TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gjykata e Lartë liron Odhise Andrean, bashkëshorti i gjyqtares rrëfen “fatin”e 50 mijë eurove

SOT - 13.01.2017

Odhise Andrea, bashkëshorti i gjyqtares Majlinda Andrea, i akuzuar për korrupsion në vlerën e 50 mijë eurove për të ndikuar në një proces për çështje pronësi, është paraqitur në Gjykatën e Lartë për ...

Shtyhet procesi ndaj gjyqtares Majlinda Andrea

Top Channel - 13.01.2017

Është shtyrë për në 17 janar procesi ndaj gjyqtares Majlinda Andrea dhe të pandehurve të tjerë. Kjo gjyqtare akuzohet për korrupsion pasiv, që ka në qendër pagimin e 50 mijë eurove për një verdikt ...

50 mijë euro rryshfet, anëtarja e gjykatës së Lartë kërkon gjykim të shkurtuar

LajmiFundit - 13.01.2017

Shtyhet për në daten 17 janar 2017 procesi ndaj gjyqtares Majlinda Andrea dhe të pandehurve të tjerë te akuzuar per rastin e 50 mije eurove rryshfet te dhena per nje gjyq pronesie.

50 mijë euro ryshfet, gjyqtarja Andrea kërkon gjykim të shkurtuar

Albeu.com - 13.01.2017

Seanca gjyqësore për ish-gjyqtaren Majlinda Andrea është shtyrë për në 17 janar. Gjyqtarja e akuzuar për korrupsion pasiv ka kërkuar gjykim të shkurtuar .

50 mijë euro për një çështje pronash në Butrin, Gjyqtarja Andrea e 3 të tjerë kërkojnë gjykim të shkurtuar

SOT - 13.01.2017

Katër nga të pandehurit në kuadër të procesit gjyqësor për ryshfetin prej 50 mijë eurosh për një çështje pronash në Butrin, kërkojnë gjykim të shkurtuar.

Shtyhet procesi ndaj gjyqtares Majlinda Andrea

Almakos - 13.01.2017

Është shtyrë për në 17 janar procesi ndaj gjyqtares Majlinda Andrea dhe të pandehurve të tjerë. Kjo gjyqtare akuzohet për korrupsion pasiv, që ka në qendër pagimin e 50 mijë eurove për një verdikt ...

Dлshmia e burrit tл gjyqtares Andrea: Si i mora 50 mijл euro nл trotuar

Botasot - 13.01.2017

Gjykata e Lartë liroi dje nga paraburgimi Odhise Andrean, bashkëshortin e gjyqtares së pezulluar të kësaj gjykate, Majlinda Andrea, të dy të akuzuar për një aferë korruptive me vlerë 50 mijë euro.

Gjyqtarja Andrea e 3 të tjerë kërkojnë gjykim të shkurtuar

Ora news - 13.01.2017

Katër nga të pandehurit në kuadër të procesit gjyqësor për ryshfetin prej 50 mijë eurosh për një çështje pronash në Butrin, kërkojnë gjykim të shkurtuar.

Gjyqtarja Andrea kлrkon gjykim tл shkurtuar, akuzohet pлr korrupsion

Botasot - 13.01.2017

Ditën e sotme është zhvilluar seanca e gjyqtares të akuzuar për korrupsion pasiv Majlinda Andrea. Gjatë kësaj seance mësohet se ajo ka kërkuar gjykim të shkurtuar.

Shtyhet procesi ndaj gjyqtares Majlinda Andrea

Mapo - 13.01.2017

Është shtyrë për në 17 janar procesi ndaj gjyqtares Majlinda Andrea dhe të pandehurve të tjerë. Kjo gjyqtare akuzohet për korrupsion pasiv, që ka në qendër pagimin e 50 mijë eurove për një verdikt ...

Çifti Andrea i akuzuar për korrupsion, kërkon gjykim të shkurtuar

RTSH - 13.01.2017

Anëtarja e pezulluar e Gjykatës së Lartë Majlinda Andrea dhe bashkëshorti i saj, të akuzuar për një aferë korruptive me vlerë 50 mijë euro, i kërkuan Gjykatës së Lartë zhvillimin e një proçesi ...

Majlinda Andrea dhe 3 të tjerë kërkojnë gjykim të shkurtuar

ABC News - 13.01.2017

Gjyqtarja e pezulluar e Gjykatës së Lartë Majlinda Andrea, ndryshe nga bashkëshorti i saj, kërkon gjykim të shkurtuar nga ish-kolegët. Me ndihmën e avokatit, pasi vet gjyqtarja nuk kishte preferuar ...

Dëshmia e burrit të gjyqtares: Lekët i kisha për biznesin, ja pse iu shmanga Drejtësisë

Java News - 13.01.2017

Gjykata e Lartë liroi dje nga paraburgimi Odhise Andrean, bashkëshortin e gjyqtares së pezulluar të kësaj gjykate, Majlinda Andrea, të dy të akuzuar për një aferë korruptive me vlerë 50 mijë euro.

Dosja “Ksamili”/ Gjyqtarja Majlinda Andrea kërkon gjykim të shkurtuar

Java News - 13.01.2017

E vënë nën akuzë për korrupsion pasiv, gjyqtarja Majlinda Andrea kërkon gjykim të shkurtuar. Kjo ka bërë që seanca ndaj saj të shtyhet për në 17 janar dhe një provë për pranimin e akuzës.

Odhise Andrea refuzon gjykimin e shkurtuar

Vision Plus - 13.01.2017

Katër nga pesë te akuzuar në procesin gjyqësor per ryshfetin prej 50 mijë eurosh për çështjen e pronës në Butrin, kërkojnë gjykim të shkurtuar. Por, i vetmi që nuk pranoi një kërkesë të tillë ishte ...

Lirohet bashkëshorti i gjyqtares së pezulluar: Nuk kam bërë korrupsion, shumën e parave të filmuara e kam marrë borxh

SOT - 12.01.2017

Lirohet nga burgu bashkëshorti i gjyqtares së pezulluar Majlinda Andrea. Trupi gjykues i Gjykatës së Lartë është tërhequr për të marrë vendim lidhur me masën e sigurisë ndaj bashkëshortit të ...

Gjykata e Lartë lë në arrest shtëpie bashkëshortin e gjyqtares Andrea

Almakos - 12.01.2017

Gjykata e lartë ka vendosur masën e sigurisë për Odhise Andrean, bashkëshortin e gjyqtares Majlinda Andrea. Sipas vendimi të Gjykatës, Andrea nuk duhet të komunikojë me askënd tjetër veç ...

Ryshfeti 50 mijë euro/ Gjykata e Lartë jep vendimin për Odhise Andrean

LajmiFundit - 12.01.2017

Gjykata e Lartë ka dhënë sot vendimin për Odhise Andrea, bashkëshortin e gjyqtares Majlinda Andrea. Odhise, i cili u vetëdorëzua tre ditë më parë në polici pasi akuzohej bashkë me bashkëshorten për ...

Gjykata e Lartë, arrest shtëpie bashkëshortit të gjyqtares

Top Channel - 12.01.2017

Gjykata e Lartë caktoi paraditen e së enjtes masën e sigurisë “arrest shtëpie” për Odhise Andrean, bashkëshortin e gjyqtares së Gjykatës së Lartë, tashmë të pezulluar Majlinda Andrea, të cilët ...

Gjykata e Lartë, arrest shtëpie bashkëshortit të gjyqtares

Zhurnal - 12.01.2017

Tiranë, 12 Janar - Gjykata e Lartë caktoi paraditen e së enjtes masën e sigurisë “arrest shtëpie” për Odhise Andrean, bashkëshortin e gjyqtares së Gjykatës së Lartë, tashmë të pezulluar Majlinda ...

Bashkëshorti i gjyqtares mohon korrupsionin: Paratë e filmuara ishin borxh

Ora news - 12.01.2017

Trupi gjykues i Gjykatës së Lartë është tërhequr për të marrë vendim lidhur me masën e sigurisë ndaj bashkëshortit të gjyqtares së pezulluar Majlinda Andrea.

Ryshfeti 50 mijë euro/ Bashkëshorti i gjyqtares, Odhise Andrea i shpëton burgut

BalkanWeb - 12.01.2017

TIRANE- Odhise Andrea, bashkëshorti i gjyqtares Majlinda Andrea, i cili u vetëdorëzua tre ditë më parë në polici pasi akuzohej bashkë me bashkëshorten për korrupsion pasiv ka mundur t’i shpëtojë ...

Korrupsioni me pronat, arrest shtëpie për Odhise Andrean

Mapo - 12.01.2017

Odhise Andrea, bashkëshorti i gjyqtares së Gjykatës së Lartë, Majlinda Andrea do të qëndrojë në arrest shtëpie. Gjykata e Lartë ka hedhur kështu poshtë kërkesën e prokurorisë, e cila kërkoi lënien në ...

Gjykata e Lartë liroi nga qelia Odhise Andrean

ABC News - 12.01.2017

Trupa prej 5 gjyqtarësh të Gjykatës së Lartë, me relatore Evelina Qirjako, liroi sot nga qelia Odhise Andrean, duke i ndryshuar masën e sigurisë nga “arrest me burg” në arrest shtëpie.

Gjykata e Lartë, arrest shtëpie bashkëshortit të gjyqtares

Botasot - 12.01.2017

Gjykata e Lartë caktoi paraditen e së enjtes masën e sigurisë “arrest shtëpie” për Odhise Andrean, bashkëshortin e gjyqtares së Gjykatës së Lartë, tashmë të pezulluar Majlinda Andrea, të cilët ...

“Arrest shtëpie” për Odhise Andrean, mori para në emër të gruas gjyqtare

RTSH - 12.01.2017

“Nuk kam bërë korrupsion, çdo gjë e sajuar nga prokuroria. Shuma e parave të filmuar e kam marrë borxh nga Petraq Dashi për një biznes që kam hapur më parë”.

Afera 50 mijë euro/ Burri i gjyqtares: Paratë i mora se më duheshin por…(gjykata e liron)

Java News - 12.01.2017

Bashkëshorti i gjyqtares Majlinda Andrea ka folur në lidhje me akuzat ndaj tij për aferën 50 mijë euro. Ai ka sulmuar prokurorinë në seancën e mbajtur në Gjykatën e Lartë për masën e sigurisë.

Gjykata liron Odhise Andrean

Vision Plus - 12.01.2017

Gjykata e Lartë e ka lënë të lirë Odhise Andrean, bashkëshortin e gjyqtares Majlinda Andrea. Në seancën e kësaj të enjte, Prokuroria kërkoi lënien në burg të Andreas, por avokati i tij mohoi akuzat ...

Hetimet, bashkëshorti i gjyqtares Majlinda Andrea hyri ilegalisht në Shqipëri

SOT - 11.01.2017

Odhise Andrea, bashkëshorti i gjyqtares së pezulluar Majlinda Andrea që u vetëdorëzua në polici dy ditë më parë, ka arritur të hyjë në territorin shqiptar në mënyrë ilegale.

Ryshfet 50 mijë euro, një akuzë e re për burrin e gjyqtares

Albeu.com - 11.01.2017

Një akuzë e re është ngritur për burrin e gjyqtares Majlinda Andrea . Mësohet se një ditë pas vetëdorëzimit në Policinë e Tiranës, Odhise Andrea vihet nën një akuzë tjetër, veç asaj për korrupsion me ...

Shtohen akuzat mbi burrin e gjyqtares Andrea

LajmiFundit - 11.01.2017

Një ditë pas vetëdorëzimit në Policinë e Tiranës, Odhise Andrea vihet nën një akuzë tjetër, veç asaj për korrupsion me bashkëshorten gjyqtare në Gjykatën e Lartë, Majlinda Andrea.

“Çështja Andrea”, bashkëshorti i gjyqtares dyshohet “për kalim të paligjshëm të kufirit”

RTSH - 11.01.2017

Bashkëshorti i Gjyqtares së Gjykatës së Lartë, Odise Andrea i akuzuar për marrjen e 50 mijë eurove në favor të një vendimi gjyqësor, nuk ka pranuar të japë detaje para prokurorëve për mënyrën e ...

DËSHMIA/ Bashkëshorti i gjyqtares Andrea: "Do ti dal vetes për zot"

Albeu.com - 10.01.2017

Odise Andrea , bashkëshorti i gjyqtares Majlinda Andrea , i cili u dorëzua një ditë më parë në polici , ka deklaruar para uniformave blu se ka ardhur në Shqipëri dhe do ti dal vetë vetes për zot.

Zbardhet dëshmia e Odise Andrea: U dorëzova për t’i dal vetes për zot. Akuzat e pavërteta

LajmiFundit - 10.01.2017

Zbulohet dëshmia e burrit të ish-gjyqtares Majlinda Andrea, Odise Andrea një ditë pas dorëzimit të tij në polici. Ai ka hedhur poshtë akuzat që rëndojnë ndaj tij për ‘korrupsion pasiv’, duke shtuar ...

Ja dëshmia e burrit të ish-gjyqtares: U dorëzova për t’i dal vetes për zot. Akuzat e pavërteta

SOT - 10.01.2017

Një ditë pas dorëzimit të tij në polici, zbardhet dëshmia e burrit të ish-gjyqtares Majlinda Andrea, Odise Andrea ka arritur të mësojë se çfarë ka deklaruar Andrea para oficerëve të policisë.

Dorлzohet nл polici bashkлshorti i gjyqtares Majlinda Andrea

Botasot - 10.01.2017

Odise Andrea, bashkëshorti i gjyqtares së Gjykatës së Lartë, Majlinda Andrea, u vetëdorëzua në polici. Odise Andrea, i cili ishte këshilltar në Komisionin e Sigurisë Kombëtare në Parlamentin shqiptar ...

Afera e korrupsionit, vetëdorëzohet burri i gjyqtares Andrea

RTSH - 10.01.2017

Pas më shumë se 6 muaj Odhise Andrea, burri i gjyqtares Majlinda Andrea është vetëdorëzuar në polici. Ai ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi akuzohet se ka bërë sekserin në një çështje të ...

Rrлfehet burri i gjyqtares Andrea: Ja ku u fsheha kлto muaj

Botasot - 10.01.2017

Odhise Andrea, bashkëshorti i ish-gjyqtares Majlinda Andrea, i akuzuar për korrupsion, ka deklaruar pas dorëzimit në Policinë e Tiranës se është kthyer në Shqipëri për t’i dalë zot, vetes së tij.

Odhise Andrea hyri ilegalisht në Shqipëri

ABC News - 10.01.2017

Odhise Andrea edhe pse i shpallur në kërkim me vendim gjykate, ka arritur të hyje në territorin shqiptar në mënyrë ilegale. ABC News ka verifikuar sistemin TIMS të policisë së shtetit, ku rezulton se ...

Publikohet dëshmia e burrit të gjyqtares në Polici: E vërteta për dosjen “Ksamili”

Java News - 10.01.2017

Zbardhet dëshmia e Odhise Andreas para hetuesve, ish-punonjës i Kuvendit të Shqipërisë dhe bashkëshorti i gjyqtares Majlinda Andrea i cili është dorëzuar ditën e djeshme në Drejtorinë e Policisë së ...

Andrea mohon akuzat

Vision Plus - 10.01.2017

Odise Andrea, bashkëshorti i gjyqtares së gjykatës së lartë, Majlinda Andrea, ka hedhur poshtë akuzat per korrupsion. Pas dorëzimit ne polici, Andrea shpreh se nuk ka lidhje me akuzat për ryshfetin ...

Burri i gjyqtares hyri ilegalisht në Shqipëri, në TIMS vazhdon të jetë në kërkim

Gazeta Tema - 10.01.2017

Odhise Andrea, bashkëshorti i gjyqtares së pezulluar të Gjykatës së Lartë edhe pse i shpallur në kërkim me vendim gjykate, hy ilegalisht në territorin shqiptar.

Në sistemin TIMS rezulton në kërkim, burri i gjyqtares Andrea hyri ilegalisht në Shqipëri

Java News - 10.01.2017

Odhise Andrea, bashkëshorti i gjyqtares së pezulluar të Gjykatës së Lartë edhe pse i shpallur në kërkim me vendim gjykate, hy ilegalisht në territorin shqiptar.

Rryshfeti 50 mijë euro, vetëdorëzohet në polici Odhise Andrea, burri i gjyqtares

LajmiFundit - 09.01.2017

Vetëdorëzohet në policinë e Tiranës Odhise Andrea, burri i gjyqtares Majlinda Andrea. Odhise Andrea ishte në kërkim ndërkombëtar për një rast rryshfeti prej 50 mijë eurosh të marra prej tij tek disa ...

Merr fund arratia, vetëdorëzohet burri i gjyqtares Andrea, u zhdukën me 50 mijë eurot e vjedhura, por lumturia e tyre ...

SOT - 09.01.2017

Ka përfunduar arratisja disa mujore e Odhise Andrea, ish-punonjësi i Kuvendit dhe bashkëshorti i gjyqtares së Gjykatës së Lartë, Majlinda Andrea. Andrea ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga ...

Skandali i korrupsionit, dorëzohet bashkëshorti i gjyqtares Andrea

Albeu.com - 09.01.2017

Bashkëshorti i gjyqtares Majlinda Andresa, Odhise Andrea , ish-punonjës i Kuvendit të Shqipërisë është dorëzuar ditën e sotme në Polici. Lajmin e ka konfirmuar avokati Ardian Visha.

Dorëzohet në polici bashkëshorti i gjyqtares Majlinda Andrea

Top Channel - 09.01.2017

Odise Andrea, bashkëshorti i gjyqtares së Gjykatës së Lartë, Majlinda Andrea, u vetëdorëzua në polici. Odise Andrea, i cili ishte këshilltar në Komisionin e Sigurisë Kombëtare në Parlamentin shqiptar ...

Ryshfeti 50 mijë euro, dorëzohet në polici bashkëshorti i gjyqtares Majlinda Andrea

Almakos - 09.01.2017

Bashkëshorti i gjyqtares Majlinda Andrea është vetëdorëzuar në policinë e Tiranës pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar. Burime policore thonë se Odise Andrea është dorëzuar në orët e vona të ...

Ryshfeti/ Zbardhet dëshmia e burrit të ish-gjyqtares: U dorëzova për t’i dal vetes për zot. Akuzat e pavërteta

BalkanWeb - 09.01.2017

TIRANE- Një ditë pas dorëzimit të tij në polici, zbardhet dëshmia e burrit të ish-gjyqtares Majlinda Andrea, Odise Andrea. ‘News24’ dhe ‘BalkanWeb’ ka arritur të mësojë se çfarë ka deklaruar Andrea ...

Dorëzohet në polici, burri i gjyqtares që hetohet për korrupsion

Mapo - 09.01.2017

Ka përfunduar arratisja disa mujore e Odhise Andrea, ish-punonjësi i Kuvendit dhe bashkëshorti i gjyqtares së Gjykatës së Lartë, Majlinda Andrea. Andrea ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga ...

Ryshfeti 50 mijë euro, dorëzohet bashkëshorti i ish-gjyqtares

Ora news - 09.01.2017

Bashkëshorti i ish-gjyqtares Majlinda Andresa është vetëdorëzuar në policinë e Tiranës pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar. Odise Andrea është dorëzuar në orët e vona të mbrëmjes së sotme (9 ...

Detajet/ Si hyri në Shqipëri burri i gjyqtares Andrea dhe më kë e piu kafen pak para dorëzimit në polici

BalkanWeb - 09.01.2017

TIRANE- Pak minuta pas vetëdorëzimit në policinë e Tiranës, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për akuzuan e korrupsionit pasiv, zbulohet se si ka arritur të kthehet sërish në Tiranë, Odhise ...

Piu kafe para policisë, pastaj shkoi u vetëdorëzua

Gazeta Express - 09.01.2017

Odhise Andrea, burri i gjyqtares Majlinda Andrea është vetëdorëzuar në ...

Afera 50 mijë euro, vetëdorëzohet në polici bashkëshorti i gjyqtares Majlinda Andrea

Java News - 09.01.2017

Pas disa muajsh në kërkim, është vetëdorëzuar në polici bashkëshorti i gjyqtares Majlinda Andrea, Odhise Andrea i cili u vu në qendër të një skandali korrupsioni në muajin Korrik të vitit të shkuar.

Skandali i korrupsionit në drejtësi, dorëzohet në polici bashkëshorti i gjyqtares Majlinda Andrea

Gazeta Tema - 09.01.2017

Odise Andrea, bashkëshorti i gjyqtares së Gjykatës së Lartë, Majlinda Andrea, u vetëdorëzua në polici. Odise Andrea, i cili ishte këshilltar në Komisionin e Sigurisë Kombëtare në Parlamentin shqiptar ...

Piu kafe para policisë, pastaj shkoi u vetëdorëzua

Tetova Sot - 09.01.2017

Odhise Andrea, burri i gjyqtares Majlinda Andrea është vetëdorëzuar në polici. Ai ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi akuzohet se ka bërë sekserin në një çështje të bashkëshortes së tij, ku ...