TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Danimarka vazhdon Botërorin me një lojtar më pak

Alsat - 17.06.2018

Përfaqësuesja e Danimarkës do të vazhdojë pjesëmarrjen e saj në “Rusi 2018”, me një futbollist më pak. Kjo, pasi mesfushori Uilliam Kvist, ka mbyllur para kohe pjesëmarrjen e tij në këtë turne ...

E papritur, Danimarka me një lojtar më pak në Botëror

SOT - 17.06.2018

Duket se Danimarka tani e ka bërë zyrtare që do ta vazhdojë me një lojtar më pak kampionatin botëror. Kjo sepse lojtari Uilliam Kvist ka marrë një dëmtim në brinjën e tij dhe do ti duhet kohë për tu ...

Eriksen: Ishin tri pikë të arta, por nuk jemi në formën më të mirë

Telegrafi - 17.06.2018

Danimarka ka marrë pikët e para në Kampionatin Botëror Rusia 2016. Kombëtarja evropiane me shumë mund mposhti Perunë me rezultat minimal 1-0. Amerikano latinët patën rastin fillimisht të kalonin në ...

Danimarka mund Peru-n, që humb penaltinë

Alsat - 17.06.2018

Danimarka e ka nisur Botërorin në mënyrën e duhur, duke marrë tri pikët në ndeshjen e parë në Rusi dhe duke iu bashkuar Francës në kreun e Grupit C me 3 pikë.

U lëndua ndaj Perusë, Kvist humb Botërorin “Rusi 2018”

InfoSport - 17.06.2018

Mesfushori i Kombëtares së Danimarkës, Vilem Kvist nuk do të jetë në gjendje për të ndihmuar skuadrën e tij deri në fund të kampionatit Botëror. Një gjë të tillë njoftoi trajneri i danezëve, Oge ...

Danimarka merr tri pikët kundër Perusë

LajmiFundit - 16.06.2018

Një gol i Poulsen i mjaftoi Danimarkës për të dale me pikë të plota nga ndeshja e parë në Grupin C. Futbolistet danezë mposhtën Perunë me rezultatin e ngushtë 1-0, duke iu bashkuar Francës në vendin ...

Peru 0-1 Danimarkë, notat e lojtarëve

Lajmi.net - 16.06.2018

. Danimarka ka fituar me rezultat minimal në ndeshjen e saj hapëse kundër Perusë në Kupën e Botës në Rusi të shtunën pasdite. Kasper Schmeichel ka bërë një paraqitje për t’u mbajtur në mend duke e ...

Danimarka mund me rezultat minimal Perunë

SOT - 16.06.2018

Është luajtur ndeshja e dytë e grupit C midis Perusë dhe Danimarkës në Mordovia Arena, e cila ka përfunduar me rezultatin 0-1 për skuadrën europiane.Ndeshja ka qenë mjaft e bukur dhe ka prodhura ...

Danimarka e mund minimalisht Perunë

Lajmi.net - 16.06.2018

Kombëtarja e Danimarkës ka marrë tre pikë nga përballja me Perunë në përballjen e grupit C në Kupën e Botës. Danezët kanë arritur të mposhtin 1:0 Perunë në stadiumin ‘Mordovia Arena’.

Fitore dramatike e Danimarkës ndaj Perusë

RTSH - 16.06.2018

Danimarka korri një fitore gati dramatike ndaj Perusë, në takimin e dytë të Grupit C për “Rusi 2018” në “Mordovia Arena” . Në pjesën e parë peruani Kueva humbi një penallti të akorduar nga sistemi ...

Danimarka merr një fitore të madhe ndaj Perusë

Telegrafi - 16.06.2018

Kombëtarja e Danimarkës ka fituar minimalisht 1-0 në ndeshjen e Grupit C ndaj Perusë. Danimarka ka arritur ta nis me fitore Kampionatin Botëror “Rusia 2018”, pasi mes vështirësive ka marr në fitore ...

Peru – Danimarkë, shënohet goli i parë

Lajmi.net - 16.06.2018

Danimarka ka kaluar në epërsi ndaj Perusë. Është Poulsen që ka shënuar për Danimarkën. Poulsen shënoi në minutën e 59’ të ...

Danimarka mposht Perunë

Koha.net - 16.06.2018

Danimarka e ka nisur mbarë Botërorin “Rusia 2018”, duke e mposhtur në ndeshjen parë Perunë në një ndeshje dramatike e me shumë raste shënimi. Peruja e pati rastin më të mirë për të krijuar epërsinë e ...

Peru 0-1 Danimarkë, notat e lojtarëve

Telegrafi - 16.06.2018

Kombëtarja e Danimarkës ka fituar minimalisht 1-0 në ndeshjen e Grupit C ndaj Perusë. Danimarka ka arritur ta nis me fitore Kampionatin Botëror “Rusia 2018”, pasi mes vështirësive ka marr në fitore ...

VIDEO/ Gaboi penalltinë, peruani në lot pas humbjes. Ja çfarë i bëjnë shokët

BalkanWeb - 16.06.2018

Padyshim që për humbjen ndaj Danimarkës tifozët e Perusë fajtor do të bëjnë Cueva-n, futbollistin i cili gaboi nga pika e bardhë e penalltisë në fundin e pjesës së parë kur rezultati ishte 0-0.

Danimarka mposht minimalisht Perunë dhe ‘kap’ Francën në krye

SuperSport - 16.06.2018

Danimarka arriti të mposhtë me rezultatin minimal 1-0 Perunë dhe t’i bashkohet Francës në krye të grupit C. Ishte një gol i shënuar nga Yousouf Poulsen në minutën e 58’, që i dha fitoren danezëve, ...

Huqet penalltia në ndeshjen Peru – Danimarkë

Lajmi.net - 16.06.2018

. Kombëtarja e Perusë ka dështuar të kalojë në epërsi ndaj Danimarkës në fund të pjesës së parë. Ishte Cueva që nuk arriti të shënonte nga penalltia. Këtë penallti Peruja e fitoi përmes ...

Formacionet zyrtare, ja si zbresin në fushë Peruja dhe Danimarka

SOT - 16.06.2018

Në orën 18:00 do të luhet ndeshja e dytë e raundit të pare të Grupit C të Botërorit mes Perusë dhe Danimarkës. E veçanta e kësaj ndeshje është se këto dy skuadra kurrë nuk janë përballur me ...

Danimarka e mposht Perunë falë një paraqitje mbresëlënëse të Schmeichel

Gazeta Express - 16.06.2018

Danimarka ka fituar me rezultat minimal në ndeshjen e saj hapëse kundër Perusë në Kupën e Botës në Rusi të shtunën ...

VAR i jep penallti Perusë, por Kueva nuk shënon

RTSH - 16.06.2018

Sistemi VAR është përdorur sërish në “Rusi 2018”. Në mintat e fundit të pjesësë së parë në takimin mes Danimarkës dhe Perusë , arbitri akordoi një penallti në favor të peruanëve pasi u konsultua me ...

Formacionet zyrtare: Peru – Danimarkë

Lajmi.net - 16.06.2018

Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes Peru – Danimarkë. Peruja dhe Danimarka me fillim nga ora 18:00, do të takohen në skuadër të grupit C. Ndeshja tjetër e këtij grupi mes Francës dhe Australisë, ...

Fitore që e afron me kualifikimin, Danimarka mund Perunë 1-0

Java News - 16.06.2018

Danimarka ka arritur një fitore të rëndësishme në sfidën ndaj Perusë me shifrat 1-0. Kjo fitore merr vlera të mëdha pasi triumfi vjen ndaj rivales direkte në grup Perusë, pasi Franca vlerësohet si ...

VIDEO: Danimarka fiton ndaj Perusë, vendos goli i Poulsen

Gazeta Tema - 16.06.2018

Danimarka ka triumfuar ne duelin e e saj te pare ne kete kampionat Boteror duke mundur perfaqesuesen e Peruse. Danezet fituan me rezultatin e ngushte 1-0 duke marre nje tre pikesh te arte duke hedhur ...

Peruja ‘qan’ penalltinë e humbur, Danimarka merr 3 pikët e para në Botëror (Video)

BalkanWeb - 16.06.2018

Është mbyllur me fitoren e Danimarkës ndeshja e dytë e Grupit C të Botërorit. Skuadra europiane ka mundur minimalisht 0-1 Perunë, e cila u përpoq shumë që të dilte me pikë nga ky takim.

Peru – Danimarkë, formacionet zyrtare

Telegrafi - 16.06.2018

Përfaqësuesja e Perusë dhe ajo e Danimarkës do të përballen këtë të shtunë, në kërkim të pikëve të para në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’. Ndeshja është në kuadër të Grupit C, ku para këtij takimi ...

LIVE/ Peru-Danimarkë, mbyllet barazim 0-0 pjesa e parë, amerikano-latinët humbasin penallti

Java News - 16.06.2018

Është mbyllur në barazim pjesa e parë mes Perusë dhe Danimarkës. Ka qenë një dneshje vërtetë e luftuar në 45 minutat e para. Ekipet janë shfaqur të barabarta duke apsur raste shënimi por rrjetet ...

Peru-Danimarkë, njihuni me formacionet, luajnë dy skuadra që nuk humbin prej 15 ndeshjesh

InfoSport - 16.06.2018

Peruja dhe Danimarka janë dy skuadra që pakkush priste t’i shihte në Botëror, por që tashmë janë pjesë e turneut falë sukseseve në play-off. Danezët kaluan Irlandën në sfidën direkte, ndërsa Peruja ...

LIVE/ Peru-Danimarkë, ndeshja e dy të barabartave

Java News - 16.06.2018

Ndiqni ndeshjen LIVE. *** Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e dytë të Grupit C mes Perusë dhe Danimarkës, e vlefshme për Kupën e Botës në Rusi.

Danimarka e mposhti në fund Perunë

Lajm - 17.06.2018

Danimarka ka fituar me rezultat minimal në ndeshjen e saj hapëse kundër Perusë në Kupën e Botës në Rusi të shtunën pasdite. Kasper Schmeichel ka bërë një paraqitje për t’u mbajtur në mend duke e ...

VIDEO/ Ndeshje spektakolare, Danimarka mposht Perunë

Mapo - 16.06.2018

Është luajtur ndeshja e dytë e grupit C midis Perusë dhe Danimarkës në Mordovia Arena, e cila ka përfunduar me rezultatin 0-1 për skuadrën europiane. Ndeshja ka qenë mjaft e bukur dhe ka prodhura ...

Peru 0-1 Danimarkë, notat e lojtarëve

Portalb - 16.06.2018

Kombëtarja e Danimarkës ka fituar minimalisht 1-0 në ndeshjen e Grupit C ndaj Perusë. Danimarka ka arritur ta nis me fitore Kampionatin Botëror “Rusia 2018”, pasi mes vështirësive ka marr në fitore ...

Video/ Mbyllet pjesa e parë,Danimarka shpëton për mrekulli, Peruja gabon penalltinë

Mapo - 16.06.2018

Është duke u luajtur në “Mordovia Arena” të Saransk ndeshja e dytë e Grupit C mes Perusë dhe Danimarkës. Peru 0-0 Danimarkë Komenti i ndeshjes 45+2′ Përfundon pjesa e parë 45′ Peruja humbet penallti, ...