj politikanin, por jo ta ...

Bullgari, atentat live ndaj kreut të një partie (video)

Shekulli - 19.01.2013

Sofje - Lideri i minoritetit turk në Bullgari, Ahmed Dogan ka shpëtuar për mrekulli. Gjatë një konference vjetore të partisë së tij DPS, një 25-vjeçar me dosje penale Oktay Enimehmedov i etnisë turke i drejti në kokë një pistoletë.

Sulm i armatosur ndaj Ahmed Dogan

Alsat - 19.01.2013

Lideri i partisë së pakicës turke në Bullgari, Lëvizja për të Drejtat dhe Liritë (LDL) Ahmed Dogan sot është sulmuar derisa e ka lexuar raportin gjatë Konferencës së tetë kombëtare të lëvizjes, njoftoi BTA.

Bullgari, politikani i shpëton atentatit (VIDEO-FOTO)

Albeu.com - 19.01.2013

Bullgari, politikani i shpëton atentatit (VIDEO-FOTO) Pas 1 / 8 Para Lideri i një partie që përfaqëson minoritetin turk në Bullgari Ahmed Dogan , i ka shpëtuar një atentati gjatë një kongresi të partise Lëvizja për të Drejtat dhe Liritë.

(Video) Sulmuesi tentoi të gjuaj me pistoletë në kokën e liderit turk në Bullgari

Portalb - 19.01.2013

Një i panjohur u ngjit në skenë duke tentuar të vrasë liderin e turqve të Bullgarisë Ahmet Dogan në një konferencë të partisë së tij në Sofje. Sulmuesi me pistoletë në dorë erdhi nga publiku në momentin e fjalimit të Ahmet Dogan duke e ...

Atentat i pasukseshëm ndaj Ahmed Dogan – VIDEO

Shqipmedia - 19.01.2013

Lideri i partisë së pakicës turke në Bullgari, Lëvizja për të Drejtat dhe Liritë (LDL) Ahmed Dogan sot është sulmuar derisa e ka lexuar raportin gjatë Konferencës së tetë kombëtare të lëvizjes, njoftoi BTA.

Bullgari, sulmohet "live" kreu i minoritetit turk

Top Channel - 19.01.2013

Policia bullgare arrestoi një person pas përpjekjes së këtij të fundit për të sulmuar liderin e partisë së minoritetit turk në këtë vend. I arrestuari u identifikua si Oktai Enimehmedov, edhe ky pjesëtar i minoritetit turk.

Bullgari, atentat live ndaj kreut te nje partie. VIDEO

ikub - 19.01.2013

Lideri i partise se pakices turke ne Bullgari, Levizja per te Drejtat dhe Lirite (LDL) Ahmed Dogan sot eshte sulmuar derisa e ka lexuar raportin gjate Konferences se tete kombetare te levizjes, njoftoi BTA.

VIDEO BEFASUESE/ Momenti kur politikani i shpëton atentatit

Kombetare - 19.01.2013

Ahmed Dogan, lider i Lëvizjes për të Drejtat dhe Liritë, po mbante një fjalim kur një person u ngjit në podium dhe i drejtoi armën. Partia e Dogan, që është në krye të saj prej çerek shekulli, përfaqëson minoritetin turk dhe myslimanët e ...

Tenton të vrasë liderin e turqve të Bullgarisë gjatë fjalimit (video)

Koha.net - 19.01.2013

Sofje, 19 janar – Një mashkull i panjohur ia drejtoi sot direkt në kokë revolen liderit të partisë turke në Bullgari, Ahmet Dogan, derisa ky i drejtohej pjesëmarrësve në konferencën partiake në kryeqytetin bullgar Sofje.

Tentim vrasje e liderit të turqve bullgarë në konferencë (video)

Telegrafi - 19.01.2013

Një burrë i panjohur ia ka drejtuar sot revolen liderët të turqve të Bullgarisë, Agmet Dogan derisa ai iu drejtohej pjesëmarrësve në një konferencë partiake në Sofje.

Tenton ta vrasë liderin e turqve bullgarë

Botasot - 19.01.2013

Një burrë i panjohur ia ka drejtuar sot revolen liderët të turqve të Bullgarisë, Agmet Dogan derisa ai iu drejtohej pjesëmarrësve në një konferencë partiake në Sofje.

Video ekskluzive! Atentat live ndaj kreut të një partie turke në Bullgari

Yll Press - 19.01.2013

Në video shihet që 25-vjeçari e shkrep pistoletën por ajo nuk qëllon. Ai tenton ta shkrepë për herë të dytë por truprojat nuk e lejojnë. Më pas ndaj tij ushtrohet dhunë.

Bullgari, atentat live ndaj kreut të një partie – VIDEO

StrugaSot - 19.01.2013

Lideri i minoritetit turk në Bullgari, Ahmed Dogan ka shpëtuar për mrekulli. Gjatë një konference vjetore të partisë së tij DPS, një 25-vjeçar me dosje penale Oktay Enimehmedov i etnisë turke i drejti në kokë një pistoletë.