TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Protesta e sotme, goditje vendimtare për Gruevskin?

Lajmi.net - 17.05.2015

Një miting i madh qytetar pritet të mbahet sot në Shkup, para Qeverisë së Maqedonisë, me kërkesë për dorëheqje të kryeministrit Nikolla Gruevski dhe kabinetit të tij.

Maqedoni, zhvillohet sot protesta masive kundër qeverisë së Gruevskit

ikub - 17.05.2015

Mijëra simpatizantë dhe aktivistë të partive opozitare maqedonase do protestojnë sot për largimin e qeverisë së kryesuar nga Nikolla Gruevski. Në protestën e opozitës do të marrin pjesë e përfaqësues ...

Dita e protestës së madhe kundër Gruevskit

Albeu.com - 17.05.2015

Sot është dita e protestës së madhe, të paralajmëruar para disa ditësh dhe të shumëpritur nga qytetarët e Maqedonisë, për largimin e qeverisjes së kryeministrit Nikola Gruevski.

Fjalim i IDRIZ sinani-t për protestën e sotme

Zhurnal - 17.05.2015

Idriz Sinani Të nderuar Qytetar! Të nderuar organizator të këtij tubimi madhështor! Jemi tubuar këtu për të shprehur indinjatën tonë për qeverinë e keqe të Nikola Gruevskit që po e udhëheq prej disa ...

Gruevski: nuk E kam në plan që të jap dorëheqje

Zhurnal - 17.05.2015

Shkup, 17 maj- Kryeministri Nikolla Gruevski duke qëndruar në televizionin Sitel theksoi se nuk po planifikon që të jap dorëheqje pasi që mandatin e ka marr vetëm para një viti kur populli ia ka ...

Protesta e opozitës, Gruevski: Nuk e jap dorëheqjen

Top Channel - 17.05.2015

Përpara një mitingu masiv antiqeveritar të planifikuar për këtë të diel nga opozita, kryeministri maqedonas, Nikola Gruevski ka bërë të ditur se nuk ka ndërmend të japë ...

Shqiptarë, maqedonas, turq e të tjerë të bashkuar në protesta kërkojnë largimin e Qeverisë! (FOTO+VIDEO)

Portalb - 17.05.2015

Lajme lidhur me temën Populli shqiptar në Turqi në përkrahje të vëllezërve në Maqedoni (FOTO) Shqiptarët i bashkangjiten protestës në Shkup (FOTO) Edhe anëtarë të VMRO-DPMNE-së e përkrahin protestën ...

Edhe shqiptarët dalin masivisht në protestën e madhe në Shkup

Portalb - 17.05.2015

Lajme lidhur me temën Shkup, protestë masive qytetare, Gruevski ik! Mediat botërore do të jenë sot në Maqedoni Shkup, protestuesit kërkuan dorëheqjen e Gruevskit Zaev: Do të qëndrojmë në protesta ...

Filloi protesta në Shkup (Video live)

Lajmi.net - 17.05.2015

E plotësuar - Si asnjëherë më parë, në këtë protestë masive janë duke marrë pjesë të gjithë qytetarët e Maqedonsië, pa dallim përkatësie etnike, raporton agjencia e lajmeve INA.

Fjalim i Idriz Sinani-t për protestën e sotme

Lajm - 17.05.2015

Të nderuar Qytetar! Të nderuar organizator të këtij tubimi madhështor! Jemi tubuar këtu për të shprehur indinjatën tonë për qeverinë e keqe të Nikola Gruevskit që po e udhëheq prej disa vitesh ...

Shqiptarët nga Çairi i Shkupit të udheheur nga Idriz Sinani i IGFM nisen drejt Qeverisë

Almakos - 17.05.2015

Shqiptarët nga Çairi sapo kanë nisur drjet Qeverisë për të protestuar kundër regjimit të Nikolla Gruevskit. Në një deklarate për Almakos Z.Idrzis Sinani nga IGFM tregon arsyet se pse ai dhe shoqata e ...

Kriza në Maqedoni: Opozita proteston, Gruevski refuzon dorëheqjen

DW - 17.05.2015

Kryeministri maqedonas Nikola Gruevski theksoi të shtunën se nuk do të japë dorëheqjen dhe nuk do të pranojë një qeveri të përkohshme. Ndërkohë opozita përmes protestës masive të 17 majit kërkon ...

BBC: Përgjimet rrënuan Nixonin, do ta rrënojnë edhe Gruevskin

Almakos - 17.05.2015

Ngjarjet e fundit në Maqedoni kanë tërhequr vëmendjen e medieve më të rëndësishme botërore. Pamjet e konfliktit të armatosur në Maqedoni mes forcave policore të Maqedonisë dhe grupit të amratosur ...

BBC: Përgjimet rrënuan Nixonin, do ta rrënojnë edhe Gruevskin

Lajm - 17.05.2015

Ngjarjet e fundit në Maqedoni kanë tërhequr vëmendjen e medieve më të rëndësishme botërore. Pamjet e konfliktit të armatosur në Maqedoni mes forcave policore të Maqedonisë dhe grupit të amratosur ...

Protesta para Qeverisë, flamuri shqiptar bashkë me atë maqedonas

Lajm - 17.05.2015

Qytetarët po mblidhen para Qeverisë së Maqedonisë, të protestojnë të gjithë të bashkuar kundër qeverisë Gruevski, transmetn "Lajmpress.com." Në këtë foto shihet flamuri shqiptar bashkë me atë ...

BBC: Përgjimet rrëzuan Nixonin, pse jo edhe Gruevskin

Lajmi.net - 17.05.2015

Ngjarjet e fundit në Maqedoni kanë tërhequr vëmendjen e medieve më të rëndësishme botërore. Pamjet e konfliktit të armatosur në Maqedoni mes forcave policore dhe një grupi të armatosur shqiptar ...

Protesta për rrëzimin e Gruevskit

Ina - 17.05.2015

(E plotësuar) Para Qeverisë Shkup po mbërrijnë turmat e protestuesve për protestën masive përmes së cilës do të kërkohet dorëheqja e Qeverisë. Qytetarë të ndryshëm përfshirë aktivistë të opozitës, ...

Shfaqet flamuri shqiptar në protestë kundër regjimit të Gruevskit

Almakos - 17.05.2015

Qytetarët po mblidhen para Qeverisë së Maqedonisë, të protestojnë të gjithë të bashkuar kundër qeverisë ...

BBC: Përgjimet rrënuan Nixonin, do ta rrënojnë edhe Gruevskin

Ina - 17.05.2015

Bilanci i konfliktit rezultoi me 22 të vdekur, dhe dëme të konsiderueshme materiale. BBC ka shkruar për protestën e paralajmëruar në Shkup gjatë ditë së sotme, ku thuhet se mijëra qytetarë do të ...

Shqiptarët dhe maqedonasit së bashku kundër regjimit të Gruevskit

Ina - 17.05.2015

Maqedonasit, shqiptarët dhe qytetarë të komuniteteve tjera më të vogla janë bashkuar në protestën e sotme kundër regjimit kriminal të Nikolla Gruevskit.

Protesta në Shkup: Maqedonasit kundër Gruevskit, shqiptarët kundër Ahmetit – LIVEstream

Shqipmedia - 17.05.2015

Me mijëra protestues anti-qeveritar tashmë janë mbledhur në Shkup, duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Nikola Gruevski pas skandalit të përgjimeve.

BBC: Përgjimet rrënuan Nixonin, do ta rrënojnë edhe Gruevskin

Portalb - 17.05.2015

Lajme lidhur me temën Më shumë se 3000 qytetar të Manastirit janë nisur për protestën në Shkup Gjithçka gati për mitingun qytetar (FOTO) Rusia akuzon Perëndimin për destabilizimin e Maqedonisë BE-ja ...

Shkup, zhvillohet protesta e opozitës kundër Gruevskit

ikub - 17.05.2015

Ka nisur protesta në Shkup, e organizuar nga partia më e madhe opozitare maqedonase LSDM, në kërkim të shkarkimit të kryeministrit Nikolla Gruevski dhe kabinetit të tij qeveritar.

Shillegov: Nuk largohemi pa dhënë dorëheqjen Gruevski (FOTO LAJM)

Albeu.com - 17.05.2015

Zëdhënësi i LSDM-së, Peter Shillegov , shprehet se në protestën që po zhvillohet në këto momente marrin pjesë mbi 100 mijë qytetarë. Sipas tij, populli do të qëndrojë para Qeverisë deri në dorëheqjen ...

Opozita: Janë mbi 100 mijë protestues, s’largohemi pa dhënë dorëheqje Gruevski

Ina - 17.05.2015

Zëdhënësi i partisë opozitare LSDM Patar Shillegov thotë se në protestë marrin pjesë mbi 100 mijë protestues. Ai thotë se populli do të qëndrojë para Qeverisë deri në dorëheqjen e kryeministrit ...

Protesta, opozita: Marrin pjesë mbi 100 mijë persona, s’largohemi pa dhënë dorëheqje Gruevski

SOT - 17.05.2015

Në protestën që po zhvillohet në Shkup, marrin pjesë mbi 100 mijë protestues. Kjo shifër është bërë e ditur nga zëdhënësi i partisë opozitare LSDM Patar Shillegov.

Koment / Gruevski mos ik, futja vrapit

Albeu.com - 17.05.2015

Nga Aurel Rakipllari - Protesta që po zhvillohet në këto momente para selisë së qeverisë në Shkup do të mbahet mend gjatë jo vetëm për numrin e madh të pjesëmarrësve por edhe për mesazhin që përcjell.

Shillegov: Mbi 100 mijë protestues, s’largohemi pa dorëheqjen e Gruevskit (VIDEO)

Lajm - 17.05.2015

Zëdhënësi i partisë opozitare LSDM Patar Shillegov thotë se në protestë marrin pjesë mbi 100 mijë protestues. Ai thotë se populli do të qëndrojë para Qeverisë deri në dorëheqjen e kryeministrit ...

Live Protesta / Zaev: Reagimi i Gruevskit mund të ketë pasoja (VIDEO)

Albeu.com - 17.05.2015

Update - Sapo ka marrë fjalën lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, i cili si fillim ka kërkuar një minutë heshtje për viktimat e ngjarjes në Kumanovë. Gjatë fjalës së tij, që vazhdon, ai iu drejtua Nikolla ...

Milçin: e duam maqedoninë, por jo edhe gruevskin

Zhurnal - 17.05.2015

Shkup, 17 maj- Maqedonia, nëna ime, a e sheh se sa njerëz të duan sot dhe këtu? Nikolla Gruevski, dushmani i jonë, a e sheh, dhe a e dëgjon se sa njerëz nuk të duan? Ik, porositi regjisori Vladimir ...

Shqiptarë e maqedonas të bashkuar si kurrë më parë kundër një regjimi (Foto)

Lajmi.net - 17.05.2015

Shqiptarët, maqedonasit dhe të tjerët, si asnjëherë më parë, sot i ka bashkuar një kauzë. Ajo është rrëzimi i një regjimi të korruptuar të udhëhequr nga kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski.

Shillegov: Mbi 100 mijë protestues, s’largohemi pa dorëheqjen e Gruevskit (VIDEO)

Almakos - 17.05.2015

Zëdhënësi i partisë opozitare LSDM Patar Shillegov thotë se në protestë marrin pjesë mbi 100 mijë protestues. Ai thotë se populli do të qëndrojë para Qeverisë deri në dorëheqjen e kryeministrit ...

Zaev: Gruevski mos humb kohë, puna jote mori fund!(Video)

Lajm - 17.05.2015

Ka filluar fjalimi i kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev, në protestën e sotme. Ai e filloi fjalimin me porosinë “Gruevski, Ik”. “Në emër të gjithë neve këtu, dërgoj porosi deri te të gjithë qytetarët e ...

Zaev: “Inati i Gruevskit mund të sjellë pasoja të padëshirueshme”

Almakos - 17.05.2015

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev tha se në situatën e krijuar mundësia e vetme për dalje nga kriza është dorëheqja e Gruevskit. “Dëshiron, apo nuk dëshiron Gruevski e ka patjetër të jep dorëheqje.

“Inati i Gruevskit mund të sjellë pasoja të padëshirueshme”

Lajm - 17.05.2015

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev tha se në situatën e krijuar mundësia e vetme për dalje nga kriza është dorëheqja e Gruevskit. “Dëshiron, apo nuk dëshiron Gruevski e ka patjetër të jep dorëheqje.

Zaev: Gruevski i ka orët e numëruara

Evropaelire - 17.05.2015

Vazhdon edhe në këto çaste protesta e opozitës para Qeverisë me një pjesëmarrje masive të qytetarëve të ardhur nga të gjitha qytetet e Maqedonisë. Aty vazhdojnë të protestojnë së bashku maqedonas, ...

Zaev pozon me flamurin shqiptar (Foto)

Lajmi.net - 17.05.2015

Lideri opozitar Zoran Zaev, partia e të cilit sot po udhëheq protestat anti qeveritare, ka arritur të nxjerrë në rrugë edhe shqiptarët, për të thirrur në dorëheqjen e qeverisë së Nikolla Gruevskit.

Zaev: Nuk dorëzohemi deri në largimin e Gruevskit

Ina - 17.05.2015

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev deklaroi se protesta nuk do të përfundojë pa rrëzimin e Gruevskit. Ai tha se, Maqedonia është e gjithë qytetarëve të saj dhe të gjithë duhet të jenë të barabartë.

Zaev foto me flamurin shqiptar (FOTO)

Ina - 17.05.2015

Lideri i opozitës maqedonase me protestues shqiptarë është fotografuar para flamurit kombëtar shqiptar. Ai ka përshëndetur protestuesit shqiptarë dhe se ka qëndruar pranë tyre duke bërë dhjetëra ...

Zoran Zaev fotografohet me flamurin shqiptar (FOTO-LAJM)

SOT - 17.05.2015

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev është fotografuar me flamurin shqiptar në protestën e sotme. Kreu opozitar në Maqedoni që është bërë simbol i rezistencës dhe demaskimit të regjimit të Gruevskit.

Zoran Zaev me flamur shqiptar (FOTO LAJM)

Albeu.com - 17.05.2015

Lideri i opozitës Zoran Zaev , i cili ka udhëhequr protestën e sotme masive kundër kryeministrit Gruevski është fotografuar duke mbajtur një flamur shqiptar .

Mijëra protestues në Shkup kërkojnë dorëheqjen e qeverisë

DW - 17.05.2015

Mijëra qytetarë të të gjitha bashkësive etnike në Shkup protestuan kundër qeverisë së kryeministrit Gruevski. Për kreun e opozitës Zaev 17 maji i këtij viti do të hyjë në historinë e vendit.

Protestuesit vendosin tenda para Qeverisë

Zhurnal - 17.05.2015

Protestuesit kanë nisur të vënë stenda për të qëndruar aty para ndërtesës së Qeverisë së Maqedonisë, siç thuhet, deri në dorëheqjen e kryeministrit Nikolla Gruevski.

Pranvera e Maqedonisë, mijëra njerëz në shesh kundër Gruevskit

Top Channel - 17.05.2015

Mijëra qytetarë nga gjithë Maqedonia kanë kërkuar të dielën në Shkup dorëheqjen e Kryeministrit ...

Zaev: deri sa nuk ikë Gruevski, as ne nuk ikim prej këtu!

Zhurnal - 17.05.2015

Shkup, 17 maj – “Erdhëm pas të ardhmes tonë. Gruevski mos e zgjat më shumë edhe vet e sheh se mbaroi puna jote. Ik”, tha fillimisht në fjalimin e tij kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev në protestën e ...

Gruevski sonte komentoi zhvillimet e fundit në Maqedoni

Portalb - 17.05.2015

Lajme lidhur me temën BBC: Përgjimet rrënuan Nixonin, do ta rrënojnë edhe Gruevskin Borisov këshillon Gruevskin të jep dorëheqje Gruevski shfaqet për herë të parë pas konfliktit në Kumanovë Gruevski: ...

Gruevski sonte komentoi zhvillimet e fundit në Maqedoni

Almakos - 17.05.2015

Maqedonia do të del më e fortë nga kjo situatë, me zgjidhje të bazuar nga vullneti i qytetarëve. Kështu u shpreh kryeministri Nikolla Gruevski sonte në lajmet e TV Sitel.

Shkup, qytetarët ngrenë tenda para godinës së qeverisë: Protesta deri në largimin e Gruevskit

Top Channel - 17.05.2015

Opozita maqedonase nuk do t’i ndalojë protestat deri në rrëzimin e Gruevskit nga ...

Ja çfarë thotë Gruevski për protestën e sotme në Shkup

Albeu.com - 17.05.2015

Kryeministri Nikola Gruevski ka komentuar protestën e sotme të opozitës të drejtuar nga Zoran Zaev. Ai tha se Maqedonia do të dalë edhe më e fuqishme pas kësaj proteste.

Protesta në Shkup, Gruevski: Maqedonia do të dal më e fuqishme nga kjo krizë

SOT - 17.05.2015

Kryeministri Nikola Gruevski ka komentuar protestën e sotme të opozitës të drejtuar nga Zoran Zaev. Ai tha se Maqedonia do të dalë edhe më e fuqishme pas kësaj proteste.

Komenti i Gruevskit për protestën e sotme

Lajm - 17.05.2015

Maqedonia do të del më e fortë nga kjo situatë, me zgjidhje të bazuar nga vullneti i qytetarëve. Kështu u shpreh kryeministri Nikolla Gruevski sonte në lajmet e TV Sitel.

Nata e parë para Qeverisë (FOTO)

Almakos - 17.05.2015

Qindra qytetarë sonte vendosën të rrijnë para Qeverisë në shenjë proteste kundër siç thonë ata, pushtetit autoritar të Nikolla Gruevskit. Ata gjithashtu kërkojnë dorëheqjen e tij.

Maqedoni, mijëra njerëz në protestë, Zaev: Gruevski të japë dorëheqjen, të ndërhyjnë ndërkombëtarët

BalkanWeb - 17.05.2015

(në përditësim) SHKUP- Ka nisur në Shkup protesta e opozitës maqedonase për largimin e qeverisjes aktuale të kryeministrit Nikolla Gruevski. Mijëra aktivistë dhe simpatizantë të partive opozitare ...

Sot, protesta masive për rrëzimin e Gruevskit

Botasot - 17.05.2015

Opozita maqedonase sot (e diel, 17 maj) do të mbajë protestën masive në Shkup për largimin e qeverisjes aktuale të kryeministrit Nikolla Gruevski. Mijëra aktivistë dhe simpatizantë të partive ...

Zaev publikon të tjera përgjime: Gruevski bisedon fshehurazi me Greqinë për emrin

Mapo - 17.05.2015

Zaev publikon të tjera përgjime: Gruevski bisedon fshehurazi me Greqinë për emrin Postuar më: 17 Maj 2015 08:03 Kryetari i partisë opozitare maqedonase LSDM, Zoran Zaev akuzoi kryeministrin Gruevski ...

Gruevski: Nuk do të jap dorëheqje, Maqedonia do të dalë nga kriza

Ora news - 17.05.2015

“Unë nuk do të jap dorëheqje apo të pranoj një qeveri kalimtare”. Kështu është shprehur kryeministri i Maqedonisë Nikolas Gruevski një ditë para protestës së opozitës.

Gruevski: Nuk do të jap dorëheqje, Maqedonia do të dalë nga kriza

Mapo - 17.05.2015

Gruevski: Nuk do të jap dorëheqje, Maqedonia do të dalë nga kriza Postuar më: 17 Maj 2015 09:03 “Unë nuk do të jap dorëheqje apo të pranoj një qeveri kalimtare”.

Nis protesta për rrëzimin e Gruevskit, studentja flet në shqip: Kurrë më qeveri vrastare/ NDIQENI LIVE

Panorama - 17.05.2015

UPDATE/ Ka nisur në Shkup protesta e opozitës maqedonase e cila kërkon largimin e qeverisë dhe kryeministrit Nikola Gruevski. Ora 15:00 Një studente shqiptare mbajti fjalim në protestën e sotme në ...

Sot proteston opozita për rrëzimin e qeverisë “Gruevski”

Koha.net - 17.05.2015

Opozita maqedonase sot do të mbajë protestën masive në Shkup për largimin e qeverisjes aktuale të kryeministrit Nikolla Gruevski. Mijëra aktivistë dhe simpatizantë të partive opozitare maqedonase, ...

Gruevski: Nuk e kam në plan të jap dorëheqjen

BalkanWeb - 17.05.2015

SHKUP- Kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski në një intervistë në televizionin Sitel theksoi se nuk ka në plan që të jap dorëheqje pasi mandatin e ka marrë vetëm para një viti kur populli ia ka ...

Gruevski reagon pas protestave: Duhet gjetur një zgjidhje jo e dhumshme për krizën, Maqedonia do ecë përpara fuqishëm

Panorama - 17.05.2015

UPDATE/ Pas protestave të mbajtura pasditen e së dielës në Maqedoni, kryeministri Nikola Gruevski deklaroi se nevojitet një zgjidhje për krizën që ka përfshirë vendin.

BBC: Përgjimet rrënuan Nixonin, do ta rrënojnë edhe Gruevskin

Botasot - 17.05.2015

Ngjarjet e fundit në Maqedoni kanë tërhequr vëmendjen e medieve më të rëndësishme botërore. Pamjet e konfliktit të armatosur në Maqedoni mes forcave policore të Maqedonisë dhe grupit të armatosur ...

Protestuesit në Maqedoni do ta “okupojnë Shkupin” deri në dorëheqjen e Gruevskit

Koha.net - 17.05.2015

Protestuesit anti-qeveritarë në Maqedoni, që pritet të mblidhen në orën 14:00 këtë të diel, thonë se do të okupojnë qendrën e Shkupit derisa kryeministri konservator luftë-nxitës, Nikola Gruevski, të ...

“Okupim i Shkupit” deri në dorëheqjen e Gruevskit

Botasot - 17.05.2015

Protestuesit antiqeveritarë në Maqedoni, që pritet të mblidhen në orën 14:00 këtë të diel, thonë se do të okupojnë qendrën e Shkupit derisa kryeministri konservator luftënxitës, Nikolla Gruevski, të ...

Protesta në Maqedoni, flamuri shqiptar bashkë me atë maqedonas (Foto)

Botasot - 17.05.2015

Qytetarët po mblidhen para Qeverisë së Maqedonisë, të protestojnë të gjithë të bashkuar kundër qeverisë Gruevski. Në këtë foto shihet flamuri shqiptar bashkë me atë ...

BBC: Përgjimet rrënuan Nixonin, do ta rrënojnë edhe Gruevskin

Panorama - 17.05.2015

Ngjarjet e fundit në Maqedoni kanë tërhequr vëmendjen e medieve më të rëndësishme botërore. Pamjet e konfliktit të armatosur në Maqedoni mes forcave policore të Maqedonisë dhe grupit të amratosur ...

Zaev: Nuk dorëzohemi deri në largimin e Qeverisë [video]

Koha.net - 17.05.2015

(17:15) - Lideri i opozitës në Maqedoni, Zoran Zev, teksa i është drejtuar turmës protestuese kundër qeverisë, ka thënë se protesta nuk do të përfundojë pa rrëzimin e Gruevsit.

Protesta për shkarkimin e Gruevskit, 300 mijë njerëz në shesh

Mapo - 17.05.2015

Protesta për shkarkimin e Gruevskit, 300 mijë njerëz në shesh Postuar më: 17 Maj 2015 13:53 Protesta që po mbahet në Shkup ka mbledhur rreth 300 mijë persona sipas medavie vendase.

BBC: Përgjimet rrënuan Nixonin, do ta rrënojnë edhe Gruevskin

BalkanWeb - 17.05.2015

Ngjarjet e fundit në Maqedoni kanë tërhequr vëmendjen e medieve më të rëndësishme botërore. Pamjet e konfliktit të armatosur në Maqedoni mes forcave policore të Maqedonisë dhe grupit të amratosur ...

Zora Zaev fotografohet me flamurin shqiptar

BalkanWeb - 17.05.2015

SHKUP- Gjatë protestës së sotme në Shkup lideri i opozitës Zora Zaev është fotografuar me flamurin shqiptar. “Erdhëm këtu dhe nuk ikim deri sa të kthejmë dinjitetin dhe demokracinë vendit, kjo ...

Maqedoni: Mijëra protestues kërkojnë dorëheqjne e Gruevskit

VOA - 17.05.2015

Mijëra protestues u mblodhën para qeverisë në Shkup, nga orët e pasditës ndërsa vazhdojnë kërkesat për dorëheqjen e kryeministrit Nikolla Gruevski dhe qeverisë së tij.

Zaevi me flamur shqiptar: Nuk dorëzohemi deri në largimin e Gruevskit

Mapo - 17.05.2015

Zaevi me flamur shqiptar: Nuk dorëzohemi deri në largimin e Gruevskit Postuar më: 17 Maj 2015 17:36 Lideri i opozitës në Maqedoni, Zoran Zev, teksa i është drejtuar turmës protestuese kundër ...

Milçin: E duam Maqedoninë, por jo edhe Gruevskin

Botasot - 17.05.2015

Maqedonia, nëna ime, a e sheh se sa njerëz të duan sot dhe këtu? Nikolla Gruevski, dushmani i jonë, a e sheh, dhe a e dëgjon se sa njerëz nuk të duan? Ik, porositi regjisori Vladimir Milçin, ...

Zaev: Gruevski është frikacak, të largohet nga ndërtesa e Qeverisë

Yll Press - 17.05.2015

Ai akuzoi Qeverinë për veprimtari kriminale, falsifikim të zgjedhjeve, dhunë ndaj institucioneve dhe ndaj qytetarëve përmes shantazheve të ndryshme. Vazhdon edhe në këto çaste protesta e opozitës ...

Opozita: Janë mbi 100 mijë protestues, s’largohemi pa dhënë dorëheqje Gruevski

Yll Press - 17.05.2015

Protesta që nisi para disa orësh po vazhdon me ritmin dhe masën e njëjtë edhe tani. Aty po valojnë flamujt maqedon, shqiptarë, turq e romë. Të gjithë janë bashkuar për një qëllim.

Protesta për largimin e qeverisë Gruevski, Zaev: Mbaroi koha e patriotëve

Ora news - 17.05.2015

Mijëra qytetarë të Maqedonisë, pa dallim kombësie, kanë mbushur sheshin kryesor të Shkupit, para godinës së qeverisë, për të kërkuar largimin e kryeministrit Nikolla Gruevski.

Zaevi me flamur shqiptar: Nuk dorëzohemi deri në largimin e Gruevskit

Botasot - 17.05.2015

Lideri i opozitës në Maqedoni, Zoran Zev, teksa i është drejtuar turmës protestuese kundër qeverisë, ka thënë se protesta nuk do të përfundojë pa rrëzimin e Gruevsit.

Protestat në Maqedoni, lideri opozitar fotografohet me flamurin shqiptar

Panorama - 17.05.2015

Gjatë protestave në Shkup kundër qeverisë së Gruevskit, lideri i opozitës Zaev është fotografuar me flamurin shqiptar. Lideri maqedonas me flamurin shqiptar Opozitari Zaev njihet si lider më liberal ...

Mijëra qytetarë në Shkup kërkuan dorëheqjen e Kryeministrit Gruevski

ABC News - 17.05.2015

Ka perfunduar protesta masive ne Shkup kunder qeverise Gruevksi. Tubimi i masës para ndërtesës së Qeverisë në Maqedoni, ka filluar me himnin e maqedonas, e shoqeruar me flamuj maqedonas, shqiptar e ...

Zaev – Gruevskit: Po e sheh që mbarove, shko [video]

Koha.net - 17.05.2015

Lideri i opozitës maqedonase Zoran Zaev nga mitingu i madh para Qeverisë në Shkup e porositi kryeministrin Nikolla Gruevski që të largohet dhe ta lirojë Maqedoninë nga despotizmi i tij.

Protestuesit me tenda para Qeverisë deri në shkarkimin e Gruevskit

Koha.net - 17.05.2015

Ekipi i KTV-së që po qëndron në Shkup ka raportuar se protestuesit atje kanë nisur të vënë stenda për të qëndruar aty para ndërtesës së Qeverisë së MAqedonisë, siç thuhet, deri në dorëheqjen e ...

Gruevski: Zgjidhja duhet të bazohet në vullnetin e popullit

Botasot - 17.05.2015

Maqedonia do të del më e fortë nga kjo situatë, me zgjidhje të bazuar nga vullneti i qytetarëve. Kështu u shpreh kryeministri Nikolla Gruevski pas zhvillimeve të fundit atje.

Gruevski komenton protestën: Nga kriza, Maqedonia do dalë më e fortë. Zgjidhja? Jo e dhunshme

BalkanWeb - 17.05.2015

MAQEDONI- Kryeministri Nikola Gruevski ka komentuar protestën e sotme të organizuar nga opozita para godinës së qeverisë. Gruevski thekson se Maqedonia do dlaë më e fortë nga kjo situatë.

Gruevski: Nuk jap dorëheqjen, as nuk pranoj qeveri teknike

Ora news - 17.05.2015

Maqedonia do të dalë më e fortë nga kjo situatë, me zgjidhje të bazuar nga vullneti i qytetarëve. Kështu u shpreh kryeministri Nikolla Gruevski sonte në lajmet e TV Sitel, teksa komentoi protestën ...

Qytetarët në Maqedoni të vendosur të protestojnë deri në rënien e Gruevskit [video]

Koha.net - 17.05.2015

Qytetarë nga të gjitha anët e Maqedonisë janë bashkuar në Shkup për të protestuar kundër, siç thonë ata, regjimit të kryeministrit Nikola Gruevski, raporton KTV.

Zaev dhe qindra qytetarë sot rrinë para ndërtesës së Qeverisë

Koha.net - 17.05.2015

Qindra qytetarë kanë mbetur sonte para Qeverisë në Shkup, për ta vazhduar në këtë mënyrë protestën me kërkesë për dorëheqje të kryeministrit Nikolla Gruevski dhe kabinetit të tij.

Kalojnë natën para Qeverisë, presin dorëheqjen e Gruevskit

Botasot - 17.05.2015

Qindra qytetarë kanë mbetur sonte para Qeverisë në Shkup, për ta vazhduar në këtë mënyrë protestën me kërkesë për dorëheqje të kryeministrit Nikolla Gruevski dhe kabinetit të tij.

Maqedoni: Sot protestohet në Shkup

InfoGlobi - 17.05.2015

Një miting i madh qytetar pritet të mbahet sot në Shkup, para Qeverisë së Maqedonisë, me kërkesë për dorëheqje të kryeministrit Nikolla Gruevski dhe kabinetit të tij.

Sot protesta masive për rrëzimin e Gruevskit, opozita paralajmëron ngujim para kryeministrisë

Respublica - 17.05.2015

Opozita maqedonase po përgatitet për protestën masive në Shkup për largimin e kryeministrit Nikolla Gruevski. Protesta do të mbahet para godinës së qeverisë në orën 14:00.

Sot protesta për largimin e qeverisë së Nikola Gruevskit

Gazeta Dita - 17.05.2015

Opozita maqedonase po përgaditet për protestën masive që do ta zhvillojë sot në Shkup për largimin e qeverisjes të kryeministrit Nikola Gruevski. Mijëra aktivistë dhe simpatizantë të partive ...

Sot,Dita e protestës së madhe kundër Gruevskit

Shkupi24 - 17.05.2015

Opozita maqedonase sot (e diel, 17 maj) do të mbajë protestën masive në Shkup për largimin e qeverisjes aktuale të kryeministrit Nikolla Gruevski. Mijëra aktivistë dhe simpatizantë të partive ...

Fjalim i Idriz Sinani-t për protestën e sotme

Tetova Sot - 17.05.2015

Të nderuar Qytetar! Të nderuar organizator të këtij tubimi madhështor! Jemi tubuar këtu për të shprehur indinjatën tonë për qeverinë e keqe të Nikola Gruevskit që po e udhëheq prej disa vitesh ...

Edhe shqiptarët dalin masovisht në protestën e madhe në Shkup

Shkupi24 - 17.05.2015

Sot, bashkërisht, shqiptarët dhe maqedonët, për herë të parë, pritët të dalin në rrugë për një kauzë të njëjtë: rrëzimin nga pushteti të Kryeministrit autoritar, Nikola Gruevski, i cili dyshohet për ...

Opozita maqedonase proteston sot kundër Gruevskit, blindohet Shkupi

Shqiptarja - 17.05.2015

Sot ne orën 14:00 opozita maqedonase do te zhvillojë protestën me qytetarët, për largimin e qeverisjes së kryeministrit Nikola Gruevski. Mijëra aktivistë dhe simpatizantë të partive opozitare ...

Pak orë para protestës së opozitës, Gruevski këmbëngul: “Nuk jap dorëheqjen dhe nuk pranoj qeveri teknike”

Respublica - 17.05.2015

Pak orë para mbajtjes së protestës nga opozita, kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski ka shprehur vendosmërinë për të mos dhënë dorëheqjen e për të mos pranuar kërkesën për qeveri teknike.

Protesta në Shkup në Maqedonisht e Shqip! Këto janë kërkesat! (Foto)

Tetova Sot - 17.05.2015

Një miting i madh qytetar pritet të mbahet sot në Shkup, para Qeverisë së Maqedonisë, me kërkesë për dorëheqje të kryeministrit Nikolla Gruevski dhe kabinetit të tij.

BBC: Përgjimet rrënuan Nixonin, do ta rrënojnë edhe Gruevskin

Tetova Sot - 17.05.2015

Ngjarjet e fundit në Maqedoni kanë tërhequr vëmendjen e medieve më të rëndësishme botërore. Pamjet e konfliktit të armatosur në Maqedoni mes forcave policore të Maqedonisë dhe grupit të amratosur ...

Shfaqet flamuri shqiptar në protestë kundër regjimit të Gruevskit

Tetova Sot - 17.05.2015

Ja edhe flamuri shqiptar u shfaq në protestën kundër regjimit të Nikolla Gruevskit. Siç shihet protesta do të jetë masovike ku shqiptarët kanë shprehur mbleshtetje të pa rezervë për të rrëzuar ...

Tetova drejt Shkupit kundër Gruevskit

Tetova Sot - 17.05.2015

Protestues nga Tetova janë drejtuar drejt vendit ku sot do të nisë protesta e opozitës maqedonase kundër qeverisjes së kryeministrit Nikolla Gruevski.

Shfaqet flamuri shqiptar në protestë kundër regjimit të Gruevskit

Shkupi24 - 17.05.2015

Qytetarët po mblidhen para Qeverisë së Maqedonisë, të protestojnë të gjithë të bashkuar kundër qeverisë ...

Protesta në Shkup,Flamuri shqiptar dhe maqedonas të lidhur bashkë

Shqiptarja - 17.05.2015

SHKUP - Maqedonasit dhe Shqiptarët janë duke protestuar bashkarisht në Shkup të Maqedonisë kundër Qeverisë Gruevski. Në fotot e mëposhtme duken edhe flamujt kombëtarë të 2 shteteve, të cilët i kanë ...

Zaevi në mesin e protestuesve (LIVE VIDEO)

Tetova Sot - 17.05.2015

Para pak çastesh është paraqitur edhe lideri i opozitës, Zoran Zaevi. Ai ka përshendetur gjithë protestuesit për përkrahjen dhe mbështetjen që i japin kundër regjimit të Gruevskit.

Protesta kundër Gruevskit në Shkup

Durres Lajm - 17.05.2015

– Është bërë gjigante sot protesta që po mbahet në Shkup kundër kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski. Mijëra vetë, mes tyre shumë shqiptarë, dhe diplomatë të huaj i janë bashkuar protestës, me ...

Shillegov: Mbi 100 mijë protestues, s’largohemi pa dorëheqjen e Gruevskit (VIDEO)

Tetova Sot - 17.05.2015

Zëdhënësi i partisë opozitare LSDM Patar Shillegov thotë se në protestë marrin pjesë mbi 100 mijë protestues. Ai thotë se populli do të qëndrojë para Qeverisë deri në dorëheqjen e kryeministrit ...

FOTOT/ Dhjetëramijëra protestues pushtojnë Shkupin kundër Gruevskit

Gazeta Tema - 17.05.2015

Deri në 40 mijë njerëz u mblodhën para selisë së kryeministrisë në Shkup të dielën në një protestë masive kundër qeverisë Gruevski, të cilin e akuzojnë për korrupsion, praktika jodemokratike dhe ...

Shqiptarët e maqedonasit bëhen bashkë kundër Gruevskit

Gazeta Dita - 17.05.2015

Deri në 40 mijë njerëz u mblodhën para selisë së kryeministrisë në Shkup të dielën në një protestë masive kundër qeverisë Gruevski, të cilin e akuzojnë për korrupsion, praktika jodemokratike dhe ...

Shkup: Mijëra protestues kërkojnë dorëheqjen e Qeverisë Gruevski

InfoGlobi - 17.05.2015

Po vazhdon protesta e opozitës para Qeverisë me një pjesëmarrje masive të qytetarëve të ardhur nga të gjitha qytetet e Maqedonisë. Aty vazhdojnë të protestojnë së bashku maqedonas, shqiptarë dhe ...

Zaev: Gruevski patjetër do të jep dorëheqje

Tetova Sot - 17.05.2015

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaevi tha se këtu jemi mbledhur për lirinë e Maqedonisë. “Ne këtu jemi mbledhur për një qëllim, që Gruevski të jep dorëheqje, patjetër të jep dorëheqje”, tha Zaevi.

Zaev: “Inati i Gruevskit mund të sjellë pasoja të padëshirueshme”

Tetova Sot - 17.05.2015

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev tha se në situatën e krijuar mundësia e vetme për dalje nga kriza është dorëheqja e Gruevskit. “Dëshiron, apo nuk dëshiron Gruevski e ka patjetër të jep dorëheqje.

Tubim masiv kundër Gruevskit  Zaev: Do bëjmë shtet multietnik

Shqiptarja - 17.05.2015

SHKUP - Mijëra qytetarë protestuan në Shkup të Maqedonisë në një prej protestave më masive, ku është kërkuar dorëheqja e kryeministrit Nikolla Gruevski.

Maqedoni, protestë masive kundër Nikolla Gruevskit

Vision Plus - 17.05.2015

Mijëra qytetare, maqedonas e shqiptare u bashkuan si asnjëherë me pare përpara selisë qeveritare ne Shkup me një qellim, largimin e kryeministrit Nikolla Gruevski.

Bashkimi shqiptar e maqedonas  "Shporru Gruevski"/ Foto-Video

Shqiptarja - 17.05.2015

SHKUP - Protesta masive e mbajtur në Shkup kundër qeverisë së Nikola Gruevskit i ka gjetur shqiptarët dhe maqedonasit më të bashkuar se kurrë. Në turmën masive prej rreth 300 mijë personash nuk mund ...

Protesta në Shkup, Zaev: Nuk ikim derisa të largohet Gruevski

Respublica - 17.05.2015

Në Shkup vijon të mbahet protesta opozitare me kërkesën për dorëheqjen e kryeministrit Gruevski. Kreu i LSDM-së Zoran Zaev ka përsëritur ultimatumin për dorëheqje, duke i kërkuar kryeministrit që “të ...

Ja çka thotë Gruevski për protestën e Zaevit sot në Shkup

Tetova Sot - 17.05.2015

Maqedonia do të del më e fortë nga kjo situatë, me zgjidhje të bazuar nga vullneti i qytetarëve. Kështu u shpreh kryeministri Nikolla Gruevski sonte në lajmet e TV Sitel.

Mbi 100 mijë qytetarë kërkuan largimin e Gruevskit sot në Shkup (VIDEO)

Tetova Sot - 17.05.2015

LSDM-ja ka publikuar një video ku thotë se ka pasur mbi 100 mijë qyetatarë që sot kërkuan largimin e Gruevskit. ...

VIDEO – Mbi 100.000 mije protestues kerkuan dorheqjen e Gruevskit

Shkupi24 - 17.05.2015

Sipas te dhenave te para mbi 100.000 protestues sot kan kerkuar dorheqjen e Nikolla Gruevskit para qeverise ne Shkup.Mijëra qytetarë të të gjitha bashkësive etnike kanë nisur në Shkup protestën ...

Gruevski sonte komentoi zhvillimet e fundit në Maqedoni

Shkupi24 - 17.05.2015

Maqedonia do të del më e fortë nga kjo situatë, me zgjidhje të bazuar nga vullneti i qytetarëve. Kështu u shpreh kryeministri Nikolla Gruevski sonte në lajmet e TV Sitel.

Zaevi sonte do të flejë para qeverisë me qindra aktivistë (FOTO)

Tetova Sot - 17.05.2015

Qindra njerëz sonte do të flejnë para qeverisq në shenjë proteste kundër qeverisë autoritare të Nikolla Gruevski dhe kërkojnë dorëheqjen e tij. Udhëheqësi i LDSM-së, Zoran Zaev, njoftoi sot se ...

Protestë në Maqedoni për rrëzimin e Gruevskit

Kosova Live - 17.05.2015

Partitë opozitare maqedonase do të protestojnë sot (e diele) në Shkup për të kërkuar largimin e qeverisjes aktuale të kryeministrit maqedonas Nikola Gruevski, pas ngjarjeve të fundit në këtë shtet.

Shfaqet flamuri shqiptar në protestë kundër regjimit të Gruevskit

Shprehja - 17.05.2015

Ja edhe flamuri shqiptar u shfaq në protestën kundër regjimit të Nikolla Gruevskit. Siç shihet protesta do të jetë masovike ku shqiptarët kanë shprehur mbështetje të pa rezervë për të rrëzuar ...

Përgatitjet e fundit për protestën në Maqedoni

Kosova Live - 17.05.2015

Mijëra aktivistë dhe simpatizantë të partive opozitare maqedonase, përfaqësues dhe përkrahës të shoqërive civile maqedonase dhe shqiptare, qytetarë të komuniteteve të ndryshme do të protestojnë duke ...

Shkupi “pushtohet” nga mijëra protestues (live-stream)

Kosova Live - 17.05.2015

Me mijëra protestues anti-qeveritar tashmë janë mbledhur në Shkup, duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Nikola Gruevski pas skandalit të përgjimeve.

Shqiptarët me plisa dhe flamuj kombëtarë në protestë kundër Gruevskit (foto)

Kosova Live - 17.05.2015

Në protestën gjithëpopullore në Shkup po marrin pjesë edhe shumë qytetarë shqiptarë, të cilët me flamuj kombëtarë dhe me plis në kokë kanë ardhur nga të gjitha anët e Maqedonisë, që të protestojnë ...

Opozita: Mbi 100 mijë protestues, s’largohemi pa dhënë dorëheqje Gruevski

Kosova Live - 17.05.2015

Zëdhënësi i partisë opozitare LSDM, Patar Shillegov thotë se në protestë marrin pjesë mbi 100 mijë protestues. Ai thotë se populli do të qëndrojë para Qeverisë deri në dorëheqjen e kryeministrit ...

Zaev: S’dorëzohemi deri në largimin e Gruevskit

Kosova Live - 17.05.2015

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev në fjalimin e tij para protestuesve ka thënë se protesta nuk do të përfundojë pa rrëzimin e Gruevskit dhe se me rrëzimin e tij, Maqedonia do të jetë e lirë.

Falënderojnë Gruevskin që i bashkoi për ta mbrojtur Kushtetutën nga ai

Kosova Live - 17.05.2015

Protesta anti-qeveritare në Shkup të Maqedonisë, në të cilën po kërkohet dorëheqja e kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski, po vazhdon ende në sheshin e Shkupit dhe se protestuesit thonë se nuk do ...

Protestuesit vendosin tenda para qeverisë, presin “dorëheqjen” e Gruevskit

Kosova Live - 17.05.2015

Mijëra protestues të mbledhur në sheshin e Shkupit të Maqedonisë që nga ora 14:00 kanë nisur të vënë tenda për të qëndruar para ndërtesës së Qeverisë maqedonase, siç thonë ata deri në dorëheqje të ...

Gruevski sonte komentoi zhvillimet e fundit në Maqedoni

Republika - 17.05.2015

Maqedonia do të del më e fortë nga kjo situatë, me zgjidhje të bazuar nga vullneti i qytetarëve. Kështu u shpreh kryeministri Nikolla Gruevski sonte në lajmet e TV Sitel.

(Video) Fjalimi i Zaevit në protestën e sotme

Vatra - 17.05.2015

“Po dërgojë një porosi të qartë nga të gjithë ne këtu, maqedonas, shqiptar, turq, romë, organizata, parti, Gruevski ti vet po e sheh që mbaroi koha juaj, Ikni.

Zaev: Gruevski patjetër të japë dorëheqje

Radio Vala - 17.05.2015

Lideri i Opozitës maqedonase, Zoran Zaev, po mban një fjalim para protestuesve të mbledhur në Shkup ku po kërkon dorëheqjen e Kryeministri Nikolla Gruevski.

(Foto) Edhe Zaev do të flejë para qeverisë

Vatra - 17.05.2015

Qindra njerëz sonte do të flejnë para qeverisq në shenjë proteste kundër qeverisë autoritare të Nikolla Gruevski dhe kërkojnë dorëheqjen e tij. Udhëheqësi i LDSM-së, Zoran Zaev, njoftoi sot se ...

Drojë për përshkallëzimin e trazirave në Maqedoni

DW - 16.05.2015

Përgatitja e opozitës për goditjen përfundimtare ndaj qeverisë në demonstratën e së dielës (17.05) rrit shqetësim për demokracinë e brishtë në Maqedoni.

Zaevit iu kthye pasaporta e konfiskuar

Zhurnal - 16.05.2015

Shkup, 16 maj- Në Parlamentin Evropian në Strasburg pritet që të mbahet një takim i përbashkët midis Nikolla Gruevskit, kryetar i VMRO-DPMNE-së dhe Zoran Zaev, kryetar i LSDM-së, me euro deputetët.

Shkup, nesër protesta për rrëzimin e Qeverisë

Ina - 16.05.2015

Në Shkup nesër do të mbahet protesta masive për rrëzimin e qeverisë aktuale të udhëhequr nga kryeministri Nikola Gruevski. Përgatitja e opozitës për goditjen përfundimtare ndaj qeverisë në ...

Të martën në Bruksel takohen Zaevi dhe Gruevski, Zaevit i kthehet pasaporta

Portalb - 16.05.2015

Lajme lidhur me temën CIVIL: Shefi i DSK-së pjesëmarrës në të shtëna të tërbuara Thors: Stabiliteti kërkon rikthim urgjent të proceseve demokratike dhe politike Në bllokun opozitar janë bashkëngjitur ...

Priten bisedimet në Strasburg, Zaevit i kthehet pasaporta

Albeu.com - 16.05.2015

Pritet takimi mes Nikolla Gruevskit dhe Zoran Zaev, takim ky që do të zhvllohet në Parlamentin Evropian në Strasburg . Temë e bisedimeve, që do të zhvillohet në prani të eurodeputetëve, do të jetë ...

Maqedoni, liderit të LSDM i kthehet pasaporta e konfiskuar

LajmiFundit - 16.05.2015

Zoran Zaevit i është kthyer pasaporta, e cila iu konfiskua pasi u akuzua për rastin Puç. Ndërkohë mediat në Maqedoni thonë se në Parlamentin Evropian në Strasburg pritet që të mbahet një takim i ...

Zaev: Të vërtetën për "Monstrën" në një kohë të përshtatshme (VIDEO)

Albeu.com - 16.05.2015

Update - "Për "Monstrën" kam premtuar se do ta publikoj në një kohë të përshtatshme, por për shkak të gjendjes në Maqedoni nuk mundemi ti publikojmë që të mos eskalojë situata.

Zaev: Gruevski ka tregtuar me emrin e Maqedonisë

Zhurnal - 16.05.2015

Shkup, 16 maj- Lideri i opozitës maqedonase Zoran Zaev sot do të prezantoj tregtimin e Nikolla Gruevskit për emrin e Maqedonisë me Greqinë. Sipas Zaevit, Gruevski ka udhëhequr bisedime të fshehta për ...

Zaev: Sasho Mijallkov ka negociuar për emrin e Maqedonisë (Bomba 33 Video)

Lajm - 16.05.2015

Zoran Zaev tha se Nikolla Gruevski ka bërë tregti me emrin kushtetues të Republikës së Maqedonisë. "Të gjitha spekulimet janë të sakta, dhe kur dolën informacione se po bëhen negociata, për të cilat ...

Bomba e 33: Gruevski dhe Mijallkov - prapaskenat për emrin

Ina - 16.05.2015

Kryetari i LSDM Zoran Zaev publikoi përgjime lidhur me emrin e Maqedonisë. Dëgjoni bisedat e pazarave për emrin. (VIDEO) "Erdhi koha që Republika e Maqedonisë ta kuptojë gënjeshtrat lidhur me mitin e ...

LSDM: Gruevski, Mijallkov dhe Milloshovski diskutojnë për ndryshimin e emrit (Bomba 33 Video)

Lajm - 16.05.2015

LSDM-ja publikoi një bisedë telefonike për të cilën tha se është zhvilluar në mes Antonio Milloshovskit dhe Nikolla Gruevskit, ku dëgjohet zëri i Gruevskit duke thënë se kanë ardhur bashkëbiseduesit ...

LSDM: Gruevski, Mijallkov dhe Milloshovski diskutojnë për ndryshimin e emrit (Bomba 33 Video)

Almakos - 16.05.2015

LSDM-ja publikoi një bisedë telefonike për të cilën tha se është zhvilluar në mes Antonio Milloshovskit dhe Nikolla Gruevskit, ku dëgjohet zëri i Gruevskit duke thënë se kanë ardhur bashkëbiseduesit ...

Milloshoski pranon “republika e pavarur "e epërme" e maqedonisë“

Zhurnal - 16.05.2015

Shkup, 16 maj- Në një bisedë të përgjuar midis Nikolla Gruevskit, Antonio Milloshoski dhe Sasho Mijalkov, Nikolla Gruevski iu paraqitet Antonio Milloshoskit dhe kërkon mendim se si të veprojnë për ...

LSDM: Gruevski ka pranuar propozimin "Gorna Republika Makedonija" (Bomba 33 Video)

Lajm - 16.05.2015

LSDM-ja publikoi një bisedë telefonike për të cilën tha se është zhvilluar në mes Nikolla Gruevskit dhe Silvana Bonevës, zëri i Gruevskit dëgjohet duke pranuar se është propozuar emri "Gorna ...

LSDM: Gruevski ka pranuar propozimin "Gorna Republika Makedonija" (Bomba 33 Video)

Almakos - 16.05.2015

LSDM-ja publikoi një bisedë telefonike për të cilën tha se është zhvilluar në mes Nikolla Gruevskit dhe Silvana Bonevës, zëri i Gruevskit dëgjohet duke pranuar se është propozuar emri "Gorna ...

Zaev: Kam premtuar, “Monstra” do të publikohet, por në një kohë të përshtatshme

Portalb - 16.05.2015

Lajme lidhur me temën Të martën në Bruksel takohen Zaevi dhe Gruevski, Zaevit i kthehet pasaporta CIVIL: Shefi i DSK-së pjesëmarrës në të shtëna të tërbuara Thors: Stabiliteti kërkon rikthim urgjent ...

Gruevski: e kemi pranuar propozimin grek për emrin

Zhurnal - 16.05.2015

Shkup, 16 maj- Në një bisedë të përgjuar midis Silvana Boneva dhe Nikolla Gruevskit, ky i fundit tregon se ka pranuar një propozim nga ana e grekëve. Sipas tij, është momenti që t`i bind grekët për ...

Bomba e radhës: Propozimet e Gruevskit për emrin e Maqedonisë

Lajmi.net - 16.05.2015

Partia më e madhe opozitare e Maqedonisë Lëvizja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM), e udhëhequr nga Zoran Zaev, ka publikuar përgjimet e radhës, që lidhin kryeministrin aktual, Nikolla Gruevski ...

Bomba e 33: Gruevski dhe Mijallkov , ja prapaskenat për emrin

SOT - 16.05.2015

Lideri i opozitës Zoran Zaev vazhdon me publikimin e përgjimeve lidhur me emrin e Maqedonisë. Zaev, po publikon tregtinë që ka bërë Nikolla Gruevski me Greqinë përsa i përket emrit të Maqedonisë.

Demonstrata e nesërme, frikë për përshkallëzimin e trazirave në Maqedoni

Lajmi.net - 16.05.2015

Përgatitja e opozitës për goditjen përfundimtare ndaj qeverisë në demonstratën e nesërme rrit shqetësim për demokracinë e brishtë në Maqedoni. Gruevski po mobilizon mbështetësit e tij për ...

Frikë për përshkallëzimin e trazirave në Maqedoni

Albeu.com - 16.05.2015

Tensionet politike në Maqedoni po rriten në valën e përgatitjes së demonstratës së madhe të opozitës kundër qeverisë së kryeministrit Nikola Gruevski .

Selmani: Unë si qytetar nuk shkoj në protestë me 17 maj ja arsyet

Almakos - 16.05.2015

Kryetari i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë, Naser Selmani sot ka komentuar protestën e 17 Majit, dhe ka thënë se ai personalisht nuk e përkrah këtë protestë pasi sipas tij Gruevski dhe Zaevi ...

Zaev publikon të tjera përgjime: Gruevski bisedon fshehurazi me Greqinë për emrin

Top Channel - 16.05.2015

Kryetari i partisë opozitare maqedonase LSDM, Zoran Zaev akuzoi kryeministrin Gruevski dhe ish-shefin e shërbimit sekret, Sasho Mijallkov, se fshehurazi kanë biseduar me palën greke për të ndryshuar ...

Gruevski përsërit se s’do të japë dorëheqje

Almakos - 16.05.2015

Kryeministri maqedonas Nikolla Gryuevski ka përsëritur se s’do të japë dorëheqje, për shkak se, siç thotë, mandatin e ka fituar “nga qytetarët në zgjedhje të rregullta, fer dhe demokratike, para ...

Gruevski e rithekson: Nuk jap dorëheqje

Lajmi.net - 16.05.2015

Kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski ka përsëritur edhe një herr se s’do të japë dorëheqje, për shkak se, siç thotë, mandatin e ka fituar “nga qytetarët në zgjedhje të rregullta, fer dhe ...

Gruevski: Nuk pranojë as dorëheqje dhe as qeveri kalimtare

Portalb - 16.05.2015

Lajme lidhur me temën Zaev: Kam premtuar, “Monstra” do të publikohet, por në një kohë të përshtatshme Të martën në Bruksel takohen Zaevi dhe Gruevski, Zaevit i kthehet pasaporta CIVIL: Shefi i DSK-së ...

Bomba e 33 e LSDM: Pazaret me çështjen e emrit – VIDEO

Shqipmedia - 16.05.2015

Kryetari i LSDM Zoran Zaev publikoi përgjime lidhur me emrin e Maqedonisë. Erdhi koha që Republika e Maqedonisë ta kuptojë gënjeshtrat lidhur me mitin e krijuar nga Gruevski për patriotizmin e ...

Gruevski përsërit: Nuk jap dorëheqje

Albeu.com - 16.05.2015

Kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski ka përsëritur mesazhin se nuk do të japë dorëheqje, pasi është zgjedhur në mënyrë demokratike dhe me zgjedhje të rregullta.

Gruevski përsërit se s’do të japë dorëheqje

Ina - 16.05.2015

“Dorëheqje nuk kam ndër mend të jap, e as që do të pranoj qeveri kalimtare. Kam obligim që të përballem me këtë që po e bën (lideri i opozitës, Zoran) Zaevi, të përballem me këtë dhe të gjej zgjidhje ...

Drojë për përshkallëzimin e trazirave në Maqedoni

Botasot - 16.05.2015

Tensionet politike në Maqedoni po rriten në valën e përgatitjes së demonstratës së madhe të opozitës kundër qeverisë së kryeministrit Nikola Gruevski.

Zoran Zaevit iu kthye pasaporta e konfiskuar

Yll Press - 16.05.2015

Ndërkohë mediat në Maqedoni thonë se në Parlamentin Evropian në Strasburg pritet që të mbahet një takim i përbashkët midis Nikolla Gruevskit, kryetar i VMRO-DPMNE-së dhe Zoran Zaev, kryetar i ...

Bomba e radhës e Zaevit, tregtia e Gruevskit me emrin e Maqedonisë

Koha.net - 16.05.2015

Lideri i opozitës maqedonase Zoran Zaev sot do të prezantojë tregtimin e Nikolla Gruevskit për emrin e Maqedonisë me Greqinë. Sipas Zaevit, Gruevski ka udhëhequr bisedime të fshehta për emrin e ...

BOMBA 33 e Zaevit: Gruevski bën pazare për emrin e Maqedonisë (LIVE)

Botasot - 16.05.2015

Kryetari i LSDM Zoran Zaev publikoi përgjime lidhur me emrin e Maqedonisë, duke thënë se kryeministri aktual Nikolla Gruevski, ka bërë pazare me emrin e Maqedonisë .

Drojë për përshkallëzimin e trazirave në Maqedoni

Koha.net - 16.05.2015

Përgatitja e opozitës për goditjen përfundimtare ndaj qeverisë në demonstratën e së dielës (17.05) rrit shqetësim për demokracinë e brishtë në Maqedoni.

Bomba e 33: Gruevski dhe Mijallkov – prapaskenat për emrin

BalkanWeb - 16.05.2015

MAQEDONI -Kryetari i LSDM Zoran Zaev publikoi përgjime lidhur me emrin e Maqedonisë. “Erdhi koha që Republika e Maqedonisë ta kuptojë gënjeshtrat lidhur me mitin e krijuar nga Gruevski për ...

Zaev publikon “bombën” që demaskon Gruevskin për çështjen e emrit

Koha.net - 16.05.2015

Kryetari i LSDM, Zoran Zaev publikoi përgjime lidhur me emrin e Maqedonisë, në atë që njihet si “bomba 33”. “Erdhi koha që Republika e Maqedonisë ta kuptojë gënjeshtrat lidhur me mitin e krijuar nga ...

Nesër protesta për rrëzimin e Qeverisë. Frikë për përshkallëzimin e trazirave në Maqedoni

Panorama - 16.05.2015

Në Shkup nesër do të mbahet protesta masive për rrëzimin e qeverisë aktuale të udhëhequr nga kryeministri Nikola Gruevski. Përgatitja e opozitës për goditjen përfundimtare ndaj qeverisë në ...

Maqedoni: Opozita proteston të dielën

VOA - 16.05.2015

Opozita maqedonase ka paralajmëruar një protesët të madhe për ditën e nesërme para zyrave të qeverisë, ndërkohë që i bën thirrje autoriteteve të rendit që të mos pengojnë ardhjen e protestuesve nga ...

Opozita proteston të dielën

Koha.net - 16.05.2015

Opozita maqedonase ka paralajmëruar një protestë të madhe për ditën e nesërme para zyrave të qeverisë, ndërkohë që i bën thirrje autoriteteve të rendit që të mos pengojnë ardhjen e protestuesve nga ...

Zaev: Gruevski bën pazare për emrin dhe identitetin e Maqedonasve

Yll Press - 16.05.2015

Në bisedën mes Antonio Milloshovski, Sasho Mijallkov dhe Nikolla Gruevski bëhen pazare çfarë emri ti vendoset Maqedonisë, edhe më i keq se FYROM (IRJM), deklaroi Zaev.

Gruevski përsërit se s’do të japë dorëheqje

Botasot - 16.05.2015

Kryeministri maqedonas Nikolla Gryuevski ka përsëritur edhe një her se s’do të japë dorëheqje, për shkak se, siç thotë, mandatin e ka fituar “nga qytetarët në zgjedhje të rregullta, fer dhe ...

Gruevski : Dorëheqja "akt qyqar"

Yll Press - 16.05.2015

“Dorëheqje nuk kam ndër mend të jap, e as që do të pranoj qeveri kalimtare. Kam obligim që të përballem me këtë që po e bën (lideri i opozitës, Zoran) Zaevi, të përballem me këtë dhe të gjej zgjidhje ...

Gruevski përsërit se s’do të japë dorëheqje

Koha.net - 16.05.2015

Kryeministri maqedonas Nikolla Gryuevski ka përsëritur edhe një herë se s’do të japë dorëheqje, për shkak se, siç thotë, mandatin e ka fituar “nga qytetarët në zgjedhje të rregullta, fer dhe ...

Bomba e 33 e Zaev: Gruevski dhe Mijallkov – prapaskenat për emrin

Ora news - 16.05.2015

Kryetari i LSDM Zoran Zaev publikoi bombën e 33. Përgjimet lidhur me emrin e Maqedonisë. “Erdhi koha që Republika e Maqedonisë ta kuptojë gënjeshtrat lidhur me mitin e krijuar nga Gruevski për ...

Selmani: “Gruevski na vret, Zaevi na ngushëllon”

Tetova Sot - 16.05.2015

Kryetari i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë, Naser Selmani sot ...

Gruevski, Mijallkov dhe Milloshovski diskutojnë për ndryshimin e emrit

Tetova Sot - 16.05.2015

LSDM-ja publikoi një bisedë telefonike për të cilën tha se është zhvilluar në mes Antonio Milloshovskit dhe Nikolla Gruevskit, ku dëgjohet zëri i Gruevskit duke thënë se kanë ardhur bashkëbiseduesit ...

Gruevski:Pranuam propozimin grek për emrin, Zaev publikon përgjimin

Shqiptarja - 16.05.2015

Lideri i opozitës në Maqedoni Zoran Zaev ka deklaruar sot sese ekziston një përgjim në të cilin kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski ka pranuar se tashme Maqedonia e ka pranuar propozimin grek për ...

BOMBA 33: Gruevski bën pazare për emrin dhe identitetin e Maqedonasve

Shkupi24 - 16.05.2015

Kryetari i LSDM Zoran Zaev publikoi përgjime lidhur me emrin e Maqedonisë, duke thënë se kryeministri aktual Nikolla Gruevski, ka bërë pazare me emrin e Maqedonisë .

Zaev: Gruevski, ka pranuar ndryshimin e identitetit

Shkupi24 - 16.05.2015

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev ka publikuar incizimet të cilat ai tha se është në mes Nikolla Gruevski dhe Silvana Boneva dhe ku sipas tij Gruevski, Bonevës i thot se ka pranuar që të diskutojnë për ...

Gruevski: Nuk pranojë as dorëheqje dhe as qeveri kalimtare

Tetova Sot - 16.05.2015

Lideri i VMRO-DPMNE, Nikola Gruevski menjëherë pas publikimit të “bombës” nga lideri i LSDM-së për emrin, u shfaq në lajmet e TV Sitel, ku thotë se incizimet janë të prera dhe të ngjitura.

Kriza, Gruevski: S’ka dorëheqje, as qeveri kalimtare, nuk jam frikacak

Gazeta Dita - 16.05.2015

Lideri i VMRO-DPMNE, Nikola Gruevski menjëherë pas publikimit të “bombës” nga lideri i LSDM-së për emrin, u shfaq në lajmet e TV Sitel, ku thotë se incizimet janë të prerë dhe ngjitura.

Të martën në Strazburg takohen Zaevi dhe Gruevski

Republika - 16.05.2015

I kthehet pasaporta liderit të LSDM-së Zoran Zaev, sepse ai dhe Nikolla Gruevski të martën dielën do të shkojnë në Parlamentin Evropian në Strasburg, ku ata do të takohen me deputetët evropian me ...

Frikë për përshkallëzimin e trazirave në Maqedoni

Kosova Live - 16.05.2015

Përgatitja e opozitës për goditjen përfundimtare ndaj qeverisë në demonstratën e së dielës rrit shqetësim për demokracinë e brishtë në Maqedoni. Tensionet politike në Maqedoni po rriten në valën e ...

Naser Selmani: Unë nuk shkoj në protestë

Vatra - 16.05.2015

“Sa të marrë jemi ne shqiptarët. Gruevski na vret, Zaevi na ngushëllon dhe ende nuk e kuptojmë se janë bashkë në këtë ndërmarrje. Kur establishmenti maqedon e solli ne pushtet Gruevskin, nuk i pyeti ...

Gruevski: Jemi të gatshëm për dialog për çështje të rëndësishme për vendin

Idividi - 15.05.2015

Shkup, 14 maj 2015 (MIA) - Jemi të gatshëm të punojmë për vendosjen e dialogut, ku do të shqyrtohen çështjet e rëndësishme për vendin, deklaroi sot kryeministri dhe lideri i VMRO-DPMNE-së Nikolla ...

Mbrëmë protesta për dorëheqje të gruevskit dhe të zaevit

Zhurnal - 15.05.2015

Shkup, 15 maj - Mbrëmë në Shkup është zhvilluar protest për herë të tetë. Pjesëmarrësit e protestës kanë kërkuar dorëheqjen e Qeverisë dhe kryemiistrit Nikolla Gruevski, përgjegjësi juridike dhe ...

Takimi i liderëve në Maqedoni pa rezultat konkret

DW - 15.05.2015

Liderët e katër partive më të mëdha politike në Maqedoni kanë përfunduar pa ndonjë rezultat konkret takimin e parë prej konflikteve në Kumanovë, të mbajtur me prezencën e ambasadorit të SHBA-ve dhe ...

Xhozef: Gruevski duhej që të jepte dorëheqje

Zhurnal - 15.05.2015

Uashington, 15 maj- Analisti amerikan Eduard Xhozef mendon se kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski duhej që të jepte dorëheqje shumë kohë më herët, për shkak të humbjes së besimit.

Më 17 maj e tërë Maqedonia në këmbë, Gruevski para kapitullimit!

Zhurnal - 15.05.2015

Shkup, 15 maj – Kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski është i vetmi politikan në botë që përdor mjete opozitare kur është në pushtet. Partia e tij VMRO-DPMNE-ja për të ulur sado pak ...

Gruevski nuk i kupton fjalët turp dhe moral, zihet ngushtë nga gazetarët?!(video)

Zhurnal - 15.05.2015

Shkup, 15 maj -Kryeminsitri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski asnjëher në jetë nuk do të jep dorëheqje nga posti i qeverisë. Ngjarjet e fundit në Kumanovë ku u vranë 8 policë të njësiteve speciale dhe ...

Protesta në Maqedoni, kërkohet dorëheqja e Gruevskit dhe e Zaevit

LajmiFundit - 15.05.2015

Mbrëmë në Shkup është zhvilluar protestë antiqeveritare për herë të tetë. Pjesëmarrësit e protestës, siç transmeton Zhurnal, kanë kërkuar dorëheqjen e Qeverisë dhe kryeministrit Nikolla Gruevski, ...

Beleli: gruevski e di se do ta izolojmë nëse nuk e zgjidh shpejtë krizën politike

Zhurnal - 15.05.2015

Shkup, 15 maj- Ambasadori i Italisë në Maqedoni Masimo Beleli tregon se e kanë porositur Nikolla Gruevskin që në mënyrë të shpejtë të gjej zgjidhjen e krizës politike në vend.

Ambasadori i Italisë: Gruevski e di se do ta izolojmë nëse nuk e zgjidh shpejt krizën

Lajm - 15.05.2015

Ambasadori i Italisë në Maqedoni Masimo Beleli tregon se e kanë porositur Nikolla Gruevskin që në mënyrë të shpejtë të gjej zgjidhjen e krizës politike në vend.

Analistët: Maqedonia drejt qeverisë teknike dhe me kryeministër të ri

Zhurnal - 15.05.2015

Shkup, 15 maj – Katër liderët e partive më të mëdha në Maqedoni të hënën më 19 maj do të mbajnë edhe një raund të bisedimeve për të analizuar ngjarjet në vend dhe për të gjetur zgjidhje për të dalur ...

Ambasadori i Italisë: Gruevski e di se do ta izolojmë nëse nuk e zgjidh shpejt krizën

Almakos - 15.05.2015

Ambasadori i Italisë në Maqedoni Masimo Beleli tregon se e kanë porositur Nikolla Gruevskin që në mënyrë të shpejtë të gjej zgjidhjen e krizës politike në vend.

Ambasadori i Italisë në Maqedoni: Nikolla Gruevski e di që do ta izolojmë

Lajmi.net - 15.05.2015

Ambasadori i Italisë në Maqedoni, Ernesto Massimo Beleli, ka deklaruar se e kanë porositur Nikolla Gruevskin që në mënyrë të shpejtë të gjej zgjidhjen e krizës politike në vend.

Gruevski e di se rrezikon izolim diplomatik nëse nuk zgjidh krizën

Ina - 15.05.2015

Ambasadori italian në Shkup, Massimo Bellelli bashkë me diplomatët e tjerë evroperëndimor kanë porositur kryeministrin Nikolla Gruevskin që në mënyrë të shpejtë të gjej zgjidhjen e krizës politike në ...

Ambasadori italian kërcënon Gruevskin me izolim, nëse nuk merr masa

Lajmi.net - 15.05.2015

Ambasadori i Italisë në Maqedoni, Massimo Bellelli, tregon se e kanë porositur kryeministrin e Maqedonisë, Nikolla Gruevskin, që në mënyrë të shpejtë të gjej zgjidhjen e krizës politike në vend.

Ambasadori italian-Gruevskit: Gjej zgjidhje ndryshe do të të bllokojmë

Albeu.com - 15.05.2015

A​mbasadori i Italisë në Shkup Ernesto Massimo Beleli rrëfen se e kanë porositur kryeministrin e vendit Nikolla Gruevski që të gjejë sa më shpejt një zgjidhje për krizën politike që ka bllokuar ...

“Gruevski rrezikon izolim diplomatik”

Top Channel - 15.05.2015

Ambasadori i Italisë në Maqedoni, Massimo Belelli, pohon se ka porositur kryeministrin Nikolla Gruevskin që në mënyrë të shpejtë të gjejë zgjidhjen e krizës politike në ...

Shkup, ambasadori italian: Gruevski rrezikon izolim diplomatik!

LajmiFundit - 15.05.2015

Ambasadori i Italisë në Maqedoni, Masimo Beleli, thotë se është porositur Nikolla Gruevski që në mënyrë të shpejtë të gjej zgjidhjen e krizës politike në vend.

Gazetari pyet Gruevskin: E di kuptimin e fjalës turp dhe moral? (VIDEO)

Albeu.com - 15.05.2015

"A e dini kuptimin e fjalës turp, dinjitet e moral ?" Kjo është pyetja e guximshme që një gazetar maqedonas i bëri kreyministrit të tij Nikolla Gruevski , i cili i dha një përgjigje amatore.

Gazetari pyet Gruevskin: E di kuptimin e fjalës turp dhe moral? (VIDEO)

Almakos - 15.05.2015

"A e dini kuptimin e fjalës turp, dinjitet e moral?" Kjo është pyetja e guximshme që një gazetar maqedonas i bëri kreyministrit të tij Nikolla Gruevski, i cili i dha një përgjigje amatore.

Gazetari: E di kuptimin e fjalëve turp, dinjitet dhe moral? Ja përgjigjja e Gruevskit

Lajm - 15.05.2015

Kryeminisitri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski nuk do të japë dorëheqje nga posti i qeverisë. Ngjarjet e fundit në Kumanovë ku u vranë 8 policë të njësiteve speciale dhe më shumë se 30 të tjerë u ...

Kryeministër ku e ke Mercedes-in e ri?! (VIDEO)

Lajm - 15.05.2015

Dje në takimin e liderëve kryeministri ka shkuar me veturë të tipit Mercedes, por jo me shumë të përfolurin Mercedes prej 600 mijë eurove, raporton “Lajmpress”.

Zaev: Nuk ishte vetëm “Urko”, Gruevski e Mijalkov kishin shumë “banditë”

Almakos - 15.05.2015

Në vazhdim të konferencës, Zaev ka folur për mënyrën se si truprojat dhe personat e sigurimit shtetëror kanë keqpërdorur pozitën e tyre për të keqtrajtuar personat me të cilët kishin ndonjë armiqësi.

Zaev: Urko ka rrahur 20 pjesëtar të njësitit “Vollci”

Lajm - 15.05.2015

Urko ka komanduar me forca policore me dijen e Gruevskit dhe Jankullovskës. Urko ka rrahur rëndë 20 pjesëtar të njësitit “Vollci”, kështu ka thënë sot Zoran Zaev gjatë publikimit të bombës së 32-të, ...

Zaev: Do të flemë para qeverisë deri në tërheqjen e Gruevskit (Video)

Lajm - 15.05.2015

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev në pres konferencën e sotme bëri të ditur se protesta e 17 majit nuk do të përfundojë vetëm për një ditë, por do të zgjasë deri në rënien e Gruevskit.

Zaev: Gruevski po mban në burg njerëz të pafajshëm

Zhurnal - 15.05.2015

Shkup, 15 maj- Të ndalet Gruevski që përmes megafonave media të gënjej se opozita po përgatit ndonjë dhunë. Asnjë lloj dhune nuk po përgatit opozita, theksoi lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, transmeton ...

Zaev: Do të flemë para qeverisë deri në tërheqjen e Gruevskit

Almakos - 15.05.2015

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev në pres konferencën e sotme bëri të ditur se protesta e 17 majit nuk do të përfundojë vetëm për një ditë, por do të zgjasë deri në rënien e Gruevskit.

Zaev: Kemi marr vendim të qëndrojmë në protestë derisa nuk dorëhiqet Gruevski

Portalb - 15.05.2015

Lajme lidhur me temën Si do të organizohen dhe kush do të merr pjesë në protesta të dielën? Kallëzim penal për 18 pjesëmarrës në protestat para Qeverisë OJQ janë bashkuar në thirrjen për protesta të ...

Zaev: Rreth 4.600 protestues Do të flenë para qeverisë

Zhurnal - 15.05.2015

Shkup, 15 maj- Lideri i LSDM-së opozitare, Zoran Zaev të premten paralajmëroi se disa mijëra qytetar janë të përgatitur që të qëndrojnë para qeverisë pas përfundimit të protestës së opozitës të ...

Zaev: Në protesta deri në largimin e Gruevskit

Albeu.com - 15.05.2015

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev apeloi te të gjithë qytetarët që protestat e të dielës të jenë të qeta duke shtuar se janë marrë të gjitha masat që çdo gjë të jetë nën kontroll.

Zaev: 4.600 protestuesë do të flenë para qeverisë

Albeu.com - 15.05.2015

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev paralajmëroi se disa mijëra qytetarë janë të përgatitur të qëndrojnë para qeverisë pas përfundimit të protestës së opozitës të paralajmëruar për këtë të dielë, përderisa ...

Zaevit i kthehet pasaporta, takim me gruevskin në Bruksel

Zhurnal - 15.05.2015

Shkup, 15 maj - Ministria e punëvë të brendshme të Maqedonisë ia ka kthyer pas pasaportën kryetarit të opozitës maqedonase Zoran Zaev, të cilit iu kishte konfiskuar më parë pasaporta me arsyetimin që ...

Të martën në Bruksel takohen Zaevi dhe Gruevski, pa liderët shqiptarë

Almakos - 15.05.2015

I kthehet pasaporta liderit të LSDM-së Zoran Zaev, sepse ai dhe Nikolla Gruevski të martën dielën do të shkojnë në Parlamentin Evropian në Strasburg, ku ata do të takohen me deputetët evropian me ...

Protesta në Maqedoni, kërkohet dorëheqja e Gruevskit dhe e Zaevit

Koha.net - 15.05.2015

Shkup, 15 maj - Mbrëmë në Shkup është zhvilluar protestë antiqeveritare për herë të tetë. Pjesëmarrësit e protestës, siç transmeton Zhurnal, kanë kërkuar dorëheqjen e Qeverisë dhe kryeministrit ...

Gazetari pyet Gruevskin: E di kuptimin e fjalëve turp, dinjitet dhe moral? Ja përgjigjja e kryeministrit (VIDEO)

Panorama - 15.05.2015

“A e merrni vesh kuptimin e fjalës turp, dinjitet e moral?” Me këtë pyetje një gazetar i është drejtuar kryeministrit të Maqedonisë, Nikolla Gruevski, prej të cilit sigurisht që nuk ka marrë ndonjë ...

Gazetari pyet Gruevskin: E di kuptimin e fjalëve turp, dinjitet dhe moral? Ja përgjigjja e kryeministrit

BalkanWeb - 15.05.2015

MAQEDONI- Kryeminisitri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski nuk do të japë dorëheqje nga posti i qeverisë. Ngjarjet e fundit në Kumanovë ku u vranë 8 policë të njësiteve speciale dhe më shumë se 30 të ...

Ambasadori i Italisë në Shkup: Gruevski e di se do ta izolojmë nëse nuk e zgjidh shpejt krizën

Botasot - 15.05.2015

Ambasadori i Italisë në Maqedoni, Masimo Beleli, thotë se është porositur Nikolla Gruevski që në mënyrë të shpejtë të gjej zgjidhjen e krizës politike në vend.

Gazetari pyet Gruevskin: A e dini kuptimin e fjalës turp dhe moral? (Video)

Botasot - 15.05.2015

"A e dini kuptimin e fjalës turp, dinjitet e moral?" Kjo është pyetja e guximshme që një gazetar maqedonas i bëri kryeministrit të tij, Nikolla Gruevski, i cili i dha një përgjigje amatore.

Gazetari pyet Gruevskin: E di kuptimin e fjalëve turp dhe dinjitet?

Mapo - 15.05.2015

Gazetari pyet Gruevskin: E di kuptimin e fjalëve turp dhe dinjitet? Postuar më: 15 Maj 2015 15:18 Kryeministri maqedonas nuk do të japë dorëheqjen pavarësisht ngjarjeve që tronditën Kumanovën dhe jo ...

Zaev: Rreth 4.600 protestues do të flenë para qeverisë

Botasot - 15.05.2015

Lideri i LSDM-së opozitare, Zoran Zaev të premten paralajmëroi se disa mijëra qytetar janë të përgatitur që të qëndrojnë para qeverisë pas përfundimit të protestës së opozitës të caktuar për këtë të ...

Italia: Shkupi rrezikon izolim diplomatik, këtë ia bëmë të qartë Gruevskit

Panorama - 15.05.2015

Ambasadori italian në Shkup, Massimo Bellelli bashkë me diplomatët e tjerë evroperëndimor kanë porositur kryeministrin Nikolla Gruevskin që në mënyrë të shpejtë të gjej zgjidhjen e krizës politike në ...

Zaevit i kthehet pasaporta, takim me Gruevskin në Bruksel

Botasot - 15.05.2015

Ministria e punëvë të brendshme të Maqedonisë ia ka kthyer pas pasaportën kryetarit të opozitës maqedonase Zoran Zaev, të cilit iu kishte konfiskuar më parë pasaporta me arsyetimin që ai mos të ...

Gazetari pyet Gruevskin: E di kuptimin e fjalëve turp, dinjitet dhe moral?

Gazeta Dita - 15.05.2015

“A e merrni vesh kuptimin e fjalës turp, dinjitet e moral?” Me këtë pyetje një gazetar i është drejtuar kryeministrit të Maqedonisë, Nikolla Gruevski, prej të cilit sigurisht që nuk ka marrë ndonjë ...

Analistët: Maqedonia drejt qeverisë teknike dhe me kryeministër të ri

Tetova Sot - 15.05.2015

Katër liderët e partive më të mëdha në Maqedoni të hënën më 19 maj do të mbajnë edhe një raund të bisedimeve për të analizuar ngjarjet në vend dhe për të gjetur zgjidhje për të dalur nga kriza e ...

Gazetari pyet Gruevskin: E di kuptimin e fjalëve turp, dinjitet dhe moral? Ja përgjigjja e kryeministrit

Tetova Sot - 15.05.2015

Kryeminisitri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski nuk do të japë dorëheqje nga posti i qeverisë. Ngjarjet e fundit në Kumanovë ku u vranë 8 policë të njësiteve speciale dhe më shumë se 30 të tjerë u ...

Zaev: Urko ka rrahur 20 forca speciale “Ujqërit” (VIDEO)

Tetova Sot - 15.05.2015

Kemi të bëjmë me njerëz në përgjegjshëm në pushtetin e Nikolla Gruevski dhe në shërbimet e sigurisë. Urko urdhëroi forcat policore me njohuritë e Gruevski dhe Jankullovskës.

Zaev: Gruevski punon në skenare të fshehta (VIDEO)

Tetova Sot - 15.05.2015

Gruevski të ndalet duke gënjyer nëpërmjet megafonët e mediave se gjoja opozita përgatit ndonjë dhunë.Asnjë dhumë nuk ka pregaditur opozita, tha lideri i LSDM-së, Zoran Zaevi, njofton TetovaSot.

Gazetari ‘gozhdon’ Gruevksin: E njihni kuptimin e fjalëve turp, dinjitet e moral?

Gazeta Tema - 15.05.2015

“ Edhe pas publikimit të ‘bombave’ të shumta të Zaevit ju vazhdoni të qëndroni në krye të qeverisë! E kuptoni ju domethënien e fjalëve turp, dinjitet e moral! Një politikan normal në një shtet normal ...

Zaev: Protesta para qeverisë deri në dorëheqjen e Gruevskit (VIDEO)

Tetova Sot - 15.05.2015

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaevi ka bërë thirrje deri tek të gjithë qytetarët e Maqedonisë që marrin pjesë në protestën paqësore që do mbahet të dielën, që sipas tij protestat do të vazhdojnë para ...

Zaev: Do të flemë para qeverisë deri në tërheqjen e Gruevskit

Shkupi24 - 15.05.2015

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev në pres konferencën e sotme bëri të ditur se protesta e 17 majit nuk do të përfundojë vetëm për një ditë, por do të zgjasë deri në rënien e Gruevskit.

Zaev: 4600 aktivistë janë të gatshëm të flejnë para qeverisë, deri në dorëheqjen e Gruevskit

Tetova Sot - 15.05.2015

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaevi në pres konferencën e sotme paralajmëroi se protesta të dielën do të jet më e madhja që është mbajtur ndonjëherë, dhe se 4600 aktivistë janë të gatshëm edhe të flejnë ...

Të martën në Bruksel takohen Zaevi dhe Gruevski, pa liderët shqiptarë

Tetova Sot - 15.05.2015

I kthehet pasaporta liderit të LSDM-së Zoran Zaev, sepse ai dhe Nikolla Gruevski të martën dielën do të shkojnë në Parlamentin Evropian në Strasburg, ku ata do të takohen me deputetët evropian me ...

Zaevit i kthehet pasaporta, takim me Gruevskin në Bruksel

Shkupi24 - 15.05.2015

Ministria e punëvë të brendshme të Maqedonisë ia ka kthyer pas pasaportën kryetarit të opozitës maqedonase Zoran Zaev, të cilit iu kishte konfiskuar më parë pasaporta me arsyetimin që ai mos të ...

Ambasadori i Italisë: Gruevski e di se do ta izolojmë nëse nuk e zgjidh shpejt krizën

Shprehja - 15.05.2015

A​mbasadori i Italisë në Maqedoni Masimo Beleli tregon se e kanë porositur Nikolla Gruevskin që në mënyrë të shpejtë të gjej zgjidhjen e krizës politike në vend.

BE-SHBA rrisin presionin për dorëheqjen e Gruevskit, thellohen skandalet e kryeministrit, kërkoi makinë 600 mijë euro, ...

SOT - 14.05.2015

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian kanë shtuar presionin për dorëheqjen e Kryeministrit të Maqedonisë, Nikolla Gruevski. Pas rënies së gjysmës së qeverisë, faktori ndërkombëtar ...

Protesta masive në Shkup, qytetarët: Dorëheqja e tre ministrave nuk mjafton

LajmiFundit - 14.05.2015

Qytetarët e Maqedonisë nuk janë mjaftuar me dorëheqjen e 3 ministrave dhe shefit të Shërbimit Sekret. Ata dolën sërish në protestë në rrugët e Shkupit, një ritual i përditshëm ky, ku kërkuan ...

Vijojnë protestat në Shkup, sot takimi i katër liderëve

Shqipmedia - 14.05.2015

Qytetarët e Maqedonisë nuk janë mjaftuar me dorëheqjen e 3 ministrave dhe shefit të Shërbimit Sekret. Ata dolën sërish në protestë në rrugët e Shkupit, një ritual i përditshëm ky, ku kërkuan ...

Gruevski dhe Ahmeti për formimin e një grupi punues, Zaevi qeveri kalimtare (VIDEO)

Lajm - 14.05.2015

Pas një pushimi të shkurtër, bisedimet vazhdojnë, por liderët e partive mbeten në pozicionet e tyre. Lideri i BDI-së Ali Ahmeti propozoi formimin e një grupi punues për të zgjidhur krizën politike në ...

Gruevski ofron grupe punuese, Zaev kërkon qeveri kalimtare

Zhurnal - 14.05.2015

Shkup, 14 maj – Pas pauzës së shkurtër, bisedimet kanë vazhduar por liderët partiak mbeten në pozicionet e tyre, raporton Zhurnal. Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka propozuar formimin e grupeve punuese ...

Zaev: Vetëm dorëheqje dhe Qeveri kalimtare

Lajm - 14.05.2015

Takimi ka qenë tentim për të vënë kornizë për dialog politik. Por nuk, u dakorduam., ka theksuar Zaev, transmeton “Lajmpress”. Takimi do të vazhdojë të hënën.

Përfundoi takimi i liderëve, nuk arrihet marrëveshje konkrete

Lajmi.net - 14.05.2015

(E plotësuar)Liderët e katër partive kryesore në Maqedoni kanë përfunduar takimin e përbashkët, i cili u mbajt në ambientet e presidencës dhe u ndërmjetësua nga ndërkombëtarët.

Zaev: Vetëm dorëheqje dhe Qeveri kalimtare

Almakos - 14.05.2015

Takimi ka qenë tentim për të vënë kornizë për dialog politik. Por nuk, u dakorduam., ka theksuar Zaev, transmeton “Lajmpress”. Takimi do të vazhdojë të hënën.

Shkup: Takimi i liderëve përfundon pa epilog

Evropaelire - 14.05.2015

Takimi i parë i liderëve të katër partive politike në Maqedoni ka përfunduar pa ndonjë epilog konkret për zgjidhjen e krizës së rëndë politike në të cilën ndodhet Maqedonia, e cila së fundi u ...

Gruevski: gjithçka mund të bëjmë, por unë mbetem kryeministër

Zhurnal - 14.05.2015

Shkup, 14 maj - Jemi të gatshëm të punojmë për vendosjen e dialogut, ku do të shqyrtohen çështjet e rëndësishme për vendin, deklaroi sot kryeministri dhe lideri i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski pas ...

Gruevski pas takimit me liderët: Nuk jap dorëheqje

Almakos - 14.05.2015

Pas takimit të liderëve, lideri i VMRO-DPMNE dhe kryeministri Nikolla Gruevski tha për media se kanë biseduar dhe kanë rënë dakord që të mos ketë protesta të dhunshme, transmetojnë mediat në Maqedoni.

Gruevski: Nuk jap dorëheqje

Albeu.com - 14.05.2015

Pas takimit të liderëve të partive kryesore në Maqedoni, lideri i VMRO-së dhe kryeministri Nikola Gruevski ka thënë se nuk do të japë dorëheqje. Gruevski ka thënë për mediat se nuk mund të japë ...

Përfundon takimi i liderëve, nuk ka marrëveshje konkrete

Shqipmedia - 14.05.2015

Liderët e katër partive kryesore në Maqedoni kanë përfunduar takimin e përbashkët, pa ndonjë marrëveshje konkrete por vetëm me miratimin e një Deklarate të përbashkët përmes së cilës nënvizohet ...

Gruevski: Nuk e kam ndërmend të jap dorëheqje (VIDEO)

Portalb - 14.05.2015

Lajme lidhur me temën Liderët partiak me deklaratë të përbashkët: Dialogu do të vazhdon për të mirën e qytetarëve Propozime për akuzë kundër 12 pjesëmarrësve në protestat para Qeverisë VMRO DPMNE ...

​Gruevski: Nuk jap dorëheqje

Botasot - 14.05.2015

Pas takimit të liderëve, lideri i VMRO-DPMNE dhe kryeministri Nikolla Gruevski tha për media se kanë biseduar dhe kanë rënë dakord që të mos ketë protesta të dhunshme, transmetojnë mediat në Maqedoni.

Liderët miren veshtë që në protesta të mos ketë dhunë, pozicionet tjera nuk ndryshojnë

Yll Press - 14.05.2015

Ai pohoj se pika për të cilën janë marrë veshë është që gjatë protestave të cilat do të organizohen, të mos ketë dhunë. Dialogu ndërmjet liderëve të partive kryesore në Maqedoni solli një marrëveshje ...

Gruevski pas takimit me liderët: Nuk jap dorëheqje

Koha.net - 14.05.2015

Pas takimit të liderëve, lideri i VMRO-DPMNE dhe kryeministri Nikolla Gruevski tha për media se kanë biseduar dhe kanë rënë dakord që të mos ketë protesta të dhunshme, transmetojnë mediat në Maqedoni.

Gruevski pas takimit me liderët: Nuk jap dorëheqje

BalkanWeb - 14.05.2015

MAQEDONI- Pas takimit të liderëve të partive më të mëdha të Maqedonisë, lideri i VMRO-DPMNE dhe njëherësh kryeministri i vendit, Nikolla Gruevski, tha për mediat se kanë biseduar dhe kanë rënë dakord ...

Gruevski: Nuk e kam ndërmend të jap dorëheqje (VIDEO)

Yll Press - 14.05.2015

Gruevski nuk deshi të vazhdojë për t’iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve dhe ai është larguar. Pas takimit të liderëve, lideri i VMRO-DPMNE dhe kryeministri Nikolla Gruevski tha për media se kanë ...

Përgjimet në Maqedoni: Mercedesi dhe Gruevski

InfoGlobi - 14.05.2015

Mercedesi i shtrenjtë, i cili u diskutua në publikimin e bisedave të përgjuara mes ish-ministrit të Punëve të Brendshme, Gordana Jankulloska dhe kryeministrit Nikola Gruevski është shitur në vitin ...

Përgjimet për Mercedesin 600 mijë eurosh të Gruevskit

Durres Lajm - 14.05.2015

Mercedesi i shtrenjtë aq shumë i përfolur i kryeministrit të Maqedonisë Nikola Gruevski, është shitur në vitin 2012. Sipas publikimit të disa bisedave të përgjuara mes ish-ministres së Brendshme ...

Gruevski dhe Ahmeti kërkojnë formimin e një grupi punues, Zaevi kërkon qeveri kalimtare (VIDEO)

Tetova Sot - 14.05.2015

Pas një pushimi të shkurtër, bisedimet vazhdojnë, por liderët e partive mbeten në pozicionet e tyre. Lideri i BDI-së Ali Ahmeti propozoi formimin e një grupi punues për të zgjidhur krizën politike në ...

Perfundon takimi i lidereve,nuk ka marveshje konkrete

Shkupi24 - 14.05.2015

Liderët e katër partive kryesore në Maqedoni kanë përfunduar takimin e përbashkët. Ata janë ndarë pa ndonjë marrëveshje konkrete por vetëm me miratimin e një Deklarate të përbashkët përmes së cilës ...

Zaev: Vetëm dorëheqje dhe qeveri kalimtare (VIDEO)

Tetova Sot - 14.05.2015

Takimi i liderëve në klubin e deputetëve ka përfunduar. Në një deklaratë për shtyp, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev tha se takimi ishte një përpjekje për të vënë në kornizë dialogun politik, transmeton ...

Gruevski: Nuk e kam ndërmend të japë dorëheqje (VIDEO)

Tetova Sot - 14.05.2015

Pas takimit të liderëve, lideri i VMRO-DPMNE dhe kryeministri Nikolla Gruevski tha për media se kanë biseduar dhe kanë rënë dakord që të mos ketë protesta të dhunshme, transmeton TetovaSot.

Zaev: Vetëm dorëheqje dhe qeveri kalimtare (VIDEO)

Shkupi24 - 14.05.2015

Takimi i liderëve në klubin e deputetëve ka përfunduar. Në një deklaratë për shtyp, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev tha se takimi ishte një përpjekje për të vënë në kornizë dialogun politik, transmeton ...

Sërish të hënën takohen Gruevski, Zaevi, Ahmeti dhe Thaçi

Tetova Sot - 14.05.2015

Takimi i liderëve nuk dha rezulltat, por liderët e katër partive kryesore në Maqedoni ranë dakord të hënën për të mbajtur një takim tjetër i cili do të kishin gjetur një zgjidhje nga dalja nga kriza ...

Liderët në Maqedoni përkrahin protestat, jo dhunën

InfoGlobi - 14.05.2015

Liderët e katër partive politike në Maqedoni, shqiptare dhe maqedonase, pas takimit në të cilin diskutuan zhvillimet e fundit në Kumanovë kanë dalur me Deklaratën e përbashkët përmes të cilës ata ...

Maqedoni/ Asnjë rezultat nga takimi i liderëve. Gruevski: Nuk jap dorëheqje

Gazeta Tema - 14.05.2015

Liderët e katër partive kryesore në Maqedoni kanë përfunduar takimin e përbashkët. Ata janë ndarë pa ndonjë marrëveshje konkrete, por vetëm me miratimin e një Deklarate të Përbashkët përmes së cilës ...

Gruevski:  S'do ta jap dorëheqjen  S'do ketë as protesta të dhunshme

Shqiptarja - 14.05.2015

Pas takimit të liderëve, lideri i VMRO-DPMNE dhe kryeministri Nikolla Gruevski tha për media se kanë biseduar dhe kanë rënë dakord që të mos ketë protesta të dhunshme, shkruajnë mediat në Maqedoni.

Shkup: Takimi i liderëve përfundon pa epilog

InfoGlobi - 14.05.2015

T akimi i parë i liderëve të katër partive politike në Maqedoni ka përfunduar pa ndonjë epilog konkret për zgjidhjen e krizës së rëndë politike në të cilën ndodhet Maqedonia, e cila së fundi u ...

Zaev: Vetëm dorëheqje dhe Qeveri kalimtare

Shprehja - 14.05.2015

Takimi ka qenë tentim për të vënë kornizë për dialog politik. Por nuk, u dakorduam., ka theksuar Zaev, transmeton “Lajmpress”. Takimi do të vazhdojë të hënën.

Gruevski: Nuk e kam ndërmend të jap dorëheqje (VIDEO)

Shprehja - 14.05.2015

Pas takimit të liderëve, lideri i VMRO-DPMNE dhe kryeministri Nikolla Gruevski tha për media se kanë biseduar dhe kanë rënë dakord që të mos ketë protesta të dhunshme.

Gruevski: Nuk e kam ndërmend të jap dorëheqje

Kosova Live - 14.05.2015

Ka përfunduar para pak çastesh takimi i liderëve të Maqedonisë, ku ishin të pranishëm kryeministri Nikolla Gruevski dhe kryetarët e tri partive më të mëdha në vend, Zoran Zaev, Ali Ahmeti dhe Menduh ...

Dorëhiqen njerëzit më të afërt të Gruevskit, ikin 3 ministra dhe kreu i Shërbimeve Sekrete

Top Channel - 13.05.2015

Njerëzit më të afërt të Kryeministrit të Maqedonisë, Nikolla Gruevski, dhanë dorëheqjen mbrëmjen e së martës. Tre prej tyre kanë qenë edhe personazhet më të akuzuar nga denoncimi i skandalit të ...

Zaevi u takua me ambasadorët

Idividi - 13.05.2015

Shkup, 12 maj 2015 (MIA) - Lideri i LSDM-së Zoran Zaev në takimin e sotëm me ambasadorët e Gjermanisë, Francës, Italisë, SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe BE-së në selinë e partisë shprehu brengosjen ...

Sot në ora 18:00 do të kërkohet dorëheqje e gruevskit

Zhurnal - 13.05.2015

Shkup, 13 maj- Sot në fillim prej ora 18:00 qytetarët do të mblidhen para qeverisë kundër saj dhe me kërkesë të dorëheqjes së tërë qeverisë, transmeton zhurnal.mk “Me zë dhe në mënyrë të vendosur ...

Qeveria 9 vjeçare E Gruevskit para “shpartallimit”!

Zhurnal - 13.05.2015

Shkup, 13 maj – VMRO-DPMNE-ja filloi ti numërojë ditët e saj të fundit në pushtet. Kryeministri Nikolla Gruevski mbrëmë pranoi tre dorëheqjet e para edhe atë të dy ministrave më të përfolur në bombat ...

Nënkryetari i PE Lambsdorff: Gruevski duhet patjetër të largohet!

Lajm - 13.05.2015

Nënkryetari i Parlamentit Evropian Alexander Graf Lambsdorff me një deklaratë zyrtare ka kërkuar nga kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski që të japë dorëheqje dhe me këtë të kontribuojë për ...

Mbi 300 mijë protestues sonte do të kërkojnë dorëheqjen e gruevskit!

Zhurnal - 13.05.2015

Shkup, 13 maj – Mbi 300 mijë qytetarë do të dalin në protesta kundër kryeministrit Nikolla Gruevski – e gjithë Maqedonia në këmbë. Sipas portalit sky.mk në Maqedoni do të ndodhin demonstratat më të ...

Milçin: zaevi ishte në të drejt, “bombat” nuk ishin të montuara

Zhurnal - 13.05.2015

Shkup, 13 maj- Ndaj dorëheqjeve të tri personave më të afërt të Nikolla Gruevskit, reagoi edhe Vladimir Milcin, transmeton zhurnal.mk “Cfarë mbrëmje. Tri persona nga rrethi më i ngushtë i Gruevskit ...

"Gruevski ik", sot mbi 300 mijë qytetarë në protestë

Albeu.com - 13.05.2015

Mbi 300 mijë qytetarë do të dalin në protesta kundër kryeministrit Nikolla Gruevski . E gjithë Maqedonia në këmbë. Sipas portalit "sky.mk", kjo do të jetë demonstrata më e madhe në historinë e këtij ...

Gruevski e ka lutur zaevin për koalicion të zgjeruar

Zhurnal - 13.05.2015

Shkup, 13 maj- Me ndërmjetësimin e faktorit ndërkombëtar, kryeministri Nikolla Gruevski ka iniciuar formimin e qeverisë me një koalicion të zgjeruar, në krye të së cilës do të ishte ai.

Gruevski e ka lutur Zaevin për koalicion të zgjeruar

Lajm - 13.05.2015

Me ndërmjetësimin e faktorit ndërkombëtar, kryeministri Nikolla Gruevski ka iniciuar formimin e qeverisë me një koalicion të zgjeruar, në krye të së cilës do të ishte ai.

Gruevski ik! 300 mijë qytetarë protestojnë sot në Maqedoni

SOT - 13.05.2015

Pasditen e sotme pritet që të protestojnë rreth 300 mijë qytetarë kundër kryeministrit Nikolla Gruevski. Pas ngjarjeve në Kumanovë, pas deklaratave të Zoran Zaev duket që e gjithë Maqedonia do të ...

Gruevski ka lutur për koalicion të gjerë, Zaev nuk ka pranuar

Almakos - 13.05.2015

Me ndërmjetësimin e përfaqësuesve ndërkombëtarë, kryeministri Nikolla Gruevski ka iniciuar formimin e koalicionit të gjerë, në krye të së cilës do të ishte ai.

Gruevski i ofrohet Zevit për krijimin e një qeverie gjithëpërfshirëse

Lajmi.net - 13.05.2015

Kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski, me ndërmjetësimin e përfaqësuesve ndërkombëtarë, ka iniciuar formimin e një qeverie të koalicionit të gjerë, në krye të së cilës do të ishte ai.

Zaev:Dorëheqjet dëshmuan autenticitetin e bombave

Lajm - 13.05.2015

Dorëheqjet dëshmuan se prezantimet tona janë të vërteta. Por, nuk është koha për triumfalizëm, dorëheqja e Gruevskit është e domosdoshme, kështu tha Zaev, raporton ...

Maqedoni, Gruevski kërkon koalicion të gjerë, Zaevi e refuzon

LajmiFundit - 13.05.2015

Kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski, me ndërmjetësimin e përfaqësuesve ndërkombëtarë, ka iniciuar formimin e një qeverie të koalicionit të gjerë, në krye të së cilës do të ishte ai.

Zaev:Dorëheqjet dëshmuan autenticitetin e bombave

Almakos - 13.05.2015

Dorëheqjet dëshmuan se prezantimet tona janë të vërteta. Por, nuk është koha për triumfalizëm, dorëheqja e Gruevskit është e domosdoshme, kështu tha ...

Zaev: Gruevski kërkon vetur luksoze, 600 mijë euro

Lajm - 13.05.2015

Gruevski qëndron pas cdo skandali në Maqedoni. Ai kujdeset vetëm për interest personale. Ai ka shkuar aq largë, saqë nuk i kanë mjaftuar tokat në “Vodno”, thotë Zaev.

Gruevski blenë 600 mijë euro merecedes Me para të qytetarëve

Zhurnal - 13.05.2015

Shkup, 13 maj - Në një bisedë telefonike të kryeministrit, Nikolla Gruevski dhe ish ministres së brendshme, Gordana Jankullovska ndëgjohet se si bëhet blerja e një veture MERCEDES që kushton 600 mijë ...

Zaev: kthehemi në Parlament, kur të largohet Gruevski

Zhurnal - 13.05.2015

Shkup, 13 maj - Lideri i LSDM-së Zoran Zaev bëri të ditur se pas gjithë kësaj që ndodhi partia e tij nuk do të kthehet në Parlament. Ai tha se në Parlament, LSDM-ja do të kthehet vetëm pasi ...

Zaev: Gruevski ka blerë Benz rreth 600 mijë euro

LajmiFundit - 13.05.2015

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev publikoi një tjetër skandal ku përfshihet kryeministri Gruevski. Nga bisedat telefonike të publikuara në bombën e 31të të opozitës, dëshmohet se Gruevski me paratë e ...

Zaev: Gruevski bleu Mercedes 600 mijë euro

Albeu.com - 13.05.2015

Lideri i LSDM-së,Zoran Zaev zbuloi gjatë "bombës" së sotme se, kryeministri Nikola Gruevski ka blerë një Mercedes me vlerë 600.000 euro me paratë e taksapaguesve.

Zaev publikon përgjime tronditëse për Gruevskin: Ka blerë mercedes 600 mijë euro me lekët e taksapaguesve

SOT - 13.05.2015

Lideri i LSDM, Zoran Zaev, zbuloi se Nikola Gruevski ka blerë një Mercedes me vlerë 600.000 € me paratë e taksapaguesve. Gruevski ka porositur veturë luksoze Mercedes, ku të gjithë qytetarët kanë ...

Zaev: Në parlament kthehemi pas dorëheqjes së Gruevskit

Lajm - 13.05.2015

Në konferencën për shtyp kreu i LSDM-së, Zoran Zaev u tha gazetarëve se qytetarët e dinë pse opozita është jashtë parlamentit. “Ky parlament është i paligjshëm, opozita do të kthehet në parlament pas ...

Zaev: Gruevski-Jankulloska, “Mercedesi” mbas të ketë televizora

Lajm - 13.05.2015

Gruevski i kerkoj Jankullovskes per Mervedesin e famshem qe te jete me pajisje te plote , televizora, nxemje ulset ejt. Mercedesi sipas Zaevit kushton 575.000 Euro, kete shifer e konfirmon edhe ...

Protesta në Shkup: Gruevski diktator, të dorëhiqet (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.05.2015

Qytetarë të shumtë kanë nisur të protestojnë sërish, për të nëntën herë radhazi, në Shkup, kundër politikave që po ndjek kryeministri Nikola Gruevski .

Detaje për Mercedesin e Gruevskit të cilin e deshi edhe Ivo Sanader i Kroacisë

Portalb - 13.05.2015

Lajme lidhur me temën BOMBA 31: 600 milionë euro i dha populli për qejfin e Gruevskit (VIDEO) Urko: Lupus in Magnus est Nga erdhën gjurmët e kuqe në veturën e Mlladenovit? “Bomba” 30: Vdekja e ...

Vijojnë trazirat në Maqedoni, qytetarët në protestën e nëntë kundër Gruevskit, policia bllokon rrugën në mbrojtje të ...

SOT - 13.05.2015

Qytetarët filluan të mblidhen në afërsi të Qeverisë maqedonase për të protestuar kështu për të nëntën herë radhazi kundër pushtetit. Ata kanë kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Nikolla Gruevski.

Gruevski i ofroi LSDM-së poste në qeveri, Zaev nuk pranoi

Top Channel - 13.05.2015

Dorëheqjet e 3 ministrave të kabinetetit qeveritar në Maqedoni një natë më parë, duket se kanë qenë lëvizja e kryeministrit Gruevski për t’i hapur rrugën një qeverie me bazë të gjerë, pjesë e së ...

Detaje për Mercedesin e Gruevskit

Almakos - 13.05.2015

Mercedesi i shtrenjtë i cili u diskutua në publikimin e sotëm të bisedave të përgjuara mes ish-ministrit të punëve të brendshme, Gordana Jankulloska, dhe kryeministrit Nikola Gruevski, është shitur ...

Detaje për Mercedesin e Gruevskit të cilin e deshi edhe Ivo Sanader i Kroacisë

Albeu.com - 13.05.2015

Mercedesi i shtrenjtë i cili u diskutua në publikimin e sotëm të bisedave të përgjuara mes ish-ministrit të punëve të brendshme, Gordana Jankulloska, dhe kryeministrit Nikola Gruevski është shitur në ...

Nënkryetari i Parlamentit Evropian kërkon dorëheqjen e Gruevskit

Ora news - 13.05.2015

Nënkryetari i Parlamentit Evropian, Alexander Graf Lambsdorff i ka kërkuar kryeministrit Nikolla Gruevski që të jap dorëheqje. Ai në një prononcim zyrtar ka kërkuar që Gruevski të jap dorëheqje dhe ...

Nënkryetari i Parlamentit Evropian kërkon dorëheqjen e Gruevskit

Botasot - 13.05.2015

Nënkryetari i Parlamentit Evropian, Alexander Graf Lambsdorff i ka kërkuar kryeministrit Nikolla Gruevski që të jap dorëheqje. Ai në një prononcim zyrtar ka kërkuar që Gruevski të jap dorëheqje dhe ...

Nënkryetari i PE-së kërkon dorëheqjen e Gruevskit

Koha.net - 13.05.2015

Alexander Graf Lambsdorff, nënkryetari i Parlamentit Evropian, i ka kërkuar kryeministrit Nikolla Gruevski që të jap dorëheqje. Ai në një prononcim zyrtar ka kërkuar që Gruevski të japë dorëheqje dhe ...

Tensionet në Maqedoni, Nënkryetari i PE, Lambsdorff kërkon dorëheqjen e Gruevskit

BalkanWeb - 13.05.2015

MAQEDONI- Pas ngjarjeve në Kumanovë Nënkryetari i Parlamëentit Europian Alexandër Graf Lambsdorff kërkon dorëheqjen e Gruevskit. Lambsdorff thekson se Gruevski duhet të japë dorëheqjen dhe të ...

Qeveria 9 vjeçare e Gruevskit para “shpartallimit”!

Botasot - 13.05.2015

VMRO-DPMNE-ja filloi ti numërojë ditët e saj të fundit në pushtet. Kryeministri Nikolla Gruevski mbrëmë pranoi tre dorëheqjet e para edhe atë të dy ministrave më të përfolur në bombat e Zaevit, ...

Gruevski e ka lutur Zaevin për koalicion të zgjeruar

Botasot - 13.05.2015

Me ndërmjetësimin e faktorit ndërkombëtar, kryeministri Nikolla Gruevski ka iniciuar formimin e qeverisë me një koalicion të zgjeruar, në krye të së cilës do të ishte ai.

Gruevski lut për koalicion të gjerë, Zaevi e refuzon

Koha.net - 13.05.2015

Kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski, me ndërmjetësimin e përfaqësuesve ndërkombëtarë, ka iniciuar formimin e një qeverie të koalicionit të gjerë, në krye të së cilës do të ishte ai.

Policia bllokon rrugën para qeverisë (Foto)

Botasot - 13.05.2015

Qytetarët filluan të mblidhen në afërsi të qeverisë për të protestuar kështu për të nëntën radhë kundër pushtetit duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Nikolla Gruevski.

Zaev publikon përgjime që tregojnë se Gruevski bleu Mercedes 600 mijë euro

Mapo - 13.05.2015

Zaev publikon përgjime që tregojnë se Gruevski bleu Mercedes 600 mijë euro Postuar më: 13 Maj 2015 22:10 Gruevski i kërkoj Jankullovskes për Mercedesin e famshëm që të jetë me pajisje të plota, ...

Nënkryetari i Parlamentit Evropian kërkon dorëheqjen e Gruevskit

InfoGlobi - 13.05.2015

A do të luhet edhe akti i fundit i dramës post-Kumanovë në Maqedoni – qe qeveria e Nikola Gruevskit të bjerë si kullë prej letrash? Duke se përgjigja është “po”.

PE: Gruevski të dorëhiqet

Vision Plus - 13.05.2015

Pas aksionit të policisë në Kumanove ku u shënuan 22 viktima dhe skandalit të përgjimeve, zyrtar të lartë në Strasburg i kërkojnë kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski dorëheqjen.

Gruevski propozon koalicion me opozitën?

Tetova Sot - 13.05.2015

Me ndërmjetësimin e faktorit ndërkombëtar, kryeministri Nikolla Gruevski ka iniciuar formimin e qeverisë me një koalicion të zgjeruar, në krye të së cilës do të ishte ai.

Zaev: Dorëheqjet dëshmuan vërtetësinë e përgjimeve (VIDEO)

Tetova Sot - 13.05.2015

Çdo gjë që kemi diskutuar është konfirmuar, kjo është dëshmi e përgjimit dhe për vërtetësinë e bisedimeve. Kjo është dëshmi e bisedimeve e cila konfirmon të gjitha paligjshmërit dhe krimet e Nikolla ...

Zaev: Gruevski, tender miliona euro për firmën ELEM (VIDEO)

Tetova Sot - 13.05.2015

Në bombën e sotme Zaev, tha se Gruevski ka rregulluar tendera miliona euro për firmën ELEM. ...

Zaev: Gruevski-Jankulloska, “Mercedesi” mbas të ketë televizora

Tetova Sot - 13.05.2015

Gruevski i kerkoj Jankullovskes per Mervedesin e famshem qe te jete me pajisje te plote , televizora, nxemje ulset ejt. Mercesdi sipas Zaevit kushon 575.000 Euro.

Zaev: Në parlament kthehemi pas dorëheqjes së Gruevskit

Tetova Sot - 13.05.2015

Në konferencën për shtyp kreu i LSDM-së, Zoran Zaev u tha gazetarëve se qytetarët e dinë pse opozita është jashtë parlamentit. “Ky parlament është i paligjshëm, opozita do të kthehet në parlament pas ...

Zaev publikon bombën e radhës

Vision Plus - 13.05.2015

Lideri i opozitës maqedonase Zoran Zaev, vazhdon te publikoje te ashtuquajturat “bomba”, qe zbulojnë skandalet e qeverise Gruevski. Kreu i LSDM publikoi te tjera përgjime mes te cilave, edhe biseda ...

Jankulovska i dërgon dorëheqjen Fevzos

Gazeta Tema - 13.05.2015

Lënda: Dorëheqje nga posti i Ministrit të Brendshëm të Republikës së Maqedonsië Drejtuar: Zotit Blendi Fevziu, Opinion Tv Klan, Tiranë Për dijeni: Kryeministrit të Maqedonisë, zotit Gruevski.

Nënkryetari i Parlamentit Evropian kërkon dorëheqjen e Gruevskit

Kosova Live - 13.05.2015

Nënkryetari i Parlamentit Evropian, Alexander Graf Lambsdorff i ka kërkuar kryeministrit Nikolla Gruevski që të jap dorëheqje. Kjo kërkesë e tij vije pas situatës së krijuar në Kumanovë të ...

Kërkohet dorëheqja e Gruevski-t

Kosova Live - 13.05.2015

Nënkryetari i Parlamentit Evropian, Alexander Graf Lambsdorff i ka kërkuar kryeministrit Nikola Gruevski që të jap dorëheqje. Ai në një prononcim zyrtar ka kërkuar që Gruevski të jap dorëheqje dhe me ...

Qeveria 9 vjeçare e Gruevskit para “shpartallimit”!

Shprehja - 13.05.2015

VMRO-DPMNE-ja filloi ti numërojë ditët e saj të fundit në pushtet. Kryeministri Nikolla Gruevski mbrëmë pranoi tre dorëheqjet e para edhe atë të dy ministrave më të përfolur në bombat e Zaevit, ...

Nënkryetari i Parlamentit Europian, kërkon dorëheqjen e Gruevskit

Vatra - 13.05.2015

Nënkryetari i Parlamentit Evropian, Alexander Graf Lambsdorff i ka kërkuar kryeministrit Nikolla Gruevski që të jap dorëheqje. Ai në një prononcim zyrtar ka kërkuar që Gruevski të jap dorëheqje dhe ...

LSDM: Gruevski, Do të ikësh në emër të Maqedonisë stabile!

Zhurnal - 12.05.2015

Shkup, 12 maj – Vizita dinjitoze e liderit socialdemokrat Zoran Zaev në Kumanovë, ashtu siç i ngjan një lideri serioz, e çmendi Nikolla Gruevskin, vlerëson LSDM-ja opozitare.

LSDM: Gruevski, do të ikësh në emër të Maqedonisë stabile!

Lajmi.net - 12.05.2015

Lëvizja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM), ka vlerësuar se “vizita dinjitoze” e liderit të tyre, Zoran Zaev të hënën në Kumanovë, e ka çmendur kryeministrin Nikolla Gruevski.

NYT: Perëndimi dyshon në përkushtimin e Qeverisë së Maqedonisë për demokraci

Portalb - 12.05.2015

Lajme lidhur me temën Protesta para Parlamentit: “Nikolla diktator, dorëhiqu!” (FOTO/VIDEO) Malevski: Ambasadorët i bëjnë thirrje Gruevskit që të marr përgjegjësi dhe të ik nga politika Dimovski: ...

Zaevi takohet me ambasadorët: Porosia kryesore e protestës më 17 maj do të jetë dorëheqja e Gruevskit

Portalb - 12.05.2015

Lajme lidhur me temën Lideri i LSDM-së Zoran Zaev në takimin e sotëm me ambasadorët e Gjermanisë, Francës, Italisë, SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe BE-së në selinë e partisë shprehu brengosjen për ...

Zaevi: Vetëm me dorëheqjen e Gruevskit Maqedonia mund të bëhet shtet demokratik

Albeu.com - 12.05.2015

Lideri i opozitës Zoran Zaev në takimin që ka patur me ambasadorët e Gjermanisë, Francës, Italisë, Britanisë së Madhe, BE-së dhe të SHBA-së ka thënë se personalisht ka një brengë të madhe për shkak ...

Maqedoni, rikthehen protestat kundër Gruevskit

Top Channel - 12.05.2015

Protestat antiqeveritare janë rikthyer në Shkup. Qindra qytetarë përsëri kanë dalë në rrugë për të kërkuar dorëheqjen e Kryeministrit Nikolla Gruevski, i cili sipas tyre nuk ka më legjitimitet për ta ...

Nënkryetari i Parlamentit Evropian kërkon dorëheqjen e Gruevskit

Ina - 12.05.2015

Nënkryetari i Parlamentit Evropian, Alexander Graf Lambsdorff i ka kërkuar kryeministrit Nikolla Gruevski që të jap dorëheqje. Ai në një prononcim zyrtar ka kërkuar që Gruevski të jap dorëheqje dhe ...

Zaev: Ky është vetëm fillimi i fundit të Gruevskit

Lajmi.net - 12.05.2015

Lideri i Lidhjes Social Demokrate në Maqedoni (LSDM), Zoran Zaevi ka komentuar dorëheqjet e para të Qeverisë Gruevski,, kurse nënkryetari i Parlamentit Evropian, Alexander Graf Lambsdorff sot kërkoi ...

Zaev: Porosia kryesore e protestës më 17 maj, dorëheqja e Gruevskit

BalkanWeb - 12.05.2015

SHKUP- Lideri i LSDM-së Zoran Zaev në takimin e sotëm me ambasadorët e Gjermanisë, Francës, Italisë, SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe BE-së në selinë e partisë shprehu brengosjen për kapacitetin e ...

Spasovski: Fillon protesta më madhe e qytetarëve më 17 maj

Tetova Sot - 12.05.2015

Më 17 maj, e diel, në ora 14:00, në kryeqytetin e Maqedonisë, fillon protesta e madhe civile jo-partiake kundër dhunës, mizorisë dhe sundimin kriminal të Nikolla Gruevski, tha Oliver Spasovski.

Zaevi takohet me ambasadorët: Porosia kryesore e protestës më 17 maj do të jetë dorëheqja e Gruevskit

Tetova Sot - 12.05.2015

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev në takimin e sotëm me ambasadorët e Gjermanisë, Francës, Italisë, SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe BE-së në selinë e partisë shprehu brengosjen për kapacitetin e ...

Nënkryetari i Parlamentit Evropian kërkon dorëheqjen e Gruevskit

Tetova Sot - 12.05.2015

Nënkryetari i Parlamentit Evropian, Alexander Graf Lambsdorff i ka kërkuar kryeministrit Nikolla Gruevski që të jap dorëheqje. Ai në një prononcim zyrtar ka kërkuar që Gruevski të jap dorëheqje dhe ...

Zaev për dorëheqjet: U vërtetua vërtetësia e përgjimeve

Vatra - 12.05.2015

Pas dorëheqjeve të katër funskionerëve të Gruevskit, ka reaguar menjëherë lideri i opozitës maqedonase, Zoran Zaev, i cili mes tjerash thotë se kz ësht vetëm një hap drejt rrëzimit të Nikolla ...

Ngjarjet në Kumanovë – tullumbace e zakonshme e Gruevskit

Portalb - 11.05.2015

Baton Marku Sikur t’u hedhim një sy ashtu fluturimthi ngjarjeve në Maqedoni do të bindeshim se koha ka treguar se Nikolla Gruevski është kryeministër i hiles , dhunës , i mashtrimit për të gjithë ...

Takim i kryeministrit Gruevski me ambasadorët

Idividi - 11.05.2015

Shkup, 11 maj 2015 (MIA) - Kryeministri Nikolla Gruevski sot ka takim me ambasadorët e Bashkimit Evropian, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Franca, Britania e Madhe, Gjermania dhe Italia.