TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Menduh Thaçi pyet Ali Ahmetin: A i bëtë edhe punët e këqija së bashku me Gruevskin? ...

Albtime - 20.04.2014

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, gjatë një tubimi në fshatin Pallçisht të Komunës së Bogovinës në Tetovë, tha se PDSH do të jetë pjesë e Qeverisë së re, ai do të jetë ...

Thaçi i bindur se do të jetë në qeveri: Kryetari i parlamentit do flasë shqip

Albeu.com - 20.04.2014

Menduh Thaçi shprehet i bindur se në qeveri do të jetë PDSH dhe se ai vetë do të jetë zëvendëskryeministër dhe se kryetari i parlamentit do të flasë po ashtu shqip .

Thaçi në Pallçishtë, PDSH-ja do jetë pjesë e qeverisë

Alsat - 20.04.2014

Karvani i PDSH-së ka ndaluar mbrëmë në fshatin Pallçisht dhe në Komunën e Bogovinës, me qëllim prezantimin para banorëve programin e tyre politik. Kreu i PDSH-së Thaçi, me këtë rast para banorëve të ...

Revolucioni i vonuar i Menduh Thaçit

Portalb - 20.04.2014

Në shkencat politike dhe sociale fjala “revolucion” ka kuptimin e një ndryshimi të befasishëm, të vrullshëm dhe të menjëhershëm në një shoqëri politike të organizuar, shpeshherë ndryshimi është edhe ...

Revolucioni i vonuar i Menduh Thaçit

Zhurnal - 20.04.2014

Në shkencat politike dhe sociale fjala “revolucion” ka kuptimin e një ndryshimi të befasishëm, të vrullshëm dhe të menjëhershëm në një shoqëri politike të organizuar, shpeshherë ndryshimi është edhe ...

Thaçi pyet Ahmetin: A i bëtë edhe punët e këqija së bashku me Gruevskin?

Shqipmedia - 20.04.2014

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, gjatë një tubimi në fshatin Pallçisht të Komunës së Bogovinës në Tetovë, tha se PDSH do të jetë pjesë e Qeverisë së re, ai do të jetë ...

Vazhdojnë reagimet ndaj rrahjes së aktivistit të PDSH-së nga ana e huliganëve të BDI-së

Shqipmedia - 20.04.2014

Nëndega e PDSH-së e fshatit Sllupçan me indinjatë të thellë reagon kundër aktit qyqar, me rastin e sulmit fizik që u bë ndaj vllaut, bashkqytetarit dhe anëtarit të PDSH-së nga fshati Sllupçan Ardian ...

PDSH e Sllupçanit: Rexhail Ismaili është rradhitur në anën e krimit

Albeu.com - 20.04.2014

Incidenti ku një anëtar i PDSH-së është rrahur, ka bërë që gjakrat të nxehen sërish. PDSH e Sllupçanit përmes një deklarate ka dënuar sulmin ndaj anëtarit Adrin Demiri .

PDSH, Sllupçan: Pse Rexhail Ismaili u radhit në anën e krimit?

Albtime - 20.04.2014

Nëndega e PDSH-së, fshati Sllupçan, reagon ashpër dhe shprehë indinjatë të thellë kundër aktit qyqarë të sulmit fizik ndaj bashkëfshatarit të tyre dhe njëherësh anëtarë i PDSH-së nga fshati Sllupçan, ...

Thaçi: Vota për PDSH do të ndal hovin e maqedonasve

Ina - 20.04.2014

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) tubimin e së dielës në mbrëmje e mbajti në Zhelinë të Tetovës, ku para elektoratit u prezantua platforma politike dhe kandidatët për deputetë të njësisë 6.

PDSH mbajti miting në Bogovinjë

Yll Press - 20.04.2014

Me kyçjen e PDSH në Qeveri, ajo shqiptarëve do të ua sjellë lirinë, kështu tha mes tjerash Thaçi në një tubim me fshatarët e Bogovinës së Tetovës. Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh ...

Revolucioni i vonuar i Menduh Thaçit

Yll Press - 20.04.2014

Menduh Thaçi dhe PDSH-ja edhe pse kurrë nuk fituan besimin e popullit, aq gjatë kanë qenë në pushtet sa që të gjithë këto që kërkojnë t’i bëjnë me revolucion me 27 Prill, do ti bënin për mrekulli ...

Thaçi: Kryetari i Parlamentit do të flet shqip

Express - 20.04.2014

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, gjatë një tubimi në fshatin Pallçisht të Komunës së Bogovinës në Tetovë, tha se PDSH do të jetë pjesë e Qeverisë së re, ai do të jetë ...

Kryetari i Parlamentit do të flet shqip

Shkupi24 - 20.04.2014

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, gjatë një tubimi në fshatin Pallçisht të Komunës së Bogovinës në Tetovë, ka thënë se PDSH-ja do të jetë pjesë e Qeverisë së re, ai do të jetë ...

Thaçi: Kryetari i Parlamentit do të flasë shqip

Gazeta Shqip - 20.04.2014

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, gjatë një tubimi në fshatin Pallçisht të Komunës së Bogovinës në Tetovë, tha se PDSH do të jetë pjesë e Qeverisë së re, ai do të jetë ...

Thaçi pyet Ahmetin: A i bëtë edhe punët e këqija së bashku me Gruevskin?

Shkupi24 - 20.04.2014

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, gjatë një tubimi në fshatin Pallçisht të Komunës së Bogovinës në Tetovë, tha se PDSH do të jetë pjesë e Qeverisë së re, ai do të jetë ...

Vazhdojnë reagimet ndaj rrahjes së aktivistit të PDSH-së nga ana e huliganëve të BDI-së

Express - 20.04.2014

Nëndega e PDSH-së, fshati Sllupçan, reagon ashpër dhe shprehë indinjatë të thellë kundër aktit qyqarë të sulmit fizik ndaj bashkëfshatarit të tyre dhe njëherësh anëtarë i PDSH-së nga fshati Sllupçan, ...

PDSH, Sllupçan: Pse Rexhail Ismaili u radhit në anën e krimit?

Shkupi24 - 20.04.2014

Nëndega e PDSH-së, fshati Sllupçan, reagon ashpër dhe shprehë indinjatë të thellë kundër aktit qyqarë të sulmit fizik ndaj bashkëfshatarit të tyre dhe njëherësh anëtarë i PDSH-së nga fshati Sllupçan, ...

Fushata, BDI: Mos dilni në zgjedhje. PDSH: Na votoni

Gazeta Dita - 20.04.2014

Bashkimit Demokratik për Integrim dhe Partia Demokratike Shqiptare kanë vijuar fushatën e tyre. BDI duke bërë thirrje për bojkot, ndërsa PDSH duke i kërkuar votën qytetarëve shqiptarë të Maqedonisë.

Thaçi: 40 mijë vota s’janë pak, sepse aq qytetarë e rrëzuan qeverinë në Ukrainë

Shkupi24 - 20.04.2014

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi, në tubimin paraelektoral në shkollën fillore “Abryl Frashëri” të Bogovinjës, i ftoi të gjithë qytetarët që ta ndërrojnë nga pushteti BDI-në, sepse, siç u shpreh ai, ...

Thaçi në Krushevë: Na jepni votën që tu mbrojmë

Republika - 20.04.2014

Partia Demokratike Shqiptare tubimin e saj mbrëmë e ka mbajtur në Kërçovë, por edhe takime me qytetarë ka zhvilluar edhe në Zhitoshë e Krushevë. Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi kërkoi votën dhe ...

PDSH, Sllupçan: Pse Rexhail Ismaili u radhit në anën e krimit?

Republika - 20.04.2014

Nëndega e PDSH-së, fshati Sllupçan, reagon ashpër dhe shprehë indinjatë të thellë kundër aktit qyqarë të sulmit fizik ndaj bashkëfshatarit të tyre dhe njëherësh anëtarë i PDSH-së nga fshati Sllupçan, ...

Thaçi: Do të jem zv.kryeministër

Shekulli - 19.04.2014

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi gjatë një tubimi elektoral në Kërçovë, kërkoi votën dhe besimin e qytetarëve të kësaj zone, duke shtuar se ai do të jetë ballë çdo projekteve që do të realizohen për ...

Thaçi: PDSH do të bëj kthesë për shqiptarët

Ina - 19.04.2014

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) tubimin e saj mbrëmë e ka mbajtur në Kërçovë, por edhe në zonën e Zhitoshës së Krushevës. Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi kërkoi votën dhe besimin e qytetarëve të ...

Thaçi: Jam besimtar, s'e keqpërdori fenë në funksion të politikës

Lajm - 19.04.2014

Kreu i "selisë rozë" Menduh Thaci, në një tubum paraelektoral me banorët e Llabunishtës së Strugës, i ka hedhur poshtë pohimet se ai po e keqpërdorë fenë islame për pikë politike.

Thaçi nga Kërçova: Qeveria me PDSH do t’i mbrojë shqiptarët – VIDEO

Shqipmedia - 19.04.2014

Thaçi në Kërçovë dhe Zhitoshë kërkoi besimin e qytetarëve me qëllim që t’i mbrojë interesat e tyre në rolin e zv/kryeministrit të ardhshëm. PDSH në kuadër të aktiviteteve parazgjedhore zhvilloi ...

Thaçi: Qeveria me PDSH do t'i mbrojë shqiptarët

Albtime - 19.04.2014

PDSH në kuadër të aktiviteteve parazgjedhore zhvilloi takime me qytetarët e Kërçovës dhe Zhitoshës. Thaçi kërkoi besimin e qytetarëve me qëllim që t’i mbrojë interesat e tyre në rolin e ...

Thaçi në Krushevë: Na jepni votën që tu mbrojmë

Alsat - 19.04.2014

Partia Demokratike Shqiptare tubimin e saj mbrëmë e ka mbajtur në Kërçovë, por edhe takime me qytetarë ka zhvilluar edhe në Zhitoshë e Krushevë. Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi kërkoi votën dhe ...

Thaçi porosit BDI-në: Zullum mos bëni, se me zullum do ju përgjigjemi! (VIDEO)

Albtime - 19.04.2014

Menduh Thaçi në takimin e realizuar me simpatizantët e PDSH - së, në Zhitosh sërish ka ripërsëritur se pas 28 prillit partia e tij do të jetë në pushtet, kurse ai do të jetë zv/kryeministër i ...

Thaçi: Lista kundër popullit ka bërë edhe Hitleri

Portalb - 19.04.2014

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, gjatë një tubimi në fshatin Pallçisht të Komunës së Bogovinës në Tetovë, tha se PDSH do të jetë pjesë e Qeverisë së re, ai do të jetë ...

Thaçi: Kryetari i Parlamentit do të flet shqip

Ina - 19.04.2014

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, gjatë një tubimi në fshatin Pallçisht të Komunës së Bogovinës në Tetovë, tha se PDSH do të jetë pjesë e Qeverisë së re, ai do të jetë ...

Thaçi në Krushevë: Na jepni votën që tu mbrojmë

Yll Press - 19.04.2014

Thaçi theksoi se ai do të jetë zëvendëskryeministri i ardhshëm në qeverinë pas zgjedhjeve të 27 prillit, por për këtë kërkoi mbështetje në numër më të madh.

Thaçi: Qeveria me PDSH do t’i mbrojë shqiptarët

Shkupi24 - 19.04.2014

PDSH në kuadër të aktiviteteve parazgjedhore zhvilloi takime me qytetarët e Kërçovës dhe Zhitoshës. Thaçi kërkoi besimin e qytetarëve me qëllim që t’i mbrojë interesat e tyre në rolin e ...

Thaçi: PDSH do të bëj kthesë për shqiptarët (VIDEO)

Tetova Sot - 19.04.2014

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) tubimin e saj mbrëmë e ka mbajtur në Kërçovë, por edhe në zonën e Zhitoshës së Krushevës. Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi kërkoi votën dhe besimin e qytetarëve të ...

Thaçi nga Kërçova: Qeveria me PDSH do t’i mbrojë shqiptarët

Express - 19.04.2014

Thaçi në Kërçovë dhe Zhitoshë kërkoi besimin e qytetarëve me qëllim që t’i mbrojë interesat e tyre në rolin e zv/kryeministrit të ardhshëm. PDSH në kuadër të aktiviteteve parazgjedhore zhvilloi ...

Thaçi në Pallçisht -Bogovinë: Kryetari i Parlamentit do të flet shqip, unë zv/kryeministër (FOTO/VIDEO)

Tetova Sot - 19.04.2014

Gjatë një tubimi parazgjedhor në fshatin Pallçisht të Komunës së Bogovinës në Tetovë, kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaci tha se PDSH-ja do të jetë pjesë e Qeverisë së re, ai do të ...

Thaçi në Zhitosh: InshaAllah do jem zv.Kryeministri Juaj! (VIDEO)

Shkupi24 - 19.04.2014

Në Zhitosh kryetari i PDSH-se akuzoi Bdi-ne. I porositi te gjithe simpatizuesit e Bdi-se mos te bejne zullum se em zullum do ju pergjigjen. Gjithashtu Thaci potencoi se ai do te jete zavendes ...

Thaçi në Pallçisht: Kryetari i Parlamentit do të flet shqip, unë zv.kryeministër (VIDEO)

Republika - 19.04.2014

Gjatë një tubimi parazgjedhor në fshatin Pallçishtë të Komunës së Bogovinës në Tetovë, kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi tha se PDSH do të jetë pjesë e Qeverisë së re, ai do të ...

Thaçi: Do jemi pjesë e qeverisë së re maqedonase

Gazeta Start - 18.04.2014

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, gjatë fushatës së të tij në Studeniçan të Shkupit, ka deklaruar se partia e tij do të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme maqedonase.

Thaçi: Në cilën qeveri do të hysh Ali?

Portalb - 18.04.2014

Kreu i PDSH-së Menduh Thaçi kërkoi mbështetjen e banorëve të Studeniçanit për të mbrojtur siç tha interesat e tyre. Thaçi edhe njëherë tha se partia e tij do të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme, ...

Thaçi: 'Ali, s’ka qeveri për ty'

Alsat - 18.04.2014

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi gjatë qëndrimit të tij në Studeniçan të Shkupit edhe njëherë ka përsëritur se ai dhe subjekti i tij do të jenë pjesë e qeverisë së ardhshme, duke porositur BDI-në se ...

Thaçi: Në qeveri do të jemi ne, jo BDI

Albeu.com - 18.04.2014

Lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi ka akuzuar BDI-në se po udhëheq një politikë denigruese ndaj popullit shqiptar. Ai tha se gjatë qeverisjes së Bashkimit Demokratik për Integrim nuk është miratuar as ...

Thaçi në Studençan: Nuk ka më qeveri për ty Ali Ahmeti

Albeu.com - 18.04.2014

Lideri i PDSH, Menduh Thaçi është shprehur nga Studençani se BDI nuk do të jetë më në pushtet. Ai tha se Gruevski po e lufton Ahmetin për ta larguar njëherë e mirë nga qeveria .

Thaçi me 1 milion kundërthënie në një fjalim 1 minutësh

Portalb - 18.04.2014

PDSH më në fund ka nis të modernizohet! Ajo nuk del më në tubime me flamuj partiak të lidhur bashkë me të VMRO-së, as lideri i tyre nuk thotë që do të jetë në Qeveri sepse do të fitoj partneri i tyre ...

Kryetari i PDSH-së sot fali namazin e Xhumasë në fshatin Llabunisht

Albtime - 18.04.2014

Ashtu siç kishte paralajmëruar lideri i PDSH-së Menduh Thaçi sot fali namazin e Xhumasë në fshatin Llabunishtë. Albtime ju sjell fotografit nga xhamia ku shihet kryetari i PDSH-së në mes të xhematit ...

Retorika e Thaçit, analistët: Nuk mund të përsëritet 2008-ta

Alsat - 18.04.2014

Analistët politik dënojnë fjalorin e kreut të PDSH-së Menduh Thaçi, për ‘bela’ në ditën e votimeve, duke thënë se ky është sinjal i keq jo vetëm për mbështetësit e partisë por edhe gjithë shqiptarët.

Thaçi fal xhumanë në xhaminë e Llabunishtës (FOTO-LAJM)

Albeu.com - 18.04.2014

Lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi e ka falur xhumanë në xhaminë e Llabunishtës së Strugës. Nga ky fshat ai do të nisë edhe fushatën e tij zgjedhore për njësinë numër 5, njofton TetovaSot.

Menduh Thaçi në xhami (FOTO)

Almakos - 18.04.2014

Menduh Thaçi, lideri i PDSH - së gjatë ditës së sotme të qëndrimit të tij në Strugë, ka gjetë kohë që të falë namazin e xhumasë në xhaminë e fshatit ...

Thaçi në Llabunishtë: Unë do të jem zëvendëskryeministri i vetëm shqiptar

Albeu.com - 18.04.2014

Lideri i PDSH ka qenë në Llabunishtë të Strugës për të takuar qytetarë të këtij fshati. Ai ka thënë fillimisht se nuk e përdor fenë islame për kapital politik, por se ndihet i tillë vërtetë dhe e bën ...

Thaçi: Do jem zëvendëskryeministër i vetëm në qeverinë e ardhshme

Ina - 18.04.2014

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi i shoqëruar nga kandidatët për deputet në njësinë numër 5, ku bartës i listës është z.Zija Jonuzi, sot realizuan një takim me banorët e fshatit Llabunishtë.

Thaçi: Do jem zv/kryeministër dhe do të kujdesem për njerëzit dhe fenë

Portalb - 18.04.2014

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi i shoqëruar nga kandidatët për deputet në njësinë numër 5, ku bartës i listës është Zija Jonuzi, sot realizuan një takim me banorët e fshatit Llabunishtë.

Analistët dënojnë retorikën e Thaçit (VIDEO)

Albtime - 18.04.2014

Analistët politik dënojnë fjalorin e kreut të PDSH-së Menduh Thaçi, për ‘bela’ në ditën e votimeve, duke thënë se ky është sinjal i keq jo vetëm për mbështetësit e partisë por edhe gjithë shqiptarët.

Thaçi: Do jem zëvendëskryeministër i vetëm në qeverinë e ardhshme

Shqipmedia - 18.04.2014

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi i shoqëruar nga kandidatët për deputet në njësinë numër 5, ku bartës i listës është z.Zija Jonuzi, sot realizuan një takim me banorët e fshatit Llabunishtë.

Thaçi: Qeveria me PDSH do t'i mbrojë shqiptarët

Portalb - 18.04.2014

PDSH në kuadër të aktiviteteve parazgjedhore zhvilloi takime me qytetarët e Kërçovës dhe Zhitoshës. Thaçi kërkoi besimin e qytetarëve me qëllim që t’i mbrojë interesat e tyre në rolin e ...

Menduh Thaçi sqaron takimin me Gruevskin

Koha.net - 18.04.2014

Shkup, 18 prill - Thaçi ka takuar dje Gruevskin për ti thënë atij që t’ju bëj me dije BDI-së se ai dhe subjekti që ai drejton (PDSH) do të marrin mandatin nga populli për të qenë pjesë e qeverisë.

Thaçi: Më 27 prill, mund të ndodh ‘bela’ e madhe

Yll Press - 18.04.2014

Thaçi 40 mijë votuesit që të dielën dhanë votën për kandidatin presidencial të PDSH-së, Iljaz Halimin i krahasoi me 40 mijë protestuesit e Ukrainës, të cilët sipas Thaçit rrëzuan pushtetin ukrainas.

Retorika e Thaçit, analistët: Nuk mund të përsëritet 2008-ta

Yll Press - 18.04.2014

Naser Ziberi thotë se Thaçi në këtë mënyrë përpiqet të mobilizojë sa më shumë elektoratin por pa mbajtur llogari për pasojat që mund të sjell retorika e tillë në ditën e zgjedhjeve.

Thaçi: Në qeveri do të jemi ne, jo BDI

Gazeta Shqip - 18.04.2014

Lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi ka akuzuar BDI-në se po udhëheq një politikë denigruese ndaj popullit shqiptar. Ai tha se gjatë qeverisjes së Bashkimit Demokratik për Integrim nuk është miratuar as ...

Thaçi e fal namazin e Xhumasë në Llabunishtë (FOTO)

Tetova Sot - 18.04.2014

Lideri i PDSH-së ,Menduh Thaci, sot e ka fal namazin e Xhumasë në fshatin Llabunishtë të Strugës, nga ku edhe do të fillojë edhe fushatën e tij në zonën e pestë zgjedhore.

Thaçi në Llabunishtë: Unë do të jem zëvendëskryeministri i vetëm shqiptar

Shkupi24 - 18.04.2014

Lideri i PDSH ka qenë në Llabunishtë të Strugës për të takuar qytetarë të këtij fshati. Ai ka thënë fillimisht se nuk e përdor fenë islame për kapital politik, por se ndihet i tillë vërtetë dhe e bën ...

Një ditë me Menduh Thaçin, kryeministrin e shqiptarëve (Foto)

Express - 18.04.2014

E mërkurë 17 prill ora 16 rrugës për në Karshiakë të Shkupit në drejtim të fshatit Maranë lideri i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), Menduh Thai ka paralajmruar takim me banorët e këtij fshati.

Thaçi e fal namazin e Xhumasë në Llabunishtë (Foto)

Republika - 18.04.2014

Lideri i PDSH-së ,Menduh Thaci, sot e ka fal namazin e Xhumasë në fshatin Llabunishtë të Strugës, nga ku edhe do të fillojë edhe fushatën e tij në zonën e pestë zgjedhore, njofton TetovaSot Pas ...

Thaçi: Qeveria me PDSH do t’i mbrojë shqiptarët

Republika - 18.04.2014

PDSH në kuadër të aktiviteteve parazgjedhore zhvilloi takime me qytetarët e Kërçovës dhe Zhitoshës. Thaçi kërkoi besimin e qytetarëve me qëllim që t’i mbrojë interesat e tyre në rolin e ...

Menduh Thaçi: BDI vetëm për Car Dushanat mund të thotë 'u tha u bë' (VIDEO)

Albtime - 17.04.2014

PDSH - ja mbrëmë ka mbajtur mitingun e saj në Debresh të Gostivarit, ku ka promovuar kandidatë për deputet të kësaj partie për zgjedhjet parlamentare 2014.

Thaçi: BDI dështoi në të gjitha projektet

Alsat - 17.04.2014

Kreu i PDSH-së Menduh Thaçi, i shoqëruar nga kandidatët për deputetë të kësaj partie, prezantoi mbrëmë platformën parazgjedhore para banorëve të fshatit Debresh.

Thaçi nga Debreshi: Ja pse u takova me gazdën e Ali Ahmetit – VIDEO

Shqipmedia - 17.04.2014

PDSH – ja mbrëmë ka mbajtur një tubim me qytetarë në Debresh të Gostivarit, ku ka promovuar kandidatë për deputet të kësaj partie për zgjedhjet parlamentare 2014.

Thaçi: Ja pse u takova me Gruevskin (VIDEO)

Portalb - 17.04.2014

Në një takim me banorët e Debreshit, lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi tha se takimi i djeshëm me Gruevskin është bërë që ai ti thotë atij se është gazda i Ali Ahmetit.

Thaçi: Më 27 prill, mund të ndodh ‘bela’ e madhe

Alsat - 17.04.2014

Thaçi ka takuar dje Gruevskin për ti thënë atij që t’ju bëj me dije BDI-së se ai dhe subjekti që ai drejton (PDSH) do të marrin mandatin nga populli për të qenë pjesë e qeverisë.

Thaçi sqaron takimin me Gruevskin

Ina - 17.04.2014

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi në tubimin e mbajtur në Debresh të Gostivarit mbrëmë ka folur për takimin e tij të djeshëm me kryeministrin dhe liderin e BDI-së, Ali Ahmeti.

Menduh Thaçi tregon pse u takua me Gruevskin

Albtime - 17.04.2014

Thaçi ka takuar dje Gruevskin për ti thënë atij që t’ju bëj me dije BDI-së se ai dhe subjekti që ai drejton (PDSH) do të marrin mandatin nga populli për të qenë pjesë e qeverisë.

Thaçi: PDSH do të jetë në qeveri

Zhurnal - 17.04.2014

Menduh Thaçi, lideri i PDSH-së ka akuzuar BDI-në dhe qeverisjen se udhëheq një politikë degjeneruese ndaj kombit shqiptar, duke shtuar se gjatë qeverisjes së BDI-së nuk ka miratuar Ligjin për ish ...

Thaçi nga Debreshi: Ja pse u takova me gazdën e Ali Ahmetit – VIDEO

Express - 17.04.2014

PDSH – ja mbrëmë ka mbajtur një tubim me qytetarë në Debresh të Gostivarit, ku ka promovuar kandidatë për deputet të kësaj partie për zgjedhjet parlamentare 2014.

Menduh Thaçi rrëfen ‘raketën’ nga takimi me Nikolla Gruevskin (VIDEO)

Shkupi24 - 17.04.2014

PDSH – ja mbrëmë ka mbajtur një tubim me qytetarë në Debresh të Gostivarit, ku ka promovuar kandidatë për deputet të kësaj partie për zgjedhjet parlamentare 2014.

Thaçi: BDI-ja vetëm për Car Dushanat mund të thotë ‘u tha u bë’ (video)

Republika - 17.04.2014

PDSH – ja mbrëmë ka promovuar kandidatë për deputet të kësaj partie në Debresh të Gostivarit. Lideri i PDSH – së, Menduh Thaçi në këtë tubim porositi qytetarët që më 27 prill të dalin pa frikë e ti ...

Thaçi: Ja pse u takova me Gruevskin (video)

Republika - 17.04.2014

Në një takim me banorët e Debreshit, lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi ka dhënë detaje nga takimi i djeshëm të realizuar me kryeministrin aktual të Maqedonisë, Nikolla Gruevskin.

Maqedoni, zgjedhjet parlamentare u rrisin “oreksin” shqiptarëve

Gazeta Start - 16.04.2014

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoni shërbyen si një test për partitë politike maqedonase dhe shqiptare, të cilat më 27 prill do shkojnë në zgjedhje parlamentare.

Thaçi në Sllatinë: Kur dikujt ia merr voten, ia merr lirinë

Albtime - 16.04.2014

Kur dikujt ia merr voten, ia merr lirinë, me këto fjalë, kreu i PDSH-së ka kërkuar sonte votën para banorëve të fshatit Sllatinë, ndërsa ka kritikuar partinë shqiptare në pushtet se e njëjta ditën e ...

Thaçi nga Sllatina: Sa i ligë u tregua Ali Ahmeti për pushtet

Shqipmedia - 16.04.2014

Мegjithatë Menduh Thaçi nuk bojkoton zgjedhjet parlamentare të 27 prillit si që u paralajmërua nga gazeta ‘Dnevnik’. Ai mbreme ishte në tubim në Sllatinë ku tha se moto e PDSH-së është “Për liri” që ...

Tubim i PDSH-së në Sllatinë

Idividi - 16.04.2014

Tearcë, 15 prill 2014 (MIA) - PDSH-ja dje mbajti tubim në fshatin Sllatinë, komuna Tearcë. Lideri i partisë Menduh Thaçi u bëri thirrje banorëve të fshatit që të zgjedhjet më 27 prill të votojnë ...

Thaçi në Sllatinë: Ali Ahmeti është njeri i lig që mendon vetëm për pushtet

Albeu.com - 16.04.2014

Lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi ka qenë në Sllatinë, në kuadër të fushatës elektorale për zgjedhjet e parakohshme të përgjithshme të 27 prillit. Ai u shpreh se PDSH nuk do të bojkotojë zgjedhjet e ...

THAÇI: S"I BOJKOTOJMË ZGJEDHJET PARLAMENTARE

Zhurnal - 16.04.2014

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi i ka përgënjeshtruar zërat se mund t’i bojkotojë zgjedhjet parlamentare të 27 prillit siç u paralajmërua ditë më parë nga e përditshmja në gjuhën maqedonase “Dnevnik”.

Thaçi në Sllatinë kërkon votën për PDSH-në

Alsat - 16.04.2014

PDSH-ja dje mbajti tubim në fshatin Sllatinë, komuna Tearcës. Lideri i partisë Menduh Thaçi u bëri thirrje banorëve të fshatit që në zgjedhjet më 27 prill të votojnë lirshëm edhe krahas frikësimeve ...

Thaçi nga Sllatina: Sa i ligë u tregua Ali Ahmeti për pushtet

Albtime - 16.04.2014

Мegjithatë Menduh Thaçi nuk bojkoton zgjedhjet parlamentare të 27 prillit si që u paralajmërua nga gazeta ‘Dnevnik’. Ai mbreme ishte në tubim në Sllatinë ku tha se moto e PDSH-së është “Për liri” që ...

Ekskluzive: Thaçi dhe Gruevski sot në Shkup kanë biseduar për Zgjedhjet Parlamentare

Shqipmedia - 16.04.2014

Burime të brendshme nga PDSH-ja dhe VMRO-ja konfirmuan për portalin Shqipmedia se sot në Shkup janë takuar kryeministri Gruevski dhe lideri I PDSH-së Menduh Thaçi.

Thaçi takohet me Gruevskin (FOTO-LAJM)

Albeu.com - 16.04.2014

Menduh Thaçi ka takuar sot kryeministrin e vendit, Nikola Gruevski. Bëhet e ditur se mes Thaçit dhe Gruevskit është folur për procesin e zgjedhjeve parlamentare si dhe për mundësinë e një ...

Ekskluzive: Thaçi dhe Gruevski sot në Shkup kanë biseduar për zgjedhjet parlamentare

Albtime - 16.04.2014

Burime të brendshme nga PDSH-ja dhe VMRO-ja konfirmuan për portalin Shqipmedia se sot në Shkup janë takuar kryeministri Gruevski dhe lideri i PDSH-së Menduh Thaçi.

Thaçi ankohet te Gruevski për shantazhet e BDI në zgjedhjet presidenciale

Portalb - 16.04.2014

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi gjatë takimit me kryeministrin Nikolla Gruevski në Shkup, është ankuar për shkatërrimin e procesit demokratik gjatë zgjedhjeve në raundin e parë të zgjedhjeve ...

Menduh Thaçi takohet me Nikolla Gruevskin

Portalb - 16.04.2014

Sot në Shkup janë takuar kryeministri Gruevski dhe lideri i PDSH-së Menduh Thaçi, njofton Alsat-M. Nuk dihet qëllimi i takimit, por mendohet të bëhet fjalë për një llogaridhënie për zgjedhjet e 13 ...

TAKOHEN THAÇI E GRUEVSKI, DISKUTOJNË ZGJEDHJET

Zhurnal - 16.04.2014

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi ka takuar sot kryeministrin Nikolla Gruevski në Shkup, bën të ditur Alsat-M. Në takim mendohet të bëhej fjalë për një llogaridhënie për zgjedhjet e 13 marsit, dhe ...

Takimi Gruevski – Thaçi për zgjedhjet e 27 prillit

Ina - 16.04.2014

Në Shkup sot është zhvilluar takimi midis liderit të VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski dhe liderit të PDSH-së, Menduh Thaçi. Siç mësohet në këtë takim është biseduar për zgjedhjet e parakohshme ...

Tubim i PDSH-së në Sllatinë

Yll Press - 16.04.2014

PDSH-ja dje mbajti tubim në fshatin Sllatinë, komuna Tearcë. Lideri i partisë Menduh Thaçi u bëri thirrje banorëve të fshatit që të zgjedhjet më 27 prill të votojnë lirshëm edhe krahas frikësimeve ...

Takim Thaçi-Gruevski?

Yll Press - 16.04.2014

Të njëjtën kohë lideri i PDSH-së Thaçi si duket ka kërkuar nga kryeministri të merren përgjegjësi institucionale që kjo situatë të mos përsëritet në zgjedhjet parlamentare.

Maqedoni, Gruevski-Thaçi takohen për zgjedhjet e 27 prillit

Ora news - 16.04.2014

Në Shkup sot është zhvilluar takimi midis liderit të VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski dhe liderit të PDSH-së, Menduh Thaçi. Siç mësohet në këtë takim është biseduar për zgjedhjet e parakohshme ...

Thaçi në Sllatinë: Ahmeti bën punën e shejtanit (VIDEO)

Tetova Sot - 16.04.2014

Kur dikujt ia merr voten, ia merr lirinë, me këto fjalë, kreu i PDSH-së ka kërkuar sonte votën para banorëve të fshatit Sllatinë, ndërsa ka kritikuar partinë shqiptare në pushtet se e njëjta ditën e ...

Thaçi nga Sllatina: Sa i ligë u tregua Ali Ahmeti për pushtet

Shkupi24 - 16.04.2014

Мegjithatë Menduh Thaçi nuk bojkoton zgjedhjet parlamentare të 27 prillit si që u paralajmërua nga gazeta ‘Dnevnik’. Ai mbreme ishte në tubim në Sllatinë ku tha se moto e PDSH-së është “Për liri” që ...

Ekskluzive: Thaçi dhe Gruevski sot në Shkup kanë biseduar për Zgjedhjet Parlamentare ..!

Shkupi24 - 16.04.2014

Burime të brendshme nga PDSH-ja dhe VMRO-ja konfirmuan për portalin Shqipmedia se sot në Shkup janë takuar kryeministri Gruevski dhe lideri i PDSH-së Menduh Thaçi.

Thaçi takohet me Gruevskin

Tetova Sot - 16.04.2014

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi gjatë takimit me kryeministrin Nikolla Gruevski në Shkup, është ankuar për shkatërrimin e procesit demokratik gjatë zgjedhjeve në raundin e parë të zgjedhjeve ...

Takohen Thaçi e Gruevski, diskutojnë për zgjedhjet parlamentare

Express - 16.04.2014

Burime të brendshme nga Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) dhe VMRO – DPMNE kanë konfirmuar për portalin Shqipmedia se sot në Shkup janë takuar kryeministri Nikolla Gruevski dhe lideri i PDSH-së ...

Thaçi: Alia është shejtan

Republika - 16.04.2014

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi i ka përgënjeshtruar zërat se mund t’i bojkotojë zgjedhjet parlamentare të 27 prillit siç u paralajmërua ditë më parë nga e përditshmja në gjuhën maqedonase “Dnevnik”.

Thaçi dhe Gruevski sot në Shkup kanë biseduar për Zgjedhjet Parlamentare

Republika - 16.04.2014

Burime të brendshme nga PDSH-ja dhe VMRO-ja konfirmuan për portalin Shqipmedia se sot në Shkup janë takuar kryeministri Gruevski dhe lideri i PDSH-së Menduh Thaçi.

Menduh Thaçi mund t'i bojkotojë zgjedhjet parlamentare?!

Albtime - 15.04.2014

E përditshmja maqedonase "Dnevnik" shkruan se partia e Menduh Thaçit, PDSH është duke shqyrtua seriozisht mundësinë që t'i bojktojnë zgjedhjet parlamentare të 27 Prillit, për shkak të trysnive të ...

Sa deputet i fiton PDSH-ja nëse edhe me 27 prill i merr 38 mije vota

Albtime - 15.04.2014

Meqenëse vetëm pas dy javësh do zhvillohen zgjedhjet parlamentare, rezultatet e djeshme nga zgjedhjet presidenciale mundet të jenë një pikë orientuese se sa realisht peshon Partia Demokratike ...

PDSH palnifikon t’i bojkotojë zgjedhjet parlamentare?

Portalb - 15.04.2014

Partia e Menduh Thaçit është e mundur që t’i bojkotojë zgjedhjet e parakohshme parlamentare më 27 prill për shkak të presioneve të mëdha ndaj shqiptarëve në zgjedhjet presidenciale dhe mosarritjen e ...

PDSH e prezantoi listën e kandidatëve në NJZ 1

Idividi - 15.04.2014

Shkup, 14 prill 2014 (MIA) - PDSH-ja ka mbajtur mbrëmë tubim në Kondovë, ku e prezantoi listën e kandidatëve për Njësinë e parë zgjedhore. Lideri i partisë Mendhuh Thaçi tha se PDSH-ja lufton për ...

Thaçi: Ahmeti do ta shohë rezultatin më 27 prill

Ina - 15.04.2014

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) mbrëmë ka mbajtur tubimin e radhës për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kondovë. Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi komentoi rezultatin e zgjedhjeve të së ...

Thaçi: Babai i Ali Ahmetit është Ivanovi

Portalb - 15.04.2014

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi sot ka qëndruar në Kondovë të Shkupit, ku edhe ka promovuar kandidatët për deputet të kësaj partie. Thaçi tha se programi i PDSH - së është shumë i qartë, ata luftojnë ...

Bojkoti si opsion edhe nga opozita

Ina - 15.04.2014

Mediat maqedonase shkruajnë për mundësinë për bojkotit të zgjedhjeve parlamentare të 27 prillit nga ana e opozitës. Kjo sipas këtyre zërave do të mund të ndodhë edhe nga opozita maqedonase, por nga ...

"PDSH mendon ti bojkotojë zgjedhjet parlamentare"

Albeu.com - 15.04.2014

Partia Demokratike Shqiptare mendon ti bojkotojë zgjedhjet e parakohsme të përgjithshme parlamentare të 27 prillit . Kjo, për shkak se brenda kësaj partie besohet se në kampin e partive shqiptare nuk ...

Thaçi: Ali Ahmeti e ka "baba" Gruevskin

Albeu.com - 15.04.2014

Thaçi: Ali Ahmeti e ka " baba " Gruevskin Lideri i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi ka zhvilluar një tubim elektoral ën Kondovë. Ai u shpreh se Ali Ahmeti është "i biri" i Nikola Gruevskit.

Thaçi: Pas 12 vitesh, BDI-ja nuk merr pjesë në zgjedhje dhe nuk ka tensione

Shqipmedia - 15.04.2014

Deklarata e Menduh Thaçit pas votimit në zgjedhje Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi sot shprehu shpresë se zgjedhjet presidenciale do të kalojnë dhe do të përfundojnë siç duhet, ndërsa kandidati i ...

Thaçi i kënaqur me rezultatin

Shqipmedia - 15.04.2014

Kryetari i PDSH Menduh Thaçi sot në një pres konferencë të përbashkët me kandidatin e PDSH-së për president Iljaz Halimi deklaroi se është i kënaqur me procesin zgjedhor dhe i falënderojnë të gjithë ...

Thaçi nga Kondova: Alia u tregu se është pis, baba i tij është Ivanovi – VIDEO

Shqipmedia - 15.04.2014

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi sot ka qëndruar në Kondovë të Shkupit, ku edhe ka promovuar kandidatët për deputet të kësaj partie. Thaçi tha se programi i PDSH – së është shumë i qartë, ata luftojnë ...

PDSH mund t'i bojkotojë zgjedhjet parlamentare?!

Lajm - 15.04.2014

E përditshmja maqedonase "Dnevnik" shkruan se partia e Menduh Thaçit, PDSH është duke shqyrtuar seriozisht mundësinë që t'i bojktojnë zgjedhjet parlamentare të 27 Prillit, për shkak të trysnive të ...

Bojkoti i mundshëm, a ka mosmarrëveshje brenda pdsh-së?

Zhurnal - 15.04.2014

Bojkotimi i përfolur i zgjedhjeve parlamentare nga PDSH-ja do të mund të sillte zhvillime tjera dramatike në kampin e votuesve shqiptarë. Është raportuar se partia opozitare, PDSH mund të mos marrë ...

Thaçi mendon për bojkot të parlamentareve?

Alsat - 15.04.2014

38 mijë votat Iljaz Halimit kanë kyçur alarmin edhe në struktura brenda PDSH-së ku vazhdon e rritet pakënaqësia nga veprimet e kreut të kësaj partie Menduh Thaçi.

Thaçi: Politika e BDI-së dëmmton shqiptarët

Alsat - 15.04.2014

PDSH-ja mbrëmë ka mbajtur tubim në Kondovë, ku e prezantoi listën e kandidatëve për Njësinë e parë zgjedhore. Lideri i partisë Mendhuh Thaçi tha se PDSH-ja lufton për parlament dy dhomësh dhe për ...

Thaçi: PDSH lufton për Parlament dydhomësh

Zhurnal - 15.04.2014

PDSH mbrëmë ka mbajtur tubim në Kondovë, ku e prezantoi listën e kandidatëve për Njësinë e parë zgjedhore. Lideri i partisë Mendhuh Thaçi tha se PDSH-ja lufton për Parlament dy dhomësh dhe për ...

Tunden themelet e PDSH-së, Partia mbase do ti bojkotojë zgjedhjet parlamentare

Albtime - 15.04.2014

38 mijë votat Iljaz Halimit kanë kyçur alarmin edhe në struktura brenda PDSH-së ku vazhdon e rritet pakënaqësia nga veprimet e kreut të kësaj partie Menduh Thaçi.

Beteja parlamentare në Maqedoni

Top Channel - 15.04.2014

Beteja parlamentare në Maqedoni 15/04/2014 Kandidati i Partisë Demokratike Shqiptare, Iljaz Halimi, mori 39,000 vota në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale.

Thaçi nuk bojkoton zgjedhjet, e quan Ali Ahmetin djall

Portalb - 15.04.2014

Мegjithatë Menduh Thaçi nuk bojkoton zgjedhjet parlamentare të 27 prillit si që u paralajmërua nga gazeta ‘Dnevnik’ . Ai sonte ishte në tubim në Sllatinë ku tha se moto e PDSH-së është “Për liri” që ...

Thaçi: Më 27 prill do të ketë rezultat fitoreje për PDSH-në

Ina - 15.04.2014

PDSH tubimin e së martës e mbajti në Sllatinë të Tearcës ku lideri i kësaj partie ftoi shqiptarët që masivisht të dalin dhe ti japin votën PDSH-së si shpresë të rikthimit të dinjitetit të shqiptarëve ...

"Dnevnik": PDSH palnifikon t"i bojkotojë zgjedhjet parlamentare

Yll Press - 15.04.2014

Partia Demokratike Shqiptare e Menduh Thaçit është e mundur që t’i bojkotojë zgjedhjet e parakohshme parlamentare më 27 prill për shkak të presioneve të mëdha ndaj shqiptarëve në zgjedhjet ...

Menduh Thaçi mund t’i bojkotojë zgjedhjet parlamentare?!

Tetova Sot - 15.04.2014

Partia Demokratike Shqiptare në krye me Menduh Thaçin po shqyrtojnë seriozisht mundësit për ti bojkotuar zgjedhjet parlamentare që dotë mbahen me 27 prill, shkruan sot gazeta “Dnevnik”.

PDSH palnifikon t’i bojkotojë zgjedhjet parlamentare?

Shkupi24 - 15.04.2014

Partia e Menduh Thaçit është e mundur që t’i bojkotojë zgjedhjet e parakohshme parlamentare më 27 prill për shkak të presioneve të mëdha ndaj shqiptarëve në zgjedhjet presidenciale dhe mosarritjen e ...

PDSH kërkon parlament dydhomësh në Maqedoni

Express - 15.04.2014

PDSH-ja ka prezantoi listën e kandidatëve për Njësinë e parë zgjedhore. Lideri i partisë Mendhuh Thaçi tha se PDSH-ja lufton për parlament dydhomësh dhe për përqindjen e buxhetit për shqiptarët.

VIDEO: Bojkoti i mundshëm, a ka mosmarrëveshje brenda PDSH-së?

Shkupi24 - 15.04.2014

Shkup, 15 prill – Bojkotimi i përfolur i zgjedhjeve parlamentare nga PDSH-ja do të mund të sillte zhvillime tjera dramatike në kampin e votuesve shqiptarë.

Bojkoti si opsion edhe nga opozita

Gazeta Shqip - 15.04.2014

Mediat maqedonase shkruajnë për mundësinë për bojkotit të zgjedhjeve parlamentare të 27 prillit nga ana e opozitës. Kjo sipas këtyre zërave do të mund të ndodhë edhe nga opozita maqedonase, por nga ...

PDSH planifikon t’i bojkotojë zgjedhjet parlamentare?

Republika - 15.04.2014

Partia e Menduh Thaçit është e mundur që t’i bojkotojë zgjedhjet e parakohshme parlamentare më 27 prill për shkak të presioneve të mëdha ndaj shqiptarëve në zgjedhjet presidenciale dhe mosarritjen e ...

PDSH paralajmëron bojkotimin e zgjedhjeve parlamentare

Radio Vala - 15.04.2014

Partia Demokratike Shqiptare mund të vendosë bojkotimin e zgjedhjeve parlamentare, shkruan e përditshmja maqedonase “Dnevnik”, duke iu referuar burimeve partiake.

Thaçi: Votat e sotme për dy javë do të nxjerrin 13 deri në 14 deputetë

Idividi - 14.04.2014

Tetovë, 13 prill 2014 (MIA) - Lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi është i kënaqur nga rezultati të cilin e arriti kandidati i tyre për president, Iljaz Halimi në zgjedhjet e sotme presidenciale.

Thaçi: dalja zero Në disa vende, reflektim i diktaturës

Zhurnal - 14.04.2014

Në disa vende votuese dalja e votuesve ishte zero. Kjo është reflektim i diktaturës. Përshëndes ata që nuk dolën të votojnë. Mendoj se nga ata që dhanë votën e tyre, 90 % ishin burra, ndërsa tjerët ...

Deklarata e "shpejtuar" e Thaçit: I fitojmë 13-14 deputetë

Albeu.com - 14.04.2014

Lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi mbrëmë ka deklaruar se PDSH në zgjedhjet e parakohshme do të arrijë që të marrë 13 deri në 14 deputetë në Kuvendin e Maqedonisë.

PDSH dhe BDI komentojnë zgjedhjet presidenciale

24 orë - 14.04.2014

Lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi deklaroi se është i kënaqur nga rezultati që arriti kandidati i tyre për president, Iljaz Halimi në zgjedhjet e djeshme presidenciale, që u zhvilluan në Maqedoni.

Hapet pazari politik, BDI do e vendos çmimin

Portalb - 14.04.2014

Zhvillimi i zgjedhjeve presidenciale gjatë ditës së djeshme nga partitë shqiptare më tepër u konceptua si një garë për anëtarësim në parti, vlerësojnë analistët.

Shqiptarët votuan për dy kandidat maqedonas

Lajm - 14.04.2014

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi, ka thënë se 15 për qind e votuesve shqiptarë i kanë dënë votën edhe dy kandidatëve maqedonas për president Ivanov dhe Pendarovskit.

PDSH palnifikon t’i bojkotojë zgjedhjet parlamentare

Zhurnal - 14.04.2014

Partia e Menduh Thaçit është e mundur që t’i bojkotojë zgjedhjet e parakohshme parlamentare më 27 prill për shkak të presioneve të mëdha ndaj shqiptarëve në zgjedhjet presidenciale dhe mosarritjen e ...

Menduh Thaçi: Alia u tregu se është pis, baba i tij është Gjorgje Ivanovi (VIDEO)

Albtime - 14.04.2014

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi sot ka qëndruar në Kondovë të Shkupit, ku edhe ka promovuar kandidatët për deputet të kësaj partie. Thaçi tha se programi i PDSH - së është shumë i qartë, ata luftojnë ...

Shqiptarët votuan për dy kandidatë maqedonas për President

Koha.net - 14.04.2014

Lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi, ka thënë se 15 për qind e votuesve shqiptarë i dhanë votën dy kandidatëve maqedonas për President të Maqedonisë. “10 për qind votuan për Pendarovskin dhe pesë për qind ...

Deklarata e “shpejtuar” e Thaçit: I fitojmë 13-14 deputetë

Info Shqip - 14.04.2014

Lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi mbrëmë ka deklaruar se PDSH në zgjedhjet e parakohshme do të arrijë që të marrë 13 deri në 14 deputetë në Kuvendin e Maqedonisë.

Deklarata e “shpejtuar” e Thaçit: I fitojmë 13-14 deputetë

Gazeta Shqip - 14.04.2014

Lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi mbrëmë ka deklaruar se PDSH në zgjedhjet e parakohshme do të arrijë që të marrë 13 deri në 14 deputetë në Kuvendin e Maqedonisë.

Thaçi: Shqiptarët votuan kandidatët maqedonas

InfoGlobi - 14.04.2014

“10 për qind e shqiptarëve votuan për Pendarovskin dhe pesë për qind për Ivanovin”. Kështu është shprehur lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi, i cili ka thënë se 15 për qind e votuesve shqiptarë i dhanë ...

Hapet pazari politik, BDI do e vendos çmimin

Shkupi24 - 14.04.2014

Zhvillimi i zgjedhjeve presidenciale gjatë ditës së djeshme nga partitë shqiptare më tepër u konceptua si një garë për anëtarësim në parti, vlerësojnë analistët.

Thaçi në Kondovë: Me bojkot fitoi vetëm baba i Ali Ahmetit – Ivanovi (VIDEO)

Tetova Sot - 14.04.2014

Partia Demokratike Shqiptare sonte ishte në Kondovë, ku shpalosi kandidatët e njësisë zgjedhore një në këtë zonë. Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi tha se PDSH-ja lufton për një parlament me dy dhoma ...

Menduh Thaçine Kondove – Baba i Ali Ahmetit eshte Ivanovi

Shkupi24 - 14.04.2014

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi sot ka qëndruar në Kondovë të Shkupit, ku edhe ka promovuar kandidatët për deputet të kësaj partie. Thaçi tha se programi i PDSH – së është shumë i qartë, ata luftojnë ...

Hapet pazari politik, BDI do e vendos çmimin

Republika - 14.04.2014

Zhvillimi i zgjedhjeve presidenciale gjatë ditës së djeshme nga partitë shqiptare më tepër u konceptua si një garë për anëtarësim në parti, vlerësojnë analistët.

Thaçi: Me bojkotin e Ahmetit u pa se kush fitoi, babai i tij, Ivanovi

Republika - 14.04.2014

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi sot ka vazhduar fushatën në Kondovë të Shkupit, ku ka promovuar kandidatët për deputet të kësaj partie. Thaçi tha se programi i PDSH – së është shumë i qartë, ata ...