TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Trump sfidon Clinton: Të bëjmë testin e drogës para debatit

Lajmi.net - 16.10.2016

Kandidati republikan për President të SHBA-ve, Donald Trump, ka akuzuar rivalen Hillary Clinton se kishte qënë “sa si shumë e pompuar” gjatë debatit të tyre të fundit, duke thënë se ata që të dy ...

Trump sfidon Klinton / T'i nënshtrohet testit të drogës

Albeu.com - 16.10.2016

Kandidati republikan për president të ShBA-ve Donald Trump , ka akuzuar rivalen e tij Hillary Klinton se ka qenë shumë energjike gjatë debatit të tyre të fundit, dhe që dyshon se ajo po përdor ...

Tetë dëshmi për ngacmime seksuale ndaj Trump. Clinton me 7 pikë para

Portalb - 16.10.2016

Gratë që e akuzojnë Donald Trump-in për ngacmime seksuale tani janë 8. Mbrëmjen e debatit të dytë televiziv, Anderson Cooper-i i CNN-it i drejtoi kandidatit republikan një pyetje lidhur me videon e ...

Trump sfidon Clintonin. I kërkon test droge para debatit

Top Channel - 16.10.2016

Kandidati republikan për presidencën, Donald Trump tha se rivalja e tij Hillary Clinton dukej mjaft në formë gjatë debatit të fundit, prandaj ai propozoi që të dy kandidatët të bëjnë testet për drogë ...

Trump: Clinton duhet t’i nënshtrohet testit të drogës

Portalb - 16.10.2016

Kandidati republikan për president në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka akuzuar rivalen e tij nga radhët e demokratëve, Hillary Clinton, se gjatë debatit të fundit “Diçka ka ndikuar ...

Trump sfidon Clintonin

Evropaelire - 16.10.2016

Kandidati republikan për president, Donald Trump e ka sfiduar rivalen e tij demokrate, Hillary Clinton që t’i nënshtrohet testit të drogës, duke prenteduar se ajo “ishte e entuziazmuar” gjatë debatit ...

Kërkesa shokuese e Donald Trump: Të bëhet test droge, Clinton ishte shumë energjike në debat

SOT - 16.10.2016

Kandidati republikan për Shtëpinë e Bardhë, Donald Trump kërkoi publikisht që të dy kandidatët presidencialë t’i nënshtrohen testve të drogës para debatit të rradhës.

Trump sulmon kundërshtarët: Zgjedhjet janë manipuluar

Albeu.com - 16.10.2016

Kandidati republikan për president të SHBA-ve, Donald Trump , u është drejtuar mbështetësve të tij në Nju Hempshire, duke thënë se zgjedhjet presidenciale janë paracaktuar dhe se rezultati do të jetë ...

Pse Putin nuk e do Clintonin? Sipas CNN, jo vetëm armiqësi personale

Top Channel - 16.10.2016

Nuk është vetëm Donald Trump, ai që medoemos kërkon që Hillary Clinton të mos bëhet presidente, por me republikanin në këtë kauzë duket se është bashkuar fuqishëm edhe Vladimir Putin.

Trump sfidon Clintonin për t’iu nënshkruar testit të drogës

Lajmi.net - 16.10.2016

Kandidati republikan për president, Donald Trump e ka sfiduar rivalen e tij demokrate, Hillary Clinton që t’i nënshtrohet testit të drogës, duke prenteduar se ajo “ishte e entuziazmuar” gjatë debatit ...

Kështu i përshëndet shqiptarët presidenti Bill Klinton

Lajm - 16.10.2016

Gazetari e pyet ne fund te intervistës , se si dëshiron ti përshëndesë shqiptaret, dhe President Bill Clinton pa hezitim iu përgjigj: – Sigurisht me shqiponjën e tyre dy krenare ! Bill Clinton është ...

Trump sërish objekt talljeje

Almakos - 16.10.2016

Donald Trump herë pas here bëhet objekt talljeje në rrjetet sociale. Veç deklaratave të tij që ngjallin debat dhe kritika, ai vihet në lojë edhe për modelin e çuditshëm të flokëve.

Trump pranon se po e humb mbështetjen e grave

Portalb - 16.10.2016

Kandidati republikan për president, Donald Trump, pranoi sot se po humb mbështetjen në radhët e votueseve, por fajësoi për këtë gjë raportimin nga mediat të rasteve të grave që e kanë akuzuar pa të ...

Hillary Clinton thellon avantazhin ndaj Donald Trump

BalkanWeb - 16.10.2016

Kandidati republikan presidencial Donald Trump, që është vënë në shënjestër të një numri akuzash për ngacmime seksuale, akuzoi median për ndikimin e zgjedhjeve presidenciale të 8 nëntor në favor të ...

Gënjeshtra se Trump ka qenë kundër luftës në Kosovë

Gazeta Express - 16.10.2016

Shumë analistë amerikanë jetojnë me shpresën se Donald Trump nuk do të zgjidhet president në nëntor 2016. Po nëse vazhdon me sukses aventura e tij dhe zgjidhet, politika e tij e jashtme do të jetë ...

​Marlee Matlin ndihet e ofenduar nga Donald Trump

Telegrafi - 16.10.2016

Aktorja Marlee Matlin është ndier e ofenduar nga kandidati republikan për president të Amerikes, Donald Trump. Trump e ka quajtur aktoren e “vonuar nga mendtë” gjatë kohës së saj në “Celebrity ...

Clinton e Trump në bastore, këto janë kuotat e fituesve

Gazeta Express - 16.10.2016

Gara për presidentin e Amerikës po bëhet gjithnjë e më interesante. Gjasat e fituesve tani janë llogaritur edhe në disa bastore të licensuara në ...

Përshkallëzimet e rrezikshme të Hillary Clintonit

Zeri - 16.10.2016

Michael Brendan Doherty thotë se Hillary Clinton do të jetë presidentja e ardhshme e SHBA. Mos u shpërqendroni prej medieve që vazhdojnë të fokusohen në mënyrën se si Donald Trumpi po u jep energji ...

Donald Trump kërkon që Hillary Clintonit t’i bëhet testi i drogës

Gazeta Express - 16.10.2016

Kandidati republikan për president të SHBA-ve, Donald Trump, e ka akuzuar rivalen e tij demokrate, Hillary Clinton, se ka qenë tejet e entuziazuar dhe eksituar gjatë debatit të tyre të fundit, duke ...

“Unë dhe Clinton t’i nënshtrohemi një testi për drogën!”

Ora news - 16.10.2016

Kandidati republikan për presidencën, Donald Trump ka sugjeruar se ai dhe rivalja e tij, Hillary Clinton duhet të kryejnë teste për drogën, para debatit të fundit presidencial mes dy kandidatëve.

Trump sfidon Clintonin për t’iu nënshkruar testit të drogës

Zeri - 16.10.2016

Kandidati republikan për president, Donald Trump e ka sfiduar rivalen e tij demokrate, Hillary Clinton që t’i nënshtrohet testit të drogës, duke prenteduar se ajo “ishte e entuziazmuar” gjatë debatit ...

Kështu i përshëndet shqiptarët presidenti Bill Klinton

Botasot - 16.10.2016

Gazetari e pyet ne fund te intervistës , se si dëshiron ti përshëndesë shqiptaret, dhe President Bill Clinton pa hezitim iu përgjigj: – Sigurisht me shqiponjën e tyre dy krenare ! Bill Clinton është ...

Ashpërsohet beteja presidenciale; Donald Trump hidhet në sulm

VOA - 16.10.2016

Kandidati republikan për president Donald Trump është hedhur në sulm, ndërsa po përballet ende me akuza të grave për ngacmime ndër vite. Ai kërkoi gjatë fundjavës që së bashku me zonjën Clinton të ...

Zgjedhjet presidenciale SHBA, Trump sulmon

ABC News - 16.10.2016

Donald Trump ka sulmuar ashpër rivalen e tij Demokrate, duke thënë se Hilari Klinton ishte e droguar gjatë debatit të fundit televiziv. Për këtë kandidati Republikan kërkoi kryerjen e një testi ...

Aksident te “Bill Clintoni” në Prishtinë (Foto, +18)

Telegrafi - 16.10.2016

Një aksident ka ndodhur te Bulevardi “Bill Clinton” në Prishtinë. Nga fotot e siguruara nga Telegrafi, shihet një person i shtrirë në rrugë, i goditur nga vetura, larg zebrës për këmbësorë.

Donald Trump pranon se po humb mbështetjen e grave

VOA - 16.10.2016

Kandidati republikan për president, Donald Trump, pranoi sot se po humb mbështetjen në radhët e votueseve, por fajësoi për këtë gjë raportimin nga mediat të rasteve të grave që e kanë akuzuar pa të ...

Trump pranon se po e humb mbështetjen e grave

Gazeta Express - 16.10.2016

​Kandidati republikan për president, Donald Trump, pranoi sot se po humb mbështetjen në radhët e votueseve, por fajësoi për këtë gjë raportimin nga mediat të rasteve të grave që e kanë akuzuar pa të ...

Trump pranon se po e humb mbështetjen e grave

Zeri - 16.10.2016

Kandidati republikan për president, Donald Trump, pranoi sot se po humb mbështetjen në radhët e votueseve, por fajësoi për këtë gjë raportimin nga mediat të rasteve të grave që e kanë akuzuar pa të ...

Tetë dëshmi për ngacmime seksuale ndaj Trump. Clinton me 7 pikë para

Flaka - 16.10.2016

Gratë që e akuzojnë Donald Trump-in për ngacmime seksuale tani janë 8. Mbrëmjen e debatit të dytë televiziv, Anderson Cooper-i i CNN-it i drejtoi kandidatit republikan një pyetje lidhur me videon e ...

Trump kërkon test droge për Clinton para debatit të radhës

Java News - 16.10.2016

Deklaratat bombë të kandidatit republikan për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump nuk kanë të ndalur. Gjatë një mitingu në New Hampshire Trump deklaroi se rivalja e tij në ...

Trump: Clinton të bëjë testin e drogës para debatit televiziv

Shqiperia Ime - 16.10.2016

Kandidati republikan për president të SHBA, Donald Trump ka akuzuar rivalen e tij në këtë garë, Hillary Clinton. Sipas Trump Clinton kishte konsumuar drogë përpara debatit të tyre të shkuar ...

Trump akuzon Clinton se drogohet

Vision Plus - 16.10.2016

Kandidati republikan për president Donald Trump ka akuzuar rivalen e saj demokratike se ka qenë nën efektin e drogës gjatë debatit të saj të fundit. Duke folur gjatë tubimit të tij në Nju Hempshire, ...

Aleatët e Trump “punojnë për Rusinë”

Vision Plus - 16.10.2016

Ka qenë kjo deklarata e ish drejtorit të CIA-s Michael Morell kundër zyrtarëve politik të fushatës Trump.Në konferencën e të premtes të mbajtur nga Hillary Clinton,Morell foli kundër Trump si I ...

FOTOT/ Mbështetje e “zjarrtë” për Donald Trump

Gazeta Tema - 16.10.2016

Ai është ndoshta një ndër kandidatët më të urryer në SHBA dhe mund të ketë shkaktuar shumë zemërim te femrat pas skandaleve të fundit seksuale. E megjithatë ka ende femra që kanë simpati për të.

Donald Trump pranon se po humb mbështetjen e grave

Tetova Sot - 16.10.2016

Kandidati republikan për president, Donald Trump, pranoi sot se po humb mbështetjen në radhët e votueseve, por fajësoi për këtë gjë raportimin nga mediat të rasteve të grave që e kanë akuzuar pa të ...

Gratë i turren Trumpit: Tjetër dëshmi dhe akuzë për ngacmime seksuale

Portalb - 15.10.2016

Trump nuk po kërkon më falje. Akuzat për ngacmime seksuale, që nuk kanë të ndalur, kandidati republikan për Shtëpinë e Bardhë i quan kurthe. E teksa Trump shfajësohej në Greensboro të Karolinës së ...

Donald Trump: Unë jam viktimë

Lajmi.net - 15.10.2016

Të premten, Donald Trump e quajti veten “viktimë”, në vazhdën e akuzave të grave për ngacmimin dhe sulmin seksual ndaj tyre. “Siç e keni parë, unë jam viktimë e njollosjeve ndër më të mëdha ...

Tetë dëshmi për ngacmime seksuale ndaj Trump. Clinton me 7 pikë para

Top Channel - 15.10.2016

Gratë që e akuzojnë Donald Trump-in për ngacmime seksuale tani janë 8. Mbrëmjen e debatit të dytë televiziv, Anderson Cooper-i i CNN-it i drejtoi kandidatit republikan një pyetje lidhur me videon e ...

Deri tash tetë gra akuzojnë Trumpin për ngacmim seksual

Lajmi.net - 15.10.2016

Gratë që e akuzojnë Donald Trumpin për ngacmime seksuale tani janë 8. Mbrëmjen e debatit të dytë televiziv, Anderson Cooperi i CNN-it i drejtoi kandidatit republikan një pyetje lidhur me videon e ...

Hillary Clinton thirrje për unitet, 7% para Donald Trump

SOT - 15.10.2016

Duke folur përpara mbështetësve në qytetin Seattle, kandidatja demokrate Hillary Clinton bëri thirrje për unitet. Ndërkohë, rivali Donald Trump u shfaq së bashku me anëtaret e lëvizjes “Gratë për ...

Hollande: SHBA së shpejti do ta ketë një presidente

Albeu.com - 15.10.2016

Listës së personaliteteve që kanë dalë hapur ndaj mbështetjes së kandidates demokrate për presidente në SHBA i është bashkuar dhe presidenti francez Francois Hollande .

Hollande: SHBA së shpejti do ta ketë një presidente

Lajmi.net - 15.10.2016

Presidenti francez, Francois Hollande, ka parashikuar se zgjedhjet presidenciale të nëntorit në SHBA do t’i fitojë kandidatja demokrate, Hillary Clinton.

Michelle Obama dënon komentet e Donald Trump

BalkanWeb - 15.10.2016

Zonja e Parë, Michelle Obama dënoi personalisht komentet e Donald Trumpit për gratë. Ajo u bëri thirrje votuesve të refuzojnë kandidaturën e tij dhe vulgaritetin në rritje të fushatës dhe të ...

Michelle Obama dënon komentet e Donald Trump

Gazeta Express - 15.10.2016

Zonja e Parë, Michelle Obama dënoi personalisht komentet e Donald Trumpit për gratë. Ajo u bëri thirrje votuesve të refuzojnë kandidaturën e tij dhe vulgaritetin në rritje të fushatës dhe të ...

​Melania Trump kërcënon ”People Magazine”

Telegrafi - 15.10.2016

Melania Trump kërcënoi se do të ndërmarrë veprime ligjore kundër revistës ”People Magazine” dhe një ish-gazetareje për publikime “të pavërteta dhe tërësisht të trilluara”.

Dy akuza të reja për ngacmime seksuale kundër Donald Trump

ABC News - 15.10.2016

Dy gra të tjera akuzojnë kandidatin republikan Donald Tramp për ngacmime seksuale, ndërsa ai është mbrojtur duke thënë se të dyja ato janë shumë të shëmtuara për shijet e tij.

Hillary Clinton zgjeron avantazhin ndaj Donald Trump

VOA - 15.10.2016

Duke folur përpara mbështetësve në qytetin Seattle, kandidatja demokrate Hillary Clinton bëri thirrje për unitet. Ndërkohë, rivali Donald Trump u shfaq së bashku me anëtaret e lëvizjes “Gratë për ...

Tetë dëshmi për ngacmime seksuale ndaj Trump - Clinton me 7 pikë para

Koha.net - 15.10.2016

Gratë që e akuzojnë Donald Trumpin për ngacmime seksuale tani janë 8. Mbrëmjen e debatit të dytë televiziv, Anderson Cooperi i CNN-it i drejtoi kandidatit republikan një pyetje lidhur me videon e ...

Tetë gra akuzojnë Trumpin për ngacmim seksual (Video)

Telegrafi - 15.10.2016

Gratë që e akuzojnë Donald Trumpin për ngacmime seksuale tani janë tetë. Mbrëmjen e debatit të dytë televiziv, Anderson Cooperi i CNN-it i drejtoi kandidatit republikan një pyetje lidhur me videon e ...

Gënjeshtra se Trump ka qenë kundër luftës në Kosovë

Telegrafi - 15.10.2016

Shumë analistë amerikanë jetojnë me shpresën se Donald Trump nuk do të zgjidhet president në nëntor 2016. Po nëse vazhdon me sukses aventura e tij dhe zgjidhet, politika e tij e jashtme do të jetë ...

Zgjedhjet në SHBA dhe bota

Zeri - 15.10.2016

Zgjedhjet e 8 nëntorit në SHBA nuk do të jenë të një rëndësie të madhe vetëm për Shtetet e Bashkuara, por ato mbartin rëndësi të jashtëzakonshme edhe për fatin e marrëdhënieve strategjike të aktorëve ...

Hollande: SHBA së shpejti do ta ketë një presidente

Koha.net - 15.10.2016

Presidenti francez, Francois Hollande, ka parashikuar se zgjedhjet presidenciale të nëntorit në SHBA do t’i fitojë kandidatja demokrate, Hillary Clinton.

Hollande: SHBA së shpejti do ta ketë një presidente

Gazeta Express - 15.10.2016

Presidenti francez, Francois Hollande, ka parashikuar se zgjedhjet presidenciale të nëntorit në SHBA do t’i fitojë kandidatja demokrate, Hillary ...

Hollande: SHBA së shpejti do ta ketë një presidente

BalkanWeb - 15.10.2016

Presidenti francez, Francois Hollande, ka parashikuar se zgjedhjet presidenciale të nëntorit në SHBA do t’i fitojë kandidatja demokrate, Hillary Clinton.

Hollande: SHBA së shpejti do ta ketë një presidente

Telegrafi - 15.10.2016

Presidenti francez, Francois Hollande, ka parashikuar se zgjedhjet presidenciale të nëntorit në SHBA do t’i fitojë kandidatja demokrate, Hillary Clinton.

Trump sfidon Clintonin t’i nënshtrohet testit të drogës para debatit të ardhshëm

Koha.net - 15.10.2016

Kandidati republikan për president të ShBA-ve, Donald Trump ka akuzuar rivalen e tij Hillary Clinton se ka qenë shumë energjike gjatë debatit të tyre të fundit, duke thënë se që të dy duhet t’i ...

Gratë i turren Trumpit. Tjetër dëshmi dhe akuzë për ngacmime seksuale

Flaka - 15.10.2016

Trump nuk po kërkon më falje. Akuzat për ngacmime seksuale, që nuk kanë të ndalur, kandidati republikan për Shtëpinë e Bardhë i quan kurthe. E teksa Trump shfajësohej në Greensboro të Karolinës së ...

Robert De Niro: "Donald Trump është turp për shtetin"

Fakultetet - 15.10.2016

Aktori i Hollivudit Robert de Niro në pamjet e publikuara tregon dhe nxit amerikanët të mos votojnë për Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të ardhshme të SHBA.

Lufta verbale e Trumpit të dërmuar

Gazeta Tema - 15.10.2016

Akuzat e fundit për sulme seksuale kanë dëmtuar edhe më shumë kandidatin republikan Donald Trump. Ndërsa ai ka hapur një front verbal kundër Hillary dhe Bill Clinton.

Trump mohon akuzat për ngacmim seksual

Tetova Sot - 15.10.2016

Kandidati për president nga radhët e Republikanëve, Donald Trump, ka mohuar akuzat më të reja ndaj tij për ngacmim seksual, duke thënë që kjo është pjesë e një komploti për të shkatërruar kampanjën e ...

Obama: Me zgjedhjet e 8 nëntorit demokracia në rrezik

Java News - 15.10.2016

“ Me këto zgjedhje demokracia është në lojë” është kjo deklarata që presidenti i SHBA Barack Obama dha gjatë një takimi elektoral në mbështetje të demokrates Hillary Clinton.

Trump reagon për akuzat e femrave

Vision Plus - 15.10.2016

Ndërsa akuzat e ngritura prej grave per ngacmime seksuale ndaj kandidatit republikan për president te SHBA jane shtuar, Donald Trump, vazhdon t’i mohoje ato, duke i cilësuar pjese te nje komploti per ...

8 dëshmi kundër Trump për abuzime seksuale, Clinton kryeson sondazhet

Java News - 15.10.2016

Gratë që e akuzojnë Donald Trump-in për ngacmime seksuale tani janë 8. Mbrëmjen e debatit të dytë televiziv, Anderson Cooper-i i CNN-it i drejtoi kandidatit republikan një pyetje lidhur me videon e ...

Wikileaks publikon pjesën e tetë të email-ave të Hillary Clinton

Ilirida - 15.10.2016

Wikileaks ka publikuar një grup prej 1,000 email-ave të kryetarit të kampanjës së Clinton-it, John Podesta, duke rritur kështu numrin e përgjithshëm në më shumë se 11,000.

Hollande: SHBA së shpejti do ta ketë një presidente

Tetova Sot - 15.10.2016

Presidenti francez, Francois Hollande, ka parashikuar se zgjedhjet presidenciale të nëntorit në SHBA do t’i fitojë kandidatja demokrate, Hillary Clinton.

“Vritet” Donald Trumpi! (Foto)

Tetova Sot - 15.10.2016

Një media e huaj me emrin inquisitr.com , me një artikull shkruan se kandidati i SHBA-ve, Donald Trump, ka vdekur pas një sulmi që ka pasur në zemër, shkruan Gazeta NewBorn.

LAJMI I FUNDIT: ”Vdes Donald Trumpi”! (Foto)

Shqiperia Ime - 15.10.2016

Një media e huaj me emrin inquisitr.com, me një artikull shkruan se kandidati i SHBA-ve, Donald Trump, ka vdekur pas një sulmi që ka pasur në zemër, shkruan Gazeta NewBorn.

Akuzat ndaj Trump, biznesmeni: Janë të gjitha të rreme

Top Channel - 14.10.2016

Donald Trump i mohoi akuzat për ngacmim seksual dhe para mbështetësve të tij në Florida tha se ato janë plotësisht të rreme. Kandidati republikan për presidencën tha se femrat që i bënë këto akuza ...

Donald Trump ka sulmuar seksualisht një gazetare maqedonase, ja fotografia dhe emri (Foto-Video)

Lajm - 14.10.2016

Gazetarja Natasha Stojnof, e cila është nga Kanada por me prejardhje maqedonase, ka publikuar se në vitin 2005, deri sa ka punuar për revistën “People” është sulmuar seksualisht na kandidati aktual ...

Donald Trump ka sulmuar seksualisht një gazetare maqedonase, ja fotografia dhe emri (Foto-Video)

Ina - 14.10.2016

Gazetarja Natasha Stojnof, e cila është nga Kanada por me prejardhje maqedonase, ka publikuar se në vitin 2005, deri sa ka punuar për revistën “People” është sulmuar seksualisht na kandidati aktual ...

Lufta verbale e Trumpit të dërmuar

DW - 14.10.2016

Akuzat e fundit për sulme seksuale kanë dëmtuar edhe më shumë kandidatin republikan Donald Trump. Ndërsa ai ka hapur një front verbal kundër Hillary dhe Bill Clinton.

Ish-misi: Trump na "inspektonte" si të ishim "copa mishi"

Albeu.com - 14.10.2016

Duket se nuk paskan fund marrëzitë e kandidatit republikan për presindent të SHBA-ve, Donald Trump . Një ish-konkurente e Miss Amerika, ka thënë së fundmi se Donald Trump i "inspektonte" personalisht ...

Donald Trump ka sulmuar seksualisht një gazetare maqedonase, ja fotografia dhe emri (Foto)

Almakos - 14.10.2016

Gazetarja Natasha Stojnof, e cila është nga Kanada por me prejardhje maqedonase, ka publikuar se në vitin 2005, deri sa ka punuar për revistën “People” është sulmuar seksualisht na kandidati aktual ...

Në ujërat tinëzare të propogandës serbe

Ina - 14.10.2016

Nga KOLEC TRABOINI Mjaftoi një lajm mashtrues i përgatitur në kulisat e Beogradit, sikur Donald Trump kishte thënë se ka qenë gabim sulmi mbi Serbinë në pranverë 1999, dhe menjëherë disa shqiptare ...

Familja Obama kundër Trump

Top Channel - 14.10.2016

Sulmet e familjes Obama ndaj Donald Trumpit nuk përfunduan me fshikullimat e Zonjës së Parë Michelle, që komentet e tij denigruese për gratë i cilësoi mizore dhe fenomenin në vetvete lëndues.

Trumpit i nxjerrin videon e vitit 1992, shihni se çfarë thotë për një adoleshente! (Video)

Lajmi.net - 14.10.2016

Derisa zgjedhjet në SHBA po afrohen gjithnjë e më shumë, kanë filluar publikime të videove të gafave të bëra nga kandidatët presidencialë. E fundit nga këto, shkruajnë mediat e huaja, përcjell ...

Ja çfarë i ka thënë Trump adoleshentes në vitin 1992 (VIDEO)

Albeu.com - 14.10.2016

Gara e ashpër mes dy kandidatëve për president të SHBA-ve, ka bërë që të "gërmohet" thellë mbi gafat e tyre. E fundit nga këto është një e vitit 1992 "> 1992 , në të cilën shihet kandidati ...

Lufta verbale e Trumpit të dërmuar

Lajm - 14.10.2016

Akuzat e fundit për sulme seksuale kanë dëmtuar edhe më shumë kandidatin republikan Donald Trump. Ndërsa ai ka hapur një front verbal kundër Hillary-t dhe Bill ...

Lufta verbale e Trumpit të dërrmuar

Almakos - 14.10.2016

Akuzat e fundit për sulme seksuale kanë dëmtuar edhe më shumë kandidatin republikan, Donald Trump. Ndërsa ai ka hapur një front verbal kundër Hillary dhe Bill Clinton.

Michelle Obama: Komentet e Trump shokuese dhe poshtëruese

Portalb - 14.10.2016

Zonja e Parë e SHBA-së, Michelle Obama, ka thënë se ishte tronditur nga komentet e kandidatit republikan Donald Trump të bëra në vitin 2005. Ajo ka thënë se ai i ofendon gratë vetëm pse është i ...

Rrëfimi, Clinton: Trump dukej sikur më merrte frymën

Top Channel - 14.10.2016

Intervistën e parë që prej debatit të dytë televiziv me Donald Trumpin, Hillary Clinton e dha për moderatoren Ellen DeGeneres. M’u duk sikur Trumpi po më zinte frymën në skenë, tha kandidatja ...

Familja Trump kërcënon se do të padisë shtypin amerikan

Almakos - 14.10.2016

Javën e shkuar, publikimi i një videoje në të cilën Trump bënte komente ofenduese për femrat, shkaktoi mjaft debat që përfshiu ashpër fushatën e tij Melania Trump kërcënon se do të paditë “People ...

Clinton: "Mu duk sikur Trump po më zinte frymën në skenë"

Albeu.com - 14.10.2016

“Mu duk sikur Trumpi po më zinte frymën në skenë”, tha kandidatja demokrate në intervistën e parë pas debatit të dytë televiziv me Donald Trump . “Ishte e qartë se kundërshtari im po përpiqej të ...

Donald Trump i quan akuzat seksuale “totalisht të rreme”

SOT - 14.10.2016

Kandidati presidencial republika Donald Trump mohoi dje pretendimet e disa grave për ngacmime seksuale, duke i quajtur “totalisht dhe absolutisht të rreme”.

​Ish-modelja thotë se Trump ia futi duart nën fustan

Lajmi.net - 14.10.2016

Një ish modele i ka thënë Washinton Post-it se Donald Trump ia ka ngritur fustanin duke e prekur atë pa dëshirën e saj në një mbrëmje në New York në vitin 1990.

Pence: Hillary makineri politike që përdor gënjeshtra

Albeu.com - 14.10.2016

Kandidati për zv/ president nga radhët e republikanëve, Mike Pense, ka deklaruar se gjatë orëve në vijim do të paraqiten prova që do të vërtetojnë se akuzat për skandalin seksual të Donald Trump nuk ...

Gratë i turren Trumpit. Tjetër dëshmi dhe akuzë për ngacmime seksuale

Top Channel - 14.10.2016

Trump nuk po kërkon më falje. Akuzat për ngacmime seksuale, që nuk kanë të ndalur, kandidati republikan për Shtëpinë e Bardhë i quan kurthe. E teksa Trump shfajësohej në Greensboro të Karolinës së ...

Edhe një akuzë tjetër për sulm seksual ndaj Trump

Albeu.com - 14.10.2016

Një grua ka deklaruar për “Washington Post” që Donald Trump ka i ka ngritur fustanin dhe është munduar t’i fusë duart gjatë një dalje natën në New York në vitet e 1990, shkruan BBC.

Nis fushata në SHBA: Ja si të fitoni 5.000$ sa "hap e mbyll sytë"

Albeu.com - 14.10.2016

Prezantuesi i një emisioni amerikan të ekstremit të djathtë në radio ka shpallur një konkurs ku fitohen pesë mijë dollarë nëse bërtisni “ Bill Clinton është përdhunues ”, që tashmë dëgjohet ...

Pavarësisht skandaleve, Trump në krye të sondazheve

BalkanWeb - 14.10.2016

SHBA -Donald Trump, rrezikon të përkeqësojë pozicionin e tij në fushatë pasi i cilësoi si “llafe tavoline” ato të videos së vitit 2005 në të cilën mburrej se mund të bënte çfarë të donte me gratë ...

Michelle Obama fshikullon republikanin Donald Trump

Gazeta Express - 14.10.2016

Kur mendonim se i kishim dëgjuar të gjitha llojet e kritikave ndaj Trumpit, të vënë me shpatulla pas murit, shfaqet Zonja e Parë e ...

Michelle Obama dhe Donald Trump “duelojnë” me fjalime mbi gratë

Ora news - 14.10.2016

Kandidati republikan për Shtëpinë e Bardhë, Donald Trump dhe zonja e parë, Michelle Obama janë “përplasur” me njëri-tjetrin në fjalimet e tyre mbi gratë.

“Donald Trump të kap për p...” * (Foto)

Gazeta Express - 14.10.2016

Skandali seksual që përfshiu Donald Trumpin tashmë është bërë objekt ...

Trumpit i nxjerrin videon e vitit 1992, shihni se çfarë thotë për një adoleshente! (Video)

Telegrafi - 14.10.2016

Derisa zgjedhjet në SHBA po afrohen gjithnjë e më shumë, kanë filluar publikime të videove të gafave të bëra nga kandidatët presidencialë. E fundit nga këto, shkruajnë mediat e huaja, përcjell ...

Lufta verbale e Trumpit të dërmuar

Gazeta Express - 14.10.2016

Akuzat e fundit për sulme seksuale kanë dëmtuar edhe më shumë kandidatin republikan Donald Trump. Ndërsa ai ka hapur një front verbal kundër Hillary dhe Bill ...

Michelle Obama dënon komentet e Donald Trumpit

VOA - 14.10.2016

Zonja e Parë, Michelle Obama dënoi personalisht komentet e Donald Trumpit për gratë. Ajo u bëri thirrje votuesve të refuzojnë kandidaturën e tij dhe vulgaritetin në rritje të fushatës dhe të ...

Clinton: “M’u duk sikur Trumpi po më zinte frymën në skenë”

Gazeta Express - 14.10.2016

Intervistën e parë që prej debatit të dytë televiziv me Donald Trumpin, Hillary Clinton e dha për moderatoren Ellen DeGeneres. “M’u duk sikur Trumpi po më zinte frymën në skenë”, tha kandidatja ...

Rrëfehet Hilary Clinton: Mu duk sikur Trump po më merrte frymën

Mapo - 14.10.2016

Hilary Clinton është shfaqur me një deklaratë të çuditshme në studion e moderatores Ellen DeGeneres. “M’u duk sikur Trumpi po më zinte frymën në skenë”,- tha kandidatja demokrate teksa fliste lidhur ...

Çifti Trump i shpall “luftë” mediave: Do t’ju padisim

Mapo - 14.10.2016

Javën e shkuar, publikimi i një videoje në të cilën Trump bënte komente ofenduese për femrat, shkaktoi mjaft debat që përfshiu ashpër fushatën e tij. Melania Trump kërcënon se do të paditë “People ...

Fushata presidenciale në SHBA

VOA - 14.10.2016

Ndërsa kandidati republikan për president, Donald Trump mohon akuzat e shumta se ka sulmuar seksualisht gratë, kandidati i tij për nënpresident Mike Pence u zotua se do të publikohen prova që hedhin ...

Pence: Hillary makineri politike që përdor gënjeshtra

Ora news - 14.10.2016

Kandidati për zv/president nga radhët e republikanëve, Mike Pense, ka deklaruar se gjatë orëve në vijim do të paraqiten prova që do të vërtetojnë se akuzat për skandalin seksual të Donald Trump nuk ...

Ish-modelja thotë se Trump ia futi duart nën fustan

Telegrafi - 14.10.2016

Një ish modele i ka thënë Washinton Post-it, se Donald Trump ia ka ngritur fustanin duke e prekur atë pa dëshirën e saj në një mbrëmje në New York në vitin 1990.

Edhe një akuzë për sulm seksual ndaj Trump

Gazeta Express - 14.10.2016

Një grua ka deklaruar për Washington Post që Donald Trump ka ngritur fustanin e saj dhe ka tentuat t’i fus duart nën të, gjatë një dalje natën në New York në vitet e 1990’ta, shkruan ...

Ish-modelja thotë se Trump ia futi duart nën fustan

Zeri - 14.10.2016

Një ish modele i ka thënë Washinton Post-it, se Donald Trump ia ka ngritur fustanin duke e prekur atë pa dëshirën e saj në një mbrëmje në New York në vitin 1990.

Nuk është e vërtetë që Donald Trump ka qenë kundër Luftës në Kosovë

Gazeta Tema - 14.10.2016

Po kjo nuk premton asgjë për politikën e jashtme që do të ndjekë nëse zgjidhet president – gjithshka mund të përmbyset Nga Ruben Avxhiu Shumë analistë amerikanë jetojnë me shpresën se Donald Trump ...

(VIDEO) Trump i nxjerrin videon e vitit 92, propozon një vajzë vetëm 10-vjeçe

Java News - 14.10.2016

Në mes të akuzave dhe kundërakuzave që shoqërojnë fushatën e ashpër presidenciale në SHBA, del në dritë një tjetër video akuzuese për Trump. Videon e ka publikuar Cbs News, e bën fjalë për vitin 1992.

FOTOT/ “Kape për p****”, Trump tashmë bëhet kostum Hallouini

Gazeta Tema - 14.10.2016

Skandali seksual që përfshiu Donald Trump tashmë është bërë objekt humori. Teksa festa e Hallouinit po afron, janë krijuar kostume me pamjen e Donald Trump që tenton të fusë duart.

Super-skandali seksual i Trump, i publikojnë videon ku i propozonte një 10-vjeçareje

Shqiperia Ime - 14.10.2016

Në mes të akuzave seksuale ndaj Donald Trump i cili është një ndër kandidatët pretendentë për President të Amerikës është edhe videoja e publikuar së fundmi.

FOTOT/ “Ndërrova tavolinë, Trump ishte i fiksuar pas gjoksit”

Gazeta Tema - 14.10.2016

Pas akuzave të shumta për sulme seksuale, një tjetër dëshmi vjen kundër Trump. Vendela Kirsebom, rrëfen takimin me Trump në 1993. “Isha në një darkë në Shtëpinë e Bardhë, e ftuar nga presidenti Bill ...

VIDEO/ Nuk ndalen gafat e Trump: Ja komenti seksit për adoleshenten

Gazeta Tema - 14.10.2016

Teksa zgjedhjet në SHBA po afrohen gjithnjë e më shumë, kanë filluar publikime të videove të gafave të bëra nga kandidatët presidencialë. E fundit nga këto, shkruajnë mediat e huaja, përcjell ...

Edhe një akuzë për sulm seksual ndaj Trump

Shqiperia Ime - 14.10.2016

Një grua ka deklaruar për Washington Post që Donald Trump ka ngritur fustanin e saj dhe ka tentuat t’i fus duart nën të, gjatë një dalje natën në New York në vitet e 1990’ta, shkruan BBC Kristin ...

Donald Trump ka sulmuar seksualisht edhe një gazetare maqedonase

Republika - 14.10.2016

Gazetarja kanadeze Natasha Stojnof me prejardhje maqedonase, ka publikuar se në vitin 2005, deri sa ka punuar për revistën “People” është sulmuar seksualisht na kandidati aktual presidencial në SHBA, ...

Përshkallëzimet e rrezikshme të Hillary Clintonit. Le të shpresojmë që ajo po gënjen

Bota.al - 14.10.2016

Michael Brendan Doherty Hillary Clintoni do të jetë presidentja e ardhshme e SHBA. Mos u shpërqëndroni prej mediave që vazhdojnë të fokusohen në mënyrën se si Donald Trumpi po u jep energji bazës së ...

Njeriu i Putin kërcënon SHBA-të: Nëse Trump nuk zgjidhet, luftë bërthamore

Top Channel - 13.10.2016

“Nëse amerikanët nuk votojnë Trump, shpërthen lufta bërthamore”. Këshilla në formë paralajmërimi vjen nga Moska. Politikani ultranacionalist Vladimir Zhirinovski, që njihet për deklarata kontroverse ...

Akuza kundër Trumpit për sulme seksuale

Evropaelire - 13.10.2016

Disa gra kanë akuzuar kandidatin republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, për sulme seksuale. Gazeta New York Times ka publikuar një raport që citon Jessica Leeds, nga Nju Jorku, duke thënë ...

Akuzë kundër Trumpit për sulme seksuale

Lajmi.net - 13.10.2016

Disa gra kanë akuzuar kandidatin republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, për sulme seksuale. Gazeta New York Times ka publikuar një raport që citon Jessica Leeds, nga Nju Jorku, duke thënë ...

Akuza kundër Trumpit për sulme seksuale

Portalb - 13.10.2016

Disa gra kanë akuzuar kandidatin republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, për sulme seksuale. Gazeta New York Times ka publikuar një raport që citon Jessica Leeds, nga Nju Jorku, duke thënë ...

Trump akuzohet për sulme seksuale

Albeu.com - 13.10.2016

Pak ditë më parë, kandidati republikan për president të SHBA-ve, i përgatiti një "surprizë" kundërshtares së tij Hillari Klinton, duke zhvilluar një konferencë me gratë që bashkëshorti i saj Bill ...

Robert de Niro me kritika për Donald Tramp

Idividi - 13.10.2016

Aktori amerikan Robert de Niro ka bërë një seri kritikash për kandidatin republikan për president të SHBA-së Donald Tramp, shkruan gazeta "Figaro". "Donald Tramp është një i shkretë, një qen, një ...

Akuza kundër Trumpit për sulme seksuale

Lajm - 13.10.2016

Disa gra kanë akuzuar kandidatin republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, për sulme seksuale. Gazeta New York Times ka publikuar një raport që citon Jessica Leeds, nga Nju Jorku, duke thënë ...

Akuza kundër Trumpit për sulme seksuale

Zhurnal - 13.10.2016

Washington, 13 tetor - Disa gra kanë akuzuar kandidatin republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, për sulme seksuale. Gazeta New York Times ka publikuar një raport që citon Jessica Leeds, ...

Njeriu i afërt i Putinit: Luftë bërthamore nëse nuk zgjidhet Trumpi president

Zhurnal - 13.10.2016

Moskë, 13 tetor - “Nëse amerikanët nuk votojnë Trump, shpërthen lufta bërthamore”. Këshilla në formë paralajmërimi vjen nga Moska. Politikani ultranacionalist Vladimir Zhirinovski, që njihet për ...

Kërcënim serioz nga Rusia: Nëse nuk fiton Trump, fillon luftë bërthamore

Lajm - 13.10.2016

“Nëse amerikanët nuk votojnë Trump, shpërthen lufta bërthamore”. Këshilla në formë paralajmërimi vjen nga Moska. Politikani ultranacionalist Vladimir Zhirinovski, që njihet për deklarata kontroverse ...

Skandal seksual për Trump/ 38-vjeçarja: Ishte si një oktapod

SOT - 13.10.2016

Gazeta "New York Times" ka publikuar dëshmitë e disa grave të cilat akuzojnë Donald Trump se i ka ngacmuar ato seksualisht. Dy gra i kanë thënë gazetës "New York" se Donald Trump i ka prekur ato në ...

Njeriu i Putin kërcënon SHBA-të: Nëse Trump nuk zgjidhet, luftë bërthamore

Portalb - 13.10.2016

“Nëse amerikanët nuk votojnë Trump, shpërthen lufta bërthamore”. Këshilla në formë paralajmërimi vjen nga Moska. Politikani ultranacionalist Vladimir Zhirinovski, që njihet për deklarata kontroverse ...

Njeriu i Putin kërcënon SHBA-të: Nëse Trump nuk zgjidhet, luftë bërthamore

Almakos - 13.10.2016

“Nëse amerikanët nuk votojnë Trump, shpërthen lufta bërthamore”. Këshilla në formë paralajmërimi vjen nga Moska. Politikani ultranacionalist Vladimir Zhirinovski, që njihet për deklarata kontroverse ...

Fushata “seksuale”, dy femra akuzojnë Trump-in

Top Channel - 13.10.2016

Vazhdojnë akuzat për abuzime seksuale në kuadër të fushatës elektorale në SHBA, duke bërë që gara e këtij viti të thyejë padyshim një rekord negativ në këtë kuadër.

Zgjedhjet amerikane, nisin votimet e parakohshme në 38 shtete

Top Channel - 13.10.2016

8 nëntori është ende larg, por në Ohajo kanë nisur të hidhen votat e para të zgjedhjeve presidenciale amerikane. Votimet e parakohshme po fillojnë në disa shtete, ku njerëzit janë vënë në radhë për ...

SHBA / Nisin votimet e parakohshme në 38 shtete

Albeu.com - 13.10.2016

Kanë nisur tashmë votimet e parakohshme të zgjedhjeve presidenciale amerikane në Ohajo, ku njerëzit janë vënë në radhë për të ushtruar të drejtën e tyre kushtetuese.

"Hiroshima dhe Nagasaki" nëse nëse Trump nuk zgjidhet president

Albeu.com - 13.10.2016

" Nëse amerikanët nuk votojnë Trump , do të shpërthejë lufta bërthamore", është paralajmërimi i fundit që ka ardhur nga Moska. Lajjmin e ka bërë të ditur politikani ultranacionalist Vladimir ...

"Duart e tij më futeshin kudo", rrëfejnë gratë e abuzuara nga Trump (VIDEO)

Albeu.com - 13.10.2016

Ajo është Jessica Leeds , nga Nju Jorku, tashmë 74 vjeç nga Manhatan, tregon se si Trump i ka prekur gjoksin dhe ka bërë përpjekje t'ia fusë dorën nën fund.

Rusia: Nëse Hillary Clinton zgjidhet presidente shpërthen Lufta e Tretë Botërore

Lajm - 13.10.2016

Amerikanët duhet të votojnë Donald Trump si president muajin e ardhshëm ose të rrezikojnë të shkaktojnë një luftë bërthamore, kjo sipas një aleati të presidentit Vladimir Putin, të cilit i pëlqen ta ...

Nisin votimet e parakohshme në 38 shtete të SHBA-ve

Lajm - 13.10.2016

8 nëntori është ende larg, por në Ohajo kanë nisur të hidhen votat e para të zgjedhjeve presidenciale amerikane. Votimet e parakohshme po fillojnë në disa shtete, ku njerëzit janë vënë në radhë për ...

Rusia: Nëse Hillary Clinton zgjidhet presidente shpërthen Lufta e Tretë Botërore

Zhurnal - 13.10.2016

SHBA, 13 tetor - Amerikanët duhet të votojnë Donald Trump si president muajin e ardhshëm ose të rrezikojnë të shkaktojnë një luftë bërthamore, kjo sipas një aleati të presidentit Vladimir Putin, të ...

Princi jordanez pohon se Trump është i rrezikshëm

Albeu.com - 13.10.2016

Komisioneri i Lartë i Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut dhe Princi i Jordanise, Zeid Ra'ad al Hussein, kanë deklaruar sot se Kandidati republikan Donald Trump është potencialisht i ...

"Trump i papërshtatshëm për poste publike"

Albeu.com - 13.10.2016

"Donald Trump është një goditje e fortë revoltuese dhe i papërshtatshëm për poste publike", ka deklaruar sot unanimisht Dhoma e Lartë e parlamentit të NeW South Wales të Australisë.

The Washington Post rreshtohet krah Hillary Clinton

Lajmi.net - 13.10.2016

E përditshmja e famshme Washington Post, njoftoi sot, ashtu si shumë gazeta të tjera amerikane, se do të mbështesë kandidaten demokrate, Hillary Clinton, duke theksuar se është po aq e impresionuar ...

Kërkimfalja e Trump ndaj Serbisë nuk lidhet me Kosovën, por me Clintonët

Lajmi.net - 13.10.2016

Analisti politik, Artan Muhaxhiri ka thënë se kandidati për President të Amerikës, Donald Trump, është politikan që nuk ka njohje elementare të politikës së jashtme.

Edhe ?Washington Post? mbështet Hillary Clintonin për presidente

Albeu.com - 13.10.2016

E përditshmja e famshme “ Washington Post ” njoftoi sot, ashtu si shumë gazeta të tjera amerikane, se do të mbështesë kandidaten demokrate, Hillary Clinton , duke theksuar se është po aq e ...

Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë: Thaçi komenton deklaratat e Trump-it

Lajmi.net - 13.10.2016

Presidenti Hashim Thaçi në Zona e Debatit të Baton Haxhiut ka thënë se rruga e normalizimit të marrëdhënieve shqiptaro-serbe nuk kalon nga Beogradi në Tiranë, por përmes Prishtinës në territoret ...

Trump reagon ndaj akuzave për agresione seksuale: Sulme të orkestruara nga Clinton-ët

Albeu.com - 13.10.2016

Donald Trump , ka reaguar ndaj akuzave për ngacmime seksuale, duke i cilësuar mashtrime. “ Këto akuza vicioze sipas të cilave kam pasur një sjellje të papërshtatshme kundrejt femrave janë krejtësisht ...

Michelle Obama fshikullon republikanin Donald Trump

Top Channel - 13.10.2016

Kur mendonim se i kishim dëgjuar të gjitha llojet e kritikave ndaj Trumpit, të vënë me shpatulla pas murit, shfaqet Zonja e Parë e Amerikës. Michelle Obama godet republikanin edhe për mbrojtjen që i ...

“Duart e tij më futeshin kudo”, rrëfimet nga gratë e abuzuara nga Trump (Video)

Telegrafi - 13.10.2016

Disa gra kanë akuzuar kandidatin republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, për sulme seksuale. Gazeta New York Times ka publikuar një raport që citon Jessica Leeds, nga Nju Jorku, duke thënë ...

Akuza kundër Trumpit për sulme seksuale

Koha.net - 13.10.2016

Disa gra kanë akuzuar kandidatin republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, për sulme seksuale. Gazeta New York Times ka publikuar një raport që citon Jessica Leeds, nga Nju Jorku, duke thënë ...

Njeriu i afërt i Putinit: Luftë bërthamore nëse nuk zgjidhet Trumpi president

Telegrafi - 13.10.2016

“Nëse amerikanët nuk votojnë Trump, shpërthen lufta bërthamore”. Këshilla në formë paralajmërimi vjen nga Moska. Politikani ultranacionalist Vladimir Zhirinovski, që njihet për deklarata kontroverse ...

Zhirinovski: Ose Trump president i SHBA, ose luftë bërthamore

Koha.net - 13.10.2016

“Nëse amerikanët nuk votojnë Trump, shpërthen lufta bërthamore”. Këshilla në formë paralajmërimi vjen nga Moska. Politikani ultranacionalist Vladimir Zhirinovski, që njihet për deklarata kontroverse ...

Zyrtari rus: Ose Trump president i SHBA-së, ose luftë bërthamore

Gazeta Express - 13.10.2016

“Nëse amerikanët nuk e votojnë Trump-in, shpërthen lufta bërthamore”. Këshilla në formë paralajmërimi vjen nga Moska. Politikani ultranacionalist Vladimir Zhirinovski, që njihet për deklarata ...

Mediat amerikane përkrahin Hillaryn

Koha.net - 13.10.2016

Fushata zgjedhore në SHBA për zgjedhjet presidenciale të cilat do të mbahen muajin e ardhshëm ka marrë një formë shumë të tensionuar. Një pjesë e mirë e mediave më të rëndësishme në SHBA do të ...

Nisin votimet e parakohshme në 38 shtete të SHBA-ve

Telegrafi - 13.10.2016

8 nëntori është ende larg, por në Ohajo kanë nisur të hidhen votat e para të zgjedhjeve presidenciale amerikane. Votimet e parakohshme po fillojnë në disa shtete, ku njerëzit janë vënë në radhë për ...

Nisin votimet e parakohshme në 38 shtete të SHBA-ve

Koha.net - 13.10.2016

8 nëntori është ende larg, por në Ohajo kanë nisur të hidhen votat e para të zgjedhjeve presidenciale amerikane. Votimet e parakohshme po fillojnë në disa shtete, ku njerëzit janë vënë në radhë për ...

Vjen deklarata shokuese e misave: Donald Trump na hyri në dhomë derisa ishim nudo

Gazeta Express - 13.10.2016

Pas polemikave dhe skandaleve të ditëve të fundit, lidhur me zgjedhjet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, vjen konfirmimi i Miss-eve, se Donald Trump hynte në dhomën e tyre kur ato ishin zhveshur, ...

Politikanët australianë: Trump i papërshtatshëm për poste publike

Telegrafi - 13.10.2016

Kandidati republikan për president, Donald Trump është një goditje e fortë revoltuese dhe i papërshtatshëm për poste publike, deklaroi sot unanimisht Dhoma e Lartë e parlamentit të New South Wales të ...

38 shtete zgjedhje të hershme, votat e para në Ohio

Ora news - 13.10.2016

Edhe pse zgjedhjet e 8 nëntorit janë më shumë se një muaj larg, fletët e para të votimit janë hedhur në shtetin e Ohios të mërkurën, ku do të votohet për dy kanadidatët Hillary Clinton dhe Donald ...

Edhe Washington Post rreshtohet me mediat që mbështesin Hillary Clintonin

Telegrafi - 13.10.2016

E përditshmja e famshme Washington Post, njoftoi sot, ashtu si shumë gazeta të tjera amerikane, se do të mbështesë kandidaten demokrate, Hillary Clinton, duke theksuar se është po aq e impresionuar ...

Trump i preferuari i Putin për President të SHBA-ve

Mapo - 13.10.2016

Vladimi Putin ka deklaruar se me secilin kandidat që do të zgjidhet presidenti i SHBA-ve do të bashkëpunojmë, mirëpo është e natyrshme që nëse Donald Trump me në mënyrë të sinqertë kërkon bashkëpunim ...

Ohio, nisin zgjedhjet e parakohshme

RTSH - 13.10.2016

Edhe pse zgjedhjet e 8 nëntorit janë akoma larg, fletët e para të votimit janë hedhur në shtetin e Ohios të mërkurën, ku votohet për dy kanadidatët Hillary Clinton dhe Donald Trump.

Rusia: Nëse Hillary Clinton zgjidhet presidente shpërthen Lufta e III Botërore

Mapo - 13.10.2016

Amerikanët duhet të votojnë Donald Trump si president muajin e ardhshëm, ose të rrezikojnë të shkaktojnë një luftë bërthamore, kjo sipas një aleati të presidentit Vladimir Putin, të cilit i pëlqen ta ...

Kërkimfalja e Trump ndaj Serbisë nuk lidhet me Kosovën, por me Clintonët

Zeri - 13.10.2016

Analisti politik Artan Muhaxhiri në Info Magazine ka thënë se kandidati për President të Amerikës, Donald Trump, është politikan që nuk ka njohje elementare të politikës së jashtme.

Edhe Washington Post mbështet Hillary Clintonin për presidente

Gazeta Express - 13.10.2016

​E përditshmja e famshme “Washington Post” njoftoi sot, ashtu si shumë gazeta të tjera amerikane, se do të mbështesë kandidaten demokrate, Hillary Clinton, duke theksuar se është po aq e impresionuar ...

Trump: akuzat për ngacmimin e grave, të rreme

VOA - 13.10.2016

Kandidati republikan për president Donald Trump tha të enjten se akuzat ndaj tij të katër grave se i kishte ngacmuar pa dashje janë “plotësisht të rreme”.

Pavarësisht skandaleve, Trump në krye të sondazheve

Telegrafi - 13.10.2016

Donald Trump, rrezikon të përkeqësojë pozicionin e tij në fushatë pasi i cilësoi si “llafe tavoline” ato të videos së vitit 2005 në të cilën mburrej se mund të bënte çfarë të donte me gratë duke i ...

Trump i quan të 'rreme' akuzat ndaj tij për ngacmimin e grave

Gazeta Express - 13.10.2016

​Kandidati republikan për president Donald Trump tha të enjten se akuzat ndaj tij të katër grave se i kishte ngacmuar pa dashje janë “plotësisht të ...

Njeriu i afërt i Putin: Luftë bërthamore nëse nuk zgjidhet Trump president

Java News - 13.10.2016

“Nëse amerikanët nuk votojnë Trump, shpërthen lufta bërthamore”. Këshilla në formë paralajmërimi vjen nga Moska. Politikani ultranacionalist Vladimir Zhirinovski, që njihet për deklarata kontroverse ...

Njeriu i Putin kërcënon SHBA-të: Nëse Trump nuk zgjidhet president, do ketë luftë bërthamore

Gazeta Tema - 13.10.2016

“Nëse amerikanët nuk votojnë Trump, shpërthen lufta bërthamore”. Këshilla në formë paralajmërimi vjen nga Moska. Politikani ultranacionalist Vladimir Zhirinovski, që njihet për deklarata kontroverse ...

Rrëfimi i njërës prej viktimave seksuale: Trump një oktapod, duart e tij më futeshin ngado…

Gazeta Tema - 13.10.2016

Disa gra kanë akuzuar kandidatin republikan për president të SHBAsë, Donald Trump, për sulme seksuale. Gazeta New York Times ka publikuar një raport që citon Jessica Leeds, nga Nju Jorku, duke thënë ...

“Ishte si oktapod. Duart e tij më futeshin kudo”, gruaja flet për eksperiencën në avion me Trumpin

Tetova Sot - 13.10.2016

Akuzat dhe skandalet ndaj kandidatit republikan për kreun e Shtëpisë së Bardhë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës duket se nuk kanë fund. Këtë herë akuzat janë publikuar në prestigjozen “The New York ...

Njeriu i Putin kërcënon SHBA-të:Nëse Hillari fiton, do të jetë presidenti i fundit i SHBA-ve

Shqiperia Ime - 13.10.2016

“Një luftë bërthamore do shpërtheje, nëse amerikanët nuk votojnë Trump si president”.Ky ishte një paralajmerim nga Moska, nga politikani ultranacionalist Vladimir Zhirinovski, që njihet për deklarata ...

“Ishte si oktapod. Duart e tij më futeshin kudo”, gruaja flet për eksperiencën në avion me Trumpin

Shqiperia Ime - 13.10.2016

Akuzat dhe skandalet ndaj kandidatit republikan për kreun e Shtëpisë së Bardhë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës duket se nuk kanë fund. Këtë herë akuzat janë publikuar në prestigjozen “The New York ...

“Duart e tij më futeshin kudo”, rrëfimet nga gratë e abuzuara nga Trump

Java News - 13.10.2016

Disa gra kanë akuzuar kandidatin republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, për sulme seksuale. Gazeta New York Times ka publikuar një raport që citon Jessica Leeds, nga Nju Jorku, duke thënë ...

Katër gra akuzojnë Trump për ngacmim seksual

Flaka - 13.10.2016

Nuk kanë të mbaruar telashet për kandidatin republikan Donald Trump. Pas videos famëkeqe të vitit 2005 ku kandidati përdorte deklarata denigruese ndaj grave vijojnë akuzat ndaj tij.

FOTOT/ “I fuste duart si oktapod”, femrat e ngacmuara seksualisht nga Trump

Gazeta Tema - 13.10.2016

Pas skandalit seksual me një grua të martuar që doli pak ditë më parë, Trump është vënë sërish në shënjestër. Disa femra kanë dhënë dëshmitë e tyre në mediat amerikane lidhur me ngacmimet seksuale të ...

Rusia: Nëse Hillary Clinton zgjidhet presidente shpërthen Lufta e Tretë Botërore

Tetova Sot - 13.10.2016

Amerikanët duhet të votojnë Donald Trump si president muajin e ardhshëm ose të rrezikojnë të shkaktojnë një luftë bërthamore, kjo sipas një aleati të presidentit Vladimir Putin, të cilit i pëlqen ta ...

FOTOT/ A janë këta nipërit “ilegalë” të Bill Clinton?

Gazeta Tema - 13.10.2016

Dy ditë më parë 30-vjeçari Danny Uilliams deklaroi se donte të takonte patjetër babain e tij biologjik, Bill Clinton. Ai kërkoi të bënte analizat e ADN-së për ta provuar këtë.

Njeriu i Putin “kërcënon”: Nëse Trump nuk zgjidhet president, do ketë luftë bërthamore

Bota.al - 13.10.2016

“Nëse amerikanët nuk votojnë Trump, shpërthen lufta bërthamore”. Këshilla në formë paralajmërimi vjen nga Moska. Politikani ultranacionalist Vladimir Zhirinovski, që njihet për deklarata kontroverse ...

Rrëfimi i njërës prej viktimave seksuale: Trump një oktapod, duart e tij më futeshin ngado…

Bota.al - 13.10.2016

Disa gra kanë akuzuar kandidatin republikan për president të SHBAsë, Donald Trump, për sulme seksuale. Gazeta New York Times ka publikuar një raport që citon Jessica Leeds, nga Nju Jorku, duke thënë ...

Vjen deklarata shokuese e missave: Donald Trump na hyri në dhomë derisa ishim nudo

Republika - 13.10.2016

Pas polemikave dhe skandaleve të ditëve të fundit lidhur me zgjedhjet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, vjen konfirmimi i Miss-eve, se Donald Trump hynte në dhomën e tyre kur ato ishin zhveshur, ...

Trump sulmon figura të Partisë Republikane për pabesi

Ina - 12.10.2016

Kandidati republikan për president Donald Trump po sulmon zyrtarë të lartë të partisë së tij që janë shprehur se nuk do ta mbështesin në garën ...

Gratë që kanë akuzuar Bill Clinton-in për skandalet seksuale

Ina - 12.10.2016

Donald Trump ka tentuar të bëjë “goditjen” para debatit të dytë televiziv kundër Hillary Clinton, duke marrë me vete në sallë disa nga gratë që në të shkuarën kanë akuzuar Bill Clinton, mes tyre edhe ...

Obama u kërkon republikanëve të heqin dorë nga mbështetja për Trump

Lajmi.net - 12.10.2016

Presidenti amerikan, Barack Obama u ka bërë thirrje zyrtarëve të lartë republikanë që të heqin dorë nga kandidimi i Donald Trump për president të ardhshëm të Shteteve të Bashkuara, shkruan BBC.

Obama thirrje republikanëve: Hiqni dorë nga Trump

Albeu.com - 12.10.2016

Presidenti i SHBA-ve, Barack Obama u ka bërë thirrje zyrtarëve të lartë republikanë që të heqin dorë nga mbështetja e Donald Trump për president të ardhshëm të Shteteve të Bashkuara, shkruan "BBC".

Obama u bën thirrje republikanëve ta braktisin Donald Trumpin

Lajm - 12.10.2016

Presidenti amerikan, Barack Obama, e ka kritikuar ashpër të nominuarin republikan për president, Donald Trumpin, për komentet e tij fyese ndaj grave, si dhe i ka kritikuar republikanët, të cilët ...

Florida, Trump nxit banorët të votojnë më...28 nëntor!

Top Channel - 12.10.2016

Quajeni po të doni edhe surprizën e nëntorit nga Donald Trump, ose po të shkoni më larg, gafën e tij më të rëndë. Kandidati republikan për Shtëpinë e Bardhë nxiti banorët e Floridës, gjatë një ...

Shumica e mediave amerikane përkrahin Hillary Clinton

Lajm - 12.10.2016

Një pjesë e mirë e mediave më të rëndësishme në SHBA do të përkrahin kandidaten e Partisë Demokratike, Hillary Clinton, në zgjedhjet presidenciale, raporton Anadolu Agency (AA).

Obama: Komentet për femrat? Trump s’do të gjente pune as në supermarket

Top Channel - 12.10.2016

Barack Obama e sulmoi keqas Donald Trumpin, duke thënë se komentet e tij denigruese për gratë do ta skualifikonin edhe nga përpjekjet për punë në rrjetin popullor të dyqaneve “7-Eleven”.

Obama: Komentet për femrat? Trump s’do të gjente pune as në supermarket

Shqipmedia - 12.10.2016

Barack Obama e sulmoi keqas Donald Trumpin, duke thënë se komentet e tij denigruese për gratë do ta skualifikonin edhe nga përpjekjet për punë në rrjetin popullor të dyqaneve “7-Eleven”.

Trump i rrezikshëm për botën nëse zgjidhet president

Lajm - 12.10.2016

Nëse kandidati republikan Donald Trump zgjidhet për president të SHBA-ve, nga pikëvështrimi ndërkombëtar do të ishte i rrezikshëm. Kështu deklaroi Zeid Ra’ad Al-Hussein, komisari i Kombeve të ...

Florida, Trump nxit banorët të votojnë më…28 nëntor!

Almakos - 12.10.2016

Quajeni po të doni edhe surprizën e nëntorit nga Donald Trump, ose po të shkoni më larg, gafën e tij më të rëndë. Kandidati republikan për Shtëpinë e Bardhë nxiti banorët e Floridës, gjatë një ...

“Trump paraqet rrezik për botën”

Lajmi.net - 12.10.2016

Pikëpamjet shqetësuese të kandidatit për president të Amerikës Donald Trump paraqesin një rrezik për botën, tha shefi i OKB-së për të drejtat e njeriut.

Trump bën gafën e rradhës, ngatërron datën e zgjedhjeve

SOT - 12.10.2016

Donald Trump ka bërë gafën e radhës, por kësaj radhe vërtëtë të rëndë. Ai ftoi gjithë amerikanët të dalin të votojnë më 28 nëntor, ndërkohë që data e zgjedhjeve është tetë nëntor.

Gafa e Trump, fton amerikanët të votojnë më 28 nëntor

Albeu.com - 12.10.2016

Kandidati republikan për president në Shtetet e Bashkuara të Amerikës Donald Trump ka bërë gafën e radhës, por kësaj radhe vërtet të rëndë. Ai i ka ftuar të gjithë amerikanët të dalin të votojnë më ...

OKB:Trump si president përbën rrezik ndërkombëtar

Albeu.com - 12.10.2016

Shefi i OKB-së për të drejtat e njeriut, Zeid Ra’ad al-Hussein, ka thënë se, shikuar nga një pikëpamje ndërkombëtare, kandidati republikan për president , Donald Trump , do të jetë i rrezikshëm, nëse ...

OKB: Zgjedhja e Donald Trumpit, e rrezikshme

Lajmi.net - 12.10.2016

Shefi i agjencisë së Kombeve të Bashkuara për të drejtat e njeriut Zeid Ra’ad al Hussein, tha sot se nëse zgjidhet president Donald Trumpi do të jetë i rrezikshëm, parë kjo prej një këndvështrimi ...

Donald Trump ngatërrohet keq me fjalët e tij, bën gafën më të rëndë, iu bën thirrje qytetarëve të votojnë më ...!

SOT - 12.10.2016

Kandidati republikan për Shtëpinë e Bardhë gjatë një takimi me qytetarët e Floridës, i nxiti që të shkojnë të votojnë në datën 28 nëntor. Kjo mund të konsiderohet gafa më e rëndë e kandidatit Trump, ...

Lavrov: Kandidatet amerikanë janë shumë p****

Lajmi.net - 12.10.2016

Ministri i Jashtëm i Rusisë Sergej Lavrov është tallur me dy kandidatët amerikanë për president gjatë një interviste për CNN, duke thënë se Donald Trump dhe Hillary Clinton janë shumë p****.

BBC: A e urrejnë amerikanët Hillary Clinton?!

Lajmi.net - 12.10.2016

Askush nga kandidatët presidencialë amerikanë nuk kanë qenë kaq të papëlqyeshëm sa Donald Trump dhe Hillary Klinton. Por sulmet ndaj Clinton në veçanti, e kanë kaluar limitin dhe janë duke shfaqur si ...

FBI heton hakimin e email-eve të kreut të fushatës së Clinton

Albeu.com - 12.10.2016

Kryetari i fushatës së Hillary Clinton , John Podesta , tha se FBI po investigon nëse Rusia fshihet pas një hakimi të një email-i të tij privat. Madje Podesta sugjeroi se fushata e kandidatit ...

Trump sulmon figura të Partisë Republikane për pabesi

Gazeta Express - 12.10.2016

Kandidati republikan për president Donald Trump po sulmon zyrtarë të lartë të partisë së tij që janë shprehur se nuk do ta mbështesin në garën ...

Obama-republikanëve: Mos mbështetni Donald Trump

Ora news - 12.10.2016

Presidenti amerikan, Barack Obama i ka bërë thirrje të gjithë republikanëve që të tërheqin mbështetjen e tyre të Donlad Tramp si kandidatinpër president.

Obama u kërkon republikanëve që të heqin dorë nga mbështetja për Trump

Telegrafi - 12.10.2016

Presidenti amerikan, Barack Obama u ka bërë thirrje zyrtarëve të lartë republikanë që të heqin dorë nga kandidimi i Donald Trump për president të ardhshëm të Shteteve të Bashkuara, shkruan BBC.

Obama u kërkon republikanëve të heqin dorë nga mbështetja për Trump

Koha.net - 12.10.2016

Presidenti amerikan, Barack Obama, u ka bërë thirrje zyrtarëve të lartë republikanë që të heqin dorë nga mbështetja e kandidatit Donald Trump për president të ardhshëm të Shteteve të Bashkuara, ...

Obama kërkon të mos përkrahet Trumpi

Zeri - 12.10.2016

Presidenti amerikan Barack Obama, u ka bërë thirrje republikanëve që ta tërheqin mbështetjen për kandidatin e tyre për president, Donald Trump, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

Obama u bën thirrje republikanëve ta braktisin Donald Trump-in

Gazeta Express - 12.10.2016

Presidenti amerikan, Barack Obama, e ka kritikuar ashpër të nominuarin republikan për president, Donald Trump, për komentet e tij fyese ndaj grave, si dhe i ka kritikuar republikanët, të cilët ...

Emocionuese: Bill Clinton takon pas 17 vjetëve familjen kosovare që e kishte njohur në kampe refugjatësh (Video)

Gazeta Express - 12.10.2016

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, derisa shoqëronte bashkëshorten e tij që synon ta marrë drejtimin e SHBA-ve, Hillay Clinton, në Safety Harbor të Floridas, ka takuar një familje kosovare të ...

Obama kritikon Trumpin për komentet e tij ndaj grave

Zeri - 12.10.2016

Presidenti amerikan, Barack Obama, e ka kritikuar ashpër të nominuarin republikan për president, Donald Trumpin, për komentet e tij fyese ndaj grave, si dhe i ka kritikuar republikanët, të cilët ...

Shefi i OKB-së për të drejtat e njeriut: Trump do të jetë i rrezikshëm, nëse zgjidhet president

Gazeta Express - 12.10.2016

Shefi i OKB-së për të drejtat e njeriut, Zeid Ra’ad al-Hussein, ka thënë se, shikuar nga një pikëpamje ndërkombëtare, kandidati republikan për president të SHVA-vë, Donald Trump, do të jetë i ...

“Trump i rrezikshëm për botën nëse zgjidhet president”

Telegrafi - 12.10.2016

Nëse kandidati republikan Donald Trump zgjidhet për president të SHBA-ve, nga pikëvështrimi ndërkombëtar do të ishte i rrezikshëm. Kështu deklaroi Zeid Ra’ad Al-Hussein, komisari i Kombeve të ...

Gafa e Trump, fton amerikanët të votojnë më 28 nëntor

Ora news - 12.10.2016

Kandidati republikan për president në Shtetet e Bashkuara të Amerikës Donald Trump ka bërë gafën e radhës, por kësaj radhe vërtëtë të rëndë. Ai i ka ftuar të gjithë amerikanët të dalin të votojnë më ...

Emocionuese: Bill Clinton takon dhe përqafon familjen Shala pas 17 vitesh në SHBA (Video)

Zeri - 12.10.2016

Familja Shala ishte refugjatë gjatë luftës në Maqedoni. Atje ishin takuar dhe me presidentin amerikan Bill Clinton kur ai ishte në vizitë në kampin e refugjatëve.

OKB: Zgjedhja e Donald Trumpit, e rrezikshme

VOA - 12.10.2016

Shefi i agjencisë së Kombeve të Bashkuara për të drejtat e njeriut Zeid Ra’ad al Hussein, tha sot se nëse zgjidhet president Donald Trumpi do të jetë i rrezikshëm, parë kjo prej një këndvështrimi ...

OKB: Trump president përbën rrezik ndërkombëtar

Ora news - 12.10.2016

Videot shqetësuese të Donald Trump e bëjnë atë të rrezikshëm ndërkombëtarisht, thotë Shefi i të Drejtave Humane të OKB-së. Komisioneri i Lartë Zeid Raad Al-Hussein citoi komentet e Trump mbi ...

BBC: A e urrejnë amerikanët Hillary Clinton?

Mapo - 12.10.2016

Nga Jasmine Taylor-Coleman Askush nga kandidatët presidencialë amerikanë nuk kanë qenë kaq të papëlqyeshëm sa Donald Trump dhe Hillary Klinton. Por sulmet ndaj Clinton në veçanti, e kanë kaluar ...

Gafa e Donald Trump, ngatërron datën e zgjedhjeve në SHBA

BalkanWeb - 12.10.2016

SHBA- Kandidati republikan për Shtëpinë e Bardhë gjatë një takimi me qytetarët e Floridës, i nxiti që të shkojnë të votojnë në datën 28 nëntor. Kjo mund të konsiderohet gafa më e rëndë e kandidatit ...

Presidencialet SHBA, Donald Trump ngatërron datën e zgjedhjeve

ABC News - 12.10.2016

Donald Trump ka bërë gafën e radhës gjatë një fjalimi në një qytet të Floridas. Duke i nxitur qytetarët për marrë pjesë në zgjedhje, kandidati Republikan iu kërkon të votojnë në datën 28 Nëntor.

FBI heton hakimin e email-eve të kreut të fushatës së Clinton

Ora news - 12.10.2016

Kryetari i fushatës së Hillary Clinton, John Podesta, tha se FBI po investigon nëse Rusia fshihet pas një hakimi të një email-i të tij privat. Podesta gjithashtu sugjeroi se fushata e kandidatit ...

Obama-republikanëve: Mos mbështetni Trumpin si kandidatin për president

Shqiperia Ime - 12.10.2016

Në një tubim në mbështetje të konkurrentes Demokrate Hillary Clinton, Obama i ka bërë thirrje të gjithë republikanëve që të tërheqin mbështetjen e tyre të Donlad Tramp si kandidatin për president.

Obama nxit rivalët: Hiqni dorë nga Donald Trump

Java News - 12.10.2016

Presidenti amerikan Barak Obama nxiti republikanët veteranë që të tërheqin formalisht mbështetjen e tyre për Donald Trump si kandidat presidencial. Gjatë një mitingu në favor të Hilari Klintonit, ...

Obama ironi me Donald Trump

Vision Plus - 12.10.2016

Presidenti amerikan Barak Obama ka ironizuar deklaratat e kandidatit republikan Donlad Trump për femrat, duke thënë se më këtë qëndrim ai nuk do të pranohej të ishte as si punonjës i rrjetit të ...

FOTOT/ Tjetër skandal në presidencialet e SHBA: Bill Clinton “bëhet” me djalë!

Gazeta Tema - 12.10.2016

Nuk kanë të sosur surprizat në zgjedhjet presidenciale në Amerikë. Së fundmi një tjetër problem i është shtuar kandidates Hillary Clinton. Një djalë më ngjyrë 30 vjeç, i quajtur Danney Uilliams, ...

Shumica e mediave amerikane përkrahin Hillary Clinton

Ilirida - 12.10.2016

Një pjesë e mirë e mediave më të rëndësishme në SHBA do të përkrahin kandidaten e Partisë Demokratike, Hillary Clinton, në zgjedhjet presidenciale, raporton Anadolu Agency (AA).

OKB: Trump president përbën rrezik ndërkombëtar

Tetova Sot - 12.10.2016

Videot shqetësuese të Donald Trump e bëjnë atë të rrezikshëm ndërkombëtarisht, thotë Shefi i të Drejtave Humane të OKB-së. Komisioneri i Lartë Zeid Raad Al-Hussein ...

“Bill Clinton më përdhunoi, gruaja e tij Hillary më kërcënoi”

Bota.al - 12.10.2016

Pas debatit të dytë presidencial, Donald Trump mbajti një konferencë për shtyp me disa femra që akuzonin Bill Clinton për përdhunim dhe ngacmime seksuale.

Në anketat e reja, Hillary Clinton në avantazh dyshifrorë ndaj Donald Trump

Lajmi.net - 11.10.2016

Hillary Clinton kryeson para Donald Trump me 11 pikë, përkatësisht 46 për qind kundrejt 35 për qind në garën katër paleshe ndërmjet votuesve të mundshëm.

Dueti i vitit!

Top Channel - 11.10.2016

U konsiderua si debati i fyerjeve personale. Një përplasje edhe më e ashpër se e para, e mbushur me fyerje të nivelit personal dhe ndryshe nga debati i parë, rivalët nuk ia dhanë dorën njëri-tjetrit ...

Dueti i vitit (Video)

Lajmi.net - 11.10.2016

U konsiderua si debati i fyerjeve personale. Një përplasje edhe më e ashpër se e para, e mbushur me fyerje të nivelit personal dhe ndryshe nga debati i parë, rivalët nuk ia dhanë dorën njëri-tjetrit ...

Bill Clinton më përdhunoi, gruaja e tij Hillary më kërcënoi

Zhurnal - 11.10.2016

Pas debatit të dytë presidencial, Donald Trump mbajti një konferencë për shtyp me disa femra që akuzonin Bill Clinton për përdhunim dhe ngacmime seksuale.

"Bill Clinton më përdhunoi, gruaja e tij Hillary më kërcënoi" (VIDEO)

Albeu.com - 11.10.2016

Në kuadër të zgjedhjeve presidenciale, mes dy kandidatëve për president Hillari Klinton dhe Donald Trump , ka nisur një luftë e ashpër duke mos kursyer as edhe një skandal të vetëm që dy kandidatët ...

Ja sa kushton bluza që veshi gruaja e Trump gjatë debatit presidencial

Zhurnal - 11.10.2016

Ajo u bë objekt i shumë statuseve në rrjete sociale, megjithatë duhet të pranojmë se Melanie Trump tërhoqi edhe një herë vëmendjen me zgjedhjen e saj për tek debati i dytë presidencial.

“Bill Clinton më përdhunoi, gruaja e tij Hillary më kërcënoi” (Video)

Lajm - 11.10.2016

Pas debatit të dytë presidencial, Donald Trump mbajti një konferencë për shtyp me disa femra që akuzonin Bill Clinton për përdhunim dhe ngacmime seksuale.

Babai i Angelina Joliet i del në mbrojtje Donald Trumpit

Lajmi.net - 11.10.2016

Pas sharjeve që aktori Roberto De Niro hodhi ndaj kandaidatit republikan për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka reaguar kolegu i tij, John Voight.

Gratë që kanë akuzuar Bill Clinton-in për skandalet seksuale

Almakos - 11.10.2016

Pak para nisjes së debatit të dytë televiziv kundër bashkëshortes kandidate të ish-presidentit amerikan, Donald Trump bën një “lëvizje” të papritur Donald Trump ka tentuar të bëjë “goditjen” para ...

Wikileaks publikon email-et e drejtuesit të fushatës së Clinton

Top Channel - 11.10.2016

Wikileaks publikoi edhe 2.000 email-e të tjera, të cilat duket se vijnë nga adresa e postës elektronike të drejtuesit të fushatës së Hillary Clinton-it, John Podesta.

Babai i Angelina Jolie në krah të Donald Trump

Albeu.com - 11.10.2016

Babai i Angelina Jolie i ka quajtur të shpifura fjalët që Robert De Niro ka thënë për Trump . Roberto De Niro , përmes një video e ka quajtur Donald Trump "qen, derr dhe mashtrues" si dhe ka shprehur ...

Wikileaks publikon email-et e drejtuesit të fushatës së Clinton

Portalb - 11.10.2016

Wikileaks publikoi edhe 2.000 email-e të tjera, të cilat duket se vijnë nga adresa e postës elektronike të drejtuesit të fushatës së Hillary Clinton-it, John Podesta.

“Kërcejnë dhe këndojnë së bashku”, kështu nuk i keni parë asnjëherë Trumpin dhe Clintonin (Video)

Lajmi.net - 11.10.2016

Në internet ka filluar të qarkullojnë fotografi dhe video të ndryshme qesharake që paraqesin dy kandidatët për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Hillary Clinton dhe Donald Trump.

Debati presidencial në SHBA, kush fitoi?

BalkanWeb - 11.10.2016

SHBA -Përballja e dytë mes republikanit Donald Trump dhe demokrates Hillary Clinton mund të ketë qenë ndër më të ashprat në historinë e debateve presidenciale amerikane, por analistët thonë se kjo ...

Partia Republikane rikonfirmon mbështetjen e saj për Donald Trump

Gazeta Express - 11.10.2016

Kryetari i Komitetit Kombëtar Republikan u jep fund hamendjeve për mundësinë e një “puçi” në muajin e fundit të ...

Ish-punonjësja e shtetit: Bill Clinton më përdhunoi dhe Hillary më kërcënoi

BalkanWeb - 11.10.2016

SHBA – Pas debatit të dytë presidencial, Donald Trump mbajti një konferencë për shtyp me disa femra që akuzonin Bill Clinton për përdhunim dhe ngacmime seksuale.

Dueti i vitit (Video)

Telegrafi - 11.10.2016

U konsiderua si debati i fyerjeve personale. Një përplasje edhe më e ashpër se e para, e mbushur me fyerje të nivelit personal dhe ndryshe nga debati i parë, rivalët nuk ia dhanë dorën njëri-tjetrit ...

Hillary Clinton në kulmin e popullaritetit, rrit epërsinë ndaj Donald Trumpit

Zeri - 11.10.2016

Teksa fushata e Donald Trumpit po lëngon pas publikimit të incizimeve të komenteve të pahijshme seksuale për femrat që kandidati republikan për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës i kishte ...

“Bill Clinton më përdhunoi, gruaja e tij Hillary më kërcënoi” (Video)

Telegrafi - 11.10.2016

Pas debatit të dytë presidencial, Donald Trump mbajti një konferencë për shtyp me disa femra që akuzonin Bill Clinton për përdhunim dhe ngacmime seksuale.

Babai i Angelina Joliet i del në mbrojtje Donald Trumpit

Telegrafi - 11.10.2016

Pas sharjeve që aktori Roberto De Niro hodhi ndaj kandaidatit republikan për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka reaguar kolegu i tij, John Voight.

Trump dhe Hillary i “këndojnë” njëri-tjetrit (Video)

Telegrafi - 11.10.2016

Debati i dytë ndërmjet kandidatit republikan për president të SHBA-ve, Donald Trump dhe kandidates demokrate Hillary Clinton, u karakterizua me situata të ndryshme, nga ato me tensione deri tek ato ...

Video/ Debati Trump-Clinton, versioni shqip do ju shkrijë së qeshuri

Mapo - 11.10.2016

Debatin Trump-Clinton tashmë e gjeni edhe në versionin shqip. Në fakt janë disa momente të kapura nga debati i kandidatëve për President të SHBA-së, por këtë herë ata vijnë shumë ndryshe: në paqe me ...

Trump sulmon figurat e larta të Partisë Republikane, i akuzon për pabesi

Gazeta Express - 11.10.2016

​Kandidati republikan për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, po sulmon zyrtarë të lartë të partisë së tij, që janë shprehur se nuk do ta mbështesin në garën ...

Trump mahnitet nga vogëlushi që ngjan me të: Silleni menjëherë këtu! (Video)

Telegrafi - 11.10.2016

Kandidati republikan për president të SHBA-ve, Donald Trump, ka reaguar menjëherë kur në mes të fushatës që po zhvillohej në Wilkes-Barre në Pensilvani, pa se në audiencë ishte një vogëlush që kishte ...

Mediat në luftë kundër Trump. O’Reilly: “Tri organizata mediatike kanë urdhëruar stafin të shkatërrojnë Trump”

Respublica - 11.10.2016

Bill O’Reilly, moderator i “Factor” në “Fox News”, një televizion që mbështet Trump në garën presidenciale, ka deklaruar se ndaj kandidatit republikan ka të paktën 3 organizata të mëdha mediatike në ...

”Foreign Policy” thyen traditën e paanshmërisë, mbështet Clinton

Java News - 11.10.2016

Revista prestigjioze amerikane ”Foreign Policy” theu traditën duke mbajtur për herë të parë pozicion në zgjedhjet presidenciale dhe duke mbështetur Hillary Clinton.

Hillary Clinton udhëheq si asnjëherë më parë me 11%, sipas anketimeve të reja

Gazeta Tema - 11.10.2016

Sipas anketimeve të kësaj fundjave, skandali i fjalëve të ndyra e ka dëmtuar shumë kandidatin Donald Trump, në opinionin publik. Hillary Clinton udhëheq me 46%, krahasuar me 35% të Trump, 9% të Gary ...

Clinton thellon diferencën, 11 pikë përpara Trump

Vision Plus - 11.10.2016

Kandidatja demokrate Hillari Klinton thellon ndjeshëm diferencën me rivalin e saj republikan Donald Trump në garën për zgjedhjet e përgjithshme presidenciale në vend.

VIDEO/ Trump dhe Clinton i “këndojnë” njëri-tjetrit

Gazeta Tema - 11.10.2016

Debati Trump-Clinton i dy ditëve më parë nuk ishte në lartësinë e duhur dhe mund të thuhet që zhgënjeu pritshmëritë. Ama në rrjet kanë mundur të dëfrehen me të duke krijuar parodi dhe montazhe të ...

Babai i Angelina Jolie del në mbrojtje të Donald Trump

Tetova Sot - 11.10.2016

Pas sharjeve që aktori Roberto De Niro hodhi ndaj kandaidatit republikan për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka reaguar kolegu i tij, John Voight.

Donald Trump-i i “vogël” i merr vëmendjen Donald-it të madh…! (FOTO)

Java News - 11.10.2016

Donald Trump takoi sozinë e tij të hënën në darkë dhe ai është vetëm një vogëlush në Pensilvani. Në mes të fushatës që po zhvillohej në Wilkes-Barre, Pensilvani, Trump pa një fëmijë të vogël, të ...

Debati Clinton-Trump, del versioni në shqip për të qeshur (VIDEO)

Tetova Sot - 11.10.2016

Debati i dytë presidencial në SHBA mes Hilary Clinton dhe Donald Trump është realizuar në versionin shqip për të qeshur. Janë disa momente të kapura gjatë kohës që flisnin dy kandidatët amerikanë dhe ...

Cili ishte fituesi i vërtetë i debatit me Clinton dhe Trump? Rrjeti duket se ka zgjedhur…

Gazeta Tema - 11.10.2016

Debatet presidenciale mes Hillary Clinton dhe Donald Trump janë cilësuar nga mediat dhe kritikët, si jo-serioze krahasuar me debatet e kandidatëve të viteve të shkuara.

Akuzat/ Bill Clinton më përdhunoi, gruaja e tij Hillary më kërcënoi

Republika - 11.10.2016

Pas debatit të dytë presidencial, Donald Trump mbajti një konferencë për shtyp me disa femra që akuzonin Bill Clinton për përdhunim dhe ngacmime seksuale.

Debat i ashpër ndërmjet kandidatëve për president në Amerikë

Lajmi.net - 10.10.2016

Në Seint Ljuis të Mizurit debati i dytë presidencial Clinton-Trump u zhvillua në një atmosferë akuzash dhe kundërakuzash të ashpra. Kandidatët, të cilët kur hynë nuk i dhanë dorën njëri-tjetrit si në ...

Clinton-Trump, ja kush fitoi debatin e dytë

Shqipmedia - 10.10.2016

Kush fitoi . Në Seint Ljuis të Mizurit debati i dytë presidencial Clinton-Trump u zhvillua në një atmosferë akuzash dhe kundërakuzash të ashpra. Kandidatët, të cilët kur hynë nuk i dhanë dorën ...

Debati i dytë presidencial Trump-Klinton, ja kush triumfoi

SOT - 10.10.2016

Mbrëmë u zhvillua debati i dytë presidencial Clinton-Trump në Seint Ljuis të Mizurit. Debati u shoqërua me një atmosferë akuzash dhe kundërakuzash të ashpra.

Schwarzenegger: Jam republikan, por nuk do votoj për Trump

Portalb - 10.10.2016

Arnold Schwarzenegger iu bashkua një numri të madh të republikanëve të cilët nuk do të votojnë për Donald Trump. Ish guvernatori i Kalifornisë Arnold Schwarzenegger iu bashkua një numri të madh të ...

Trump: S’kam parë kurrë femër më abuzive në politike se sa Clinton

Lajm - 10.10.2016

Donald Trump është mbrojtur ndaj akuzave për “kontakte fizike me femrat”, që erdhën pasi u publikua një regjistrim i vitit 2005, ku ai mburrej për “mbushjet e duarve”.

Debati i ashpër mes Clintonit dhe Trumpit

Evropaelire - 10.10.2016

Në Saint Louis të Misurit është zhivilluar debati i dytë presidencial ndërmjet Hillary Clinton dhe Doland Trump. Kandidatja demorakte për presidente Hillary Clinton dhe rivali i saj republikan, ...

Trump: Nuk ka njeri më abuziv me femrat sesa Bill Clinton

Lajmi.net - 10.10.2016

Donald Trump është mbrojtur ndaj akuzave për “kontakte fizike me femrat”, që erdhën pasi u publikua një regjistrim i vitit 2005, ku ai mburrej për “mbushjet e duarve”.

Debati i dytë presidencial, Trump sulmon ashpër: Njeriu më abuzues me gratë është Bill Clinton

Zhurnal - 10.10.2016

Washington, 10 tetor - Kandidatët për Shtëpinë e Bardhë, Donald Trump dhe Hillary Clinton kanë zhvilluar debatin e dytë televiziv. Kësaj radhe debati ka qenë shumë i ashpër, pasi janë prekur tema ...

Debati i dytë presidencial Trump-Klinton, ja kush triumfoi

Lajm - 10.10.2016

Mbrëmë u zhvillua debati i dytë presidencial Clinton-Trump në Seint Ljuis të Mizurit. Debati u shoqërua me një atmosferë akuzash dhe kundërakuzash të ashpra.

Schwarzenegger: Jam republikan, por nuk do votoj për Trump

Zhurnal - 10.10.2016

Washington, 10 tetor - Arnold Schwarzenegger iu bashkua një numri të madh të republikanëve të cilët nuk do të votojnë për Donald Trump. Ish guvernatori i Kalifornisë Arnold Schwarzenegger iu bashkua ...

Sondazhi/ Ja kush e fitoi debatin e dytë Presidencial me një diference të paparë pikësh

Ina - 10.10.2016

Në Seint Ljuis të Mizurit debati i dytë presidencial Clinton-Trump u zhvillua në një atmosferë akuzash dhe kundërakuzash të ashpra, por kësaj radhe fituesi është shpallur në mënyrë të dukshme dhe me ...

Sondazhi: Clinton fiton edhe në debatin e dytë kundër Trump

Lajm - 10.10.2016

Në Seint Ljuis të Mizurit debati i dytë presidencial Clinton-Trump u zhvillua në një atmosferë akuzash dhe kundërakuzash të ashpra, por kësaj radhe fituesi është shpallur në mënyrë të dukshme dhe me ...

Debati presidencial me sulme personale. Trump sulmon familjen Clinton

Almakos - 10.10.2016

Debati i dytë televiziv mes dy kandidatëve në garën për Shtëpinë e Bardhë ishte një përplasje edhe më e ashpër se e para, e mbushur me fyerje të nivelit personal.

Debati me fyerje personale, fiton Clinton. Trump e kërcënon me burg

Top Channel - 10.10.2016

Debati i dytë televiziv mes dy kandidatëve në garën për Shtëpinë e Bardhë ishte një përplasje edhe më e ashpër se e para, e mbushur me fyerje të nivelit personal.

Sondazhet për debatin, Clinton fiton me 57%, por Trump kalon pritshmëritë

Zhurnal - 10.10.2016

Donald Trump ka tejkaluar pritshmëritë në debatin e dytë presidencial, por Hillary Clinton fitoi sërish sipas sondazheve të CNN/ORC. Rezultatet treguan një fitore të qartë të kandidates demokrate me ...

Trump sulmon ashpër familjen Klinton

Albeu.com - 10.10.2016

Donald Trump duket se po përpiqet me të gjitha mënyrat për t'u mbrojtur ndaj akuzave për "kontakte fizike me femrat ", që erdhën pasi u publikua një regjistrim i vitit 2005, ku ai mburrej për ...

Twitter: Më se 17 milionë postime për debatin Clinton – Trump

Evropaelire - 10.10.2016

Rrjeti social, Twitter, ka njoftuar se debati i mbrëmshëm presidencial ishte me më së shumti postime deri tash, pasi janë dërguar më se 17 milionë shkrime lidhur me duelin.

Trump tjetër "shuplakë" Klintonit, në konferencë me ish të dashurat e bashkëshortit

Albeu.com - 10.10.2016

Kandidati republikan Donald Trump ka surprizuar rivalen e tij demoktrate, Hillary Clinton , duke ia "plasur edhe njëherë në fytyrë" tradhëtitë e bashkëshortit të saj, ish-presidentit Bill Clinton .

Twitter: Rreth 17 milionë postime për debatin Clinton–Trump

Lajmi.net - 10.10.2016

Rrjeti social, Twitter, ka njoftuar se debati i mbrëmshëm presidencial ishte me më së shumti postime deri tash, pasi janë dërguar më se 17 milionë shkrime lidhur me duelin.

Shikoni numrin marramendës të postimeve në Twitter për debatin Clinton–Trump

Lajm - 10.10.2016

Rrjeti social, Twitter, ka njoftuar se debati i mbrëmshëm presidencial ishte me më së shumti postime deri tash, pasi janë dërguar më se 17 milionë shkrime lidhur me duelin.

Trump: Do ta “burgos” Clintonin nëse zgjidhem president (Video me titra shqip)

Lajmi.net - 10.10.2016

Kandidati republikan për Shtëpinë e Bardhë, Donald Trump, është zotuar se do ta "burgos" rivalen e tij demokrate, Hillary Clinton, nëse ai zgjidhet president i SHBA-ve.

Digjet një lokal tek “Bill Clintoni’ në Prishtinë

Lajmi.net - 10.10.2016

Një lokal tek Bill Clintoni, në Prishtinë, është përfshirë nga flakët, por fatmirësisht nuk ka shkaktuar viktima apo të lënduar. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë së Kosovës, për rajonin e ...

'Foreign Policy' thyen traditën, mbështet Clintonin për president

SOT - 10.10.2016

Revista prestigjioze amerikane ”Foreign Policy” theu traditën duke mbajtur për herë të parë pozicion në zgjedhjet presidenciale dhe duke mbështetur Hillary Clinton.

‘Foreign Policy’ thyen traditën, mbështet Clintonin

Lajmi.net - 10.10.2016

Revista prestigjioze amerikane ”Foreign Policy” theu traditën duke mbajtur për herë të parë pozicion në zgjedhjet presidenciale dhe duke mbështetur Hillary Clinton.

Eksperti: Trump duhet të kërkojë ndjesë

VOA - 10.10.2016

Një ekspert debatesh thotë se republikani Donald Trump do të tregohej i mençur nëse kërkon ndjesë në debatin e së dielës mbrëma për komentet fyese ndaj grave të bëra prej tij një dekadë më parë.

Debati i dytë presidencial, përplasje e ndezur mes kandidatëve

VOA - 10.10.2016

Kandidatja demokrate për presidente Hillary Clinton dhe rivali i saj republikan Donald Trump u ndeshën mbrëmë në një debat plot tension në Seint Luis të Mizurit.

Video-incizimi, Trump ‘Të mijat ishin fjalë, të Bill Clintonit vepra’

BalkanWeb - 10.10.2016

SHBA- Në Seint Ljuis të Mizurit debati i dytë presidencial Clinton-Trump u zhvillua në një atmosferë akuzash dhe kundërakuzash të ashpra. Kandidatët, të cilët kur hynë nuk i dhanë dorën njëri-tjetrit ...

Ky parashikues paralajmëron vdekjen e Donald Trump-it

Gazeta Express - 10.10.2016

Një amerikan i quajtur Pablo Reyes, ka bërë disa parashikime të pabesueshme në një postim të faqen e tij në ...

Përplasje e fortë mes Trump e Clinton në debatin e dytë

Ora news - 10.10.2016

Në Seint Ljuis të Mizurit debati i dytë presidencial Clinton-Trump u zhvillua në një atmosferë akuzash dhe kundërakuzash të ashpra. Kandidatët, të cilët kur hynë nuk i dhanë dorën njëri-tjetrit si në ...

Trump: Nuk ka njeri më abuziv me gratë se bashkëshorti i Hillary-t

Ora news - 10.10.2016

Donald Trump ka mbrojtur komentet e tij të turpshme që dolën në publik javën e kaluar, duke nisur një sulm të ashpër ndaj Hillary Clinton dhe bashkëshortit të saj.

Klinton fiton debatin e dytë përbalkë Trump

ABC News - 10.10.2016

Hilari Klinton duket se ka fituar debatin e dyte mes kandidateve per Shtepine e Bardhe. Debati 90 minutesh nuk ka patur sipas mediave nderkombetare shfaqje te paharrueshme si dhe ofroi me pak ...

Trump sulmon ashpër familjen Clinton

Koha.net - 10.10.2016

Donald Trump është mbrojtur ndaj akuzave për “kontakte fizike me femrat”, që erdhën pasi u publikua një regjistrim i vitit 2005, ku ai mburrej për “mbushjet e duarve”.

Debati presidencial, Hillary fiton me 57%, por Trump kalon pritshmëritë

Ora news - 10.10.2016

Donald Trump ka tejkaluar pritshmëritë në debatin e dytë presidencial, por Hillary Clinton fitoi sërish sipas zondazheve të CNN/ORC. Rezultatet treguan një fitore të qartë të kandidates demokrate me ...

Schwarzenegger: Jam republikan, por nuk do votoj për Trump

BalkanWeb - 10.10.2016

Ish-guvernatori i Kalifornisë Arnold Schwarzenegger iu bashkua një numri të madh të republikanëve të cilët nuk e duan Donald Trump si kandidat për president të Shteteve të Bashkuara.

Donald Trump sulmon ashpër familjen Clinton

Telegrafi - 10.10.2016

Donald Trump është mbrojtur ndaj akuzave për “kontakte fizike me femrat”, që erdhën pasi u publikua një regjistrim i vitit 2005, ku ai mburrej për “mbushjet e duarve”.

Shpallet fituesi i debatit të dytë presidencial mes Hillary Clinton dhe Donald Trump

Gazeta Express - 10.10.2016

Kandidatja demokrate për presidente të Shteteve të Bashkuara, Hillary Clinton, e ka fituar debatin e dytë presidencial, kundër rivalit të vet republikan, Donald Trump, sipas një sondazhi të ...

“Bill Clinton më përdhunoi dhe Hillary më kërcënoi”

Ora news - 10.10.2016

Pas debatit të dytë presidencial, Donald Trump mbajti një konferencë për shtyp me disa femra që akuzonin Bill Clinton për përdhunim dhe ngacmime seksuale.

Debati presidencial, befasia e Trump dhe ndërhyrja e Obamës (Foto/Video)

Telegrafi - 10.10.2016

Në Seint-Ljuis të Mizurit debati i dytë presidencial Clinton-Trump u zhvillua në një atmosferë akuzash dhe kundërakuzash të ashpra. Kandidatët, të cilët kur hynë nuk i dhanë dorën njëri-tjetrit si në ...

Trump dhe Hillary kanë edhe mendime të mira për njëri-tjetrin! (Video)

Telegrafi - 10.10.2016

Njëri nga ata që u kanë bërë pyetje, Karl Becker në debatin e dytë presidencial ka kërkuar nga Donald Trump dhe Hillary Clinton që të thonë një gjë pozitive të cilën ata e shohin tek njëri-tjetri.

Këto janë komentet fyese ndaj grave që Donald Trump i ka bërë dikur

Gazeta Express - 10.10.2016

Një intervistë 23-vjeçare e vjetër është publikuar sot në Zelandë të Re, në të cilën kandidati republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, flet rreth imazhit të vet si një person ...

Seks dhe gënjeshtra: Kush doli i fituar?

Mapo - 10.10.2016

Foto 1 nga 3 Kandidati republikan për president të SHBA, Donald Trump, u kundërpërgjigj akuzave që po i bëhen për ngacmime seksuale ndaj femrave duke sulmuar rivalen e tij, Hillary Clinton dhe të ...

Debati presidencial me sulme personale. Trump sulmon familjen Clinton

Yll Press - 10.10.2016

Situata shpërtheu kur u prek çështja e komenteve vulgare të Trumpit ndaj grave, të cilat mbushin prej ditësh titujt e parë të mediave vendase. Debati i dytë televiziv mes dy kandidatëve në garën për ...

Trump e quan Klintonin ‘abuzues të grave’

Telegrafi - 10.10.2016

Hillary Klinton ka ngritur dyshime mbi kërkim faljen e kandidatit republikan për president të SHBA-ve, Donald Trump, të cilit i ishte publikuar një video, në të cilën ai kishte fyer gjininë femërore.

Clinton vë në dyshim kërkesën për falje nga Trump

Ora news - 10.10.2016

Pas debatit të dytë presidencial, kandidatja demokrate Hillary Klinton ka vënë në pikëpyetje sinqeritetin e rivalit të saj Donald Trump, në kohën që miliarderi kërkoi falje për gjuhën denigruese që ...

Presidencialet në SHBA, Clinton thellon avantazhin ndaj Trump në sondazhe

ABC News - 10.10.2016

Hilari Klinton vazhdon të fitojë pikë në sondazhe ndaj rivalit për zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara, Donald Trump. Kandidati i Partisë Republikane e sheh veten gjithnjë e më keq në ...

Debati presidencial, kush fitoi?

VOA - 10.10.2016

Përballja e dytë mes republikanit Donald Trump dhe demokrates Hillary Clinton mund të ketë qenë ndër më të ashprat në historinë e debateve presidenciale amerikane, por analistët thonë se kjo nuk ka ...

Debati Clinton-Trump mes gënjeshtrave, seksit dhe video-skandaleve

Mapo - 10.10.2016

Nga Anthony Zurcher Donald Trump hyri në debatin e dytë presidencial duke kërcënuar se do të shkarkonte inatin e çdo akuze dhe thashethemi seksual mbi Hillary Clinton.

Jeta luksoze e gruas së Donald Trump-it, ja sa kushtoi këmisha që e veshi gjatë debatit presidencial (Foto)

Gazeta Express - 10.10.2016

Ajo u bë objekt i shumë statuseve në rrjete sociale, megjithatë duhet të pranojmë se Melanie Trump tërhoqi edhe një herë vëmendjen me zgjedhjen e saj për te debati i dytë ...

'Foreign Policy' thyen traditën, mbështet Clintonin për presidente

Gazeta Express - 10.10.2016

Revista prestigjioze amerikane ”Foreign Policy” theu traditën duke mbajtur për herë të parë pozicion në zgjedhjet presidenciale dhe duke mbështetur Hillary ...

Ja sa kushton bluza që veshi gruaja e Trump gjatë debatit presidencial

Zeri - 10.10.2016

Ajo u bë objekt i shumë statuseve në rrjete sociale, megjithatë duhet të pranojmë se Melanie Trump tërhoqi edhe një herë vëmendjen me zgjedhjen e saj për tek debati i dytë presidencial.

“Foreign Policy” thyen traditën, mbështet Clinton

BalkanWeb - 10.10.2016

UASHINGTON- Revista prestigjioze amerikane “Foreign Policy” theu traditën duke mbajtur për herë të parë pozicion në zgjedhjet presidenciale dhe duke mbështetur Hillary Clinton.

Dyshimi për Hillary Clinton vazhdon, ja cfarë i ndodhi mbrëmë në debatin me Trump që tronditi amerikanët

Mapo - 10.10.2016

Prej kohësh në rrjetet sociale, por edhe më gjerë është ngritur konspiracioni për ekzistencën e Hillary Clinton. Pas problemeve shëndetësore që ajo shfaqi në një takim elektoral të saj, shumë njerëz ...

Hillary Clinton në kulmin e popullaritetit, rrit epërsinë ndaj Donald Trumpit

Gazeta Express - 10.10.2016

Teksa fushata e Donald Trumpit po lëngon pas publikimit të incizimeve të komenteve të pahijshme seksuale për femrat që kandidati republikan për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës i kishte ...

Ja kush e fitoi debatin e dytë Clinton-Trump!

Java News - 10.10.2016

Më shumë se 90 minuta ka zgjatur debati i dytë presidencial mes Hillary Clinton dhe Donald Trump. Ky debat ka nisur me akuza nga të dy kandidatët, por që në fund ka përfunduar me lëvdata për ...

10 fate që nuk i keni ditur për Hilary Clinton: Prej mundjes në pije, deri tek asistentja myslimane

Tetova Sot - 10.10.2016

Ajo është një nga femrat më të njohura të botës dhe ndër politikanet më të forta. Hillari Klinton, e cila është në garë për Shtëpinë e Bardhë, ka disa fakte interesante që lidhen me jetën e saj ...

DEBATI/ Donald Trump shpëton kandidaturën e tij, në përballjen e dytë televizive me Clinton

Gazeta Tema - 10.10.2016

Nga Ruben Avxhiu Hillary Clinton u detyrua të vendosej në pozita mbrojtëse disa herë përballë një rivali agresiv që e kërcënoi me burg, nëse do të zgjidhej president Ata që prisnin që zgjedhjet të ...

WikiLeaks zbulon Clinton, “larg problemeve të klasës së mesme”

Respublica - 10.10.2016

Kandidatja demokrate Hillary Clinton ka vendosur si një nga objektivat e vet socialë dhe ekonomikë shpërndarjen e taksavem duke deklaruar edhe në debatin e sotshëm se “unë do të punoj me çdo amerikan ...

Schwarzenegger: Jam republikan,por nuk do votoj për Trump

Tetova Sot - 10.10.2016

Ish guvernatori i Kalifornisë Arnold Schwarzenegger iu bashkua një numri të madh të republikanëve të cilët nuk e duan Donald Trump si kandidat për president të Shteteve të Bashkuara.

10 fakte që nuk i keni ditur për Hilary Clinton: Prej mundjes në pije, deri tek asistentja myslimane

Shqiperia Ime - 10.10.2016

Ajo është një nga femrat më të njohura të botës dhe ndër politikanet më të forta. Hilary Clinton, e cila është në garë për Shtëpinë e Bardhë, ka disa fakte interesante që lidhen me jetën e saj ...

Kjo është gjuha e trupit e të dy kandidatëve në debatin e dytë!

Java News - 10.10.2016

Pak minuta më herët ka përfunduar debati presidencial në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Përveç asaj që u tha nga Hillary Clinton dhe Donald Trump, rëndësi e veçantë i është kushtuar edhe gjuhës së ...

Debati i dytë presidencial, Trump: Unë kam thënë vetëm fjalë për gratë, Bill Klinton ka abuzuar me vepra

Respublica - 10.10.2016

Në Seint Ljuis të Mizurit u zhvilua debati i dytë presidencial Klinton-Trump në një atmosferë akuzash dhe kundërakuzash të ashpra. "Ja kush është Donald Trump", tha zonja Klinton.

Schwarzenegger kundër Trump: Jam republikan, por nuk e votoj

Java News - 10.10.2016

Ish-guvernatori i Kalifornisë Arnold Schwarzenegger iu bashkua një numri të madh të republikanëve të cilët nuk e duan Donald Trump si kandidat për president të Shteteve të Bashkuara.

Debati i ashpër mes Clintonit dhe Trumpit

Flaka - 10.10.2016

Në Saint Louis të Misurit është zhivilluar debati i dytë presidencial ndërmjet Hillary Clinton dhe Doland Trump. Kandidatja demorakte për presidente Hillary Clinton dhe rivali i saj republikan, ...

Clinton fiton debatin e dytë

Vision Plus - 10.10.2016

“Një luftë e piste” e përshkruajnë mediat debatin e dytë televiziv mes demokrates Hillari Klinton dhe republikanit Donald Trump. Ky i fundit është gjendur përballë akuzave për komentet fyese kundrejt ...

“Bill Clinton më përdhunoi dhe Hillary më kërcënoi”

Durres Lajm - 10.10.2016

Pas debatit të dytë presidencial, Donald Trump mbajti një konferencë për shtyp me 4 gra që akuzonin Bill Clinton-in për përdhunim dhe ngacmime seksuale.

SHBA, Clinton fiton edhe debatin e dytë

Shqiperia Ime - 10.10.2016

Debati i sotëm mes dy kandidatëve për President të Sheteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump dhe Hilary Clinton është realizuar përmes akuzash të forta të ndërsjella për çështje të ndryshme, ...

Legjendat hollivudiane në sherr për Donald Trump: Jon Voight kundër De Niros

Java News - 10.10.2016

Kauboi i Mesnatës kundër Demit të Tërbuar! Legjenda e Hollywoodit, Jon Voight, i është kundërvënë një tjetër legjende, Robert De Niro, për komentet që ky i fundit bëri për kandidatin republikan për ...

Pas debatit Clinton- Trump…”Bill Clinton më ka përdhunuar, ndërsa Hillary më kërcënoi”

Java News - 10.10.2016

Pas debatit të dytë presidencial, Donald Trump mbajti një konferencë për shtyp me disa femra që akuzonin Bill Clinton për përdhunim dhe ngacmime seksuale.

Debati presidencial, befasia e Trump dhe ndërhyrja e Obamës

Gazeta Tema - 10.10.2016

Në Seint Ljuis të Mizurit debati i dytë presidencial Clinton-Trump u zhvillua në një atmosferë akuzash dhe kundërakuzash të ashpra. Kandidatët, të cilët kur hynë nuk i dhanë dorën njëri-tjetrit si në ...

FOTOT/ Pas skandalit seksual të Trump, është e shoqja që rindez polemikat

Gazeta Tema - 10.10.2016

Donald Trump u përfshi në një skandal që mund t’i ulë pikë për zgjedhjet presidenciale në 8 nëntor. Një audio e publikuar dëshmonte se si ai kishte shkuar me një grua të martuar dhe thoshte “kapi për ...

FOTOT/ “Kapi për pi**i”, ja si e ironizon “mbreti i Instagramit” Donald Trumpin (16+)

Gazeta Tema - 10.10.2016

Përgjimi i Donald Trump shkaktoi shumë zhurmë në Amerikë dhe mesa duket edhe miliarderi Dan Bilzerian ka përfituar për të tallur pak kandidatin republikan.

VIDEO/ A është Hillary Clinton një robot? Konspiracioni vazhdon…

Gazeta Tema - 10.10.2016

Prej kohësh në rrjetet sociale qarkullon një teori konspirative, sipas të cilës, Hillary Clinton është zëvendësuar me një robot. Gjithçka nisi pas shfaqjes së parë të problemeve shëndetësore nga ana ...

Ja sa kushton bluza që veshi gruaja e Trump gjatë debatit presidencial

Tetova Sot - 10.10.2016

Ajo u bë objekt i shumë statuseve në rrjete sociale, megjithatë duhet të pranojmë se Melanie Trump tërhoqi edhe një herë vëmendjen me zgjedhjen e saj për tek debati i dytë presidencial.

Përplasja 2 / Trump e sulmon keq Clintonin. Gjuha vulgare dhe një befasi para debatit

Bota.al - 10.10.2016

Debati i dytë presidencial Clinton-Trump u zhvillua në një atmosferë akuzash dhe kundërakuzash të ashpra. Kandidatët, të cilët kur hynë nuk i dhanë dorën njëri-tjetrit si në debatin e parë, u pyetën ...