TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

A janë “Vëllezër pushteti ”erdogani dhe Gruevski!?

Zhurnal - 16.08.2014

Në metropolin gjigand turk, kryeministri Nikolla Gruevski dhe suita e tij kanë shetitur për të parë arritjet e qeverisjes së kryeministrit turk Rexhep Taip Erdogan.

Nga “Wall Street Journal”: Sulltani i Turqisë

Gazeta Idea - 16.08.2014

Triumfin e tij në zgjedhjet presidenciale në Turqi, Rexhep Tayyip Erdogan, e ka quajtur “trofe të natës për demokraci”. Kjo është një mënyrë për t’i përshkruar gjërat.

Kushtetuta e re, synim i Erdoganit

Shqipmedia - 15.08.2014

Presidenti i sapo zgjedhur turk Recep Tayyip Erdogan, i ka kërkuar partisë së tij që në vitin e ardhshëm të punojnë për një shumicë me të fortë parlamentare për të mundësuar përgaditjet për një ...

Wall Street Journal: Sulltani i ri i Turqisë që do ta shkatërojë demokracinë

Zeri - 15.08.2014

Triumfin e tij në zgjedhjet presidenciale në Turqi, Recep Tayyip Erdogan, e ka quajtur “trofe të natës për demokraci”, shkruan në fillim të editorialit të vet, e përditshmja Wall Street Journal, dhe ...

Davutoglu pritet të zëvendësoj Erdoganin

Almakos - 14.08.2014

Ministri i Jashtëm i Turqisë Ahmet Davutoglu supozohet të bëhet kryeministër dhe kryetar i Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AKP), pasi një prej këshilltarëve të tij më të ngushtë u emërua ...

Obama i telefonon Erdogan'it për herë të parë pas shumë muajsh (Foto)

Albtime - 14.08.2014

Për herë të parë në gjashtë muaj, presidenti i SHBA've Barack Obama i ka telefonuar Recep Tayyip Erdogan, për ta uruar për fitoren në zgjedhjet presidenciale.

Ahmeti telegram urimi Erdoganit

Ina - 14.08.2014

Pas disa ditëve edhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti përmes një telegrami ka uruar zgjedhjen e Rexhep Taip Erdogan për president të Turqisë. “I nderuari President i Turqisë, z.

Kush është Emine Erdogan, zonja e parë e Turqisë?

Almakos - 14.08.2014

Ajo zakonisht mban mantel të gjatë e syze dhe gjithmonë shami në kokë: Emine Erdogan, 59 vjeç, është gruaja e presidentit të ardhshëm të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, 60 vjeç.

Ahmeti uron Erdoganin për fitoren

Portalb - 14.08.2014

Lajme lidhur me temën BDI nuk komenton çështjen “Hasanoviq” Marrëveshja e Ohrit doktrinë tribunash për ministrat e BDI, Gruevski dhe Ahmeti nën hije Marrëveshja e Ohrit, PDSH e konsideron të vdekur, ...

Ahmeti uron Erdoanin për postin e presidentit të Turqisë

Zhurnal - 14.08.2014

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka uruar Rexhep Tajip Erdoanin për postin e tij të ri, president i Republikës së Turqisë. “I nderuari President i Turqisë, z.

Kush është Emine Erdogan, zonja e parë e Turqisë?

Albtime - 14.08.2014

Ajo zakonisht mban mantel të gjatë e syze dhe gjithmonë shami në kokë: Emine Erdogan, 59 vjeç, është gruaja e presidentit të ardhshëm të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, 60 vjeç.

Kush do të jetë kryeministri i ardhshëm i Turqisë

Lajm - 14.08.2014

Ministri i Jashtëm i Turqisë Ahmet Davutoglu supozohet të bëhet kryeministër dhe kryetar i Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AKP), pasi një prej këshilltarëve të tij më të ngushtë u emërua ...

Si u njohën rexhep e Emine Erdogan

Zhurnal - 14.08.2014

I magjepsur nga bukuria e Emines, Recep Tayyip Erdogan u përpoq për muaj të tërë me mamanë për të marrë pëlqimin për martesë. Senler thotë se mamaja e Erdogan ishte e shqetësuar se gruaja e ...

Ahmeti uroi Erdoganin

Lajm - 14.08.2014

Edhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti përmes një telegrami ka uruar zgjedhjen e Rexhep Taip Erdogan për president të Turqisë. “I nderuari President i Turqisë, Erdoğan, më lejoni ju lutem që në emër të ...

Ali Ahmeti, një admirues i madh i Taip Erdoganit

Almakos - 14.08.2014

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti përmes një telegrami ka uruar zgjedhjen e Rexhep Taip Erdogan për president të Turqisë. -I nderuari President i Turqisë, Erdogan, më lejoni ju ...

Ahmeti uron Erdoganin për funksionin e presidentit të Turqisë

Idividi - 14.08.2014

Shkup, 14 gusht 2014 (MIA) - Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti përmes një telegrami ka uruar zgjedhjen e Rexhep Taip Erdogan për president të Turqisë.

WSJ: Sulltani i ri i Turqisë

Portalb - 14.08.2014

Lajme lidhur me temën Gruevski në Çarshinë e qytetit Bodrum i rrethuar me turpëroje (Video) Davutoglu pritet të zëvendësoj Erdoganin Rama uron Erdoganin Turqi, nëntë minatorë të bllokuar pas shembjes ...

Ali Ahmeti, një admirues i madh i Taip Erdoganit

Albtime - 14.08.2014

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti përmes një telegrami ka uruar zgjedhjen e Rexhep Taip Erdogan për president të Turqisë. -I nderuari President i Turqisë, Erdogan, më lejoni ju ...

Sulltani i ri i Turqisë (Wall Street Journal)

ikub - 14.08.2014

Triumfin e tij në zgjedhjet presidenciale në Turqi, Recep Tayyip Erdogan, e ka quajtur “trofe të natës për demokraci”, shkruan në fillim të editorialit të vet, e përditshmja Wall Street Journal, dhe ...

Erdogani dëshiron të bëhet i gjithëpushtetshëm

Lajmi.net - 14.08.2014

Presidenti i ri i Turqisë, i zgjedhur për herë të parë nga vota e popullit, Recep Tayyip Erdogan synon të bëhet i gjithëpushtetshëm, duke e ndërruar kushtetutën turke.

Erdogan synon Kushtetutë të re me President në ekzekutiv

Portalb - 14.08.2014

Lajme lidhur me temën WSJ: Sulltani i ri i Turqisë Gruevski në Çarshinë e qytetit Bodrum i rrethuar me turpëroje (Video) Davutoglu pritet të zëvendësoj Erdoganin Rama uron Erdoganin Presidenti i sapo ...

Kush është Emine Erdogan, zonja e parë e Turqisë?

Telegrafi - 14.08.2014

Ajo zakonisht mban mantel të gjatë e syze dhe gjithmonë shami në kokë: Emine Erdogan, 59 vjeç, është gruaja e presidentit të ardhshëm të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, 60 vjeç.

Ahmeti uron Erdoganin për funksionin e presidentit të Turqisë

Yll Press - 14.08.2014

Jam i bindur që vullnetin dhe përcaktimin demokratik të popullit turk në zgjedhje të lira dhe demokratike do ta materializoni në mirëqenie të qytetarëve të Turqisë, por edhe për avancim të ...

Si u dashuruan Taip dhe Emine Erdogan?

Zeri - 14.08.2014

I magjepsur nga bukuria e Emines, Recep Tayyip Erdogan u përpoq për muaj të tërë me mamanë për të marrë pëlqimin për martesë. Senler thotë se mamaja e Erdogan ishte e shqetësuar se gruaja e ...

Kushtetuta e re synim i Erdoganit

Zeri - 14.08.2014

Presidenti i sapo zgjedhur turk Recep Tayyip Erdogan, i ka kërkuar partisë së tij që në vitin e ardhshëm të punojnë për një shumicë me të fortë parlamentare për të mundësuar përgaditjet për një ...

Erdogan synon Kushtetutë të re me President në ekzekutiv

Koha.net - 14.08.2014

Presidenti i sapo zgjedhur turk Recep Tayyip Erdogan, i ka kërkuar partisë së tij që në vitin e ardhshëm të punojnë për një shumicë me të fortë parlamentare për të mundësuar përgatitjet për një ...

Erdogan synon Kushtetutë të re, me President në ekzekutiv

Telegrafi - 14.08.2014

Presidenti i sapo zgjedhur turk Recep Tayyip Erdogan, i ka kërkuar partisë së tij që në vitin e ardhshëm të punojnë për një shumicë me të fortë parlamentare për të mundësuar përgatitjet për një ...

Ja kush është Emine Erdogan, Zonja e Parë e Turqisë

Gazeta Idea - 14.08.2014

Turqi- Ajo zakonisht mban mantel të gjatë e syze dhe gjithmonë shami në kokë: Emine Erdogan, 59-vjeç, është gruaja e presidentit të ardhshëm të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, 60-vjeç.

Ahmeti uron Erdoganin: Shqiptarët në Turqi, urë lidhëse mes dy vendeve

Tetova Sot - 14.08.2014

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot ka uruar Presidentin e ri të Turqisë, Rexhep Taipi Erdgon. “Inderuari President i Turqisë, z.

Kush është Emine Erdogan, zonja e parë e Turqisë?

Tetova Sot - 14.08.2014

Ajo zakonisht mban mantel të gjatë e syze dhe gjithmonë shami në kokë: Emine Erdogan, 59 vjeç, është gruaja e presidentit të ardhshëm të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, 60 vjeç.

Ali Ahmeti, një “admirues” i madh i Erdoganit

Shkupi24 - 14.08.2014

Ali Ahmeti I nderuari President i Turqisë, Erdogan, më lejoni ju lutem që në emër të të gjithë anëtarëve dhe përkrahësve të Bashkimit Demokratik për Integrim si dhe në emrin tim personal, t’ju shpreh ...

Kushtetuta e re synim i Erdoganit

Express - 14.08.2014

Presidenti i sapo zgjedhur turk Recep Tayyip Erdogan, i ka kërkuar partisë së tij që në vitin e ardhshëm të punojnë për një shumicë me të fortë parlamentare për të mundësuar përgaditjet për një ...

Kush është zonja e parë e Turqisë?

Republika - 14.08.2014

Emine Erdogan, 59 vjeç, është gruaja e presidentit të ardhshëm të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan. Pak gjëra dihen për atë që do jetë Zonja e Parë e Turqisë.

Ahmeti uron Erdoganin për fitoren

Republika - 14.08.2014

Me rastin e zgjedhjes së Rexhep Taip Erdoganit për presidenti të Turqisë, lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka dërguar një telegram urimi. Në këtë telegram Ahmeti shpreh urimet e tij dhe të BDI-së për ...

WSJ: Erdogan, sulltani i ri i Turqisë

Republika - 14.08.2014

Triumfin e tij në zgjedhjet presidenciale në Turqi, Recep Tayyip Erdogan, e ka quajtur “trofe të natës për demokraci”, shkruan në fillim të editorialit të vet, e përditshmja Wall Street Journal, dhe ...

Kryetari Ahmeti uron Erdoganin: Shqiptarët në Turqi, urë lidhëse mes dy vendeve

Radio Vala - 14.08.2014

I nderuari President i Turqisë, z. Erdoğan, më lejoni ju lutem që në emër të të gjithë anëtarëve dhe përkrahësve të Bashkimit Demokratik për Integrim si dhe në emrin tim personal, t"ju shpreh urimet ...

Rama uron Erdogan: Folëm për zhvillimin strategjik

Albeu.com - 13.08.2014

Kryeministri Rama , ka uruar në një bisedë telefonike ish-homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan , për zgjedhjen e tij si President. Me anë të një postimi në Facebook, Rama shkruan se me Erdogan ...

Rama uron Erdogan: Zhvillim të mëtejshëm të partneritetit strategjik mes dy vendeve

SOT - 13.08.2014

Kryeministri Edi Rama ka uruar me anë të një postimi në rrjetin e tij social Facebook Rexhep Taip Erdogan me rastin e fitores në zgjedhjet Presidenciale në Turqi.

Kandidati për president të Turqisë beri fushate edhe me foton e dalë me Thaçin

Lajmi.net - 13.08.2014

Ish-kandidati për president të Turqisë nga Partia Popullore Republikane, Ekmeleddin İhsanoglu, ka bërë fushatë edhe me fotografinë që kishte bërë me kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Davutoglu pritet ta zëvendësojë Erdoganin

Zhurnal - 13.08.2014

Ministri i Jashtëm i Turqisë Ahmet Davutoglu supozohet të bëhet kryeministër dhe kryetar i Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AKP), pasi një prej këshilltarëve të tij më të ngushtë u emërua ...

Rama uron erdoganin

Zhurnal - 13.08.2014

Kryeministri Edi Rama ka uruar Recep Taip Erdogan, i cili në zgjedhjet e të dielës që kaloi hyri në historinë e Turqisë duke u bërë presidenti i parë i zgjedhur nga vota popullore.

A do të formohet partia e Erdoganit në Maqedoni?

Almakos - 13.08.2014

Flasin për Almakos analistët politik dhe gazetarët lidhur me zërat për formimin e partisë së Erdoganit në Maqedoni për Almakos flasin analistët politik dhe gazetarët: Është një etiketim i një ...

WSJ: Sulltani i ri i Turqisë

Evropaelire - 13.08.2014

Triumfin e tij në zgjedhjet presidenciale në Turqi, Recep Tayyip Erdogan , e ka quajtur “trofe të natës për demokraci”, shkruan në fillim të editorialit të vet, e përditshmja Wall Street Journal, dhe ...

Rama uron Erdogan për zgjedhjen President

Ina - 13.08.2014

Kryeministri Edi Rama uron Recep Taip Erdogan për zgjedhjen, President i Turqisë. Me anë të një postimi në Facebook e Twitter, Rama bën me dije se urimi i është bërë me telefon ndërsa thekson ...

Rama uron Erdoganin

Portalb - 13.08.2014

Lajme lidhur me temën Fatos Lubonja: Tani do na përgjojnë edhe se si bëjmë seks Fullani: Jo, nuk jap dorëheqje Vlorë: Kapen 40 klandestinë, dyshohen se janë mbartës të virusit Ebola Dërgonin ...

Edi Rama uron me anë të telefonit Erdoganin

Almakos - 13.08.2014

Kryeministri Edi Rama ka uruar Recep Taip Erdogan, i cili në zgjedhjet e të dielës që kaloi hyri në historinë e Turqisë duke u bërë presidenti i parë i zgjedhur nga vota popullore.

A do të formohet partia e Erdoganit në Maqedoni?

Albtime - 13.08.2014

Flasin për Almakos analistët politik dhe gazetarët lidhur me zërat për formimin e partisë së Erdoganit në Maqedoni: Është një etiketim i një iniciative që ende nuk është zyrtare, thotë analisti ...

Davutoglu pritet të zëvendësoj Erdoganin

Albtime - 13.08.2014

Ministri i Jashtëm i Turqisë Ahmet Davutoglu supozohet të bëhet kryeministër dhe kryetar i Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AKP), pasi një prej këshilltarëve të tij më të ngushtë u emërua ...

Davutoglu pritet të zëvendësoj Erdoganin

Portalb - 13.08.2014

Lajme lidhur me temën Turqi, nëntë minatorë të bllokuar pas shembjes së minierës Qahil: Marrëveshja e Ohrit i bëri turqit qytetarë të rendit të tretë Erdogan humb zgjedhjet në Shqipëri Erdogan: Me ...

Rama uron Erdogan: Folëm dhe për zhvillimin strategjik mes dy vendeve

Ora news - 13.08.2014

Tiranë- Kryeministri, Edi Rama, ka uruar në një bisedë telefonike, ish-homologun e tij turk Recep Tayyip Erdogan për zgjedhjen e tij si President. Në një postim në rrjetin social fb, Kryeministri ...

Rama: Urova Presidentin Erdogan

ABC News - 13.08.2014

Përmes një bisede telefonike, Kryeministri Edi Rama ka uruar Rexhep Taip Erdoganin për fitoren e tij në zgjedhjet presidenciale të mbajtura këto ditë në Turqi.

Rama uron Erdogan për zgjedhjen President: Fat të mbarë për ndërtimin e Turqisë së re!

BalkanWeb - 13.08.2014

TIRANE -Kryeministri Edi Rama uron Recep Taip Erdogan për zgjedhjen, President i Turqisë. Me anë të një postimi në Facebook e Twitter, Rama bën me dije se urimi i është bërë me telefon ndërsa thekson ...

Rama mesazh urimi Presidentit Erdogan: Fat të mbarë në ndërtimin e Turqisë së re

Panorama - 13.08.2014

Rama e Erdogan TIRANE- Kryeministri, Edi Rama ka uruar per zgjedhjen President, ish kryeministrin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Ne nje mesazh ne Twitter, Rama shkruan se ka patur nje bisede ...

Rama uron Erdoganin

Koha.net - 13.08.2014

Kryeministri Edi Rama ka uruar Recep Taip Erdogan, i cili në zgjedhjet e të dielës që kaloi hyri në historinë e Turqisë duke u bërë presidenti i parë i zgjedhur nga vota popullore.

Rama uron Erdoganin: Turqia, partner strategjik për ne

Gazeta Dita - 13.08.2014

Kryeministri Edi Rama ka uruar Taip Rexhep Erdogan për zgjedhjen në postin e presidentit. Rama ka pasur një bisedë telefonike me Erdogan. Përveç urimeve, Rama shprehet se ka biseduar me Erdoganin ...

Rama uron Erdogan: Zhvillim partneritetit strategjik mes dy vendeve (VIDEO)

Gazeta Tema - 13.08.2014

Kryeministri Edi Rama uron Rexhep Tajip Erdogan me rastin e fitores në zgjedhjet Presidenciale në Turqi. “Urova telefonikisht Presidentin Erdogan për zgjedhjen e tij dhe folëm për zhvillimin e ...

Rama uron Erdogan për fitoren

Vision Plus - 13.08.2014

Fitorja e zgjedhjeve presidenciale ne Turqi nga Rexhep Taip Erdogan ka marre edhe vlerësimin e Kryeministrit Edi Rama. Ne nje postim ne rrjetin social, shefi i qeverise shkruan se ka telefonuar ...

Rama uron Erdogan për fitoren: Zhvillim të mëtejshëm partneritetit strategjik

Gazeta Idea - 13.08.2014

Tiranë- Kryeministri i vendit Edi Rama ka uruar Taip Erdogan për zgjedhjen në postin e Presidentit të Turqisë. Përmes një postimi në Facebook e Twitter, Rama shkruan: “Urova telefonikisht Presidentin ...

Rama uron Presidentin turk Erdogan

Tetova Sot - 13.08.2014

Kryeministri Edi Rama uroi sot, përmes një bisede telefonike Presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan për zgjedhjen e tij në këtë post. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Kryeministri ...

Zgjedhja e Erdoganit si president rihap një temë “të vjetër”. Kryeministri: “Folëm për zhvillimin e mëtejshëm të ...

Respublica - 13.08.2014

Zgjedhja e Erdoganit si president i Turqisë ka shërbyer edhe për një dalje të re publike të kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Kështu sot njoftohet se Rama i ka nisur një mesazh urimi Erdoganit, ...

Rama uron me SMS Erdogan: Zhvillim  partneritetit mes vendeve

Shqiptarja - 13.08.2014

TIRANE – Kryeministri Edi Rama uroi përmes një mesazhi telefonik, Presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan me rastin e zgjedhjes së tij në krye të shtetit.

Kryeministri Rama uron Erdogan për zgjedhjen si President

Shkupi24 - 13.08.2014

Tiranë – Kryeministri Edi Rama, ka uruar gjatë ditës së sotme Taip Erdogan për zgjedhjet e fituara këtë të djelë, President i Turqisë. Me anë të një postimi në Facebook e Tëitter, Rama bën me dije se ...

Gjermani: “Turqia e Erdoganit nuk ka vend në Europë”

Gazeta Dita - 13.08.2014

Pas fitores së Erdogan në zgjedhjet e së dielës në Turqi, partia e koalicionit qeverisës në Gjermani, CSU i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian që pranimi i Turqisë në BE, të arkivohet, pra të mos ...

WSJ: Sulltani i ri i Turqisë

Express - 13.08.2014

Triumfin e tij në zgjedhjet presidenciale në Turqi, Recep Tayyip Erdogan, e ka quajtur “trofe të natës për demokraci”, shkruan në fillim të editorialit të vet, e përditshmja Wall Street Journal, dhe ...

Kush është Zonja e Parë e Turqisë?

Gazeta Tema - 13.08.2014

Ajo zakonisht mban mantel të gjatë e syze dhe gjithmonë shami në kokë: Emine Erdogan, 59 vjeç, është gruaja e presidentit të ardhshëm të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, 60 vjeç.

Kryeministri Rama uron Erdogan për zgjedhjen si President

AlbanianScreen - 13.08.2014

Tiranë - Kryeministri Edi Rama, ka uruar gjatë ditës së sotme Taip Erdogan për zgjedhjet e fituara këtë të djelë, President i Turqisë. Me anë të një postimi në Facebook e Tëitter, Rama bën me dije se ...

Aeroporti i ri në Stamboll do ta marrë emrin e Erdoganit

Republika - 13.08.2014

Ministri turk i Transportit dhe Informacioneve Lutfi Elvan konfirmoi se aeroporti i tretë i ardhshëm në Stamboll do ta marrë emrin e kryeministrit të deritanishëm Rexhep Taip Erdogan, i cili të ...

Shtetit Islamik i shpalli luftë Turqisë dhe Erdoganit

Zhurnal - 12.08.2014

Grupi i Shtetit Islamik i shpalli luftë Turqisë dhe presidentit të sapozgjdhur turk dhe kryeministër aktual, Rexhep Taip Erdogan, publikoi gazeta turke "Sabah", duke e transmetuar deklaratën e ...

Nëntë të ngujuar gjatë shembjes në një minierë në Turqi

Idividi - 12.08.2014

Ankara, 12 gusht 2014 (MIA) - Nëntë minatorë kanë mbetur të ngujuar sot gjatë shembjes në një minierë në afërsi të qytetit të Detit të Zi Zonguldak në pjesën veriore të Turqisë.

"Sabah": Shteti islamik i shpalli luftë Turqisë dhe Erdoganit

Idividi - 12.08.2014

Ankara, 12 gusht 2014 (MIA) - Grupi i Shtetit Islamik i shpalli luftë Turqisë dhe presidentit të sapozgjdhur turk dhe kryeministër aktual, Rexhep Taip Erdogan, publikoi gazeta turke "Sabah", duke e ...

Qahil: Marrëveshja e Ohrit i bëri turqit qytetarë të rendit të tretë

Portalb - 12.08.2014

Lajme lidhur me temën Erdogan humb zgjedhjet në Shqipëri Erdogan: Me mua ka fituar edhe Shkupi, Sarajeva, Kabuli, Gaza, Bejruti, Damasku, Jerusalemi… Erdogan: Tani fillon një epokë e re Erdogani ...

Partia e Erdoganit niset për Maqedoni?!

Zhurnal - 12.08.2014

Nga ambasada e Turqisë në Shkup thonë se nga gjithsej 1482 shtetas turk në Maqedoni, 122 sosh kanë votuar për zgjedhjet presidenciale. Madje, fitorja e Rexhep Taip Erdogan në zgjedhjet presidenciale ...

Fitorja e Erdoganit mund të përshpejtojë formimin e partisë së tij në Maqedoni

Portalb - 12.08.2014

Lajme lidhur me temën Turqit mbështesin Erdoganin për President Së shpejti do të formohet parti e re e shqiptarëve, iniciator Ziadin Sela Erdogan hidhërohet me Obama’n Erdogan i telefonon Putinit Nga ...

"Sabah": Shteti islamik ISIS, i shpalli luftë Turqisë dhe Erdoganit

Yll Press - 12.08.2014

"Erdogani është me orientim sekular dhe nuk i respekton normat e të drejtës së sheriatit gjatë drejtimit të shtetit", deklaroi Bagdad Grupi i Shtetit Islamik i shpalli luftë Turqisë dhe presidentit ...

“Sabah”: Shteti islamik i shpalli luftë Turqisë dhe Erdoganit

Shkupi24 - 12.08.2014

Grupi i Shtetit Islamik i shpalli luftë Turqisë dhe presidentit të sapozgjdhur turk dhe kryeministër aktual, Rexhep Taip Erdogan, publikoi gazeta turke “Sabah”, duke e transmetuar deklaratën e ...

BE-ja uron fitoren e ‘sulltanit’ Erdogan

Gazeta Idea - 12.08.2014

Turqi- “Siç ju vetë e keni theksuar me të drejtë se, ne jemi të sigurt se do të vazhdoni të mbani rolin pajtues që pozita juaj e re përfshin dhe do të përpiqeni për të përfshirë të gjitha ...

Partia e Erdoganit mund të futet edhe në Maqedoni?

Tetova Sot - 12.08.2014

Nga gjithsej 1482 shtetas turk në Maqedoni, vetë 122 kanë votuar për zgjedhjet presidenciale informojnë nga ambasada e Turqisë në Shkup. Madje, fitorja e Rexhep Taip Erdogan në zgjedhjet ...

Partia e Erdoganit definitivisht futet edhe në Maqedoni?

Shkupi24 - 12.08.2014

Nga gjithsej 1482 shtetas turk në Maqedoni, vetë 122 kanë votuar për zgjedhjet presidenciale informojnë nga ambasada e Turqisë në Shkup. Madje, fitorja e Rexhep Taip Erdogan në zgjedhjet ...

“Sabah”: Shteti islamik i shpalli luftë Turqisë dhe Erdoganit

Republika - 12.08.2014

Grupi i Shtetit Islamik i shpalli luftë Turqisë dhe presidentit të sapozgjdhur turk dhe kryeministër aktual, Rexhep Taip Erdogan, publikoi gazeta turke “Sabah”, duke e transmetuar deklaratën e ...

Fitorja e ardhshme e Erdoganit do të jetë në Shkup?

Lajm - 12.08.2014

“Nëse formohet një subjekt politik në Maqedoni prapa të cilit do të qëndronte AKP e Erdoganit, jam i bindur se me lehtësi të madhe do të fitonte zgjedhjet në taborin politik shqiptar”, vlerëson ...

Erdogan: Me fitoren time, ka fituar edhe Shkupi

Albtime - 11.08.2014

“Sonte ka fituar edhe Shkupi dhe Bosnja”, kështu ka deklaruar, ndër të tjera, presidenti i ri i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan derisa ka falënderuar votuesit turq për besimin që ia kanë dhënë atij për ...

Erdogan fitues i zgjedhjeve presidenciale në Turqi

Ina - 11.08.2014

Kryeministri turk Recep Tayyip Erdogan është fituesi i zgjedhjeve të para të drejtpërdrejta presidenciale në Turqi, pasi siguroi një shumicë absolute në zgjedhjet e së dielës.

Erdogan zgjidhet president i Turqisë

ikub - 11.08.2014

Fitorja e zotit Erdogan bën që sundimi i tij prej një dekade në politikën e Turqisë të vazhdojë më tej. Në Stamboll, përkrahësit e kryeministrit Recep Tayyip Erdogan filluan festimet për fitoren e ...

Recep Tayyip Erdogan fitues i zgjedhjeve presidenciale në Turqi

Zhurnal - 11.08.2014

Kryeministri turk Recep Tayyip Erdogan është fituesi i zgjedhjeve të para të drejtpërdrejta presidenciale në Turqi, pasi siguroi një shumicë absolute në zgjedhjet e së dielës.

Erdogan zgjidhet president i Turqisë

SOT - 11.08.2014

Kryeministri turk Rexhep Taip Erdogan është zgjedhur president i Republikës së Turqisë që në rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale, të parat në të cilat shefi i shtetit është zgjedhur ...

Erdogan: Tani fillon një epokë e re

Portalb - 11.08.2014

Lajme lidhur me temën Erdogani shpall fitoren Zgjedhjet në Turqi: Udhëheq Erdogani (FOTO) ​Sot, zgjedhjet presidenciale në Turqi Kardavi – turqve: Mbështeteni Erdoganin Kryeministri turk, Rexhep ...

OSBE-ja e akuzoi Erdoganin se u kërcënohet gazetarëve

Idividi - 11.08.2014

Ankara, 8 gusht 2014 (MIA) - Organizata për siguri dhe bashkëpunim në Evropë (OSBE) e akuzon kryeministrin turk, Rexhep Taip Erdogan për shkak kërcënimeve të drejtuara ndaj gazetarëve gjatë fushatës ...

Në Turqi filloi votimi për presidentin e shtetit

Idividi - 11.08.2014

Ankara, 10 gusht 2014 (MIA) - Në Turqi në orën tetë sipas kohës lokale filloi votimi për president. Pothuajse 53 milionë votues do të mund ta japin votën e tyre në mbi 160 mijë vendvotime.

Erdogani shpalli fitore në zgjedhjet presidenciale në Turqi

Idividi - 11.08.2014

Ankara, 11 gusht 2014 (MIA) - Kryeministri turk Rexhep Taip Erdogan dhe kandidat i Partisë qeveritare të Drejtësisë dhe Zhvillimit dje shpalli fitore në zgjedhjet e para të drejprëdrejta në Turqi.

Turqia filloi me evakuim të të lënduarve nga Rripi i Gazës

Idividi - 11.08.2014

Ankara, 11 gusht 2014 (MIA) - Qeveria turke filloi aksion për bartjen e palestinezëve të lënduar nga Rripi i Gazës në Turqi për mjekim, deklaroi sot kryeministri turk dhe president i sapozgjedhur ...

Erdogani do të nisë "epokë të re"

DW - 11.08.2014

Ai është tani përfundimisht burri i fortë i Turqisë: ende kryeministri dhe së shpejti president i Turqisë njofton pas fitores një fillim të ri për vendin e tij.

Erdogan President i Turqisë, fiton zgjedhjet me 52% të votave

Alsat - 11.08.2014

Recep Tayyip Erdogan është fitues i zgjedhjeve presidenciale që u mbajtën të dielën e 10 gushtit 2014, në Turqi Kur pothuajse janë numëruar të gjitha votat, Erdogan ka fituar 52% kundrejt 38 % të ...

PD: Fitorja e Erdoganit fuqizon marrëdhëniet Kosovë-Turqi

Almakos - 11.08.2014

Partia e Drejtësisë uron përzemërsisht popullin dhe institucionet e Republikës së Turqisë për zgjedhjen e Rexhep Taip Erdogan si President i parë i shtetit i zgjedhur nga vota e drejtpërdrejtë e ...

Erdogan: "me mua ka fituar edhe Shkupi, Sarajeva, gaza"...

Zhurnal - 11.08.2014

Sipas të dhënave të para preliminare kandidati i partisë AK Rexhep Taip Erdogan ka fituar zgjedhjet presidenciale në Turqi me rreth 52 për qind të votave të elektoratit turk.

Palestinezët e plagosur arrijnë në Turqi për trajtim

Zhurnal - 11.08.2014

Katër palestinezë të plagosur nga Rripi i Gazës arritën në kryeqytetin turk për trajtim mjekësor. Kryeministri dhe presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan kishte thënë se do ti pranoj krahëhapur ...

Qartësi e hidhur

DW - 11.08.2014

Që itinerari i ardhshëm i republikës 91 vjeçare turke është kaq i qartë, është një fakt i hidhur për kundërshtarët e një islamizimi të mëtejshëm të shtetit të NATO-s, mendon Baha Güngör.

Ivanov uron erdoganin: shpresojmë për përkrahjen turke

Zhurnal - 11.08.2014

Kryetari i Republikës së Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, i ka dërguar urime Rexhep Taip Erdogan, me rastin e zgjedhjes si kryetar i Republikës së Turqisë.

Erdogan: Dua të ndërtoj një të ardhme të re

Lajmi.net - 11.08.2014

Recep Tayyip Erdogan ka festuar fitoren e tij, në zgjedhjet e para presidenciale në Turqi me votë të drejtpërdrejtë. Ai ka thënë se fitorja e tij e fillon edhe një epokë të re për Turiqinë.

Ivanov i uron fitoren Erdoganit

Almakos - 11.08.2014

Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov dërgoi urime deri te Rexhep Taip Erdogan me rastin e zgjedhjes së tij në funksionin President i Republikës së Turqisë.

Ivanov uron Erdoganin për fitoren

Portalb - 11.08.2014

Lajme lidhur me temën Erdogan: Tani fillon një epokë e re Erdogani shpall fitoren Zgjedhjet në Turqi: Udhëheq Erdogani (FOTO) Kardavi – turqve: Mbështeteni Erdoganin Presidenti i Republikës së ...

Erdogan humb zgjedhjet në Shqipëri

Portalb - 11.08.2014

Lajme lidhur me temën Ivanov uron Erdoganin për fitoren Erdogan: Tani fillon një epokë e re Erdogani shpall fitoren Zgjedhjet në Turqi: Udhëheq Erdogani (FOTO) Fitorja nga raundi i parë i Erdoganit ...

Erdogan: Me mua ka fituar edhe Shkupi, Sarajeva, Kabuli, Gaza, Bejruti, Damasku, Jerusalemi…

Portalb - 11.08.2014

Lajme lidhur me temën Erdogan humb zgjedhjet në Shqipëri Ivanov uron Erdoganin për fitoren Erdogan: Tani fillon një epokë e re Erdogani shpall fitoren Tashmë Presidenti i sapozgjedhur i Turqisë, ...

Shtëpia e Bardhë: Presidenti Obama me padurim pret të punojë me presidentin e sapozgjedhur turk Erdogan

Idividi - 11.08.2014

Ankara, 11 gusht 2014 (MIA) - Presidenti amerikan Barak Obama me padurim pret të bashkëpunojë me presidentin e sapozgjedhur turk Rexhep Taip Erdogan, deklaroi zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Ketlin ...

Urim nga Ivanovi deri te presidenti i sapozgjedhur i Turqisë Rexhep Taip Erdogan

Idividi - 11.08.2014

Shkup, 11 gusht 2014 (MIA) - Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov dërgoi urime deri te Rexhep Taip Erdogan me rastin e zgjedhjes së tij në funksionin President i Republikës së Turqisë.

Thaçi uroi Erdoganin për fitore në zgjedhjet presidenciale

Lajmi.net - 11.08.2014

Kryeministri i Kosovës në detyrë, Hashim Thaçi e ka uruar kryeministrin aktual të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, me rastin e fitores në zgjedhjet për president të Turqisë.

Recep Tayyip Erdogan fitues i zgjedhjeve presidenciale në Turqi

VOA - 11.08.2014

Kryeministri turk Recep Tayyip Erdogan është fituesi i zgjedhjeve të para të drejtpërdrejta presidenciale në Turqi, pasi siguroi një shumicë absolute në zgjedhjet e së dielës.

Erdogani zotohet për një ‘epokë të re’ në Turqi

Koha.net - 11.08.2014

Kryeministri turk, Rexhep Tajip Erdogan, është zotuar për fillimin e një “epoke të re” të ripajtimit në Turqi pasi ka fituar zgjedhjet e para të drejtpërdrejta presidenciale.

Erdogani zotohet për një ‘epokë të re’ në Turqi

Zeri - 11.08.2014

Kryeministri turk, Rexhep Tajip Erdogan, është zotuar për fillimin e një “epoke të re” të ripajtimit në Turqi pasi ka fituar zgjedhjet e para të drejtpërdrejta presidenciale.

Erdogan fiton zgjedhjet presidenciale: Të nisim një epokë të re

Panorama - 11.08.2014

Kryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan, është zotuar për fillimin e një “epoke të re” të ripajtimit në Turqi pasi ka fituar zgjedhjet e para të drejtpërdrejta presidenciale.

“Sulltan” Erdogani, një rival modern për Ataturkun

Telegrafi - 11.08.2014

Pak para se autokolona ku udhëtonte Recep Tayyip Erdoğan hyri në aeroport, punëtorët mblodhën me shpejtësi tapetin e kuq që ishte përdorur për presidentin që largohej dhe shtruan menjëherë një ...

Agani i gëzohet fitores së Erdoganit

Zeri - 11.08.2014

Partia e Drejtësisë uron përzemërsisht popullin dhe institucionet e Republikës së Turqisë për zgjedhjen e Rexhep Taip Erdogan si President i parë i shtetit i zgjedhur nga vota e drejtëpërdrejtë e ...

Partia e Drejtësisë, eksperte për Erdoganin dhe marrëdhëniet Kosovë-Turqi

Telegrafi - 11.08.2014

Partia e Drejtësisë uron popullin dhe institucionet e Republikës së Turqisë për zgjedhjen e Recep Tayyip Erdoğanit për president të Turqisë. Sipas PD-së, “ai do të vazhdojë të jetë shtyllë e fuqishme ...

Erdogan, Presidenti i ri dhe njeriu më i fuqishëm i Turqisë

Mapo - 11.08.2014

Me ngjitjen në Presidencë, Taip Erdogan synon të përmbushë ëndrrën e tij për atë që e quan “Turqi e re”, ndërsa kundërshtarët e tij politikë e quajnë “një komb gjithnjë e më autoritar” Kryeministri i ...

Partia e Drejtësisë e quan shtyllë paqeje Erdoganin

Koha.net - 11.08.2014

Partia e Drejtësisë uron përzemërsisht popullin dhe institucionet e Republikës së Turqisë për zgjedhjen e Rexhep Taip Erdogan si president i parë i shtetit i zgjedhur nga vota e drejtpërdrejtë e ...

Erdogan Presidenti i parë i Turqisë i zgjedhur nga populli: Do jem Presidenti i të gjithëve

ABC News - 11.08.2014

Recep Taip Erdogan ka fituar që në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale turke, duke u bërë në moshën 60 vjecare presidenti i parë turk që zgjidhet në mënyrë të drejtpërdrejtë nga populli i tij.

Erdogan: Me mua ka fituar edhe Shkupi, Sarajeva, Kabuli, Gaza, Bejruti, Damasku, Jerusalemi...

Telegrafi - 11.08.2014

Kanë fituar të gjithë ata që me respektojnë apo edhe ata që nuk më respektojnë; ka fituar Turqia e re përparimtare, por jo vetëm Turqia; ka fituar edhe Kabuli, Bejruti, Sarajeva dhe Shkupi; ka fituar ...

Erdogani zotohet për një ‘epokë të re’ në Turqi

Yll Press - 11.08.2014

Gjatë fjalimit ku e deklaroj fitoren në Ankara, Erdogan ka thënë: Sot ne po e përfundojmë një epokë dhe po ndërmarrim hapat e parë të një epoke të re”, ndërsa ka shtuar “ta fillojmë një pajtim të ri ...

Thaçi përgëzoi Erdoganin

Koha.net - 11.08.2014

Kryeministri në detyrë Hashim Thaçi ka përgëzuar Recep Tayyip Erdoğan, me rastin e zgjedhjes në postin e kryetarit të Republikës së Turqisë. Në telegram ndër të tjera thuhet: “Republika e Kosovës ...

Thaçi ia uron fitoren Erdoganit

Zeri - 11.08.2014

Kryeministri në detyrë Hashim Thaçi ia ka uruar fitoren presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdogan. Përmes këtij mesazhi, Thaç ia ka kujtuar edhe një herë shtetit turk dhe Erdoganit, se ky shtet ka ...

Liderët evropianë i dërgojnë urime Erdoganit

Yll Press - 11.08.2014

Liderët evropianë sot i kanë dërguar urime kryeministrit aktual të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, për fitoren në zgjedhjet e djeshme presidenciale në kët vend.

Pacolli uron Erdoganin

Telegrafi - 11.08.2014

Kryetari Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, e ka uruar Recep Tayyip Erdoganin për zgjedhjen e tij President i Turqisë, duke e uruar atë dhe popullin turk.

Fitorja e ardhshme e Erdoganit do të jetë në Shkup?

Shkupi24 - 12.08.2014

“Nëse formohet një subjekt politik në Maqedoni prapa të cilit do të qëndronte AKP e Erdoganit, jam i bindur se me lehtësi të madhe do të fitonte zgjedhjet në taborin politik shqiptar”, vlerëson ...

Erdogan tani një "sulltan" në Turqi President, pas 12 vite kryeministër

Shqiptarja - 11.08.2014

TURQI - Recep Tayyip Erdogan është fituesi i zgjedhjeve të para të drejtpërdrejta presidenciale në Turqi, pasi siguroi një shumicë absolute në zgjedhjet e së dielës.

Erdogan fiton Presidencën dhe bën historinë e Turqisë moderne

Gazeta Dita - 11.08.2014

Pas një jave resh të zeza, shiu dhe stuhie dita e djeshme agoi e qetë në Stamboll dhe në pjesën më të madhe të Turqisë, ndërsa qytetarët e saj i drejtoheshin 160 mijë vendvotimeve në të gjithë vendin.

Erdogani zotohet për një ‘epokë të re’ në Turqi

Shkupi24 - 11.08.2014

Presidenti i ri turk, Rexhep Tajip Erdogan , është zotuar për fillimin e një “epoke të re” të ripajtimit në Turqi pasi ka fituar zgjedhjet e para të drejtpërdrejta presidenciale.

Presidenti Erdogan zotohet: Një erë e re po nis për Turqinë (VIDEO)

Gazeta Tema - 11.08.2014

Kryeministri në largim, Recep Tayyip Erdogan, e ka vlerësuar fitoren e tij në të parat zgjedhje presidenciale direkte në Turqi si nisjen e një ere të re për këtë vend.

Presidenti Rexhep Tajip Erdogan premton: Epokë e re për Turqinë

Gazeta Idea - 11.08.2014

Turqi- Kryeministri në largim Rexhep Tajip Erdogan ka përshëndetur fitoren e tij në zgjedhjet e para të drejtpërdrejta presidenciale turke, teksa tha se një epokë e re për vendin po vjen.

Erdogani do të nisë “epokë të re”

Tetova Sot - 11.08.2014

Ai është tani përfundimisht burri i fortë i Turqisë: ende kryeministri dhe së shpejti president i Turqisë njofton pas fitores një fillim të ri për vendin e tij.

Erdogan pas fitores kërkon të nisë një epokë të re për vendin

Express - 11.08.2014

Kryeministri Recep Tayyip Erdogan, i zgjedhur dje president i Turqisë, ku zhvillohen për herë të parë presidenciale me votim popullor, dha një mesazh bashkimi duke deklaruar se kërkon të hapë një ...

Rama uron Erdoganin: Tani forcim të partneritetit strategjik

AMA-News - 13.08.2014

Kryeministri Edi Rama uron Taip Erdogan për zgjedhjen, President i Turqisë. Me anë të një postimi në Facebook e Twitter, Rama bën me dije se urimi i është bërë me telefon ndërsa thekson partneritetin ...

Erdogan: “Me mua ka fituar edhe Shkupi, Sarajeva, Gaza”…

Tetova Sot - 11.08.2014

Sipas të dhënave të para preliminare kandidati i partisë AK Rexhep Taip Erdogan ka fituar zgjedhjet presidenciale në Turqi me rreth 52 për qind të votave të elektoratit turk.

Erdogan: Me mua kanë fituar Shkupi, Gaza, Ramallahu e Damasku

AMA-News - 11.08.2014

Kanë fituar të gjithë ata që me respektojnë apo edhe ata që nuk më respektojnë; ka fituar Turqia e re përparimtare, por jo vetëm Turqia; ka fituar edhe Kabuli, Bejruti, Sarajeva dhe Shkupi; ka fituar ...

Erdogan: Mirënjohje për kombin tim të shenjtë

Republika - 11.08.2014

Recep Tayyip Erdogan, i cili fitoi pa balotazh zgjedhjet e sotme presidenciale në Turqi, ka falënderuar popullin turk që e zgjodhën në këtë pozitë. Ai nëpërmjet faqes së tij në Facebook, ka shprehur ...

Erdogan: Me fitoren time, ka fituar edhe Shkupi dhe Bosnja

Republika - 11.08.2014

Presidenti i ri i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan pas fitores ka falënderuar popullin e tij për mirënjohjen dhe përkrahjen që i dhanë ndër të tjera ai falëminderon edhe përkrahësit e tij nga Shkupi dhe ...

Ja si festoi Erdogani fitoren e mbrëmshme (foto)

Republika - 11.08.2014

Recep Tayiip Erdogan ka mbajtur një fjalim para përkrahësve të tij mbrëmë në Ankara pasi ka fituar zgjedhjet presidenciale duke u bërë Presidenti i 12 i Republikës së ...