TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Droga me avion, Prokuroria po heton për shitësin në Fushë Krujë

Gazeta Start - 18.05.2014

Tiranë - Prokuroria po vijon hetimet për drogën e kapur rreth një javë më parë në Divjakë. I arrestuari Saimir Bajrami, nuk ka dhënë shumë detaje për personat e tjera të përfshirë në këtë trafik.

OSBE: Politika të mos bëjë lojëra me avionin e drogës

SOT - 18.05.2014

Prezenca e OSBE në Tiranë, i bën thirrje politikës shqiptare që të mos bëjë lojëra me avionin e Divjakës. OSBE vlerëson se ngjarja e Divjakës duhet të zbardhet nga organet kompetente.

Avioni i drogës në Divjakë në “Politika në ABC News”

ABC News - 18.05.2014

Avioni i rrëzuar në Divjakë dhe një fuoristrade me drogë rikthyen debatin politik se në Shqipëri droga transportohet me avion. Deklarata kontradiktore, tallje në rrjetet sociale, një dalje publike e ...

"Divjaka", reagon OSBE: Politika të qëndrojë larg, ngjarja të hetohet

Shqiptarja - 18.05.2014

TIRANE - Prezenca e OSBE në Tiranë vlerëson se ngjarja e Divjakës duhet të zbardhet nga organet kompetente. Teksa palët janë përfshirë në një debat të nxehtë me akuza dhe kundër akuza sa i takon ...

Wilton: Ngjarja e Divjakës do zbardhet nga organet kompetente

SOT - 17.05.2014

Ngjarja e Divjakës do të zbardhet nga organet kompetente. Kështu e ka vlerësuar prezenca e OSBE-së në Tiranë, situatën e krijuar nga avioni që ra në Divjakë disa ditë më parë.

"Avioni në Divjakë", OSBE: Hetimi nga organet kompetente, s'është çështje për "lojra politike"

24 orë - 17.05.2014

Tirane: Prezenca e OSBE, në Tiranë vlerëson se ngjarja e Divjakës duhet të zbardhet nga organet kompetente. Teksa palët janë përfshirë në një debat të nxehtë me akuza dhe kundër akuza sa i takon ...

"Avioni në Divjakë", OSBE: Hetimi nga organet kompetente, s'është çështje për "lojra politike"

BalkanWeb - 17.05.2014

TIRANE- Prezenca e OSBE, në Tiranë vlerëson se ngjarja e Divjakës duhet të zbardhet nga organet kompetente. Teksa palët janë përfshirë në një debat të nxehtë me akuza dhe kundër akuza sa i takon ...

Avioni në Divjakë, OSBE: Ngjarja të zbardhet nga organet kompetente

Ora news - 17.05.2014

Zëvendës ambasadori i OSBE, Robert Wilton është shprehur se të vërtetën e ngjarjes në Divjakë duhet ta zbardhë policia dhe organet kompetente. Në një aktivitet të organizuar ditën e sotme ai deklaron ...

Hashashi, problemi më i vogël...

Shqiptarja - 17.05.2014

Opozita është e shqetësuar për avionin e Divjakës, ndërsa mazhoranca për mushkonjën e lagunës me emër sinjifikativ në Lushnje. Por as njëra dhe as tjetra nuk janë problemi më i madh që ka vendi.

ZV/ambasadori i OSBE: Politika të mos përzihet te Avioni i Divjakës, t’ia lërë çështjen hetimeve

AMA-News - 17.05.2014

Prezenca e OSBE, në Tiranë vlerëson se ngjarja e Divjakës duhet të zbardhet nga organet kompetente. Teksa palët janë përfshirë në një debat të nxehtë me akuza dhe kundëër akuza sa i takon ...

Zëvendës ambasadori i OSBE-së Wilton: Ngjarja e Divjakës, të hetohet, largohuni nga lojërat politike

Respublica - 17.05.2014

Ngjarja e Divjakës duhet të zbardhet nga organet e drejtësisë. Kështu është shprehur prezenca e OSBE në Tiranë. Zëvendës ambasadori i OSBE-së Robert Wilton apelon që politika ti qëndrojë larg ...

Avioni i Divjakës/ OSBE: Politika të qëndrojë larg, të heqë dorë nga thashethemet

Gazeta Tema - 17.05.2014

Prezenca e OSBE-së kërkon që politika të qëndrojë larg diskutimeve për çështjen e avionit në Divjakë. Zëvendësambasadori Robert Wilton tha se nuk është momenti për të bërë lojëra politike.

“Avioni”, OSBE: Politika të qëndrojë larg, të heqë dorë nga thashethemet

Gazeta Dita - 17.05.2014

Prezenca e OSBE-së kërkon që politika të qëndrojë larg diskutimeve për çështjen e avionit në Divjakë. Zëvendësambasadori Robert Wilton tha se nuk është momenti për të bërë lojëra politike.

Liderët festojnë përvjetoret: Ju paçim sa malet!

Albeu.com - 16.05.2014

Edhe pse ka nisur ashpër dhe plot debat për shkak të "Tritolit" dhe "Avionit" në Divjakë, viti 2014 është tepër i veçantë për politikën shqiptare dhe për tre protagonistët kryesorë të saj.

Avioni me drogë, dëshmitarët: 3 makina arritën të largohen

Panorama - 16.05.2014

Makina e bllokuar në Divjakë me 460 kilogramë drogë Prokuroria ka marrë në pyetje rreth 13 dëshmitarë gjatë katër ditëve të fundit pas ngecjes së avionit italian në plazhin e Divjakës, ku dështoi ...

Prokuroria: Të lëvizet avioni, ekspertizë për defektin

Panorama - 16.05.2014

“Ushtria ta çojë në bazë ose aeroport” TIRANE – Prokuroria e Krimeve të Rënda i ka kërkuar Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë heqjen e avionit italian nga zona e plazhit të Divjakës dhe dërgimin e ...

Operacioni antidrogë në Divjakë, Sondazhi në BW: Episod i dështuar!

BalkanWeb - 16.05.2014

TIRANE - Rrëzimi i avionit të vogël italian në plazhin e Divjakës dhe arrestimi pranë tij i një shoferi me automjet të prishur që transportonte lëndë narkotike, është bërë prej një jave temë kryesore ...

Momenti i tmerrshëm, kur pasagjerët shohin se avionit nisin t’i bien disa pjesë (VIDEO)

Gazeta Idea - 16.05.2014

Avionët sot janë bërë mënyra më e zakonshme për të udhëtuar në distanca të largëta, por shumë njerëz i tremben një udhëtimit të tillë pasi mendojnë se është i rrezikshëm.

Momenti i tmerrshëm, pasagjerët shohin duke i rënë pjesët avionit! (VIDEO)

Tetova Sot - 16.05.2014

Avionët sot janë bërë mënyra më e zakonshme për të udhëtuar në distanca të largëta, por shumë njerëz i tremben një udhëtimit të tillë pasi mendojnë se është i rrezikshëm.

Luan Rama: Qeveria të ridimensionojë prioritetet

Gazeta Start - 15.05.2014

Uashington – Deputeti i Lëvizjes Socialiste, Luan Rama, thotë se qeveria duhet të ridimensionojë prioritetet e saj dhe të fokusohet më shumë tek organet ligjzbatuese.

PD-ja dhe strategjia e saj e drogëzimit

Shekulli - 15.05.2014

Panajot Barka Një fjalë e urtë popullore greke për një fshatar që shkon te piktori për të porositur një ikonë të Krishtit thotë: “Duke dashur i pagdhenduri dhe duke mos dashur piktori, vish edhe ti o ...

Rama Berishës: Provo akuzat, ose shko me Jozefinën në Divjakë vullnetar për mushkonjat

Shekulli - 15.05.2014

Ashtu siç pritej në qendër të debatit në Kuvendit ka qenë avioni i rrëzuar në Divjakë. Kryeministri, Edi Rama ka replikuar me ish-kryeministri, Sali Berisha.

Prokuroria kërkon heqjen e avionit të drogës

Gazeta Start - 15.05.2014

Tiranë – Prokuroria për Krime të Rënda i kërkon Forcave të Armatosura të transportojnë avionin e ngecur në plazhin e Divjakës. Me anë të një shkrese, prokurorja Doloresa Musabelliu kërkon nga ushtria ...

Avioni që tërboi dynjanë

Top Channel - 15.05.2014

“Avioni që tërboi dynjanë” 15/05/2014 Prej ditësh ka pasur debate të ashpra për trafikun e drogës. Figurat më të rëndësishme të politikës shqiptare kanë debatuar me njëri-tjetrin, gjithashtu edhe në ...

Protesta e PD, policia: Rruga “George W.Bush” e bllokuar për dy orë

SOT - 15.05.2014

Partia Demokratike pas rrëzimit të avionit në Divjakë do të zhvillojë rreth orës 10:00 të ditës së sotme një protestë para Kuvendit të Shqipërisë. Policia e Tiranës bën me dije se për shkak të ...

Avioni i pilotit italian i modifikuar për ngarkesë ekstra

Albeu.com - 15.05.2014

Nga kontrolli paraprak teknik i avionit të ulur në Divjakë nuk rezulton të ketë pasur ndonjë avari në pjesët motorrike, në kohën kur ka vendosur të ulej në Divjakë, siç pretendonte piloti Riformato.

Parlamenti diskuton për cështjen e “Divjakës”

Albeu.com - 15.05.2014

Konferenca e Kryetarëve vendosi të pranojë kërkesën e Partisë Demokratike për të diskutuar një orë për ngjarjen e Divjakës. Në këtë mënyrë ndryshohet tema e rendit të ditës dhe pas një diskutimi ...

Lëvizjet e avionit në Shqipëri gjatë 55 orëve e 44 minutave

24 orë - 15.05.2014

Publikohet për herë të parë i gjithë itinerari i avionit “Piper”, që u rrëzua pasditen e 10 majit në plazhin e Divjakës, në tentativë për të trafikuar lëndë narkotike nga ajri në drejtim të Italisë.

Prokuroria: Ushtria të largojë avionin nga plazhi i Divjakës!

ikub - 15.05.2014

Prokuroria për Krime të Rënda u kërkon Forcave të Armatosura të transportojnë avionin e ngecur në plazhin e Divjakës. Me anë të një shkrese, prokurorja Doloresa Musabelliu kërkon nga ushtria të ...

Prokuroria kërkon largimin e avionit nga plazhi i Divjakës

Albeu.com - 15.05.2014

Prokuroria e Krimeve të Rënda i kërkon Forcave të Armatosura zhvendosjen e avionit të ngecur në plazhin e Divjakës. Përmes një shkrese, prokurorja Doloresa Musabelliu kërkon nga ushtria të gjejnë ...

Zhilla: Divjaka si kartelet e drogës meksikane; Goxhaj: S’kontrollohemi nga NATO

Ora news - 15.05.2014

Tiranë- Dy të akuzuarit për trafik ndërkombëtar droge në rrugë ajrore, Giorgio Riformato dhe emigranti shqiptar Sajmir Bajrami nuk mund të kenë zgjedhur pistën e Divjakës për këtë veprimtari ...

Guardia: Avioni është modifikuar

Panorama - 15.05.2014

Saimir Bajrami: Drogën në Krujë e bleva te një person që quhej Agron. Sekuestrohet serveri i aviacionit . Hetuesit italianë kryejnë veprime në Divjakë: Iu lëvizën sediljet .

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë jep itinerarin e avionit italian

Yll Press - 15.05.2014

Në Shqipëri, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Artan Didi dha sot itinerarin e ndjekur nga avioni italian i cili të shtunën e kaluar u ul në plazhin e Divjakës dhe veprimet e ndërmarra nga ...

“Divjaka”, Luan Rama: S’ka vend për vizatime, hartime dhe qëndrime emocionale

Mapo - 15.05.2014

Sekretari i Përgjithshëm i LSI tha se trafiku i lëndëve narkotike nuk është një problem i shfaqur rishtazi në Shqipëri dhe se SHISH po punon ende me prioritetet e miratuara nga Berisha në janar 2013 ...

Si Riformato u bë më i famshëm se Vlashi…

Mapo - 15.05.2014

Për ngjarjen e ndodhur në Divjakë fundjavën e kaluar nëpër studio televizive dhe media të tjera, më shumë sesa ekspertët e krimit apo ata të aviacionit kanë folur analistët e përhershëm që janë “të ...

Balla në FB: Në protestën e PD-së do jenë edhe trafikantë

Mapo - 15.05.2014

TIRANË Deputeti socialist, Taulant Balla komentoi dje në faqen e tij në Facebook se në protestën e sotme të opozitës do të jenë trafikuesit e drogës, që sipas tij mbajnë peng drejtimin e PD-së.

Guardia di Finanza inspekton avionin dhe nis hetimin

Mapo - 15.05.2014

Ekspertë të Guardia di Finanza kanë inspektuar dje avionin e pilotit italian, i cili u rrëzua të shtunën në plazhin e Divjakës. Pas ekspertizës mësohet se ekspertët e Guardia di Finanza u shprehën se ...

Artan Didi: Policia e gjeti avionin 20 minuta pas shkëputjes nga radarët

Mapo - 15.05.2014

Kreu i Policisë së Shtetit shpjegon dinamikën e uljes në Divjakë të avionit të drogës dhe reagimin në kohë të policisë. Si u identifikua Saimir Bajrami dhe arrestimi i tij në pyllin e Divjakës, që ...

Artan Didi: Avioni shkeli rregullat për lartësinë e korridorin e fluturimit

Panorama - 15.05.2014

TIRANE – Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Artan Didi, shpjegoi dje me detaje të gjithë kronologjinë e veprimeve që ka ndjekur avioni i drogës, që u bllokua në Divjakë ditën e shtunë.

Deputeti i LSI, Rama: Trafiku i drogës ekziston prej vitesh

Panorama - 15.05.2014

Deputeti i LSI-së, Luan Rama, deklaroi dje se trafiku i drogës është një fenomen shqetësues dhe i pranishëm prej vitesh në Shqipëri. Sipas tij, kjo problematikë nuk erdhi nga ndryshimi i qeverisjes, ...

Luan Rama: S'është koha për qëndrime emocionale, qeveria të ridimensionojë prioritetet

BalkanWeb - 15.05.2014

SHBA- Qeveria Shqiptare duhet te ridimensionojë mirë prioritetet e punës së saj dhe të veprojë me forcën e ligjit. Deklarata u bë nga Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së Luan Rama në një intervistë për ...

Avioni në Divjakë, News24 pamje nga brenda në kabinë- VIDEO

BalkanWeb - 15.05.2014

TIRANË- Pamjet nga brenda avionit “Piper lance” i cili u rrëzua mesditen e 10 majit në Divjakë janë arritur të sigurohen nga News 24 pavarësisht se avioni ruhet në cdo moment nga strukturat e ...

RTV Ora News siguron pamjet e brendshme të avionit që u ul në Divjakë

Ora news - 15.05.2014

Radio Televizioni Ora News ka siguruar pamjet e brendshme të avionit që u ul në Divjakë ditën e shtunë më 10 maj. Siç duket dhe në pamje, në ambientet e brendshme të avionit ndodhen disa dokumenta.

Prokuroria kërkon nga ushtria të largojë avionin nga Plazhi i Divjakës

ABC News - 15.05.2014

Prokuroria për Krime të Rënda i kërkon Forcave të Armatosura të transportojnë avionin e ngecur në plazhin e Divjakës… Me anë të një shkrese, prokurorja Doloresa Musabelliu kërkon nga ushtria të ...

Kërcënohet dëshmitari që foli për avionin e Divjakës në ABC NEWS

ABC News - 15.05.2014

Persona të paidentifikuar kërcënuan dëshmitarin okular të policies, i cili foli për ABC NEWS mbi avionin e Divjakës. Gjatë intervistës ai tha se mund te identifikoje personat e tjere qe do te ...

Luan Rama: Trafiku i drogës ka ekzistuar prej vitesh në Shqipëri

Gazeta Shqip - 15.05.2014

Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama në një intervistë për “Zërin e Amerikës” ka folur në lidhje me çështjen e avionit që u rrëzua në Divjakë, një çështje kjo që ka ...

Parlamenti do te diskutoje per ceshtjen e Divjakes vetem nje ore

Shqiperia - 15.05.2014

Pas mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve të kryesuar nga Ilir Meta, merret vendimi që në seancën parlamentare do të flitet vetëm një orë për ngjarjen e Divjakës.

Parlamenti diskuton për cështjen e “Divjakës”

Gazeta Shqip - 15.05.2014

Konferenca e Kryetarëve vendosi të pranojë kërkesën e Partisë Demokratike për të diskutuar një orë për ngjarjen e Divjakës. Në këtë mënyrë ndryshohet tema e rendit të ditës dhe pas një diskutimi ...

Rama Berishes Provo akuzat ose shko me Jozefinen ne Divjake vullnetar per mushkonjat

Shqiperia - 15.05.2014

Ashtu siç pritej në qendër të debatit në Kuvendit ka qenë avioni i rrëzuar në Divjakë. Kryeministri, Edi Rama ka replikuar me ish-kryeministri, Sali Berisha.

SHËNIM: “Avioni”, për një Divjakë të së nesërmes

Gazeta Dita - 15.05.2014

Jeta njerëzore është shoqëruar gjithnjë me trille fatesh e fatalitetesh nga më të ndryshmet, duke bërë që për një rastësi, të ndryshojë katërcipërisht jeta e dikujt, e ndonjë njeriu të vetëm apo e ...

VIDEOLAJM/Ja pamjet e brendshme të avionit të rrëzuar në Divjakë

Shqiptarja - 15.05.2014

DIVJAKE- Këto janë pamjet e brendshme të avionit “Piper" i cila u rrëzua të shtunën në plazhin e Divjakës. “A1 Report” sjell këto momente të fiksuara, ku siç shikohet në brendësi të tij, ka sedilje ...

Dëshmitari: Një makinë e tretë priste avionin 2 orë para rrëzimit

Gazeta Start - 14.05.2014

Divjakë - Një dëshmitar në zonën e Divjakës tregon prezencën e një makine të dyshimtë pranë vendit ku ra avioni në plazh. A. Gj., punonjës i një karburanti në rrugën mes pyllit në Divjakë, pohon se ...

Avioni i drogës fotografohet nga 2 ekspertë italianë

Shekulli - 14.05.2014

Dy ekspertë të “Guardia di Financa” kanë fotografuar sot avionin italian, i cili më 10 maj tentoi të trafikonte nga ajri një sasi të madhe lënde narkotike.

Ditari antistatus i Berishës

Shekulli - 14.05.2014

Përparim Halili Tri ditë më parë,aq sa zgjasin çudirat e njerëzve që krijojnë çudira, në Divjakë u rrëzua një avion, i mbajtur nën mbikëqyrje prej institucioneve kontrolluese e ligjzbatuese, që prej ...

Ekspertët italianë: Avioni u modifikua

Gazeta Start - 14.05.2014

Divjakë – Krahas prokurorisë shqiptare, edhe ajo italiane po heton për rënien e avionit në Divjakë, me anë të të cilit po synohej të trafikohej një sasi e madhe lëndë narkotike.

Rama: Beteja e policisë tashmë edhe nga ajri

Gazeta Start - 14.05.2014

Tiranë – Kryeministri Edi Rama ka mbledhur në një takim drejtuesit e policisë së Shtetit, tashmë për të sqaruar me detaje rrëzimin e avionit në Divjakë dhe akuzat që shpërthyen më pas.

Etapat e operacionit të Divjakës (VIDEO)

Shekulli - 14.05.2014

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Artan Didi, po sqaron çfarë ka ndodhur me avionin nga momenti kur ka hyrë në Shqipëri. Detajet jepen në Akademinë e Arteve ku po zhvillohet një takim i drejtuesve ...

“Trafiku i drogës ka ekzistuar prej vitesh në Shqipëri”

Shekulli - 14.05.2014

Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama në një intervistë për “Zërin e Amerikës” ka folur në lidhje me çështjen e avionit që u rrëzua në Divjakë, një çështje kjo që ka ...

Një makinë e tretë priste avionin 2 orë para rrëzimit

Albeu.com - 14.05.2014

Vijojnë hetimet për ngjarjen e Divjakës ku një shqiptar dhe një pilot italian janë arrestuar me akuzën e trafikut të drogës. Ndërkohë që mediat publikojnë të tjera dëshmi se gjatë kohës së uljes së ...

Bizneset në Divjakë dyfishojnë të ardhurat nga avioni

Albeu.com - 14.05.2014

Avioni i pilotit italian i ulur para disa ditësh në plazhin e Divjakës dhe jehona që mori kjo ngjarje në media ka sjellë një rritje të xhiros ka sjellë përfitime për bizneset të cilat ndodhen pranë ...

A të thashë që do të kap?

Top Channel - 14.05.2014

A të thashë që do të kap? 14/05/2014 Fatos Baxhaku - Matanë Shkumbinit, me gjasë edhe andej nga Divjaka apo Karavastaja, të vjetrit rrëfejnë një histori të vjetër.

Avioni në Divjakë, “dhuratë nga Zoti” për bizneset e zonës

ikub - 14.05.2014

Ditën e shtunë, kur për shkak të një defekti, avioni përfundoi në rërë, tërhoqi me qindra persona. Nisi moda e selfie-ve, njerëz që fotografonin avionin e rëzuarr apo që fotografonin veten pranë tij.

Didi i jep "llogari" Ramës : Ja çfarë ndodhi më 10 maj

Albeu.com - 14.05.2014

Drejtori i Përgjthshëm i policisë Artan Didi shpjegoi sot itinerarin e lëvizjes së avionit që u ul të shtunën në plazhin e Divjakës. Në prani edhe të kryeministrit Edi Rama , kreu i Policisë së ...

Avioni në Divjakë, Didi: Ja çfarë ndodhi më 10 maj

SOT - 14.05.2014

Drejtori i Përgjithshëm i policisë Artan Didi shpjegoi sot itinerarin e lëvizjes së avionit që u ul të shtunën në plazhin e Divjakës. Në prani edhe të kryeministrit EdiRama, kreu i Policisë së ...

Ekspertët italianë fotografojnë avionin në Divjakë

Albeu.com - 14.05.2014

Avioni italian i cili tentoi të trafikonte nga ajri një sasi të madhe lënde narkotike është fotografuar sot nga dy ekspertë të “Guardia di Financa”. Ekspertët italian ë nuk janë lejuar të hyjnë në ...

Avioni në Divjakë, Didi sqaron detaje nga operacioni i policisë

24 orë - 14.05.2014

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Artan Didi, sqaroi sot për opinionin publik operacionin e policisë që çoi në kapjen e avionit në Divjakë dhe pranë tij të automjetit me 460 kg kanabis ...

Didi: Avioni i Divjakës u nis nga Korfuzi

Almakos - 14.05.2014

Avioni i cili u rrëzua më 10 maj në rërën e plazhit të Divjakës, ka bërë që kryeministri Edi Rama të mbledhë drejtuesit e policisë së shtetit. Drejtori i Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Artan ...

“Divjaka”, Rama takon drejtuesit e policisë.

24 orë - 14.05.2014

Në një takim me krerët dhe drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit, kryeministri Edi Rama ka parë nga afër ripërshkrimin e ngjarjes së ndodhur në Divjakë, ku u rrëzua një avion që pritej të ...

A të thashë që do të kap? (Fatos Baxhaku)

ikub - 14.05.2014

Matanë Shkumbinit, me gjasë edhe andej nga Divjaka apo Karavastaja, të vjetrit rrëfejnë një histori të vjetër. Thonë se, qëmoti një grua qejfleshë ia dridhte burrit.

A të thashë që do të kap?

24 orë - 14.05.2014

Matanë Shkumbinit, me gjasë edhe andej nga Divjaka apo Karavastaja, të vjetrit rrëfejnë një histori të vjetër. Thonë se, qëmoti një grua qejfleshë ia dridhte burrit.

Shkresa e SHISH drejtuar Prokurorisë: Në Bedat bëhet trafik

24 orë - 14.05.2014

Një shkresë e Shërbimit Informativ Shtetëror, që i është adresuar Prokurorisë për Krime të Rënda, informonte për një tentativë të mundshme trafiku droge nga Shqipëria drejt Italisë në rrugë ajrore, ...

Guardia di Finanza përfshihet në hetimet për avioni në Divjakë

SOT - 14.05.2014

Dy efektivë të Guardia Di Finanzias kanë shkuar mëngjesin e sotëm në plazhin e Divjakës dhe kanë fotografuar avionin që u ul para disa ditësh. Kështu mësohet se ekspertë të Gurdia Di Finanzias ...

Avioni në Divjakë, Ja çfarë ndodhi më 10 maj, minutë pas minute

Ina - 14.05.2014

Drejtori i Përgjithshëm i policisë, Artan Didi, tregon minutë pas minute gjithë operacionin e bllokimit të avionit me të cilin dyshohet se ishte planifikuar transportimi i 460 kg lëndë narkotike ...

Ja rruga që bëri piloti italian para se të ulej në Divjakë (VIDEO)

Albeu.com - 14.05.2014

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Z. Artan Didi prezantoi sot operacionin e zhvilluar në Divjakë dhe kronologjinë e ngjarjes. Për të sqaruar publikun e gjërë dhe mediat, Didi bëri një ...

Ja rruga që bëri piloti italian para se të ulej në Divjakë (VIDEO)

Almakos - 14.05.2014

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Z. Artan Didi prezantoi sot operacionin e zhvilluar në Divjakë dhe kronologjinë e ngjarjes. Për të sqaruar publikun e gjërë dhe mediat, Didi bëri një ...

Zbardhet kronologjia e avionit në Divjakë, mbesin mjaft të panjohura

Lajmi.net - 14.05.2014

Policia e Shtetit shqiptar ka zbardhur kronologjinë e plotë të aksionit policor, që çoi në arrestimin e dy shtetasve, pilotin italian, Giorgio Riformato, dhe trafikantin shqiptar, Saimir Bajrami.

Tiranë, Eno Bushi padit ish-kryeministrin Berisha për shpifje

SOT - 14.05.2014

Ish-Kryeministrin Sali Berisha është paditur sot në Prokurori për shpifje nga menaxheri i sigurimit të aeroportit “Nënë Tereza”, Eno Bushi, i cili ka kërkuar edhe një dëmshpërblim prej 100 mijë ...

Avioni në Divjakë, i modifikuar për të transportuar diçka

Lajmi.net - 14.05.2014

Ekspertë të Guardia Di Finanza kanë inspektuar sot avionin e pilotit italian që u rrëzua të shtunën në plazhin e Divjakës. Pas ekspertizës, ekspertët e Guardia Di Finanza u shprehën se avioni ...

Aventura shqiptare e avionit

Top Channel - 14.05.2014

Aventura shqiptare e avionit 14/05/2014 Policia ka nxjerrë variantin e plotë zyrtar të ngjarjes së Divjakës. Në mënyrë kronologjike, drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Artan Didi, e bëri të ditur ...

Avioni me drogë, Fatos Klosi: I bindur që është inskenim i Berishës

SOT - 14.05.2014

Ish-Shefi i SHISH-it, Fatos Klosi, gjatë një interviste në media ka folur lidhur me avionin në Divjakë, ku ka deklaruar se avioni i rrëzuar është një inskenim.

Rama: SHISH vazhdon të punojë me prioritete të miratuara nga qeveria e mëparshme

Albeu.com - 14.05.2014

Qeveria Shqiptare duhet te ridimensionojë mirë prioritetet e punës së saj dhe të veprojë me forcën e ligjit. Deklarata u bë nga Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së Luan Rama në një intervistë për Zërin ...

Luan Rama: Trafiku i drogës nuk nisi rishtazi, SHISH të ndryshojë prioritetet

SOT - 15.05.2014

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Luan Rama, ka deklaruar se trafiku i drogës nuk ka nisur rishtazi, ndërsa u shpreh se është e pa pranueshme që Shërbimi Informativ edhe 9 muaj pasi qeveria e re ka ...

Kodheli: Jo baltë mbi Forcat e Armatosura, droga, jo çështje e Ushtrisë

BalkanWeb - 14.05.2014

TIRANE - Pjesë e akuzave të opozitës si strukturë e përfshirë në trafikun e drogës ka qenë edhe Ushtria shqiptare. Por, pas operacionit të sekuestrimit të drogës në Divjakë dhe bllokimit të një ...

Dëshmitari: Makina e tretë ishte një Benz, priste avionin dy orë para rrëzimit

Panorama - 14.05.2014

Ne kryeartikullin e saj te sotem gazeta “Panorama” boton deshmine e A.GJ, punonjës i një karburanti në rrugën mes pyllit në Divjakë, i cili tregon prezencën e një makine të dyshimtë pranë vendit ku ...

“Bajrami shkoi vetë i dytë në Divjakë”

Panorama - 14.05.2014

TIRANE – Hetimet e Prokurorisë së Krimeve të Rënda kanë identifikuar tashmë një person të dytë që ka qenë në vendin e ngjarjes ku ra avioni i dyshuar për trafik droge në Divjakë.

Misteri i makinës “Passat”

Panorama - 14.05.2014

TIRANE – Gjatë deklarimeve paraprake të dhëna për policinë dhe prokurorinë, shtetasi Saimir Bajrami i arrestuar për trafik droge ka treguar për një tjetër automjet të pranishëm në zonën ku u ul ...

Flet dëshmitari: Një makinë e tretë priste avionin 2 orë para rrëzimit

BalkanWeb - 14.05.2014

DIVJAKE - Një dëshmitar në zonën e Divjakës tregon prezencën e një makine të dyshimtë pranë vendit ku ra avioni në plazh. A. Gj., punonjës i një karburanti në rrugën mes pyllit në Divjakë, pohon se ...

Basha i përgjigjet Ramës: Bëhu burrë, jep dorëheqjen

Panorama - 14.05.2014

Kreu i PD, Basha gjatë konferencës për shtyp Kreu i PD i përsërit kërkesën për t’u larguar Kryeministrit . “Do përballesh me qytetarët, do ta hash vetë çorbën që ke gatuar” Kryetari i Partisë ...

Një makinë e tretë priste në Divjakë avionin para rrëzimit

Koha.net - 14.05.2014

Divjakë, 14 maj - Një dëshmitar në zonën e Divjakës tregon prezencën e një makine të dyshimtë pranë vendit ku ra avioni në plazh. A. Gj., punonjës i një karburanti në rrugën mes pyllit në Divjakë, ...

Dy ekspertë italianë në Divjakë, fotografojnë avionin e rrëzuar

Ora news - 14.05.2014

Divjake- Dy ekspertë të Guardia di Financa kanë shkuar sot pranë avionit italian i cili më 10 maj tentoi të trafikonte nga ajri një sasi të madhe lënda narkotike.

Bizneset në Divjakë dyfishojnë të ardhurat: Mos hiqni avionin, na u shtuan xhirot ditore nga turistët

Panorama - 14.05.2014

Avioni ne Divjake “Rënia e avionit në Divjakë hap sezonin turistik para kohe”. Keshtu shkruan sot “Panorama” ne nje reportazh ne zonen ku ra avioni. Qindra persona kanë zbarkuar në bregdet për të ...

Kur qeveris si mushkonjat

Mapo - 14.05.2014

Pas asaj që ndodhi të shtunën në Divjakë, çdo qeveri normale do të kishte ulur kokën, do t’u kërkonte ndjesë qytetarëve dhe do të niste një proces të nxjerrjes së përgjegjësive për një skandal të ...

Shkresa e SHISH drejtuar Prokurorisë: Në Bedat bëhet trafik

BalkanWeb - 14.05.2014

TIRANE - Një shkresë e Shërbimit Informativ Shtetëror, që i është adresuar Prokurorisë për Krime të Rënda, informonte për një tentativë të mundshme trafiku droge nga Shqipëria drejt Italisë në rrugë ...

Avioni në Divjakë, Ja çfarë ndodhi më 10 maj, minutë pas minute

Ora news - 14.05.2014

Tirane- Drejtori i Përgjthshëm i policisë Artan Didi po sqaron cfarë ka ndodhur me avionin që nga momenti kur ka hyrë në hapërisën ajrore të Shqipërisë.

Avioni, Didi: Ja si ndodhi ngjarja- VIDEO Rama e Tahiri-policisë: Kurajo, s'ju tradhtojmë!

BalkanWeb - 14.05.2014

TIRANE- Tentativa për trafik droge përmes avionit të vogël që u bllokua në rërën e plazhit të Divjakës dhe intensifikimi i luftës kundër krimit ishin në qendër të takimit që Kryeministri Edi Rama ...

‘Divjaka’, Didi: Ja kronologjia. Tahiri: Lini hetimet të vazhdojnë. Rama: Luftë korrupsionit në polici

Panorama - 14.05.2014

UPDATE- Kreu i qeverise, Edi Rama ka nisur ne mesdite nje takim me drejtues te policise, duke garantuar mbeshtetje ne luften kudner krimit, por edhe duke kerkuar ndeshkim ekstrem punonjesve te ...

Shjegimi grafik i policisë, ja çfarë ndodhi në Divjakë

Mapo - 14.05.2014

Kreu i Policisë Artan Didi sqaroi sot për mediat dhe për kryeministrin Edi Rama në një takim të posaçëm me praninë e mediave gjithë detajet e ngjarjes së datës 10 maj, kur një avion u kap në Divjakë ...

Guardia Di Finanza: Avioni në Divjakë, i modifikuar për të transportuar diçka

BalkanWeb - 14.05.2014

TIRANE- Ekspertë të Guardia Di Finanza kanë inspektuar sot avionin me piloti italian, i cili u rrëzua të shtunën në plazhin e Divjakës. Pas ekspertizës, mësohet se ekspertët e Guardia Di Finanza u ...

Guardia Di Finanza inspekton avionin: Është i modifikuar

Mapo - 14.05.2014

Ekspertë të Guardia Di Finanza kanë qënë sot në Divjakë për të inspektuar avionin e rrëzuar. Pas ekspertizës së kryer ekspertët italianë janë shprehur se avioni rezulton të jetë i modifikuar.

Avioni në Divjakë, banorët për Ora News: Jemi njerëz të punës jo të drogës

Ora news - 14.05.2014

Banorët e Divjakës nuk ndihen mirë që e gjithë vëmendja e medias për këtë qytet të vogël është përqëndruar tek rrëzimi i avionit Italian i cili, sipas akuzave do të ulej për të marrë ngarkesën me 460 ...

Artan Didi zbardh itinerarin e “avionit të drogës” dhe aksionin e uniformave blu

ABC News - 14.05.2014

Drejtori i pergjithshem i policise nuk e quajti nje superoperacion per kapjen e droges. Ne shpjegimin e tij per ngjarjen e divjakes, numri nje uniformave blu tha se u njoftuan strukturat e sherbim ...

Ish-avokati i PS-së padit Berishën, kërkon 100 mijë euro

Mapo - 14.05.2014

I akuzuar nga ish kryeministri Sali Berisha se ndihmoi pilotin italian te avionit qe u kap duke trafikuar droge, Eno Bushi, ish-avokati i PS- së në KQZ, aktualisht punonjes tek kompania e sigurise se ...

LSI thyen heshtjen për Divjakën: S’ka vend për hartime, por për veprim

Ora news - 14.05.2014

SHBA- Reagimi i parë i Lëvizjes Socialiste për Integrim për avionin në Divjakë erdhi nga përtej Oqeanit, nga SHBA përmes sekretarit të Përgjithshëm, Luan Rama.

Aventura shqiptare e avionit të dyshimtë [video]

Koha.net - 14.05.2014

Policia ka nxjerrë variantin e plotë zyrtar të ngjarjes së Divjakës. Në mënyrë kronologjike, drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Artan Didi, e bëri të ditur gjatë një takimi mes drejtuesve të ...

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë jep itinerarin e avionit italian

VOA - 14.05.2014

Në Shqipëri, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Artan Didi dha sot itinerarin e ndjekur nga avioni italian i cili të shtunën e kaluar u ul në plazhin e Divjakës dhe veprimet e ndërmarra nga ...

Avioni i Divjakës, Imami në ABC News: Akuzat tona dolën të vërteta

ABC News - 14.05.2014

Ish-ministri i mbrojtjes Arben Imami, i ftuar në studion e ABC NEËS, flet për herë të parë pas bllokimit të avionit sportiv në plazhin e Divjakës, i cili erdhi për të marr një sasi droge.

Ministria e Mbrojtjes: Droga nuk është çështje e ushtrisë

Gazeta Tema - 14.05.2014

Pas operacionit të sekuestrimit të drogës në Divjakë dhe bllokimit të një avioni që ishte menduar si mjet transporti për trafikimin e lëndës narkotike, Ministria e Mbrojtjes ka preferuar që të mos ...

Avioni i Divjakës tërheq interesin e njerëzve. Madje sipas disave, ai mund të ndikojë në rritjen e turizmit të zonës

Respublica - 14.05.2014

Avioni i Divjakës duket se është i destinuara që të jetë fitimprurës edhe në raste fatkeqësish siç është rrëzimi i tij. Gazeta “Panorama” shkruan sot se mjaft banorë të zonës kanë nisur të thonë se ...

Pronarët e bizneseve në Divjakë: Mos e hiqni avionin, na u shtuan xhirot ditore nga turistët

Gazeta Tema - 14.05.2014

Rënia e avionit në Divjakë ka bërë të mundur hapjen e sezonit turistik para kohe. Qindra persona kanë zbarkuar në bregdet për të parë nga afër apo për të fotografuar avionin që ra mesditën e së ...

Dëshmitari në Divjakë: Avionin e priste një makinë e tretë, u largua pas rrëzimit

Gazeta Idea - 14.05.2014

Tiranë- Një dëshmitar në zonën e Divjakës tregon prezencën e një makine të dyshimtë pranë vendit ku ra avioni në plazh. A. Gj., punonjës i një karburanti në rrugën mes pyllit në Divjakë, pohon se tre ...

Avokati i Saimir Bajramajt: Hetimin e kësaj ngjarje e pengon politika

Gazeta Tema - 14.05.2014

Sokol Hazizaj, avokati që do mbrojë Saimir Bajramajn, personin që e u kap me një makinë të mbushur me hashash, në tentativë për ta trafikuar me një avion të vogël, foli për “Tonight Ilva Tare”.

Avioni i drogës në Divjakë/ Dy ekspertë të Guardia Di Finanza fotografi në vendngjarje

Gazeta Tema - 14.05.2014

Dy ekspertë të Guardia Di Finanza nuk janë lejuar të hyjnë në avionin e rrëzuar apo të shkelin perimetrin e sigurisë së vendngjarjes në rërën e plazhit të Divjakës.

Shkresa e SHISH për Prokurorinë: Në Bedat bëhet trafik droge nga ajri

Gazeta Idea - 14.05.2014

Tiranë- Një shkresë e Shërbimit Informativ Shtetëror, që i është adresuar Prokurorisë për Krime të Rënda, informonte për një tentativë të mundshme trafiku droge nga Shqipëria drejt Italisë në rrugë ...

Dy ekspertë italianë në Divjakë për avionin

AMA-News - 14.05.2014

Dy ekspertë të “Guardia di Financa” kanë fotografuar sot avionin italian, i cili më 10 maj tentoi të trafikonte nga ajri një sasi të madhe lënde narkotike.

Qeveria: Do t’i sekuestrohet toka atij që e mbjell me kanabis sativa

Gazeta Idea - 14.05.2014

Tiranë- Kryeministri Rama zhvilloi sot një takim me drejtuesit e policisë për këndin policor të ngjarjes së Divjakës dhe intensifikimin e luftës kundër krimit.

Avioni i Divjakës/ Didi publikon detajet e operacionit policor. Tahiri: Politika po bën pis Policinë. Rama: Prokuroria ...

Gazeta Tema - 14.05.2014

Kryeministri Edi Rama, ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri dhe drejtues të lartë të Policisë së Shtetit sqaruan sot përmes një aktiviteti ku nuk munguan as shfaqjet filmike, operacionin e policisë që ...

Didi: Si u mor sinjali për avionin në Divjakë,ja operacioni në 4 orë

Shqiptarja - 14.05.2014

TIRANE - Kryepolici Artan Didi bëri publik operacionin e detajuar të Policisë që çoi deri në kapjen e trafikantit shqiptar dhe pilotit italian që dyshohet se do të bënte trafikun e lëndës narkotike ...

Balla: Në protestën e opozitës, trafikuesit që mbajnë peng drejtimin e PD

Gazeta Dita - 14.05.2014

Deputeti socialist, Taulant Balla, thotë se thirrjet e fundit të PD për protesta vijen nga klithmat e dhimbjeve të marra nga goditja që policia po i bën krimit.

‘Divjaka’, Guardia Di Finanza: Avioni ishte i modifikuar. Nis hetimi në Itali

Gazeta Idea - 14.05.2014

Tiranë- Pas ekspertizës së kryer sot në avionin e ngecur në Divjakë, i cili dyshohet se do të transportonte drogë, Guardia Di Finanza tha se mjeti fluturues ishte modifikuar.

Didi i jep “llogari” Ramës : Ja çfarë ndodhi më 10 maj

Gazeta Shqip - 14.05.2014

Drejtori i Përgjthshëm i policisë Artan Didi shpjegoi sot itinerarin e lëvizjes së avionit që u ul të shtunën në plazhin e Divjakës. Në prani edhe të kryeministrit Edi Rama, kreu i Policisë së ...

Guardia Di Finanza: Avioni, i modifikuar për të transportuar diçka

Durres Lajm - 14.05.2014

Ekspertë të Guardia Di Finanza kanë inspektuar sot avionin me piloti italian, i cili u rrëzua të shtunën në plazhin e Divjakës. Pas ekspertizës, mësohet se ekspertët e Guardia Di Finanza u shprëhën ...

Guardia di Finanza në Divjakë, avionit i janë lëvizur sediljet

Gazeta Dita - 14.05.2014

Guardia di Finanza ka inspektuar sot avionin e rrëzuar në Divjakë të shtunën e shkuar, ku tentoi të transportonte lëndë narkotike. Oficerë të Guardia di Finanzas kanë arritur në përfundimin se ...

Balla: Në protestën e opozitës, bosët dhe kultivuesit e drogës që po mbajnë peng PD

Gazeta Tema - 14.05.2014

Deputeti socialist Taulant Balla i cilëson thirrjet e fundit të PD për protesta si klithmat e dhimbjeve të marra nga goditja që policia po i bën krimit.

Eno Bushi padit Berishën për shpifje, kërkon 100 mijë euro dëmshpërblim

Gazeta Tema - 14.05.2014

Ish-avokati i PS-së në KQZ, Eno Bushi, ka paditur Sali Berishën për çështjen e avionit të Divjakës. Shkak për këtë është bërë fakti se Berisha e akuzoi Bushin e ka lejuar pilotin italian të hyjë nga ...

Një VIDEO-kronologji në detaje: Çfarë ndodhi me “avionin e Divjakës”

Gazeta Dita - 14.05.2014

Hetuesit kanë përgatitur me një teknikë kompjuterike një Video-Kronologji të veprimeve të pilotit italian, protagonist i ngjarjes së Divjakës. Më herët gjatë ditës së sotme kryeministri Edi Rama ...

Balla: Në protestën e opozitës, bosët dhe trafikuesit e drogës që mbajnë peng PD

AMA-News - 14.05.2014

Deputeti socialist, Taulant Balla, thotë se thirrjet e fundit të PD për protesta janë klithmat e dhimbjeve të marra nga goditja që policia po i bën krimit.

Avokati Bushi padit Berishën për shpifje, kërkon 100 mijë euro dëmshpërblim

Gazeta Dita - 14.05.2014

Ish-avokati i PS-së në KQZ, Eno Bushi, ka paditur Sali Berishën për çështjen e avionit të Divjakës. Shkak për këtë është bërë fakti se Berisha e akuzoi Bushin e ka lejuar pilotin italian të hyjë nga ...

Çfarë ndodhi me “avionin e Divjakës” nga hyrja në territor shqiptar deri në ndalimin e pilotit

AMA-News - 14.05.2014

Hetuesit kanë përgatitur me një teknikë komjuterike një Video-Kronologji të veprimeve të pilotit italian, protagonist i ngjarjes së Divjakës. Më herët gjatë ditës së sotme kryeministri Edi Rama ...

Luan Rama: Trafiku i drogës, qeveria të ridimensionojë prioritetet

Gazeta Idea - 14.05.2014

SHBA- Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka dhënë një intervistë për “Zërin e Amerikës” gjatë vizitës në SHBA, ndërsa ka folur për aktualitetin politik në vend.

INTERVISTA/ Luan Rama: Trafiku i drogës. fenomen shqetësues prej shume vitesh në Shqipëri

Gazeta Tema - 14.05.2014

Intervista e Sekretarit të Përgjithshëm të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama dhënë për “Zërin e Amerikës” Z. Rama, ta nisim me çështjen e avionit që u rrëzua në Divjakë, që ka ndezur ...

LSI, rezerva ndaj Ministrisë së Rendit? Nuk luftohet droga me hartime dhe vizatime

Gazeta Dita - 14.05.2014

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Luan Rama duket kritik me mënyrën si po e përballon Ministria e Rendit çështjen e “avionit të Divjakës”. Trafiku i drogës është fenomen shqetësues prej shume vitesh në ...

Rama: SHISH vazhdon të punojë me prioritete të miratuara nga qeveria e mëparshme

Gazeta Shqip - 14.05.2014

Qeveria Shqiptare duhet te ridimensionojë mirë prioritetet e punës së saj dhe të veprojë me forcën e ligjit. Deklarata u bë nga Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së Luan Rama në një intervistë për Zërin ...

Klosi: Avioni i drogës është inskenim, Berisha i bënte edhe kur isha në SHISH!

AMA-News - 14.05.2014

Ish-Shefi i SHISH-it, Fatos Klosi, është shprehur se “avioni me drogë i rrëzuar në Divjakë” duket qartë si një inskenim, përforcuar kjo nga fakti se edhe ai vetë kishte pasur eksperienca të tilla me ...

Dëshmi të reja për avionin e drogës në Divjakë, një makinë e dyshimtë priste uljen

AlbanianScreen - 14.05.2014

Tiranë - Një dëshmitar në zonën e Divjakës tregon praninë e një makine të dyshimtë pranë vendit ku ra avioni në plazh. A. Gj., punonjës i një karburanti në rrugën mes pyllit në Divjakë, pohon se tre ...

Ministria e Mbrojtjes: Droga nuk është çështje e Ushtrisë

AlbanianScreen - 14.05.2014

Tiranë - Pjesë e akuzave të opozitës si strukturë e përfshirë në trafikun e drogës ka qenë edhe Ushtria shqiptare. Por, pas operacionit të sekuestrimit të drogës në Divjakë dhe bllokimit të një ...

Takimi i Ramës me drejtuesit e Policisë, Didi: Ja detajet e ngjarjes së Divjakës

AlbanianScreen - 14.05.2014

Tiranë - Tentativa për trafik droge përmes avionit të vogël që u bllokua në rërën e plazhit të Divjakës dhe intensifikimi i luftës kundër krimit ishin në qendër të takimit të kryeministrit Edi Rama ...

Balla: Hetim për 90 lejet e dhëna nga qeveria “Berisha” në vitin 2013

Shekulli - 13.05.2014

Suela Topi Mbledhja e fundit e komisionit hetimor për lëvizjet në Policinë e Shtetit është kthyer në një arenë debatesh dhe përplasjesh për trafikun e drogës dhe aksionin e fundit policor të shënuar ...

Trafikanti: Piloti italian kishte edhe bashkëpunëtorë të tjerë

Gazeta Start - 13.05.2014

Tiranë – Në media janë publikuar të tjera detaje nga dëshmia e shqiptarit të arrestuar të shtunën në Divjakë, në tentativë për të trafikuar drejt Italisë një sasi mbi 400 kg drogë me avioni.

Dobiçi në derë i lavires së droguar

Shekulli - 13.05.2014

Arben Rozhani Një nga qindra komentuesit e shumtë të lajmit të avionit të drogës kishte një koment të shkurtër, por shumë aktual: Rrëfenjën për atë kurvën që ia la dobiçin në derë një gruaje tjetër, ...

Droga me avion, “arrest me burg” për shqiptarin e italianin

Gazeta Start - 13.05.2014

Tiranë – Gjykata e Krimeve të Rënda dha sot masën e sigurisë arrest me burg për shtetasin Sajmir Bajrami, 39-vjeç nga Kruja. Në seancën e sotme ku u njoh me masën e sigurisë, ai pranoi se droga e ...

Kryeministri flet pasdite për drogën me avionë

Gazeta Start - 13.05.2014

Tiranë – Kryeministri Edi Rama do të dalë në konferencë shtypi në orët e pasdites. Ai lajmëroi pak minuta më parë se në orën 18:00 do të flasë përpara qytetarëve, sigurisht nga selia e Kryeministrisë ...

Ministria e Brendshme: U PARANDALUA trafiku me avion

Gazeta Start - 13.05.2014

Tiranë – Ministria e Brendshme vazhdon të jetë e bindur që parandaloi trafikun e drogës me anë të avionit në Divjakë. Në buletinin javor të kësaj ministrie, përmendet edhe rasti në fjalë, pavarësisht ...

Basha: Rama fyeu shqiptarët

Gazeta Start - 13.05.2014

Partia Demokratike e ka cilësuar “mungesë përgjegjësie dhe fyerje ndaj shqiptarëve” deklaratën e kryeministrit Rama mbi ngjarjen e Divjakës. Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, tri orë pas kryeministrit ...

Incidenti në avionin për Prishtinë

Top Channel - 13.05.2014

Incidenti në avionin për Prishtinë 12/05/2014 Një pasagjer i linjës së fluturimit Zurich-Prishtinë ka kërcënuar se do të hedh në erë avionin, por fatmirësisht ai është neutralizuara nga një udhëtar ...

Sali Berisha dha leje për fluturimin e 90 avionëve të dyshimtë në Shqipëri, deputetët e PD hedhin avionë letre në ...

SOT - 13.05.2014

Rënia e një avioni droge në Divjakë, pasditen e së shtunës, është reflektuar me debate, akuza, sarkazma dhe ironi, në punimet e komisioneve të përhershme parlamentare ditën e djeshme.

Klosi: Avioni i drogës u sajua nga Sali Berisha si shkresa e SHISH

SOT - 13.05.2014

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi, deklaroi se zbulimi i avionit me drogë në Divjakë ishte porosi e Sali Berishës kundër qeverisë dhe nuk ishte rastësi.

Rrëfehet Sajmir Bajrami: Te avioni gjeta një makinë me dy persona, ja lidhjet e mija me pilotin italian

SOT - 13.05.2014

I akuzuari për trafik droge, 39 vjeçari Sajmir Bajrami, ka dëshmuar para grupit të hetimit se pranë avionit të rrëzuar në Divjakë, gjendej një makinë me dy persona brenda.

Shqipëri, dëshmi të reja për aeroplanin me drogë

Ina - 13.05.2014

Një dëshmi e re, që bie ndesh me versionin e policisë është bërë për BalkanWeb nga një dëshmitar okular. Ai quhet Lenci, një djalë i ri që thotë se ka qenë aty që në momentin kur avioni u shfaq dhe u ...

Dy vrasësit e 21 Janarit, “revolucion” me rrotën e avionit për të përmbysur qeverinë

SOT - 13.05.2014

Ndonëse një milion shqiptarë votuan për t’i çuar para togave të zeza për krimet njerëzore, ekonomike dhe kombëtare, ata kërkojnë të ngjiten sërish aty ku u përmbysën me votë në 23 Qershor, me anë të ...

Dyshimet rreth avionit të drogës, roli i Sali Berishës dhe inskenimi i ngjarjes për trazira dhe rrëzimin e qeverisë

SOT - 13.05.2014

Shtohen me shpejtësi dyshimet dhe pikëpyetjet rreth uljes së detyruar dhe ngecjes së avionit në plazhin e Divjakës, i konsideruar nga opozita shqiptare si pjesë e operacionit të trafikut të drogës ...

Trafikanti: Do paguaja 400 euro për çdo kg transport

Albeu.com - 13.05.2014

"Makina pësoi një defekt në fraksion. Kam ecur për afro 3-4 kilometra në pyll, ku kam hedhur edhe dy telefonat, një me kartë shqiptare dhe një me kartë italiane.

PD kërkon komision të ri hetimor për trafikun drogës

Albeu.com - 13.05.2014

Partia Demokratike depoziton në Kuvend kërkesën për ngritjen e një komisioni të ri për të hetuar lidhur me trafikun e drogës në të gjithë vendin. Kërkesa është depozituar në orën 08:30 nga deputeti ...

Rrëfimi I trafikantit

Zhurnal - 13.05.2014

I detyruar nga kriza financiare, 39-vjeçari Saimir Bajrami është përfshirë në historinë e trafikut të drogës. Të paktën kjo është arsyeja që ka dhënë para grupit hetimor i riu nga Kruja, ku ka ...

Avioni me drogë, Bajrami: Droga u ble në Krujë, do hidhej në Lecce nga ajri

SOT - 13.05.2014

Trafiku i drogës me avion ishte planifikuar prej 3-4 muajsh dhe do të vihej në jetë të shtunën më 10 maj, nëse rrota e avionit të mos ishte thyer. Detajet janë dhënë nga i arrestuari, Sajmir Bajrami ...

Basha: Vendi një aerodrom droge

Top Channel - 13.05.2014

Basha: Vendi një aerodrom droge 13/05/2014 Për Partinë Demokratike deklarata e Kryeministri Rama mbi ngjarjen e Divjakës është një mungesë përgjegjësie dhe fyerje ndaj shqiptarëve dhe për këtë ai ...

Basha: Rama fyen opozitën dhe shqiptarët, vendi po kthehet në aerodrom droge

SOT - 13.05.2014

Pas deklaratës së kryeministrit Rama, që shprehu qëndrimin e tij lidhur me çështjen e avionit të ulur në Divjakë dhe tentativës për trafik droge, ka reaguar këtë mbrëmje edhe kreu i Partisë ...

Rama, Divjaka - film i servirur, Basha - fyerje e qytetarëve

Lajmi.net - 13.05.2014

Sipas kryeministrit Edi Rama, çështja e avionit të rrëzuar në Divjakë dhe gjithçka rrodhi pas tij, janë thjesht një film i servirur. Në anën tjetër, reagoi kreu i opozitës, duke e quajtur fjalimin e ...

Basha-Ramës: Çorbën që ke gatuar do e hash vetë

Albeu.com - 13.05.2014

Pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama lidhur me ngjarjen në Divjakë, ka reaguar kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha . Ai e ka quajtur shfrim ujrrjetje kundër opozitës reagimin e Ramës dhe u ...

Trafikanti: 400 euro për çdo kg transport, drogën e fsheha në magazinat e Divjakës

BalkanWeb - 13.05.2014

TIRANE - I detyruar nga kriza financiare, 39-vjeçari Saimir Bajrami është përfshirë në historinë e trafikut të drogës. Të paktën kjo është arsyeja që ka dhënë para grupit hetimor i riu nga Kruja, ku ...

Fotot duke nxjerrë çanta nga avioni, zbardhet dëshmia e plotë e trafikantit

Panorama - 13.05.2014

SAIMIR BAJRAMI (MAJTAS) FOTOT DUKE NXJERRE ÇANTA NGA AVIONI Flet në “News24”: Më kërcënuan kur panë se po bëja fotografi e video . Fotot, dëshmitari: Nga avioni u nxorën disa çanta .

Trafikanti: 400 euro për çdo kg transport

Koha.net - 13.05.2014

I detyruar nga kriza financiare, 39-vjeçari Saimir Bajrami është përfshirë në historinë e trafikut të drogës. Të paktën kjo është arsyeja që ka dhënë para grupit hetimor i riu nga Kruja, ku ka ...

Debatet në Komisionin për policinë; Opozita hedh avionë letre

Mapo - 13.05.2014

Avioni që mbeti i bllokuar në rërën e plazhit të Divjakës në tentativë për të transportuar një sasi të madhe droge drejt Italisë, ka qenë dje çështja kryesore e debatit edhe në komisionet ...

Berisha: Njerëzit e Ramës ndihmuan pilotin, çantat u fshehën nga policia

Mapo - 13.05.2014

Në një postim në faqen e tij në Facebook, duke iu referuar edhe disa fotove të publikuara dje në “Balkanweb”, ku duken dy persona që nxjerrin çanta të zeza nga avioni i rrëzuar në Divjakë, ish- ...

Debati në Kuvend, Noka: Kapët avionin me rrotë të thyer

Panorama - 13.05.2014

Mbledhja e djeshme e Komisionit Hetimor për Policinë Ironitë mes deputetëve në Komisionin Hetimor Balla: Policia e suksesshme, operacioni nisi kur avioni humbi kontaktin me Rinasin .

“Avioni i drogës” ose nevoja për “real-politikë” nga palët…

Panorama - 13.05.2014

ZEF PREÇI Gjithkush i brezit tim mund të kujtojë se më 28 maj 1987, pra 27 vjet më parë, një avion i thjeshtë sportiv i tipit “Cesna 172”, duke fluturuar nga Hamburgu (Gjermani) përmes Islandës, ...

VIDEOLAJM/Berisha: Rama i bëri pazaret në Vjenë, tani po vjen

Ora news - 13.05.2014

“I bëri pazaret në Vjenë dhe vjen tani”. Kjo është përgjigjja që ish kryeministri Berisha dha pas pak sekondash, pasi zëdhënësja e saj njoftoi se Rama kishte njoftuar për një konferencë për shtyp në ...

Policia siguron një dëshmitar okular lidhur me avionin në Divjakë

ABC News - 13.05.2014

I arrestuari per trafikun e droges, Saimir Bajrami I tha policise se ne momentet kur priste uljen e avionit ne divjake kishte pare nje mjet tjeter qe priste ne te njejtin vend.

PD kërkon seancë të jashtëzakonshme në parlament

ABC News - 13.05.2014

Opozita kërkon një seancë të jashtëzakonshme në parlament për të diskutuar vetëm për avionin e drogës në Divjakë. Çdo tentativë bllokimi nga ana e kryetarit të kuvendit tha Edi Paloka do të jetë e ...

Berisha: Gjeneralët mashtruan në emër të NATO-s

ABC News - 13.05.2014

Ish-kryeministri Berisha forcoi dyshimin se avioni i Divjakës mbërriti në Itali dhe u kthye. Në një bashkëbisedim me gazetarët, Berisha akuzoi gjeneralët e Forcave të Armatusra se mashtruan në emër ...

Basha-Ramës: Mbron narkotrafikun. Çorbën që ke gatuar do e hash vetë

BalkanWeb - 13.05.2014

TIRANË- Pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama lidhur me ngjarjen në Divjakë, ka reaguar kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha. Ai e ka quajtur shfrim ujrrjetje kundër opozitës reagimin e Ramës ...

Avokati i Sajmir Bajramaj: Klienti im “viktimë”e konfliktit politik

Ora news - 13.05.2014

Tiranë- Sajmir Bajramaj është viktimë e konfliktit politik. Kështu deklaron avokati i tij i mbrojtjes, Sokol Hazizaj. Në emisionin Tonight Ilva Tare, Hazizaj tha se hetimi i ngjarjes së Divjakës po ...

Arvizu për Divjakë: Të presim hetimet

InfoGlobi - 13.05.2014

Ambasadori amerikan në Tiranë, Aleksander Arvizu, prononcohet lidhur me çështjen e avionit të rrëzuar në plazhin e Divjakës , ngjarje kjo gjatë të cilës u arrestuan piloti italian dhe një shtetas ...

Trafikanti: 400 euro për çdo kg transport, drogën e fsheha në magazinat e Divjakës

Tetova Sot - 13.05.2014

TIRANE - I detyruar nga kriza financiare, 39-vjeçari Saimir Bajrami është përfshirë në historinë e trafikut të drogës. Të paktën kjo është arsyeja që ka dhënë para grupit hetimor i riu nga Kruja, ku ...

Klosi: Porosi kundër qeverisë, zbulimi nuk ishte rastësi

Gazeta Dita - 13.05.2014

Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi në një prononcim për mediat është shprehur se zbulimi i avionit në Divjakë nuk ishte rastësi. Sipas tij shkresa e dalë nga SHISH ishte e porositur për të krijuar situatën ...

FOTOT/ Ndërkohë në rrjetet sociale ka plasur gallata

Gazeta Tema - 13.05.2014

Paralajmërimi i opozitës se do të rrëzojë qeverinë për shkak të avionit të rrëzuar në Divjakë, ka shkaktuar një valë komentesh dhe gallate në rrjetet sociale.

Opozita kërkon dorëheqjen e Edi Ramës

InfoGlobi - 13.05.2014

“Avioni i radhës i drogës nuk u ngrit dot e nuk u nis dot drejt destinacionit, siç ishin nisur të tjerë para tij në Divjakë, Gjadër, Kardhiq, Bedat e gjetkë”.

Qeveria, ish-qeveria dhe një histori që mban erë

Gazeta Dita - 13.05.2014

Nga Habjon Hasani Në fillim nisi si gjeagjezë politike. Dilnin disa nga deputetët demokratë dhe pyesnin ministren Kodheli: Po çfarë di ti për trafikun e drogës? Më pas, debati plasi në Kuvend, ...

Divjaka Rama ne konference shtypi Sot ne 1800 do te flas une

Shqiperia - 13.05.2014

Ngjarja e rrëzimit të një avioni të vogël në Divjakë, i cili u përpoq të trafikojë drogë të shtunën e shkuar, ka ndezur debatin politik dhe publik në vend.

Basha kërcënon Ramën: Dorëhiqu, ndryshe do përballesh me qytetarët

Gazeta Tema - 13.05.2014

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka drejtuar një paralajmërim Kryeministrit Edi Rama që të marrë përgjegjësitë që i takojnë në lidhje me narko-trafikun ose në të kundërt do të përballet ...

Bajrami: Marrëveshja për drogën, 400 euro per kilogram transport

AlbanianScreen - 13.05.2014

Tiranë - I detyruar nga kriza financiare, 39-vjeçari Saimir Bajrami është përfshirë në historinë e trafikut të drogës. Të paktën kjo është arsyeja që ka dhënë para grupit hetimor i riu nga Kruja, ku ...

Basha: Qeveria ka rënë, Rama: Policia në krye të detyrës

Shekulli - 12.05.2014

Mediet italiane, Partia Demokratike dhe kryeministri i vendit, ditën e djeshme, kanë vijuar betejat me avionin e drogës. Mirëpo, nëse historia me avionin e drogës, që kësaj here ka pilotin e tyre ...

Dëshmia e të arrestuarit për drogën me avion

Gazeta Start - 12.05.2014

Tiranë – Nuk ka më dyshime se avioni i rrëzuar në Divjakë do të përdorej për trafik droge. Njëri prej të arrestuarve, 35-vjeçari Saimir Bajrami, ka deklaruar në policia se droga e gjetur në ...

Piloti italian i drogës, prej dy vitesh fluturime në Shqipëri

Shekulli - 12.05.2014

Nikoleta Kovaçi Avioni i bllokuar në Divjakë mesditën e se shtunës ka intensifikuar hetimet në disa drejtime, ndërkohë që nga ana e dëshmisë së dy personave që janë vënë në pranga nga policia ende ...

Trafiku i drogës nga ajri, Arvizu: Prisni hetimet, pastaj konkluzionet

Shekulli - 12.05.2014

A mbasadori amerikan, Aleksander Arvizu, në lidhje me trafikun e drogës nga ajri dhe me avionin e vogël që u bllokua në Divjakë, ka thënë se nuk duhet të nxirren konkluzione pa u kryer hetimet.

Noka me avion prej letre (FOTO&VIDEO)

Shekulli - 12.05.2014

Sot në Komisionin Hetimor parlamentar për lëvizjet në polici, ish-ministri i Brendshëm, Flamur Noka, ka ironizuar avionin e vogël të bllokuar nga Divjakë, i cili do të përdorej për trafik droge.

Avioni pas rrëzimit shkarkoi disa çanta

Gazeta Start - 12.05.2014

Tiranë – Kalimi i ditëve po zbulon të tjera fakte të përfshirjes së avionit të gjetur të shtunën në trafikun e drogës. Së fundi, janë publikuar fotografi të reja, ku shihen qartë duke u shkarkuar ...

Droga, opozita nis protestat

Gazeta Start - 12.05.2014

Tiranë – Partia Demokratike ka vendosur që të zhvillojë protesta deri në dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama. Ky qëndrim u vendos sot në mbledhjen e grupit parlamentar të kësaj partie, ku gjithashtu ...

PD: Protesta deri në dorëheqjen e kryeministrit

Shekulli - 12.05.2014

Partia Demokratike ka paralajmëruar protesta,deri në largimi e kryeministrit Edi Rama. Ky vendim u mor në mbledhjen e sotme të PD-së dhe shkak ka qenë ngjarja e rrëzimit të avionit në Divjakë.

Dëshmia e plotë e Sajmir Bajramit: Si e organizuam operacionin e trafikut

Shekulli - 12.05.2014

Saimir Bajrami, shqiptar i arrestuar, i cili u kap me 460 kg hashash ka dëshmuar në prokurori “planin” që kishte me pilotin Italian, Giorgio Riformato për trafikimin e lëndës narkotike drejtë shtetit ...

Lajthitja e Berishës: Policia ka fshehur drogën

Shekulli - 12.05.2014

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka lëshuar akuza të rënda ndaj Policisë së Shtetit lidhur me rrëzimin e avionit në Divjakë. Pasi akuzon zyrtarë të lartë si të implikuar në trafikun e lëndës narkotike ...

Ulja e avionit të drogës në Divjakë

Top Channel - 12.05.2014

Ulja e avionit të drogës në Divjakë 12/05/2014 Koha dhe vendi ku u ul avioni në Divjakë bëri që ai të tërhiqte vëmendjen e shumë njerëzve. Top Channel intervistoi një prej dëshmitarëve që e pa të ...

Piloti italian i drogës, prej dy vitesh fluturime në Shqipëri

Almakos - 12.05.2014

Avioni i bllokuar në Divjakë mesditën e se shtunës ka intensifikuar hetimet në disa drejtime, ndërkohë që nga ana e dëshmisë së dy personave që janë vënë në pranga nga policia ende nuk është shkuar ...

Piloti italian i drogës, prej dy vitesh fluturime në Shqipëri

Shqipmedia - 12.05.2014

Avioni i bllokuar në Divjakë mesditën e se shtunës ka intensifikuar hetimet në disa drejtime, ndërkohë që nga ana e dëshmisë së dy personave që janë vënë në pranga nga policia ende nuk është shkuar ...

Piloti italian i drogës, prej dy vitesh fluturime në Shqipëri

Albtime - 12.05.2014

Avioni i bllokuar në Divjakë mesditën e se shtunës ka intensifikuar hetimet në disa drejtime, ndërkohë që nga ana e dëshmisë së dy personave që janë vënë në pranga nga policia ende nuk është shkuar ...

Lumalas, fusha e aviacionit ruhet nga FA-të

Top Channel - 12.05.2014

Lumalas, fusha e aviacionit ruhet nga FA-të 12/05/2014 E lënë prej 15 vitesh në harresë, fusha e aviacionit në Lumalas është rikthyer në qendër të vëmendjes pas akuzave të fundit në lidhje me ...

Avioni në Divjakë, Arvizu: Hetimet nuk kanë mbaruar, duhet të zbardhet e vërteta

SOT - 12.05.2014

Ambasadori i SHBA-së Aleksandër Arvizu nga qyteti i Elbasanit ka folur lidhur me çështjen e avionit të kapur me drogë, ku ka deklaruar se do të presë hetimet pasi di shumë pak në lidhje me tentativën ...

Arvizu: Të presim hetimet lidhur me trafikun e drogës

Albeu.com - 12.05.2014

Ambasadori amerikan ne vendin tonë Alexander Arvizu deklaroi sot nga Elbasani se duhet pritur përfundimi i hetimeve para se të dilet në përfundime për trafikun e drogës.

Avioni në Divjakë- Arvizu: Presim hetimet për të nxjerrë sa më shumë fakte

24 orë - 12.05.2014

Ambasadori amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu, deklaroi sot në Elbasan se nuk ka informacion lidhur me avionin e bllokuar në plazhin e Divjakës, që pritej të ngarkohej me marijuanë për ta ...

Avioni në Divjakë, Arvizu: Hetimet nuk kanë mbaruar, duhet të zbardhet e vërteta

Almakos - 12.05.2014

Ambasadori i SHBA-së Aleksandër Arvizu nga qyteti i Elbasanit ka folur lidhur me çështjen e avionit të kapur me drogë, ku ka deklaruar se do të presë hetimet pasi di shumë pak në lidhje me tentativën ...

Avioni, po ndërkombëtarët ku janë? (M.Nazarko)

ikub - 12.05.2014

Në kohën më të përkryer për të vërtetuar një trafik droge me një mjet që ngjante i pagjasishëm për t’u përdorur, në Divjakë u kap një avion që duhej të ngarkohej me drogë.

Nga avioni i ulur në Divjakë u shkarkuan çanta

Albeu.com - 12.05.2014

Të tjera dëshmi janë publikuar në media lidhur me avionin e ulur të shtunën në Divjakë. Një person i quajtur me emrin Lenci është shprehur se avioni që u rrëzua ka pasur ngarkesë me vete të cilën e ...

Arvizu: Avioni? Të presim hetimet

Top Channel - 12.05.2014

Arvizu: Avioni? Të presim hetimet 12/05/2014 Ambasadori amerikan ne vendin tonë Alexander Arvizu deklaroi se duhet pritur përfundimi i hetimeve para se të dilet në përfundime për trafikun e drogës.

Filmimi i uljes së avionit

Top Channel - 12.05.2014

Filmimi i uljes së avionit 12/05/2014 Një student së bashku me të fejuarën e tij ishin në plazhin e Divjakës mesditën e së shtunës. Ata u bënë dëshmitarë të momentit kur avioni u ul, goditi një pjesë ...

Avioni në Divjakë, dalin të tjera dëshmi

SOT - 12.05.2014

Për avioni e ulur ditën e shtunë në Divjakë janë publikuar në media të tjera dëshmi. Sipas një personi të quajtur Lenci, avioni i rrëzuar ka pasur ngarkesë me vete, të cilën e morën disa persona në ...

Noka luan me avion letre në Komision (VIDEO)

Albeu.com - 12.05.2014

Opozita vijon të ironizojë mazhorancën lidhur me kapjen e avionit në Divjakë. Gjatë mbledhjes së Komisionit të Sigurisë për lëvizjet në polici, ish-ministri i Brendshëm Flamur Noka ka gjetur kohën të ...

Skandali me drogë: nga avioni ushtarak u shkarkuan çanta

Zhurnal - 12.05.2014

Një dëshmi e re, që bie ndesh me versionin e policisë është bërë për BalkanWeb nga një dëshmitar okular. Ai quhet Lenci, një djalë i ri që thotë se ka qenë aty që në momentin kur avioni u shfaq dhe u ...

Kamera fluturuese

Lajmi.net - 12.05.2014

Krijuesi francez i pajisjeve elektroteknike Parrot, ka zbuluar avionin e ri telekomandues i cili ka një trup të shëndritshëm me një kamerë 14 mega-piksel që mund të bëjë video në rezolucion të lartë.

Filmimi i uljes së avionit të drogës

Almakos - 12.05.2014

Një student së bashku me të fejuarën e tij ishin në plazhin e Divjakës mesditën e së shtunës. Ata u bënë dëshmitarë të momentit kur avioni u ul, goditi një pjesë të ngritur në rërë dhe iu këput rrota ...

Ja filmimet sesi u ul avioni në plazhin e Divjakës (VIDEO)

ikub - 12.05.2014

Një student së bashku me të fejuarën e tij ishin në plazhin e Divjakës mesditën e së shtunës. Ata u bënë dëshmitarë të momentit kur avioni u ul, goditi një pjesë të ngritur në rërë dhe iu këput rrota ...

Avioni, rrëfimi i Bajramit

Top Channel - 12.05.2014

Avioni, rrëfimi i Bajramit 12/05/2014 “Unë në Itali kam punuar në fushën e ndërtimit, ku kam pasur një firmë ndërtimi, ku aktualisht e kam mbyllur aktivitetin e saj për shkak të krizës financiare që ...

Ja videoja e uljes së avionit në Divjakë (VIDEO)

Albeu.com - 12.05.2014

Një çift të rinjsh kanë arritur të filmojnë të shtunën uljen e avionit në Divjakë. Studenti realizoi një video pasi kishte ndjekur avionin kur kishte bërë disa rrotullime mbi bregun e detit.

Ekskluzive: Pamjet e avionit që shkoi për t'u ngarkuar me drogë në Divjakë/VIDEO

Almakos - 12.05.2014

Një student së bashku me të fejuarën e tij ishin në plazhin e Divjakës mesditën e së shtunës. Ata u bënë dëshmitarë të momentit kur avioni u ul, goditi një pjesë të ngritur në rërë dhe iu këput rrota ...

PD: Protesta deri në dorëheqjen e kryeministrit

SOT - 12.05.2014

Pas ngjarjes së rrëzimit të avionit në Divjakë, Partia Demokratike ka paralajmëruar protesta. Burime nga kjo parti bëjnë me dije se në mbledhjen e grupit është marrë vendimi që të zhvillohen protesta ...

Avioni i drogës, dy makina të tjera në kërkim

Almakos - 12.05.2014

''Pista e Gjadrit do të ishte vendi ku duhet të ulej avioni i cili do të ngarkohej me drogë, por betonizimi i saj ndryshoi planet''. I arrestuari Saimir Bajrami shpjegon para oficerëve të policisë ...

Eno Bushi padit për shpifje Berishën, kërkon 100 mijë euro dëmshpërblim

SOT - 15.05.2014

Menaxheri i turnit të kompanisë së sigurisë së aeroportit ICTS, Eno Bushi, i akuzuar nga ish kryeministri Sali Berisha se ndihmoi pilotin italian të kalonte në aeroport, ka paditur penalisht për ...

“Avioni në Divjakë”, Klosi: Porosi kundër qeverisë, zbulimi s'ishte rastësi

SOT - 12.05.2014

Ish-kreu i SHISH, Fatos Klosi në një deklaratë për mediat shprehet se zbulimi i avionit në Divjakë nuk ishte rastësi. Sipas tij edhe kjo është një porosi kundër qeverisë.

Avioni në Divjakë, Balla: Lërini strukturat të hetojnë

SOT - 12.05.2014

Opozita dhe opinioni publik duhet të pres mbylljen e hetimore nga ana e strukturave të Prokurorisë dhe Policia e Shtetit në lidhje me avionin e bllokuar në plazhin e Divjakës.

Balla: Shpif shpif se diçka do të mbetet në fund, kjo është filozofia e Saliut

Albeu.com - 12.05.2014

Taulant Balla është shprehur se opozita tenton të akuzojë qeverinë, sepse në vend po arrestohen trafikantë dhe kapen banda që lidhen me trafiqet e drogës.

“Shqip”, droga e Divjakës

Top Channel - 12.05.2014

“Shqip”, droga e Divjakës Që prej pasdites së të shtunës trafiku i drogës është kryefjala në politikën shqiptare. e në vazhdën e akuzave dhe kundërakuzave të ashpra mes mazhorancës dhe opozitës u ...

Shqiptari dhe piloti italian u takuan para 3 ditësh. Bajrami: Ja destinacioni i drogës

BalkanWeb - 12.05.2014

TIRANE - Zbardhen detaje të reja për trafikun e drogës në Divjakë. Burime pranë organit të akuzës tregojnë të gjitha lëvizjet e personave të përfshirë në rrjetin e trafikut të drogës.

Dëshmitari tregon fotot: “Biseda me pilotin italian para se të vinte policia”

Panorama - 12.05.2014

Olsi, dëshmitari 23-vjeçar që pa avionin I riu që bisedoi 30 minuta me pilotin italian, interviste ne “Panorama”: 2 makina ikën . Dëshmitari tregon fotot: Italiani tha se kishte turbulenca, e njihte ...

Droga, opozita përgatitet për protesta

Panorama - 12.05.2014

Basha: Qeveria ka rënë. S’e kapën këta avionin, u ra në prehër. Rënia e një avioni në plazhin e Divjakës dhe kapja e makinës me hashash duket se ka ndryshuar edhe axhendën politike të opozitës.

“Policia na sekuestroi videot dhe fotot e avionit”

Panorama - 12.05.2014

Rustem Dervishi, dëshmitar i ngjarjes Banorët e Divjakës: Pamë dy makina që u larguan me shpejtësi . Aksioni në plazhin e Divjakës, 5 persona u shpëtuan prangave .

Aeroplani italian i mbetur në Divjakë del të ketë ardhur për drogë

Koha.net - 12.05.2014

Tiranë, 12 maj - Zbardhen detaje të reja për trafikun e drogës në Divjakë. Burime pranë organit të akuzës tregojnë të gjitha lëvizjet e personave të përfshirë në rrjetin e trafikut të drogës.

Dëshmitari: Biseda me pilotin italian para se të vinte policia. E prisnin 3 makina

BalkanWeb - 12.05.2014

TIRANE -"Panorama” boton sot nje interviste me personin e parë që i është afruar avionit italian që ngeci në plazhin e Divjakës, i cili rrefen edhe cfare ka biseduar me pilotin italian.

Avioni i Divjakës do të qëndrojë në bregdet

ABC News - 12.05.2014

Avioni qe do te transportonte droge nga Divjaka per ne Itali vazhdon te qendroje i palevizur ne bregun e detit. Me njeren rrote te thyer, si per te provuar superoperacionin e policise, avioni do te ...

Avioni në Divjakë, policia merr në pyetje dëshmitarin e Ora News

Ora news - 12.05.2014

Tirane- Policia merr dëshminë e rojes së një karburanti, në Divjakë i cili ditën që u bllokua avioni deklaroi për Ora News se tre persona i kishin kërkuar të dinin se si shkohej në zonën e plazhit, ...

Dëshmia nga Divjaka: Ja ç’më tha piloti italian në gjendje shoku, pashë dy xhipa që u larguan me shpejtësi

Mapo - 12.05.2014

Një 23-vjeçar, banor i zonës tregon se i kishte ofruar ndihmë pilotit, por ai i kishte kërkuar të largohej që aty dhe të mos bënte fotografi. “Piloti më tha që e dinte mirë ku ishte.

Zbardhet skema/ Si dështoi trafikimi i drogës me avion nga Divjaka

Mapo - 12.05.2014

Bisedat e pilotit me kullën e Rinasit dhe zhdukja e tij 30-minutëshe nga radarët. Arrestimi i Bajramit, për shkak të prishjes së freksionit të makinës së mbushur me hashash.

Trafiku i drogës nga ajri, Arvizu: Ka shumë pikëpyetje, hetimet t’i japin përgjigje

Ora news - 12.05.2014

Elbasan- Ambasadori i SHBA-së Aleksandër Arvizu deklaron se do të presë hetimet pasi di shumë pak në lidhje me tentativën e trafikut të drogës përmes ajrit e cila u zbulua më 10 maj kur në plazhin e ...

Avioni, Arvizu: Jam i interesuar për zbardhjen e së vërtetës, duhen pritur hetimet

BalkanWeb - 12.05.2014

ELBASAN – Dy ditë pas ngjarjes në Divjakë, ku një avion i vogël u bllokua në rërë dhe një makinë me drogë u kap shumë pranë tij, ambasadori amerikan, Aleksander Arvizu thekson rëndësinë e përfundimit ...

Avioni i drogës në Divjakë

ABC News - 12.05.2014

Le te presim perfundimin e hetimeve, ngjarja po vazhdon -, tha ambasadori amerikan ne Shqiperi Aleksander Arvizu, i cili foli nga Elbasani per avionin e droges ne Divjake.

Tahiri: Nuk jap dorëheqjen, dëshmuam se jemi më të fortë

Mapo - 12.05.2014

Ministri i Brendshëm tha se tentativa e Divjakës është e para dhe e vetmja e trafikut të drogës me avionë dhe akuzoi opozitën për nxitje të instinktit kriminal Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ...

Shoqërohet pronari i lokalit, banorët: Menduam se ishte spërkatësi

Mapo - 12.05.2014

Dje në mesditë policia e Lushnjes shoqëroi në ambientet e saj Llambi (Lami) Markun, pronarin e restorantit hotel “Divjaka park”, që është edhe hoteli i fundit përpara vendit ku avioni ngeci në rërë.

Avioni që ra mbi Qeverinë

Mapo - 12.05.2014

Lulzim Basha, Sali Berisha dhe opozita, me siguri, dhe me të drejtë, ndihen të shpaguar. Edi Rama, ndoshta mendon se si, me ironitë e fatit, sic ishte avioni i ‘rrëzuar’ në Divjakë, nuk mund të ...

Avioni në Divjakë dhe trafiku i drogës, Arvizu: Hetimet të jenë të plota, t’i përgjigjen pyetjeve

Panorama - 12.05.2014

ELBASAN- “Kemi nevoje per me shume fakte”. Keshtu ka thene sot Ambasadori i SHBA-së Aleksandër Arvizu, nga Elbasani i pyetur nga media per tentativën e trafikut të drogës përmes ajrit dhe bllokimit ...

Ngjela ironizon Tahirin: Kush e këputi rrotën e avionit?

Mapo - 12.05.2014

Avokati Spartak Ngjela ironizoi operacionin e policisë për avionin e bllokuar ditën e djeshme në plazhin e Divjakës. Me anë të një mesazhi në rrjetin social “Facebook”, Ngjela ka shkruar se dëgjoi të ...

Turistët vërshojnë në Divjakë për një foto me avionin

Mapo - 12.05.2014

Përtej kësaj situate, avioni që ka mbetur i bllokuar në rërën e plazhit të Divjakës ka tërhequr vëmendjen e vizitorëve. Në këtë fundjavë kanë qenë të shumtë vizitorët, të cilët nuk kanë ngurruar të ...

“Divjaka”/ Basha: Situata e papranueshme, duhet përgjigje e menjëhershme

Mapo - 12.05.2014

“Ka një shqetësim të madh të mbarë opinionit publik. Sot unë kam mbledhur deputetë të Partisë Demokratike, kam qenë në kontakt me faktorë të opozitës, me partnerët tanë, me përfaqësues të mendimit ...

Ironia, Noka avion prej letre në Komision, por ndalon tek opozita

Ora news - 12.05.2014

Tirane- Sot në Komisionin hetimor parlamentar për lëvizjet në polici ish ministri i Brendshëm Flamur Noka bëri një avion prej letre për të ironizuar situatën e krijuar me rrëzimin e avionit në ...

Ministri Tahiri: Dorëheqje? Ne sot jemi më të fortë

Panorama - 12.05.2014

“Tentativa e parë për trafik droge me avion u ndalua në mënyrë të suksesshme nga Policia” Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, pranoi dje se avioni që u ul dy ditë më parë në Divjakë, kishte lidhje ...

Po ndërkombëtarët ku janë?

Panorama - 12.05.2014

MENTOR NAZARKO Në kohën më të përkryer për të vërtetuar një trafik droge me një mjet që ngjante i pagjasishëm për t’u përdorur, në Divjakë u kap një avion që duhej të ngarkohej me drogë.

Balla: Njollosët FA, kërkoni falje. Halimi: Kemi foto që tregojnë të kundërtën e asaj që tha policia

Panorama - 12.05.2014

TIRANË- Debat dhe akuza në Komisionin Hetimor për lëvizjet në Policinë e Shtetit për cështjen e avionit të rënë në Divjakë dhe tentativës për transportin e drogës drejt Italisë.

Nuk ishte “terrorist”, ishte i sëmurë mendor

Telegrafi - 12.05.2014

Personi që “nuk ishte rehatuar” gjatë një udhëtimi të një aeroplani të linjës Zurich – Prishtinë, rezultatohet të ketë qenë i sëmurë mendor. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, ka ...

Dëshmia me foto për BalkanWeb: Nga avioni u shkarkuan çanta drejt 7 makinave

BalkanWeb - 12.05.2014

TIRANË - Një dëshmi e re, që bie ndesh me versionin e policisë është bërë për BalkanWeb nga një dëshmitar okular. Ai quhet Lenci, një djalë i ri që thotë se ka qenë aty që në momentin kur avioni u ...

Akuzat e Ballës: 90 avionë si ai i Divjakës morën leje në kohën e Berishës

Ora news - 12.05.2014

Tirane - Tentativa e trafikut të drogës nga ajri dhe bllokimi i avionit italian në plazhin e Divjakës më 10 maj u bë objekt debate sot në komisionin hetimor parlamentar për lëvizjen në polici.

Braçe: Personat në foto, policë të Divjakës. Çantat, të pilotit, sekuestruar nga policia

Panorama - 12.05.2014

TIRANE- Deputeti i PS-se, Erion Brace ka reaguar menjehere pas fotove te publikuar nga “News 24′. “Nisur nga fotot dhe informacioni i marre ne cast: Dy personat qe duken ne foto jane: Dy police te ...

Avioni i drogës/ Spekulim apo të vërteta, fotot e burrave me të zeza pranë tij?! Braçe: Janë efektivë policie

Mapo - 12.05.2014

Balkanweb dhe News24 publikuan foto ku duken dy persona të veshur me të zeza dhe një makinë Golf bri avionit që dyshohet se u ul Foto Balkanweb Foto Balkanweb Foto Balkanweb në Divjakë për tu ...

Trafiku i drogës nga ajri, ja ulja e avionit në plazhin e Divjakës

Ora news - 12.05.2014

Tirane- Publikohen pamjet e uljes së avionit në plazhin e Divjakës. Një student së bashku me të fejuarën e tij kanë qenë në plazhin e Divjakës mesditën e së shtunës, 10 maj kur janë bërë dëshmitarë ...

Kundërthënie apo mashtrime publike

ABC News - 12.05.2014

“Nëpërmjet burimeve të policisë së shtetit një skenar të tillë e prisnim, jo në atë vendodhje, por disa km më larg”. Kjo fjali e ministrit të Brendshëm, e thënë kuturu, mes pyetje-përgjigjeve të ...

Rrota e thyer e avionit me drogë

ABC News - 12.05.2014

Rrota e thyer e avionit me droge eshte fjala e ndaluar per cdo dalje publike te qeveritareve. Hera e fundit kur kryeministri e permendi ishte ne 17 prill, ne kuvend, kur komentonte avionet me droge.

Policia: Çantat e pilotit janë sekuestruar nga policia si provë

Mapo - 12.05.2014

Policia e Shtetit përgënjeshtroi informacionet e përhapura në disa media se nga avioni janë ngarkuar disa çanta tek të tjera makina që kanë mundur të largohen nga vendi i ngjarjes.

Berisha: Piloti shmangu sistemin e kontrollit. E ndihmuan njerëzit e Ramës

Panorama - 12.05.2014

TIRANE- Ish kryeministri Sali Berisha akuzoi sot qeverine se piloti italian, Giorgia Riformato ka hyre dhe ka dale nga porta e personelit duke shmangur sistemin e kontrollit.

Avioni i Divjakës, debate në komision

ABC News - 12.05.2014

Komisioni Hetimor Parlamentar për lëvizjet në Policinë e Shtetit u përfshi në debate të gjata mes mazhorancës dhe opozitës në lidhje me avionin me drogë të kapur në Divjakë.

Avioni në Divjakë, Berisha: Njerëzit e Ramës ndihmuan pilotin, policia fshehu çantat

BalkanWeb - 12.05.2014

TIRANË- Ish kryeministri Sali Berisha në një postim në “facebook” shprehet se njerëzit e kryeministrit Edi Rama kanë ndihmuar pilotin e avionit që u rrëzua në Divjakë të dalë në aeroport nga dera e ...

Ngjarja në Divjakë, Berisha: Trafik i mirëfilltë qeveritar droge

Ora news - 12.05.2014

Tiranë- Ish-kryeministri, Sali Berisha, ka reaguar pas daljes për shtyp të Shefit të Sektorit për narkotikët lidhur me çantat e pilotit italian. Në një reagim në rrjetin social fb, Berisha deklaron ...

Berisha: Njerëzit e Ramës ndihmuan pilotin e avionit të Divjakës

ABC News - 12.05.2014

Ish-kryeministri Berisha deklaron, se njerëzit pranë kryeministrit Rama, kanë ndihmuar pilotin e avionit të rrëzuar në Divjakë. Në një postim në rrjetin social Facebook, Berisha shkruan, se burime te ...

Piloti italian nuk flet, shqiptari rrëfen trafikun e drogës para prokurorëve

BalkanWeb - 12.05.2014

TIRANE- Prokuroria e Krimeve të Rënda i ka bërë kërkesë palës italiane për të marrë informacion të plotë rreth shtetasit Giorgio Riformato, mbi atë se çfarë aktivitetesh ka ushtruar në Itali, nëse ka ...

Opozita: Qeveria të dorëhiqet

VOA - 12.05.2014

Pas rastit të avionit italian në Divjakë, opozita akuzon qeverinë si të përfshirë në trafiqe të lëndëve narkotike. Basha: protesta të pandalshme deri në ikjen e qeverisë Në Shqipëri, avioni i ...

"Avioni në Divjakë", ish-kreu i SHISH: Porosi kundër qeverisë, zbulimi nuk ishte rastësi

BalkanWeb - 12.05.2014

TIRANË- Ish kreu i SHISH Fatos Klosi në një deklaratë për News 24 është shprehur se zbulimi i avionit në Divjakë nuk ishte rastësi. Sipas tij shkresa e dalë nga SHISH ishte e porositur për të krijuar ...

"Divjaka", Balla: Basha thirrje të dëshpëruara për protestë, lërini strukturat të hetojnë

BalkanWeb - 12.05.2014

TIRANE- Opozita dhe opinioni publik duhet të pres mbylljen e hetimore nga ana e strukturave të Prokurorisë dhe Policia e Shtetit në lidhje me avionin e bllokuar në plazhin e Divjakës.

Balla: Sot, ndryshe nga koha e Saliut, shteti është në këmbë

Ora news - 12.05.2014

Tiranë- Selia rozë ka reaguar pas deklarateve të kreut të PD, Lulzim Basha. Deputeti socialist, Taulant Balla, në një deklaratë për mediat tha se Partia Demokratike kërkon dorëheqje të Kryeministrit ...

Rrëfimi për avionin e drogës

Koha.net - 12.05.2014

“Unë në Itali kam punuar në fushën e ndërtimit, ku kam pasur një firmë ndërtimi, ku aktualisht e kam mbyllur aktivitetin e saj për shkak të krizës financiare që na ka zënë.

“Divjaka”, hetimet: Shqiptari dhe piloti italian u takuan para 3 ditësh

Gazeta Idea - 12.05.2014

Divjakë- Burime nga prokuoria kanë treguar për ‘GSH’-në të gjitha lëvizjet e personave të përfshirë në rrjetin e trafikut të drogës. Sipas të njëjtave burime, 35-vjeçari Saimir Bajrami dhe 67-vjeçari ...

Trafiku i drogës/ Dëshmitari: Piloti italian e njihte mirë zonën

Gazeta Tema - 12.05.2014

Zbardhen detaje të reja për trafikun e drogës në Divjakë. Personi i parë që i është afruar avionit italian që ngeci në plazhin e Divjakës, dhe që ka komunikuar me pilotin italian, është një djalë 23 ...

Piloti italian i drogës, prej dy vitesh fluturime në Shqipëri

Gazeta Shqip - 12.05.2014

Avioni i bllokuar në Divjakë mesditën e se shtunës ka intensifikuar hetimet në disa drejtime, ndërkohë që nga ana e dëshmisë së dy personave që janë vënë në pranga nga policia ende nuk është shkuar ...

Dëshmitari: Biseda me pilotin italian para se të vinte policia. E prisnin 3 makina

Durres Lajm - 12.05.2014

– Gazeta "Panorama” boton sot një intervistë me personin e parë që i është afruar avionit italian që ngeci në plazhin e Divjakës, i cili rrëfen edhe çfarë ka biseduar me pilotin italian (ne foto ...

‘Divjaka’, Halimi: Superaksion i policisë pasi kishte ardhur dhe karotreci

Gazeta Idea - 12.05.2014

Tiranë- Deputeti Demokrat Eduard Halimi ka reaguar në rrjetin social Facebook lidhur me avionin e rrëzuar në Divjakë dhe drogën e kapur pranë tij, duke ironizuar quajtjen e kapjes së drogës super ...

Avioni i drogës/ Arvizu: Jam në pritje të hetimeve (VIDEO)

Gazeta Tema - 12.05.2014

Ambasadori amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu apelon për pritjen e hetimeve në lidhje me avionin e Divjakës, i cili do të përdorej pë r trafikimin e drogës.

Arvizu: Ka shumë pikëpyetje rreth rastit të Divjakës, duhen pritur hetimet

Gazeta Dita - 12.05.2014

Ambasadori amerikan, Aleksandër Arvizu, shprehet se duhen pritur hetimet para se të jepen konkluzione lidhur me avionin e kapur dy ditë ë parë në Divjakë. “Ka shumë më tepër gjëra që nuk dimë.

Arvizu nga Elbasani: Dosja “Divjaka”, duhen hetime të plota

Respublica - 12.05.2014

Ambasadori amerikan, Aleksandër Arvizu, ka qenë në ceremoninë zyrtare të betimit të 41 vullnetarëve të Korpusit Amerikan të Paqes, në Elbasan. Pas ceremonisë ai u shpreh edhe lidhur me çështjen e ...

Arvizu: Ka shumë pikëpyetje rreth rastit të Divjakës, duhen pritur hetimet

AMA-News - 12.05.2014

Ambasadori amerikan, Aleksandër Arvizu, shprehet se duhen pritur hetimet para se të jepen konkluzione lidhur me avionin e kapur dy ditë ë parë në Divjakë. “Ka shumë më tepër gjëra që nuk dimë.

Divjaka sipas një narkotrafikanti

AMA-News - 12.05.2014

Nga Habjon Hasani M.I është një 42 vjeçar nga Fieri. Në botën gri të narko-trafikut ai njihet me disa nofka, si “Specialisti”, “Veterani”, “Kimiku” etj.

Noka avion prej letre në Komision, por ndalon tek opozita

AMA-News - 12.05.2014

Sot në Komisionin hetimor parlamentar për lëvizjet në polici ish ministri i Brendshëm Flamur Noka bëri një avion prej letre për të ironizuar situatën e krijuar me rrëzimin e avionit në Divjakë, (10 ...

Balla: Ju dhatë 90 leje avionësh  Opozita: Ju ra droga mbi kokë

Shqiptarja - 12.05.2014

TIRANE – Ngjarja e bujshme e bllokimit në zonën e Divjakës të avionit me pilot italian dhe makinës me rreth gjysmë toni drogë pranë tij ka ngjallur debate të ashpra mes opozitës dhe mazhorancës në ...

Edhe Muli tashmë bën ironi, luan me avion letre në Komision (VIDEO)

Gazeta Tema - 12.05.2014

Demokratët duket se janë njerëzit më të lumtur për kapjen e avionit në Divjakë, i cili dyshohej se do përdorej për transport të lëndëve narkotike. Aq të lumtur janë, sa këtë gjë nuk e fshehin më.

Dëshmia: Ngarkesa e avionit të Divjakës u shkarkua nga 7 makina, policia erdhi 2.5 orë me vonesë

Respublica - 12.05.2014

Balkanweb njofton se avioni që u rrëzua në Divjakë ka pasur ngarkesë me vete të cilën e morën disa persona me makina, ndërkohë që Ministria e Brendshme theksoi se ngarkesa në makina do të ngarkohej ...

Dëshmitari: Nga avioni u shkarkuan çanta drejt 7 makinave (FOTO)

Durres Lajm - 12.05.2014

Një dëshmi e re, që bie ndesh me versionin e policisë është bërë për BalkanWeb nga një dëshmitar okular. Ai quhet Lenci, një djalë i ri që thotë se ka qenë aty që në momentin kur avioni u shfaq dhe u ...

Avioni ne Divjake Arvizu Te presim hetimet sepse dime shume pak

Shqiperia - 12.05.2014

Ambasadori amerikan në Tiranë, Aleksander Arvizu, flet nga Elbasani lidhur me çështjen e avionit të rrëzuar në plazhin e Divjakës para pak ditësh, ku u arrestuan piloti italian dhe një shtetas ...

News 24 pretendon se avioni ka qenë i ngarkuar kur u rrëzua, por në foto janë punonjës të policisë

AMA-News - 12.05.2014

Televizioni News 24 pretendon se avioni i gjetur në Divjakë, në momentin që është rrëzuar, ka qenë i ngarkuar me drogë. Madje, thotë se nga avioni janë shkarkuar 7 çanta.

News 24 pretendon se avioni ka qenë i ngarkuar kur u rrëzua, por në foto janë punonjës të policisë. Ja emrat e tyre

Gazeta Tema - 12.05.2014

Televizioni News 24 pretendon se avioni i gjetur në Divjakë, në momentin që është rrëzuar, ka qenë i ngarkuar me drogë. Madje, thotë se nga avioni janë shkarkuar 7 çanta.

Avioni i Divjakës/ Balla: Në Qeverisjen Berisha u dhanë 90 leje të avionëve të ngjashëm

Gazeta Tema - 12.05.2014

Tentativa e trafikut të drogës nga ajri dhe bllokimi i avionit italian në plazhin e Divjakës më 10 maj u bë objekt debati në mbledhjen e Komisionit hetimor Parlamentar për lëvizjen në Policinë e ...

Avioni në Divjakë, ja policët që sekuestruan çantat e pilotit

Shqiptarja - 12.05.2014

TIRANE – Policia sekuestroi gjatë operacionit të së shtunës edhe 4 çantat që ndodheshin në avionin e bllokuar në zonën e Divjakës, të pilotuar nga italiani Giorgio Riformato.

News24 kundërshton Panoramën

Respublica - 12.05.2014

Gazeta Panorama kishte sot në faqe të parë intervistën e dëshmitarit të parë okular të rrëzimit të avionit në Divjakë, i quajtur Olsi. Sipas tij, ai bisedoi i pari me pilotin italian për 30 minuta, ...

Deshmia me foto Nga avioni u shkarkuan canta drejt 7 makinave

Shqiperia - 12.05.2014

Një dëshmi e re, që bie ndesh me versionin e policisë është bërë për BalkanWeb nga një dëshmitar okular. Ai quhet Lenci, një djalë i ri që thotë se ka qenë aty që në momentin kur avioni u shfaq dhe u ...

Arvizu: Droga? Presim hetimet

Vision Plus - 12.05.2014

Dy ditë pas aksionit të policisë për arrestimin e dy personave, bllokimin e drogës dhe avionit në Divjakë, ka ardhur reagimi i parë i diplomatëve në Tiranë.

Filmimi i avionit të drogës, dëshmitarët xhirojnë momenti kur u rrëzua (VIDEO)

Gazeta Idea - 12.05.2014

Divjakë- Një student së bashku me të fejuarën e tij ishin në plazhin e Divjakës mesditën e së shtunës. Ata u bënë dëshmitarë të momentit kur avioni u ul, goditi një pjesë të ngritur në rërë dhe iu ...

Skenari i opozitës për Statusin, Basha: Protesta deri në dorëheqjen e Ramës

AMA-News - 12.05.2014

Pas ngjarjes së rrëzimit të avionit në Divjakë, Partia Demokratike ka paralajmëruar protesta. Burime nga kjo parti bëjnë me dije se në mbledhjen e grupit është marrë vendimi që të zhvillohen protesta ...

Filmimi i uljes së avionit (VIDEO)

Gazeta Dita - 12.05.2014

Një student së bashku me të fejuarën e tij ishin në plazhin e Divjakës mesditën e së shtunës. Ata u bënë dëshmitarë të momentit kur avioni u ul, goditi një pjesë të ngritur në rërë dhe iu këput rrota ...

Ja si u ul avioni në Divjakë, publikohen filmimet

AMA-News - 12.05.2014

Një student së bashku me të fejuarën e tij ishin në plazhin e Divjakës mesditën e së shtunës. Ata u bënë dëshmitarë të momentit kur avioni u ul, goditi një pjesë të ngritur në rërë dhe iu këput rrota ...

Balla: Në kohën e Berishës u ulën 90 avionë në Shqipëri si ai i Divjakës!

AMA-News - 12.05.2014

Tentativa e trafikut të drogës nga ajri dhe bllokimi i avionit italian në plazhin e Divjakës më 10 maj u bë objekt debate sot në komisionin hetimor parlamentar për lëvizjen në polici.

Bajrami: Zgjodhëm Divjakën sepse pamë në media se ishte vendi i duhur

Gazeta Idea - 12.05.2014

Tiranë- “Unë në Itali kam punuar në fushën e ndërtimit, ku kam pasur një firmë ndërtimi, ku aktualisht e kam mbyllur aktivitetin e saj për shkak të krizës financiare që na ka zënë.

Bajrami: Zgjodhëm Divjakën se pista e Gjadrit u betonua. Isha në krizë ekonomike, ndaj bëra trafik

Gazeta Tema - 12.05.2014

“Unë në Itali kam punuar në fushën e ndërtimit, ku kam pasur një firmë ndërtimi, ku aktualisht e kam mbyllur aktivitetin e saj për shkak të krizës financiare që na ka zënë.

VIDEO e momentit të rrëzimit të avionit, çmenduria e lajmit të fundit dhe një i çmendur tjetër

Gazeta Tema - 12.05.2014

A është kollaj të bësh trafik me një avion në Shqipëri? Një video e publikuar nga Top Channel tregon se një student, bashkë me të fejuarën e tij, ka filmuar momentin e rrëzimit të avionit.

Flet dëshmitari që pa avionin në Divjakë (Video)

Gazeta Shqip - 12.05.2014

Koha dhe vendi ku u ul avioni në Divjakë bëri që ai të tërhiqte vëmendjen e shumë njerëzve. Top Channel intervistoi një prej dëshmitarëve që e pa të gjithë skenën e uljes së tij.

Arvizu: Prisni hetimet, pastaj konkluzionet

Gazeta Shqip - 12.05.2014

Ambasadori amerikan, Aleksander Arvizu, në lidhje me trafikun e drogës nga ajri dhe me avionin e vogël që u bllokua në Divjakë, ka thënë se nuk duhet të nxirren konkluzione pa u kryer hetimet.

Fatos Klosi flet për skenar: Avioni i Divjakës ishte një porosi kundër qeverisë, jo rastësi

AMA-News - 12.05.2014

Me ne fund edhe specialistet e fushes se investigimit e pranojne se ngjarja e Divjakes eshte me hile, nje hije inskenimi e paster ne dem te qeverise, situates politike, prag-statusit dhe per te ...

Versioni i ri i Berishës: Njerëzit e Ramës ndihmuan pilotin italian me drogën, policët hoqën çantat

AMA-News - 12.05.2014

Ish kryeministri Sali Berisha në një postim në “facebook” shprehet se njerëzit e kryeministrit Edi Rama kanë ndihmuar pilotin e avionit që u rrëzua në Divjakë të dalë në aeroport nga dera e ...

Berisha ngatërron ANTA-n me AAC-në

Respublica - 12.05.2014

Në faqen e tij në FaceBook, Berisha sot ka shkruajtur: “Te dashur miq, burime serioze plotesisht te besueshme njoftojne se piloti Reformato ( rilindasi i Rames), ka hyre dhe dale ne aeroport nga dera ...

Lajthitja e Berishës: Policia ka fshehur drogën

Fish Media - 12.05.2014

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka lëshuar akuza të rënda ndaj Policisë së Shtetit lidhur me rrëzimin e avionit në Divjakë. Pasi akuzon zyrtarë të lartë si të implikuar në trafikun e lëndës narkotike ...

SHËNIM: Si ulet avioni në rërë dhe pyetje per aviacionin në Shqipëri

Gazeta Dita - 12.05.2014

Në 22 dhjetor të vitit 2008 është përcaktuar në Kodin Ajror të Republikës së Shqipërisë themelimi i një autoriteti kombëtar që duhet të jetë përgjegjës për investigimin e çdo incidenti apo aksidenti ...

Balla: Berisha-Basha, thirrje të dëshpëruara për protesta (VIDEO)

Gazeta Tema - 12.05.2014

Partia Socialiste i konsideroi si thirrje të dëshpëruara vendimin e marrë në Grupin Parlamentar të PD-së për nisjen e protestave deri në dorëheqjen e Kryeministrit Edi Rama pas kapjes së avionit në ...

Balla: Berisha- Basha, thirrje të dëshpëruara për protesta, rasti Divjaka po politizohet

Gazeta Dita - 12.05.2014

Partia Socialiste i konsideroi si thirrje të dëshpëruara vendimin e marrë në Grupin Parlamentar të PD-së për nisjen e protestave deri në dorëheqjen e Kryeministrit Edi Rama pas kapjes së avionit në ...

Divjaka sipas një narkotrafikanti

Gazeta Dita - 12.05.2014

Nga Habjon Hasani M.I është një 42 vjeçar nga Fieri. Në botën gri të narko-trafikut ai njihet me disa nofka, si “Specialisti”, “Veterani”, “Kimiku” etj.

Balla: Basha po kërkon të lajë mëkatet e tij!

AMA-News - 12.05.2014

Opozita dhe opinioni publik duhet të pres mbylljen e hetimore nga ana e strukturave të Prokurorisë dhe Policia e Shtetit në lidhje me avionin e bllokuar në plazhin e Divjakës.

Avioni me drogë, Bollino: Politika të bashkohet ndaj krimit, jo e kundërta

Shqiptarja - 12.05.2014

TIRANË – Gazetari Carlo Bollino ishte i ftuari i mbrëmjes i Ilir Babaramos në studion e emisionit “5 Pyetje nga Babaramo”. Ai ka dhënë mendimin e tij prej profesionisti lidhur me një nga çështjet më ...

Fatos Klosi: Si shkresa e SHISH, edhe episodi i avionit është i sajuar për të dëmtuar qeverinë!

Respublica - 12.05.2014

Duke u prononcuar për News 24, ish kreu i SHISH Fatos Klosi shprehu idenë e vet se zbulimi i avionit në Divjakë nuk ishte rastësi. Madje, sipas tij shkresa e dalë nga SHISH ishte e porositur për të ...

Droga në Divjakë, trafikanti dhe piloti italian ishin takuar në Tiranë

AlbanianScreen - 12.05.2014

Tiranë - Zbardhen detaje të reja për trafikun e drogës në Divjakë. Burime pranë organit të akuzës tregojnë të gjitha lëvizjet e personave të përfshirë në rrjetin e trafikut të drogës.

Avioni i drogës: Dëshmitari për “Panoramën”: Bisedova me pilotin italian para se të vinte policia

Republika - 12.05.2014

Avioni i bllokuar në Divjakë mesditën e se shtunës ka intensifikuar hetimet në disa drejtime, ndërkohë që nga ana e dëshmisë së dy personave që janë vënë në pranga nga policia ende nuk është shkuar ...

Avioni në Divjakë, Arvizu: Hetimet nuk kanë mbaruar, duhet të zbardhet e vërteta

AlbanianScreen - 12.05.2014

Elbasan - Ambasadori i SHBA-së Aleksandër Arvizu nga qyteti i Elbasanit ka folur lidhur me çështjen e avionit të kapur me drogë, ku ka deklaruar se do të presë hetimet pasi di shumë pak në lidhje me ...

Dëshmia e Bajramit, "Zgjodhëm Divjakën pasi Gjadri u mbyll"

AlbanianScreen - 12.05.2014

Tiranë - ''Pista e Gjadrit do të ishte vendi ku duhet të ulej avioni i cili do të ngarkohej me drogë, por betonizimi i saj ndryshoi planet''. I arrestuari Saimir Bajrami shpjegon para oficerëve të ...

Berisha në fb: Njerëz të Ramës ndihmuan pilotin

AlbanianScreen - 12.05.2014

Tiranë - "Njerëz të Ramës ndihmuan pilotin", kështu nis statusi i ish kryeministrit Sali Berisha në rrjetin social Facebook sa i takon avionit të ulur ditën e shtunë në Divjakë.