TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ja si u montua rasti i Kumanovës

Ina - 13.02.2016

Xhezair Shaqiri, i njohur si komandant Hoxha rrëfen për agjencinë e lajmeve INA se si u montua rastin i Kumanovës “Rasti i Kumanovës ku ranë në kurth disa shok tanë të UÇK, në të ardhmen do të jetë ...

Ja si u montua rasti i Kumanovës

Almakos - 13.02.2016

Xhezair Shaqiri, i njohur si komandant Hoxha rrëfen për agjencinë e lajmeve INA se si u montua rastin i Kumanovës “Rasti i Kumanovës ku ranë në kurth disa shok tanë të UÇK, në të ardhmen do të jetë ...

Ja si u montua "Kumanova"

Albeu.com - 13.02.2016

Xhezair Shaqiri, Komandant Hoxha, rrëfen se si u montua rastin i Kumanovës. "Rasti i Kumanovës ku ranë në kurth disa shok tanë të UÇK, në të ardhmen do të jetë një ndër rastet më të komplikuara, që ...

Ja si u montua rasti i Kumanovës

Lajm - 13.02.2016

Xhezair Shaqiri, i njohur si komandant Hoxha rrëfen për INA se si u montua rastin i Kumanovës. “Rasti i Kumanovës ku ranë në kurth disa shok tanë të UÇK, në të ardhmen do të jetë një ndër rastet më ...

Hajdari: BDI skenare të reja për të tensionuar situatën në Kumanovë

Ina - 13.02.2016

Botuesi i të përditshmes “Lajm”, Fejzi Hajdari në një postim të tij ka theksuar se BDI tenton që përmes një skenari të ri sërish të tensionojë situatën në Kumanovë, gjegjësisht duke goditur ...

Hajdari: BDI skenare të reja për të tensionuar situatën në Kumanovë

Almakos - 13.02.2016

Botuesi i të përditshmes “Lajm”, Fejzi Hajdari në një postim të tij ka theksuar se BDI tenton që përmes një skenari të ri sërish të tensionojë situatën në Kumanovë, gjegjësisht duke goditur ...

Ja si u montua rasti i Kumanovës

Botasot - 13.02.2016

Xhezair Shaqiri, i njohur si komandant Hoxha rrëfen për INA se si u montua rastin i Kumanovës. “Rasti i Kumanovës ku ranë në kurth disa shok tanë të UÇK, në të ardhmen do të jetë një ndër rastet më ...

Disa detaje se si u montua rasti i Kumanovës

Ilirida - 13.02.2016

Xhezair Shaqiri, i njohur si komandant Hoxha rrëfen për agjencinë e lajmeve INA se si u montua rastin i Kumanovës “Rasti i Kumanovës ku ranë në kurth disa shok tanë të UÇK, në të ardhmen do të jetë ...

Ja si u montua rasti i Kumanovës

Tetova Sot - 13.02.2016

Xhezair Shaqiri, i njohur si komandant Hoxha rrëfen për INA se si u montua rastin i Kumanovës. “Rasti i Kumanovës ku ranë në kurth disa shok tanë të UÇK, në të ardhmen do të jetë një ndër rastet më ...

Familja Bajrami përgënjeshtron: Arsimi nuk i tha ato fjalë në sallën e gjyqit

Zhurnal - 12.02.2016

Familja Bajrami përgënjeshtron: Arsimi nuk i tha ato fjalë në sallën e gjyqit Publikuar 12.02.2016 në 09:46 nga S.M | 255 i lexuar Shkup, 12 shkurt - Të afërmit e të burgosurit të rastit të ...

Përgënjeshtron familja Bajrami: Arsimi nuk i tha ato fjalë në sallën e gjyqit

Shqipmedia - 12.02.2016

Të afërmit e të burgosurit të rastit të Kumanovës, ish-policit Arsim Bajrami kanë përgënjeshtuar për Portalin Albeu lajmin e publikuar në disa media ku thuhet se Arsim Bajrami gjatë seancës së sotme ...

Bajrami: Zgjedhja e Thaçit është alternativa më e mirë

Albeu.com - 12.02.2016

Nënkryetari i PDK-së, Arsim Bajrami , ke deklaruar se opozitës nuk i takon të thotë se Presidenti duhet të zgjidhet nga populli sepse vazhdimisht e ka kundërshtuar këtë version kur është shtruar si ...

Bajrami: Zgjedhja e Presidentit ruan stabilitetin e vendit

Botasot - 12.02.2016

Nënkryetari i PDK’së, Arsim Bajrami, ka thënë se opozita nuk ka të drejtë të thotë se Presidenti duhet të zgjidhet nga populli. Ai tha se opozita vazhdimisht e ka kundërshtuar këtë opsion kur është ...

Bajrami: Thaçi, njeriu i duhur për President

Telegrafi - 12.02.2016

Nënkryetari i PDK’së, Arsim Bajrami, ka thënë se opozita nuk ka të drejtë të thotë se Presidenti duhet të zgjidhet nga populli sepse vazhdimisht e ka kundërshtuar këtë opsion kur është shtruar si ...

Babai i Fadil Elshanit: Ali Ahmeti i masakroi djemtë tanë në Kumanovë (Video Ekskluzive)

Lajm - 11.02.2016

Ali Ahmeti është fajtor për Kumanovën. Ai u tha djemve tanë dilni se rrugët janë të pastra, se OSBE-ja do të ju presë dhe më pas i kapi policia. Ali Ahmeti i masakroi djemtë tanë dhe tani shitet ...

Babai i Fadil Elshanit: Ali Ahmeti i masakroi djemtë tanë në Kumanovë – VIDEO

Shqipmedia - 11.02.2016

Ali Ahmeti është fajtor për Kumanovën. Ai u tha djemve tanë dilni se rrugët janë të pastra, se OSBE-ja do të ju presë dhe më pas i kapi policia. Ali Ahmeti i masakroi djemtë tanë dhe tani shitet ...

Babai i Fadil Elshanit: Djemtë tanë i masakroi Ali Ahmeti (VIDEO)

Albeu.com - 11.02.2016

"Ali Ahmeti është fajtor për Kumanovën. Ai u tha djemve tanë dilni se rrugët janë të pastra, se OSBE-ja do të ju presë dhe më pas i kapi policia. Ali Ahmeti i masakroi djemtë tanë dhe tani shitet ...

Babai i Fadil Elshanit: Ali Ahmeti i masakroi djemtë tanë në Kumanovë (Video)

Almakos - 11.02.2016

Ali Ahmeti është fajtor për Kumanovën. Ai u tha djemve tanë dilni se rrugët janë të pastra, se OSBE-ja do të ju presë dhe më pas i kapi policia. Ali Ahmeti i masakroi djemtë tanë dhe tani shitet ...

Babai i Fadil Elshanit: Ali Ahmeti i masakroi djemtë tanë në Kumanovë (Video)

Ina - 11.02.2016

Ali Ahmeti është fajtor për Kumanovën. Ai u tha djemve tanë dilni se rrugët janë të pastra, se OSBE-ja do të ju presë dhe më pas i kapi policia. Ali Ahmeti i masakroi djemtë tanë dhe tani shitet ...

Berisha nga Deçani: Qind për qind e dimë se BDI ka bë tradhti në Kumanovë (Video)

Lajm - 11.02.2016

Edhe pse u munduam, nuk arritëm dot të gjejmë ndonjë familjarë para Gjykatës në Shkup që do të thotë se BDI nuk ka tradhtuar grupin e Kumanovës. Muharrem Berisha nga Deçani madje thotë se qind për ...

Berisha nga Deçani: Qind për qind e dimë se BDI ka bë tradhti në Kumanovë (Video)

Ina - 11.02.2016

Edhe pse u munduam, nuk arritëm dot të gjejmë ndonjë familjarë para Gjykatës në Shkup që do të thotë se BDI nuk ka tradhtuar grupin e Kumanovës. Muharrem Berisha nga Deçani madje thotë se qind për ...

Veselinovski: Hyrja dhe strehimi i Grupit të Kumanovës ndodhi në ditën e Kongresit të VMRO-së në këtë qytet

Ina - 11.02.2016

Avokati Lupço Veselinovski që po e mbron Fadil Fejzullahun nga Kumanova, që akuzohet si pjesë e Grupit të Kumanovës ka theksuar se klienti i tij nuk ka kryer veprat penale.

Veselinovski: Hyrja dhe strehimi i Grupit të Kumanovës ndodhi në ditën e Kongresit të VMRO-së në këtë qytet

Almakos - 11.02.2016

Avokati Lupço Veselinovski që po e mbron Fadil Fejzullahun nga Kumanova, që akuzohet si pjesë e Grupit të Kumanovës ka theksuar se klienti i tij nuk ka kryer veprat penale.

Veselinovski: Hyrja dhe strehimi i Grupit të Kumanovës ndodhi në ditën e Kongresit të VMRO-së në këtë qytet

Lajm - 11.02.2016

Avokati Lupço Veselinovski që po e mbron Fadil Fejzullahun nga Kumanova, që akuzohet si pjesë e Grupit të Kumanovës ka theksuar se klienti i tij nuk ka kryer veprat penale.

Avokati: Hyrja dhe strehimi i Grupit ndodhi ditën e Kongresit të VMRO-së në Kumanovë

Albeu.com - 11.02.2016

Avokati që mbron Fadil Fejzullahun nga Kumanova, i akuzuar si pjesë e Grupit të Kumanovës, ka theksuar se klienti i tij nuk ka kryer asnjë vepër penale .

Rasti ‘Kumanova’, familjarët kërkojnë lirimin e të afërmve

Lajmi.net - 11.02.2016

Edhe sot familjarët e të akuzuarve të rastit të Kumanova qëndruan para gjykatës themelore Shkupi 1, ku po zhvillohet procesi gjyqësor kundër grupit të Kumanovës.

Bajrami: Do t’i zbuloj emrat e krejtë inspektorëve që e montuan rastin e Kumanovës

Lajm - 11.02.2016

Krejt kjo është një lojë në të cilën janë të involvuar njerëz të punësuar në DSK, identitetin e të cilëve do ta zbuloj në vazhdim të procesit gjyqësor.

Bajrami: Do t’i zbuloj emrat e krejtë inspektorëve që e montuan rastin e Kumanovës

Almakos - 11.02.2016

Krejt kjo është një lojë në të cilën janë të involvuar njerëz të punësuar në DSK, identitetin e të cilëve do ta zbuloj në vazhdim të procesit gjyqësor.

Veselinovski: Hyrja dhe strehimi i Grupit të Kumanovës ndodhi në ditën e Kongresit të VMRO-së në këtë qytet

Zhurnal - 11.02.2016

Veselinovski: Hyrja dhe strehimi i Grupit të Kumanovës ndodhi në ditën e Kongresit të VMRO-së në këtë qytet Publikuar 11.02.2016 në 16:00 nga B.R. | 159 i lexuar Shkup, 11 shkurt - Avokati Lupço ...

Bajrami: Do t’i zbuloj emrat e krejtë inspektorëve që e montuan rastin e Kumanovës

Ina - 11.02.2016

Arsim Bajrami, i akuzuari i fundit, në seancën sotme për rastin e Kumanovës tha se, në këtë ‘lojë’ janë të përfshirë pjesëtarë të DSK-së, identitetin e të cilëve do ta zbuloj në vazhdim të këtij ...

Grupi i Kumanovës hyri në Maqedoni me 2 dhe 3 maj

Lajmi.net - 11.02.2016

Pjesëtarët të Grupit të Kumanovës, të cilët më 9 majë të vitit 2015, ishin përfshirë në një konfliktë të armatosur me Policinë e Maqedonisë në Lagjen e Trimave në Kumanovë, kanë hyrë në Maqedoni me 2 ...

Arsim Bajrami: Do ti zbuloj emrat e personave që montuan "Kumanovën"

Albeu.com - 11.02.2016

Arsim Bajrami , ish-polici i arrestuar bashkë me Grupin e Kumanovës, ka bërë disa deklarata të forta në seancën e sotme gjyqësore në Shkup. "E gjithë kjo është lojë ku janë të involvuar të punësuar ...

Familja Bajrami përgënjeshtron: Arsimi nuk i tha ato fjalë në sallën e gjyqit

Albeu.com - 11.02.2016

Të afërmit e të burgosurit të rastit të Kumanovës, ish-policit Arsim Bajrami kanë përgënjeshtuar për Portalin Albeu.com lajmin e publikuar në disa media ku thuhet se Arsim Bajrami gjatë seancës së ...

1 Milion arsye pse BDI dhe Ali Ahmeti mos e vizitojn Kumanovën Heroike

Lajm - 11.02.2016

14 vite në qeveri asnjë e mir nuk iu bë Kumanovës edhe pse e bëri luftën e 2001 -Qeveria vrau dhe burgosi 40 çlirimtarët e 2001 djemt më të mirë të kombit -164 familje i la pa kulm mbi kokë ua rrënoi ...

Babai i Fadil Elshanit: Ali Ahmeti i masakroi djemtë tanë në Kumanovë (Video)

Botasot - 11.02.2016

Ali Ahmeti është fajtor për Kumanovën. Ai u tha djemve tanë dilni se rrugët janë të pastra, se OSBE-ja do të ju presë dhe më pas i kapi policia. Ali Ahmeti i masakroi djemtë tanë dhe tani shitet ...

Rasti ‘Kumanova’, familjarët kërkojnë lirimin e të afërmve

Botasot - 11.02.2016

Edhe sot familjarët e të akuzuarve të rastit të Kumanovës qëndruan para gjykatës themelore Shkupi 1 ku po zhvillohet procesi gjyqësor kundër grupit të Kumanovës.

I arrestuari: Do t’i zbuloj emrat e krejt inspektorëve që e montuan rastin e Kumanovës

Botasot - 11.02.2016

Krejt kjo është një lojë në të cilën janë të involvuar njerëz të punësuar në DSK, identitetin e të cilëve do ta zbuloj në vazhdim të procesit gjyqësor.

Babai i Fadil Elshanit: Djemtë tanë i masakroi Ali Ahmeti (VIDEO)

Ilirida - 11.02.2016

“Ali Ahmeti është fajtor për Kumanovën. Ai u tha djemve tanë dilni se rrugët janë të pastra, se OSBE-ja do të ju presë dhe më pas i kapi policia. Ali Ahmeti i masakroi djemtë tanë dhe tani shitet ...

Bajrami: Të gjithë do ta dinë se kush nga DSK-ja ka qenë e implikuar në rastin “Lagjia e Trimave”

Tetova Sot - 11.02.2016

Njëri nga akuzuarit të rastit Lagje e Trimave, Arsim Bajrami sot para gjykatës ka theksuar e gjithë kjo ngjarja në Kumanovë është një lojë në të cilën janë përfshirë punonjësit e DSK-së, identiteti e ...

Bajrami: Do t’i zbuloj emrat e krejtë inspektorëve që e montuan rastin e Kumanovës

Ilirida - 11.02.2016

Arsim Bajrami, i akuzuari i fundit, në seancën sotme për rastin e Kumanovës tha se, në këtë ‘lojë’ janë të përfshirë pjesëtarë të DSK-së, identitetin e të cilëve do ta zbuloj në vazhdim të këtij ...

Veselinovski: Hyrja dhe strehimi i Grupit të Kumanovës ndodhi në ditën e Kongresit të VMRO-së në këtë qytet

Ilirida - 11.02.2016

Avokati Lupço Veselinovski që po e mbron Fadil Fejzullahun nga Kumanova, që akuzohet si pjesë e Grupit të Kumanovës ka theksuar se klienti i tij nuk ka kryer veprat penale.

Familja Bajrami përgënjeshtron: Arsimi nuk i tha ato fjalë në sallën e gjyqit

Ilirida - 11.02.2016

Të afërmit e të burgosurit të rastit të Kumanovës, ish-policitArsim Bajrami kanë përgënjeshtuar për PortalinAlbeu.com lajmin e publikuar në disa media ku thuhet se ArsimBajrami gjatë seancës së sotme ...

BDI planifikon tinzërisht të futet në Kumanovë (Foto)

Vatra - 11.02.2016

Pas shumë të kqijave që ua solli kumanovarëve BDI gjatë qeverisjes së sajë me VMRO , e kulminacioni ishte Lagja e Trimave si dhe vrasja e Komandant Shqiponjës nga funskionari i BDI i emruar si ...

Kush po e fsheh të vërtetën për Kumanovën

Ina - 09.02.2016

Media të caktuara dhe institucionet në Maqedoni po heshtin për ngjarjen e 9 majit në Kumanovë. Mediat proqeveritare maqedonase po mbajnë të heshtur të vërtetën ashtu siç po qëndrojnë të burgosur ...

Gjyqi për Kumanovën, familjarët nuk lejohen të marrin pjesë në seancë (VIDEO)

Lajm - 09.02.2016

Ndërsa në Gjykatën Themelore Shkupi 1, zhvillohej procesi gjyqësor për 29 personat e akuzuar për ngjarjet e fillim- majit të kaluar në Kumanovë, familjarë të shumtë të tyre, kryesisht nga Kosova ...

Ardhja e Ali Ahmetit provokon edhe të gjallët dhe të rënët në Kumanovë!

Lajm - 09.02.2016

Dega e Lëvizjes Besa në Kumanovë ka reaguar ndaj paralajmërimeve mediatike se kryetari i BDI-së Ali Ahmeti së shpejti do të vizitojë Kumanovën. Në vazhdim “Lajm” ju sjell këtë reagim të plotë: ...

Ardhja e Ali Ahmetit provokon edhe të gjallët dhe të rënët në Kumanovë!

Ina - 09.02.2016

Dega e Lëvizjes Besa në Kumanovë ka reaguar ndaj paralajmërimeve mediatike se kryetari i BDI-së Ali Ahmeti së shpejti do të vizitojë Kumanovën. “Drejtuar, kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti (Të cilin ...

“Kumanova”, mohohen akuzat. Avokati: Rast i montuar, do të zbulojmë emrat

Top Channel - 09.02.2016

Në seancën gjyqësore për rastin e “Kumanovës”, të gjithë të akuzuarit kanë thënë se nuk ndihen fajtorë për veprat penale të “terrorizmit” dhe “pjesëmarrjes në organizatë terroriste”, me të cilan i ...

Familjarët nuk lejohen të marrin pjesë në gjykimin e të akuzuarëve të Kumanovës

Botasot - 09.02.2016

Ndërsa në Gjykatën Themelore Shkupi 1, zhvillohej procesi gjyqësor për 29 personat e akuzuar për ngjarjet e fillim- majit të kaluar në Kumanovë, familjarë të shumtë të tyre, kryesisht nga Kosova ...

Shkup, nis procesi gjyqësor kundër 29 të akuzuarve për ngjarjet në Kumanovë

ABC News - 09.02.2016

Në Gjykatën Themelore në Shkup ka nisur gjyqi për të akuzuarit për ngjarjet në Lagjen e Trimave në Kumanovë, në maj të vitit të kaluar. Prokuroria pohon se ka dëshmi për 29 të akuzuarit se janë ...

Raporti i KTV-së për fillimin e gjykimit të “Grupi i Kumanovës” [video]

Koha.net - 09.02.2016

Nën masa të rrepta sigurie në gjithë kryeqytetin e Maqedonisë ka filluar gjykimi i grupit të njohur si “Grupi i Kumanovës”, raporton KTV. 29 të akuzuarit kanë mohuar akuzat e prokurorisë, derisa ...

Përmbledhje e ngjarjeve rreth fillimit të gjykimit të “Grupit të Kumanovës” (Video)

Telegrafi - 09.02.2016

Nën masa të rrepta sigurie në gjithë kryeqytetin e Maqedonisë, ka filluar gjykimi i grupit të njohur si “Grupi i Kumanovës”, raporton KTV. 29 të akuzuarit kanë mohuar akuzat e prokurorisë, derisa ...

Gjyqi për Kumanovën, familjarët nuk lejohen të marrin pjesë në seancë (VIDEO)

Tetova Sot - 09.02.2016

Ndërsa në Gjykatën Themelore Shkupi 1, zhvillohej procesi gjyqësor për 29 personat e akuzuar për ngjarjet e fillim- majit të kaluar në Kumanovë, familjarë të shumtë të tyre, kryesisht nga Kosova ...

Ahmeti sonte në Dibër, pritet ta vizitoj edhe Kumanovën

Ina - 08.02.2016

Në prag të fushatës zgjedhore, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka qenë i pranishëm në tubimet e shumta të partisë në prezantimin e projekteve para qytetarëve.

Ahmeti sonte në Dibër, pritet ta vizitoj edhe Kumanovën

Almakos - 08.02.2016

Në prag të fushatës zgjedhore, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka qenë i pranishëm në tubimet e shumta të partisë në prezantimin e projekteve para qytetarëve.

Ahmeti sonte në Dibër, pritet ta vizitoj edhe Kumanovën

Lajm - 08.02.2016

Në prag të fushatës zgjedhore, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka qenë i pranishëm në tubimet e shumta të partisë në prezantimin e projekteve para qytetarëve.

Ahmeti sonte në Dibër

Zhurnal - 08.02.2016

Ahmeti sonte në Dibër Publikuar 08.02.2016 në 15:46 nga E.E. | 1 i lexuar Në prag të fushatës zgjedhore, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka qenë i pranishëm në tubimet e shumta ...

Autorët e Kumanovës dalin në gjyq në Maqedoni

Mapo - 08.02.2016

Autorët e Kumanovës dalin në gjyq në Maqedoni Postuar më: 08 Shkurt 2016 12:09 Njëzetë e nëntë shqiptarë etnikë të akuzuar për përfshirje në një shkëmbim zjarri në Kumanovë ku mbetën të vdekur 18 ...