TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rama në Dibër: Rruga e Arbrit jo më iluzion

SOT - 17.06.2018

Kryeministri Edi Rama në kuadër të turit të llograidhënies ndodhet në qytetin e Dibrës. Teksa foli para tyre ai u shpreh se rruga e “Arbrit”, nuk është më një premtim.

Shqipëri, Rruga e Arbrit “hap” fushatën elektorale

Portalb - 17.06.2018

Disa ditë më parë, Kryeministri Edi Rama ftonte të gjithë dibranët që t’i bashkoheshin në Peshkopi këtë të dielë për të qenë të pranishëm në ceremoninë e nisjes së punimeve për ndërtimin e “Rrugës së ...

Rama njofton fillimin e ndërtimit të Rrugës së Arbrit, Maqedonia dhe Shqipëria më afër

Alsat - 17.06.2018

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama njoftoi nga Dibra e Shqipërisë nisjen e punimeve për Rrugën e Arbrit. Rrugë kjo që do të lehtësoj lidhjen më të shpejtë dhe më të mirë mes Shqipërisë dhe Maqedonisë.

‘Rruga e Arbrit’/ Spahiu: E tha vetë, nuk do jetë Rama kryeministër

SOT - 17.06.2018

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu, ka ironizuar kryeministrin Edi Rama, i cili tha sot në Peshkopi se ‘Rruga e Arbrit’ përfundon pas 40 muajsh.Me anë të një postimi në ...

Filluan punimet për ndërtimin e Rrugës së Arbrit

Portalb - 17.06.2018

Kanë filluar punimet për ndërtimin e Rrugës së Arbrit, që konsiderohet si një ndër veprat e rëndësishme infrastrukturore të vendit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Ndryshimi i Ramës: Nga ironia ‘rrugë, rrugë, rrugë’ tek premtimet tredimensionale ‘rrugë, rrugë, rrugë’

Mapo - 17.06.2018

Kryeministri Edi Rama përpara dibranëve premtoi se Rruga e Arbrit nuk do të jetë më iluzion. Teksa foli para tyre ai tha se kio rrugë është bërë objekt diskutimesh, debatesh dhe akuzash.

Rama publikon videon për ‘Rrugën e Arbrit’: Sot është dita e madhe e Dibrës

Mapo - 17.06.2018

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Dibër për një tur takimesh me banorët. Ai ka publikuar këtë mëngjes një video në të cilën është reklamuar nisja e punimeve pë Rrugën e Arbrit.

Rama hap fushatën me premtimin për Rrugën e Arbrit

Mapo - 17.06.2018

Disa ditë më parë, Kryeministri Edi Rama ftonte të gjithë dibranët që t’i bashkoheshin në Peshkopi këtë të dielë për të qenë të pranishëm në ceremoninë e nisjes së punimeve për ndërtimin e “Rrugës së ...

Rama para dibranëve: Rruga e Arbrit jo më iluzion. Pse fitova bastin me Olta Xhaçkën

BalkanWeb - 17.06.2018

DIBER- Kryeministri Edi Rama përpara dibranëve premtoi se Rruga e Arbrit nuk do të jetë më iluzion. Teksa foli para tyre ai tha se kio rrugë është bërë objekt diskutimesh, debatesh dhe akuzash.

‘Rruga e Arbërit’ nis fushatën elektorale

Telegrafi - 17.06.2018

Disa ditë më parë, kryeministri Edi Rama ftonte të gjithë dibranët që t’i bashkoheshin në Peshkopi këtë të dielë për të qenë të pranishëm në ceremoninë e nisjes së punimeve për ndërtimin e “Rrugës së ...

Rama inaguron “Rrugën e Arbrit”, PD proteston

RTSH - 17.06.2018

Kryeministri socialist Edi Rama ka njoftuar të dielën nisjen e punimeve për “Rrugën e Arbrit” aksi kryesor rrugor nga Tiranë në Dibër, pjesë e projektit “1 miliard euro”.

Rama në Peshkopi: Rruga e Arbrit nuk do të jetë me një iluzion

ABC News - 17.06.2018

Kryeministri Edi Rama në takim me banorët në qendër të Peshkopisë foli për mbajtjen e premtimit për ndërtimin e rrugën e Arbrit, e cila sipas tij nuk do të mbetet më një iluzion.

Rruga e Arbrit: Rama flet, biznesmeni ‘demokrat’ tregon fuqinë e tij

Mapo - 17.06.2018

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në Klos, ku nisën punimet për Rrugën e Arbrit. “Në një nga pikënisjet e veprës madhore të Rrugës së Arbërit, e cila do ta shkurtojë lidhjen e Klosit me Tiranën ...

VIDEO/ “Dita e madhe e Dibrës”, Rama poston pamjet e Rrugës së Arbrit: Ja si do duket

Gazeta Tema - 17.06.2018

Kryeministri Edi Rama ka ka përcjellë një lajm pozitiv për të gjithë dibranët. Shefi i qeverisë ka shkruar në “Facebook” se sot është Dita e Madhe e Dibrës, për shkak se nisin punimet për “Rrugën e ...

“Erdhi Dita e Madhe e Dibrës”, Rama publikon VIDEO-n nga Rruga e Arbrit

Java News - 17.06.2018

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajmtë mirë për të gjithë dibranët. Rama ka shkruar në ‘Facebook’ se sot është Dita e Madhe e Dibrës, duke ju siguruar banorëve se ditë të tilla të shumëpritura do ...

“Rruga e Arbrit”, Rama prezanton projektin: Dibra fillon rrugën, jo me daulle e tam-tame për t’i hedhur hi syve si ...

Gazeta Tema - 17.06.2018

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar projektin “Rruga e Arbrit” ku deklaron se zgjedhjet e ardhshme do të vijë për të kërkuar votat përmes këtij aksi rrugor duke nënkuptuar që do të ndërtohet për një ...

Tiranë-Dibër, 69 kilometra. Gjiknuri: Ja se kur është gati Rruga e Arbërit

Java News - 17.06.2018

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjetikës, Damian Gjiknuri, ka deklaruar se nga sot nis puna për ndërtimin e ‘Rrugës së Arbrit’. Nga qyteti i Peshkopisë, ku qeveria ndodhet në takim me banorët, ...

Rama në Dibër: PD ju dha çorbën bajate të politikë

Java News - 17.06.2018

Qeveria ka nisur sot punimet për rrugën e Arbrit e për këtë arsye kryeministri Edi Rama udhëtoi për në Dibër për të mbajtur një miting në qendër të qytetit.

“PD ishte një piramidë elektorale rrugësh”

Java News - 17.06.2018

Buxheti i vitit 2018 për infrastrukturën është 42% më i lartë se buxheti i vitit paraardhës. Kështu deklaroi sot nga Peshkopia, Kryeministri Edi Rama, ndërsa theksoi se “janë 9 akse madhore që do të ...

Dibrani 90 vjeçar sfidon Bashën dhe Kryemadhin: Na preu në besë Berisha, “Rruga e Arbrit” të quhet edhe “Edi Rama”

Gazeta Tema - 17.06.2018

Ramiz Loka 90 vjeç, ka marrë rrugën nga Durrësi drejt Dibrës, për tu bërë dëshmitar i nisjes së punimeve për Rrugën e Arbrit. Entuziast që preku këtë ditë, ai tha që Rruga e Arbrit të mbajë emrin e ...

Ndërtimi i Rrugës së Arbrit/ Në Dibër festojnë ende pa filluar punimet

Tetova Sot - 17.06.2018

Me flamuj, tambure dhe muzikë. Kështu ka nisur dita në qyteti verilindor Peshkopisë, ku prej dy ditësh është zhvendosur edhe Kryeministri Rama sëbashku me stafin e tij.

VIDEO/ “Dita e madhe e Dibrës”, Rama poston pamjet e Rrugës së Arbrit: Ja si do duket

Antpress - 17.06.2018

Përmes rrjeteve sociale, Kryeministri ua kujtoi sërish dibranëve dhe shqiptarëve me urimin tradicional të “Mirmëngjesit” në rrjetet sociale. “Dibra që duam sot hap një faqe të re që do ta shkruajmë ...

Hakmarrja e Ramës për Dibranët, publikon letrën: Fjalët mbrapsht...

SOT - 15.06.2018

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një letër të shkruar me dorë në profilin e tij të Facebook, por e ka fshirë sërish pak sekonda më vonë. Kryeministri në letrën e publikuar i drejtohej dibraneve që ...

Rama letër dibranëve, Paloka ashpërson tonet: Ordiner, ti do një përgjigje tamam si prej Dibre

SOT - 15.06.2018

Nënkryetari i PD-së Edi Paloka ka reaguar pas letrës së Edi Ramës për dibranët në lidhje me Rrugën e Arbrit. Pasi e quan si ‘ordiner’ Ramën, Paloka i thotë se ‘e meriton një përgjigje tamam si prej ...

Rama qëndis një letër me shkrim dore, kujt i drejtohet kryeministri: Jua kam bërë hallall të gjitha

Mapo - 15.06.2018

Kryeministri i vendit Edi Rama me anë të një letre të shkruar me shkrim dore ka ftuar qytetarët dibranë në një takim që do të zhvillohet të dielën në Peshkopi.

Rama publikon letrën, ka një mesazh për dibranët që e kanë sharë për Rrugën e Arbrit

Mapo - 15.06.2018

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një letër të shkruar me dorë në profilin e tij të Facebook, por e ka fshirë sërish pak sekonda më vonë. “BalkanWeb” ka arritur të kapë në moment letrën e publikuar ...

Letra e Ramës për dibranët, shpërthen Edi Paloka: E do një përgjigje tamam si prej Dibre

BalkanWeb - 15.06.2018

TIRANË- Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar pas letrës që kryeministri Edi Rama bëri sot për dibranët ku i njoftonte për fillimin e punimeve të Rrugës së Arbrit dhe i ftonte në ...

Rama u dërgon letër dibranëve për Rrugën e Arbërit

ABC News - 15.06.2018

Një letër me shkrim dore i është dërguar dibranëve nga kryeministri Edi Rama. Duke e publikuar në rrjetin social Facebook, kreu i qeverisë i fton të marrin pjesë në nisjen e punimeve në rrugën e ...

Rama publikon letrën, ka një mesazh për dibranët që e kanë sharë për Rrugën e Arbrit

BalkanWeb - 15.06.2018

TIRANE – Kryeministri Edi Rama ka publikuar një letër të shkruar me dorë në Facebook, të cilën e ka fshirë sërish. “BalkanWeb” ka arritur të kapë në moment letrën publikuar nga kryeministri, me antë ...

“Rruga e Arbrit”, Rama dibranëve: “Hallall sharjet dhe talljet po erdhët në cermoninë e inagurimit”

RTSH - 15.06.2018

Mes humorit, ironisë, por edhe përgjegjësisë, kryeministri Edi Rama ka lajmëruar në një mënyrë krejtë të veçantë në Fejsbuk, ceremoninë për çeljen e punimeve për ndërtimit të Rrugës së Arbrit, një ...

Letra e Ramës për dibranët, shpërthen Edi Paloka: E do një përgjigje tamam si prej Dibre

Mapo - 15.06.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar pas letrës që kryeministri Edi Rama bëri sot për dibranët ku i njoftonte për fillimin e punimeve të Rrugës së Arbrit dhe i ftonte në inaugurim.

Rama ka një mesazh për dibranët që e kanë sharë për Rrugën e Arbërit

Durres Lajm - 15.06.2018

Lajmin e mirë për fillimin e ndërtimit të rrugës së Arbrit, kryeministri Edi Rama e dha pas mbledhjes së qeverisë në qytetin e Durrësit ndërsa sot ka publikuar në Facebook edhe datën e nisjes së ...

Rruga e Arbrit/ Rama letër publike dibranëve: Kush më ka telendisur me sharje e tallje…

Java News - 15.06.2018

Gjatë ditës së sotme kryeministri Edi Rama ka shkruajtur një letër publike për qytetarët nga Dibra. Duke ju referuar Rrugës së Arbrit, ai ka njoftuar nisjen e punimeve ku fton banorët që t’i ...

Paloka reagon ndaj Ramës: O ordiner, ke inauguruar vetëm veprat e Berishës

Gazeta Tema - 15.06.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar pas letrës që kryeministri Edi Rama bëri sot për dibranët ku i njoftonte për fillimin e punimeve të Rrugës së Arbrit dhe i ftonte në inaugurim.

Paloka reagon ndaj Ramës: Ordiner… ke inauguruar vetëm veprat e Berishës

Java News - 15.06.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar pas letrës që kryeministri Edi Rama bëri sot për dibranët ku i njoftonte për fillimin e punimeve të Rrugës së Arbrit dhe i ftonte në inaugurim.

“Rruga e Arbrit”, Rama letër publike dibranëve: Për ju që më keni telendisur në FB me fyerje dhe tallje

Gazeta Tema - 15.06.2018

Kryeministri Edi Rama ka përcjellë një letër publike për qytetarët nga Dibra. Duke ju referuar Rrugës së Arbrit, ai ka njoftuar nisjen e punimeve ku fton banorët që t’i bashkohen ditës së parë.

Rama nga Durrësi: Të dielën hapet kantieri i parë për ndërtimin e Rrugës së Arbrit

SOT - 12.06.2018

Pas mbledhjes së qeverisë në qytetin e Durrësit, kryeministri Edi Rama ka dhënë lajmin e mirë për fillimin e punimeve për ndërtimin e rrugës së Arbrit.

Pas mbledhjes në Durrës, Rama: Javën e ardhshme nisin punimet në Rrugën e Arbrit

LajmiFundit - 12.06.2018

Pas mbledhjes së qeverisë në Durrës, kryeministri Edi Rama njoftoi se javën e ardhshme do të nisin punimet në Rrugën e Arbrit. Sipas Ramës, do të hapet një kantier i madh që do të nisë punën të ...

Rama: Javën e ardhshme nisin punimet në Rrugën e Arbrit

Portalb - 12.06.2018

Pas mbledhjes së qeverisë në Durrës, kryeministri Edi Rama njoftoi se javën e ardhshme do të nisin punimet në Rrugën e Arbrit, transmeton Top Channel.

Berisha për rrugën e Arbrit: Vendi ku Olsi dhe krushku Gaz Rama do pastrojnë paratë

SOT - 12.06.2018

Në një konferencë për shtyp nga qyteti i Durrësit, kreu i Qeverisë Edi Rama tha se të dielën hapet kantieri i parë për ndërtimin e rrugës së Arbrit. Menjëherë pas lajmit ka reaguar edhe ish ...

Të dielën fillon puna për ndërtimin e Rrugës së Arbrit!

Gazeta Express - 12.06.2018

Këtë fundjavë do të nisë puna për ndërtimin e një rruge të premtuar gjatë nga ...

Rama jep lajmin e mirë: Të dielën hapet kantieri i parë për ndërtimin e Rrugës së Arbrit

BalkanWeb - 12.06.2018

DURRES – Pas mbledhjes së qeverisë në qytetin e Durrësit, kryeministri Edi Rama ka dhënë lajmin e mirë për fillimin e punimeve për ndërtimin e rrugës së Arbrit.

“Fund 100 viteve ëndrra për Rrugën e Arbrit, të dielën hapet kantieri i parë”

Java News - 12.06.2018

“Ëndrra merr fund!” Me këtë togfjalësh kryeministri Edi rama njoftoi nisjen e kantierit të parë për “Rrugën e Arbërit”. Pas mbledhjes së qeverisë në Durrës, Rama njoftoi se punimet nisin këtë të diel.