TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Daut Haradinaj: Kosova nuk ka humbur centimetra tokë, por mijëra hektarë

Lajmi.net - 14.02.2016

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë se deklaratat e Hashim Thaçit se Kosova nuk ka humbur centimetra tokë me demarkacionin me Malin e Zi nuk janë të vërteta.

Haradinaj reagon ndaj Thaçit: Hektarët e humbur në kufi me Malin e Zi do t’i kthejmë shpejt

Albeu.com - 14.02.2016

Deputeti i AAK’së Daut Haradinaj , ka thënë se deklarata e Thaçit se Kosova nuk ka humb asnjë centimentër nga demarkacioni me Malin e Zi është e pavërtetë.

Daut Haradinaj e ka një përgjigje të shpejtë për Hashim Thaçin!

Botasot - 14.02.2016

Daut Haradinaj, Deputet nga AAK dhe kryetar i Degës së kësaj partie në Deçan ka reaguar ndaj deklaratës së Hashim Thaçit për atë që Kosova s’do të humbë tokë në demarkacion me Malin e Zi.

Daut Haradinaj: Kosova nuk ka humbur centimetra tokë, por mijëra hektarë

Telegrafi - 14.02.2016

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë se deklaratat e Hashim Thaçit se Kosova nuk ka humbur centimetra tokë me demarkacionin me Malin e Zi nuk janë të vërteta.

Haradinaj: Imazhi i vendit nuk prishet nëse protestohet për mbrojte të sovranitetit

Lajmi.net - 13.02.2016

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, sot në tubimet me struktura dhe aktivistë në Ferizaj dhe në Gjilan, ka përsëritur domosdonë e kundërshtimit qytetar të qeverisjes së keqe në vend.

Hardinaj i përgjigjet kryediplomatit austriak: Imazhi s’prishet duket kërkuar respektim të Kushtetutës

Almakos - 13.02.2016

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, sot në tubimet me struktura dhe aktivistë në Ferizaj dhe në Gjilan, ka përsëritur domosdonë e kundërshtimit qytetar të qeverisjes së keqe në vend.

Festë apo protestë, çfarë do të ndodhë më 17 shkurt në Kosovë? Haradinaj: Do t'i themi të mirës PO dhe të keqes ...

SOT - 13.02.2016

Postuar: 13/02/2016 - 17:12 Kryetari i AAK, Ramush Haradinaj, sot në tubimet me struktura dhe aktivistë në Ferizaj dhe në Gjilan, ka përsëritur domosdonë e kundërshtimit qytetar të qeverisjes së keqe ...

Haradinaj: Më 17 shkurt, opozita feston duke protestuar e pozita duke mashtruar

Koha.net - 13.02.2016

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, sot në tubimet me struktura dhe aktivistë në Ferizaj dhe në Gjilan, ka përsëritur domosdonë e kundërshtimit qytetar të qeverisjes së keqe në vend.

Haradinaj: Ne do të festojmë duke protestuar e ata duke mashtruar

Botasot - 13.02.2016

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, sot në tubimet me struktura dhe aktivistë në Ferizaj dhe në Gjilan, ka përsëritur domosdonë e kundërshtimit qytetar të qeverisjes së keqe në vend.

Haradinaj: Opozita do të festojë duke protestuar, Qeveria duke mashtruar

Telegrafi - 13.02.2016

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, sot në tubimet me struktura dhe aktivistë në Ferizaj dhe në Gjilan, ka përsëritur domosdonë e kundërshtimit qytetar të qeverisjes së keqe në vend.

Ja si Ramush Haradinaj flet anglisht për serbët e malazezët (Video)

Botasot - 13.02.2016

Një video e paparë deri me tash po qarkullon në rrejtët sociale në të cilën shihet Komandanti i Zonës se Dukagjinit Ramush Haradinaj duke folur para gazetareve të huaj në anglisht.

Haradinaj: Më 17 shkurt, opozita feston duke protestuar, ndërsa pozita duke mashtruar

BalkanWeb - 13.02.2016

KOSOVE- Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, sot në tubimet me struktura dhe aktivistë në Ferizaj dhe në Gjilan, ka përsëritur domosdonë e kundërshtimit qytetar të qeverisjes së keqe në vend.

Haradinaj: Opozita do të festojë duke protestuar, Qeveria duke mashtruar

Tetova Sot - 13.02.2016

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, sot në tubimet me struktura dhe aktivistë në Ferizaj dhe në Gjilan, ka përsëritur domosdonë e kundërshtimit qytetar të qeverisjes së keqe në vend.

Haradinaj: Opozita feston duke protestuar e qeveria duke mashtruar

Kosova Live - 13.02.2016

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, sot në tubimet me struktura dhe aktivistë në Ferizaj dhe në Gjilan, ka përsëritur domosdonë e kundërshtimit qytetar të qeverisjes së ...

Haradinaj: Zgjedhjet e parakoshme e vetmja zgjidhje

Albeu.com - 12.02.2016

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj zgjedhjet e parakoshme i sheh si e vetmja zgjidhje për hpëtimin e vendit. Gjatë një interviste të dhënë në tryezën në lëvizjen “FOL”, ...

Haradinaj: Presidentja të mos thërras më takime që nuk kanë efekt

Almakos - 12.02.2016

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj tha se presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga nuk duhet të thërras më takime që nuk sjellin efekte. Këtë deklarata, Haradinaj e dha gjatë diskutimit “Fol Hapur” të ...

Haradinaj: Ndërkombëtarët po na i kundërshtojnë metodat, jo kauzën (Foto&Video)

Lajmi.net - 12.02.2016

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, i ftuar në forumin Fol Hapur te Lëvizja Fol, ka thënë se bashkësia ndërkombëtare, asnjëherë nuk i ka kundërshtuar kauzat e tyre, që janë Demarkacioni dhe ...

Kosovë, Haradinaj: Presidenti të zgjidhet nga populli, jo në sallë alternative

ikub - 12.02.2016

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur rreth situatës politike në Kosovë. Gjatë fjalës së tij Haradinaj ka thënë se Presidenti i vendit duhet të zgjidhet nga populli.

Haradinaj kërkon zgjedhje të monitoruara, në qershor

Portalb - 12.02.2016

Lajme lidhur me temën TIKA dhuron 2 milione euro për shëndetësinë e Kosovës Opozita kosovare, me gjithë “botën” kundër Burri e vret gruan në Han të Elezit Ministri i jashtëm austriak Kurz, sot ...

Haradinaj pret një të mërkure të jashtëzakonshme

Lajm - 12.02.2016

E plotësuar: Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj në vazhdim në FOL ka folur edhe për atë që e ai e ka quajtur ambientim me metodat e opozitës. “E kam pas problem me u ambientu me metodat e opozitës.

Haradinaj: Thaçi President, vetëm sa e thellon krizën (Video)

Lajmi.net - 12.02.2016

Haradinaj, që është kreu i njërës nga tri partitë opozitare në vend, tha në forumin “Fol Hapur”, të organizuar nga Lëvizja ‘Fol’, se kandidati për President, Hashim Thaçi, është njëri që i ka ...

Haradinaj: Insistimi i Thaçit për postin e presidentit është gabim

LajmiFundit - 12.02.2016

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se inicimi i procedurave për zgjedhjen e presidentit të ri të Kosovës në rrethanat aktuale politike, do të ishte gabim i partive ...

Haradinaj: Thaçi President, vetëm sa e thellon krizën

Ina - 12.02.2016

Haradinaj, që është kreu i njërës nga tri partitë opozitare në vend, tha në forumin “Fol Hapur”, të organizuar nga Lëvizja ‘Fol’, se kandidati për President, Hashim Thaçi, është njëri që i ka ...

Haradinaj: Te Presidentja nuk gjeta gatishmëri reflektimi nga Mustafa e Thaçi

Koha.net - 12.02.2016

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj a folur sot në tryezën e OJQ-së FOL për situatën poltike në vend. Ai, ka thënë se, raporton KTV , se është pak kohë e ndijshme me fol.

Haradinaj pret një të mërkure të jashtëzakonshme

Telegrafi - 12.02.2016

E plotësuar: Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj në vazhdim në FOL ka folur edhe për atë që e ai e ka quajtur ambientim me metodat e opozitës. “E kam pas problem me u ambientu me metodat e opozitës.

Haradinaj: Presidenti duhet të zgjidhet nga populli

BalkanWeb - 12.02.2016

PRISHTINE- Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj a folur sot në tryezën e OJQ-së FOL për situatën politike në vend. Ai, ka thënë në takim të presidentja Jahjaga nuk ka gjetur ...

Për Haradinajn është e vështirë gjuajta me vezë, pret një të mërkure të jashtëzakonshme

Koha.net - 12.02.2016

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj në vazhdim në FOL ka folur edhe për atë që e ai e ka quajtur ambientim me metodat e opozitës, raporton KTV . “E kam pas problem me u ambientu me metodat e opozitës.

Haradinaj: Te Presidentja nuk gjeta gatishmëri reflektimi nga Mustafa e Thaçi, e vështirë të gjuaj me vezë

Botasot - 12.02.2016

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se shkaktar I kësaj krize janë njerëzit që marrin vendime të mëdha. Ai ka thënë se tani momenti i Thaçit nuk përkon me parametrat që të jetë president.

Haradinaj: Nëse presidenti zgjidhet në sallën alternative, pasojat do të jenë të mëdha

Koha.net - 12.02.2016

Kryetari AAK-së Ramush Haradinaj kundërshton fuqimisht zgjidhjen e presidenti në sallën e alternative të Kuvendit të Kosovës, raporton KTV. “Nëse Thaci zgjidhet president në një sallë alternative, ...

Haradinaj: Nëse Thaçi zgjedhet President, na presin pasoja të mëdha

Panorama - 12.02.2016

Kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj ka përsëritur se si opozitë mendojnë që zgjedhja e Hashim Thaçit për President do të ishte shumë gabim tash për tash. Haradinaj potencoi se nëse ndodh kjo, ...

Haradinaj: Insistimi i Thaçit për postin e presidentit është gabim

Ora news - 12.02.2016

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se inicimi i procedurave për zgjedhjen e presidentit të ri të Kosovës në rrethanat aktuale politike, do të ishte gabim i partive ...

Haradinaj: Na presin pasoja të mëdha, nëse Thaçi zgjidhet President

BalkanWeb - 12.02.2016

PRISHTINE- Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka përsëritur qendrimin opozitar se zgjedhja e Hashim Thaçit në pastin e Presidentit do të ishte shumë gabim.

Përmbledhje e KTV-së për atë që Haradinaj e tha sot në “Fol hapur” [video]

Koha.net - 12.02.2016

Takimin me presidenten, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, e ka quajtur të kotë dhe ka thënë se nuk do të marrë pjesë më në takime të tilla pa qëllime të mira.

Ja çka tha sot Haradinaj në “Fol hapur” (Video)

Telegrafi - 12.02.2016

Takimin me presidenten, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, e ka quajtur të kotë dhe ka thënë se nuk do të marrë pjesë më në takime të tilla pa qëllime të mira.

Ramush Haradinaj paralajmëron pasoja, nëse Thaçi zgjedhet president!

Ilirida - 12.02.2016

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka paralajmëruar pasoja për vendin nëse Hashim thaçi, do të zgjedhet president. Ai ka përsëritur se si opozitë mendojnë që zgjedhja e Hashim Thaçit për President do ...

Haradinaj: Zgjedhja e Thaçit President, vetëm sa e thellon krizën

Tetova Sot - 12.02.2016

(E plotësuar) – Në takim me presidenten nuk gjeta gatishmëri për të debatuar për kërkesat e mija, që ishin shpërbërja e parlamentit dhe zgjedhja e presidentit në mënyre te drejtpërdrejte.

Kosovë, Haradinaj: Pasoja për vendin nëse Thaçi zgjidhet president

Durres Lajm - 12.02.2016

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka paralajmëruar pasoja për vendin nëse Hashim Thaçi do të zgjedhet president. Ai ka përsëritur se, si opozitë mendojnë që zgjedhja e Hashim Thaçit ...

Haradinaj në “Fol hapur”, zgjidhje janë vetëm zgjedhjet

Kosova Live - 12.02.2016

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, në formatin e Lëvizjes FOL, “Fol hapur”, ka theksuar se situata aktuale mund të tejkalohet vetëm me zgjedhje të parakohshme, ...

A po i ndanë rrugët Ramush Haradinaj me Vetëvendosjen dhe Nismën?

Lajmi.net - 11.02.2016

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, theu unitetin e bllokut opozitar VV-AAK-Nisma, kur vendosi të marrë pjesë në takimin e thirrur nga presidentja Atifete Jahjaga.

Haradinaj: Propozimi për zgjedhje nuk është qëllim në vete

Lajmi.net - 11.02.2016

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sot është takuar me strukturat e AAK-së në Istog, në Klinë dhe në Pejë. Në të tri takimet është folur për proceset që po kalon Kosova dhe për përgjegjësinë e ...

Peja, ​Istogu e Klina “të gatshme” për protestën e 17 shkurtit

Almakos - 11.02.2016

Gjatë një takimi të zhvilluar me strukturat e AAK-së në Istog, Klinë dhe Pejë, kryetari i kësaj partie, Ramush Haradinaj, ka diskutuar me anëtarë të AAK-së për proceset që po kalon Kosova, si dhe për ...

Z.Haradinaj kundër Ramushit

Lajmi.net - 11.02.2016

Ramush Haradinaj, kryetar i AAK-së, ka ndryshuar shumë për dy vjet. Në vitin 2013, dënonte aktet e dhunës të shkaktuara nga Vetëvendosje. Por sot, është duke i bërë të njëjtat veprime si dikur ...

​Opozita mobilizon të rinjtë e Pejës për protestën e 17 shkurtit

Almakos - 11.02.2016

Përfaqësues të opozitës së bashkuar kanë mbajtur një takim me të rinjtë e Pejës për të diskutuar lidhur me zhvillimet e muajve të fundit në jetën politike në Kosovë.

Opozita mobilizon të rinjtë e Pejës për protestën e 17 shkurtit

Lajmi.net - 11.02.2016

Përfaqësues të opozitës së bashkuar kanë mbajtur një takim me të rinjtë e Pejës për të diskutuar lidhur me zhvillimet e muajve të fundit në jetën politike në Kosovë.

Opozita e vendosur për shpërndarjen e Kuvendit

Koha.net - 11.02.2016

Prishtinë, 11 shkurt - Liderët e partive opozitare u janë kthyer takimeve të përbashkëta në kuadër të përgatitjeve për protestën e 17 shkurtit. Me gjithë reagimet që nxiti takimi i kryetarit të ...

Opozita e vendosur për shpërndarjen e Kuvendit

Telegrafi - 11.02.2016

Liderët e partive opozitare u janë kthyer takimeve të përbashkëta në kuadër të përgatitjeve për protestën e 17 shkurtit. Me gjithë reagimet që nxiti takimi i kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, me ...

Të vendosur për shpërndarjen e Kuvendit

Botasot - 11.02.2016

Liderët e partive opozitare u janë kthyer takimeve të përbashkëta në kuadër të përgatitjeve për protestën e 17 shkurtit. Me gjithë reagimet që nxiti takimi i kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, me ...

Haradinaj: Zgjedhjet, ofertë për dalje nga kriza e jo dëshirë për pushtet

Botasot - 11.02.2016

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se propozimi i tij për zgjedhje të parakoheshme është gabim të keqkuptohet si dëshirë për pushtet. Sipas tij, ky propozim është ofertë politike për të ...

Haradinaj: Zgjedhjet e parakohshme nuk janë dëshirë për pushtet

Telegrafi - 11.02.2016

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se propozimi i tij për zgjedhje të parakoheshme është gabim të keqkuptohet si dëshirë për pushtet. Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj sot është takuar me ...

Kosovë, Haradinaj: Zgjedhjet e parakohshme nuk janë dëshirë për pushtet

BalkanWeb - 11.02.2016

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se propozimi i tij për zgjedhje të parakohshme është gabim të keqkuptohet si dëshirë për pushtet. Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj sot është takuar me ...

Haradinaj: Është gabim të kuptohet propozimi im për zgjedhje si dëshirë për pushtet

Koha.net - 11.02.2016

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sot është takuar me strukturat e AAK-së në Istog, në Klinë dhe në Pejë. Sipas një njoftimi për media të kësaj partie, në të tri takimet është folur për proceset që ...

​Istogu, Klina e Peja të gatshme për protestën e 17 shkurtit

Botasot - 11.02.2016

Gjatë një takimi të zhvilluar me strukturat e AAK-së në Istog, Klinë dhe Pejë, kryetari i kësaj partie, Ramush Haradinaj, ka diskutuar me anëtarë të AAK-së për proceset që po kalon Kosova, si dhe për ...

Opozita thërret rininë pejane të dalin në protestë

Koha.net - 11.02.2016

Në një tubim me të rinjtë e Pejës të tri subjekteve të bllokut opozitar, AAK, Lëvizja Vetëvendosje dhe Nisma, lideri i AAK-së Ramush Haradinaj dhe shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, ...

Opozita mobilizon të rinjtë e Pejës për protestën e 17 shkurtit

Telegrafi - 11.02.2016

Përfaqësues të opozitës së bashkuar kanë mbajtur një takim me të rinjtë e Pejës për të diskutuar lidhur me zhvillimet e muajve të fundit në jetën politike në Kosovë.

​Opozita mobilizon të rinjtë e Pejës për protestën e 17 shkurtit

Botasot - 11.02.2016

Përfaqësues të opozitës së bashkuar kanë mbajtur një takim me të rinjtë e Pejës për të diskutuar lidhur me zhvillimet e muajve të fundit në jetën politike në Kosovë.

Haliti ironizon fort me Ramush Haradinajn

Botasot - 11.02.2016

Nënkryetari i PDK-së, Xhavit Haliti ka ironizuar fort me liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj. Në një intervistë në RTK, duke komentuar deklaratat e Haradinajt se data e zgjedhjeve do të caktohet me ...

Haradinaj: Është degjeneruar qeverisja, është shkelur Kushtetuta

Kosova Live - 11.02.2016

Është degjeneruar qeverisja, është shkelur Kushtetuta, është rritur korrupsioni, ndërsa partitë në pushtet kanë kapur të gjitha strukturat dhe bordet… Prandaj përgjigja më e mirë ndaj të gjithë ...

Opozita do zgjedhje në mars ose në prill

Lajmi.net - 10.02.2016

Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Blerim Kuçi, ka bërë me dije se partia e Ramush Haradinajt nuk ka ndryshuar qëndrim sa i përket situatës aktuale politike edhe pas ...

Opozita do zgjedhje në mars ose në prill

Albeu.com - 10.02.2016

Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Blerim Kuçi, ka bërë me dije se partia e Ramush Haradinajt nuk ka ndryshuar qëndrim sa i përket situatës aktuale politike edhe pas ...

Haradinaj: Deklaratat e Vetëvendosjes, të parëndësishme

Albeu.com - 10.02.2016

"Zgjidhja e vetme për krizën politike në Kosovë janë zgjedhjet e parakohshme, së bashku me zgjedhjen e presidentit me votë të drejtpërdrejtë". Kështu ka thënë në intervistën për Radio Evropa e Lirë, ...

Haradinaj: Deklaratat e Vetëvendosjes të parëndësishme

Lajmi.net - 10.02.2016

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në një intervistë për Rel, i ka komentuar si të parëndësishme deklaratat e kreut të VV-së, Visar Ymeri dhe kolegëve të tij.

Opozita kosovare takim urgjent, kërcënojnë liderët: Protesta e 17 shkurtit, më e madhja e organizuar deri tani

SOT - 10.02.2016

Postuar: 10/02/2016 - 17:04 Blloku opozitar ka realizuar takimin e parë pas pjesëmarrjes së Ramush Haradinajt në takimin e organizuar nga Presidentja, ku kanë marrë pjesë edhe Hashim Thaçi e Isa ...

Haradinaj: Me 7 mars shpallen zgjedhjet (Video)

Lajmi.net - 10.02.2016

AAK sot pas takimit të liderëve opozitarë ka mbajtur takim të Këshillit Drejtues, ku është diskutuar për protestën e 17 shkurtit dhe për zgjedhjet e reja.

Haradinaj: Nuk lodhem për vlerësimin e Visar Ymerit

Almakos - 10.02.2016

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë dhënë transmetuesit publik, tha se komentet e kryetarit të Vetëvendosjes, Visar Ymeri, rreth pjesëmarrjes së tij në ...

Haradinaj jep skenarin e shpalljes së zgjedhjeve më 7 mars

Zhurnal - 10.02.2016

Haradinaj jep skenarin e shpalljes së zgjedhjeve më 7 mars Publikuar 10.02.2016 në 22:58 nga B.R. | 54 i lexuar Shpallja e zgjedhjeve dhe dorëheqja e Qeverisë Mustafa janë tashmë dy kërkesat ...

Opozita: Zgjedhjet të mbahen në mars ose në prill

Telegrafi - 10.02.2016

Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Blerim Kuçi, ka bërë me dije se partia e Ramush Haradinajt nuk ka ndryshuar qëndrim sa i përket situatës aktuale politike edhe pas ...

Për Haradinajn, çfarë thotë Ymeri s’ka rëndësi

Koha.net - 10.02.2016

Zgjidhja e vetme për krizën politike në Kosovë janë zgjedhjet e parakohshme, së bashku me zgjedhjen e presidentit me votë të drejtpërdrejtë. Kështu ka thënë në intervistën për Radion Evropa e Lirë, ...

Haradinaj: Deklaratat e Vetëvendosjes, të parëndësishme

Botasot - 10.02.2016

"Zgjidhja e vetme për krizën politike në Kosovë janë zgjedhjet e parakohshme, së bashku me zgjedhjen e presidentit me votë të drejtpërdrejtë", ka thënë në intervistën për Radion Evropa e Lirë, Ramush ...

Haradinaj: Me shkuarjen në zgjedhje, ne i bëjmë dy herë shërbim vendit

Telegrafi - 10.02.2016

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se zgjidhja e vetme për krizën politike në Kosovë janë zgjedhjet e parakohshme, së bashku me zgjedhjen e presidentit me votë të ...

Takimi me Jahjagën, Haradinaj: Kosova duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme

BalkanWeb - 10.02.2016

PRISHTINE- Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se zgjidhja e vetme për krizën politike në Kosovë janë zgjedhjet e parakohshme, së bashku me zgjedhjen e presidentit ...

Haradinaj: Kauzës së opozitës i duhet përkrahje e partnerëve ndërkombëtarë

Botasot - 10.02.2016

Për liderin e AAK’së Ramush Haradinajn vlerësimet e Visar Ymerit për shkuarjen e tij në takim tek Presidentja Atifete Jahjaga janë të parëndësishme. Për Haradinajn është e rëndësishme që të mos ...

Haradinaj: Me 7 Mars shpallen zgjedhjet (Video)

Botasot - 10.02.2016

Veç disa orë prej takimit në mes të liderëve opozitarë në selinë e Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës, kjo e fundit mblodhi takimin e Këshillit Drejtësues, ku asht diskutue për protestën e 17 Shkurtit ...

Haradinaj: Nuk lodhem për vlerësimin e Visar Ymerit

Telegrafi - 10.02.2016

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë dhënë transmetuesit publik, tha se komentet e kryetarit të Vetëvendosjes, Visar Ymeri, rreth pjesëmarrjes së tij në ...

Haradinaj jep skenarin e shpalljes së zgjedhjeve më 7 mars

Koha.net - 10.02.2016

Shpallja e zgjedhjeve dhe dorëheqja e Qeverisë Mustafa janë tashmë dy kërkesat kryesore, pas tërheqjes së nënshkrimeve nga Marrëveshja për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe dhe demarkacionin e ...

Haradinaj thotë se zgjedhjet nacionale do të shpallen më 7 mars (Video)

Telegrafi - 10.02.2016

Shpallja e zgjedhjeve dhe dorëheqja e Qeverisë Mustafa janë tashmë dy kërkesat kryesore të opozitës, pas tërheqjes së nënshkrimeve nga Marrëveshja për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe dhe ...

Haradinaj: Vlerësimet e Ymerit të parëndësishme, kemi dakordim të fuqishëm

Ora news - 10.02.2016

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë dhënë transmetuesit publik, tha se komentet e kryetarit të Vetëvendosjes, Visar Ymeri, rreth pjesëmarrjes së tij në ...

Haradinaj jep skenarin e shpalljes së zgjedhjeve më 7 mars

Ilirida - 10.02.2016

Sot, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka mbledhur Këshillin Drejtues të AAK-së, me të cilët kanë diskutuar për protestën e 17 shkurtit, për të cilën kërkoi mobilizim në terren, por edhe shpalljen e ...

Opozita do zgjedhje në mars ose në prill

Kosova Live - 10.02.2016

Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Blerim Kuçi, ka bërë me dije se partia e Ramush Haradinajt nuk ka ndryshuar qëndrim sa i përket situatës aktuale politike edhe pas ...

Ramush Haradinaj kërkoi shpërndarje të Parlamentit të Kosovës dhe shpallje të zgjedhjeve

Idividi - 09.02.2016

Prishtinë, 8 shkurt 2016 (MIA) - Lideri i partisë opozitare Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, sot kërkoi shpërndarje të Parlamentit të Kosovës dhe mbajtje të zgjedhjeve të ...

Liderët s’e zgjidhin krizën

Almakos - 09.02.2016

Ramush Haradinaj ka kërkuar shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme, përderisa kreu i partisë më të madhe në vend, Hashim Thaçi, deklaroi se lideri i AAK-së në takim as që i ka përmendur dy kauzat e ...

Takohen Haradinaj e Fule, nuk dihet arsyeja e takimit

Almakos - 09.02.2016

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj është takuar sot në njërin nga restorantet e kryeqytetit me ish-komisionari për Zgjerim, tani emisar i Republikës së Çekisë për Ballkanin Perëndimor, Stefan Fule, ...

Haradinaj takohet me Fulen, flasin për krizën

Lajmi.net - 09.02.2016

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj është takuar sot me ish-komisionarin për zgjerim, tash emisar i Republikës Çeke për Ballkanin Perëndimor, Stefan Fule.

Ramush Haradinaj takon ish-komisionerin për Zgjerim, flasin për krizën

Albeu.com - 09.02.2016

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj , sot ka zhvilluar një takim me ish-komisionari për Zgjerim, tani emisar i Republikës së Çekisë për Ballkanin Perëndimor, Stefan Fule, ...

Haradinaj rrëfen "sikletin" e përballjes me Mustafën e Thaçin: I përshëndeta në distancë, ja pse nuk e ...

SOT - 09.02.2016

Postuar: 09/02/2016 - 18:47 Shkuarja në zyrën e presidentes, për t’u takuar me Isa Mustafën e Hashim Thaçin, pas një kohe të gjatë, nuk ishte aspak e lehtë për Ramush Haradinajn.

Haradinaj i bindur se nuk do të takohet më te Presidentja (Video)

Lajmi.net - 09.02.2016

Shkuarja në zyrën e presidentes, për t’u takuar me Isa Mustafën, e Hashim Thaçin, pas një kohe të gjatë, nuk ishte aspak e lehtë për Ramush Haradinajn, njofton Klan Kosova.

Haradinaj : Nuk shkoj më në takim tek Jahjaga

Albeu.com - 09.02.2016

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj , nuk e ka përjetuar aspak lehtë takimin në zyrën e presidentes, Atifete Jahjaga, me Isa Mustafën, e Hashim Thaçin pas një kohe të gjatë.

Haradinaj i vendosur: S’shkoj më në takim tek Jahjaga

Almakos - 09.02.2016

Haradinaj tregoi se në takim përball Mustafës e Thaçit nuk përmendi Asociacionin e Komunave Serbe dhe Demarkacionin me Malin e Zi. Ai tha se nuk e refuzoi takimin te Jahjaga, pasi beson që ka ...

Haradinaj: Nuk shkoj më tek Presidentja Jahjaga

LajmiFundit - 09.02.2016

Paraqitja në zyrën e presidentes, për t’u takuar me Isa Mustafën, e Hashim Thaçin, pas një kohe të gjatë, nuk ishte aspak e lehtë për Ramush Haradinajn.

Haradinaj: S’shkoj më për takim tek Jahjaga

ikub - 09.02.2016

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj deklaroi se nuk do t’I bashkohet më tryezsës, si ajo me presidenten Atifete Jahjaga për të diskutuar mbi krizën politike që ka përfshirë Kosovën.

Haradinaj: S’ka asgjë definitive për listën e përbashkët

Almakos - 09.02.2016

I ftuar në Zona B, sonte është lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj. Me Haradinaj, është duke u diskutuar në lidhje me takimin që ai kishte dje me kryeministrin Isa Mustafa, zëvendësin e tij Hashim ...

Liderët s’e zgjidhin krizën

Telegrafi - 09.02.2016

Në takimin e ftuar nga presidentja, Atifete Jahjaga, liderët e partive politike nuk kanë arritur marrëveshje për zgjidhjen e krizës politike në vend. Ramush Haradinaj ka kërkuar shpalljen e ...

Haradinaj takohet me Fulen, ja çfarë biseduan

Botasot - 09.02.2016

Përmes një komunikate, AAK ka njoftuar se Haradinaj gjatë ditës është takuar me emisarin e Republikës së Çekisë për Ballkanin Perëndimor, Stefan Fule, duke e quajtur takim të rregullt në mesin e ...

Haradinaj takon Stefan Fulen, flasin për situatën politike në Kosovë

Telegrafi - 09.02.2016

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, sot ka zhvilluar një takim me ish-komisionari për Zgjerim, tani emisar i Republikës së Çekisë për Ballkanin Perëndimor, Stefan Fule, në ...

Haradinaj takon Stefan Fule

Koha.net - 09.02.2016

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, sot ka zhvilluar një takim me ish-komisionari për Zgjerim, tani emisar i Republikës së Çekisë për Ballkanin Perëndimor, Stefan Fule, në ...

Hashim Thaçi, njeriu që kërkoi ISIS-in në protestën e opozitës

Botasot - 09.02.2016

Ministri i punëve të jashtme të Kosovës dhe zëvendës kryeministri Hashim Thaçi, ka ironizuar me Kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajn, pasi që sipas Thaçit, Ramush ...

Haradinaj i vendosur: S’shkoj më në takim tek Jahjaga (Video)

Telegrafi - 09.02.2016

Shkuarja në zyrën e presidentes, për t’u takuar me Isa Mustafën, e Hashim Thaçin pas një kohe të gjatë, nuk ishte aspak e lehtë për kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj.

Haradinaj: Nuk shkoj më në takim tek Jahjaga

BalkanWeb - 09.02.2016

PRISHTINE- Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj deklaroi se nuk do të marrë pjesë në tryeza, si ajo me presidenten Atifete Jahjaga për të diskutuar mbi krizën politike që ka përfshirë Kosovën.

Haradinaj i vendosur: S’shkoj më në takim tek Jahjaga (Video)

Botasot - 09.02.2016

Shkuarja në zyrën e presidentes, për t’u takuar me Isa Mustafën, e Hashim Thaçin, pas një kohe të gjatë, nuk ishte aspak e lehtë për Ramush Haradinajn.

Haradinaj: S’ka asgjë definitive për listën e përbashkët

Botasot - 09.02.2016

I ftuar në Zona B, sonte është lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj. Me Haradinaj, është duke u diskutuar në lidhje me takimin që ai kishte dje me kryeministrin Isa Mustafa, zëvendësin e tij Hashim ...

Haradinaj: Zgjedhjet nuk janë në agjendë të AAK-së

Botasot - 09.02.2016

Ramush Haradinaj ka thënë se partitë opozitare nuk e kanë me nguti çështjen e zgjedhjeve, madje për ta do të ishte më mirë që zgjedhjet të mbahen më vonë.

Pjesëmarrja e Ramushit në dialog me pushtetin, bie ndeshë me veprimet e tij paraprake!

Tetova Sot - 09.02.2016

Shkruan: Sami Blakaj Nuk përfaqësohet opozita e bashkuar, duke vepruar në kundërshtim me vullnetin e saj. Pjesëmarrja e kreut të Aleances për Ardhmerin e Kosovës z.

Haradinaj i vendosur: S’shkoj më në takim tek Jahjaga (VIDEO)

Tetova Sot - 09.02.2016

Shkuarja në zyrën e presidentes, për t’u takuar me Isa Mustafën, e Hashim Thaçin, pas një kohe të gjatë, nuk ishte aspak e lehtë për Ramush Haradinajn,njofton Klan Kosova.

Haradinaj dhe Fule për situatën politike në Kosovë

Kosova Live - 09.02.2016

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, të martën ka zhvilluar takim me ish-komisionarin për Zgjerim, tani emisar i Republikës së Çekisë për Ballkanin Perëndimor, Stefan Fule, ...

Presidentja takon sot Mustafën, Thaçin dhe Haradinajn

Almakos - 08.02.2016

Por, jo të gjithë do t’i përgjigjen pozitivisht kësaj ftese. Mustafa dhe Thaçi kanë qenë të gatshëm menjëherë t’i përgjigjen ftesës. Ftesës i është përgjigjur edhe Ramush Haradinaj i AAK-së.

Për çka do të diskutojnë liderët në takimin me Jahjagën?

Almakos - 08.02.2016

Në këtë takim që fillon pas pak minutash, Jahjaga do të dëgjojë propozimet e Hashim Thaçit, Isa Mustafës dhe Ramusha Haradinajt në prani të ambasadorit amerikan, Greg Delawie.

Përçahet opozita

Almakos - 08.02.2016

Nënkryetari i LVV-së, Driton Çaushi, ka thënë se takimi me Thaçin e Mustafën është flirtim me këta të fundit, përderisa Ramush Haradinaj vlerësimet, siç ka thënë ai, të individëve i konsideron si të ...

Te presidentja Jahjaga edhe Haradinaj

Almakos - 08.02.2016

Lideri i AAK-së Ramush Haradinaj ka arritur në Presidencë. Ai ka shkuar për të marrë pjesë në takimin e thirrur nga kryetarja e vendit Atifete Jahjaga, për të biseduar për tejkalimin e ngërçit ...

Mustafa, Thaçi e Haradinaj në zyrën e Presidentes

Almakos - 08.02.2016

Kryeministri dhe kryetari i LDK-së Isa Mustafa, kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj dhe përfaqësuesit e partive minoritare kanë ardhur te presidentja. Takimi pritet që të filloj pas pak.

Fillon takimi te Presidentja, Mustafa, Thaçi e Haradinaj në tavolinë të përbashkët (Foto)

Lajmi.net - 08.02.2016

Pas një kohe të gjatë, presidentja Atifete Jahjaga ka arritur që t’i ulë në një tavolinë të përbashkët pozitën dhe opozitën, edhe pse kjo e fundit e ndarë në qëndrime në këtë takim.

Fillon takimi te Presidentja (Foto)

Almakos - 08.02.2016

Takimi i paralajmëruar në mes Presindetes Atifete Jahjaga dhe liderëve të partive politike ka nisur. Isa Mustafa, Hashim Thaçi, Ramush Haradinaj, e Lista Serbe janë ulur në tryezë bashkë me ...

Fillon takimi i Jahjagës me krerët e partive

Albeu.com - 08.02.2016

Nis takimi i paralajmëruar midis presidentes Atifete Jahjaga dhe liderëve të partive politike. Pjesë e këtij takimi duket se është Hashim Thaçi, Ramush Haradinaj , Isa Mustafa dhe anëtarë nga Lista ...

Haradinaj dëshironte ta takonte Thaçin dhe Mustafën, Veseli nuk merr pjesë në takim

Almakos - 08.02.2016

Ky i fundit ka refuzuar të shkonte, kur ka mësuar se Haradinaj dëshironte që të takohej veç me Thaçin dhe Mustafën. Mbetet e pa ditur kjo strategji e Haradinajt.

Haradinaj “del” nga rreshti, të hënën në tryezën e Presidentes me Thaçin e Mustafën

Zhurnal - 08.02.2016

Haradinaj “del” nga rreshti, të hënën në tryezën e Presidentes me Thaçin e Mustafën Publikuar 08.02.2016 në 09:48 nga D.R. | 41 i lexuar Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, e shoqëruar nga ...

Përfundon takimi, Mustafa: Problemet zgjidhen në Kuvend, Haradinaj: Rruga e vetme për dalje nga kriza janë zgjedhjet ...

Lajm - 08.02.2016

Ka përfunduar tashmë takimi i liderëve politikë me presidenten Atifete Jahjaga, ku edhe një herë diskutuan për të gjetur zgjidhje për dalje nga kriza.

Nis takimi i Jahjagës me liderët e partive politike

SOT - 08.02.2016

Postuar: 08/02/2016 - 10:20 Nis takimi i paralajmëruar midis Presidentes Atifete Jahjaga dhe liderëve të partive politike. Pjesë e këtij takimi duket se është Hashim Thaçi, Ramush Haradinaj, Isa ...

Fillon takimi te Jahjaga (FOTO dhe VIDEO)

Portalb - 08.02.2016

Lajme lidhur me temën Universiteti i Mitrovicës Veriore, me ligj dhe buxhet të Serbisë Përmbledhje e zhvillimeve rreth takimit të nesërm te presidentja Haradinaj tregon arsyet pse do të shkon te ...

Përfundon takimi te Presidentja, ky është qëndrimi i Haradinajt (Foto/Video)

Lajmi.net - 08.02.2016

Takimi i thirrur nga presidentja Atifete Jahjaga me qëllim nxjerrjen e vendit nga kriza ka përfunduar pa ndonjë sukses. Lideri i AAK-së Ramush Haradinaj i vetmi nga opozita që pranoi të ulej në një ...

‘Zgjidhja e vetme është shpërbërja e Parlamentit, shihemi me 17 shkurt’

Ina - 08.02.2016

Thotë se shteti ka mungesë investimesh, Rend dhe ligj të politizuar skajshmërish. Edhe politika e jashtme sipas tij ka dështuar. “Vendi duhet të shkojë në zgjedhje dhe presidenti të shkojë në ...

Haradinaj: Kërkova shpërbërjen e Kuvendit dhe shkuarjen në zgjedhje

Almakos - 08.02.2016

Lideri i AAK-së Ramush Haradinaj, sapo ka lëshuar takimin me presidenten Jahjaga, ku të pranishëm ishin edhe kryeministri Isa Mustafa dhe zëvendësi i tij Hashim Thaçi.

“Opozita më e bashkuar se kurrë, shihemi më 17 shkurt”

Almakos - 08.02.2016

Kam shprehur shqetësimin tim për këtë gjendje, dështimet në politikën e jashtme, në sistemin gjyqësor, pra një shtet i kapur, ka thënë Haradinaj pas takimit.

Haradinaj: Kërkova shpërbërjen e Kuvendit dhe shkuarjen në zgjedhje

Lajm - 08.02.2016

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, sapo ka lëshuar takimin me presidenten Jahjaga, ku të pranishëm ishin edhe kryeministri, Isa Mustafa dhe zëvendësi i tij, Hashim Thaçi.

Përfundon takimi me Jahjagën, Haradinaj: Zgjidhja e vetme është shpërbërja e Parlamentit

SOT - 08.02.2016

Postuar: 08/02/2016 - 10:56 Kreu i AAK-së Ramush Haradinaj pas takimit me presidenten Atifete Jahjaga, tha se gjatë këtij takimi ka shprehur shqetësimin e tij se si shteti është kapur nga PDK dhe LDK.

Thaçi: Haradinaj nuk e ngriti çështjen e demrakacionit e as asociacionit, foli për marrjen e pushtetit (Video)

Lajmi.net - 08.02.2016

Zv.kryeministri Hashim Thaçi, pas takimit te presidentja Atifete Jahjaga, tha se lideri i AAK-së Ramush Haradinaj, në asnjë moment nuk e ngriti çështjen e demarkacionit e as atë të asociacionit.

​Thaçi: Për Haradinajn nuk ishte shqetësim demarkacioni

Almakos - 08.02.2016

Pas takimit me presidenten zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë së vendit Hashim Thaçi, ka potencuar se gjatë takimit për Ramush Haradinajn nuk ishte shqetësim demarkacioni me Malin e Zi.

Thaçi: Për Haradinajn nuk ishte shqetësim demarkacioni, por rrëzimi i Qeverisë

Lajm - 08.02.2016

Pas takimit me presidenten, zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë së vendit Hashim Thaçi, ka potencuar se gjatë takimit për Ramush Haradinajn nuk ishte shqetësim demarkacioni me Malin e Zi.

Thaçi: Zgjedhjet dhe Presidenti sipas Kushtetutës

LajmiFundit - 08.02.2016

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi pas përfundimit të takimit në Presidencë i është përgjigjur interesimit të mediave. Duke folur për pjesëmarrjen e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj në ...

Thaçi pas takimit: Haradinaj i interesuar për pushtet, në asnjë çast s'ka folur për temën e demarkacionit e ...

SOT - 08.02.2016

Postuar: 08/02/2016 - 11:26 Pas takimit me Presidenten, Hashim Thaçi tha se në takim me Ramush Haradinaj në asnjë çast ai nuk e ka hapur temën e demarkacionit e asosacionit.

Kosovë, përfundon tryeza e partive politike. Thaçi: Opozita kërkon marrjen e pushtetit dhe jo diskutim mbi alternativat

ikub - 08.02.2016

Përfundon tryeza e thirrur nga Presidentja Atifete Jahjaga me kryetarët e partive politike për gjetjen e një zgjidhjeje për tejkalimin e krizës që ka përfshirë vendin.

Jahjaga takon sot liderët e partive politike në Kosovë

Zhurnal - 08.02.2016

Jahjaga takon sot liderët e partive politike në Kosovë Publikuar 08.02.2016 në 11:43 nga E.E. | 1 i lexuar Prishtin, 08 shkurt - Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga ka ftuar në takim sot të gjithë ...

Presidentja Jahjaga takohet me liderët e partive politike

LajmiFundit - 08.02.2016

Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga ka zhvilluar një takim mëngjesin e sotëm me liderët e koalicionit qeveritar, kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, dhe përfaqësuesit e partive të ...

Përfundon pa marrëveshje takimi i liderëve me presidenten Jahjaga, ja deklaratat pas takimit

Portalb - 08.02.2016

Lajme lidhur me temën Fillon takimi te Jahjaga (FOTO dhe VIDEO) Përmbledhje e zhvillimeve rreth takimit të nesërm te presidentja Takimi te Presidentja, opozita mblidhet nesër sërish Opozita i kërkon ...

Haradinaj: Kërkova shpërndarjen e Parlamentit

Albeu.com - 08.02.2016

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj , pas takimit me liderët partiakë të Kosovës te presidentja Atifete Jahjga ka folur në një deklaratë për mediat. Gjatë fjalës së tij, Haradinaj ka thënë se në takim ...

Haradinaj kërkon zgjedhje, të tjerët dialog (Video)

Almakos - 08.02.2016

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ishte i pari i cili e lëshoi takimin tek presidentja e vendit, në të cilin ishin të pranishëm edhe kryeministri i vendit Isa Mustafa, ...

Haradinaj: Zgjedhje të parakohshme

LajmiFundit - 08.02.2016

Haradinaj, përfaqësuesi i vetëm i opozitës i pranishëm në tryezën e bisedimeve që presidentja e vendit Ahtifete Jahjaga thirri me përfaqësues te qeverise, me qëllim zgjidhjen e krizës.

Përfundon pa rezultat takimi i organizuar nga presidentja Jahjaga

Lajm - 08.02.2016

Në Kosovë partitë politike nuk arritën marrëveshje për rrugën e zgjidhjes së krizës politike. Në takimin e ftuar nga presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga morën pjesë partitë në pushtet ndërsa nga ...

Kosovë: Dështon marrëveshja pozitë-opozitë te Presidentja

DW - 08.02.2016

Një takimi i thirrur nga presidentja Atifete Jahjaga, i cili kishte për qëllim gjetjen e një zgjidhje politike në mënyrë që Kuvendi i Kosovës t’i kthehet normalitetit, përfundoi pa marrëveshje.

Takimi te Jahjaga – pa marrëveshje (Video)

Almakos - 08.02.2016

Ka përfunduar pa asnjë marrëveshje takimi i Presidentës Jahjaga me liderët e partive politike. Kryeministri Mustafa tha se i kanë kërkuar përfaqësuesit të vetëm opozitarë, liderit të AAK-së Ramush ...

Morina: Haradinaj s’ka ide për dalje nga kriza

Lajmi.net - 08.02.2016

Publicisti Bajrush Morina ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës, se takimi i sotëm i liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, me liderët e koalicionit qeverisës te ...

Kelmendi : Kush jeni ju në VV të flisni për taktikat e Haradinajt

Lajmi.net - 08.02.2016

Anëtari i Kryesisë së AAK-së, Muhamet Kelmendi ka reaguar ndaj Vetëvendosjes lidhur me pjesëmarrjen e kreut të AAK-së, Ramush Haradinajt në tryezën e organizuar me partitë politike, ku munguan dy ...

Nitaj: Opozita është e palëkundur, Haradinaj është për zgjidhje – zgjedhje

Almakos - 08.02.2016

“Mustafa e Thaçi janë për status kuo, kurse Ramush Haradinaj është për zgjidhje, e cila nënkupton zgjedhje. Kriza është më e thellë se që duket, nuk është duke mos funksionuar vetëm Parlamenti, por ...

Nitaj: Vetizolimi i opozitës, dëmton kauzën

Lajmi.net - 08.02.2016

Anëtari i kryesisë së AAK-së, Muharrem Nitaj thotë se shkuarja e kreut të partisë së tij, Ramush Haradinaj, në takimin e liderëve të thirrur nga presidentja Aitfete Jahjaga, duhet parë si gjest ...

Presidentja takon sot Mustafën, Thaçin dhe Haradinajn

Telegrafi - 08.02.2016

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka thirr në takim sot të gjithë drejtuesit e subjekteve politike parlamentare. Isa Mustafa, Hashim Thaçi, Ramush Haradinaj, Visar Ymeri dhe Fatmir Limaj, kanë ...

Presidentja takon sot Mustafën, Thaçin dhe Haradinajn

Koha.net - 08.02.2016

Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga ka thirr në takim sot të gjithë drejtuesit e subjekteve politike parlamentare. Isa Mustafa, Hashim Thaçi, Ramush Haradinaj, Visar Ymeri dhe Fatmir Limaj, kanë ...

Haradinaj: Zgjidhja e vetme është shpërbërja e Parlamentit

Panorama - 08.02.2016

UPDATE/ Menjëherë pas takimit me Presidenten Jahjaga në Kosovë, ka folur kreu i AAK-së Ramush Haradinaj, i cili ka thënë se gjatë këtij takimi ka shprehur shqetësimin e tij se si shteti është kapur ...

Te presidentja Jahjaga edhe Haradinaj

Koha.net - 08.02.2016

Lideri i AAK-së Ramush Haradinaj ka arritur në Presidencë. Ai ka shkuar për të marrë pjesë në takimin e thirrur nga kryetarja e vendit për të biseduar për tejkalimin e ngërçit politik. © KOHA.

Jahjaga takon sot Mustafën, Thaçin dhe Haradinajn për zgjidhjen e krizës politike

BalkanWeb - 08.02.2016

PRISHTINE- Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga ka thirr në takim sot të gjithë drejtuesit e subjekteve politike parlamentare. Isa Mustafa, Hashim Thaçi, Ramush Haradinaj, Visar Ymeri dhe Fatmir ...

Mustafa, Thaçi e Haradinaj nisin takimin me Presidenten Jahjaga

BalkanWeb - 08.02.2016

PRISHTINE- Kryeministri dhe kryetari i LDK-së Isa Mustafa, kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj dhe përfaqësuesit e partive minoritare kanë nisur takimin me presidenten Atifete Jahjaga në ambientet e ...

Haradinaj në Presidencë

Telegrafi - 08.02.2016

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka arritur në Presidencë, në takimin e thirrur nga presidentja e vendit për të tejkaluar krizën politike.

Haradinaj: Kërkova shpërndarjen e Parlamentit

Koha.net - 08.02.2016

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, pas takimit me liderët partiakë të Kosovës te presidentja Atifete Jahjga është deklaruar për medie. Haradinaj ka thënë se në takim “shpreha shqetësimin tonë për ...

Haradinaj: Opozita më e bashkuar se kurrë, shihemi më 17 shkurt

Koha.net - 08.02.2016

Kam shprehur shqetësimin tim për këtë gjendje, dështimet në politikën e jashtme, në sistemin gjyqësor, pra një shtet i kapur, ka thënë Haradinaj pas takimit, raporton Koha.net.

Kryeministri Mustafa kërkon rikthim të opozitës në Parlament

ABC News - 08.02.2016

Ka nisur në Presidencën e Kosovës, në Prishtinë, takimi i paralajmëruar në mes Presidentes Atifete Jahjaga dhe liderëve të partive politike në vend. Zv/kryeministri Hashim Thaçi, Ramush Haradinaj, ...

Mustafa, Thaçi e Haradinaj tek Presidentja për krizën. Jahjaga: Takimi konstruktiv, Kreu i AAK: Zgjidhje, shpërbërja e ...

BalkanWeb - 08.02.2016

PRISHTINE- Kryeministri dhe kryetari i LDK-së Isa Mustafa, kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj dhe përfaqësuesit e partive minoritare kanë mbajtur sot një takim me presidenten Atifete Jahjaga në ...

Haradinaj: Kërkova shpërbërjen e Kuvendit dhe shkuarjen në zgjedhje

Telegrafi - 08.02.2016

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, sapo ka lëshuar takimin me presidenten Jahjaga, ku të pranishëm ishin edhe kryeministri, Isa Mustafa dhe zëvendësi i tij, Hashim Thaçi.

Thaçi: Zgjedhjet dhe Presidenti sipas Kushtetutës

Koha.net - 08.02.2016

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi pas përfundimit të takimit në Presidencë i është përgjigjur interesimit të mediave. Duke folur për pjesëmarrjen e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj në ...

Thaçi: Haradinaj gjatë takimit asnjë fjalë për demarkacionin e Asociacionin (Foto)

Botasot - 08.02.2016

Pas takimit me presidenten zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë së vendit Hashim Thaçi, ka potencuar se gjatë takimit për Ramush Haradinajn nuk ishte shqetësim demarkacioni me Malin e Zi.

Thaçi: Për Haradinajn nuk ishte shqetësim demarkacioni, por rrëzimi i Qeverisë

Telegrafi - 08.02.2016

Pas takimit me presidenten, zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë së vendit Hashim Thaçi, ka potencuar se gjatë takimit për Ramush Haradinajn nuk ishte shqetësim demarkacioni me Malin e Zi.

Ja çfarë deklaroi Haradinaj pas takimit në Presidencë (Video)

Telegrafi - 08.02.2016

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, pas takimit në Presidencë tha se ka kërkuar shpërbërjen e Kuvendit të Kosovës dhe shkuarjen në zgjedhje të reja. Haradinaj, tha po ashtu se kërkesa e tij dhe e ...

Kosovë: Përfundon pa rezultat takimi i organizuar nga presidentja

VOA - 08.02.2016

Në Kosovë partitë politike nuk arritën marrëveshje për rrugën e zgjidhjes së krizës politike. Në takimin e ftuar nga presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga morën pjesë partitë në pushtet ndërsa nga ...

Thaçi: Haradinaj heshti ndaj dy ofertave

Koha.net - 08.02.2016

“Partisë së Haradinajt i është ofruar të bëhet pjesë e komisionit për hartimin e statutit të AKS-së dhe Komisionit për Demarkacionin”, tha zëvendëskryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, raporton ...

Ky është propozimi që Thaçi ia ka bërë Haradinajt (Video)

Telegrafi - 08.02.2016

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, pas takimit të zhvilluar me kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj, dhe kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa tek Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka ...

Ky është propozimi që Thaçi ia bëri Haradinajt (Video)

Botasot - 08.02.2016

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, pas takimit të zhvilluar me kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj, dhe kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa tek Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka ...

Takimi i Jahjagës pa marrëveshje, Haradinaj: Të shpërbëhet Kuvendi

Ora news - 08.02.2016

Ka ka përfunduar pa marrëveshje takimi i thirrur nga presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga, me qëllim gjetjen e një zgjidhje për krizën politike në vend, ku të pranishëm ishin krerët e partive ...

Spahiu: Mustafa e Thaçi e kanë ofenduar rëndë Haradinajn

Botasot - 08.02.2016

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka mbledhur sot liderët e koalicionit qeveritar, kryeministrin Isa Mustafa, zëvendësin e tij Hashim Thaçi, dhe kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ...

Opozita nuk tërhiqet

Botasot - 08.02.2016

Pavarësisht deklarimeve të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj pas takimit të thirrur nga presidentja, Atifete Jahjaga se e vetmja mundësi për tejkalimin e krizës politik mbetet shpërndarja e ...

Krejt çka ndodhi sot te presidentja [Raport i KTV-së]

Koha.net - 08.02.2016

Pa Visar Ymerin e Vetëvendosjes e Fatmir Limajn e Nismës, liderët e partive politike në Kosovë janë ulur bashkë në një tryezë, për herë të parë që nga kriza politike.

Muharrem Nitaj kritikon Visar Ymerin: E ka gabim!

Botasot - 08.02.2016

Muharrem Nitaj, zëdhënës i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në një lidhje direkte në Info Magazine ka thënë se Visar Ymeri e ka gabim, por ai thotë së opozita është e bashkuar.

Nitaj: Opozita është e palëkundur, Haradinaj është për zgjidhje - zgjedhje

Telegrafi - 08.02.2016

Muharrem Nitaj, zëdhënës i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në një lidhje direkte në Info Magazine të Klan Kosovës ka thënë se Visar Ymeri e ka gabim dhe opozita është e bashkuar.

Muhamet Kelmendi: Kush jeni ju në VV të flisni për taktikat e Haradinajt

Botasot - 08.02.2016

Anëtari i Kryesisë së AAK-së, Muhamet Kelmendi ka reaguar ndaj Vetëvendosjes lidhur me pjesëmarrjen e Ramush Haradinajt në tryezën e organizuar me partitë politike, ku munguan dy subjektet tjera ...

Hashim Thaçi në Pejë e quan zhurmaxhi Ramush Haradinajn

Botasot - 08.02.2016

Gjatë një takimi me mbështetësit e PDK’së në Pejë, kryetari i PDK’së Hashim Thaçi, ka folur për shumë çështje aktuale në vend. Në një moment, ai ka thumbuer edhe kreun e AAK’së, Ramush Haradinaj, ...

Nitaj: Vetizolimi i opozitës, dëmton kauzën

Botasot - 08.02.2016

Anëtari i kryesisë së AAK-së, Muharrem Nitaj thotë se shkuarja e kreut të partisë së tij, Ramush Haradinaj, në takimin e liderëve të thirrur nga presidentja Aitfete Jahjaga, duhet parë si gjest ...

Hoxha: Pjesëmarrja e Haradinajt në takim s’ka qenë veprim i duhur

Koha.net - 08.02.2016

Anëtari i kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Ylli Hoxha, ka thënë se ideja prapa protestës së 17 shkurtit është rrëzimi i Qeverisë së tanishme, si shkelëse e Kushtetutës.

Ylli Hoxha: Pjesëmarrja e Haradinajt në takim, s’ka qenë veprim i duhur

Telegrafi - 08.02.2016

Anëtari i kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Ylli Hoxha, ka thënë se ideja prapa protestës së 17 shkurtit është rrëzimi i Qeverisë së tanishme, si shkelëse e Kushtetutës.

Ylli Hoxha: Pjesëmarrja e Haradinajt në takim, s’ka qenë veprim i duhur

Botasot - 08.02.2016

Anëtari i kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Ylli Hoxha, ka thënë se ideja prapa protestës së 17 shkurtit është rrëzimi i Qeverisë së tanishme, si shkelëse e Kushtetutës.

Fillon takimi (FOTO dhe VIDEO)

Tetova Sot - 08.02.2016

Takimi i paralajmëruar në mes Presindetes Atifete Jahjaga dhe liderëve të partive politike ka nisur. Hashim Thaçi, Ramush Haradinaj, Isa Mustafa e Lista Serbe janë ulur në tryezë bashkë me Jahjagën.

Haradinaj pas takimit: Zgjidhja e vetme është shpërbërja e Parlamentit

Tetova Sot - 08.02.2016

Menjëherë pas takimit ka folur kreu i AAK’së Ramush Haradinaj. Ai thotë se gjatë këtij takimi ka shprehur shqetësimin e tij se si shteti është kapur nga PDK dhe LDK.

Pas takimit me Presidenten, Haradinaj: Opozita më e bashkuar se kurrë, shihemi më 17 shkurt

Ilirida - 08.02.2016

Opozita është më e bashkuar se kurrë dhe ne po japim kontributin tonë që kjo gjendje të përfundojë. Shihemi me 17 shkurt. Kur është pyetur se a ka lëshuar takimin, ai se “me gjasë e përfunduan edhe ...

Ky është propozimi që Thaçi ia bëri Haradinajt (Video)

Tetova Sot - 08.02.2016

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, pas takimit të zhvilluar me kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj, dhe kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa tek Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka ...

Takimi te presidentja e Kosovës, Haradinaj kërkon zgjedhje të parakohshme

Ilirida - 08.02.2016

As pas takimit të sotëm të organizuar nga presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, me liderët e partive politike parlamentare, me të cilët ka diskutuar tejkalimin e krizës së thellë e cila ka kapluar ...

“Mustafa e Thaçi e kanë ofenduar rëndë Haradinajn”

Tetova Sot - 08.02.2016

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka mbledhur sot liderët e koalicionit qeveritar, kryeministrin Isa Mustafa, zëvendësin e tij Hashim Thaçi, dhe kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ...

Nënkryetari i VV’së: Haradinaj po flirton me Thaçin e Mustafën

Java News - 08.02.2016

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Driton Çaushi, ka reaguar për pjesëmarrjen e paralajmëruar të Ramush Haradinajt në takimin e Presidentes, duke thënë se në këtë mënyrë po flirtohet me Hashim ...

Haradinaj: Këto janë 6 arsyet se pse po shkoj te Presidentja

Java News - 08.02.2016

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, u ka dërguar medieve një deklaratë se pse po shkon në takimin e thirrur nga presidentja Atifete Jahjaga, për të parë mënyrën e daljes nga ...

Mustafa, Thaçi e Haradinaj sot te presidentja

Kosova Live - 08.02.2016

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka thirr në takim sot të gjithë drejtuesit e subjekteve politike parlamentare. Bëhet e ditur se Isa Mustafa, Hashim Thaçi, Ramush Haradinaj, Visar Ymeri dhe ...

Përfundon takimi te Jahjaga pa ndonjë marrëveshje konkrete

Kosova Live - 08.02.2016

Takimi te presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, me drejtuesit e subjekteve politike parlamentare, respektivisht të partive në pozitë dhe vetëm të një partie të opozitës, pasi dy të tjera nuk iu ...

Ky është propozimi që Thaçi ia bëri Haradinajt

Republika - 08.02.2016

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, pas takimit të zhvilluar me kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj, dhe kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa tek Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka ...