TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rroshi dha nga burgu tenderin 3 mln euro për Leshniqen!

LajmiFundit - 19.06.2016

Vetëm dy ditë para se kryebashkiaku i Kavajës Elvis Rroshi të linte dhomat e shoqërimit tek Drejtoria e Policisë Tiranë, Komisioni i Vlerësimit të Ofertave pranë bashkisë Kavajë, ka shpallur firmën ...

Kavajë apo Amsterdam? Ja tenderi i përfolur 3 mln euro i Rroshit

Mapo - 19.06.2016

Vetëm dy ditë para se kryebashkiaku i Kavajës Elvis Rroshi të linte dhomat e shoqërimit tek Drejtoria e Policisë Tiranë, Komisioni i Vlerësimit të Ofertave pranë bashkisë Kavajë, ka shpallur firmën ...

Berisha: Aksidenti i djeshem ne Kavaje, per shkak te biznesit te Spartak Rroshit

Mapo - 19.06.2016

Sali Berisha shkruan sot se “Qytetari dixhital denoncon shkakun e aksidentit te djeshem ne Kavaje: Trafikndarsja mungonte pasi aty ishte biznesi i Spartak Rroshit, kushuririt te pare te ...

Sali Berisha: Ngjarja në Kavajë akt terrorist, Rama dhe Rroshi të përgjigjen penalisht për krimin e tyre

SOT - 18.06.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha e cilësoi akt terrorist e mirëfilli politik përplasjen me armë zjarri në Kavajë, ku mbeti i plagosur kryetari i FRPD, Erkid Kazazi.

Sali Berisha: Në Kavajë derdhet gjaku i të rinjve, si hakmarrja e Edvin Shullazit

Botasot - 18.06.2016

Ish- kryeministri Sali Berisha komentoi ngjarjen e sotme në Kavajë, ku si pasojë e një sherri banal mbetën të plagosur tre persona. Sali Berisha për këtë konflikt akuzon kryeministrin Edi Rama dhe ...

Gjykata liron nga burgu Elvis Rroshin, kryebashkiaku i Kavajës nën hetim në arrest shtëpie, Rama bllokon shkarkimin nga ...

SOT - 17.06.2016

Gjykata e Tiranës ka ndryshuar dje masën e sigurisë për kryetarin e Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi, duke e lënë atë të lirë. Tre ditë më parë ndaj Rroshit u dha masa arrest me burg, por dje ...

Video/ Lirimi i Rroshit: Ismet Drishti shpërthen, bëjeni….

Mapo - 17.06.2016

Mesditën e sotme Gjykata e Tiranës ka vendosur që kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi, të lejë qelinë dhe të shkojë e të rrijë në shtëpinë e tij, me masën e sigurisë “arrest me burg”.

“Plas” në Kavajë, Rroshin e quajnë “Mandela i Shqipërisë”

Lajme.al - 17.06.2016

“Plas” në Kavajë, Rroshin e quajnë “Mandela i Shqipërisë” E pazakonte ka qene pritja qe qytetare te Kavajes i kane bere Elvis Roshit, pas mberritjes se tij me patrulle policie ne banesen ku do te ...

Pas Elvis Rroshit, prokuroria shkresë Interpolit për Artur Bushin, verifikim në bazë të shenjave të gishtave, ...

SOT - 16.06.2016

Elvis Rroshi nuk do të jetë i vetmi politikan shqiptar që kalon në sitën e autoriteteve ndërkombëtare, pasi e njëjta gjë do të ndodhë dhe me kryebashkiakun e Krujës, Artur Bushi.

Tiranë, pritet masa e sigurisë për Elvis Rroshin

Almakos - 16.06.2016

Gjykata e Tiranës pritet të japë masën e sigurisë për Elvis Rroshin, kreun e Bashkisë së Kavajës, i cili akuzohet për falsifikim dokumentesh, stampash dhe firmash.

“Rroshi s’e dinte dënimin, ndaj s’e deklaroi”

Almakos - 16.06.2016

Avokatët e kryebashkiakut të Kavajës mohojnë edhe trafikun e drogës në Zvicër. Paralajmërim për ankimim në Kushtetuese të ligjit për “Dekriminalizimin” Pesë emrat e Rroshit – Sipas përgjigjes së ...

Gjykata e Tiranës vendos “arrest shtëpie” për Rroshin

SOT - 16.06.2016

Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e sigurisë “arrest shtëpie” për kryebashkiakun e Kavajës, Elvis Rroshin. Kryetari Rroshi u arrestua pak ditë më parë për mosdeklarim të dhënash në formular.

Elvis Roshi del nga burgu, gjykata e lë në “arrest shtëpie”!

LajmiFundit - 16.06.2016

Gjykata e Tiranes ka marre nje vendim qesharak per kryebashkiakun e Kavajes, Elvis Roshi. Gjykata ka caktuar masen “arrest shtepie” per Roshin. Ky i fundit akuzohet per falsifikim te dokumenteve per ...

Tiranë, gjykata vendos “arrest shtëpie” për Elvis Rroshin

Almakos - 16.06.2016

Gjykata e Tiranës ka ndryshuar masën e sigurisë nga “arrest me burg” në “arrest shtëpie” për Elvis Rroshin, kreun e Bashkisë së Kavajës, i cili akuzohet për falsifikim dokumentesh, stampash dhe ...

"Arrest shtëpie" për Elvis Roshin

Albeu.com - 16.06.2016

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë " arrest shtëpie" për kryebashkiakun e Kavajës, Elvis Roshi. Ai akuzohet për falsifikim të dokumenteve për formularin e vetëdeklarimit të ligjit të ...

Falsifikoi dokumentet, Gjykata vendos arrest shtëpie për Elvis Rroshin. Avokati: Vendimi është i padrejtë por do ta ...

SOT - 16.06.2016

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë arrest shtëpie për kryebashkiakun e Kavajës Elvis Rroshi, i cili akuzohet për falsifikim të dokumenteve për formularin e vetëdeklarimit të ligjit të ...

Arrest shtëpiak për Elvis Rroshin

Lajmi.net - 16.06.2016

Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e sigurisë “Arrest shtëpie” për kryetarin e Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi. Kryebashkiaku i Kavajës dyshohet se ka shkelur ligjin për dekriminalizimin.

Gjykata ndryshon masën, Elvis Rroshi në arrest shtëpie

Top Channel - 16.06.2016

Gjyqtari Dritan Caka firmosi këtë të enjte lirimin e kryetarit të Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi, i akzuar për falsifikim dokumentesh, në një proces ku duhej të verifikohej vetëm nëse policia ...

Rroshi: Nxorrën rrugëve letra higjenike pa asnjë vlerë ligjore për të më treguar si kriminel

SOT - 16.06.2016

Elvis Rroshi ka reaguar pas dhënies së vendimit të gjykatës. Përmes një postimi në rrejtin social Facebook, Rroshi thekson se e kanë arrestuar në mes të rrugës pa i bërë asnjë pyetje.

Shpërthen Elvis Rroshi pas lirimit: Dënimi për përdhunim u shua, Sali, do më kesh përballë

LajmiFundit - 16.06.2016

Pak orë pas lirimit nga burgu prej gjykatëse cila e la në arrest shtëpie, Elvis Rroshi ka publikuar një mesazh publik në lidhje me arrestimin e tij. “Me arrestuan ne mes te rruges pa me marre as ne ...

"O Sali Berisha, ti nuk e merr dot më Kavajën"

Albeu.com - 16.06.2016

Gjyqtari Dritan Caka firmosi sot lirimin e kryetarit të Bashkisë së Kavajës, Elvis Roshi , i akuzuar për falsifikim dokumentesh. Në seancën me dyer të mbyllura dhe pa praninë e të akuzuarit Roshi , ...

Rroshi: Akuzat ndaj meje, idiotësi pa asnjë vlerë ligjore

Top Channel - 16.06.2016

Gjykata e Apelit ndryshoi masën e sigurisë ndaj Elvis Rroshit. Ndaj kryebashkiakut të dorëhequr të Kavajës është vendosur masa e sigurisë arrest në shtëpi, masë të cilën ai vetë sërish e quan absurde.

Rroshi paralajmëron Berishën: Nuk e merr dot më Kavajën

Almakos - 16.06.2016

Pas vendimit që Gjykatës së Tiranës që ndryshoi masën e sigurisë në “arrest shtëpie”, keu i Bashkisë së Kavajës Elvis Rroshi ka përsëritur se nuk ekziston asnjë lloj prpve apo fakti që dokumenton se ...

Kavajsit: Elvis Roshi është Mandela i dytë, vdekt kush e ka inat (VIDEO)

Albeu.com - 16.06.2016

Kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi, i cili është arrestuar për mosdeklarim të dhënash në formularin e vetëdeklarimit, mesa duket është shumë i dashur nga qytetarët e Kavajës.

“Plas” në Kavajë, Elvis Roshin e quajnë “Mandela i Shqipërisë”

LajmiFundit - 16.06.2016

E pazakonte ka qene pritja qe qytetare te Kavajes i kane bere Elvis Roshit, pas mberritjes se tij me patrulle policie ne banesen ku do te qendroje ne arrest shtepie, sic vendosi gjykata.

Kryebashkiaku i Kavajës sot përballë togave të zeza të Gjykatës

ABC News - 16.06.2016

Edhe kryebashkiaku i Kavajes do te dale sot perballe togave te zeza te gjykates se Tiranes. Rreth ores 11.00 pritet qe Elvis Rroshi te paraqitet ne Gjykaten ne Shkalles se Pare per verifikimin e ...

Gjykata e Tiranës sot vlerësim mase për kryebashkiakun Rroshin

BalkanWeb - 16.06.2016

TIRANË- Gjykata e Tiranës do të vlerësojë sot masën e sigurisë për kryebashkiakun e Kavajës, Elvis Rroshin. Kryetari Rroshi u arrestua pak ditë më parë për mosdeklarim të dhënash në formular.

Elvis Rroshi shkon në shtëpi, gjykata i heq “arrestin me burg”

Ora news - 16.06.2016

Gjykata e Tiranës liron nga qelia kryebashkiakun e Kavajës, Elvis Rroshi. Në seancën gjyqësore për vlerësimin e masës së sigurisë të dhënë me kërkesë të Prokurorisë, Gjykata vendosi ndryshimin nga ...

Vendimet: Haki Çako kthehet në punë, Elvis Rroshi në shtëpi

Mapo - 16.06.2016

Priteshin dy vendime të rëndësishme këtë të enjte nga dy gjykata në Tiranë. Në rastin e parë do të vendosej për Haki Çakon, drejtorin e pezulluar të Policisë së Shtetit, dhe në rastin e dytë për ...

Gjykata vendos arrest shtëpie për kryebashkiakun Elvis Rroshi

Botasot - 16.06.2016

Gjykata e Tiranës vendosi masën e sigurisë të arrestit shtëpiak për kryebashkiakun e Kavajës Elvis Rroshi të akuzuar për falsifikim të të dhënave në formularin e vetëdeklarimit.

Arrest shtëpiak për Elvis Rroshin

Telegrafi - 16.06.2016

Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e sigurisë “Arrest shtëpie” për kryetarin e Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi. Kryebashkiaku i Kavajës dyshohet se ka shkelur ligjin për dekriminalizimin.

Rroshi kalon në “arrest shtëpie”

RTSH - 16.06.2016

Gjykata e Tiranës ka vendosur ndryshimin nga “arrest me burg” në “arrest shtëpie”, për kreun e dorëhequr të Bashkisë së Kavajës Elvis Rroshi. Ai u arrestua katër ditë më parë me kërkesë të ...

Gjykata liroi Elvis Roshin nga burgu

ABC News - 16.06.2016

Gjykata e Tiranës, i ndryshoi masën e sigurisë kreut të bashkisë së Kavjës Elvis Rroshit, nga “arresti me burg” dhene tre ditë më parë në atë të “arrestit shtëpiak”.

Elvis Rroshi shkruan në fb pas daljes nga qelia: Dekriminalizimi, ligj skandaloz

Ora news - 16.06.2016

Pak minuta pasi mori vendimin e gjykatës për ndryshimin e masës së sigurisë, Elvis Rroshi poston një deklaratë në facebook ku këmbëngul se është i pafajshëm dhe se pas arrestimit të tij është Sali ...

Elvis Roshi pranon se është dëbuar nga Zvicra: Më nxorën kriminel me letra higjenike, çfarë paskam bërë unë?

Botasot - 16.06.2016

Pas vendimit të gjykatës së Tiranë për masën e dhënë ndaj kreut të bashkisë së Kavajës ‘arrest në shtëpi', Elvis Roshi ka zgjedhur që të reagojë sërish në profilin e tij në Facebook.

Rroshi sfidon Berishën: Unë jam mbijetues i lindur

Mapo - 16.06.2016

Kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi ka reaguar në faqen e tij në Facebook pas vendimit të Gjykatës për t’i ndryshuar masën e sigurisë nga “arrest me burg” në “arrest shtëpie”.

Vendimet: Haki Çako kthehet në punë, Elvis Rroshi në shtëpi

Telegrafi - 16.06.2016

Priteshin dy vendime të rëndësishme këtë të enjte nga dy gjykata në Tiranë. Në rastin e parë do të vendosej për Haki Çakon, drejtorin e pezulluar të Policisë së Shtetit, dhe në rastin e dytë për ...

“Dashuria” e kavajasve për Elvis Rroshin: Është Mandela. Na ka ngritur kokën, vdektë kush e ka inat!

BalkanWeb - 16.06.2016

TIRANE- Për Elvis Rroshin kryebashkiakun e Kavajës i arrestuar për falsifikim dokumentesh, gjykata vendosi sot masën “arrest shtëpie”, ndërsa ajo që i befasoi të gjithë ishte “dashuria” e popullit të ...

Kavajsit për Elvis Rroshin: Ai është Mandela i dytë, vdekt kush e ka inat (Video)

Panorama - 16.06.2016

Elvis Rroshi, kryebashkiaku i Kavajës i arrestuar për mosdeklarim të dhënash në formularin e vetëdeklarimit, duket që është shumë i dashur nga qytetarët e Kavajës.

Qytetarët e Kavajës presin me entuziasëm lirimin e kryebashkiakut Elvis Rroshi

Ora news - 16.06.2016

Qytetarët e Kavajës dhe Administrata e Bashkise së këtij qyteti pritën me entuziasem rikthimin në shtëpi të kryebashkiakut Elvis Rroshi. Gjykata vendosi arrest shtëpie për të parin e Kavajës dhe ...

Kavajasit “adhurojnë” Elvis Rroshin, e quajnë Mandela shqiptar (Video)

Gazeta Express - 16.06.2016

Gjykata vendosi sot masën “arrest shtëpie”, për kryebashkiakun e Kavajës Elvis Rroshin, pasi ky i fundit akuzohet për mashtrim në plotësimin e formularit në kuadër të ligjit të dekriminalizimit.

Lirohet Elvis Rroshi, gjykata cakton masën “arrest shtëpie”

Gazeta Tema - 16.06.2016

Gjykata e Tiranës liron nga qelia kryebashkiakun e Kavajës, Elvis Rroshi. Në seancën gjyqësore për vlerësimin e masës së sigurisë të dhënë me kërkesë të Prokurorisë, gjykata vendosi ndryshimin nga ...

Gjykata e Tiranës lë në “Arrest shtëpie” Elvis Rroshin

Shqiperia Ime - 16.06.2016

Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e sigurisë “Arrest shtëpie” për ish-kryetarin e Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi, pasi dyshohet se ka shkelur ligjin për dekriminalizimin.

Rroshi- Berishës: Edhe sikur të ndryshosh emrin, Kavajën nuk e fiton dot më

Java News - 16.06.2016

Kryebashkiaku i Kavajës Elvis Rroshi ka dhënë disa komente në lidhje me vendimin e gjykatës së Tiranës për masën e arrestit në shtëpi, duke thënë se ditën e prangosjes së tij, atë e kanë ndaluar në ...

Lirohet nga qelia, reagon Rroshi: Jemi si në Kamboxhia, prova nxorën letrat higjienike

Durres Lajm - 16.06.2016

Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e sigurisë “Arrest shtëpie” për kryetarin e Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi, duke e liruar kështu nga qelia e hekurt.

Basha: Gjykatat nën presionin e Ramës

Vision Plus - 16.06.2016

Lideri i opozitës Lulzim Basha ka sulmuar kryeministrin Rama se ushtroi presion mbi gjykatat për te favorizuar 2 njerëzit e tij; drejtorin e përgjithshëm te Policisë se Shtetit Cako dhe kreun e ...

Elvis Rroshi: Më nxorën kriminel me letra higjenike, Sali Berisha harroje Kavajën

Gazeta Tema - 16.06.2016

Pas vendimit të gjykatës së Tiranë për masën e dhënë ndaj kreut të bashkisë së Kavajës ‘arrest në shtëpi’, Elvis Rroshi ka zgjedhur që të reagojë sërish në profilin e tij në Facebook.

Rroshi- Berisha: Ju nuk e merrni dot më Kavajën

Shqiperia Ime - 16.06.2016

Pas vendimit që Gjykatës së Tiranës që ndryshoi masën e sigurisë në “arrest shtëpie”, keu i Bashkisë së Kavajës Elvis Rroshi ka reaguar me anë të një postimi në “Facebook”, ku ka paralajmëruar ...

Rroshi: Më arrestuan pa më marrë në pyetje, jam i pafajshëm

NOA - 16.06.2016

Kryebashkiaku i Kavajës Elvis Rroshi reagon pak pasi u dha masa e sigurisë “Arrest shtëpie”, duke e liruar nga qelia. Në një postim në rrjetin social Facebook Rroshi shkruan: “Më arrestuan në mes të ...

“Më arrestuan pa asnjë provë”

Vision Plus - 16.06.2016

Pasi Gjykata e Tiranës e la ne arrest shtëpie, kryebashkiaku i Kavajës reagoi përmes nje komenti ne rrjetin social facebook. Elvis Rroshi shkroi se ishte arrestuar pa asnjë lloj prove dhe dokumenti ...

VIDEO/ “Kush e ka inat, vdektë”, “ai është Mandela”, kavajasit mbështesin Rroshin

Java News - 16.06.2016

Për Elvis Rroshin kryebashkiakun e Kavajës i arrestuar për mosdeklarim të dhënash në formularin e vetëdeklarimit, gjykata vendosi sot masën “arrest shtëpie”, ndërsa ajo që i befasoi të gjithë ishte ...

Rroshi: Akuzat ndaj meje, idiotësi pa asnjë vlerë ligjore

24 - 16.06.2016

Gjykata e Apelit ndryshoi masën e sigurisë ndaj Elvis Rroshit. Ndaj kryebashkiakut të dorëhequr të Kavajës është vendosur masa e sigurisë arrest në shtëpi, masë të cilën ai vetë sërish e quan absurde.

Zbardhen detajet, EUROPOL zbuloi të kaluarën e Elvis Rroshit, në Zvicër u kap me drogë, ja akuzat në Itali dhe dëbimet ...

SOT - 15.06.2016

Një ditë pas arrestimit nga policia e Kavajës me urdhër të prokurorisë, agjencia e zbatimit të ligjit të Bashkimit Europian e njohur si EUROPOL, ka zbardhur të kaluarën kriminale të Elvis Rroshit, ...

“Roshi kërkohet edhe nga DEA amerikane për trafik droge”

Ina - 15.06.2016

Kryebashkiaku i Kavajës Elvis Rroshi i arrestuar pasditen e djeshme nga policia me urdhër të Prokurorisë së Tiranës, nuk është i dënuar vetëm në ...

Avokatët e Elvis Roshit: Dënimi për përdhunim u shua, akuza për drogë s`ka prova

LajmiFundit - 15.06.2016

Avokatet e kryetarit te bashkise se Kavajes Elvis Roshi dolen sot para medias dy dite pas arrestimit te te zgjedhurit vendorme akuzen e falsifikimit te formularit te dekriminalizimit.

Zbulohet e shkuara kriminale, Elvis Roshi në hetim edhe për drogë

Botasot - 15.06.2016

Prokuroria e Tiranës duket se ka siguruar krejt skedën penale të dënimeve dhe precedentëve penalë të Elvis Rroshit jashtë Shqipërisë para se të kërkonte arrestimin e tij.

Enver Rroshi, emër që ka përdorur Elvis Rroshi në Zvicër po hetohet nga DEA amerikane

ABC News - 15.06.2016

Kreu i Bashkisë së Kavajës Elvis Rroshi në hetim nga DEA amerikane për trafik droge dhe pastrim të parave. ABC News ka mësuar se në materialet e ardhura nga zyra kombëtare e EUROPOL-it për shtetasin ...

Kryebashkiaku Rroshi përforcon mbrojtjen, mbërrin avokati nga Italia

Ora news - 15.06.2016

Mbërrin nga Italia avokati i kryebashkiakut të Kavajës, Elvis Rroshi, tashmë i arrestuar për shkelje të ligjit të dekriminalizimit duke falsifikuar dokumentet.

Avokati italian: Ligji për Elvis Rroshin është zbatuar në mënyrë të padrejtë. Sollaku: Provat po kërkohen pas ...

BalkanWeb - 15.06.2016

TIRANË- Pas arrestimit të kryebashkiakut të Kavajës, Elvis Rroshi, avokati i tij italian, Francesko Paolo Sisto në një konferencë për shtyp, thotë se leximi i ligjit të Dekriminalizimit është bërë ...

Avokati italian i Rroshit: Leximi i ligjit të Dekriminalizimit është bërë gabim

Java News - 15.06.2016

Avokati italian i kryebashkiakut të Kavajës Elvis Rroshi, i arrestuar për falsifikim dhe deklarim të rremë në formularin e dekriminalizimit, tha gjatë një konference për mediat se ligji në fjalë në ...

Avokati italian i Rroshit paralajmëron ankimimin në Kushtetuese të Ligjit të Dekriminalizimit

Respublica - 15.06.2016

Elvis Rroshi i ndodhur në gjendje arresti pas akuzave për falsifikim të formularit të dekriminalizimit do të tentojë një rrugë të tërthortë për t’i shpëtuar dënimit nga gjykata dhe kapitullimit ...

Arrestimi i Rroshit, rezulton jo me 2, por 5 emra

Lajme.al - 15.06.2016

Prokuroria thotë se në çështjen e kryebashkiakut të dorëhequr të Kavajës, Elvis Rroshi ka si prova kundër tij përveç formularit të vetëdeklarimit edhe dy shkresa të përcjella përmes Interpol Tiranës ...

Protestë kundër arrestimit të Elvis Rroshit

Top Channel - 14.06.2016

Elvis Rroshi thotë mirëpret ballafaqimin me drejtësinë e Sali Berishës dhe do të provojë pafajësinë. “Kam angazhuar avokatë të njohur italianë që janë skandalizuar me gjithë këtë sulm ordinerë ndaj ...

Nisin spastrimet në politikë nga kriminelët, Elvis Rroshi i armatosur me 5 emra dhe i dënuar në Itali e Zvicër, ja ...

SOT - 14.06.2016

Kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi, është arrestuar dje pasdite me urdhër të Prokurorisë me akuzën e falsifikimit të dokumenteve. Sipas Prokurorisë së Tiranës, e cila ka nxjerrë edhe mandatin e ...

Arrestohet kryetari i Kavajes, Prokuroria: Falsifikoi dokumentet

Ina - 14.06.2016

Policia arrestoi kryebashkiakun e dorëhequr të Kavajës, Elvis Rroshi pas një vendimi të shpallur nga gjykata që dha në mungesë të tij masën arrest me burg, pas një kërkese të Prokurorisë.

Fox News njofton arrestimin e Elvis Rroshit: I pari zyrtar që e kapi ligji i ri

Ina - 14.06.2016

Stacioni amerikan FoxNews ka dhënë lajmin e arresfimit të kryebashkiakut të Kavajës dje, duke vënë dukje se është i pari zyrtar që u ka nga një ligj i ri që ka vetëm 6 muaj që ka dalë.

Detaje të reja. Ja 5 emrat që ka mbajtur Elvis Rroshi në Europë

Ina - 14.06.2016

Janë zbardhur 5 emrat që mbante kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi, dy prej të cilëve diheshin deri më tani. Përveç Elvis dhe Ervin Rroshi, kryebashkiaku i Kavajës ka mbajtur edhe dy emra të ...

Mediumet amerikane raportojnë për një politikan shqiptar (Foto)

Lajm - 14.06.2016

Fox News ka përcjellë lajmin e prangosjes së kryebashkiakut të Kavajës. Sipas stacionit amerikan, Rroshi është i parizyrtar që u kap nga një ligj i ri që ka vetëm 6 muaj që ka dalë.

Rroshi: Arrestimi im, politik. Do provoj pafajësinë

Ina - 14.06.2016

Elvis Rroshi këmbëngul në pafajësinë e tij dhe vendimin e Prokurorisë për ta arrestuar atë e quan krejtësisht politik. “E mirëpres ballafaqimin me drejtësinë e Sali Berishës dhe do të provoj gjithë ...

Elvis Rroshi: Arrestimi im është kriminal

Almakos - 14.06.2016

Reagimi/ Qytetari i parë i Kavajës anuloi edhe dorëheqjen Disa minuta pas arrestimit, Elvis Rroshi ka shkruar një status në profilin e tij në Facebook .

Elvis Roshi kalon natë në qelinë VIP, kërkon xhel për flokët

LajmiFundit - 14.06.2016

Elvis Rroshi e ka kaluar natën e parë në qelinë VIP në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, pasi u arrestua një ditë më parë me vendim Gjykate për mosdeklarim të dënimit dhe dëbimit nga Italia dhe ...

EUROPOL “fundos” Elvis Rroshin, po pas tij kush do vijë?

SOT - 14.06.2016

Agjencia e zbatimit të ligjit të Bashkimit Europian e njohur si EUROPOL, është institucioni që ka zbuluar të kaluarën kriminale të Elvis Roshit, kreut të Bashkisë së Kavajës.

Trafik droge dhe përdhunim në grup, ja pse u arrestua Elvis Roshi në Zvicër e Itali

LajmiFundit - 14.06.2016

Një ditë pas arrestimit të kryebashkiakut të Kavajës Elvis Roshi, prokuroria ka zbardhur të dhëna të tjera në lidhje me këtë rast. Kryebashkiaku i Kavajës ka një dënim për përdhunim në Itali dhe një ...

“Rroshi”, Europol informoi prokurorinë për emrat e dëbimet

Almakos - 14.06.2016

Prokuroria e Përgjithshme shqiptare është informuar nga Europol-i për të arrestuar kreun e Bashkisë së Kavajës Elvis Rroshi, i cili akuzohet se ka fshehur 5 emrat që ka përdorur, dënimet dhe dëbimin ...

Elvis Roshi në burg për një sërë krimesh, Rama i shmanget përgjigjes: S’kam asnjë koment!

SOT - 14.06.2016

Kryeministri Rama i është shmangur për arrestimin e kryebashkiakut Elvis Roshi për një sërë krimesh të kryera jashtë vendit. Rama është përgjigjur me fjalin e shkurtër, se nuk ka asnjë koment për ...

Rama flet për herë të parë për arrestimin e Elvis Roshit

LajmiFundit - 14.06.2016

Kryeministri, Edi Rama ka komentuar për herë të parë arrestimin e kryetarit të Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi. Rama theksoi në përgjigjen e tij para gazetarëve se, Rroshi duhet të vërtetojë ...

Shtohen telashet për Elvis Roshin, kërkohet dhe nga SHBA për trafik droge dhe pastrim parash

SOT - 14.06.2016

Kryebashkiaku i Kavajës Elvis Rroshi i arrestuar pasditen e djeshme nga policia me urdhër të Prokurorisë së Tiranës, nuk është i dënuar vetëm në Europë.

Zbardhen dokumentet, ja tenderi i fundit që firmosi Elvis Roshi dhe shuma marramendëse që përfitoi

SOT - 14.06.2016

Ditën e djeshme, prokuroria e Tiranë ekzekutoi urdhrin e Gjykatës për arrestimin e Kryebashkiakut Elvis Rroshi, pasi dyshohet për konsumimin e veprës penale “Falsifikimi i vulave, stampave dhe ...

Arrestimi i Rroshit, Prokuroria: Na rezulton jo me 2, por 5 emra

Top Channel - 14.06.2016

Prokuroria thotë se në çështjen e kryebashkiakut të dorëhequr të Kavajës, Elvis Rroshi ka si prova kundër tij përveç formularit të vetëdeklarimit edhe dy shkresa të përcjella përmes Interpol Tiranës ...

“Rama shiti në mënyrë spektakolare Rroshin për të mbrojtur menderen e tij! Fati i zi i Ervin/Elvis/Enver”!

SOT - 14.06.2016

Ish-kryeministri Sali Berishaka deklaruar se Rama shiti Rroshin për të mbrojtur veten për përgjimet e kundërshtarëve politikë. Në një reagim në rrjetin social Facebook, Berisha shkruan se Rama e ...

Arrestimi i Rroshit, prokuroria: Shkresat e Interpolit nxorën falsifikimin

Lajmi.net - 14.06.2016

Prokuroria thotë se në çështjen e kryebashkiakut të dorëhequr të Kavajës, Elvis Rroshi, ka si prova kundër tij përveç formularit të vetëdeklarimit edhe dy shkresa të përcjella përmes Interpol ...

Arrestimi i Rroshit, Prokuroria: Na rezulton jo me 2, por 5 emra

Zhurnal - 14.06.2016

Prokuroria thotë se në çështjen e kryebashkiakut të dorëhequr të Kavajës, Elvis Rroshi ka si prova kundër tij përveç formularit të vetëdeklarimit edhe dy shkresa të përcjella përmes Interpol Tiranës ...

Berisha ironizon Rroshin: Emër ka ndërruar 4 herë edhe… (Foto)

Panorama - 14.06.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zgjedhur këtë foto që shihni më poshtë për të ironizuar me arrestimin e kryetarit të Bashkisë së Kavajës. Për faktin që u publikua nga Prokuroria e Tiranës e cila ...

Arrestohet Elvis Rroshi me vendim të Gjykatës së Tiranës

ABC News - 14.06.2016

Kryetari i bashkise se Kavajes, Elvis Roshi eshte arrestuar. Policia ekzekutoi ne mbremje vendimin e gjykates se Tiranes, qe kishte caktuar masen e sigurise “arrest me burg” me kerkese te Prokurorise ...

Rroshi reagon për arrestimin

ABC News - 14.06.2016

Pas arrestimit nga policia Elvis Rroshi ka reaguar permes nje statusi ne rrjetin social facebook. “E mirepres ballafaqimin me drejtesine e Sali Berishes dhe do te provoj gjithe pafajesine time per ...

PD për arrestimin e Rroshit

ABC News - 14.06.2016

Pas arrestimit të kryebashkiakut të Kavajës reagoi edhe partia Demokratike. Në deklaratën për shtyp të shpërndarë për mediat thuhet se i diskredituari Elvis Rroshi, modeli i Edi Ramës për pushtetin ...

Pranga kryebashkiakut të Kavajës, akuza: Falsifikoi dokumente

Botasot - 14.06.2016

Ndodhi ajo që pritej, Elvis Rroshi vihet në pranga nga një urdhër i prokurorisë i miratuar nga gjykata. Shkak është pikërisht formulari i dekriminalizimit, për të cilin edhe dha dorëheqjen pak ditë ...

Associated Press: Elvis Roshi është zyrtari i parë i arrestuar në bazë të ligjit të dekriminalizimit

ABC News - 14.06.2016

Arrestimi i kryebashkiakut të Kavajës, Elvis Roshi është pasqyruar edhe në mediat ndërkombëtare. Agjencia e lajmeve Associated Press shkruan se prokurorët urdhëruan arrestimin e Roshit për falsifikim ...

Europoli “fundos” Elvis Roshin

ABC News - 14.06.2016

Agjencia e zbatimit të ligjit të Bashkimit Europian e njohur si EUROPOL-I, është institucioni që ka zbuluar të kaluarën kriminale të Elvis Roshit, kreut të Bashkisë së Kavajës.

Gjykata i cakton “arrest shtëpie”, Elvis Rroshi: Arrestimi idiotësi politike, provë më nxorën letra higjienike

BalkanWeb - 14.06.2016

*Elvis Rroshi mberrin ne shtepi ne Kavaje TIRANË- Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e sigurisë “arrest shtëpie” për kryebashkiakun e Kavajës, Elvis Rroshin.

Europol: Rroshi është proceduar penalisht me 5 emrat

Telegrafi - 14.06.2016

Kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi, i cili u arrestua dje, ka përdorur 5 identitete të ndryshme në vende të ndryshme të Europës. Ky ka qenë një nga faktet që Europol i ka përcjell prokurorisë ...

Arrestimi/ Dosja e Europol që “fundosi” Elvis Rroshin

Mapo - 14.06.2016

Agjencia e zbatimit të ligjit të Bashkimit Europian e njohur si EUROPOL, është institucioni që ka zbuluar të kaluarën kriminale të Elvis Roshit, kreut të Bashkisë së Kavajës.

Arrestimi/ Dosja e Europol që “fundosi” Elvis Rroshin

Botasot - 14.06.2016

Agjencia e zbatimit të ligjit të Bashkimit Europian e njohur si EUROPOL, është institucioni që ka zbuluar të kaluarën kriminale të Elvis Roshit, kreut të Bashkisë së Kavajës.

Gjykata e Tiranës liron Elvis Rroshin nga burgu, vendos “arrest shtëpie”

Panorama - 17.06.2016

Gjykata e Tiranës vlendosi sot masën e sigurisë “arrest shtëpie” për kryebashkiakun e Kavajës, Elvis Rroshin. Kryetari Rroshi u arrestua pak ditë më parë për mosdeklarim të dhënash në formular.

Rama komenton për herë të parë arrestimin e Elvis Rroshit (VIDEO)

Panorama - 14.06.2016

Kryeministri, Edi Rama ka komentuar sot për herë të parë arrestimin e kryetarit të Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi. Rama theksoi në përgjigjen e tij para gazetarëve se, Rroshi duhet të vërtetojë ...

“Roshi kërkohet edhe nga DEA amerikane për trafik droge”

Mapo - 14.06.2016

Kryebashkiaku i Kavajës Elvis Rroshi i arrestuar pasditen e djeshme nga policia me urdhër të Prokurorisë së Tiranës, nuk është i dënuar vetëm në Europë.

Ja çfarë thotë Rama në prononcimin e parë për arrestimin e Elvis Rroshit (VIDEO)

Gazeta Express - 14.06.2016

Në daljen përpara mediave menjëherë pas miratimit të draftit për reformën në drejtësi Kryeministri, Edi Rama komentoi sot për herë të parë arrestimin e kryetarit të Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi.

Arrestimi i Rroshit, Rama: Çështja të zbardhet me vërtetësi të plotë

Ora news - 14.06.2016

Në lidhje me arrestimin e Elvis Rroshit një ditë më parë, kryeministri Rama tha së çështja duhet të zbardhet me vërtetësi dhe përgjegjësi të plotë. Në konferencën për shtyp, ku Rama foli për ...

“Roshi kërkohet edhe nga DEA amerikane për trafik droge”

Telegrafi - 14.06.2016

Kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi i arrestuar pasditen e djeshme nga policia me urdhër të Prokurorisë së Tiranës, nuk është i dënuar vetëm në Europë.

Berisha: Rama shiti Rroshin për të mbrojtur veten nga skandali i përgjimeve

Ora news - 14.06.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan se Edi Rama shiti sot në mënyrë spektakolare Elvis Rroshin për të mbrojtur veten nga përgjimet e kundërshtarëve politikë.

Sali Berisha: Rama shet Rroshin për të mbrojtur veten prej përgjimeve

Gazeta Express - 14.06.2016

Ish- kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në rrjetet sociale shprehet se kryeministri Edi Rama pas takimit me ministrin e Jashtëm gjerman “hoqi” dorë nga mbrojtja e Elvis Rroshit pasi kërkon ...

Sali Berisha: Rama shet Rroshin për të mbrojtur veten prej përgjimeve

Telegrafi - 14.06.2016

Ish- kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në rrjetet sociale shprehet se kryeministri Edi Rama pas takimit me ministrin e Jashtëm gjerman “hoqi” dorë nga mbrojtja e Elvis Rroshit pasi kërkon ...

Sali Berisha: Rama shet Rroshin për të mbrojtur veten prej përgjimeve

Zeri - 14.06.2016

Ish- kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në rrjetet sociale shprehet se kryeministri Edi Rama pas takimit me ministrin e Jashtëm gjerman “hoqi” dorë nga mbrojtja e Elvis Rroshit pasi kërkon ...

Arrestimi i Rroshit, Prokuroria: Na rezulton jo me 2, por 5 emra

Botasot - 14.06.2016

Prokuroria thotë se në çështjen e kryebashkiakut të dorëhequr të Kavajës, Elvis Rroshi ka si prova kundër tij përveç formularit të vetëdeklarimit edhe dy shkresa të përcjella përmes Interpol Tiranës ...

Pazari i reformës dhe neni i ri tranzitor për të zgjidhur ngërçin PS-PD

Respublica - 14.06.2016

Reforma në drejtësi po shoqërohet me arrestime të kryebashkiakëve të PS apo hetime ministrash të qeverisë duke parelelizuar dy procese që vënë në diskutim të paktën nga pikëpamja morale ...

Nata e parë e Elvis Rroshit në qelinë VIP, kërkon ndërresa e xhel për flokët

Gazeta Tema - 14.06.2016

Elvis Rroshi e ka kaluar natën e parë në qelinë VIP në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, aty ku më parë ka qëndruar edhe ish-guvernatori Ardian Fullani, prokurori Haxhi Giu e ish-kryebashkiaku i ...

Elvis Rroshi në qelinë VIP, kërkon xhel për flokët

Java News - 14.06.2016

​Elvis Rroshi e ka kaluar natën e parë në qelinë VIP në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, aty ku më parë ka qëndruar edhe ish-guvernatori Ardian Fullani, Prokurori Haxhi Giu e ish-kryebashkiaku i ...

“Nuk gjykoj vendimet e institucioneve të pavarura”

Vision Plus - 14.06.2016

Ministri Drejtësisë Ylli Manjani, nuk ka dashur të komentojë arrestimin e bërë një ditë më parë të kryebashkiakut të Kavajës, Elvis Rroshi, duke thënë se nuk gjykon punën e institucioneve te pavarura.

Rasti “Rroshi” si shembull për të tjerët!

Durres Lajm - 14.06.2016

Kryetari i Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi, është bërë viktima e parë e ligjit të dekriminalizimit. Ai ka lënë dje zyrën e tij në Bashki për t’u akomoduar në një burg lokal pas vendimit të gjykatës.

Çfarë po ndodh në bashkinë e Kavajës, pas arrestimit të Elvis Rroshit

Durres Lajm - 14.06.2016

Punonjësit e bashkisë janë tulatur, qytetarët agjërojnë. Kavaja ka heshur pas arrestimit të kreut të bashkisë Elvis Roshi një ditë më parë. Kanë heshtur edhe punonjësit e bashkisë, të cilët në rastin ...

Europoli prova për Rroshin: Është proceduar penalisht me 5 emrat

NOA - 14.06.2016

Agjencia e zbatimit të ligjit të Bashkimit Europian e njohur si EUROPOL-I, është institucioni që ka zbuluar të kaluarën kriminale të Elvis Roshit, kreut të Bashkisë së Kavajës.

DOSJA E EUROPOL që fundosi Elvis Rroshin, ja detajet e dënimeve dhe 5 identiteteve

Java News - 14.06.2016

Informacionet që EUROPOLI ia ka dorëzuar Prokurorisë së Përgjithshme, kanë bindur këtë të fundit se kreu I bashkisë së Kavajës Roshi ka konsumuar veprën penale të “falsifikimit të vulvae, stampave ...

Në burg kryebashkiaku i dytë i Ramës, arrestohet Elvis Roshi

SOT - 13.06.2016

Kreu i Bashkisë së Kavajës Elvis Roshi, është vënë në pranga pasditen e sotme. Lajmi bëhet i ditur nga burime policore, të cilat kanë bërë të ditur se, ndalimi i Rroshit është bërë pasditen e sotme ...

Arrestohet kryetari i bashkisë Kavajë Elvis Roshi, fshehu 4 dënime në Itali

LajmiFundit - 13.06.2016

Arrestohet kryetari i Bashkisë së Kavajës Elvis Roshi. Ai është arrestuar ditën e sotme nga policia e Kavajës me urdhër të prokurorisë dhe gjykatës. Roshi akuzohet se ka falsifikuar dokumentet me të ...

Ja pse është arrestuar Elvis Rroshi

Lajmi.net - 13.06.2016

Prokuroria e Përgjithshme ka lëshuar urdhër arresti ndaj kryetarit të bashkisë Kavajë, Elvis Rroshi. Arrestimi i tij është bërë pasi akuzohet nga Prokuroria se ka falsifikuar dokumentet, për ...

Plas bomba e radhës në qeverinë "Rama", Elvis Roshi përfundon në qeli, fshehu 4 dënime në Itali

SOT - 13.06.2016

Elvis Roshi ka përfunduar në burg nga një urdhër i Prokurorisë dhe vendimi i Gjykatës së Tiranës. Arrestimi i tij është ëbr ënë orën 17:50 minuta, kur ështëshoqëruar nga policia pas urdhër-arrestit ...

Arrestohet Elvis Roshi me 5 emra, fshehu 4 dënime, prokuroria: Përdhunoi në Itali

LajmiFundit - 13.06.2016

Arrestohet kryetari i Bashkisë së Kavajës Elvis Roshi. Ai është arrestuar ditën e sotme nga policia e Kavajës me urdhër të prokurorisë dhe gjykatës. Roshi akuzohet se ka falsifikuar dokumentet me të ...

Kavajë, arrestohet kreu i Bashkisë Elvis Rroshi

Almakos - 13.06.2016

Është arrestuar këtë pasdite kryetari i Bashkisë së Kavajës Elvis Rroshi. Ndaj tij rëndon akuza e falsifikimit të dokumenteve. Rroshi aktualisht ndodhet në Komisariatin e Kavajës.

Hakmerret Prokuroria dhe Gjykata, zbulojnë dosjen e plotë të Elvis Roshit, 5 emra në Evropë, 2 dënime në Zvicër dhe një ...

SOT - 13.06.2016

Me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës, gjykata ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për kryetarin e Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi, i dyshuar për konsumimin e veprës penale “Falsifikimi i ...

“Harroi” pesë emrat dhe dëbimet nga Italia dhe Zvicra, pranga Elvis Rroshit

Almakos - 13.06.2016

Prokuroria bën “kurbanin” e parë për ligjin e dekriminalizimit. Kreu i Bashkisë së Kavajës akuzohet për falsifikim dokumentesh Kryetari i Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi, përfundon në qeli.

Elvis Roshi mesazh nga qelia pas arrestimit: S`ja lëshoj Kavajën Berishës

LajmiFundit - 13.06.2016

Elvis Roshi ka reaguar nga qelia ne lidhje me arrestimin e tij duke e cilesuar ate si kriminal. “E mirepres ballafaqimin me drejtesine e Sali Berishes dhe do te provoj gjithe pafajesine time per kete ...

Kërcënon Elvis Roshi: Këtu do jemi Sali Berisha! Kavajën s’ke për ta marrë edhe me shtatë pashë nën dhe të më fusin ...

SOT - 13.06.2016

Elvis Roshi ka reaguar menjëherë pas arrestimit të tij me urdhër të Prokurorisë. Në rrjetin social facebook, Roshi shprehet se e mirëpret ballafaqimin me drejtësinë e Sali Berishës dhe se do të ...

Arrestohet Elvis Rroshi, Prokuroria: Falsifikoi dokumentet

Top Channel - 13.06.2016

Policia arrestoi kryebashkiakun e dorëhequr të Kavajës, Elvis Rroshi pas një vendimi të shpallur nga gjykata që dha në mungesë të tij masën arrest me burg, sipas një kërkese të Prokurorisë.

Zbulohen 5 emrat e Elvis Roshit, ja si është thirrur nëpër Evropë kryebashkiaku u Ramës

SOT - 13.06.2016

Detaje të reja kanë mbërritur nga arrestimi i Elvis Roshit. Nga hetimet e prokurorisë rezultonte se Roshi kishte përdorur 5 emra në Evropë. Tashmë, janë zbuluar edhe emrat me të cilët kryebashkiaku i ...

Arrestohet kryetari i Kavajës Elvis Rroshi, gënjeu për të shkuarën kriminale

Zhurnal - 13.06.2016

13 qershor, Tiranë - Kryetari i Bashkisë së Kavajës është ndaluar nga policia pasditen e sotme. Elvis Rroshi është shoqëruar në komisariatin e policisë së Kavajës, pas vendimit të gjykatës, e cila ka ...

Rroshi: Arrestimi im, politik. Do provoj pafajësinë

Top Channel - 13.06.2016

Elvis Rroshi këmbëngul në pafajësinë e tij dhe vendimin e Prokurorisë për ta arrestuar atë e quan krejtësisht politik. “E mirëpres ballafaqimin me drejtësinë e Sali Berishës dhe do të provoj gjithë ...

Katër dënimet, zbulohen 5 emrat e përdorur nga Elvis Roshi në emigracion

LajmiFundit - 13.06.2016

Policia shoqëroi kryebashkiakun e Kavajës Elvis Rroshi ne zbatim te nje vendimi te dhene nga gjykata e Tiranes. Në njoftimin e saj prokuroria zbardh edhe akuzat për Rroshin, ndër to edhe falsifikimi ...

Reagon Rroshi: Arrestimi im kriminal; do provoj pafajësinë

Almakos - 13.06.2016

Menjëherë pas arrestimit, kreu i Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi është shprehur në Facebook se do të provojë përpara drejtësisë pafajësinë e tij. Ai njofton se ka angazhuar avokatë të njohur ...

Rroshi reagon pas arrestimit: Do ta fitoj betejën me drejtësinë e Berishës

Lajmi.net - 13.06.2016

Kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi ka reaguar në “Facebook” pas arrestimit. Rroshi shprehet i bindur se do ta fitojë betejën me drejtësinë e Berishës.

Elvis Roshi sillet me pranga në Tiranë, pritet të merret në pyetje! Ja formulari që e "fundosi"

SOT - 13.06.2016

Policia e Tiranës ka ekzekutuar vendimin e gjykatës dhe urdhrin e Prokurorisë së kryeqytetit për arrestimin e kryebashkiakut Elvis Roshi. Pas prangosjes në Kavajë, Rroshi është shoqëruar në ambientet ...

PD: Dekriminalizimi po funksionon, po i vjen fundi krimit në politikë, Rroshi turpi i Edi Ramës

SOT - 13.06.2016

Menjëherë pas arrestimit të Elvis Rroshit nuk vonoi edhe reagimi i Partisë Demokratike. Nëpërmjet një njoftimi për mediat, selia blu njoftoi se arrestimi i Rroshit është një provë se ligji për ...

Ja çfarë parashikon Kushtetuta për rastin e Elvis Rroshit

Lajmi.net - 13.06.2016

Arrestimi me vendim të gjykatës i kreut të bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi, pritet të pasohet nga hapa të tjerë, një prej të cilëve është shkarkimi i tij nga detyra me vendim të Këshillit të ...

PD: Dekriminalizimi po funksionon

Top Channel - 13.06.2016

Partia Demokratike ka reaguar pas arrestimit të Elvis Rroshit duke e cilësuar atë si funksionim të ligjit të dekriminalizimit, megjithë mbrojtjen, sipas saj, që kryebashkiaku i dorëhequr i Kavajës ...

Arrestimi i Elvis Roshit, flet policia: Ja akuzat që rëndojnë mbi të

SOT - 13.06.2016

Kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi, është vënë në pranga pasditen e sotme në Kavajë. Kanë qenë efektivët e këtij komisariati që kanë zbardhur urdhrin e lëshuar nga prokuroria dhe Gjykata e ...

Arrestimi i Rroshit, PD: Dekriminalizimi po funksionon

Almakos - 13.06.2016

Partia Demokratike ka reaguar pas arrestimit të Elvis Rroshit duke e cilësuar këtë akt si funksionim të ligjit të dekriminalizimit, pasvarësisht mbrojtjes që gëzon nga kryeministri Edi Rama.

Arrestimi i Roshit, Berisha reagon me një mesazh të frikshëm për Ramën: Të dhëna të reja po dalin mbi shkaqet e ...

SOT - 13.06.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas arrestimit të Elvos Roshit. Në rrjetin social Facebook, Berisha shprehet se pas arrestimit të Roshit, Edvin Shullazi, që betohej publikisht për ...

Arrestohet Elvis Rroshi

Mapo - 13.06.2016

Arrestohet kryetari i bashkise se Kavajes Elvis Roshi. Roshi eshte arrestuar me urdher te Prokurorise. Roshi u perfshi pak kohe ne nje skandal, nga ku u zbulua se ai ishte denuar kur ishte 16-vjec ne ...

Arrestohet Elvis Rroshi

Gazeta Express - 13.06.2016

Kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi, është arrestuar. Gazeta Tema raporton se arrestimi ka ardhur pas kërkesës së Prokurorisë. Ende nuk ka të thëna nga policia apo ...

Arrestohet Elvis Rroshi

Botasot - 13.06.2016

Arrestohet kryetari i bashkise se Kavajes Elvis Roshi. Roshi eshte arrestuar me urdher te Prokurorise. Roshi u perfshi pak kohe ne nje skandal, nga ku u zbulua se ai ishte denuar kur ishte 16-vjec ne ...

Ja pse është arrestuar Elvis Rroshi

Gazeta Express - 13.06.2016

Prokuroria e Përgjithshme ka lëshuar urdhër arresti ndaj kryetarit të bashkisë Kavajë, Elvis Rroshi. Arrestimi i tij është bërë pasi akuzohet nga Prokuroria se ka falsifikuar dokumentet, për ...

Ja arsyeja e arrestimit të kreut të Kavajës

Botasot - 13.06.2016

Me urdhër të Prokurorisë së Përgjithshme është arrestuar pasditen e sotme Elvis Rroshi, kryetar i Bashkisë së Kavajës. Arrestimi i tij vjen pas një hetimi nga Prokuroria, nën akuzën e falsifikimit të ...

Arrestohet Elvis Rroshi

Telegrafi - 13.06.2016

Është arrestuar pak minuta më parë kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi. Ka qenë një vendim i Gjykatës së Tiranës gjatë ditës së sotme që ka dhënë për Rroshin, në mungesë, masën e sigurisë “arrest ...

Arrestohet kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi

Ora news - 13.06.2016

Kryetari i Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi është arrestuar nga policia pasditen e sotme. Ai është transferuar në komisariatin e policisë në Kavajë. Arrestimi i tij është bërë me kërkesë të ...

Arrestohet Roshi/ Përdori 5 emra, falsifikoi dokumentat

Mapo - 13.06.2016

Me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës, gjykata ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për kryetarin e Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi, i dyshuar për konsumimin e veprës penale “Fallsifikimi i ...

Roshi ka një mesazh për Berishën nga burgu

Mapo - 13.06.2016

Nga Elvis Roshi E mirepres ballafaqimin me drejtesine e Sali Berishes dhe do te provoj gjithe pafajesine time per kete poshtersi. Kam angazhuar avokate te njohur italiane qe jane skandalizuar me ...

Arrestohet kryebashkiaku, Elvis Rroshi: Do fitoj betejën, Berisha s’e merr kurrë Kavajën dhe 7 pashë nën dhe të jem

BalkanWeb - 13.06.2016

KAVAJE- Arrestohet kryetari i Bashkisë së Kavajës i dyshuar për konsumimin e veprës penale “Fallsifikimi i vulave, stampave dhe formularëve”, në plotësimin e formularit të “Dekriminalizimit”.

Reagon Elvis Rroshi: Kriminal, do ballafaqohem me drejtësinë e Berishës

Ora news - 13.06.2016

Kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi, e konsideron kriminal arrestimin e tij, duke theksuar se nuk mund të arrestosh një person për deklarim të rremë pa e provuar më parë se është i tillë.

Arrestohet Elvis Rroshi kryebashkiaku i Kavajës

VOA - 13.06.2016

Gjykata vendosi arrest me burg për kryetarin e Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi, i dyshuar për “falsifikim i vulave, stampave dhe formularëve” me plotësimin e formularit të dekriminalizimit.

Zbardhen 5 emrat që ka mbajtur kryebashkiaku i Kavajës

Ora news - 13.06.2016

Janë zbardhur 4 emrat që mbante kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi, dy prej të cilëve diheshin deri më tani. Përveç Elvis dhe Ervin Rroshi, kryebashkiaku i Kavajës ka mbajtur edhe dy emra të ...

Arrestohet kryebashkiaku i dorëhequr i Kavajës Elvis Roshi

RTSH - 13.06.2016

Kryetari i Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi është arrestuar nga policia pasditen e së hënës në Kavajë, bëhet e ditur nga burimet policore. Arrestimi i tij është bërë me kërkesë të Prokurorisë, ...

Zbardhen 5 emrat e ndryshëm që ka përdorur Elvis Rroshi

BalkanWeb - 13.06.2016

TIRANE- Me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës, gjykata ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për kryetarin e Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi, i dyshuar për konsumimin e veprës penale ...

Rroshi ka një mesazh për Berishën nga burgu

Telegrafi - 13.06.2016

Kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi i cili është arrestuar këtë të hënë me urdhër të Prokurorisë me akuzën e falsifikimit të dokumenteve, i ka dërguar një porosi nga burgu ish-kryeministrit të ...

Ndalimi i Rroshit, PD: Dekriminalizimi po funksionon

BalkanWeb - 13.06.2016

TIRANE- Partia Demokratike ka reaguar pas ndalimit të kryebashkiakut të Kavajës, Elvis Rroshi, duke u shprehur se kjo tregon se dekriminalizimi po funksionon.

Arrestimi i Roshit/ PD: Dekriminalizimi po funksionon

Mapo - 13.06.2016

Partia Demokratike, psrmes një njoftimi për shtyp, ka raguar pas arrestimit të kryebashkiakut të Kavajës Elvis Roshi. Më poshtë njoftimi i plotë i PD: I diskredituari Elvis Rroshi, modeli i Edi Ramës ...

PD: Rroshi i dënuar për përdhunim dhe drogë, gjen kurajën të kërcënojë

Ora news - 13.06.2016

Partia Demokratike reagoi ndaj arrestimit të Elvis Rroshit, duke theksuar se megjithëse është i deskridituar, ai sërish gjen kurajën për të kërcënuar.

Arrestimi i Elvis Rroshit, reagon PD: Ra i diskredituari i shefit të rilindjes

Gazeta Express - 13.06.2016

Partia Demokratike përmes një deklarate të shpërndarë në media reagoi në lidhje me arrestimin e Elvis Rroshit. PD thekson se tashmë po tregohet se ligji i dekriminalizimit funksionon.

Berisha: Rama administrator i FB të Rroshit, akuzon Saliun pas arrestimit

BalkanWeb - 13.06.2016

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas ndalimit të kryebashkiakut të Kavajës, Elvis Rroshi. Në një postim në rrjetin social Facebook, Berisha akuzon kryeministrin rama si “administrator ...

AKUZAT/ Zbulohet arsyeja pse u arrestua kryebashkiaku Elvis Rroshi

Panorama - 13.06.2016

Me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës, gjykata ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për kryetarin e Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi, i dyshuar për konsumimin e veprës penale “Fallsifikimi i ...

LISTA/ Zbardhen 5 emrat e ndryshëm që ka përdorur Elvis Rroshi

Panorama - 13.06.2016

Me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës, gjykata ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për kryetarin e Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi, i dyshuar për konsumimin e veprës penale “Fallsifikimi i ...

PD: Ndaj Elvis Rroshit ligji i Dekriminalizimit do të zbatohet deri në fund

Panorama - 13.06.2016

Partia Demokratike në një reagim mbi deklaratën e bërë nga kreu i Bashkisë së Kavajës, pas arrestimit, thotë se kërcënimet e tij janë në emër të Edi Ramës.

Rroshi merret në pyetje në Tiranë, avokati: Arrestimi i pajustifikuar

Panorama - 13.06.2016

UPDATE/ Policia e Tiranës ka ekzekutuar vendimin e gjykatës dhe urdhrin e Prokurorisë së kryeqytetit për arrestimin e kryebashkiakut Elvis Roshi. Pas prangosjes në Kavajë, Rroshi është shoqëruar në ...

“Po dalin të dhëna të reja për ndryshimin e emrit nga Rama”

Panorama - 13.06.2016

Ish-Kryeministri, Sali Berisha duke komentuar lajmin e arrestimit të kryetarit të Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi, ka ngritur sërish pikëpyetje për ndryshimin e emrit të Edi Ramës.

Berisha: Edvini në statusin e Ervinit betohet se e burgosi Saliu

Ora news - 13.06.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha, thotë se është vetë Edi Rama ai që ka shkruar reagimin e Elvis Rroshit në rrjetin social të Facebook-t. Në një reagim, Berisha shkruan se Roshi i dënuar pesë herë për ...

Arrestimi i Rroshit, PD: “E drejta triumfoi. Dekriminalizimi u vu në jetë…”

RTSH - 13.06.2016

PD e opozitës ka përshëndetur arrestimin e kryebashkiakut të dorëhequr të Kavajës Elvis Rroshi. “E drejta triumfoi. Dekriminalizimi u vu në jetë…” vlerësohet në një deklaratë të saj të saj të ...

Berisha: Rama administrator i FB të Rroshit!

Botasot - 13.06.2016

Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka reaguar pas arrestimit të kryetari i bashkisë se Kavajës Elvis Roshi me urdhër të Prokurorisë. Berisha ka thënë se pas arrestimit të Rroshit për ...

Dosja e plotë e Elvis Rroshit/ Ka përdorur 5 emra, është dëbuar 2 herë nga Zvicra. Ja akuza të tjera

Botasot - 13.06.2016

Me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës, gjykata ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për kryetarin e Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi, i dyshuar për konsumimin e veprës penale “Falsifikimi i ...

Fshehja e dënimeve në Itali, prokuroria urdhëron ndalimin e Elvis Rroshit

Java News - 13.06.2016

Kryetari i Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi, është ndaluar nga policia dhe është shoqëruar në komisariatin e qytetit. Shoqërimi i kryebashkuakut është bërë me urdhër të Prokurorisë.

Arrestohet Elvis Rroshi, falsifikoi dokumentat dhe përdori 5 emra

NOA - 13.06.2016

Kavajë, 13 qershor 2016, NOA.al - Me urdhër të Prokurorisë së Përgjithshme është arrestuar pasditen e sotme Elvis Rroshi, kryetar i Bashkisë së Kavajës.

Arrestohet Elvis Rroshi

Gazeta Tema - 13.06.2016

Kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi, është arrestuar. Arrestimi ka ardhur pas kërkesës së Prokurorisë. Gjykata e Tiranës e ka pranuar këtë kërkesë dhe ka urdhëruar arrestimin e tij.

Arrestohet Elvis Roshi

Respublica - 13.06.2016

Elvis Roshi, apo Ervin Roshi, kryetar i Bashkisë së Kavajës është tashmë çështje e drejtësisë shqiptare. Ai është arrestuar sot pasdite në qytetin e Kavajës me urdhër të Prokurorisë së Përgjithshme ...

Ndalohet nga policia kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi

Durres Lajm - 13.06.2016

Kryetari i Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi është ndaluar këtë pasdite nga policia. Ai është shoqëruar nga efektivat blu në ambientet e komisariatit të policisë së Kavajës.

AKUZAT/ Prokuroria: Ja pse kërkuam arrestimin e Elvis Rroshit

Gazeta Tema - 13.06.2016

Me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës, gjykata ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për kryetarin e Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi, i dyshuar për konsumimin e veprës penale “Fallsifikimi i ...

Reagon pas arrestimit Elvis Rroshi: Mirëpres ballafaqimin me drejtësinë e Sali Berishës

Java News - 13.06.2016

Kryetari i Bashkisë së Kavajës Elvir Rroshi ka reaguar pas arrestimit të tij me urdhër të prokurorisë. Rroshi e cilëson urdhër-arrestin në ngarkim të tij një vendim kriminal për sa kohë sipas tij nuk ...

Në pranga kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi

Durres Lajm - 13.06.2016

Policia e Kavajës ka vënë sot në pranga kryebashkiakun Elvis Rroshi, pas vendimit të gjykatës që dha për të masën e sigurisë “arrest me burg”. Mbi Rroshin rëndon akuza e falsifikimit të dokumenteve ...

REAGIMI/ Elvis Rroshi flet pas arrestimit: Veprimet e Prokurorisë, kriminale. Do përballem me drejtësinë e Saliut

Gazeta Tema - 13.06.2016

Kryebashkiaku i Kavajës Elvis Rroshi ka reaguar pas arrestimit të tij. Ai e ka cilësuar si kriminal arrestimin e tij, në një reagim që ka bërë në adresën e vet në Facebook.

Rroshi: Arrestimi kriminal, do të provoj gjithë pafajësinë time

NOA - 13.06.2016

Kavajë, 13 qershor 2016, NOA.al - Menjëherë pasi u bë publik lajmi për arrestimin e tij, Elvis Rroshi ka reagaur me anë të një postimi në rrjetin e tij social Facebook.

Prokuroria hesht për Flamur Nokën. Njësoj si Rroshi, nuk ka deklaruar në formular arrestimin, ofertën për spiun nga UDB ...

Gazeta Tema - 13.06.2016

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, po i shpëton arrestimit nga Prokuroria, e cila po përdor standart të dyfishtë. Nëse në rastin e Rroshit, ajo veproi në bazë të nenit që detyron ...

Standardi i dyfishtë i Prokurorisë, pse nuk heton Nokën për arrestimin nga UDB dhe dëbimin

Java News - 13.06.2016

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka po i shpëton arrestimit nga prokuroria, e cila po përdor standard të dyfishtë. Nëse në rastin e Rroshit ajo veproi në bazë të nenit që detyron politikanët ...

Rroshi: Prokuroria nuk ka prova, ky është sulm ordiner

Durres Lajm - 13.06.2016

Në pranga kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi I menjëhershëm ka qenë reagimi i kryebashkiakut Elvis Rroshi në lidhje me arrestimin e tij. Ai ka deklaruar se do të provojë me çdo kusht pafajësinë ...

Elvis Rroshi në burg, Flamur Noka në Francë!

Gazeta Tema - 13.06.2016

Në një kohë që Partia Demokratike akuzoi ministrat se kanë lënë detyrën për të parë ndeshjen, vetë deputetët e PD-së janë larguar për në Francë duke lënë komisionet parlamentare.

Zbulohen pesë emrat e Elvis Rroshit

Java News - 13.06.2016

Me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës, gjykata ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për kryetarin e Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi, i dyshuar për konsumimin e veprës penale “Fallsifikimi i ...

Arrestohet Kryebashkiaku i Kavajës Elvis Rroshi, falsifikoi dokumentat

Shqiperia Ime - 13.06.2016

Me urdhër të Prokurorisë së Përgjithshme është arrestuar pasditen e sotme Elvis Rroshi, kryetar i Bashkisë së Kavajës. Gjykata vendosi për arrestimin e tij, pas kërkesës së Prokurorisë, që e akuzon ...

Arrestimi i Roshit, PD: I dënuari për përdhunim, gjen kurajën të kërcënojë

NOA - 13.06.2016

Tiranë, 13 qershor 2016, NOA.al - Partia Demokratike reagoi ndaj arrestimit të Elvis Rroshit, duke theksuar se megjithëse është i diskredituar, ai sërish gjen kurajën për të kërcënuar.

Arrestimi i Rroshit, PD: Ra modeli i diskretituar i Ramës

Java News - 13.06.2016

Partia Demokratike reagoi në lidhje me arrestimin e kryebashkiakut të Kavajës Elvis Rroshi. Nëpërmjet një deklarate për mediat PD thekson se tashmë po tregohet se ligji i dekriminalizimit funksionon.

PD: Rroshi turpi i Shqipërisë, dekriminalizimi po funksionon

Durres Lajm - 13.06.2016

Pas ndalimit të kryebashkiakut të Kavajës, Elvis Rroshi, i menjëhershëm ka qenë reagimi i Pasrtisë Demokratike. Në një deklaratë për mediat opozita është shprehur se arrestimi i Rroshit tregon se ...

Ja 5 emrat e ndryshëm që ka përdorur Rroshi

Durres Lajm - 13.06.2016

Në pranga kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi Me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës, gjykata ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për kryetarin e Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi, i dyshuar ...

Arrestohet Elvis Rroshi

Vision Plus - 13.06.2016

Policia arrestoi Elvis Rroshin, kryebashkiakun e dorëhequr të Kavajës, pas një vendimi të Gjykatës, e cila caktoi masën e arrestit me burg për 41-vjeçarin.

PD reagon për arrestimin e Rroshit

Vision Plus - 13.06.2016

Pas caktimit te masës per arrest me burg për Elvis Roshin, Partia Demokratike ka reaguar lidhur me ndalimin e kryebashkiakut. Ne nje komunikate per mediat, thuhet se “I diskredituari Elvis Rroshi, ...

Arrestim pa përshëndetje...

Respublica - 13.06.2016

Arrestimi i sotshëm i kryebashkiakut të Kavajës, Elvis Roshi, hyn tek arrestimet e nivelit të lartë, pasi kemi të bëjmë me të zgjedhur dhe një person të preferuar e të afërt me kryeministrin.

Arrestohet Elvis Rroshi

Lajme.al - 13.06.2016

Kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi është arrestuar këtë të hënë me urdhër të Prokurorisë me akuzën e falsifikimit të dokumentave. Mandati për arrestimin e tij është nxjerrë nga Gjykata e Tiranës.

Rroshi: Arrestimi im, politik. Do provoj pafajësinë

24 - 13.06.2016

Elvis Rroshi këmbëngul në pafajësinë e tij dhe vendimin e Prokurorisë për ta arrestuar atë e quan krejtësisht politik. “E mirëpres ballafaqimin me drejtësinë e Sali Berishës dhe do të provoj gjithë ...