TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Basha e Olldashi: Premtimet e “Rilindjes”, një piramidë mashtrimesh

Gazeta Start - 14.07.2013

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij të drejtimit të kësaj partie, ne Bilisht, Tepelenë dhe Ersekë.

Olldashi-Basha, gara e vazhdimësisë

Top Channel - 14.07.2013

Skënder Minxhozi - Fushata e dy kandidatëve për postin e kryetarit të Partisë Demokratike, i gjeti Lulzim Bashën dhe Sokol Olldashin në një situatë surreale.

Elbasan, Olldashi: Kreu i ri i PD, ti kthejë partinë militantit

LajmiFundit - 14.07.2013

Kandidati për kryetar të PD, Sokol Olldashi, deklaroi në Elbasan se ringritja e Partisë Demokratike nuk fillon nga kryetari i ri, por nga institucionalizimi i marrëdhënies me qelizën bazë, militantët.

Është një rast që nuk vjen më

24 orë - 14.07.2013

Zgjedhja e kryetarit të Partisë Demokratike, më 22 korrik, është një rast i artë, nga ku mund të përfitojnë shumë njerëz edhe grupe. Mijëra vetë habiten se përse shqiptarët nga jashtë formacionit politik të Berishës shqetësohen dhe japin ...

Olldashi: Do ta rrëzojmë Ramën

Top Channel - 14.07.2013

Ndalesat e radhës së kandidatit për kryetar të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi kanë qenë Librazhdi, Rrogozhina dhe Kavaja. Gjatë këtyre takimeve Sokol Olldashi tërhoqi vemendjen se demokratët nuk mund të presin që kundërshtari i tyre ...

E ardhmja e së djathtës

BalkanWeb - 14.07.2013

Këto ditë jemi duke ndjekur të gjithë fushatën e dy kandidatëve për kryetar të PD, njëri prej të cilëve do të zëvendësojë kryetarin historik të dorëhequr të kësaj partie, pas humbjes së zgjedhjeve të 23 qershorit.

Olldashi në Elbasan: PD duhet t’ia kthejë “Partinë”, militantit

Ora news - 14.07.2013

Sokol Olldashi, kandidat për postin e Kryetarit të Partisë Demokratike të Shqipërisë deklaroi në Elbasan se ringritja e Partisë Demokratike nuk fillon nga kryetari i ri, por nga institucionalizimi i marrëdhënies me qelizën bazë, militantët.

Olldashi: Do të çmontojmë piramidën e gënjeshtrave të Ramës

Telegrafi - 14.07.2013

Kandidati për postin e Kryetarit të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi, u shpreh gjatë një takimi me strukturat e partisë në Elbasan, se ringritja e Partisë Demokratike nuk fillon nga kryetari i ri, por nga institucionalizimi i ...

Gara e brendshme për kryetarin e Partisë Demokratike

Botasot - 14.07.2013

Në takimin me anëtarësinë e PD-së në Elbasan, Sokol Olldashi tha se ringritja nuk fillon nga kryetari i ri, por nga institucionalizimi i marrëdhënies me qelizën bazë, militantët.

Është një rast që nuk vjen më

Gazeta Dita - 14.07.2013

Zgjedhja e kryetarit të Partisë Demokratike, më 22 korrik, është një rast i artë, nga ku mund të përfitojnë shumë njerëz edhe grupe. Mijëra vetë habiten se përse shqiptarët nga jashtë formacionit politik të Berishës shqetësohen dhe japin ...

Nga Skënder Minxhozi- Olldashi-Basha, gara e vazhdimësisë

Gazeta Idea - 14.07.2013

Skënder Minxhozi - Fushata e dy kandidatëve për postin e kryetarit të Partisë Demokratike, i gjeti Lulzim Bashën dhe Sokol Olldashin në një situatë surreale.

Olldashi premton inventarin e kontributeve, Basha thotë se PD-ja është e Berishës

Respublica - 14.07.2013

Pavarësisht se fushata e tyre nuk ndryshon shumë për nga mënyra e organizimit, dy kandidatët për kryetar të PD-së, sot kanë “rrahur” në dy gjëra të ndryshme.

Është një rast që nuk vjen më

Gazeta Tema - 14.07.2013

Nga Pëllumb Kulla Zgjedhja e kryetarit të Partisë Demokratike, më 22 korrik, është një rast i artë, nga ku mund të përfitojnë shumë njerëz edhe grupe.

Kavaja, e paqartë mes Bashës e Olldashit, votojnë 2600 demokratë

Shqiptarja - 14.07.2013

TIRANE - Ramazan Okshuni, kryetar i PD, së Kavajës së bashku me strukturat e degës lokale ka pritur dje pasdite në një takim kandidatin për kryetar Sokol Olldashi, ndërsa në datën 20 korrik, vetëm dy ditë përpara votimit “një anëtar – një ...

Basha-Olldashi për PD-në, akuza të forta mazhorancës së re qeverisëse

Gazeta Idea - 14.07.2013

Tepelenë/Elbasan- Kandidatët për kryetar të Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe Sokol Olldashi kanë vijuar takimet me bazën e kësaj partie në qytete të ndryshme të vendit për të shpalosur alternativën me të cilën konkurojnë njëri-tjetrin ...

Olldashi: PD-në duhet t’ja kthejmë militantit

Gazeta Tema - 14.07.2013

Sokol Olldashi ka qenë sot në Elbasan për turin e tij të takimeve për t’u zgjedhur në krye të PD-së. Ai tha se ringritja e Partisë Demokratike nuk fillon nga kryetari i ri, por nga institucionalizimi i marrëdhënies me qelizën bazë, ...

Gara për kreun e partisë, në PD askush nuk guxon të dalë në krah të Bashës apo Olldashit, me përjashtim të Mesilës

Gazeta Tema - 14.07.2013

Ka një heshtje të frikshme në PD, në lidhje me garën që është duke u zhvilluar mes Lulzim Bashës dhe Sokol Olldashit për kreun e kësaj partie. Askush nga deputetët demokratë apo drejtuesit e lartë të kësaj partie, nuk guxon që të shprehë ...

Olldashi-Basha, gara e vazhdimësisë

Express - 14.07.2013

Skënder Minxhozi Fushata e dy kandidatëve për postin e kryetarit të Partisë Demokratike, i gjeti Lulzim Bashën dhe Sokol Olldashin në një situatë surreale.

Gara e brendshme për kryetarin e Partisë Demokratike

Ilirida - 14.07.2013

Skënder Minxhozi – Fushata e dy kandidatëve për postin e kryetarit të Partisë Demokratike, i gjeti Lulzim Bashën dhe Sokol Olldashin në një situatë surreale.

Olldashi: PD ne aksion opozitar për të cmontuar koalicionin e 1 prillit

Gazeta Start - 13.07.2013

Lezhë - “Në skenën politike shqiptare është rikthyer Partia e Punës”. Kështu deklaroi në Lezhë, Sokol Olldashi gjatë prezantimit të platformës për drejtimin e Partisë Demokratike, një projekt ky i fokusuar tek paketa e ristrukturimit të ...

Olldashi: Më 21 janar do isha më i ashpër

Almakos - 13.07.2013

Sokol Olldashi thotë se ato që thotë tani publikisht kundër LSI-së, i ka thënë vazhdimisht në takimet e tij me demokratët. Ai tha se nuk ka dijeni për miqësinë e Bashës me Metën.

Olldashi: ZP-në nuk e lexoj që kur ka ikur Fahriu. Më 21 janar do isha më i ashpër

Kombetare - 13.07.2013

Sokol Olldashi thotë se ato që thotë tani publikisht kundër LSI-së, i ka thënë vazhdimisht në takimet e tij me demokratët. Ai tha se nuk ka dijeni për miqësinë e Bashës me Metën.

Sokol Olldashi: Klani i Bashës po më sulmon me Fahri Balliun

SOT - 13.07.2013

Kandidati për kryetarin e Partisë Demokratike, Sokol Olldashi, ka deklaruar dje se, ministrat dhe drejtuesit e shtabeve janë përgjegjësit kryesorë për disfatën në zgjedhjet e 23 Qershorit.

Olldashi: PD në aksion opozitar për të çmontuar koalicionin e 1 Prillit

Albeu.com - 13.07.2013

Kandidati për kreun e PD-së Sokol Olldashi prezantoi platformën për drejtimin e Partisë Demokratike në Lezhë. Projekti i prezantuar prej tij është i fokusuar tek paketa e ristrukturimit të Institucioneve të PD-së dhe tek strategjia ...

Lezhë, Olldashi: Vëmëndje tek ringritja e PD dhe rikthimi si shumicë

SOT - 13.07.2013

Nga Lezha, kandidati për kreun e PD, Sokol Olldashi, deklaroi gjatë prezantimit të platformës për drejtimin e partisë, se projekti i tij është i fokusuar tek paketa e ristrukturimit të institucioneve dhe tek strategjia opozitare, për të ...

Olldashi në Lezhë: Meta-Rama rithemeluan Partinë e Punës

LajmiFundit - 13.07.2013

Sokol Olldashi, kandidat për kryetar të PD, tha sot se marrëveshja e 1 Prillit PS-LSI, është rithemelimi i Partisë së Punës. Dhe në këtë situatë, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, paralajmëroi nga Lezha një aksion opozitar për ...

Olldashi: Kundërshtari ynë, PPSH

Top Channel - 13.07.2013

Dy kandidatët në garë për kreun e PD-së ka vijuar takimet me bazën duke shpalosur alternativat e tyre për drejtimin e kësaj force politike. Sokol Olldashi nga Lezha u tha mbështetësve demokratë se ata duhet të ndërtojnë një mekanizëm ...

“55-a”: Rama po investohet fuqishëm pro Olldashit, por Basha do jetë kreu i ri i PD-së

Almakos - 13.07.2013

Gazeta “55” e Fahri Balliut, e cila ka nisur një betejë të hapur kundër Sokol Olldashit, që kandidon për kreun e PD-së, ka akuzuar kryesocialistin Edi Rama se po investohet fuqishëm për të mbështetur Olldashin.

Ëndrra blu rikthehet me Bashën!

BalkanWeb - 13.07.2013

Të dashur miq demokratë! Edhe unë si ju, po e përjetoj me dhimbje shokuese rezultatin e pamerituar të 23 qershorit 2013. Ky fakt, jo për arsyen se ne demokratët nuk arrijmë të perceptojmë rotacionin politik.

Olldashi: Rama po rrëzon premtimet elektorale ende pa marrë mandatin

Mapo - 13.07.2013

TIRANË Kandidati për postin e kryetarit të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi ka rritur tonet kritike ndaj Partisë Socialiste, teksa u shpreh dje se Rama rrezikon ta kthejë Kuvendin e ardhshëm në një qeli paraburgimi.

Olladshi: Projekti im për rikthimin e së djathtës në shumicë politike në zgjedhjet e 2015

BalkanWeb - 13.07.2013

LEZHË- Kandidati për kryetar i Partisë Demokratike, Sokol Olldashi, deklaroi nga Lezha, gjatë prezantimit të platformës për drejtimin e Partisë, se "projekti i tij është i fokusuar tek paketa e ristrukturimit të institucioneve të PD-së dhe ...

Olldashi: PD në aksion opozitar për të çmontuar koalicionin e 1 Prillit

Botasot - 13.07.2013

Në Lezhë, Sokol Olldashi prezantoi platformën për drejtimin e Partisë Demokratike, një projekt ky i fokusuar tek paketa e ristrukturimit të Institucioneve të PD-së dhe tek strategjia opozitare për të rikthyer të djathtën në shumicë ...

Olldashi: PS-LSI rithemeluan Partinë e Punës, PD shtëpia e madhe e opozitës

Ora news - 13.07.2013

Marrëveshja e 1 Prillit PS-LSI, për Sokol Olldashin më shumë se një aleancë, është rithemelimi i Partisë së Punës. Dhe në këtë situatë, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, paralajmëroi nga Lezha një aksion opozitar për rrëzuar ...

Olldashi i pas-vrasjeve të 21 janarit. Dhe një fjali e kësaj mbrëmjeje për 21 janarin

Gazeta Dita - 13.07.2013

Një fjali mbi 21 janarin, mbetet për t’u qartësuar për ata që nuk e kanë ndjekur live bisedën në studio këtë të premte në mbrëmje mes Ilva Tares e Sokol Olldashit.

Intervista e Olldashit dhe një fjali për 21 janarin

Respublica - 13.07.2013

“Sali Berisha është themeluesi dhe lideri historik i Partisë Demokratike. Kjo nuk është një garë që bëhet për shkak se Berisha ka gabuar, kjo është një garë që vjen si pasojë e dorëheqjes së tij.

Olldashi: Më ka pëlqyer të jem kryetar, po hyj për të fituar

Shqiptarja - 13.07.2013

TIRANE - Kandidati për kryetar të PD, Sokol Olldashi, rrëfen hyrjen në PD me pantallona të shkurtra e flokë të gjatë, si dhe përgjegjësit e humbjes.

Shpërthen debati mes Fahri Balliut dhe këshilltarit të Bodes

Gazeta Dita - 13.07.2013

Një debat i ashpër publik ka shpërthyer mes botuesit të gazetës “55”, Fahri Balliu, që është mbështetësi kryesor i Lulëzim Bashës dhe Elvi Fundos, këshilltarit të shtypit të ministrit të Financave, Ridvan Bode, që Berisha e ka detyruar dy ...

Basha: Sistem vlerësimi të meritës. Olldashi: Çmontim koalicionin të 1 prillit

Gazeta Idea - 13.07.2013

Tiranë- K andidati për kryetar i PD-së, Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij për drejtimin e partisë në Lushnje, Peqin dhe Gramsh. “Partia Demokratike do të ndërtojë një sistem transparent dhe të drejtë të kreditimi të meritës dhe ...

Largimet nga puna Basha Do punesojme juristet tane

Shqiperia - 13.07.2013

Kandidati për kryetar i PD-së, Lulzim Basha, ka prezantuar platformën e tij për drejtimin e PD, në Tropojë, Has, Rrëshen dhe njësinë bashkiake numër 2, në Tiranë.

Olldashi në “Tonight Ilva tare”: Do fitoj garën, Berisha nuk po mbështet asnjë

Info Shqip - 13.07.2013

I ftuari në mbrëmjen e sotme në emisionin “Tonight Ilva Tare”, kandidati për kreun e Partisë Demokratike, Sokol Olldashi, ka deklaruar se është një person të cilit i pëlqen gara dhe se në çdo garë që futet e bënë këtë vetëm për të fituar.

Olldashi në “Tonight Ilva tare”: Do fitoj garën, Berisha nuk po mbështet asnjë

Gazeta Shqip - 13.07.2013

I ftuari në mbrëmjen e sotme në emisionin “Tonight Ilva Tare”, kandidati për kreun e Partisë Demokratike, Sokol Olldashi, ka deklaruar se është një person të cilit i pëlqen gara dhe se në çdo garë që futet e bënë këtë vetëm për të fituar.

Basha-Olldashi:Të çmontojmë maxhorancën e koalicionit të PP-së

Shqiptarja - 13.07.2013

TIRANE - Kandidatët Sokol Olldashi dhe Lulzim Basha vazhdojnë fushatën në bazë për postin e kreut të PD-së, pas dorëheqjes së Sali Berishës. Kandidati për kryetar i PD, Lulzim Basha, ka prezantuar platformën e tij për drejtimin e partisë ...

“55-a”: Rama po investohet fuqishëm pro Olldashit, por Basha do jetë kreu i ri i PD-së

Gazeta Tema - 13.07.2013

Gazeta “55” e Fahri Balliut, e cila ka nisur një betejë të hapur kundër Sokol Olldashit, që kandidon për kreun e PD-së, ka akuzuar kryesocialistin Edi Rama, se po investohet fuqishëm për të mbështetur Olldashin.

Olldashi: Kundërshtari ynë, PPSH / VIDEO

GazetaDitore - 13.07.2013

Dy kandidatët në garë për kreun e PD-së ka vijuar takimet me bazën duke shpalosur alternativat e tyre për drejtimin e kësaj force politike. Sokol Olldashi nga Lezha u tha mbështetësve demokratë se ata duhet të ndërtojnë një mekanizëm ...

Basha dhe Olldashi, dy kandidatët që kërkojnë kreun e PD-së duke akuzuar Ramën

Respublica - 13.07.2013

Nuk mund të mos vihet re fakti se në fjalët e tyre të përditshme, dy kandidatët kryesorë për Kryetar të Partisë Demokratike flasin gjithnjë e më pak për idetë se si do të sillen nesër në opozitë apo se çfarë do të bëjnë për ta rikthyer sa ...

TemA TV/ Basha: Do mbrojmë shtetin nga Edi Rama. Olldashi: Do godasim fort Partinë e re të Punës (VIDEO)

Gazeta Tema - 13.07.2013

Kandidatët për postin e kryetarit të Partisë Demokratike kanë vazhduar fushatën e tyre duke mbajtur në qendër të sulmit mazhorancën e re, pa thënë asnjë fjalë reflektimi për humbjen e thellë.

Përse PD-ja nuk mendon si Basha dhe Olldashi?

Gazeta Tema - 13.07.2013

Nga Mero Baze Ka dy qasje në fushatën formale të kandidatëve brenda PD-së. E para është qasja e dy kandidatëve ndaj besimit që duhet të ngjallin për të rikthyer PD në pushtet pas katër vitesh, dhe e dyta, qasja që kanë mbështetësit e tyre ...

Olldashi: Në 2015 PD shumicë. Strategji përballë punistëve

AlbanianScreen - 13.07.2013

Tiranë - Para demokratëve të Lezhës dhe Mirditës Sokol Olldashi i futur në garë për kreun e Partisë Demokratike deklaroi se "në skenën politike shqiptare është rikthyer Partia e Punës", duke jue referuar maxhorancës së re.

Tavo: Olldashi e di mirë se çdo të thotë bandë

Gazeta Start - 12.07.2013

Tiranë – Akuzat e kandidatit demokrat për kryetar partie, Sokol Olldashi ndaj Lëvizjes Socialiste për Integrim, si parti bandash, iu përgjigj deputeti i kësaj partie, Vangjel Tavo. Ai thotë se Olldashi e di mirë se çfarë do të thotë bandë.

Rapsodia e vazhdimësisë

Shekulli - 12.07.2013

Ilir Mborja / Qytetar, Greqi Më '92-in, në hollin e hotelit "Skampa" në Elbasan takoja për herë të parë aktorin e famshëm kosovar Enver Petrovcki.

Berisha fillon t’i pastrojë Bashës kundërshtarët

Shekulli - 12.07.2013

Luis Tanushi Me afrimin e zgjedhjeve brenda PD-së gjithnjë e më shumë po ashpërsohet gara midis Lulzim Bashës dhe Sokol Olldashit duke ndezur edhe një luftë të brendshme.

Olldashi: 30 kriminelë në listat e PS, Rama ka ndërtuar një klientelë politike

SOT - 12.07.2013

Kandidati për kreun e Partisë Demokratike, Sokol Olldashi, ka shigjetuar kryeministrin e zgjedhur, Edi Rama, gjatë takimit të tij me strukturat e PD në Gjirokastër.

Vangjel Tavo: Sokol Olldashi i njeh mirë bandat kriminale

SOT - 12.07.2013

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Vangjel Tavo, ka reaguar pas akuzave të Sokol Olldashit ndaj LSI. Tavo ka deklaruar se Olldashi i njeh mirë bandat pasi ka lidhje me to.

PD e Pukës: Zgjedhjet po manipulohen, anëtarësia është udhëzuar të votojë Olldashin

SOT - 12.07.2013

Akuzat për manipulimin e zgjedhjeve për kreun e Partisë Demokratike kanë plasur edhe në Pukë. Demokratët e Pukës deklarojnë se baza është udhëzuar që të votojnë Sokol Olldashin.

Tension në PD, Berisha kërcënon dhe shkarkon çdo mbështetës të Olldashit, sherr me Boden për të mbrojtur Bashën

SOT - 12.07.2013

Plas sherri dhe tensioni në Partinë Demokratike. Sali Berisha ka humbur kontrollin dhe qetësinë pasi të gjitha strukturat e Partisë Demokratike në rrethe janë pozicionuar kundër kandidatit për pasardhës, Lulzim Basha, ndërsa po mbështesin ...

Olldashi në Peshkopi: Koalicioni i 1 Prillit ktheu Partinë e Punës. Parlamenti nuk është qeli paraburgimi

LajmiFundit - 12.07.2013

Sokol Olldashi, Kandidati për postin e Kryetarit të Partisë Demokratike të Shqipërisë udhëtoi drejt Dibrës për të prezantuar platformën e tij për drejtimin e Partisë më të madhe të së Djathtës në vend.

Akuza në drejtim të PS, Olldashi: 30 deputetë me precedentë penalë

SOT - 12.07.2013

Drejt Dibrës ka udhëtuar kandidati për postin e kryetarit të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi, për të prezantuar platformën e tij për drejtimin e së djathtës në vend.

Olldashi në Peshkopi: Rama e Meta kthyen Partinë e Punës

Albeu.com - 12.07.2013

Kandidati për postin e Kryetarit të Partisë Demokratike të Shqipërisë Sokol Olldashi udhëtoi këtë të premte drejt Dibrës për të prezantuar platformën e tij për drejtimin e Partisë më të madhe të së Djathtës në vend.

Gara për kreun e ri të PD

Top Channel - 12.07.2013

Kandidati për kryetar të PD, Lulzim Basha takoi demokratët në Tropojë, Has, Rrëshen dhe në njësinë bashkiake numër 2 në Tiranë, duke u dhënë atyre garancinë se nën drejtimin e tij Partia Demokratike do të jetë e gatshme të mbrojë çdo ...

Olldashi: Kam kaq vite nuk kuptoj ca është Fahri Balliu, i majtë, i djathtë?!

LajmiFundit - 12.07.2013

Kandidati për Kryetar i Partisë Demokratike Sokol Olldashi duket se ka marrëdhënie gjithnjë e më problematike me botuesin e gazetës 55 Fahri Balliu.

Nevoja për një remont kapital në PD

BalkanWeb - 12.07.2013

Ndërsa Edi Rama e ka emërtuar hollin e selisë së Partisë Socialiste si zyra e kryeministrit të zgjedhur, nga ky përfaqësues të kësaj partie përpiqen ti bëjnë sërish opozitë qeverisë që ka humbur zgjedhjet, por vazhdon të qeverisë për shkak ...

Olldashi: Biznesi do të jetë nën agresionin e bllokut të Metës

Mapo - 12.07.2013

Nga Gjirokastra, kandidati për drejtimin e PD-së, Sokol Olldashi, ka theksuar se Partia Demokratike në çdo degë të saj do të hapë zyrat e konsulencës juridike për të mbrojtur administratën publike.

Olldashi në Peshkopi: Koalicioni i 1 Prillit ktheu Partinë e Punës

Ora news - 12.07.2013

Sokol Olldashi, Kandidati për postin e Kryetarit të Partisë Demokratike të Shqipërisë udhëtoi drejt Dibrës për të prezantuar platformën e tij për drejtimin e Partisë më të madhe të së Djathtës në vend.

Olldashi: Koalicioni Rama-Meta rikthyen partinë e punës

Botasot - 12.07.2013

Peshkopia ishte ndalesa e radhës e kandidatit për kreun e PD-së Sokol Olldashi. Në disa takime në këtë zonë ai tha se koalicioni Rama-Meta rikthyen partinë e punës.

"Gara', Olldashi në Peshkopi: Koalicioni i i prillit, ktheu partinë e punës

BalkanWeb - 12.07.2013

TIRANË - Kandidati për postin e Kryetarit të PD-së, Sokol Olldashi, prezantoi në Peshkopi platformën e tij për drejtimin e partisë më të madhe të së djathtës në vend.

Olldashi në “Tonight Ilva tare”: Do fitoj garën, Berisha nuk po mbështet asnjë

Ora news - 12.07.2013

I ftuari në mbrëmjen e sotme në emisionin “Tonight Ilva Tare”, kandidati për kreun e Partisë Demokratike, Sokol Olldashi, ka deklaruar se është një person të cilit i pëlqen gara dhe se në çdo garë që futet e bënë këtë vetëm për të fituar.

Fushata e Olldashit e Bashës  bazohet në akuzat kundër Ramës

Shqiptarja - 12.07.2013

TIRANE- Kur kanë mbetur edhe 10 ditë nga zgjedhja e kryetarit të ri të PD-së pas dorëheqjes së Berishës Sokol Olldashi si dhe Lulzim Basha kanë vijuar fushatën e tyrë me takimet në bazën e partisë në gjithë vendin.

Garën Basha-Olldashi e raportojnë dhe e komentojnë të majtët; të djathtët vetëm heshtin

Respublica - 12.07.2013

Vijon gara mes Bashës e Olldashit, por PD-ja vetë është si e përjashtuar nga kjo garë. Do duhet të flisnin të gjithë, do duhej të merrnin qëndrim, të mbanin anë, të bënin kritika dhe autokritika, por s’flasin.

T’ka Sali shpirt

Gazeta Dita - 12.07.2013

“E keni parasysh atë këngën tallava “të ka lali shpirt”, ja kështu e ka dhe SHIP-i Bashën këtu te ne”, – me këto fjalë e përshkroi dje situatën e ditëve të fundit në PD, një prej zyrtarëve të kësaj partie, i kontaktuar nga “DITA ”.

Olladashi: Koalicioni Rama-Meta rikthyen partinë e punës

Durres Lajm - 12.07.2013

Kandidati për kreun e PD-së vijon takimet - Peshkopia ishte ndalesa e radhës e kandidatit për kreun e PD-së Sokol Olldashi. Në disa takime në këtë zonë ai tha se koalicioni Rama-Meta rikthyen partinë e punës.

Olldashi: Rama-Meta kthyen Partinë e Punës. Basha: ‘Rilindja’ e mashtrimit

Gazeta Idea - 12.07.2013

Dibër- Kandidatët në garën për kreun e Partisë Demokratike Sokol Olldashi dhe Lulzim Basha kanë vijuar takimet me simpatizantë të kësaj partie në veri të vendit.

Olldashi thyen një tabú: Sot në mbrëmje shkon në “Ilva Tare Tonight”

Respublica - 12.07.2013

Sokol Olldashi do të jetë sot në mbrëmje tek Ilva Tare Tonight, në Ora News. Është një studio që është bojkotuar në vijimësi nga njerëzit e Berishës, përfshirë dhe Olldashin, por ky i fundit ka vendosur ta prishë këtë traditë e ta thyejë ...

TemA TV/ Basha e Olldashi, fushatë për kreun e PD-së duke u marrë me PS-në (VIDEO)

Gazeta Tema - 12.07.2013

Edhe pse janë duke konkurruar për të marrë drejtimin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe Sokol Olldashi, më shumë se sa prezantojnë platformat e tyre, janë duke sulmuar PS-në gjatë fushatës që po bëjnë.

Kështu Berisha përdor “55”-ën kundër Sokol Olldashit

Durres Lajm - 12.07.2013

· Numri i 12 korrikut 2013 i së përditshmes “55” ka tre shkrime kundër Sokol Olldashit, kandidatit për kryetar të PD-së post-berishiane (shihni faksimilen).

Olldashi: Rama mashtroi shqiptarët, pa marrë mandatin po rrëzon premtimet elektorale

GazetaDitore - 12.07.2013

Sokol Olldashi, kandidati për postin e Kryetarit të Partisë Demokratike deklaroi në Mamurras se Edi Rama mashtroi shqiptarët dhe se ende pa hyrë në zyrën e Kryeministrit, po rrëzon një nga një premtimet elektorale.

Shpërthen lufta mes Fahri Balliut dhe këshilltarit të Bodes. Përmendet dhe Gërdeci dhe videoja e Fahriut

Gazeta Tema - 12.07.2013

Një debat i ashpër publik ka shpërthyer mes botuesit të gazetës “55”, Fahri Balliu, që është mbështetësi kryesor i Lulëzim Bashës dhe Elvi Fundos, këshilltarit të shtypit të Ministrit të Financave, Ridvan Bode, që Berisha e ka detyruar dy ...

Olldashi: ZP-në s’e lexoj që kur ka ikur Fahriu. Më 21 janar do isha më i ashpër

Gazeta Tema - 12.07.2013

Sokol Olldashi thotë se ato që thotë tani publikisht kundër LSI-së, i ka thënë vazhdimisht në takimet e tij me demokratët. Ai tha se nuk ka dijeni për miqësinë e Bashës me Metën.

Olldashi: Më 21 Janar do isha treguar më i ashpër

Durres Lajm - 12.07.2013

- I ftuari në mbrëmjen e sotme në emisionin “Tonight Ilva Tare”, kandidati për kreun e Partisë Demokratike, Sokol Olldashi, ka deklaruar se është një person të cilit i pëlqen gara dhe se në çdo garë që futet e bënë këtë vetëm për të fituar.

Olldashi: Biznesi i kërcënar nga taksa progressive e Ramës dhe blloku i Metës

Gazeta Start - 11.07.2013

Përmet - Kandidati për postin e Kryetarit të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi deklaroi se biznesi është i kërcënuar nga dy agresorë, taksa progresive dhe blloku I Ilir Metës.

Olldashi në Gjirokastër: Brenda listës së PS, 30 individë me precedent penalë

LajmiFundit - 11.07.2013

Sokol Olldashi deklaroi nga Gjirokastra se Partia Demokratike do të hapë zyrat e konsulencës juridike për të mbrojtur adminstratën publike nga agresioni politik i Edi Ramës.

Tavo: Ndryshimi i Kushtetutës është kusht i koalicionit PS-LSI

SOT - 11.07.2013

Akuzat e Sokol Olldashit mbi LSI, të cilën e cilësoi si çetë pazaresh, janë hedhur poshtë në mënyrë kategorike nga Vangjel Tavo, i cili i kundërpërgjigjet me të njëjtën monedhë, se ai i njeh më mirë bandat.

Basha: Kjo mazhorancë, piramidale. Olldashi: Në PS ka 30 kriminelë

Kombetare - 11.07.2013

Kandidatët për postin e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe Sokol Olldashi kanë vijuar fushatën e tyre në bazë. Basha ishte në Berat dhe në Kuçovë, ku deklaroi se premtimet e mazhorancës së re janë piramidale.

Olldashi: Blloku i Ilir Metës, agresori që kërcënon biznesin

Albeu.com - 11.07.2013

Taksa progresive dhe blloku i Ilir Metës janë sipas Sokol Olldashit dy agresorët që kërcënojnë biznesin . Ai paraqiti në përmet programin e tij për kryesimin e Partisë Demokratike pas 22 korrikut.

Fushata për kreun e ri të PD-së

Top Channel - 11.07.2013

Dy kandidatët për kryetar të Partisë Demokratike po përpiqen njëkohësisht të bindin anëtarësinë se ata do të jenë garantet e një opozite të fortë me qeverinë e re të Edi Ramës.

Tavo: LSI nuk ka lidhje me bandat imagjinare të Sokol Olldashit

LajmiFundit - 11.07.2013

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Vangjel Tavo i përgjigjet akuzave publike të Sokol Olldashit për blerje vote në zgjedhjet parlamentare të 23 Qershorit 2013.

Berisha del hapur pro Bashës

Lajmeshqip - 11.07.2013

Tiranë – Gara për kreun formal të Partisë Demokratike ka prodhuar tension dhe ka detyruar kryetarin në detyrë të Partisë Demokratike të humbasë qetësinë dhe të përplaset me ish- vartësit e tij.

Olldashi: PD s’duhet të bëjë aleancë me parti dhe individë nga e majta

Mapo - 11.07.2013

TIRANË Me një qëndrim të prerë gjatë një bashkëbisedimi të zhvilluar në Shkodër, kandidati për drejtimin e selisë blu, Sokol Olldashi, deklaroi se PD-ja nuk duhet të bëjë aleancë me parti dhe individë që vijnë nga kampi kundërshtar.

Tavo: Ndryshimi i Kushtetutës, kusht i koalicionit PS-LSI. Olldashi i njeh mirë bandat

BalkanWeb - 11.07.2013

TIRANË- Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Vangjel Tavo, sqaron se megjithë debatët dhe emrat që kanë dalë në media për emrat e ministrave të rinj mes LSI dhe PS, nuk ka ende asnjë ndarje.

Përmet-Gjirokastër, Olldashi: Biznesi i kërcënuar nga taksa progresive e Ramës dhe blloku i Metës

BalkanWeb - 11.07.2013

TIRANË -Kandidati për kryetar të PD, Sokol Olldashi ka kryer takime me bazën e PD në Gjirokastër dhe Tepelene duke dhënë disa mesazhe. Gjirokastër, Olldashi: PD, konsulencë juridike për të mbrojtur administratën nga agresioni politik i ...

Olldashi: Taksa progresive dhe blloku i Ilir Metës, agresorët që kërcënojnë biznesin

Botasot - 11.07.2013

Taksa progresive dhe blloku i Ilir Metës janë sipas Sokol Olldashit dy agresorët që kërcënojnë biznesin. Ai paraqiti në përmet programin e tij për kryesimin e Partisë Demokratike pas 22 korrikut “Ne duhet të marrim në mbrojtje biznesin, i ...

Olldashi fushatë në jug: Konsulencë juridike për largimet nga puna

Ora news - 11.07.2013

Në vijim të fushatës për kryetar i Partisë Demokratike, Sokol Olldashi i përqëndroi takimet në qarkun e Gjirokastrës. Nga qyteti i Gurtë, Olldashi paralajmëroi se PD do të hapë zyra për mbrojtjen e administratës nga agresioni politik i Edi ...

Gara për kreun e PD, themeluesit e degës së PD në Pukë: Procesi po manipulohet

BalkanWeb - 11.07.2013

PUKE- Një ditë pas prezantimit në Pukë të platformës nga ana e kandidatit për kryetar të PD-së, Sokol Olldashi, themelues të degës Pukë të Partisë Demokratike ngrenë shqetësimin se procesi zgjedhor brenda PD-së po tenton të manipulohet, ...

Gara Basha-Olldashi për kryetarin, plasin sherret në PD

Shqiptarja - 11.07.2013

TIRANE - Kur kanë mbetur edhe 12 ditë nga gara brenda strukturave dhe anëtarësisë së Partisë Demokratike për të zgjedhur kryetarin e ri të PD, klanet rivale të të dy kandidatëve, Lulzim Basha dhe Sokol Olldashi u gjendën nën presionin dhe ...

PD: Lufta e klaneve shpërthen. Këshilltari i Bodes (pro Olldashit): “bajgat që inskenojnë...”

Respublica - 11.07.2013

“Plasin sherret” në PD është shkrimi i sotëm te Shqiptarja.com ku përshkruhet situata në “kampet” e Bashës dhe Olldashit. Sipas gazetës një pjesë e mirë e deputetëve më të vjetër, janë duke punuar për kandidaturën e tij, ndërsa më të ...

Basha: Kjo është mazhorancë piramidale. Olldashi: Në listat e PS-së janë 30 kriminelë

GazetaDitore - 11.07.2013

Kandidatët për postin e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe Sokol Olldashi kanë vijuar fushatën e tyre në bazë. Basha ishte në Berat dhe në Kuçovë, ku deklaroi se premtimet e mazhorancës së re janë piramidale.

Olldashi: Në listat e PS ka 30 kriminelë, Basha: Rama do na ketë mbi kokë

Gazeta Dita - 11.07.2013

Dy kandidatët për pasues të Berishës në krye të PD vijojnë fushatën në bazë. Gjatë një takimi me demokratët e Beratit dhe Kuçovës, Lulzim Basha deklaroi dje se Ps duhet të japë llogari për çdo premtim që ka bërë gjatë fushatës.

Fushata elektorale në PD, Basha tenton kapital duke sulmuar Ramën, Olldashi LSI-në

Respublica - 11.07.2013

Basha sulmon PS-në, Olldashi LSI-në. Duket se në këto dy linja po e mbajnë fushatën e nxituar elektorale dy kandidatët për kreun e PD-së. Në këto dy linja, Basha e kap me Ramën personalisht, Olldashi me LSI-në si “çetë”.

Olldashi në Përmet-Gjirokastër: Biznesi i kërcënuar nga taksa progresive e Ramës dhe blloku i Metës

Durres Lajm - 11.07.2013

- Kandidati për kryetar të PD, Sokol Olldashi ka kryer takime me bazën e PD në Gjirokastër dhe Tepelene duke dhënë disa mesazhe. Sokol Olldashi deklaroi nga Gjirokastra se Partia Demokratike do të hapë zyrat e konsulencës juridike për të ...

Olldashi fushatë në jug: Konsulencë juridike për largimet nga puna

Info Shqip - 11.07.2013

Në vijim të fushatës për kryetar i Partisë Demokratike, Sokol Olldashi i përqëndroi takimet në qarkun e Gjirokastrës. Nga qyteti i Gurtë, Olldashi paralajmëroi se PD do të hapë zyra për mbrojtjen e administratës nga agresioni politik i Edi ...

Administrata, Olldashi: Zyrë konsulence që të ndalim masakrën e Ramës

Gazeta Idea - 11.07.2013

Gjirokastër- Nga qyteti i Gjirokastrës ku kandidati për postin më të lartë të drejtimit të PD-së, Sokol Olldashi takoi strukturat e kësaj partie, paraqiti një alternativë për të ndalur atë që ai e quajti “masakrën administrative” që sipas ...

Olldashi fushatë në jug: Konsulencë juridike për largimet nga puna

Gazeta Shqip - 11.07.2013

Në vijim të fushatës për kryetar i Partisë Demokratike, Sokol Olldashi i përqëndroi takimet në qarkun e Gjirokastrës. Nga qyteti i Gurtë, Olldashi paralajmëroi se PD do të hapë zyra për mbrojtjen e administratës nga agresioni politik i Edi ...

Tavo: Olldashi i njeh mirë bandat

Durres Lajm - 11.07.2013

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Vangjel Tavo, sqaron se megjithë debatët dhe emrat që kanë dalë në media për emrat e ministrave të rinj mes LSI dhe PS, nuk ka ende asnjë ndarje.

TemA TV/ Basha: Kjo është mazhorancë piramidale. Olldashi: Në listat e PS-së janë 30 kriminelë (VIDEO)

Gazeta Tema - 11.07.2013

Kandidatët për postin e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe Sokol Olldashi kanë vijuar fushatën e tyre në bazë. Basha ishte në Berat dhe në Kuçovë, ku deklaroi se premtimet e mazhorancës së re janë piramidale.

Berisha del hapur pro Bashës, “ngrin” kryetarin e PD-së në Durrës pse ishte pro Olldashit

Gazeta Tema - 11.07.2013

Gara për kreun formal të Partisë Demokratike ka prodhuar tension dhe ka detyruar kryetarin në detyrë të Partisë Demokratike të humbasë qetësinë dhe të përplaset me ish- vartësit e tij.

Lulëzim Basha e Sokol Olldashi po bërtasin!!

Gazeta Tema - 11.07.2013

Nga Erion Braçe Bërtasin nga frika- më shkruante dikush qëparë. Njëri po bërtet e tjetri e ngre zërin më shumë; përsëri nga frika. Të dy po fshehin frikën nga humbja!! Nuk thonë asgjë për humbjen.

Lulëzim Basha e Sokol Olldashi po bërtasin!!

GazetaDitore - 11.07.2013

Bërtasin nga frika- më shkruante dikush qëparë. Njëri po bërtet e tjetri e ngre zërin më shumë; përsëri nga frika. Të dy po fshehin frikën nga humbja!! Nuk thonë asgjë për humbjen.

Olldashi: Mbrojtje për administratën nga agresioni politik i Ramës

AlbanianScreen - 11.07.2013

Gjirokastër - Sokol Olldashi deklaroi nga Gjirokastra se Partia Demokratike do të hapë zyrat e konsulencës juridike për të mbrojtur adminstratën publike nga agresioni politik i Edi Ramës.

Gara në PD, Bojaxhi: “Froni” do t’i kalojë kopjes së të atit

Shekulli - 10.07.2013

I djathtë por i mënjanuar nga Partia Demokratike, Gjergji Bojaxhi, deklaron se disfata e thellë e kësaj partie në 23 qershor ishte votë ndëshkuese ndaj modelit Berisha dhe krizës ekonomike.

Berisha mesazh demokratëve për pasardhësin

Shekulli - 10.07.2013

Kryeministri në detyrë, Sali Berisha dëshiron që i gjithë procesi i përzgjedhjes së pasardhësit të tij të bëhet në mënyrë transparente dhe të mos ketë asnjë zë që thotë, se njëri apo tjetri kandidatë gëzon mbështetje.

Berisha urdhër bazës: Kryetarët dhe sekretarët larg fushatës

Gazeta Start - 10.07.2013

Tiranë – Teksa brenda radhëve të demokratëve po zhvillohet fushata për kryetar të partisë, kryetari në detyrë, Sali Berisha u kërkon strukturave që të mos angazhohen në fushatë kryetarët dhe sekretarët e PS-së në rrethe dhe në grupseksione.

Gara, Basha: PS do përballet me reagimin e demokratëve, Olldashi: Sistem karriere

Gazeta Start - 10.07.2013

Peshkopi - Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij para demokratëve të Peshkopisë, Burrelit dhe Bulqizës.

Berisha kërcënon strukturat me mesazhe: Mos mbështesni asnjë kandidat, po na përçahet partia

SOT - 10.07.2013

Gara fasadë për kreun e Partisë Demokratike, ka sjellë tensione në strukturat e kësaj partie. Strukturat e PD kanë shprehur publikisht preferencat e tyre për secilin nga dy kandidatët që konkurrojnë për postin e kreut të PD, Lulzim Basha ...

Shteti në shërbim të fushatës në PD, gara fasadë për pasardhës realizohet me paratë e buxhetit

SOT - 10.07.2013

Të babëzitur, rrënues dhe shpërdorues, si në pushtet ashtu edhe në opozitë. Partia Demokratike, e kthyer prej Sali Berishës në një çetë me natyrë mafioze dhe gllabëruese, po u kushton shtrenjtë taksapaguesve shqiptarë edhe në opozitë.

Arsyetimi për akademizmin e Olldashit dhe deformimin e votës së Bashës!

SOT - 10.07.2013

Nga Besi BEKTESHI Ajo që mund të quhet garë midis dy kandidatëve për kryetar të Partisë Demokratike, ka shumë pak për të arsyetuar, sepse bëhet pa analizë spektrale dhe thelbësore të punës dhe sidomos pa program të qartë politik si ...

Zbulohen mbështetësit e Bashës dhe të Olldashit

Shqipmedia - 10.07.2013

Gara mes dy rivalëve për pasuesin e Sali Berishës në krye të Partisë Demokratike ka nisur zyrtarisht nga dita e djeshme. Lulzim Basha dhe Sokol Olldashi e kanë nisur fushatën nga bastionet e tyre, respektivisht nga Elbasani dhe nga Fieri.

Olldashi në Pukë: Nuk mund të ketë deputet dhe ministra të palëvizshëm

LajmiFundit - 10.07.2013

Në vijim të fushatës për zgjedhjen e Kryetarit të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi kandidat për këtë post, u takua me strukturat politike të PD-së, në Pukë dhe në Fushë- Arrës, nga ku prezantoi platformën e tij për të drejtuar Partinë ...

Zgjedhjet, Olldashi: Ata që marrin rezultate negative të hapin krahun

Albeu.com - 10.07.2013

Duke vijuar evidentimin e elementëve që i sollën humbjen partisë Demokratike, kandidati Sokoll Olldashi deklaroi sot se duhet fituar besimi i militantëve, të cilët sipas Olldashit u lanë në harresë për shkak se trupa politike e selisë blu, ...

Kush e mbështet Bashën, e kush Olldashin

Almakos - 10.07.2013

Por përveç garës mes tyre, në selinë PD’së po zhvillohet edhe një garë tjetër - ajo e mbështetësve. Disa prej tyre kanë dalë haptas, duke bërë fushatë në favor të “të përzgjedhurit” të tyre, përderisa të tjerët kanë nisur punën në ...

Gara për kreun e PD

Top Channel - 10.07.2013

Sokol Olldashi, kandidati për kryetarin e PD-së, tashmë e ka nxjerrë qartë në pah kundërshtinë e tij për aleancat me partitë e majta dhe me individë të spektrit të majtë, duke nënkuptuar kundërshtinë e përfshirjes së 3 ish-socialistëve në ...

Ja mbështetësit e Bashës dhe Olldashit

Lajmeshqip - 10.07.2013

Tiranë- Gara mes dy rivalëve për pasues të Sali Berishës në krye të Partisë Demokratike, zyrtarisht ka filluar dje. Lulzim Basha e Sokol Olldashi kanë nisur fushatat nga bastionet e tyre – nga Elbasani dhe nga Fieri.

"Garë" në PD

BalkanWeb - 10.07.2013

Nëse Partia Demokratike do të humbasë zgjedhjet e 23 qershorit, atëherë me siguri që Sali Berisha do të japë dorëheqjen nga kreu i saj”. Kjo shprehje ishte në gojën e gjithsecilit prej nesh përpara zgjedhjeve, pra ishte e gjithëpranuar.

Pesë teza dhe kundrateza që e legjitimojnë garën Basha-Olldashi

Mapo - 10.07.2013

Alfred Lela Gara për kryetarin e ri të Partisë Demokratike mund të konsiderohet ende në fazë fillestare; në atë fragment të kohës dhe veprimit kur kandidatët kryesorë, Lulzim Basha e Sokol Olldashi, duket se kanë dalë në nxemje , po ...

Berisha mesazh kryetarëve në rrethe: Asnjë të mos abuzojë me procesin

Mapo - 10.07.2013

TIRANË Kur po bëhet java që prej vendimit zyrtar të kryesisë së PD për shpalljen e dy kandidatëve Lulëzim Basha dhe Sokol Olldashi për drejtimin e partisë, kryeministri Sali Berisha u ka dërguar një mesazh të dytë krerëve, sekretarëve të ...

Olldashi: Objektivi, rrëzimi i qeverisë ‘Rama’ në përballjen e parë zgjedhore

Mapo - 10.07.2013

Kandidati për postin e kryetarit të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi, deklaroi gjatë një takimi të zhvilluar në Pogradec se në Shqipëri ka vetëm dy pole politike dhe se mbi këtë tezë duhet të përqendrohet veprimi opozitar.

Olldashi: Secili jetë përgjegjës për rezultatin e tij

Botasot - 10.07.2013

Sali Berisha u dorëhoq pas 22 vitesh duke u lënë një standard të ri, atë të përgjegjësisë për rezultatin. Është mekanizimi që Sokol Olldashi thotë se me drejtimin e PD-së prej tij do të aplikohej në të gjitha strukturat e partisë në të ...

Olldashi në Pukë dhe Fushë Arrëz: Të aplikohet standardi i përgjegjësisë për rezultatin

Ora news - 10.07.2013

Në vijim të fushatës për zgjedhjen e Kryetarit të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi kandidat për këtë post, u takua me strukturat politike të PD-së, në Pukë dhe në Fushë- Arrës, nga ku prezantoi platformën e tij për të drejtuar Partinë ...

Olldashi në Koplik: PD duhet të nxisë mekanizmin e karrierës në parti

BalkanWeb - 10.07.2013

TIRANË- "Partia Demokratike duhet të nxisë karrierën brenda jetës së saj politike për të shmangur demotivimin e aktivistëve të saj", deklaroi sot në Koplik, Sokol Olldashi, gjatë fushatës për zgjedhjen e Kryetari të ri të Partisë ...

Kush e mbështet Bashën, e kush Olldashin

Yll Press - 10.07.2013

Por përveç garës mes tyre, në selinë PD’së po zhvillohet edhe një garë tjetër - ajo e mbështetësve. Disa prej tyre kanë dalë haptas, duke bërë fushatë në favor të “të përzgjedhurit” të tyre, përderisa të tjerët kanë nisur punën në ...

Olldashi në Vaun e Dejës dhe Koplik: PD duhet të nxisë mekanizmin e karrierës në parti

Ora news - 10.07.2013

Partia Demokratike duhet të nxisë karrierën brenda jetës së saj politike për të shmangur demotivimin e aktivistëve të saj. Kështu deklaroi në Koplik, Sokol Olldashi, gjatë fushatës për zgjedhjen e kryetarit të ri të Partisë Demokratike.

Olldashi në Shkodër: Jo aleancë me parti apo individë të spektrit të majtë

Ora news - 10.07.2013

Sokol Olldashi, kandidat për postin e Kryetarit të Partisë më të madhe të së djathtës në vend, me një qëndrim të prerë deklaroi nga Shkodra se Partia Demokratike nuk duhet të bëjë aleancë me parti dhe individë që vijnë nga kampi ...

Basha Vs Olldashi - virtyti përballë vesit!

Botasot - 10.07.2013

Reagim në vend të analizës: demokratë të Shqipërisë zgjidhni virtytin Lulzim Basha. Rezultati jo vetëm shokues, por edhe fyes i PD-së në zgjedhjet e 23 qershorit, si çdo demokrat e qëndrestar, natyrisht edhe mua më ka hedhur në reflektime.

Sokol Olldashi fushatë në Shkodër

Botasot - 10.07.2013

PD nuk duhet të bëjë aleancë me parti dhe individë të spektrit të majtë. Sokol Olldashi - Kandidat për postin e Kryetarit të Partisë Demokratike e mbajti kete qëndrim të prerë gjate fushates se tij ne Shkoder.

Partia Demokratike nuk është kazino Z. Olldashi!

Shqiptarja - 10.07.2013

TIRANE - Rezultati jo vetëm shokues, por edhe fyes i PD-së në zgjedhjet e 23 qershorit, si çdo demokrat e qëndrestar, natyrisht edhe mua më ka hedhur në reflektime.

Bojaxhi: familja e Kryeministrit ndërhynte në ekzekutiv. Basha, i katapultuar nga Berisha

Respublica - 10.07.2013

I ftuar në “Tonight” të Ilva Tares në Ora News, Gjergj Bojaxhi artikulon qartë dhe i pari (brenda PD) arsyen e vërtetë të humbjes së PD: ishte votë ndëshkim kundër Berishës! “Situata ekonomike ka ndikuar në humbjen e së djathtës.

Barsoleta në PD

Gazeta Dita - 10.07.2013

Shumëkush në Partinë Demokratike mendon se Sokol Olldashi e ka marrë seriozisht këtë punën e garës, ai po loz fort për të fituar. Vetë Olldashi dhe stafi i tij, e dinë mirë se pëlqimet, preferencat, ndjesitë pozitive të Berishës dhe ...

I përzgjedhuri

Gazeta Tema - 10.07.2013

Partia Demokratike gjendet përpara një riformatimi historik në njëzet vjet. Gjasat që të shpien në bindjen pse Lulzim Basha do të jetë Kryetari i ri i PD-së dhe zërat që e kërkojnë (me të drejtë) fillimin e ri tek analiza e humbjes së ...

Barsoletat në PD për Olldashin dhe një histori me Mesila Dodën

AMA-News - 10.07.2013

Tangërlliku i Olldashit si objekt barsoletash në PD Shumëkush në Partinë Demokratike mendon se Sokol Olldashi e ka marrë seriozisht këtë punën e garës, ai po loz fort për të fituar.

Azgan Haklaj mbështet kandidaturën e Bashës, sulmon Olldashin me tezat e LSI

Respublica - 10.07.2013

Në një shkrim te Shqiptarja.com të titulluar “ Partia Demokratike nukështë kazino Z. Olldashi! ” Azgan Haklaj merr publikisht anën e Lulëzim Bashës, dhe siç mund të shihet ën titull përdor të njëjtat teza kundër Olldashit si ato të ...

Olldashi: Secili përgjegjësi për rezultatin, kush humbet hap krahun

Gazeta Idea - 10.07.2013

Pukë/Fushë Arrëz- Kandidati për kreun e Partisë Demokratike Sokol Olldashi ka vijuar turin e takimeve të tij me strukturat e PD-së në Pukë e Fushë Arrëz.

Olldashi në Koplik: PD të nxisë mekanizmin e karrierës në parti

Shqiptarja - 10.07.2013

MALËSI E MADHE - "Partia Demokratike duhet të nxisë karrierën brenda jetës së saj politike për të shmangur demotivimin e aktivistëve të saj. Kështu deklaroi në Koplik, Sokol Olldashi, gjatë fushatës për zgjedhjen e kryetari të ri të ...

Partia Demokratike nuk është kazino Z. Olldashi!

GazetaDitore - 10.07.2013

Rezultati jo vetëm shokues, por edhe fyes i PD-së në zgjedhjet e 23 qershorit, si çdo demokrat e qëndrestar, natyrisht edhe mua më ka hedhur në reflektime.

TemA TV/ Olldashi: PD nuk duhet të bëjë aleancë me parti dhe individë nga e majta (VIDEO)

Gazeta Tema - 10.07.2013

Kandidati për postin e kryetarit të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi, ka deklaruar në Shkodër në mënyrë të prerë se kjo parti nuk do bëjë aleancë me parti dhe individë nga e majta.

Olldashi në Koplik: PD duhet të nxisë mekanizmin e karrierës në parti

Durres Lajm - 10.07.2013

"Partia Demokratike duhet të nxisë karrierën brenda jetës së saj politike për të shmangur demotivimin e aktivistëve të saj", deklaroi sot në Koplik, Sokol Olldashi, gjatë fushatës për zgjedhjen e Kryetari të ri të Partisë Demokratike.

Kreu i PD, pas Olldashit, edhe Basha nesër në Tropojë e Has

Shqiptarja - 10.07.2013

TIRANË – Kandidati për kryetar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka njoftuar simpatizantët e tij në veri se nesër do të zhvillojë tri takime radhazi me ta: në Tropojë, në Has dhe Rrëshen.

Olldashi në Pogradec: Sfida e opozitës, fitimi i zgjedhjeve të ardhshme

AlbanianScreen - 10.07.2013

Pogradec - Kandidati për postin e Kryetarit të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi deklaroi në Pogradec se në objektivi i opozitës tani është i qartë rrëzimi i qeverisë së Edi Ramës në sfidën më të parë elektorale.

Olldashi në Pukë e Fushë Arrëz: Askush nuk duhet të jetë i palëvizshëm

AlbanianScreen - 10.07.2013

Pukë - Kandidati për kreun e partisë demokratike Sokol Olldashi vijoi fushatën në Pukë dhe Fushë Arrëz. Duke shpjeguar vizionin e tij pë drejtimin e demokratëve ai ka theksuar me rëndësi, që standardi i ri që vendosi Sali Berisha me aktin ...

Akuzat për Sokol Olldashin, ja aferat me rrugët, portet, koncesionet dhe lidhjet me botën e krimit

SOT - 09.07.2013

Fundi i pushtetit të korruptuar të Sali Berishës, imponoi “plakun” e PD të japë dorëheqjen edhe prej drejtimit të kësaj partie të degraduar si moral, ideologji, funksion e program.

Olldashi u premton anëtarëve të PD: Do ketë regjistër për kontributin tuaj

SOT - 09.07.2013

Si në çdo fushatë elektorale, edhe në atë për zgjedhjen e kreut të PD, nuk mungojnë premtimet për të siguruar votën në 22 korrik. Kandidati për postin e kryetarit të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi, u premtoi anëtarëve të selisë blu se ...

Olldashi: Opozita është moral, jo numra. Rama është klientelist

Kombetare - 09.07.2013

Demokratike të Shqipërisë u takua me anëtarë dhe simpatizantë të kësaj partie në Ersekë dhe në Leskovik. Olldashi sulmoi kryeministrin e ardhshëm, Edi Rama, duke thënë se ai ndërton pushtet klientelist dhe të korruptuar.

Olldashi: PD do hapet me shoqërinë, opozitë morale e jo numrash përballë Ramës

LajmiFundit - 09.07.2013

Kandidati për kryetar të PD, Sokol Olldashi deklaroi sot se opozita është moral dhe jo numra në parlament. Olldashi tha se përmes një veprimi të frotë opozitër demokratë do të kthen shpejt shumicë qeverisëse deklaroi kandidati për kreun e ...

Olldashi: Rama ndërton vetëm pushtet klientelist dhe të korruptuar

Lajmeshqip - 09.07.2013

Tiranë – Sokol Olldashi, kandidat për postin e kryetarit të Partisë Demokratike të Shqipërisë u takua me anëtarë dhe simpatizantë të kësaj partie në Ersekë dhe në Leskovik.

Fushata, Olldashi: Aksion i fortë opozitar për rikthimin në pushtet

Albeu.com - 09.07.2013

Kandidati për postin e kryetarit të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi , u takua me anëtarë dhe simpatizantë të kësaj partie në Ersekë dhe në Leskovik.

Olldashi: Rama dhe Meta janë pjesë e së njëjtës së keqe, ne do ti rrëzojmë

SOT - 09.07.2013

Në kuadër të garës, kandidati për kryetar i PD, Sokol Olldashi, u takua me simpatizantë të Pogradecit, ku deklaroi se sot në Shqipëri ka vetëm dy pole politike dhe se mbi këtë tezë duhet të përqendrohet veprimi opozitar.

Bojaxhi: Basha fotokopjo e Berishës! Edhe në krye të KOP-it u emërua me porosi të tij

LajmiFundit - 09.07.2013

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike Gjergj Bojaxhi deklaron se Lulzim Basha është një fotokopjo e Sali Berishës. “Edhe KOP që u trumbetua si dicka e re nuk e dinë njerëzit por kryetari Lulzim Basha u zgjodh me porosinë e ...

Olldashi në Shkodër: Berisha fisnik, unë e njoh mirë PD-në

LajmiFundit - 09.07.2013

Kandidati për kreun e PD, Sokol Olldashi ishte sot në Qarkun e Shkodrës, ku zhvilloi takime me anëtarët demokratë në këtë qark. Pas dy takimeve në bashkinë e Koplikut dhe atë të Vaut të Dejës, takimi i radhës ishte rezervuar mbrëmjen e ...

Gara Olldashi-Basha, zbulohet mesazhi i Berishës për demokratët

LajmiFundit - 09.07.2013

Kryetari në detyrë i PD, Sali Berisha u ka dërguar demokratëve një mesazh telefonik në kuadër të fushatës që po zhvillohet për zgjedhjen e drejtuesit të partisë.

Olldashi: Në PD duhet të afrojmë botën akademike

Mapo - 09.07.2013

Gjatë takimeve të zhvilluara, Olldashi u bëri thirrje demokratëve të qëndrojnë të bashkuar për t’i dhënë vendit një opozitë të fortë dhe dinjitoze Në takimet e zhvilluara në Tropojë dhe Has, kandidati për postin e Kryetarit të Partisë ...

A ka garë në Partinë Demokratike? Analistët diskutojnë në "360 Gradë"

BalkanWeb - 09.07.2013

TIRANE – A ka garë në Partinë Demokratike? Ka qenë kjo tema e diskutuar në emisionin “360 Gradë” të Artur Zhejit, ku analistët e ftuar, Dritan Hila, Clirim Peka, Eduard Zaloshnja e Fahri Balliu kanë shprehur pikëpamje të ndryshme në lidhje ...

Olldashi: Aksion i fortë opozitar për kthimin e shpejtë në pushtet

Botasot - 09.07.2013

Opozita është moral dhe jo numra në parlament dhe përmes një veprimi të frotë opozitër demokratë do të kthen shpejt shumicë qeverisëse dekalroi kandidati për kreun e pd sokol olldashi në erseke dhe leskovik.

Olldashi në Ersekë dhe Leskovik: Çdo opozitar, i mirëpritur në shtëpinë e opozitës

Ora news - 09.07.2013

Sokol Olldashi, kandidat për postin e Kryetarit të Partisë Demokratike të Shqipërisë u takua me anëtarë dhe simpatizantë të kësaj partie në Ersekë dhe në Leskovik.

Olldashi në Pogradec: Në Shqipëri ka vetem dy pole politike, LSI i’u kthye partisë mëmë

Ora news - 09.07.2013

Kandidati për postin e Kryetarit të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi deklaroi në Pogradec se në Shqipëri ka vetëm dy pole politike dhe se mbi këtë tezë duhët të përqëndrohet veprimi opozitar.

Olldashi vijon fushatën, takime në Pogradec

Botasot - 09.07.2013

Kandidati për postin e Kryetarit të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi deklaroi në Pogradec se në Shqipëri ka vetëm dy pole politike dhe se mbi këtë tezë duhët të përqëndrohet veprimi opozitar. LSI iu kthye partisë “ mëmë” tha ai.

Gara, Olldashi në Shkodër: E njoh mirë PD dhe e di çduhet bërë me strukturat

BalkanWeb - 09.07.2013

SHKODËR - Në vijm të turit të takimeve për garën e kryetarit të Partisë Demokratike, kandidati Sokol Olldashi ishte sot në Qarkun e Shkodrës, ku zhvilloi takime me anëtarët e PD-së në këtë qark.

Bojaxhi: Basha në PD, katapultim i Berishës. “Froni” do t’i kalojë kopjes së të atit, votoj Olldashin

Ora news - 09.07.2013

I djathtë por i mënjanuar nga Partia Demokratike, Gjergji Bojaxhi, deklaron se disfata e thellë e kësaj partie në 23 qershor ishte votë ndëshkuese ndaj modelit Berisha dhe krizës ekonomike.

Olldashi me demokratët në Leskovik e Ersekë: Do të riorganizoj PD-në

Gazeta Idea - 09.07.2013

Korçë- Kandidati për postin e Kryetarit të Partisë Demokratike të Shqipërisë, Sokol Olldashi u takua sot me anëtarë dhe simpatizantë në Ersekë dhe në Leskovik.

Më bëjnë çudi disa gjëra pas zgjedhjeve të 23 qershorit

Gazeta Tema - 09.07.2013

Nga Alfred Peza - Asnjë analizë e thellë, serioze, profesionale, e paanshme dhe shteruese nuk është bërë për shkaqet e humbjes së thellë të PD në zgjedhje dhe për pozicionin e Sali Berishës pas kësaj.

Olldashi: Opozita është moral, jo numra. Rama ndërton vetëm pushtet klientelist dhe të korruptuar

Info Shqip - 09.07.2013

Sokol Olldashi, kandidat për postin e kryetarit të Partisë Demokratike të Shqipërisë u takua me anëtarë dhe simpatizantë të kësaj partie në Ersekë dhe në Leskovik.

A ka garë në Partinë Demokratike?

Durres Lajm - 09.07.2013

A ka garë në Partinë Demokratike? Ka qenë kjo tema e diskutuar në emisionin “360 Gradë” të Artur Zhejit, ku analistët e ftuar, Dritan Hila, Clirim Peka, Eduard Zaloshnja e Fahri Balliu kanë shprehur pikëpamje të ndryshme në lidhje me dy ...

Olldashi: Opozita është moral, jo numra. Rama ndërton vetëm pushtet klientelist dhe të korruptuar

Gazeta Shqip - 09.07.2013

Sokol Olldashi, kandidat për postin e kryetarit të Partisë Demokratike të Shqipërisë u takua me anëtarë dhe simpatizantë të kësaj partie në Ersekë dhe në Leskovik.

Olldashi: Rama ndërton pushtet klientelist, LSI çetë hajdutësh

Gazeta Dita - 09.07.2013

Në vijim të fushatës për kreun e PD, Sokol Olldashi zhvilloi sot takime me demokratët në Ersekë dhe në Leskovik. Olldashi tha se PD duhet t’u japë qytetarëve një kartë morale të fortë opozitare, ndërsa ripërsëriti akuzat ndaj LSI-së, të ...

Basha: Me mua PS del në opozitë Olldashi: Çdo opozitar, vend në PD

Shqiptarja - 09.07.2013

TIRANË-ERSEKË - Dy kandidatët për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe Sokol Olldashi kanë zhvilluar sot takime për të prezantuar platformën e tyre në bazë.

TemA TV/ Olldashi: Opozita është moral, jo numra. Rama ndërton vetëm pushtet klientelist dhe të korruptuar (VIDEO)

Gazeta Tema - 09.07.2013

Sokol Olldashi, kandidat për postin e kryetarit të Partisë Demokratike të Shqipërisë u takua me anëtarë dhe simpatizantë të kësaj partie në Ersekë dhe në Leskovik.

Degradon gara në PD/ Berisha në alarm për të shmangur mbështetjen publike për Bashën

Gazeta Tema - 09.07.2013

Sali Berisha, kryetar në detyrë i Partisë Demokratike, u ka dërguar një mesazh me SMS gjithë strukturave të Partisë Demokratike, në të cilën u kërkon të shmangin mbështetjen publike për ndonjërin nga kandidatët.

Berisha strukturave: Mos na e kompromentoni procesin e zgjedhjes së pasardhësit tim

Respublica - 09.07.2013

Dita ditës shtohen zërat mes demokratëve, që kërkojnë një katarsis real brenda PD-së dhe ekspozimin e të gjitha difekteve që sollën humbjen; i fundit ishte ish kreu i komisionit parlamentar të Sigurisë Leonard Demi.

Gara e çuditshme e PD-së

GazetaDitore - 09.07.2013

Sali Berisha, kryetar në detyrë i Partisë Demokratike, u ka dërguar një mesazh me SMS gjithë strukturave të Partisë Demokratike, në të cilën u kërkon të shmangin mbështetjen publike për ndonjërin nga kandidatët.

Bojaxhi: Ishte votë për të ndëshkuar Berishën. Partia po i kalon fotokopjes Basha (dhe disa konsiderata për Familjen)

Gazeta Tema - 09.07.2013

Bojaxhi e deklaroi hapur votën e tij pro Olldashit, kur të votojë më 22 korrik (E PERDITESUAR)- Gjergj Bojaxhi, anëtar i Këshillit Drejtues të Partisë Demokratike, në një intervistë për Ilva Taren, tha se vota e 23 qershorit ishte një votë ...

Basha për PD, Bojaxhi: “Froni” do t’i kalojë kopjes së të atit, votoj Olldashin

AMA-News - 09.07.2013

I djathtë por i mënjanuar nga Partia Demokratike, Gjergji Bojaxhi, deklaron se disfata e thellë e kësaj partie në 23 qershor ishte votë ndëshkuese ndaj modelit Berisha dhe krizës ekonomike.

Basha për PD, Bojaxhi: “Froni” do t’i kalojë kopjes së të atit, votoj Olldashin

Gazeta Dita - 09.07.2013

I djathtë por i mënjanuar nga Partia Demokratike, Gjergji Bojaxhi, deklaron se disfata e thellë e kësaj partie në 23 qershor ishte votë ndëshkuese ndaj modelit Berisha dhe krizës ekonomike.

Gara në PD, Olldashi: Raport i ri me anëtarësinë

AlbanianScreen - 09.07.2013

Tiranë - Kandidati për kreun e Partisë Demokratike, Sokol Olldashi në një takim me strukturat e grupseksionit numër 1 në kryeqytet, shpalosi si pjesë të platformës së tij krijimin e një raporti të ri me anëtarësinë.

Fushata për kreun e PD, Olldashi: Aksion i fortë opozitar për rikthimin në pushtet

AlbanianScreen - 09.07.2013

Librazhd - Kandidati për postin e kryetarit të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi, u takua me anëtarë dhe simpatizantë të kësaj partie në Ersekë dhe në Leskovik.

Olldashi në Tropojë: Të fusim botën akademike në parti

Gazeta Start - 08.07.2013

Tropojë - Kandidati për postin e kreut të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi, zhvilloi takime me strukturat e kësaj partie në Tropojë dhe Has, ku prezantoi platformën e tij zgjedhore.

Kush do të jetë pasuesi i Sali Berishës në PD?

Shqipmedia - 08.07.2013

Analistët besojnë se gara për të marrë drejtimin e Partisë Demokratike në Shqipëri do të jetë e fortë dhe reale, gjë që imponohet dhe nga vetë kandidatët.

Berisha shpërndan CV e dy kandidatëve, lavde Bashës, eklipson karrierën e Olldashit

SOT - 08.07.2013

Partia Demokratike ka publikuar dje CV zyrtare të dy kandidatëve për kreun e PD që do të zgjidhet në 22 korrik, ku që në fillim të prezantimit të tyre vihet re se mbahet njëanshmëri ndaj kryebashkiakut Basha.

Olldashi në Tropojë: Duhet ta hapim Partinë Demokratike për botën akademike

LajmiFundit - 08.07.2013

Sokol Olldashi, kandidat për postin e Kryetarit të Partisë Demokratike të Shqipërisë udhëtoi drejt veriut të vendit. Në një komunikim të drejtpërdrejtë me strukturat e Partisë Demokratike në Tropojë dhe në Has, në prezantim të platformës ...

Olldashi në Tropojë: Kjo është një garë vlerash, PD të rindezë motorët partiakë

SOT - 08.07.2013

Në një komunikim të drejtpërdrejtë me strukturat e PD në Tropojë, kandidati për postin e kryetarit të PD të Shqipërisë, Sokol Olldashi, deklaroi se kjo është një garë vlerash dhe jo rivaliteti.

Olldashi në Tropojë: Vështirësia e madhë zëvendësimi i Berishës

Albeu.com - 08.07.2013

Kandidat për postin e Kryetarit të Partisë Demokratike të Shqipërisë Sokol Olldashi udhëtoi sot drejt veriut të vendit. Në një komunikim të drejtpërdrejtë me strukturat e Partisë Demokratike në Tropojë, Sokol Olldashi deklaroi se gara në ...

Gara për kreun e PD-së

Top Channel - 08.07.2013

Nga veriu në jug të vendit, kandidatët për kryetarë të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe Sokol Olldashi po takohen me strukturat duke shpalosur platformat e vecanta se si ata mendojnë të ringrenë Partinë Demokratike pas humbjes së ...

Fahri Balliu ironizon Blendi Fevziun: “Ai gazetari i Opinionit i pasaktë për Olldashin”

LajmiFundit - 08.07.2013

Botuesi i Gazetës 55 Fahri Balliu ka mohuar të ketë akuzuar Sokol Olldashin për flirtim me kreun e Partisë Socialiste Edi Rama. Ishte gazetari dhe moderatori i emisionit “Opinion” Blendi Fevziu ai që të enjten e kaluar në intervistën me ...

Projekti i Bashës dhe Olldashit për luftën opozitare të PD

Mapo - 08.07.2013

TIRANË Kandidati për postin e kryetarit të PD-së, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulëzim Basha, deklaroi gjatë një bashkëbisedimi me demokratët e Gjirokastrës se bashkimi i së djathtës është garancia për fitore.

Pse jo Olldashi?

Mapo - 08.07.2013

Klejdi Këlliçi Shumëkush pretendon se partitë duhet t’u nënshtrohen rregullave të shkruara të garës demokratike, ‘një anëtar një votë’, dorëheqje në rast humbjeje e kështu me radhë. Realiteti nuk është i tillë.

Olldashi: Ta bëjmë botën akademike, pjesë të forumeve të PD-së

Botasot - 08.07.2013

Kandidati për postin e kreut të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi, gjatë takimeve që zhvilloi me strukturat e e kësaj partie në Tropojë dhe Has, ku prezantoi platformën e tij zgjedhore, deklaroi se Partia Demokratike duhet të ndërtojë ...

Olldashi: Ta bëjmë botën akademike, pjesë të forumeve të PD-së

BalkanWeb - 08.07.2013

TROPOJE- Kandidati për postin e kreut të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi, gjatë takimeve që zhvilloi me strukturat e kësaj partie në Tropojë dhe Has, ku prezantoi platformën e tij zgjedhore, deklaroi se Partia Demokratike duhet të ...

Olldashi në njësinë nr 1: PD duhet të ketë një skedar të kontributeve të anëtareve

Ora news - 08.07.2013

Kandidati për postin e Kryetarit të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi deklaroi se Partia Demokratike duhet të fokusohet tek një paketë ristrukturimi që mundëson inventarizimin e kontributeve të anëtarëve të saj.

Olldashi në njësinë nr 1: PD duhet të ketë një skedar të kontributeve të anëtareve

Botasot - 08.07.2013

Kandidati për postin e Kryetarit të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi deklaroi se Partia Demokratike duhet të fokusohet tek një paketë ristrukturimi që mundëson inventarizimin e kontributeve të anëtarëve të saj.

Olldashi prezanton platformën në Korçë: Ja si mund ta çojmë PD drejt fitores

Ora news - 08.07.2013

Në vijim të turit të tij elektoral për marrjen e kreut të Partisë Demokratike, Ministri Sokol Olldashi, ndaloi mbrëmjen e sotme në verilindje të vendit, ku zhvilloi një bashkëbisedim me bazën e PD në Korçë.

'Gara', Olldashi: PD duhet të ketë një skedar të kontributeve të anëtareve

BalkanWeb - 08.07.2013

TIRANE - Kandidati për postin e Kryetarit të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi deklaroi se Partia Demokratike duhet të fokusohet tek një paketë ristrukturimi që mundëson inventarizimin e kontributeve të anëtarëve të saj.

Olldashi: PD-ja i ka të gjitha mundësitë e ringritjes së shpejtë

AMA-News - 08.07.2013

Kandidati për kreun e PD-së, Sokol Olldashi, zhvilloi të dielën në një nga sallat e pallatit të kulturës “Hasan Prishtina” të qytetit të Kukësit një takim me anëtarë të kësaj force politike ku u theksua se janë mundësitë për rikthimin e ...

Rivali i pashpallur i Bashës dhe Olldashit: Fajin për humbjen e ka Berisha

Gazeta Tema - 08.07.2013

Në mbledhjen e kryesisë para disa ditësh, kryetari në detyrë i PD, Sali Berisha, shpalli katër emra kandidatësh për të marrë kreun e PD. Mes tyre ishte edhe emri i Astrit Sinanajt.

Pse jo Olldashi?

Durres Lajm - 08.07.2013

Shumëkush pretendon se partitë duhet t’u nënshtrohen rregullave të shkruara të garës demokratike, ‘një anëtar një votë’, dorëheqje në rast humbjeje e kështu me radhë. Realiteti nuk është i tillë.

Kush po i luan fijet për kryetarin e ri?

Gazeta Dita - 08.07.2013

Partia Demokratike është e përfshirë zyrtarisht tashmë nga ethet e garës për zgjedhjen e kryetarit të ri. Berisha ka dhënë dorëheqjen nga posti, duke i hapur rrugë garës, ndërsa Lulzim Basha dhe Sokol Olldashi kanë shpallur kandidaturat ...

Zgjedhja e kryetarit të ri, në 22 korrik - njofton DITA dhe shton: Por listat e PD-së kanë probleme

Respublica - 08.07.2013

Tri ditë më parë kandidati Sokol Olldashi iu drejtua kryesisë së partisë duke i kërkuar që zgjedhjet të shtyheshin për në javën e parë ose të dytë të muajit Gusht, por kjo kërkesë iu refuzua nga kryesia, e cila vendosi datën 22 Korrik si ...

Diferencat e garës ne PD

Vision Plus - 08.07.2013

Partia Demokratike ka hyre ne procesin e zgjedhjes se liderit te ri, por ende kjo gare nuk ka përcjelle asnjë emocion te veçante. Analistet vërejnë se ne takimet e para mes dy garuesve Basha e Olldashi mund te dallosh lehte emëruesin e ...

Olldashi bën fushatë në Tropojë: Gjëja më e vështirë, zëvendësimi i Berishës

Gazeta Dita - 08.07.2013

Sokol Olldashi ka zhvilluar sot një takim me demokratët e Tropojës, në kuadër të fushatës për kryetar partie. Në vendlindjen e Berishës, Olldashi deklaroi se gjëja më e vështirë do të jetë pikërisht zëvendësimi i kryetarit të dorëhequr të ...

Gara për PD-në, Olldashi: Aksion të fortë opozitar për rikthim në pushtet

Gazeta Idea - 08.07.2013

Kukës- Vijon fushata e dy kandidatëve në garën për kreun e ri të njërës nga partitë më të madhe në vend, asaj demokratike. Sokol Olldashi ka qenë sot në takimin me strukturat në Kukës, teksa theksoi se Partia Demokratike do të ndërtojë një ...

TemA TV/ Olldashi në Tropojë: Vështirësia më e madhe, zëvendësimi i Berishës (VIDEO)

Gazeta Tema - 08.07.2013

Sokol Olldashi ka vijuar turin e fushatës së tij për t’u zgjedhur në krye të PD-së. Ai ka qenë prezent në Tropojë, qytetin e Sali Berishës, ku ka deklaruar se gjëja më e vështirë do të jetë pikërisht zëvendësimi i Berishës, pasi sipas tij, ...

Olldashi: Vështirësia më e madhe në PD, zëvendësimi i Berishës

Tetova Sot - 08.07.2013

Sokol Olldashi ka vijuar turin e fushatës së tij për t’u zgjedhur në krye të PD-së. Ai ka qenë prezent në Tropojë, qytetin e Sali Berishës, ku ka deklaruar se gjëja më e vështirë do të jetë pikërisht zëvendësimi i Berishës, pasi sipas tij, ...

Një ndarje mes qëndrestarëve dhe pushtetarëve

Gazeta Tema - 08.07.2013

Nga Mero Baze Gara e komanduar për zgjedhjen e kryetarit të ri të PD-së nën drejtimin e Sali Berishës, po prodhon një debat artificial brenda partisë, i cili nuk ka të bëjë me të ardhmen e saj.

Olldashi prezanton platformën në Korçë: Ja si mund ta çojmë PD drejt fitores

Info Shqip - 08.07.2013

Në vijim të turit të tij elektoral për marrjen e kreut të Partisë Demokratike, Ministri Sokol Olldashi, ndaloi mbrëmjen e sotme në verilindje të vendit, ku zhvilloi një bashkëbisedim me bazën e PD në Korçë.

Olldashi prezanton platformën në Korçë: Ja si mund ta çojmë PD drejt fitores

Gazeta Shqip - 08.07.2013

Në vijim të turit të tij elektoral për marrjen e kreut të Partisë Demokratike, Ministri Sokol Olldashi, ndaloi mbrëmjen e sotme në verilindje të vendit, ku zhvilloi një bashkëbisedim me bazën e PD në Korçë.

Hervin Çuli: Olldashi, po"hëngri" Bashën, e "ha" edhe Berishën

Shqiptarja - 08.07.2013

TIRANË - “Beteja” Basha – Olldashi për kreun e Partisë Demokratike nxiti një debat të fortë në studion e tv “A1Report” ndërmjet dy gazetarëve Sami Neza e Soni Kurani me regjisorin Hervin Çuli.

Olldashi: PD duhet të ketë një skedar të kontributeve të anëtareve

Durres Lajm - 08.07.2013

Kandidati për postin e Kryetarit të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi deklaroi se Partia Demokratike duhet të fokusohet tek një paketë ristrukturimi që mundëson inventarizimin e kontributeve të anëtarëve të saj.

Fushata për kreun e PD, Olldashi në Has dhe Tropojë

AlbanianScreen - 08.07.2013

Tropojë - Kandidati për kreun e Partisë Demokratike Sokol Olldashi,zhvendosi fushatën nga Fieri në veri te vendit, në Has dhe Tropojë. Në paraqitjen e platformës së tij, zoti Olldashi tha se është me rëndësi që të vendoset një ekuilibër ...