TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mediat e huaja: Shqipëria më e mira e grupit, e meriton të jetë në Europian

SOT - 12.07.2015

Mediat e huaja e kanë komentuar në mënyrë pozitive vendimin e dhënë nga CAS për ndeshjen Serbi-Shqipëri, duke vënë theksin tek dhuna që u ushtrua ndaj futbollistëve të Kombëtares Shqiptare në ...

Sokol Kushta: CAS rrëzoi padrejtësinë e UEFA, i tregoi Serbisë se nuk shkohet në Europian me dhunë

SOT - 12.07.2015

Futbolli shqiptar dhe shqiptarët në tërësi morën një lajm të bukur dy ditë më parë, pasi Gjykata e Arbitrazhit për Sport me seli në Lozanë vendosi t’i japë Shqipërisë tre pikët në tavolinë për ...

Ademi: Jam i emocionuar, CAS e shpëtoi futbollin

Lajm - 12.07.2015

Gazetari më i vjetër sportiv në Maqedoni, Safet Ademi që sot aktualisht punon në televizionin Alsat-M në Shkup, për “Lajm” ka komentuar vendimin e Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv, që i dha fitoren në ...

Vazhdon “vajtimi” i serbëve: Ja kush na shkaktoi humbjen në CAS

Lajmi.net - 12.07.2015

Sipas medieve serben profesori britanik Filip Sands i cili ishte njëri prej anëtarëve të gjykimit në Lozanë, ka qenë edhe agjenti i Kroacisë në akuzën për gjenocid ndaj Serbisë.

Mediat e huaja: Shqipëria më e mira e grupit, e meriton të jetë në Europian

Lajmi.net - 12.07.2015

Mediat e huaja e kanë komentuar në mënyrë pozitive vendimin e dhënë nga CAS për ndeshjen Serbi-Shqipëri, duke vënë theksin tek dhuna që u ushtrua ndaj futbollistëve të Kombëtares Shqiptare në ...

Sami Ademi: UEFA më në fund ndëshkoi serbët!!!

Lajm - 12.07.2015

Gazetari i parë televiziv sportiv në Maqedoni, Sami Ademi, i cili punon në televizionin shtetëror të Maqedonisë, programi në gjuhën shqipe në Shkup, në një prononcim për gazetën “Lajm” komentoi ...

Serbët vazhdojnë "vajtimin": Ja kush është fajtori

Albeu.com - 12.07.2015

Njeriu i cili ka qenë agjenti i Kroacisë në akuzën për gjenocid ndaj Serbisë, ka qenë gjithashtu edhe një nga katër anëtarët në gjykimin për ndeshjen Serbi-Shqipëri.

Tifozët shqiptarë të entuziazmuar, blejnë në kohë rekord biletat për në Danimarkë, FSHF kërkon 1500 vende ekstra

SOT - 12.07.2015

Fitorja në CAS dhe vendi i dytë në grup i Shqipërisë, ka rritur entuziazmin te tifozët. Janë mijëra fansa që kërkojnë të jenë në mbështetje të skuadrës me 4 shtator në Danimarkë.

Serbia kërkesë UEFA-s: Apeloje vendimin e CAS

Mapo - 12.07.2015

Serbia kërkesë UEFA-s: Apeloje vendimin e CAS Postuar më: 12 Korrik 2015 10:32 Vendimi i Gjykatës së Arbitrzhit e fundoi kombëtarene e Serbisë duke e çuar në -2 pikë dhe duke e nxjerrë matematikisht ...

Apeli ndaj CAS! Ja shanset e Serbisë për t’i hequr 3 pikët Shqipërisë

Mapo - 12.07.2015

Apeli ndaj CAS! Ja shanset e Serbisë për t’i hequr 3 pikët Shqipërisë Postuar më: 12 Korrik 2015 11:01 “Serbia ka edhe një mundësi të fundit për të ndryshuar vendimin e CAS për ndeshjen ...

Beteja vazhdon!

Yll Press - 12.07.2015

“Vendimi i CAS-it është një turp për futbollin evropian dhe atë botëror. Ky vendim është i padrejtë në drejtim të Serbisë dhe të sportit të këtij vendi”, fillon komunikata e shtëpisë së futbollit ...

Shqiptarët mësyjnë në Danimarkë, FSHF kërkon 1500 vende ekstra

Mapo - 12.07.2015

Shqiptarët mësyjnë në Danimarkë, FSHF kërkon 1500 vende ekstra Postuar më: 12 Korrik 2015 20:27 Fitorja në CAS dhe vendi i dytë në grup i Shqipërisë, ka rritur entuziazmin te tifozët.

Shqiptarët mësyjnë në Danimarkë, FSHF kërkon 1500 vende ekstra

Botasot - 12.07.2015

Fitorja në CAS dhe vendi i dytë në grup i Shqipërisë, ka rritur entuziazmin te tifozët. Janë mijëra fansa që kërkojnë të jenë në mbështetje të skuadrës me 4 shtator në Danimarkë, dhe me biletat që ...

Nuk dorëzohet Serbia: Çështja në Gjykatën Federale të Zvicrës!

Gazeta Dita - 12.07.2015

Serbia nuk dorëzohet sa i përket vendimit të dhënë nga Gjykata Arbitrare Sportive në Lozanë të Zvicrës në lidhje me ndeshjen Serbi-Shqipëri, e fituar tashmë në tavolinë 3-0 nga Kombëtarja kuqezi.

Vazhdon “vajtimi” i serbëve: Ja kush na shkaktoi humbjen në CAS

Tetova Sot - 12.07.2015

Sipas medieve serben profesori britanik Filip Sands i cili ishte njëri prej anëtarëve të gjykimit në Lozanë, ka qenë edhe agjenti i Kroacisë në akuzën për gjenocid ndaj Serbisë.

Statistikat, Shqipëria më e mira e grupit të saj

Durres Lajm - 12.07.2015

- Vendimi i CAS për t’i dhënë fitoren në tavolinë Shqipërisë vendosi drejtësi për ngjarjet e Beogradit, për dhunën e ushtruar ndaj futbollistëve të kombëtares, presionin psikologjik ndaj tyre dhe ...

Acarohen mediat serbe: Vendimi i CAS skandaloz, shuplakë ndaj futbollit botëror

SOT - 11.07.2015

Mediat serbe kanë reaguar ashpër ndaj vendimit të Arbitrazhit Sportiv, i cili përveç fitores që i dha në tavolinë Shqipërisë për ndeshjen e Beogradit, nuk i hoqi pikët minus Serbisë.

Shqipëria feston fitoren ndaj Serbisë, krerët e shtetit dhe politikës përshëndesin vendimin e CAS

SOT - 11.07.2015

Me këngë, brohoritje dhe thirrje, qindra qytetarë dhe sportdashës shqiptarë kanë festuar dje vendimin e Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv që i dha tre pikët në tavolinë kombëtares shqiptare për ...

CAS bën drejtësi, i jep Shqipërisë 3 pikë përballë Serbisë

SOT - 11.07.2015

Shqipëria e futbollit mori dje një lajm të bukur dhe një kënaqësi të veçantë nga Këshilli i Arbitrazhit Sportiv të Lozanës, pasi gjykata në fjalë i ka dhënë asaj tri pikë në tavolinë për ndeshjen ...

Këta janë tre gjyqtarët që ia dhuruan fitoren Shqipërisë

Lajmi.net - 11.07.2015

Trupi gjykues kishte president Massimo Coccia (Italian), një gjyqtar i emëruar nga vetë - Gjykata për Arbitrazhin sportiv (CAS). Kush janë tre gjyqtarët që dhanë sot vendimin në favor të Shqipërisë ...

Ja kush ishin 3 gjyqtarët që vendosën fitoren tonë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.07.2015

Vendimi që solli fitoren e Shqiperisë erdhi nga tre gjyqtarë të njohur. Por kush janë ata. Massimo Coccia , president: Partner në firmën ligjore “ Coccia De Angelis & Associati Pardo”.

Veç Kombëtarja na bashkon, tjetër jo!

Albeu.com - 11.07.2015

Nga Altin Tufa - Të shumtë ishim ata që u gëzuam në forma të ndryshme për vendimin e CAS për fitoren e 3 pikëve të Shqipërisë në tavolinë ndaj Serbisë.

Festa e shqiptarëve provokim për serbët (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.07.2015

Mediat serbe e kanë të vështirë të pranojnë vendimin e CAS dhe ashtu si në këto 9 muaj, çdo veprim të shqiptarëve nxitojnë ta quajnë një provokim ndaj tyre, përfshi këtu dhe festën e tifozëve ...

Mediat serbe ankohen për “provokacja” të ri nga Shqipëria

LajmiFundit - 11.07.2015

Mediat serbe e kanë të vështirë të pranojnë vendimin e CAS dhe ashtu si në këto 9 muaj, cdo veprim të shqiptarëve nxitojnë ta quajnë një provokim ndaj tyre, përfshi dhe festën e tifozëve kuqezinj në ...

Dorëzohet UEFA, pranon vendimin e CAS-it (Foto)

Lajm - 11.07.2015

UEFA në fund ka pranuar vendimin e Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv. UEFA gjatë ditës së djeshme, në faqen e saj zyrtare, ka mbajtur renditjen e vendosur nga ndeshjet e fundit në Grupin I.

Vendimi i CAS-it, reagon UEFA

Lajmi.net - 11.07.2015

UEFA ka reaguar pas vendimit të CAS-it në favor të Shqipërisë në lidhje me ndeshjen e ndërprerë kundër Serbisë në Beograd. UEFA më në fund ka reaguar pas vendimit të CAS-it në favor të Shqipërisë në ...

Dorëzohet UEFA, pranon vendimin e cas’it (foto)

Zhurnal - 11.07.2015

UEFA në fund ka pranuar vendimin e Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv. UEFA gjatë ditës së djeshme, në faqen e saj zyrtare, ka mbajtur renditjen e vendosur nga ndeshjet e fundit në Grupin I.

UEFA e komenton vendimin e CAS-it

Lajmi.net - 11.07.2015

UEFA ka publikuar një njoftim pas vendimit të CAS-it në lidhje me ndeshjen e ndërprerë në Beograd mes Serbisë dhe Shqipërisë. UEFA ka publikuar një njoftim të shkurtër në lidhje me vendimin e CAS-it ...

Mediat kroate tallen me Serbinë:Jeni në nokaut përfundimtar

Lajm - 11.07.2015

“Nokaut përfundimtar për Serbinë,” shkruajnë mediat kryesore kroate teksa shpjegojnë vendimin e dhënë dje nga CAS për fitoren 0-3 të Shqipërisë ndaj Serbisë për ndeshjen e ndërprerë të 14 tetorit të ...

Plani i Serbisë për anulimin e vendimit të CAS-it

Lajmi.net - 11.07.2015

Federata e Futbollit të Serbisë (FSS) nuk dorëzohet dhe planifikon të paraqes ankesë në Gjykatën Federale të Zvicrës, pas vendimit të CAS-it. Serbia nuk dorëzohet, as pas vendimit të CAS-it që i ...

Mavraj si besimtar i devotshëm: Pas vështirësisë vjen lehtësimi

Lajm - 11.07.2015

Vendimi i CAS për t’i dhënë tre pikët në tavolinë Shqipërisë për ndeshjen e 14 Tetorit ndaj Serbisë ka bërë të lumtur një popull të tërë sepse ëndrra për ta parë Kombëtaren Kuqezi të marrë pjesë për ...

UEFA e komenton vendimin e CAS-it

Portalb - 11.07.2015

Lajme lidhur me temën Shqipëria i merr tri pike ndaj Serbisë UEFA gjobit me 50 mijë euro FSHF-në për ndeshjen me Armeninë Dënohet Interi për racizëm FIFA dhe UEFA kërcënojnë me përjashtim Greqinë ...

Ja si e festoi Suzana Tahiri vendimin e CAS-it (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.07.2015

Shumë personazhe publikë kanë shprehur gëzimin e tyre pas shpalljes së vendimit të Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv, e cila i dha tre pikët në tavolinë Kombëtares shqiptare.

Shqipëria "vishet" kuq e zi, "irritohen" mediat serbe: Skandaloze festa e shqiptarëve për ...

SOT - 11.07.2015

Mediat serbe e kanë të vështirë të pranojnë vendimin e CAS dhe ashtu si në këto 9 muaj, çdo veprim të shqiptarëve nxitojnë ta quajnë një provokim ndaj tyre, përfshi këtu dhe festën e tifozëve ...

Shqipëria, e para në Grupin I

Lajmi.net - 11.07.2015

Nëse i hedh një sy statistikave të këtij edicioni, Shqipëria është padyshim skuadra më e mirë në Grupin I për momentin. Vendimi i CAS për t’i dhënë fitoren në tavolinë Shqipërisë vendosi drejtësi për ...

Serbët kapen pas procedurës për vendimin e CAS-it

Top Channel - 11.07.2015

Për Federatën Serbe të Futbollit, beteja për tri pikët me Shqipërinë nuk ka përfunduar ...

Serbia nuk dorëzohet , ja çfarë ndodh me ankimimin

Albeu.com - 11.07.2015

Pala serbe ka paralajmëruar vijimin e betejës ligjore në Gjykatën Federale të Zvicrës, një organ kolegjial, që nuk ka asnjë pushtet mbi vendimin e CAS-it, por shqyrton vetëm anën procedurale të ...

Statistikat, Shqipëria, kombëtarja më e mirë e “Grupit I”

LajmiFundit - 11.07.2015

Vendimi i CAS për t’i dhënë fitoren në tavolinë Shqipërisë vendosi drejtësi për ngjarjet e Beogradit, për dhunën e ushtruar ndaj futbollistëve të kombëtares, presionin psikologjik ndaj tyre dhe ...

Serbia nuk dorëzohet: Çështja në Gjykatën Federale të Zvicrës! (VIDEO)

Lajm - 11.07.2015

Serbia nuk dorëzohet sa i përket vendimit të dhënë nga Gjykata Arbitrare Sportive në Lozanë të Zvicrës në lidhje me ndeshjes Serbi-Shqipëri, e fituar tashmë në tavolinë 3-0 nga Kombëtarja kuqezi.

Serbët e mllefosur: Rama "po provokon"

Zhurnal - 11.07.2015

Serbët duket se janë shokuar nga vendimi i CAS për ndeshjen Serbi-Shqipëri. Të gjitha mediat serbe, akoma shkruajnë se CAS mund ti japë tre pikë Shqipërisë, e jo se tashmë vendimi është marrë.

Ja tre gjyqtarët që dhanë vendimin pro Shqipërisë - kundër Serbisë

Telegrafi - 11.07.2015

Kush janë tre gjyqtarët që dhanë sot vendimin në favor të Shqipërisë për ndeshjen me Serbinë? Trupi gjykues kishte president Massimo Coccia (Italian), një gjyqtar i emëruar nga vete CAS - Gjykata e ...

Ja tre gjyqtarët që dhanë vendimin pro Shqipërisë - kundër Serbisë

Botasot - 11.07.2015

Kush janë tre gjyqtarët që dhanë sot vendimin në favor të Shqipërisë për ndeshjen me Serbinë? Trupi gjykues kishte president Massimo Coccia (Italian), një gjyqtar i emëruar nga vete CAS - Gjykata e ...

GOOOL!

Mapo - 11.07.2015

GOOOL! Postuar më: 11 Korrik 2015 09:09 Shqipëria bën një hap drejt eliminatoreve në Francë. Ishte vonuar shumë. Temperatura të ndryshme në një tabelë renditjeje që u vendos në tavolinë, dhe pse nuk ...

Basha: Fitore, përpara shqipe

Botasot - 11.07.2015

Lideri i opozitës Lulzim Basha është shprehur i entuziazmuar për vendimin e CAS që i dha fitoren kombëtares. “Fitore e te vërtetës mbi padrejtësinë. Përpara shqipe!”.

Kurir: Festimet e ‘shqiponjave’ janë ‘provokacija’

Mapo - 11.07.2015

Kurir: Festimet e ‘shqiponjave’ janë ‘provokacija’ Postuar më: 11 Korrik 2015 10:27 Gazeta tjetër serbe, Kurir, i quan ‘provokacija’ edhe festimet në rrugët e qyteteve shqiptare.

Mediat serbe e quajnë provokim festën e shqiptarëve (Foto)

Telegrafi - 11.07.2015

Mediat serbe e kanë të vështirë të pranojnë vendimin e CAS dhe ashtu si në këto 9 muaj, cdo veprim të shqiptarëve nxitojnë ta quajnë një provokim ndaj tyre, përfshirë dhe festën e tifozëve kuqezinj ...

UEFA zyrtarizon vendimin e CAS, Shqipëria e dyta në Grupin I

BalkanWeb - 11.07.2015

Edhe UEFA, organizmi më i lartë i futbollit Europian, “armiku” kryesorë i Shqipërisë, është dorëzuar duke konfirmuar zyrtarisht vendimin e marrë nga CAS.

Dorëzohet UEFA, pranon vendimin e CAS-it (Foto)

Botasot - 11.07.2015

UEFA në fund ka pranuar vendimin e Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv. UEFA gjatë ditës së djeshme, në faqen e saj zyrtare, ka mbajtur renditjen e vendosur nga ndeshjet e fundit në Grupin I.

UEFA më në fund rendit Shqipërinë në vendin e dytë në Grupin I

Koha.net - 11.07.2015

Edhe UEFA, organizmi më i lartë i futbollit Evropian, është dorëzuar duke konfirmuar zyrtarisht vendimin e marrë nga CAS. Tre pikët e dhëna nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv kanë pozicionuar ...

Serbët fajësojnë Ivanovicin për humbje

Telegrafi - 11.07.2015

Mediat serbe po e fajësojnë kapitenin e tyre, Brasnilav Ivanoviç për humbjen e Serbisë nga Shqipëria me rezultat zyrtarë 0-3. Serbët i janë vërsulur ashpër kapitenit të tyre, Brasnilav Ivanoviç për ...

Vendimi i CAS! Mediat në Itali “hedhin poshtë” UEFA-n, ngrenë në “qiell” De Biasin

BalkanWeb - 11.07.2015

Vendimi i marrë nga CAS, në lidhje më ndeshjen Serbi-Shqipëri, ka pasur një impakt të madh në mediat italiane. Angazhimi i “specialistit” Gianni De Biasi, por dhe padrejtësia që UEFA i bëri ...

UEFA pranon vendimin e CAS-it

Telegrafi - 11.07.2015

Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA, ka lëshuar një komunikatë për vendimin e CAS-it. Gjykata e Arbitrazhti Sportiv e shfuqizoi vendimin e UEFA-s që i dha tri pikë Serbisë, duke ia dhuruar ...

Shqipëria, më e mira e Grupit I

Yll Press - 11.07.2015

Nëse i hedh një sy statistikave të këtij edicioni, Shqipëria është padyshim skuadra më e mirë në Grupin I për momentin. Portugalia është e vërtetë se kryeson me 2 pikë më shumë grupin, por ka dhe një ...

E pabesueshme: Serbët nuk dorëzohen, gjejnë një mënyrë për të anuluar vendimin e CAS’it

Botasot - 11.07.2015

Për Federatën Serbe të Futbollit, beteja për tri pikët me Shqipërinë nuk ka përfunduar ende. Pala serbe ka paralajmëruar vijimin e betejës ligjore në Gjykatën Federale të Zvicrës, një organ ...

Kroatët tallen me Serbinë për vendimin e CAS-it

Tetova Sot - 11.07.2015

Mediat kroate kanë ngacmuar Serbinë pas vendimit të CAS-it që i dhuroi fitoren Shqipërisë për ndeshjen e ndërprerë në Beograd, në kuadër të eliminatoreve për Euro 2016.

Çfarë do të thotë tani Platini?

Tetova Sot - 11.07.2015

Presidenti i UEFA-së, Michel Platini kishte fajësuar Shqipërinë për ndeshjen e ndërprerë kundër Serbisë në Beograd. Por, çfarë mendon ai tani pas vendimit të CAS-it? Michel Platini u shndërrua në ...

Reagimet e lojtarëve të Kombëtares shqiptare pas marrjes së 3 pikëve

Gazeta Tema - 11.07.2015

Vendimi i CAS për t’i dhënë tre pikët në tavolinë Shqipërisë për ndeshjen e 14 Tetorit ndaj Serbisë ka bërë të lumtur një popull të tërë sepse ëndrra për ta parë Kombëtaren Kuqezi të marrë pjesë për ...

INTERVISTA/ Bushi: Kemi rezervuar hotelin në Francë, Zoti ndihmon atë që punon

Gazeta Dita - 11.07.2015

Alban Bushi, është një nga njerëzit që ishte atë mbrëmje 14 tetori në stadiumin “Partizani” të Beogradit, teksa një banderolë me simbolet kombëtare shqiptare nervozoi serbët e acaruar dhe e çoi ...

INTERVISTA/ Alban Bushi: Kemi rezervuar hotelin në Francë, Zoti ndihmon atë që punon

Gazeta Tema - 11.07.2015

Alban Bushi, është një nga njerëzit që ishte atë mbrëmje 14 tetori në stadiumin “Partizani” të Beogradit, teksa një banderolë me simbolet kombëtare shqiptare nervozoi serbët e acaruar dhe e çoi ...

Këta janë tre gjyqtarët që ia dhuruan fitoren Shqipërisë (FOTO)

Tetova Sot - 11.07.2015

Trupi gjykues kishte president Massimo Coccia (Italian), një gjyqtar i emëruar nga vetë – Gjykata për Arbitrazhin sportiv (CAS). Kush janë tre gjyqtarët që dhanë sot vendimin në favor të Shqipërisë ...

INTERVISTA/ Alban Bushi: Kemi rezervuar hotelin në Francë, Zoti ndihmon atë që punon

Java News - 11.07.2015

Alban Bushi, është një nga njerëzit që ishte atë mbrëmje 14 tetori në stadiumin “Partizani” të Beogradit, teksa një banderolë me simbolet kombëtare shqiptare nervozoi serbët e acaruar dhe e çoi ...

VIDEO/ Serbët tërbohen nga festimet në Tiranë: Provokim

Gazeta Tema - 11.07.2015

Serbët nuk janë tërbuar vetëm nga vendimi i Arbitrazhit Sportiv, që i ka tre pikët Shqipërisë, por edhe për festimet e mbajtura mbrëmjen e djeshme në Tiranë.

UEFA më në fund ndryshon rënditjen e Grupit I

Panorama Sport - 11.07.2015

UEFA gjatë ditës së djeshme, në faqen e saj zyrtare, ka mbajtur renditjen e vendosur nga ndeshjet e fundit në grup. Pra, renditja e Grupit I, sipas faqes zyrtare të UEFA-s, e linte Shqipërinë në ...

VIDEO/Çmenden mediat serbe/ Festimet e mbrëmshme në Tiranë, provokacja!

Java News - 11.07.2015

Mediat serbe nuk po e kapërdijnë dot faktin që CAS i dha Shqipërisë 3 pikët e ndeshjes së pezulluar në Beograd. Pas festimeve të mbrëmshme në sheshin “Nënë Tereza”, ku mijëra qytetarë e grupe ...

Serbët kritikojnë kapitenin Ivanoviç: Deklarata kontradiktore

Panorama Sport - 11.07.2015

Serbët i janë vërsulur ashpër kapitenit të tyre, Brasnilav Ivanoviç për dështimin e djeshëm. Në kërkim të një fajtori, media vendëse ka kritikuar ashpër futbollistin e Çelsit se ka qenë fare i ...

Mediat serbe e quajnë provokim festën e shqiptarëve

VeqSport - 11.07.2015

Mediat serbe e kanë të vështirë të pranojnë vendimin e CAS dhe ashtu si në këto 9 muaj, cdo veprim të shqiptarëve nxitojnë ta quajnë një provokim ndaj tyre, përfshirë dhe festën e tifozëve kuqezinj ...

Linda Morina, këngë për kombëtaren pas fitores ndaj Serbisë (Video)

Gazeta Dita - 11.07.2015

Menjëherë pasi që Gjykata e Arbitrazhit Sportiv, CAS, me qendër në Lozanë të Zvicrës, dha verdiktin e saj, duke i dhënë 3 pikët e mohuara në tavolinë Kombëtares së Shqipërisë për ndeshjen dhunshme ...

Serbët fajësojnë Ivanovicin për humbje

Gazeta Dita - 11.07.2015

Serbët i janë vërsulur ashpër kapitenit të tyre, Brasnilav Ivanoviç për vendimin e Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv (CAS), e cila ndeshjen e ndërprerës mes Serbisë dhe Shqipërisë e regjistori me ...

Vendimi i CAS-it, reagon UEFA

Tetova Sot - 11.07.2015

UEFA ka reaguar pas vendimit të CAS-it në favor të Shqipërisë në lidhje me ndeshjen e ndërprerë kundër Serbisë në Beograd. UEFA më në fund ka reaguar pas vendimit të CAS-it në favor të Shqipërisë në ...

Me vonesë, por UEFA i bindet CAS-it për Shqipërinë, ndryshon renditjen

Shqiptarja - 11.07.2015

Një ditë me vonesë, por më në fund edhe UEFA i është bindur vendimit të CAS, Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv në Lozën duke ndryshuar renditjen në tabelën e grupit I të vlefshme për eliminatoret e ...

Statistikat, Shqipëria më e mira e Grupit I

Gazeta Dita - 11.07.2015

Vendimi i CAS për t’i dhënë fitoren në tavolinë Shqipërisë vendosi drejtësi për ngjarjet e Beogradit, për dhunën e ushtruar ndaj futbollistëve të kombëtares, presionin psikologjik ndaj tyre dhe ...

UEFA pranon vendimin e CAS

Java News - 11.07.2015

Gjykata e Arbitrazhti Sportiv shfuqizoi vendimin e UEFA-s që i dha tri pikë Serbisë, duke ia dhuruar fitoren Shqipërisë me rezultat zyrtar 0-3. Në komunikatën e lëshuar nga UEFA nuk ka ndonjë reagim, ...

VIdeo/ Pas Edi Ramës, këngëtarja bën këngë për 3 pikët ndaj Serbisë

Java News - 11.07.2015

Linda Morina vazhdon t’i përcjellë me kujdes të gjitha zhvillimet në vend dhe më gjerë. E njohur për këngët e shumta kushtuar liderëve politikë gjithandej në trojet shqiptare, Linda ka realizuar edhe ...

E pabesueshme! Serbët s’dorëzohen: Ja si anulojmë vendimin e CAS

Java News - 11.07.2015

Për Federatën Serbe të Futbollit, beteja për tri pikët me Shqipërinë nuk ka përfunduar ende. Pala serbe ka paralajmëruar vijimin e betejës ligjore në Gjykatën Federale të Zvicrës, një organ ...

Zyrtare: Ja çfarë shkruan UEFA për vendimin e CAS’it

Shprehja - 11.07.2015

Pasi e rregulloi renditjen tabelore të Grupi I, UEFA ka publikuar një njoftim pas vendimit të Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv (CAS). UEFA i përkulet Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv.

CAS jep sot vendimin, Shqipëria me shpresë tek gjykata e Lozanës

SOT - 10.07.2015

Këshilli i Arbitrazhit Sportiv të Lozanës do të mblidhet sot për të dhënë vendim në lidhje me ndeshjen Serbi-Shqipëri të datës 14 tetor të vitit 2014, ku në stadiumin e Partizanit të Beogradit ...

Danezët: Ja vendimi i CAS për Serbi-Shqipëri

Albeu.com - 10.07.2015

Ndeshja e ndërprerë mes Serbisë dhe Shqipërisë, e vlefshme për eliminatoret e Euro 2016, do të fitohet nga kuqezinjtë me rezultatin 3-0, raportojnë mediat daneze duke cituar burime pranë Gjykatës së ...

Serbi-Shqipëri, CAS jep fitore 3-0 në tavolinë për kuqezinjtë?

Shqipmedia - 10.07.2015

Ndeshja e ndërprerë mes Serbisë dhe Shqipërisë në kuadër të eliminatoreve për Euro 2016 do të regjistrohet me fitore të skuadrës kuqezi me rezultat 3:0, raportojnë mediat daneze nëpërmjet burimeve të ...

Mediat daneze të frikësuara për Danimarkën: Shqipëria do të marrë 3 pikët nga CAS

SOT - 10.07.2015

Ditën e sotme pritet vendimi nga CAS për ndeshjen Serbi-Shqipëri, e ndërprerë në Beograd për shkak të dhunës në fushën e lojës. Ndërkohë, ende pa dalë vendimi mediat daneze aludojnë në shkrimet e ...

Sipas mediave daneze, Gjykata do t'i jap Shqipërisë rezultatin 3:0

Zhurnal - 10.07.2015

Sipas mediave daneze, Gjykatës së Arbitrazhit në Lozanë ndeshjen mes Serbisë dhe Shqipërisë do ta regjistroj me rezultat zyrtarë 3:0 për Shqipërinë. Ndeshja e ndërprerë mes Serbisë dhe Shqipërisë, në ...

Zbogom Srbija! CAS i jep 3 pikët Shqipërisë

Albeu.com - 10.07.2015

Sot, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë (CAS) i ka dhënë tre pikët në tavolinë Shqipërisë për ndeshjen e 14 tetorit kundër Serbisë, njofton Portali Albeu.

CAS i jep tre pikët Shqipërisë!

Zhurnal - 10.07.2015

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv, CAS, me qendër në Lozanë të Zvicrës, më së fundi sot e dha verdiktin e saj, duke i dhënë tri pikët e mohuara në tavolinë Kombëtares së Shqipërisë për ndeshjen dhunshme ...

Fiton drejtësia, CAS i jep 3 pikët Shqipërisë

LajmiFundit - 10.07.2015

Drejtësi më në fund për Shqipërinë. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë i dha Shqipërisë 3 pikët në tavolinë për ndeshjen e ndërprerë me Serbinë duke bërë drejtësi për ngjarjet e Beogradit.

Shqipëria fiton "betejën" me Serbinë, Gjykata e Arbitrazhit i jep 3 pikët në tavolinë

SOT - 10.07.2015

Gjykata e Arbitrazhit ka marrë vendimin për ndeshjen Serbi-Shqipëri, duke i dhënë tre pikët Shqipërisë. Sot, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë (CAS) i ka dhënë tre pikët në tavolinë Shqipërisë ...

Fiton drejtësia, CAS i jep 3 pikët Shqipërisë

Lajm - 10.07.2015

Drejtësi më në fund për Shqipërinë. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë i dha Shqipërisë 3 pikët në tavolinë për ndeshjen e ndërprerë me Serbinë duke bërë drejtësi për ngjarjet e Beogradit.

“O sa mirë që jam shqiptar!”: CAS, 3 pikë për Shqipërinë!

Lajm - 10.07.2015

E treta e vërteta! Vonoi, por nuk mungoi, drejtësia u vu në vend! Gjykata e Arbitrazhit Sportiv, CAS, me qendër në Lozanë të Zvicrës, më së fundi sot e dha verdiktin e saj, duke i dhënë 3 pikët e ...

CAS: Tri pikë për Shqipërinë

Lajmi.net - 10.07.2015

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv, CAS, me qendër në Lozanë të Zvicrës, më së fundi sot e dha verdiktin e saj, duke i dhënë 3 pikët e mohuara në tavolinë Kombëtares së Shqipërisë.

Ndeshja Serbi-Shqipëri, CAS i jep 3 pikë Shqipërisë

ikub - 10.07.2015

CAS i jep 3 pikë Shqipërisë, duke e bërë fituese në ndeshjen e saj me Serbinë. Lajmi se Shqipëria fiton 3 pikë në tavolinë është bërë i ditur nga Federata Shqiptare e ...

Serbët me dhembje koke: Vendimi i CAS, skandaloz!

Albeu.com - 10.07.2015

vendimi i Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv, që i jep tre pikët Kombëtares shqiptare për ndeshjen e 14 tetorit në Beograd, ka sjellë reagimin e mediave serbe.

CAS i jep 3 pikët Shqipërisë për ndeshjen ndaj Serbisë

Portalb - 10.07.2015

Lajme lidhur me temën Ronaldo i jep fitoren Portugalisë (Video) Aksident i tmerrshëm në garat austriake! (VIDEO) Në qershor fillon turneu “Dëshmorët e Kombit” Njihuni me shqiptarin që ka prekur ...

Fitorja e Shqipërisë, vjen reagimi serb, Kurir: Skandal! Droni me simbolet shqiptare provokim

SOT - 10.07.2015

Ka ardhur edhe reagimi i parë nga Serbia në lidhje me fitoren e Shqipërisë në Gjykatën e Arbitrazhit, ku kombëtarja jontë mori tre pikët në tavolinë. Reagimi ka ardhur nga media serbe "Kurir" e cila ...

Kjo është tabela pas vendimit të CAS-it

Lajmi.net - 10.07.2015

CAS i ka dhuruar tri pikë Shqipërisë për ndeshjen e ndërprerë kundër Serbisë. Tani skuadra kuqezi ka pikë të barabarta me Danimarkën në pozitën e dytë në Grupin I të eliminatoreve për Euro 2016.

Mediat serbe: Vendimi i CAS, "provokacija"

Lajm - 10.07.2015

Mediat serbe e kanë quajtur skandal vendimin e Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv (CAS). Vendimi i Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv (CAS), e cila ndeshjen mes Serbisë dhe Shqipërisë e regjistroi me ...

Serbët mërziten pse Rama "festoi" në Twitter

Albeu.com - 10.07.2015

Serbët duket se janë shokuar nga vendimi i CAS për ndeshjen Serbi-Shqipëri. Të gjitha mediat serbe, akoma shkruajnë se CAS mund ti japë tre pikë Shqipërisë, e jo se tashmë vendimi është marrë.

Serbët të mos mërziten, thjesht u vendos drejtësia në vend (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.07.2015

Lajmi për vendimin e CAS, që i jep 3 pikët Shqipërisë, ka sjellë entuziasëm të madh te shqiptarët që e cilësojnë këtë si vendosje në vend të drejtësisë, ndërsa për serbët k është një skandal për ...

Basha: Fitore e së vërtetës mbi padrejtësinë!

Albeu.com - 10.07.2015

Pas reagimit të kryeministrit Edi Rama vjen edhe reagimi i liderit të opozitës Lulzim Basha në lidhje me vendimin e para pak minutave të CAS, i cili i dha tre pikët në tavolinë Kombëtares kuqezi.

Politikanët shqiptarë i kthejnë rrjetet sociale në kuq e zi, Basha: Përpara shqipe!

SOT - 10.07.2015

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar për fitoren e Shqipërisë, duke e quajtur vendimin e CAS një fitore të vërtetës mbi padrejtësinë. "Fitore e të vërtetës mbi padrejtësinë.

Vendimi i CAS-it, reagojnë serbët (FOTO)

Lajmi.net - 10.07.2015

Mediat serbe kanë reaguar me pakënaqësi pas vendimit të CAS-it që i dhuroi Shqipërisë tri pikët nga ndeshja e ndërprerë në Beograd. Mediat serbe kanë shprehur pakënaqësinë e tyre për vendimin e ...

Shuplakë për Serbinë (FOTO)

Lajmi.net - 10.07.2015

Portali serb “Telegraf.rs” e ka përshkruar si goditje të rëndë vendimin e CAS-it që i dhuroi Shqipërisë tri pikët nga dueli i ndërprerë në Beograd. CAS e vendosi drejtësinë për ndeshjen e ndërprerë ...

Serbi – Shqipëri 0:3, këta janë golashënuesit (FOTO)

Lajmi.net - 10.07.2015

Në rrjetet sociale kanë filluar shakatë kundër Serbisë pas vendimit të CAS-it që i dhuroi Shqipërisë tri pikët për ndeshjen e ndërprerë në Beograd. Në rrjetet sociale kanë filluar të pushtohen ...

Vendimi i CAS: Serbia nuk humbet vetëm 3 pikët, por edhe...

Albeu.com - 10.07.2015

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka zbardhur arsyet pse i dha tre pikët në tavolinë Shqipërisë për ndeshjen e 14 tetorit në Beograd. CAS, i cili rrëzoi kështu vendimet e Komisionit të Disiplinës ...

Mediat serbe, për vendimin e CAS: Skandal! E pabesueshme!

Top Channel - 10.07.2015

Mediat serbe e kanë pasqyruar lajmin për vendimin e CAS për t’i dhënë Shqipërisë tri pikë, pas incidenteve në stadiumin e Beogradit, në ndeshjen ...

Platini të kërkojë "azil" në Beograd (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.07.2015

Nuk e dimë nëse i ka pëlqyer apo jo presidentit të UEFA-s Michel Platini vendimi i sotëm i Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv, i cili i dha tre pikët në tavolinë Shqipërisë dhe anulloi vendimet e ...

CAS ka një dënim për Shqipërinë

Lajmi.net - 10.07.2015

CAS i dhuroi Shqipërisë fitoren për ndeshjen e ndërprerë kundër Serbisë në Beograd. Por, e konfirmoi një ndëshkim për ekipin kuqezi. Shqipërisë i takoi fitorja në ndeshjen e ndërprerë kundër Serbisë ...

CAS: Ja pse ia kemi dhuruar fitoren Shqipërisë

Lajmi.net - 10.07.2015

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv i dha 3 pikë Shqipërisë, duke e hedhur poshtë vendimin e UEFA-s. Më poshtë keni vendimin e plotë nga CAS. CAS pjesërisht mbështet apelin e Shqipërisë ndaj vendimeve të ...

Bushi: 3 pikët nuk garantojnë kualifikimin, por bëjnë skuadrën më komode

LajmiFundit - 10.07.2015

Lajmi më i gëzueshëm që futbolli shqiptar ka marrë ndonjëherë. Kështu e cilësoi vendimin e CAS, menaxheri i kombëtares shqiptare, Alban Bushi, duke e konsideruar marrjen e 3 pikëshit ndaj Serbisë ...

CAS zbardh vendimin: Serbia fajtore për ndërprerjen e ndeshjes, Shqipëria gjobë për dronin në stadium, ja arsyet e ...

SOT - 10.07.2015

CAS vendosi që ndeshja e 14 tetorit Serbi-Shqipëri të shkojë në tavolinë 0-3 për Shqipërinë, pasi ndeshja u ndërpre për shkak të incidenteve nga tifozët vendas që pushtuan fushën, pra fajin për ...

Tahiri: Fitore ndaj padrejtësisë

Albeu.com - 10.07.2015

Ministri Tahiri i shtohet radhës së gjatë të personazheve të politikës që kanë përcjelë urimet përmes rrjeteve sociale, për 3 pikët për Shqipërinë. " Fitore 3-fish, për futbollin, për kombëtaren ...

Kjo ia dhuroi fitoren Shqipërisë (VIDEO)

Lajmi.net - 10.07.2015

Në këtë xhirim të plotë shihen arsyet pse Shqipërisë i takoi fitorja nga CAS për ndeshjen e ndërprerë kundër Serbisë në Beograd. CAS ia dhuroi fitoren Shqipërisë për ndeshjen e ndërprerë në Beograd ...

CAS: Nuk gjetëm prova që Shqipëria refuzoi të riniste lojën

Top Channel - 10.07.2015

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka publikuar vendimet e saj për të dy apelet që kanë shkuar në adresë të këtij institucioni, pas ndeshjes së ndërprerë në mes të Serbisë dhe Shqipërisë më 14 tetor 2014, ...

Vendimi i CAS, Vuçiç: Drejtësia europiane u shndërrua në një padrejtësi botërore

Top Channel - 10.07.2015

Duke iu përgjigjur kolegut të tij shqiptar, kryeministri serb Aleksandar Vuçiç e ka quajtur një turp për ligjin vendimin e CAS për Shqipërinë. Në një status në profilin e tij në Twitter, Aleksandar ...

CAS-i vendos: Shqipëria merr 3 pikët ndaj Serbisë

Top Channel - 10.07.2015

Shqipëria ka fituar betejën ligjore me UEFA-n në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë, duke marrë 3 pikët e ndeshjes së ndërprerë 14 tetorin e shkuar me ...

Kjo është ana negative vendimit të CAS-it (Foto)

Lajm - 10.07.2015

CAS konstatoi se në përputhje me UEFA-n, FSHF ka qenë përgjegjëse për dronin e hedhur gjatë ndeshjes dhe që mbante një flamur me simbole nacionaliste dhe patriotike shqiptare.

Urimet e krerëve politikë për Kombëtaren, Meta: U lehtësuam nga dhimbja që shkakton padrejtësia. Berisha: Triumfoi ...

SOT - 10.07.2015

Kanë qenë të shumta urimet që Kombëtarja shqiptare ka marrë sot pas vendimit të CAS, ku Shqipëria mori 3 pikë në tavolinë në ndeshjen e luajtur në Beograd ndaj Serbisë.

CAS i jep Shqipërisë 3 pikë për ndeshjen Serbi-Shqipëri

Idividi - 10.07.2015

Lozanë, 10 korrik 2015 (MIA) - Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) edhe zyrtarisht ka publikuar vendimin e saj përfundimtar për ndeshjen kualifikuese për Euro 2016 ndërmjet Serbisë dhe Shqipërisë të ...

CAS i jep Shqipërisë 3 pikë për ndeshjen Serbi-Shqipëri që u zhvillua në Beograd

Idividi - 10.07.2015

Lozanë, 10 korrik 2015 (MIA) - Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) në Lozanë i dha Shqipërisë 3 pikët në tavolinë për ndeshjen e ndërprerë me Serbinë, duke bërë drejtësi për ngjarjet e Beogradit.

Shqipëria fajtore për dronin, do paguajë 100 mijë euro (vendimi i plotë)

Portalb - 10.07.2015

Lajme lidhur me temën Vuçiq i zemëruar: Vendimi i CAS-it, turp për drejtësinë Shqipëria i merr tri pike ndaj Serbisë Serbi-Shqipëri, në pritje të drejtësisë Këta janë futbollistët, që zyrtarisht i ...

“Reagon Platini”: Shqiptarë ma bëni hallall

Lajm - 10.07.2015

Pas vendimit të Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv (CAS) për t’i dhënë tre pikët e mohuara kombëtares shqiptare, kanë filluar edhe talljet. Në fakt, në rrjetet sociale kanë filluar të qarkullojnë ...

CAS: Serbia fajtore për racizmin Kuqezinjtë pa faj për lënien e lojës

LajmiFundit - 10.07.2015

Federata Shqiptare e Futbollit dhe Federata Serbe e Futbolli paraqitën ankesat e tyre në CAS kundër vendimeve të lëshuara nga organi i Apelit në UEFA, në të cilin të dyja federatat u dënuan për ...

Kryeministri serb Vucic reagon per vendimin e CAS

Zhurnal - 10.07.2015

Kryeministri serb Aleksander Vuçiç siç transmeton gazeta “Kurir” e ka quajtur vendimin e “CAS” një padrejtësi përmasash botërore. Sipas tij iniciuesit e incidentit janë shpërblyer, ndërsa viktima ...

Vendimi i CAS, ja çfarë shkruajnë mediat italiane

ikub - 10.07.2015

“Gazzetta dello Sport” dhe “Tutto Sport”, dy gazetat sportive italiane e kanë cilësuar vendimin e CAS si një përmbysje të vendimit të UEFA-s dhe realizim të ëndrrës europiane për ekipin kombëtar ...

A mund të apelojë Serbia vendimin e CAS-it?

Lajmi.net - 10.07.2015

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv është shkalla e fundit ku një vendim mund të ri-shqyrtohet në sport. Megjithatë, a mund të apelohet një vendim i CAS-it? Rregullorja thotë se vendimet e kësaj gjykate ...

Vuçiç ndez sfidën: Fitojmë në Shqipëri pa dron

Albeu.com - 10.07.2015

Vendimi i CAS për ndeshjen Shqipëri-Serbi, në favor të kuqezinjve, duket se ka rikthyer tensionet mes Beogradit dhe Tiranës zyrtare, me kryeministrin serb, Aleksandar Vuçiç, që ashtu si homologu i ...

Shqipëria fitoi 3 pikët, por Serbia u "fundos"

Albeu.com - 10.07.2015

Vendimi i sotëm i CAS jo vetëm që i jep tre pikët në tavolinë Shqipërisë, por " fundos " plotësisht kombëtaren serbe. Serbia , sipas vendimit të mëparshëm të UEFA-s, fitoi tre pikët në tavolinë por i ...

Kreu i RDK-së uron Kombëtaren: Ta shijojmë këtë fitore të madhe

Albeu.com - 10.07.2015

Festa për tre pikët e marrë nga Shqipëria në CAS i kanë kaluar kufijtë administrativë të Shqipërisë. Politikanë të shumtë nga Shqipëria përshëndetën këtë vendim, por pas nuk mbeten as politikanët ...

Serbia gjen “fajtorin” e humbjes në CAS

Lajmi.net - 10.07.2015

Portali serb “Kurir” e fajëson Danimarkën, duke shkruar se danezët i kanë ushtruar presion CAS-it për një vendim në favor të Shqipërisë. Mediat serbe vazhdojnë të shkruajnë për vendimin e CAS-it, i ...

Mediat ndërkombëtare për vendimin e CAS-it

Lajm - 10.07.2015

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë i dha Shqipërisë 3 pikët në tavolinë për ndeshjen e ndërprerë me Serbinë, duke bërë drejtësi për ngjarjet e Beogradit.

Provokon BBC: Shqipëria fiton "ndeshjen e dronit"

Albeu.com - 10.07.2015

Lajmi për vendimin e sotëm të CAS-it ka marrë dhenë. Mediat më të mëdha në Europë e kanë pasqyruar në faqet e tyre të para, mes të cilave edhe gjigandi britanik BBC.

3 pikëshi për Shqipërinë, mediat serbe: Skandal

Portalb - 10.07.2015

Lajme lidhur me temën 15 minutat e natës kuqezi në Beograd (Video) Edi Rama: Ja ç’ domethënë drejtësi europiane! (Foto) Shqipëria fajtore për dronin, do paguajë 100 mijë euro (vendimi i plotë) Vuçiq ...

Kreu i RDK uron Kombëtaren: Ta shijojmë këtë fitore të madhe

SOT - 10.07.2015

Festa për tre pikët e marrë nga Shqipëria në CAS i kanë kaluar kufijtë administrativë të Shqipërisë. Politikanë të shumtë nga Shqipëria përshëndetën këtë vendim, por pas nuk mbeten as politikanët ...

Reagon Ahmeti pas vendimit të CAS-it, ja çka thotë!

Lajm - 10.07.2015

Lajmit nga Lozana ku Gjykata e Arbitrazhit Sportiv i dha fitoren Shqipërisë, iu gëzuan pa dyshim të gjithë shqiptarët. E gëzimin e tij e ka shprehur edhe kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend ...

Vuçiç në sulm: CAS një turp, fitojmë pa dron në Tiranë

Lajm - 10.07.2015

Vendimi i CAS për ndeshjen Shqipëri-Serbi, në favor të kuqezinjve duket se ka rikthyer tensionet mes Beogradit dhe Tiranës zyrtare, me kryeministrin serb, Aleksandar Vucic, që ashtu si homologu i tij ...

Vendimi i CAS, mediat e huaja: U vendos drejtësi për Shqipërinë

LajmiFundit - 10.07.2015

Vendimi i CAS-it në favor të Shqipërisë për ndeshjen e luajtur në Beograd më 14 tetor të vitit të kaluar ndaj ekipit serb, e vlefshme për Euro 2016, ka tërhequr vëmendjen e medias ndërkombëtare.

Çfarë shkruan BBC për ndeshjen Serbi-Shqipëri?

Lajm - 10.07.2015

Lajmi për vendimin e sotëm të CAS-it ka marrë dhenë. Mediat më të mëdha në Evropë e kanë pasqyruar në faqet e tyre të para, mes të cilave edhe gjiganti britanik BBC.

Vendimi i CAS, Vuçiç: Do ta fitojmë ndeshjen pa drone në Tiranë, Rama: Do fitojë më i miri, s’ke asgjë në dorë

ikub - 10.07.2015

3 pikëshi i dhënë nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në favor të Kombëtares shqiptare për ndeshjen Serbi-Shqipëri ka bërë që dy kryeministrat përkatës të shkëmbejnë replika nëpërmjet rrjeteve sociale.

Ja çfarë shkruajnë mediat ndërkombëtare për vendimin e CAS-it

Albeu.com - 10.07.2015

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë i dha Shqipërisë 3 pikët në tavolinë për ndeshjen e ndërprerë me Serbinë, duke bërë drejtësi për ngjarjet e Beogradit.

Shqipëria fitoi 0-3, por kush i shënoi golat? (FOTO)

Albeu.com - 10.07.2015

Sapo u shpall vendimi i CAS-it, që i jepte tre pikët Shqipërisë përballë Serbisë, kanë filluar edhe fotografitë ironizuese edhe tallëse ndaj palës serbe.

Vendimi i CAS, plas gallata me Serbinë në Facebook (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.07.2015

Si gjithmonë kur ka ngjarje të mëdha dhe lajme bombastike nuk mungojnë reagimet e qytetarëve në rrjetet sociale. Edhe pas vendimit të CAS-it, që i jep fitoren në tavolinë Shqipërisë përballë Serbisë, ...

Ivanovic i “ndihmoi” Shqipërisë

Lajmi.net - 10.07.2015

Deklarata kontradiktore e kapitenit të Serbisë, Branislav Ivanovic i ndihmoi Shqipërisë të sigurojë fitoren nga CAS. Shqipëria u shpall fituese e duelit të ndërprerë kundër Serbisë në Beograd.

Ivanovic i “ndihmoi” Shqipërisë

Portalb - 10.07.2015

Lajme lidhur me temën Ky është avokati që fitoi pikët për Shqipërinë Rama leksion qytetarie Vuçiqit, shkëmbejnë komente në Twitter Vendimi i CAS, Duka: Fitoi e drejta 3 pikëshi për Shqipërinë, mediat ...

Vendimi i CAS-it në mediat e huaja

Top Channel - 10.07.2015

Vendimi i CAS-it të Lozanës ka zënë hapësirë të gjerë në mediat më prestigjoze ...

UEFA nuk e “njeh” vendimin e CAS-it

Lajmi.net - 10.07.2015

UEFA ende nuk ka publikuar asnjë njoftim dhe nuk e ka ndryshuar as renditjen në Grupin I, pas vendimit të CAS-it. Shqipëria është shpallur fituese e ndeshjes së ndërprerë kundër Serbisë në Beograd, ...

Shqipëria merr 3 pikët, ja gallata me Serbinë në Facebook (FOTO-LAJM)

SOT - 10.07.2015

Ironi, humor dhe gallata pa fund shikon në faqe të ndryshme në Facebook. Përmes talljes ato e kanë sjellë ndryshe vendimin e CAS. Pjesë e shakave janë edhe politikanë shqiptarë si Sali Berisha apo ...

Serbia sulmon CAS-in dhe Shqipërinë

Lajmi.net - 10.07.2015

Federata e Futbollit të Serbisë (FSS) ka reaguar ashpër ndaj vendimit të CAS-it në favor të Shqipërisë. Federata e Futbollit të Serbisë (FSS) ka reaguar ashpër pas vendimit të CAS’it për ndeshjen ...

Vendimi, mediet serbe, vrer ndaj CAS-it

Top Channel - 10.07.2015

Ndërkohë që e gjithë shqiptaria gëzon për rikthimin e drejtësisë në vend, Federata Serbe e Futbollit dhe mediet e këtij vendi, kanë ‘vjellur’ vrer ndaj Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv në ...

Federata Serbe e Futbollit: Vendimi CAS do sjellë tension

ikub - 10.07.2015

Federata Serbe e Futbollit dhe mediat e këtij vendi, kanë ‘vjellur’ vrer ndaj Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv në Lozanë, për sa i përket vendimit për dhënien e tre-pikëshit në favor të Shqipërisë në ...

CAS i jep 3 pikë Shqipërisë, Federata Serbe e Futbollit: Vendimi eshte skandaloz dhe turp për drejtësinë

SOT - 10.07.2015

Federata Serbe e Futbollit ka reaguar ndaj vendimit të CAS. Ajo e ka cilësuar skandaloze dhe të turpshme për drejtësinë vendimi ne CAS. “Ky ishte një vendim skandaloz për futbollin europian.

Rebelohet Federata Serbe e Futbollit: Vendim skandaloz, turp për Europën!

Albeu.com - 10.07.2015

Federata Serbe e Futbollit ka komentuar vendimin e CAS-it, për ti dhënë 3 pikë në tavolinë Shqipërisë,duke thënë se vendimi ishte politik dhe i turpshëm për Europën.

“Ndizet” Tirana, fillon festa Kuq e Zi (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.07.2015

Qytetarët në Tiranë kanë nisur të festojnë vendimin e CAS-it, ku Shqipërisë iu dhanë 3 pikë në tavolinë përballë Serbisë. Tifozë të shumtë dhe dashamirës të futbollit janë mbledhur në sheshin “Nënë ...

Tifozët festojnë 3-pikëshin. Tirana e Prishtina vishen kuqezi pas vendimit të CAS

Top Channel - 10.07.2015

Thirrjes së grupimit “Tifozat Kuqezi” për t’u mbledhur në sheshin “Nënë Tereza” rreth orës 20:00, për të festuar 3-pikëshin e marrë në tavolinë ndaj Serbisë, i janë përgjigjur qindra mbështetës të ...

3 pikët e Shqipërisë, tifozët kuq e zinj festojnë në shesh

ikub - 10.07.2015

Thirrjes së grupimit “Tifozat Kuqezi” për t’u mbledhur në sheshin Nënë Tereza rreth orës 20:00, për të festuar 3-pikëshin e marrë në tavolinë ndaj Serbisë, i janë përgjigjur qindra qytetarë shqiptarë.

Linda Morina tenton t’i këndoj edhe kombëtares (Video)

Lajmi.net - 10.07.2015

Duke lënë anash cilësinë, Linda Morina ka mundësi të thyejë ndonjë rekord. Kjo për këngët më të shpejta. Menjëherë pasi që Gjykata e Arbitrazhit Sportiv, CAS, me qendër në Lozanë të Zvicrës, dha ...

Çfarë thotë tani Platini?

Lajmi.net - 10.07.2015

Presidenti i UEFA-së, Michel Platini kishte fajësuar Shqipërinë për ndeshjen e ndërprerë kundër Serbisë në Beograd. Por, çfarë mendon ai tani pas vendimit të CAS-it? Michel Platini u shndërrua në ...

Kroatët tallen me Serbinë për vendimin e CAS-it

Lajmi.net - 10.07.2015

Mediat kroate kanë ngacmuar Serbinë pas vendimit të CAS-it që i dhuroi fitoren Shqipërisë për ndeshjen e ndërprerë në Beograd, në kuadër të eliminatoreve për Euro 2016.

Kuqezinjtë e vegjël në shesh

Albeu.com - 10.07.2015

Qytetarët nga Tirana, por edhe nga vende të tjera të Shqipërisë dhe treva shqipfolëse janë mbledhur në sheshin “Nënë Tereza” për të festuar fitoren në tavolinë të ekipit kombëtar përballë Serbisë.

Serbi-Shqipëri, ja kur vendoset në Lozanë

Yll Press - 10.07.2015

Këtë të premte, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) në Lozanë pritet të japë fjalën e saj të fundit në lidhje me ndeshjen Serbi-Shqipëri të 14 tetorit të kaluar.

VENDIMI I PLOTE/ Prapaskenat, gafat e gjyqtarit Atkinson që i dhanë fitoren Shqipërisë

Panorama - 10.07.2015

Shqipëria në festë, merr fund ankthi kuqezi pas nëntë muajsh pritjeje. Kombëtarja gjen drejtësi te KAS-i i Lozanës, që dje ka vendosur t’i japë tri pikët kuqezinjve për ndeshjen e 14 tetorit të vitit ...

Mediat daneze: Ky është vendimi për ndeshjen Serbi-Shqipëri

Panorama - 10.07.2015

Ndeshja e ndërprerë mes Serbisë dhe Shqipërisë në kuadër të eliminatoreve për Euro 2016 do të regjistrohet me fitore të skuadrës kuqezi me rezultat 3:0, raportojnë mediat daneze nëpërmjet burimeve të ...

"Myzhde" nga danezët: Serbi-Shqipëri, 0-3

Botasot - 10.07.2015

Sipas mediave daneze, Gjykatës së Arbitrazhit në Lozanë ndeshjen mes Serbisë dhe Shqipërisë do ta regjistroj me rezultat zyrtarë 3:0 për Shqipërinë. Ndeshja e ndërprerë mes Serbisë dhe Shqipërisë, në ...

Mediat daneze “zbardhin” vendimin për ndeshjen Serbi-Shqipëri

BalkanWeb - 10.07.2015

Vendimi që CAS, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv, pritet të jap sot për ndeshjen e pezulluar Serbi-Shqipëri, ngjall mjaft interes jo vetëm në vendin tonë por edhe në Danimarkë.

Danezët të sigurt, Shqipëria merr tri pikë

Telegrafi - 10.07.2015

Vendimi final i CAS është më afër se kurrë, pasi Gjykata e Arbitrazhit Sportiv pritet që gjatë ditës së sotme të jap vendimin final për ndeshjen Serbi – Shqipëri.

Fiton drejtësia, Shqipëria merr tri pikët kundër Serbisë

Botasot - 10.07.2015

Drejtësi më në fund për Shqipërinë. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë i dha Shqipërisë 3 pikët në tavolinë për ndeshjen e ndërprerë me Serbinë duke bërë drejtësi për ngjarjet e Beogradit.

Drejtësia erdhi në vend, Shqipëria merr tri pikë

Telegrafi - 10.07.2015

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv, CAS, me qendër në Lozanë të Zvicrës, më në fund sot e dha verdiktin e saj, duke i dhënë tri pikët e mohuara në tavolinë Kombëtares së Shqipërisë për ndeshjen dhunshme ...

CAS i jep 3 pikët Shqipërisë për ndeshjen ndaj Serbisë

Koha.net - 10.07.2015

Drejtësi më në fund për Shqipërinë. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë i dha Shqipërisë 3 pikët në tavolinë për ndeshjen e ndërprerë me Serbinë, duke bërë drejtësi për ngjarjet e Beogradit.

Abrashi: Drejtësia erdhi në vend, përpara Shqipëria e madhe (Foto)

Botasot - 10.07.2015

Amir Abrashi si duket nuk ka bërë gjumë në sy duke pritur vendimin final nga CAS. Mesfushori fantastik i Kombëtares së Shqipërisë ka qenë i pari që ka shkruar në rrjetin social Facebook, pas dhënies ...

Abrashi: Drejtësia erdhi në vend, përpara Shqipëria e madhe (Foto)

Telegrafi - 10.07.2015

Amir Abrashi si duket nuk ka bërë gjumë në sy duke pritur vendimin final nga CAS. Mesfushori fantastik i Kombëtares së Shqipërisë ka qenë i pari që ka shkruar në rrjetin social Facebook, pas dhënies ...

Mediat serbe: Skandaloze vendimi i CAS-it

Telegrafi - 10.07.2015

Duket se mediat serbe nuk po iu pëlqen lajmi rreth rezultatit të Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv (CAS), ku Shqipërisë i janë dhënë tre pikët e mohuara nga ana e UEFA-s.

Mediet serbe heshtin për vendimin e CAS-it

Koha.net - 10.07.2015

Mediet serbe ende nuk e kanë komunikuar lajmin për vendimin e CAS-it, Gjyqi i Arbitrazhit Sportiv, sipas të cilit Shqipërisë iu kthyen tre pikë. Me këto pikë, Shqipëria barazohet me Danimarkën e cila ...

Mediat serbe: Skandaloze vendimi i CAS-it

Botasot - 10.07.2015

Duket se mediat serbe nuk po iu pëlqen lajmi rreth rezultatit të Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv (CAS), ku Shqipërisë i janë dhënë tre pikët e mohuara nga ana e UEFA-s.

Mediat serbe ‘qajnë’ humbjen, e quajnë skandal fitoren e Shqipërisë. Merren edhe me Ramën

Panorama - 10.07.2015

Mediat serbe e kanë quajtur vendimin e Gjykates se Arbitrazhit që i dha tre pikë kombetares sone një vendim skandaloz. Lajmi ne Kurir Gjykata e Arbitrazhit për Sport në Lozanë i jep tre pikët ...

Ja si e vajton Beogradi shuplakën nga CAS-i?

Botasot - 10.07.2015

Serbëve iu ka humbur rruga në oborr nga vendimi i drejtë i Komisioni të Arbitrazhit Sportiv (CAS). Ata janë të trullosur dhe mundohen të ngushëllojnë veten.

Fitorja me Serbinë, Basha: Fitore e të vërtetës mbi padrejtësinë

Panorama - 10.07.2015

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është bashkuar gëzimit të fitores, pas vendimit të Gjykatës së Arbitrazhit që i dha 3 pikët kombëtares sonë të futbollit, për ndeshjen në Beograd.

Pacolli: Fiton drejtësia

Botasot - 10.07.2015

I entuziazmuar është ndier edhe ish-Presidenti i Kosovës, z. Behgjet Pacolli pasi që Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë (CAS) i ka dhënë tre pikët në tavolinë Shqipërisë për ndeshjen e 14 ...

Mediat serbe: Skandal, gjykata i jep shqiptarëve 3 pikë

BalkanWeb - 10.07.2015

SERBI -Mediat serbe duket se nuk e kanë pritur aspak mirë vendimin e Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv për ti dhënë Shqipërisë 3 pikëte ndeshjes me Serbinë.

CAS ishte i pamëshirshëm! Mediat daneze: Jemi në shok

Mapo - 10.07.2015

CAS ishte i pamëshirshëm! Mediat daneze: Jemi në shok Postuar më: 10 Korrik 2015 11:34 Lajmin për fitoren e Shqipërisë në tavolinë me Serbinë e kanë dhënë të parat mediat daneze.

Ahmeti: Shqipëri, të pafsha në Francë

Telegrafi - 10.07.2015

Shpend Ahmeti, kryetari i Prishtinës, ka shprehur kënaqësinë me vendimin e CAS-it për t’i dhënë tre pikë kombëtares së Shqipërisë. Ai në një postim në Facebook, ka thënë se ndjenja e drejtësisë është ...

Basha: ky vendim është fitore e së vërtetës mbi padrejtësinë

Botasot - 10.07.2015

Pas reagimit të kryeministrit Edi Rama vjen edhe reagimi i liderit të opozitës Lulzim Basha në lidhje me vendimin e para pak minutave të CAS, i cili i dha tre pikët në tavolinë Kombëtares kuqezi.

Thaçi: Shqipëria pranë Euro 2016

Telegrafi - 10.07.2015

Hashim Thaçi, ministër i Punëve të Jashtme të Kosovës, ka shprehur kënaqësinë me vendimin e CAS-it për t’i dhënë tre pikë kombëtares së Shqipërisë. Ai në një postim në Facebook, ka thënë se ...

CAS: Ndeshjen e ndërprenë tifozët serbë

Botasot - 10.07.2015

CAS vendosi që ndeshja e 14 tetorit Serbi – Shqipëri të shkojë në tavolinë 0:3 për Shqipërinë si pasoje se ndeshja u ndërpre për shkak të incidenteve nga tifozët vendas që pushtuan fushën, pra fajin ...

Serbët e mllefosur: Rama "po provokon"

Telegrafi - 10.07.2015

Serbët duket se janë shokuar nga vendimi i CAS për ndeshjen Serbi-Shqipëri. Të gjitha mediat serbe, akoma shkruajnë se CAS mund ti japë tre pikë Shqipërisë, e jo se tashmë vendimi është marrë.

Bushi: 3 pikët nuk garantojnë kualifikimin, por bëjnë skuadrën më komode

Ora news - 10.07.2015

Lajmi më i gëzueshëm që futbolli shqiptar ka marrë ndonjëherë. Kështu e cilësoi vendimin e CAS, menaxheri i kombëtares shqiptare, Alban Bushi, duke e konsideruar marrjen e 3 pikëshit ndaj Serbisë ...

Serbët e mllefosur: Rama "po provokon"

Botasot - 10.07.2015

Serbët duket se janë shokuar nga vendimi i CAS për ndeshjen Serbi-Shqipëri. Të gjitha mediat serbe, akoma shkruajnë se CAS mund ti japë tre pikë Shqipërisë, e jo se tashmë vendimi është marrë.

Plas shakaja: Ah kuku bre Zhivko e kom ditë...(Foto)

Telegrafi - 10.07.2015

Pas vendimit të Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv (CAS) për t’i dhënë tre pikët e mohuara kombëtares shqiptare, kanë filluar edhe talljet me Serbinë. Në fakt, në rrjetet sociale kanë filluar të ...

Vendimi i plotë: Shqipëria nuk refuzoi që të vazhdonte lojën

Mapo - 10.07.2015

Vendimi i plotë: Shqipëria nuk refuzoi që të vazhdonte lojën Postuar më: 10 Korrik 2015 12:18 Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka publikuar edhe vendimin e saj në lidhje me ndeshjen mes Serbisë ...

Krerët e Shtetit dhe politikës përshëndesin vendimin e CAS: Fitoi drejtësia

Ora news - 10.07.2015

Lajmin e gëzuar e kanë përshëndetur menjëherë kryeministri Rama, Presidenti Nishani dhe kryeopozitari Basha permes rrjeteve sociale. Të parët për lajmin e fundit.

Serbi – Shqipëri 0-3, heronjtë tanë shënojnë golat (Foto)

Telegrafi - 10.07.2015

Pas vendimit të dhënë nga CAS, të gjithë shqiptarët anë e mbanë botës janë të lumtur me fitoren e madhe të Shqipërisë 3-0 ndaj Serbisë. Të lumtur dhe kreativë, kështu jemi si popull ne shqiptarët.

CAS-i tre pikë, por edhe një dënim Shqipërisë

Telegrafi - 10.07.2015

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) i njohu Shqipërisë fitoren për ndeshjen e ndërprerë kundër Serbisë në Beograd. Por, e konfirmoi një ndëshkim për ekipin kuqezi.

Shqipëria merr 3 pikët, Meta: Fitore e sportit mbi politikën dhe urrejtjen

BalkanWeb - 10.07.2015

TIRANË -Fitore të sportit mbi politikën dhe urrejtjen e cilësoi kreu i Kuvendit Ilir Meta vendimin e CAS për ti dhënë 3 pikë Shqipërisë në ndeshjen me Serbinë. “Ky vendim na jep gëzim.

Sali Berisha: CAS morri vendim mbi të drejtën

Telegrafi - 10.07.2015

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka shprehur gëzimin e tij për vendimin që i jep fitoren Shqipërisë kundër Serbisë. Ai ka postuar në rrjetin social Facebook një postim, në të cilin ...

Zbardhet vendimi i CAS: Gjobë 100 mijë euro për dyja skuadrat. Serbia përgjegjëse për dhunën ndaj shqiptarëve

BalkanWeb - 10.07.2015

ZVICËR- Publikohet vendimi i Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv për ndeshjen Serbi-Shqipëri. “Shqipëria merr 3 pikë për ndeshjen me Serbinë”-thuhet në vendimin e CAS.

“Reagon Platini”: Shqiptarë ma bëni hallall

Telegrafi - 10.07.2015

Pas vendimit të Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv (CAS) për t’i dhënë tre pikët e mohuara kombëtares shqiptare, kanë filluar edhe talljet. Në fakt, në rrjetet sociale kanë filluar të qarkullojnë ...

Ja çfarë kishte ndodhur në Beograd (Video)

Telegrafi - 10.07.2015

Në videon e mëposhtme do të shikoni se çfarë në të vërtetë ndodhi në Beograd në natën e 14 tetorit. Me të parë këtë video do të kuptoni se pse Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) e dha vendimin që ...

Ja çfarë shkruajnë mediat serbe pas vendimit të CAS

Ora news - 10.07.2015

Mediat serbe e kanë cilësuar si skandaloz vendimin e Gjykatës së Arbitrazhit, që i dha tre pikë Shqipërisë, të vlefshme për ndeshjen mes Serbisë dhe Shqipërisë, zhvilluar në Beograd për ...

Vendimi i CAS, Dylgjeri: Filloi Reforma në Drejtësi…? Shqipëria 3-0 në tavolinë

BalkanWeb - 10.07.2015

TIRANË -Fillim të reformës në drejtësi e cilëson gazetari Ylli Dylgjeri vendimin e CAS për ti dhënë tre pikë Shqipërisë në ndeshjen me Serbinë. Ne nje postim ne facebook ai shkruan se pas vendimit ...

Mediat ndërkombëtare për vendimin e CAS-it

Koha.net - 10.07.2015

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë i dha Shqipërisë 3 pikët në tavolinë për ndeshjen e ndërprerë me Serbinë, duke bërë drejtësi për ngjarjet e Beogradit.

Pas vendimit të CAS, Vuçiç : Do të fitojmë pa dron, Rama: Nuk ke gjë në dorë

Ora news - 10.07.2015

Vendimi i CAS për ti dhënë tre pikë Shqipërisë ka “përplasur” në rrjetet sociale, kryeministrin serb Aleksandër Vuçiç dhe kryeministrin shqiptar Edi Rama.

Çfarë shkruan BBC për ndeshjen Serbi-Shqipëri?

Botasot - 10.07.2015

Lajmi për vendimin e sotëm të CAS-it ka marrë dhenë. Mediat më të mëdha në Evropë e kanë pasqyruar në faqet e tyre të para, mes të cilave edhe gjiganti britanik BBC.

Çfarë shkruan BBC për ndeshjen Serbi-Shqipëri?

Yll Press - 10.07.2015

Media e famshme shkruan se "Serbi-Shqipëri: CAS kthen vendimin e UEFA-s për "ndeshjen e dronit". Lajmi për vendimin e sotëm të CAS-it ka marrë dhenë. Mediat më të mëdha në Evropë e kanë pasqyruar në ...

Vendimin e CAS-it për Shqipërinë, ja çfarë shkruajnë mediat ndërkombëtare

BalkanWeb - 10.07.2015

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë i dha Shqipërisë 3 pikët në tavolinë për ndeshjen e ndërprerë me Serbinë, duke bërë drejtësi për ngjarjet e Beogradit.

Qytetarët për vendimin e CAS: Drejtësi e vonuar, fitore e merituar

Ora news - 10.07.2015

Qytetarët e konsiderojnë të merituar, por të vonuar vvendimine e arbitrazhit sportiv. Ata shprehen se presin rezultate të mira në sfidat e mbetura për Euro 2016, ku fal këtyre pikëve kombëtarja jonë ...

UEFA nuk e “njeh” vendimin e CAS-it (Foto)

Botasot - 10.07.2015

UEFA ende nuk ka publikuar asnjë njoftim dhe nuk e ka ndryshuar as renditjen në Grupin I, pas vendimit të CAS-it. Shqipëria është shpallur fituese e ndeshjes së ndërprerë kundër Serbisë në Beograd, ...

UEFA nuk njeh vendimin e CAS-it për Serbi-Shqipëri?

Mapo - 10.07.2015

UEFA nuk njeh vendimin e CAS-it për Serbi-Shqipëri? Postuar më: 10 Korrik 2015 18:07 UEFA ende nuk ka publikuar asnjë njoftim dhe nuk e ka ndryshuar as renditjen në Grupin I, pas vendimit të CAS-it.

Vendimi i CAS-it për Shqipërinë tërheq vëmendjen e medias ndërkombëtare

Botasot - 10.07.2015

Vendimi i CAS-it në favor të Shqipërisë për sa i takon ndeshjes së luajtur në Beograd më 14 tetor të vitit të kaluar ndaj ekipit serb, e vlefshme për Euro 2016, ka tërhequr vëmendjen e medias ...

Shqipëria fiton 3 pikëshin, flasin qytetarët pas vendimit të CAS

BalkanWeb - 10.07.2015

Vendimi i Gjykatës Sportive Ndërkombëtare për dhënien e 3 pikëshit Shqipërisë ka gëzuar pa masë qytetarët, të cilët kanë dhënë mendimin e tyre për mikrofonin e ...

Fitorja e tri pikëve me Serbinë, si e pasqyruan mediat ndërkombëtare vendimin e CAS-it

Panorama - 10.07.2015

UPDATE/ Pas zbardhjes së vendimit nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv për dhënien e tri pikë Shqipërisë ndaj Serbisë, lidhur me ndeshjen e ndërprerë në tetor të vitit 2014, të shumta kanë qenë edhe ...

Reagon ashpër Federata Serbe e Futbollit: Vendimi skandaloz dhe i njëanshëm, gjykata ka dështuar

BalkanWeb - 10.07.2015

BEOGRAD- Federata Serbe e Futbollit (FSS) ka akuzuar rëndë Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv (CAS) dhe kombëtaren e Shqipërisë sa i takon vendimit të sotëm.

Federata Serbe e Futbollit: Vendimi i CAS skandaloz, turp për drejtësinë

Ora news - 10.07.2015

“Skandaloz, turp për drejtësinë…” Këto janë disa nga fjalët që Federata Serbe e Futbollit e ka cilësuar vendimin e CAS për ndeshjen Serbi-Shqipëri, duke i dhënë fitoren 3-0 Shqipërisë.

Përmbledhje e KTV-së për vendimin e sotëm të CAS-it [video]

Koha.net - 10.07.2015

Dita e premte nisi me një lajm të mirë për shqiptarët. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ia ka dhënë Shqipërisë 3 pikët në tavolinë, për ndeshjen e ndërprerë me Serbinë, duke vënë drejtësi ...

Drejtësia e tha fjalën

Botasot - 10.07.2015

Reagimet sportive Drejtësia u vu në vend! Shqipërisë iu dhanë tri pikët e merituara dhe tani shton gjasat reale për t’u kualifikuar direkt në Euro 2016, e cila mbahet në Francë.

Rebelohet Federata Serbe: Vendimi me ngjyra politike, turp për futbollin europian dhe botëror

Panorama - 10.07.2015

Federata e Futbollit të Serbisë, FSS, ka reaguar ashpër ndaj vendimit të Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv në Lozanë për vendin e dhënë në favor të Shqipërisë, duke e quajtur këtë një vendim të ...

Reagon Federata Serbe e futbollit

ABC News - 10.07.2015

Federata Serbe e Futbollit, ka reaguar ashpër rreth vendimit të CAS. Federata Serbe shkruan se vendimi është një turp për futbollin Europian dhe Botëror.

Shqiptarët festojnë vendimin e CAS në sheshin “Nënë Tereza”

Ora news - 10.07.2015

Vendimi i CAS për ti dhënë Shqipërisë 3 pikë me ndeshjen ndaj Serbisë, pas asaj që ndodhi në Beograd më 14 tetor të vitit të kaluar ka sjellë një gëzim dhe entuziazëm jo vetëm tek sportëdashësit, por ...

Tifozët kuqezi festojnë fitoren e Shqipërisë ndaj Serbisë

ABC News - 10.07.2015

Qindra tifozë kuq e zi janë mbledhur në orën 20:00 në sheshin “Nënë Tereza” në kryeqytet për të festuar vendimin e CAS që i dha fitoren me 3 pikë në tavolinë kombëtares kuqezi, për ndeshjen e ...

Ja çfarë shkruajnë mediat ndërkombëtare për vendimin e CAS-it

Telegrafi - 10.07.2015

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë i dha Shqipërisë 3 pikët në tavolinë për ndeshjen e ndërprerë me Serbinë, duke bërë drejtësi për ngjarjet e Beogradit.

“Shqipëria shkon përpara për në Francë, ndeshjet kualifikuese në grup për Euro 2016 me këtë 3-0”

Botasot - 10.07.2015

Lajmi për vendimin e sotëm të Gjykatës së Arbitrazhit për Sport (CAS), në Zvicër, ka marrë dhenë, dhe është bërë lajm dite në qendër të lajmeve sportive botërore.

Çfarë do të thotë tani Platini?

Botasot - 10.07.2015

Presidenti i UEFA-së, Michel Platini kishte fajësuar Shqipërinë për ndeshjen e ndërprerë kundër Serbisë në Beograd. Por, çfarë mendon ai tani pas vendimit të CAS-it? Michel Platini u shndërrua në ...

CAS i jep fitoren 3-0 Shqipërisë

Java News - 10.07.2015

Gjykata e Arbitrazhit në Lozanë ka dhënë vendimin. Loja e pezulluar për kualifikimet Euro 2016 mes Serbisë dhe Shqipërisë është regjistruar me rezultat 3:0, fitore për Shqipërinë.

Serbi-Shqipëri, në pritje të drejtësisë nga CAS-i

Gazeta Dita - 10.07.2015

Pritja e gjatë po shkon drejt fundit, vetëm pak orë na ndajnë nga një vendim i rëndësishëm dhe njëkohësisht historik për Shqipërinë e futbollit. Këtë të premte, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në ...

Sot vendimi i CAS për Serbi -  Shqipëri, kuqezinjtë presin drejtësi

Shqiptarja - 10.07.2015

Pritja 9 mujore e gjithë shqiptarëve por mbi të gjitha e komunitetit të futbollit sot pritet të marrë fund. Pasi e ka shtyrë dy herë vendimin për ndeshjen Serbi-Shqipëri CAS ose Gjykata e Arbitrazhit ...

CAS vendos drejtësi! Shqipëria  3 pikë në tavolinë ndaj Serbisë

Shqiptarja - 10.07.2015

CAS vendos drejtesi. Shqiperia fiton 3 pike ne tavoline ne ndeshjen e nderprere me Serbine ne tetorin e vitit te kaluar ne stadiumin e Beogradit. Pritja 9 mujore e gjithë shqiptarëve por mbi të ...

CAS i jep 3 pikët Shqipërisë për ndeshjen ndaj Serbisë

Tetova Sot - 10.07.2015

Drejtësi më në fund për Shqipërinë. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë i dha Shqipërisë 3 pikët në tavolinë për ndeshjen e ndërprerë me Serbinë, duke bërë drejtësi për ngjarjet e Beogradit.

CAS bën DREJTESI, i jep Shqipërisë 3 pikët për ndeshjen me Serbinë

Gazeta Tema - 10.07.2015

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv i ka dhënë fitore në tavolinë Shqipërisë për ndeshjen e ndërpresë në Beograd. Lajmin për një vendim të tillë e ka konfirmuar Federata Shqiptare e Futbollit.

Mediat serbe: Skandal në Lozanë!

Java News - 10.07.2015

Mediat serbe e kanë cilësuar skandal, vendimin e CAS për t’i dhënë tre pikët Shqipërisë për ndeshjen e Beogradit. “SKANDAL: Gjykata i jep shqiptarëve tri pikë në Beograd”, është ky titull i gazetës ...

Nishani e Rama urojnë Kombëtaren

Gazeta Dita - 10.07.2015

Kryeministri Edi Rama reagoi për 3 pikët e fituara në CAS përmes një postimi në profilin e tij në Facebook. Rama ka thënë se kjo është drejtësia evropiane.

Çfarë ndodh pas vendimit të CAS? Së pari UEFA duhet të ndryshojë tabelën!

Gazeta Dita - 10.07.2015

Pas vendimit të CAS, Shqipëria ka mundësinë më të madhe në histori për të marrë pjesë në Euro 2016. Tashmë, UEFA duhet të ndryshojë pikët në Grupin I, duke i dhënë Shqipërisë 3 pikët për ndeshjen me ...

ZYRTARE / CAS vendos drejtësi, rrëzon vendimin e UEFA-s: Serbi-Shqipëri 0-3 në tavolinë

Gazeta Dita - 10.07.2015

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv i ka dhënë fitore në tavolinë Shqipërisë për ndeshjen e ndërpresë në Beograd. CAS publikoi në orët e para të kësaj të premte vendimin duke i dhënë fitoren 3-0 në ...

Serbët e quajnë skandal vendimin e CAS dhe fajësojnë danezët

Gazeta Dita - 10.07.2015

Gazeta serbe “Kurir” e cilëson vendimin e CAS që i dha fitoren Shqipërisë në tavolin, si skandaloz. “Kurir” shkruan se Danimarka ka ushtruar presion për një vendim të tillë, duke aluduar se kështu ...

Kallen serbet me vendimin e CAS-it

Tetova Sot - 10.07.2015

Duket se mediat serbe nuk po iu pëlqen lajmi rreth rezultatit të Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv (CAS), ku Shqipërisë i janë dhënë tre pikët e mohuara nga ana e UEFA-s.

Serbët me dhembje koke: Vendimi i CAS-it, skandaloz!

Durres Lajm - 10.07.2015

Vendimi i Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv, që i jep tri pikët Kombëtares Shqiptare për ndeshjen e 14 tetorit në Beograd, ka sjellë reagimin e mediave serbe.

Vendimi i CAS tërbon serbët

Gazeta Tema - 10.07.2015

Serbët janë tërbuar pas vendimit të Arbitrazhit Sportiv, që i ka dhënë tre pikë Shqipërisë për ndeshjen e ndërprerë me Serbinë. Gazeta serbe “Blic” shkruan se ky vendim është i pabesueshëm.

Edhe danezët reagojnë të shokuar për tre pikët e dhëna Shqipërisë

Gazeta Tema - 10.07.2015

Vendimi i Arbitrazhit Sportiv nuk ka shokuar vetëm serbët, por edhe danezët. Mediat e këtij vendi shkruajnë se ky nuk është një vendim për Danimarkën.

VENDIMI I PLOTË/ Ja argumentet e CAS për tre pikët: Shqipëria nuk refuzoi që të vazhdonte ndeshjen (FSHF gjobitet 100 ...

Gazeta Tema - 10.07.2015

Arbitrazhi Sportiv ka zbardhur vendimin për tre pikët që i ka dhënë Shqipërisë. Më poshtë, vendimi i plotë: “Gjykata e Arbitrazhit për Sport (CAS) jep sot vendimin për dy procedurat apeluese të ...

CAS i jep 3 pikët Shqipërisë për ndeshjen ndaj Serbisë

Zemra - 10.07.2015

Shqipëria ka fituar betejën ligjore me UEFA-n në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë, duke marrë 3 pikët e ndeshjes së ndërprerë 14 tetorin e shkuar me Serbinë.

VENDIMI I PLOTË I CAS / Federata serbe përgjegjëse për ndërprerjen e ndeshjes

Gazeta Dita - 10.07.2015

Vendimi i Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv në dhënien e fitores për Shqipërinë bazohet në faktin se në asnjë moment lojtarët e kombëtares kuqezi nuk kanë refuzuar që të luajnë.

Ja tabela pas vendimit të CAS

VeqSport - 10.07.2015

Tanimë Shqipëria do synoj kualifikimin direkt në Evropianin 2016. Pas vendimit të CAS, Shqipëria ka pikë të barabarta me Danimarkën dhe dy më pak se Portugalia në Grupin I.

100.000 euro gjobë për dronin e Ballistit. CAS: Serbia dështoi në siguri, lojtarët shqiptarë u dhunuan nga tifozët ...

Gazeta Tema - 10.07.2015

Cas ka publikuar vendimin për Shqipërinë në faqen zyrtare. Në njoftimin për mediat Gjykata e Arbitrazhit Sportiv bën një rezyme të asaj çfarë ndodhi në ndeshjen Serbi-Shqipëri, ku konstaton se ...

CAS: Serbia fajtore për racizmin Kuqezinjtë pa faj për lënien e lojës

Shqiptarja - 10.07.2015

CAS refuzon ankesën e bërë nga Federata Serbe e Futbollit dhe mbështetet pjesërisht ankesën e paraqitur nga Federata Shqiptare e Futbollit: Ndeshja Serbi-Shqipëri konsiderohet e humbur nga Serbia në ...

Mediat serbe: Skandaloze vendimi i CAS-it

VeqSport - 10.07.2015

Duket se mediat serbe nuk po iu pëlqen lajmi rreth rezultatit të Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv (CAS), ku Shqipërisë i janë dhënë tre pikët e mohuara nga ana e UEFA-s.

KAS publikon vendimin e plotë: Shqipëria merr 3 pikët, Serbia zbret në -2

Panorama Sport - 10.07.2015

KAS vendosi që ndeshja e 14 tetorit Serbi – Shqipëri të shkojë në tavolinë 0-3 për Shqiperinë si pasoje se ndeshja u ndërpre për shkak të incidenteve nga tifozet vendas që pushtuan fushën, pra fajin ...

TemaTV: Tritan Kokoka: Vendimi i CAS, emancipim në botën e sportit. Hera e parë që kthen një rezultat

Gazeta Tema - 10.07.2015

TemaTv Përfaqësuesi i FSHF-së ka dhënë mes entuziazmit vlerësimin e tij për vendimin e Gjykatës së Arbitrazhit, e cila i dha kombëtares shqiptare tre pikët në tavolinë, për ndeshjen e ndërprerë me ...

Vuçiç: Vendimi i ndeshjes, një fyerje dhe turp i drejtësisë evropiane

Java News - 10.07.2015

Kryeministri serb Aleksandar Vuçiç ka reaguar për vendimin e CAS që i dha Shqipërisë fitoren në tavolinë. Në rrjetin social Twitter si shkruan se vendimi i gjykatës në Lozanë është i turpshëm.

FOTOT/ Rrjetet sociale shpërthejnë nga gëzimi, por dhe humori

Gazeta Tema - 10.07.2015

Rrjetet sociale kanë shpërthyer nga gëzimi, pas vendimit të CAS për t’i dhënë tre pikët Shqipërisë. Pothuajse të gjithë kanë shprehur gëzimin e tyre për këtë vendim, me mënyra të ndryshme.

“Serbia fajtore për racizmin, Kuqezinjtë nuk refuzuan lojën”

Java News - 10.07.2015

CAS refuzon ankesën e bërë nga Federata Serbe e Futbollit dhe mbështetet pjesërisht ankesën e paraqitur nga Federata Shqiptare e Futbollit: Ndeshja Serbi-Shqipëri konsiderohet e humbur nga Serbia në ...

Reagimet në rrjetet sociale pas vendimit të CAS-it

Gazeta Dita - 10.07.2015

Rrjetet sociale kanë shpërthyer nga gëzimi, pas vendimit të CAS për t’i dhënë tre pikët Shqipërisë. Pothuajse të gjithë kanë shprehur gëzimin e tyre për këtë vendim, me mënyra të ndryshme.

Migjen Basha ndjehet i mahnitur dhe i lumtur

VeqSport - 10.07.2015

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Migjen Basha është ndjerë shumë i lumtur me vendimin e CAS. Në të njëjtën kohë ai u ndje edhe i mahnitur nga vendimi i CAS.

FOTO: Heronjtë shënojnë tre golat e Shqipërisë

VeqSport - 10.07.2015

Vendimi i fundit i CAS ka gëzuar shqiptarët anë e mbanë botës. Dhe siç jemi ne shqiptarët kaq kreativ, e dëshmon edhe fotoja që do shihni më poshtë. Shqipëria mposhti Serbinë 0:3 po kush i shënoi ...

Kjo video ia dhuroi fitoren Shqipërisë (VIDEO)

Tetova Sot - 10.07.2015

Në këtë xhirim të plotë shihen arsyet pse Shqipërisë i takoi fitorja nga CAS për ndeshjen e ndërprerë kundër Serbisë në Beograd. CAS ia dhuroi fitoren Shqipërisë për ndeshjen e ndërprerë në Beograd ...

Serbët e mllefosur: Rama “po provokon”

Tetova Sot - 10.07.2015

Serbët duket se janë shokuar nga vendimi i CAS për ndeshjen Serbi-Shqipëri. Të gjitha mediat serbe, akoma shkruajnë se CAS mund ti japë tre pikë Shqipërisë, e jo se tashmë vendimi është marrë.

Vendimi i CAS, ja çfarë shkruajnë mediat ndërkombëtare

Gazeta Tema - 10.07.2015

Vendimi i CAS-it në favor të Shqipërisë për ndeshjen e luajtur në Beograd më 14 tetor të vitit të kaluar ndaj ekipit serb, e vlefshme për Euro 2016, ka tërhequr vëmendjen e medias ndërkombëtare.

CAS-i gëzon të gjithë politikanët shqiptarë

Tetova Sot - 10.07.2015

Vendimi i Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv në Lozanë të Zvicrës për t’i dhënë tri pikët në tavolinë kombëtares kuqezi është përjetuar në Shqipëri si një fitore e madhe që i kalon kufinjtë sportiv.

Vendimi i CAS-it, Meta: Sporti fitoi mbi urrejtjen politike

Gazeta Dita - 10.07.2015

Fitore të sportit mbi politikën dhe urrejtjen e cilësoi kreu i Kuvendit Ilir Meta vendimin e CAS për ti dhënë 3 pikë Shqipërisë në ndeshjen me Serbinë.

Duka: U vendos drejtësi, tani dua kualifikimin në Europianin e 2016

Shqiptarja - 10.07.2015

‘Më në fund u vendos drejtësi. Shqipëria meritonte tre pikët për atë që ndodhi në Serbi dhe drejtësia vonoi, por nuk harroi. Jam shumë i emocionuar, si kurrë më parë.

Vnedimi i CAS, mediat ndërkombëtare: Drejtësi për Shqipërinë!

Java News - 10.07.2015

Vendimi i CAS-it në favor të Shqipërisë përsa i takon ndeshjes së luajtur në Beograd më 14 tetor të vitit të kaluar ndaj ekipit serb, e vlefshme për Euro 2016, ka tërhequr vëmendjen e medias ...

Ja çfarë shkruajnë mediat serbe pas 3-pikëshit të Shqipërisë

Shqiptarja - 10.07.2015

Mediat serbe duket se nuk mbetën pas asnjëherë me komentet e menjëhershme thumbuese lidhur me zhvillimet pas incidentit në Beograd. Ndërkohë që edhe mediat ndërkombëtare i kanë bërë jehonë lajmi.

Çfarë shkruan BBC për ndeshjen Serbi-Shqipëri?

Tetova Sot - 10.07.2015

Lajmi për vendimin e sotëm të CAS-it ka marrë dhenë. Mediat më të mëdha në Evropë e kanë pasqyruar në faqet e tyre të para, mes të cilave edhe gjiganti britanik BBC.

FOTOT/ Rrjetet sociale lëshojnë “dronët” online pas vendimit të CAS

Java News - 10.07.2015

Rrjetet sociale ishin sot “sheshi” i betejës midis kryeministrit Rama dhe atij Vuçiç, ku u shkëmbyen replika në tëitter rreth vendimit të CAS që I dha 3 pikët në tavolinë Shqipërisë dhe për ndeshjen ...

Galeri/ VIP-at pas vendimit të CAS: Kuqezi ta ha zemrën!

Java News - 10.07.2015

Vendimi i KAS për dhënien e tre pikëve të kombëtares shqiptare është shoqëruar me një entuziazëm të madh nga dashamirësit e futbollit dhe jo vetëm. Shumë artistë kanë shpërndarë në profilet e tyre në ...

Futbollisti serb ndihmoi në fitoren e Shqipërisë në CAS

Java News - 10.07.2015

Shqipëria u shpall fituese e duelit të ndërprerë kundër Serbisë në Beograd, duke marrë 3 pikët në tavolinë nga vendimi i CAS. Por sipas mediave serbe, në mënyrë indirekte, skuadrën kuqezi e ndihmoi ...

Artan Hajdari per A1Report:Ja  si shkuam deri ne fitore

Shqiptarja - 10.07.2015

"Si gjithë shqiptarët e tjerë edhe për mua kjo është një emocion i madh sepse mendoj që drejtësia sportive u vendos në vend"- është shprehur juristi i federatës së kombëtares shqiptare në një ...

Reagon Federata Serbe e Futbollit: Vendim i CAS-it është politik

Shqiptarja - 10.07.2015

Federata Serbe e Futbollit në reagimin e saj zyrtar mbi vendimin e Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv e cilëson vendimin e CAS si “vendim politik”. FSS e cilëson vendimin për t’i dhënë fitore në ...

Reagon Federata Serbe e Futbollit: Vendim i CAS-it është politik

Tetova Sot - 10.07.2015

Federata Serbe e Futbollit në reagimin e saj zyrtar mbi vendimin e Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv e cilëson vendimin e CAS si “vendim politik”. FSS e cilëson vendimin për t’i dhënë fitore në ...

Federata serbe: Vendimi i CAS skandaloz dhe politik, turp për drejtësinë

Java News - 10.07.2015

“Skandaloz, turp për drejtësinë” Kështu e ka cilësuar Federata Serbe e Futbollit vendimin e CAS për ndeshjen Serbi-Shqipëri, duke i dhënë fitoren 3-0 Shqipërisë.

Federata Serbe e Futbollit: Vendimi skandaloz dhe i njëanshëm, gjykata ka dështuar

Gazeta Dita - 10.07.2015

Federata Serbe e Futbollit (FSS) ka akuzuar rëndë Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv (CAS) dhe kombëtaren e Shqipërisë sa i takon vendimit të sotëm. Ata këtë vendim e quajnë skandaloz dhe të pa ...

Federata Serbe e Futbollit: Vendimi i CAS skandaloz, turp për drejtësinë

Gazeta Tema - 10.07.2015

“Skandaloz, turp për drejtësinë…” Këto janë disa nga fjalët që Federata Serbe e Futbollit e ka cilësuar vendimin e CAS për ndeshjen Serbi-Shqipëri, duke i dhënë fitoren 3-0 Shqipërisë.

Ndeshja me Serbinë, CAS na jep 3 pikët, Shqipëria drejt “Euro 2016

InfoGlobi - 10.07.2015

Shqipëria fiton pikët e mohuara padrejtësisht nga UEFA për ndeshjen me Serbinë, duke u afruar një hap drejt ëndrrës “Euro 2016″. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë (CAS) i ka dhënës zyrtarisht ...

Mijëra qytetarë dalin në shesh për të festuar vendimin e CAS

Shqiptarja - 10.07.2015

TIRANË - Qindra qytetarë kanë dalë në sheshin “Nënë Tereza” për të festuar vendimin e Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv që i dha fitoren në tavolinë kombëtares shqiptare.

Çfarë është Gjykata e Arbitrazhit të Sportit, 20 fakte që duhet t’i dini

Gazeta Dita - 10.07.2015

Gjykata e Arbitrazhit të Sportit është një institucion i pavarur nga çdo organizatë sportive, që ofron shërbime për të lehtësuar zgjidhjen e problemeve sportive nëpërmjet arbitrazhit me anë të ...

Sot vendimi i CAS per ndeshjen Serbi-Shqipëri !

Republika - 10.07.2015

Sot pritet vendimi final mbi ndeshjen e shumë për folur atë ndërmjet Serbisë dhe Shqipërisë… Është shtyrë tri herë dhe tashmë do të kemi një vendim. Pritet që gjykata sportive e KAS-it ta mbyllë ...

Mediat serbe: Vendimi i CAS-it, skandaloz

Kosova Live - 10.07.2015

Vendimi i Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv (CAS), që i jep tre pikët Kombëtares shqiptare për ndeshjen e 14 tetorit në Beograd, ka sjellë reagimin e mediave serbe.

Ky është vendimi zyrtar i CAS’it

Shprehja - 10.07.2015

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) edhe zyrtarisht ka publikuar vendimin e saj përfundimtar për ndeshjen kualifikuese për Euro 2016 ndërmjet Serbisë dhe Shqipërisë të zhvilluar me 14 tetor në ...

E madhe kjo: Ja kush janë golashënuesit për Shqipërinë (Foto)

Shprehja - 10.07.2015

Në rrjetet sociale kanë filluar të pushtohen postimet që festojnë vendimin e CAS-it që i dhuroi Shqipërisë tri pikët për ndeshjen e ndërprerë në Beograd.

Fiton drejtësia, Shqipëria merr tri pikë kundër Serbisë

Republika - 10.07.2015

Drejtësi më në fund për Shqipërinë. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë i dha Shqipërisë 3 pikët në tavolinë për ndeshjen e ndërprerë me Serbinë duke bërë drejtësi për ngjarjet e Beogradit.

Serbia gjen “fajtorin” e humbjes në CAS

Shprehja - 10.07.2015

Mediat serbe vazhdojnë të shkruajnë për vendimin e CAS-it, i cili ia dha fitoren në tavolinë Shqipërisë ndaj Serbisë. Madje, portali “Kurir” e fajëson Danimarkën, duke shkruar se danezët i kanë ...

Rebelohet Federata Serbe e Futbollit: Vendim skandaloz, turp për Europën!

Republika - 10.07.2015

Federata Serbe e Futbollit ka komentuar vendimin e CAS-it, për ti dhënë 3 pikë në tavolinë Shqipërisë,duke thënë se vendimi ishte politik dhe i turpshëm për Europën.

Ditë Feste !!!- Shqipëria merr 3 pikëshin

Vatra - 10.07.2015

Drejtësi më në fund për Shqipërinë. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë i dha Shqipërisë 3 pikët në tavolinë për ndeshjen e ndërprerë me Serbinë duke bërë drejtësi për ngjarjet e Beogradit.

Serbia mposhtet në tavolinë. Shqipëria triumfon në Gjykatën e Arbitrazhit, e drejta doli në shesh

Radio Vala - 10.07.2015

CAS i jep 3 pikët Shqipërisë për ndeshjen ndaj Serbisë Shqipëria ka fituar betejën ligjore me UEFA-n në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë, duke marrë 3 pikët e ndeshjes së ndërprerë 14 tetorin ...

Shqipëria mbetet fajtore për dronin, do paguajë 100 mijë euro (vendimi i plotë)

Vatra - 10.07.2015

Duke lexuar vendin e plotë të CAS sheh se kërkesa e Shqipërisë është miratuar vetëm pjesërisht. CAS i ka dhënë të drejtë Shqipërisë për akuzën e moskthimit në fushë, pasi është vlerësuar se arbitri ...

4 arsyet që besojmë te vendimi pozitiv i KAS-it

Albeu.com - 09.07.2015

Pas shtyrjes tre herë të vendimit të KAS-it, më në fund tashmë do të kemi një vendim në lidhje me ndeshjen Serbi-Shqipëri. Gazeta më e madhe në vendin tonë, "Panorama Sport" ka renditur 4 arsyet se ...

Serbi-Shqipëri, ja kur do ta mësojmë vendimin nga CAS

Lajm - 09.07.2015

Pritja e gjatë po shkon drejt fundit, vetëm pak orë na ndajnë nga një vendim i rëndësishëm dhe njëkohësisht historik për Shqipërinë e futbollit. Këtë të premte, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në ...

CAS, çfarë është kjo?

Lajmi.net - 09.07.2015

CAS e ka shtyrë tri herë vendimin për ndeshjen e ndërprerë në Beograd mes Serbisë dhe Shqipërisë. Por, pse ndodhi kjo? Është shtyrë tri herë dhe tashmë do të kemi një vendim.

Serbi – Shqipëri, vjen drejtësia?

Lajmi.net - 09.07.2015

Pas disa shtyrjesh, më në fund shqiptarët do të mësojnë nëse do të ketë vërtet drejtësi në lidhje me atë që ndodhi në Beograd. Pritja e gjatë po shkon drejt fundit, vetëm pak ditë na ndajnë nga një ...

Serbi-Shqipëri, në pritje të drejtësisë

Portalb - 09.07.2015

Lajme lidhur me temën Mario Suarez në Inter për 12 milion euro? “Plaku” Shaqiri i mëson të rinjtë futboll (Video) A është ky sporti më i dhunshëm në botë? (FOTO) Talenti i 2 Korrikut që u bë hit në ...

Katër arsyet që besojmë te vendimi pozitiv i CAS-it

Botasot - 09.07.2015

Pas shtyrjes tri herë të vendimit të CAS-it, më në fund tashmë do të kemi një vendim në lidhje me ndeshjen Serbi-Shqipëri. "Panorama Sport" ka renditur katër arsyet se pse besojmë shumë te vendimi që ...

Serbi-Shqipëri, ja kur vendoset në Lozanë

Mapo - 09.07.2015

Serbi-Shqipëri, ja kur vendoset në Lozanë Postuar më: 09 Korrik 2015 14:37 Pritja e gjatë po shkon drejt fundit, vetëm pak orë na ndajnë nga një vendim i rëndësishëm dhe njëkohësisht historik për ...

Në pritje të drejtësisë

Telegrafi - 09.07.2015

Pas disa shtyrjesh, më në fund shqiptarët do të mësojnë nëse do të ketë vërtet drejtësi në lidhje me atë që ndodhi në Beograd. Pritja e gjatë po shkon drejt fundit, vetëm pak ditë na ndajnë nga një ...

Vendimi i KAS, shqiptarët shpresojnë te tri pikët

Panorama Sport - 09.07.2015

Është shtyrë tri herë dhe tashmë do të kemi një vendim. Pritet që gjykata sportive e KAS-it ta mbyllë çështjen për ngjarjet në Beograd, në ndeshjen Serbi-Shqipëri.

Serbi-Shqipëri, në pritje të drejtësisë nga CAS

VeqSport - 09.07.2015

Pritja e gjatë po shkon drejt fundit, vetëm pak orë na ndajnë nga një vendim i rëndësishëm dhe njëkohësisht historik për Shqipërinë e futbollit. Këtë të premte, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në ...

Shqipëria në pritje të drejtësisë nga CAS

Kosova Live - 09.07.2015

Pritja e gjatë po shkon drejt fundit, vetëm pak orë na ndajnë nga një vendim i rëndësishëm dhe njëkohësisht historik për Shqipërinë e futbollit. Këtë të premte, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) në ...

Java vendimtare për fatin e ndeshjes Shqipëri-Serbi

Telegrafi - 06.07.2015

Vendimi mbi ngjarjet e Beogradit është shtyrë disa herë deri tani. Java në vijim është ajo në të cilën pritet që të vendoset përfundimisht nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) në Lozanë.