TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Emri kalon mes dhunës!

Mapo - 17.06.2018

Me 153 vota pro dhe 127 kundër është ratifikuar prej Parlamentit grek marrëveshja për emërtimin e ri të Maqedonisë, e cila do të firmoset prej ministrave Kotzias dhe Dimitrov në Prespë këtë të dielë.

Marrëveshja për emrin, kryeministri grek i shpëton votës së mosbesimit

Koha.net - 17.06.2018

Me 153 vota pro dhe 127 kundër është ratifikuar prej Parlamentit grek marrëveshja për emërtimin e ri të Maqedonisë, e cila do të firmoset prej ministrave Kotzias dhe Dimitrov në Prespë këtë të diel.

Dështon një mocion mosbesimi ndaj qeverisë greke për emrin e ri të Maqedonisë

BalkanWeb - 17.06.2018

Qeveria e majtë greke e Aleksis Cipras i mbijetoi dje një mocioni mosbesimi, i destinuar për të bllokuar marrëveshjen me Shkupin për emrin e ri të Maqedonisë.

Emri kalon mes dhunës! Parlamenti grek ratifikon “Maqedoninë e Veriut”

Java News - 17.06.2018

Me 153 vota pro dhe 127 kundër është ratifikuar prej Parlamentit grek marrëveshja për emërtimin e ri të Maqedonisë, e cila do të firmoset prej ministrave Kotzias dhe Dimitrov në Prespë këtë të dielë.

Dështon një mocion mosbesimi ndaj qeverisë greke për emrin e ri të Maqedonisë

Tetova Sot - 17.06.2018

Qeveria e majtë greke e Aleksis Cipras i mbijetoi dje një mocioni mosbesimi, i destinuar për të bllokuar marrëveshjen me Shkupin për emrin e ri të Maqedonisë.

“Protesta, dhunë dhe sulme”, Parlamenti grek ratifikon marrëveshjen me Shkupin

Gazeta Tema - 17.06.2018

Votimi, që kishte edhe formën e mocionit të mosbesimit për kabinetin Tsipras bëri bashkë koalicionin Syriza-Anel dhe siç ishte parashikuar, kundër votuan 127 deputetë të opozitës, ndërsa komunistët u ...

Emri kalon mes dhunës! Parlamenti grek ratifikon marrëveshjen

Antpress - 17.06.2018

Votimi, që kishte edhe formën e mocionit të mosbesimit për kabinetin Tsipras bëri bashkë koalicionin Syriza-Anel dhe siç ishte parashikuar, kundër votuan 127 deputetë të opozitës, ndërsa komunistët u ...

Marrëveshja për emrin, mocion mosbesimi për qeverinë e Cipras

Portalb - 15.06.2018

Kreu i opozitës greke Kyriakos Mitsotakis ka dorëzuar dje në parlament një mocion mosbesimi për qeverinë e kryeministrit Aleksis Cipras. “Qeveria ka humbur prej kohësh besimin e popullit grek dhe nuk ...

Marrëveshja për emrin, ditët e vështira të Qeverisë Cipras

Alsat - 15.06.2018

Kreu i opozitës greke Kyriakos Mitsotakis ka dorëzuar dje në parlament një mocion mosbesimi për qeverinë e kryeministrit Aleksis Cipras. “Qeveria ka humbur prej kohësh besimin e popullit grek dhe nuk ...

Opozita greke, mocion mosbesimi ndaj qeverisë Tsipras

Lajmi.net - 15.06.2018

Kreu i opozitës greke Kyriakos Mitsotakis ka dorëzuar sot në parlament një mocion mosbesimi për qeverinë e kryeministrit Aleksis Tsipras. “Qeveria ka humbur prej kohësh besimin e popullit grek dhe ...

Greqi, opozita paraqet mocion mosbesimi për Tsipras

ABC News - 15.06.2018

Qeveria e kryeministrit grek, Aleksis Tsipras, po përballet me një mocion mosbesimi të kërkuar nga opozita për shkak të marrëveshjes për emrin me Shkupin.

Marrëveshja për emrin, opozita greke mocion mosbesimi ndaj qeverisë Cipras

BalkanWeb - 15.06.2018

MAQEDONI – Kreu i opozitës greke, Kyriakos Mitsotakis ka dorëzuar dje në parlament një mocion mosbesimi për qeverinë e kryeministrit Aleksis Cipras, pas marreveshjes me Maqedonise per emrin.

Opozita greke me mocion mosbesimi ndaj qeverisë Tsipras

Koha.net - 15.06.2018

Kreu i opozitës greke Kyriakos Mitsotakis ka dorëzuar sot në parlament një mocion mosbesimi për qeverinë e kryeministrit Aleksis Tsipras. “Qeveria ka humbur prej kohësh besimin e popullit grek dhe ...

Nesër do të votohet për mosbesimin e qeverisë së Tsipras për marrëveshjen me Maqedoninë

Telegrafi - 15.06.2018

Kuvendi grek ka nisur një debat me kërkesën për mosbesim e qeverinë së kryeministrit Alexis Tsipras. Kërkesa u paraqit nga kreu i partisë kryesore opozitare “Demokracia e Re”, Kiriakos Mitsotakis, ...

Opozita greke, mocion mosbesimi ndaj qeverisë Tsipras

Telegrafi - 15.06.2018

Kreu i opozitës greke Kyriakos Mitsotakis ka dorëzuar sot në parlament një mocion mosbesimi për qeverinë e kryeministrit Aleksis Tsipras. “Qeveria ka humbur prej kohësh besimin e popullit grek dhe ...

Emri i Maqedonisë, opozita greke dorëzon në parlament mocion mosbesimi ndaj Tsipras

Java News - 15.06.2018

ATHENS, ATTICA, GREECE - 2016/04/24: New Democracy President, Kyriakos Mitsotakis addresses delegates and party supporters during the third day of the 10th congress of the conservative party.

Qeveria e Ciprasit në rrezik gjatë orëve të ardhshme, opozita depoziton mocion mosbesimi

Ina - 14.06.2018

Kreu i opozitës së djathtë greke, Kyriakos Mitsotakis njoftoi sot se do të depozitonte një mocion mosbesimi kundër qeverisë së kryeministrit, Aleksis Cipras, për të bllokuar marrëveshjen e arritur ...

Micotaqis paraqet mocion mosbesimi kundër qeverisë Cipras

Alsat - 14.06.2018

Kreu i opozitës së djathtë greke, Kyriakos Mitsotakis njoftoi sot se do të depozitonte një mocion mosbesimi kundër qeverisë së kryeministrit, Aleksis Cipras, për të bllokuar marrëveshjen e arritur ...

Mocion mosbesimi kundër Ciprasit pas marrëveshjes me Zaevin për emrin

Mapo - 14.06.2018

Kreu i opozitës së djathtë greke, Kyriakos Mitsotakis njoftoi sot se do të depozitonte një mocion mosbesimi kundër qeverisë së kryeministrit, Aleksis Cipras, për të bllokuar marrëveshjen e arritur ...

Mitsotakis paraqet mocion mosbesimi kundër Qeverisë Tsipras

Koha.net - 14.06.2018

Kreu i opozitës së djathtë greke, Kyriakos Mitsotakis njoftoi sot se do të depozitonte një mocion mosbesimi kundër qeverisë së kryeministrit, Aleksis Tsipras, për të bllokuar marrëveshjen e arritur ...

Mocion mosbesimi kundër Ciprasit pas marrëveshjes me Zaevin për emrin

BalkanWeb - 14.06.2018

Kreu i opozitës së djathtë greke, Kyriakos Mitsotakis njoftoi sot se do të depozitonte një mocion mosbesimi kundër qeverisë së kryeministrit, Aleksis Cipras, për të bllokuar marrëveshjen e arritur ...

Mitsotakis: Greqia për herë të parë ka pranuar komb dhe gjuhë maqedonase

Telegrafi - 14.06.2018

Greqia, për herë të parë ka pranuar komb maqedonas dhe gjuhë maqedonase për fqinjët tanë verior. Elemente që përfaqësojnë rrënjë të irredentizmit, tha lideri i partisë opozitare Nea Demokratia, ...

Emri i ri i Maqedonisë, mocion mosbesimi kundër Ciprasit pas marrëveshjes me Zaevin

Java News - 14.06.2018

Kreu i opozitës së djathtë greke, Kyriakos Mitsotakis njoftoi sot se do të depozitonte një mocion mosbesimi kundër qeverisë së kryeministrit, Aleksis Cipras, për të bllokuar marrëveshjen e arritur ...

“Maqedonia e Veriut”, emri i ri kalon nga parlamenti grek

Tetova Sot - 14.06.2018

Marrëveshja e shumë-trumpetuar e Athinës dhe Shkupit për emrin duhet të kapërcejë dhe një pengesë të fundit: Edhe pse dy vendet ranë dakord për zgjidhjen e sherrit shumëvjeçar, tani i takon ...

“Maqedonia e Veriut”, emri i ri kalon nga parlamenti grek

Flaka - 14.06.2018

Marrëveshja e shumë-trumpetuar e Athinës dhe Shkupit për emrin duhet të kapërcejë dhe një pengesë të fundit: Edhe pse dy vendet ranë dakord për zgjidhjen e sherrit shumëvjecar, tani i takon ...

Qeveria e Ciprasit në rrezik gjatë orëve të ardhshme, opozita depoziton mocion mosbesimi

Antpress - 14.06.2018

Kreu i opozitës së djathtë greke, Kyriakos Mitsotakis njoftoi sot se do të depozitonte një mocion mosbesimi kundër qeverisë së kryeministrit, Aleksis Cipras, për të bllokuar marrëveshjen e arritur ...

Mitsotakis kërkon debat në Kuvendin grek për marrëveshjen Zaev-Tsipras

Telegrafi - 13.06.2018

Kryetari i shtetit të Greqisë duhet të ndërhyjë, për marrëveshjen, para se të nënshkruhet të dalë para kuvendit, kërkon lideri i Demokracisë së Re, Kyriakos Mitsotakis, nga Prokopis Pavlopoulos në ...

Parlamenti grek të premten do të diskutojë për marrëveshjen me Maqedoninë

Telegrafi - 13.06.2018

Debati në Parlamentin e Greqisë për marrëveshjen e emrit mes Athinës dhe Shkupit do të mbahet ditën e premte, shkruan gazeta greke “Prototema”. Kryeministri Alexis Tsipras ka dërguar letër deri te ...

Mitsotakis kërkon debat në Kuvendin grek për marrëveshjen Zaev-Tsipras

Tetova Sot - 13.06.2018

Kryetari i shtetit të Greqisë duhet të ndërhyjë, për marrëveshjen, para se të nënshkruhet të dalë para kuvendit, kërkon lideri i Demokracisë së Re, Kyriakos Mitsotakis, nga Prokopis Pavlopoulos në ...

Pavlopoulos dhe Mitsotakis do të bisedojnë për emrin

Telegrafi - 12.06.2018

Lideri i partisë opozitare “Demokracia e Re”, Kyriakos Mitsotakis, kërkon takim me Kryetarin e Greqisë, Prokopis Pavlopoulos, deklarojnë nga partia, përcjell Telegrafi Maqedoni.