TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Skenar si me reformën për të nxjerrë PD nga çadra, Rama-Meta kërkojnë të ndërhyjë PPE dhe Hahn, njeriu i Merkel në ...

SOT - 16.04.2017

Ashtu siç u paralajmërua, dy liderët e koalicionit qeverisës, Rama-Meta, u takuan dje në ambientet e “Hotel Tirana” për 1 orë e 20 minuta. Kryeministri Edi Rama në këtë takim shoqërohej nga Gramoz ...

Zbardhet marrëveshja aktuale mes Ramës dhe Metës, ja 15 pikat që u dakordësuan 4 vite më parë

SOT - 16.04.2017

Kreu i LSI, Ilir Meta, ka zbardhur dje marrëveshjen e firmosur katër vite më parë, mes tij dhe kryeministrit Edi Rama. Deri më tani ka qenë e paqartë përmbajtja e kësaj marrëveshje, ndërsa dje Meta ...

Shtyhet firmosja e marrëveshjes së re PS-LSI, Meta vendos kusht dialogun me opozitën, 19 prilli vendimtar për ...

SOT - 16.04.2017

Koalicioni mes Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim është vënë sërish në pikëpyetje. Edhe pse krerët e të dyja partive në disa dalje mediatike janë shprehur të hapur për të vijuar ...

Zbulohen detaje nga takimi, Rama: Ata duan ?kokën? time

Albeu.com - 16.04.2017

Kryeministri Rama dhe kryetari i Parlamentit Ilir Meta ditën e djeshme zhvilluan një takim në “Hotel Tirana”. Pavarësisht se pritej që ky takim të zhvillohej më shumë për të vendosur fatin e ...

Meta: Fuqizimi politik i gruas sjellë fuqizim ekonomik e social

SOT - 16.04.2017

Kryetari i LSI-së, z. Ilir Meta, mori pjesë në një takim me vajza dhe gra, banore të Njësisë 2 në Tiranë, ku të pranishme ishin edhe Kryetarja e LGI-së, Klajda Gjosha, deputetja e LSI-së, Kejdi ...

Meta: Fuqizim politik të grave

Top Channel - 16.04.2017

Kreu i LSI-së, Ilir Meta ishte në takimin e organizuar me gratë dhe vajzat e njësisë 2 në Tiranë. Meta u shpreh se për një shoqëri të shëndetshme na duhet një familje e shëndetshme dhe se për këtë ...

Meta kërkon fuqizimin e grave në politikë

Lajmi.net - 16.04.2017

Kreu i LSI-së, Ilir Meta ishte në takimin e organizuar me gratë dhe vajzat e njësisë 2 në Tiranë. Meta u shpreh se për një shoqëri të shëndetshme na duhet një familje e shëndetshme dhe se për këtë ...

Meta: Fuqizimi politik i gruas të sjellë fuqizim ekonomik e social

SOT - 16.04.2017

Gjatë një takimi organizuar me vajza dhe gra të njësisë nr 2 në Tiranë, Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta tha se forca politike që drejton kujdeset për vendin si dhe e mban ...

Meta takon gratë e vajzat e Njësisë 2: LSI e mban fjalën, do jeni më të përfaqësuara në vendimmarrje

BalkanWeb - 16.04.2017

TIRANE – Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, mori pjesë në një takim me vajza dhe gra, banore të Njësisë 2 në Tiranë, ku të pranishme ishin edhe Kryetarja e LGI-së, Klajda Gjosha, deputetja e LSI-së, Kejdi ...

Meta në takim me gratë dhe vajzat: Do jeni më të përfaqësuara në vendimmarrje

Botasot - 16.04.2017

Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, mori pjesë në një takim me vajza dhe gra, banore të Njësisë 2 në Tiranë, ku u shpreh se për një shoqëri e shëndetshme na duhet një familje e shëndetshme dhe se për këtë ...

Meta flet një ditë pas takimit me Ramën: LSI mban fjalën…

Gazeta Express - 16.04.2017

Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, mori pjesë në një takim me vajza dhe gra, banore të Njësisë 2 në Tiranë, ku u shpreh se për një shoqëri e shëndetshme na duhet një familje e shëndetshme dhe se për këtë ...

Zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit

ABC News - 16.04.2017

Kreu i LSI-së, Ilir Meta, zhvilloi një takim me gratë e Njësisë nr.2 në Tiranë, ku theksoi se fuqizimi politik i gruas, duhet të shoqërohej edhe me fuqizimin ekonomik e social të saj.

Meta: Sa më shumë gra dhe vajza në institucionet vendimarrëse

RTSH - 16.04.2017

Në një takim me vajza dhe gra, banore të njësisë 2 në Tiranë, kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta e vuri theksin tek fuqizimi politik i gruas, si një element që sjell konsolidim ...

Meta: Fuqizimi politik i gruas të sjellë fuqizim ekonomik e social

Ora news - 16.04.2017

Gjatë një takimi organizuar me vajza dhe gra të njësisë nr 2 në Tiranë, Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta tha se forca politike që drejton kujdeset për vendin si dhe e mban fjalën.

E JASHTËZAKONSHME: Nesër bie qeveria?

Ina - 15.04.2017

Në më pak se 24 orë, aleanca politike mes PS dhe LSI-së pritet të qartësohet dhe partitë të marrin një vendim se si do të dalin në zgjedhje. Pas pak orësh, Aleanca e majtë organizon paradite takimin ...

A do vendoset sot e ardhmja e koalicionit PS-LSI?

Albeu.com - 15.04.2017

Kreu i Partisë Socialiste , Edi Rama , dhe kreu i Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Ilir Meta do të zhvillojnë sot një takim zyrtar, ku do të diskutojnë mbi të ardhmen e koalicionit .

Rama-Meta vendosin sot për fatin e koalicionit, gati firmosja e marrëveshjes së re, ja detajet e takimit mes dy krerëve ...

SOT - 15.04.2017

Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim pritet të faktojnë sot rinovimin e bashkëpunimit. Dy liderët e mazhorancës qeverisëse, Rama-Meta, do të vendosin sot zyrtarisht vijimin e ...

Ilir Meta fakton vijimin e koalicionit: PS-LSI do i fitojnë zgjedhjet, PD të ketë më shumë besim te vota dhe mos ...

SOT - 15.04.2017

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, ditën e djeshme, në mbledhjen e KDK së Lëvizjes Socialiste për Integrim ka faktuar vijimin e bashkëpunimit mes PS-LSI.

Forca të shumta policie në vëndin ku do takohen Meta me Ramën

Albeu.com - 15.04.2017

Kryeministri i vendit, Edi Rama dhe kreu i Kuvendit, Ilir Meta , do të takohen sot dhe mesa duket do të vendosin nëse do të rinovojnë edhe për një mandat të ri katërvjeçar koalicionin e tyre brenda ...

Kriza politike, Meta takohet sot edhe me Bashën

Albeu.com - 15.04.2017

Një ditë e rëndësishme për politikën shqiptare, pritet të jetë kjo e sotmja. Nga njëra anë është paralajmëruar një takim mes kreut të LSI Ilir Meta dhe kryeministrit Rama për të vendosur mbi të ...

Rama dhe Meta takim sot në orën 10:00

SOT - 15.04.2017

Edi Rama dhe Ilir Meta dy aleatët në koalicionin 4 vjeçar pritet të zhvillojnë sot në orën 10:00 një takim në një nga hotelet e njohura në Tiranë. Burimet bëjnë me dije se krerët më të lartë të ...

Fati i koalicionit, Meta takon Shpëtim Idrizin

Albeu.com - 15.04.2017

Burime nga Kuvendi bëjnë me dije se Rama është takuar me kreun e PDIU Shpëtim Idrizi. Në fokus të takimit ka qënë kriza dhe zgjidhja e saj. Takimi Meta -Idrizi ka ndodhur pak kohë para takimit të ...

Takimi Rama- Meta, kreu i LSI takohet më herët me Idrizin

Top Channel - 15.04.2017

Dy aleatët në qeveri, kreu i PS-së Edi Rama dhe ai i LSI-së Ilir Meta pritet të takohen lidhur me situatën aktuale politike në vend. Burime nga Kuvendi bëjnë të ditur se Meta para takimit të ...

Nis takimi, Meta: Marrëveshja e vjetër ka një problem madhor

LajmiFundit - 15.04.2017

Nis takimi mes Metës dhe Ramës. Para se të hyjë në takim Meta deklaroi para gazetarëve: “Kjo është marrëveshja e vjetër që është ende në fuqi dhe ka një problem madhor por që duhet zgjidhur patjetër, ...

Para takimit me Ramën, Meta pret në zyrë Shpëtim Idrizin

SOT - 15.04.2017

Koalicioni PS-LSI dhe PDIU është drejt marrjes së një vendimi përfundimtar, nëse do të vazhdojë apo jo. Për këtë arsye, ditën e sotme pritet të ketë vendime të rëndësishme.

Takimi me Ramën, Meta paralajmëron marrëveshjen

Albeu.com - 15.04.2017

Kreu i Kuvendit Ilir Meta ka mbërritur në hotel “Tirana” ku do të zhvillojë takimin me kryeministrin Edi Rama. Ky takim i shumëpritur pritet të zgjidhë njëher e mirë nëse koalicioni Rama-Meta do të ...

Nis takimi për koalicionin PS-LSI. Meta: Marrëveshja e vjetër ka një problem madhor

SOT - 15.04.2017

Takimi mes dy krerëve PS-LSI ka nisur në orën 10:00 të këtij mëngjesi. Para se të hyjë në takim Meta deklaroi para gazetarëve: “Kjo është marrëveshja e vjetër që është ende në fuqi dhe ka një problem ...

Rama sportiv ndërsa Meta serioz, ja si janë veshur ?kokat? e koalicionit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 15.04.2017

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Kuvendit njëhërësh kreu i LSI, Ilir Meta po zhvillojnë në një takim në hotel “Tiranë”. Ky takim pritet të zgjidhë njëherë e mirë dilemën nëse LSI do të vazhdojnë apo ...

Sot takimi që vendos të ardhmen e koalicionit Rama- Meta

Lajm - 15.04.2017

Sot do të zhvillohet një takim zyrtar mes kreut të Partisë Socialiste, Edi Rama, dhe kreut të Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ku do të diskutojnë mbi të ardhmen e koalicionit.

VIDEO/Dalin emrat që shoqërojnë Ramën dhe Metën në koalicion

SOT - 15.04.2017

Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë diskutuar sot në një tryezë në lidhje me zgjatjen e marrëveshjes mes tyre për një koalicion 4-vjeçar.

Nis takimi me Ramën, Meta: Marrëveshja me PS nis nga vota e lirë

Portalb - 15.04.2017

Pak para se të takohej me kryeministri Rama për të diskutuar mbi vijimësinë e koalicionit qeverisës edhe për 4 vitet e ardhshme, kreu i LSI, Ilir Meta tha se marrëveshja e vjetër është akoma në fuqi ...

Nisë takimi Rama-Meta, ku vendoset e ardhmja e koalicionit

Lajmi.net - 15.04.2017

Aleanca e majtë Edi Rama dhe Ilir Meta kanë mbërritur në ambientet e “Hotel Tirana” ku dhe është takimi i parë zyrtar për rikonfirmimin e koalicionit për “Shqipërinë Europiane” edhe për katër vitet e ...

Përfundon takimi Rama-Meta

SOT - 15.04.2017

Takimi mes Edi Ramës dhe Ilir Metës të zhvilluar në ‘hotel Tirana’ nuk ka zgjatur më tepër se 90 minuta. Në takim është diskutuar për koalicionin mes PS e ...

Rama-Meta ftojnë PPE: Dialog pa kushte me opozitën

Top Channel - 15.04.2017

Takimi mes Edi Ramës dhe Ilir Metës ka zgjatur për rreth 1 orë e 20 minuta në ambientet e “Hotel Tirana” në kryeqytet. I pari ka qënë kryeministri Rama që ka lënë ambientin duke ia lënë në dorë ...

Përfundon takimi Rama-Meta/ Zbardhen 3 vendimet

SOT - 15.04.2017

Takimi mes Edi Ramës dhe Ilir Metës të zhvilluar në ‘hotel Tirana’ nuk ka zgjatur më tepër se 90 minuta. Në takim është diskutuar për koalicionin mes PS e LSI.

Përfundon takimi me Ramën, Meta: Ja tre vendimet që kemi marrë

Lajmi.net - 15.04.2017

Kreu i LSI-së, Ilir Meta duke folur për gazetarët pas takimit me Edi Ramën, është shprehur se gjatë diskutimit në tryezë janë marrë 3 vendime të rëndësishme.

Përfundon takimi me Ramën, Meta: Ja tre vendimet që kemi marrë (VIDEO)

Portalb - 15.04.2017

Kreu i LSI-së, Ilir Meta duke folur për gazetarët pas takimit me Edi Ramën, është shprehur se gjatë diskutimit në tryezë janë marrë 3 vendime të rëndësishme.

Dështon takimi Rama-Meta, s'ka marrëveshje edhe kësaj radhe

Albeu.com - 15.04.2017

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të Kuvendit Ilir Meta , takim i cili zgjati një orë e gjysëm. Pas përfundimit të takimit, ishte kryeministri Rama i cili u largua i ...

Përfundon takimi/ Meta: Ja vendimet që morëm

LajmiFundit - 15.04.2017

Përfundon pas 100 minutash takimi mes dy aleatëve të koalicionit qeveritar Rama-Meta. Kreu i Parlamentit Ilir Meta ka treguar sot disa prej vendimeve që u morën gjatë takimit me kryeministrin Edi ...

Pas takimit me Ramën, Meta zbulon nëse do të takohet me Bashën

Albeu.com - 15.04.2017

Takimi i sotëm Rama- Meta , u fokusua më shumë në zgjidhjen e dialogut politik, se sa në një vendim për koalicionin e ardhshëm. Në fund të takimit Meta tha për median se takimi i tyre u fokusua më ...

Presidenti i ri, PS-LSI dialog me opozitën për një emër konsensual

SOT - 15.04.2017

Në takimin i cili ka zgjatuar më shumë se një orë e gjysmë, Rama dhe Meta kanë vendosur të vijojnë procedurat kushtetuese për zgjedhjen e presidentit por pa dhënë emër konkret me qëllim gjetjen e një ...

Meta: Nëse do të ecim me paragjykime dhe me frymë përjashtimi, do të mbetemi këtu ku jemi

SOT - 15.04.2017

Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, mori pjesë në një takim me vajza dhe gra të Njësisë administrative 1 në Tiranë. Të pranishme ishin edhe Kryetarja e Lëvizjes së Gruas për Integrim, Klajda Gjosha, ...

Zbardhen detaje nga takimi, Rama i kërkoi firmën por Meta refuzoi?

Albeu.com - 15.04.2017

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i LSI-së Ilir Meta sot u takuan në orën 10:00 në hotel “Tirana”. Ky takim pritej që të ishte vendimt mbi të ardhmen e koalicionit , por pavarësisht se Meta mbërriti në ...

Meta shkon 10 minuta me vonesë në takimin me Ramën, ja çfarë e ndali në rrugë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 15.04.2017

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama u takuan sërish këtë të shtunë, takime intensive këto në pritje të vendimit për të ardhmen e koalicionit mes PS-së dhe ...

Meta nuk firmos për koalicionin, ja çfarë kërkon nga Rama

Albeu.com - 15.04.2017

Ditën e sotme kryeministri i vendit Edi Rama u takua me kreun e Kuvendit, Ilir Meta për të diskutuar në lidhje me koalicionin mes ty partive që drejtojnë.

A do vendoset sot e ardhmja e koalicionit PS-LSI? Çfarë kanë planifikuar Rama dhe Meta

BalkanWeb - 15.04.2017

TIRANE- Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama, dhe kreu i Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Ilir Meta do të zhvillojnë sot një takim zyrtar, ku do të diskutojnë mbi të ardhmen e koalicionit.

Sot vendimi, Rama e Meta takim ‘me delegacione’ për të vendosur për koalicionin

Botasot - 15.04.2017

Brenda pak orësh aleanca politike mes PS dhe LSI-së pritet të qartësohet dhe partitë të marrin një vendim se si do të dalin në zgjedhje. Aleanca e majtë organizon paraditen e sotme takimin e parë ...

Sot, takimi që vendos të ardhmen e koalicionit Rama- Meta

Telegrafi - 15.04.2017

Sot do të zhvillohet një takim zyrtar mes kreut të Partisë Socialiste, Edi Rama, dhe kreut të Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ku do të diskutojnë mbi të ardhmen e koalicionit.

Fati i koalicionit/ A do takohet Meta me Bashën para se të “firmosë” me Ramën?

BalkanWeb - 15.04.2017

TIRANE- Duket se dy forcat kryesore politike Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, të kryesuara nga Edi Rama dhe Ilir Meta do të ulen sot në një tryezë dialogu për të vendosur fatin ...

A do takohet sot Meta me Bashën? Vjen reagimi nga PD: Cila është e vërteta

BalkanWeb - 15.04.2017

TIRANE- Duket se dy forcat kryesore politike Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, të kryesuara nga Edi Rama dhe Ilir Meta do të ulen sot në një tryezë dialogu për të vendosur fatin ...

Presidenti i ri, pa interes nëse nuk zgjidh krizën

Mapo - 15.04.2017

Nga Arion Sulo Është hera e vetme pas ’96-ës që zgjedhja e Presidentit zgjon kaq pak interes në media, sa duket sikur kreu i shtetit është kthyer papritur në një post të palakmueshëm për partitë tona.

Zbulohet politikani që takoi Ilir Meta 20 minuta para se të shkonte tek Rama

BalkanWeb - 15.04.2017

TIRANE- Pak para se të ulej në një tryezë dialogu me aleatin e tij në qeveri, njëherësh kryeministrin Edi Rama, burime zyrtare nga Kuvendi bëjnë me dije për BalkanWeb se kryeparlamentari Ilir Meta ka ...

Takimi Rama-Meta: Meta blindohet me Idrizin, hoteli me policë

Mapo - 15.04.2017

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Kuvendit, Ilir Meta, do të takohen sot dhe mesa duket do të vendosin nëse do të rinovojnë edhe për një mandat të ri katërvjeçar koalicionin e tyre brenda të majtës.

Para takimit me Ramën, Meta pret në zyrë Shpëtim Idrizin

Botasot - 15.04.2017

Koalicioni PS-LSI dhe PDIU është drejt marrjes së një vendimi përfundimtar, nëse do të vazhdojë apo jo. Për këtë arsye, ditën e sotme pritet të ketë vendime të rëndësishme.

Marrëveshja e koalicionit, Meta: Gjithçka do të nisë nga vota e lirë

Gazeta Express - 15.04.2017

Kreu i Partisë Socialiste Edi Rama dhe lideri i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta janë ulur në një tryezë ku do të vendoset mbi fatet e koalicionit për 4 vjeçarin e ...

Meta ‘ekspozon’ draftin me kushtëzime: Ja çfarë i kërkon Ramës

Mapo - 15.04.2017

Foto 1 nga 4 Kryetari i LSI, Ilir Meta, mbërriti i pari në takimin me kryeministrin Edi Rama ku do negociohet vazhdimi i koalicionit mes PS dhe LSI. Meta kërkoi që të flasë për gazetarët, të cilëve ...

A do të ketë takim me Bashën? Ja çfarë thotë Meta!

Mapo - 15.04.2017

Kreu i Kuvendit Ilir Meta në një deklaratë para se të hyjë në takim me Ramën ka thënë se marrëveshja e vjetër PS- LSI, mbetet në fuqi. “Kjo është marrëveshja e vjetër që ende është në fuqi, që kërkon ...

Marrëveshja e koalicionit, Meta: Gjithçka do të nisë nga vota e lirë

Botasot - 15.04.2017

Kreu i Partisë Socialiste Edi Rama dhe lideri i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta janë ulur në një tryezë ku do të vendoset mbi fatet e koalicionit për 4 vjeçarin e ardhshëm.

“Faulli i qeverisë është kanabisi, gjoba… mbase presidenti”

Mapo - 15.04.2017

Duke folur përpara hotel “Tirana”, kryetari i LSI, Ilir Meta komentoi edhe çështjen e zgjedhjes së presidentit të ri. Përpara takimit me kryeministrin Edi Rama, Meta tha se presidenti i ri duhet të ...

Meta e nis qetë takimin me Ramën, bisedë me turistët jashtë hotelit luksoz

Mapo - 15.04.2017

Kreu i LSI, Ilir Meta është përpjekur të tregohet sa më i qetë dhe komod përpara takimit me kreun e PS, Edi Rama, ku do të vendoset për fatin e koalicionit .

Përfundon takimi mes Ramës e Metës. Çfarë do ndodhë me koalicionin PS-LSI?

BalkanWeb - 15.04.2017

TIRANE- Takimi Rama-Meta ka zgjatur pak më shumë se 60 minuta në Hotel Tirana dhe vjen në një moment kur situata politike në vend është në ngërç për shkak të kërkesës së opozitës për krijimin e një ...

Meta përpara takimit me Ramën

ABC News - 15.04.2017

Dy drejtuesit e koalicionit aktual qeverises Rama dhe Meta po zhvillojne takimin e pare zyrtar per rikonfirmimin e koalicionit “Per Shqiperine europiane” dhe per 4 vitet e ardhshme.

Cilat janë 15 pikat e marrëveshjes së vjetër PS – LSI, të cilën Meta citoi sot para takimit me Ramën

Gazeta Express - 15.04.2017

Kjo është marrëveshja e vjetër PS-LSI e nënshkruar në Prill të vitit ...

Takohen Rama dhe Meta

Zeri - 15.04.2017

Fillon takimi mes LSI-së dhe PS-së. Pak minuta më parë kanë mbërritur të dyja palët që do të ulen në tryezë. Më herët kanë ardhur përfaqësuesit e LSI, Petrit Vasili dhe Luan Rama, të cilët do të ...

Përfundon takimi me Ramën/ Meta: Do i drejtohemi PPE-së për zgjidhjen e ngërçit, ja vendimet që morëm

BalkanWeb - 15.04.2017

TIRANE- Takimi mes dy aleatëve të koalicionit qeveritar Rama-Meta ka zgjatur plot 100 minuta në Hotel Tirana dhe vjen në një moment kur situata politike në vend është në ngërç për shkak të kërkesës ...

Meta: Ftesë PPE të ndërhyjë për ngërçin, presidenti konsensual

Mapo - 15.04.2017

Kryeministri Edi Rama doli i pari nga takimi me kreun e LSI, Ilir Meta, që duhej të kishte në fokus vazhdimin e koalicionit. Por mesa duket, gjatë takimit është diskutuar më shumë për krizën politike ...

Koalicioni? Meta: Rëndësi ka dialogu, jam gati të takohem me Bashën…

BalkanWeb - 15.04.2017

TIRANE- Ndërsa takimi mes dy aleatëve më shumë se sa për të vendosur koalicionin e ardhshëm u fokusua tek ngërçi politik, për të cilin do t’i drejtohen PPE-së, Ilir Meta nuk e përjashtoi I pyetur për ...

Presidenti i ri, PS-LSI dialog me opozitën për një emër konsensual

Ora news - 15.04.2017

Në takimin i cili ka zgjatuar më shumë se një orë e gjysmë, Rama dhe Meta kanë vendosur të vijojnë procedurat kushtetuese për zgjedhjen e presidentit por pa dhënë emër konkret me qëllim gjetjen e një ...

Rama-Meta: Dialog pa kushte me opozitën

Telegrafi - 15.04.2017

Takimi mes Edi Ramës dhe Ilir Metës ka zgjatur për rreth 1 orë e 20 minuta në ambientet e “Hotel Tirana” në kryeqytet. I pari ka qënë kryeministri Rama që ka lënë ambientin duke ia lënë në dorë ...

Ngërçi politik, Meta: Do i drejtohemi me letër Presidentit të PPE-së, nisim procedurat për Presidentin

Botasot - 15.04.2017

(E plotësuar) - ?Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, deklaroi sot pas takimit me kryeministrin Edi Rama se qëllimi i takimit ishte rritja e përpjekjeve për të garantuar paprekshmërinë e ...

Ditë e rëndësishme për koalicionin qeverisës, por shikoni çfarë poston Rama në rrjetet sociale

Botasot - 15.04.2017

Në përfundim të takimit të koalicionit të majtë ishte kreu i LSI-së, Ilir Meta ai që foli për mediat duke zbuluar edhe 3 pikat kyçe të diskutimit. Bashkëkryetari tjetër Edi Rama u largua pa thënë ...

Rama-Meta 2 orë bashkë: Dialog me opozitën me asistencën e PPE

Ora news - 15.04.2017

Tashmë do të kërkohet ndihma e ndërkombëtarëve për të negociuar me palët politike në vend për të zgjidhur krizën politike. Në takimin afro 2 orësh të Kryeministrit Edi Rama me kryeparlamentarin Meta, ...

VIDEO/ Takimi Rama-Meta, çfarë nuk u pa në ekran, kryeministri i hedh dorën në sup ministrit të LSI

BalkanWeb - 15.04.2017

TIRANË- “E vetmja gjë që mund të bëjmë ne në këtë kohë është të lexojmë qëndrimet dhe shohim humoret e protagonistëve”. Kështu ka thënë analisti Fatos Lubonja pak kohë më parë në News24 e me sa duket ...

Takimi PS-LSI

ABC News - 15.04.2017

Rreth dy orë para takimit me aleatin e tij, Edi Rama flet për ëndërrim me sy hapur. Është përshëndetja e mëngjesit të së shtunës e shoqëruar me një çift që kërcën në një sfond ëndërr.

Meta: Gruaja dhe nëna, bërthama e familjes dhe shoqërisë

Gazeta Express - 15.04.2017

Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, mori pjesë në një takim me vajza dhe gra të Njësisë administrative 1 në ...

Meta: Gruaja dhe nëna, bërthama e familjes dhe shoqërisë

Botasot - 15.04.2017

Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, mori pjesë në një takim me vajza dhe gra të Njësisë administrative 1 në Tiranë. Të pranishme ishin edhe Kryetarja e Lëvizjes së Gruas për Integrim, Klajda Gjosha, ...

Meta takim me vajzat në Tiranë: Gruaja dhe nëna janë kolona vertebrale e atdheut

BalkanWeb - 15.04.2017

Kryetari i LSI-së, z. Ilir Meta, mori pjesë në një takim me vajza dhe gra të Njësisë administrative 1 në Tiranë. Të pranishme ishin edhe Kryetarja e Lëvizjes së Gruas për Integrim, Klajda Gjosha, ...

Meta: Vendit i nevojitet një politikë që i zgjidh hallet e qytetarëve

Ora news - 15.04.2017

Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, mori pjesë në një takim me vajza dhe gra të Njësisë administrative 1 në Tiranë. Në fjalën e mbajtur gjatë takimit, Meta ka vlerësuar rolin e grave e vajzave në familje ...

Zbardhet Takimi 90 minuta Rama-Meta, ku ‘po çalon’ koalicioni?

Gazeta Express - 15.04.2017

Ditën e sotme kryeministri Rama u takua me kreun e Kuvendit, Ilir Meta për të diskutuar në lidhje me koalicionin mes ty partive që ...

Zbardhet Takimi 90 minuta Rama-Meta, ku ‘po çalon’ koalicioni?

Botasot - 15.04.2017

Ditën e sotme kryeministri Rama u takua me kreun e Kuvendit, Ilir Meta për të diskutuar në lidhje me koalicionin mes ty partive që drejtojnë. Takimi u zhvillua në Hotel Tirana dhe ka zgjatur sa një ...

Sot, takimi që vendos të ardhmen e koalicionit Rama- Met

Alb Portali - 15.04.2017

Sot do të zhvillohet një takim zyrtar mes kreut të Partisë Socialiste, Edi Rama, dhe kreut të Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ku do të diskutojnë mbi të ardhmen e koalicionit.

Sot vendoset fati i koalicionit PS-LSI, Meta takohet edhe me Bashën?

Java News - 15.04.2017

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Kuvendit, Ilir Meta, do të vendosin sot nëse do të rinovojnë edhe për një mandat të ri katërvjeçar koalicionin e tyre brenda të majtës.

Policia blindon vendin ku mbahet takimi Rama-Meta

Java News - 15.04.2017

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Kuvendit, Ilir Meta, do të takohen sot dhe mesa duket do të vendosin nëse do të rinovojnë edhe për një mandat të ri katërvjeçar koalicionin e tyre brenda të majtës.

Meta takim me Idrizin pak para tryezës me Ramën për koalicionin

Java News - 15.04.2017

Sot në orën 10:00 është planifikuar një takim mes krerëve të koalicionit të majtë Edi Rama dhe Ilir Meta. Sipas të gjitha informacioneve ky takim pritet të jetë vendimtar në lidhje me të ardhmen e ...

Meta pret Shpëtim Idrizin tek Kryesia, para takimit me Ramën

Durres Lajm - 15.04.2017

Kreu i Kuvendit Ilir Meta po takohet me Shpëtim Idrizin tek Kryesia e Kuvendit pak para tryezës me krueministrin Rama. Ai shoqërohet edhe nga Petrit Vasili.

Mesazhi i Metës para takimit me Ramën

Durres Lajm - 15.04.2017

Kreu i Partisë Socialiste Edi Rama dhe lideri i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta janë ulur në një tryezë, ku do të vendoset mbi fatet e koalicionit për 4 vjeçarin e ardhshëm.

Nuk ka vendim për koalicionin, Meta: Kërkesë PPE për dialog me PD, presidentin e zgjedhim me opozitën

Java News - 15.04.2017

Nuk ka ende një vendimarrje përfundimtare në lidhje me rinovimin ose jo të koalicionit PS-LSI për 4 vitet e ardhshme. Tryeza e krerëve të koalicionit qeverisës duket se e ka shtyrë këtë vendimarrje ...

Ilir Meta, faktori kryesor në nxitjen e mëtejshme të krizës

Respublica - 15.04.2017

Takimi i drejtuesve të koalicionit qeverisës ka përfunduar ashtu siç dinë të përfundojnë punët personat Edi Rama dhe Ilir Meta: përgjysmë. Pa një qëndrim për konfirmimin ose jo të koalicionit, kreu i ...

Rama-Meta ftojnë PPE: Dialog pa kushte me opozitën

Durres Lajm - 15.04.2017

Takimi mes Edi Ramës dhe Ilir Metës ka zgjatur për rreth 1 orë e 20 minuta në ambientet e “Hotel Tirana” në kryeqytet. I pari ka qënë kryeministri Rama që ka lënë ambientin duke ia lënë në dorë ...

FOTO/ Shikoni me kë ishte Meta pak para se të takonte Ramën

Java News - 15.04.2017

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta u takua sot me kryeministrin Rama ku u diskutua për zgjidhjen e ngërçit politik. Takimi u zhvillua në orën 10.00 dhe i pari mbërriti Meta.

Ngërçi politik, Meta: Jo paragjykime dhe frymë përjashtuese, por zgjidhje problemeve

Java News - 15.04.2017

Kryetari i LSI-së, Meta, mori pjesë në një takim me vajza dhe gra të Njësisë administrative 1 në Tiranë. Meta ka vlerësuar rolin e grave e vajzave në familje dhe shoqëri, teksa rikonfirmoi bindjen e ...

Miratohet vendimi, raundi i parë për presidentin më 19 prill, Rama dhe Meta lënë jashtë negociatave Idrizin

SOT - 14.04.2017

Raundi i parë për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës, zyrtarisht do të zhvillohet më 19 prill. Konferenca e Kryetarëve miratoi dje kërkesën e kreut të grupit parlamentar socialist, Gramoz ...

Meta takim me anëtarësinë: LSI shansi i të gjithëve, duhet një klasë politike me përgjegjshmëri të madhe

SOT - 14.04.2017

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, mori pjesë në një takim me anëtarësinë e Lëvizjes së Gruas për Integrim të Njësisë administrative 7 në Tiranë.

Situata politike në vend e tensionuar, LSI mbledh sot Komitetin Drejtues Kombëtar

SOT - 14.04.2017

Lëvizja Socialiste për Integrim do të mbledhë sot Komitetin Drejtues Kombëtar. Mbledhja do të zhvillohet në orën 12:00 dhe vjen në një kohë kur situata politike në vend është e tensionuar.

LSI vendos koalicionin dhe emrin e Presidentit

SOT - 14.04.2017

Burime të besueshme brenda LSI tregojnë se sot kryetari i LSI, Ilir Meta ka thirrur në mbledhje urgjente komitetin e përgjithshëm drejtues të LSI në hotel Tirana ku do të diskutohet për situatën ...

Meta flet për herë të parë për presidentin, i ?shkel syrin? Xhelal Mziut

Albeu.com - 14.04.2017

Nga zgjedhja e presidentit kanë mbetur vetëm 5 ditë dhe akoma nuk është prezantuar emri i asnjë kandidati. Sipas kushtetutës duhet të paktën firmat e 20 deputetëve për të zgjedhur emrin e një ...

Situata politike/ Meta: Zgjidhja e krizës, vetëm përmes dialogut

SOT - 14.04.2017

Në mbledhjen e Komitetit drejtues të LSI-së, Kreu i kësaj force politike, njëherësh edhe kryetar i kuvendit, Ilir Meta u shpreh se zgjidhja e krizës realizohet vetëm përmes dialogut.

Debatet PS-LSI, Meta thumbon Ramën: Erdhe në pushtet falë LSI?

Albeu.com - 14.04.2017

Gjatë mbledhjes së Komitetit drejtues të LSI, Ilir Meta ka folur sërish për krizën politike dhe gjendjen e zgjidhjes së saj ndërmjet dialogut. Gjatë fjalës së tij, Meta ka dhënë dhe një mesazh të ...

Meta mesazh Ramës: Mos më trego kush e tërheq litarin…droga ka dalë jashtë kontrollit

LajmiFundit - 14.04.2017

Në mbledhjen e Komitetit Drejtues të LSI-së, kryetari i saj Ilir Meta ka folur sërish për koalicionin me PS. Ai ka leshur një mesazh të qartë aleatit të tij në qeveri, Edi Ramës.

Meta, ultimatum Ramës: Jo ftesa formale, takohemi dhe zgjidhim krizën

Albeu.com - 14.04.2017

Pas deklaratave të kryeministrit Rama për dialog dhe zgjidhje të krizës politike, në deklaratë për shtyp ka dalë edhe kryetari i Kuvendit Ilir Meta i cili gjithashtu ka dhënë mesazhe të forta për ...

Meta: Koalicioni, si i lali Erit

Top Channel - 14.04.2017

Insiston në konsensus dhe kërkon pjesëmarrjen e opozitës në zgjedhje kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta. Në një inspektim të rrugës së re në fshatin Çekrezë afër Zallherrit, ku ...

Meta kërcënon hapur Ramën: Ishim në opozitë edhe?

Albeu.com - 14.04.2017

Kreu i LSI-së Ilir Meta edhe ditën e sotme bëri thirrje për dialog mes palëve politike me qëllim që të mbahen zgjedhjet dhe ato të jenë të drejta, demokratike dhe me standarte.

Meta flet si president, konfirmon koalicionin me PS

Top Channel - 14.04.2017

Ilir Meta ka hequr çdo dilemë për vazhdimin e koalicionit me Edi Ramën duke e cilësuar fitoren ë 18 qershorit edhe më të lehtë se në 2013. Por me një ton thuajse presidencial ai ka kërkuar uljen e ...

Kërcënon hapur Ramën, Meta: Ishim në opozitë edhe…

LajmiFundit - 14.04.2017

Ditën e sotme, kreu i LSI-së Ilir Meta i bëri sërish thirrje për dialog mes palëve politike me qëllim që të mbahen zgjedhjet dhe ato të jenë të drejta, demokratike dhe me standarte.

Meta: Rama duhet të jetë i përmbajtur, që të mos i japë shkas palës tjetër

SOT - 14.04.2017

Në fjalën e mbajtur në Komitetin Drejtues të LSI-së, ku u diskutua mbi krizën politike në vend, Meta theksoi se politika duhet të punojë për të krijuar një klimë mirëbesimi dhe jo konfliktualiteti.

Koalicioni PS- LSI, nesër vendoset e ardhmja. Çfarë ka planifikuar Rama dhe Meta?

LajmiFundit - 14.04.2017

Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama, dhe kreu i Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Ilir Meta do të zhvillojnë nesër një takim zyrtar, ku do të diskutojnë mbi të ardhmen e koalicionit.

Orë vendimtare për koalicionin PS – LSI, Rama dhe Meta takohen për vendimin final

LajmiFundit - 14.04.2017

Dilema e koalicionit PS-LSI do të shuhet të shtunen në orën 10:00, kur Edi Rama dhe Ilir Meta të takohen në ambientet e Hotel Tirana, në prani edhe të përfaqësuesve të partive të tyre, për të vënë ...

Loja e LSI me Presidentin

Mapo - 14.04.2017

Nga Roland Lami * LSI me afrimin e kohës së zgjedhjes së Presidentit dhe zgjedhjeve të përgjithëshme, sa vjen dhe diferencohet në deklarime, të paktën mediatikisht, me ato të PS duke u përafruar në ...

Situata politike, LSI mbledh Komitetin Drejtues Kombëtar

Botasot - 14.04.2017

Lëvizja Socialiste për Integrim do të mbledhë ditën e sotme Komitetin Drejtues Kombëtar. Mbledhja do të zhvillohet në orën 12:00 dhe vjen pas situatës politike mjaft të tensionuar në vend.

Meta: Presidenti konsensual. Të gjithë duhet të marrin pjesë në zgjedhje

Ora news - 14.04.2017

Kreu i Kuvendit Ilir Meta tha se nuk ka asnjë emër për Presidentin e ri, por theksoi i vendosur se do të jetë një president konsensual. “Nuk kam asnjë emër, do të ketë president pa dyshim dhe emri i ...

Raundi i parë/ Ilir Meta flet nga Zall Herri: Emri i Presidentit të ri është…

BalkanWeb - 14.04.2017

TIRANE- Raundi i parë për zgjedhjen e Presidentit do të zhvillohet më 19 Prill dhe do të duhet firma e të paktën 20 deputetëve për të zgjedhur emrin e një kandidati sipas Kushtetutës.

Meta flet për zgjedhjet për Presidentin: Nuk kemi EMËR... por duhet konsensual!

Gazeta Express - 14.04.2017

Më 19 prill do të zhvillohet raundi i parë i zgjedhjes së Presidentit të Republikës së Shqipërisë, pas përfundimit të mandatit të kreut aktual të shtetit, Bujar ...

Meta: Presidenti do të jetë konsensual!

RTSH - 14.04.2017

Pak ditë para votimit pë zgjedhjen e presidentit të ri të Shqipërisë, ende nuk kanë dalë zyrtarisht emrat e kandidatëve. Kreu i parlamentit dhe i LSI Ilir Meta, bashkëkryetar i maxhorancës aktualish ...

Meta: Presidenti të jetë konsensual, të gjithë duhet të marrin pjesë në zgjedhje

Botasot - 14.04.2017

Kreu i kuvendit Ilir Meta, tha se nuk ka asnjë emër për Presidentin e ri, por theksoi i bindur se do të ketë një president konsensual. “Nuk kam asnjë emër, por padyshim, emri i presidentit do të jetë ...

Situata politike: LSI mbledh sot Komitetin Drejtues Kombëtar

Mapo - 14.04.2017

Lëvizja Socialiste për Integrim do të mbledhë sot Komitetin Drejtues Kombëtar. Mbledhja do të zhvillohet në orën 12:00 dhe vjen në një kohë kur situata politike në vend është e tensionuar.

Meta flet për “ura bashkimi” me PD-në, thumbon dhe Veliaj: Lali Eri është trendi por…

BalkanWeb - 14.04.2017

TIRANË- Kryeparlamentari Ilir Meta ka përdorur ujë për të shuar “zjarrin” e ndezur në politikë, ku ende nuk po arrihet në zgjidhjen e krizës. Duke qënë se nuk e ka ndarë mendjen për koalicionin ...

Meta: Keqardhje që ende s'ka dialog, askush nuk i parashikon efektet e kësaj krize

Gazeta Express - 14.04.2017

Gjatë fjalës së tij në mbledhjen e Komitetit Drejtues të LSI-së, shprehu keqardhje për mosarritjen e një dialogu mes ...

Para se të vendosë për koalicionin, Meta i jep një mesazh Ramës: Mos më trego kush e tërheq litarin…

BalkanWeb - 14.04.2017

TIRANË- Në mbledhjen e Komitetit Drejtues të LSI-së, kryetari i saj Ilir Meta ka folur sërish për koalicionin, ku i ka leshur një mesazh të qartë aleatit të tij në qeveri, Edi Ramës.

Meta: Keqardhje që ende s'ka dialog, askush nuk i parashikon efektet e kësaj krize

Botasot - 14.04.2017

Gjatë fjalës së tij në mbledhjen e Komitetit Drejtues të LSI-së, shprehu keqardhje për mosarritjen e një dialogu mes palëve. Sipas tij askush nuk mund ti parashikojë efektet e kësaj krize politike ...

LSI ngre shqetësimin: Fenomeni i drogës ka dalë jashtë kontrollit

Botasot - 14.04.2017

Kreu i LSI-së, Ilir Meta gjatë fjalës së tij në mbledhjen e komitetit drejtues kombëtar ngriti sërish si shqetësim fenomenin e kultivimit të lëndëve narkotike në vendin tonë, ku bëri thirrje për një ...

Meta këshilla Ramës : Ai që është më tolerant është më i fortë!

RTSH - 14.04.2017

Kreu i LSI-së Ilir Meta ka shprehur të premten keqardhjen që dy forcat kryesore politike PS dhe PD ende nuk kanë gjetur gjuhën e përbashkë për ti dhënë fund krizës në vend.

Meta i kujton Ramës dorëheqjen: Por PS e LSI fitojnë lehtësisht

Mapo - 14.04.2017

Lëvizja Socialiste për Integrim mblodhi Komitetin Drejtues Kombëtar. Kreu i kësaj partie, Ilir Meta, në fjalën e tij u shpreh i keqardhur që “nuk ka pasur asnjë avancim në kuadër të dialogut politik”.

Kryetari i Kuvendit Meta, për Presidentin e ri: Emri është vetëm konsensus

ABC News - 14.04.2017

Lëvizja Socialiste për Integrim ende nuk ka një emër për Presidentin e ri të Republikës, por për Ilir Metën më i rëndësishëm se emri është zgjedhja e tij me konsensus.

Meta: Jemi gati të sakrifikojmë. Pas Komitetit Drejtues takon Ramen

Ora news - 14.04.2017

Kryetari i LSI-së Ilir Meta dhe kryetari i PS-së, Edi Rama priten të takon sot pasdite lidhur me gjetjen e një zgjidhjeje për krizën politike ku është futur vendi.

A po mendon Meta të braktisë koalicionin me Ramën? Ja çfarë thotë kreu i LSI

BalkanWeb - 14.04.2017

TIRANE- Kreu i LSI-së Ilir Meta, nga Komitetit Drejtues të Parisë, përveç thirrjes së tij për dialog emergjent, me qëllim që vendi të mos shkonte drejt një krize, pasojat e së cilës vështirë se i ...

Meta krah Veliajt: S’di për koalicionin e madh, por i Tiranës punon shumë mirë

Ora news - 14.04.2017

Ilir Meta u shfaq krah Erion Veliaj gjatë inaugurimi rruge në Zall-Herr për të konfirmuar marrëdhënien e veçantë që ka me kryebashkiakun. Ndryshe nga qëndrimi sa i takon koalicionit për zgjedhje, për ...

Garanci, jo ftesa formale. Meta: Rama duhet të jetë i përmbajtur

Ora news - 14.04.2017

Një orë pasi kryeministri Edi Rama i drejtoi një tjetër ftesë për dialog liderit të opozitës, Lulzim Basha, i cili sërish u përgjgij me kushtin e qeverisë teknike, aleati në qeveri Ilir Meta shprehu ...

Meta kërkon mandatimin e KDK të LSI për të biseduar me Ramën

ABC News - 14.04.2017

Kreu i LSI-së, Ilir Meta, kërkoi mandatimin e Këshillit Drejtues Kombëtar të kësaj force politike, për të diskutuar me aleatin e tij në krye të PS-së, Edi Rama, mbi mënyrën për të dalë nga situata ...

Kriza politike, Besnik Mustafaj: Meta të kalojë në veprime konkrete, nuk ka më kohë

BalkanWeb - 14.04.2017

TIRANË- Shkrimtari dhe diplomati Besnik Mustafaj ka kërkuar sot që LSI dhe kreu i saj Ilir Meta të marrin një qëndrim të qartë në funksion të zgjidhjes së krizës politike në vend.

Rama, diversioni ‘Basha-Nishani’ dhe Meta që flet si president

Mapo - 14.04.2017

Ditë e premte u shënua nga disa zhvillime interesante në skenën politike shqiptare, ku thuajse gjithë aktorët dolën me deklaratat e tyre. Fillimisht gjithçka nisi me një dalje publike të kreut të ...

Rruga e bashkimit? Nisin takimet PS-LSI për rikonfirmimin e aleancës

Mapo - 14.04.2017

Nga rruga e re e Zall Herrit në Tiranë u dha përshtypja se po rikonfirmohet aleanca mes PS dhe LSI. Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, u shfaq në krah të kryebashkiakut Lulzim Basha në rrugën e bukur.

Koalicion PS-LSI? Rama dhe Meta vendosin nesër

Mapo - 14.04.2017

Krerët më të lartë të koalicionit të majtë do të takohen të shtunën paradite në takimin e parë zyrtar ku do të flitet për rikonfirmimin e koalicionit për “Shqipërinë Europiane” edhe për 4 vitet e ...

Presidenti i ri, Meta: Nuk kam një emër, por duhet të jetë konsensual

Java News - 14.04.2017

Konferenca e kryetarëve ka vendosur dje që raundi i parë i zgjedhjes së Presidentit të zhvillohet në 19 Prill në orën 18:00. Sipas Kushtetutës, 20 deputetë minimalisht duhet të firmosin për një emër ...

LSI mbledh Komitetin Drejtues, pritet vendimi për koalicionin dhe zgjedhjet

Java News - 14.04.2017

LSI ka mbledhur sot Komitetin Drejtues ku pritet të merren një sërë vendimesh ku kryesore janë koalicioni, zgjedhjet, zgjedhja e Presidentit etj. Në fillim të fjalës së tij kryetari i LSI-së Ilir ...

VIDEO/ Meta: Nën frymëzimin e Berishës janë sulmuar institucionet

Java News - 14.04.2017

Lideri i LSI-së Ilir Meta, ka dalë në një deklaratë për shtyp ku ka bërë thirrje për ulje të tensioneve politike. Meta vendos theksin përsëri tek dialogu mes palëve.

“Kush e tërheq litarin më fort”, Meta mesazh Ramës para se të vendosë për koalicionin

Durres Lajm - 14.04.2017

Në mbledhjen e Komitetit Drejtues të LSI-së, kryetari i saj Ilir Meta ka folur sërish për koalicionin, ku i ka lëshur një mesazh të qartë aleatit të tij në qeveri, Edi Ramës.

Situata politike, Mustafaj: Meta të marrë qëndrim të qartë!

Java News - 14.04.2017

Shkrimtari dhe diplomati Besnik Mustafaj ka kërkuar sot që LSI dhe kreu i saj Ilir Meta të marrin një qëndrim të qartë në funksion të zgjidhjes së krizës politike në vend.

Nesër vendoset e ardhmja e koalicionit PS-LSI

Durres Lajm - 14.04.2017

Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama, dhe kreu i Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Ilir Meta do të zhvillojnë nesër një takim zyrtar, ku do të diskutojnë mbi të ardhmen e koalicionit.

Meta: Politika ka nevojë për transformim thelbësor

Top Channel - 13.04.2017

Kryetari i LSI-së, Ilir Meta mori pjesë në një takim me vajza dhe gra të Njësisë 7 në Tiranë. Meta theksoi se “LSI-ja është e bindur se kur i jepet shansi një gruaje, i jepet shans të gjithë ...

Meta: Paqja sociale fillon me gruan dhe familjen

Albeu.com - 13.04.2017

Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta ditën e sotme ka marrë pjesë në një takim me vajza dhe gra në Njësinë numër 7 në kryeqytet. Gjatë fjalës së tij kreu i LSI-së, Ilir Meta tha ...

Meta: Politika shqiptare ka nevojë për një transformim thelbësor

SOT - 13.04.2017

Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, mori pjesë sot në një takim me vajza dhe gra të Njësisë 7 në Tiranë. Në këtë takim Meta foli për rolin e gruas në familje dhe me mundësinë që duhet ti jepet.

Rama – Meta, një tjetër takim mes tyre

RTSH - 13.04.2017

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit Ilir Meta kanë zhvilluar mbrëmjen e së mërkurës një takim në Kryesinë e Kuvendit. Kreu i qeverise ka mbërritur në ambjentet e Kryesisë së Kuvendit, rreth ...

Meta: LSI-ja synon të mirën publike mbi egon individuale

Gazeta Express - 13.04.2017

Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, mori pjesë ditën e sotme në një takim me vajza dhe gra të Njësisë 7 në ...

Meta: Kur i jepet shansi një gruaje, i jepet shans gjithë familjes

BalkanWeb - 13.04.2017

TIRANE – Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta ka marrë pjesë në një takim me vajza dhe gra në Njësinë numër 7 në kryeqytet. Meta tha politika shqiptare ka nevojë për një transformim ...

Meta: LSI-ja synon të mirën publike mbi egon individuale

Botasot - 13.04.2017

Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, mori pjesë ditën e sotme në një takim me vajza dhe gra të Njësisë 7 në Tiranë. Meta, ka theksuar se LSI-ja është e bindur se kur i jepet shansi një gruaje i jepet shans ...

Meta: Politika ka nevojë për transformim thelbësor

Mapo - 13.04.2017

Kryetari i LSI-së, Ilir Meta mori pjesë në një takim me vajza dhe gra të Njësisë 7 në Tiranë. Meta theksoi se “LSI-ja është e bindur se kur i jepet shansi një gruaje, i jepet shans të gjithë ...

Meta: Politika shqiptare ka nevojë për një transformim thelbësor

Ora news - 13.04.2017

Politika shqiptare ka nevojë për një transformim thelbësor që ka të bëjë me kulturën. Kështu u shpreh kreu i Kuvendit dhe njëherësh kreu i LSI, Ilir Meta në një takim me vajza dhe gra të Njësisë 7 në ...

Zgjedhja e presidentit të ri, Rama konfirmon: I takon koalicionit PS-LSI

BalkanWeb - 13.04.2017

TIRANE- Kryeministri Edi Rama ripërsëriti edhe njëherë qëndrimin e tij lidhur me zgjedhjen e presidentit të ri, ndërsa nënvizoi se PS-LSI ka të drejtën e gjetjes së kandidatit që do zëvendësojë Bujar ...

Gazetari zbulon paktin: Në 2013-ën Rama dhe Meta ranë dakord edhe për Presidentin

Mapo - 13.04.2017

Gazetari dhe analisti Baton Haxhiu zbulon se pjesë e marrëveshjes mes kreut të PS-së Edi Rama dhe kreut të LSI-së, Ilir Meta, në vitin 2013 ishte edhe zgjedhja e Presidentit.

FOTO/ Meta: Politika duhet të dal mbi egot individuale dhe partiake

Java News - 13.04.2017

Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, mori pjesë sot në një takim me vajza dhe gra të Njësisë 7 në Tiranë. Në këtë takim Meta foli për rolin e gruas në familje dhe me mundësinë që duhet ti jepet.

Zgjedhja e Presidentit të ri/ Rama: Do të biem dakord PS-LSI

SOT - 12.04.2017

Kryeministri, Edi Rama në një intervistë për televizionin Vizion Plus midis të tjerave ka folur edhe për zgjedhjen e kryeministrit Edi Rama. I pyetur nëse kandidati për president do të zgjidhej nga ...

Zgjedhja e presidentit, Rama thirrje Metës për konsensus

Albeu.com - 12.04.2017

Kryeministri Edi Rama gjatë një interviste për “Vizion Plus” ka komentuar edhe procedurat lidhur me zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës. Gjatë fjalës së tij, ai e vuri theksin tek konsensusi ...

Koalicioni dhe zgjedhja e Presidentit? Rama takohet me Metën te Kryesia

SOT - 12.04.2017

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe kryeparlamentari Ilir Meta kanë nisur një takim te Kryesia e Kuvendit. Kreu i Qeverisë, Rama ka mbërritur rreth orës 19:30 në ambientet e Kryesisë së Kuvendit.

Kriza politike e zgjedhja e Presidentit, Rama-Meta takim në kryesinë e Kuvendit

LajmiFundit - 12.04.2017

Kryeministri Edi Rama, po zhvillon një takim me kryeparlamentarin Ilir Meta në Kryesinë e Kuvendit. Meta thirri nesër në orën 10:00 mbledhjen e konferencës së kryetarëve pas kërkesës së kryetari të ...

Koalicioni PS-LSI dhe zgjedhje e Presidentit, Rama takohet me Metën te Kryesia

Albeu.com - 12.04.2017

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe kryeparlamentari Ilir Meta kanë nisur një takim te Kryesia e Kuvendit. Ky takim vjen një ditë pas miratimit në Kuvend të 3 emrave të maxhorancës për komisionin ...

Presidenti i ri, përfundon takimi 1 orësh mes Ramës dhe Metës

Albeu.com - 12.04.2017

Sapo ka përfunduar takimi i kryeministri Edi Rama me aletin e tij në koalicion Ilir Meta . Takimi i cili zgjati 60 minuta, ndërsa nuk pati prononcimi për media nga asnjëri prej aleatëve.

Zgjedhja e Presidentit të ri, përfundon takimi Rama Meta

SOT - 12.04.2017

Sapo ka përfunduar takimi i kryeministrit Edi Rama me aletin e tij në koalicion Ilir Meta. Takimi i cili zgjati 60 minuta, ndërsa nuk pati prononcimi për media nga asnjëri prej aleatëve.

Përfundon takimi 1 orësh mes Ramës dhe Metës

Lajmi.net - 12.04.2017

Sapo ka përfunduar takimi i kryeministri Edi Rama me aletin e tij në koalicion Ilir Meta. Takimi i cili zgjati 60 minuta, nuk pati prononcim për media nga asnjëri prej aleatëve.

Tjetër takim Rama-Meta, në fokus “presidenti”?

Top Channel - 12.04.2017

Edi Rama dhe Ilir Meta janë takuar mbrëmjen e së mërkurës në zyrën e kryetarit të Kuvendit. Ky është një takim i vonuar, por në aktualitetin politik konteksti i bisedës mes tyre nuk duhet të ketë ...

Rama e vlerësoi me 10 koalicionin me LSI, por tani sqaron: Secili numëron aq sa do

BalkanWeb - 12.04.2017

TIRANE- Kryeministri Edi Rama ka bërë vlerësimin e tij mbi koalicionin PS-LSI, ndërsa u ka dhënë shpjegim të gjithë zërave skeptikë. Në një intervistë për Vizion plus, kreu i ekzekutivit tha se ai ...

Presidenti i ri/ Rama bën të qartë se kujt i “mbyll derën” dhe me kë do konsultohet

BalkanWeb - 12.04.2017

TIRANE- Kreu i qeverisë, Edi Rama ka komentuar procedurat lidhur me zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës, ndërsa ka vënë theksin tek konsensusi me aleatin e tij, kreun e LSI-së, Ilir Meta.

Ç’vendosën aleatët? Rama kokë me kokë me Metën për “Presidentin, zgjedhjet e koalicionin”

BalkanWeb - 12.04.2017

TIRANE- Teksa ende nuk u është dhënë zgjidhje shumë pikëpyetjeve, siç është ajo lidhur me fatin e zgjedhjeve të 18 qershorit pa pjesëmarrjen e opozitës, apo dhe koalicioni PS-LSI, kryeministri Edi ...

Presidenti i ri dhe koalicioni, Rama-Meta takohen për 90 minuta

Ora news - 12.04.2017

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit Ilir Meta kanë zhvilluar mbrëmjen e djeshme (12 prill)një takim në Kryesinë e Kuvendit. Takimi i cili nisi në orën 19:30 zgjati 90 minuta.

Çfarë po ndodh? Rama takim ‘kokë me kokë’ me Metën te ‘Vila 31’

Mapo - 12.04.2017

Teksa ende nuk u është dhënë zgjidhje shumë pikëpyetjeve, siç është ajo lidhur me fatin e zgjedhjeve të 18 qershorit pa pjesëmarrjen e opozitës, apo dhe koalicioni PS-LSI, kryeministri Edi Rama po ...

LAJM I FUNDIT/ Rama takim kokë me kokë me Metën

Durres Lajm - 12.04.2017

Teksa ende nuk u është dhënë zgjidhje shumë pikëpyetjeve, siç është ajo lidhur me fatin e zgjedhjeve të 18 qershorit pa pjesëmarrjen e opozitës, apo dhe koalicioni PS-LSI, kryeministri Edi Rama po ...

Koalicioni dhe zgjedhja e Presidentit, Rama 60 minuta kokë më kokë me Metën

Java News - 12.04.2017

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe kryeparlamentari Ilir Meta kanë zhvilluar një takim kokë më kokë për rreth 60 minuta në Kryesinë e Kuvendit. Shefi i qeverisë ka mbërritur rreth orës 19:30 të ...

Tjetër takim Rama-Meta, në fokus “presidenti”?

Flaka - 12.04.2017

Edi Rama dhe Ilir Meta janë takuar mbrëmjen e së mërkurës në zyrën e kryetarit të Kuvendit. Ky është një takim i vonuar, por në aktualitetin politik konteksti i bisedës mes tyre nuk duhet të ketë ...

Rama përgjigjet prerë: Ja çfarë do të ndodhë nëse Meta ikën nga qeveria

Albeu.com - 11.04.2017

Kryeministri i vendit, Edi Rama i ftuar mbrëmë në studion e Report TV, te emisioni “5 pyetjet nga Babaramo” përgjigjet për protestën e opozitës dhe zgjedhjet.

Rama paralajmëron kreun e PD: Vendi nuk do mbetet pa opozitë, s’tërhiqemi edhe nëse LSI largon ministrat, problemi ...

SOT - 11.04.2017

Kryeministri Edi Rama ka bërë ende një deklaratë të mistershme, duke paralajmëruar se opozita në zgjedhje mund të zëvendësohet me dikë tjetër. Pak ditë më parë, gazeta SOT deklaroi se LSI mund të ...

Sot prishet koalicioni? Demokratët me sytë nga Meta dhe SHBA

Ina - 11.04.2017

Prej disa ditësh, portalet pranë të djathtës shkruajnë se koalicioni qeverisës do të marrë fund brenda pak ditësh. Disa faqe shkruajnë se kjo do të ndodhë pas seancës së sotme të Kuvendit.

?Meta i pakënaqur me rolin e tij, kërkon Kryeministrinë?

Albeu.com - 11.04.2017

Gazetari Ylli Rakipi , moderator i emisionit ‘Të Paekspozuarit’ ka bërë një analizë mbi situatën politike në vend, që nga protesta e PD-së dhe zgjedhjet pa opozitën.

Çfarë do të bëjë Rama nëse Meta ikën nga qeveria? Ja përgjigja e tij

Botasot - 11.04.2017

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në emisionin “Pesë pyetje nga Babaramo” është përgjigjur për protestën e opozitës dhe për fatin e zgjedhjeve. I pyetur se çfarë do të bënte në rast se aleati kryesor në ...

Sot prishet koalicioni? Demokratët me sytë nga Meta dhe SHBA

Mapo - 11.04.2017

Prej disa ditësh, portalet pranë të djathtës shkruajnë se koalicioni qeverisës do të marrë fund brenda pak ditësh. Disa faqe shkruajnë se kjo do të ndodhë pas seancës së sotme të Kuvendit.

LSI, si një shans për gjithë demokratët!

Ora news - 11.04.2017

Paralajmërimi se LSI do të tërheqë ministrat nga qeveria, është një nga aktet e rëndësishme politike, që mund të çojnë në qartësimin e palëve në këtë krizë.

Analiza/ “Kostumi që ka veshur Meta këto 8 vite i rri i ngushtë, kërkon postin e kryeministrit”

BalkanWeb - 11.04.2017

TIRANE- Gazetari Ylli Rakipi, moderator i emisionit ‘Të Paekspozuarit’ ka bërë një analizë mbi situatën politike në vend, që nga protesta e PD-së dhe zgjedhjet pa opozitën.

Rama: Negocioj çdo gjë, veç datës së zgjedhjeve e qeverisë teknike

LajmiFundit - 10.04.2017

Ditën kur skadon afati i regjistrimit të partive politike në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, sot, e hënë 10 prill, kryeministri Edi Rama i ftuar në studion e Report TV, te emisioni “5 pyetjet nga ...

Rama flet hapur: Ja cfarë mendoj për Ilir Metën

LajmiFundit - 10.04.2017

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, sonte, ka deklaruar se qëndrimi i LSI-së ndaj krizës politike në vend është i ndryshëm nga ai i PS-së, por edhe i opozitës.

Rama e thotë troç: Ja çfarë mendoj për Ilir Metën

Lajmi.net - 10.04.2017

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, sonte, ka deklaruar se qëndrimi i Lëvizjes Socialiste për Integrim ndaj krizës politike në vend është i ndryshëm nga ai i Partia Socialiste, por edhe i opozitës.

Rama: Meta futi Partinë Demokratike në çadër

Telegrafi - 10.04.2017

Edi Rama po bën përpjekje titanike për të mos e shpallur i pari luftën me LSI-në. I ftuar në emisionin ‘5 pyetje nga Babaramo’, kryeministri u mundua të argumentojë disa herë se qëndrimet e LSI-së ...

Meta e puth nga distanca, Kryemadhi ngjit hekurat dhe e puth me pasion në buzë

Durres Lajm - 10.04.2017

Çaste të paharrueshme kanë kaluar mbrëmë çifti Meta-Kryemadhi, teksa mes qindra miqve dhe të afërmve kanë festuar ditëlindjen e 43-të të deputetes së LSI-së.

LSI tërheq nesër ministrat nga qeveria? Komplikohen skenaret e krizës politike

Java News - 10.04.2017

Ka marrë terren këto orë një lajm se Lëvizja Socialiste për Integrim do të tërheqë nesër ministrat e saj nga qeveria, me një lëvizje e cila nëse rezulton e vërtetë, do t’i jepte një goditje të fortë ...

Lëvizja e Metës në funksion vetëm të Metës. A po viktimizon opozita aksionin e vet?

Respublica - 10.04.2017

Disa media raportojnë se neës Ilir Meta dhe Lëvizja Socialiste për Integrim pritet të tërheqë nesër ministrat nga qeveria. Ky është një hap që ezuaron presionin politik të mundshëm të LSI-së e cila u ...

Rama: Tërheqja e ministrave? Nëse LSI braktis detyrën situata komplikohet; Basha refuzoi takimin pasi caktoi vetë ...

Java News - 10.04.2017

Kryeministri Edi Rama ka shprehur edhe njëherë vendosmërinë për të shkuar në zgjedhje në 18 Qershor, edhe nëse partia Demokratike dhe aleatët e saj nuk marrin pjesë.

LSI, si një shans për gjithë demokratët!

Java News - 10.04.2017

Nga Mero Baze Paralajmërimi se LSI do të tërheqë ministrat nga qeveria, është një nga aktet e rëndësishme politike, që mund të çojnë në qartësimin e palëve në këtë krizë.