TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Basha: Qeveria “Rama” mbeti në klasë

Shekulli - 15.09.2013

Pas votimit të qeverisë së re dhe miratimit të programit të saj në Kuvend me 82 vota pro dhe 55 kundër, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha reagoi menjëherë me një koment në faqen e tij të ...

Kuvend, votohet qeveria "Rama", 82 vota pro dhe 55 kundër. Berisha bojkoton votimin

Shekulli - 15.09.2013

Kuvendi nisi sërish sot seancën plenare pas disa orësh ndërprerje, për të vijuar me diskutimet për programin politik dhe përbërjen e Këshillit të Ministrave.

15 ore debate ne Kuvend. Sot miratohet qeveria Rama

24 orë - 15.09.2013

Sot do të miratohet program qeverisës i së majtës dhe qeveria e re me kryeministër Edi Rama. Mazhoranca dhe opozita diskutuan dje rreth programit politik dhe përbërjes së Këshillit të Ministrave, por ...

Kuvendi mbyll punën në 1 pas mesnate, sot votohet programi qeverisës

Albeu.com - 15.09.2013

Programi i mazhorancës së re qeverisëse 2013-2017 u diskutua dje në një seance maratonë të Kuvendit që nisi punimet rreth orës 10:30 për të vijuar deri në orët e para të mëngjesit të sotëm ndërsa në ...

Edi Rama: Berishës i ka ikur mendja nga 1 milion shuplakat e 23 Qershorit, nuk ka vidë t’ia shtrëngojë

SOT - 15.09.2013

Edhe pse shqiptarët e thanë fjalën e fundit në zgjedhjet e 23 Qershorit për alternativat qeverisëse, Kuvendi i Shqipërisë po zhvillon një seancë maratonë për programin e qeverisë “Rama”.

Rinis seanca maratonë e Kuvendit, sot votohet programi i qeverisë së re

LajmiFundit - 15.09.2013

TIRANE – Në Kuvendin e Shqipërisë ka rinisur sot seanca plenare në të cilën në ditën e dytë po vazhdojnë diskutimet në lidhje me programin e qeverisë së re të drejtuar nga Edi Rama.

Nis seanca plenare, pritet të votohet qeveria “Rama”

24 orë - 15.09.2013

Kuvendi ka nisur sërish sot seancën plenare pas disa orësh ndërprerje, për të vijuar me diskutimet për programin e qeverisë “Rama”. Gjithashtu sot pritet të votohet edhe qeveria e re e majtë e ...

Programi qeverisës i PS, për një Shqipëri evropiane dhe rikthimin e vendit në një normalitet ekonomik

SOT - 15.09.2013

Nga Fatmir TOÇI Duke e marrë edhe unë fjalën për herë të parë në këtë mandat të dytë nga kjo foltore, nuk mund të rri pa shprehur vlerësimin dhe mirënjohjen për të gjithë votuesit e rrethit të ...

Programi i qeverisë, Selami: S'pasqyron premtimet

Albeu.com - 15.09.2013

Deputeti demokrat Eduard Selami akuzoi mazhorancën se nuk ka pasqyruar në programin qeverisës shumë nga premtimet e bëra gjatë fushatës elektorale. Sipas Selamit, qeveria e re është zgjedhur duke ...

Kuvendi vijon diskutimet për programin, pritet votimi i qeverisë së re

SOT - 15.09.2013

Kuvendi i Shqipërisë, vetëm pas disa orësh ndërprerje ka nisur sot në orën 09:25 punimet, për të vijuar me diskutimet për programin e qeverisë “Rama”.

Tafaj: Programi qeverisës nuk krijon bindjen se do të mbahen premtimet

24 orë - 15.09.2013

Ish- ministri i Arsimit dhe Shkencës, Myqerem Tafaj, tha sot në Kuvend se programi qeverisës 2013-2017 nuk është programi që krijon bindjen se do të realizohen premtimet e bëra në fushatë dhe në ...

Berisha: Qeveri pa program për 100 ditët e para, Meta: Rama në Bruksel i votuar

SOT - 15.09.2013

Lidhur me programin e qeverisë, i cili po diskutohet në një seancë maratonë në Kuvendin e Shqipërisë, ka replikuar ish-kryeministri Sali Berisha. Sipas tij, në Kuvend nuk po diskutohet një program i ...

Meta replika me Berishën: PD po tenton të pengojë betimin e qeverisë së re

LajmiFundit - 15.09.2013

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta tha sot në seancë plenare në Kuvend se PD po përpiqet të shtyjë e të vonojë votimin e qeverisë së re dhe programit të saj me qëllim që të pengojë betimin në kohë të ...

Seancë maratone për shqyrtimin e programit të Qeverisë Rama

Alsat - 15.09.2013

Programi i mazhorancës së re qeverisëse 2013-2017 u diskutua dje në një seance maratonë të Kuvendit të Shqipërisë që nisi punimet rreth orës 10:30, për të vijuar mëngjesin e sotëm rreth orës 09:25.

Rama: Nuk do ta quajmë eskluzivitet statusin

Albeu.com - 15.09.2013

Update- Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama shprehet se i ka dëgjuar me vëmendje leximet dhe këndimet e opozitës, që sipas tij nuk ishin të përqëndruara tek programi, por tek suksesi i qeverisë.

Kuvend, votëbesohet qeveria dhe programi, Rama-opozitës: Ju ftoj të vazhdojmë bashkë

24 orë - 15.09.2013

Programi i mazhorancës së re qeverisëse 2013-2017 nisi dje diskutimet në një seance maratonë të Kuvendit. Seanca nisi punimet rreth orës 10:30, për të vijuar mëngjesin e sotëm rreth orës 09:25.

Basha: Qeveria u votua në Kuvend por mbeti në provimin e opozitës

LajmiFundit - 15.09.2013

Kryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha ka reaguar menjehere pas votimit ne Kuvend te qeverise se re. Me poshte mesazhi i plote i Bashes ne Facebook.

Votohet qeveria "Rama", 82 vota 'pro', 55 'kundër' dhe 1 abstenim

Lajm - 15.09.2013

Kuvendi ka nisur sërish sot seancën plenare pas disa orësh ndërprerje, për të vijuar me diskutimet për programin politik dhe përbërjen e Këshillit të Ministrave.

Basha: E vetmja qeveri që starton pa program pune

Albeu.com - 15.09.2013

Pasi është miratuar qeveria e re ka reaguar përmes profilit të tij në Facebook kryebashkiaku dhe lideri i PD-së, Lulëzim Basha. Sipas tij, kjo është e para qeveri e cila nuk ka një plan për punë dhe ...

Miratohet qeveria "Rama", 85 vota pro dhe 55 kundër

Ina - 15.09.2013

Pas një maratone shume të gjatë dy ditore, mes debatesh dhe replikash të shumta, ditën e sotme në orën 16:20 minuta, në kuvendin e Shqipërisë është bërë votimi i qeverisë së re, PS – LSI dhe ...

Qeveria e re miratohet me 82 vota pro

SOT - 15.09.2013

Qeveria e re e drejtuar nga Edi Rama, mori në Kuvend 82 vota pro, 55 kundër dhe një abstenim, pas një seance maratonë parlamentare. Ky votim i hap kështu rrugën betimit para Presidentit, të kabinetit ...

Miratohet Qeveria e re 'Rama', fjalimi i tij trembi opozitën (VIDEO)

Portalb - 15.09.2013

Ky votim me 82 vota pro, i hap kështu rrugën betimit para Presidentit, të kabinetit të ri qeveritar. Jashtë sallës së Parlamentit, pas votimit, kryetari i komanduar i grupit kuvendor demokrat Edi ...

Parlamenti mbyllet pas mesnate, Meta: Seanca vijon të dielën, do votohet programi

Botasot - 15.09.2013

Kuvendi nisi debatin të shtunën paradite rreth programit qeverisës 2013-2017, i prezantuar nga kryeministri i dekretuar, Edi Rama. Seanca u mbyll pas mesnate, të dielën ora 01:10 minuta, për të ...

Një diskutim ndryshe për programin e qeverisë

BalkanWeb - 15.09.2013

Më është dashur ta lexoj me ëndje e ta qëmtoj me vëmendje programin e qeverisë së “Aleancës Për Shqipërinë Europiane”, për të gjetur në të atë që dëshiron dhe që duhet të gjejë në fakt çdo qytetar i ...

Vijon seanca maratonë, votimi i qeverisë do të bëhet sot

Mapo - 15.09.2013

Kuvend i ri ka vazhduar sot seancën e debatit rreth programit e mbyllur mbrëmë pa arritur dot një marrëveshje për votimin e qeverisë së re. Pas 15 orësh debat për programi n qeverisës, PD dhe PS kanë ...

Programi, Berisha: Të shtyhet diskutimi pas 100 ditësh. Meta: Nuk pranohet

Ora news - 15.09.2013

Pas disa orësh ndërprerje, Kuvendi i Shqipërisë ka nisur sot në orën 09:25 punimet për të vijuar me diskutimet për programin e qeverisë “Rama”. Gjithashtu sot pritet të votohet edhe qeveria e re e ...

Programi, Berisha: Të shtyhet diskutimi pas 100 ditësh. Meta: Nuk pranohet

Botasot - 15.09.2013

Pas disa orësh ndërprerje, Kuvendi i Shqipërisë ka nisur sot në orën 09:25 punimet për të vijuar me diskutimet për programin e qeverisë “Rama”. Gjithashtu sot pritet të votohet edhe qeveria e re e ...

Meta: Mbështesim programin dhe qeverinë e re

Botasot - 15.09.2013

“Kam dëgjuar këto dy ditë vërejtjet për programin e qeverisë dhe jam i sigurt që edhe ata që kanë shkruar këtë program do të reflektonin por nuk mund ta kuptoj se si mund të atakohet ky program.Vendi ...

Qeveria Rama merr votëbesimin

VOA - 15.09.2013

Kryeministri dhe kabineti i tij merr pëlqimin me 82 vota pro e 55 kundër. Zoti Rama dhe ministrat betohen para presidentit Bujar Nishani Në Shqipëri qeveria e kryeministrit Edi Rama mori sot pasdite ...

Basha: Qeveria “Rama”, mbetëse në klasë në përballjen e parë me opozitën

Ora news - 15.09.2013

Menjëherë pas votimit të qeverisë “Rama”, ka reaguar në profilin e tij në rrjetin social, “Facebook’, kreu i PD-së dhe opozitës, Lulzim Basha. Basha e ka e ka quajtuar qeverinë e Ramës, si të parën ...

Qeveria e re merr votbesimin me 82 vota, Berisha bojkoton

Mapo - 15.09.2013

Edi Rama ka kaluar provën e parlamentit për ekipin e tij qeverisës duke marrë 82 vota pro, gati-gati një shumicë të cilësuar kur i duheshin vetëm një shumicë e thjeshtë prej 71 votash për të marrë ...

Basha: Qeveria e Ramës mbeti në klasë

Mapo - 15.09.2013

Kryetari i PD-së Lulzim Bash aka reaguar pas votimit të qeverisë duke deklaruar se ajo nuk e kaloi provën e opozitës. Në një aludim për krahasimin që Rama i bëri opozitës si “shkollë nate” Basha tha ...

Kuvendi miraton me 82 vota pro qeverinë e re të kryesuar nga Edi Rama

Botasot - 15.09.2013

(I plotësuar) Është votëbesuar me 82 vota pro qeveria e re që do të drejtohet nga Kryeministri Rama. Pas diskutimeve maratonë përgjatë dy ditëve, Kuvendi rreth orë e 16 të pasdites së sotme kaloi në ...

Basha ka filluar shan ne FB qeverine e Rames, se drejteperdrejte ngec ?!

Botasot - 15.09.2013

"Qeveria e Ramës kaloi sot në Kuvend të ashtuquajturin program të saj me numrat që ka në Kuvend. Por mbeti në klasë në provën e gjykimit të shëndoshë dhe profesional të opozitës", u shpreh sot kreu i ...

Fjalët e Ramës për dhunën, Basha: Mos kërcëno opozitën, ndryshe do kesh pasoja

BalkanWeb - 15.09.2013

TIRANË - Ndërsa qeveria e re mori zyrtarisht detyrën, selia blu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të kryeministrit Rama në Parlament mbi debatin për programin qeverisës.

Qeveria 82 vota pro, 55 kundër. Miratimi pas dy ditësh debate në kuvend

Ora news - 15.09.2013

Pas një maratone shume të gjatë dy ditore, mes debatesh dhe replikash të shumta, ditën e sotme në orën 16:20 minuta, në kuvendin e Shqipërisë është bërë votimi i qeverisë së re, PS – LSI dhe ...

Kuvendi diskuton sërish sot për programin, pritet votimi i qeverisë së re

Info Shqip - 15.09.2013

Pas disa orësh ndërprerje, Kuvendi i Shqipërisë rinis sot punimet për të vijuar me diskutimet për programin e qeverisë “Rama”. Kreu i Kuvendit Ilir Meta njoftoi mbledhjen e konferencës së kryetarëve ...

Kuvendi diskuton sërish sot për programin, pritet votimi i qeverisë së re

Gazeta Shqip - 15.09.2013

Pas disa orësh ndërprerje, Kuvendi i Shqipërisë rinis sot punimet për të vijuar me diskutimet për programin e qeverisë “Rama”. Kreu i Kuvendit Ilir Meta njoftoi mbledhjen e konferencës së kryetarëve ...

Selami: Programi i qeverisë së re, larg premtimeve elektorale

Gazeta Dita - 15.09.2013

Deputeti demokrat, Eduard Selami, tha gjatë fjalës së Kuvend se në programin e ri qeverisës nuk janë përfshirë premtimet e bëra gjatë fushatës elektorale.

Berisha kërkon që diskutimi për programin të shtyhet pas 100 ditësh

Gazeta Tema - 15.09.2013

Pas disa orësh ndërprerje, Kuvendi i Shqipërisë ka nisur sot në orën 09:25 punimet për të vijuar me diskutimet për programin e qeverisë “Rama”. Deputeti Sali Berisha kërkoi shtyrjen e diskutimit për ...

Meta: Mbështesim programin dhe qeverinë e re

InfoGlobi - 15.09.2013

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka deklaruar në emër të grupit parlamentar të LSI-së mbështetjen e plotë për qeverinë e re dhe të programit të saj qeverisës.

Votëbesohet kabineti ‘Rama’ dhe programi qeverisës, 82 pro, 55 kundër

Gazeta Idea - 15.09.2013

Tiranë- Me 82 vota pro, 55 kundra dhe një abstenim Kuvendi i Shqipërisë miratoi kabinetin qeveritar ‘Rama’. Më herët, kryeministri i vendit Edi Rama tha se ishte i gatshëm të bashkëpunonte me ...

Meta: Mbështesim programin dhe qeverinë e re

Info Shqip - 15.09.2013

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka deklaruar në emër të grupit parlamentar të LSI-së mbështetjen e plotë për qeverinë e re dhe të programit të saj qeverisës.

Meta: Mbështesim programin dhe qeverinë e re

Gazeta Shqip - 15.09.2013

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka deklaruar në emër të grupit parlamentar të LSI-së mbështetjen e plotë për qeverinë e re dhe të programit të saj qeverisës.

Parlament, votëbesohet qeveria dhe programi, Rama: Opozita të bashkëpunojë

Info Shqip - 15.09.2013

Programi i mazhorancës së re qeverisëse 2013-2017 nisi dje diskutimet në një seance maratonë të Kuvendit. Seanca nisi punimet rreth orës 10:30, për të vijuar mëngjesin e sotëm rreth orës 09:25.

82 deputetë nga 137 votojnë qeverinë dhe programin. Rama ironizon opozitën me nivelin e Universitetit “Vitrina”

Respublica - 15.09.2013

Në orën 16:13 137 deputetë të parnishëm kanë nisur votimin për qeverinë dhe programin. Kryetari i Kuvendit mori prezencën: 137 deputetë të pranishëm. Votimi bëhej për dy projektvendime: Projektvendim ...

Parlament, votëbesohet qeveria dhe programi, Rama: Opozita të bashkëpunojë

Gazeta Shqip - 15.09.2013

Programi i mazhorancës së re qeverisëse 2013-2017 nisi dje diskutimet në një seance maratonë të Kuvendit. Seanca nisi punimet rreth orës 10:30, për të vijuar mëngjesin e sotëm rreth orës 09:25.

Miratohet qeveria e re, Berisha bojkoton votimin

Gazeta Tema - 15.09.2013

Pas një maratone shume të gjatë dy ditore, mes debatesh dhe replikash të shumta, ditën e sotme në orën 16:20 minuta, në Kuvendin e Shqipërisë është bërë votimi i qeverisë së re, PS – LSI dhe ...

Basha: Qeveria e re mbeti në klasë përballë gjykimit të opozitës

Gazeta Tema - 15.09.2013

Pas miratimit të qeverisë së re në Kuvend, kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka reaguar në Facebook. Sipas tij, mazhoranca e re mbeti në klasë përballë gjykimit të opozitës.

Basha: Qeveria e re mbeti në klasë përballë gjykimit të opozitës

Info Shqip - 15.09.2013

Pas miratimit të qeverisë së re në Kuvend, kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka reaguar në Facebook. Sipas tij, mazhoranca e re mbeti në klasë përballë gjykimit të opozitës.

Basha: Qeveria e Ramës mbeti në klasë në provën e gjykimit profesional të opozitës

Gazeta Dita - 15.09.2013

Kreu i Partisë Demokratike. Lulzim Basha, reagon në Facebook menjëherë pas votëbesimit të qeverisë së re. Basha thotë se qeveria e re mori votat që ka në Kuvend, por mbeti në klasë në provën e ...

Basha: Qeveria e re mbeti në klasë përballë gjykimit të opozitës

Gazeta Shqip - 15.09.2013

Pas miratimit të qeverisë së re në Kuvend, kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka reaguar në Facebook. Sipas tij, mazhoranca e re mbeti në klasë përballë gjykimit të opozitës.

Votëbesohet qeveria “Rama” në parlament

Vision Plus - 15.09.2013

Parlamenti i ka dhënë votëbesimin qeverisë së re me kryeministër Edi Ramën. Me 82 votat pro te mazhorancës e 55 vota kundër të opozitës, parlamenti i ka dhënë fund seancës maratonë qe zgjati dy dite, ...

I jepet votëbesimi qeverisë dhe programit të Edi Ramës

Express - 15.09.2013

Qeveria e re ‘Rama’ u votëbesua sot në parlamentin shqiptar pas dy ditë debati maratonë nga ligjvënësit. Parlamenti miratoi sot me 82 vota pro programin e ri qeverisës si dhe i dha votëbesimin ...

Shqipëri, miratohet qeveria e re

InfoGlobi - 15.09.2013

Në Shqipëri qeveria e Kryeministrit Edi Rama mori sot pasdite 82 vota pro dhe 55 kundër. Votimi u bë në përfundim të një seance maratonë debatesh mbi programin e cila kishte nisur prej paradites së ...

Basha: Qeveria e re të perveshi mënget e të fillojë punë,jo të tëhiqet nga premtimet elektorale

Durres Lajm - 15.09.2013

- “Qeveria e Ramës kaloi sot në Kuvend të ashtuquajturin program të saj me numrat që ka në Kuvend. Por mbeti në klasë në provën e gjykimit të shëndoshë dhe profesional të opozitës”, u shpreh sot kreu ...

Qeveria "Rama", 3 vendime pasi u betua dhe miratua me 82 vota

Shqiptarja - 15.09.2013

TIRANE- Shqipëria ka tashmë Qeverinë e saj të re të votuar në Kuvend dhe të betuar edhe para Presidentit të Republikës. Madje, ajo ka marrë këtë mbrëmje edhe tre vendimet e saj të para.

Basha-Ramës: Hiq dorë nga kërcënimet, ndryshe do përballesh me pasoja

Gazeta Idea - 15.09.2013

Tiranë-Në një deklaratë për shtyp, fill pasi qeveria e re dhe kryeministri Edi Rama ishin betuar tek Presideni, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të ...

Shqipëri: Kuvendi vijon diskutimet për programin, pritet votimi i qeverisë së re

Republika - 15.09.2013

Kuvendi i Shqipërisë, vetëm pas disa orësh ndërprerje ka nisur sot në orën 09:25 punimet, për të vijuar me diskutimet për programin e qeverisë “Rama”.

Kuvend, diskutohet programi politik i qeverisë

Shekulli - 14.09.2013

Kuvendi do të mblidhet sot në seancë plenare për të diskutuar programin politik të Këshillit të Ministrave për periudhën 2013-2017. Punimet priten të hapen në orën 10:00.

Kuvend, diskutohet programi politik i qeverisë

24 orë - 14.09.2013

Kuvendi do të mblidhet sot në seancë plenare për të diskutuar programin politik të Këshillit të Ministrave për periudhën 2013-2017. Punimet priten të hapen në orën 10:00.

Kuvend, sot diskutohet programi i qeverisë ‘Rama’

Alsat - 14.09.2013

Pas prezantimit të programit qeverisës nga kryeministri i dekretuar, Edi Rama, sot rreth orës 10:00 pritet të nisë seanca e debatit në Kuvendin e Shqipërisë.

Kuvendi sot seancë maratonë për programin e qeverisë së re 2013-2017

LajmiFundit - 14.09.2013

TIRANE – Kuvendi i Shqipërisë mban sot seancën maratonë ku do të diskutohet programi i maxhorancës së re qeverisëse, për vitet 2013-2017. Seanca është parashikuar të fillojë punimet rreth orës 10.00, ...

Programi qeverisës i kabinetit Rama, seancë maratonë debati

SOT - 14.09.2013

Kuvendi zhvillon sot debatin në lidhje me programin qeverisës të kabinetit “Rama”. Seanca ka nisur në orën 10:00. Secili nga deputetet e opozitës ka në dispozicion 20 minuta kohë për të diskutuar ...

Bode: Modeli ekonomik i Ramës, fantazmë, Patozi: Qeveria pa program

SOT - 14.09.2013

Ish-ministri i Financave Ridvan Bode akuzoi mazhorancën aktuale se ka lënë në harresë premtimet e fushatës dhe po paraqet një program që nuk shpjegon se si do të vijë rritja ekonomike në vend.

Vijon seanca maratonë, flasin Berisha dhe Rama

Albeu.com - 14.09.2013

Update - Vijojnë debatet mes maxhorancës dhe opozitës për programin e qeverise “Rama”. Deputet e opozites kanë akuzuar shumicen per mungese programi, shifrash, faktesh e afatesh.

Seancë maratonë për programin, priten debate të ashpra opozitë-mazhorancë

Ora news - 14.09.2013

Kuvendi i Shqipërisë vijon sot debatin për programin e qeverisë së re të Kryeministrit Rama për katër vitet e ardhshme. Seanca maratonë e Kuvendit nis në orën 10:00 të paradites, ndërsa para fillimit ...

Debati për programin qeverisës, seanca maratonë, do miratohet dhe qeveria

Ora news - 14.09.2013

Kuvendi po zhvillon debatin në lidhje me programin qeverisës të kabinetit “Rama”. Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, çeli seancën e sotme plenare me një fjalim në nderim të Heroit të Demokracisë, Azem ...

Qeveria Rama, debati mbi programin

VOA - 14.09.2013

Seancë maratonë në parlamentin e Shqipërisë. Opozita: Premtime pa afate e pa shifra. Socialistët: Do i realizojmë të gjitha Në Shqipëri parlamenti nisi sot një seancë maratonë ku po debatohet rreth ...

Parlamenti 2 ditë debat, votëbesohet qeveria dhe programi

BalkanWeb - 14.09.2013

TIRANE- Qeveria e re ‘Rama’ u votëbesua sot në Parlament pas dy ditë debati maratonë nga ligjvënësit. Parlamenti miratoi sot me 82 vota pro programin e ri qeverisës si dhe votëbesoi qeverinë e re.

Parlamenti mbyllet pas mesnate, Meta: Vijon të dielën, votohet programi

BalkanWeb - 14.09.2013

TIRANË- Kuvendi nisi debatin të shtunën paradite rreth programit qeverisës 2013-2017, i prezantuar nga kryeministri i dekretuar, Edi Rama. Seanca u mbyll pas mesnate, të dielën ora 01:10 minuta, për ...

Rama, opozitës: Jemi për t’i ngritur kokën vendit, jo të gjejmë kokën tuaj. Berisha: Betejë përballë mashtrimit

Panorama - 14.09.2013

UPDATE- Debate ne Kuvend per programin e qeverise “Rama”. Deputet e opozites se re kane akuzuar shumicen per mungese programi, shifrash, faktesh e afatesh se kur do realizojne premtimet e bera ne ...

Berisha: Përgatitu, beteja do të jetë e fortë. Rama: Ju e keni harruar çfarë është programi

Ora news - 14.09.2013

Berisha – Ramës: Ti je skllav i krimit, fitorja me premtime antiglobaliste Mbas shumë diskutimeve maratonë për programin e ri qeverisës në kuvendin e Shqipërisë, ka ardhur edhe diskutimi i ...

Rama - Berishës: Ju e keni harruar çfarë është programi, 1 milionë shqiptarë ju nxorrën në opozitë

Botasot - 14.09.2013

Menjëherë pas ishkryeministrit Berisha, fjalën në kuvendin e Shqipërisë e ka marrë kryeministri Edi Rama. Rama ka deklaruar se Sali Berisha nuk e ka marrë akoma veten nga humbja.

PD skenar kundër Ramës në Bruksel, diskutohet programi

Shqiptarja - 14.09.2013

Tiranë - Seanca e gjatë parlamentare që pritet të nisë sotë në orën 10:00, e cila sipas burimeve brenda dy kampeve të mëdha politike do të përfundojë në mesnatë, nuk do të mundet dot që të pengojë ...

Programi i qeverisë ‘Rama’ 2013-2017, maratonë diskutimesh në Kuvend

Gazeta Idea - 14.09.2013

Tiranë- Kuvendi i Shqipërisë nisi paraditen e sotme një seancë maratonë ku pritet të debatohet mbi programin qeverisës 2013-2017, që qeveria e majtë pritet të implementojë pas fitores së zgjedhjeve ...

Hapet debati mbi programin, asnjë surprizë: si të dëgjosh z.Berisha 20 minuta nga 60 herë

Respublica - 14.09.2013

Punimet në Parlament janë hapur sot në 10:30, por debati duket se fjalë do të ketë shumë, por debat e ide do të ketë pak. Diskutimet mbi programin e qeverisë Rama nuk paraqesin ndonjë kuriozitet e as ...

Debatohet mbi programin “Rama”

Vision Plus - 14.09.2013

Maxhoranca dhe opozita po përballen ne parlament për projektin e qeverise Rama për Shqipërinë e 4 viteve te ardhshme. Pas përgjigjeve qe ministrat kane dhëne për 26 pyetje te ardhura nga deputetet e ...

Kështu Rama nuk na zhgënjeu dhe na gënjeu*

Durres Lajm - 14.09.2013

Nga Igli Cara 11 shtatori i vitit 2013, dita e parë e Ramës si Kryeministër i dekretuar do të mbetet në kujtesën tonë kolektive për dy gjëra, e para, që Rama nuk na zhgënjeu dhe e dyta, që Rama na ...

Berisha: Gati për betejë. Rama: Se#39;do te#39;ju kursej për të pabërat

Shqiptarja - 14.09.2013

TIRANE- Në Kuvend prej orës 10:30 ka nisur debati për programin e qeverisë Rama 2013-2017. Fillimisht disa ministra iu përgjigjën disa pyetjeve të ngritura nga deputetët, më pas nisi dhe diskutimi.

Rama: Do i ndryshojmë fytyrën vendit. Berisha: Po sillni epokën e rrënimit

Gazeta Idea - 14.09.2013

Tiranë- Kuvendi i Shqipërisë nisi paraditen e sotme një seancë maratonë ku u debatua mbi programin qeverisës 2013-2017, që qeveria e majtë pritet të implementojë pas fitores së zgjedhjeve të 23 ...

Rama: Kur ha 1 milion shuplaka, të ikin mendtë shumë larg. Berisha lë sallën (E PLOTE)

Gazeta Tema - 14.09.2013

Kryeministri i mandatuar, Edi Rama, duke folur pas fjalimit të kryeministrit në largim, Sali Berisha, theksoi: “Kur ha një milionë shuplaka, mendjet o të vijnë, o të ikin aq larg sa duhen vite për ...

Rama i përgjigjet Berishës: Unë nuk jam zgjedhur që t’u pëlqej juve kur flas, largqoftë

Gazeta Dita - 14.09.2013

Kryeministri i mandatuar, Edi Rama, duke folur pas fjalimit të kryeministrit në largim, Sali Berisha, theksoi: “Kur ha një milionë shuplaka, mendjet o të vijnë, o të ikin aq larg sa duhen vite për ...

Seancë maratonë për programin, priten debate të ashpra opozitë-mazhorancë

AlbanianScreen - 14.09.2013

Tiranë - Kuvendi i Shqipërisë vijon sot debatin për programin e qeverisë së re të Kryeministrit Rama për katër vitet e ardhshme. Seanca maratonë e Kuvendit nis në orën 10:00 të paradites, ndërsa para ...

Në parlament nis seanca maratonë për programin

AlbanianScreen - 14.09.2013

Tiranë - Programi i maxhorancës së re qeverisëse, 2013-2017, do të diskutohet sot në një seance maratonë të Kuvendit të Shqipërisë. Seanca parlamentare nisi punimet rreth orës 10.30 ndërsa në ...

PD, asnjë pyetje Ramës për programin

Gazeta Start - 13.09.2013

Tiranë - Partia Demokratike nuk ka depozituar asnjë pyetje për programin e qeverisë, i cili do të debatohet në një seancë parlamentare ditën e shtunë.

Programi i qeverisë, PD kërkoi kohë por nuk depoziton asnjë pyetje në Kuvend

LajmiFundit - 13.09.2013

Afati i përcaktuar nga kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka skaduar dhe deputetët demokratë nuk kanë dërguar asnjë pyetje për programin e qeverisë së re. Demokratët e opozitës do të përfshihen vetëm në ...

Hatërmbetja dhe dallimi i programit politik ndaj atij teknik financiaro-ekonomik

SOT - 13.09.2013

Nga Besi BEKTESHI Një pjesë kanë menduar se Dr. Berishës i mbeti hatri, kur kreu i qeverisë, Edi Rama i përmendi faktin e tashmë kthyer përmbys në favorin e tij, të kryetarit të partisë që nuk është ...

Programi i Qeverisë, asnjë pyetje nga PD

Portalb - 13.09.2013

Do diskutojnë të gjithë deputetët e opozitës nga 20 minuta. Halimi: Kopjuan planin e ministrive tona. Imami: Premtimet e Ramës realizohen me taksat e Enverit në ‘45 .

Programi, ç’mbeti nga Rilindja…

Mapo - 14.09.2013

“Rilindja” e qeverisë së re sikur kishte hyrë në ujë, ndërsa trasformohej nga prezantimi politik i një force që garonte për tu ardhur në pushtet, në programin e qeverisës.

Islami: Programi qeverisës është hartim, ndërsa përbërja, klienteliste

Mapo - 13.09.2013

Për deputetin e Partisë Demokratike, Kastriot Islami, programi i ri qeverisës ka formën e një hartimi, ndërsa qeveria ka përbërje klienteliste. “Nuk ka strukturën fare të një programi qeveritar.

Programi i Qeverisë së Re: plot risi dhe frymë evropiane. Një mësim nga Hans Jonas

Mapo - 13.09.2013

Albert P. Nikolla Programi i Qeverisë së Re paraqet mjaft risi që do t’i shohim përgjatë shkrimit dhe ajo çka është më e rëndësishmja, ka frymë të thellë evropiane, që e përshkon në të gjitha pikat e ...

PD-PS asnjë pyetje për programin, Meta: Opozita t'i rrijë larg bojkotit

BalkanWeb - 13.09.2013

TIRANE- Partia Demokratike dhe Partia Socialiste nuk do të dërgojnë pyetje në Kuvend për debatin e programit qeverisës të kryesocialistit Edi Rama. Burime brenda PD-së dhe PS-së konfirmojnë se ...

Nesër seanca, ja strategjia e PD-së për përballjen me qeverinë

Shqiptarja - 13.09.2013

Tiranë - Një përballje me pyetje dhe përgjigje mes opozitës dhe mazhorancës, pritet të jetë seanca e nesërme parlamentare që do të fillojë në orën 10:00.

PD asnjë pyetje për programin e qevrisë. Paloka:Do marrim pjesë në seancën e të shtunës

Info Shqip - 13.09.2013

Partia Demokratike nuk ka depozituar asnjë pyetje për programin e qeverisë , i cili do të debatohet në një seancë parlamentare ditën e shtunë. Ora 20:00 e mbrëmjes së djeshme ka qenë afati i fundit i ...

PD nuk depoziton asnjë pyetje për programin e qeverisë. Paloka: Do marrim pjesë në seancë

Gazeta Tema - 13.09.2013

Partia Demokratike nuk ka depozituar asnjë pyetje për programin e qeverisë , i cili do të debatohet në një seancë parlamentare ditën e shtunë. Ora 20:00 e mbrëmjes së djeshme ka qenë afati i fundit i ...

PD nuk depoziton pyetje rreth programit të qeverisë, Paloka: Do marrim pjesë në seancë

Gazeta Dita - 13.09.2013

Partia Demokratike nuk ka depozituar asnjë pyetje për programin e qeverisë , i cili do të debatohet në një seancën parlamentare të së shtunës. Grupi i deputetëve demokratë nuk ka paraqitur asnjë ...

Programi, Ristani: Demagogji fund e krye, në mos janë mashtrues, janë të paaftë

Info Shqip - 13.09.2013

Ishte eventi më i rëndësishëm për qytetarët shqiptarë, por që u shfrytëzua për të derdhur mllef ndaj opozitës. Kështu konstaton deputeti demokrat Arben Ristani, ndërsa i referohet prezantimit të ...

PD asnjë pyetje për programin e qevrisë. Paloka:Do marrim pjesë në seancën e të shtunës

Gazeta Shqip - 13.09.2013

Partia Demokratike nuk ka depozituar asnjë pyetje për programin e qeverisë , i cili do të debatohet në një seancë parlamentare ditën e shtunë. Ora 20:00 e mbrëmjes së djeshme ka qenë afati i fundit i ...

Programi, Ristani: Demagogji fund e krye, në mos janë mashtrues, janë të paaftë

Gazeta Shqip - 13.09.2013

Ishte eventi më i rëndësishëm për qytetarët shqiptarë, por që u shfrytëzua për të derdhur mllef ndaj opozitës. Kështu konstaton deputeti demokrat Arben Ristani, ndërsa i referohet prezantimit të ...

Fatura e programit qeverisës

Vision Plus - 13.09.2013

Opozita e cilëson programin qeverisës të partisë socialiste më shumë si listë dëshirash, sesa projekt konkret për zhvillimin e vendit. Deputeti demokrat Sherefedin Shehu, thotë se gjatë prezantimit ...

PD nuk depoziton pyetje rreth programit të qeverisë, Paloka: Do marrim pjesë në seancë

AMA-News - 13.09.2013

Partia Demokratike nuk ka depozituar asnjë pyetje për programin e qeverisë , i cili do të debatohet në një seancën parlamentare të së shtunës. Grupi i deputetëve demokratë nuk ka paraqitur asnjë ...

Detajet për seancën e miratimit te programit

Vision Plus - 13.09.2013

Seanca e se shtunës ku do te diskutohet dhe miratohet programi i qeverise Rama pritet te jete një prej seancave me te gjata te parlamentit. Tashme te 140 deputetet e Kuvendit, kane depozituar emrin ...

Halimi: Fillimi i qeverisë ‘Rama’, antikushtetues. Qëndrojmë fort përballë injorancës në qeverisje

24 orë - 12.09.2013

Antikushtetues e ka quajtur Eduard Halimi, fillimin e qeverise Rama. Ne nje postim ne profilin e tij ne FB, Halimi kujton se sipas kushtetutes kryeministri paraqet programin bashke me kabinetin, i ...

Programi i PS, ose “nuk është kurrë vonë të bësh zgjedhje të mira”!

SOT - 12.09.2013

Nga Besi BEKTESHI Kaq shumë e kishin tepruar socialistët në vitin 2005, sa që askujt nuk i ra në mend të shohë realisht programin e PD-së. Ajo që shihej, që prekej dhe që perceptohej, ishte se Dr.

Arrihet konsensusi, mazhoranca e re i jep dy ditë kohë opozitës për programin e qeverisë

SOT - 12.09.2013

Arrihet më në fund konsensusi midis opozitës dhe mazhorancës, sa i takon konfliktit për kohën që i duhej në dispozicion Partisë Demokratike, për shqyrtimin dhe debatimin e programit qeverisës.

Kastriot Islami: Programi është negativist, ka formën e një hartimi

SOT - 12.09.2013

Deputeti i Partisw Demokratike Kastriot Islami përmes një interviste akuzon kryeministrin Rama se ka lënë jashtë qeverisë personalitete me eksperiencë në PS, për ti hapur rrugën një qeverie ...

Ristani: Prezantimi i programit u shfrytëzua për të sulmuar opozitën

SOT - 12.09.2013

Ndërsa i referohet prezantimit të programit qeverisës dhe kabinetit të tij qeveritar vetëm një ditë më parë në parlament, deputeti demokrat Arben Ristani e ka cilësuar atë si eventin më të ...

Islami: Rama qeveri klienteliste, ministrat e LSI, kombinim mes të resë e eksperiencës

BalkanWeb - 12.09.2013

TIRANE - Deputeti i PD-së Kastriot Islami akuzon kryeministrin Rama se ka lënë jashtë qeverisë personalitete me eksperiencë në PS, për ti hapur rrugën një qeverie klienteliste.

Programi, Ristani: Demagogji fund e krye, në mos janë mashtrues, janë të paaftë

Ora news - 12.09.2013

Ishte eventi më i rëndësishëm për qytetarët shqiptarë, por që u shfrytëzua për të derdhur mllef ndaj opozitës. Kështu konstaton deputeti demokrat Arben Ristani, ndërsa i referohet prezantimit të ...

Programi, Ristani: Demagogji fund e krye, në mos janë mashtrues, janë të paaftë

Botasot - 12.09.2013

Ishte eventi më i rëndësishëm për qytetarët shqiptarë, por që u shfrytëzua për të derdhur mllef ndaj opozitës. Kështu konstaton deputeti demokrat Arben Ristani, ndërsa i referohet prezantimit të ...

Shenasi Rama analizon programin e PS: Se#39;shoh ndërtimin e shtetit

Shqiptarja - 12.09.2013

Në një intervistë për gazetën “Shqiptarja.com” ish-lideri i dhjetorit, profesor në Nju York University Shenasi Rama ka analizuar programin e PS të prezantuar nga kryemininistri Rama.

Kuvend Rama prezanton programin opozita braktis sallen Berisha Retorike banale

Shqiperia - 12.09.2013

Seanca plenare e mbajtur pasditen e sotme i është kushtuar tërësisht shpalosjes së programit të ri qeverisës për periudhën 2013-2017 të koalicionit ”Aleanca për Shqipërinë Europiane”, i cili u ...

Islami: Rama qeveri klienteliste, ministrat e LSI, kombinim mes të resë dhe eksperiencës

Durres Lajm - 12.09.2013

Deputeti i PD-së Kastriot Islami akuzon kryeministrin Rama se ka lënë jashtë qeverisë personalitete me eksperiencë në PS, për ti hapur rrugën një qeverie klienteliste.

Analistët flasin për qeverinë "Rama''

AlbanianScreen - 12.09.2013

Tiranë - Programi i qeverisë adreson shumicën e problemeve me të cilat përballet sot vëndi, por sfida është tek gropa financiare që ka lënë qeverisja 8-vjeçare e Berishës.

Sot seanca për programin qeverisës, 4 deputetët të PS: Opozitës t’i jepet kohë

Gazeta Start - 11.09.2013

Tiranë - Grupi parlamentar i PS-së diskutoi dje pasdite për kohën që i duhet lënë në dispozicion opozitës për të studiuar programin e qeverisë së re. Në një mbledhje, dje pasdite, ku mori pjesë edhe ...

Prezantimi i programit të qeveris së re, shtyhet seanca plenare

Shekulli - 11.09.2013

Kuvendi ka shtyrë seancën e sotme plenare për në orën 18:00, duke lënë më shumë kohë opozitës për t’u njohur me programin e qeverisë së re. Seanca e sotme ishte planifikuar në 11:00, ku pritej të ...

Shtyhet seanca parlamentare

Gazeta Start - 11.09.2013

Tiranë – Ishte parashikuar që të niste në orën 11:00 seanca e radhës parlamentare por Kuvendit i Shqipërisë njofton se seanca është shtyrë për në orën 18:00 pas konsultimeve të zhvilluara me ...

Halimi: Rama e nisi punën me shkelje të Kushtetutës

Gazeta Start - 11.09.2013

Tiranë – Deputeti demokrat, Eduard Halimi, njëkohësisht nënkryetar i grupit parlamentar të PD-së, thotë se kryeministri i ri Edi Rama, e nisi me shkelje të Kushtetutës teksa po merr detyrën e ...

Rama prezanton programin, opozita braktis Parlamentin

Gazeta Start - 11.09.2013

Kryeministri i dekretuar, Edi Rama, prezantoi të mërkurën pasdite në Kuvend programin e qeverisë për periudhën katërvjeçare 2013-2017. Deputetët e Partisë Demokratike në opozitë braktisën sallën në ...

PS publikon programin qeverisës (PROGRAMI I PLOTË)

Albeu.com - 11.09.2013

Abonohu për lajmet me e-mail: E-maili juaj: Gjatë 24 orëve, ju pranoni vetëm një e-mail me lajmet kryesore Partia Socialiste sonte ka bërë publik programin e saj qeverisës për periudhën 2013-2017.

Programi i qeverisë, 4 deputetë-Edi Ramës: T’i japim PD kohën të përgatitet

24 orë - 11.09.2013

Grupi parlamentar i PS-së diskutoi dje pasdite për kohën që i duhet lënë në dispozicion opozitës për të studiuar programin e qeverisë së re. Në një mbledhje, dje pasdite, ku mori pjesë edhe vetë ...

Maxhoranca ben publik programin 4 vjecar qeverises

24 orë - 11.09.2013

Partia Socialiste ka bërë publik programin e saj qeverisës për periudhën 2013-2017. Programin i koalicionit “Aleanca për Shqipërinë Evropiane”, është ndarë në 5 kapituj.

Rama publikon programin qeverisës 2013- 2017, ja prioritetet

Ina - 11.09.2013

Përkundër refuzimit të opozitës për të mos e shqyrtuar programin seancën e nesërme parlamentare, Aleanca për Shqipërinë Evropiane ka bërë publik mbrëmjen e sotme programin e saj 4-vjeçar qeverisës.

Takimi Rama - Meta pas marrjes së detyrave

Ina - 11.09.2013

“Shqipëria e gjeneratës tjetër”. Kështu quhet programi qeverisës për katër vitet e ardhshme të kabinetit të kryesuar nga Edi Rama. Një ditë para se qeveria të dërgojë në Parlament këtë program për tu ...

Zbardhet programi ambicioz i Edi Ramës, konkurs për administratën, shkrirje strukturave në polici dhe hetim ministrave ...

SOT - 11.09.2013

Zbardhet programi i qeverisë së re për katër vitet e ardhshme. Programi është produkt i shkrirjes dhe i kombinimit të dy platformave, të PS dhe LSI, për të qeverisur shqiptarët katër vitet e ardhshme.

PS-ja bën publike programin qeverisës

Portalb - 11.09.2013

Partia Socialiste ka bërë publik programin e saj qeverisës për periudhën 2013-2017. Programin i koalicionit “Aleanca për Shqipërinë Evropiane”, është ndarë në 5 kapituj.

Shtyhet seanca e paraqitjes së programit nga qeveria “Rama” në Kuvend

LajmiFundit - 11.09.2013

UPDATE – TIRANE – Shtyhet për në orët e pasdites seanca e Kuvendit të Shqipërisë në të cilën do të paraqesë programin qeveria e drejtuar nga Edi Rama.

Prezantimi i programit, shtyhet për në orën 18:00 seanca e Kuvendit

SOT - 11.09.2013

Shtyhet për në orën 18:00 seanca e Kuvendit, ku do diskutohej në lidhje me programin e qeverisë së re. Sakaq, mazhoranca e re i jep kohë opozitës për t’u njohur me programin qeverisës.

Mbledhja e grupit të PD: Të shtyhet debati, sot vetëm prezantimi i programit të qeverisë

LajmiFundit - 11.09.2013

Grupi parlamentar i PD, do të kërkojë një shtyrje tjetër të afatit të paraqoItjes së programit të qeverisë së re në Kuvend. Para mbledhjes së Kuvendit, ku pritet të paraqitet programi i qeverisë ...

Programi i qeverisë paraqitet sot, debati pas dy ditësh

LajmiFundit - 11.09.2013

Gjatë mbledhjes së Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike është konstatuar se në seancën e pasdites do të paraqitet nga Kryeministri programi i qeverisë së ardhshme për vitet 2013-2017.

Halimi: Fillimi i qeverisë së Ramës, antikushtetues

Albeu.com - 11.09.2013

Abonohu për lajmet me e-mail: E-maili juaj: Gjatë 24 orëve, ju pranoni vetëm një e-mail me lajmet kryesore Eduard Halimi e cilëson si antikushtetues fillimin e qeverise Rama .

Halimi: Fillimi i kryeministrit Rama, antikushtetues

SOT - 11.09.2013

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”, ish-ministri i Drejtësisë Eduart Halimi e ka cilësuar fillim e qeverisë "Rama" si antikushtetuese, pasi sipas tij kryeministri i ri paraqiti ...

Agron Duka: Premtimet e fushatës, ndryshime në programin e PS

SOT - 11.09.2013

Deputeti i PR, Agron Duka i ftuar në një studio televizive ka deklaruar se PS ka ndryshuar programin qeverisës, ku sipas tij premtimet që socialistët bënë në zgjedhjet elektorale janë ”modifikuar".

Kryeministri Rama prezanton në Kuvend programin qeverisës

Albeu.com - 11.09.2013

Abonohu për lajmet me e-mail: E-maili juaj: Gjatë 24 orëve, ju pranoni vetëm një e-mail me lajmet kryesore Update- Kryeministri i ri Edi Rama pritet të prezantojë në Kuvend programin e qeverisë së ...

Seanca e Parlamentit, Kryeministri Rama prezanton Programin e Qeverisë së re

LajmiFundit - 11.09.2013

Gati nisja e seancës parlamentare në të cilën do të prezantohet programi i qeverisë “Rama” për vitet 2013-2017. Kryeministri Edi Rama është përcaktuar të mbajë fjalën për të prezantuar programin dhe ...

Nis seanca e Kuvendit, prezantohet programi qeverisës

SOT - 11.09.2013

Ka nisur punimet seanca parlamentare ku Kryeministri Edi Rama do të prezantojë programin qeverisës. Seanca ishte parashikuar paraditen e sotme por ajo është shtyrë për pasdite.

Arben Malaj: Thelbësore në programin qeverisës duhet të ishin taksat

SOT - 11.09.2013

Ish ministri i Financave Arben Malaj gjatë një interviste në studio televizive e ka cilësuar ‘pabesi’ përqendrimin e opozitës tek premtimet elektorale të PS, pasi sipas tij programi qeveris kalon në ...

Kryeministri Edi Rama paraqet ne Kuvend programin e qeverise së drejtuar prej tij

24 orë - 11.09.2013

Kuvendi i Shqipërisë ka nisur punimet në orën 18:00 me paraqitjen e Programit të Qeverisë së "Aleancës për Shqipërinë Europiane" nga Kryeministri Edi Rama.

Berisha bojkoton kuvendin: Programi një ligjëratë bajate dhe e ulët

SOT - 11.09.2013

Në nisje të prezantimit të programit qeverisës nga kryeministri, Edi Rama, ish kryeministri Sali Berisha dhe ish kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, të cilët kanë nisur të zhurmojnë fjalimin e ...

Berisha: Programi i Piktorit dështak ka vetëm mashtrime

SOT - 11.09.2013

Ish kryeministri Sali Berisha ka vijuar sërish me akuzat e radhës ndaj programit qeverisës që Kryeministri Edi Rama ka prezantuar gjatë pasdites së sotme në Kuvend.

Tabaku: Programi duhet të jepet përmes Kuvendit, mungesë serioziteti

Botasot - 11.09.2013

Menjëherë pasi u bë publik programi i qeverisë Rama, vjen edhe reagimi i grupit parlamentar të PD-së. Përmes zëdhënëses së këtij grupi, Jorida Tabaku bëhet me dije se ky program nuk është vënë në ...

Programi, 4 deputetë-Edi Ramës: T'i japim PD-së kohën të përgatitet

BalkanWeb - 11.09.2013

TIRANE- Grupi parlamentar i PS-së diskutoi dje pasdite për kohën që i duhet lënë në dispozicion opozitës për të studiuar programin e qeverisë së re. Në një mbledhje, dje pasdite, ku mori pjesë edhe ...

Shqipëri, PS publikon programin e saj qeverisës

VOA - 11.09.2013

Në Shqipëri e majta në pushtet ka bërë publik programin e saj qeverisës i cili pritet t’i nënshtrohet debatit në parlament për t’i hapur rrugë edhe votës për kabinetin e ardhshëm të kryeministrit Edi ...

Programi i qeverisë, 4 deputetë-Edi Ramës: T’i japim PD kohën të përgatitet

Botasot - 11.09.2013

Grupi parlamentar i PS-së diskutoi dje pasdite për kohën që i duhet lënë në dispozicion opozitës për të studiuar programin e qeverisë së re. Në një mbledhje, dje pasdite, ku mori pjesë edhe vetë ...

Debate në grupin e PS, senatorët i ofrojnë kompromis PD-së për programin

Mapo - 11.09.2013

Fejzi Braushi K a nisur me debat sezoni i ri politik në vend. Ndërsa ka kaluar në qetësi të plotë procedura e betimit dhe e zgjedhjes së kryetarit të ri të Kuvendit, ashtu siç edhe e parashikon ...

Rama “bind” LSI për taksat dhe shëndetësinë, 5 shtyllat e programit

Mapo - 11.09.2013

Aleksandra Bogdani Qeveria “Rama” premton 5 mega-reforma dhe një numër të madh operacionesh për Shqipërinë e 4 viteve të ardhshme. Programi në 57 faqe i qeverisë së re, i kthyer dje në “mollë sherri” ...

Prezantimi i programit, shtyhet për pasdite Kuvendi

Ora news - 11.09.2013

Megjithë kundërshtimet e opozitës qeveria “Rama” është e vendosur të prezantojë sot në Kuvend programin qeverisës për 4 vitet e ardhshme. Socialistët i kanë dhënë edhe 7 orë kohë opozitës për të ...

Halimi: Rama fillim antikushtetues, paraqet programin bashkë me kabinetin

BalkanWeb - 11.09.2013

TIRANË- Ish-ministri i Drejtësisë Eduart Halimi e ka cilësuar fillim e qeverisë ‘Rama’ si antikushtetuese, pasi sipas tij kryeministri i ri paraqiti programin bashkë me kabinetin e ri.

Halimi: Fillim antikushtetues i qeverise Rama, programi vetëm sot në Kuvend

Ora news - 11.09.2013

Ish- Ministri i Drejtësisë, tashmë në cilësinë e deputetit dhe nëkryetarit të grupit parlamentar demokrat, Eduard Halimi, e ka cilësuar një fillim antikushtetues të qeverisë së mazhorancës së majtë ...

Halimi: Rama fillim antikushtetues, paraqet programin bashkë me kabinetin

Botasot - 11.09.2013

Ish-ministri i Drejtësisë Eduart Halimi e ka cilësuar fillim e qeverisë ‘Rama’ si antikushtetuese, pasi sipas tij kryeministri i ri paraqiti programin bashkë me kabinetin e ri.

Duka: PS ka ndryshuar programi, nuk janë premtimet që bëri në fushatë

BalkanWeb - 11.09.2013

TIRANË - Deputeti i PR-së, Agron Duka i ftuar në rubrikën “Opinion” në TVNEWS24, gjatë një bashkëbisedimi me gazetaren Nisida Tufa konfirmoi faktin se PS ka ndryshuar programin qeverisës.

Kuvendi seancë të shtunën për të diskutuar programin e qeverisë

Botasot - 11.09.2013

E njoftuan seancën kur Presidenti i Republikës ende nuk i kishte dekretuar ministrat, ky që për mazhorancën është një lëvizje antikushtetuese, për kreun e grupit parlamentar LSI- nuk ishte nxitim as ...

Programi qeverisës: Malaj: Fakti që opozita përqendrohet tek premtimet elektorale, pabesi

BalkanWeb - 11.09.2013

TIRANË- Arben Malaj, ish ministri i Financave i ftuar në rubrikën “Opinion” në TVNEWS24, gjatë një bashkëbisedimi me gazetaren Nisida Tufa e ka cilësuar ‘pabesi’ përqendrimin e opozitës tek premtimet ...

Paraqitja e programit qeverisës në parlament

VOA - 11.09.2013

Presidenti Nishani dekretoi ministrat e rinj. Sonte pritet prezantimi i programit nga kryeministri Edi Rama. Debati shtyhet për të shtunën për t’i lënë kohë opozitës Në Shqipëri kryeministri I ri I ...

Rama prezanton mbi 1 orë programin qeverisës, opozita lë parlamentin

Ora news - 11.09.2013

Ora 18:10 ka shënuar edhe fillimin e seancës plenare të ditës së sotme, ku do të prezantohet programi qeverisës i ‘Aleancës për Shqipërinë Europiane’ për katër vitet e ardhshme si dhe prezantimi i ...

Kryeministri i Shqipërisë Rama prezanton programin qeverisës

Yll Press - 11.09.2013

Ne do jemi përkrah çdo fushate ushtarake të SHBA kundër kasapit të Damaskut”, ka deklaruar Rama. Kryeministri i ri i vendit, Edi Rama ka bërë prezantimin e programit të qeverisë së tij në seancën ...

'Programi', Rama: S'do harrojmë të gjykojmë dëmet e qeverisë së shkuar. Largohet opozita

BalkanWeb - 11.09.2013

TIRANË- Kryeministri i ri i vendit Edi Rama nga foltorja e Kuvendit të Shqipërisë, ku foli për herë të parë, nisi prezantimin e programit të qeverisë 2013-2017 të koalicionit "Aleanca për Shqipërinë ...

Shqipëri: Opozita braktis seancën për programin

VOA - 11.09.2013

Në Shqipëri seanca e parlamentit e thirrur për prezantimin e programit të qeverisë u shoqërua me një situatë të ndezur që solli largimin e opozitës nga salla, ndërsa kryeministri Edi Rama kishte ...

Bregu: Programi i qeverisë “paçavure”, pa përllogaritje dhe buxhetim

Ora news - 11.09.2013

Buletin, paçavure, por asgjë të ngjashëm me programin. Kështu e ka cilësuar programin e qeverisë së majtë të prezantuar nga kryeministri Edi Rama, deputetja demokrate dhe Ministre e Integrimit ende ...

Programi i Ramës, Berisha: Pa shifra, afate, kosto! Ligjeratë bajate e një OJQ-je familjare

Ora news - 11.09.2013

Asnje shifer, asnje afat, asnje kosto, asnje projekt! Ky është programi që qeveria e re po u prezanton shqiptarëve, shkruan në rrjetin social facebook Kryeministri në detyrë Sali Berisha.

Programi i qeverisë, 4 deputetë-Edi Ramës: T’i japim PD kohën të përgatitet

Durres Lajm - 11.09.2013

Grupi parlamentar i PS-së diskutoi dje pasdite për kohën që i duhet lënë në dispozicion opozitës për të studiuar programin e qeverisë së re. Në një mbledhje, dje pasdite, ku mori pjesë edhe vetë ...

Balla: Programi i qeverisë Berisha në 2005-ën na u dha 2 ditë para

Gazeta Tema - 11.09.2013

Deputeti socialist Taulant Balla ka publikuar në Facebook si replikë ndaj reagimit të PD-së dhe aleatëve të saj rreth kohës së pakët për studimin e programit të qeverisë Rama.

Kuvend, qeveria “Rama” prezanton sot programin. PD mbledh grupin

Info Shqip - 11.09.2013

Qeveria “Rama” do të prezantojë sot në Kuvend programin qeverisës. Seanca plenare e Kuvendit do të zhvillohet në orën 11:00 ku kryeministri Edi Rama do të prezantojë programin që kabineti i tij ...

Prezantimi i programit, shtyhet për pasdite seanca plenare

Gazeta Dita - 11.09.2013

Qeveria “Rama” do të prezantojë sot në Kuvend programin qeverisës për 4 vitet e ardhshme. Seanca plenare e Kuvendit e cila ishte planifikuar të zhvillohej në orën 11:00 është shtyrë për në orën ...

Balla: Programi i qeverisë Berisha në 2005-ën na u dha 2 ditë para

Info Shqip - 11.09.2013

Deputeti socialist Taulant Balla ka publikuar në Facebook si replikë ndaj reagimit të PD-së dhe aleatëve të saj rreth kohës së pakët për studimin e programit të qeverisë Rama.

Kuvend, qeveria “Rama” prezanton sot programin. PD mbledh grupin

Gazeta Shqip - 11.09.2013

Qeveria “Rama” do të prezantojë sot në Kuvend programin qeverisës. Seanca plenare e Kuvendit do të zhvillohet në orën 11:00 ku kryeministri Edi Rama do të prezantojë programin që kabineti i tij ...

Balla: Programi i qeverisë Berisha në 2005-ën na u dha 2 ditë para

Gazeta Shqip - 11.09.2013

Deputeti socialist Taulant Balla ka publikuar në Facebook si replikë ndaj reagimit të PD-së dhe aleatëve të saj rreth kohës së pakët për studimin e programit të qeverisë Rama.

Shqipëri, PS publikon programin e saj qeverisës

InfoGlobi - 11.09.2013

11 / 09 / 2013, 10:48 Në Shqipëri e majta në pushtet ka bërë publik programin e saj qeverisës i cili pritet t’i nënshtrohet debatit në parlament për t’i hapur rrugë edhe votës për kabinetin e ...

Programi qeverisës 2013-2017, Kuvendi: Shtyhet seanca, prezantimi në orën 18:00

Durres Lajm - 11.09.2013

Kuvendi i ri i Shqiperise mblidhet sot ne seance ne oren 18.00. Ne nje njoftim te fundit te zyres per shtyp te Kuvendit mesohet shtyrja e orarit te mbledhjes se seances, planifikuar per paraditen e ...

Rama prezanton programin qeverisës, opozita braktis sallën e Kuvendit

Gazeta Idea - 11.09.2013

Tiranë- Në një fjalim të gjatë nga foltorja e Kuvendit të Shqipërisë, kryeministri i vendit Edi Rama ka prezantuar programin qeverisës për katër vitet e ardhshme ashtu siç edhe ishte përcaktuar.

Prezantimi i programit, shtyhet për pasdite seanca plenare

AMA-News - 11.09.2013

Qeveria “Rama” do të prezantojë sot në Kuvend programin qeverisës për 4 vitet e ardhshme. Seanca plenare e Kuvendit e cila ishte planifikuar të zhvillohej në orën 11:00 është shtyrë për në orën ...

Halimi: Rama shkeli Kushtetutën, programi qeverisës duhej paraqitur sot

Gazeta Idea - 11.09.2013

Tiranë- “Fillim antikueshtetues i qeverisë Rama”, është shprehur ish-ministri i Drejtësisë Eduard Halimi. Sipas tij, “Presidenti i Republikes dekretoi dje per kryeminister z.

Eduard Halimi: Mazhoranca e re, injorante dhe e uritur për pushtet

Gazeta Tema - 11.09.2013

Deputeti demokrat, Eduard Halimi, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama, se ka shkelur Kushtetutën duke paraqitur që ditën e sotme programin qeverisës në Kuvend.

TemA TV/ Shtyhet për në orën 18:00 seanca e Kuvendit (VIDEO)

Gazeta Tema - 11.09.2013

Seanca e Kuvendit, ku do diskutohet në lidhje me programin e qeverisë së re, është shtyrë për në orën 18:00. Një ditë më përpara pati një debat të ashpër në lidhje me këtë çështje.

Halimi: Mazhoranca e re, injorante dhe e urritur për pushtet

AMA-News - 11.09.2013

Deputeti demokrat, Eduard Halimi, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama, se ka shkelur Kushtetutën duke paraqitur që ditën e sotme programin qeverisës në Kuvend.

Halimi: Mazhoranca e re, injorante dhe e urritur për pushtet

Gazeta Dita - 11.09.2013

Deputeti demokrat, Eduard Halimi, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama, se ka shkelur Kushtetutën duke paraqitur që ditën e sotme programin qeverisës në Kuvend.

Eduard Halimi: Mazhoranca e re, injorante dhe e uritur për pushtet

Info Shqip - 11.09.2013

Deputeti demokrat, Eduard Halimi, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama, se ka shkelur Kushtetutën duke paraqitur që ditën e sotme programin qeverisës në Kuvend.

Kuvend, nis seanca për prezantimin e programit qeverisës të ekzekutivit të ri

Respublica - 11.09.2013

Ora 18:10 ka shënuar edhe fillimin e seancës plenare të ditës së sotme, ku do të prezantohet programi qeverisës i ‘Aleancës për Shqipërinë Europiane’ për katër vitet e ardhshme si dhe prezantimi i ...

Eduard Halimi: Mazhoranca e re, injorante dhe e uritur për pushtet

Gazeta Shqip - 11.09.2013

Deputeti demokrat, Eduard Halimi, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama, se ka shkelur Kushtetutën duke paraqitur që ditën e sotme programin qeverisës në Kuvend.

Shqipëri, opozita lëshon sallën

InfoGlobi - 11.09.2013

11 / 09 / 2013, 19:42 Kryeministri i ri i vendit, Edi Rama ka bërë prezantimin e programit të qeverisë së tij në seancën plenare të mbajtur posaçërisht për këtë pasditen e së mërkurës.

Berisha:Piktori deshtak pa shifra,vetem mashtrim

Durres Lajm - 11.09.2013

-Ish kryeministri Sali Berisha ka vijuar sërish me akuzat e radhës ndaj programit qeverisës që Kryeministri Edi Rama ka prezantuar gjatë pasdites së sotme në Kuvend.

Konsensus PS-PD, programi i qeverisë sot pasdite

AlbanianScreen - 11.09.2013

Tiranë - Konferenca e beftë e kryetarëve të grupeve parlamentare mengjesin e së mërkurës, ka vendosur të shtyjë mbasdite seancën parlamentere të programuar për orën 11.

Halimi: Fillimi i qeverisë së Ramës, antikushtetues

AlbanianScreen - 11.09.2013

Tiranë - Eduard Halimi e cilëson si antikushtetues fillimin e qeverise Rama. Përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, Halimi shprehet se sipas Kushtetutes kryeministri paraqet programin ...

“Thyhet” konsensusi që në fillim

Gazeta Start - 10.09.2013

Tiranë – Opozita dhe mazhoranca e re që krye të herës duket se nuk kanë gjetur gjuhën e përbashkët për datën se zhvillimit të seancës parlamentare për votimin e qeverisë së re.

Rama u shpërndan deputetëve programin e qeverisjes

Shekulli - 10.09.2013

Kryeministri i vendit, Edi Rama shpërndau sot programin e qeverisë së re, e cila do të udhëheqë vendin për 4 vjetët e ardhshëm. Programi i qeverisë së re u është dhënë çdo deputeti në Parlament, ...

Berisha: Qeveria i trembet debatit me opozitën

Shekulli - 10.09.2013

Sali Berisha ashtu siç kishte premtuar, ka nisur të bëjë opozitarin e zellshëm që në ditët e para të rotacionit të pushtetit. Ish-Kryeministri ka kritikuar qeverinë e re, se po i fsheh opozitës ...

Kryenministri Rama shpërndan programin e qeverisë

SOT - 10.09.2013

Programi i qeverisë i cili do të udhëheqë vendin për 4 vitet e ardhshme është shpërndarë sot nga kryeministri i Shqipërisë Edi Rama për çdo deputet në Kuvend bashkë me një letër personale nga ...

Mblidhet grupi parlamentar i PS, pritet diskutimi rreth programit

SOT - 10.09.2013

Partia Socialiste pritet të mbledhë sot grupin e saj parlamentar rreth orës 18:00, për të diskutuar Programin e Qeverisjes dhe çështje të tjera që kanë të bëjnë me zhvillimet e ditës së nesërme në ...

PS: Programi i qeverisë iu dha në kopje deputetëve. Paloka: Mashtrim

LajmiFundit - 10.09.2013

Çështja e paraqitjes së programit të qeverisë së re në Kuvend është kthyer tashmë në një debat më vete. PS bën me dije se një kopje e programit të qeverisë shoqëruar me një letër personale, u është ...

Mblidhet Grupi Parlamentar i PS, diskutohet për drejtuesit e komisioneve kuvendore

LajmiFundit - 10.09.2013

Në selinë e Partisë Socialiste është thërritur mbledhja e Grupit Parlamentar ku do të diskutohet edhe në lidhje me drejtuesit e komisioneve parlamentare dhe mënyra se si do të bëhet ndarja e ...

Berisha: Rama frikë nga debati, bëri premtime antiglobaliste

LajmiFundit - 10.09.2013

Ish-kryetari i PD, Sali Berisha me anë të një komenti në FB, reagoi për debatin në lidhje me programin e qeverisë së re. “Standarti i Piktorit dhe neobllokmeneve, tmerr nga debati me opoziten, pra, ...

Berisha: Standarti i Piktorit dhe neobllokmeneve, tmerr nga debati me opozitën

SOT - 10.09.2013

Me anë të një postimi në rrjetin e tij social facebook, Sali Berisha është shprehur në lidhje me dorëzimin e programit qeverisës për katër vitet e ardhshme deputetëve, se kreu i maxhorancës dhe ...

PS shpërndan në mënyrë elektronike programin e qeverisë së re

LajmiFundit - 10.09.2013

Zyra e kryeministrit të mandatuar, Edi Rama vuri në dispozicion të deputetëve dhe trupit diplomatik të akredituar në Tiranë 24 orë përpara votimit të qeverisë së re nga parlamenti, programin ...

Rama shpërndan programin e qeverisjes, nis me integrimin e vendit

SOT - 10.09.2013

“Shqipëria e Gjeneratës së re” është motoja e këtij programi që do të shoqërojë qeverinë Rama gjatë mandatit qeverisës 2013-2017, duke u bazuar në tre kollona, Ligj, Përgjegjësi, Solidaritet.

Tabaku: Mungesë serioziteti, programi duhet të jepet përmes kuvendit

SOT - 10.09.2013

Ka reaguar grupi parlamentar i PD, menjëherë sapo u bë publik programi i qeverisë Rama. Reagimi ka ardhur përmes zëdhënëses së këtij grupi, Jorida Tabaku e cila ka bërë me dije se PS ka treguar ...

Publikohet programi i plotë i qeverisë Rama 2013-2017

LajmiFundit - 10.09.2013

Mbrëmjen e të martës, Partia Socialiste publikoi programin e qeverisë së re të drejtuar nga Edi Rama, për drejtimin e vendit në katër vitet që vijnë në mandatin 2013-2017.

Tabaku: Mungesa e programit, mungesë transparence e serioziteti

LajmiFundit - 10.09.2013

Zëdhënësja e grupit parlamentar të Partisë Demokratike Jorida Tabaku reagoi për çështjen e programit të qeverisë Rama dhe debatit mbi të. “Programi nuk është vënë në dispozicion nga Kuvendi.

Balla: Për programin e PD, Topalli na dha gjysëm ore kohë

SOT - 10.09.2013

Deputeti socioalist Taulant Balla i është përgjigjur përmes një postimi në rrjetin social Facebook deputetëve të PD dhe opozitës duke bërë publik, procesverbalin e Seancës Plenare të datës 9 shtator ...

Programi i qeverisë, Vasili: Konflikti, "fortunë' në gotë. Paloka: Nuk përjashtojmë bojkotin

BalkanWeb - 10.09.2013

TIRANË - Në një kohë që pritet betimi i kryeministrit Edi Rama dhe qeverisë së tij në Kuvendin e Shqipërisë palët ‘përplasen’ në distancë për programin e socialistëve.

Depozitohet programi qeverisës 2013-2017, Kuvendi: Diskutohet nesër në seancë, ora 11:00

Panorama - 10.09.2013

TIRANE- Kryeministri, Edi Rama i ka dorëzuar sot programin qeverisës të gjithë deputetëve të parlamentit shqiptar. Programi qeverisës mësohet se i është dorëzuar çdo deputeti bashkë me një letër ...

Programi i qeverisë, Rama kopje për çdo deputet. Paloka: Spekulim, nuk është shpërndarë

Ora news - 10.09.2013

Një kopje e programit të qeverisë shoqëruar me një letër personale, ka qenë kjo pakleta që Kryeministri i vendit për katër vitet e ardhshme Edi Rama ka shpërndarë për 139 deputetët e Kuvendit të ...

Depozitohet programi qeverisës 2013-2017, Kuvendi: Diskutohet nesër në seancë, ora 11:00

Botasot - 10.09.2013

Kryeministri, Edi Rama i ka dorëzuar sot programin qeverisës të gjithë deputetëve të parlamentit shqiptar. Programi qeverisës mësohet se i është dorëzuar çdo deputeti bashkë me një letër personale ...

PS mbledh grupin parlamentar, diskutohet strategjia për sesionin e ri të Kuvendit

Ora news - 10.09.2013

E ndërsa gjatë paradites bënë betimin e tyre për mandatin katërvjeçar si deputetë, grupi parlamentar socialist u mblodh mbrëmjen e sotme rreth orës 18:00.

Berisha: Standardi i Piktorit dhe neobllokmenëve, “program pa debat”

Ora news - 10.09.2013

E ndërsa nuk ka mbaruar ende greva e tij 24 orëshe me median, Kryeministri i dorehequr Sali Berisha ka ardhur me komentet e tij lidhur me zhvillimet e sotme dhe tensionet e para të shfaqura mes ...

Programi qeverisës, Berisha: “Piktori”, frikë nga debati me opozitën dhe megamashtrimet e tij

Panorama - 10.09.2013

TIRANE- Ish kryeministri Sali Berisha akuzoi Edi Ramën se ka frikë nga debati me opozitën. Duke iu referuar propozimit të PS-së për të debatuar në seancën e nesërme programin qeverisës, Berisha tha ...

Programi qeverisës, Berisha: Piktori tmerr nga megamashtimet

BalkanWeb - 10.09.2013

TIRANË- Ish-kryeministri Sali Berisha është bërë pjesë e ‘përplasjeve’ të para PD-PS në lidhje me programin qeverisës. Në një postim në rrjetin social “Facebook’, Berisha akuzon kryeministrin Edi ...

Tabaku: Programi duhet të jepet përmes Kuvendit, mungesë serioziteti

BalkanWeb - 10.09.2013

TIRANE- Menjëherë pasi u bë publik programi i qeverisë Rama, vjen edhe reagimi i grupit parlamentar të PD-së. Përmes zëdhënëses së këtij grupi, Jorida Tabaku bëhet me dije se ky program nuk është ...

Programi qeverisës, Berisha: “Piktori”, frikë nga debati me opozitën dhe megamashtrimet e tij

Botasot - 10.09.2013

Ish kryeministri Sali Berisha akuzoi Edi Ramën se ka frikë nga debati me opozitën. Duke iu referuar propozimit të PS-së për të debatuar në seancën e nesërme programin qeverisës, Berisha tha se ...

Zbardhet programi qeverisës 2013- 2017, Rama: Të qeverisim siç e meriton Shqipëria

Botasot - 10.09.2013

Aleanca për Shqipërinë Evropiane ka bërë publik programin e saj 4-vjeçar qeverisës. Programi prej 78 faqesh, përfshin një letër të kryeministrit, Edi Rama, 6 kapituj kryesor si dhe CV-të e të gjithë ...

Zbardhet programi qeverisës 2013- 2017 Rama: Të qeverisim siç e meriton Shqipëria

Panorama - 10.09.2013

TIRANE- Aleanca për Shqipërinë Evropiane ka bërë publik programin e saj 4-vjeçar qeverisës. Programi prej 78 faqesh, përfshin një letër të kryeministrit, Edi Rama, 6 kapituj kryesor si dhe CV-të e të ...

Rama publikon programin qeverisës 2013- 2017, ja prioritetet

Ora news - 10.09.2013

Përkundër refuzimit të opozitës për të mos e shqyrtuar programin seancën e nesërme parlamentare, Aleanca për Shqipërinë Evropiane ka bërë publik mbrëmjen e sotme programin e saj 4-vjeçar qeverisës.

Zbardhet programi qeverisës, Rama: Shqiptarët votuan Rilindjen, ashtu do bëhet!

BalkanWeb - 10.09.2013

TIRANË- Zyra e kryeministrit të mandatuar Edi Rama bëri publike për mediat programin e 'Aleancës për Shqipërinë Europiane 2013-2017', i cili pritet që ti dorëzohet nesër për votim Kuvendit të ...

Programi i qeverisë nesër në Kuvend, PD kundër:Duam kohë

Shqiptarja - 10.09.2013

TIRANE - Partia Demokratike nis opozitën e ashpër që ditën e parë të Kuvendit. Nuk pranon që nesër të nisë diskutimi në Kuvend i programit të qeverisjes Rama.

Kryeministri nis punën, është Edi Rama

Fish Media - 10.09.2013

Kryeministri i vendit, Edi Rama shpërndau sot programin e qeverisë së re, e cila do të udhëheqë vendin për 4 vjetët e ardhshëm. Programi i qeverisë së re u është dhënë çdo deputeti në Parlament, ...

SHËNIM: Po në 2005 dhe në 2009 si ndodhi Doktor?

Gazeta Dita - 10.09.2013

Po t’u referohesh asaj që ka ndodhur në vitet 2005 dhe 2009 pas paraqitjes së programit të qeverisë asnjëherë nuk ka patur “kohë ndërmjet” si kjo që ka kërkuar dje PD-ja.

Kryeministri Rama u shpërndan deputetëve programin qeverisës

Gazeta Dita - 10.09.2013

Kryeministri i ri, Edi Rama, ka shpërndarë sot pasdite programin e tij qeverisës. Programi me të cilin e majta do të qeverisë gjatë katër viteve në vijim i është dërguar çdo deputeti të Parlamentit.

PS nis të shpërndajë programin e qeverisë (po çfarë nënkupton Paloka me qëndrime ekstreme?)

Gazeta Tema - 10.09.2013

Partia Socialiste ka njoftuar të gjithë të interesuarit se do të shpërndajë në selinë e saj programin qeverisës pas akuzave të Partisë Demokratike se po e mban fshehur programin përpara seancës ku do ...

Vasili: PD ngre furtunë në gotë. Paloka: Bojkot !

AMA-News - 10.09.2013

Në një kohë që pritet betimi i kryeministrit Edi Rama dhe qeverisë së tij në Kuvendin e Shqipërisë palët ‘përplasen’ në distancë për programin e socialistëve.

PS mbledh Grupin Parlamentar për zhvillimet nesër në Kuvend

Shqiptarja - 10.09.2013

TIRANE - PS-ja ka mbledhur sot në orën 18:00, Grupin e saj Parlamentar për të diskutuar Programin e Qeverisjes dhe çështje të tjera që kanë të bëjnë me zhvillimet e ditës së nesërme në Kuvend.

Berisha: Rama, tmerr nga debati me opozitën, frikë nga megamashtrimet

Gazeta Idea - 10.09.2013

Tiranë- Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar sot në lidhje me programin qeverisës së mazhorancës së re duke theksuar se kryetari i saj, Edi Rama sipas Berishës ka frikë nga debati.

Programi i qeverisë “Rama”

Gazeta Dita - 10.09.2013

Zyra e kryeministrit të mandatuar, Edi Rama vuri në dispozicion të deputetëve dhe trupit diplomatik të akredituar në Tiranë 24 orë përpara votimit të qeverisë së re nga parlamenti, programin ...

Programi i qeverisë ‘Rama’, integrimi, drejtësia, ekonomia e shërbimet publike

Gazeta Idea - 10.09.2013

“Liri e njerëzve dhe konkurencë, përgjegjesi e gjithkujt përpara vendit dhe ligjit, solidaritet me më të dobëtit” do të jenë thotë Edi Rama principet bazë të qeverisjes së re pasi siç thekson ai “ ...

Berisha: Kjo mazhorancë ka tmerr nga debati. PD diskuton mundësitë e bojkotit të Kuvendit

Gazeta Tema - 10.09.2013

Përshkallëzohet çështja e programit të qeverisë së re. Opozita e re ka nisur të diskutojë mundësitë e bojkotit të parlamentit në rast se do ketë një seancë për programin e qeverisë pa u shpërndarë më ...

Rama: "Armiqtë se#39;janë në këtë sallë", por opozita lë Kuvendin

Shqiptarja - 10.09.2013

TIRANË - Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka paraqitur sot, më 11 shtator 2013, për herë të parë në Kuvend, Programin e Qeverisë që do të drejtojë në katër vitet e ardhshme 2013-2017.

Kuvend, përplasja e pare

Vision Plus - 10.09.2013

Klima konstruktive e parlamentit ka marre fund bashke me seancën plenare pasi mbledhja e kryetareve te grupeve është shoqëruar me debate. Shkak është bere vendimi i maxhorances për te diskutuar ...

Zbardhet procesverbali kur Topalli i jep gjysmë ore kohë opozitës për Programin

Gazeta Dita - 10.09.2013

Taulant Balla i përgjigjet deputetëve të PD-së dhe opozitës duke bërë publik, procesverbalin e Seancës Plenare të datës 9 shtator 2005, kur prezantohej dhe miratohej Programi dhe Qeveria e Sali ...

Taulant Balla (pa dashje): Programi i qeverisë Berisha në 2005-ën na u dha 2 ditë para se të zhvillohej debati rreth ...

Respublica - 10.09.2013

“Më poshtë, po bëj publik procesverbalin e Seancës Plenare të datës 9 Shtator 2005; atëherë prezantohej dhe miratohej Programi dhe Qeveria e Sali Berishës, pas rotacionit politik të vitit 2005,”- ka ...

Balla: Reagimet e opozitës, qesharake. Ja çfarë bëri Topalli në 2005-ën

Gazeta Idea - 10.09.2013

Tiranë- Deputeti socialist Taulan Balla ka reaguar sot në rrjetin social Facebook duke sqaruar kërkesën që ka bërë opozita për katër ditë kohë që të njihen me programin qeverisës 2013-2017.

Legjislatura e re, Edi Rama për herë të parë në Kuvendin e Shqipërisë

LajmiFundit - 09.09.2013

Kryeministri i zgjedhur, Edi Rama ka qenë i përpiktë me mbërritjen në sallën e Kuvendit të Shqipërisë. Rreth orës 18:00 kreu i PS-së ka hyrë në sallën e Kuvendit ku do të mbahej seanca e parë e kësaj ...