TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Thyhet zyra e pdk-së në Deçan

Koha.net - 15.11.2009

Prishtinë, 15 nëntor - Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hajredin Kuçi në konferencën e parë për media ka njoftuar sot se këtij subjekti politik iu ...

Kuçi: Rastet sporadike nuk e prishin procesin zgjedhor

Botasot - 15.11.2009

Drejtuesit e Partisë Demokratike të Kosovës, ndonëse kanë reaguar për thyerjen e zyrave të partisë në Deçan dhe ndërhyrjes ndaj një vëzhguesi në tyre në ...

Dënohet incidenti në Deçan

BBC - 12.11.2009

Eskorta e kryeministrit dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi u sulmua të mërkurën pasdite në Deçan në mbyllje të fushatës ...

Dell pret që PDK dhe AAK të dënojnë incidentin në Deçan

BBC - 12.11.2009

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Christopher Dell, i ka bërë thirrje PDK-së në pushtet dhe AAK-së në opozitë që të distancohen nga incidenti në Deçan dhe ka ...

Dënohet incidenti në Deçan - sulmi ndaj Thaçit

Alsat - 12.11.2009

Eskorta e kryeministrit dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi u sulmua të mërkurën pasdite në Deçan në mbyllje të fushatës ...

Sulmi ndaj eskosrtes se Thacit, denohet sulmi

Albeu.com - 12.11.2009

Eskorta e kryeministrit dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi u sulmua të mërkurën pasdite në Deçan në mbyllje të fushatës ...

Dell: PDK dhe AAK të distancohen nga aktet e dhunshme

Evropaelire - 12.11.2009

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Kristofer Dell, e ka dënuar edhe sot incidentin e së mërkurës në Deçan, ku pas një tubimi parazgjedhor të Partisë ...

Dell: PDK dhe AAK të distancohen nga aktet e dhunshme

Ina - 12.11.2009

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Kristofer Dell, e ka dënuar edhe sot incidentin e së mërkurës në Deçan, ku pas një tubimi parazgjedhor të Partisë ...

PDK dhe AAK te distancohen nga aktet e dhunshme

Albeu.com - 12.11.2009

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Christofer Dell, e ka dënuar edhe sot incidentin e së mërkurës në Deçan, ku pas një tubimi parazgjedhor të ...

Në Deçan është sulmuar me gurë eskorta e kryeministrit Thaçi

Idividi - 12.11.2009

Prishtinë, 12 nëntor (MIA) - Eskorta e liderit të PDK-së dhe kryeministrit Hashim Thaçi mbrëmë është sulmuar me gurë pas përmbylljes së tubimit parazgjedhor në ...

Ambasada amerikane: "Dhuna nuk ka vend në fushatë dhe zgjedhje"

Idividi - 12.11.2009

Prishtinë, 12 nëntor (MIA) - Për incidentin në Deçan ka reaguar edhe Ambasada amerikane në Prishtinë, duke thënë se "dhuna nuk ka vend në fushatë dhe zgjedhje".

Ambasada e SHBA në Prishtinë dënon incidentin në Deçan

Koha.net - 12.11.2009

Prishtinë, 12 nëntor - Ambasada e SHBA-ve përmes një komunikate ka shfaqur shqetësimin për incidentin e ndodhur dje në Deçan, kur u sulmua me gurë eskorta e ...

Dell: PDK dhe AAK të distancohen nga aktet e dhunshme

Botasot - 12.11.2009

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Kristofer Dell, e ka dënuar edhe sot incidentin e së mërkurës në Deçan, ku pas një tubimi parazgjedhor të Partisë ...

Krasniqi dënon incidentin e djeshëm në Deçan

Botasot - 12.11.2009

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka lëshuar sot një deklaratë lidhur me incidentin e djeshëm në Deçan, në të cilën thuhet : Incidenti i djeshëm ...

Ramadani: PDK ka vazhduar me provokimet e veta kundër AAK-së

Botasot - 12.11.2009

Drejtues të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, kanë shprehur shqetësimin e tyre për mundësinë e manipulimit gjatë zgjedhjeve, respektivisht të rezultateve të ...

Feith shprehet i shqetësuar, rikujton garancitë e liderëve

Koha.net - 12.11.2009

Prishtinë, 12 nëntor - Sulmi me gurë dhe vezë në eskortën e kryeministrit Hashim Thaçi, i cili ka ndodhur dje në Deçan, është dënuar nga krerët e shtetit dhe ...

Britania kërkon përmbajtje të AAK-së e PDK-së

Koha.net - 12.11.2009

Prishtinë, 12 nëntor – Pas incidentit të djeshëm në Deçan, ka reaguar edhe ambasada britanike në Prishtinë.

Presidenti edhe njëherë për incidentin në Deçan

Botasot - 12.11.2009

Pas dënimit deklarativ të incidentit të djeshëm në Deçan, presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu ka thënë se dëshiron të shikojë atë ngjarje si një ...

E së premtes, pos tjerash, sjell edhe këto shkrime:

Koha.net - 12.11.2009

- Pse presidenti Sejdiu e cilëson si të domosdoshme mbizotërimin e interesave serbe gjatë përcaktimit të këtij komuniteti për pjesëmarrje në zgjedhje? Pse këto ...

Thaçi sulmohet në Deçan, AAK dëshmon të kundërtën

Ina - 11.11.2009

Kryeministri i Kosovës dhe lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi, është sulmuar të mërkurën në Deçan.

Sulmohet me gurë eskorta e Hashim Thaçit

Alsat - 11.11.2009

Eskorta e kryeministrit të Kosovës Hashim Thaçi, është sulmuar me gurë në qytetin e Deçanit, pas përfundimit të tubimit përmbyllës elektoral të Partisë ...

Sulmohet me gure eskorta e kryeministrit Thaci

Albeu.com - 11.11.2009

Eskorta e liderit të PDK-së dhe kryeministrit Hashim Thaçi është sulmuar me gurë pas përmbylljes së tubimit parazgjedhor në Deçan, ndërkaq janë dëgjuar edhe të ...

Sulmi ndaj eskortës së Hashim Thaçit, arrestohen tre të dyshuar

Alsat - 11.11.2009

Vetëm pak kohë pas sulmit ndaj eskortës së kryeministrit të Kosovës Hashim Thaçi në Deçan, Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona si të dyshuar si të ...

Incidenti në Deçan

Evropaelire - 12.11.2009

Autoritetet më të larta vendore kanë dënuar incidentin që ndodhi të mërkurën në Deçan, ku pas një tubimi parazgjedhor të Partisë Demokratike të Kosovës, thuhet ...

Thaçi sulmohet në Deçan

Lajm - 11.11.2009

Kryeministri i Kosovës dhe lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi, është sulmuar të mërkurën në Deçan.

Gurë mbi eskortën e Thaçit në Deçan?

Koha.net - 11.11.2009

Deçan, 1 nëntor - Kryeministri i Kosovës dhe lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi, është sulmuar me gurë nga persona të paidentifikuar, pasi ...

PDK fajëson Haradinajn për sulm, AAK ankohet se PDK rrahu gjimnazistët në Deçan

Koha.net - 11.11.2009

Prishtinë, 11 nëntor - Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj sulmit kundër liderit të kësaj partie, njëherësh kryeministër i Kosovës, Hashim Thaçi, që ...

Kumtesë e Policisë rreth 'rastit të Deçanit'

Botasot - 11.11.2009

Zyra për Informim e Policisë së Kosovës përmes një kumtese ka njoftuar se të mërkuren rreth orës 16:00 në Shtëpinë e Kulturës në Deçan, subjekti politik i ...

Deklaratë për media e PDK-së

Botasot - 12.11.2009

Në deklaratën e PDK-së, thuhet: Dje, në Deçan, u tentua të kriminalizohet demokracia dhe vota e lirë e qytetarëve nga bandat e krimit që për vite të tëra ...

Reagim i AAK rreth 'rastit të Deçanit'

Botasot - 11.11.2009

Të mërkurën në Deçan është gjuajtur me mjete të ndryshme eskorta në të cilin ndodhej kryeministri Hashim Thaçi, ku nuk kanë munguar as të shtënat me armë.

Deklaratë e Qeverisë rreth 'rastit të Deçanit'

Botasot - 11.11.2009

Qeveria e Kosovës përmes një deklarate për media ka dënuar ashpër sulmin e dhunshëm ndaj kryeministrit Hashim Thaçi dhe bashkëpunëtorëve të tij që ka ndodhur ...

Reagon Ambasada e SHBA’ve

Botasot - 11.11.2009

“Ambasada e SHBA-ve i sheh me shqetësim raportimet lidhur me incidentet e dhunshme përkitazi me aktivitetet e fushatës në komunën e Deçanit.

Sulmohet me armë në Deçan Kryeministri i Kosovës

Botasot - 11.11.2009

Dy ditë para përfundimit të fushatës elektorale për zgjedhjet e 15 nëntorit në Kosovë, ka ndodhur incidenti më serioz gjatë kohës së fushatës zgjedhore në ...

Ambasadori britanik për rastin e Deçanit

Botasot - 11.11.2009

Në reagimin e ambasadorit britanik në Prishtinë Endi Sparks lidhur me incidentin e sotëm thuhet: “Me shqetësim të madh dëgjuam për incidentin në Deçan që ...