TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

 Studentëve të Ferizajt nuk po u pëlqen rregullorja për ndarjen e bursave

Lajmi.net - 12.07.2015

Rregullorja e Komunës së Ferizajt për ndarjen e bursave ka sjellë shumë pakënaqësi në mesin e studentëve ferizajas. Një nen i kësaj rregullore që specifikon të drejtën e përfitimit të bursës ...

Ja se ç’më ndodhi sot në fakultetin e edukimit nga çifti Dreshaj-Baliu

Botasot - 12.07.2015

Në orën 830 ishte paraparë mbajtja e provimit nga lënda Letërsi për fëmijë, programi Fillor, unë asistente e lëndës jam e detyruar të asistoj në cilësinë e ndihmësit të profesoreshës Myrvete Dreshaj, ...

Studentëve të Ferizajt s’po ju pëlqejnë rregullat e reja për bursa

Koha.net - 12.07.2015

Rregullorja e Komunës së Ferizajt për ndarjen e bursave ka sjellë shumë pakënaqësi në mesin e studentëve ferizajas. Një nen i kësaj rregullore që specifikon të drejtën e përfitimit të bursës ...

​Studentëve të Ferizajt nuk po u pëlqen rregullorja për ndarjen e bursave

Botasot - 12.07.2015

Rregullorja e Komunës së Ferizajt për ndarjen e bursave ka sjellë shumë pakënaqësi në mesin e studentëve ferizajas. Një nen i kësaj rregullore që specifikon të drejtën e përfitimit të bursës ...

Studentëve të Ferizajt s’po ju pëlqejnë rregullat e reja për bursa

Telegrafi - 12.07.2015

Rregullorja e Komunës së Ferizajt për ndarjen e bursave ka sjellë shumë pakënaqësi në mesin e studentëve ferizajas. Një nen i kësaj rregullore që specifikon të drejtën e përfitimit të bursës ...

Studentëve të Ferizajt nuk po u pëlqen rregullorja për ndarjen e bursave

Yll Press - 12.07.2015

"Isha te zyrtarët e arsimit dhe ata më thanë se kriteri ka qenë përjashtues ngase vajza nuk i ka përfunduar provimet në afatin e paraparë. Asaj i ka mbetur edhe një provim dhe unë nuk e di pse ky ...

6.058 vende të lira në Konvikte për studentët

Portalb - 11.07.2015

Lajme lidhur me temën Përfundon tmerri i studentëve në “Goce Dellçev” Në konviktet studentore ende nuk ka nxemje Ministria i fsheh paratë për shtëpitë e studentëve Konvikti “Stiv Naumov” i ngjan një ...

MASH hapi konkurs për shfrytëzimin e konvikteve shtetërore

Zhurnal - 11.07.2015

Shkup, 11 korrik- Ministria e Arsimit dhe Shkencës hapi konkurs për shfrytëzimin e konvikteve shtetërore, në të cilën gjenden edhe 6085 vende të lira për student në vitin akademik 2015/2016, ...

MASH hapi konkurs për shfrytëzimin e konvikteve shtetërore

Botasot - 11.07.2015

Ministria e Arsimit dhe Shkencës hapi konkurs për shfrytëzimin e konvikteve shtetërore, në të cilën gjenden edhe 6085 vende të lira për student në vitin akademik 2015/2016.

MASH hapi konkurs për shfrytëzimin e konvikteve shtetërore

Tetova Sot - 11.07.2015

Ministria e Arsimit dhe Shkencës njofton se Konkursi për pranimin e studentëve të regjistruar në studime deridiplomike në Konviktet Shtetërore dhe objekte tjera për strehim në Republikën e Maqedonisë ...

Të gjithë në Ekonomik e Juridik

Lajmi.net - 10.07.2015

Drejtimet më të preferuara në Kosovë për ata që zgjedhin të studiojnë, vazhdojnë të jenë Ekonomiku dhe Juridiku, pavarësisht faktit se tregu është i stërmbushur me të diplomuar të këtyre dy fushave, ...

Për një ditë mbi 5 mijë veta aplikojnë në UP

Botasot - 10.07.2015

Maturantët e Kosovës duket se për të studiuar më tepër e preferojnë Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”. Vetëm në ditën e parë që është hapur ky konkurs kanë aplikuar mbi 5 mijë maturantë.

Për një ditë mbi 5 mijë veta aplikojnë në UP

Telegrafi - 10.07.2015

Maturantët e Kosovës duket se për të studiuar më tepër e preferojnë Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”. Vetëm në ditën e parë që është hapur ky konkurs kanë aplikuar mbi 5 mijë maturantë.

Profesori ha pica, studentët provimin... (Foto)

Durres Lajm - 10.07.2015

– Ju ka ndodhur kur ishit student që profesori të hante ndonjë vakt gjatë kohës kur bënit provim? Epo në kohët moderne po. Madje, me një picë që e fotografon edhe vetë dhe e përhap në rrjetet sociale.

Interesim i madh për regjistrim në UP (Foto)

Lajmi.net - 09.07.2015

Që kur është hapur konkursi për pranimin e studentëve të rinj në universitetin “Hasan Prishtina”, shumë prej tyre kanë marr rrugën në drejtim të fakulteteve, ku dëshirojnë të aplikojnë.

Studentët nga Evropa me dokumentar për Shqipërinë

Lajm - 09.07.2015

Në fokusin e një dokumentari i cili do të realizohet nga një grup studentësh të huaj dhe shqiptar do të jetë edhe Shqipëria. Ky dokumentar do të realizohet nën regjinë e një studenti shqiptar Boris ...

Një shoqëri që shet votën dhe notën…

BalkanWeb - 09.07.2015

Nga: MENTOR KIKIA* Dje në Gjykatën e Shkodrës kamerat ndoqën me vëmendje seancën gjyqësore për vendosjen e masës së sigurisë ndaj Sokol Mjacajt, tashmë në top-listën e personave të rrezikshëm në ...

Para për notën, hetim pedagogut e studentes

Panorama - 09.07.2015

Një pedagog i Universitetit të Vlorës dhe studentja kushërirë e tij po hetohen në gjendje të lirë pasi janë denoncuar se kërkonin para në këmbim të provimeve.

Studentë nga Europa dokumentar për Shqipërinë, në fokus historia e një çifti të ri

BalkanWeb - 09.07.2015

Një grup të rinjsh studentë nga vende të ndryshme të Evropës, përfshirë këtu edhe Shqipërinë, kanë vendosur të bëjnë një dokumentar për vendin tonë, duke u përqendruar kryesisht në situatën aktuale ...

Studentë nga Europa realizojnë një dokumentar për Shqipërinë

Botasot - 09.07.2015

Shqipëria do të jetë në fokus të një dokumentari që do të realizohet nga një grup studentësh të huaj dhe shqiptarë nën regjinë e Boris Shehu, një student shqiptar.

Në UP gjithçka është gati për pranimin e studentëve të rinj

Botasot - 09.07.2015

Universiteti i Prishtinës ka hapur konkursin për këtë vit akademik. UP pritet që këtë vit të pranojë rreth 7 mijë e 500 studentë të rinj. Konkursi për aplikim, përkatësisht për dorëzimin e ...

Një dokumentar për Shqipërinë, nga malet e larta tek bunkerët

Kosova Live - 09.07.2015

Shqipëria do të jetë në fokus të një dokumentari që do të realizohet nga një grup studentësh të huaj dhe shqiptarë nën regjinë e Boris Shehut, një student shqiptar.

Vlorë, morën rryshfet për provimet, procedohen pedagogu dhe studentja

SOT - 08.07.2015

Një pedagog dhe një stdente janë proceduar penalisht pasi u merrnin studentëve lekë për provime. Mësohet se pedagogu A.Xhaferri dhe E. Memaj u merrnin 15 mijë lekë për një student në këmbin të notës ...

Procedohet panalisht pedagogu dhe studentja për rryshfet

Albeu.com - 08.07.2015

Pas një kallëzimi në polici nga dy studentë, mësohet se sot një pedagog dhe një studente janë proceduar penalisht. Ata mernin para në këmbim të kalueshmërisë në provime. Studentja 23 vjeçare E.

Para në këmbim të provimit, në hetim pedagogu dhe studentja

Top Channel - 08.07.2015

Policia e Vlorës ka nisur procedim penal ndaj një pedagogu dhe një studenteje për korrupsion. Burime zyrtare bëjnë të ditur se A. Xhaferri, pedagog në universitetin “Ismail Qemali” dhe E.

Rryshfet për provimet, në hetim pedagogu e studentja në Vlorë

LajmiFundit - 08.07.2015

Policia e Vlorës beri me dije se ka nisur procedim penal ndaj një pedagogu dhe një studenteje për korrupsion. Sipas burimeve zyrtare mesohet se A. Xhaferri, pedagog në universitetin “Ismail Qemali” ...

Vlorë, rryshfet për provimet. Procedohet pedagogu dhe një studente

ikub - 08.07.2015

Një pedagog dhe një studente janë duke u ndjekur penalisht, pasi u merrnin para studentëve në këmbim të notave kaluese në provim. Ata janë kallëzuar penalisht nga shtetasit M.B, Z.H, dhe disa ...

Vlorë, kërkonin para për provime, procedohet pedagogu dhe studentja seksere

LajmiFundit - 08.07.2015

Policia e Vlorës ka filluar proçedimin penal në gjendje të lirë të pedagogut të Universitetit “Ismail Qemali”, A. Xhaferri 40 vjec dhe studentes 23 vjecare E. Memaj.

Rritet numri i vendeve për studime në shkencat deficitare

Telegrafi - 08.07.2015

Ministria e Arsimit ka lejuar kuotën prej rreth 7 mijë e 800 studentë që të regjistrohen në Universitetin e Prishtinës. Konkursi për regjistrim të studentëve mbahet “peng” i rezultateve të ...

Rritet numri i vendeve për studime në shkencat deficitare

Botasot - 08.07.2015

Ministria e Arsimit ka lejuar kuotën prej rreth 7 mijë e 800 studentë që të regjistrohen në Universitetin e Prishtinës. Konkursi për regjistrim të studentëve mbahet “peng” i rezultateve të ...

Vlorë, merrnin ryshfet për provimet, procedohen pedagogu dhe studentja

BalkanWeb - 08.07.2015

VLORE- Një pedagog dhe një studentë e Universitetit të Vlorës po ndiqen penalisht pasi u merrnin para studentëve të tjerë në këmbim të notës kaluese në provim.

U merrnin para për provimet, procedohen pedagogu dhe studentja

Botasot - 08.07.2015

Një pedagog dhe një studentë e Universitetit të Vlorës po ndiqen penalisht pasi u merrnin para studentëve të tjerë në këmbim të notës kaluese në provim.

Para në këmbim të provimit, në hetim pedagogu dhe studentja

Koha.net - 08.07.2015

Policia e Vlorës ka nisur procedim penal ndaj një pedagogu dhe një studenteje për korrupsion. Burime zyrtare bëjnë të ditur se A. Xhaferri, pedagog në universitetin “Ismail Qemali” dhe E.

Procedim penal për pedagogun, u kërkonte ryshfet studentëve për provimet

Mapo - 08.07.2015

Procedim penal për pedagogun, u kërkonte ryshfet studentëve për provimet Postuar më: 08 Korrik 2015 14:51 Një pedagog dhe një studente ne Vlore po procedohen ne gjendje te lire, pasi dyshohet se kane ...

Universiteti i Prishtinës hap dyert për më shumë se 8 mijë studentë [video]

Koha.net - 08.07.2015

Universitetit i Prishtinës “Hasan Prishtina” ka hapur konkursin për vitin akademik 2015/2016. Kanë qenë të shumtë ata që kanë zgjedhur universitetin ‘Hasan Prishtina’ për të vazhduar shkollimin e ...

Universiteti i Prishtinës hap dyert për më shumë se 8 mijë studentë

Telegrafi - 08.07.2015

Universitetit i Prishtinës “Hasan Prishtina” ka hapur konkursin për vitin akademik 2015/2016. Kanë qenë të shumtë ata që kanë zgjedhur universitetin ‘Hasan Prishtina’ për të vazhduar shkollimin e ...

Universiteti i Prishtinës hap dyert për më shumë se 8 mijë studentë

Botasot - 08.07.2015

Universitetit i Prishtinës “Hasan Prishtina” ka hapur konkursin për vitin akademik 2015/2016. Kanë qenë të shumtë ata që kanë zgjedhur universitetin ‘Hasan Prishtina’ për të vazhduar shkollimin e ...

Vlorë, hetim pedagogut, përdorte  kushërirën studente si 'seksere'

Shqiptarja - 08.07.2015

VLORË - Një pedagog i Universitetit “Ismail Qemali” në Vlorë u merrte para studentëve, teksa seksere kishte kushërirën e tij, gjithashtu studente në këtë universitet.

Vlorë, pedagogu merrte 15 mijë lekë për notë kaluese, seksere ishe kushërira

Java News - 08.07.2015

Policia e Vlorës ka nisur procedim penal ndaj një pedagogu të Universitetit i akuzuar për korrupsion si dhe ndaj kushërirës së tij e cila kryente rolin e sekseres. Procedimi penal ka nisur ndaj A.

Vlorë, procedimi penal për pedagogun

Vision Plus - 08.07.2015

Një pedagog dhe një studente ne Vlore po procedohen ne gjendje te lire, pasi dyshohet se kane kërkuar ryshfet për te kaluar provimin. Mësohet se A.Xhaferri, pedagog ne universitetin Ismail Qemali, ...

Profesori u kërkon ryshfet studentëve për provime

Tetova Sot - 08.07.2015

Një pedagog dhe një studente ne Vlore po procedohen ne gjendje te lire, pasi dyshohet se kane kërkuar ryshfet për te kaluar provimin. Mësohet se A.Xhaferri, pedagog ne universitetin Ismail Qemali, ...

Fakultetet e UP-së hapën dyert për studentët të rinj

Kosova Live - 08.07.2015

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” në vitin akademik të radhës 2015/2016 do të pranojë 7.800 studentë, prej të cilëve 7.330 janë të rregullt dhe 550 studentë me korrespondencë, që do të ...

Në 6 universitete publike të Kosovës sivjet regjistrohen 15 mijë studentë

Lajmi.net - 07.07.2015

Gjashtë universitetet publike në Republikën e Kosovës, në vitin akademik 2015/2016, në nivelin e parë të studimeve do t’i regjistrojnë 15515 studentë.

Universitetet publike në Kosovë regjistrojnë 15.515 studentë

Almakos - 07.07.2015

Universiteti i Prishtinës nga e mërkura do të shpallë konkursin për pranimin e studentëve të rinj për vitin akademik 2015/2016. Në nivelin e parë të studimeve do të regjistrohen rreth 7 mijë e 800 ...

Universitetet publike në Kosovë regjistrojnë 15.515 studentë

Telegrafi - 07.07.2015

Universiteti i Prishtinës nga e mërkura do të shpallë konkursin për pranimin e studentëve të rinj për vitin akademik 2015/2016. Në nivelin e parë të studimeve do të regjistrohen rreth 7 mijë e 800 ...

Konkursi për studentë të rinj në UP hapet të mërkurën

Kosova Live - 07.07.2015

Kandidatët për studentë brucoshë në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina” për këtë vit akademik do të përballen me kritere të reja për të fituar të drejtën e studimeve në këtë universitet.