TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LSDM: ikja e Gruevskit nga pushteti është interes shtetëror

Zhurnal - 14.06.2015

Shkup, 14 qershor- I përballur me ikjen e tij nga pushteti Nikolla Gruevski dukshëm ka nevojë që ta sqaroj përgatitjen e tij që të jap gjithçka dhe të bëjë gjithçka për ta ruajtur karrigen e tij, ...

PLD: Gruevski dhe familja e tij janë pengesa e vetme për tejkalimin e krizës

Almakos - 14.06.2015

Partia liberal demokratike me një vëmendje dhe shqetësim po e përcjell procesin bisedues për daljen nga kriza politike me të cilën po përballet Maqedonia.

VMRO-DPMNE: krijues i krizës politike është Zoran Zaev dhe LSDM

Zhurnal - 14.06.2015

Shkup, 14 qershor - Gruevski do të ikë atëherë kur populli në zgjedhje e vlerëson këtë gjë, dhe jo kur Zaevi do të dëshiron, thuhet në reagimin me shkrim të VMRO-DPMNE-së ndaj njoftimit të LSDM-së ...

Akuza të ndërsjellta LSDM-VMRO

Albeu.com - 14.06.2015

Përballë largimit nga pushteti Nikolla Gruevski dukshëm ka nevojë që ta sqaroj përgatitjen e tij që të jap gjithçka dhe të bëjë gjithçka për ta ruajtur karrigen e tij, thonë nga LSDM pas deklaratës ...

Shkup, LSDM-VMRO shkëmbejnë akuza mes tyre

Portalb - 14.06.2015

Lajme lidhur me temën LSDM për ndryshimin e emrave në Çair: Gruevski ka luajtur me ndjenjat e qytetarëve Ziadin Sela dhe VMRO DPMNE-ja konfrontohen rreth investimeve në Strugë VMRO-Popullore: LSDM-ja ...

Takim i Zaevit me kryeministrin e Suedisë Stefan Lofven

Portalb - 13.06.2015

Lajme lidhur me temën Zaev: Do të kuptohet për shkak të cilit politikan nuk është arritur marrëveshje në Bruksel Zaev megjithatë do të shkojë në Bruksel? Han i telefonon Zaevit, sqarohet rreth ...

PLD: Gruevski është fajtor për gjithçka

Zhurnal - 13.06.2015

Shkup, 13 qershor- Partia liberal demokratike me një vëmendje dhe shqetësim po e përcjell procesin bisedues për daljen nga kriza politike me të cilën po përballet Maqedonia.

Zaev:është e patjetërsueshme që Gruevski të ikë

Zhurnal - 13.06.2015

Budapestë, 13 qershor - Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev dhe nënkryetarja e partisë, Radmila Shekerinska, sot në kuadrin e Kongresit të Partisë së Socialistëve Evropian, që po mbahet në Budapestë, ka ...

Takim i Zaevit me kryeministrin e Suedisë Stefan Lofven

Almakos - 13.06.2015

Në kuadër të Kongresit të PSEsë që mbahet në Budapest, Hungari, kryetari i LSDMsë Zoran Zaev dhe zëvendëskryetarja Radmilla Shekerinska sot u takua edhe me kryeministrin e Suedisë Stefan Lofven.

Zaev u takua me kryeministrin e Suedisë

Lajm - 13.06.2015

Në kuadër të Kongresit të PSEsë që mbahet në Budapest, Hungari, kryetari i LSDMsë Zoran Zaev dhe zëvendëskryetarja Radmilla Shekerinska sot u takua edhe me kryeministrin e Suedisë Stefan Lofven.

PLD: Gruevski dhe familja e tij janë pengesa e vetme për tejkalimin e krizës

Portalb - 13.06.2015

Lajme lidhur me temën Sa kanë partitë politike influencë në bisedime? BDI mbledh kryesinë qendrore në Tetovë Bejta: BDI deri më tani nuk mendon të lëshojë Qeverinë Në dyshim neutraliteti i Komisarit ...

Zaev takon kryeministrin e Suedisë: Nuk ka zgjedhje të lira me Gruevskin

Albeu.com - 13.06.2015

Në kuadër të Kongresit të Partive Europiane Socialiste, e cila mbahet në Budapest, lideri i LSDM-së Zoran Zaev dhe nënkryetarja Radmilla Shekerinska , kanë zhvilluar sot një takim me Kryeministrin e ...

Gruevski: Në Bruksel nuk kemi pranuar qeveri kalimtare

Almakos - 13.06.2015

Në Bruksel nuk kemi pranuar qeveri teknike apo një qeveri kalimtare apo diçka e ngjajshme si kjo, dhe ajo çfarë ka ndodhur atje kanë qenë ide të ndryshme të njerëzve që u përpoqën për të na ndihmuar ...

LSDM: Dorëheqja e Gruevskit është në interes të shtetit dhe qytetarëve

Almakos - 13.06.2015

LSDM-ja me një komunikatë ka reaguar ndaj deklaratës të sotëm të Nikolla Gruevski, duke thënë se vetëm me dorëheqjen e tij dhe krijimin e një qeverie kalimtare do të sigurojë kushtet e nevojshme për ...

Gruevski: Për mua bisedimet ne Brueksel ishin të pasuksesshme

Lajm - 13.06.2015

Në Bruksel nuk pranuam Qeveri Teknike, e as Qeveri Kalimtare, ajo që ndodhi ishin idetë e ndryshme të njerëzve që u përpoqën të na ndihmojnë, e të cilat zoti Zaev, i refuzoi nga e para deri tek e ...

Gruevski është fajtor për gjithçka

Botasot - 13.06.2015

Partia liberal demokratike me një vëmendje dhe shqetësim po e përcjell procesin bisedues për daljen nga kriza politike me të cilën po përballet Maqedonia.

Zaev takohet me Kryeministrin e Suedisë, Stefan Lofven

Tetova Sot - 13.06.2015

Në takim u diskutua për situatën aktuale në vend dhe perspektivat për rifillimin e bisedimeve për të zgjidhur krizën e thellë politike në vend nëpërmjet negociatave, transmeton TetovaSot.

Gruevski: Në Bruksel nuk kemi pranuar qeveri kalimtare

Tetova Sot - 13.06.2015

Në Bruksel nuk kemi pranuar qeveri teknike apo një qeveri kalimtare apo diçka e ngjajshme si kjo, dhe ajo çfarë ka ndodhur atje kanë qenë ide të ndryshme të njerëzve që u përpoqën për të na ndihmuar ...

LSDM: Dorëheqja e Gruevskit është në interes të shtetit dhe qytetarëve

Tetova Sot - 13.06.2015

LSDM-ja me një komunikatë ka reaguar ndaj deklaratës të sotëm të Nikolla Gruevski, duke thënë se vetëm me dorëheqjen e tij dhe krijimin e një qeverie kalimtare do të sigurojë kushtet e nevojshme për ...

Zaev: Nëse nuk arrihet marrëveshja, opozita ka mekanizma tjera

Ina - 12.06.2015

Udhëheqësi i LSDM-së, Zoran Zaev sot nuk pranoi të zbulojë më tepër nga negociatat, siç tha ai, që të mos dëmtojnë raundet e ardhshme. Ai beson se ka ende shpresë për të shkuar në një vendim ...

Takim i kryetarit të LSDM-së Zaev me diplomatin suedez Solstrom

Idividi - 12.06.2015

Shkup, 11 qershor 2015 (MIA) - Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, pasdite u takua me drejtorin e përgjithshëm për punë politike në MPJ të Mbretërisë së Suedisë Torbjorn Solstrom, i shoqëruar nga ...

"Dnevnik": Ja për çfarë e kërcënoi BDI Zaevin

Albeu.com - 12.06.2015

Pas dështimit të bisedimeve në Bruksel, mediat pranë qeverisë së Gruevskit kanë filluar të sulmojnë komisionerin për zgjerim të BE-së Johannes Hahn dhe liderin e opozitës maqedonase Zoran Zaev .

Negociatat vazhdojnë të hënën në Shkup

Lajm - 12.06.2015

Raundi i ardhshëm i negociatave për dalje nga kriza politike do të mbahet të hënën në Shkup, por ende nuk dihet formati dhe përbërja e këtij takimi, raporton “Plusinfo”, transmeton “lajmpress”.

Zaev: Do e marrim vesh për shkak të kujt s'u arrit marrëveshje në Bruksel

Lajm - 12.06.2015

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev pas kthimit nga Brukseli deklaroi se do të kuptohet për shkak të cilit politikan nuk është arritur marrëveshje. “Kush ka qenë fajtorë? Nëse i pyesim të huajt, do të thonë ...

Socialistët e Evropës janë mbledhur në Budapestë, aty po merr pjesë edhe zaevi

Zhurnal - 12.06.2015

Shkup, 12 qershor- Një delegacion i LSDM-së e drejtuar nga lideri i saj, Zoran Zaev, po merr pjesë në Kongresin e Partisë së socialistëve evropian që sot dhe nesër mbahet në Budapestë, Hungari, ...

Aleanca për Maqedoni Pozitive: Nëse Gruevski është i sigurtë në fitore le të tërhiqet!

Portalb - 12.06.2015

Lajme lidhur me temën A është e vdekur marrëveshja për zgjedhje të parakohshme? “Vetëm Amerika mund të ndikojë që Maqedonia të del nga kriza” Bisedimet pa marrëveshje, çka pritet tani? Gruevski: Zaev ...

Ekspertët: Duke përkrahur Gruevskin, BDI e PDSH e ndihmuan dështimin e bisedimeve në Bruksel

Top Channel - 12.06.2015

Njohësit e situatës politike në Maqedoni pohojnë se një ndër arsyet pse dështuan bisedimet mes liderëve partiak në Bruksel është edhe mbështetja e partive politike shqiptare dhënë Gruevskit, me çka ...

Revolucioni maqedonas është gati

Lajmi.net - 12.06.2015

Vetëm dy vite më parë, dukej se konflikti vdekjeprurës në Maqedoni nuk do të përbënte më rrezik serioz. Por ngjarjet e fundit kanë ringjallur kërcënimin.

Të dielën fronti opozitar maqedonas do të përcaktoj strategjinë për të ardhmen

Zhurnal - 12.06.2015

Shkup, 12 qershor- Të dielën, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev do të ketë takime me përfaqësuesit e partive politike nga koalicioni opozitar, si dhe me përfaqësuesit e organizatave jo qeveritare me të ...

Zaev: Përafrim i qëndrimeve rreth formimit të Qeverisë kalimtare, por ende ska marrëveshje

Botasot - 12.06.2015

Pas arritjes në Maqedoni, lideri i LSDM-së Zoran Zaev në deklaratë për televizionin Alsat M pa hyrë në detaje theksoi se në Bruksel është arritur përafrim i qëndrimeve rreth formimit të Qeverisë ...

Çka u bisedua në takimin e Brukselit?

Botasot - 12.06.2015

Zëvendëskryeministër i ri me propozim të opozitës i cili do të emërohet menjëherë dhe do të jetë i obliguat për përgatitjet e zgjedhjeve të parakohshme të prillit.

Shqiptarët pajtojnë të tjerët, por s’pajtohen në mes veti!

Mapo - 12.06.2015

Shqiptarët pajtojnë të tjerët, por s’pajtohen në mes veti! Postuar më: 12 Qershor 2015 09:34 Zaevi dhe Gruevski shkuan në Bruksel për të rrafshuar dallimet e perceptueshme për politikën dhe ...

Zaev: Vetëm qeveria kalimtare mund të organizojë zgjedhje demokratike në Maqedoni

Botasot - 12.06.2015

Vetëm qeveria kalimtare mund të krijojë kushte minimale për organizimin dhe mbajtjen e zgjedhjeve të drejta dhe demokratike në Maqedoni, tha sot lideri i LSDM Zoran Zaev në një takim me Sekretarin e ...

Liderët fajësojnë njëri-tjetrin për dështimin në Bruksel

Java News - 12.06.2015

L iderët e partive politike maqedonase, pas takimit 12 orësh me ndërmjetësimin e diplomatëve të lartë evropian në Bruksel, i kanë hedhur fajin njëri tjetrit për mosarritjen e një marrëveshjeje ...

Opozita maqedonase me strategji të re për veprimet e mëtejshme

Tetova Sot - 12.06.2015

Të dielën, lideri i LSDM-së Zoran Zaev do të ketë takime me përfaqësues të partive politike nga opozita, si dhe përfaqësues të organizatave jo-qeveritare ku do të përcaktohen mënyrat e reja të ...

Zaev: Vetëm qeveria kalimtare mund të organizojë zgjedhje demokratike në Maqedoni

Tetova Sot - 12.06.2015

Vetëm qeveria kalimtare mund të krijojë kushte minimale për organizimin dhe mbajtjen e zgjedhjeve të drejta dhe demokratike në Maqedoni, tha sot lideri i LSDM Zoran Zaev në një takim me Sekretarin e ...

Ademi: Zaev do ta publikoi patjetër rastin "Monstra" (Video)

Lajm - 11.06.2015

Edmond Ademi, anëtar i Këshillit Qendror të LSDM-së në Maqedoni përmes Skype në Rrokum Roll ka theksuar se Zoran Zaev nuk është sikur Nikola Gruevski, por ka shpreh interesim që të bashkëpunojë me ...

Gruevski: Zaevi erdhi në Bruksel për mos t'u marrë vesht

Zhurnal - 11.06.2015

Bruksel, 11 qershor - Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Nikolla Gruevski, theksoi se lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, ka mbërritur në negociatat e djeshme në Komisionin Evropian në ...

Gruevski:Zaev erdhi për të mos u dakorduar, që të mos përballet me popullin në zgjedhje

Idividi - 11.06.2015

Bruksel, 11 qershor 2015 (MIA) - Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Nikolla Gruevski, theksoi se lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, ka mbërritur në negociatat e djeshme në Komisionin ...

Ademi: Zaev do ta publikoi patjetër rastin "Monstra"

Ina - 11.06.2015

Edmond Ademi, anëtar i Këshillit Qendror të LSDM-së në Maqedoni përmes Skype në Rrokum Roll ka theksuar se Zoran Zaev nuk është sikur Nikola Gruevski, por ka shpreh interesim që të bashkëpunojë me ...

LSDM: nuk u përmbushur kushti thelbësor, qeveri pa gruevskin!

Zhurnal - 11.06.2015

Shkup, 11 qershor - Bisedat në Bruksel kanë përfunduar pa marrëveshje për zgjidhje të krizës politike në Maqedoni përmes bisedimeve, kumtoi LSDM. "Nuk është i përmbushur kushti për çështjen ...

Ahmeti dhe Thaçi nuk deklarohen për dështimin e negociatave në Bruksel

Ina - 11.06.2015

Liderët e dy partive shqiptare Ali Ahmeti i BDI-së dhe Menduh Thaçi i PDSH-së nuk janë deklaruar lidhur dështimit të negociatave të djeshme në Bruksel nën patronatin e Bashkimit Evropian.

LSDM: Nuk është përmbushur kushti thelbësor, qeveri pa Gruevskin!

Portalb - 11.06.2015

Lajme lidhur me temën Zaev: Bisedimet e Brukselit e përcaktojnë fatin e ‘bombave’ Popovska propozon një njësi zgjedhore me numër të njëjtë të grave dhe burrave në listë Dimitrov dhe Fuere: Han nuk ka ...

LSDM: Nuk u përmbush kushti themelor, qeveri pa Gruevskin

Albeu.com - 11.06.2015

Bisedat në Bruksel kanë përfunduar pa marrëveshje për zgjidhje të krizës politike në Maqedoni përmes bisedimeve , thonë nga LSDM. "Nuk është përmbushur kushti për çështjen thelbësore rreth hapjes së ...

Maçedonia maqedonase që nuk hahet

Almakos - 11.06.2015

Dritan HILA Italianët “Maçedonia” quajnë sallatën e frutave. Sallata maqedonase ballkanike e gatuar së fundmi është e llojit tjetër. Kanë recetë gjak, armë, lojëra spiunazhi, përgjime, kërcënime dhe ...

LSDM: Nuk u përmbushur kushti thelbësor, qeveri pa Gruevskin!

Almakos - 11.06.2015

Bisedat në Bruksel kanë përfunduar pa marrëveshje për zgjidhje të krizës politike në Maqedoni përmes bisedimeve, kumtoi LSDM. "Nuk është i përmbushur kushti për çështjen thelbësore rreth hapjes së ...

Maçedonia maqedonase që nuk hahet

Lajm - 11.06.2015

DRITAN HILA Italianët “Maçedonia” quajnë sallatën e frutave. Sallata maqedonase ballkanike e gatuar së fundmi është e llojit tjetër. Kanë recetë gjak, armë, lojëra spiunazhi, përgjime, kërcënime dhe ...

Në Bruksel po ndodh cirk, me rëndësi të ndriçohet Kumanova!

Lajm - 11.06.2015

Analsiti i njohur shqiptar, Arsim Zekolli i ka vlerësuar si cirk bisedimet mes katër partive që po zhvillohen në Bruksel, dhe ka theksuar se është me rëndësi që të ndriçohet rasti i Kumanovës.Më ...

LSDM: Nuk u përmbush kushti thelbësor, qeveri pa Gruevskin!

Lajm - 11.06.2015

Bisedat në Bruksel kanë përfunduar pa marrëveshje për zgjidhje të krizës politike në Maqedoni përmes bisedimeve, kumtoi LSDM. "Nuk është i përmbushur kushti për çështjen thelbësore rreth hapjes së ...

Në Bruksel po ndodh cirk, me rëndësi të ndriçohet Kumanova!

Almakos - 11.06.2015

Analsiti i njohur shqiptar, Arsim Zekolli i ka vlerësuar si cirk bisedimet mes katër partive që po zhvillohen në Bruksel, dhe ka theksuar se është me rëndësi që të ndriçohet rasti i Kumanovës.Më ...

Gruevski fajëson Zaev për dështimin e bisedimeve

Top Channel - 11.06.2015

Menjëherë pas përfundimit të bisedimeve në Bruksel, që rezultuan pa marrëveshje për zgjidhjen e krizës politike në Shkup, kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski, gjithë fajin për dështimin e ...

Gruevski fajëson Zaev për dështimin e bisedimeve

Almakos - 11.06.2015

Menjëherë pas përfundimit të bisedimeve në Bruksel, që rezultuan pa marrëveshje për zgjidhjen e krizës politike në Shkup, kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski, gjithë fajin për dështimin e ...

Zaev: Gruevski është i gatshëm t’i shesë të gjithë vetëm të qëndrojë në pushtet

Almakos - 11.06.2015

Negociatat për zgjidhjen e krizës politike dështoi për shkak se ajo është e paarsyeshme dhe e palogjikshme që krijuesi i krizës Gruevski të mbetet në krye të qeverisë që të organizojë, dhe të ...

LSDM: Bisedat pa zgjidhje, nuk është përmbushur kushti për çështje thelbësore

Idividi - 11.06.2015

Shkup, 11 qershor 2015 (MIA) - Bisedat në Bruksel kanë përfunduar pa marrëveshje për zgjidhje të krizës politike në Maqedoni përmes bisedimeve, kumtoi LSDM.

Zaev: Gruevski i gatshëm t’i shesë të gjithë vetëm të qëndrojë në pushtet

Lajm - 11.06.2015

Negociatat për zgjidhjen e krizës politike dështoi për shkak se ajo është e paarsyeshme dhe e palogjikshme që krijuesi i krizës Gruevski të mbetet në krye të qeverisë që të organizojë, dhe të ...

Gruevski fajëson Zaevin për dështimin e bisedimeve

Lajm - 11.06.2015

Menjëherë pas përfundimit të bisedimeve në Bruksel, që rezultuan pa marrëveshje për zgjidhjen e krizës politike në Shkup, kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski, gjithë fajin për dështimin e ...

Gruevski fajëson Zaevin për mosarritjen e marrëveshjes

Albeu.com - 11.06.2015

Kryeministri Nikolla Gruevski fajëson liderin e LSDM-së Zoran Zaev për mosarritjen e marrëveshjes për zgjidhjen e krizës politike gjatë bisedimeve në Bruksel.

Liderët fajësojnë njëri-tjetrin për dështimin në Bruksel

Evropaelire - 11.06.2015

Liderët e partive politike maqedonase, pas takimit 12 orësh me ndërmjetësimin e diplomatëve të lartë evropian në Bruksel, i kanë hedhur fajin njëri tjetrit për mosarritjen e një marrëveshjeje ...

Pse dështuan negociatat e Brukselit !? - Naser Pajaziti

Ina - 11.06.2015

Negociatat në Bruksel dështuan pa marrëveshje. Gruevski dhe Zaevi nuk tërhiqen, ndërsa Ahmeti dhe Thaçi ngelën në rolin e spektatorëve që bëjnë sehir dhe fërkojnë duart.

Materialet për “Monstra” t'i publikoj urgjentisht Zaev, kërkesë e Partisë maqedonase

Zhurnal - 11.06.2015

Shkup, 11 qershor- Sipas Partisë Liberale, epilogu nga Brukseli edhe një herë tregoi se kryeministri Nikolla Gruevski nuk dëshiron një marrëveshje. “U vërtetua se Gruevski nuk mendon të del nga ...

Partia maqedonase kërkon publikimin e bombës për "Monstrën"

Lajm - 11.06.2015

Sipas Partisë Liberale, epilogu nga Brukseli edhe një herë tregoi se kryeministri Nikolla Gruevski nuk dëshiron një marrëveshje. “U vërtetua se Gruevski nuk mendon të del nga Qeveria, e cila është ...

Partia maqedonase kërkon publikimin e bombës për "Monstrën"

Almakos - 11.06.2015

Sipas Partisë Liberale, epilogu nga Brukseli edhe një herë tregoi se kryeministri Nikolla Gruevski nuk dëshiron një marrëveshje. “U vërtetua se Gruevski nuk mendon të del nga Qeveria, e cila është ...

Në Bruksel "dorëheqja" e gruevskit prishi punë

Zhurnal - 11.06.2015

Shkup, 11 qershor – Marrëveshja në Bruksel ishte afër për t’u bërë realitet. Liderët politik u dakorduan që të ketë një Zv/kryeministër dhe katër Zv/ministra tjerë nga radhët e opozitës.

Zaev pranoi tri pika, refuzoi që Gruevski të mbetet kryeministër!

Lajm - 11.06.2015

Pikat kryesore rreth të cilave ka pasur mosmarrëveshje dhe për të cilat dështuan bisedimet e djeshme në Bruksel kanë qenë përbërja, udhëheqja dhe mandati i qeverisë e cila do t’i realizojë zgjedhjet ...

Zaev: Përafrim i qëndrimeve rreth formimit të Qeverisë kalimtare, por ende ska marrëveshje

Almakos - 11.06.2015

Pas arritjes në Maqedoni, lideri i LSDM-së Zoran Zaev në deklaratë për televizionin Alsat M pa hyrë në detaje theksoi se në Bruksel është arritur përafrim i qëndrimeve rreth formimit të Qeverisë ...

Zaev: Jam i lumtur, por s’kam lajm të mirë!

Zhurnal - 11.06.2015

Shkup, 11 qershor - Ka një lëvizje pozitive, por larg nga ajo që është e nevojshme për shtetin, theksoi lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, pas takimit të djeshëm maratonik në Bruksel.

Zaev: Nëse nuk arrihet marrëveshja, opozita ka mekanizma tjera!

Almakos - 11.06.2015

Udhëheqësi i LSDM-së, Zoran Zaev sot nuk pranoi të zbulojë më tepër nga negociatat, siç tha ai, që të mos dëmtojnë raundet e ardhshme. Ai beson se ka ende shpresë për të shkuar në një vendim ...

Çka u bisedua në takimin e Brukselit?

Portalb - 11.06.2015

Lajme lidhur me temën Kocijançiq: Liderët e partive të vijnë me propozime konkrete LSDM: Nuk është përmbushur kushti thelbësor, qeveri pa Gruevskin! Zaev: Bisedimet e Brukselit e përcaktojnë fatin e ...

Dështojnë bisedimet për zgjidhjen e krizës në Maqedoni

VOA - 11.06.2015

Mese 12 orë bisedime të ndërmjetësuara nga Komisioni Evropian, përfunduan pa ndonjë rezultat. Kanë dështuar bisedimet në Bruksel ndërmjet drejtuesve të katër partive më të mëdha në Maqedoni.

Maçedonia maqedonase që nuk hahet

BalkanWeb - 11.06.2015

Nga : DRITAN HILA* Italianët “Maçedonia” quajnë sallatën e frutave. Sallata maqedonase ballkanike e gatuar së fundmi është e llojit tjetër. Kanë recetë gjak, armë, lojëra spiunazhi, përgjime, ...

Nuk ka marrëveshje mes 4 liderëve politik, Zaev kërkon qeveri teknike pa Gruevskin

Ora news - 11.06.2015

Dështuan bisedimet midis liderëve politik të Maqedonisë në Bruksel. Pas 12 orë bisedimesh intensive nuk u arrit asnjë marrëveshje mbi zgjidhjen e krizës politike në të cilën ndodhet Maqedonia.

Dështojnë bisedimet për zgjidhjen e krizës në Maqedoni

Botasot - 11.06.2015

Kanë dështuar bisedimet në Bruksel ndërmjet drejtuesve të katër partive më të mëdha në Maqedoni. Kryetari i Lidhjes Social Demokrate në opozitë, Zoran Zaev, nuk ka lëshuar pé në lidhje me kërkesat ...

Gruevski: Zaevi erdhi në Bruksel për mos t'u marrë vesh

Botasot - 11.06.2015

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Nikolla Gruevski, theksoi se lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, ka mbërritur në negociatat e djeshme në Komisionin Evropian në Bruksel me qëllim që të mos ...

LSDM: Nuk u përmbushur kushti thelbësor, qeveri pa Gruevskin!

Botasot - 11.06.2015

Bisedat në Bruksel kanë përfunduar pa marrëveshje për zgjidhje të krizës politike në Maqedoni përmes bisedimeve, kumtoi LSDM. "Nuk është i përmbushur kushti për çështjen thelbësore rreth hapjes së ...

Pse dështuan negociatat e Brukselit?!

BalkanWeb - 11.06.2015

NGA: NASER PAJAZITI Negociatat në Bruksel dështuan pa marrëveshje. Gruevski dhe Zaevi nuk tërhiqen, ndërsa Ahmeti dhe Thaçi ngelën në rolin e spektatorëve që bëjnë sehir dhe fërkojnë duart.

MAqedoni, Akuza të ndërsjellta për dështimin e bisedimeve

VOA - 11.06.2015

Dy partitë kryesore maqedonase shkëmbyen akuza pas dështimit të bisedimeve mbrëmë në Bruksel, për zgjidhjen e krizës në Maqedoni. Opozita thotë se nuk ka logjikë që një qeveri e përkohëshme të ...

BE e zhgënjyer nga dështimi i bisedimeve për Maqedoninë

VOA - 11.06.2015

Një zyrtar i lartë i Bashkimit Evropian kritikoi të enjten udhëheqësit politikë të Maqedonisë pas dështimit të bisedimeve të së mërkurës në Bruksel, ndërsa kryeministri dhe kreu i opozitës së vendit ...

Maqedoni, akuza të ndërsjella për dështimin e bisedimeve

Koha.net - 11.06.2015

Dy partitë kryesore maqedonase shkëmbyen akuza pas dështimit të bisedimeve mbrëmë në Bruksel, për zgjidhjen e krizës në Maqedoni. Opozita thotë se nuk ka logjikë që një qeveri e përkohshme të ...

BE e zhgënjyer nga dështimi i bisedimeve për Maqedoninë

Botasot - 11.06.2015

Një zyrtar i lartë i Bashkimit Evropian kritikoi të enjten udhëheqësit politikë të Maqedonisë pas dështimit të bisedimeve të së mërkurës në Bruksel, ndërsa kryeministri dhe kreu i opozitës së vendit ...

Liderët fajësojnë njëri-tjetrin për dështimin në Bruksel

Botasot - 11.06.2015

Liderët e partive politike maqedonase, pas takimit 12 orësh me ndërmjetësimin e diplomatëve të lartë evropian në Bruksel, i kanë hedhur fajin njëri tjetrit për mosarritjen e një marrëveshjeje ...

Gruevski e Zaev shkëmbejnë akuzat pasi kthehen nga Brukseli

Ora news - 11.06.2015

Kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, dhe lideri i opozitës, Zoran Zaev, kanë fajësuar njeri-tjetrin për ngecjen e negociatave në Bruksel, ku edhe pas 12 orësh bisedimesh nuk u dol në asnjë ...

Edmond Ademi: Zaev do ta publikojë rastin “Monstra” (Video)

Tetova Sot - 11.06.2015

Edmond Ademi, anëtar i Këshillit Qendror të LSDM-së në Maqedoni përmes Skype në Rrokum Roll ka theksuar se Zoran Zaev nuk është sikur Nikola Gruevski, por ka shpreh interesim që të bashkëpunojë me ...

Gruevski ia hedh fajin Zaevit për dështimin e negociatave! (VIDEO)

Tetova Sot - 11.06.2015

Negociatat kanë qenë të hollësishme, por nuk sollën asnjë rrezulltat, ky është konkluzioni që sonte në orët e vonta u njoftua nga Brukseli, transmeton TetovaSot.

Zaevi nga Brukseli: Kushtet tona janë të qarta, nuk bëjmë pazare!

Tetova Sot - 11.06.2015

Negociat e gjata që u zhvilluan deri në orët e vonta të ditës së mërkurë në Bruksel, në mes komisionerit Hahn dhe liderëve të partive kryesore politike në Maqedoni ka përfunduar pa sukses, transmeton ...

Dështojnë bisedimet për zgjidhjen e krizës në Maqedoni

Java News - 11.06.2015

Kanë dështuar bisedimet në Bruksel ndërmjet drejtuesve të katër partive më të mëdha në Maqedoni. Kryetari i Lidhjes Social Demokrate në opozitë, Zoran Zaev, nuk ka lëshuar pé në lidhje me kërkesat ...

Maçedonia maqedonase që nuk hahet

Tetova Sot - 11.06.2015

Nga : DRITAN HILA Italianët “Maçedonia” quajnë sallatën e frutave. Sallata maqedonase ballkanike e gatuar së fundmi është e llojit tjetër. Kanë recetë gjak, armë, lojëra spiunazhi, përgjime, ...

LSDM: Bisedat pa zgjidhje, nuk është përmbushur kushti për çështje thelbësore

Tetova Sot - 11.06.2015

Bisedat në Bruksel kanë përfunduar pa marrëveshje për zgjidhje të krizës politike në Maqedoni përmes bisedimeve, kumtoi LSDM. “Nuk është i përmbushur kushti për çështjen thelbësore rreth hapjes së ...

BE: Zhgënjim nga Shkupi!

Vision Plus - 11.06.2015

Bashkimi Europian do te vazhdoje te ndërmjetësoje dialogun mes liderëve politike ne Maqedoni per t’i dhëne fund krizës, pavarësisht dështimit te bisedimeve 12 oreshe te mbajtura ne Bruksel.

Zaev: Gruevski është i gatshëm t’i shesë të gjithë vetëm të qëndrojë në pushtet

Tetova Sot - 11.06.2015

Negociatat për zgjidhjen e krizës politike dështoi për shkak se ajo është e paarsyeshme dhe e palogjikshme që krijuesi i krizës Gruevski të mbetet në krye të qeverisë që të organizojë, dhe të ...

Gruevski: Zaev, përgjegjës për mosmarrëveshjen në Bruksel

Tetova Sot - 11.06.2015

Kryeministri Nikolla Gruevski pas takimit të dështuar në Bruksel ka akuzuar Zoran Zaev për negociatat e dështuara dhe tha se ai kishte frikë të shkojë në votime dhe kanë frikë nga që kanë të bëjnë me ...

A po e mbështesin Ahmeti dhe Thaçi me Gruevskin?

Java News - 11.06.2015

Shumë interesant figurat shqiptare të Maqedonisë. Së fundmi, Ahmeti dhe Thaçi mbështesin Gruevskin, i frikësohen destabilizimit. Sipas informacioneve ende të pa konfirmuara, liderët shqiptarë Ali ...

Pse dështuan negociatat e Brukselit !?

Tetova Sot - 11.06.2015

Naser Pajaziti Negociatat në Bruksel dështuan pa marrëveshje. Gruevski dhe Zaevi nuk tërhiqen, ndërsa Ahmeti dhe Thaçi ngelën në rolin e spektatorëve që bëjnë sehir dhe fërkojnë duart.

PL: Zaev urgjentisht t’i publikoj materialet për “Monstra”

Tetova Sot - 11.06.2015

Sipas Partisë Liberale, epilogu nga Brukseli edhe një herë tregoi se kryeministri Nikolla Gruevski nuk dëshiron një marrëveshje. “U vërtetua se Gruevski nuk mendon të del nga Qeveria, e cila është ...

4 poste zv/ministrash, oferta për LSDM-në. Zaev ka refuzuar

Tetova Sot - 11.06.2015

Pikat kryesore rreth të cilave ka pasur mosmarrëveshje dhe për të cilat dështuan bisedimet e djeshme në Bruksel kanë qenë përbërja, udhëheqja dhe mandati i qeverisë e cila do t’i realizojë zgjedhjet ...

Zaevi nuk heq dorë nga kërkesat e tij

Tetova Sot - 11.06.2015

Udhëheqësi i LSDM0së, Zoran Zaev sot pasdite u takua me Drejtorin e Përgjithshëm për Çështjet Politike në Ministrinë e Jashtme të Mbretërisë së Suedisë Torbjorn Sohlstrom, i shoqëruar nga ambasadori ...

Zaev: Nëse nuk arrihet marrëveshja, opozita ka mekanizma tjera!

Tetova Sot - 11.06.2015

Udhëheqësi i LSDM-së, Zoran Zaev sot nuk pranoi të zbulojë më tepër nga negociatat, siç tha ai, që të mos dëmtojnë raundet e ardhshme. Ai beson se ka ende shpresë për të shkuar në një vendim ...

Dështuan bisedimet midis liderëve politik të Maqedonisë në Bruksel

Republika - 11.06.2015

Dështuan bisedimet midis liderëve politik të Maqedonisë në Bruksel. Pas 12 orë bisedimesh intensive nuk u arrit asnjë marrëveshje mbi zgjidhjen e krizës politike në të cilën ndodhet Maqedonia.

Liberalët kërkojnë nga Zaev të publikoj materialet për rastin “Monstra”

Kosova Live - 11.06.2015

Partia Liberale në Maqedoni ka kërkuar nga lideri i LSDM-së, Zoran Zaev që nëse ka në dispozicion materiale që kanë të bëjnë me rastin “Monstra” t’i publikojë ato.

Ahmeti dhe Thaçi nuk deklarohen për dështimin e negociatave në Bruksel

Vatra - 11.06.2015

Liderët e dy partive shqiptare Ali Ahmeti i BDI-së dhe Menduh Thaçi i PDSH-së nuk janë deklaruar lidhur dështimit të negociatave të djeshme në Bruksel nën patronatin e Bashkimit Evropian.

LSDM-së i pengon ndryshimi i emrave të shkollave në Çair

Almakos - 10.06.2015

Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë ka reaguar kundër zyrtarizimit të ndryshimit të emrave të dy shkollave në Komunën e Çairit. Petar Atanasov, kryetar i Komisionit për Arsim dhe Shkencë në LSDM, tha ...

Takime të vështira, marrëveshja përfundimtare e zorshme

Almakos - 10.06.2015

Liderët e katër partive kryesore politike të Maqedonisë, në Bruksel shkojnë me qëndrimet tashmë të njohura. Kryeministri Gruevski refuzon çdo propozim për qeveri kalimtare ndërsa opozita thotë se ...

Kriza në Maqedoni, liderët politikë takohen sot në Bruksel

LajmiFundit - 10.06.2015

Katër liderët e partive politike në Maqedoni kanë konfirmuar pjesëmarrjen në takimin e sotëm në Bruksel, në përpjekje për të zgjidhur krizën politike.

Analisti Ramadani: në Bruksel Ahmeti dhe Thaçi të hapin çështjet shqiptare

Zhurnal - 10.06.2015

Shkup, 10 qershor – Liderët politik shqiptarë në Bruksel duhet të hapin edhe çështjet që i tangojnë shqiptarët në Maqedoni. Ata nuk duhet të shkojnë atje vetëm për të biseduar për krizën politike në ...

Nis takimi në Bruksel

Albeu.com - 10.06.2015

Update - Nikolla Gruevski, Zoran Zaev, Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi ka nisur takimet në Bruksel , ku do të diskutohet për dhënien fund të krizës politike në vend.

Në Bruksel nisën bisedimet për ti dhënë fund krizës politike

Zhurnal - 10.06.2015

Shkup, 10 qershor – Maqedonia ka filluar tentimet për të zgjidhur krizën politike në vend. Liderët politik kryeministri Nikolla Gruevski, Zoran Zaev, Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi në takimet me ...

Çfarë pritet nga takimi i sotëm i liderëve në Bruksel me Han?

Portalb - 10.06.2015

Lajme lidhur me temën Liderët politikë të Maqedonisë nesër në takim me Hanin në Bruksel Zyrtare: Zoran Zaev do të merr pjesë në takimin e liderëve në Bruksel Kocijançiq: Deklarata e Hanit është ...

Shqiptarët pajtojnë të tjerët, por s’pajtohen në mes veti! - Emin Azemi

Ina - 12.06.2015

Zaevi dhe Gruevski shkuan në Bruksel për të rrafshuar dallimet e perceptueshme për politikën dhe demokracinë, pra të pajtohen në mes vedi, kurse Aliu dhe Menduhi udhëtuan atje për ta parë veten në ...

Bisedimet në Bruksel, Gruevski ka pranuar Qeveri teknike?

Lajm - 10.06.2015

Sipas informacioneve të pa konfirmuara, bisedimet mes 4 liderëve të partive më të mëdha në Maqedoni, me ndërmjetësim të euro komisarit Han, të cilat për momentin janë ndaluar për shkak të darkës, ...

Ahmeti dhe Thaçi thonë se Qeveria teknike sjell destabilizim

Lajm - 10.06.2015

Sipas informacioneve të pa konfirmuara të Plusinfos, liderët shqiptarë Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi në takimin e liderëve për tejkalimin e krizës janë kund ër formimit të Qeverisë teknike, sepse kjo ...

Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi në mbrojtje të Gruevskit në Bruksel?!

Almakos - 10.06.2015

Sipas informacioneve të pa konfirmuara të Plusinfos, liderët shqiptarë Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi në takimin e liderëve për tejkalimin e krizës mbajnë anën e kryeministrit Nikolla Gruevski në ...

Gruevski ka pranuar qeveri teknike?

Almakos - 10.06.2015

Sipas disa informacioneve jo zyrtare, bisedimet mes katër liderëve nga Maqedonia, me ndërmjetësimin e komesionerit Johans Hahn, janë të fokusuar në pyetjen e qeverisë teknike dhe mandatin e saj.

Ahmeti dhe Thaçi mbështesin Gruevskin, i frikësohen destabilizimit

Lajmi.net - 10.06.2015

Sipas informacioneve ende të pa konfirmuara, liderët shqiptarë Ali Ahmeti dhe Mendu Thaçi, në bisedimet në Bruksel po mbajnë anën e Nikolla Gruevskit, i cili insiston që të ngel kryeministër deri në ...

Dështojnë bisedimet në Bruksel, Zaev s'e pranon Gruevskin për kryeministër

Lajm - 10.06.2015

ALSAT ka njoftuar se bisedimet kanë dështuar në Bruksel. Gruevski ka pranuar qeveri teknike, por me qëllim që ai të ngelet kryeministër deri në fund të vitit.

Cilat janë pritjet për shqiptarët nga negociatat në Bruksel

Botasot - 10.06.2015

Takimi i liderëve të katër partive në Bruksel ka nxitur debate në Shkup, por vëmendja është tek çështjet e shqiptarëve. Liderët e katër partive, Nikola Gruevski i VMRO-DPMNE, Zoran Zaev i LSDM-së, ...

Kriza në Maqedoni: Palët hyjnë në takim me qëndrime të kundërta

VOA - 10.06.2015

Në Bruksel kanë filluar bisedimet e katër drejtuesve të partive kryesore të Maqedonisë me ndërmjetësimin e komisionerit evropian për politikat e fqinjësisë dhe zgjerim, Johanes Hahn, për zgjidhjen e ...

Edmond Ademi: Zaev do ta publikoi patjetër rastin

Botasot - 10.06.2015

Edmond Ademi, anëtar i Këshillit Qendror të LSDM-së në Maqedoni përmes Skype në Rrokum Roll ka theksuar se Zoran Zaev nuk është sikur Nikola Gruevski, por ka shpreh interesim që të bashkëpunojë me ...

Zaev: Qeveri kalimtare pa Gruevskin (VIDEO)

Tetova Sot - 10.06.2015

Udhëheqësi i LSDM Zoran Zaev, para takimit të liderëve në Bruksel, tha se vetëm një qeveri e përkohshme, pa kryeministrin Nikolla Gruevski mund të organizojë zgjedhjet parlamentare.

Gruevski pranon qeveri teknike?!

Tetova Sot - 10.06.2015

Sipas informatave jo zyrtare, negociatat në mes të katër liderëve të Maqedonisë, përmes Komisionerit Evropian Johannes Hahn, të cilat kanë marrë pushim, shkaku i darkës, u përqendrua në çështjen e ...

Zaev i gatshëm të largohet nga bisedimet, nëse nuk jep dorëheqje Gruevski!

Tetova Sot - 10.06.2015

Zoran Zaev, lideri i LSDM-së mund të braktisë negociatat në Bruksel, në qoftë se ende insistohet në propozimin e mandatit të qeverisë teknike që të jetë vetëm 3 deri në 6 muaj, siç dèshiron ...

Takime të vështira, marrëveshja përfundimtare e zorshme

Shprehja - 10.06.2015

Liderët e katër partive kryesore politike të Maqedonisë, në Bruksel shkojnë me qëndrimet tashmë të njohura. Kryeministri Gruevski refuzon çdo propozim për qeveri kalimtare ndërsa opozita thotë se ...

Konferencë për shtyp e LSDM-së, publikohet bomba e 37-të

Idividi - 09.06.2015

Shkup, 8 qershor 2015 (MIA) - Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev sot në konferencë për shtyp e publikoi "bombën" e 37-të, me ç'rast mes tjerash bëri me dijë se edhe Fondacioni Shoqëria e hapur Soros është ...

VMRO-DMPNE: Zaevi konfirmoi se nuk është kryetar i LSDM-së

Idividi - 09.06.2015

Shkup, 8 qershor 2015 (MIA) - Zoran Zaev edhe sot konfirmoi se ai nuk është kryetar i LSDM-së dhe se partinë e tij e udhëheq fondacioni SOROS, thuhet në reagimin e VMRO-DPMNE-së ndaj konferencës për ...

Zaev mos ja nxjerr fundin, publikoje “Monstrën”!

Zhurnal - 09.06.2015

Shkup, 9 qershor - Lideri i opozitës maqedonase Zoran Zaev po tallet me ndjenjat e shqiptarëve të Maqedonisë. Besimi dhe respekti ndaj Zaevit ka rënë në mënyrë drastike tek qytetarët shqiptarët ku ...

Bisedime të reja në Bruksel, për rikonfirmim qëndrimesh (?)

Evropaelire - 09.06.2015

Liderët e katër partive kryesore politike të Maqedonisë, të mërkurën në Bruksel do të vazhdojnë bisedimet për zgjidhjen e krizës së thellë politike. Tema kryesore e bisedimeve mes kryeministrit, ...

Zaev mos ja nxjerr fundin, publikoje “Monstrën”!

LajmiFundit - 09.06.2015

Lideri i opozitës maqedonase Zoran Zaev po tallet me ndjenjat e shqiptarëve të Maqedonisë. Besimi dhe respekti ndaj Zaevit ka rënë në mënyrë drastike tek qytetarët shqiptarët ku tanimë një pjesë e ...

Çështjet e hapura të shqiptarëve, jashtë tavolinës së liderëve

Zhurnal - 09.06.2015

Shkup, 9 qershor- Publicisti, Emin Azemi shpreh shqetesimin se problemet e shqiptareve ne Maqedoni nuk do te zgjidhen ne takimin e fundit qe do te mbahet ne Bruksel me eurokomesarin, Johanes Han per ...

LSDM për ndryshimin e emrave në Çair: Gruevski ka luajtur me ndjenjat e qytetarëve

Portalb - 09.06.2015

Lajme lidhur me temën VMRO-Popullore: LSDM-ja po kërcënon liderin Georgievski Veliçkovski: LSDM nuk guxon të pranojë Qeveri kalimtare me Gruevskin në krye! LSDM: Gruevski ka humbur! LSDM kërkon ...

Nesër takimi i liderëve në Bruksel

Almakos - 09.06.2015

Katër liderët e partive politike në Maqedoni kanë konfirmuar pjesëmarrjen në takimin e nesërm në Bruksel, në përpjekje për të zgjidhur krizën politike.

Takimi i liderëve në Bruksel mbahet nesër

Zhurnal - 09.06.2015

Shkup, 9 qershor- Katër liderët e partive politike në Maqedoni kanë konfirmuar pjesëmarrjen në takimin e nesërm në Bruksel, në përpjekje për të zgjidhur krizën politike.

Emërtimi i shkollave në Çair, LSDM: Mjaft patriotizmit të rrejshëm të Gruevskit

Albeu.com - 09.06.2015

LSDM ka shprehur revoltën e saj për mënyrën se si Nikolla Gruevski ka luajtur me ndjenjat e qytetarëve dhe me fatin e emrave të shkollave në Komunën e Çairit.

4 liderët nisen drejt Brukselit, nesër takimi i rradhës

Albeu.com - 09.06.2015

Katër liderët e partive politike në Maqedoni kanë konfirmuar pjesëmarrjen në takimin e nesërm në Bruksel, në përpjekje për të zgjidhur krizën politike .

Cilat janë pritjet për shqiptarët nga negociatat në Bruksel

Ina - 09.06.2015

Publicistët Nijazi Muhamedi dhe Emin Azemi si i vlerësojnë negociatat e sotme në Bruksel. Takimi i liderëve të katër partive në Bruksel ka nxitur debate në Shkup, por vëmendja është tek çështjet e ...

Liderët politikë në Maqedoni, konfirmojnë takimin në Bruksel

Lajmi.net - 09.06.2015

Kryetarët e katër partive politike në Maqedoni kanë konfirmuar që do të marrin pjesë në takimin e nesërm në Bruksel, e cila është iniciuar me qëllim zgjidhjen e krizës politike në Maqedoni.

Telefoni i Ademit nuk është përgjuar, ka qenë i mbrojtur si Gruevski e Mijallkovi?

Lajm - 09.06.2015

Në fillim të përgjimeve kryetari i LSDMsë Zoran Zaev pat deklaruar se janë përgjuar të gjithë funksionarët, me përjashtim të Mijallkovit dhe Gruevskit.

“Bomba” e re Zaevit, Gruevski përgjoi mbi dhjetë OJQ

Koha.net - 09.06.2015

Shkup, 9 qershor – Lideri i Lidhjes Social Demokratike të Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev, vazhdon me shpalosjen e bisedave telefonike në kuadër të projektit “E vërteta për Maqedoninë”, projekt i cili, ...

Zaev mos luaj me shqiptarët! Publikoje “Monstrën”!

Botasot - 09.06.2015

Lideri i opozitës maqedonase Zoran Zaev po tallet me ndjenjat e shqiptarëve të Maqedonisë. Besimi dhe respekti ndaj Zaevit ka rënë në mënyrë drastike tek qytetarët shqiptarët ku tanimë një pjesë e ...

Katër liderët e Maqedonisë nesër në Bruksel

Botasot - 09.06.2015

Katër liderët e partive politike në Maqedoni kanë konfirmuar pjesëmarrjen në takimin e nesërm në Bruksel, në përpjekje për të zgjidhur krizën politike.

Katër liderët kryesorë politikë në Maqedoni të mërkurën në Brukesl

ABC News - 09.06.2015

Kater lideret e subjekteve kryesore politike ne Maqedoni, konfirmojne zyrtarisht pjesmarrjen e tyre ne takimin e se merkures ne Bruksel. Delegacionet e partive respektive, mesohet se jane nisur drejt ...

Shkup, në prag të takimit të liderëve në Bruksel

ABC News - 09.06.2015

Liderët e partive më të mëdha politike në Maqedoni do të takohen të mërkurën në Bruksel për të tentuar përsëri për të gjetur zgjidhje për krizën e thellë politike.

LSDM-ja e Zaevit kundër emrave shqiptarë të shkollave në Çair

Tetova Sot - 09.06.2015

LSDM del kundër shqiptarëve! Kjo shihet me deklaratën e tyre të sotme ku zyrtari i partisë së Zoran Zaevit kundërshton emërtimet në shqip të shkollave në Çair.

Takimi i liderëve në Bruksel mbahet nesër

Shkupi24 - 09.06.2015

Katër liderët e partive politike në Maqedoni kanë konfirmuar pjesëmarrjen në takimin e nesërm në Bruksel, në përpjekje për të zgjidhur krizën politike.

Liderët e Maqedonisë, të mërkurën në Bruksel

InfoGlobi - 09.06.2015

Të katër liderët e partive politike në Maqedoni do të takohen nesër në Bruksel ku në prezencën e përfaqësuesve të Bashkimit Europian do të provojnë të gjejnë zgfjidhjen për daljen e vendit nga kriza ...

Lidërët e Maqedonisë u nisën për në Bruksel

Tetova Sot - 09.06.2015

Pothuajse në të njëjtën kohë, sot pasdite në aeroportin e Shkupit, katër liderët Nikolla Gruevski, Zoran Zaevi, Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi kanë udhëtuar për në Bruksel, transmeton TetovaSot.

Katër liderët politik i bashkon Brukseli

Republika - 09.06.2015

Katër liderët e partive politike në Maqedoni kanë konfirmuar pjesëmarrjen në takimin e nesërm në Bruksel, në përpjekje për të zgjidhur krizën politike.

Zaev pavarësisht dialogut, sot lëshon “bombën” e radhës

Lajmi.net - 08.06.2015

Lideri i opozitës maqedonase, Zoran Zaev ka paralajmëruar se do të vazhdojë prej sot me publikimin e audi-incizimeve të bisedave të përgjuara nga ana e pushtetit të Maqedonisë, respektivisht të ...

Zaev nga sot riaktivizon “bombat” për skandalin e përgjimeve

Zhurnal - 08.06.2015

Shkup, 8 qershor- Lideri i opozitës maqedonase, Zoran Zaev ka paralajmëruar se do të vazhdojë prej sot me publikimin e audi-incizimeve të bisedave të përgjuara nga ana e pushtetit të Maqedonisë, ...

Zaevi nuk ndalet me bomba, Monstra pas 13 qershorit

Albeu.com - 08.06.2015

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev sot do të vazhdojë me publikimin e bombave kundër qeverisë së Gruevskit. Siç është paralajmëruar Bomba kryesore për Monstrën nuk do të publikohet këtë javë, por pas 13 ...

Bomba e 37-të transmetohet LIVE në "lajmpress.com"

Lajm - 08.06.2015

Lidhja social demokrate e Maqedonisë pas do të publikojë bombën e radhës (37) në kuadër të projektit “E vërteta për Maqedoninë” ku do të publikojë materiale tjera për të cilat thotë se dëshmojnë ...

Maqedoni, Zaevi nuk ndalet me bomba, Monstra pas 13 qershorit

SOT - 08.06.2015

Ditën e sotme lideri i LSDM-së Zoran Zaev do të vazhdojë me publikim e bombave kundër qeverisë së Gruevskit. Siç është paralajmëruar Bomba kryesore për Monstrën nuk do të publikohet këtë javë, por ...

Zaevi ka ofruar planin për zgjidhje, Gruevski të mërkurën

Ina - 08.06.2015

Një ambasador i një vendi anëtar të BE-së ka deklaruar për rrjetin gazetaresk BIRN se lideri i LSDM-së, Zoran Zaev në takimin e liderëve të 2 qershorit para eurokomisionerit për zgjerim Johanes Hahn ...

Zaevi ka ofruar planin për zgjidhje, Gruevski të mërkurën

Almakos - 08.06.2015

Një ambasador i një vendi anëtar të BE-së ka deklaruar për rrjetin gazetaresk BIRN se lideri i LSDM-së, Zoran Zaev në takimin e liderëve të 2 qershorit para eurokomisionerit për zgjerim Johanes Hahn ...

Prizma: zaevi dha një propozim, Gruevski pritet që të mërkurën të jap propozimin e tij

Zhurnal - 08.06.2015

Shkup, 8 qershor- Një ambasador i një vendi anëtar të BE-së për BIRN tha se lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, në takimin me euro komisarin për zgjerim Johanes Han, që u mbajt në Przhino, ka afruar një ...

Sot publikohet “bomba” e 37 e LSDM-së

Portalb - 08.06.2015

Lajme lidhur me temën Bomba 36: Stavreski e këshillon Jankulloskën si të fitojë një banesë (VIDEO) Zaev flet për “Monstrën”, ja intervista e plotë për “Die Zeit” LSDM sot publikon ‘bombën’ e 36-të ...

Zaevi ka ofruar planin për zgjidhje, Gruevski të mërkurën

Lajm - 08.06.2015

Një ambasador i një vendi anëtar të BE-së ka deklaruar për rrjetin gazetaresk BIRN se lideri i LSDM-së, Zoran Zaev në takimin e liderëve të 2 qershorit para eurokomisionerit për zgjerim Johanes Hahn ...

Ndiqni këtu LIVE bombën e 37-të

Lajm - 08.06.2015

Në çdo moment pritet të fillojë bomba e 37-të ku Zaev do të shpalosë materialet e radhës për të cilat thotë se dëshmojnë aktivitete korruptuese, anti kushtetuese dhe anti ligjore të krerëve të ...

Zaev: Në mesin e ojq-ve të përgjuara edhe Fondacioni Shoqëria e hapur-soros

Zhurnal - 08.06.2015

Shkup, 8 qershor- Në publikimin e “bombës” së 37, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, përmendi ndërmjet tjerash se edhe Fondacioni Shoqëria e hapur Soros është e përgjuar. “Sipas të dhënave që ne i kemi.

Zaev: Asnëherë zgjedhjet të organizohen nga Gruevski

Ina - 08.06.2015

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev filloi sot me publikimin e të ashtuquajturës bombës së 37 –të, që ka të bëjë me materiale të përgjimeve që zbardhin skandale të pushtetit aktual të lidhura me akte ...

Materialet e përgjuara për ojq-të i takojnë vetëm atyre, gruevski deshi t`i kontrolloj

Zhurnal - 08.06.2015

Shkup, 8 qershor - Në publikimin e “bombës” së 37, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, i ftoi përfaqësuesit e organizatave jo qeveritare që t`i marrin materialet me bisedat e përgjuara, pasi që sipas tij ...

Zaev: ne jemi kundër që Gruevski t`i organizoj zgjedhjet e parakohshme

Zhurnal - 08.06.2015

Shkup, 8 qershor- Në publikimin e “bombës” së 37, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, në përgjigje ndaj gazetarëve, Zoran Zaev e përsëriti qëndrimin e tij, se ato nuk pranojnë zgjedhje të parakohshme me ...

Zaev: ne nuk po kalkulojmë me bdi-në, Koalicionet i caktojnë qytetarët

Zhurnal - 08.06.2015

Shkup, 8 qershor- Në publikimin e “bombës” së 37, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, në përgjigje ndaj gazetarëve, Zoran Zaev theksoi se nuk janë duke kalkuluar për të bërë marrëveshje me BDI-në dhe ...

Zaev: Në mesin e OJQ-ve të përgjuara edhe Fondacioni Shoqëria e Hapur-Soros

Lajm - 08.06.2015

Në publikimin e “bombës” së 37, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, përmendi ndërmjet tjerash se edhe Fondacioni Shoqëria e hapur Soros është e përgjuar. “Sipas të dhënave që ne i kemi.

Zaev: Ne nuk po kalkulojmë me BDI-në

Portalb - 08.06.2015

Lajme lidhur me temën A do të shkojë nesër Zaev në Bruksel? Zaev: E papranueshme që Gruevski ti organizojë zgjedhjet Zaev bën apel për durim: “Monstra” do të publikohet Zaev do të vazhdoj me bombat ...

A po taktizon Zaev me BDI-në për koalicion në Qeverinë e ardhshme, shikoni se çka thotë ai

Lajm - 08.06.2015

Në mbyllje të pres konferenc ës, në pyetjen gazetarëve se pse nuk po publikohen materialet nga aktivitetet “kriminale” të BDI-së dhe në lidhje me atë pse nuk ka ende biseda të publikuara nga ...

A po taktizon Zaev me BDI-në për koalicion në Qeverinë e ardhshme, dëgjoni se çka thotë ai

Almakos - 08.06.2015

Në publikimin e “bombës” së 37, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, në përgjigje ndaj gazetarëve, Zoran Zaev theksoi se nuk janë duke kalkuluar për të bërë marrëveshje me BDI-në dhe mbrojtur atë nga ...

Zaev: Asnëherë zgjedhjet të organizohen nga Gruevski

Almakos - 08.06.2015

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev filloi sot me publikimin e të ashtuquajturës bombës së 37 –të, që ka të bëjë me materiale të përgjimeve që zbardhin skandale të pushtetit aktual të lidhura me akte ...

Zaev: Abdilaqim Ademi nuk ishte cak i përgjimeve

Almakos - 08.06.2015

Gjatë publikimit të “bombës” së 37, kreu i LSDM-së ka theksuar se nuk janë duke kalkuluar për të bërë marrëveshje me BDI-në dhe mbrojtur atë nga paraqitja e bisedave të përgjuara.

Jashari: Nuk jam i befasuar nga përgjimet, materialet janë autentike

Portalb - 08.06.2015

Lajme lidhur me temën BOMBA 37: Skandal: me vite të tëra Gruevski dhe Mijallkov kanë përgjuar OJQ-të Bomba 36: Stavreski e këshillon Jankulloskën si të fitojë një banesë (VIDEO) Zaev flet për ...

VMRO-DPMNE: Zaev tregoi se me lsdm-në udhëheq sorosi

Zhurnal - 08.06.2015

Shkup, 8 qershor- VMRO-DPMNE përmes një kumtese me shkrim reagoi ndaj “bombës” së 37 të LSDM-së në të cilën u paraqitën materiale për organizatat jo qeveritare.

Zaev fton BDI-në të braktisë qeverinë e Gruevskit

Top Channel - 08.06.2015

Lideri i LSDM-së opozitare, Zoran Zaev, i bëri thirrje partisë shqiptare BDI, që të braktisë qeverinë e Nikola Gruevskit, për ta rrëzuar këtë të fundit nga pushteti.

Zaev: BDI të braktisë qeverinë e Gruevskit

ikub - 08.06.2015

Lideri i LSDM, Zoran Zaev i ka bërë thirrje partisë shqiptare BDI të braktisë qeverinë e Nikola Gruevski për ta rrëzuar atë nga qeveria. Ai shtoi se funksionarët e BDI janë përfshirë në aferat ...

Zaev thirrje BDI-së ta braktisë koalicionin

Lajmi.net - 08.06.2015

Lideri i LSDM-së opozitare, Zoran Zaev, i bëri thirrje partisë shqiptare BDI të braktisë qeverinë e Nikola Gruevskit, për ta rrëzuar këtë të fundit nga pushteti.

VMRO-DPMNE: Me LSDM-në udhëheq fondacioni Soros

Almakos - 08.06.2015

Zoran Zaev edhe sot e vërtetoi se ai nuk është kryetar i LSDM-së dhe se partinë e tij e udhëheq fondacioni Soros, qëndron në reagimin e VMRO-DPMNE-së, pas publikimit të “bombës” së fundit të opozitës.

Vazhdon sot publikimi i “bombave” të opozitës

Botasot - 08.06.2015

Lideri i opozitës maqedonase, Zoran Zaev ka paralajmëruar se do të vazhdojë prej sot me publikimin e audi-incizimeve të bisedave të përgjuara nga ana e pushtetit të Maqedonisë, respektivisht të ...

Zaev paralajmëron publikimin e përgjimeve të reja sot

Ora news - 08.06.2015

Lideri i opozitës maqedonase, Zoran Zaev ka paralajmëruar se do të vazhdojë edhe sot me publikimin e audio-incizimeve të bisedave të përgjuara për skandalet e qeverisë Gruevski.

Prizma: Zaevi dha një propozim, Gruevski pritet që të mërkurën të jap propozimin e tij

Botasot - 08.06.2015

Një ambasador i një vendi anëtar të BE-së për BIRN tha se lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, në takimin me euro komisarin për zgjerim Johanes Han, që u mbajt në Przhino, ka afruar një propozim për ...

Zaev: Ne nuk po kalkulojmë me BDI-në, koalicionet i caktojnë qytetarët

Botasot - 08.06.2015

Në publikimin e “bombës” së 37, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, në përgjigje ndaj gazetarëve, Zoran Zaev theksoi se nuk janë duke kalkuluar për të bërë marrëveshje me BDI-në dhe mbrojtur atë nga ...

Zaev: Me vite të tëra Gruevski dhe Mijallkov kanë përgjuar OJQ-të

Yll Press - 08.06.2015

Ai audio-incizimet ua dorëzoi vet organizatave duke mos i bërë publike. Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev sot para protestuesve para Qeverisë së Maqedonisë nuk publikoi audio-incizime por deklaroi se ...

Shqetësimet për Maqedoninë

VOA - 08.06.2015

Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) Lamberto Zanier dhe Komsioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian Johannes Hahn kanë inkurajuar partitë politike në ...

Zaev thirrje BDI-së të braktisë Gruevskin, por nuk bën koalicion me të

Ora news - 08.06.2015

Lideri i opozitës maqedonase, Zoran Zaev, i bëri thirrje Bashkimit Demokratik për Integrim që të braktisin qeverinë e Nikolla Gruevskit dhe të mos presin veprimet që do të bëjë Kryeministri i vendit.

Zaev thirrje BDI’së ta braktisë koalicionin

Botasot - 08.06.2015

Lideri i LSDM’së opozitare, Zoran Zaev, i bëri thirrje partisë shqiptare BDI të braktisë qeverinë e Nikola Gruevskit, për ta rrëzuar këtë të fundit nga pushteti.

Zoran Zaev i bën thirrje BDI-së të braktisë koalicionin

BalkanWeb - 08.06.2015

MAQEDONI- Lideri i LSDM-së opozitare, Zoran Zaev, i bëri thirrje partisë shqiptare BDI të braktisë qeverinë e Nikola Gruevskit, për ta rrëzuar këtë të fundit nga pushteti.

Zaevi vazhdon me bombat, Monstra pas 13 qershorit

Tetova Sot - 08.06.2015

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev sot do të vazhdojë me publikimin e bombave kundër qeverisë së Gruevskit. Siç është paralajmëruar Bomba kryesore për Monstrën nuk do të publikohet këtë javë, por pas 13 ...

Zaevi vazhdon me “bombat”, Monstra pas 13 qershorit

Java News - 08.06.2015

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev sot do të vazhdojë me publikimin e bombave kundër qeverisë së Gruevskit. Siç është paralajmëruar Bomba kryesore për Monstrën nuk do të publikohet këtë javë, por pas 13 ...

Propozimi i Zaev për qeverinë

Vision Plus - 08.06.2015

Gruevski kryeministër deri në shtator, më pas një qeveri e përkohshme deri në mbajtjen e zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare në prill të vitit 2016.

Zaev: Në mesin e OJQ-ve të përgjuara edhe Fondacioni Shoqëria e Hapur-Soros

Tetova Sot - 08.06.2015

Në publikimin e “bombës” së 37, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, përmendi ndërmjet tjerash se edhe Fondacioni Shoqëria e hapur Soros është e përgjuar. “Sipas të dhënave që ne i kemi.

Zaev: Gruevski ka përgjuar luftëtarët kryesor për të drejtat civile dhe njerëzore

Tetova Sot - 08.06.2015

E vërteta për Maqedoninë tregon se asnjë sektor, pjesë të vendit ku ka nuk ka hyrë Gruevski. Tregon se përgjohen dhe të dëgjueshmit e Gruevskit. Shumë organizata në Maqedoni kanë qenë të përgjuara në ...

Zaevi ka ofruar planin për zgjidhje, Gruevski të mërkurën

Tetova Sot - 08.06.2015

Një ambasador i një vendi anëtar të BE-së ka deklaruar për rrjetin gazetaresk BIRN se lideri i LSDM-së, Zoran Zaev në takimin e liderëve të 2 qershorit para eurokomisionerit për zgjerim Johanes Hahn ...

Zaev: Nëse BDI-ja nuk është bashkëfajtore, le të dal nga qeveria menjëherë

Tetova Sot - 08.06.2015

I pyetur në lidhje me spekulimet se LSDM-ja dhe BDI-ja kanë marrëveshje, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev me publikimin e bombës së sotme ka përmendur se ai kishte publikuar tashmë bomba edhe për krimin ...

VMRO: LSDM-ja udhëhiqet nga SOROS-i

Tetova Sot - 08.06.2015

Zoran Zaev sot ka konfirmuar se ai nuk është kryetari i LSDM-së dhe se partia e tij udhëhiqet nga fondacioni Soros, Vlladimir Millçin, Branko Gerovski, Sasho Ordanovski dhe Lubomir Fërckovski, thuhet ...

Zaev: Ali Ahmeti të braktisë qeverinë e Gruevskit

Java News - 08.06.2015

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, i bëri thirrje partisë shqiptare BDI të braktisë qeverinë e Nikola Gruevskit, për ta rrëzuar këtë të fundit nga pushteti.

Zaevi nuk ndalet me bomba, Monstra pas 13 qershorit

AlbanianScreen - 08.06.2015

Maqedoni - Lideri i LSDM-së Zoran Zaev sot do të vazhdojë me publikimin e bombave kundër qeverisë së Gruevskit. Siç është paralajmëruar Bomba kryesore për Monstrën nuk do të publikohet këtë javë, por ...

Zaevi ka ofruar planin për zgjidhje, Gruevski të mërkurën

Shprehja - 08.06.2015

Një ambasador i një vendi anëtar të BE-së ka deklaruar për rrjetin gazetaresk BIRN se lideri i LSDM-së, Zoran Zaev në takimin e liderëve të 2 qershorit para eurokomisionerit për zgjerim Johanes Hahn ...

Zaev: Ne nuk po kalkulojmë me BDI-në

Shprehja - 08.06.2015

Në publikimin e “bombës” së 37, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, në përgjigje ndaj gazetarëve,theksoi se nuk janë duke kalkuluar për të bërë marrëveshje me BDI-në dhe mbrojtur atë nga paraqitja e ...

Zaev: Keni durim për Monstrën

Shprehja - 08.06.2015

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev kërkoi nga qytetarët që të kenë durim se për shkak të situatës së krijuar dhe bisedimeve në Bruksel nuk mund të publikohet rasti Monstra.

Zaevi vazhdon me bombat, Monstra pas 13 qershorit

Vatra - 08.06.2015

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev sot do të vazhdojë me publikimin e bombave kundër qeverisë së Gruevskit. Siç është paralajmëruar Bomba kryesore për Monstrën nuk do të publikohet këtë javë, por pas 13 ...

Zaev: Keni durim për Monstrën

Vatra - 08.06.2015

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev kërkoi nga qytetarët që të kenë durim se për shkak të situatës së krijuar dhe bisedimeve në Bruksel nuk mund të publikohet rasti Monstra.

Zaev : BDI le të tregojë që nuk është e përlyer , le të dalë nga qeveria !

Vatra - 08.06.2015

Gjatë publikimi të bombës së 37, Zoran Zaev është shprehur se nga të gjitha përgjimet del se edhe BDI është pjesëmarrëse në atë çka ndodhur bë qeveri, megjithatë BDI gjithsesi duhet të distancohet sa ...