TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tre stuhi të tjera po i vërtiten Atlantikut

SOT - 17.09.2017

Tre stuhi po i vërtiten Atlantikut dhe parashikimet flasin për kërcënime të reja në zonat e goditura vetëm pak ditë më parë nga Uragani Irma. “Maria” është stuhia tropikale që tronditi të shtunën ...

Mbi Oqeanin Atlantik po formohet stuhi e re tropikale

Portalb - 17.09.2017

Mbi Oqeanin Atlantik po formohet stuhi tropikale Maria, e cila, sipas parashikimeve, do të forcohet dhe do të kalojë mbi ndonjërin prej ishujve, të cilët veç më u shkatërruan nga uragani Irma, ...

Kërcënime të reja, 3 stuhi po i afrohen Atlantikut

Almakos - 17.09.2017

Tre stuhi po i vërtiten Atlantikut dhe parashikimet flasin për kërcënime të reja në zonat e goditura vetëm pak ditë më parë nga Uragani Irma. “Maria” është stuhia tropikale që tronditi të shtunën ...

Uragani nxjerr në breg një barkë, disa shekuj të lashtë (Foto)

Almakos - 17.09.2017

Landy Lathrop ka qenë duke shëtitur me biçikletë në Floridë të Shteteve të Bashkuara, kur ka hasur në një barkë të pazakontë, që e kishin nxjerrë ujërat e uraganit Irma.

Harvey dhe Irma: Bashkëshortët me emra të uraganeve

Gazeta Express - 17.09.2017

Ata janë Harvey dhe Irma. Jo uraganë, por njerëz, madje burrë e grua që rrëfejnë me trishtim faktin që stuhitë e mëdha mbajnë emrat e ...

Kërcënime të reja, 3 stuhi po i afrohen Atlantikut

Ora news - 17.09.2017

Tre stuhi po i vërtiten Atlantikut dhe parashikimet flasin për kërcënime të reja në zonat e goditura vetëm pak ditë më parë nga Uragani Irma. “Maria” është stuhia tropikale që tronditi të shtunën ...

Mbi Oqeanin Atlantik po formohet stuhi e re tropikale

Koha.net - 17.09.2017

​Mbi Oqeanin Atlantik po formohet stuhi tropikale Maria, e cila, sipas parashikimeve, do të forcohet dhe do të kalojë mbi ndonjërin prej ishujve, të cilët veç më u shkatërruan nga uragani Irma, ...

Atlantiku pritet të goditet nga të tjera stuhi të fuqishme

RTSH - 17.09.2017

Tre stuhi po i vërtiten Atlantikut dhe parashikimet flasin për kërcënime të reja në zonat e goditura vetëm pak ditë më parë nga Uragani Irma. “Maria” është stuhia tropikale që tronditi të shtunën ...

A po i kanoset Amerikës dhe një rrezik tjetër?

Zeri - 17.09.2017

Uragani Jose mund të rrezikojë New York City-n dhe zona të tjera të Bregut Lindor javën e ardhshme, sipas National Hurricane Center (Qendra Kombëtare e Uraganeve), ndërsa një tjetër uragan, Norma, ky ...

Uragani nxjerr në breg një barkë, disa shekuj të lashtë (Foto)

Telegrafi - 17.09.2017

Landy Lathrop ka qenë duke shëtitur me biçikletë në Floridë të Shteteve të Bashkuara, kur ka hasur në një barkë të pazakontë, që e kishin nxjerrë ujërat e uraganit Irma.

Ishulli që u shkatërrua nga uragani Irma

Durres Lajm - 17.09.2017

Uragani Irma pati një shtrirje prej 378 miljesh dhe u konsiderua si stuhi e kategorisë së pestë, kur pati kulmin e saj në ishullin Barbuda natën e 5 shtatorit.

Pas “Irmës” vjen “Maria”, brigjet e Atlantikut kërcënohen sërish nga stuhitë e forta

Java News - 17.09.2017

Tre stuhi po i vërtiten Atlantikut dhe parashikimet flasin për kërcënime të reja në zonat e goditura vetëm pak ditë më parë nga Uragani Irma. “Maria” është stuhia tropikale që tronditi të shtunën ...

Kërcënime të reja, 3 stuhi po i afrohen Atlantikut

Alb Portali - 17.09.2017

Tre stuhi po i vërtiten Atlantikut dhe parashikimet flasin për kërcënime të reja në zonat e goditura vetëm pak ditë më parë nga Uragani Irma. “Maria” është stuhia tropikale që tronditi të shtunën ...

Mbi Oqeanin Atlantik po formohet stuhi e re tropikale

Antpress - 17.09.2017

​Mbi Oqeanin Atlantik po formohet stuhi tropikale Maria, e cila, sipas parashikimeve, do të forcohet dhe do të kalojë mbi ndonjërin prej ishujve, të cilët veç më u shkatërruan nga uragani Irma, ...

Viktimat e "vogla" të uraganit Irma marrin ndihmë intensive (FOTO LAJM)

Albeu.com - 16.09.2017

Edhe pse mund të jenë viktimat më të vogla nga uragani irma ato po marrin një ndihmë shumë të madhe. Veterinerët në Qendrën e Floridës në Fort Lauderdale janë duke punuar gjatë gjithë kohës për të ...

Irma shkatërronte dhe vriste njerëz, femrat hutoheshin pas këtij polici bukurosh

Albeu.com - 15.09.2017

Padyshim që njerëzit nuk dinë t'i kushtojnë rëndësi asaj që duhet edhe në raste emergjente. Fotografia e një polici i cili ishte në detyrë gjatë uraganit Irma duket se ka shkaktuar panik te njerëzit ...

“Irma” shkretoi Barbudan - FOTO

Top Channel - 15.09.2017

Shkatërrimi i shkaktuar nga uragani “Irma” ka lënë një prej ishujve më të frekuentuar nga turistët të pabanueshëm, për herë të parë pas 300 vitesh. Të 1800 banorët rezidentë në Barbuda janë evakuuar ...

Zyrtari i lartë turk “u lut që uraganet të shkaktonin sa më shumë shkatërrime”, reagojnë SHBA-të

Lajmi.net - 15.09.2017

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë reaguar pas lutjeve të kryetarit të bashkisë së kryeqytetit turk Ankara, që uraganet Irma dhe Harvey të shkaktonin sa më shumë shkatërrime në SHBA, në mënyrë që ...

Zyrtari i lartë turk “u lut që uraganet të shkaktonin sa më shumë shkatërrime” – reagojnë SHBA-të

Zhurnal - 15.09.2017

Zyrtari i lartë turk “u lut që uraganet të shkaktonin sa më shumë shkatërrime” – reagojnë SHBA-të Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë reaguar pas lutjeve të kryetarit të bashkisë së kryeqytetit turk ...

“Irma” shkretoi Barbudan (Foto)

Lajmi.net - 15.09.2017

Shkatërrimi i shkaktuar nga uragani “Irma” ka lënë një prej ishujve më të frekuentuar nga turistët të pabanueshëm, për herë të parë pas 300 vitesh. Të 1800 banorët rezidentë në Barbuda janë evakuuar ...

Uragani ?Irma? shkretoi Barbudan, ishullin më të frekuentuar nga turistët (FOTO LAJM)

Albeu.com - 15.09.2017

Shkatërrimi i shkaktuar nga uragani “Irma” ka lënë një prej ishujve më të frekuentuar nga turistët , të pabanueshëm,për herë të parë pas 300 vitesh. Të 1800 banorët rezidentë në Barbuda janë evakuuar ...

Trump dhe Pence shpërndajnë sanduiçë për qytetarët në Florida (FOTO)

Gazeta Express - 15.09.2017

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump dhe zëvendëspresidenti Mike Pence, vizituan sot një kamp ku gjenden qytetarët e Floridës, shtëpitë e të cilëve janë shkatërruar nga uragani ...

Zyrtari i lartë turk “u lut që uraganet të shkaktonin sa më shumë shkatërrime” – reagojnë SHBA-të

Telegrafi - 15.09.2017

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë reaguar pas lutjeve të kryetarit të bashkisë së kryeqytetit turk Ankara, që uraganet Irma dhe Harvey të shkaktonin sa më shumë shkatërrime në SHBA, në mënyrë që ...

Zyrtari i lartë turk “u lut që uraganet të shkaktonin sa më shumë shkatërrime” – reagojnë SHBA-të

Botasot - 15.09.2017

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë reaguar pas lutjeve të kryetarit të bashkisë së kryeqytetit turk Ankara, që uraganet Irma dhe Harvey të shkaktonin sa më shumë shkatërrime në SHBA, në mënyrë që ...

Rikthehet energjia në pjesën më të madhe të Floridës

Koha.net - 15.09.2017

Për më shumë se 80 për qind të banorëve të Floridës është rikthyer energjia elektrike pas probleme të shkaktuara nga uragani Irma. Por ndërkohë, sipas autoriteteve, rreth 1.92 milionë shtëpi dhe ...

Uragani Irma i shkakton dëme aktores shqiptare

Durres Lajm - 15.09.2017

Uragani Irma që goditi ditët e kaluara Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e veçanërisht zonën e Floridas dhe Miamit, i ka shkaktuar dëme edhe çiftit të famshëm të aktores dhe modeles shqiptare Almeda ...

Kryebashkiaku i Ankarasë u lut që uraganet ta shkatërronin Amerikën, reagon SHBA

Antpress - 15.09.2017

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë reaguar pas lutjeve të kryetarit të bashkisë së kryeqytetit turk Ankara, që uraganet Irma dhe Harvey të shkaktonin sa më shumë shkatërrime në SHBA, në mënyrë që ...

Murgesha me sharrë, nis pastrimin pas uraganit Irma

Top Channel - 14.09.2017

Nuk ndodh çdo ditë që të shikosh një murgeshë me sharrë elektrike në dorë, por motra Margaret Ann, e ka përdorur me stil në Majemi, duke pastruar mbetjet që la pas uragani Irma.

Mungesa e energjisë në Florida, 8 të vdekur në një azil

Top Channel - 14.09.2017

8 persona kanë humbur jetën në një azil për të moshuarit, në Floridan e mbetur pa energji elektrike, si pasojë e uraganit Irma. Policia evakuoi të mërkurën rreth 120 banorë të azilit, të cilët kishin ...

Presidenti Trump e viziton Floridën e goditur nga uragani Irma

Evropaelire - 14.09.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, sot do të udhëtojë në Floridë, në kuadër të vizitës së tij në shtetet e goditura nga uragani Irma, nga i cili janë vrarë së paku 70 vetë.

Presidenti Trump e viziton Floridën e goditur nga uragani Irma

Portalb - 14.09.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, sot do të udhëtojë në Floridë, në kuadër të vizitës së tij në shtetet e goditura nga uragani Irma, nga i cili janë vrarë së paku 70 vetë, shkruan REL.

Uragani “Irma” preku edhe shtëpinë e Almeda Abazit dhe "Çënarit" në Miami

Zhurnal - 14.09.2017

Uragani “Irma” preku edhe shtëpinë e Almeda Abazit dhe "Çënarit" në Miami Loading... Uragani Irma që goditi ditët e kaluara Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e veçanërisht zonën e Floridas dhe Miamit, ...

Presidenti Trump e viziton Floridën e goditur nga uragani Irma

Zhurnal - 14.09.2017

Presidenti Trump e viziton Floridën e goditur nga uragani Irma Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, sot do të udhëtojë në Floridë, në kuadër të vizitës së tij në shtetet e goditura nga ...

Presidenti Trump e viziton Floridën e goditur nga uragani Irma

Lajmi.net - 14.09.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, sot do të udhëtojë në Floridë, në kuadër të vizitës së tij në shtetet e goditura nga uragani Irma, nga i cili janë vrarë së paku 70 vetë.

Trump viziton Floridën e goditur nga uragani Irma

Almakos - 14.09.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, sot do të udhëtojë në Floridë, në kuadër të vizitës së tij në shtetet e goditura nga uragani Irma, nga i cili janë vrarë së paku 70 vetë.

Pas uraganit Irma, ishujt Karaibe nuk janë të gatshme të presin turistë

Albeu.com - 14.09.2017

Uragani Irma ishte një "kafshë e pashpirt". Gjatë javës së kaluar stuhia shkatërroi me rradhë ishujt e Karaibeve. Fatkeqësia natyrore, tani një depresion tropikal ka lënë pas një zonë lufte, shtëpi ...

Mungesa e energjisë në Florida, 8 të vdekur në një azil

Albeu.com - 14.09.2017

8 persona kanë humbur jetën në një azil për të moshuarit, në Floridan e mbetur pa energji elektrike , si pasojë e uraganit Irma . Policia evakuoi të mërkurën rreth 120 banorë të azilit, të cilët ...

Pasojat e uraganit Irma, murgesha nis pastrimin me sharrë në dorë (VIDEO)

Albeu.com - 14.09.2017

Nuk ndodh çdo ditë që të shikosh një murgeshë me sharrë elektrike në dorë, por motra Margaret Ann, e ka përdorur me stil në Majemi, duke pastruar mbetjet që la pas uragani Irma .

Panik në Florida, peshkaqeni shëtit në ujërat e përmbytjes në autostradë

Albeu.com - 14.09.2017

Akoma vazhdojnë dëmet shkatërruese të uraganit monstruoz Irma. Teksa goditi Floridën, një ngjarje e habitshme ka shkaktuar panik te banorët shkruan Albeu.com.

Shkatërrimet e uraganit në ishujt Florida Keys

Lajmi.net - 14.09.2017

Kur Uragani Irma me erëra me shpejtësi 209 kilometra në orë goditi ishujt Keys të Floridës, që janë pika më jugore e Shteteve të Bashkuara kontinentale, shumica e banorëve ishin evakuuar, por jo të ...

Trump dhe Pence shpërndajnë sanduiçë për qytetarët në Florida (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.09.2017

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump dhe zëvendëspresidenti Mike Pence , vizituan sot një kamp ku gjenden qytetarët e Floridës, shtëpitë e të cilëve janë shkatërruar nga uragani Irma.

Florida, Trump garanton mbështetje pas “Irmës”

Top Channel - 14.09.2017

Presidenti Donald Trump garantoi të enjten banorët e Floridës së rrënuar nga uragani “Irma”, për mbështetjen e qeverisë amerikane në vizitën e tretë të tij në këtë shtet, gjatë 3 javëve të fundit.

Shoferi i pa fat përplaset me një pemë gjigante, ja çka i ndodhë më pas (Video)

Gazeta Express - 14.09.2017

Erërat e forta të cilat u shfaqen si pasojë e uraganit “Irma” shkaktuan dëme të mëdha infrastrukturale në ...

Ata të cilët e “luftuan” uraganin Irma me humor (Foto)

Gazeta Express - 14.09.2017

Edhe pse stuhi e frikshme, banorët gjejnë kohë edhe për këtë Florida tani është përfshirë plotësisht në Uragani Irma, me erëra të dëmshme dhe shi që u përhapen në gjithë ...

SHBA, pas uraganit Irma lutjet s’mjaftojnë, murgesha i përvishet punës (Video)

BalkanWeb - 14.09.2017

SHBA – Kur ndërhyrja hyjnore nuk është më e mjaftueshme është koha për t’u përveshur punës. Këtë gjë bëri dhe murgesha, Margaret Ann, e cila e veshur me rrobat e saj dhe me një sharrë elektrike ...

Uragani "Irma" nxjerr në breg një krijesë të tmerrshme, shokohen banorët (Foto)

Gazeta Express - 14.09.2017

Uragani ‘Irma’ ka nxjerrë në breg një krijesë gjigante që akoma nuk dihet se çfarë ...

Presidenti Trump e viziton Floridën e goditur nga uragani Irma

Zeri - 14.09.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, sot do të udhëtojë në Floridë, në kuadër të vizitës së tij në shtetet e goditura nga uragani Irma, nga i cili janë vrarë së paku 70 vetë.

Trump viziton Floridën e goditur nga uragani Irma

Telegrafi - 14.09.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, sot do të udhëtojë në Floridë, në kuadër të vizitës së tij në shtetet e goditura nga uragani Irma, nga i cili janë vrarë së paku 70 vetë.

Uragani Max pritet të godasë Meksikën

Koha.net - 14.09.2017

Uragani Max, i cili është formuar në brigjet e bregut jugor të Paqësorit të Mekikës, pritet ta godasë qytetin. Qendra për Uragane në SHBA thotë se erërat maksimale janë në shpejtësi deri në 120 ...

Ndalohen hajnat që provuan vjedhin shtyllën sistemit elektrik (Video)

Telegrafi - 14.09.2017

Uragani Irma që goditi Floridën e Shteteve të Bashkuara, ka lënë shumë pjesë pa energji elektrike. Këtë rast e kanë shfrytëzuar dy hajna, që të nxjerrin një shtyllë metalike dhe të provojnë të ...

Uragani Max parashihet të godasë Meksikën jugore

Zeri - 14.09.2017

Uragani tropik "Max" u forcua në një stuhi të kategorisë 1 jashtë bregut jugor të Paqësorit të Meksikës dhe parashihet të godasë vonë të enjten përgjatë bregut të shtetit Guerrero, një rajon që ...

‘Tërbohet’ lakuriqi i natës, çon 5 persona në spital

Ora news - 14.09.2017

Një lakuriq nate ka hyrë në shtëpinë e një familje në Florida duke kafshuar 5 persona. Familja Boca Raton u sulmua të martën pasi Uragani Irma shkatërroi zonën.

Gjithçka ndryshoi pasi që uragani Irma goditi Floridën, autostrada shndërrohet në plazh (Foto)

Telegrafi - 14.09.2017

Numri i viktimave të uraganit Irma në Floridë është rritur në 12. Pas këtij uragani që ka goditur Floridën, gjithçka duket ndryshe. Zyrtarët e këtij vendi kanë paralajmëruar që pas uraganit, edhe ...

Trump dhe Pence u shpërndajnë sandviç qytetarëve në Florida (Foto)

Telegrafi - 14.09.2017

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump dhe zëvendëspresidenti Mike Pence, sot vizituan një kamp ku gjenden qytetarët e Floridës, shtëpitë e të cilëve janë shkatërruar nga uragani Irma.

Presidenti Trump dhe Zonja e Parë vizitojnë zonat e prekura nga stuhia në Florida

Koha.net - 14.09.2017

Gjatë një vizite të enjten në Floridën e shkatërruar nga uragani, Presidenti Donald Trump vlerësoi punën e personelit të emergjencës dhe të ushtrisë, si përgjigje ndaj uraganit Irma, që shkaktoi dëme ...

Trump viziton Floridën e goditur nga uragani Irma

Alb Portali - 14.09.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, sot do të udhëtojë në Floridë, në kuadër të vizitës së tij në shtetet e goditura nga uragani Irma, nga i cili janë vrarë së paku 70 vetë.

Pasi shkatërroi Floridan, tani Xhorxhia në shënjestrën e uraganit “Irma”

Alb Portali - 14.09.2017

Loading... Javën e kaluar uragani “Irma” shkaktoi vdekje dhe shkatërrim në ishujt e Karaibeve, para se të godiste Floridan. Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë e kategorisë 5, në historinë e ...

FOTOLAJM/ SHBA, 5 ish Presidentë udhëheqin Thirrjen pë ndihma në Houston dhe Florida

Java News - 14.09.2017

Pesë ish Presidentë — Jimmy Carter, George H.W. Bush, Bill Clinton, George W. Bush dhe Barack Obama — po udhëheqin Thirrjen Një Amerikë, duke kërkuar ndihmë për të përmbyturit nga uragani Harveyapel ...

FOTORREFIM / Florida pas Irmës

Bota.al - 14.09.2017

Shkalla e shkatërrimit të Uraganit Irma në të gjithë Floridin po bëhet e dukshme, pasi mbetjet e stuhisë më të fuqishme në historinë e Atlantikut vazhdojnë në veri në Gjeorgji.

Sa i çmendur duhet të jesh për të sfiduar uraganin “Irma”? (Video)

Lajmi.net - 13.09.2017

Uragani “Irma” po shkakton dëme të paimagjinueshme në të gjithë Amerikën, duke shkatërruar kështu çfarë t’i dalë përpara. Era e fortë që solli ky uragan arrin në një shpejtësi të frikshme, gjë e cila ...

Uragani Irma u merr jetën, 45 njerëzve

Ina - 13.09.2017

Nurmi i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore.

Pamje të filmuara nga droni tregojnë dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma në Saint Martin (Foto/Video)

Almakos - 13.09.2017

Pamjet e filmuara nga droni mbi territorin e ishujve Karaibe e në veçanti mbi Saint Martin, tregojnë më së miri dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma gjatë javës së kaluar.

Pamje prekëse të kapura me dron: Ja çka i bëri uragani një ishulli të tërë

Zhurnal - 13.09.2017

Pamje prekëse të kapura me dron: Ja çka i bëri uragani një ishulli të tërë Pamjet e filmuara nga droni mbi territorin e ishujve Karaibe e në veçanti mbi Saint Martin, tregojnë më së miri dëmet që i ...

Në hovin e uraganit Irma jetën e kanë humbur gjithsej 55 njerëz

Portalb - 13.09.2017

Si pasojë e uraganit Irma deri më tani në Florida jetën e kanë humbur 12 persona, me çka bilanci i viktimave është rritur në 55. Zëdhënësi i guvernatorit të Floridës, Mekinli Luis, theksoi se gjashtë ...

Në hovin e uraganit Irma jetën e kanë humbur gjithsej 55 njerëz

Almakos - 13.09.2017

Si pasojë e uraganit Irma deri më tani në Florida jetën e kanë humbur 12 persona, me çka bilanci i viktimave është rritur në 55. Zëdhënësi i guvernatorit të Floridës, Mekinli Luis, theksoi se gjashtë ...

Florida e gjunjëzuar nga "Irma", një në katër shtëpi e shkatërruar

Albeu.com - 13.09.2017

Evakuimet për shkak të uraganit Irma po kthehen në skena katastrofike , ndërkohë që çereku i shtëpive në Florida mësohet se është shkatërruar . Imazhet e fundit tregojnë mijëra banesa të rrënuara dhe ...

Pas “Irmës”, çereku i shtëpive në Florida nuk ekzistojnë

Top Channel - 13.09.2017

Të evakuuarit e uraganit “Irma” kanë nisur të kthehen në ishujt “Florida Keys”, ku kanë gjetur skena shkatërrimi, me çerekun e shtëpive të zhdukura nga faqja e dheut dhe çdo ndërtesë tjetër me dëme ...

Shokon fizikani i njohur, zbulon të vërtetën e tmerrshme se kush qëndron prapa uraganeve e stuhive (Video)

Lajm - 13.09.2017

Pasi uragani shkatërrimtar “Irma” shkaktoi kaos në Karaibe dhe filloi lëvizjen drejtë Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në rrjetet aktuale sërish u bë aktuale intervista me fizikanin e njohur, ...

Pamje apokaliptike nga Florida, si e katandisi vendin uragani “Irma” (FOTO)

Shqipmedia - 13.09.2017

Shkalla e shkatërrimit të Uraganit Irma në të gjithë Floriden po bëhet e dukshme, pasi mbetjet e stuhisë më të fuqishme në historinë e Atlantikut fluturojnë në veri të shtetit Gjeorgjia.

Pas “Irmës”, çereku i shtëpive në Florida nuk ekzistojnë

Almakos - 13.09.2017

Të evakuuarit e uraganit “Irma” kanë nisur të kthehen në ishujt “Florida Keys”, ku kanë gjetur skena shkatërrimi, me çerekun e shtëpive të zhdukura nga faqja e dheut dhe çdo ndërtesë tjetër me dëme ...

Uragani ia shkatërron vilën milionëshe Lepa Brenës, ja çka la pas (Foto)

Lajm - 13.09.2017

Këngëtarja serbe e muzikës folk, Lepa Brena është njëra ndër njerëzit me famë që pasuria e saj ra viktimë e uraganit më të fuqishëm ndonjëherë, Irma. Shtëpia luksozë që Lepa Brena e ka blerë në ...

Macron premton se do të rindërtojë ishujt në Karaibe

Lajmi.net - 13.09.2017

Gjatë vizitës së tij në ishujt francezë në Karaibe, Macron pranoi se ishte i zemëruar për shkak të reagimit të dobët të qeverisë ndaj katastrofës Presidenti francez Emmanuel Macron ka premtuar të ...

"Irma" shkatërron shtëpinë e aktorit të njohur (VIDEO)

Albeu.com - 13.09.2017

“ Irma ” është duke shkatërruar çfarëdo që po gjen përpara dhe miliona njerëz janë evakuar. Furtuna me 320 km/h ka sjellë pasoja alarmante edhe për yllin e telenovelave William Levy.

Pas “Irmës”, çereku i shtëpive në Florida nuk ekzistojnë (Video)

Lajmi.net - 13.09.2017

. Të evakuuarit e uraganit “Irma” kanë nisur të kthehen në ishujt “Florida Keys”, ku kanë gjetur skena shkatërrimi, me çerekun e shtëpive të zhdukura nga faqja e dheut dhe çdo ndërtesë tjetër me dëme ...

Uragani Irma shkatërron shtëpinë e aktorit William Levy (FOTO)

Portalb - 13.09.2017

Uragani Irma që preku Floridën shkatërroi çdo gjë që i doli përpara. Stuhia e fuqishme solli pasoja dhe për yllin e telenovela meksikane William Levy.

Diçka e keqe i ka ndodhur Lepa Brenës (Foto)

Lajmi.net - 13.09.2017

. Këngëtarja serbe e muzikës folk, Lepa Brena është njëra ndër njerëzit me famë që pasuria e saj ra viktimë e uraganit më të fuqishëm ndonjëherë, Irma.

Diçka e keqe i ka ndodhur Lepa Brenës (Foto)

Zhurnal - 13.09.2017

Diçka e keqe i ka ndodhur Lepa Brenës (Foto) Loading... Këngëtarja serbe e muzikës folk, Lepa Brena është njëra ndër njerëzit me famë që pasuria e saj ra viktimë e uraganit më të fuqishëm ndonjëherë, ...

Pamjet nga ishulli që "Irma" nuk i la gur në këmbë (VIDEO)

Albeu.com - 13.09.2017

Teksa i numri i të vdekurve ka arritur deri në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, Irma vazhdon të mbjellë shkatërrim kudo që kalon. Një dron ka filmuar pamjet e mjerueshme dhe gjendjen ...

“Irma”, rëndohet bilanci. 5 të vdekur nga një shtëpi të moshuarish

Top Channel - 13.09.2017

Bilanci tragjik i uraganit “Irma”, në ditët më aktive të tij nga ishujt e Karaibeve e deri në Florida, shtohet edhe me 5 viktima të tjerë në shtetin amerikan, pavarësisht mosekzistencës së tij.

Shtëpia e Almeda Abazit dhe Çënarit shkatërrohet nga uragani "Irma"

Albeu.com - 13.09.2017

Uragani Irma përveç shtëpisë së aktorëve të njohur ndërkombëtarë duket se ka shkaktuar dëme dhe në shtëpinë e shqiptares Almeda Abazi. Ajo dhe bashkëshorti i saj turk kanë pësuar dëme të rënda ...

12 foto që tregojnë forcën shkatërruese të uraganit ?Irma? (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.09.2017

Pa e marrë vetën akoma nga uragani “ Harvey ”, SHBA-të u përballën me një tjetër emergjencë moti, uraganin “ Irma ”. Edhe pse dëmet e bëra në Teksas nga “ Harvey ” janë të konsiderueshme, ajo që la ...

Uragani “Irma” preku edhe shtëpinë e Almeda Abazit dhe ‘Çënarit’ në Miami (Foto)

Almakos - 13.09.2017

Uragani Irma që goditi ditët e kaluara Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e veçanërisht zonën e Floridas dhe Miamit, i ka shkaktuar dëme edhe çiftit të famshëm të aktores dhe modeles shqiptare Almeda ...

Uragani “Irma” preku edhe shtëpinë e Almeda Abazit dhe ‘Çënarit’ në Miami (Foto)

Lajmi.net - 13.09.2017

Uragani Irma që goditi ditët e kaluara Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e veçanërisht zonën e Floridas dhe Miamit, i ka shkaktuar dëme edhe çiftit të famshëm të aktores dhe modeles shqiptare Almeda ...

Foto/ Uragani Irma shkatërron shtëpinë e aktorit William Levy

SOT - 13.09.2017

Uragani Irma që preku Floridën shkatërroi çdo gjë që i doli përpara. Stuhia e fuqishme solli pasoja dhe për yllin e telenovela meksikane William Levy.

Qeveria jep 100 mijë dollarë për të prekurit nga Uragani “Irma”

SOT - 13.09.2017

Në mbledhjen e parë të qeverisë së re janë publikuar Vendimet e Këshillit të Ministrave për një fond solidaritetit. Qeveria e Shqipërisë do ndihmojë të prekurit nga uragani në Shtetet e Bashkuara të ...

63 të vdekur nga uragani "Irma", rikthehen të evakuuarit

Albeu.com - 13.09.2017

Të paktën 23 persona në Shtetet e Bashkuara dhe 40 të tjerë në ishujt e Karaibeve kanë mbetur viktima të Uraganit Irma duke e çuar bilancin e vdekjeve deri më tani në 63.

Irma lë pas shkatërrimin në Florida, shkon drejt Xhorxhas

Koha.net - 13.09.2017

Uragani Irma përshkoi Karaibet javën e kaluar duke shkaktuar vdekje dhe shkatërrim në ishuj, para se të godiste në Florida. Ekspertët thonë se Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë e kategorisë ...

Pasi shkatërroi Floridan, tani Xhorxhia në shënjestrën e uraganit “Irma”

BalkanWeb - 13.09.2017

SHBA – Javën e kaluar uragani “Irma” shkaktoi vdekje dhe shkatërrim në ishujt e Karaibeve, para se të godiste Floridan. Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë e kategorisë 5, në historinë e ...

Zbulimi i fizikanit të njohur, a është njeriu shkaktari i uraganit “Irma”?!

Ora news - 13.09.2017

Duke u nisur nga uragani “Irma” i cili shkatërroi Karaibet dhe u përhap në Florida, në media është ripublikuar interivsta e një fizikanti të njohur, i cili ka shpjeguar se se është e munduar që ...

Uragani Irma shkatërroi mijëra banesa

RTSH - 13.09.2017

¼ e banesave në ishujt Florida Keys, të cilët u goditën nga Irma, kur kjo e fundit ishte uragan i kategorisë së katërt, janë shkatërruar plotësisht. Pamjet e fundit tregojnë shtëpi të shkatërruara ...

Rikthehen të evakuuarit e “Irmës”, çereku i shtëpive të zhdukura

Ora news - 13.09.2017

Të evakuuarit e uraganit “Irma” kanë nisur të kthehen në ishujt “Florida Keys”, ku kanë gjetur skena shkatërrimi, me çerekun e shtëpive të zhdukura dhe çdo ndërtesë tjetër me dëme serioze.

Uragani ia shkatërron vilën milionëshe Lepa Brenës, ja çka la pas (Foto)

Gazeta Express - 13.09.2017

Këngëtarja serbe e muzikës folk, Lepa Brena është njëra ndër njerëzit me famë që pasuria e saj ra viktimë e uraganit më të fuqishëm ndonjëherë, ...

Uragani Irma shkatërron shtëpinë e aktorit William Levy

Ora news - 13.09.2017

Uragani Irma që preku Floridën shkatërroi çdo gjë që i doli përpara. Stuhia e fuqishme solli pasoja dhe për yllin e telenovela meksikane William Levy.

Bilanci i uraganit Irma, 63 të vdekur, rikthehen të evakuuarit

Ora news - 13.09.2017

Të paktën 63 persona në Karaibe dhe Shtetet e Bashkuara kanë mbetur të vdekur për shkak të Uraganit Irma. Autoritetet kanë lejuar rikthimin në shtëpi të banorëve të evakuuar, ndërkohë që niveli i ...

Pas 'Irmës', çereku i shtëpive në Florida nuk ekzistojnë (Video)

Zeri - 13.09.2017

Të evakuuarit e uraganit “Irma” kanë nisur të kthehen në ishujt “Florida Keys”, ku kanë gjetur skena shkatërrimi, me çerekun e shtëpive të zhdukura nga faqja e dheut dhe çdo ndërtesë tjetër me dëme ...

“Irma” shkatërron shtëpinë e Donald Trumpit

Zeri - 13.09.2017

Ishujt Karaibe, që gjenden në mes të Amerikës Jugore dhe asaj Veriore, kanë qenë gjithnjë territore të kërcënuara nga uraganet dhe stuhitë e llojeve të ndryshme.

Irma, pesë të vdekur në shtëpinë e të moshuarve të mbetur pa energji

Ora news - 13.09.2017

Pesë të moshuar në një azil pleqsh në Florida që mbeten pa energji elektrike pas goditjes nga uragani Irma kanë humbur jetën. Policia evakuoi rreth 120 banorë të mërkurën nga objekti, të cilin stuhia ...

Pesë të vdekur në një shtëpi kujdesi në Florida pas Irmës

Zeri - 13.09.2017

Pesë persona kanë vdekur në një shtëpi kujdesi në Florida, vend ky që kishte mbetur pa energji elektrike për disa ditë si pasojë e uraganit Irma. Policia ka evakuuar 115 banorë nga kjo ndërtesë ditën ...

Çuditë fizikani: Shkencëtarët janë fajtorë për uraganet e stuhitë që po ndodhin (Video)

Gazeta Express - 13.09.2017

Uragani “Irma” i cili shkatërroi Karaibet dhe vazhdoi drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka ngjallur reagimin e fizikanit të njohur Michi Kaku, i cili fajëson shkencëtarët për ...

Yjet e filmit dhe muzikës ndihmojnë viktimat e uraganit

Koha.net - 13.09.2017

Yjet e njohura të filmit dhe muzikës amerikane, në mesin e të cilëve George Clooney, Julia Roberts, Leonardo Dicaprio, Tom Hanks, Beyonce, kanë marrë pjesë në aksionin e organizuar për mbledhjen e ...

Uragani “Irma” preku edhe shtëpinë e Almeda Abazit dhe ‘Çënarit’ në Miami (Foto)

Gazeta Express - 13.09.2017

Uragani Irma që goditi ditët e kaluara Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e veçanërisht zonën e Floridas dhe Miamit, i ka shkaktuar dëme edhe çiftit të famshëm të aktores dhe modeles shqiptare Almeda ...

Uragani “Irma” preku edhe shtëpinë e Almeda Abazit dhe ‘Çënarit’ në Miami (Foto)

Telegrafi - 13.09.2017

Uragani Irma që goditi ditët e kaluara Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e veçanërisht zonën e Floridas dhe Miamit, i ka shkaktuar dëme edhe çiftit të famshëm të aktores dhe modeles shqiptare Almeda ...

Uragani ‘Irma’ në SHBA shkatërron vilën luksoze të aktores shqiptare

BalkanWeb - 13.09.2017

Uragani ‘Irma’ që goditi ishujt karaibe dhe brigjet e Floridas në Majemi shkatërroi mijëra shtëpi dhe biznese, ndërsa një nga vilat e shkatërruara është edhe e ajo aktores shqiptare Almeda Abazi dhe ...

Uragani 'Irma' preku edhe shtëpinë e Almeda Abazit dhe ‘Çënarit’ në Miami (Foto)

Zeri - 13.09.2017

Uragani Irma që goditi ditët e kaluara Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e veçanërisht zonën e Floridas dhe Miamit, i ka shkaktuar dëme edhe çiftit tëfamshëm të aktores dhe modeles shqiptare Almeda ...

Pamje të filmuara nga droni tregojnë dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma në Saint Martin (Foto/Video)

Alb Portali - 13.09.2017

Pamjet e filmuara nga droni mbi territorin e ishujve Karaibe e në veçanti mbi Saint Martin, tregojnë më së miri dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma gjatë javës së kaluar. Loading...

FOTOT/ Shkatërrimi që la pas “Irma” në Saint Martin

Java News - 13.09.2017

Pamjet e filmuara nga droni mbi territorin e ishujve Karaibe e në veçanti mbi Saint Martin, tregojnë më së miri dëmet që ka shkaktuar uragani “Irma” gjatë javës së kaluar.

Trump të enjten në Florida

Java News - 13.09.2017

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump do të udhëtojë të enjten për në Florida, për të parë nga afër vendin e goditur nga Uragani Irma, njoftoi Shtëpia e Bardhë.

Në hovin e uraganit Irma jetën e kanë humbur gjithsej 55 njerëz

Alb Portali - 13.09.2017

Si pasojë e uraganit Irma deri më tani në Florida jetën e kanë humbur 12 persona, me çka bilanci i viktimave është rritur në 55. Loading... Zëdhënësi i guvernatorit të Floridës, Mekinli Luis, theksoi ...

'Uragani "Irma" shkatërron shtëpinë e aktorit William Levy

Durres Lajm - 13.09.2017

Uragani “Irma” që preku Floridan, shkatërroi shumë banesa, dyqane, rrugë e shkolla. Lajmet e publikuara herë pas here, tregonin për ndërpreje të energjisë elektrike, shërbimin e ujit dhe të telefonit ...

SHBA/ Uragani “Irma”, Shqipëria ndihmë 100 mijë $ për të prekurit

Java News - 13.09.2017

Në mbledhjen e parë të qeverisë së re janë publikuar Vendimet e Këshillit të Ministrave për një fond solidaritetit. Qeveria e Shqipërisë do ndihmojë të prekurit nga uragani në Shtetet e Bashkuara të ...

SHBA/ Uragani ‘Irma’ nuk kursen as vilën luksoze të aktores shqiptare Almeda Abazi

Java News - 13.09.2017

Uragani ‘Irma’ që goditi ishujt karaibe dhe brigjet e Floridas në Majemi shkatërroi mijëra shtëpi dhe biznese, ndërsa një nga vilat e shkatërruara është edhe e ajo aktores shqiptare Almeda Abazi dhe ...

Uragani Irma u merr jetën, 45 njerëzve

Antpress - 13.09.2017

Nurmi i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore.

Uragani ia shkatërron vilën milionëshe Lepa Brenës, ja çka la pas (Foto)

Antpress - 13.09.2017

Këngëtarja serbe e muzikës folk, Lepa Brena është njëra ndër njerëzit me famë që pasuria e saj ra viktimë e uraganit më të fuqishëm ndonjëherë, Irma.Shtëpia luksozë që Lepa Brena e ka blerë në ...

Uraganet tronditin botën e kompanive të sigurimeve

Lajmi.net - 12.09.2017

Kompanitë më të mëdha botërore të sigurimeve, mbledhur në një kongres në Monako, kanë filluar të shqetësohen për faturën që do të shkaktojnë uraganët Harvey dhe Irma, në një kohë kur sektori është ...

Stuhi e madhe goditi mbrëmë Podujevën (Video)

Almakos - 12.09.2017

Përderisa vendet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, po vazhdojnë të përballen me uragnin “Irma”, një stuhi pak më e lehtë se ajo e SHBA-ve ka goditur mbrëmë disa vende të Kosovës, shkruan Telegrafi.

Kafshët të frikësuara nga uragani, kërkojnë ndihmë nga njerëzit (Foto)

Ina - 12.09.2017

Përderisa Uragani Irma ka goditur Floridën Jugore, kafshët kanë gjetur strehë në vendet më të pazakonshme. ...

Koha e ankthit/ Uraganë, tërmete, ISIS e Kim Jong. Çfarë e pret Tokën?

Ina - 12.09.2017

Dikush në Amerikë tani flet për ndëshkim hyjnor dhe për fundin e botës. Amerika e Trumpit, më e ndarë se kurrë, gjysma kritike ndaj një presidenti që u heq pluhurin edhe fantazmave të nazizmit, dhe ...

Uragani ?Irma? shkatërron Karaibet (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.09.2017

Uragani Irma shkatërroi një nga plazhet më të bukura në botë dhe më të lakmuara nga turistët, Karaibet. 1.800 banorë të saj ngelën pa shtëpi dhe janë dëshimtarë të një tmerri që kaluan.

Ja çka u bëri ishujve më të bukur në botë uragani “Irma” (Foto)

Lajmi.net - 12.09.2017

Uragani Irma shkatërroi një nga plazhet më të bukura në botë dhe më të lakmuara nga turistët, Karaibet. 1.800 banorë të saj ngelën pa shtëpi dhe janë dëshimtarë të një tmerri që kaluan.

Ja çka u bëri ishujve më të bukur në botë uragani “Irma” (Foto)

Lajm - 12.09.2017

Uragani Irma shkatërroi një nga plazhet më të bukura në botë dhe më të lakmuara nga turistët, Karaibet. 1.800 banorë të saj ngelën pa shtëpi dhe janë dëshimtarë të një tmerri që kaluan.

Bregu i oqeanit mbushet me "monstra" pas uraganit "Irma"

Albeu.com - 12.09.2017

Të paktën 20 persona humbën jetën nga uragani shkatërrimtar Irma, dhe mbi një milion shtëpi janë përmbytur në Florida dhe ishujt Karaibe. Pas lajmeve se uragani Irma tërhoqi detin në Majami, ...

Nuk i intereson uragani ‘’Irma”, modelet publikojnë foto provokuese nga ishulli i Karaibeve

LajmiFundit - 12.09.2017

Tre modele të njohura të Instagram dërguan urime dhe lutje për banorët e ishujve të Karaibeve të goditur nga stuhia katastrofike. Kara Del Toro, Lana Alexandra dhe Dana Hamm dërguan urimet për ishujt ...

“Irma” lë 6.5 milionë shtëpi pa rrymë në Florida

Zhurnal - 12.09.2017

“Irma” lë 6.5 milionë shtëpi pa rrymë në Florida Rreth 6.5 milionë shtëpi në Florida ose dy të tretat e numrit të përgjithshëm të shtëpive kanë mbetur pa energji elektrike pasi uragani “Irma” goditi ...

"Irma" shkatërron shtëpinë luksoze të William Levyt, gjendja e mjerueshme (Foto)

Zhurnal - 12.09.2017

"Irma" shkatërron shtëpinë luksoze të William Levyt, gjendja e mjerueshme (Foto) Loading... Uragani ‘Irma’ u kthe në tmerrin e SHBA-së. Deri më tani nga furtuna numërohen 25 viktima, për të mos folur ...

Uragani ‘’Irma’’ shkatërroi mijëra banesa, vetëm xhamia i rezistoi (Video)

LajmiFundit - 12.09.2017

Florida pothuajse u shkatërrua nga Uragani ‘’Irma’’, ku me mijëra njerëz u evakuan. Ajo që ka bërë përshtypje, ka qenë se nga gjithë këto shkatërrime dhe trazira, xhamia në atë zonë nuk është prekur ...

40 të burgosur të rrezikshmërisë së lartë arratisen nga burgu pas uraganit ?Irma? (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.09.2017

Më shumë se 40 të burgosur të rrezikshmërisë së lartë dyshohet të jetë arratisur nga ishujt britanikë Virgin pasi përfituan nga dëmet e krijuara nga uragani “ Irma ”.

Pas Irmës, pjesa holandeze e Shën Martinit pothuajse tërësisht është shkatërruar

Zhurnal - 12.09.2017

Pas Irmës, pjesa holandeze e Shën Martinit pothuajse tërësisht është shkatërruar Pothuajse një e treta nga të gjithë ndërtesat në pjesën holandeze të ishullit të karaibeve Shën Martin janë ...

“Irma” zhyt Floridën në errësirë

Top Channel - 12.09.2017

Rreth 6.5 milionë shtëpi në Florida, dy të tretat e totalit, kanë mbetur pa energji pas kalimit të uraganit “Irma”. Edhe pse operacionet e shpëtimit janë intensive dhe ekspertët po punojnë me të ...

Si e ktheu uragani Irma-Floridan në ?zonë luftë? (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.09.2017

Reportirei i CBS, David Sutta e ka përshkruar Floridan si një “zonë luftë” pas kalimit të Uraganit Irma . Përveç dëmeve të tjera materiale, “ Irma ” ka zhytur në errësirë shtetin e Floridas, ku 6.5 ...

Uragani “Irma” merr 45 jetë njerëzish

LajmiFundit - 12.09.2017

Nurmi i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore.

Uragani Irma merr 45 jetë njerëzish

Evropaelire - 12.09.2017

Nurmi i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore.

Uragani Irma merr 45 jetë njerëzish

Lajmi.net - 12.09.2017

Nurmi i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore.

Uragani ?Irma? mori 45 jetë njerëzish

Albeu.com - 12.09.2017

Bilanci i të vdekurve nga uragani “ Irma ” ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore .

Uragani Irma merr 45 jetë njerëzish

Zhurnal - 12.09.2017

Uragani Irma merr 45 jetë njerëzish Të martën, Irma është shndërruar në erë tropikale, por ka ende fuqi për të shkaktuar dëme. Zyrtarët thanë se stuhia ka marrë shtatë jetë njerëzish në Florida, dy ...

Uragani “fshiu” një ishull të tërë!

Zhurnal - 12.09.2017

Uragani “fshiu” një ishull të tërë! Mijëra njerëz në të gjithë Karaibet tani po fillojnë procesin e gjatë të rindërtimit të jetës së tyre pas Uraganit Irma, i cili së pari goditi të mërkurën e shkuar ...

Uragani Irma merr 45 jetë njerëzish

Portalb - 12.09.2017

Nurmi i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore, ...

Uragani Irma ?gëlltit? gjysmën e ishullit Necker (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.09.2017

Mijëra njerëz në të gjithë Karaibet tani po fillojnë procesin e rindërtimit të jetës së tyre pas uraganit Irma , i cili së pari goditi të mërkurën e shkuar Barbudan, me erëra me shpejtësi 180 milje ...

Europa “reagon” me vonesë pas uraganit “Irma”

Top Channel - 12.09.2017

Vendet europiane po intensifikojnë përpjekjet e shpëtimit në territoret e tyre në Karaibe, të shkatërruara nga uragani “Irma”, pas kritikave mbi reagimin e tyre.

Stuhia shkatëruese lë pas shkatërrim në Florida, shkon drejt Xhorxhas

Zhurnal - 12.09.2017

Stuhia shkatëruese lë pas shkatërrim në Florida, shkon drejt Xhorxhas Uragani Irma përshkoi Karaibet javën e kaluar duke shkaktuar vdekje dhe shkatërrim në ishuj, para se të godiste në Florida.

Franca, Britania dhe Holanda ndihma në ishujt e tyre të shkatërruar nga Irma

Zhurnal - 12.09.2017

Franca, Britania dhe Holanda ndihma në ishujt e tyre të shkatërruar nga Irma Vendet europiane po rrisin përpjekjet e ndihmave në territoret e tyre në Karaibe të shkatërruar nga Uragani Irma, mes ...

Pse palmat u mbijetojnë uraganëve?

Gazeta Express - 12.09.2017

Sa herë që një vend goditet nga uraganët, në pamje të parë shfaqet një lloj trishtimi i ...

Stuhi e madhe goditi mbrëmë Podujevën (Video)

Telegrafi - 12.09.2017

Përderisa vendet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, po vazhdojnë të përballen me uragnin “Irma”, një stuhi pak më e lehtë se ajo e SHBA-ve ka goditur mbrëmë disa vende të Kosovës, shkruan Telegrafi.

Stuhitë ‘Irma’ e ‘Harvey’, dëme kolosale për ekonominë

Zeri - 12.09.2017

Dy uraganet që sfiduan njëri pas tjetrit Shtetet e Bashkuara, do t’i kushtojnë rëndë ekonomisë së vendit, plot 290 miliardë dollarë sipas një parashikimi të ri.

Podujeva u godit mbrëmë nga një stuhi e madhe

Botasot - 12.09.2017

Përderisa vendet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, po vazhdojnë të përballen me uragnin “Irma”, një stuhi pak më e lehtë se ajo e SHBA-ve ka goditur mbrëmë disa vende të Kosovës.

Uraganë, lëkundje, ISIS, Kim Jong-un. “Kjo është epoka e ankthit”

BalkanWeb - 12.09.2017

Dikush në Amerikë tani flet për ndëshkim hyjnor dhe për fundin e botës. Amerika e Trumpit, më e ndarë se kurrë, gjysma kritike ndaj një presidenti që u heq pluhurin edhe fantazmave të nazizmit, dhe ...

Stuhi e madhe goditi mbrëmë Podujevën (Video)

Zeri - 12.09.2017

Përderisa vendet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, po vazhdojnë të përballen me uragnin “Irma”, një stuhi pak më e lehtë se ajo e SHBA-ve ka goditur mbrëmë disa vende të Kosovës, shkruan Telegrafi.

Uraganet tronditin botën e kompanive të sigurimeve

Koha.net - 12.09.2017

Kompanitë më të mëdha botërore të sigurimeve, mbledhur në një kongres në Monako, kanë filluar të shqetësohen për faturën që do të shkaktojnë uraganët Harvey dhe Irma, në një kohë kur sektori është ...

Video/ Uragani Irma, kthehet qetësia pas stuhisë, por Miami akoma nën ujë

BalkanWeb - 12.09.2017

SHBA- Pas kalimit të uraganit Irma, Miami është rizgjuar nën ujë, por ai që kthen shpresën është një diell i zbehtë. Pasi goditi Floridan me shira dhe erëra deri në 250 km/orë, uragani e humbi forcën ...

Kalimi i uraganit Irma në Florida

ABC News - 12.09.2017

Rritet bilanci i viktimave nga kalimi i uraganit Irma me dy persona që kanë humbur jetën në Xhorxhia dhe një tjetër viktimë në Karolinën e Jugut. Ndërsa në Florida më shumë se 12 milionë banorë janë ...

Pas uraganit Irma, 6.5 milionë shtëpi në Florida pa energji elektrike

Ora news - 12.09.2017

Uragani Irma ka shkaktuar jo pak dëme në Florida, ku rreth 6,5 milionë shtëpi kanë mbetur tashmë pa energji elektrike. Autoritetet vijojnë operacionet e shpëtimit, ndërkohë që shumë zona mbeten të ...

Ja çka u bëri ishujve më të bukur në botë uragani 'Irma' (Foto)

Zeri - 12.09.2017

Uragani Irma shkatërroi një nga plazhet më të bukura në botë dhe më të lakmuara nga turistët, Karaibet. 1.800 banorë të saj ngelën pa shtëpi dhe janë dëshimtarë të një tmerri që kaluan.

Publikojnë foto provokuese nga ishulli i Karaibeve që u prek nga uragani "Irma", fansat i kryqëzojnë (Foto)

Gazeta Express - 12.09.2017

Tre modele të njohura të Instagram dërguan urime dhe lutje për banorët e ishujve të Karaibeve të goditur nga stuhia katastrofike. Kara Del Toro, Lana Alexandra dhe Dana Hamm dërguan urimet për ishujt ...

Pasojat tjera të uraganit Irma: Përveç vjedhjeve masive të dyqaneve, edhe disa të dënuar ikin nga burgu (Video)

Telegrafi - 12.09.2017

Njerëzit thonë se ata janë të frikësuar për jetët e tyre, pasi grabitjet shpërthyen në disa vende pas përhapjes së Uragani Irma. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, energjia elektrike ...

Pas uraganit Irma, një rrezik i ri: Aligatorët, gjarpërinjtë dhe kafshët e egra shëtitën rrugëve të Floridës (Video)

Telegrafi - 12.09.2017

Pasi që uragani Irma goditi Floridën duke bërë që të mbytën shumë vendbanime, në një rrugë u shfaqen disa pamje jo të zakonshme. Në fakt, siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë ...

Thithja e ujit nga uragani, nxjerr krijesa të frikshme në sipërfaqe (Foto)

Gazeta Express - 12.09.2017

Të paktën 20 persona humbën jetën nga uragani shkatërrimtar Irma, dhe mbi një milion shtëpi janë përmbytur në Florida dhe ishujt ...

Uragani Irma godet ishujt Florida Keys

RTSH - 12.09.2017

Pjesë të ishujve Florida Keys, të cilët u goditën nga fuqia e Irmës, kur kjo e fundit ishte uragan i kategorisë katër, do të hapen shumë shpejt për banorët.

OBSH: “Irma” shkaktoi 40 viktima dhe mijëra të pastrehë

ABC News - 12.09.2017

Mijëra njerëz janë të pastrehë dhe kanë nevojë për strehim urgjent pas Uragani Irma, veçanërisht në Karaibet Lindore. Alarmi është dhënë nga një raport i publikuar të martën nga Organizata Botërore e ...

Uragani “Irma” shkakton fenomenin e rrallë natyror

Ora news - 12.09.2017

Uragani Irma që ka prekur pjesën jugore të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka shkaktuar deri më tani 11 viktima në SHBA dhe ka lënë pas strehë përkohësisht 6.7 nln njerëz në pesë shtete.

Irma lë pas shkatërrim në Florida, shkon drejt Xhorxhas

VOA - 12.09.2017

Uragani Irma përshkoi Karaibet javën e kaluar duke shkaktuar vdekje dhe shkatërrim në ishuj, para se të godiste në Florida. Ekspertët thonë se Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë e kategorisë ...

Epoka e ankthit/ Uraganë, lëkundje, ISIS, Kim Jong-un

Zeri - 12.09.2017

Ka ende nga ata që mendojnë se Irma Mizore, uragani ic ili në këto orë po bën kërdinë në Florida, është në fakt shumë e ëmbël. Fanatikët e Shtetit Islamik.

Gjatë Irmës 100 të burgosur ikin në Ishujt Virxhine

Koha.net - 12.09.2017

Më shumë se 100 të burgosur shumë të rrezikshëm kanë ikur nga burgjet në ishujt Virxhine gjatë uraganit Irma, deklaroi zëvendësi i shefi të diplomacisë britanike Alan Duncan.

Uragani Irma “gëlltit” gjysmën e ishullit Necker: Imazhet satelitore dëshmojnë si mijëra tonë rërë janë zhdukur nga ...

Telegrafi - 12.09.2017

Mijëra banorë përreth ishujve Karaibe kanë filluar të mendojnë për “rifillimin” e jetës së re pasi uragani Irma goditi shtëpitë e tyre, që fillimisht u shfaq në Barbuda ku erërat e forta që frynin me ...

‘Irma’ në Florida… ose apokalipsi i një perle amerikane

Mapo - 12.09.2017

Foto 1 nga 24 Shkalla e shkatërrimit të Uraganit Irma në të gjithë Floriden po bëhet e dukshme, pasi mbetjet e stuhisë më të fuqishme në historinë e Atlantikut fluturojnë në veri të shtetit Gjeorgjia.

Uragani “fshiu” një ishull të tërë!

Ora news - 12.09.2017

Mijëra njerëz në të gjithë Karaibet tani po fillojnë procesin e gjatë të rindërtimit të jetës së tyre pas Uraganit Irma, i cili së pari goditi të mërkurën e shkuar Barbudan, me erëra me shpejtësi 180 ...

Ishulli privat i miliarderit shkatërrohet nga Uragani Irma

Ora news - 12.09.2017

Biznesmeni i njohur Richard Brenson ka publikuar fotografi dhe video nga ishulli i tij privat, Necker që është dëmtuar rëndë nga uragani Irma gjatë fundjavës.

Uragani Irma 'gëlltit' gjysmën e ishullit Necker: Imazhet satelitore dëshmojnë si mijëra tonë rërë janë zhdukur nga ...

Zeri - 12.09.2017

Mijëra banorë përreth ishujve Karaibe kanë filluar të mendojnë për “rifillimin” e jetës së re pasi uragani Irma goditi shtëpitë e tyre, që fillimisht u shfaq në Barbuda ku erërat e forta që frynin me ...

Uragani Irma merr 45 jetë njerëzish

Zeri - 12.09.2017

Nurmi i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore.

Irma lë pas shkatërrim në Florida, shkon drejt Xhorxhas

Ora news - 12.09.2017

Uragani Irma përshkoi Karaibet javën e kaluar duke shkaktuar vdekje dhe shkatërrim në ishuj, para se të godiste në Florida. Ekspertët thonë se Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë e kategorisë ...

Zbulohet vendi prej nga vijnë uraganet në SHBA

Koha.net - 12.09.2017

Shumica e uraganeve, të cilat godasin Shtetet e Bashkuara të Amerikës vijnë nga i njëjti vend në botë. Derisa uragani Irma është dobësuar tash dhe ka shkaktuar mjaft dëme në Karaibe dhe Florida, ai ...

Franca, Britania dhe Holanda ndihma në ishujt e tyre të shkatërruar nga Irma

Ora news - 12.09.2017

Vendet europiane po rrisin përpjekjet e ndihmave në territoret e tyre në Karaibe të shkatërruar nga Uragani Irma, mes kritikave të shumta për reagim të vonuar.

Pamje të filmuara nga droni tregojnë dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma në Saint Martin (Foto/Video)

Telegrafi - 12.09.2017

Pamjet e filmuara nga droni mbi territorin e ishujve Karaibe e në veçanti mbi Saint Martin, tregojnë më së miri dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma gjatë javës së kaluar.

FOTOT PARA & PAS SHKATERRIMIT/ Si rrënoi uragani “Irma” ishujt më të bukur në botë në Karaibe

Java News - 12.09.2017

Uragani Irma shkatërroi një nga plazhet më të bukura në botë dhe më të lakmuara nga turistët, Karaibet. 1.800 banorë të saj ngelën pa shtëpi dhe janë dëshimtarë të një tmerri që kaluan.

VIDEO/ Krokodilët “pushtojnë” rrugët në Florida

Gazeta Tema - 12.09.2017

Uragani Irma që përfshiu Floridan ka shkaktuar disa viktima dhe dëme mjaft të mëdha materiale. Rrugët e qyteteve janë mbushur me ujë dhe kjo gjë ka sjellë edhe disa “vizitorë të frikshëm”.

VIDEO/ Burri shfrytëzon uraganin e tërbuar për të larë makinën

Java News - 12.09.2017

Një video e publikuar në rrjetet sociale ka shkaktuar shumë të qeshura. Pamjet janë regjistruar në SHBA, gjatë momentit të vështirë, kur uragani “Irma” kishte goditur Floridan.

Shikoni çfarë ka shkaktuar Uragani “Irma" (VIDEO)

Durres Lajm - 12.09.2017

Uragani Irma që ka prekur pjesën jugore të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka shkaktuar deri më tani 11 viktima në SHBA dhe ka lënë pas strehë përkohësisht 6.7 mln njerëz në pesë shtete.

Pas Irmës Karaibet “nuk duken më të gjelbra”

Alb Portali - 12.09.2017

Agjencia amerikane e hapësirës NASA ka publikuar fotografi, të cilat dëshmojnë për pasojat që uragani Irma la mbrapa në Karaibe ku në masë të madhe shkatërroi botën bimore. Loading...

“Irma” në Florida, ka viktima (Live)

Ina - 11.09.2017

Pasi goditi rëndë Kubën, uragani “Irma” mbërriti në Florida si një stuhi e kategorisë së katërt. Fillimisht goditi ishujt Key West me erëra deri në 209 km në orë, e më pas ju drejtua bregdetit ...

Irma: Rreziku nuk ka kaluar

DW - 11.09.2017

Uragani Irma po shpalos fuqinë e tij të plotë në Florida. Me shpejtësi ere prej 215 kilometrash në orë kaloi ai mbi vargun e ishujve "Florida Keys". Po me këtë nuk ka marrë fund rreziku.

Zbutet Irma, në Florida zbret në kategorinë 1

Top Channel - 11.09.2017

Florida po ndjen peshën e uraganit Irma. 3,4 milionë shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike dhe disa pjesë të Majemit janë mbuluar nga uji. Stuhia preku fillimisht tokën e ishullit Marco pranë ...

Irma e goditi bregun perëndimor të Floridës

Evropaelire - 11.09.2017

Uragani Irma, megjithqë me intensitet të dobësuar në kategorinë 2, ka sulmuar përgjatë bredgetit perëndimor të Gjirit të Meksikës në Floridë, me të reshura të mëdha dhe me shpejtësi të erërave prej ...

Pamje të uraganit Irma në Florida (VIDEO)

Almakos - 11.09.2017

Uragani Irma, megjithqë me intensitet të dobësuar në kategorinë 2, ka sulmuar përgjatë bredgetit perëndimor të Gjirit të Meksikës në Floridë, me të reshura të mëdha dhe me shpejtësi të erërave prej ...

Uragani Irma dobësohet deri në kategorinë e parë

Portalb - 11.09.2017

Uragani Irma, në furinë drejt rajonit Tampa Bej, arriti deri në kategorinë e parë me fuqi të erërave prej 135 kilometra në orë. Uragani me fuqinë e kategorisë së tretë dje e kaploi pjesën jugore të ...

MPJ: Nuk ka shtetas të Maqedonisë viktima të uraganit Irma

Portalb - 11.09.2017

Ambasada e Republikës së Maqedonisë në Uashington deri më tani nuk ka informacion për shtetas të Maqedonisë të vdekur ose të lënduar në rajonet e prekura nga uragani Irma në SHBA dhe është në ...

Nuk ka shtetas të Maqedonisë të vdekur dhe të lënduar në rajonet e prekura nga Irma

Zhurnal - 11.09.2017

Nuk ka shtetas të Maqedonisë të vdekur dhe të lënduar në rajonet e prekura nga Irma Shkup, 11 shtator - Ambasada e Republikës së Maqedonisë në Uashington deri më tani nuk ka informacion për shtetas ...

Kategoria e uraganit ‘’Irma’’ shkoi në 2, por banorët ende të tmerruar

Zhurnal - 11.09.2017

Kategoria e uraganit ‘’Irma’’ shkoi në 2, por banorët ende të tmerruar Frika në Florida po rritet! Uragani Irma, megjithse me intensitet të dobësuar në kategorinë 2, ka sulmuar përgjatë bredgetit ...

Irma e goditi bregun perëndimor të Floridës

Portalb - 11.09.2017

Uragani Irma, megjithqë me intensitet të dobësuar në kategorinë 2, ka sulmuar përgjatë bredgetit perëndimor të Gjirit të Meksikës në Floridë, me të reshura të mëdha dhe me shpejtësi të erërave prej ...

MPJ: Nuk ka shtetas të Maqedonisë viktima të uraganit Irma

Lajm - 11.09.2017

Ambasada e Republikës së Maqedonisë në Uashington deri më tani nuk ka informacion për shtetas të Maqedonisë të vdekur ose të lënduar në rajonet e prekura nga uragani Irma në SHBA dhe është në ...

MPJ: Asnjë shtetas i Maqedonisë nuk është i përfshirë në uragani Irma

Almakos - 11.09.2017

Ambasada e Republikës së Maqedonisë në Uashington deri më tani nuk ka informacione për shtetas të Maqedonisë të vdekur ose të lënduar në rajonet e prekura nga uragani Irma në SHBA dhe është në ...

SHBA, uragani Irma mund të shndërrohet në stuhi intensive tropikale

Lajmi.net - 11.09.2017

Pritet që uragani Irma, i cili goditi shtetin federal amerikan të Floridës dhe që po lëviz në veriperëndim, mund të shndërrohet në një stuhi të fuqishme tropikale Pritet që uragani Irma, i cili ...

Tronditet bota, shikoni çfarë po ndodh në Amerikë. Fuqia e Zotit!! (VIDEO)

Lajm - 11.09.2017

CNN ka publikuar disa pamje të uraganit Irma në Miami, ku vërehet përmbysja e madhe që ka përfshirë gjithë qytetin e Miamit. Për shkak të stuhisë së madhe, deti ka kaluar shtratin dhe ka përfshirë ...

Deri tash asnjë qytetar i Maqedonisë nuk është lënduar nga uragani Irma

Almakos - 11.09.2017

Ministria e Punëve të Jashtme njoftoi se nuk ka shtetas të Maqedonisë të lënduar nga uragani ”Irma” që ka kapluar disa pjesë të Shteteve të Bashkuara të Maqedonisë.

Raportimet më të frikshme nga gazetarët gjatë uraganit Irma (VIDEO)

Albeu.com - 11.09.2017

Duket se gazetarët kanë qenë një pjesë shumë e rëndësishme e raportimit të uraganit monstruoz Irma . Një nga uraganet më të dhunshme që historia ka parë, Irma ka numëruar dhjetëra të vdekur deri tani ...

Irma është dobësuar, por mbetet sërish e rrezikshme (VIDEO)

Albeu.com - 11.09.2017

Irma aktualisht ka kaluar në kategorinë e parë me një shpejtësi prej 75 mhp. Syri i saj saktësisht gjendet në Tampa, Florida dhe po vazhdon të lëvizë drejt veriut me një shpejtësi në rritje shkruan ...

SHBA, uragani Irma mund të shndërrohet në stuhi intensive tropikale

Zhurnal - 11.09.2017

SHBA, uragani Irma mund të shndërrohet në stuhi intensive tropikale Pritet që uragani Irma, i cili goditi shtetin federal amerikan të Floridës dhe që po lëviz në veriperëndim, mund të shndërrohet në ...

Nuk ju bind ekipeve të shpëtimit, shiheni si e pëson nga uragani Irma ky banor i Floridas (VIDEO)

Albeu.com - 11.09.2017

Të paktën 20 persona humbën jetën mëngjesin e sotëm nga uragani shkatërrimtar Irma , dhe mbi një milion shtëpi janë përmbytur në Florida dhe ishujt Karaibe.

Uragani Irma dobësohet në kategorinë e parë

Almakos - 11.09.2017

Intensiteti i uraganit Irma që goditi shtetin federal amerikan të Floridas dhe që po lëvizë në veriperëndim, është dobësuar në kategorinë e parë, raporton Anadolu Agency (AA).

Nuk është Irma, ja kush janë uraganët më të fuqishëm në histori (VIDEO)

Albeu.com - 11.09.2017

Një nga uraganet më të dhunshme që historia ka parë, Uragani Irma ka marrë deri tani dhjetëra jetë njerëzish dhe shumë të tjerë dyshohet se kanë humbur.

Shqiptarja poston pamje apokaliptike: Uragani përpiu gjithë ujin, ja çka la pas (Foto, Video)

Lajm - 11.09.2017

Njerëzit në Florida janë paralajmëruar prej ditësh për uraganin Irma që pritej të godiste vendin dhe ashtu ndodhi. Uragani ka sjellë erëra të forta dhe rritje të nivelit të detit, ndërsa njerëzit ...

Uragani Irma "prek" Hollivudin (VIDEO)

Albeu.com - 11.09.2017

Një video e Washington Post në Miami tregon vendet që u prekën nga uragani Irma . Fort Myers, Miami , Hollywood dhe Florida u prekën nga stuhitë e fuqishme të Uraganit më të dhunshëm gjatë viteve të ...

Uraganët dhe fuqia e tyre shkatërruese

Portalb - 11.09.2017

Irma është uragani më i fuqishëm në histori, prej kur kanë filluar matjet mbi Oqeanin Atlantik, por nuk është i pari i cili e ka goditur Floridën. Në gusht të vitit 1992, Florida është goditur nga ...

BE ndau dy milionë euro për t’u ballafaquar me dëmet e uraganit Irma

Portalb - 11.09.2017

Komisioni Evropian kumtoi se sot i ka ndarë dy milionë euro për vendet e Karaibeve, të cilat pësuan dëme të mëdha nga uragani Irma. Theksohet, se kjo është vetëm ndihmë fillestare, si dhe se të ...

?Nuk e dimë sa shumë kanë vdekur?, Florida rrezikon të përballet me një krizë humanitare

Albeu.com - 11.09.2017

Ekipet e shpëtimit në Florida kanë pranuar se nuk e dinë se sa njerëz janë vrarë nga Uragani Irma , ndërkohë që ekziston frika për një katastrofë humanitare.

Të ?çmendurit? e Floridas që sfiduan ?Irmën? (FOTO & VIDEO)

Albeu.com - 11.09.2017

Uragani “ Irma ” që e kthehu Floridan Jugore në një vend fantazmë, ka kaluar tashmë nga kategoria 4 në një stuhi të kategorisë 1. Edhe pse paralajmërit ishin: “Largohuni ose do vdisni!" Përsëri pati ...

?Harvey? dhe ?Irma?, çifti më i famshëm i momentit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.09.2017

Harvey dhe Irma janë dy uraganë që kanë marrë dhjetra jetë njerëzish dhe kanë shkatërruar qytetet kryesore ne SHBA, përcjell albeu.com. Por tani nuk po flasim për këto dy uraganë por për çiftin ...

Uragani Irma, kafshët "pushtojnë" rrugët (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.09.2017

Uragani Irma ka goditur SHBA-në kafshët kanë gjetur strehë në vendet më të pazakonshme. Disa zogj flamingo u fotografuan duke u fshehur në një dhomë për larjen e rrobave.

Uraganet më të frikshëm në histori, më i fuqishmi vrau 12 mijë njerëz

Albeu.com - 11.09.2017

Duke qenë se tashmë edhe rrjetet sociale janë më të organizuara dhe pamjet përhapen me shpejtësinë e erës, duket sikur kurrë më parë nuk ka pasur një uragan të fuqishëm si Irma apo Harvey.

Dielli shkëlqen sërish në Florida-n e shkatërruar tërësish nga ?Irma? (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.09.2017

Banorët e Floridas kanë filluar tashmë të kthehen në shtëpitë e tyre për të parë se ç’ka mbetur në këmbë pas “Irmës”. Uragani i fuqishëm goditi vendin në orët e para të së dielës si një stuhi e ...

SHBA, uragani Irma mund të shndërrohet në stuhi intensive tropikale

Almakos - 11.09.2017

Pritet që uragani Irma, i cili goditi shtetin federal amerikan të Floridës dhe që po lëviz në veriperëndim, mund të shndërrohet në një stuhi të fuqishme tropikale, raporton AA.

10 të vdekur në uragani "Irma" në Kubë

Albeu.com - 11.09.2017

Mediat shtetërore në Kubë raportojnë se 10 persona kanë humbur jetën si pasojë e uraganit “ Irma ”. Shumica prej viktimave humbën jetën në Havana, ku lagjet e populluara dendësisht u vërshuan nga uji.

VIDEO/ Shqiptarja rrëfen tmerrin që po përjeton nga uragani ‘Irma’: Vetëm Zoti mund të na shpëtojë

Ina - 11.09.2017

Uragani Irma ka përfshirë tashmë edhe Floridan, duke shkaktuar kështu dëme të mëdha madje janë shënuar edhe viktimat e para. Në qytetin e Majamit, i cili është duke u përmbytur nga stuhia jetojnë ...

E rëndë në Florida, meterologu tërhiqet zvarrë nga uragani “Irma’’

LajmiFundit - 11.09.2017

Florida ende është në ankth nga Uragani ‘’Irma’’. Duke goditur Key Ëest me erëra 215 km/orë dhe solli ndërprerjen e energjisë elektrike për 3.4 milionë banesa rreth 36 milionë njerëz në total.

?Fytyra? e uraganit Irma, videoja që i mashtroi të gjithë (VIDEO)

Albeu.com - 11.09.2017

Një livestream në Facebook që pretendonte se tregonte “fytyrën” e stuhisë tropikale Irma, grumbulloi mbi 6.6 milionë shikime në 4 orë. Pamjet në fakt, ishin një GIF i një video që u publikua për herë ...

Stuhitë “Irma” e “Harvey”, dëme kolosale për ekonominë

Top Channel - 11.09.2017

Dy uraganet që sfiduan njëri pas tjetrit Shtetet e Bashkuara, do t’i kushtojnë rëndë ekonomisë së vendit, plot 290 miliardë dollarë sipas një parashikimi të ri.

Arrin në 34 numri i të vdekurve nga Irma

Lajm - 11.09.2017

Numri i të vdekurve në Karaibe ka arritur në 34 pasi ishujt u goditën nga uragani Irma. Uragani i kategorisë së 5’të shkaktoi shkatërrim të madh në Karaibe. Në Kuba, 10 persona u raportuan të vdekur.

Stuhitë “Irma” e “Harvey”, dëme kolosale për ekonominë

Zhurnal - 11.09.2017

Stuhitë “Irma” e “Harvey”, dëme kolosale për ekonominë Dy uraganet që sfiduan njëri pas tjetrit Shtetet e Bashkuara, do t’i kushtojnë rëndë ekonomisë së vendit, plot 290 miliardë dollarë sipas një ...

Arrin në 34 numri i të vdekurve nga Irma

Zhurnal - 11.09.2017

Arrin në 34 numri i të vdekurve nga Irma Numri i të vdekurve në Karaibe ka arritur në 34 pasi ishujt u goditën nga uragani Irma. Uragani i kategorisë së 5’të shkaktoi shkatërrim të madh në Karaibe.

Uragani "Irma", meteorologu sfidon erërat e forta për të bërë matje (VIDEO)

Albeu.com - 11.09.2017

Uragani “ Irma ” kaloi mbi Floridan si një stuhi e kategorisë së katërt për t’u zbutur më pas në një stuhi të kategorisë së parë. Meteorologu Juston Drake, i cili gjithashtu punon si gazetar duke ...

Stuhitë “Irma” e “Harvey”, dëme kolosale për ekonominë

Ina - 11.09.2017

Dy uraganet që sfiduan njëri pas tjetrit Shtetet e Bashkuara, do t’i kushtojnë rëndë ekonomisë së vendit, plot 290 miliardë dollarë sipas një parashikimi të ri.

Arrin në 34 numri i të vdekurve nga Irma

Ina - 11.09.2017

Numri i të vdekurve në Karaibe ka arritur në 34 pasi ishujt u goditën nga uragani Irma. Uragani i kategorisë së 5’të shkaktoi shkatërrim të madh në Karaibe. Në Kuba, 10 persona u raportuan të vdekur.

Pasojat e Uraganit Irma, 24 të mbytur dhe katër milionë njerëz pa energji (Video)

Telegrafi - 11.09.2017

Si pasojë e Uraganit Irma, deri më tani, sipas mediave të huaja, kanë gjetur vdekjen të paktën 24 persona. Gjithashtu, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, më shumë se 4 milionë kanë mbetur pa ...

Pamje të frikshme: Uragani Irma shkul lisin nga toka, bashkë me rrënjë (Video)

Telegrafi - 11.09.2017

Uragani Irma i cili ka përfshirë Floridan ka bërë që deri më tani numri i të vdekurve të arrijë në 24. Veç kësaj, përcjell Telegrafi, si pasojë, rreth katër milionë njerëz thuhet se kanë mbetur pa ...

Ja pse uraganët kanë emra njerëzish

BalkanWeb - 11.09.2017

Uraganet Harvey dhe Irma kanë shkatërruar gjatë ditëve të fundit disa pjesë të Karaibeve dhe Shteteve të Bashkuara. Ekspertët thonë se ky sezon i uraganeve ishte më i shkatërruesi në vitet e fundit, ...

Irma e goditi bregun perëndimor të Floridës

Koha.net - 11.09.2017

Uragani Irma, megjithëqë me intensitet të dobësuar në kategorinë 2, ka sulmuar përgjatë bregdetit perëndimor të Gjirit të Meksikës në Floridë, me të reshura të mëdha dhe me shpejtësi të erërave prej ...

MPJ e Maqedonisë: Nuk ka të lënduar nga uragani ”Irma” në SHBA

Telegrafi - 11.09.2017

Ministria e Punëve të Jashtme në Maqedoni me një njoftim drejtuar Telegrafit në Maqedoni ka treguar se nga informacionet e fundit, vlerësojnë se nuk ka shtetas të Maqedonisë të lënduar nga uragani ...

Zbutet Irma, në Florida zbret në kategorinë 1

Koha.net - 11.09.2017

Florida po ndjen peshën e uraganit Irma. 3,4 milionë shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike dhe disa pjesë të Majemit janë mbuluar nga uji. Stuhia preku fillimisht tokën e ishullit Marco pranë ...

Uragani “Irma” zbret në kategorinë 1, por rreziku i përmbytjeve vazhdon, të tjera viktima në Florida

BalkanWeb - 11.09.2017

SHBA- Uragani Irma ka mbërritur në Florida, duke goditur Key West me erëra 215 km/orë, duke sjellë ndërprerjen e energjisë elektrike për 3.4 milion banesa rreth 36 milion njerëz në total.

Skenë e pabesueshme në Bahami, Irma “thith” oqeanin nga plazhi

Koha.net - 11.09.2017

Uragani më i fuqishëm që ka njohur deri më tash Oqeani Atlantik ka lënë pas shkretëtirë në Karaibe dhe tani po i turret Floridas. Se sa është e fuqishme Irma, përveç kaosit dhe shkatërrimeve, më së ...

Dëmet nga uragani Irma deri në 200 miliard dollarë, tronditet sektori i sigurimeve

BalkanWeb - 11.09.2017

SHBA -Forca e uraganit Irma trondit së tepërmi industrinë e sigurimeve, e cila mund të llogarisë dëme deri në 200 miliard dollarë. Një shifër që zbeh shkatërrimet e uraganit Katrina të 2005, më i ...

Nuk ka shtetas të Maqedonisë të vdekur dhe të lënduar në rajonet e prekura nga Irma

Botasot - 11.09.2017

Ambasada e Republikës së Maqedonisë në Uashington deri më tani nuk ka informacion për shtetas të Maqedonisë të vdekur ose të lënduar në rajonet e prekura nga uragani Irma në SHBA dhe është në ...

Qendra Kombëtare e Uraganëve: Irma po humbet fuqi

Ora news - 11.09.2017

Uragani Irma është përplasur në bregun perëndimor të Floridës, ku janë raportuar të paktën 3 viktima për shkak të kësaj stuhie. Pjesë të qytetit të Majemit janë tërësisht nën ujë, ndërkohë që ...

Uragani Irma godet Floridën

Koha.net - 11.09.2017

Uragani Irma ka goditur jugun e Floridës më 10 shtator. Pamjet e incizuara janë në qytetin Majami të ...

Bashkëshortët me emra të uraganeve - Harvey dhe Irma

Koha.net - 11.09.2017

Ata janë Harvey dhe Irma. Jo uraganë, por njerëz, madje burrë e grua që rrëfejnë me trishtim faktin që stuhitë e mëdha mbajnë emrat e tyre. Harvey është 104 vjeç, ndërsa Irma 92.

Uragani Irma deklasifikohet në kategorinë 1

ABC News - 11.09.2017

Uragani Irma është dëklasifikuar në kategorinë 1 dhe po largohet nga FLorida, por popullsia është end enë rrezik, për shkak të përmbytjeve. rreth 3.4 milionë banesa kanë mbetur pa energji elektrike.

Video/ Uragani Irma, si në një film fantastiko-shkencor, oqeani pushton Miamin

BalkanWeb - 11.09.2017

SHBA- Duken si skena të një filmi pamjet që vijnë nga Miami, ku uragani Irma ka goditur Floridan. Erërat me shpejtësi më shumë se 250km/orë dhe shirat e furishëm kanë rritur nivelin e oqeanit, i cili ...

‘Irma’ godet ashpër Floridan, vijnë dhe viktimat e para. 3.4 mln shtëpi pa energji

Mapo - 11.09.2017

Foto 1 nga 8 Florida po ndjen peshën e uraganit Irma. 3,4 milionë shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike dhe disa pjesë të Majemit janë mbuluar nga uji.

Uragani Irma godet bregdetin perëndimor të Floridas

RTSH - 11.09.2017

Uragani Irma ka goditur bregun perëndimor të Floridas, ndërsa qyteti i Majamit po përjeton përmbytje të rrezikshme në rrugët përgjatë bregut. Megjithëse Irma është dobësuar nga kategoria tre në 1, ...

Uraganët që tmerruan SHBA kanë emrat e tyre, njihuni me bashkëshortët Harvey dhe Irma

BalkanWeb - 11.09.2017

Ata janë Harvey dhe Irma. Jo uraganë, por njerëz, madje burrë e grua që rrëfejnë me trishtim faktin që stuhitë e mëdha mbajnë emrat e tyre. Harvey është 104 vjeç, ndërsa Irma 92.

Ndodh edhe kjo: Shfrytëzuan uraganin për të vjedhur këpucët në një dyqan (Video)

Telegrafi - 11.09.2017

Policia arrestoi nëntë vetë në Fort Lauderdale që plaçkitën një dyqan lokal, pas një rrëmuje të shkaktuar nga stuhia Irma. Hajdutët, të cilët as nuk i ndali era e fortë dhe shiu, u arrestuan falë një ...

Uragani Irma dobësohet në kategorinë e parë

Zeri - 11.09.2017

Intensiteti i uraganit Irma që goditi shtetin federal amerikan të Floridas dhe që po lëvizë në veriperëndim, është dobësuar në kategorinë e parë, raporton AA.

“Ku mbeti oqeani?!”: Uragani Irma thithi gjithë ujin në Bahamas (Video)

Gazeta Express - 11.09.2017

Energjia që Uragani Irma ka është aq e madhe sa që e thithi krejt ujin nga bregdeti i Bahamas të ...

Flasin bashkëshortët Harvey dhe Irma

Zeri - 11.09.2017

Ata janë Harvey dhe Irma. Jo uraganë, por njerëz, madje burrë e grua që rrëfejnë me trishtim faktin që stuhitë e mëdha mbajnë emrat e tyre. Harvey është 104 vjeç, ndërsa Irma 92.

Video/ Sa i çmendur duhet të jesh për të sfiduar uraganin “Irma”?

Mapo - 11.09.2017

Uragani “Irma” po shkakton dëme të paimagjinueshme në të gjithë Amerikën, duke shkatërruar kështu çfarë t’i dalë përpara. Era e fortë që solli ky uragan arrin në një shpejtësi të frikshme, gjë e cila ...

Uragani Irma, aligatorët ‘pushtojnë’ rrugët

Ora news - 11.09.2017

Uragani Florida ka shkaktuar dëme të mëdha në Florida gjatë këtyre ditëve. Pasi rrugët janë mbushur me ujë, duket se njerëzit do përballen shpesh me zvarranikë.

Kafshët të frikësuara nga uragani, kërkojnë ndihmë nga njerëzit (Foto)

Gazeta Express - 11.09.2017

Përderisa Uragani Irma ka goditur Floridën Jugore, kafshët kanë gjetur strehë në vendet më të ...

Irma dobësohet por rreziku nuk ka kaluar

VOA - 11.09.2017

Uragani Irma është dobësuar dhe është kthyer në një stuhi tropikale sot, ndërsa zhvendoset në veri të Floridës dhe në jug të Xhorxhas, sipas Qendrës Kombëtare amerikane të Uraganëve.

“Qetësohet” Irma, meteorologët e klasifikojnë si stuhi tropikale

Ora news - 11.09.2017

Skuadrat e kërkimit dhe shpëtimit në Florida kanë nisur operacionet e tyre pasi me zbardhjen e ditës, po zbulohet edhe shkallën e vërtetë e dëmit të sjellë nga Uragani Irma.

Uragani “Irma”, flet shqiptari që jeton në Florida: E keqja kaloi, ju tregoj shkatërrimet që la pas

BalkanWeb - 11.09.2017

TIRANË- “U përgatitëm për më të keqen dhe shpresuam për më të mirën”. Kështu deklaron një shqiptar në Florida pas shkatërrimeve që shkaktoi atje uragani i fuqishëm “Irma” që ka shkaktuar deri më tani ...

Pamje nga qendra e Majamit – para dhe pas uraganit Irma (Foto/Video)

Telegrafi - 11.09.2017

Pasi që uragani Irma goditi Floridën, në Miami është duke mbretëruar një atmosferë kaotike. Pamje “apokaliptike” janë duke qarkulluar në rrjetet sociale, kurse secila prej tyre tregon se me çfarë ...

Ndikimi i stuhive Harvey dhe Irma mbi ekonominë amerikane

VOA - 11.09.2017

Ndërsa në Florida po fillon sot vlerësimi i dëmeve të shkaktuara nga uragani Irma, sipas ekonomistëve, stuhia Harvey që goditi Teksasin dhe Irma që po vazhdon të kalojë nëpër Florida, tashmë si stuhi ...

Uragani Irma, 10 persona humbin jetën në Kuba

Ora news - 11.09.2017

Uragani Irma ka shkaktuar pasoja të mëdha në Kuba, ku u raportua se 10 persona kanë humbur jetën. Mediat kubane thonë se shumica e tyre vdiqën në ishullin e Havanës.

Meteorologu tërhiqet zvarrë nga uragani “Irma”, shihni rezistencën heroike të Simon Brewer

BalkanWeb - 11.09.2017

SHBA – Uragani Irma mbërriti në brigjete Floridas, duke goditur Key Ëest me erëra 215 km/orë dhe solli ndërprerjen e energjisë elektrike për 3.4 milionë banesa rreth 36 milionë njerëz në total.

Live nuk është gjithmonë live! “Fytyra” e stuhisë ‘Irma’ e tregon këtë!

Ora news - 11.09.2017

Një livestream në Facebook që pretendonte se tregonte “fytyrën” e stuhisë tropikale Irma, grumbulloi mbi 6.6 milionë shikime në 4 orë. Pamjet në fakt, ishin një GIF i një video që u publikua për herë ...

Pamje apokaliptike nga Miami, Irma përmbyt qytetit (Video)

BalkanWeb - 11.09.2017

Nuk është një film fantastiko-shkencor, por imazhet e Miami-it, i cili u pushtua nga oqeani ditën e djeshme. Zona e qytetit e cila u përmbyt nga uragani u quajt Burlingame Island.

Uragani Irma, meteorologu sfidon erërat e forta që frynin në drejtim të tij me shpejtësi prej 150 kilometra në orë ...

Telegrafi - 11.09.2017

Uragani Irma ka prekur Floridën dhe për një kohë të shkurtër ka filluar të shkatërrojë gjithçka para vetes. Në rrjetet sociale kanë filluar të publikohen video të ndryshme, ku shihen qytetarët duke u ...

Uraganet tronditin kompanitë e sigurimeve

Botasot - 11.09.2017

Kompanitë më të mëdha botërore të sigurimeve, mbledhur në një kongres në Monako, kanë filluar të shqetësohen për faturën që do të shkaktojnë uraganet Harvey dhe Irma, në një kohë kur sektori është ...

Viktima nga uragani në Florida (VIDEO)

Alb Portali - 11.09.2017

Pasi goditi rëndë Kubën, uragani “Irma” mbërriti në Florida si një stuhi e kategorisë së katërt. Fillimisht goditi ishujt Key West me erëra deri në 209 km në orë, e më pas ju drejtua bregdetit ...

Pasojat e uraganit Irma: Majami është tashmë qytet fantazmë

Java News - 11.09.2017

Miliona amerikanë janë larguar nga Florida. Majami, një margaritar i turizmit është bërë qytet fantazmë.Mbi 560 mijë persona në jug të Floridës janë pa rrymë.

‘Irma’ shkakton deri në 200 miliardë dollarë dëme, tronditet sektori i sigurimeve (FOTOT)

Java News - 11.09.2017

Forca e uraganit Irma trondit së tepërmi industrinë e sigurimeve, e cila mund të llogarisë dëme deri në 200 miliard dollarë. Një shifër që zbeh shkatërrimet e uraganit Katrina të 2005, më i rëndi për ...

Deri tash asnjë qytetar i Maqedonisë nuk është lënduar nga uragani Irma

Alb Portali - 11.09.2017

Ministria e Punëve të Jashtme njoftoi se nuk ka shtetas të Maqedonisë të lënduar nga uragani ”Irma” që ka kapluar disa pjesë të Shteteve të Bashkuara të Maqedonisë. Loading...

MPJ: Asnjë shtetas i Maqedonisë nuk është i përfshirë në uragani Irma

Alb Portali - 11.09.2017

Loading... Ambasada e Republikës së Maqedonisë në Uashington deri më tani nuk ka informacione për shtetas të Maqedonisë të vdekur ose të lënduar në rajonet e prekura nga uragani Irma në SHBA dhe ...

Uragani Irma dobësohet në kategorinë e parë

Alb Portali - 11.09.2017

Intensiteti i uraganit Irma që goditi shtetin federal amerikan të Floridas dhe që po lëvizë në veriperëndim, është dobësuar në kategorinë e parë, raporton Anadolu Agency (AA). Loading...

ANALIZA/ Uraganë, lëkundje, ISIS, Kim Jong-un: Kjo është epoka e ankthit

Gazeta Tema - 11.09.2017

Dikush në Amerikë tani flet për ndëshkim hyjnor dhe për fundin e botës. Amerika e Trumpit, më e ndarë se kurrë, gjysma kritike ndaj një presidenti që u heq pluhurin edhe fantazmave të nazizmit, dhe ...

FOTOT/ Dielli shkëlqen në Florida por shikoni shkatërrimet që la pas uragani

Java News - 11.09.2017

Uragani Florida goditi mjaft rëndë Floridan në SHBA, duke shkaktuar të paktën 5 të vdekur qindra të lënduar dhe mbi 200 miliardë dollarë dëme. Fuqia e uraganit llogaritet edhe më e madhe se ajo e ...

Fenomeni i rrallë natyror që shkaktoi uragani Irma (Video, Foto)

Bota.al - 11.09.2017

Pamjet filmike kanë treguar se si Uragani Irma ka thithur ujë nga bregu i Floridës, në atë që është rasti i dytë i fenomenit të rrallë brenda 24 orëve.

Tronditet bota, shikoni çfarë po ndodh në Amerikë, kjo është fuqia e Zotit!! (Video)

Antpress - 11.09.2017

CNN ka publikuar disa pamje të uraganit Irma në Miami, ku vërehet përmbysja e madhe që ka përfshirë gjithë qytetin e Miamit. Për shkak të stuhisë së madhe, deti ka kaluar shtratin dhe ka përfshirë ...

Nuk ka shtetas të Maqedonisë të vdekur dhe të lënduar në rajonet e prekura nga Irma

Antpress - 11.09.2017

Ambasada e Republikës së Maqedonisë në Uashington deri më tani nuk ka informacion për shtetas të Maqedonisë të vdekur ose të lënduar në rajonet e prekura nga uragani Irma në SHBA dhe është në ...

Idiotët e Miamit, që donin të sfidonin Uraganin

Bota.al - 11.09.2017

Banorët e Miamit dhe zona të tjera të Floridës së Jugut u paralajmëruan për rreziqet e Uraganit Irma për më shumë se një javë, por disa prej tyre vendosën gjithësesi të qëndrojnë.

Uraganë, lëkundje, ISIS, Kim Jong-un: Kjo është epoka e ankthit

Bota.al - 11.09.2017

Ka ende nga ata që mendojnë se Irma Mizore, uragani ic ili në këto orë po bën kërdinë në Florida, është në fakt shumë e ëmbël. Fanatikët e Shtetit Islamik.

“Nuk e dimë sa shumë kanë vdekur. Ata që qëndruan s’kanë as ujë, as ushqim, as energji”

Bota.al - 11.09.2017

Ekipet e shpëtimit kanë pranuar se nuk e dinë se sa njerëz në Florida janë vrarë nga Uragani Irma mes frikërave për një krizë humanitare. Deri në 10,000 njerëz besohet të kenë qëndruar në Florida ...