TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vranësira dhe periudha dielli

Portalb - 12.01.2014

Gjatë ditës do të mbaj mot i vranët, herë pas here me periudha dielli. Temperaturat e mëngjesit do të sillen prej minus 2 deri më 6, ndërsa më e larta e ditës do lëviz prej 5 deri 13 gradë.

Mot i qëndrueshëm në Amerikë e Europë

Vision Plus - 12.01.2014

Pasi kaloi një javë të acartë, me temperatura që shkuan deri në ekstrem, minus 51 gradë celsius, në Shtetet e Bashkuara rikthehet normaliteti. Në shtete të ndryshme është rikthyer dielli, pas ditëve ...

Një dimër si pranvere…

Vision Plus - 12.01.2014

Nuk do të ketë asnjë gjurmë të dimrit, të paktën deri nga fundi i këtij muaji. Ndërsa një pjese e shteteve përjetojnë temperatura ekstreme të motit të ftohtë, Shqipëria po kalon më shumë tiparet e ...

Mot i vranët me 13 gradë

Albtime - 11.01.2014

Enti për punë hidrometeoroligje informon se gjatë ditës së sotme do të kemi paraqitje të dobëta të mjegullës, ndërsa gjatë ditës do të ketë vranësira dhe periudha dielli.

Mot i vranët me 13 gradë

Portalb - 10.01.2014

Enti për punë hidrometeoroligje informon se gjatë ditës së sotme do të kemi paraqitje të dobëta të mjegullës, ndërsa gjatë ditës do të ketë vranësira dhe periudha dielli.

Vala e ftohtë e cila e kaploi SHBA-në i mori 23 jetë

Idividi - 10.01.2014

Nju-Jork, 9 janar 2014 (MIA) - Temperaturat jashtëzakonisht të ulëta dhe reshjet e rrëmbyeshme të borës në SHBA gjatë disa ditëve të kaluara ishin shkak për vdekjen e 23 personave, njofton sot ...

Acari që po ngrinë Jakuita-n, temperatura deri minus 60 gradë

Botasot - 10.01.2014

Meteorologët parashikojnë një rënie të temperaturës në rajonet veriore të Jakutia (Yakutia) deri në minus 60 gradë në ditët e afërta. Tani në kryeqytetin e republikës temperatura është -42 gradë, ...

Moti sot dhe parashikimi për nesër

InfoGlobi - 10.01.2014

Në pjesën e parë të ditës ka mbajtur mot me mjegull, ndërsa pasdite me diell dhe vranësira të shpërndara. Vlera minimale e temperaturës u shënua O gradë celsius , kurse temperatura më e lartë ka ...

Në Antali të Turqisë, turistët të gëzuar lahen në det (FOTO)

Tetova Sot - 10.01.2014

Turistët të cilët dëshironin të shfrytëzonin kohën me diell në janar, ata në qytetin turk Antalia sot e filluan me notimin e parë të këtij viti. Në qendër të Antalisë sot janë rregjistruar ...

Moti në viset malore me diell, në fushëgropa dhe lugina me mjegull dhe vranësira të pakta

Radio Vala - 10.01.2014

Moti në Maqedoni, posaçërisht në viset malore, do të jetë me diell, me vranësira lokale gjatë ditës. Nëpër fushëgropa dhe lugina përgjatë lumenjve do të ketë mjegull dhe vranësira të pakta.

Aty vranët, aty diell… temperatura do të arrijë 16 gradë

Portalb - 09.01.2014

Meteorologët parashikojnë që gjatë ditës të ketë vende vende mjegull e diku edhe diell. Temperatura minimale do të jetë -4 ndërsa më e larta e ditës do të arrij madje 16 gradë C.

I ftohti arktik në SHBA filloi të zbutet

Idividi - 09.01.2014

Atlanta, 8 janar 2014 (MIA) - Erërat e ftohta arktike sot filluan të dobësohen në pjesën më të madhe nga territori i SHBA-së, me çka temperaturat filluan ngadalë të rriten, vetëm një ditë pasi u ...

SHBA, moti i acartë humbet epërsi

Top Channel - 09.01.2014

SHBA, moti i acartë humbet epërsi 09/01/2014 I ftohti i akullt që ka përfshirë Amerikën e Veriut dhe që ka shkaktuar viktima me temperaturat më të ulëta në shekuj po humbet epërsinë e tij.

SHBA, moti i acartë humbet epërsi

Ina - 09.01.2014

I ftohti i akullt që ka përfshirë Amerikën e Veriut dhe që ka shkaktuar viktima me temperaturat më të ulëta në shekuj po humbet epërsinë e tij. Temperaturat po rriten në Miduest dhe në Lindje, ku dhe ...

Nga i ftohti në SHBA kanë vdekur 23 persona

Zhurnal - 09.01.2014

Temperaturat jashtëzakonisht të ulëta dhe reshjet e rrëmbyeshme të borës në SHBA gjatë disa ditëve të kaluara ishin shkak për vdekjen e 23 personave, njofton sot CNN.

America e Veriut po shkrin

Ora news - 09.01.2014

America e Veriut po shkrin. I ftohti i akullt që goditi shumë shtete dhe që ka shkaktuar viktima me temperaturat më të ulëta në shekuj po humbet epërsinë e tij.

Zbutet të ftohtit në SHBA

Botasot - 09.01.2014

Në Shtetet e Bashkuara, ku këto ditë i ftohti ka shënuar temperatura rekord, të rrezikshme për jetën, ka filluar tashmë një zbutje e tyre. Në pjesën qendrore të vendit temperaturat pritet që nesër të ...

Gjatë fundjavës pritet mot me vranësira

Telegrafi - 09.01.2014

Meteorologu Mendim Rugova, bëri të ditur se ditën e premte dhe të shtunë do të mbajë mot me vranësira të ndryshueshme dhe intervale me diell. Sipas tij, mjegulla gjatë ditës së nesërme pritet të ...

Moti, “ngrijnë” SHBA-të, Montana arrin -53°C

Gazeta Dita - 09.01.2014

Stuhi dëbore dhe temperatura minimale rekord. Mijëra udhëtime të anuluara dhe qytete të paralizuara. Të paktën 16 viktima Në Nju Jork nuk bënte kaq ftohtë që prej 118 vjetësh.

Nga i ftohti në SHBA, humbin jetën 23 persona

Tetova Sot - 09.01.2014

Temperaturat jashtëzakonisht të ulëta dhe reshjet e rrëmbyeshme të borës në SHBA gjatë disa ditëve të kaluara ishin shkak për vdekjen e 23 personave, njofton sot CNN.

Moti me vranësira mesatare në viset malore, në pjesët e tjera me vranësira dhe mjegull

Radio Vala - 09.01.2014

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira mesatare në viset malore, ndërkaq në pjesët e tjera të vendit me vranësira të pakta dhe dukuri të mjegullës. Pasdite do të rritet dukshmëria, por edhe më tej ...

I ftohti polar në SHBA, vdesin 21 veta

Ina - 08.01.2014

I ftohti polar në Shtetet e Bashkuara ka kaluar nga perëndimi në lindje dhe veri të vendit, duke vendosur rekord në temperatura të ulëta, nga Bostoni në Birmingam, duke lënë 21 persona të vdekur, ...

I ftohti polar, 21 të vdekur në SHBA

LajmiFundit - 08.01.2014

I ftohti polar në Shtetet e Bashkuara ka kaluar nga perëndimi në lindje dhe veri të vendit, duke vendosur rekord në temperatura të ulëta, nga Bostoni në Birmingam, duke lënë 21 persona të vdekur, ...

Në Rio de Zhajnero janë matur 40 gradë Celsius

Idividi - 08.01.2014

Rio de Zhajnero, 4 janar 2014 (MIA) - Qyteti brazilian Rio de Zhajndero është goditur nga vala e ngrohtë, ku temperaturat sot kanë regjistruar 40 gradë Celsius. Në diell, temperatura arrin 50 gradë.

Në motin e keq në SHBA e kanë humbur jetën të paktën 16 persona

Idividi - 08.01.2014

Nju-Jork, 4 janar 2014 (MIA) - Banorët në pjesën verilindore të Shteteve të Bashkuara të Amerikës u zgjuan dje nën një shtresë bore që ka penguar trafikun, ka detyruar mbylljet e shkollave dhe shumë ...

Temperatura të ulëta historike në SHBA

Idividi - 08.01.2014

Çikago, 6 janar 2013 (MIA) - Një pjesë e madhe e Shteteve të Bashkuara po përgatitet për një acar të madh, me ç’rast pritet që temperaturat të jenë më të ftohtat në 20 vitet e fundit.

Mot i akullt në SHBA

Idividi - 08.01.2014

Uashington, 7 janar 2014 (MIA) - Meteorologët parashikojnë se vala e ftoftë e shoqëruar me erë të akullt e cila e kaploi dje SHBA-në, mund të zgjasë disa ditë.

I ftohti polar vret 21 persona në SHBA

Idividi - 08.01.2014

Uashington, 8 janar 2014 (MIA) - I ftohti polar në Shtetet e Bashkuara ka kaluar nga perëndimi në lindje dhe veri të vendit, duke vendosur rekord në temperatura të ulëta, nga Bostoni në Birmingam, ...

Mot i vrenjët

Alsat - 08.01.2014

Moti sot në vendin tonë pritet të jetë i qetë dhe me diell të kohëpaskohshëm, gjatë mëngjesit vendevende do të ketë edhe paraqitje të mjegullës. Temperaturat pritet të sillen prej -3 deri më 5 gradë, ...

Në SHBA nga i ftohti polar vdesin 21 persona

Portalb - 08.01.2014

I ftohti polar në Shtetet e Bashkuara ka kaluar nga perëndimi në lindje dhe veri të vendit, duke vendosur rekord në temperatura të ulëta, nga Bostoni në Birmingam, duke lënë 21 persona të vdekur, ...

Në SHBA më ftohët se sa në planetin Mars

Lajm - 08.01.2014

Washington, 8 janar – Për shkak të ftohtit arktik shumë pjesë të SHBA e të Kanadasë kanë qenë më të ftohta se sa sipërfaqja Marsit dhe në gjithë territorin e Kanadasë e të SHBA temperaturat kanë qenë ...

I ftohti polar 'pushton' SHBA-në, vdesin 21 persona

Albeu.com - 08.01.2014

I ftohti polar në Shtetet e Bashkuara po kalon nga perëndimi në lindje dhe veri të vendit, duke vendosur rekord në temperatura të ulëta. Autoritetet njoftojnë se ga Bostoni në Birmingam, 21 persona ...

I ftohti në amerikë detyron të arratisurin të kthehet në burg

Zhurnal - 08.01.2014

Aq ftohtë është në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sa një i burgosur i arratisur në Kentucky u detyrua që të kthehet sërish në burg pasi po ngrinte jashtë.

I ftohti në Amerikë detyron të arratisurin të kthehet në burg

Albtime - 08.01.2014

Aq ftohtë është në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sa një i burgosur i arratisur në Kentucky u detyrua që të kthehet sërish në burg pasi po ngrinte jashtë.

SHBA, Minesota, -37 grade celsius

Top Channel - 08.01.2014

SHBA, Minesota, -37 grade celsius 08/01/2014 Parashikimet e -50 gradëve celsius nuk u arritën, por edhe 37 gradët nën zero të regjistruar në Minesota, nuk janë pak.

Temperatura pranverore në mes të dimrit

Idividi - 08.01.2014

Shkup, 8 janar 2014 (MIA) - Temperaturat prej rreth 10 gradë në Maqedoni nuk janë të jashtëzakonshme për këtë periudhë të vitit, por kushtet e motit që kryesisht mbizotërojnë, nëse nuk bie borë, do ...

Në Minesota të SHBA-së temperatura shkon në -37 grade Celsius

Albeu.com - 08.01.2014

Në të gjithë veriun e Amerikës, situata mbetet e rënduar për shkak të motot tejet të ftohtë. Vorbulla polare ka prekur në total gati 190 milionë persona.

I ftohti polar përfshin pjesë të mëdha të SHBA

Ora news - 08.01.2014

Të ftohtit polar ka përfshirë pjesët qendrore të SHBA dhe temperaturat e ulëta u zhvendosën edhe në shtetet lindore e jugore të vendit. Të ftohtit ka detyruar shumë njerëz në këto rajone të mbyllen ...

I ftohti polar, vret 21 persona në Amerikë

Botasot - 08.01.2014

I ftohti polar në Shtetet e Bashkuara ka kaluar nga perëndimi në lindje dhe veri të vendit, duke vendosur rekord në temperatura të ulëta, nga Bostoni në Birmingam, duke lënë 21 persona të vdekur, ...

Nga i ftohti vdesin 21 persona në Amerikë

Telegrafi - 08.01.2014

I ftohti polar në Shtetet e Bashkuara ka kaluar nga perëndimi në lindje dhe veri të vendit, duke vendosur rekord në temperatura të ulëta, nga Bostoni në Birmingem, duke lënë 21 persona të vdekur, ...

Në SHBA më ftohtë sesa në Mars (Foto)

Zeri - 08.01.2014

Për shkak të ftohtit arktik shumë pjesë të SHBA e të Kanadasë kanë qenë më të ftohta se sa sipërfaqja Marsit dhe në gjithë territorin e Kanadasë e të SHBA temperaturat kanë qenë nën zero.

Në SHBA më ftohtë sesa në Mars

Koha.net - 08.01.2014

Washington, 8 janar – (E plotësuar) Për shkak të ftohtit arktik shumë pjesë të SHBA e të Kanadasë kanë qenë më të ftohta se sa sipërfaqja Marsit dhe në gjithë territorin e Kanadasë e të SHBA ...

Në Çikago mërdhihen edhe arinjtë polar në kopsht zoologjik

Botasot - 08.01.2014

Mund t’iu duket shaka, por në njërin shtet amerikan është bërë aq ftohtë sa këtë s'po mund ta durojnë as arinjtë polar. Nëse e dëgjoni këtë lajm, referenca është Anana, ariu polar i Koopshtit ...

I ftohti polar, vret 21 persona në Amerikë

Yll Press - 08.01.2014

I ftohti polar në Shtetet e Bashkuara ka kaluar nga perëndimi në lindje dhe veri të vendit, duke vendosur rekord në temperatura të ulëta, nga Bostoni në Birmingam, duke lënë 21 persona të vdekur, ...

Qyteti ka ngrirë! (foto-galeri)

Mapo - 08.01.2014

Çikago është kthyer në një qytet prej akulli. Duke përjetuar temperaturat që shkojnë deri -50 gradë celcius Shtetet e Bashkuara të Amerikës të ofrojnë pamje tronditëse se çfarë mund të bëje I ftohti ...

I ftohti vrasës në SHBA, 16 viktima

ABC News - 08.01.2014

Muaji janar në Nju Jork nuk kishte qenë kaq i ftohtë që prej 118 vjetësh. Në Central Park temperaturat e regjistruara kanë minus 15 gradë celsius por për shkak erërave të ftohta ka zona ku ka shënuar ...

I ftohti në Amerikë detyron të arratisurin të kthehet në burg

Botasot - 08.01.2014

Aq ftohtë është në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sa një i burgosur i arratisur në Kentucky u detyrua që të kthehet sërish në burg pasi po ngrinte jashtë.

Temperatura pranverore në mes të dimrit

Yll Press - 08.01.2014

Për pemët dhe vreshtat, megjithatë, moti është i përshtatshëm. Temperaturat prej rreth 10 gradë në Maqedoni nuk janë të jashtëzakonshme për këtë periudhë të vitit, por kushtet e motit që kryesisht ...

I ftohti në Amerikë detyron të arratisurin të kthehet në burg

Ora news - 08.01.2014

Aq ftohtë është në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sa një i burgosur i arratisur në Kentucky u detyrua që të kthehet sërish në burg pasi po ngrinte jashtë.

Në Minesota të SHBA-së temperatura shkon në - 37 gradë celsius

Koha.net - 08.01.2014

SHBA, 8 janar - Në Minesota të SHBA-së temperatura shkon në -37 grade celsius. Në të gjithë veriun e Amerikës, situata mbetet e rënduar për shkak të motot tejet të ftohtë.

Zbutet të ftohtët arktik në SHBA

VOA - 08.01.2014

Në Shtetet e Bashkuara, ku këto ditë i ftohti ka shënuar temperatura rekord, të rrezikshme për jetën, ka filluar tashmë një zbutje e tyre. Në pjesën qendrore të vendit temperaturat pritet që nesër të ...

Në Minesota të SHBA-së, minus 37 gradë celsius (Video)

Telegrafi - 08.01.2014

Në Minesota të SHBA-së temperatura shkon në minus 37 grade celsius. Në të gjithë veriun e Amerikës, situata mbetet e rënduar për shkak të motot tejet të ftohtë.

Në Minesota të SHBA-së, minus 37 gradë celsius (Video)

Botasot - 08.01.2014

Në Minesota të SHBA-së temperatura shkon në minus 37 grade celsius. Në të gjithë veriun e Amerikës, situata mbetet e rënduar për shkak të motot tejet të ftohtë.

Zbutet i ftohti arktik në SHBA

Koha.net - 08.01.2014

Në Shtetet e Bashkuara, ku këto ditë i ftohti ka shënuar temperatura rekord, të rrezikshme për jetën, ka filluar tashmë një zbutje e tyre. Në pjesën qendrore të vendit temperaturat pritet që nesër të ...

Më ftohtë se në Antarktidë…imazhet mahnitëse të akullit e ngricës në SHBA (FOTO)

Gazeta Idea - 08.01.2014

Këto padyshim janë pamje të cilat të bëjnë të dridhesh mjafton vetëm kur i sheh. Janë fotografitë që pasqyrojnë realitetin në të cilin kanë jetuar dhe po vijojnë jetën e tyre njerëzit në të gjithë ...

FOTOT/ Është aq ftohtë sa i arratisuri rikthehet në burg se po ngrinte

Gazeta Tema - 08.01.2014

Është aq ftohtë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sa një i burgosur i arratisur në Kentucky u detyrua që të kthehet sërish në burg pasi po ngrinte jashtë.

I ftohti polar në SHBA, 21 viktima dhe temperatura rekord në 118 vjet

Shqiptarja - 08.01.2014

SHBA - Ka arritur në 21 numri i viktimave nga i ftohti polar që po gjunëzon Shtetet e Bashkuara të Amerikës, vecanërisht pjesën verilindore. Autoritetet raportojnë për 21 persona të vdekur në mbarë ...

Në Minesota të SHBA-së temperatura shkon në – 37 gradë celsius

Tetova Sot - 08.01.2014

Në Minesota të SHBA-së temperatura shkon në -37 grade celsius. Në të gjithë veriun e Amerikës, situata mbetet e rënduar për shkak të motot tejet të ftohtë.

Zbutet i ftohti arktik në SHBA

Ilirida - 08.01.2014

Në Shtetet e Bashkuara, ku këto ditë i ftohti ka shënuar temperatura rekord, të rrezikshme për jetën, ka filluar tashmë një zbutje e tyre. Në pjesën qendrore të vendit temperaturat pritet që nesër të ...

21 persona vdesin nga i ftohti në SHBA

Republika - 08.01.2014

I ftohti polar në Shtetet e Bashkuara ka kaluar nga perëndimi në lindje dhe veri të vendit, duke vendosur rekord në temperatura të ulëta, nga Bostoni në Birmingam, duke lënë 21 persona të vdekur, ...

50 shtete në akull, zgjerohet harta e vorbullës polare

AlbanianScreen - 08.01.2014

SHBA - Rekordet e motit janë thyer keq në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ndërsa të 50 shtetet përjetojnë temperatura akullnajore. Vorbulla më ekstreme arktike, e cila është shkak për këtë situatë, ...

I ftohti në Amerikë detyron të arratisurin të kthehet në burg

AlbanianScreen - 08.01.2014

SHBA - Aq ftohtë është në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sa një i burgosur i arratisur në Kentucky u detyrua që të kthehet sërish në burg pasi po ngrinte jashtë.

Moti në vendet më të larta me diell, në fushëgropa me mjegulla

Radio Vala - 08.01.2014

Moti nesër në Maqedoni në vendet më të larta dhe në male do të jetë me diell dhe i ngrohtë për këtë periudhë të vitit, ndërsa nëpër fushëgropa dhe rreth lumejve do të ketë paraqitje të mjegullës dhe ...

Amerika e ngrirë (foto)

Gazeta Start - 07.01.2014

SHBA-ja vazhdon të jetë nën ndikimin e temperaturave ekstreme të ulëta, dhe “ngrirjes polare”. Temperaturat e ulëta të shoqëruara me erë në ShBA-të veriore dhe qendrore kanë arritur rekorde deri në ...

Vranësira dhe periudha dielli

Albtime - 07.01.2014

Gjatë ditës së sotme sinoptikët parashikojnë mjegulla në pjesën më të madhe të ditës. Gjatë ditës vranësira dhe periudha dielli me erë të lehtë. Temperaturat e mëngjesit do të sillen prej minus 2 ...

I ftohti brutal mbërthen SHBA-të, temperaturat -26 gradë

LajmiFundit - 07.01.2014

I ftohti brurtal që ka përfshirë Amerikën Veriore po shkon drejt linjdes, duke sjellë temperatura të papara në dy dekada. Nga Montana në Merilend, rreth gjysma e popullsisë amerikane është vendosur ...

SHBA në “luftë” me të ftohtin

SOT - 07.01.2014

I ftohti brurtal që ka përfshirë Amerikën Veriore po shkon drejt lindjes, duke sjellë temperatura të papara në dy dekada. Nga Montana në Merilend, rreth gjysma e popullsisë amerikane është vendosur ...

Mot i qetë, në disa vende me diell

Alsat - 07.01.2014

Moti sot në vendin tonë pritet të jetë i qetë dhe me diell, ndërsa do të ketë edhe paraqitje të vrenjësirave të kohëpaskohëshme lokale. Temperaturat pritet të sillen prej -3 deri më 4 gradë, ndërsa ...

SHBA në “luftë” me të ftohtin brutal

Albtime - 07.01.2014

Ftohti brurtal që ka përfshirë Amerikën Veriore po shkon drejt linjdes, duke sjellë temperatura të papara në dy dekada. Nga Montana në Merilend, rreth gjysma e popullsisë amerikane është vendosur nën ...

Amerika Veriore ngrin nga i ftohti (FOTO LAJM)

Albeu.com - 07.01.2014

I ftohti i acartë që ka përfshirë Amerikën Veriore po shkon drejt linjdes, duke sjellë temperature shumë të ulta, të papara në dy dekada. Nga Montana në Maryland, rreth gjysma e popullsisë amerikane ...

SHBA në “luftë” me të ftohtin ekstrem

Albeu.com - 07.01.2014

I ftohti ekstrem që ka përfshirë Amerikën Veriore po shkon drejt linjdes, duke sjellë temperaturat më të ulëta në dy dekadat e fundit. Nga Montana në Merilend, rreth gjysma e popullsisë amerikane ...

Në SHBA më ftohtë se në Polin e Jugut

DW - 07.01.2014

Ndërsa Europa Qendrore pret dimrin e vërtetë, pjesë të tëra të SHBA vuajnë nga një i ftohtë, që konsiderohet më i ashpri që prej 20 vjetësh. Temperaturat arktike arrijnë tani në verilindje.

SHBA, acari polar zgjeron hartën

Top Channel - 07.01.2014

SHBA, acari polar zgjeron hartën 07/01/2014 Dara e acarit vazhdojnë të mbajë të mbërthyer Ameriken Veriore, e fronti polar, dalëngadalë po i drejtohet edhe lindjes duke sjelle me vete temperatura ...

SHBA në “luftë” me të ftohtin brutal

24 orë - 07.01.2014

I ftohti brutal që ka përfshirë Amerikën Veriore po shkon drejt linjdes, duke sjellë temperatura të papara në dy dekada. Nga Montana në Merilend, rreth gjysma e popullsisë amerikane është vendosur ...

Mot i qetë, në disa vende me diell

Almakos - 07.01.2014

Moti sot në vendin tonë pritet të jetë i qetë dhe me diell, ndërsa do të ketë edhe paraqitje të vrenjësirave të kohëpaskohëshme lokale. Temperaturat pritet të sillen prej -3 deri më 4 gradë, ndërsa ...

Në SHBA më ftohtë se në Polin e Jugut (FOTO)

Portalb - 07.01.2014

Ndërsa Europa Qendrore pret dimrin e vërtetë, pjesë të tëra të SHBA vuajnë nga një i ftohtë, që konsiderohet më i ashpri që prej 20 vjetësh. Temperaturat arktike arrijnë tani në verilindje.

Mot me vrenjësira të kohëpaskohëshme

Zhurnal - 07.01.2014

Moti sot në vendin tonë pritet të jetë i qetë dhe me diell, ndërsa do të ketë edhe paraqitje të vrenjësirave të kohëpaskohëshme lokale. Temperaturat pritet të sillen prej -3 deri më 4 gradë, ndërsa ...

Temperatura ekstremisht të ulta në Kanada (FOTO)

Albeu.com - 07.01.2014

Temperaturat ekstremisht të ulëta në Kanada kanë paralizuar komunikacionin ajror, por edhe procesin mësimor në shkollat e vendit. Temperaturat e ulëta kanë çuar në probleme me enrgjine elektrike e ...

-30 gradë në SHBA

LajmiFundit - 07.01.2014

Temperaturat më të ulëta në dy dekada, në Shtetet e Bashkuara, vazhdojnë të pengojnë transportin, kurse acari ka ndikuar në mbylljen e shumë shkollave dhe bizneseve.

Bluza ngrin për më pak se një minutë (Video)

Almakos - 07.01.2014

Si pasojë e të ftohtit që ka kapluar Shtetet e Bashkuara të Amerikës, temperatura bie deri në minues 50 apo minus 60 gradë Celsius. Një burrë nga Iowa përmes një videoje ka treguar se çfarë ftohti ...

SHBA në “luftë” me të ftohtin brutal

Botasot - 07.01.2014

I ftohti brurtal që ka përfshirë Amerikën Veriore po shkon drejt linjdes, duke sjellë temperatura të papara në dy dekada. Nga Montana në Merilend, rreth gjysma e popullsisë amerikane është vendosur ...

SHBA në "luftë" me të ftohtin brutal

Koha.net - 07.01.2014

Washington, 7 janar - I ftohti brutal që ka përfshirë Amerikën Veriore po shkon drejt linjdes, duke sjellë temperatura të papara në dy dekada. Nga Montana në Merilend, rreth gjysma e popullsisë ...

SHBA në “luftë” me të ftohtin e acartë

Ora news - 07.01.2014

I ftohti i acartë që ka përfshirë Amerikën Veriore po shkon drejt linjdes, duke sjellë temperature shumë të ulta, të papara në dy dekada. Nga Montana në Merilend, rreth gjysma e popullsisë amerikane ...

SHBA në “luftë” me të ftohtin brutal

Yll Press - 07.01.2014

I ftohti brurtal që ka përfshirë Amerikën Veriore po shkon drejt linjdes, duke sjellë temperatura të papara në dy dekada. Nga Montana në Merilend, rreth gjysma e popullsisë amerikane është vendosur ...

Chicago nën zero. Mbyllen shkollat

ABC News - 07.01.2014

Autoritetet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe shërbimet shëndetësore kanë paralajmëruar banorët që të ruhen nga temperaturat e ulëta që kanë shënuar rekorde të reja në vend.

Mot i akullt në SHBA (Foto)

Yll Press - 07.01.2014

Fronti atmosferik polar do të përfshijë më shumë se gjysmën e kontinentit amerikan që nga e hëna dhe e marta, me erëra të acarta që do të ulin temperaturat që nga Montana e deri në Alabama në jug.

SHBA, vijon moti i acartë

Telegrafi - 07.01.2014

Acari vazhdon të mbajë të mbërthyer Amerikën Veriore, e fronti polar, dalëngadalë po i drejtohet edhe lindjes duke sjelle temperatura tepër të ulëta, të paregjistruara prej të paktën 20 vjetësh.

Këtu është më ftohtë se në Polin e Jugut (Fotogaleri)

Mapo - 07.01.2014

SHBA po vuan këto ditë nga i ftohtë artrik, që konsiderohet më i ashpri që prej 20 vjetësh. Termometri në shumë pjesë të vendit do të arrijë vlerat më të ulëta që prej dy dekadash, njoftoi Shërbimi ...

Amerika nën pushtetin e akullit

Koha.net - 07.01.2014

SHBA, 7 janar (E plotësuar)- Trafiku ajror është paralizuar në verilindje të Shteteve të bashkuara të Amerikës për shkak të të ftohtit të madh, me rreth 6 mijë fluturime të anuluara në dy ditë.

Temperaturat deri në -50 gradë celzius në ShBA

Botasot - 07.01.2014

Temperaturat më të ulëta në dy dekada, në Shtetet e Bashkuara, vazhdojnë të pengojnë transportin, kurse acari ka ndikuar në mbylljen e shumë shkollave dhe bizneseve.

I ftohti polar përfshin pjesë të mëdha të SHBA

VOA - 07.01.2014

Të ftohtit polar ka përfshirë pjesët qendrore të SHBA dhe mbrëmë natën temperaturat e ulëta u zhvendosën edhe në shtetet lindore e jugore të vendit. Të ftohtit ka detyruar shumë njerëz në këto rajone ...

I ftohti polar përfshin pjesë të mëdha të SHBA

Botasot - 07.01.2014

Të ftohtit polar ka përfshirë pjesët qendrore të SHBA dhe mbrëmë natën temperaturat e ulëta u zhvendosën edhe në shtetet lindore e jugore të vendit. Të ftohtit ka detyruar shumë njerëz në këto rajone ...

Temperaturat deri në -50 gradë celzius në ShBA

Zeri - 07.01.2014

Temperaturat më të ulëta në dy dekada, në Shtetet e Bashkuara, vazhdojnë të pengojnë transportin, kurse acari ka ndikuar në mbylljen e shumë shkollave dhe bizneseve.

Në Çikago mërdhihen edhe arinjtë polar në kopsht zoologjik

Zeri - 07.01.2014

Mund t’iu duket shaka, por në njërin shtet amerikan është bërë aq ftohtë sa këtë s'po mund ta durojnë as arinjtë polar. Nëse e dëgjoni këtë lajm, referenca është Anana, ariu polar i Koopshtit ...

Amerika nën pushtetin e akullit! (foto)

Panorama - 07.01.2014

Trafiku ajror është paralizuar në verilindje të Shteteve të bashkuara të Amerikës për shkak të të ftohtit të madh, me rreth 6 mijë fluturime të anulluara në dy ditë.

Bluza ngrin për më pak se një minutë (Video)

Telegrafi - 07.01.2014

Si pasojë e të ftohtit që ka kapluar Shtetet e Bashkuara të Amerikës, temperatura bie deri në minues 50 apo minus 60 gradë Celsius. Një burrë nga Iowa përmes një videoje ka treguar se çfarë ftohti ...

Temperaturat deri në -50 gradë celzius në ShBA

Yll Press - 07.01.2014

Temperaturat më të ulëta në dy dekada, në Shtetet e Bashkuara, vazhdojnë të pengojnë transportin, kurse acari ka ndikuar në mbylljen e shumë shkollave dhe bizneseve.

SHBA, priten temperaturat më të ulëta në 20 vitet e fundit

Ilirida - 07.01.2014

Shërbimi Kombëtar i Motit në Shtetet e Bashkuara ka dhënë paralajmërim për një front atmosferik me temperaturat më të ulëta në 20 vjet që pritet të mbërthejë vendin këtë javë.

SHBA, temperatura në -53 gradë, deri më tani 16 persona të vdekur

Shqiptarja - 07.01.2014

NEW YORK - Vorbulla polare që goditi veriun e SHBA duket se ka sjellë temperatura edhe më të ulta me ditët e mëparshme që do të vazhdojnë ende. Më shumë se 4,500 fluturime u anulluan ditën e hënë në ...

Temperaturat deri në -50 gradë celsius në ShBA

Info Shqip - 07.01.2014

Temperaturat më të ulëta në dy dekada, në Shtetet e Bashkuara, vazhdojnë të pengojnë transportin, kurse acari ka ndikuar në mbylljen e shumë shkollave dhe bizneseve.

Temperaturat deri në -50 gradë celsius në ShBA

Gazeta Shqip - 07.01.2014

Temperaturat më të ulëta në dy dekada, në Shtetet e Bashkuara, vazhdojnë të pengojnë transportin, kurse acari ka ndikuar në mbylljen e shumë shkollave dhe bizneseve.

Bluza ngrin për më pak se një minutë (Video)

Info Shqip - 07.01.2014

Si pasojë e të ftohtit që ka kapluar Shtetet e Bashkuara të Amerikës, temperatura bie deri në minues 50 apo minus 60 gradë Celsius. Një burrë nga Iowa përmes një videoje ka treguar se çfarë ftohti ...

Bluza ngrin për më pak se një minutë (Video)

Gazeta Shqip - 07.01.2014

Si pasojë e të ftohtit që ka kapluar Shtetet e Bashkuara të Amerikës, temperatura bie deri në minues 50 apo minus 60 gradë Celsius. Një burrë nga Iowa përmes një videoje ka treguar se çfarë ftohti ...

Në SHBA zgjerohet acari polar

Ilirida - 07.01.2014

Dara e acarit vazhdojnë të mbajë të mbërthyer Amerikën Veriore, e fronti polar dalëngadalë po i drejtohet edhe lindjes duke sjelle me vete temperatura tepër të ulëta, të paregjistruara prej të paktën ...

Moti sot, relaitivisht i qetë

Radio Vala - 07.01.2014

Moti sot në vendin tonë pritet të jetë i qetë dhe me diell, ndërsa do të ketë edhe paraqitje të vrenjësirave të kohëpaskohëshme lokale. Temperaturat pritet të sillen prej -3 deri më 4 gradë, ndërsa ...

SHBA, temperatura shkon në -63°! (FOTO)

Shekulli - 06.01.2014

I ftohti polar që ka përfshirë një pjesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka paralizuar disa qytete të mëdha, duke anuluar të gjitha fluturimet si dhe aktivitet e përditshme të amerikanëve.

SHBA përgatitet për temperatura edhe më të ulëta

Albeu.com - 06.01.2014

Një pjesë e madhe e Shteteve të Bashkuara po përgatitet për një acar edhe më të madh, pasi pritet që temperaturat të jenë më të ftohtat në 20 vitet e fundit.

Moti sot me temperaturë deri 11 gradë Celsius

Alsat - 06.01.2014

Moti sot në Maqedoni do të mbaj kryesisht i vrenjtë me reshje të lehta të shiut si dhe mjegull në orët e mbrëmjes. Në mëngjes temperatura minimale do të jetë një ndërsa temperatura maksimale gjatë ...

Ngrica rekord në SHBA

24 orë - 06.01.2014

Një pjesë e Shteteve të Bashkuara po përballen me temperatura të ulëta të papara në shumë kohë, pasi një rrymë Arktiku shkaktoi më shumë ngrica. Stuhia dimërore mbuloi me dëborë disa zona të ...

Dimri pranveror në Shqipëri

Top Channel - 06.01.2014

Dimri pranveror në Shqipëri 06/01/2014 Edhe pse jemi në ditët e para të muajit janar, temperaturat e ulëta dhe ngricat duket se nuk do të jenë prezente edhe per disa dite.

I ftohti polar në shba dhe në Kanada

Zhurnal - 06.01.2014

I ftohti polar që po sjell reshje dëbore dhe temperatura rekord në veri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Kanada mund të arrijë kulmin pikërisht gjatë ditës së sotme.

Temperatura të ulta ekstreme në Kanada (Foto)

Ina - 06.01.2014

Temperaturat e ulta ekstreme në Kanada kanë paralizuar komunikacionin ajror, por edhe procesin mësimor në shkollat e këtij vendi. Kjo situatë ka bërë që të ndërpritet energjia elektrike dhe ...

SHBA, priten temperaturat më të ulëta në 20 vitet e fundit

LajmiFundit - 06.01.2014

Shërbimi Kombëtar i Motit në Shtetet e Bashkuara ka dhënë paralajmërim për një front atmosferik me temperaturat më të ulëta në 20 vjet që pritet të mbërthejë vendin këtë javë.

SHBA në shok nga të ftohtit

Botasot - 06.01.2014

Një pjesë e madhe e Shteteve të Bashkuara po përgatitet për një acar të madh, me ç’rast pritet që temperaturat të jenë më të ftohtat në 20 vitet e fundit.

SHBA: Përgatitje për mot tejet të ftohtë

Telegrafi - 06.01.2014

Një pjesë e madhe e Shteteve të Bashkuara po përgatitet për një acar të madh, me ç’rast pritet që temperaturat të jenë më të ftohtat në 20 vitet e fundit.

SHBA: Përgatitje për mot tejet të ftohtë

Yll Press - 06.01.2014

Një pjesë e madhe e Shteteve të Bashkuara po përgatitet për një acar të madh, me ç’rast pritet që temperaturat të jenë më të ftohtat në 20 vitet e fundit.

Përgatitje për një mot tejet të ftohtë në SHBA!

PortLajm - 06.01.2014

Tani më një pjesë e madhe e Shteteve të Bashkuara po përgatitet për një acar të madh, me ç’rast pritet që temperaturat të jenë më të ftohtat në 20 vitet e fundit.

I ftohti polar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Kanada

ABC News - 06.01.2014

Më e keqja nuk ka ardhur ende. I ftohti polar që po sjell reshje dëbore dhe temperatura rekord në veri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Kanada mund të arrijë kulmin pikërisht gjatë ditës së ...

I ftohti polar në SHBA dhe në Kanada

Koha.net - 06.01.2014

New York, 6 janar - Më e keqja nuk ka ardhur ende. I ftohti polar që po sjell reshje dëbore dhe temperatura rekord në veri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Kanada mund të arrijë kulmin ...

SHBA: Temperatura deri në -60 gradë (FOTO)

Botasot - 06.01.2014

I ftohti polar që ka përfshirë një pjesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka paralizuar disa qytete të mëdha, duke anuluar të gjitha fluturimet si dhe aktivitet e përditshme të amerikanëve.

Gjatë javës na pret mot i nxehtë

Telegrafi - 06.01.2014

Meteorologu Mendim Rugova ka parashikuar se gjatë javës në Kosovë do të mbajë mot stabil, kryesisht me diell dhe vranësira kalimtare, kurse nëpër vise të ulëta do të rikthehet mjegulla.

-50 gradë celsius në SHBA, vesin 16 persona

Ilirida - 06.01.2014

Të paktën 16 persona kanë humbur jetën nga stuhia që solli temperatura shumë të ulëta, dhe reshje dëbore e ngrica në Kanada dhe pjesën veri-lindore të SHBA-së.

I ftohti polar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Kanada

Ilirida - 06.01.2014

Më e keqja nuk ka ardhur ende. I ftohti polar që po sjell reshje dëbore dhe temperatura rekord në veri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Kanada mund të arrijë kulmin pikërisht gjatë ditës së ...

Moti në Maqedoni me mjegull dhe pasdite shi

Tetova Sot - 06.01.2014

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndrysheushme. Nëpër lugina do të ketë paraqitje të mjegullës së dobët dhe vranësira të ulëta. Paradite do të ketë kushte për shi të dobët lokal.

Moti sot dhe nesër

InfoGlobi - 06.01.2014

Sot mbi vendin tonë ka mbajtur mot me vranësira të shperndara dhe me intervale kohore te shkurtëra me diell. Temperatura më e ulët ishte 3 gradë celsius kurse më e larta e ditës ka arritur në 10 ...

Vorbulla polare sjell temperaturat e rrezikshme në SHBA, deri -63 gradë (FOTO/VIDEO)

Tetova Sot - 06.01.2014

Vorbolla polaeri ka sjellur temperaturat më të rrëzikshme duke përfshirë një pjesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku ka paralizuar disa qytete të mëdha, duke anuluar të gjitha fluturimet si ...

SHBA: Temperatura deri në -60 gradë (FOTO)

Republika - 06.01.2014

I ftohti polar që ka përfshirë një pjesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka paralizuar disa qytete të mëdha, duke anuluar të gjitha fluturimet si dhe aktivitet e përditshme të amerikanëve.