TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tragjedia në Dragash, kërkime edhe për tre të zhdukur

Gazeta Start - 12.02.2012

Dragash – Në fshatin Restelicë të Komunës së Dragashit në Kosovë, po vijojnë kërkimet edhe për gjetjen e tre personave, të zhdukur prej më shumë se 24 orësh nga një ortek i fuqishëm dëbore.

Thellohet tragjedia në Dragash, 10 nr i të vdekurve

Gazeta Start - 12.02.2012

Dragash – Është thelluar tragjedia nga orteku i dëborës në fshatin Restelicë të Komunës së Dragashit në Kosovë, ku ditën e sotme janë gjetur edhe tre trupa të tjerë të pajetë, duke e çuar në 10 numrin e viktimave.

Krasniqi, shpreh dhimbjen për tragjedinë në Dragash

Gazeta Start - 12.02.2012

Prishtinë – Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, shprehu ngushëllimet e tij më të sinqerta për ngjarjen tragjike në fshatin Restelicë të Dragashit, ku humbën jetën 9 shtetas deri më tani.

Vdekjet nga orteku, Kosova të hënën në zi

Gazeta Start - 12.02.2012

Prishtinë – Dita e hënë është shpallur ditë zie në Kosovë, për nderë të dhjetë viktimave të tragjedisë së fshatin Restelicë të komunës së Dragashit.

Viktimat nga orteku, Haxhinasto ngushëllon Hoxhajn

Gazeta Start - 12.02.2012

Tiranë - Ministri i Punëve të Jashtme, Edmond Haxhinasto, i ka telefonuar Ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, për t’i shprehur ngushëllimet më të sinqerta dhe ndjenjat e solidaritetit për humbjet e jetëve ...

Kosovë, vdekjet nga orteku, të hënën ditë zie

Shekulli - 12.02.2012

Dita e hënë do të jetë ditë zie në Kosovë, në nder të viktimave të tragjedisë në fshatin Restelicë të komunës së Dragashit. Operacioni i kërkim shpëtimit përfundoi sot, ndërsa ka mbijetuar vetëm një vajzë e vogël.

Orteku në Dragash, shkon në 7 numri i viktimave

Alsat - 12.02.2012

Autoritetet në Kosovë thanë se shtatë veta kanë humbur jetën si pasojë e motit të keq në fshatin Restelicë të komunës së Dragashit në Kosovën jugore.

Orteku i vdekjes

24 orë - 12.02.2012

Tre banorë të fshatit Restelicë të Dragashit kanë vdekur, si pasojë e ortekut të borës që ka goditur dhjetëra shtëpi. Trupat e pajetë të tyre tashmë janë nxjerrë nga gërmadhat e shtëpive, përderisa operacioni për gjetjen e tetë personave ...

Arrin në 7 numri i viktimave të Restelicës

24 orë - 12.02.2012

Ekipet e kërkim-shpëtimit, kanë arritur që deri më tani nën ortekun e borës në Restelicë të gjejnë trupat e pajetë të 7 anëtarë të dy familjeve Reka, ndërsa është gjetur edhe një vajzë 5 vjeçare e gjallë, gjendja e së cilës tani për tani ...

Shtatë të vdekur në Restelicë nga orteku, Jahjaga: Ngjarje tragjike

LajmiFundit - 12.02.2012

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, ka shprehur dhimbjen e saj të thellë për humbjen e jetëve në fshatin Restelicë të Dragashit, si pasojë e ortekut të borës, si dhe për fatin e personave që kane mbetur te ngujuar.

Vazhdon kërkimi i tre të ngujuarve

Albeu.com - 12.02.2012

Përkundër kushteve të këqija atmosferike dhe rifillimit të reshjeve të borës, njësitë e kërkim-shpëtimit vazhdojnë të kërkojnë tre njerëzit tjerë, të cilët thuhet të kenë qenë në shtëpi në momentin kur orteku i borës ka goditur shtëpitë në ...

Arrin në 7 numri i viktimave të Restelicës

Alsat - 12.02.2012

Ekipet e kërkim-shpëtimit, kanë arritur që deri më tani nën ortekun e borës në Restelicë të gjejnë trupat e pajetë të 7 anëtarë të dy familjeve Reka, ndërsa është gjetur edhe një vajzë 5 vjeçare e gjallë, gjendja e së cilës tani për tani ...

Vazhdojnë kërkimet për tre të ngujuarit nga orteku

Evropaelire - 12.02.2012

Pas gjetjes së 7 trupave të pajetë, njësitet e Forcës së Sigurisë së Kosovës kanë vazhduar kërkimin edhe për tre të ngujuarit tjerë që dyshohet se gjenden nën ortekun, i cili mbuloi një ditë më parë disa shtëpi në fashatin Restelicë të ...

Orteku në Restelicë, rinisin kërkimet nën borë për të mbijetuarit

LajmiFundit - 12.02.2012

Ekipet e kërkim-shpëtimit, sot rreth orës nëntë të mëngjesit, kanë filluar sërish kërkimet në fshatin Restelicë, për gjetjen edhe të tre banorëve tjerë, për të cilët dyshohet se gjenden nën gërmadhat e shtëpive, të cilat u goditën dje nga ...

Ahmeti ngushëllon familjet e viktimave në Restelicë

Alsat - 12.02.2012

Lajmi për tragjedinë në fshatin Restelicë të Sharrit në Kosovë, më preku thellë andaj ju lutem më lejoni të shpreh dhimbjen time si dhe të të gjithë anëtarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim për këtë humbje si pasojë e fatkeqësisë ...

Shkon në 9 numri i të vdekurve nga orteku në Restelicë

LajmiFundit - 12.02.2012

Ekipet e kërkim-shpëtimit kanë gjetur sot edhe dy trupa të pajetë në gërmadhat e shtëpive, të cilat u goditën dje nga orteku i borës. Lajmin e kanë konfirmuar për reporterin e Kosovapressit zyrtarë që po merren me menaxhimin e situatës së ...

Ahmeti shprehu ngushëllime për tragjendinë e Restelicës

Ina - 12.02.2012

Kreu i BDI-së në Maqedoni, Ali Ahmeti ka shprehur ngushëllime dhe dhimbje me rastin e tragjedisë në fshatin Restelicë të Sharrit në Kosovë. “Lajmi për tragjedinë në fshatin Restelicë të Sharrit në Kosovë, më preku thellë andaj ju lutem më ...

Krasniqi ngushëllon familjen Reka

Evropaelire - 12.02.2012

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, me rastin e tragjedisë në Restelicë, ka lëshuar një deklaratë për media ku ka ngushëlluar familjarët e viktimave.

Ngushëllime për familjen e viktimave

Albeu.com - 12.02.2012

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, me rastin e tragjedisë në Restelicë, ka lëshuar një deklaratë për media ku ka ngushëlluar familjarët e viktimave.

BDI solidarizohet me tragjedinë e Restelicës

Albeu.com - 12.02.2012

Me rastin e tragjedisë në fshatin Restelicë të Republikës së Kosovës ku nga orteku i borës humbën jetën shtatë persona, kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka dërguar letër ngushëllimi krerëve shtetërorë të Kosovës, presidents Atifete Jahjaga, ...

Kjo është vogëlushja e mbijetuar në Restelicë (VIDEO)

Albeu.com - 12.02.2012

Vetëm 1 vogëlushe i ka shpëtuar tragjedisë së rëndë të fshatit Restelicë të Dragashit. Klan Kosova ka sjellur pamjet e triumfit të FSK-së teksa e kaën gjetur të gjallë vajzën e vogël të familjes Reka.

Orteku në Restelicë, gjendet edhe trupi i 10-të

LajmiFundit - 12.02.2012

Lajmet e fundit nga fshati Restelicë në komunën e Sharrit të goditur nga orteku thonë se ekipet e shpëtim –kërkimit në gërmadhat e shtëpisë së fashitur nga bora, kanë gjetur edhe një trup të pajetë.

Nëntë të vdekur - rrezik nga ortekët tjerë

Evropaelire - 12.02.2012

Numri i të vdekurve nga rrëshqitja e ortekut, i cili i ka goditur 15 shtëpi në anën e djathtë të fshatit Restelicë të Komunës së Dragashit, tashmë është ngritur në nëntë.

Gjenden tre trupa të pajetë, shkon në 10 numri I viktimave të Restelicës

Lajm - 12.02.2012

Pjestarët e Forcës së Sigurisë dhe njësitë e emergjencave civile posa kanë gjetur edhe tre trupat e fundit, që ishin ngujuar në gërmadhat e shtëpive të tyre në Reselicë pas rënies së ortekut.

Jahjaga shpall të hënën ditë zie për viktimat e Restelicës

Evropaelire - 12.02.2012

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga ka shpallur ditën e hënë, datë 13 shkurt 2012, ditë zie shtetërore, në nderim të anëtarëve të familjeve Reka, që pësuan në fatkeqësinë natyrore në fshatin Restelicë të komunës së ...

Jahjaga shpall të hënën ditë zie për viktimat e Restelicës

LajmiFundit - 12.02.2012

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga ka shpallur ditën e hënë, datë 13 shkurt 2012, ditë zie shtetërore, në nderim të anëtarëve të familjeve Reka, që pësuan në fatkeqësinë natyrore në fshatin Restelicë të komunës së ...

Orteku në Kosovë, dhjetë të vdekur

Alsat - 12.02.2012

Vetëm një vajzë 5 –vjeçare, ka arritur t’i mbijetojë tragjedisë që goditi mbrëmë fshatin Restelicë të komunës së Dragashit në Kosovë, si pasojë e rrëshqitjes së borës.

Jahjaga ndan 10 mijë euro për të goditurit nga orteku

Evropaelire - 12.02.2012

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga vizitoi sot në spitalin rajonal të Prizrenit, Asmira Rekën, të mbijetuarën e vetme të tragjedisë së shkaktuar nga moti i keq në fshatin Restelicë, të komunës së Dragashit, në të ...

Ndërpriten kërkimet në Restelicë

Evropaelire - 12.02.2012

Kërkimet nga njësitë për kërkim shpëtim në fshatin Restelicë, për gjetjen e personit të njëmbëdhjetë, i cili ka mbetur nën ortekun e borës, janë ndërprerë në orët e para të mbrëmjes.

Presidentja vizitoi të mbijetuarën e tragjedisë

Albeu.com - 12.02.2012

Presidentja Atifete Jahjaga e ka vizituar në spitalin rajonal të Prizrenit, Asmira Rekën, të mbijetuarën e vetme të tragjedisë së shkaktuar nga moti i keq në fshatin Restelicë, të komunës së Dragashit, në të cilën pësuan anëtarët e ...

Haxhinasto ngushëllon Hoxhaj për viktimat e ortekut

Albeu.com - 12.02.2012

Kryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Edmond Haxhinasto i shprehu sot ngushëllimet Ministrit të Jashtëm të Kosovës, Enver Hoxhaj për humbjet e jetëve nga orteku në Restelicë, në komunën e Dragashit.

E hëna, ditë zie në Kosovë

Evropaelire - 12.02.2012

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, shpalli ditën e hënë, datë 13 shkurt 2012, ditë zie shtetërore, në nderim të anëtarëve të familjeve Reka, që pësuan në fatkeqësinë natyrore në fshatin Restelicë të komunës së ...

Jahjaga vizitoi të mbijetuarën e tragjedisë së Restelicës

Alsat - 12.02.2012

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga e ka vizituar gjatë ditës së diel në spitalin rajonal të Prizrenit, Asmira Rekën, të mbijetuarën e vetme të tragjedisë së shkaktuar nga moti i keq në fshatin Restelicë, të komunës së Dragashit, në të ...

Haxhinasto telefonon Enver Hoxhajn: Ngushëllime për viktimat

LajmiFundit - 12.02.2012

Zv.Kryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, z. Edmond Haxhinasto, i ka telefonuar Ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, zotit Enver Hoxhaj, për t’i shprehur ngushëllimet më të sinqerta dhe ndjenjat e solidaritetit ...

Jahjaga viziton vogëlushen e mbijetuar nga orteku

Ina - 12.02.2012

Presidentja e vendit, Atifete Jahjaga vizitoi të dielën në spitalin rajonal të Prizrenit, Asmira Rekën, të mbijetuarën e vetme të tragjedisë së shkaktuar nga moti i keq në fshatin Restelicë, të komunës së Dragashit, në të cilën pësuan ...

Ndërpriten kërkimet në Restelicë (VIDEO)

Ina - 12.02.2012

Ka shkuar në 10 numri i viktimave nga orteku masiv i borës në fshatin Restelicë të Dragashit në Malet e Sharrit në Kosovë. Kërkimet nga njësitë për kërkim shpëtim në fshatin Restelicë, për gjetjen e personit të njëmbëdhjetë, i cili ka ...

Osmani: Telegram ngushëllimi presidentes Jahjaga dhe familjarëve të viktimave

Ina - 12.02.2012

Me rastin e tragjedisë në fshatin Restelicë të komunës së Dragashit, ku nga orteku i borës humbën jetën dhjetë persona, kryetari i Rilindjes Demokratike Kombëtare, Rufi Osmani presidentes së Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, familjes ...

Nesër ditë zie në Kosovë

Albeu.com - 12.02.2012

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga ka shpallur ditën e hënë, 13 shkurtin 2012, ditë zie shtetërore, në nderim të anëtarëve të familjeve Reka, që pësuan në fatkeqësinë natyrore në fshatin Restelicë të komunës së Dragashit.

Banorët e Restelicës kërkojnë ndihmë nga Serbia?!

Albeu.com - 12.02.2012

Iniciativa Qytetare e Goranëve i ka bërë sot thirrje qeverisë së Serbisë për ndihmë urgjente familjeve të viktimave të goranëve në fshatrin Restelicë, si dhe për të gjithë banorët e përfshirë nga orteku i borës në këtë fshat të goranëve të ...

AAK kërkon masa shtesë në Restelicë

Botasot - 12.02.2012

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me shqetësim të thellë po i përcjell ngjarjet tragjike të ditës së sotme, në fshatin Restelicë të Dragashit, ku si pasojë e ortekut të borës humbën jetën dy persona dhe kanë mbetur të ngujuar në shtëpi disa ...

Shtatë të vdekur nga orteku i borës në Kosovë

VOA - 12.02.2012

Autoritetet në Kosovë thanë se shtatë veta kanë humbur jetën nga pasojat e motit të lig, në fshatin Restelicë të komunës së Dragashit në Kosovën jugore.

Kosovë: Nëntë trupa nxirren nga orteku i borës – kërkohet i dhjeti

VOA - 12.02.2012

Ka arritur në nëntë numri i personave që kanë humbur jetën nga pasojat e motit të lig, në fshatin Restelicë të komunës së Dragashit në Kosovën jugore.

Moti i keq në Kosovë, 7 persona rezultojnë të zhdukur

Ora news - 12.02.2012

Autoritetet Kosovare deklarojnë se të paktën 7 persona kanë humbur jetën si pasojë e motit të keq që ka përfshirë vendin. Viktimat janë regjistruar në fshatin Restelicë të komunës së Dragashit në Kosovën jugore.

Prokuroria me prosedurë urgjente do ta hetojë tragjedinë e Restelicës

Botasot - 12.02.2012

DRAGASH- PRIZREN, 12 SHKURT. Në fshatin më të skajshëm të komunës së Dragashit Restelicë, reshjet e borës kanë shkaktuar orteqe bore, që sipas drejtorit të Drejtorisë së Emergjencës në këtë komunë Tafil Krasniqi, kanë sajuar gjendjen e ...

Vizitojnë vajzën pesë vjeçare të fshatit Restelicë

Botasot - 12.02.2012

Zëvendësministri i Shëndetësisë Kadir Hyseini dhe U.D. i Sekretarit të Përgjithshëm të MSh-së, Gani Shabani kanë shkuar sot në Spitalin Rajonal të Prizrenit për të vizituar vajzën pesë vjeçare të fshatit Restelicë, e cila pas nxjerrjes nga ...

Ngushëllime për familjen Reka

Telegrafi - 12.02.2012

Me rastin e tragjedisë në fshatin Restelicë të Dragashit, drejtues të institucioneve dhe partive politike kanë dërguar telegrame ngushëllimi për familjen Reka, e cila humbi 10 anëtarë nga orteku i borës.

Presidentja viziton vogëlushen që i shpëtoi tragjedisë

Botasot - 12.02.2012

Presidentja Jahjaga do të vizitoj sot pasdite vajzën e shpëtuar të familjes Reka nga Restelica e Dragashit, e cila ndodhet në spitalin e Prizrenit.

Krasniqi i shprehë ngushëllime familjes Reka

Botasot - 12.02.2012

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi përmes një deklarate për media ka shprehur dhimbjen për humbjen e jetës së anëtarëve të familjes Reka në fshatin Restelicë të Dragashit.

Orteku i Restelicës në Kosovë, shkon në 10 numri i viktimave

Ora news - 12.02.2012

Ka arritur në dhjetë numri i të vdekurve nga orteku që ka rënë dje në fshatin Restelicë të komunës së Sharrit në Kosovë. Ekipet e kërkim- shpëtimit, që po vazhdojnë punën që nga dita e djeshme në vendin e tragjedisë, sot kanë gjetur edhe ...

Orteku i Restelicës në Kosovë, shkon në 10 numri i viktimave

Yll Press - 12.02.2012

Ekipet e kërkim- shpëtimit, që po vazhdojnë punën që nga dita e djeshme në vendin e tragjedisë, sot kanë gjetur edhe tre trupa të pajetë, veç 7 të tjerëve që u gjetën dje.

Ali Ahmeti ngushëllon familjet e viktimave në Restelicë

Yll Press - 12.02.2012

Të gjithë simpatizantët e Bashkimit Demokratik për Integrim solidarizohen me fshatarët si dhe të gjithë të tjerët që po bëjnë përpjekje të shpëtojnë të ngujuarit nga orteku i borës.

Voglushja 5 vjeçare, e mbijetuara e Restelicës (Video)

Yll Press - 12.02.2012

Klan Kosova ka sjellur pamjet e triumfit të FSK-së teksa e kaën gjetur të gjallë vajzën e vogël të familjes Reka. Vetëm 1 vogëlushe i ka shpëtuar tragjedisë së rëndë të fshatit Restelicë të Dragashit.

E hëna ditë zie shtetërore

Telegrafi - 12.02.2012

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, ka shpallur ditën e hënë (13 shkurt 2012) ditë zie shtetërore, në nderim të anëtarëve të familjeve Reka, që pësuan në fatkeqësinë natyrore në fshatin Restelicë të komunës së Dragashit.

Kjo është e mbijetuara e Restelicës (video)

Botasot - 12.02.2012

Vetëm 1 vogëlushe i ka shpëtuar tragjedisë së rëndë të fshatit Restelicë të Dragashit. Klan Kosova ka sjellur pamjet e triumfit të FSK-së teksa e kaën gjetur të gjallë vajzën e vogël të familjes Reka.

E hëna – ditë zie në Kosovë

Botasot - 12.02.2012

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga ka shpallur ditën e hënë, 13 shkurtin 2012, ditë zie shtetërore, në nderim të anëtarëve të familjeve Reka, që pësuan në fatkeqësinë natyrore në fshatin Restelicë të komunës së Dragashit.

Presidentja vizitoi të mbijetuarën e tragjedisë

Telegrafi - 12.02.2012

Presidentja Atifete Jahjaga e ka vizituar në spitalin rajonal të Prizrenit, Asmira Rekën, të mbijetuarën e vetme të tragjedisë së shkaktuar nga moti i keq në fshatin Restelicë, të komunës së Dragashit, në të cilën pësuan anëtarët e ...

E hëna ditë zie kombëtare në Kosovë

Ora news - 12.02.2012

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, ka shpallur ditën e hënë si ditë zie, në nderim të anëtarëve të familjeve Reka në fshatin Restelicë të komunës së Dragashit të cilët gjetën vdekjen pasi mbetën nën dëborë pas rënies së ...

Jahjaga viziton vogëlushen e mbijetuar nga orteku

Ora news - 12.02.2012

Vogëlushja 5-vjeçare, e cila arriti t`i mbijetojë ortekut të dëborës, që fundosi shtëpinë e saj duke marrë jetën e familjarëve të tjerë është vizituar në spitalin e Prizrenit nga Presidentja e Kosovës Ahtifete Jahjaga.

Vizitohen njësitë e FSK-së në Restelicë

Telegrafi - 12.02.2012

Ministri i FSK-së, Agim Çeku, komandanti FSK-së, gjenerallejtënant Kadri Kastrati, gjeneral Brigade, Imri Ilazi, të dielën kanë vizituar njësitë e kërkim shpëtimit të FSK-së në vendincidentin e Restelicës në komunën e Dragashit, ku ndodhi ...

Jahjaga viziton vogëlushen e mbijetuar nga orteku

Yll Press - 12.02.2012

E para e vendit falënderoi mjekët dhe personelin e këtij spitali për mobilizimin dhe përkujdesjen që ata po ofrojnë për qytetarët e Restelicës, por edhe për të gjithë banorët e fshatrave të tjera të rrezikuar nga bora e rënë ditëve të ...

Haxhinasto ngushëllon Hoxhajn

Telegrafi - 12.02.2012

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Edmond Haxhinasto, i ka shprehur ngushëllime ministrit të Jashtëm të Kosovës, Enver Hoxhaj, për humbjet e jetëve nga orteku në Restelicë të Dragashit.

Thaçi e delegacionini i Qeverisë së Kosovës në Restelicë

Botasot - 12.02.2012

Ministri i FSK-së Agim Çeku, Komandanti FSK-së gjenerallejtënant Kadri Kastrati, gjeneral Brigaqe Imri Ilazi, sot me datën 12 shkurt 2012, kanë vizituar njësitë e kërkim shpëtimit të FSK-së në vend incidentin e Restelicës në komunën e ...

Thaçi edhe delegacioni i Qeverisë në Restelicë, e hëna ditë zie

Yll Press - 12.02.2012

Delegacioni i MFSK-së dhe FSK-së ka shoqëruar edhe delegacionin e Qeverisë së Kosovës të kryesuar nga Kryeministri Thaqi, Zëvendëskryeministri Kuqi dhe ministri i Komunikacionit dhe Infrastrukturës zoti Fehmi Mujota.

Jahjaga shpall të hënën ditë zie për viktimat e Restelicës

Botasot - 12.02.2012

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga ka shpallur ditën e hënë, datë 13 shkurt 2012, ditë zie shtetërore, në nderim të anëtarëve të familjeve Reka, që pësuan në fatkeqësinë natyrore në fshatin Restelicë të komunës së ...

Presidentja Jahjaga viziton vogëlushen që i shpëtoi tragjedisë

Botasot - 12.02.2012

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga vizitoi sot në spitalin rajonal të Prizrenit, Asmira Rekën, të mbijetuarën e vetme të tragjedisë së shkaktuar nga moti i keq në fshatin Restelicë, të komunës së Dragashit, në të ...

Kosovë, orteku mbulon 3 shtëpi në Dragash

Shekulli - 11.02.2012

Mori i keq ka goditur Kosovën. Në një fshat në zonën e Dragashit ka rënë një ortek i fuqishëm i cili ka mbuluar tre shtëpi. Mediat kosovare flasin për rreth nëntë persona të mbuluar nga dëbora.

Kosovë, 3 të vdekur nga orteku

Gazeta Start - 11.02.2012

Tre persona humbën jetën si pasojë e një orteku të madh dëbore që preku 18 shtëpi në fshatin Restelicë, të komunës së Dragashit, në jug të Kosovës.

Orteku në Restelicë, 7 të vdekur e 3 të ngujuar

Gazeta Start - 11.02.2012

Përkeqësohet bilanci i tragjedisë që tronditi mëngjesin e sotëm fshatin Restelicë të Dragashit, në jug të Kosovës. Sipas informacioneve më të fundit, 7 persona kanë humbur jetën si pasojë e ortekut të fuqishëm që shkatërroi dhjetëra shtëpi ...

Rajoni i Dragashit, orteku mbulon tri shtëpi, dyshohet për dy të vdekur

LajmiFundit - 11.02.2012

Bora që ka vazhduar të bien, po thuajse ka bllokuar tërësisht rajonin e Dragashit, përkatësisht fshatin Reselelicë të kësaj komune. Siç njoftojnë zyrtarë policor për Kosovapress, tri shtëpi në këtë fshatë janë mbuluar nga orteku i borës, ...

Kosovë, një i vdekur dhe 11 nën ortek

Albeu.com - 11.02.2012

Një person ka vdekur dhe njëmbëdhjetë të tjerë dyshohet se i ka zënë orteku si pasoj e rrëshqitjes së borës në fshatin Restelicë, të Dragashit. Mësohet se dymbëdhjetë shtëpi gjenden të mbuluara nga bora si pasoj e rrëshqitjeve të mëdha të ...

Tragjedia në Restelicë, ndërpritet deri nesër kërkim-shpëtimi

Lajmeshqip - 11.02.2012

PLOTËSUAR (12 Shkurt 2012, 20:00) - Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Edmond Haxhinasto i shprehu ngushëllime ministrit të Jashtëm të Kosovës, Enver Hoxhaj, për fatkeqësinë natyrore të shkaktuar nga një ortek dëbore, ...

Dy viktima nga orteku në Restelicë të Dragashit

Ina - 11.02.2012

Burime jozyrtare i kanë thënë para pak çastesh Koha Net-it se në Restelicë të Komunës së Sharrit, si pasojë e ortekut të madh të borës, kanë humbur jetën 6 persona, ndërsa dyshohet edhe për më shumë humbjeve.

Kosovë, moti i keq, dy të vdekur, 9 njerëz nën gërmadha në Dragash

LajmiFundit - 11.02.2012

Moti i keq dha pasojat e para tragjike edhe në Kosovë. Dy persona konfirmohet se kanë vdekur si pasojë e rënies së orteqeve në banesat e tyre. Forca Mbrojtëse e Kosovës, ka thënë se 9 persona të tjerë janë nën gërmadha.

Shtatë të vdekur nga orteku i borës në Restelicë

Evropaelire - 11.02.2012

Numri i të vdekurve nga orteku i borës që goditi gjatë ditës fshatin Restelicë të Dragashit ka arritur në shtatë, kurse një vajzë 7 vjeçe është gjetur e gjallë, mirëpo ende nuk dihet edhe për fatin e tre personave tjerë.

Kosovë, Tre të vdekur dhe tetë nën ortek

Albeu.com - 11.02.2012

(Update) Ministri i Infrastrukturës, Fehmi Mujota para pak minutash ka deklaruar: Jam në vendin ngjarjes. Tre persona kanë vdekur. Qeveria e Kosovës i ka marr të gjitha masat. Gjendja është e rëndë.

AAK fton për masa shtesë për të ngujuarit në Restelicë

Evropaelire - 11.02.2012

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës përmes një deklarate për media ka shprehur shqetësim për ngjarjet tragjike të ditës së sotme, në fshatin Restelicë të Dragashit, ku si pasojë e ortekut të borës humbën jetën dy persona dhe kanë mbetur të ...

Tre të vdekur në Restelicë

Evropaelire - 11.02.2012

Policia e Kosovës konfirmoi edhe viktimën e tretë nga oeteku që ka goditur disa shtëpi në fshatin Restelicë të komunës së Dragashit. “Gjatë përpjekjeve të vazhdueshme për nxjerrjen e perosnave të ngujuar nga orteku është nxjerrë edhe ...

Qeveria: Po përcjellim nga afër ngjarjet në Sharr

Evropaelire - 11.02.2012

Qeveria e Republikës së Kosovës përmes një njoftimi për media, thotë se ka përcjellur nga afër gjendjen pas rënies së borës mbrëmë në komunat e rajonit të Dukagjinit, duke pasur kontakte të drejtpërdrejta me kryetarët e komunave të Pejës, ...

Kryeministri Thaçi po e përcjell nga afër situatën në Restelicë

Albeu.com - 11.02.2012

Përmes një komunikate për media, Qeveria e Republikës së Kosovës bën të ditur se ka përcjellur nga afër gjendjen pas rënies së borës mbrëmë në komunat e rajonit të Dukagjinit, duke pasur kontakte të drejtpërdrejta me kryetarët e komunave ...

Jahjaga: Ngjarje e rëndë dhe e trishtueshme

Evropaelire - 11.02.2012

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, përmes një deklarate për media, ka shprehur dhimbjen për humbjen e jetëve të anëtarëve të familjeve Reka në fshatin Restelicë të Dragashit, si pasojë e rënies së ortekut të borës, ...

Thaçi ngushëllon familjet e viktimave, kemi marrë masa për të ndihmuar qytetarët

LajmiFundit - 11.02.2012

Qeveria e Republikës së Kosovës ka përcjellur nga afër gjendjen pas rënies së borës mbrëmë në komunat e rajonit të Dukagjinit, duke pasur kontakte të drejtpërdrejta me kryetarët e komunave të Pejës, Gjakovës dhe Deçanit.

Vazhdojnë kërkimet në Restelicë (VIDEO)

Albeu.com - 11.02.2012

09:45(Update) Pjesëtarët e Forcës së Sigurisë nisin sërish sot kërkimet për të mbijetuarin eventual në fshatin Restelicë, pasi që mbrëmë ishin detyruar të ndërpresin përpjekjet përkohësisht për shkak të reshjeve të vazhdueshme si dhe ...

Kosovë, 7 të vdekur e një i gjallë nga orteku në Restelicë

LajmiFundit - 11.02.2012

Sipas informatave më të reja nga terreni, në Restelicë njoftohet për shtatë persona të vdekur dhe një fëmijë i shpëtuar. Salim Jenuzi, kryetar i Komunës së Dragashit deklaroi se të gjitha viktimat janë të familjes Reka.

Kosovë, shtatë të vdekur në Restelicë

Lajm - 11.02.2012

ipas informacioneve më të fundit, shtatë persona e kanë humbur jetën si pasojë e ortekut që shkaktoi tragjedi në fshatin Restelicë të Dragashit.

Orteku në Restelicë, shkon 9 numri i viktimave

Panorama - 11.02.2012

Numri i të vdekurve nga rrëshqitja e ortekut, i cili i ka goditur 15 shtëpi në anën e djathtë të fshatit Restelicë të Komunës së Dragashit, tashmë ka arritur ne nëntë.

Restelicë, AAK kërkon masa shtesë

Telegrafi - 11.02.2012

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me shqetësim të thellë po i përcjell ngjarjet tragjike të ditës së sotme, në fshatin Restelicë të Dragashit, ku si pasojë e ortekut të borës humbën jetën dy persona dhe kanë mbetur të ngujuar në shtëpi disa ...

Qeveria e ka angazhuar FSK-në në Restelicë

Telegrafi - 11.02.2012

Qeveria e Republikës së Kosovës ka përcjellë nga afër gjendjen pas rënies së borës mbrëmë në komunat e rajonit të Dukagjinit, duke pasur kontakte të drejtpërdrejta me kryetarët e komunave të Pejës, Gjakovës dhe Deçanit- thuhet në një ...

Presidentja angazhohet që të shpëtohen të ngujuarit tjerë

Telegrafi - 11.02.2012

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, përmes një deklarate, ka shprehur dhimbjen e saj të thellë për humbjen e jetëve në fshatin Restelicë të Dragashit, si pasojë e rënies së ortekut të borës, si dhe për fatin e ...

Tre të vdekur nga orteku i borës në Kosovë

VOA - 11.02.2012

Autoritetet në Kosovë thanë se tre veta kanë humbur jetën nga pasojat e motit të lig në fshatin Restelicë të komunës së Dragashit në Kosovën jugore.

Në Restelicë të Dragashit, tri viktima nga orteku i borës

Yll Press - 11.02.2012

Një person është nxjerrë nga shtëpia e tij, të cilën e kishte mbuluar një ortek i borës. Mjekët po luftojnë për ta shpëtuar nga vdekja, ndërkohë që janë edhe dy familje të tjera në Restelicë, të cilat presin shpëtimin, pasi shtëpitë e tyre ...

Ngjarje e rëndë dhe e trishtueshme

Botasot - 11.02.2012

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, përmes një deklarate për media, ka shprehur dhimbjen për humbjen e jetëve të anëtarëve të familjeve Reka në fshatin Restelicë të Dragashit, si pasojë e rënies së ortekut të borës, ...

Qeveria angazhon FSK-në në Restelicë

Botasot - 11.02.2012

Qeveria e Republikës së Kosovës ka përcjellë nga afër gjendjen pas rënies së borës mbrëmë në komunat e rajonit të Dukagjinit, duke pasur kontakte të drejtpërdrejta me kryetarët e komunave të Pejës, Gjakovës dhe Deçanit- thuhet në një ...

7 të vdekur nga orteku në Restelicë, një 8-vjeçare shpëtohet

Yll Press - 11.02.2012

Janë nxjerrë nga rrënojat trupat e pajetë të dy vajzave ndërkohë që njëra prej tyre është 4 vjeçe. Zyrtarë të forcave të Emergjencës thanë se po kërkohen edhe 3 persona, për të cilët nuk dihet a janë gjallë apo kanë vdekur.

Nëntë të vdekur nga orteku i borës në Restelicë (video)

Botasot - 11.02.2012

(I Plotësuar) - Kërkimet nga njësitë për kërkim shpëtim në fshatin Restelicë, për gjetjen e personit të njëmbëdhjetë, i cili ka mbetur nën ortekun e borës, janë ndërprerë në orët e para të mbrëmjes.