TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Izrael-Palestinë, samit në Paris për nxitjen e bisedimeve për paqen

Top Channel - 15.01.2017

Në Paris të Francës zhvillohet sot një konferencë ndërkombëtare, e cila synon të japë shtysën e parë të bisedimeve të paqes mes Izraelit dhe palestinezëve.

Izrael-Palestinë, samit në Paris për nxitjen e bisedimeve për paqen

Portalb - 15.01.2017

Në Paris të Francës zhvillohet sot një konferencë ndërkombëtare, e cila synon të japë shtysën e parë të bisedimeve të paqes mes Izraelit dhe palestinezëve.

Paris: Konferencë ndërkombëtare për paqe në Lindjen e Mesme

Evropaelire - 15.01.2017

Përfaqësuesit e më tepër se 70 vendeve dhe organizatave marrin pjesë në konferencën e sotme në Paris, ku pritet të kërkohet ripërtritja e bisedimeve ndërmjet izraelitëve dhe palestnezëve dhe të ...

Mbahet konferenca ndërkombëtare për paqe në Lindjen e Mesme, mblidhen në Paris të gjithë Ministrat e Jashtëm

SOT - 15.01.2017

Më shumë se 70 ministra të Jashtëm janë mbledhur sot në një konferencë në Paris, që synon të bëjë thirrje për krijimin e një shteti palestinez. Por kjo konference për Lindjen e Mesme do të ...

Paris, mbahet konferenc për paqën në Lindjen e Mesme

Almakos - 15.01.2017

Në Paris sot do të nis konferenca për paqen në Lindjen e Mesme e cila synon rifillimin e procesit të paqes mes Izraelit dhe Palestinës. Për shkak të faktit që presidenti i sapozgjedhur i Shteteve të ...

Paqe mes Palestinës dhe Izraelit, mbahet sot mbahet konferenca e ndërkombëtare në Paris

Albeu.com - 15.01.2017

Përfaqësuesit e më tepër se 70 vendeve dhe organizatave, marrin sot pjesë në konferencë n e mbajtur në Paris , ku pritet të kërkohet ripërtëritja e bisedimeve mes izraelit ëve dhe palestnezëve.

Ayrault: Zgjidhja e vetme është ajo me dy shtete

Evropaelire - 15.01.2017

Diplomatët nga afro 70 vende janë tubuar sot në Paris, për ripërtritje të përpjekjeve paqësore në konfliktin izraelito – palestinez, në periudhën e shqetësimeve për përshkallëzim të ri, nëse ...

Ayrault: Zgjidhja e vetme e konfliktit izraelito-palestinez është ajo me dy shtete

Lajmi.net - 15.01.2017

Diplomatët nga afro 70 vende janë tubuar sot në Paris, për ripërtëritje të përpjekjeve paqësore në konfliktin izraelito – palestinez, në periudhën e shqetësimeve për përshkallëzim të ri, nëse ...

Paris: Mblidhen diplomatët e botës, diskutojnë për paqe në Lindjen e Mesme

Zhurnal - 15.01.2017

Nga frika e një shpërthimi të ri të dhunës në Lindjen e Mesme, më shumë se 70 diplomatë të botës u mblodhën në Paris për të nxitur bisedimet për paqe që do të çojnë drejt një zgjidhje për këto shtete.

Lufta online e Hamasit, mashtrim ushtarëve izraelitë me flirtim në internet

Zhurnal - 15.01.2017

Militantët e Hamasit i kanë sofistikuar mënyrat e përgjimit të ushtarëve izraelite. Ashtu si ISIS-i, edhe ata kanë përdorur internetin për të tërhequr vëmendjen e krahut tjetër nëpërmjet mashtrimit.

Konflikti Izrael-Palestinë: Fillon në Francë konferenca për paqen

Mapo - 15.01.2017

Ditën e henë nis në Paris konferenca për paqen në Lindjen e Mesme e cila mbahet me qëllim për të rigjallëruar përsëri negociatat dhe për të nxitur marrëdhëniet në një nivel të ri mes Palestinës dhe ...

Francë: Nis Samiti i Paqes për Lindjen e Mesme

Gazeta Express - 15.01.2017

Një samit i madh ndërkombëtar është duke u mbajtur në Paris të Francës, që për qëllim ka fillimin e bisedimeve për paqe mes Izraelit dhe ...

Ministrat e Jashtëm mblidhen në Paris, konferencë ndërkombëtare për paqe në Lindjen e Mesme

BalkanWeb - 15.01.2017

PARIS- Më shumë se 70 ministra të Jashtëm janë mbledhur sot në një konferencë në Paris, që synon të bëjë thirrje për krijimin e një shteti palestinez.

Konferenca e Parisit, Izraeli kundër: Po punohet kundër shtetit tonë

Ora news - 15.01.2017

Në Paris po organizohet konferenca për që synon ringjalljen e negociatave dhe nxitjen e marrëdhënieve në një nivel të ri mes palestinezëve dhe izraelitëve.

Izrael-Palestinë, samit në Paris për nxitjen e bisedimeve për paqen

Telegrafi - 15.01.2017

Në Paris të Francës zhvillohet sot një konferencë ndërkombëtare, e cila synon të japë shtysën e parë të bisedimeve të paqes mes Izraelit dhe palestinezëve.

Konferencë ndërkombëtare për paqe në Lindjen e Mesme

VOA - 15.01.2017

Franca është vendi mikpritës i një konference ndërkombëtare për të promovuar një zgjidhje me dy shtete për paqen në Lindjen e Mesme. "Përgjegjësia jonë kolektive është për të sjellë përsëri në ...

Nis në Paris një konferencë për paqen në Lindjen e Mesme

ABC News - 15.01.2017

Ka nisur në Paris një konferëncë pesëditore për paqen në Lindjen e Mesme. Përballë angazhimit jo vetëm europian, liderët e Izraelit dhe Palestinës kanë bojkotuar pjesëmarrjen.

Ayrault: Zgjidhja e vetme e konfliktit izraelito-palestinez është ajo me dy shtete

Gazeta Express - 15.01.2017

Diplomatët nga afro 70 vende janë tubuar sot në Paris, për ripërtëritje të përpjekjeve paqësore në konfliktin izraelito – palestinez, në periudhën e shqetësimeve për përshkallëzim të ri, nëse ...

Francë: Nis Samiti i Paqes për Lindjen e Mesme

Tetova Sot - 15.01.2017

Një samit i madh ndërkombëtar është duke u mbajtur në Paris të Francës, që për qëllim ka fillimin e bisedimeve për paqe mes Izraelit dhe palestinezëve.

Konferenca për konfliktin Izrael-Palestinë, paralajmërime për Trumpin

Tetova Sot - 15.01.2017

Diplomatët nga afro 70 vende janë tubuar sot në Paris, për ripërtritje të përpjekjeve paqësore në konfliktin izraelito – palestinez, në periudhën e shqetësimeve për përshkallëzim të ri, nëse ...

Konferencë paqësore për Lindjen e Afërt në Paris

Republika - 15.01.2017

Me pjesëmarrjen e përfaqësuesve të mbi 70 shteteve dhe organizatave ndërkombëtare, sot në Paris do të mbahet Konferencë paqësore për Lindjen e Afërt, përkushtuar zgjidhjes së konfliktit ...

Abbas: Putini të ndihmoj që Trump të mos lëvizë në Jerusalem

Evropaelire - 14.01.2017

Presidenti i Autoritetit palestinez, Mahmud Abbas, ka kërkuar nga presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, që të ndihmoj që Shtetet e Bashkuara të mos e lëvizin ambasadën e vet në Jerusalem, ka thënë ...

Abbas letër Putinit: SHBA të mos lëvizë ambasadën në Jerusalem

Albeu.com - 14.01.2017

Presidenti i Autoritetit palestinez, Mahmud Abbas , ka kërkuar nga presidenti i Rusisë, Vladimir Putin , që të ndihmoj që Shtetet e Bashkuara të mos e lëvizin ambasadën e vet në Jerusalem .

Nesër në Francë fillon konferenca për paqen në Lindjen e Mesme

Portalb - 14.01.2017

Ditën e nesërme nis në Paris konferenca për paqen në Lindjen e Mesme e cila mbahet me qëllim për të rigjallëruar përsëri negociatat dhe për të nxitur marrëdhëniet në një nivel të ri mes Palestinës ...

Abbas: Putini të ndihmoj që Trump të mos lëvizë në Jerusalem

Zhurnal - 14.01.2017

Presidenti i Autoritetit palestinez, Mahmud Abbas, ka kërkuar nga presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, që të ndihmoj që Shtetet e Bashkuara të mos e lëvizin ambasadën e vet në Jerusalem, ka thënë ...

Abbas në Selinë e Shenjtë: Plani i Trump mund të cënojë paqen

Top Channel - 14.01.2017

Lideri palestinez Mahmoud Abbas ka paralajmëruar se paqja në Lindjen e Mesme mund të cënohet nëse presidenti i zgjedhur i Amerikës, Donald Trump, zbaton planet për të lëvizur ambasadën amerikane në ...

Presidenti Abbas hap konsullatën në Vatikan

SOT - 14.01.2017

Presidenti i Palestinës, Mahmud Abbas takoi të shtunën Papa Françeskun gjatë hapjes së konsullatës palestineze në Vatikan, dhe përsëriti thirrjen e tij kundër zhvendosjes së ambasadës amerikane nga ...

Hap historik, hapet Ambasada e Palestinës në Vatikan

Portalb - 14.01.2017

Presidenti i Palestinës, Mahmud Abbas, ka hapur ambasadën e vendit të tij në Vatikan, ndërsa para hapjes së ambasadës u takua me Papa Françeskun, raporton Anadolu Agency (AA).

Abbas: Putini të ndihmoj që Trump të mos lëvizë në Jerusalem

Botasot - 14.01.2017

Presidenti i Autoritetit palestinez, Mahmud Abbas, ka kërkuar nga presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, që të ndihmoj që Shtetet e Bashkuara të mos e lëvizin ambasadën e vet në Jerusalem, ka thënë ...

Abbas i kërkon Putinit ta pengojë zhvendosjen e ambasadës amerikane në Jerusalem

Gazeta Express - 13.01.2017

Presidenti palestinez, Mahmud Abbas i kërkoi presidentit rus, Vladimir Putin të ndërhyjë për të penguar presidentin e zgjedhur Donald Trump që të transferojë ambasadën e SHBA-së në Izrael nga Tel ...

Abbas i kërkon Putinit ta pengojë zhvendosjen e ambasadës amerikane në Jerusalem

Zeri - 13.01.2017

Presidenti palestinez, Mahmud Abbas i kërkoi presidentit rus, Vladimir Putin të ndërhyjë për të penguar presidentin e zgjedhur Donald Trump që të transferojë ambasadën e SHBA-së në Izrael nga Tel ...

Abbas i kërkon Putinit ta pengojë zhvendosjen e ambasadës amerikane në Jerusalem

Tetova Sot - 13.01.2017

Presidenti palestinez, Mahmud Abbas i kërkoi presidentit rus, Vladimir Putin të ndërhyjë për të penguar presidentin e zgjedhur Donald Trump që të transferojë ambasadën e SHBA-së në Izrael nga Tel ...

Skandali: Merret në pyetje edhe bashkëshortja e kryeministrit izraelit Netanyahu

Lajm - 12.01.2017

Mediat izraelite raportojnë se policia e ka marrë në pyetje bashkëshorten e kryeministrit të vendit, Benjamin Netanyahu, në kuadër të një hetimi mbi dyshimet se ai kishte marrë dhurata nga përkrahës ...

Lufta online e Hamasit, mashtrim ushtarëve izraelitë me flirtim në internet

Top Channel - 12.01.2017

Militantët e Hamasit i kanë sofistikuar mënyrat e përgjimit të ushtarëve izraelite. Ashtu si ISIS-i, edhe ata kanë përdorur internetin për të tërhequr vëmendjen e krahut tjetër nëpërmjet mashtrimit.

Deklarata e kryeministrit Izraelit: Konferenca e Parisit për paqen është një mashtrim!

Albeu.com - 12.01.2017

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu e cilësoi sot “si akuza të rreme palestineze nën kujdesin e Francës ”, konferencën ndërkombëtare të parashikuar për të dielën në Paris, në përpjekje për ...

Skandali: Merret në pyetje edhe bashkëshortja e kryeministrit izraelit Netanyahu

Gazeta Express - 12.01.2017

Mediat izraelite raportojnë se policia e ka marrë në pyetje bashkëshorten e kryeministrit të vendit, Benjamin Netanyahu, në kuadër të një hetimi mbi dyshimet se ai kishte marrë dhurata nga përkrahës ...

Netanyahu: Konferenca e paqes për Lindjen e Mesme në Paris, e manipuluar nga palestinezët dhe francezët

Gazeta Express - 12.01.2017

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, e ka quajtur të manipuluar konferencën e paqes për Lindje e Mesme në Paris, duke thënë se qeveria e tij nuk do të luajë asnjë rol në këtë ...

Skandali: Merret në pyetje edhe bashkëshortja e kryeministrit izraelit Netanyahu

Tetova Sot - 12.01.2017

Mediat izraelite raportojnë se policia e ka marrë në pyetje bashkëshorten e kryeministrit të vendit, Benjamin Netanyahu, në kuadër të një hetimi mbi dyshimet se ai kishte marrë dhurata nga përkrahës ...

Netanyahu: Konferenca e Parisit për paqen është një mashtrim

Java News - 12.01.2017

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu e cilësoi sot “si akuza të rreme palestineze nën kujdesin e Francës konferencën ndërkombëtare e parashikuar për të dielën në Paris, në përpjekje për rivënien ...

Shteti kundër shtetit – shërbimet amerikane, partnerëve në Izrael: Trump nuk është i besueshëm

Respublica - 12.01.2017

Mediat izraelite raportojnë sot për një zhvillim që mund të prekë marrëdhniet mes Izraelit dhe SHBA-së. Gazeta “Haaretz” referon raportimet e një gazetari investigativ, Ronen Bergman, sipas të cilit ...

Netanyahu:Konferenca e Parisit për paqen është një “mashtrim”

Vision Plus - 12.01.2017

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu e cilësoi sot “si akuza të rreme palestineze nën kujdesin e Francës konferencën ndërkombëtare e parashikuar për të dielën në Paris, në përpjekje për rivënien ...

John Kerry merr pjesë në konferencën për Lindjen e Mesme

Evropaelire - 11.01.2017

Në Konferencën për paqe në Lindjen e Mesme, e cila fillon më 15 janar në Paris të Francës, merr pjesë edhe sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, për të cilin ky do të jetë udhëtimi i fundit i ...

“Ndërtimi, përkeqëson situatën mes izraelitëve dhe palestinezëve”

Koha.net - 11.01.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barak Obama në një intervistë për televizionin izraelit "Insight", paralajmëroi se mbështetja e politikave të kryeministrit Benjamin Netanyahu, për ...

Mediat izraelite: Benjamin Netanyahu dhe gazeta “Yediot Ahronot” shkëmbejnë favore ndërmjet veti

Gazeta Express - 11.01.2017

Mediat izraelite raportojnë se kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, ia ka bërë një ofertë publikuesit të një gazete kritike, duke propozuar që ajo t’i mbulojë ngjarjet në favor të tij, në ...

Të paktën katër viktima në një sulm me kamion në Jerusalem (PLT)

Idividi - 10.01.2017

Jerusalem, 8 janar 2017 (MIA) - Të paktën katër persona e humbën jetën, ndërsa 15 janë lënduar pasi një kamion u përplas në këmbësorë në Qytetin e vjetër në Jerusalem.

Të paktën tre viktima në një sulm me kamion në Jerusalem

Idividi - 10.01.2017

Jerusalem, 8 janar 2017 (MIA) - Të paktën tre persona e humbën jetën, ndërsa më shumë se dhjetë janë lënduar pasi një kamion u përplas në këmbësorë në Qytetin e vjetër në Jerusalem.

Një grup i panjohur palestinez e mori përgjegjësinë për sulmin me kamion në Jerusalem

Idividi - 10.01.2017

Jerusalem, 9 janar 2017 (MIA) - Një grup i panjohur palestinez pohon se qëndron pas sulmit të djeshëm në Jerusalem. Një palestinez me një kamion është përplasur me ushtarë izraelitë dhe me këtë rast ...

Sulmi terrorist, në Izrael rritet siguria pas vrasjes me kamion të 4 personave

Zhurnal - 10.01.2017

Izrael, 10 Janar - Policia izraelite ka forcuar ndjeshëm masat e sigurisë në Jeruzalemin Lindor, duke u fokusuar më së shumti te lagjja e palestinezit që përplasi të dielën kamionin mbi grupin e ...

Obama: Ndërtimi, përkeqëson situatën mes izraelitëve dhe palestinezëve

Telegrafi - 10.01.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barak Obama në një intervistë për televizionin izraelit “Insight”, paralajmëroi se mbështetja e politikave të kryeministrit Benjamin Netanyahu, për ...

Sulmi në Jeruzalem, autori dyshohet të ishte simpatizant i ISIS

Top Channel - 09.01.2017

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Natanyahu tha se të gjitha shenjat tregojnë se, njeriu që vrau 4 ushtarë në Izrael ishte një mbështetës i të ashtuquajturit Shtet Islamik.

Sulmi terrorist, në Izrael rritet siguria pas vrasjes me kamion të 4 personave

Top Channel - 09.01.2017

Policia izraelite ka forcuar ndjeshëm masat e sigurisë në Jeruzalemin Lindor, duke u fokusuar më së shumti te lagjja e palestinezit që përplasi të dielën kamionin mbi grupin e ushtarëve, duke vrarë 4 ...

Një grup i panjohur palestinez e mori përgjegjësinë për sulmin me kamion në Jerusalem

Portalb - 09.01.2017

Një grup i panjohur palestinez pohon se qëndron pas sulmit të djeshëm në Jerusalem. Një palestinez me një kamion është përplasur me ushtarë izraelitë dhe me këtë rast ka vrarë katër prej tyre, ndërsa ...

Sulmi në Izrael, autoritetet dyshojnë se autori ishte mbështetës i ISIS

Ora news - 09.01.2017

Autoritetet izraelite kanë deklaruar se agresori që sulmoi në Jeruzalem është një mbështetës i ekstremsitëve të Shtetit Islamik. Zyrtarët u shprehën se nga të dhënat që janë grumbulluar deri më tani, ...

Sulmi në Jeruzalem, autori dyshohet të ishte simpatizant i ISIS-it

Gazeta Express - 09.01.2017

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Natanyahu tha se të gjitha shenjat tregojnë se, njeriu që vrau 4 ushtarë në Izrael ishte një mbështetës i të ashtuquajturit Shtet Islamik.

Akti terrorist në Jeruzalem

ABC News - 09.01.2017

Aktin terrorist të së dielës në Jeruzalem mund ta kenë kryer militantët e Shtetit Islamik. Kjo është pista në të cilën po përqëndrohen gjithnjë e më shumë autoritetet izraelite për ngjarjen ku humbën ...

Sulmi terrorist, në Izrael rritet siguria pas vrasjes me kamion të 4 personave

Gazeta Express - 09.01.2017

Sulmi terrorist, në Izrael rritet siguria pas vrasjes me kamion të 4 personave Policia izraelite ka forcuar ndjeshëm masat e sigurisë në Jeruzalemin Lindor, duke u fokusuar më së shumti te lagjja e ...

Sulmi terrorist, në Izrael rritet siguria pas vrasjes me kamion të 4 personave

Zeri - 09.01.2017

Sulmi terrorist, në Izrael rritet siguria pas vrasjes me kamion të 4 personave Policia izraelite ka forcuar ndjeshëm masat e sigurisë në Jeruzalemin Lindor, duke u fokusuar më së shumti te lagjja e ...