TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Post-Sanremo, Astrit Patozi: Pse nuk duhet të jemi krenarë sot për Ermal Metën

LajmiFundit - 11.02.2018

Nga Astrit Patozi – Sanremo ka qenë një mit për Shqipërinë e para vitit 1990. Ishte pothuajse ngjarja më e rëndësishme artistike e vitit, ku shqiptarët përpiqeshin me sa mundeshin të përputhnin ...

Ermal Meta: Në Itali erdha me një traget normal dhe jo me gomone siç kanë shkruar mediat

Almakos - 11.02.2018

Ermal Meta është padyshim emri më i komentuar në Itali, pasi fitoi Festivalin ‘Sanremo 2018’. Këngëtari shqiptar së bashku me Fabrizo Moro, korrën sukses me këngën “Non mi avete fatto niente”.

Ermal Meta e Fabrizio Moro triumfojnë në “Sanremo”

Portalb - 11.02.2018

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro janë shpallur fituesit e festivalit italian “Sanremo”. “Non mi avete fatto niente” u shpall kënga më e mirë, ndërsa këngëtarët morën atë që merituan, vendin e parë.

Kush është Ermal Meta, shqiptari që rrëmbeu kupën e Sanremos (VIDEO)

Albeu.com - 11.02.2018

Ermal Meta ia doli të fitojë pas shumë peripecishë kupën e Sanremos duke bërë krenar gjithë shqiptarët nëpër botë. Meta bashkë me kolegun e tij Fabrizio Moro fituan "Sanremo 2018 "> 2018 " me këngën ...

Ermal Meta fiton "Sanremon", Berisha: Triumfi me i fuqishem ne jeten e ketij festivali

SOT - 11.02.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha ka uruar për fitoren këngëtarin shqiptar Ermal Meta, i cili rrëmbeu dje trofeun e ‘Sanremo 2018’. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Berisha theksoi se ky është triumfi ...

Nga pezullimi, drejt triumfit. Ermal Meta fiton Sanremon

Zhurnal - 11.02.2018

Nga pezullimi, drejt triumfit. Ermal Meta fiton Sanremon Ermal Meta dhe Fabrizio Moro, me këngën e tyre “Non mi avete fatto niente”, janë fituesit e Festivalit të “Sanremo”-s në Itali.

Këngët e Ermal Metës flasin për fëmijërinë e vështirë dhe babanë e tij të dhunshëm

Almakos - 11.02.2018

Vitin e kaluar Ermal Meta pushtoi audiencën e Sanremos me këngën “Vietato morire”, një këngë dedikuar nënës dhe të kaluarës së tij të hidhur. Edhe pse kënga fitoi çmimin e tretë ajo ishte ‘fituesja ...

Shqiptar Ermal Meta fiton Festivalin Sanremo – VIDEO

Shqipmedia - 11.02.2018

Nga Ferri në Parajsë! Mund të thuhet me plot gojën se kjo ka qenë kurba e çuditshme e ngjarjeve që i kanë çuar këngëtarët Ermal Meta dhe Fabrizio Moro drejt një suksesi sensacional në Festivalin e ...

Të pandalshme sukseset e shqiptarëve, Ermal Meta fiton Festivalin Sanremo

Almakos - 11.02.2018

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro e kanë fituar festivalin ikonik italian, ‘Sanremo 2018’ dhe do ta përfaqësojnë Italinë në edicionin e sivjetmë të Eurovisionit.

Historike, Ermal Meta fiton "Sanremon"

SOT - 11.02.2018

Shqiptari Ermal Meta dhe Fabrizio Moro janë fituesit e Festivalit të Sanremos për vitin 2018. Dyshja rrëmbeu çmimin e parë me këngën “Non mi avete fatto niente”.

Basha uron Ermal Metën: Na gëzoi në këto kohë kur drejtohemi nga banditët!

LajmiFundit - 11.02.2018

Kryetari i PD Lulzim Basha ka publikuar nje mesazh urimi per kantautorin shqiptar Ermal Meta qe fitoi festivalin Sanremo 2018. Basha shkruan: Në këto ditë të vështira kur banditët janë në krye të ...

Fitorja e Ermal Metës, Berisha: Triumfi me i fuqishëm në jetën e këtij festivali

LajmiFundit - 11.02.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha ka uruar për fitoren këngëtarin shqiptar Ermal Meta, i cili rrëmbeu dje trofeun e cmimit te pare ne festivalin italian te kenges ‘Sanremo 2018’.

Nga pezullimi, drejt triumfit. Ermal Meta fiton Sanremon (Video)

Almakos - 11.02.2018

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro, me këngën e tyre “Non mi avete fatto niente”, janë fituesit e Festivalit të “Sanremo”-s në Itali. “Non mi avete fatto niente” rrezikoi t’i përjashtonte nga konkurrimi dy ...

Ermal Meta: Emocion i papërshkrueshëm, faleminderit të gjithë atyre që na kanë mbështetur

Almakos - 11.02.2018

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro fituan edicionin e 68-të të Festivalit Sanremo duke siguruar njëherësh biletën për të qenë pjesëmarrës në Lisbonë për ta përfaqësuar Italinë në Eurovision.

Shqiptari fitues i Sanremos – jeta dhe karriera e Ermal Metës

Almakos - 11.02.2018

Festivali i këngës italiane, Sanremo, është gara më e popullarizuar italiane e këngës që zhvillohet çdo vit në qytetin e Sanremoes në Itali, ndërsa ka qenë frymëzim për themelimin e Festivalit ...

Historike, shqiptari Ermal Meta fiton cmimin e parë në “Sanremo 2018”

LajmiFundit - 11.02.2018

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro kane fituar vendin e pare ne Sanremo 2018 pas votave nga publiku. Annalisa me këngën “Il Mondo Prima di te” ishte renditur nga juria e para ne festivalin Sanremo 2018.

Shqiptari Ermal Meta fiton Festivalin e Sanremos/VIDEO

Ina - 11.02.2018

“Non mi avete fatto niente” u pezullua përkohësisht për dyshim të thyerjes së rregullores së Festivalit, por pas vlerësimeve, “Rai” doli në përfundimin që kënga të vazhdonte garën, nga e cila dy ...

Ermal Meta shpallet fitues i festivalit “Sanremo”

Lajmi.net - 11.02.2018

Në festivalin e "Sanremos" këtë vit kishte edhe një shqiptar në garë. Bëhet fjalë për Ermal Metën i cili mori pjesë me këngën “Non mi avete fatto niente”, në duet me Fabrizio Moro, shkruan lajmi.net.

Bëri krenar çdo shqiptar, Ermal Meta triumfon fuqishëm në Sanremo

Albeu.com - 11.02.2018

Kantautori shqiptar , Ermal Meta dhe Fabrizio Moro kanë rrëmbyer pas shumë peripecish, çmimin e madh te Sanremos. Këngëtari me origjinë shqiptari mori çmimin e parë duke u shpallur fitues me këngën ...

Triumfoi në Sanremo, kujt ia dedikon çmimin Ermal Meta (VIDEO)

Albeu.com - 11.02.2018

Këngëtari me origjinë shqiptare bashkë me Farbizio Moro rrëmbyen çmimin e parë në Sanremo . Me çmimin në dorë e plot duatrokitje, dy këngëtarët triumfues nuk i kanë fshehur emocionet.

Estrada uron Ermal Metën për fitoren në “Sanremo”

Lajmi.net - 11.02.2018

Këngëtari shqiptar Ermal Meta dhe Fabrizio Moro janë shpallur mbrëmë fitues të festivalit "Sanremo". “Non mi avete fatto niente” titullohet kënga e tyre e cila do ta përfaqësojë Italinë në ...

Triumfi i Ermal Metës në Sanremo gëzon ish-kryeministrin e Shqipërisë

Albeu.com - 11.02.2018

Ish-Kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në Facebook ka reaguar në lidhje me çmimin e parë të fituar nga këngëtari shqiptar Ermal Meta në festivalin e Sanremo-s hnë Itali.

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro, fitues të festivalit “Sanremo”

Alsat - 11.02.2018

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro, me këngën e tyre “Non mi avete fatto niente”, janë fituesit e Festivalit të “Sanremo”-s në Itali. “Non mi avete fatto niente” rrezikoi t’i përjashtonte nga konkurrimi dy ...

Nga Fieri në Sanremo; Kush është këngëtari Ermal Meta

Portalb - 11.02.2018

Ermal Meta arriti te marre çmimin më të madh të muzikës italiane duke fituar në Sanremo. Ai u largua kur ishte 13 vjeç nga Shqipëria, për të nisur në Itali ëndrrën e muzikës.

Fitoi festivalin e Sanremo-s, italianët i gjejnë sozinë futbollist këngëtarit shqiptar (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.02.2018

Ermal Meta u shpall fitues në festivalin e Sanremo-s , së bashku me këngëtarin, Fabricio Moro, me këngën “Non mi avete fatto niente”. Edhe pse kënga dhe performanca u pëlqye shumë nga publiku ...

Ermal Meta rrëfen historinë rënqethëse: Babai më dhunonte

Albeu.com - 11.02.2018

Ermal Meta ia doli të fitojë pas shumë peripecish kupën e Sanremos duke bërë krenar gjithë shqiptarët nëpër botë. Meta bashkë me kolegun e tij Fabrizio Moro fituan "Sanremo 2018" me këngën "Non mi ...

“Bastard, nuk më bëre dot asgjë”, Ermal Meta kujton dhunën e të atit dhe fëmijërinë e vrarë

Portalb - 11.02.2018

“Vietato morire”, kënga përfaqësuese e vitit të kaluar në Sanremo ishte ndër më të preferuarat e këtij festivali, madje edhe pretendente për të fituar çmimin e parë.

Ermal Meta: Në Itali erdha me një traget normal dhe jo me gomone siç kanë shkruar mediat

Telegrafi - 11.02.2018

Ermal Meta është padyshim emri më i komentuar në Itali, pasi fitoi Festivalin ‘Sanremo 2018’. Këngëtari shqiptar së bashku me Fabrizo Moro, korrën sukses me këngën “Non mi avete fatto niente”.

Ish-deputeti i PD-së: Përse s’duhet të jemi shumë krenarë me Ermal Metën?

BalkanWeb - 11.02.2018

TIRANE- Mes reagimeve të shumta që i adresohen fitores së Ermal Metës në Sanremo, një tjetër zë i shtohet komenteve. Ish-deputeti i Partisë Demokratike Astrit Patozi e ka parë krejt ndryshe fitoren e ...

Fitorja e Ermal Metës në Sanremo, Basha: Model që frymëzon dhe na bën krenar

BalkanWeb - 11.02.2018

TIRANE- Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka lënë për pak çaste çështjet politike, ndërsa i ka shprehur urimet e tij këngëtarit shqiptar Ermal Meta për triumfin që mori në ‘Sanremo 2018’.

Këngët e Ermal Metës flasin për fëmijërinë e vështirë dhe babanë e tij të dhunshëm

Telegrafi - 11.02.2018

Vitin e kaluar Ermal Meta pushtoi audiencën e Sanremos me këngën “Vietato morire”, një këngë dedikuar nënës dhe të kaluarës së tij të hidhur. Edhe pse kënga fitoi çmimin e tretë ajo ishte ‘fituesja ...

Ermal Meta e Fabrizio Moro fitojnë Sanremon

Koha.net - 11.02.2018

Ermal Meta ka shënuar një sukses të jashtëzakonshëm me muzikën e tij në Itali. Ai sot ka fituar festivalin e mirënjohur Sanremo me këngën e tij në bashkëpunim me këngëtarin italain Fabrizio Moro “Non ...

Të pandalshme sukseset e shqiptarëve, Ermal Meta fiton Festivalin Sanremo

Telegrafi - 11.02.2018

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro e kanë fituar festivalin ikonik italian, ‘Sanremo 2018’ dhe do ta përfaqësojnë Italinë në edicionin e sivjetmë të Eurovisionit.

Shqiptari Ermal Meta fiton festivalin italian ‘Sanremo 2018’

BalkanWeb - 11.02.2018

Ashtu siç pritej, shqiptari Ermal Meta ka triumfuar në festivalin më të madh të këngës në Itali ‘Sanremo 2018’ duke u shpallur ftues i këtij kompetcioni së bashku me kolegun e tij Fabrizio Moro me ...

Rrëmbeu trofeun e ‘Sanremos’, Ermal Meta: Çmimin ia dedikoj…

BalkanWeb - 11.02.2018

ITALI- Pasi kaloi edhe të gjitha pikëpyetjet për shkak të aludimeve se kënga e tij ishte plagjiaturë, Ermal Meta arriti të rrëmbente trofeun e ‘Sanremo 2018’, bashkë me kolegun e tij Fabrizio Moro me ...

“Non mi avete fatto niente” e Metës dhe Moros, fiton “Sanremo”-n

RTSH - 11.02.2018

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro, u shpallën mbrëmë fituesit e Festivalit të “Sanremo”-s me këngën “Non mi avete fatto niente”, “Nuk me keni bërë asgjë”. Kënga vlerësohet si një himn kundër terrorizmit.

Shqiptari fiton “Sanremon”, Berisha: Triumf i fuqishëm, donin ta skualifikonin padrejtësisht!

Gazeta Express - 11.02.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha ka përgëzuar fituesin e festivalit Sanremos, shqiptarin Ermal ...

Fitorja e Ermal Metës, Berisha: Triumfi me i fuqishëm në jetën e këtij festivali

BalkanWeb - 11.02.2018

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha ka uruar për fitoren këngëtarin shqiptar Ermal Meta, i cili rrëmbeu dje trofeun e ‘Sanremo 2018’. Përmes një mesazhi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut Berisha ...

Triumfi i Ermal Metës në ‘Sanremo’, vargjet e videoklipit në të gjitha gjuhët e botës, edhe shqip

BalkanWeb - 11.02.2018

ITALI- “Një emocion i papërshkrueshëm”. Kështu u shpreh Ermal Meta sapo fitoi festivalin ‘Sanremo 2018’. Këngëtari shqiptar në bashkëpunim me Fabrizio Moro mbërthyen pas vetes publikun me këngën ‘Non ...

Nga grupi ‘Ameba’ tek trofeu i Sanremos, kush është i riu nga Fieri që bëri krenar shqiptarët

BalkanWeb - 11.02.2018

ITALI – Shqiptari Ermal Meta ka triumfuar në festivalin më të madh të këngës në Itali ‘Sanremo 2018’ duke u shpallur ftues i këtij kompetcioni së bashku me kolegun e tij Fabrizio Moro me këngën ‘Non ...

Shtypi i italian ka si kryetituj fitoren e Metës dhe Moros në Sanremo

RTSH - 11.02.2018

Shtypi i shkruar italian ka patur të dielën si kryetitull të tij fitoren që Ermal Meta dhe Fabrizio Moro arritën në edicionin e 68-të Festivalit të Sanremos.

U akuzuan për plagjiaturë/ Ermal Meta pas fitores në Sanremo: Asnjë hakmarrje, vetëm lumturi

BalkanWeb - 11.02.2018

ITALI – ‘U mërzitëm shumë pas akuzave për plagjiaturë, sepse u ndjemë të plagosur dhe të sulmuar’- ka thënë Ermal Meta pas triumfit në festivalin italian ‘Sanremo 2018’ me ‘Non mi avete fatto niente’.

“Bastard, s’më bëre dot asgjë”, Ermal Meta: Kur e këndova më erdhi në mendje babai i dhunshëm

BalkanWeb - 11.02.2018

ITALI – Vitin e kaluar Ermal Meta pushtoi audiencën e Sanremos me këngën “Vietato morire”, një këngë dedikuar nënës dhe të kaluarës së tij të hidhur. Edhe pse kënga fitoi çmimin e tretë ajo ishte ...

Ermal Meta triumfon në Sanremo

RTSH - 11.02.2018

Kantautori shqiptar Ermal Meta dhe italiani Fabrizio Moro janë fituesit e edicionit të 68-të të Sanremos, një nga ngjarjet më të rëndësishme të muzikës në Itali.

Rrëfehet Ermal Meta: Shpërngulja ime në Itali dhe hapat e para drejt muzikës

BalkanWeb - 11.02.2018

Ai sot padyshim është emri më i komentuar në Itali, pasi fitoi trofeun e Sanremo 2018. Bëhet fjalë për Ermal Metën, i cili bashkë me Frabrizo Moro, korrën sukses me këngën “Non mi avete fatto niente”.

Ermal Meta: Emocion i papërshkrueshëm, faleminderit të gjithë atyre që na kanë mbështetur

Telegrafi - 11.02.2018

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro fituan edicionin e 68-të të Festivalit Sanremo duke siguruar njëherësh biletën për të qenë pjesëmarrës në Lisbonë për ta përfaqësuar Italinë në Eurovision.

Shqiptari fitues i Sanremos – jeta dhe karriera e Ermal Metës

Telegrafi - 11.02.2018

Festivali i këngës italiane, Sanremo, është gara më e popullarizuar italiane e këngës që zhvillohet çdo vit në qytetin e Sanremoes në Itali, ndërsa ka qenë frymëzim për themelimin e Festivalit ...

Rrëfimi i Ermal Metës: Shqipërinë e kujtoj nga shenjat në trup. Ja kënga që i dedikova dhunës së babait

BalkanWeb - 11.02.2018

Ermal Meta, këngëtari shqiptar që fitoi Sanremo, bëri jehonë pas këngës shumë të vlerësuar të tij “Vietato Morire”, në mars të vitit të kaluar ka dhënë një intervistë për median italiane “Sorrisi”.

Edhe Basha uron Ermal Metën: Në këto ditë të vështira, na fali gëzim

Durres Lajm - 11.02.2018

Pas , edhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka lënë për pak çaste çështjet politike, për të shprehur urimet e tij ndaj këngëtarit shqiptar Ermal Meta për triumfin në ‘Sanremo 2018’.

Triumfi i Ermal Metës, Basha: Modeli që na bën krenar dhe na frymëzon si shqiptarë!

Java News - 11.02.2018

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përgëzuar këngëtarin shqiptar Ermal Meta për fitoren që arriti në Sanremo. Basha thotë se në këto ditë të vështira kur banditët janë në krye të vendit, ...

Sanremo, Ermal Meta flet pas triumfit: Atyre që besuan tek unë kur askush nuk besonte…

Java News - 11.02.2018

“Është një emocion i papëshkrueshëm. Unë ia kushtoj këtë çmim shtëpisë sime diskografike, që ka besuar te unë atëherë kur askush tjetër nuk besonte” Këto ishin fjhalët e para të Ermal Meta pasi ...

Pse nuk duhet të jemi shumë krenarë me Ermal Metën

Durres Lajm - 11.02.2018

Sanremo ka qenë një mit për Shqipërinë e para vitit 1990. Ishte pothuajse ngjarja më e rëndësishme artistike e vitit, ku shqiptarët përpiqeshin me sa mundeshin të përputhnin shijet e tyre me botën e ...

INTERVISTA/ Ermal Meta tregon Shqipërinë: Është vend i jashtëzakonshëm,

Java News - 11.02.2018

Ai sot padyshim është emri më i komentuar në Itali, pasi fitoi trofeun e Sanremo 2018. Bëhet fjalë për Ermal Metën, i cili bashkë me Frabrizo Moro, korrën sukses me këngën “Non mi avete fatto niente”.

PROFIL/ Cili është Ermal Meta, shqiptari që çon Italinë në Eurovision

Durres Lajm - 11.02.2018

Triumfon Ermal Meta! Fiton Sanremon (VIDEO+FOTO) Kantautori shqiptar Ermal Meta triumfoi në skenën e Ariston të Sanremos duke rrëmbyer trofeun e festivalit më të rëndësishëm në Itali.

Fitoi Sanremon, fjalët e para të Ermal Metës: Çmimin ia kushtoj…

Gazeta Tema - 11.02.2018

“Është një emocion i papëshkrueshëm. Unë ia kushtoj këtë çmim shtëpisë sime diskografike, që ka besuar te unë atëherë kur askush tjetër nuk besonte” Këto ishin fjhalët e para të Ermal Meta pasi ...

Himni kundër terrorizmit, vargjet e videoklipit të Ermal Metës në të gjitha gjuhët, edhe shqip

Java News - 11.02.2018

“Një emocion i papërshkrueshëm”. Kështu u shpreh Ermal Meta sapo fitoi festivalin ‘Sanremo 2018’. Këngëtari shqiptar në bashkëpunim me Fabrizio Moro mbërthyen pas vetes publikun me këngën ‘Non mi ...

Pse nuk duhet të jemi shumë krenarë me Ermal Metën?

Java News - 11.02.2018

Nga Astrit Patozi Sanremo ka qenë një mit për Shqipërinë e para vitit 1990. Ishte pothuajse ngjarja më e rëndësishme artistike e vitit, ku shqiptarët përpiqeshin me sa mundeshin të përputhnin shijet ...

U akuzuan për plagjiaturë/ Ermal Meta reagon pas fitores në Sanremo

Durres Lajm - 11.02.2018

Triumfon Ermal Meta! Fiton Sanremon (VIDEO+FOTO) PROFIL/ Cili është Ermal Meta, shqiptari që çon Italinë në Eurovision ‘U mërzitëm shumë pas akuzave për plagjiaturë, sepse u ndjemë të plagosur dhe të ...

INTERVISTA/ Ermal Meta tregon lidhjen me Shqipërinë: Është vend i jashtëzakonshëm, Fieri një prej bukurive të tokës së ...

Gazeta Tema - 11.02.2018

Ai sot padyshim është emri më i komentuar në Itali, pasi fitoi trofeun e Sanremo 2018. Bëhet fjalë për Ermal Metën, i cili bashkë me Frabrizo Moro, korrën sukses me këngën “Non mi avete fatto niente”.

Ermal Metës dhe Fabrizio Moro fitojnë si kenga me e degjuar nga publiku

Gazeta Tema - 11.02.2018

Kënga e tyre “Non mi avete fatto niente” ishte nga më të pëlqyerat qysh në fillim të ...

SANREMO 2018/ Ermal Meta shpallet fitues bashkë me këngëtarin italian Fabrizio Moro

Java News - 11.02.2018

Kantautori shqiptar Ermal Meta, bashkë me këngëtarin e njohur italian Fabrizio Moro jane shpallur fitues te edicionit te Sanremos 2018. Kenga e tyre ‘Non mi avete fatto niente”, arriti te triumfoje ...

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro fitojnë Festivalin e Sanremos

Java News - 11.02.2018

Nga Ferri në Parajsë! Mund të thuhet me plot gojën se kjo ka qenë kurba e çuditshme e ngjarjeve që i kanë çuar këngëtarët Ermal Meta dhe Fabrizio Moro drejt një suksesi sensacional në Festivalin e ...

Triumfon Ermal Meta! Fiton Sanremon (VIDEO+FOTO)

Durres Lajm - 11.02.2018

Shqiptari Ermal Meta dhe Fabrizio Moro janë fituesit e Festivalit të Sanremos për vitin 2018. Dyshja rrëmbeu çmimin e parë me këngën “Non mi avete fatto niente”.

Shqiptari fiton Sanremon, Ermal Meta në Eurovizion

Gazeta Tema - 11.02.2018

Ermal Meta triumfon në Sanremo dhe bën krenarë të gjithë shqiptarët. “Non mi avete fatto niente” e kënduar nga shqiptari Meta dhe italiani Fabrizio Moro janë zgjedhur nga publiku si fitues të ...

Triumfi në Sanremo, Sali Berisha ndër të parët që uron Ermal Metën

Durres Lajm - 11.02.2018

Si gjithnjë shumë aktiv në rrjete sociale për të komentuar rreth ngjarjeve më të fundit, ish-kryeministri Sali Berisha ka qenë sot ndër të parët në radhët e politikës që ka reaguar me një urim për ...

Kantautori shqiptar Ermal Meta fiton Sanremon në bashkëpunim me italianin Fabrizio Moro

Respublica - 11.02.2018

Dyshja fitoi me 52% të votave me këngën "Nuk më keni bërë asgjë" (Non mi avete fatto niente). ermal meta moro ...

Triumfi i Ermal Metës në Sanremo, Basha: Banditët janë në krye të vendit, ai na kujton se ka shqiptarë me talent

Gazeta Tema - 11.02.2018

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përgëzuar këngëtarin shqiptar Ermal Meta për fitoren që arriti në Sanremo. Basha thotë se në këto ditë të vështira kur banditët janë në krye të vendit, ...

Pse nuk duhet të jemi shumë krenarë me Ermal Metën?

Gazeta Tema - 11.02.2018

Nga Astrit Patozi Sanremo ka qenë një mit për Shqipërinë e para vitit 1990. Ishte pothuajse ngjarja më e rëndësishme artistike e vitit, ku shqiptarët përpiqeshin me sa mundeshin të përputhnin shijet ...

“Bastard, s’më bëre dot asgjë”, Ermal Meta: Kur këndova mu kujtua babai i dhunshëm

Gazeta Tema - 11.02.2018

Vitin e kular Ermal Meta fitoi zemrat e publikut të Sanremos me këngën “Vietato morire”, një dedikim për mamanë dhe të shkuarën e familjes së tij duke u rënditur i treti.

Ilir Demaliaj mllef me të gjithë: “Ermal ti se përmende fare Shqipërinë, përse janë kaq krenar me ty?”

Java News - 11.02.2018

Ilir Demalia ka reaguar në lidhje me fitoren e shumë përfolur të shqiptarit Ermal Meta në festivalin italian Sanremo. Demalia e nis shkrimin e tij me një pyetje, ku i drejtohet Ermal Metës: Ti nuk e ...

Debat për Ermal Metën në politikën shqiptare!

Gazeta Tema - 11.02.2018

Pas fitores së Sanremos, nga këngtëari me origjinë shqiptare Ermal Meta, ka plasur debate politik në Shqipëri se kujt I përket Ermal Meta. Në një postim të tij Doktori shkruan.

De Biazi: Jam i lumtur për Ermal Metën, edhe një kushëriri im në Berlin e ndihmoi me vota

Java News - 11.02.2018

Xhani de Biazi, ish-trajneri i shquar i Kombëtares shqiptare, që sot ka edhe nënshtetësinë shqiptare është kënaqur që Ermal Meta dhe Fabricio Moro fituan në Festivalin e Sanremos.

Loja politike me Ermal Metën: shqiptari-fitues i Sanremo-s, mollë sherri mes të majtës e të djathtës

Gazeta Tema - 11.02.2018

Nga Ylli Pata Ndërsa një javë më parë, kur pas përjashtimit nga Sanremo -ja, Ermal Meta u “kryqëzua” nga qarqe dhe rrjete të djathta si “shqiptari mashtrues”, sot që triumfoi në festivalin e këngës ...

Ermal Meta, mes politikanëve dhe artistëve!

Gazeta Tema - 11.02.2018

Nga Alfred Peza Triumfi i Ermal Metës në skenën e teatrit Ariston, ku ngriti lart trofeun e fituesit të Festivalit të Sanremos në Itali, nuk kishte si të mos përjetohej në Shqipëri, në një formë që ...

Surpriza e bukur e Sanremos, shqiptari përfaqëson Italinë në Eurovizion

Antpress - 11.02.2018

Një shqiptar rrëmben kupën e Festivalit Italian, Sanremo. Ermal Meta në një duet me këngëtarin Italian Fabrizio Moro fituan edicionin e vitit 2018, duke u bërë automatikisht përfaqësuesit e Italisë ...

Një shqiptar do e përfaqësoj Italinë në Eurovision

Antpress - 11.02.2018

“Ne ishim të trishtuar nga akuzat për plagjiaturë “sepse ndiheshim të plagosur dhe të sulmuar padrejtësisht, por nuk kemi ndjenjën e fajit, pasi nëse flasim nuk duhet të mbajmë hidhërim”.

Sonte shpallet fituesi i Sanremo, do të ketë fat këngëtari shqiptar?

Albeu.com - 10.02.2018

Sanremo sot do të shpallë fituesin e rrugëtimit 5-ditor. Edhe pse pati akuza për plagjiaturë, për këngëtarin sqiptar Ermal Meta duket se ka një shpresë se mund të jetë fitues.

Sanremo 2018/ Favoritët kryesorë, të gjitha rrugët të çojnë tek Ermal Meta dhe Fabrizio Moro

BalkanWeb - 10.02.2018

Pas pezullimit në natën e dytë të festivalit të muzikës italiane, Ermal Meta dhe Fabrizio Moro janë kthyer në favoritët për çmimin e parë të Sanremos, sipas deklaratave të grupit italian ‘Lo Stato ...

Sanremo 2018/ Favoritët kryesorë shqiptari Ermal Meta dhe Fabrizio Moro

Java News - 10.02.2018

Pas pezullimit në natën e dytë të festivalit të muzikës italiane, Ermal Meta dhe Fabrizio Moro janë kthyer në favoritët për çmimin e parë të Sanremos, sipas deklaratave të grupit italian ‘Lo Stato ...

VIDEO/ Publikohet klipi i Ermal Metës, mesazhe edhe në shqip

Java News - 10.02.2018

Këngëtari shqiptar Ermal Meta prezantohet edhe këtë vit në Sanremo me një këngë mjaft të pëlqyer nga publiku. Ai vjen me bashkëpunimin me kantautorin italian Fabrizio Moro me këngën e titulluar “Non ...

Kaloi rrezikun e përjashtimit, Ermal Meta favorit kryesor për fitoren e Sanremo-s

Durres Lajm - 10.02.2018

Vetëm pak ditë më parë ishin me një këmbë jashtë Sanremo-s, sot, vetëm disa orë larg finales, Ermal Meta dhe Fabrizio Moro janë favoritët kryesore për fitimin e festivalit të këngës italiane për ...

Pas pezullimit nga Sanremo, reagon Ermal Meta: Tani është koha për të folur

Portalb - 08.02.2018

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro janë pezulluar nga gara e Sanremos, “në pritje të shqyrtimeve mbi atë që konsiderohet shkelje e rregullores së festivalit nga kënga e tyre”, “Non mi avete fatto niente”.

Pezullohet nga Sanremo, reagon Ermal Meta

Lajmi.net - 08.02.2018

Në festivalin e sivjetmë të "Sanremos" ishte paraparë të merrte pjesë edhe këngëtari shqiptar Ermal Meta. Ai do të këndonte bashkë me Fabrizio Moro, këngën “Non mi avete fatto niente”, shkruan ...

U rikthye në Sanremo, reagon Ermal Meta: Ajo që më lëndoi më shumë ishte fjala plagjiaturë

SOT - 08.02.2018

Pas polemikave kënga e shqiptarit Ermal Meta dhe Fabrizio Moro “Non mi avete fatto niente”, (Nuk më keni bërë asgjë) do të vazhdojë konkurrimin në Sanremo 2018.

Ermal Meta pezullohet nga Sanremo, në pritje të “hetimit”

Zhurnal - 08.02.2018

Ermal Meta pezullohet nga Sanremo, në pritje të “hetimit” Ermal Meta dhe Fabrizio Moro janë pezulluar nga gara e Festivalit të Sanremos, “në pritje të thellimit të shqyrtimeve mbi atë që presupozohet ...

Ermal Meta rikthehet në “Sanremo” (Video)

Almakos - 08.02.2018

Këngëtari shqiptar Ermal Meta ka qenë një prej personazheve më të përfolur në media kohëve të fundit. Kjo, pasi pjesëmarrja e tij në “Sanremo 2018” u komentua shumë për shkak të përjashtimit që iu bë ...

RAI vendos: Kënga e Ermal Metës vazhdon garën në Sanremo

LajmiFundit - 08.02.2018

Siç u njoftua ditën e kaluar, kënga e tij “Non mi avete fatto niente” në bashkëpunim me Fabrizio Moro është konsideruar plagjiaturë e si pasojë është pezulluar nga festivali.

Ermal Meta i shpëton përjashtimit nga Sanremo 2018

LajmiFundit - 08.02.2018

Kantaurori shqiptar Ermal Meta i shpëton përjashtimit nga gara ne San Remo 2018. Meta u pezullua mbremjen e djeshme me qellim verifikimin e kenges me te cilen u paraqit ne festivalin e ketij viti.

RAI vendos: Kënga e Ermal Metës vazhdon garën në Sanremo

Albeu.com - 08.02.2018

Siç u njoftua ditën e kaluar, kënga e tij “Non mi avete fatto niente” në bashkëpunim me Fabrizio Moro është konsideruar plagjiaturë e si pasojë është pezulluar nga festivali .

Ermal Meta vazhdon garën në Sanremo, Rai ka një lajm të mirë

SOT - 08.02.2018

Mendohej që konkurrimit të Ermal Metës në “Sanremo” i erdhi fundi, por Rai gjatë ditës së sotme ka publikuar verdiktin final dhe një lajm të mirë për këngëtarin me origjinë shqiptare.

Ermal Meta qëndron në “Sanremo”

Portalb - 08.02.2018

Frika për dyshen Meta-Moro merr fund. Pretendentët e Festivaltit të Sanremos janë lejuar të qëndrojnë në garë, pas pezullimit të përkohshëm në vazhdën e polemikave që rrethuan këngën e tyre “Non mi ...

Itali, Ermal Meta nuk përjashtohet nga Sanremo

Alsat - 08.02.2018

Kënga “Nuk më keni bërë asgjë” e kantuatorit shqiptar Ermal Meta, në duet me këngëtarin italian Fabrizo Moro do të vazhdojë garën për në Festivalin e Sanremos 2018.

“RAI vendos: Ermal Meta vazhdon garë në Sanremo

Koha.net - 08.02.2018

RAI e ka marrë vendimin: Ermal Meta do të vazhdojë garën në Sanremo. Shqiptari, që garon në duet me Fabrizio Moro, ishte pezulluar pasi dyshohej për plagjiaturë.

Ermal Meta rikthehet në “Sanremo” (Video)

Telegrafi - 08.02.2018

Këngëtari shqiptar Ermal Meta ka qenë një prej personazheve më të përfolur në media kohëve të fundit. Kjo, pasi pjesëmarrja e tij në “Sanremo 2018” u komentua shumë për shkak të përjashtimit që iu bë ...

Rrezikon përjashtimin nga Sanremo, reagon Ermal Meta

Koha.net - 08.02.2018

Këngëtari shqiptar i cili zhvillon karrierën në Itali, Ermal Meta dhe Fabrizio Moro janë pezulluar nga gara e Festivalit të Sanremos. Ky vendim është marrë në pritje të shqyrtimeve për shkelje të ...

U rikthye në Sanremo, reagon për herë të parë Ermal Meta: Dhimbje e madhe, më keq u ndjeva kur…

BalkanWeb - 08.02.2018

Fjalë, etiketime, fraza, shpjegime, dyshime dhe shumë lojëra fjalësh. Por në fund, Rai shpëtoi këngëtarin shqiptar Ermal Meta dhe Fabrizio Moron: dyshja mbeti në garë.

U rikthye në Sanremo, reagon për herë të parë Ermal Meta

Durres Lajm - 08.02.2018

Merret vendimi për Ermal Metën, çfarë do ndodhë me rrugëtimin e tij në Sanremo Fjalë, etiketime, fraza, shpjegime, dyshime dhe shumë lojëra fjalësh. Por në fund, Rai shpëtoi këngëtarin shqiptar Ermal ...

Sanremo 2018, Ermal Meta: Më lëndoi shumë fjala plagjiaturë

Java News - 08.02.2018

Fjalë, etiketime, fraza, shpjegime, dyshime dhe shumë lojëra fjalësh. Por në fund, Rai shpëtoi këngëtarin shqiptar Ermal Meta dhe Fabrizio Moron: dyshja mbeti në garë.

Marrin fund polemikat, Ermal Meta dhe Fabrizio Moro ngelen në Sanremo

Gazeta Tema - 08.02.2018

Marrin fund polemikat dhe spekulimet. Kënga e Ermal Metës dhe Fabrizio Moro “Non mi avete fatto niente”, do të vazhdojë konkurrimin në Sanremo 2018. Pas vlerësimeve të bëra, Viale Mazzini beson në ...

“Sanremo 2018”, Ermal Meta vazhdon garën

Java News - 08.02.2018

Vetem pak minuta me pare eshte bere e ditur se kengetari Ermal Meta do te vazhdoje garen ne “Sanremo 2018”. Meta u pezullua naten e mbremshme, pasi shtypi e akuzoi per plagjatur, akuze kjo qe u hodh ...

Merret vendimi për Ermal Metën, çfarë do ndodhë me rrugëtimin e tij në Sanremo

Durres Lajm - 08.02.2018

"Pas vlerësimeve të bëra, kënga e Ermal Meta dhe Fabrizio Moro nuk do të përjashtohen nga konkurrenca, pasi kënga e tyre përputhet me kërkesat e reja të rregullores.

Ermal Meta rrezikon përjashtimin nga Sanremo

LajmiFundit - 07.02.2018

Këngëtari shqiptar Ermal Meta morri pjesë sërish në Sanremo. Vitin e kaluar Meta u rendit i treti në festivalin më të rëndësishëm të Italisë me këngën “Vietato Morire”, të frymëzuar nga mësuesja e ...

Ermal Meta rrezikon skualifikimin nga Sanremo

Alsat - 07.02.2018

Në fund të natës së parë të edicionit të 68-të të Sanremos bëhet çështje kënga e prezantuar nga Ermal Meta dhe Fabrizio Moro, “Non mi avete fatto niente” (Nuk më keni bërë asgjë).

Ermal Meta rrezikon skualifikimin nga Sanremo

SOT - 07.02.2018

Në fund të natës së parë të edicionit të 68-të të Sanremos bëhet çështje kënga e prezantuar nga Ermal Meta dhe Fabrizio Moro, “Non mi avete fatto niente” (Nuk më keni bërë asgjë).

Ermal Meta rrezikon skualifikimin nga Sanremo

Portalb - 07.02.2018

Në fund të natës së parë të edicionit të 68-të të Sanremos bëhet çështje kënga e prezantuar nga Ermal Meta dhe Fabrizio Moro, “Non mi avete fatto niente” (Nuk më keni bërë asgjë).

Ermal Meta rrezikon përjashtimin nga Sanremo

Lajmi.net - 07.02.2018

Në fund të natës së parë të edicionit të 68-të të Sanremos bëhet çështje kënga e prezantuar nga Ermal Meta dhe Fabrizio Moro, “Non mi avete fatto niente” (Nuk më keni bërë asgjë).

Ermal Meta rrezikon përjashtimin nga Sanremo

Almakos - 07.02.2018

Në fund të natës së parë të edicionit të 68-të të Sanremos bëhet çështje kënga e prezantuar nga Ermal Meta dhe Fabrizio Moro, “Non mi avete fatto niente” (Nuk më keni bërë asgjë).

Ermal Meta rrezikon përjashtimin nga Sanremo (VIDEO)

Albeu.com - 07.02.2018

Këngëtari shqiptar Ermal Meta marri pjesë sërish në Sanremo . Vitin e kaluar Meta u rendit i treti në festivalin më të rëndësishëm të Italisë me këngën “Vietato Morire”, të frymëzuar nga mësuesja e ...

Reagon Ermal Meta pas skualifikimit në “Sanremo”: Vendim qesharak (Video)

Almakos - 07.02.2018

Është skualifikuar nga festivali “Sanremo 2018”, shqiptari i vetëm pjesëmarrës në këtë festival, Ermal Meta. Ai garonte së bashku me Fabrizio Moros, me një këngë të quajtur “Non mi avete fatto ...

Juria e pezulloi nga Sanremo, reagon Ermal Meta: Është absurde dhe qesharake

SOT - 07.02.2018

E akuzojnë për plagjiaturë të këngës, dhe nuk vonon dhe reagimi i Ermal Metës i këngëtarit shqiptar Nëpërmjet një postimi në rrjetin social “facebook” Meta shkruan se thelbi i mosmarrëveshjes është ...

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro vazhdojnë garën në San Remo: Kënga nuk është plagjiaturë

Almakos - 07.02.2018

Pasi mbaroi nata e parë e spektaklit më të famshëm në Itali “Sanremo 2018” u hap lajmi se një ndër këngët më të votuara dhe më të preferuara nga publiku ishte e kopjuar.

Bie akuza ndaj Ermal Metës për plagjiaturë, RAI: Kënga mbetet në konkurrim

Albeu.com - 07.02.2018

Këngë tari shqiptar Ermal Meta dhe ai italian Fabrizio Moro, janë akuzuar për plagjiaturë pas prezantimit të këngë s “Non mi avete fatto niente”. “TGCom” shkruan se, ajo është e ngjashme me një këngë ...

Pezullohet kënga e Ermal Metës dhe Fabrizio Moros nga “Sanremo 2018”! (Video)

Almakos - 07.02.2018

Kënga e shqiptarit Ermal Meta dhe Fabrizio Moros është pezulluar nga gara e festivalit “Sanremo 2018”. Arsyeja e këtij diskualifikimi ka qenë ngjashmëria e këngës së tyre “Non mi avete fatto niente”, ...

Akuzohen për plagjiaturë, Ermal Meta dhe Fabrizio Moro pezullohen nga gara

SOT - 07.02.2018

Menjëherë pas interpretimit në Sanremo të këngëtarit shqiptar Ermal Meta me Fabrizio Moron me këngën “Non mi avete fatto niente”, shpërthyen polemikat për plagjiaturë.

Ermal Meta pezullohet nga Sanremo, në pritje të “hetimit”

LajmiFundit - 07.02.2018

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro janë pezulluar nga gara e Festivalit të Sanremos, “në pritje të thellimit të shqyrtimeve mbi atë që presupozohet si shkelje e rregullores së Festivalit nga kënga e tyre”, ...

Ermal Meta për pezullimin: Nuk shkova në Sanremo për t’u tallur me njerëzit

LajmiFundit - 07.02.2018

Kengetari shqiptar Ermal Meta u pezullua nga gara e Sanremos në pritje të vlerësimeve që vazhdojnë ende për shkeljet e supozuara të rregullores së festivalit për shkak të këngës “Non mi avete fatto ...

Ermal Meta mund të skualifikohet nga Sanremo

Koha.net - 07.02.2018

Në fund të natës së parë të edicionit të 68-të të Sanremos bëhet çështje kënga e prezantuar nga Ermal Meta dhe Fabrizio Moro, “Non mi avete fatto niente” (Nuk më keni bërë asgjë).

Juria i pezulloi këngën në Sanremo, Ermal Meta thyhen heshtjen: Kush na njeh e di se…

BalkanWeb - 07.02.2018

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook” Ermal Meta reagon për herë të parë, pas vendimit të Organizatorëve të ‘Sanremos’ për të pezulluar mbrëmjen e sotme këngën e tij.

Ermal Meta rrezikon përjashtimin nga Sanremo

Telegrafi - 07.02.2018

Në fund të natës së parë të edicionit të 68-të të Sanremos bëhet çështje kënga e prezantuar nga Ermal Meta dhe Fabrizio Moro, “Non mi avete fatto niente” (Nuk më keni bërë asgjë).

Reagon Ermal Meta pas skualifikimit në “Sanremo”: Vendim qesharak (Video)

Telegrafi - 07.02.2018

Është skualifikuar nga festivali “Sanremo 2018”, shqiptari i vetëm pjesëmarrës në këtë festival, Ermal Meta. Ai garonte së bashku me Fabrizio Moros, me një këngë të quajtur “Non mi avete fatto ...

Ermal Meta rrezikon skualifikimin nga Sanremo, rëndojnë akuza ndaj tij

Gazeta Express - 07.02.2018

​Në fund të natës së parë të edicionit të 68-të të Sanremos bëhet çështje kënga e prezantuar nga Ermal Meta dhe Fabrizio Moro, “Non mi avete fatto niente” (Nuk më keni bërë ...

Pezullohet kënga e Ermal Metës nga Sanremo 2018!

Gazeta Express - 07.02.2018

Këngëtari Ermal Meta dhe Fabrizio Moro janë pezulluar nga gara në festivalin e ...

Sanremo 2018/ Ermal Meta rrezikon skualifikimin nga festivali

BalkanWeb - 07.02.2018

ITALI – Mbrëmjen e djeshme nisi Festivali i 68 i muzikës italiane “Sanremo 2018”. Për 5 ditë rresht 20 këngëtarë të njohur italianë do të garojnë për tre çmimet e para, mes tyre dhe kantautori ...

Pezullohet nga Sanremo, reagon Ermal Meta: Nuk kam ardhur të tallem me njeri!

Gazeta Express - 07.02.2018

Pasi u pezulluan mbrëmjen e sotme pasi mendohet se kënga e tyre përfaqësuese në Sanremo është plagjaturë, këngëtari me origjinë shqiptare Ermal Meta ka reaguar përmes një statusi të gjatë në ...

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro vazhdojnë garën në San Remo: Kënga nuk është plagjiaturë

Telegrafi - 07.02.2018

Pasi mbaroi nata e parë e spektaklit më të famshëm në Itali “Sanremo 2018” u hap lajmi se një ndër këngët më të votuara dhe më të preferuara nga publiku ishte e kopjuar.

Akuzohen për plagjiaturë, Ermal Meta dhe Fabrizio Moro pezullohen nga gara, nuk do këndojnë sot në “Sanremo”

BalkanWeb - 07.02.2018

ITALI- Kantautori shqiptar Ermal Meta, bashkë me këngëtarin e njohur italian Fabrizio Moro nuk do të këndojnë mbrëmjen e sotme në skenën e teatrit Ariston në Festivalin e 68 të muzikës italiane ...

Pezullohet kënga e Ermal Metës dhe Fabrizio Moros nga “Sanremo 2018”! (Video)

Telegrafi - 07.02.2018

Kënga e shqiptarit Ermal Meta dhe Fabrizio Moros është pezulluar nga gara e festivalit “Sanremo 2018”. Arsyeja e këtij diskualifikimi ka qenë ngjashmëria e këngës së tyre “Non mi avete fatto niente”, ...

Kardinali Ravasi ‘Twitter’ me vargjet e këngës së Ermal Metës dhe Francesco Moros

BalkanWeb - 07.02.2018

“Sepse jeta jonë nuk është një pikëpamje dhe nuk ekziston bomba paqësore (Ermal Meta-Fabrizio Moro) #Sanremo2018”. Ky është teksti i “Twitterit” që kardinali Gianfranco Ravasi ka zgjedhur nga vargu i ...

Sanremo/ Ermal Meta dhe Fabrizio Moro pezullohen nga gara, nuk do këndojnë sonte

Java News - 07.02.2018

Kantautori shqiptar Ermal Meta, bashkë me këngëtarin e njohur italian Fabrizio Moro nuk do të këndojnë mbrëmjen e sotme në skenën e teatrit Ariston në Festivalin e 68 të muzikës italiane “Sanremo ...

Ermal Meta rrezikon skualifikimin nga Sanremo

Durres Lajm - 07.02.2018

Në fund të natës së parë të edicionit të 68-të të Sanremos diskutohet kënga e prezantuar nga Ermal Meta dhe Fabrizio Moro, “Non mi avete fatto niente” (Nuk më keni bërë asgjë), që rreziko ...

Kënga e shqiptarit Ermal Meta bëhet çështje në Sanremo, e akuzojnë për plagjaturë

Java News - 07.02.2018

Mbrëmjen e djeshme të Sanremos, pas natës së parë të festivalit, duket se shpërthen polemika e parë. Dhe ka të bëjë me këngën që ka kënduar shqiptari Ermal Meta, me Fabrizio Moron “Non mi avete fatto ...

Ermal Meta pezullohet nga San Remo

Durres Lajm - 07.02.2018

Ermal Meta rrezikon skualifikimin nga Sanremo Ermal Meta dhe Fabrizio Moro janë pezulluar nga gara e Festivalit të Sanremos, “në pritje të thellimit të shqyrtimeve mbi atë që presupozohet si shkelje ...

VIDEO/ Ermal Meta rrezikon skualifikimin nga Sanremo, ja arsyeja

Java News - 07.02.2018

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro, superfavoritët e “Sanremos”, rrezikojnë skualikimin. Mbrëmjen e djeshme është zhvilluar nata e parë e Festivalit të këngës italiane, Sanremo, ku kanë marrë pjesë emra të ...

Ermal Meta vazhdon garën në Sanremo. Organizatorët: Kënga konform rregullave

Java News - 07.02.2018

Kënga “Nuk më keni bërë asgjë” e Ermal Meta dhe Fabrizio Moro është e njëjta si një këngë e paraqitur në ‘Sanremo Giovani’ në vitin 2016. Për të bashkuar dy këngët, autori Andrea Febo e shkroi atë me ...

Përtej një kënge shqiptare në Sanremo!

Gazeta Tema - 07.02.2018

Nga Alfred Peza Shoqëria jonë mund të ketë shumë probleme e sfida, por do të doja të veçoja dy prejt më të dukshmeve prej tyre: Së pari, mungesën e modeleve pozitive dhe etaloneve që i ofrohen ...

U pezullua nga Sanremo, reagon Ermal Meta: Absurde! S’kemi kopjuar këngën!

Java News - 07.02.2018

Ermal Meta ka reaguar në facebook, pas pezullimit të tij dhe të Fabrizio Moro-s nga festivali i Sanremos, me dyshimin se kënga e tyre është e kopjuar.

U pezullua nga Sanremo, reagon këngëtari Ermal Meta

Durres Lajm - 07.02.2018

Ermal Meta pezullohet nga San Remo Pasi u pezullua kënga e tij nga Sanremo, këngëtari shqiptar Ermal Meta ka reaguar në një postim në Facebook. Kënga e Ermal Metës në bashkëpunim me Fabrizio Moron ka ...

Mediat italiane: Ermal Meta, favorit për të fituar “Sanremo 2018” (Video)

Almakos - 06.02.2018

Ka nisur sot nata finale e festivalit të 68-të muzikës italiane, “Sanremo 2018”. Ky festival do të zhvillohet për pesë ditë rresht, në skenën e së cilit do të ngjiten emra të njohur të muzikës ...

Një shqiptar në Sanremo, kush është talenti që na përfaqëson

Albeu.com - 06.02.2018

Sanremo 2018 mbërriti. Festivali i Këngës italiane nis sot në mbrëmje. Nga pallati Ariston i qytetit të Sanremos, do të transmetohet drejtpërdrejtë në televizionin shtetëror italian, por dhe në RTSH.

Nis Sanremo, zbulohet këngëtari shqiptar që merr pjesë

Gazeta Express - 06.02.2018

​ Sanremo 2018 mbërriti. Festivali i Këngës italiane nis sot në ...

Mediat italiane: Ermal Meta favorit për të fituar “Sanremo 2018”

BalkanWeb - 06.02.2018

ITALI- Nis sot Festivali i 68 i muzikës italiane “Sanremo 2018”. Për 5 ditë rresht 20 këngëtarë të njohur italianë do të garojnë për tre çmimet e para, mes tyre dhe kantautori shqiptar Ermal Meta.

Mediat italiane: Ermal Meta, favorit për të fituar “Sanremo 2018” (Video)

Telegrafi - 06.02.2018

Ka nisur sot nata finale e festivalit të 68-të muzikës italiane, “Sanremo 2018”. Ky festival do të zhvillohet për pesë ditë rresht, në skenën e së cilit do të ngjiten emra të njohur të muzikës ...

Nis Sanremo, shqiptari Ermal Meta që merr pjesë

Durres Lajm - 06.02.2018

Sanremo 2018 mbërriti. Festivali i Këngës italiane nis sot në mbrëmje. Nga pallati Ariston i qytetit të Sanremos, do të transmetohet drejtpërdrejtë në televizionin shtetëror italian, por dhe në RTSH.