TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Berisha sulmon Ramën për fotografitë e vegjëlisë dhe ironizon fjalën e Lindës

Shekulli - 19.05.2013

Sali Berisha mori pjesë sot në inaugurimin e segmentit rrugor Fier-Levan, nga ku premtoi edhe një herë 6 miliardë dollarë investime të huaja. Berisha nuk anashkaloi prezantimin e mbrëmshëm të liderit të opozitës në qytetin e Vlorës, ku ...

Berisha prezanton sot kandidatët e PD-së në Vlorë

Albeu.com - 19.05.2013

Partia Demokratike prezanton sot kandidatët për deputetë në Vlorë. Tubimi elektoral në Vlorë do të zhvillohet në orën 19:30 të pasdites ndërsa në orët e paradites kryeministri do të marrë pjesë në inagurime.

Berisha përjashtoi deputetët që raportuan tek Xhon Uidhers për problemet e qeverisjes

SOT - 19.05.2013

Hakmarrja, raportuan kundra Berishës tek amerikanët, përjashtohen nga Parlamenti i ardhshëm Adriatik Doçi Reprezalja e befasishme e Sali Berishës në grupin parlamentar demokrat tashmë ka një motiv.

Berisha: Gjithçka për statusin, Rama në autobus

Albeu.com - 19.05.2013

Update - Kryeministri Berisha ka sulmuar sërish kreun e PS-së Edi Rama duke theksuar se ai paraqiti dje në Vlorë kujtimet e vegjëlisë. Ndërsa ka inaguruar rindërtimin e segmentit Fier-Levan, kryeministri Berisha premtoi më shumë investime ...

Berisha në Vlorë: Rama u solli Koçon, modelin e spekulantit më të fuqishëm në Shqipëri

LajmiFundit - 19.05.2013

Kryeministri Sali Berisha ishte në një bashkëbisedim me gazetarët në qytetin e Vlorës ku u ndal tek kandidimi i Edi Ramës dhe shumë çështje të tjera të fushatës. “Ardhja e tij këtu për të majtën është realisht problematike.

Berisha: 23 qershori, votë për integrimin

Top Channel - 19.05.2013

Duke e vënë theksin tek arritjet e deritanishme të qeverisë, kryeministri Sali Berisha akuzoi opozitën se të vetmin objektiv politik ka patur bllokimin e integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian.

Berisha: Lista e kandidatëve të PS e mbushur me kriminelë

LajmiFundit - 19.05.2013

Një akuzë e rëndë është bërë nga kryeministri Berisha për listën e kandidatëve të PS për deputetë. “Lista për deputet e socialistëve është e mbushur me kriminel dhe të sapo liruar nga burgu.

PD prezanton kandidatët, Berisha: Mirënjohje Vlorës për ndërtimin e demokracisë

LajmiFundit - 19.05.2013

Kreu i listës së kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike në Vlorë Astrit Patozi deklaroi se Edi Rama po kërkon azil politik në Qarkun e Vlorës.

Zgjedhjet, Berisha prezanton sot kandidatët e PD-së në Vlorë

Ora news - 19.05.2013

Partia Demokratike prezanton sot kandidatët për deputetë në Vlorë. Tubimi elektoral në Vlorë do të zhvillohet në orën 19:30 të pasdites ndërsa në orët e paradites kryeministri do të marrë pjesë në inagurime.

Berisha: Gjithçka që të marrim statusin brenda vitit, Rama në autobus

BalkanWeb - 19.05.2013

FIER- Kryeministri Sali Berisha ishte sot i pranishëm në përurimin e rindërtimit të segmentit Fier- Levan, nga ku ironizoi sërish kryesocialitin Edi Rama për prezantimin e tij një ditë më parë në qytetin e Vlorës, duke u shprehur se ...

Rrëfimi i fëmijërisë së Ramës, Berisha: Qëllimi ishte djallëzor. Nuk bie rrufeja aty ku nuk duhet (Video)

Botasot - 19.05.2013

Kreu i qeverisë, Sali Berisha përuroi sot riveshjen e segmentit Fier- Levan nga ku komentoi edhe prezantimin e kreut socialist një ditë më parë në Vlorë. Berisha tha se paraqitja e kutimeve të vegjelisë ishte djallëzore.

Rrëfimi i fëmijërisë së Ramës, Berisha: Qëllimi ishte djallëzor. Nuk bie rrufeja aty ku nuk duhet

Panorama - 19.05.2013

FIER- Kreu i qeverisë, Sali Berisha përuroi sot riveshjen e segmentit Fier- Levan nga ku komentoi edhe prezantimin e kreut socialist një ditë më parë në Vlorë. Berisha tha se paraqitja e kutimeve të vegjelisë ishte djallëzore.

Berisha: Rama të dalë vetë nga gropa që futi KQZ-në

Ora news - 19.05.2013

Kryeministri Berisha ka sulmuar sërish kreun e PS-së Edi Rama duke theksuar se ai paraqiti dje në Vlorë kujtimet e vegjëlisë. Ndërsa ka inaguruar rindërtimin e segmentit Fier-Levan, kryeministri Berisha premtoi më shumë investime të huaja ...

"PS- Aleanca e Veshit", Berisha: Vende të reja pune

AlbanianScreen - 19.05.2013

Vlorë - Kryeministri Sali Berisha ka vijuar ironitë ndaj kundërshtarit të tij politik Edi Rama, sidomos pas prezantimit të tij si deputet në qarkun e Vlorës.

Berisha: Lista e PS e mbushur me kriminelë

AlbanianScreen - 19.05.2013

Vlorë - "Lista për deputet e socialistëve është e mbushur me kriminel dhe të sapo liruar nga burgu.? Kështu i ka komentuar Kryeministri Sali Berisha kandidaturat e paraqitur nga kundërshtaët e tij politik për zgjedhjet e 23 qershorit.

Sindikatat, Berisha: Pas 23 qershorit do të bëjmë gjithçka për punonjësit e Shqipërisë

Shekulli - 18.05.2013

Kryeministri Sali Berisha sot ka marrë pjesë në aktivitetin që u zhvillua me rastin e 22 vjetorit të Grevës së Përgjithshme të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Shqipërisë.

Berisha: Administrata ka të drejt të dalë në mitingje

Shekulli - 18.05.2013

Kreu i mazhorancës, Sali Berisha, i është kundërpërgjigjur liderit të opozitës lidhur me deklaratën se, PD i mbush sheshet me robër ndërsa PS me qytetarë.

Berisha: Punonjësit e administratës janë të lirë të jenë në fushatë

Gazeta Start - 18.05.2013

Elbasan – Një nënstacion elektrik u përurua sot në fshatin Bradashesh të Elbasanit me fuqi 220 KW. Kjo vepër është ndërtua me një vlerë prej 4.5 milionë euro, konsiston në instalimin e të gjitha pajisjeve të teknologjisë bashkëkohore dhe ...

PS, sindikalistët e dekorojnë Berishën me dy gishta lartë

Shekulli - 18.05.2013

Partia Socialiste ka kritikuar qëndrimin e sindikatave të ndryshme, që në vend të protestojnë për çështje të ndryshme problematike, brohorasin kryeministrin me dy gishta lartë.

Rama: Jam gati të përballem me Berishën

Shekulli - 18.05.2013

Lideri i opozitës, Edi Rama deklaron se është i gatshëm për dalë në “duel” me Kryeministrin Sali Berisha. Një deklaratë të tillë, Rama e bëri gjatë bashkëbisedimet me gazetarët në udhëtime e sipër drejtë Vlorës.

Berisha: Administrata do rreshtohet në çdo miting të PD, përjashtohet Ushtria dhe SHISH

SOT - 18.05.2013

Kryeministri Sali Berisha e ka konsideruar si një akt normal rreshtimin me dhunë të administratës publike në mitingjet e Partisë Demokratike. Berisha tha se përveç Ushtrisë, policisë dhe SHISH, administrata do të jetë në funksion të ...

Berisha: Meta dhe Rama skenar për të më rrëzuar nga pushteti, të bëjnë tek a çift për debat me mua

SOT - 18.05.2013

Kryeministri Sali Berisha ka kthyer dje artilerinë e sulmeve nga njeriu që e mbajti katër vite në pushtet dhe që do ta nxjerrë një herë e përgjithmonë në pension politik në zgjedhjet e 23 Qershorit.

Berisha urdhër administratës, çdo punonjës të sjellë 15 votues për PD ndryshe humbet vendin e punës

SOT - 18.05.2013

Ditët e fundit të Sali Berishës dhe të dinastisë së tij në pushtet po i kushtojnë shtrenjt administratës publike, e cila prej 8 vitesh është njësuar me Partinë Demokratike.

Berisha: Minatorët, në pension në moshën 55-vjeçare

Top Channel - 18.05.2013

Kryeministri Sali Berisha, në një ceremoni në 22 vjetorit të grevës së përgjithshme të Sindikatave të Pavarura, i vlerësoi ato si ndërtuese të historisë së lirisë së shqiptarëve.

22 vjetori i grevës, Berisha: Rrëzuan regjimin hoxhist

Albeu.com - 18.05.2013

Në 22-vjetorin e Grevës së Përgjithshme të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Shqipërisë, kryeministri Sali Berisha falenderoi gjithe pjesemarresit dhe organizuesit e asaj greve .

Berisha: Do konsolidojmë pushtetin e Sindikatave

LajmiFundit - 18.05.2013

Kryeministri Sali Berisha ka marrë pjesë në aktivitetin që u zhvillua në ambientet e Hotel Tirana, me rastin e 22 vjetorit të Grevës së Përgjithshme të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Shqipërisë.

22-vjetori i sindikatave, Berisha: Mosha e pensionit për minatorët, 55 vjec

LajmiFundit - 18.05.2013

Kryeministri Sali Berisha, deklaroi sot se do të ulet mosha e pensionit për minatorët. Në një ceremoni në 22 vjetorit të grevës së përgjithshme të Sindikatave të Pavarura, Berisha i vlerësoi ato si ndërtuese të historisë së lirisë së ...

22-vjetori i grevës së sindikatave, Berisha: 23 Qershori dita e gjykimit dhe projekti i madh Evropian

SOT - 18.05.2013

Kryeministri Berisha ka qenë i pranishëm sot në 22-vjetorin e grevës së sindikatave të pavarura të Shqipërisë. Në fjalën e tij ai tha se: “Asgjë nuk do më pengonte të vija këtu për tu përulur me nderimin më të madh përpara atyre që bënë ...

Berisha këshillon Ramën: Kujdes me fyerjet ndaj administratës

Albeu.com - 18.05.2013

Kryeministri Berisha reagoi ndaj akuzave të kundërshtarit të tij politik në lidhje me presionin që sipas Ramës por përdor kreu i qeverisë për pjesëmarrje të detyrueshme të administratës në mitingje .

Berisha i kundërpërgjigjet Ramës: Ke hyrë në këtë betejë, lufto, administrata e lirë të bëjë fushatë

SOT - 18.05.2013

Për kryeministrin Berisha, energjia është një faktor vendimtar për zhvillimin e Shqipërisë. Ndërsa ka marrë pjesë në përurimin e nënstacionit elektrik në Fushë Mbret të Elbasanit, Berisha kërkoi që qytetarët e vendit dhe bizneset të marrin ...

Rama: Shqiptarët e meritojnë një debat publik mes meje dhe Sali Berishës

LajmiFundit - 18.05.2013

Kreu i opozitës Edi Rama i është përgjigjur deklarimeve të bëra një ditë më parë nga kryeministri Sali Berisha për mundësinë e mbajtjes së një debati publik.

Berisha në Facebook: Uragani i fitores sonë, udhëton për në Berat

SOT - 18.05.2013

PD, sot prezanton kandidatët e saj në qytetin e Beratit. Me këtë rast, kryeministri Berisha, në një njoftim në profilin e tij në “Facebook”, ka ftuar qytetaret të jenë pjesë e këtij mitingu në sheshin qendror të qytetit, për çeljen e ...

Kryeministri Berisha në 22 vjetorin e BSPSH-së

Ora news - 18.05.2013

Kryeministri Sali Berisha paraditen e sotme ka marrë pjesë në aktivitetin që u zhvillua në ambientet e Hotel Tirana, me rastin e 22 vjetorit të Grevës së Përgjithshme të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Shqipërisë.

Sindikatat, Berisha: Rama humbës i "Vaterlove', qeveria garant për paga e kushte pune

BalkanWeb - 18.05.2013

TIRANE- Sot 22 vjet nga greva e përgjithshme e Sindikatave. Kreu i qeverisë, Sali Berisha ka falenderuar gjithë pjesëmarresit dhe organizuesit e grevës së Përgjithshme të Sindikatave në 22 vjetorin e saj, duke e cilësuar atë si shënimin e ...

Berisha, premtim Sindikatave: Ne, rroga e kushte më të mira pune. Rama, humbës i ‘Vaterlove’

Panorama - 18.05.2013

TIRANE- Kreu i qeverise, Sali Berisha ka falenderuar gjithe pjesemarresit dhe organizuesit e greves se Bashkimit te Sindikatave te Pavarura te Shqiperise ne 22 vjetorin e saj, duke e cilesuar ate si shenimin e ktheses se madhe per ...

Kryeministri Berisha në 22 vjetorin e BSPSH-së

Botasot - 18.05.2013

Kryeministri Sali Berisha paraditen e sotme ka marrë pjesë në aktivitetin që u zhvillua në ambientet e Hotel Tirana, me rastin e 22 vjetorit të Grevës së Përgjithshme të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Shqipërisë.

'Robërit', Berisha: Rama nëse iu fute betejës, mbaj zemërimin, jo fyerje popullit

BalkanWeb - 18.05.2013

TIRANË -Kryeministri Sali Berisha i ka bërë thirrje sot kryetarit të PS, Edi Rama që të mos fyejë punonjësit e administratës që dalin në mitingje elektorale.

Berisha: Uragani i fitores sonë, sot në Berat!

Panorama - 18.05.2013

Kryeministri Sali Berisha prezanton sot kandidatet e djathte ne qytetin e Beratit. Permes nje njoftimi ne profilin e tij ne Facebook, Berisha fton qytetaret te jene pjese e ketij mitingu ne sheshin qendror te Beratit.

Berisha i përgjigjet Ramës: Administrata e lirë të mbështesë cilëndo parti

Ora news - 18.05.2013

Kryeministri i është përgjigjur nga Elbasani deklaratave të kreut të opozitës se PD po u bën presion për votën e tyre punonjësve të administratës duke i nxjerrë në sheshet elektorale.

Berisha: Minatorët do të dalin 55 vjeç në pension

Durres Lajm - 18.05.2013

- Kryeministri Sali Berisha paraditen e sotme ka marrë pjesë në aktivitetin që u zhvillua në ambientet e Hotel Tirana, me rastin e 22 vjetorit të Grevës së Përgjithshme të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Shqipërisë.

Berisha-Ramës: Mos i fyej punonjësit e administratës, je rob i së shkuarës

Durres Lajm - 18.05.2013

- Kryeministri Sali Berisha i ka bërë thirrje sot kryetarit të PS, Edi Rama që të mos fyejë punonjësit e administratës që dalin në mitingje elektorale.Sipas tij, Rama duhet të mbajë zemërimin, pasi sa kohë që të votohet Berisha, punonjësit ...

"Firmosëm ëndrrën shqiptare", Berisha: Rama iu kundërvu integrimit

AlbanianScreen - 18.05.2013

Tiranë - Sindikalistët kujtuan 22-vjetorin e grevës që i dha shtysën e fundit doreheqjes së qeverisë së partisë së punës e dalë nga zgjedhjet e 31 marsit 1991.

Korça me impiant për ujërat e zeza, Berisha: Ndryshimi duhet të vazhdojë

Gazeta Start - 17.05.2013

Korçë – Qyteti i Korçës ka tashmë një impiant modern të përpunimit dhe filtrimit të ujërave të zeza me një investim prej 37.5 milionë euro e marrë kredi nga qeveria shqiptare dhe që do t’u shërbejë 105 mijë banorëve.

Inaugurim në Korçë, Berisha sulmon opozitën

Shekulli - 17.05.2013

Zgjedhjet e qershorit vijojnë me inaugurime të veprave të ndryshme publike. Këtë herë kryeministri Berisha ka qenë në qytetin e Korçës, ku ka inauguruar impiantin e përpunimit të ujërave të zeza.

Berisha: Rama nuk i sjell anëtarët e KQZ-së për të mos njohur zgjedhjet

Gazeta Start - 17.05.2013

Korçë – Kryeministri Sali Berisha ka zhvilluar një bashkëbisedime me gazetarë në qytetin e Korçës në kuadër të fushatës elektorale. Berisha foli që nga prishja e koalicioni qeveritar me Ilir Metën, duke nënvizuar se bashkimi i tij me Edi ...

Berisha: Rama e Meta, tek a çift për debat

Shekulli - 17.05.2013

Pas inaugurimit të impiantit të ujërave të zeza, kryeministri Sali Berisha ka vijuar fushatën e tij në qytetin e Korçës. Ai ka organizuar një bashkëbisedim me gazetarët, ku është shprehur për listat,KQZ-në, debatet publike, etj, ndërsa ...

PD, listat e zeza për administratën në mitingje

Shekulli - 17.05.2013

Partia Demokratike po përdor me shkresa zyrtare presionin për të mbledhur punonjësit e administratës në mitingjet e saj elektorale. Në një shkresë zyrtare të dalë nga Ministria e Transporteve tri ditë më parë, urdhërohej pjesëmarrja në ...

Berisha në Korçë: Opozita vetëm bllokon! Ne jemi ndryshimi

LajmiFundit - 17.05.2013

Kryeministri Sali Berisha ndaloi në Qarkun e Korçës ku mori pjesë në ceremoninë e inaugurimit të impiantit të pastrimit të ujërave. Në fjalën e tij përpara të pranishmëve, shefi i mazhorancës insistoi se do të punohet që ujërat e deteve ...

Berisha në Korçë: Alternativa e PS, akuza e bllokim

Albeu.com - 17.05.2013

Kryeministri Berisha ishte sot në inaugurimin e impiantit të përpunimit të ujërave të zeza në Korçë. Gjatë fjalës së tij në këtë ceremoni, kreu i qeverisë u shpreh se me këtë impiant Korça hyn në hartën e qyteteve më të pastra të Europës ...

Berisha: Alternativa e PS janë akuzat, shpifjet dhe bllokimi

SOT - 17.05.2013

Kryeministri Berisha, nga Korça ka premtuar se do të bëhet gjithçka për zhvillimin, investimet infrastrukturore, lehtësimin e biznesit dhe krijimin e vendeve të punës.

Berisha: Meta flet herë si qeveri e herë si opozitë! Debat televiziv? Rama-Meta të hedhin tek a çift

LajmiFundit - 17.05.2013

Kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur me batuta çështjes së debatit televiziv me kreun e opozitës Edi Rama. Në një bashkëbisedim me gazetarët në qytetin e Korçës, Berisha deklaroi se tani i kërkon debat Edi Rama dhe Ilir Meta.

Berisha në bashkëbisedim me gazetarë në Korçë

24 orë - 17.05.2013

Kryeministri Berisha ndodhet në një takim me gazetarët në qytetin e Korçës. Berisha tha se si Ilir Meta ashtu dhe Edi Rama kërkojnë që të jetë në debat me të.

Rama dhe Meta të hedhin tek a çift për debat me Berishën

Albeu.com - 17.05.2013

Qeveria shqiptare kërkon ndihmë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës për plotësimin e kritereve me qëllim liberalizimin e vizave. Duke folur në një bashkëbisedim me gazetarë në qytetin e Korçës, shefi i Qeverisë theksoi se nuk pretendohet ...

Berisha: Jemi alternativa e zhvillimit

Top Channel - 17.05.2013

Për Kryeministrin Sali Berisha inaugurimi i një impianti tjetër që pastron ujrat e ndotur, këtë herë i ndërtuar në Korçë, është një fakt tjetër, se Qeveria e tij udhëhiqet nga interesi më i mirë i qytetarëve dhe përmirësimi i cilësisë së ...

Berisha: PD nuk ndërhyn në KQZ, pazare të tupshme nga Rama

Kombetare - 17.05.2013

Kryeministri i Shqipërisë, njëkohësisht kryeari i demokratëve, Sali Berisha , është shprehur i befasuar nga pjesëmarrja e lartë e qytetarëve në mitingjet e organizuara nga PD.

Berisha: Meta iku 2 muaj para kohe nga koalicioni, skenar për rrëzimin e qeverisë

LajmiFundit - 17.05.2013

Korce – Kryeministri Sali Berisha tha sot se ish aletati i tij në qeveri, Ilir Meta, u largua nga maxhoranca dy muaj para kohe me qëllim për rrëzimin e qeverisë.

Berisha: Nuk e riformatoj KQZ-në

Top Channel - 17.05.2013

Kryeministri Sali Berisha zgjodhi Korçën për të zhvilluar një bashkëbisedim me gazetarët dhe natyrisht pritshmëritë për zgjedhjet dhe fushata elektorale mbizotëruan konferencën e shtypit.

Berisha ironizon Ramën për Korçën: Po e ngatërron me Parisin, bllokove statusin

SOT - 17.05.2013

Në Qarkun e Korçës, mbrëmjen e sotme Partia Demokratike ka bërë prezantimin e kandidatëve të saj për deputetë për zgjedhjet e 23 Qershorit. Kryeministri Berisha nuk ka nguruar të akuzojë kryesocialistin Rama, në lidhje me bllokimin e ...

Berisha në Korçë: Deputetët që u solli Rama? Lexoni katharsisin e Nanos

LajmiFundit - 17.05.2013

Kreu i qeverisë Sali Berisha shprehu optimizëm për rezultatin e zgjedhjeve të 23 Qershorit në Qarkun e Fierit. Ndërsa prezantoi kandidatët për deputetë të Partisë Demokratike, Berisha deklaroi se opozita është altenativa e mashtrimit, ...

Impianti i ujërave të zeza në Korçë, Berisha: Suksesi i alternativës sonë është i faktuar

Panorama - 17.05.2013

KORCE- Kryeministri Sali Berisha ka garantuar per vijim te investimeve mandatin e ardhshem ne sherbim te permiresimit te jetes se qytetareve. Gjate fjales se tij ne inaugurimin e impiantit të përpunimit të ujërave të zeza në Korçë, Berisha ...

Berisha përuron impiantin e ujërave në Korçë: Alternativa e PS, akuza, shpifje e bllokim

BalkanWeb - 17.05.2013

KORCE- Kryeministri Berisha është ndalur sot në qarkun e Korçës, ku mori pjesë në inaugurimin e impiantit të përpunimit të ujërave të zeza në Korçë.

Berisha në Korçë: Alternativa tjetër akuza, shpifje dhe bllokim

Ora news - 17.05.2013

Kryeministri Berisha është ndalur sot në qarkun e Korçës ku ka inaguruar impiantin e përpunimit të ujërave të zeza. Në fjalën e tij, kreu i qeverisë premtoi se do të bëhet gjithçka për zhvillimin, investimet infrastrukturore, lehtësimin e ...

Berisha: Më 23 qershor zgjidhni alternativën e PD-së përballë asaj të bllokimit

Botasot - 17.05.2013

Kryeministri Sali Berisha ka përuruar paraditen e sotme impiantin e ujërave të zeza në qytetin e Korçës, me një investim prej 37,5 milionë Eurosh, nga i cili do të përfitojnë 105 mijë banorë.

Berisha: Fermerët dhe biznesi i huaj do përfitonin më shumë nga statusi

BalkanWeb - 17.05.2013

KORCË- Kryeministri i vendit Sali Berisha gjatë një bashkëbisedimi në rrobaqepësinë “Industria Ballkanike e Veshjeve” S.A. në Bilisht, me sipërmarrës dhe punëtorët e këtij biznesi vlerësoi se këto takimi anë shërbyer për vendime të vyera ...

Berisha: Rama dhe Meta të hedhin tek a çift për debat me mua

Ora news - 17.05.2013

Kryeministri Berisha e kaloi me një batutë pyetjen nëse të ketë një debat televiziv mes tij dhe kryesocialistit Rama. Në një bashkëbisedim me gazetarët, kryeministri Berisha theksoi se se si Ilir Meta ashtu dhe Edi Rama kërkojnë që të jetë ...

Berisha: Meta ndërpreu marrëveshjen 2 muaj para, skenar me Ramën për të më rrëzuar

BalkanWeb - 17.05.2013

KORCË - Kryeministri i vendit Sali Berisha gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët në qytetin e Korcës, ku zhvilloi takimin elektoral të radhës, ka sulmuar ashpër kreun e opozitës Edi Rama dhe atë të LSI-së Ilir Meta.

Berisha-Ramës: Të ngjason Korça me Parisin, po pse ia mbylle dyert e BE?

BalkanWeb - 17.05.2013

FIER- Partia Demokratike ka bërë sot në mbrëmje prezantimin e kandidatëve të saj për deputetë për zgjedhjet e 23 qershorit në Qarkun e Korcës. Kreu i qeverisë Berisha edhe nga Korça nuk ka nguruar të akuzojë kryesocialistin Rama për ...

Korçë, Berisha prezanton kandidatët për deputet

Panorama - 17.05.2013

KORÇE- Kryeministri Sali Berisha është ndalur sot në Korçë ku ka prezantuar kandidatë për deputet të këtij qarku për Partinë Demokratike. Ai i ftoi korçarët që 23 qershorin të shndërrojnë në festë të madhe të vlerave, punësimit, rrogave më ...

Kryeministri prezanton kandidatët për deputetë në qarkun e Korçës

Botasot - 17.05.2013

Në Korcë mberriti fushata e fitores së 23 qershorit, tha Kryeministri Sali Berisha gjatë prezantimit te kandidateve demokrate per qarkun. Kreu i mazhorancës tha se korcaret dhe Shqiperia duhet ti japin se djathtes mandatin e trete te ...

Berisha: Më 23 qershor zgjidhni alternativën e PD-së përballë asaj të bllokimit

Durres Lajm - 17.05.2013

- Kryeministri Sali Berisha ka përuruar paraditen e sotme impiantin e ujërave të zeza në qytetin e Korçës, me një investim prej 37,5 milionë Eurosh, nga i cili do të përfitojnë 105 mijë banorë.

Berisha: Më 23 qershor zgjidhni alternativën e PD-së përballë asaj të bllokimit

GazetaDitore - 17.05.2013

Kryeministri Sali Berisha ka përuruar paraditen e sotme impiantin e ujërave të zeza në qytetin e Korçës, me një investim prej 37,5 milionë Eurosh, nga i cili do të përfitojnë 105 mijë banorë.

Berisha nga Korça: Ne kemi vokacion perëndimor, kundërshtari ynë jo

GazetaDitore - 17.05.2013

Kryeministri Sali Berisha deklaroi nga qyteti i Korçës, në hapjen e fushatës për këtë qark, se demokratët kanë vokacion perëndimor, kurse socialistët nuk e kanë një vokacion të tillë.

Berisha në Korçë: Financim për trajnimin e punonjësve

AlbanianScreen - 17.05.2013

Korçë - Nga qyteti i Korçës, ku ishte i pranishëm në inaugurimin e impiantit të përpunimit të ujrave, Kryeministri Sali Berisha i ka renditur kundërshtarëve të tij politikë bllokimet që kanë kryer gjatë këtyre viteve, duke nisur që nga ...

PD prezanton kandidatët për deputetë në Korçë

AlbanianScreen - 17.05.2013

Korçë - Partia Demokratike ka prezantuar kandidatët për deputetë në qarkun e Korçës. Duke iu referuar deklaratës së kundërshtarit të tij, i cili e ka krahasuar Korçën me Parisin, kryeminsitri i kërkoi Ramës të jepte përgjigje pse i mbylli ...

PD çel fushatën në Fier; Berisha: Rama shkelmoi statusin!

Gazeta Start - 16.05.2013

Fier – Partia Demokratike e Shqipërisë ka çelur fushatën në qytetin e Fierit, ky u prezantuan kandidatët për deputetë në këtë qark. Gjatë fjalës së tij, kryeministri Berisha theksoi se Rama shkelmoi statusin me të njëjtën lehtësi që ...

Berisha: Arsimi shqiptar si në vendet e zhvilluara, pagat e mësuesve 700 $

Shekulli - 16.05.2013

Kryeministri Berisha ka marrë pjesë sot në inaugurimin e rikonstruksionit të shkollës së mesme profesionale “Karl Gega” në Tiranë. Berisha u shpreh se qeveria e tij ka investuar në arsim për të pasur një nivel arsimor si në vendet e ...

“Mësuesit do ta kenë rrogën 700 dollarë”

Gazeta Start - 16.05.2013

Tiranë – Kryeministri Sali Berisha inauguroi sot shkollën profesionale “Karl Gega” në Tiranë, ku premtoi se gjatë mandatit të ardhshëm rrogat e mësuesve do të arrijnë në 700 dollarë”. “Roga e arsimtarit do jetë 700 dollarë.

Berisha: Do luftoj gjithë jetën që 16-vjeçarët të votojnë

Shekulli - 16.05.2013

Kreu i mazhorancës Sali Berisha ka inauguruar sot rikonstueksionin e shkollës së mesme profesionale “Karl Gega”. Kryeministri u shpreh se gjatë qeverisjes së Partisë Demokratike është faktuar se, “për ne, arsimi është gjëja më serioze e ...

Berisha: Rama dogji statusin, shkeli marrëveshjen si me Petro Koçin

SOT - 16.05.2013

Kryeministri Sali Berisha çeli fushatën elektorale edhe në Qarkun e Fierit, ku prezantoi kandidatët e djathtë. Në fjalën e tij, kryeministri Sali Berisha tha se është në Fier për t’u zotuar se, kandidatët për deputetë nuk do të jenë të PD, ...

Berisha: Arsimi profesional do të kthehet në piedestalin që meriton

Albeu.com - 16.05.2013

Kryeministri Berisha mori pjesë sot në inaugurimin e rikonstruksionit të shkollës se mesme profesionale “Karl Gega’ ku garantoi se do të bëhet gjithçka për vendosjen e arsimit profesional në piedestalin e merituar.

Berisha: Paga e mësuesve do bëhet 700 dollarë

LajmiFundit - 16.05.2013

Kryeministri Sali Berisha, deklaroi sot se “Pagat e arsimtarëve do të jetë 700 dollarë”. Berisha e përsëriti këtë premtim, pas vizitës në shkollën e mesme profesionale “Karl Gega’.

Berisha: Arsimi profesional është zgjedhje e mençur, për ju ka uri tregu

SOT - 16.05.2013

Ndërsa ka inauguruar rikonstruksionin e shkollës së mesme profesionale “Karl Gega” në Tiranë, kryeministri Berisha ka premtuar sot se do të bëhet gjithçka për vendosjen e arsimit profesional në piedestalin e merituar.

Berisha: Mandatin e ardhshëm pagat e arsimtarëve do jenë 700 dollarë

Almakos - 16.05.2013

Mandatin e ardhshëm pagat e arsimtarëve do të jenë 700 dollarë. Ka qenë ky premtimi i kryeminsitrit Sali Berisha gjatë përurimit të rikonstruksionit të shkollës së mesme profesionale "Karl Gega".

Prezantimi i kandidatëve, skuadra e Berishës sot në Elbasan

Albeu.com - 16.05.2013

Në vijim të fushatës zgjedhore, Partia Demokratika prezanton sot kandidatët për deputet në qytetin e Elbasanit . Përmes një njoftimi në Facebook, kryeministri Berisha fton qytetarët të jenë të pranishëm në sheshin e qytetit të Elbasanit .

Rama: Riformatim i KQZ-së

Top Channel - 16.05.2013

Nga autobusi i Rilindjes, me të cilin Edi Rama së bashku me 16 kandidatët për deputetë udhëtuan drejt Elbasanit, ai deklaroi se në këtë qark, koalicioni për Shqipërinë europiane do të realizojë një fitore të pastër.

Berisha në Facebook: Uragani i fitores drejt Elbasanit

SOT - 16.05.2013

Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, kryeministri Sali Berisha, sot ka ftuar të gjithë qytetarët që të marrin pjesë në çeljen e fushatës elektorale në qytetin e Elbasanit.

Inagurohet “Karl Gega”, Berisha premton vetëpunësimin e nxënësve

Kombetare - 16.05.2013

Kryeministri Sali Berisha ka qenë i pranishëm sot në inagurimin e shkollës së mesme “ Karl Gega ” në Tiranë. “Për ne arsimi profesional është një përparësi madhore.

Berisha: Gjithçka për arsimin profesional. Do krijojmë fond të veçantë për të financuar bizneset

Panorama - 16.05.2013

Kreu i qeverisë, Sali Berisha, pas vizitës në shkollën e mesme profesionale “Karl Gega’ ka garantuar se do të bëhet gjithçka për vendosjen e arsimit profesional në piedestalin e merituar dhe do ta mbeshtese biznesin me fond te vecante per ...

Berisha: Mbështetje biznesit të të rinjve që mbarojnë shkollën profesionale

Ora news - 16.05.2013

Kryeministri Berisha ka premtuar sot se do të bëhet gjithçka për vendosjen e arsimit profesional në piedestalin e merituar si dhe do të mbështesë biznesin e të rinjëve që mbarojnë këtë arsim me fond të veçantë.

Berisha: Mësuesve do ju bëhet rroga 700$. Nuk e realizova dot premtimin për votën e 16-vjecarëve

BalkanWeb - 16.05.2013

TIRANË -“Pagat e arsimtarëve do të jetë 700 dollarë”. Kështu premtoi sot kryetari i qeverisë, Sali Berisha, pas vizitës në shkollën e mesme profesionale “Karl Gega’ ku garantoi se do të bëhet gjithçka për vendosjen e arsimit profesional në ...

Berisha: Rama shkelmoi paktin me BE

Panorama - 16.05.2013

Pas Tiranës dhe Durrësit, Partia Demokratike hapi dje fushatën elektorale në qarkun e Fierit, i dyti më i madhi në vend dhe që çon në Parlament 16 deputetë.

Berisha: Mandatin e ardhshëm pagat e arsimtarëve do jenë 700 dollarë

Botasot - 16.05.2013

Mandatin e ardhshëm pagat e arsimtarëve do të jenë 700 dollarë. Ka qenë ky premtimi i kryeminsitrit Sali Berisha gjatë përurimit të rikonstruksionit të shkollës së mesme profesionale "Karl Gega".

PD-ja prezanton sot kandidatët në Elbasan

Ora news - 16.05.2013

Pas Fierit, Partia Demokratika ka zgjedhur qytetin e Elbasanit për të prezantuar kandidatët për deputetë në zgjedhjet e 23 qershorit. Kreu i PD-së Sali Berisha në një njoftim në profilin e tij në Facebook ka ftuar qytetarët të jenë të ...

Berisha: Uragani i fitores drejt Elbasanit, prezantojmë kandidatët tanë

BalkanWeb - 16.05.2013

TIRANË- Kryeministri i vendit Sali Berisha ka ftuar qytetarët që të marrin pjesë në çeljen e fushatës elektorale, në qytetin e Elbasanit. Në një postim në rrjetin social “Facebook”, Berisha thekson ‘Uragani” i fitores do udhëtojë drejt ...

Berisha: Paga e mësuesve do të bëhet 700 $

Durres Lajm - 16.05.2013

- Kryeministri mori sot pjesë në përurimin e rikonstruksionit të shkollës "Karl Gega". Mandatin e ardhshëm pagat e arsimtarëve do të jenë 700 dollarë.

Lista e kushtëzuar e Berishës

Durres Lajm - 16.05.2013

Lista e Sali Berishës për 23 qershorin ka provokuar shumë komente, mes të cilave dallojnë ato që i mëshojnë një lufte të heshtur klanesh brenda PD si dhe ato që analizojnë efektet negative të përfshirjes së tre ish-socialistëve dhe gjashtë ...

Berisha: Mbështetje për të rinjtë që mbarojnë arsimin profesional

AlbanianScreen - 16.05.2013

Tiranë - Kryeministri Berisha ka premtuar se do të bëhet gjithçka për vendosjen e arsimit profesional në piedestalin e merituar si dhe do të mbështesë biznesin e të rinjve që mbarojnë këtë arsim me fond të veçantë.

Berisha: Do sigurojmë punë për çdo shqiptar

Shekulli - 15.05.2013

Kryeministri Sali Berisha ka vijuar sot takimin me qytetarët e Fierit, duke e hapur fushatën elektorale edhe në këtë qytet. Berisha ka prezantuar kandidatët për deputet të Partisë Demokratike në këtë qytet.

Fraksion në PD, gati platforma kundër Berishës

Albtime - 15.05.2013

Disa prej deputetëve aktualë dhe eksponentëve të Partisë Demokratike po bëjnë gati një grupim të ri politiko- shoqëror kundër kreut të demokratëve dhe kryeministrit Sali Berisha.

Digjen komisioni i 21 Janarit dhe i veshit, Berisha s’ka vota për të shtyrë afatet dhe as për të miratuar raportet

SOT - 15.05.2013

Reprezalja e befasishme e Sali Berishës në grupin parlamentar të Partisë Demokratike, me anë të listës klienteliste të kandidatëve për deputetë, ka zyrtarizuar edhe dështimin përfundimtar të dy komisioneve hetimore më të bujshme të ...

Izolimi nga SHBA, Berisha hedh 400 milionë lekë për të shkrirë akujt me Uashingtonin para zgjedhjeve

SOT - 15.05.2013

Sali Berisha po lëviz çdo gur për të liruar lakun e izolimit nga Perëndimi si dhe për të shkrirë akujt me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Pas 21 Janarit, kapjes së SHISH, kapjes së Presidencës, kapitullimit të drejtësisë, tezave të ...

Fushata, Berisha: Uragani i fitores drejt Fierit

Albeu.com - 15.05.2013

Partia Demokratike vijon fushatn e saj npr rrethe. Prmes nj njoftimi n Facebook, kryeministri Berisha njofton se ndalesa e radhes e ekipit t tij do t jet sot n qytetin e Fierit ku do t prezantohen kandidatet per deputet.

Berisha në Facebook: Uragani i fitores sonë drejt Fierit

SOT - 15.05.2013

PD, sot do të prezantojë kandidatët për deputetë në qarkun e Fierit. Me anë të një mesazhi të publikuar në rrjetin social Facebook, kryeministri Berisha fton të gjithë qytetarët të marrin pjesë në mitingun e organizuar në qendër të qytetit ...

Berisha në Fier: Opozita shkelmoi statusin kandidat! Deputetët do qajnë hallet e dertet tuaja

LajmiFundit - 15.05.2013

Kryeministri Sali Berisha ishte pjesë e mitingut të prezantimit të kandidatëve për deputetë në Qarkun e Fierit. “U jap ju fjalën se këta do të jenë përfaqësuesit jo të Partisë Demokratike por tuajët.

PD çel fushatën në Fier

Top Channel - 15.05.2013

Kryeministri Sali Berisha vijoi fushatën elektorale në Fier, ku prezantoi kandidatët për deputetë të këtij qarku, duke u zotuar se ata do të jenë përfaqësues të vërtetë të qytetarëve shqiptarë.

Berisha: Rama shkelmon interesat jetike të shqiptarëve

Kombetare - 15.05.2013

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha , nga qyteti i Fierit prezantoi sot kandidatët për deputetë në këtë qark. Listën e kandidatëve në Fier e kryeson Sokol Olldashi , i pasuar nga Mesila Doda dhe Shpëtim Idrizi.

Berisha: Rama dogji statusin, siç mashtroi Petro Koçin

SOT - 15.05.2013

Kryeministri Berisha ka hapur fushatën elektorale në Qarkun e Fierit, ku dhe prezantoi skuadrën e tij të deputetëve për garën e 23 Qershorit. Lideri i mazhorancës akuzoi kryesocialistin Rama, si shkelmues të ëndrrës dhe të ardhmes ...

Berisha: Rama shkelmoi statusin njësoj si marrëveshjen me Petro Koçin

Albeu.com - 15.05.2013

Kreu i Partisë Demokratike ka celur mbrëmjen e sotme fushatën elektorale në qarkun e Fierit, ku dhe prezantoi skuadrën e tij të deputetëve për garën e 23 qershorit.

Premtimi surprizë i Berishës në Durrës: Do heqim vizat me SHBA

Panorama - 15.05.2013

Kryeministri: Rama fliste për Ismail Qemalin dhe i jepte çelësin Bregoviçit. Premtimi surprizë nga Durrësi: Ne jemi seriozë, na besojnë . Kryeministri Sali Berisha premtoi dje heqjen e vizave me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Berisha: Do heqim vizat me SHBA

Yll Press - 15.05.2013

I pari, që mori fjalën para mbështetësve të PD-së, ishte kryesuesi i listës së Durrësit, Eduard Halimi, ndërsa pas tij folën Igli Cara dhe Oerd Bylykbashi.

Përurohet dogana e re në Tiranë, Berisha: PS kaos me taksat

Panorama - 15.05.2013

Kryeministri Berisha inauguroi dje terminalin e Doganës së re të Tiranës në Vorë–Rinas. Dogana e re është një investim me vlerë 25 milionë dollarë dhe shtrihet në një sipërfaqe prej 75 500 m².

Berisha në Facebook:Uragani i Fitores drejt Fierit!

Ora news - 15.05.2013

Partia Demokratike do të prezantoj sot kandidatët për deputetë në qarkun e Fierit. Në një mesazh të publikuar në Facebook, kryeministri Berisha fton të gjithë qytetarët të marrin pjesë në mitingun e organizuar në qendër të qytetit të ...

Berisha: Sot uragani i fitores sonë drejt Fierit

BalkanWeb - 15.05.2013

TIRANË- Kryeministri Sali Berisha do të prezantojë sot në Fier kandidatët e Partisë Demokratike për deputetë në këtë qark. Nëpërmjet faqes së tij në rrjetin social Facebook, kryeministri është shprehur se do të çojë drejt Fierit uraganin e ...

PD prezanton kandidatët në Fier, Berisha: Ata zgjodhën partitë komuniste ne integrimin

Panorama - 15.05.2013

Fushata prezantuese e kandidateve te djathte per zgjedhjet e qershorit vijon sot ne Fier. Në fjalën e tij, kryeministri Sali Berisha tha se është në Fier për tu zotuar se kandidatët për deputetë nuk do të jenë të PD-së për të çdo qytetari.

Fier, Berisha: Rama shkelmoi statusin, njësoj si marrëveshjen me Petro Kocin

BalkanWeb - 15.05.2013

FIER -Fushata prezantuese e kandidateve të djathtë për zgjedhjet e qershorit vijoi sot në Fier. Në fjalën e tij, kryeministri Sali Berisha tha se është në Fier për tu zotuar se kandidatët për deputetë nuk do të jenë të PD-së, por të çdo ...

Berisha në Fier: Rama shkelmoi statusin njësoj si marrëveshjen me Petro Koçin

Ora news - 15.05.2013

Kreu i Partisë Demokratike ka celur mbrëmjen e sotme fushatën elektorale në qarkun e Fierit, ku dhe prezantoi skuadrën e tij të deputetëve për garën e 23 qershorit.

Berisha: Në 23 qershor zgjidhni modelin e punësimit jo atë të shkatërrimit

Botasot - 15.05.2013

Qarku i Fierit ishte stacioni në të cilin u ndal sot Partia Demokratike dhe kreu i saj, për të prezantuar kandidatët për deputetë për zgjedhjet e 23 qershorit.

Berisha: Rama shkelmoi interesin e shqiptarëve, shtyn autobusin dhe nxin çdo gjë

GazetaDitore - 15.05.2013

Kryeministri Sali Berisha u ndal në qytetin e Fierit për të prezantuar kandidatët për deputetë të udhëhequr nga Sokol Olldashi, duke thënë se deputetët do të jenë përfaqësues të qytetarëve dhe interesave të tyre.

Berisha në Fier: Rama shkelmoi statusin, njësoj si marrëveshjen me Petro Kocin

Durres Lajm - 15.05.2013

Fushata prezantuese e kandidateve të djathtë për zgjedhjet e qershorit vijoi sot në Fier. Në fjalën e tij, kryeministri Sali Berisha tha se është në Fier për tu zotuar se kandidatët për deputetë nuk do të jenë të PD-së, por të çdo qytetari.

Berisha çel fushatën në Fier: Rama shkelmoi statusin

AlbanianScreen - 15.05.2013

Fier - Kryeministri Berisha ka çelur zyrtarisht fushatën elektorale në qarkun e Fierit, ku dhe ka prezantuar kandidatët, e kryesuar në listë nga Sokol Olldashi.

PD çel fushatën, ngjitet në podium Islami, mungon Rusmali

Shekulli - 14.05.2013

Luis Tanushi -Rishfaqet Eduard Selami pranë Berishës Nën ritmet e muzikës së këngëtares Rihana, nën drejtimin e Ermal Mamaqit, Partia Demokratike çeli dje zyrtarisht fushatën për zgjedhjet e 23 qershorit.

Të papriturat e fushatës së PD-së

Shekulli - 14.05.2013

Fushata e Partisë Demokratike për zgjedhjet e 23 qershorit duket se, do të na shfaqë në pah shumë të papritura që tani ka nisur edhe zyrtarisht.

Berisha: PS program me armiqësi ndaj biznesit

Gazeta Start - 14.05.2013

Tiranë – Në vargun e përurimeve, kryeministri Sali Berisha preu sot shiritin e Terminalit të ri të Doganës së Tiranës. Ndër të tjerash, kreu i qeverisë sulmoi edhe planin e opozitës për taksën progresive.

Përurohet terminali i ri doganor, Berisha:Opozita, alternativë kaosi

Shekulli - 14.05.2013

Kryeministri i vendit, Sali Berisha ka inauguruar ditën e sotme terminalin e ri të doganës Vorë-Rinas. Gjatë fjalës së tij, Berisha e vlerësoi partneritetin me sektorin privat si gjenerator për ekonominë e vendit.

Berisha: Integrimi lidhet vetëm me PD-në, do liberalizojmë vizat me SHBA-të

Shekulli - 14.05.2013

Kryeministri Sali Berisha ka prezantuar sot në Durrës kandidatët për deputet në këtë qark, menjëhërë pas çeljes zyrtare të fushatës elektorale në kryeqytet.

Berisha: Kam përballë koalicionin e 1 Prillit dhe trashëgiminë e komunizmit

SOT - 14.05.2013

Kryetari i Partisë Demokratike, njëkohësisht kryeministri Sali Berisha nuk dorëzohet asnjëherë edhe kur është i humbur. Edhe pse ai do të shkojë në zgjedhjet e 23 qershorit me një koalicion të cunguar me 24 parti, përballë frontit opozitar ...

Berisha: Tirana, ndër 20 qytetet më inteligjente të botës

Albeu.com - 14.05.2013

Kryeministri Berisha mori pjesë sot në përurimin e qendrës së Kontrollit të Trafikut. Kreu i qeverisë vleresoi realizimin e këtij projekti cili sipas tij e vendos Tiranën në listën e qyteteve më moderne në Europë për sa i përket kontrollit ...

Ilir Rusmali bojkoton fushatën e PD, Basha konfirmohet pasardhës, Topalli jashtë axhende, Dogjani dhe Islami në podium

SOT - 14.05.2013

Partia Demokratike çeli dje zyrtarisht fushatën elektorale për zgjedhjet e 23 Qershorit. Me një miting të sforcuar, të vakët dhe pa emocione, ku kishte grumbulluar me dhunë të gjithë punonjësit e administratës publike në sheshin “Nënë ...

U përjashtuan nga lista, 35 deputetë bllokojnë Parlamentin, Berisha dhe Topalli pezullojnë punimet

SOT - 14.05.2013

Parlamenti i Shqipërisë duket se nuk do të mblidhet më para zgjedhjeve të 23 Qershorit. Ndryshe nga çfarë u parashikua në Konferencën e Kryetarëve të Grupeve Parlamentare, Sali Berisha dhe Jozefina Topalli kanë vendosur të mbyllin Kuvendin ...

Tiranë, përurohet dogana Vorë-Rinas

Albeu.com - 14.05.2013

Në përurimin e terminalit të ri të doganës së Tiranës, kryeministri Sali Berisha u shpreh sot se ky terminal është një kompleks dinjitoz, i domosdoshëm dhe shumë i rëndësishëm për biznesin .

Berisha: Ne kemi partner biznesin, alternativa tjetër është e kaosit

LajmiFundit - 14.05.2013

Shefi i qeverisë ishte pjesë e ceremonisë së inaugurimit të terminalit të ri të Doganës në Tiranë. “Kjo qeveri e konsideron politikën miqësore ndaj jush si platformën e palëkundur ndaj saj. Do bëjmë gjithçka për një mjedis miqësor.

Berisha: Taksa progresive armiqësi ndaj biznesit, alternativa tjetër e kaosit

SOT - 14.05.2013

Kryeministri Berisha, gjatë fjalës së mbajtur në përurimin e Terminalit të ri të Doganës, ka hedhur akuza në drejtim të kreut të PS, Edi Rama, se me taksën progresive që propozon është armiqësi ndaj biznesit.

Berisha: Uragani i fitores, sot drejt Durrësit

Albeu.com - 14.05.2013

Partia Demokratike prezanton sot kandidatët e saj për deputet në qarkun e Durrësit. Kryeministri Berisha përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” i ka cilësuar kandidatët e Durrësit si uragan të fitores në zgjedhjet e 23 qershorit.

Berisha: Përpara drejt Durrësit! Uragani i fitores nis në 19:30

LajmiFundit - 14.05.2013

Partia Demokratike pritet të zhvillojë në orët e pasdites mitingun e hapjes së fushatës zgjedhore në qytetin e Durrësit. “Të dashur miq, sot uragani i fitores sonë në ora 19:30 feston në Durrës.

Berisha: Uragani i fitores, sot drejt Durrësit

Kombetare - 14.05.2013

Pas çeljes së fushatës në Tiranë ditën e djeshme, Partia Demokratike ka zgjedhur Durrësin si ndalesën e radhës. Përmes një postimi në rrejtin socilal “Facebook”, lideri i mazhorancës, Sali Berisha , ka njoftuar se do bëjë prezantimin e ...

Berisha: Durrësi vokacioni integrues i shqiptarëve! Rama ka alternativën e mashtrimit

LajmiFundit - 14.05.2013

Kryeministri Sali Berisha nga Durrësi ku u hap fushata deklaroi se alternativa e Edi Ramës është mashtrimi. “Përdor mashtrimin, trillimin, vetëm e vetëm të mërzisë zgjedhësit shqiptarë. Të ngjallë tek ata mashtrimin siç ka shpirtin vet.

PD hap fushatën në Durrës, Berisha: Alternativa e majtë e bllokimit dhe shkatërrimit

SOT - 14.05.2013

Pasditen e sotme, PD çeli fushatën elektorale në Qarkun e Durrësit. Berisha gjatë fjalës së tij u shpreh se në Durrës ka zbarkuar uragani i fuqishëm i fitores së 23 Qershorit, i vazhdimit të ecjes përpara drejt Durrësit të zhvilluar, ...

Berisha: E djathta është porta e Perëndimit, Rama simbol i bllokimit

SOT - 14.05.2013

Një ditë pas çeljes së fushatës elektorale në Tiranë, PD e vijoi atë në qytetin e Durrësit, ku prezantoi edhe kandidatët për këtë qark. Berisha e ka cilësuar alternativën e djathtë si uraganin e fitores së 23 qershorit.

Berisha në Durrës: PS asnjë kontribut për integrimin e vendit

Albeu.com - 14.05.2013

Pas manifestimit të djeshëm në Tiranë, Partia Demokratike prezantoi sot në Durrës kandidatët për deputetë në këtë qark. Kreu i mazhorancës, Sali Berisha , ndërsa ka prezantuar skuadrën e tij para qindra e mijërave qyterëve të mbledhur në ...

Berisha: Do heqim vizat me SHBA

Top Channel - 14.05.2013

Pas Tiranës, kryeministri Sali Berisha çeli fushatën elektorale për zgjedhjet e 23 qershorit në qytetin e Durrësit, ku prezantoi kandidatët e Partisë Demokratike për këtë qark.

PD çeli fushatën, në podium Islami, mungon Rusmali

Koha.net - 14.05.2013

Tiranë, 14 maj - Nën ritmet e muzikës së këngëtares Rihana, nën drejtimin e Ermal Mamaqit, Partia Demokratike çeli dje zyrtarisht fushatën për zgjedhjet e 23 qershorit. Për të pranishmit performoi edhe këngëtarja Soni Malaj.

Përurohet dogana Vorë-Rinas, Berisha: Alternativa tjetër, alternativë kaosi

Ora news - 14.05.2013

Kryeministri Berisha ka inaguruar sot terminalin e ri të doganës Vorë-Rinas. Në fjalën e tij, kryeministri Berisha vlerësoi partneritetin me sektorin privat, duke e cilësuar atë një gjenerator për ekonominë e vendit.

Dogana Vorë-Rinas, Berisha: Biznesi, promotor për zhvillimin. Alternativa tjetër, kaos e rrezik

Panorama - 14.05.2013

TIRANE- Kryeministri Sali Berisha, teksa ka inaguruar terminalin e ri të doganës Vorë-Rinas ka garantuar mbeshtetje te plote per biznesin, lehtesi dhe klime gjithnje e me miqesore ndaj tij.

Berisha: Alternativa tjetër e kaosit i sheh biznesmenët si kundërshtarë, e rrezikshme

BalkanWeb - 14.05.2013

TIRANË- Është përuruar sot terminali i ri i doganës së Tiranës në një ceremoni ku merrnin pjesë përfaqësues të biznesit, qeverisë si edhe kryeministri Sali Berisha.

PD hap fushatën. Berisha: “Anija jonë rezistoi në kohë shtrëngate për Europën”

Panorama - 14.05.2013

PD hap fushatën në Tiranë me mbi 100 mijë veta. Mungon Ilir Rusmali . Demokratët hapën dje fushatën elektorale në Tiranë me një miting në sheshin “Nënë Tereza”, ku të pranishëm ishin mbi 100 mijë vetë.

Berisha në Facebook:Uragani i fitores sot drejt Durrësit

Ora news - 14.05.2013

Partia Demokratike prezanton sot në Durrës kandidatët për deputet në këtë qark. Njoftimi është bërë nga kreu i PD-së Sali Berisha në rrjetin social “Facebook” ndërsa i ka cilësuar kandidatët e Durrësit si uragan të fitores në zgjedhjet e ...

Prezantohen kandidatët e PD, Berisha: Uragani i fitores sot drejt Durrësit!

BalkanWeb - 14.05.2013

TIRANË- Prezantimin e kandidatëve të Partisë Demokratike në qytetin bregdetar të Durrësit, kreu i qeverisë Sali Berisha e ka bërë të ditur përmes faqes së tij në rrjetin social Facebook.

PD çel fushatën në Durrës, Berisha: Do të heqim vizat me Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Panorama - 14.05.2013

DURRES- Partia Demokratike hapi sot fushatën elektorale në qarkun e Durrësit. Lista e PD-së në këtë qark udhëhiqet nga ministri i Drejtësisë, Ediard Halimi.

PD çel fushatën në Durrës, Berisha: Premtoj liberalizim vizash dhe me SHBA

BalkanWeb - 14.05.2013

DURRËS - Pas Tiranës, Partia Demokratike hapi fushatën elektorale në qarkun e Durrësit. Kryeministri Sali Berisha tha sot në Durrës, në çelje të fushatës elektorale të Partisë Demokratike në këtë qark se,” në Durrës ka zbarkuar sot uragani ...

Berisha në Durrës: PS asnjë kontribut për integrimin e vendit, do heqim vizat edhe me SHBA

Ora news - 14.05.2013

Pas çeljes zyrtare të fushatës elektorale në kryeqytet, Partia Demokratike prezantoi sot në Durrës kandidatët për deputetë në këtë qark. Kreu i mazhorancës, Sali Berisha, ndërsa ka prezantuar skuadrën e tij para qindra e mijërave qyterëve ...

Përballja në zgjedhjet e 23 qershorit, Berisha: Rama alternativë me fjalë e mashtrime

Botasot - 14.05.2013

Përmes një aktiviteti festiv Partia Demokratike ka prezantuar në Durrës kandidatët për deputetë të qarkut. Interesat, aspiratat, liritë e qytetarëve do të jenë prioritet i kandidatëve për deputetë për katër vitet e ardhshme dhe ky është ...

Mitingu i Testamentit

Durres Lajm - 14.05.2013

· Kishte një lajm në çeljen e fushatës së PD-së. Si çdo i sëmurë i pashpresë, që njerëzit e përgjojnë tek koka e që nuk jep dot lajmin e mbijetesës, e arrin vëmendjen me çeljen e testamentit.

Përurohet terminali i ri doganor, Berisha: Opozita, alternativë kaosi

Durres Lajm - 14.05.2013

- Kryeministri i vendit, Sali Berisha ka inauguruar ditën e sotme terminalin e ri të doganës Vorë-Rinas. Gjatë fjalës së tij, Berisha e vlerësoi partneritetin me sektorin privat si gjenerator për ekonominë e vendit.

PD çel fushatën në Durrës, Berisha: Premtoj liberalizim vizash dhe me SHBA

Durres Lajm - 14.05.2013

- Partia Demokratike mbrëmjen e sotme hapi fushatën elektorale në qarkun e Durrësit. Kryeministri Sali Berisha tha sot në Durrës, në çelje të fushatës elektorale të Partisë Demokratike në këtë qark se,” në Durrës ka zbarkuar sot uragani i ...

Nis fushata për Tiranën. Berisha: Do jemi në shërbim të qytetarit

AlbanianScreen - 14.05.2013

Tiranë - Partia Demokratike çeli fushatën për zgjedhjet parlamenatre të 23 qershorit me një takim festiv në sheshin Nënë Tereza në Tiranë. Kryebashkiaku Lulzim Basha, cili doli fitues përballë Edi Ramës dy vjet më parë u shpreh i sigurt se ...

Lehtësi për biznesin. Berisha: Taksat e Ramës sjellin kaos

AlbanianScreen - 14.05.2013

Tiranë - Në ceremoninë e inaugurimit të terminalit të ri të doganës Vorë- Rinas, që i ofron sipërmarrësve shërbime më cilësore, kryeministri Sali Berisha tha se krijimi i mjedisit miqësorë për biznesin dhe mbështetja e iniciativës së lirë ...

PD çel fushatën në Durrës, Berisha: Ne punojmë për qytetarët

AlbanianScreen - 14.05.2013

Durrës - Partia Demokratike ka çelur fushatën zgjedhore në qytetin e Durrësit. Kryeministri Berisha ka prezantuar kandidatët në këtë qark. Alternativa jonë është që qeveria të punojë për qytetarët, ndërsa alternativa tjetër është ajo e ...

PD-ja hap zyrtarisht fushatën; Berisha: PS-ja nuk është shkëputur nga trashëgimia e saj

Gazeta Start - 13.05.2013

Partia Demokratike e Shqipërisë ka hapur sot zyrtarisht fushatën elektorale për zgjedhjet e 23 qershorit me një miting në sheshin “Nën Tereza” Në Tiranë, ku Kryeministri Berisha prezantoi 32 kandidatët për deputetë në qarkun e Tiranës.

PD hap fushatën, Berisha me Islamin në krah luan me kartën e antikomunizmit (video)

Shekulli - 13.05.2013

Partia Demokratike po organizon në këto momente mitingun çelës të fushatës zgjedhore edhe pse është në shkelje të Kodit Zgjedhor. Mbështetës të saj janë mbledhur në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë për t’u njohur nga afër me kandidatët për ...

Berisha: Rama udhëton me autobus luksoz. Rama: Me helikopter nuk lidhesh me iPad

SOT - 13.05.2013

Në këtë fushatë elektorale hera-herës nuk mungojnë edhe sulmet sa ironike aq edhe qesharake. Kryeministri Sali Berisha ka sulmuar liderin e opozitës, Edi Rama, se po pengon statusin e vendit kandidat dhe mohon çdo zhvillim pozitiv në vend, ...

Berisha: Rama damkosi Shqipërinë, shkelmoi ëndrrën evropiane

SOT - 13.05.2013

Edhe pse është ai që kërkon të bëjë marrëveshje me Ramën dhe Metën për të marrë Gjykatën Administrative, kryeministri Sali Berisha ka akuzuar sërish kryesocialistin për mosmiratimin e tre ligjeve.

Berisha shkrin kryetarët e komisioneve parlamentare, ikën Rusmali, Gjana, Beja dhe Demi

SOT - 13.05.2013

Përpos kundërshtarëve të Lulzim Bashës dhe mbështetësve të Jozefina Topallit, kryeministri Berisha ka treguar një kujdes të veçantë për të përjashtuar nga lista e kandidatëve për deputetë të gjithë ata figura të Partisë Demokratike, që ...

U bashkua me amerikanët kundër ligjit të SHISH, Berisha “djeg” Leonard Demin, e përjashton nga lista

SOT - 13.05.2013

Rreshtimi në krah të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, NATO dhe OSBE, kundër ligjit të Sali Berishës për kapjen e Shërbimit Informativ Shtetëror, i ka kushtuar shtrenjtë kryetarit të Komisionit të Sigurisë Kombëtare, Leonard Demi.

Berisha: Çelim fushatën e zgjedhjeve të 23 Qershorit në Tiranën blu

LajmiFundit - 13.05.2013

Kryeministri Sali Berisha i është drejtuar të pranishmëve në mitingun e hapjes së fushatës zgjedhore në Tiranë. Mes thirrjeve të shumta, Berisha deklaroi se falënderon të pranishmit që janë bërë bashkë për të çelur sëbashku fushatën e ...

Çelet fushata, Berisha: Në një krah demokratët, në tjetrin komunistët

Kombetare - 13.05.2013

Ashtu siç njoftoi Kryeministri Sali Berisha , Partia Demokratike ka hapur mbrëmjen e sotme fushatën elektorale , pikërisht 10 ditë përpara datës zyrtare. Fushata e koalicionit të djathtë u çel në sheshin “Nënë Tereza”, rreth orës 19:30.

Çelet fushata, Berisha: Në një krah demokratët, në tjetrin komunistët

Portalb - 13.05.2013

Ashtu siç njoftoi Kryeministri Sali Berisha, Partia Demokratike ka hapur mbrëmjen e sotme fushatën elektorale, pikërisht 10 ditë përpara datës zyrtare. Fushata e koalicionit të djathtë u çel në sheshin “Nënë Tereza”, rreth orës 19:30.

PD hap fushatën, Berisha: Votoni për Shqipërinë e integruar

SOT - 13.05.2013

PD hap sot zyrtarisht fushatën elektorale për zgjedhjet e 23 Qershorit. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, prezantoi kandidatët për deputetë në kryeqytet, të udhëhequr nga kryeministri Berisha. "Dy vjet më parë lamë pas të shkuarën.

Partia Demokratike hap në Tiranë fushatën elektorale

Albeu.com - 13.05.2013

Nga kryeqyteti i vendit, Partia Demokratike ka hapur zyrtarisht fushatën e saj elektorale. E konceptuar si një koncert festiv, me pjesmarrjen e këngëtarëve më të mirë në vend, sheshi “Nënë Tereza” mblodhi mijëra qytetarë të Tiranës, por ...

Partia Demokratike hapi zyrtarisht fushaten me nje miting ne Tirane

24 orë - 13.05.2013

Partia Demokratike çeli të hënën në mbrëmje fushatën elektorale me një koncert dhe miting madhështor në Sheshin "Nënë Tereza" në Tiranë, ku Kryeministri Berisha prezantoi atë që ai e konsideroi "ekipin e fitores në zgjedhjet e 23 ...

“Shqip”, rotacion apo mandat të tretë?

Top Channel - 13.05.2013

Ndërsa përballja politike midis dy kampeve po ashpërsohet gjithmonë e më shumë, kur mbeten pak më shumë se një muaj deri në zgjedhjet e përgjithshme, Rudina Xhunga, në studion e saj në “Shqip”, bashkoi personalitete politike me analistë, ...

Berisha prezanton listën e Tiranës

Top Channel - 13.05.2013

Partia Demokratike hapi fushatën për zgjedhjet parlamentare të 23 qershorit me një miting-koncert në sheshin “Nënë Tereza”, ku u prezantuan kandidatën për deputet të qarkut të Tiranës.

Komunistët: Bojkoti i KQZ i gabuar, Rama po i dhuron fitoren Berishës

BalkanWeb - 13.05.2013

TIRANE - Sekretari i Parë i Komitetit Qendror të Partisë së Punës së Shqipërisë e Riorganizuar, Marko Dajti deklaroi dje se Edi Rama dhe Ilir Meta do të etiketohen “bashkëpunëtorë të Berishës”, nëse nuk çojnë anëtarët në KQZ.

Sindikata s'merret me ata që e themeluan

Koha.net - 13.05.2013

Prishtinë, 13 maj - Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës ka marrë kritika të shumta nga përfaqësues të shoqërisë civile për mënyrën e veprimit të saj, për neglizhencën e kërkesave të punëtorëve dhe adresimin e tyre.

Berisha me biznesin në Elbasan: Modeli Rama-Kokëdhima, i rrezikshëm

Ora news - 13.05.2013

Pas inagurimit të nisjes së punimeve për ndërtimin e HEC-it të Banjës, kryeministri Berisha zhvilloi dhe një townhall me biznesin në Elbasan. Në fjalën e tij, kryeministri Berisha premtoi përmirësim të klimës për biznesin si dhe ulje të ...

Elbasan, Berisha: Ne politika lehtësuese për biznesin. Modeli ekonomik i Ramës, i rrezikshëm

Panorama - 13.05.2013

ELBASAN- Kreu i qeverise, Sali Berisha ka perseritur gjate ne takimi me biznesmene ne qytetin e Elbasanit se qeveria do te beje gjithcka per te vazhduar lehtesimin e biznesit dhe per t’i krijuar atij nje klime gjithnje e me miqesore.

Kryeministri Berisha në bashkëbisedim me biznesmenë të Elbasanit

Botasot - 13.05.2013

Aktualiteti ekonomik në vend dhe alternativat përballë taksave ishin në fokus të bashkëbisedimit që Kryeministri Berisha zhvilloi me biznesmenë në Elbasan.

PD hap fushatën, Berisha: Me 23 qershor përballen dy filozofi, votoni për Shqipërinë në Europë

Ora news - 13.05.2013

Nga kryeqyteti i vendit, Partia Demokratike ka hapur zyrtarisht fushatën e saj elektorale. E konceptuar si një koncert festiv, me pjesmarrjen e këngëtarëve më të mirë në vend, sheshi “Nënë Tereza” mblodhi mijëra qytetarë të Tiranës, por ...

PD çel fushatën, Berisha: Deputetët jo të partive, por të qytetarit. Votoni punësimin

BalkanWeb - 13.05.2013

TIRANË- Partia Demokratike çeli zyrtarisht në mbrëmje, në sheshin "Nënë Tereza" në Tiranë fushatën elektorale për zgjedhjet e 23 qershorit 10 ditë përpara hyrjes zyrtare në fushatë elektorale.

PD hapi fushatën elektorale për zgjedhjet e 23 qershorit

Durres Lajm - 13.05.2013

- Qytetari i parë i Tiranës hapi fushatën elektorale në sheshin “Nënë Tereza” Kryebashkiaku Basha përpara prezantimit të kandidatëve për deputetë që do të garojnë në këtë qark zgjodhi që të drejtojë dhe një kërkesë për të gjithë qytetarët ...

PD çel zyrtarisht fushatën

AlbanianScreen - 13.05.2013

Tiranë - Partia Demokratike hap zyrtarisht fushatën elektorale. E konceptuar si një koncert festiv, me pjesmarrjen e këngëtarëve më të mirë në vend, sheshi "Nënë Tereza" mblodhi mijëra qytetarë të Tiranës, por edhe nga rrethet e tjera të ...