TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kreu i Shëndetësisë flet për energjinë elektrike

Gazeta Start - 09.11.2014

Tiranë – Aksionet kundër vjedhjes së energjisë elektrike i ndoqi këtë të diel ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqja. Aksionet po zhvillohet në zonën e Saukut në kryeqytet, ku ishte edhe ministri.

Një në pranga dhe dy në kërkim për energjinë në Vlorë

Albeu.com - 09.11.2014

Pasi kishin dëmtuar aparatët matës të energjisë elektrike në banesat e tyre, blutë e Vlorës kanë vënë në pranga një person dhe kane shpallur në kërkim dy të tjerë.

Dëmtuan aparatin matës për të vjedhur energjinë, arrestohet një person në Vlorë, 2 në kërkim

SOT - 09.11.2014

Policia e Vlorës ka arrestuar një person dhe ka shpallur në kërkim dy të tjerë, pasi akuzohen për vjedhje të energjisë elektrike. Sipas burimeve të policisë, është arrestuar 51-vjeçari, Baro Bregu, ...

Beqaj inspekton aksionin e OSHEE në Sauk: Zonë problematike me shifra alarmante të abuzimeve

SOT - 09.11.2014

Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, ka inspektuar paraditen e sotme aksionin e OSHEE, në Sauk të Vjetër, ku theksoi se abuzimet janë në shifra alarmante. "Abuzimet me energjinë në shifra alarmante.

OSHEE gjeti lidhje të paligjshme të energjisë, në pranga një biznesmene dhe dy faturistë

SOT - 09.11.2014

OSHEE gjatë aksionit për shkëputjen e lidhjeve të paligjshme të energjisë, ka vënë në pranga një biznesmene dhe dy faturistë. Shtetasja Floreta Belaj, u arrestua pasi në firmën e saj të përpunimit të ...

Vlorë, vjedhja e energjisë elektrike, procedohen penalisht 3 persona

BalkanWeb - 09.11.2014

VLORE - Policia e Vlorës arrestoi në kushtet e flagrancës një person si edhe shpalli në kërkim dy të tjerë me akuzën e vjedhjes së energjisë elektrike, pasi në banesat e tyre u konstatuan dëmtime të ...

Aksioni i OSHEE në Vlorë

ABC News - 09.11.2014

Tre faturiste dhe nje biznesmene u arrestuan sot ne Vlore gjate aksionit per energjine te OSHEE. Sipas policise Floreta Belaj u arrestua pasi ne firmen e saj te perpunimit te hekurit u gjet lidhje e ...

Beqaj inspekton aksionin e OSHEE në Sauk: Abuzimet me energjinë, shifra alarmante

BalkanWeb - 09.11.2014

TIRANE – Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj theksoi vendosmërinë e qeverisë për të vijuar operacionin kundër abuzimeve me energjinë elektrike. Ministri Beqaj inspektoi paraditen e sotme aksionin e ...

Stop vjedhjes së energjisë, aksioni shtrihet dhe në Devoll

Ora news - 09.11.2014

Aksioni i OSHEE për prerjen e lidhjeve të paligjshme është shtrirë edhe në rrethin e Devollit. Sipas nënprefektit të Devollit ky aksion nuk ka sjellë vetëm prerjen e qindra lidhjeve të paligjshme tek ...

Ministri i Shëndetësisë në aksionin kundër vjedhjes së energjisë

ABC News - 09.11.2014

Ministri i Shendetesise Ilir Beqja ndoqi nga afer aksionin per ndaljen e abuzimit me energjine elektrike te inspektoreve te Operatorit te Shperndarjes se Energjise Elektrike ne Komunen e Saukut.

Beqaj në krye të aksionit kundër vjedhjes së energjisë për një ditë

Ora news - 09.11.2014

Këtë të dielë ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj hoqi kostumin e numrit një të Shëndetësisë për të veshur një kostum tjetër, atë të një “kontrollori” të aksionit kundër vjedhjes së energjisë ...

Durrës, pranga pronarit të hotelit, akuzohet për vjedhje energjie

Gazeta Dita - 09.11.2014

Një 53-vjeçar është vënë në pranga nga policia e Durrësit, pasi akuzohet për vjedhje të energjisë elektrike. Burime nga Komisariati bënë me dije se ndaluan Nikoll Dh.

'Energjia', Beqaj: Humbjet sa 1/2 e shpenzimeve  të shëndetësisë

Shqiptarja - 09.11.2014

Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj ka ndjekur nga afër një aksion të inspektorëve të OSHEE-së për ndaljen e abuzimit dhe vjedhjes me energjinë elektrike në zonën e Komunës së Saukut, në Tiranë.

OSHEE: Rriten arkëtimet 25 % më shume se vjet

Vision Plus - 09.11.2014

Dy jave nga nisja e aksionit per te evidentuar abuzuesit e energjisë elektrike, ne te gjithë vendin janë prere 21 mije lidhje te paligjshme. Kjo shifër shoqërohet me nje shume rreth 540 milion leke ...

Vlorë, vjedhja e energjisë elektrike, policia procedon tre persona

AlbanianScreen - 09.11.2014

Vlorë - Policia e Vlorës arrestoi në kushtet e flagrancës një person si edhe shpalli në kërkim dy të tjerë me akuzën e vjedhjes së energjisë elektrike, pasi në banesat e tyre u konstatuan dëmtime të ...

Ahmetaj në terren kundër vjedhjes së energjisë: Humbën 150 milionë euro nga buxheti

SOT - 08.11.2014

Ministri i Ekonomisë Arben Ahmetaj, deklaroi se vjedhja e energjisë elektrike, i ka kushtuar buxhetit të shtetit 150 milionë euro humbje. Ministri Ahmetaj ka ndjekur në terren aksionet e OSHEE për ...

Autoriteti i Konkurrencës i kërkon ERE transparencë në procedurat e blerjes së energjisë

SOT - 08.11.2014

Autoriteti i Konkurrencës, pas një takimi konsultues me bordin drejtues të Entit Rregullator të Energjisë i ka kërkuar këtij të fundit të bëjë transparente rregullat dhe procedurat e blerjes së ...

Aksioni kundër vjedhjes së energjisë. Cani: Kursehen 7.6 milionë USD

ikub - 08.11.2014

Ministri i Financave ka inspektuar nga afër një aksion të OSHEE për shkëputjen e lidhjeve të paligjshme pranë “Rrugës së Kavajës” në Tiranë. Cani, i shoqëruar edhe nga drejtuesit e kompanisë u njoh ...

Akuzohet për vjedhje të energjisë, arrestohet 53-vjeçari në Durrës

Albeu.com - 08.11.2014

Një 53-vjeçar është vënë në pranga nga policia e Durrësit pasi akuzohet për vjedhje të energjisë elektrike . Burime nga policia bëjnë me dije se kanë arrestuar Nikoll Dhaskalin, 53 vjeç pronar i një ...

Cani: Nuk tolerojmë vjedhjen e energjisë, mbështesim OSHEE

SOT - 08.11.2014

Prej më shumë se 10 ditësh, Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) ka nisur një aksion mbarëkombëtar, me qëllim reduktimin e humbjeve të energjisë elektrike.

Vidhnin energjinë, arrestohet 1 biznesmen, një në kërkim

SOT - 08.11.2014

Policia e Vlorës ditën e sotme ka arrestuar një biznesmen dhe një tjetër është shpallur në kërkim nën akuzën e vjedhjes së energjisë elektrike. Sipas informacioneve të policisë, është arrestuar ...

Durrës, akuzohet për vjedhje të energjisë, arrestohet pronari i hotelit

SOT - 08.11.2014

Policia e Durrësit ka arrestuar ditën e sotme pronarin e një hoteli pasi akuzohet për vjedhje të energjisë elektrike. Sipas informacioneve, në pranga ka rënë shtetasi Nikoll Dhaskali, 53 vjeç.

Aksioni kundër vjedhjes së energjisë, arrestohen 4 persona, ndërpriten 311 raste ilegale

SOT - 08.11.2014

Policia e Shtetit edhe gjatë ditës së sotme ka vijuar në të gjithë vendin operacionin për identifikimin dhe vënien para drejtësisë të autorëve të lidhjeve të paligjshme të energjisë dhe vjedhjes së ...

Autoriteti i konkurencës kërkon transparencë për procedurat e blerjes së energjisë

ABC News - 08.11.2014

Komisioni i Konkurrencës i ka kërkuar Entit Rregullator të Energjisë të bëjë trasparente rregullat dhe procedurat e blerjes së energjisë për mbulimin e humbjeve.

Cani: Nga vjedhja e energjisë humbasim 150 mln euro në vit, s’do të lodhemi me aksionet

ABC News - 08.11.2014

Për të inspektuar mbarëvajtjen e aksioneve të energjisë në terren ka dalë edhe Ministri i Financave Shkëlqim Cani. Duke vënë në dukje rëndësinë që energjia ka për buxhetin e shtetit, ai theksoi se ...

Akuzohet për vjedhjen e energjisë, arrestohet pronari i një hoteli në Durrës

BalkanWeb - 08.11.2014

DURRËS- Një 53-vjeçar është vënë në pranga nga policia e Durrësit pasi akuzohet për vjedhje të energjisë elektrike. Burime nga policia bëjnë me dije se kanë arrestuar Nikoll Dhaskalin, 53 vjeç pronar ...

Vlorë, vidhnin energjinë arrestohet një biznesmen, një në kërkim

BalkanWeb - 08.11.2014

VLORË- Një biznesmen është vënë në pranga nga policia e Vlorës dhe një tjetër është shpallur në kërkim nën akuzën e vjedhjes së energjisë elektrike. Burime nga policia bëjnë me dije se kanë arrestuar ...

Tenderat e energjisë, Autoriteti i Konkurencës i jep rekomandime ERE-s

Ora news - 08.11.2014

Pas shqyrtimit të raportit të monitorimit të tregut të importit të energjisë Autoriteti i Konkurencës ka rekomanduar rishikim të proceduarave për importin e energjisë.

Vedhja e energjisë elektrike, gjatë 11 ditëve të operacionit janë arrestuar 278 persona

Ilirida - 08.11.2014

Gjatë 11 ditëve të operacionit kundër vjedhjes së energjisë janë arrestuar 278, 240 nga të cilët janë pronarë biznesesh. Për shpërdorim detyre janë ndaluar 17 elektriçistë, 1 inxhinier dhe 6 ...

Energjia pa fashë…

Gazeta Dita - 08.11.2014

Në mjediset politike dhe jo vetëm, temë e ditës është: Do të rritet apo jo çmimi i energjisë elektrike. Opozita është kapur fort pas një shifre të Entit Rregullator të Energjisë dhe me atë kërkon të ...

Fier, pranga elektricistit për energjinë, akuzë tregtarit që sulmoi INUV

Gazeta Dita - 08.11.2014

Një elektricist u arrestua për favorizim të vjedhjes së energjisë elektrike, kurse një pronar dyqani u procedua për sulmin ndaj inspektorëve të INUV-it të Bashkisë Fier.

Aksioni për vjedhjen e energjisë

Vision Plus - 08.11.2014

Deri më sot kompania e shpërndarjes së energjisë ka prerë 18 mijë lidhje të paligjshme të energjisë elektrike, ndërkohë që deri në fund të këtij viti humbjet në rrjet pritet të shkojnë deri në 32%.

"Energjia", Cani: I shkojmë deri në fund aksionit, vjedhësit para ligjit

Shqiptarja - 08.11.2014

Shefi i financave Shkëlqim Cani ka siguruar se qeveria është e vendosur të t’i shkoj deri në fund luftës ndaj vjedhjes së energjisë elektrike. Pasi ka marrë pjesë në një aksion të OSHEE në rrugën e ...

Vjedhja e energjisë, Cani: Paguani, ose dënoheni. 1 pronar hoteli në pranga

Gazeta Idea - 08.11.2014

Tiranë- I pranishëm në një nga aksionet e OSHEE, në “Rrugën e Kavajës”, në Tiranë, ministri i Financave, Shkëlqim Cani tha sot se qeveria nuk do të tolerojë vjedhjen e energjisë elektrike.

Autoriteti i Konkurencës rekomandon rishikimin e procedurave të blerjes së energjisë. Kjo, pas skandalit të para disa ...

Respublica - 08.11.2014

Autoriteti i Konkurencës ka marrë dje, ma datë 7 nëntopr, një vendim, përmes të cilit rekomandon sesi duhet të procedohet në tregun e prokurimit të energjisë elektrike, me synim rritjen e konkurencës.

Vjedhja e energjisë, 3 biznesmenë në pranga, e një elektricist në Përmet

Shqiptarja - 08.11.2014

TIRANE - Katër persona janë vënë në pranga dhe 4 të tjerë janë shpallur në kërkim, gjatë aksionit të sotëm e OSHEE dhe Policisë së Shteti kundër vjedhjes së energjisë.

Vjedhësit e energjisë, priten lidhjet e paligjshme te rruga e Kavajës

AlbanianScreen - 08.11.2014

Tiranë - Operacioni i OSHEE-së, i mbështetur nga policia e shtetit është përqendruar mesditen e së shtunës në zonën e rrugës së Kavajës në kryeqytet. Inspektorët e drejtorisë së OSHEE të Tiranës janë ...

Edhe KESH kërkesë për rritjen e energjisë

Gazeta Start - 07.11.2014

Tiranë – Qeveria pretendon se nuk do të rritet çmimi i energjisë, e nga ana tjetër kompanitë publike që merren me energjinë po bëjnë një e nga një kërkesë për rritjen e çmimit të këtij produkti.

Aksionet ndaj familjeve

Gazeta Start - 07.11.2014

Tiranë – Aksioni kundër vjedhjes së energjisë do të shtrihet në çdo lagje dhe shtëpi. Pas aksioneve kundër bizneseve, tashmë e kanë radhët aksionet nëpër familje.

Basha: Rama të mos rrisë çmimin e energjisë dhe të amnistojë faturat e CEZ

SOT - 07.11.2014

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama, që të mos rrisë çmimin e energjisë dhe të amnistojë faturat që CEZ-i u ka vendosur qytetarëve në mënyrë abuzive.

Vjedhja e energjisë elektrike, arrestohen në flagrancë 3 persona

SOT - 07.11.2014

Tre raste të vjedhjes së energjisë elektrike janë konstatuar në Durrës gjatë aksionit të OSHEE. Mësohet se aksioni i OSHEE-së është përqendruar kryesisht në zonën e ish-kënetës dhe se në flagrancë ...

Valë arrestimesh për vjedhjen e energjisë

Albeu.com - 07.11.2014

Mbrëmjen e djeshme, policia në një tjetër aksion ka vënë në pranga tre persona të cilët akuzohen për vjedhje të energjisë elektrike . Tre persona të cilët janë kapur në flagrancë duke vjedhur ...

Elbasan, banorët :Të na falen kamatëvonesat e energjisë

SOT - 07.11.2014

Në lagjen “Fushë Mbret” në qytetin e Elbasanit është përqendruar aksioni për ndërprerjen e energjisë elektrike, ku sipas autoriteteve regjistrohen një numër i konsiderueshëm familjesh që nuk kanë ...

Aksioni i energjisë, Gjiknuri: Opozita po pengon reformat

SOT - 07.11.2014

Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri tha për mediat se aksioni i gjerë i nisur kundër vjedhësve të energjisë elektrike po ecën me sukses dhe do të vijojë me kontrolle të përditshme në ...

Gjiknuri: Për 10 ditë, 542 mln lekë në arkën e OSHEE

ikub - 07.11.2014

Gjiknuri është shprehur se për 10 ditë aksion kundër vjedhësve të energjisë elektrike, janë grumbulluar 542 milion lekë në arkën e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike.

Vjedhja e energjisë, Ahmetaj: Qytetarët të paguajnë dhe të shkëpusin vullnetarisht lidhjet e paligjshme

SOT - 07.11.2014

Në kuadër të aksionit të nisur nga Qeveria për prerjen e lidhjeve të paligjshme të energjisë, Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj, zhvilloi sot një vizitë në ...

Aksioni OSHEE në Lezhë, arrestohen 15 persona, mes tyre një faturist

SOT - 07.11.2014

Në kuadër të aksionit të OSHEE, kanë përfunduar në pranga 15 persona, ku mes tyre është arrestuar edhe një faturist, të akuzuar për vjedhjen e energjisë elektrike.

Policia e Lezhës në aksion për energjinë, arreston 15 persona

Albeu.com - 07.11.2014

Nga aksioni i nisur më herët sa i takon vjedhjes së energjisë elektrike , policia e Lezhës ka arrestuar 15 persona, ku mes tyre është edhe një faturist.

Shqipëri, shkon në 270 numri i të arrestuarve për hajni të energjisë

Lajmi.net - 07.11.2014

Policia e Shqipërisë ka arrestuar 270 persona në 10 ditët e para të operacionit "Hajdutët shqiptare të Energjisë", ndërsa ka ndërprerë 4,359 lidhje të paligjshme.

Lezhë: Arrestohen 15 persona për vjedhje të energjisë

ikub - 07.11.2014

Policia e Lezhës ka vënë në pranga 15 persona për vjedhje të energjisë si edhe për lidhje të paligjshme. Sipas policisë së Lezhës gjatë periudhës 28 tetor-7 nëntor janë evidentuar 28 raste të ...

Vlorë: Favorizuan debitorin, procedim penal dy punonjës të OSHEE

ikub - 07.11.2014

Në kuadër të aksionit kundër vjedhjes së energjisë elektrike policia e Vlorës ka nisur procedim penal ndaj ish-shefit të lidhjeve të energjisë elektrike si edhe faturistit të Operatorit të ...

Vlorë, proçedohen penalisht ish-shefi i lidhjeve të energjisë dhe faturisti, favorizuan debitorin në shumën 8 mln lekë

SOT - 07.11.2014

Në kuadër të aksionit kundër vjedhjes së energjisë, policia e qytetit të Vlorës ka nisur proçedimin penal ndaj ish-shefit të lidhjeve të energjisë e kontratave të OSHEE në Vlorë dhe për një faturist ...

278 të arrestuar në 11 ditë operacion kundër vjedhjes së energjisë.

ikub - 07.11.2014

Policia e Shtetit njofton se tashmë aksioni ka kaluar në një fazë tjeter të zhvillimit të tij. Në konferencën e rradhës për mediat mbi këtë çështje u tha se nga veprimet ekstensive të shtrira ...

ERE mblidhet sot shqyrton rritjen e çmimit të energjisë

Ora news - 07.11.2014

Bordi Drejtues i Entit Rregullator të Energjisë mblidhet sot për hapjen procedurave për të shqyrtuar kërkesat e kompanive të energjisë, OST dhe KESH për rritje të çmimit.

Tarifa e energjisë së KESH, pse u kërkua rritje 50%. ERE, takim sot për aplikimet

Panorama - 07.11.2014

Foto ilustruese Enti Rregullator i Energjisë pritet që të mblidhet sot në takimin e parë të tij lidhur me aplikimet e dorëzuara pranë këtij institucioni nga ana e Operatorit të Sistemit të ...

Basha: Jo rritje të çmimit të energjisë, të amnistohen faturat abuzive të CEZ-it

Mapo - 07.11.2014

Kreu i PD-së: “Kërkojmë sot nga qeveria të mos rrisë në asnjë mënyrë çmimin e energjisë, por të marrë masa drastike për miradministrimin e Kompanisë së Shpërndarjes, uljen e humbjeve, dhe kryerjen me ...

Nevoja për bashkim të tregut energjetik të Europës Juglindore

Mapo - 07.11.2014

S erbia dhe Shqipëria duhet të luajnë një rol drejtues në mbështetjen e transformimit dhe integrimin e tregut rajonal energjetik në një të vetëm. Në prag të takimit të parë të shumëpritur të ...

Kostot nga HEC-et e vogla, KESH: Çmimi i energjisë me shumicë të rritet 50%

Mapo - 07.11.2014

Detyrimi i KESH-it për blerjen e sasisë së energjisë së prodhuar përtej planifikimit nga HEC-et e vogla dhe të pareflektuar në tarifat e miratuara prej ERE-s për periudhën 2012–2014, i ka shtuar ...

Elbasan, banorët në lagjen "Fushë Mbret": Të na falen kamatëvonesat e energjisë

BalkanWeb - 07.11.2014

ELBASAN - Aksioni për ndërprerjen e energjisë elektrike është përqëndruar së fundi në lagjen “Fushë Mbret” në qytetin e Elbasanit, ku sipas autoriteteve regjistrohen një numër i konsiderueshëm ...

“Energjia”, tani radha e qytetarëve. Gjiknuri: Opozita po pengon reformat

Ora news - 07.11.2014

Tiranë- 10 ditë pas nisjes, operacioni kundër hajdutëve të energjisë do hyjë në një fazë më intensive duke u shtrirë në çdo lagje dhe shtëpi. Paralajmërimi u bë nga Ministri i Energjetikës, Damian ...

Aksioni për energjinë, Gjiknuri: Nga 27 tetori, 470 milionë lekë në arkën e OSHEE

BalkanWeb - 07.11.2014

TIRANE – “Aksioni i gjerë i nisur kundër vjedhësve të energjisë elektrike po ecën me sukses dhe do të vijojë me kontrolle të përditshme në çdo lagje, rrugicë në çdo cep të vendit”.

Ministri Gjiknuri paralajmëron qytetarët

ABC News - 07.11.2014

Ministri i Energjitikës Damian Gjiknuri ka njoftuar fazën e dytë të aksionit kundër abuzuesëve dhe vjedhësve të energjisë elektrike. Këtë herë janë familjarët që do t’u nënshtrohen kontrolleve të ...

Operacioni kundër vjedhjes së energjisë, MB: Në 10 ditë, 270 të arrestuar. 99 persona në kërkim

Panorama - 07.11.2014

TIRANE- Ministria e Brendshme ben bilancin e dhjete diteve operacion kunder vjedhjes se energjise elektrike. Sipas saj, nga data 28 tetor kur nisi operacioni kundër vjedhjes së energjisë elektrike në ...

Çmimi i energjisë e taksat, protestat nisin më 22 nëntor

Panorama - 07.11.2014

Tryeza e djeshme e opozitës për energjinë Më 22 nëntor do të nisin protestat e para në Shqipëri. Gjatë tryezës mbi energjinë të Partisë Demokratike, ka qenë kreu i Bashkimit të Sindikatave Shqiptare, ...

Kërkesat e KESH dhe OST për rritje të çmimit

ABC News - 07.11.2014

Enti Rregullator i Energjisë Elektrike vendos të marrë në shqyrtim kërkesën e kompanive të energjisë KESH dhe OST për rritje të çmimit. ERE pritet të dalë në një perfundim në muajin dhjetor.

Lidhjet e paligjshme, Ahmetaj ndjek nga afër aksionin në ish-Kinostudio

Ora news - 07.11.2014

Në kuadër të aksionit të nisur nga Qeveria për prerjen e lidhjeve të paligjshme të energjisë, Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj, zhvilloi sot një vizitë në ...

Ahmetaj në terren: Vjedhja e energjisë, 150 milion humbje çdo vit

BalkanWeb - 07.11.2014

TIRANE- Ministri i Ekonomisë Arben Ahmetaj, ndjek në terren aksionet e OSHEE për ndërprerjen e energjisë elektrike. Gjatë aksionit për prerjen e lidhjeve të paligjshme në zonën e ish-Kinostudios, ...

Policia e Lezhës arreston 15 persona për vjedhjen e energjisë, mes tyre një faturist

BalkanWeb - 07.11.2014

LEZHE- Policia e Lezhës ka proceduar penalisht 29 persona për vjedhjen e energjisë elektrike. Mësohet se nga fillimi i aksionit, më 28 tetor në qarkun e Lezhës janë evidentuar 28 raste të vjedhjes së ...

“Energjia”, Gjiknuri e Ahmetaj paralajmërojnë aksione në çdo shtëpi

Ora news - 07.11.2014

Ministri i Energjisë ka paralajmëruar se do të hyjë shtëpi më shtëpi për të mbledhur çdo lek që është i papaguar si dhe për të ndalur vjedhjen e energjisë.

Çmimi i energjisë, ERE pranon aplikimin e KESH dhe OST për rritjen

Ora news - 07.11.2014

Enti Regullator i Energjisë Elektrikë ka vendosur që të marrë në shqyrtim kërkesën e OST dhe KESH për rishikim të tarifave. Kryetari i këtij institucioni Petrit Ahmeti ka deklaruar se marrja e këtij ...

Aksionet e OSHEE, kreu i PD-së në Pukë: Janë politike, faturimet abuzive

BalkanWeb - 07.11.2014

PUKË- Kreu i Partisë Demokratike në Pukë Prel Gjoni i cilëson politike aksionet e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike kundër vjedhësve të energjisë.

Aksioni ndaj vjedhësve të energjisë, Sondazhi në BalkanWeb: Do ketë efekte të përkohshme

BalkanWeb - 07.11.2014

TIRANË -Shumë mendojnë se aksioni i qeverisë për arrestimin e hajdutëve të energjisë do të japë efekte të përkohshme në uljen e humbjeve në sistemin energjetik.

Tenderat e energjisë, Autoriteti i Konkurrencës rekomandime ERE-s

Ora news - 07.11.2014

Pas hetimit të skandalit të OSHEE për abuzimet me tenderat e energjisë, Autoriteti i Konkurrencës ka dalë me disa rekomandime, për të rritur konkurrencën në treg.

Aksioni për energjinë në fazë të re, veprime intensive në bazë zone

Ora news - 07.11.2014

Aksioni kundër vjedhjes së energjisë elektrike ka hyrë në një fazë tjetër, në atë të veprimeve intensive në bazë zone ku do të qëndrohet deri në identifikimin dhe ndërprerjen e të gjitha lidhjeve të ...

Pas OST, dhe KESH kërkon rritje të çmimit për energjinë

Gazeta Dita - 07.11.2014

KESH ka kërkuar rritjen e çmimit të energjisë që i shet Operatorit të Shpërndarjes. Burime pranë Entit Rregullator të Energjisë (ERE) bëjnë të ditur se rritja që kërkohet nga KESH është me 54% më ...

KESH i kërkon ERE rritje të çmimit të energjisë në masën 54 përqind

Shqiptarja - 07.11.2014

TIRANE- Korporata Elektroenergjetike Shqiptare ka paraqitur pranë Entit Rregullator të Energjisë kërkesë për për rritje të ndjeshme të tarifës së energjisë, që ky institucion i shet Operatorit të ...

Berisha rikthehet sërish kryetar nxjerr PD në protesta për energjinë

Shqiptarja - 07.11.2014

TIRANE- Ish-kryeministri Berisha u ka bërë thirrje dje të gjithë qytetarëve që të bashkohen me 22 nëntor në tubimin “Shqipëria në protestë”. Protesta e paralajmëruar nga opozita zhvillohet kundër ...

Aksioni kundër vjedhësve të energjisë/ Gjiknuri: Thirrjet e opozitës për protesta synojnë të pengojnë reformat

Gazeta Tema - 07.11.2014

Aksioni i gjerë i nisur kundër vjedhësve të energjisë elektrike po ecën me sukses dhe do të vijojë me kontrolle të përditshme në cdo lagje, rrugicë në cdo cep të vendit.

Gjiknuri: Thirrjet e opozitës për protesta synojnë të pengojnë reformat

Gazeta Dita - 07.11.2014

Ministri i Energjitikës, Damian Gjiknuri, ka thënë se aksioni kundër vjedhësve të energjisë elektrike po ecën me sukses. Sipas tij, aksioni do të vijojë me kontrolle të përditshme në çdo lagje, ...

Aksioni kundër vjedhjes së energjisë, arkëtohen 542 mln lekë për 10 ditë

Gazeta Idea - 07.11.2014

Tiranë- “Aksioni i gjerë i nisur kundër vjedhësve të energjisë elektrike po ecën me sukses dhe do të vijojë me kontrolle të përditshme në çdo lagje, rrugicë në çdo cep të vendit”, bër ime sot ...

OSHEE, aksion në Elbasan

Vision Plus - 07.11.2014

Operacioni i OSHEE ndaj abuzuesve të energjisë elektrike në Elbasan përgjatë muajit tetor është fokusuar edhe tek familjarët duke ndërprerë energjinë jo vetëm për lidhjet e paligjshme por edhe për ...

Aksioni kundër vjedhjes së energjisë elektrike/Ahmetaj: Qytetarët të paguajnë faturat

Gazeta Tema - 07.11.2014

Në kuadër të aksionit të nisur nga Qeveria për prerjen e lidhjeve të paligjshme të energjisë, ministri i Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj, zhvilloi një vizitë në terren ...

Shtohen 540 milion lekë arkëtime

Vision Plus - 07.11.2014

Aksioni i nisur nga qeveria për te ndëshkuar vjedhësit e energjisë elektrike nga bizneset, tashme do te shtrihet tek abonentët familjar. Ministri i Energjisë Damian Gjiknuri, deklaroi se grupi ...

Gjiknuri: Aksioni ndaj çdo abuzimi beteja e qytetarëve të ndershëm

Shqiptarja - 07.11.2014

Aksioni i gjerë i nisur kundër vjedhësve të energjisë elektrike po ecën me sukses dhe do të vijojë me kontrolle të përditshme në çdo lagje, rrugicë në çdo cep të vendit.

Lezhë, arrestohen 15 persona për vjedhje të energjisë elektrike

Shqiptarja - 07.11.2014

LEZHE - Gjatë aksionit të OSHEE dhe Policisë së Shtetit kundër vjedhjeve të energjisë dhe lidhjeve të paligjshme të energjisë elektrike, në Lezhë janë arrestuar 15 persona për periudhën 28 tetor - 7 ...

Vjedhja e energjisë elektrike, në 11 ditë 278 persona të arrestuar

Shqiptarja - 07.11.2014

Operacioni i Policisë së Shtetit në bashkëpunim me OSHE për identifikimin dhe vënien para drejtësisë të autorëve të lidhjeve të paligjshme të energjisë dhe vjedhjes së energjisë elektrike ka vijuar ...

10 ditët e operacionit, 542 mln lekë në arkën e OSHEE

AlbanianScreen - 07.11.2014

Tiranë - Aksioni i OSHEE dhe policisë së shteti kundër vjedhjes së energjisë elektrike, ka shërbyer edhe si nxitje apo ndërgjësim i konsumatorëve për të paguar faturat e prapambetura.

Katër kërkesat e Bashës për energjinë

Gazeta Start - 06.11.2014

Tiranë – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka kërkuar nga qeveria që të mos e rrisë çmimin e energjisë elektrike. Ai zhvilloi sot një tryezë me ekspertë dhe deputetë të opozitës.

Konferencë për siguri energjetike të Ballkanit perëndimor

Idividi - 06.11.2014

Shkup, 5 nëntor 2014 (MIA) - Maqedonia të lidhet me sa më shumë furnizues të energjisë nga burime të ndryshme të mos jetë e varur nga një lloj i energjisë dhe nga një furnizues.

KESH i kërkon ERE rritje të çmimit të energjisë tek OSHEE

SOT - 06.11.2014

Korporata Elektroenergjetike Shqiptare kërkon rritjen e çmimit të shitjes së energjisë elektrike tek OSHEE. Mësohet se KESH-i ka depozituar një kërkesë tek ERE për rritjen e tarifës me të cilën i ...

Basha-Ramës: Lepuri fle tek çmimi i energjisë elektrike

Albeu.com - 06.11.2014

Edhe një herë tjetër, kreu i PD Basha i ka mëshuar faktit se aksioni kundër lidhjeve të paligjshme është një mënyrë për të fshehur rritjen e çmimit të energjisë elektrike .

Basha: Aksioni i energjisë përdoret për të fshehur rritjen e çmimit

SOT - 06.11.2014

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha organizon një tryezë me grupin e interesit me temë “Rritja e çmimit të energjisë rritje e varfërisë”. “Pse kryeministri nuk tregon sa do të jetë çmimi i ...

PD: Aksioni për ndërprerjen e lidhjeve të paligjshme fsheh rritjen e çmimit.

ikub - 06.11.2014

Partia Demokratike e konsideron thjesht një tymnajë për të fshehur të vërtetën, aksionin e qeverisë për ndërprerjen e lidhjeve të paligjshme në rrjetin energjitik.

Çuçi insepkton aksionin e OSHEE

ikub - 06.11.2014

Ministri për Marrëdhëniet me Pushtetin Vendor, Bledi Çuçi, i cili është edhe Koordinator Kombëtar për Strategjinë, ka garantuar se do të vazhdojë lufta ndaj atyre shtetasve dhe bizneseve që abuzojnë ...

Basha: Pse Rama nuk e tregon çmimin e energjisë?

Zhurnal - 06.11.2014

Kryetari i PD-së Lulzim Basha organizoi sot një tryezë me grupin e interesit me temë “Rritja e çmimit të energjisë rritje e varfërisë”. Kreu i demokratëve tha se qytetarët janë të revoltuar nga ...

Çuci ndjek nga afër aksionin e OSHEE: Beteja kundër vjedhjeve do shkojë deri në fund

SOT - 06.11.2014

Ditën e sotme aksionin e OSHEE kundër vjedhjes së energjisë elektrike, e ka ndjekur nga afër ministri për Çështjet Vendore, Bledi Çuci, i cili është shoqëruar edhe nga administratori i OSHEE, Arben ...

Vijon aksioni kundër vjedhjes së energjisë. 18 arrestime në ditën e 10-të.

ikub - 06.11.2014

18 persona janë arrestuar në ditën e 10-të të operacionit kombëtar kundër vjedhjes së energjisë elektrike. Në një njoftim të fundit nga policia e shtetit, e cila vazhdon mbështetjen e OSHEE për ...

Ndërprerja e energjisë nga OSHEE, protestojnë banorët në Elbasan: Nuk mund t'i paguajmë faturat

SOT - 06.11.2014

Pas aksionit të OSHEE për ndërprerjen e lidhjeve të paligjshme të energjisë elektrike, kanë protestuar banorët e Elbasanit, të cilët janë shprehur se e kanë të pamundur t'i paguajnë faturat.

Aksioni OSHEE, arrestohen 18 persona, ndërpriten 793 lidhje të paligjshme

SOT - 06.11.2014

Ka vijuar edhe gjatë ditës së sotme në të gjithë vendin, aksioni i OSHEE, për ndërprerjen e abuzimeve me energjinë elektrike, për identifikimin dhe vënien para drejtësisë të autorëve të lidhjeve të ...

Aksioni për energjinë, policia: Arrestohen 11 persona, 7 në kërkim

Mapo - 06.11.2014

Policia e Shtetit ka vijuar edhe dje zbatimin në terren të masave të posaçme për ndërprerjen e abuzimeve me energjinë elektrike, duke identifikuar dhe vënë para drejtësisë autorët e lidhjeve të ...

KESH i kërkon ERE-s rritjen e çmimit të shitjes së energjisë tek OSHEE

BalkanWeb - 06.11.2014

TIRANE – Korporata Elektroenergjetike Shqiptare kërkon rritjen e çmimit të shitjes së energjisë elektrike tek OSHEE. Mësohet se KESH-i ka depozituar një kërkesë tek ERE për rritjen e tarifës me të ...

KESH kërkon 50% rritje të çmimit të energjisë

Panorama - 06.11.2014

Drejtori i KESH, Agron Hetoja Korporata Elektroenergjetike Shqiptare ka dorëzuar aplikimin e saj për çmimin e energjisë pranë Entit Rregullator të Energjisë, duke kërkuar rritje me 50 për qind.

Pas OST-së edhe KESH kërkon rritjen e çmimit të energjisë

Ora news - 06.11.2014

Tirane- Enti Rregullator i Energjisë ka marrë sot kërkesën e dytë për rritjen e cmimit të energjisë. Pas Operatorit të Sistemit të Transmetimit, ka qenë Koorporata Energjetike Shqiptare që ka bërë ...

PD ngre zërin, apel qeverisë: Mos rrit çmimin e energjisë elektrike

Ora news - 06.11.2014

Tirane- Kryetari i PD-së Lulzim Basha organizon një tryezë me grupin e interesit me temë “Rritja e çmimit të energjisë rritje e varfërisë” “Pse kryeministri nuk tregon sa do të jetë çmimi i energjisë ...

Basha: Jo rritje të çmimit të energjisë, të amnistohen faturat abuzive të CEZ-it

BalkanWeb - 06.11.2014

TIRANE – Në një tryezë me ekspertë të energjisë dhe deputetë të opozitës, kryetari i PD-së Lulzim Basha i kërkoi qeverisë që të mos rrisë në asnjë mënyrë çmimin e energjisë elektrike dhe të amnistojë ...

Basha: Të mos rritet çmimi i energjisë elektrike

ABC News - 06.11.2014

Në një tryezë me ekspertë të energjisë dhe deputetë të opozitës, kryetari i PD-së Lulzim Basha i kërkoi qeverisë që të mos rrisë në asnjë mënyrë çmimin e energjisë elektrike dhe të amnistojë faturat ...

Aksioni i OSHEE, u ndërprenë dhjetëra lidhje të paligjshme në Vlorë

ABC News - 06.11.2014

Ka vazhduar ne te gjitha rrethet e vendi aksioni OSHEE per energjine. Policia ka qene prezente, ndersa dhe diten e sotme pati te shoqeruar dhe te arrestuar.

Aksioni për energjinë, Çuçi: Të vendosur për t’i shkuar deri në fund

Ora news - 06.11.2014

Këtë të enjte aksionin për vjedhjen e energjisë elektrike e ka ndjekur nga afër ministri për Çështjet Vendore. Edhe pse shumë larg dikasterit që ai drejton, Bledi Çuci, i shoqëruar nga administratori ...

Brenda një dite, 11 biznesmenë në pranga për energjinë e vjedhur

Ora news - 06.11.2014

Tiranë – Policia e Shtetit ka vijuar operacionin kundër hajdutëve të energjisë elektrike dhe ka vënë në pranga 11 pronarë biznesesh në të gjithë vendin.

Kërkesa e KESH për rritjen e tarifës me 50 %, News 24 zbulon arsyet

BalkanWeb - 06.11.2014

TIRANE- News 24 zbulon arsyet pse KESH ka kërkuar pranë Entit Rregullator të Energjisë rritjen e tarifës për OSHEE me 50%. Mësohet se korporata shtetërore e energjisë ndodhet aktualisht në një ...

Rritja e çmimit të energjisë, edhe KESH i drejtohet ERE-s me një kërkesë

Gazeta Tema - 06.11.2014

Një tjetër kërkesë për rritjen e çmimit të energjisë elektrike është depozituar pranë Entit Rregullator të Energjisë. Pas Operatorit të Sistemit të Transmetimit, edhe Koorporata Elektro-Energjetike ...

Basha: Aksioni, "mburojë" për të fshehur rritjen e çmimit të energjisë

Shqiptarja - 06.11.2014

Partia Demokratike ka akuzuar qeverinë se aksionin e nisur për të ndëshkuar gjithë vjedhësit po e përdor për të fshehur rritjen e çmimit të energjisë elektrike.

Basha: Qeveria të amnistojë faturat abuzive të CEZ, çmimi i energjisë të mos rritet

Gazeta Tema - 06.11.2014

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha kërkoi nga Qeveria që të mos rrisë në asnjë mënyrë çmimin e energjisë elektrike si dhe të amnistojë faturat që CEZ u ka vendosur qytetarëve në mënyrë ...

Basha: Jo rritje për energjinë

Vision Plus - 06.11.2014

Partia Demokratike i kërkon qeverise qe te mos ndryshoje çmimin e energjisë elektrike, pasi efektet qe do te ketë ne familjet shqiptare, por edhe me gjere ne ekonomi, do te jene te mëdha.

Banorët protestë ndaj OSHEE "S'kemi mundësi të paguajmë"

Shqiptarja - 06.11.2014

Banorët e lagjes “Skënderbej” në Elbasan protestojnë kundër ndërprerjes se energjisë elektrike. Edhe pse janë debitorë ata kërkojnë tolerim me faturat e parambetura, pasi ata janë të papunë, invalidë ...

Çuçi inspekton aksionin e OSHEE: Asnjë tolerim abuzuesve me energjinë

Shqiptarja - 06.11.2014

TIRANE - Ministri për Marrëdhëniet me Pushtetin Vendor Bledi Çuçi, njëherësh edhe Koordinator Kombëtar për Strategjinë kundër Korrupsionit garanton se lufta nuk do të ndalet ndaj atyre që abuzojnë me ...

Aksioni i OSSHE për energjinë, Çuçi inspekton

Vision Plus - 06.11.2014

Aksioni i OSSHE për prerjen e lidhjeve abuzive te energjisë elektrike ka vazhduar edhe ditën e sotme. Ndërhyrjen ne zonën e doganës tek sheshi “Shqiponja” e ka ndjekur edhe Ministri i i SHTETIT.

Basha: Të mos rritet çmimi i energjisë. Rama: Asnjë lëshim për hajdutët e dritave

Gazeta Idea - 06.11.2014

Tiranë- Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, i kërkoi qeverisë që të mos rrisë në asnjë mënyrë çmimin e energjisë elektrike dhe të amnistojë faturat që CEZ-i u ka vendosur qytetarëve në mënyrë abuzive.

Kërkesa e KESH për rritjen e çmimit të energjisë elektrike duket se është e detyruar

Gazeta Tema - 06.11.2014

Kërkesa e KESH sh.a. për rritjen e tarifës së shitjes me shumicë të energjisë elektrike nga 2.2 lekë/kWh në 3.3 lekë/kWh, duket se është e detyruar nga rrethanat e krijuara.

Aksioni kundër vjedhjes së energjisë 18 të arrestuar, 4 të tjerë në kërkim

Shqiptarja - 06.11.2014

TIRANE - Policia e Shtetit ka vijuar edhe sot zbatimin në terren të masave të posaçme për ndërprerjen e abuzimeve me energjinë elektrike, duke identifikuar dhe vënë para drejtësisë autorët e lidhjeve ...

KESH-i kërkon rritjen me 50% të çmimit të shitjes së energjisë tek OSHEE

Gazeta Idea - 06.11.2014

Tiranë- Korporata Elektroenergjetike Shqiptare kërkon rritjen e çmimit të shitjes së energjisë elektrike tek OSHEE. KESH-i ka depozituar një kërkesë tek ERE për rritjen e tarifës me të cilën i shet ...

Pogradec, vidhte energjinë elektrike, në pranga biznesmeni

Gazeta Dita - 06.11.2014

Një biznesmen u ndalua nën akuzën e vjedhjes së energjisë elektrike nga policia e Pogradecit. Gafurr B., 57 vjeç, banues në lagjen nr. 1, është kapur në flagrancë duke vjedhur energji elektrike në ...

Hajdutët e energjisë, një në pranga në Pogradec

AlbanianScreen - 06.11.2014

Pogradec - Operacioni "Hajdutët e energjisë" ka vijuar në qytetin e Korçës ku është arrestuar një person dhe ka nisur procedim penal për një tjetër. Burime zyrtare të policisë bëjnë të ditur se është ...

Opozita në Shqipëri i thotë jo rritjes së çmimit të energjisë

Kosova Live - 06.11.2014

Partia Demokratike e Shqipërisë (PD) ka konsideruar rritjen e çmimit të energjisë elektrike dhe të naftës, si tregues të rënies së ekonomisë, madje të sinjalizimit të një ekonomie drejt një ...

"Amnisti energjitike", Basha: Për faturat abuzive të CEZ

AlbanianScreen - 06.11.2014

Tiranë - Ndërsa pritet që në dhjetor ERE të miratojë tarifat e reja të energjisë elektrike, ku parashikohet heqja e fashës mbrojtëse prej 300 KV, Kryetari i PD-së, Lulzim Basha i ka kërkuar qeverisë ...

Aksioni i OSHEE në Fier

ABC News - 05.11.2014

OSHEE vazhdon te shoqeroje dhe te arrestoje ata qe kane bere lidhje te paligjeshme te energjise elektrike. Mes tyre ne pranga kane perfunduar tregtare e biznesmene, sic ishte rasti i arrestimit te ...

Kanë paguar energjinë

ABC News - 05.11.2014

Ne nje kohe qe OSHEE dhe policia po vene ne pranga personat qe nuk kane shlyer faturat e energjise, nje tjeter realitet perjeton fshati Markatomaj ne Lezhes.

‘Hajdutët’ e energjisë që po arreston qeveria

Mapo - 05.11.2014

N ë lagjen ‘5 Maji’ në Elbasan, ku vilat dykatëshe dhe goxha të kushtueshme bashkëjetojnë me shtëpitë modeste të familjeve rome, vjedhja e dritave është një sekret që e dinë të gjithë.

Lezhë, vidhet transformatori, fshati 5 ditë pa drita

Ora news - 05.11.2014

Aksioni për vjedhësit e energjisë, nuk ka mundur të gjejë edhe hajdutët e transformatorit në fshatin Markatomaj të Komunës Zejmen në Lezhë. Janë 100 familje abonentë të rregulltë të OSHEE që janë ...

Lushnje, arrestohet faturisti i OSHEE, kishte dijeni për një lidhje të paligjshme

BalkanWeb - 05.11.2014

LUSHNJE – Policia e Lushnjes arrestoi sot një faturist të OSHEE-së, i cili akuzohet për shpërdorim detyre. Burime nga policia bëjnë të ditur se faturisti Olsi Molla u arrestua pasi ishte në dijeni ...

Arrestohen 11 persona për vjedhje të energjisë, 1 punonjës i OSHEE në Lushnje

Ora news - 05.11.2014

Policia ka arrestuar 11 persona për vjedhje të energjisë, mes tyre edhe një punonjës i OSHEE në Lushnje për shpërdorim detyre, ndërsa janë shpallur në kërkim 7 persona.

Aksioni për energjinë, policia: Arrestohen 11 persona, 7 në kërkim

BalkanWeb - 05.11.2014

TIRANE- Policia e Shtetit ka vijuar edhe sot zbatimin në terren të masave të posaçme për ndërprerjen e abuzimeve me energjinë elektrike, duke identifikuar dhe vënë para drejtësisë autorët e lidhjeve ...

Lezhë, vidhet transformatori. 200 banorë mbeten pa energji

Vision Plus - 05.11.2014

Vjedhjet në qarkun e Lezhës nuk kursejnë as sistemin energjetik. Rasti i fundit është shënuar në fshatin Markatomaj, ku rreth 200 banorë prej disa ditësh janë pa energji elektrike, pasi është vjedhur ...

Vodhën energjinë, Policia arreston 11 persona

Gazeta Dita - 05.11.2014

Policia e Shtetit ka vijuar edhe sot aksionin për të vendosur para përgjegjësisë të gjithë ata që vjedhin energjinë elektrike. Përmes një njoftimi për mediat, Policia bën të ditur se janë arrestuar ...

Aksioni i OSHEE, arrestohen 11 persona për vjedhje të energjisë

Shqiptarja - 05.11.2014

TIRANË – OSHEE dhe Policia e Shtetit ka vijuar edhe gjatë ditës së sotme në të gjithë vendin aksionin kundër vjedhjes së energjisë elektrike. Deri në orën 19:00 të ditës së sotme janë arrestuar 11 ...

Lezhë, vidhet transformatori i fshatit Markatomaj, banorët 5 ditë pa drita

Shqiptarja - 05.11.2014

LEZHE - Fshati Markatomaj i komunës Zejmen të Lezhës ka rënë pre e vjedhjes se transformatorit të energjisë elektrike. Prej 5 ditësh rreth 200 banorë janë pa energji elektrike.

Vodhën energjinë në Fier, 35 në pranga dhe 15 në kërkim

AlbanianScreen - 05.11.2014

Fier - Operacioni i OSHEE dhe policisë së shtetit arreston 35 persona për vjedhje të energjisë në Fier, ndërsa 15 të tjerë janë shpallur në kërkim. Deri tani rezultojnë se jane kryere 1720 prerje të ...

Fier, arrestohet biznesmeni

Gazeta Start - 04.11.2014

Fier – Përveç familjeve, edhe biznesmenët nuk e paguajnë energjinë elektrike. Në qytetin e Fierit, një n53-vjeçar kishte ngritur një fabrikë sallami, por ndërkohë energjinë nuk e paguante energjinë ...

Kërcënuan elektriçistin pas ndërprerjes së energjisë, proçedohen penalisht tre persona

SOT - 04.11.2014

Policia e Durrësit ka nisur proçedimin penal në gjendje të lirë ndaj tre shtetasve, pasi akuzohen se kanë kanosur me fjalë një elektriçist, pasi ky i fundit u ka ndërprerë energjinë elektrike.

Aksioni OSHEE për lidhjet e paligjshme të energjisë elektrike, arrestohen 5 persona

SOT - 04.11.2014

OSHEE po vazhdon aksionin në të gjithë Shqipërinë kundër vjedhjes së energjisë elektrike, ku janë vënë në pranga 5 persona dhe po proçedohen penalisht 2 të tjerë.

OSHEE u ndërpret energjinë, Komuniteti rom proteston: Nuk kemi lekë t'a paguajmë

SOT - 04.11.2014

Komuniteti rom në qytetin e Beratit, ka protestuar kundër aksionit të OSHEE, ku prej dy javësh ata janë pa energji elektrike, pasi kanë rezultuar debitorë.

Ndërprerja e energjisë, romët e Beratit në protestë

ikub - 04.11.2014

Ndërprerja e energjisë elektrike për shkak të mospagimit të faturave të energjisë, ka shkaktuar protesta në radhët e komunitetit rom. Rreth 100 familje të këtij komuniteti janë mbledhur për të ...

Naço: 3 vjet burg kush vjedh e energjinë dhe dëmton matësit

SOT - 04.11.2014

Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço ka asistuar ditën e sotme gjatë nisjes së një dite inspektimi, në kuadër të aksionit të ndërmarrë nga OSHEE dhe Policia e Shtetit, kundër abuzimeve me energjinë ...

Në ditën e shtatë arrestohen 15 persona. Vijon aksioni kundër vjedhjes së energjisë.

ikub - 04.11.2014

Policia e shtetit njofton se deri në orën 19:00 të kësaj të marte janë arrestuar 15 persona, të cilët akuzohen për vjedhje të energjisë elektrike, si dhe janë shpallur në kërkim 3 persona të tjerë.

Vjedhja e energjisë, arrestohen 15 persona

SOT - 04.11.2014

Policia e Shtetit ka vijuar edhe gjatë ditës së sotme në të gjithë vendin zbatimin në terren të masave të posaçme për ndërprerjen e abuzimeve me energjinë elektrike, duke identifikuar dhe vënë para ...

Operacioni i OSHEE për energjinë

ABC News - 04.11.2014

Njeqind familje rome ne Berat protestuan mbreme për ndërprerjen e energjisë elektrike nga OSHEE . Me qirinj të ndezur në duar, ata pranojne qe jane debitore , por nuk kane par ate shlyejne faturat e ...

Berat,romët protestë për energjinë: Vini sahatët, pastaj paguajmë

Ora news - 04.11.2014

Berat - Ata jetojnë kryesisht në baraka dhe lëvizin shpesh ku të mundin për të siguruar mbijetesën. Megjithatë edhe komuniteti rom në Berat është përfshirë në aksionin e ndërmarrë nga OSHEE për ...

Kukës, fluks dosjesh në gjykatë, abonentët akuzohen për vjedhjen e energjisë

Ora news - 04.11.2014

Kukës - Gjykata e Kukësit, këto ditë është përballur me një numër të lartë çështjesh pas konstatimit nga ana e policisë dhe Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike të vjedhjes apo ...

Naço: Ndaj vjedhësve të energjisë nuk do të këtë asnjë amnisti

BalkanWeb - 04.11.2014

TIRANË- Ministri i Drejtësisë Nasip Naço ka kërkuar sot zbatimin e ligjit në kuadër të operacionit “Hajdutët e Energjisë Elektrike”. I pranishëm ditën e martë gjatë nisjes së një dite inspektimi, në ...

Policia e Shtetit vazhdon aksionin kundër vjedhjes së energjisë elektrike

BalkanWeb - 04.11.2014

TIRANE - Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit, nëpërmjet një deklarate për mediat, bëri me dije se “ka vijuar edhe gjatë ditës së sotme në të gjithë vendin zbatimin në terren të masave të ...

Berat, komuniteti rom protestë ndaj OSHEE: S'mund të paguajmë dritat

Shqiptarja - 04.11.2014

BERAT - Rreth 100 familje të komunitetit rom kanë protestuar pranë rrugës së lagjes “Pjeshkore” për ndërprerjen e energjisë elektrike nga OSHEE . Me qirinj të ndezur në duar, banorët ndërsa pranojnë ...

Ndërprerja e energjisë për debitorët, komuniteti rom në Berat proteston

Gazeta Tema - 04.11.2014

Rreth 100 familje të komunitetit rom protestuan pranë rrugës së lagjes “Pjeshkore” për ndërprerjen e energjisë elektrike nga OSHEE . Me qirinj të ndezur në duar, banorët një pjesë e të cilëve janë ...

Kukës,Gjykata 40 masa arrest  me burg,për vjedhësit e energjisë

Shqiptarja - 04.11.2014

KUKËS - Aksioni për të ndëshkuar vjedhësit e energjisë elektrike në Kukës është mbështetur nga prokuroria dhe gjykata, të cilat kanë kërkuar dhe vendosur burg për personat e arrestuar për vjedhje te ...

Vjedhja e energjisë, 45 kallëzime në Kukës

Vision Plus - 04.11.2014

45 kallëzime janë depozituar ne Prokurorinë e rrethit te Kukësit, ndërsa pritet te fillojnë proceset gjyqësore. Pjesa me e madhe e te proceduarve janë përfaqësues te biznesit, te tjerët abonentë ...

Naço: Nuk do të ketë amnisti për vjedhësit e energjisë elektrike

Gazeta Tema - 04.11.2014

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço ka kërkuar sot zbatimin e ligjit në kuadër të operacionit “Hajdutët e Energjisë Elektrike”. I pranishëm gjatë nisjes së një dite inspektimi, në kuadër të aksionit të ...

Vjedhja e energjisë, Naço: Asnjë amnisti si për biznesmenët dhe qytetarët

Gazeta Idea - 04.11.2014

Tiranë- Ka qenë ministri i Drejtësisë Nasip Naço ai që teksa ka inspektuar gjatë të martës aksionin e ndërmarrë nga OSHEE dhe Policia e Shtetit, kundër abuzimeve me energjinë elektrike, ka kërkuar ...

Tiranë, Naço në aksionin e OSHEE 'Nuk do ketë amnisti për abuzuesit!'

Shqiptarja - 04.11.2014

TIRANE - Ministri i Drejtësisë Nasip Naço ka inspektuar sot aksionin e OSHEE dhe Policisë së Shtetit, kundër abuzimeve me energjinë elektrike, në zonën e ish-Bllokut në Tiranë.

Operacioni i OSHEE dhe Policisë arrestohen 15 persona, 3 në kërkim

Shqiptarja - 04.11.2014

Ditën e sotme ka vijuar aksioni i OSHEE dhe Policisë së Shtetit për ndërprejen e energjisë elektrike për të gjithë debitorët dhe vjedhësit e energjisë në të gjith vendin.

Arrestimet për energjinë

Vision Plus - 04.11.2014

Drejtuesit e policisë dhe ata te OSHEE kane publikuar shifrat e arrestimeve per vjedhjen e energjisë elektrike gjate ditës se marte. 13 persona janë nen pranga, 11 nga te cilët pronare biznesesh.

Operacioni kundër vjedhjes së energjisë, në pranga 10 pronarë biznesesh

AlbanianScreen - 04.11.2014

Tiranë - 15 persona janë arrestuar ditën e hënë dhe shtatë të tjerë janë shpallur në kërkim. Ka qenë ky rezultati i një dite më parë në kuadër të operacionit kundër vjedhjes së energjisë.

Hajdutët e energjisë, Naço: Jo amnisti për të arrestuarit

AlbanianScreen - 04.11.2014

Tiranë - Nuk do të ketë amnisti për askënd që vjedh energji elektrike dhe arrestohet nga policia. Këshu ka deklaruar Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço, i cili ka marrë pjesë në një aksion të OSHEE ...

Vjedhja e energjisë në Shqipëri, arrestohen 6 biznesmenë dhe 5 elektriçistë

Ina - 03.11.2014

Policia e Shtetit ka vijuar sot zbatimin në terren të masave të posaçme për ndërprerjen e abuzimeve me energjinë elektrike. Sipas njoftimit zyrtar të OSHEE-së, deri në orën 19:00 të ditës së sotme, u ...

Vjedhja e energjisë, 4 të arrestuar në Elbasan

SOT - 03.11.2014

Policia e Elbasanit ka arrestuar 4 persona dhe ka shpallur në kërkim 2 të tjerë për vjedhje të energjisë. Personat e arrestuar akuzohen se kanë bërë në bashkëpunim me specialistë të OSHEE–së ...

Peleshi inspekton aksionin e OSHEE në Kombinat: Të vendosim barazinë përpara ligjit

SOT - 03.11.2014

Zëvendës/kryeministri, Niko Peleshi, inspektoi sot nga afër aksionin e OSHEE në bashkëpunim me Policinë e Shtetit kundër vjedhjes së energjisë elektrike në zonën e Kombinatit.

Brahimi: Të përmbyturit e Bërdicës të tolerohen nga OSHEE

ikub - 03.11.2014

Drejtori i Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike për zonën e veriut, Gledis Çeliku, ka deklaruar se aksioni i OSHEE-së nuk ka për qëllim penalizmin e abonentëve të cilët trajtohen me ...

Posta shqiptare zgjat oraret e shërbimeve për pagesat e energjisë

ikub - 03.11.2014

Aksioni i Operatorit të Shpërndarjes të Energjisë Elektrike po vijon ndërkohë posta shqiptare ka zgjatur oraret e shërbimeve për qytetarët. Në këtë mënyrë posta shqiptare po u vjen në ndihmë ...

Pagesa e energjisë, Posta Shqiptare zgjat oraret e shërbimit në të gjithë vendin

SOT - 03.11.2014

Posta Shqiptare në mbështetje të nismës së qeverisë shqiptare dhe OSSHE për të mbledhur detyrimet e qytetarëve për arkëtimet e energjisë elektrike, do të zgjasë oraret e shërbimit në zyrat postare në ...

Vijon operacioni kundër vjedhjes së energjisë. 15 të arrestuar në ditën e gjashtë.

ikub - 03.11.2014

Policia e Shtetit në të gjithë vendin ka vijuar zbatimin në terren të masave të posaçme për ndërprerjen e abuzimeve me energjinë elektrike, duke identifikuar dhe vënë para drejtësisë autorët e ...

PD: Borovina në burg pa prova. OSHEE: Është faktuar vjedhja e energjisë

BalkanWeb - 03.11.2014

TIRANE – Sipas Partisë Demokratike, aksioni kundër vjedhjes së energjisë elektrike po kthehet në gjueti shtrigash. Deputeti i PD-së, Keltis Kruja deklaroi se qytetari Bujar Brovina, prej 72 orësh ...

Vjedhja e energjisë elektrike, gjykata le në detyrim paraqitje ish drejtorin e QS, Bujar Brovina

BalkanWeb - 03.11.2014

TIRANË-‘ Detyrim paraqitje’ është masa që Gjykata e Tiranës ka dhënë për ish drejtorin e Qytetit Studenti Bujar Borovina. Ish drejtori i QS u ndalua tre ditë më parë nën akuzën e vjedhjes së ...

Operacioni për energjinë, arrestohen 6 biznesmenë dhe 5 elektriçistë

BalkanWeb - 03.11.2014

TIRANË -11 persona janë ndaluar ditën e sotme nën akuzën për vjedhje të energjisë elektrike. Policia bën me dije se 5 nga të ndaluarit janë elektriçistë të cilët kanë shpërdoruar detyrën.

Operacioni i OSHEE, u pritet energjia 77 familjeve në Stravec të Lushnjes

ABC News - 03.11.2014

OSHEE nderhyri sot ne fshatin Stravec te Lushnjes, ku 77 familjeve iu nderpre energjia elektrike. Sipas OSHEE keto familje nuk kishin shlyer faturat e energjise elektrike qe nga viti 2005.

Operacioni për energjinë, Rama: Gjyqësori po lëviz në drejtimin e duhur

Mapo - 03.11.2014

Kreu i qeverisë ka vlerësuar dje si inkurajuese rezultatet e para të operacionit kundër vjedhjes së energjisë. Ai ka përshëndetur edhe vendimet e gjykatave për të lënë në burg një pjesë të të ...

Energjia, lirohet Brovina, 17 të arrestuar në një ditë

Mapo - 03.11.2014

Në ditën e gjashtë të operacionit u arrestuan 17 persona, ndërmjet të cilëve edhe pesë punonjës të OSHEE-së. Gjykata liron ish-drejtorin e Qytetit Studenti, Bujar Brovina, reagojnë PD dhe PS Ka ...

Energjia, në pranga gjashtë biznesmenë e 5 elektricistë

Panorama - 03.11.2014

Olsi Isufaj, shef i Kujdesit ndaj Klientit në OSHEE Policia ka vijuar edhe dje operacionin në mbështetje të OSHEE-së, ku janë arrestuar 12 persona. Mes të arrestuarve gjashtë janë pronarë biznesesh ...

Aksioni i OSHEE, Peleshi: Jo vetëm për arsye ekonomike

BalkanWeb - 03.11.2014

TIRANE- Numri dy i qeverisë, Niko Peleshi ka inspektuar dje aksionin e OSHEE për energjinë në zonën e Kombinatit në kryeqytet. Zëvendëskryeministri Peleshi tha se aksioni i Operatorit të Shpërndarjes ...

“Energjia”, Peleshi inspekton aksionin në Kombinat: Vijon “lufta”

Ora news - 03.11.2014

Tiranë- Zëvendës.kryeministri, Niko Peleshi, inspektoi sot nga afër aksionin e OSHEE në bashkëpunim me Policinë e Shtetit kundër vjedhjes së energjisë elektrike.

Operacioni i OSHEE dhe Policisë kundër vjedhjes së energjisë

ABC News - 03.11.2014

Zv/kryeministri Niko Peleshi ka inspektuar punën e ekspertëve të OSHEE-së dhe Policisë së Shtetit kundër lidhjeve të paligjshme të energjisë. Nga zona e Kombinatit, në Tiranë, Peleshi deklaroi se ky ...

Bërdica pret dëmshpërblim për përmbytjet para se të shlyejë energjinë

Ora news - 03.11.2014

Shkodër - “Shteti shqiptar të dëmshpërblejë familjet e përmbytura në qarkun e Shkodrës dhe më pas me të drejtë të mbledhë paratë e energjisë elektrike tek debitorët”.

Pagesat e energjisë, Posta Shqiptare zgjat oraret e shërbimit për qytetarët shqiptarë

BalkanWeb - 03.11.2014

TIRANË- Posta Shqiptare u vjen në ndihmë qytetarëve, që në këtë mënyrë të eliminojnë radhët e gjata dhe brenda një kohe të shkurtër të paguajnë faturat e energjisë.

Aksioni kundër vjedhjes së energjisë, 15 në pranga, 10 pronarë biznesesh

Ora news - 03.11.2014

Në ditën e 7-të operacionit kundër vjedhjes së energjisë elektrike, Policia e Shtetit ka njoftuar se ka vënë në pranga 15 persona, ku 10 prej tyre janë pronarë biznesesh, ndërkohë që janë shpallur në ...

Aksioni për energjinë, Rama mbledh drejtuesit e operacionit

BalkanWeb - 03.11.2014

TIRANE- Në krye të një jave nga nisja e aksionit për prerjen e lidhjeve të paligjshme të energjisë, kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot në mbrëmje, drejtuesit e këtij aksioni.

Vjedhja e energjisë, në Elbasan 4 të arrestuar, kishin ndërhyrë te sahati

Shqiptarja - 03.11.2014

ELBASAN - Në vijim të aksionit për zbulimin e rasteve të vjedhjeve të energjisë dhe për vënien para drejtësisë se autorëve te cilet kryejne lidhje të paligjshme të energjisë, policia e Elbasanit ka ...

Burg për vjedhësit e energjisë

Vision Plus - 03.11.2014

11 persona te arrestuar me akuzën e vjedhjes se energjisë elektrike nëpërmjet lidhjeve te paligjshme kane dale përpara Gjykatës se Fierit per masën e sigurisë.

Aksioni i kundër vjedhjes së energjisë, Peleshi: Jo vetëm për arsye ekonomike

Gazeta Idea - 03.11.2014

Tiranë- Nurmi dy i qeverisë, Niko Peleshi, inspektoi sot nga afër aksionin e OSHEE në bashkëpunim me Policinë e Shtetit kundër vjedhjes së energjisë elektrike.

Aksioni i OSHEE-së në Tiranë Peleshi: Jo vetëm arsye ekonomike

Shqiptarja - 03.11.2014

TIRANE - Zëvendëskryeministri Niko Peleshi inspektoi sot nga afër aksionin e OSHEE në bashkëpunim me Policinë e Shtetit kundër vjedhjes së energjisë elektrike në zonën e Kombinatit në Tiranë.

Posta Shqiptare zgjat oraret e shërbimit për qytetarët

Gazeta Dita - 03.11.2014

Posta Shqiptare në mbështetje të nismës së qeverisë shqiptare dhe OSSHE për të mbledhur detyrimet e qytetarëve për arkëtimet e energjisë elektrike, do të zgjasë oraret e shërbimit në zyrat postare në ...

"Energjia", sot 15 të arrestuar mes tyre 10 pronarë biznesesh

Shqiptarja - 03.11.2014

15 të arrestuar si dhe 7 persona të shpallur në kërkim është bilanci i sotëm në aksionin e Policisë së Shtetit dhe OSHEE për vjedhësit e energjisë elektrike në gjithë vendin.

Vjedhja e energjisë, në burg 10 biznesmenë

Vision Plus - 03.11.2014

15 persona janë arrestuar pasi janë kapur duke vjedhur energjinë elektrike. Ky është bilanci i ditës se sotme qe policia ne bashkëpunim me kompaninë e shpërndarjes ka bere gjate aksionit ne te gjithë ...

Aksioni i OSHEE, arrestohen 6 biznesmenë dhe 5 elektriçistë

AlbanianScreen - 03.11.2014

Tiranë - Gjashtë biznesmenë dhe pesë punonjës të OSHEE janë ndaluar të dielën nga policia gjatë aksionit në terren. Sipas njoftimit të policisë, OSHEE është mbështetur nga blutë në 286 raste, ndërsa ...

Energjia, Peleshi: Mos të ndërpresim aksionin, derisa të marr fund abuzimi

AlbanianScreen - 03.11.2014

Tiranë - Aksioni i OSHEE-së dhe policisë kundër vjedhjes së energjisë elektrike, u inspektua nga Zëvendëskryeministri Niko Peleshi. Ai bëri një ndalese në zonën e Kombinatit në kryeqytet, ku OSHEE ...