TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Londër 2012, detaje nga ceremonia e mbylljes

Albeu.com - 12.08.2012

Londër 2012, detaje nga ceremonia e mbylljes Gjatë ceremonisë së mbylljes së Lojrave Olimpike, e cila do të zgjasë tre orë e gjysmë, do të performojnë yjet më të mëdhenj të së shkuarës dhe të tashmes së muzikës britanike pop dhe rrok.

Xhamajka thyen rekord në stafetën olimpike

Evropaelire - 12.08.2012

10:18 Xhamajka thyen rekord në stafetën olimpike 10:07 Olimpiada: Serbia fiton medaljen e parë të artë 10:03 Ministrat arabë zgjedhin pasardhësin e Ananit 09:53 Iran: 250 të vdekur nga ...

Miliarderi Xhorxh Soros martohet për herë të tretë

Evropaelire - 12.08.2012

11:12 Miliarderi Xhorxh Soros martohet për herë të tretë 10:18 Xhamajka thyen rekord në stafetën olimpike 10:07 Olimpiada: Serbia fiton medaljen e parë të artë 10:03 Ministrat arabë zgjedhin pasardhësin e Ananit 09:53 Iran: 250 të vdekur ...

Olimpiada në ditën finale

Evropaelire - 12.08.2012

11:45 Olimpiada në ditën finale 11:18 Anulohet takimi i Ligës Arabe 11:12 Miliarderi Xhorxh Soros martohet për herë të tretë 10:18 Xhamajka thyen rekord në stafetën olimpike 10:07 Olimpiada: Serbia fiton medaljen e parë të artë 10:03 ...

L.O: Me Ramazan thyen rekorde

Ina - 12.08.2012

Atleti fantastik nga Somalia, por që përfaqëson Britaninë e Madhe, Mohamed Farah ka fituar edhe një medalje të artë në Lojërat Olimpike. Farah doli i pari në garën e 5000 metrave vrapim duke arritur kohën 13.41.66 ndërsa i dyti doli ...

Serbia fiton medaljen e parë të artë në Londër 2012

LajmiFundit - 12.08.2012

Milica Mandic e Serbisë ka fituar medaljen e parë të artë për vendin e saj në Lojërat Olimpike duke marrë titullin në tekvondo në kategorinë e femrave deri në 67 kilogramë.

Modelja Rosee, arsyeja e tërheqjes së Phelps?

Top Channel - 12.08.2012

Notari Micheal Phelps shpalli tërheqjen e tij nga sporti, pasi në Lojrat Olimpike të Londrës u shndërrua në njeriun më të suksesshëm të të gjitha kohërave në historinë e Olimpiadave.

Londër 2012, atletët bashkohen kundër urisë

Top Channel - 12.08.2012

Disa prej atletëvë më të spikatur në Lojrat Olimpike, përfshi etiopianen Tirunesh Dibaba, fituese në 10 mijë metra për femra, janë bashkuar në një fushatë kundër kequshqimit të fëmijeve në disa prej vendeve më të varfëra të botës.

Hodgson-lojtarëve: Merrni shembull nga olimpistët!

Lajmeshqip - 12.08.2012

Trajneri i Anglisë, Roi Hodgson, dëshiron që futbollistët e tij të sillen njëlloj si olimpistët britanikë. Dy jave me suksese në sporte të ndryshme kanë bërë që të rritet krenaria e britanikëve dhe tekniku shpreson që të njëjtën atmosferë ...

Londër, Bolt mer stafen E rekordeve

Alsat - 12.08.2012

Usein Bolt, përpos medaljeve të arta, në valixhet e tij do të ketë edhe stafetën e garës në pistën 4 x100 metrave, në të cilën Xhamajka vendosi rekord të ri të botës me kohë 38.84 sekonda.

Londër 2012, ceremoniali i mbylljes

Alsat - 12.08.2012

Mbreteresha Elizabeta e Dytë do të mungojë në ceremonialin e mbylljes së Lojrave Olimpike ‘Londër 2012’ , e cila do të jetë e plotësuar me muzikë dhe humor në stilin britanik.

Dita e fundit e Londër 2012

Top Channel - 12.08.2012

Kur kanë mbetur disa orë nga mbyllja zyrtare e Lojrave Olimpike të Londrës askush nuk dyshon se këto lojra do të mbahen mend si ndër më të mirat dhe më emocionueset e organizuar a ndonjëherë.

Lojërat olimpike, SHBA fiton medaljen e artë në basketboll – FOTO

Shqipmedia - 12.08.2012

SHBA është kampion i ri olimpik në basketboll pasi që mundi Spanjën në finalen e madh të Lojërave olimpike “Londra 2012” me rezultat 107-100. Ballafaqimi në mes SHBA-s dhe Spanjës ka dhënë lojë të fortë dhe mjaft dramatike.

Londër 2012, SHBA merr arin në basketboll

Top Channel - 12.08.2012

Kombëtarja amerikane në basketboll për meshkuj ka mbrojtur titullin kampion olimpik pasi ka mundur në finale përfaqësuesen e Spanjës, atë që mundi edhe 4 vjet më parë në Pekin.

Amerikanët, kampionë olimpikë në basketboll

LajmiFundit - 12.08.2012

Basketbollistët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës kanë fituar sërish medaljen e artë olimpike, pasi në finalen e Londrës e kanë mposhtur Spanjën, më vështirë se sa është pritur, me rezultat 107:100.

Dita e fundit e Londra 2012

Telegrafi - 12.08.2012

Lojërat Olimpike, Londra 2012, kanë hyrë në ditën e fundit të tyre, ku do të mbahet ceremonia përmbyllëse për të dorëzuar flakadanin olimpik te zyrtarët e Lojërave Olimpike, Rio De Janeiro 2016.

Londër 2012, paralajmërohet mbyllje mahnitëse

Panorama - 12.08.2012

Organizatorët artistikë të Olimpiadës, “Londra 2012″, kanë paralajmëruar se mbyllja e lojërave verore të dielën ne mbrëmje do të jetë po aq mahnitëse sa ishte edhe hapja e tyre më 27 korrik.

“Londër 2012”, Serbia me medalje të artë

Ora news - 12.08.2012

Milica Mandiç e Serbisë ka fituar medaljen e parë të artë për vendin e saj në Lojërat Olimpike duke marrë titullin në tekvondo në kategorinë e femrave deri në 67 kilogramë.

Detajet e mbylljes së “Londër 2012”

Yll Press - 12.08.2012

Spektakli i cili është quajtur Simfonia e Muzikës Britanike, është projektuar të nderojë industrinë muzikore britanike. Provat gjenerale për ceremoninë ku pritet të marrin pjesë 1400 artistë janë duke u zhvilluar në një vend sekret në ...

Vetë Rosee mundë ta ndal Phelps-in

Yll Press - 12.08.2012

Fitues i 20 medaljeve të arta në karrierë, Phelps nuk mund të mundet nga asnjë person në histori dhe vetëm 40 shtete kanë marrë më shumë medalje të arta se ai në më shumë se një shekull.

Taekwondo, medalja e artë për Milica Mandic

Yll Press - 12.08.2012

Mandic mposhti Anne-Caroline Graffe të Francës në një garë të ngushtë me 9 me 7. Rusja Anastasia Baryshnikova dhe meksikania, Maria del Rosario Espinoza morën medaljen e argjendtë.

Olimpiada në ditën finale

Botasot - 12.08.2012

E diela shënon ditën e fundit të Lojërave Olimpike Verore 2012 në Londër. Dita e fundit do të shohë përpjekjet për rrëmbimin e 15 medaljeve të arta duke u nisur nga maratona e meshkujve deri te basketbolli për meshkuj, boksi, gjimnastika ...

Modelja Rosee, arsyeja e tërheqjes së Phelps? (Foto)

Koha.net - 12.08.2012

Notari Micheal Phelps shpalli tërheqjen e tij nga sporti, pasi në Lojrat Olimpike të Londrës u shndërrua në njeriun më të suksesshëm të të gjitha kohërave në historinë e Olimpiadave.

Basketboll, Amerikanet të arta në olimpiadë

Botasot - 12.08.2012

Vashat e SHBA-së, janë shpallur kampione olimpike në basketboll, pasi mposhtën Francën në finale me rezultat bindës, 86:56. Basketbollistet amerikane e kanë shtuar edhe nj medalje të artë në sirtarin e SHBA-së, pasi dominuan olimpiadën e ...

Olimpiada në ditën finale, edhe 15 medalje ari për “rrëmbim”

Ora news - 12.08.2012

E diela shënon ditën e fundit të Lojërave Olimpike Verore 2012 në Londër. Dita e fundit do të shohë përpjekjet për rrëmbimin e 15 medaljeve të arta duke u nisur nga maratona e meshkujve deri te ...

Londër: Atletët bashkohen në fushatën kundër urisë

Yll Press - 12.08.2012

Atletët i drejtuan një letër, kryeministrit të Britanisë së Madhe, David Cameron, përpara “samitit të urisë”, ose takimit të ardhshëm të G-8 në Londër, transmeton TCH.

Modelja Rosee, arsyeja e tërheqjes së Phelps?

Botasot - 12.08.2012

Notari Micheal Phelps shpalli tërheqjen e tij nga sporti, pasi në Lojrat Olimpike të Londrës u shndërrua në njeriun më të suksesshëm të të gjitha kohërave në historinë e Olimpiadave.

Norvegjia ruan titullin olimpik

Botasot - 12.08.2012

Vashat e Norvegjisë në hendboll e kanë mundur në finale Malin e Zi, me rezultat 26:23, për të rrëmbyer medaljen e artë në Londër. Hendbollistet malazeze, të cilat ia sollën medaljen e parë olimpike vendit të tyre në histori kanë të drejtë ...

SHBA ruan mbizotërimin - mbron të artën olimpike

Botasot - 12.08.2012

Basketbollistët e SHBA-së janë stolisur me medaljen e artë olimpike, pasi në finale mposhtën Spanjën me rezultat 107:100. Kjo ishte finalja e përsëritur nga olimpiada e kaluar, meqë edhe në Pekin në finale amerikanët kishin ngadhënjyer ...

Franca sërish kampion olimpik

Botasot - 12.08.2012

Franca ka përsëritur suksesin e Lojërave Olimpike te Pekinit, duke e mbrojtur titullin olimpik në Lojërat e Londrës. Francezët në finale mposhtën Suedinë me rezultat 22:21.

Familja dhe sporti, kur “ngatërrohen” bashkë

Botasot - 12.08.2012

Tani që Olimpiada e Londrës u mbyll me sukses të gjithë mund t’i kujtojmë disa momente të paharrueshme të prindërve, që në çdo çast ndiqnin hapa pas hapi suksesin e fëmijëve të tyre, si nëna e Phelps, apo të tjerë që nuk ishin fare të ...

Lojrat Olimpike, Londra mbyllje spektakolare

BalkanWeb - 12.08.2012

LONDER -Organizatorët artistik të Olimpiadës, “Londra 2012", kane mbyllur sot siparin pas 16 ditësh aktiviteti. Gjatë lojërave u vendosen 44 rekorde botërore, u thyen 117 rekorde Olimpike, ra në sy paraqitja e sprintierit xhamajkan Usain ...

Londër 2012, Olimpiada mbyllet me spektakël

Yll Press - 12.08.2012

Londër 2012 uli siparin e edicionit të 30 të lojrave olimpike, me një ceremoni po aq madhështore sa ajo që celi këtë olimpiadë më 27 korrik, ku anglezët dhe njëherë nuk nguruan të shpalosnin disa prej traditave më të mëdha të kulturë së ...

Mbyllja e Olimpikeve parashikohet po aq mahnitëse sa hapja

Shekulli - 11.08.2012

Organizatorët artistikë të Olimpiadës, “Londra 2012", kanë paralajmëruar se mbyllja e lojërave verore të dielën në mbrëmje, do të jetë po aq mahnitëse sa ishte edhe hapja e tyre më 27 korrik.

Shqipëria olimpike harron rrugën e kthimit

Top Channel - 11.08.2012

Sporti ka qenë disa herë protagonist, ndërsa disa herë sportistët dhe të tjera herë polemikat e dështimeve. Shqipëria olimpike bën pjesë vetëm tek kjo e fundit, pasi në Londër 2012 nuk mundi të lërë asnjë shenjë, përjashto disa rekordeve ...

Londër 2012, ja kush është sportistja më e bukur (foto)

Ina - 11.08.2012

Kjo që shikoni në foto quhet Antonija Misura dhe është cilësuar si sportistja më e bukur femër e Lojërave Olimpike “Londër 2012?. Basketbollistja kroate ka marrë pikët maksimale në një sondazh të kryer nga gazetat sportive në Londër.

Mbyllja e Londer 2012. Ceremonia gjigante do te pushtohet nga yjet e muzikes

InfoAlbania - 11.08.2012

Gjate ceremonise se mbylljes se Lojrave Olimpike, e cila do te zgjase tre ore e gjysme, do te performojne yjet me te medhenj te se shkuares dhe te tashmes se muzikes britanike pop dhe rrok.

SHBA ne krye, thyen rekord boteror ne 4X100 m per femra

InfoAlbania - 11.08.2012

Skuadra amerikane u rendit e para duke vendosur nje rekord absolut boteror me kohen 40.82 sekonda, SHBA tani ka 4 te arta me shume se Kina Mbremjen e djeshme u zhvillua edhe stafeta e 4 X 100 metrave.

Shqipëria Olimpike me pushime në Londër

Albeu.com - 11.08.2012

Shqipëria Olimpike me pushime në Londër Sporti ka qenë disa herë protagonist, ndërsa disa herë sportistët dhe të tjera herë polemikat e dështimeve.

Kina, plan të dominuar Olimpiadat

Lajmeshqip - 11.08.2012

Tani të gjithë e kanë kuptuar se projekti kinez i Lojërave Olimpike nuk ka qenë vetëm ai i një përfaqësimi sa më dinjitoz në aktivitetin e organizuar vetë në Pekin në vitin 2008, por për të dominuar sportin botëror.

Rusi kardjapkin triumfoi në 50 km ecje të shpejtë

Alsat - 11.08.2012

Gjatë ditës së sotme në Lojërat e 30 olimpike të cilat po zhvillohen në Londër do të ndahen gjithsej 32 medalje. Por medaljen më të vështirë dhe më të vlefshme e ka fituar rusi Sergej Kirdjapkin i cili triumfoi në garën e 50 kilometrave në ...

Londër, pritet mbyllje mahnitëse e Olimpiadës

LajmiFundit - 11.08.2012

Organizatorët artistikë të Olimpiadës, “Londra 2012″, kanë paralajmëruar se mbyllja e lojërave verore të dielën mbrëma, do të jetë po aq mahnitëse sa ishte edhe hapja e tyre më 27 korrik.

“Londër 2012” arrin në finish

Top Channel - 11.08.2012

Në stafetën 4x400 për femra është skuadra amerikane ajo e cila ka dominuar edhe në këtë olimpidaë duke marrë medaljen e artë. Troter, Felis, MekKorori dhe Ricards Ros, janë atletet që i dhanë një tjetër medalje të artë Shteteve të ...

Dështimi olimpik për kuqezinjtë

Botasot - 11.08.2012

Sporti ka qenë disa herë protagonist, ndërsa disa herë sportistët dhe të tjera herë polemikat e dështimeve. Shqipëria olimpike bën pjesë vetëm tek kjo e fundit, pasi në Londër 2012 nuk mundi të lërë asnjë shenjë, përjashto disa rekordeve ...

SHBA dhe Spanja e diskutojnë të artën

Botasot - 11.08.2012

Ashtu edhe siç ishte parashikuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë inkuadruar në finale të basketbollit në Lojërat Olimpike të Londrës. Amerikanët e mposhtën Argjentinën me rezultat 109:83, në një ndeshje të dominuar tërësisht nga yjet ...

Shiten në ankand relike të Olimpikeve të mëparshme të Londrës

VOA - 11.08.2012

Ndër objektet më me interes është një medalje e artë e fituar në Olimpiket e vitit 1908 dhe 1948 Një medalje e artë është arritja kulmore për atletët që janë mbledhur në Londër për Olimpiket.

Londra paralajmëron mbyllje mahnitëse të Olimpiadës

Botasot - 11.08.2012

Organizatorët artistikë të Olimpiadës, “Londra 2012", kanë paralajmëruar se mbyllja e lojërave verore të dielën mbrëma, do të jetë po aq mahnitëse sa ishte edhe hapja e tyre më 27 korrik.

LO: Farah fiton medaljen e dytë olimpike

Telegrafi - 11.08.2012

Kampioni botëror, Mo Farah, ia ka siguruar Britanisë medaljen e parë të artë olimpike në garën në vrapim në 5 mijë metra, vetëm një javë pasi fitoi medaljen e artë në 10 mijë metra.

Lojërat Olimpike dhe diletantizmi në menaxhimin e sportit

Shekulli - 10.08.2012

Klodian Zaka Kemi 22 vjet që kemi lënë pas diktaturën dhe izolimin e gjatë prej saj nga bota dhe akoma s’kemi fituar një medalje të artë në Lojërat Olimpike, por vetëm trumbetohet fort sikur në Shqipëri po bëhet nami me sportistë elitarë ...

SHBA-ja udhëheq Olimpiadën me 90 medalje, Kina e ndjek

Gazeta Start - 10.08.2012

Shtetet e Bashkuara renditen në vendin e parë për medaljet e fituara në Lojërat Olimpike “Londër 2012” me plot 90 të tilla, e ndjekur nga Kina me 80 dhe Britania e Madhe me 54.

Përse fituesit kafshojnë medaljet?

Top Channel - 10.08.2012

Tashmë është shndërruar në një standart, fituesit në Lojrat Olimpike pozojnë duke kafshuar medaljet e tyre. Por, a ju ka shkuar ndonjëherë në mendje se përse dhe se si u formua kjo traditë? ”Arsyeja më e mundshme është ajo e kënaqjes së ...

Maqedonia nikoqire e Olimpiadës juniore ballkanike në informatikë

Idividi - 10.08.2012

Shkup, 10 gusht 2012 (MIA) - Maqedonia prej sot e deri më 15 gusht do të jetë nikoqire e Olimpiadës juniore ballkanike në informatikë (OJBI), si vend-anëtar i Iniciativës ballkanikë për informatikë.

Viktor Kontes: 60 % e atleteve ne Olimpiade jane te dopuar

InfoAlbania - 10.08.2012

Doktori me i famshem i prodhimit te dopingut ne sportin boteror, ka hedhur hije shume te renda dyshimi mbi pastertine e Lojerave Olimpike. Viktor Konte, i burgosur ne SHBA per rolin e tij ne furnizimin me substanca te palejuara te atleteve ...

Bolt hyn ne histori, medalje ari ne 200 m, dopiete si ne Pekin

InfoAlbania - 10.08.2012

Atleti Bolt ka arritur te mbroje titullin e 200 metrave por pa vendosur rekord boteror, ne nje gare ku podiumi njohu tre xhamajkan Usain Bolt ka treguar per te disaten here se meriton plotesisht titullin e sprinterit me te mire ne ...

Lojërat Olimpike, Shqipëria vazhdon të kënaqet vetëm me pjesëmarrje

Shqipmedia - 10.08.2012

Çerekfinalja është niveli më i lartë që kanë prekur sportistët shqiptarë në lojërat olimpike “Londra 2012″. Por çerekfinalja ishte e arritshme vetëm për shqiptarët që garuan për ngjyrat e shteteve të tjera.

Detajet e mbylljes së “Londër 2012”

Top Channel - 10.08.2012

Gjatë ceremonisë së mbylljes së Lojrave Olimpike, e cila do të zgjasë tre orë e gjysmë, do të performojnë yjet më të mëdhenj të së shkuarës dhe të tashmes së muzikës britanike pop dhe rrok.

Shqipëria vazhdon të kënaqet vetëm me pjesëmarrje në Lojërat Olimpike

Koha.net - 10.08.2012

Prishtinë, 10 gusht - Çerekfinalja është niveli më i lartë që kanë prekur sportistët shqiptarë në lojërat olimpike "Londra 2012". Por çerekfinalja ishte e arritshme vetëm për shqiptarët që garuan për ngjyrat e shteteve të tjera.

Maqedonia nikoqire e Olimpiadës juniore ballkanike në informatikë

Yll Press - 10.08.2012

Sipas kryetarit të Shoqatës së informaticientëve të Maqedonisë Mile Jovanov, pjesëmarrësit të cilët do të arrijnë rezultate të rëndësishme në olimpiadë fitojnë mundësi që falas të studiojnë në universitetet më prestigjioze në botë.

Kenia e kërkon olimpiadën e vitit 2024-të

Botasot - 10.08.2012

Kenia pretendon të jetë vendi i parë afrikan, i cili do të mirëpret Lojërat Olimpike Verore, pasi, që ka vendosur të kandidojë që të merr organizimin e Lojërave të vitit 2024. Kenya do të kandidojë për organizimin e Olimpiadës 2024.

Kenya në garë për Olimpiadën 2024

Yll Press - 10.08.2012

“Ka ardhur momenti që një vend afrikan të presë një olimpiadë”, tha Odinga, sipas të cilit, ekonomia e rajonit është në një fazë rritjeje dhe Lojrat Olimpike do t’i jepnin një shtysë psikologjike të rëndësishme kontinentit të zi.

Ja përse fituesit kafshojnë medaljet!

Yll Press - 10.08.2012

”Arsyeja më e mundshme është ajo e kënaqjes së shtypit të etur për poza”, deklaroi David Wallechinsky, president i Shoqatës Ndërkombëtare të Historisë Olimpike.

Kampioni fle në stacionin e trenit

Koha.net - 10.08.2012

Londër, 10 gusht - Atleti i shkëlqyer gjerman, Robert Harting e festoi titullin olimpik në flakjen e diskut në mënyrë të jashtëzakonshme në pistë dhe jashtë saj, transmeton ABCnew njoftimin.

Kampioni fle në stacionin e trenit

Yll Press - 10.08.2012

Fituesi i medaljes së artë në disiplinën e hedhjes së diskut, mahniti botën me forcën që shfaqi duke u shpallur kampion olimpik me distancën 68 metra e 27 centimetra.

Pak protesta gjatë zhvillimit të Lojrave Olimpike

VOA - 10.08.2012

Në një vend si Britania, protestat politike janë të shpeshta dhe të ligjshme. Por gjatë Lojrave Olimpike, ka pasur relativisht pak demonstrime të tilla Pavarësisht faktit që Lojrat Olimpike këtë vit mbahen në Britaninë e Madhe, një vend që ...

Feliks kampione ne 200 m. Kina kryeson renditjen e medaljeve

Alsat - 09.08.2012

Në ditën e sotme të garave të zhvilluara në olimpiadën e Londrës, kanë dominuar atletët amerikan. Këta triumfuan në vrapin e 200m, pastaj në 110 me pengesa.

Londër: Olimpiada e mirëpriti shikuesin e dymiliontë

Evropaelire - 09.08.2012

20:12 Londër: Olimpiada e mirëpriti shikuesin e dymiliontë 19:58 SHBA: Google dënohet me 22.5 milionë dollarë 19:05 Rusi: Shqetësim për imigrantët kinezë në Lindjen e Largët 18:23 Marina amerikane e shpëtoi ekuipazhin e anijes iraniane ...

“Londer 2012”. Ekipi olimpik kthehet ne 14 gusht, analiza ne Tirane

InfoAlbania - 09.08.2012

Ekipi olimpik shqiptar do te kthehet ne atdhe me 14 gusht, vetem dy dite pas mbylljes se garave te Lojerave Olimpike. Megjithese aventura per sportistet shqiptare jane mbyllur qe me 5 gusht, me qitesin Arben Kucana, ata do te qendrojne dhe ...

Londer 2012, nje audience rekord. Ndiqet nga 4.8 miliarde persona

InfoAlbania - 09.08.2012

Lojerat Olimpike te kesaj vere do te kapin shifren rekord prej 4.8 miliarde te audiences globale. Statistikat jane bere te ditura nga Komiteti Olimpik Nderkombetar, qe zbuloi se Londer 2012 pritet te leje mbrapa Pekin 2008, ku audienca ...

Garon me shamine ne koke, 80 mije spektatore mbeshtesin araben

InfoAlbania - 09.08.2012

Sarah Attar eshte bere te merkuren vrapuesja e pare qe perfaqesoi Arabine Saudite ne Lojerat Olimpike. Atletja 19-vjecare, e cila mbajti shamine tradicionale myslimane mbi koke, nje bluze te gjelbert te gjate dhe strece te zeza eshte ...

Ne garen 110 m me penges.Deshtimi i Xiang, kampioni olimpik prek fundin

InfoAlbania - 09.08.2012

Shpresa e madhe per nje medalje te arte ne atletike per Kinen, kthehet ne nje tjeter deshtim per Liu Xiang. Kampioni olimpik i 2004 dhe ish-rekordmeni boteror rrezohet ne pengesen e pare ne garen e 110 metra me pengesa, duke i dhene fund ...

SHBA i afrohet Kines, fiton 4 te arta, tani vetem 2 ari i ndan

InfoAlbania - 09.08.2012

Amerikanet fitojne 4 medalje ari, 3 argjendi dhe 4 bronzi, por kjo nuk mjafton qe te lene pas Kinen, e cila kryeson me 2 ari me shume SHBA-ja fitoi diten e djeshme 4 medalje ari, 3 argjendi dhe 4 bronzi, por kjo nuk mjafton qe te lene pas ...

Objektivi emocionues i Lojrave Olimpike

InfoAlbania - 09.08.2012

« Fillimi Para 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pas E Fundit » (Page 1 of 10) « Fillimi Para 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pas E Fundit » (Page 1 of ...

Olimpiku i artë Cernogoraz sërish kamarier!

Alsat - 09.08.2012

Kampioni i ri olimpik në qitje kroati Xhovani Cernogaras, u kthye në qytetin e lindjes Novigrad, ku edhe festoi medaljen e parë të artë olimpike të fituar në karrierën e tij.

“60% e atletëve në Olimpiadë janë të dopuar”

Lajmeshqip - 09.08.2012

Doktori më i famshëm i prodhimit të dopingut në sportin botëror, ka hedhur hije shumë të rënda dyshimi mbi pastërtinë e Lojërave Olimpike. Viktor Konte, i burgosur në SHBA për rolin e tij në furnizimin me substanca të palejuara të atletëve ...

Pastruesit bllokojnë metron e parkut olimpik

Alsat - 09.08.2012

Pastruesit duke bërë grevë për shkak të rrogës së ulët, sot në mëngjes herët kanë bllokuar metronë rreth fshatit olimpik. Siç transmeton AP, pastruesit që nga ora 5.30 minuta të mëngjesit të sotëm, kanë braktisur vendet e tyre të punës, që ...

Nikola Adams, kampionia e parë olimpike në boks

Lajmeshqip - 09.08.2012

Britanikja Nikola Adams ka shkruar emrin në historinë e Lojërave Olimpike duke u parë femra e parë që fiton një medalje të artë në boks, pasi mundi me rezultatin 16-7 kinezen Ren Cancan, kampionë e dyfishtë botërore në peshën 51 kilogram.

Londër, olimpiada i gëzohet shikuesit të dy miliontë

LajmiFundit - 09.08.2012

Organizuesit e Olimpiadës Verore, Londra 2012, e kanë lavdëruar “pasionin dhe shpirtin” e publikut britanik, pasi në këto lojëra u regjistrua spektatori i dymiliontë me biletë të blerë, që ka kaluar nëpër Parkun Olimpik.

Russell dëshiron seks me atlete olimpike

Telegrafi - 09.08.2012

Russell Brand thotë se ai po rikthehet në Angli pasi ka dëgjuar se shumë pjesëmarrëse të Olimpiadës Londra 2012 po bëjnë seks me njëra-tjetrën. Komiku ka thënë se sapo të kthehet në Britani ai do të drejtohet në Fshatin Olimpik në ...

Amerika ia kalon Kinës, prin me medalje në Olimpiade

Koha.net - 09.08.2012

Londër, 9 gusht – Kur kanë mbetur vetëm edhe dy ditë në Lojërat Olimpike Londra 2012, Shtetet e Bashkuara janë ngjitur në krye të tabelës për nga fitimi i medaljeve.

Kanadezët fituan medaljen e bronztë në futboll

Botasot - 09.08.2012

Përfaqësuesja e Kanadasë në konkurrencën e femrave është stolisur me medaljen e bronztë olimpike, pasi sot e ka mposhtur Francën, në ndeshjen për vendin e tretë, me rezultat 1:0.

Ish-kampioni olimpik Xiang, dorëzohet

Yll Press - 09.08.2012

Kampioni olimpik i 2004 dhe ish-rekordmeni botëror rrëzohet në pengesën e parë në garën e 110 metra me pengesa, duke i dhënë fund ëndrrës për të rimarrë titullin.

A duhet McDonald’s të sponsorizojë Lojrat Olimpike?

VOA - 09.08.2012

Spektatorët e uritur por edhe disa atletë vërshojnë për McDonald’s në Olimpiket e Londrës Kur sprinteri xhamajkian Usain Bolt fitoi medaljen e artë në 100 metra për meshkujt në Olimpiket e Londrës të djelën, ai u tha gazetarëve se kishte ...

Komiku Russell do seks me ndonjë sportiste olimpike

Koha.net - 09.08.2012

New York, 9 gusht - Russell Brand tha se ai do të rikthehet në Angli pasi ka dëgjuar se shumë pjesëmarrëse të Lojërave Olimpike Londra 2012 po bëjnë seks me njëra-tjetrën.

Londër: Olimpiada e mirëpriti shikuesin e dymiliontë

Botasot - 09.08.2012

Organizuesit e Olimpiadës Verore, Londra 2012, e kanë lavdëruar “pasionin dhe shpirtin” e publikut britanik, pasi në këto lojëra u regjistrua spektatori i dymiliontë me biletë të blerë, që ka kaluar nëpër Parkun Olimpik.

Amerikanet kampione Olimpike në futboll

Botasot - 09.08.2012

Përfaqësuesja Amerikane e femrave në futboll ka mposhtur skuadrën japoneze në finalen e lojrave olimpike duke u stolisur me medaljen e artë olimpike për të katërtën herë ndërsa kjo ishte hera e tretë rradhazi.

Fytyrat më qesharake të Lojërave Olimpike (foto)

Shekulli - 08.08.2012

LONDËR - Këto janë fytyrat gazmore të atletëve të disiplinave të ndryshme për shkak të sforcimit për të dalë sa më mirë, gjatë Lojërave Olimpike, Londër 2012, ku kanë spikatur fytyra vërtetë qesharake të kapura nga aparati fotografik.

Pirson, kampione olimpike në 100 metërsh me pengesa

Gazeta Start - 08.08.2012

Atletia australiane, Selli Pirson është shpallur kampione olimpike, duke fituar medaljen e artë në finalen e 100 metrave me pengesa për femra. Kampionia australiane nuk bëri gjë tjetër përveçse përmbushi parashikimet, duke vendosur ...

Dikur ‘pijanec’ tani kampion olimpik

Alsat - 08.08.2012

Pesë atlet kanë fituar medalje në kërcim së larti në Lojërat Olimpike në Londër. Absolutisht i pakapshëm për të gjithë ishte rusi i mrekullueshëm, 26 vjeçari, Ivan Uhov.

Harting kampion olimpik ne hedhje te diskut

Alsat - 08.08.2012

Në hedhjen e diskut medalja e artë i takoi gjermanit, Robert Harting, i cili në finale e hodhi diskun në largësi prej 68,27 metra. Me medalje të argjendtë u stolis iraniani Ehsan Hadahia, kurse me atë të bronztë estonezi, Gerd Kanter i ...

Britanikët të tretit për nga numri i medaljeve të fituara

Ina - 08.08.2012

Atletët britanikë në Lojërat Olimpike në Londër kanë fituar më shumë medalje ari se në çdo garë të mëparshme. Britanikët deri më tani kanë fituar 22 medalje ari ndërsa më të suksesshëm se ata janë vetëm atletët kinezë dhe të SHBA-së.

Rekord olimpik në 100 metra me pengesa

Top Channel - 08.08.2012

Sally Pearson i përmbushi parashikimet duke fituar medaljen e artë në finalen e 100 metrave me pengesa për femra duke vendosur madje edhe një rekord të ri olimpik.

Michael Phelps me i miri i te gjitha koherave “I did it”

InfoAlbania - 08.08.2012

Medalje ari ne garen e fundit. Kjo gare ka kurorezuar sportistin me te mire te te gjitha koherave ne lojerat olimpike. Michael Phelps tashme eshte nje legjende. Ai ka deklaruar perfundimin e karrieres se tij.

Basketboll, “Dream Team” shkaterron Argjentinen e Ginobilit

InfoAlbania - 08.08.2012

Ekipi i basketbollit te SHBA-se ka regjistruar edhe nje tjeter fitore bindese ne Lojerat Olimpike te Londres, pasi qe ne rrethin e fundit triumfuan kunder Argjentines me 126:97.

Gjaku, djersa, besimi, parate, tani pritet kthimi nga investimi

InfoAlbania - 08.08.2012

Britania e Madhe me se shumti, por edhe shume vende te tjera ne bote kane investuar shume per te olimpistet e tyre dhe tani qe ka kaluar gjysma e Olimpiades mund te bejne nje bilanc se ku ndodhen Lojerat Olimpike Londer 2012 jane ne gjysme ...

Federer: Murray tregoi se eshte nje kampion

InfoAlbania - 08.08.2012

Fituesi i medaljes se argjendte ne tenis ne LO Londra 2012 ka deklaruar se shpreson se do te mundet te marre pjese edhe ne LO ne Rio de Janeiro me 2016. “Nuk jam ende i sigurt, ka 4 vjet deri atehere.

20 sportistët më të paguar të Olimpiadës (FOTO LAJM)

Albeu.com - 08.08.2012

20 sportistët më të paguar të Olimpiadës (FOTO LAJM) Pas 1 / 20 Para 1. Tenisti Roger Federer (Zvicër) - Fitimi vjetor 54,3 milion dollarë Yjet e sportit, pjesëmarrës në Lojrat Olimpike, nuk përbëjnë lajm vetëm me sukseset e tyre në ...

Vdes fansi më i madh i Olimpiadës

Top Channel - 08.08.2012

Conrad Readman, një britanik nga Colchester, kishte marrë dy javë leje nga puna për të ndjekur çdo ditë të Lojërave Olimpike “Londër 2012”. 49-vjeçari kishte blerë bileta për çdo sport dhe i kishte zënë të gjitha ditët me evente, por ...

Rusi Zaharov medalje ari për hedhjet nga trampolina

LajmiFundit - 08.08.2012

Sportisti rus Ilia Zaharov ka fituar medaljen e artë olimpike në hedhjet në ujë nga trampolina. Zaharov grumbulloi 555,90 pikë dhe me këtë rezultat e la pas vetes fituesin e medaljes së bronztë nga Pekini në kërcimet e sinkronizuara nga ...

Londër 2012: interesante nga Lojrat olimpike

Alsat - 08.08.2012

Përvec garave interesante dhe rezultateve të përditshme që shohin në Lojrat Olimpike Londër 2012, gjithsesi se ka edhe momente tjera që tërheqin vëmendjen e opinionit.

Isinbayeva: Dua medaljen e artë në Rio

Top Channel - 08.08.2012

Yelena Isinbayeva shprehu dëshirën për të marrë pjesë në Olimpiadën “Rio 2016” për të tentuar fitoren e medaljes së artë që i shpëtoi në Londër, ku arriti vetëm atë të bronztë.

Londër, zhduken 7 atletët kamerunas

LajmiFundit - 08.08.2012

Komiteti Ndërkombëtar Olimpik konfirmoi se janë zhdukur shtatë garues nga Kameruni. KNO-ja tha se për këtë është njoftuar me shkrim nga Komiteti Olimpik i Kamerunit.Dejvid Ojong, kreu i delegacionit kamerunas, tha se pesë boksistë, një ...

7 sportistë kamerunas largohen nga fshati olimpik

Yll Press - 08.08.2012

Të shtatë sportistet, mes të cilëve pesë boksierë, duket se synojnë të qëndrojnë në Angli për arsye ekonomike raportoi agjencia e lajmeve Reuters.

Isinbajeva kënaqet vetëm me bronz

Gazeta Republika - 08.08.2012

Në netët magjike të atletikës së madhe, shpeshherë lufta e fortë sportive dhe elementi spektakël lënë në hije pretendentët. Kjo i ka ndodhur edhe ruses Elena Isinbajeva, që humbi pikërisht në atë që pritej të ishte nata e saj.

“Londër 2012”, përjashtohen dy atletë, rezultuan pozitive në testet antidoping

Gazeta Republika - 08.08.2012

Vazhdojnë rastet e dopingut në “Londër 2012”. Atleti italian i ecjes sportive, Aleks Shvarcer, është përjashtuar nga Lojërat Olimpike, pasi ai rezultoi pozitiv në një test antidoping.

Alfred Mirashi (Miloti), Medalja e Artë shqiptare në “Londër 2012”

Gazeta Republika - 08.08.2012

“Këndi Mesdhetar 2011” i Milotit vlerësohet me Medaljen e Artë në ekspozitën e hapur në Barbican Centre, në kuadrin e Lojërave Olimpike. Në “Londër 2012” Shqipëria nuk doli duarbosh.

Të papaguar por të gëzuar, ushtria e vullnetarëve fiton zemrat në Olimpiadë

Koha.net - 08.08.2012

Londër, 8 gusht – Të privuar nga gjumi, të lagur nga shiu dhe të papaguar, ushtria londineze e vullnetarëve olimpikë – zyrtarisht të njohur si “Game Makers” – çuditërisht janë të gëzuar dhe kanë fituar admirimin për punën e tyre duke u ...

Britania - numër rekord të medaljeve të arta

Botasot - 08.08.2012

Në Lojërat Olimpike “Londra 2012, Britania ka fituar më shumë medalje të arta se në çdo olimpiadë tjetër verore në 100 vjetët e fundit. Vendi nikoqir ka rritur të martën në 22 numrin e medaljeve të arta me fitoret e çiklistëve Kris Hoj dhe ...

Gjermani Robert Harting, bënë show në Londër

Botasot - 08.08.2012

Robert Harting ka festuar në mënyrë të veçantë triumfin në garë për hedhjen e diskut. Gjermani mori medaljen e artë në 68.27 metra, ndërkaq pas fitores u fokusua gjatë nga kamerat për mënyrën e festës së tij.

Person mori të artën me rekord olimpik n

Botasot - 08.08.2012

Australiania Sally Pearson, ka thyer rekordin olimpik në disiplinën e 100 metrave me pengesa, duke e rrëmbyer medaljen e artë. Ashtu edhe siç ishte pritur gara e 100 metrave me pengesa për femra është dominuar nga atletja e Australisë, ...

Vdes fansi më i madh i Olimpiadës

Botasot - 08.08.2012

Conrad Readman, një britanik nga Colchester, kishte marrë dy javë leje nga puna për të ndjekur çdo ditë të Lojërave Olimpike “Londër 2012”. 49-vjeçari kishte blerë bileta për çdo sport dhe i kishte zënë të gjitha ditët me evente, por ...

Rebeka Soni: Jam krenare për suksesin në Londër

Botasot - 08.08.2012

Notarja amerikane, Rebeka Soni, një nga protagonistet e garave të notit në Olimpiadën e Londrës, me dy medalje të arta dhe një të argjendtë ka thënë se ndihet krenare për suksesin e arritur.

Isinbayeva: Do të kërcej edhe në Rio 2016

Telegrafi - 08.08.2012

Atletja ruse, specialistja e kërcimit të lartë me shkop, Yelena Isinbayeva, ka thënë se do të tentojë të rifitojë medaljen e artë olimpike në Lojërat Olimpike, Rio De Janeiro 2016, pasi fitoi vetëm medaljen e bronztë në Londër.

Londër 2012, ja kush është sportistja më e bukur (foto)

Shekulli - 07.08.2012

Kjo që shikoni në foto quhet Antonija Misura dhe është cilësuar si sportistja më e bukur femër e Lojërave Olimpike “Londër 2012″. Basketbollistja kroate ka marrë pikët maksimale në një sondazh të kryer nga gazetat sportive në Londër.

SHBA dhe Japonia, ne finalen e turneut olimpik

Gazeta Start - 07.08.2012

Shtetet e Bashkuara dhe Japonia do të ndeshen së bashku në finalen e futbollit për femra të Lojërave Olimpike “Londër 2012”. SHBA-ja arriti të fitojë kundër Kanadanë në gjysmëfinalen e së hënës me rezultat 4-3 pas kohës shtesë në ...

Amerikania Suhr eklipson Isinbayeven, fiton te arten

InfoAlbania - 07.08.2012

Fituesja e medaljes se arte ne Athine dhe Pekin, Isinvayeva, nuk arriti te thyente rekordin me tre medalje ari ne kercimin me shkop Amerikania, Jennifer Suhr i dha fund shpresave te ruses Yelena Isinbayeva per te thyer rekordin historik te ...

Si ushqehen olimpistet. Kampion ne sport, kampion edhe ne ushqim

InfoAlbania - 07.08.2012

Shume garues Olimpik kane shprehi ekstreme te ushqimit. Ylli i notit, Michael Phelps konsumon plot 12 mije kalori ne dite. Sprinteri nga Xhamajka, Usain Bolt dhe rivali i tij Yohan Blake hane nga 16 banane ne cdo 24 ore.

Atleti me paterica Pistorius: E arrita qellimin tim

InfoAlbania - 07.08.2012

Oscar Pistorius ka theksuar se arriti objektivin e tij ne Lojerat Olimpike verore ‘Londra 2012’. Vrapuesi nga Afrika e Jugut mori pjese ne garen ne 400 metra dhe hyri ne histori si atleti i pare me amputim qe mori pjese ne Olimpiade.

Nje gay 4 here kampion olimpik, historia kontroverse e Louganis ose “Sissy” me i forte ne bote

InfoAlbania - 07.08.2012

Historia e nje legjende boterore te sportit, Greg Louganis i cili ka fituar 4 medalje ari ne lojerat olimpike. Historia njerezore tij dhe perballja me opinionin publik pas deklarimit te homoseksualitetit te tij dhe diagnostikimit me ...

Olimpiada, dështon Isimbajeva

Top Channel - 07.08.2012

Feliks Sancez nga Republika Domenikane ka thyer çdo pengesë moshe duke arritur të fitojë garën e 400 metrave me pengesa, 8 vite pasi e kishte fituar edhe në Olimpiadën e Athinës.

Grenada, festë kombëtare për medaljen e parë olimpike

Lajmeshqip - 07.08.2012

Ishulli i vogël në Karaibe, Grenada, është përfshirë në festime masive pasi mori medaljen e parë olimpike në historinë e tij, për të tepër të artën në një garë mjaft prestigjioze si ajo e 400 metrave.

Lojërat Olimpike, dështon rekordmenja Isinbayeva

Shqipmedia - 07.08.2012

Feliks Sancez nga Republika Domenikane ka thyer çdo pengesë moshe duke arritur të fitojë garën e 400 metrave me pengesa, 8 vite pasi e kishte fituar edhe në Olimpiadën e Athinës.

Londër, zhduken shtatë atletë kamerunas

Top Channel - 07.08.2012

Shtatë atletë kamerunas janë zhdukur në Londër, ku udhëtuan për të marrë pjesë në Lojrat Olimpike në zhvillim. Të shtatë, midis të cilëve pesë boksierë, besohet se mund të kenë vendosur që të arratisen nga fshati olimpik dhe të qëndrojnë ...

Londër 2012, edhe dy atletë përjashtohen për doping

LajmiFundit - 07.08.2012

Atleti italian i ecjes sportive, Aleks Shvarcer është përjashtuar nga Lojërat Olimpike pasi ai rezultoi pozitiv në një testin anti-doping. Komiteti Olimpik Italian kishte zyrtarizuar përjashtimin e sportistit, për shkak se “ai nuk kaloi ...

Londër 2012, zhduken sportistët e Kamerunit

Top Channel - 07.08.2012

Shefi i delegacionit olimpik të Kamerunit ka bërë të ditur për mediat britanike se shtatë sportistë të vendit afrikan janë zhdukur nga Fshati Olimpik.

Izraelitët, të irrituar me organizatorët e Londër 2012

Top Channel - 07.08.2012

Vejusha e një atleti izraelit të vrarë në masakrën e Lojrave Olimpike të Mynih 1972-shit kritikoi Komitetin Olimpik Ndërkombëtar për vendimin e tij të mosmbajtjes së një minute heshtje në ceremoninë hapëse të Londër 2012-s.

Europa e Bashkuar do ish një superfuqi edhe në planin sportiv

Yll Press - 07.08.2012

Olimpiada është garë midis atletësh, por është edhe garë midis kombesh. Çdo medalje e artë shoqërohet me një festë kombëtare në vendin, prej nga ka origjinën atleti fitues.

I riu nga Grenada, i artë në 400 metra

Telegrafi - 07.08.2012

Në një finale ku nuk kishte as amerikanë e as britanikë, djaloshi 19 vjeç nga Grenada, Kirani James, arriti që me kohë prej 43.94 sekonda, të fitojë medaljen e artë në Lojërat Olimpike, Londra 2012.

Michael Phelps - planet e tij për të ardhmen

VOA - 07.08.2012

Në moshën 27 vjeçare, Phelps tani ka dalë në pension përsa i përket noti Notari Michael Phelps, sportisti më i dekoruar ndonjëherë, thotë se i ka arritur të gjitha qëllimet dhe ëndrrat e tij në sportin e notit dhe tani dëshiron të shijojë ...

Lojrave Olimpike - rezultatet e ditës së 12-të

VOA - 07.08.2012

Lojrat olimpike të Londërs dje u përqëndruan kryesisht në gjimnastikë, një ditë pasi sprinteri xhamajkan Usain Bolt mbrojti me sukses titullin e tij 100 metër duke vendosur një rekord të ri olimpik në 9.63 sekonda.

Phelps: Urinoj në pishinë, e bëjnë të gjithë

Telegrafi - 07.08.2012

Rekordmeni olimpik i garave në not, amerikani Michael Phelps ka thënë se urinon në pishinën ku noton. Kampioni olimpik i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, i cili konfirmoi se do të tërhiqet nga noti pasi në Lojërat olimpike “Londra 2012” ...

Londër: Kina dhe SHBA prijnë me medalje olimpike

Botasot - 07.08.2012

Sportisët e Kinës dhe të Shteteve të Bashkuara vazhdojnë ta kryesojnë tabelën e fituesve me më së shumti medalje në Lojërat Olimpike Verore, Londra 2012.

Kirani James rrëmben të artën në 400 metra

Botasot - 07.08.2012

Në Lojërat Olimpike të Londrës, si edhe në olimpiadat e kaluara, theks i veçantë i kushtohet atletikës, e cila përmban në vete disiplina të ndryshme, të cilat ndikojnë në adrenalinën edhe tek shikuesit si në stadium po ashtu edhe ata që e ...

Isimbajeva pas dështimit: Nuk dua te pensionohem me medalje te bronztë

Yll Press - 07.08.2012

Atletja ruse, rekordmene dhe fituese e medaljes së artë 4 vite më parë në Pekin nuk e kaloi as lartësinë 4.55 metra Feliks Sancez nga Republika Domenikane ka thyer çdo pengesë moshe duke arritur të fitojë garën e 400 metrave me pengesa, 8 ...

James fiton medaljen e parë në Olimpiadë për Grenadan

Koha.net - 07.08.2012

Londër, 8 gusht – Banorët e ishullit të Grenadas me zë të lartë kanë festuar medaljen e parë të fituar ndonjëherë në Lojëat Olimpike. Në rrugët e qytetit njerëzit kërcenin, tundnin flamuj kur Kiran James fitoi medaljen e artë në garën 400 ...

Zhduken shtatë atletë kamerunas

Koha.net - 07.08.2012

Londër, 7 gusht - Shtatë atletë kamerunas janë zhdukur në Londër, ku udhëtuan për të marrë pjesë në Lojërat Olimpike në zhvillim. Të shtatë, midis të cilëve pesë boksierë, besohet se mund të kenë vendosur që të arratisen nga fshati olimpik ...

Hapjen e Olimpiadës e kanë përcjellë 900 milionë njerëz

Botasot - 07.08.2012

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (KON) ka njoftuar sot se, në bazë të vlerësimeve, hapjen e Olimpiadës në Londër përmes televizionit e kanë ndjekur rreth 900 milionë njerëz.

Zhduken shtatë atletë kamerunas

Telegrafi - 07.08.2012

Shtatë atletë kamerunas janë zhdukur në Londër, ku udhëtuan për të marrë pjesë në Lojrat Olimpike në zhvillim. Të shtatë, midis të cilëve pesë boksierë, besohet se mund të kenë vendosur që të arratisen nga fshati olimpik dhe të qëndrojnë ...

Izraelitët të irrituar me “Londra 2012”

Telegrafi - 07.08.2012

Vejusha e një atleti izraelit të vrarë në masakrën e Lojrave Olimpike të Mynih 1972-shit kritikoi Komitetin Olimpik Ndërkombëtar (KON) për vendimin e tij të mosmbajtjes së një minute heshtje në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike që po ...

Pse shqiptarët nuk po dalin ngadhënjyes në Lojërat Olimpike

Koha.net - 07.08.2012

Medaljet olimpike nuk fitohen me parulla politike. Po të ishin manipulimi i zgjedhjeve apo korrupsioni disiplina olimpike, Shqipëria ndoshta do të kishte gjasa më shumë të fitonte ndonjë medalje.

7 sportistë kamerunas largohen nga fshati olimpik

Botasot - 07.08.2012

Shtatë sportistë kamerunas, të cilët merrnin pjesë në lojërat olimpike të Londrës janë larguar nga fshati olimpik dhe dyshohet se kërkojnë të qëndrojnë ilegalisht në Angli.

Pse shqiptarët nuk po dalin ngadhënjyes në Lojërat Olimpike

Yll Press - 07.08.2012

Pjesëmarrja e dy liderëve nga Kosova në hapjen madhështore të Lojërave Olimpike ishte paraqitur sikur të ishte sukses i tyre sportiv, sikur Thaçi dhe Jahjaga të ishin kualifikuar me aftësitë e tyre për të marrë pjesë atje.

Lojërat Olimpike, kamerat nën ujë zbulojnë një incident interesant (Video)

Portalb - 06.08.2012

Gjatë lojërave olimpike në ujë, ditën e mërkurë kamerat kanë kapur disa imazhe nën ujë që tregojnë dy kundërshtare duke shtyrë njëra-tjetrën, aq sa njëra e kap tjetrën prej kostumit të banjës dhe ja zhvesh plotësisht pjesën e sipërme të ...

I bleu televizor familjes, fitoi medaljen e parë për Guatemalën

Ina - 06.08.2012

Para shkuarjes në Lojërat Olimpike në Londër, atleti nga Guatemala, Eric Barondo e gëzoi familjen e tij duke e blerë televizorin e parë në shtëpi.

Londër 2012, hedh shishe ndaj atletëve, arrestohet

Top Channel - 06.08.2012

Një burrë është arrestuar pasi hodhi një shishe plastike në drejtim të spintierëve që po bëheshin gati për finalen e garës së 100 metrave në Lojërat Olimpike të Londrës.

Dhia imiton atletët në Londër 2012 (VIDEO)

Albeu.com - 06.08.2012

Dhia imiton atletët në Londër 2012 (VIDEO) Kjo dhi si duket është magjepsur nga performanca e sportistëve në Lojërat Olimpike Londër 2012 dhe mundohet të bëjë të njëjtën.

Sportistja më e bukur e Lojërave Olimpike

Top Channel - 06.08.2012

Antonija Misura është një basketbolliste kroate pjesëmarrëse në “Londër 2012” dhe sipas korrespondentit spanjoll të sportives ‘Marca’, Misura është sportistja më e bukur e kësaj Olimpiade.

Financial Times: Gjaku, djersa dhe investimi

Evropaelire - 06.08.2012

"Financial Times" Lojërat Olimpike Verore Londra 2012 janë në gjysmë të rrugës, por tabela e medaljeve e ka marrë pamjen e njohur. Kina dhe Shtetet e Bashkuara janë në krye të tabelës dhe po ndeshen ndërmjet veti për t’i përfunduar lojërat ...

Londër 2012, shishe birre mbi atletët (VIDEO-FOTO)

Albeu.com - 06.08.2012

Londër 2012, shishe birre mbi atletët (VIDEO-FOTO) Një video dokumenton momentin ku një burrë lëshon një shishe birrë kundër finalistëve të garës së 100 metrave në Londër 2012 .

Pozitiv kampioni olimpik i ecjes sportive

Top Channel - 06.08.2012

Një atlet italian u shndërrua në rastin e radhës së rezultuar pozitiv, përgjatë kontrolleve antidoping që zhvillohen në mënyrë të rregullt në Lojrat Olimpike të Londrës.

Një Olimpiadë katastrofë, Shqipëria zhgënjim total

BalkanWeb - 06.08.2012

LONDER - Të paktën nga dy prej tyre priteshin medalje, ndërsa nga pjesa tjetër, një konfirmim i normave të tyre përpara startit të Olimpiadës. Ishte ky parashikimi për shqiptarët në Lojërat Olimpike të Londrës, që edhe këtë herë u kthyen ...

Gjiganti 218 kilogramësh, tregimi i vërtetë olimpik

Koha.net - 06.08.2012

Londër, 6 gusht - Gjithë vëmendja e Lojërave Olimpike përqendrohet në yjet e garave. Nga rekordet e Michael Phelpsit e deri te garat e Usain Boltit. E gjitha është e përqendruar te ata që fitojnë të arta.

Si të ushqehesh si një atlet

Yll Press - 06.08.2012

Ç’mund të themi për peshëngritësit, që pinë vetëm qumështin e parë që milet nga një lopë, që sapo ka sjellë në jetë një viç. Ushqimet në fshatin olimpik, për sportistë të ndryshëm janë nga më të ndryshmet dhe më ekstremet në disa raste.

Sportistja më e bukur e Lojërave Olimpike

Botasot - 06.08.2012

Antonija Misura është një basketbolliste kroate pjesëmarrëse në “Londër 2012” dhe sipas korrespondentit spanjoll të sportives ‘Marca’, Misura është sportistja më e bukur e kësaj Olimpiade.

Sportistja më e bukur e Lojërave Olimpike

Yll Press - 06.08.2012

“Nuk e njihja dhe mora sa më shumë informacion për të. Në internet kuptova që për shumë njerëz ajo është më e bukura e Olimpiadës. Kanë shumë të drejtë!”, shton gazetari.

Mjekësia dhe sukseset e olimpiadave

Botasot - 06.08.2012

Në korrik të vitit 1912, gazeta mjekësore dhe kirurgjikale e Bostonit festoi “Supremacinë Amerikane”, duke vënë në dukje se suksesi i madh i atletëve amerikanë në Lojërat Olimpike të Stokholmit është sa interesant fiziologjikisht, po aq ...

Olimpiket dëmtojnë biznesin në Londër

VOA - 06.08.2012

Lojërat Olimpike pritej të sillnin turma të mëdha në Londër, duke shkaktuar probleme trafiku në rrugët automobilistike dhe sistemin e metrosë, por duke sjellë edhe një bum për bizneset e qytetit.

Aliyia Mustafina e Rusisë fiton medaljen e artë në paralele të shkallëzuara

VOA - 06.08.2012

Gjimnastika ka qenë në qendër të Lojërave Olimpike ditën e sotme, një ditë mbasi vrapuesi i shpejtësisë nga Xhamajka, Usain Bolt fitoi përsëri medaljen e artë në 100 metra për meshkuj duke vendosur një rekord të ri Olimpik me 9.63 sekonda.

Pozitiv kampioni olimpik i ecjes sportive

Botasot - 06.08.2012

Një atlet italian u shndërrua në rastin e radhës së rezultuar pozitiv, përgjatë kontrolleve antidoping që zhvillohen në mënyrë të rregullt në Lojrat Olimpike të Londrës.

Mjekësia dhe sukseset e olimpiadave

Yll Press - 06.08.2012

Në korrik të vitit 1912, gazeta mjekësore dhe kirurgjikale e Bostonit festoi “Supremacinë Amerikane”, duke vënë në dukje se suksesi i madh i atletëve amerikanë në Lojërat Olimpike të Stokholmit është sa interesant fiziologjikisht, po aq ...