TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Selami: Interesi kryesor i Bashës është të mbajë postin e kryetarit, jo të rimëkëmbë PD

SOT - 16.07.2017

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë ...

Selami “shpërthen” kundër Bashës: Dil në debat! Ke hallin e karriges jo të PD-së

LajmiFundit - 16.07.2017

Kandidati për kryetar të PD-së Eduard Selami vijoi turin elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit. Selami sfidoi hapur kreun e PD-së Basha duke kërkuar që ...

Selami: Basha mendon për karrigen, jo për PD

Top Channel - 16.07.2017

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë ...

Selami sulmon keq Bashën: Ka hallin e karriges, jo të PD-së

Albeu.com - 16.07.2017

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë ...

Ngjela: Shqipëria ndodhet në prag të një ndryshimi të madh. Zgjedhjet e fundit nuk kanë lidhje me ndryshimin

SOT - 16.07.2017

Spartak Ngjela, aleati i kryeministrit, Edi Rama në një status të publikuar në “Facebook” ka argumentuar se Shqipëria sipas tij ndodhet në prag të një ndryshimi të madh dhe që sipas tij nuk ka lidhje ...

Selami: Basha mendon për karrigen, jo për PD

Lajmi.net - 16.07.2017

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë ...

“Eduard Selami do rikthehet në krye të PD-së mbas 20 vitesh”

Zhurnal - 16.07.2017

“Eduard Selami do rikthehet në krye të PD-së mbas 20 vitesh” Avokati i njohur, ish- aleati i Edi Ramës, Spartak Ngjela shkruan se Eduard Selami do të dalë fitues në garën me Bashën dhe do të ...

Selami shpërthen ndaj Bashës: Ka hallin e karriges, jo të PD-së. Të dalë në debat

BalkanWeb - 16.07.2017

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë ...

Selami: Listat të jenë publike. Basha të bëjë debate të hapura

Mapo - 16.07.2017

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë ...

Selami: Bashës i intereson karrigia më shumë se demokratët

Ora news - 16.07.2017

Në takimet me demokratët e Qarkut të Elbasanit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduart Selami, kërkoi që listat e votuesve të bëhen publike.

Selami: Basha mendon për karrigen, jo për PD

Botasot - 16.07.2017

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë ...

Selami akuzon Bashën se ka interes vetëm karrigen

ABC News - 16.07.2017

Edhe pse Komisioni Zgjedhor në PD publikoi arsyet se pse lista e anëtarësisë është vetëm për përdorim të brendshëm pranë degëve, Eduart Selami këmbëngul në publikimin e saj.

Aleati i Ramës: Shqipëria ndodhet në prag të një ndryshimi të madh, nuk ka lidhje me zgjedhjet

BalkanWeb - 16.07.2017

Spartak Ngjela, aleati i kryeministrit, Edi Rama në një status të publikuar në “Facebook” ka argumentuar se Shqipëria sipas tij ndodhet në prag të një ndryshimi të madh dhe që sipas tij nuk ka lidhje ...

“Eduard Selami do rikthehet në krye të PD-së mbas 20 vitesh”

Botasot - 16.07.2017

Avokati i njohur, ish- aleati i Edi Ramës, Spartak Ngjela shkruan se Eduard Selami do të dalë fitues në garën me Bashën dhe do të rikthehet në krye të PD-së.

‘Shqipëria, në prag të një ndryshimi të madh, s’lidhet me zgjedhjet’

Mapo - 16.07.2017

Spartak Ngjela, aleati i kryeministrit, Edi Rama, në një status të publikuar në “Facebook” ka argumentuar se Shqipëria sipas tij ndodhet në prag të një ndryshimi të madh dhe që sipas tij nuk ka ...

Basha refuzon debatin publik me kundërshtarin, Selami: Listat e votuesve të jenë publike, dua debat që t’ia them të ...

Gazeta Tema - 16.07.2017

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë ...

Selami shton kritikat ndaj Bashës dhe e fton në debat: Mendon për karrigen, jo për demokratët

Java News - 16.07.2017

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë ...

Selami – Bashës: Hajde t’i bëjmë debatet të hapura përpara kamerave

Durres Lajm - 16.07.2017

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë ...

Basha- Selami/ Ja parashikimi i Ngjelës se kush bëhet kryetar i PD

Java News - 16.07.2017

Avokat Spartak Ngjela bën prognozën e zgjedhjeve në PD, duke parashikuar rikthimin e Eduard Selamit në krye të Partisë Demokratike. Përmes një statusi në Facebook, Ngjela shkruan se Selami ka qenë ...

Sali ziu nuk di ku ka kokën, këta duan ta ngatërrojnë dhe më keq! Ja pse Selami do zgjidhet në krye të PD-së

Gazeta Tema - 16.07.2017

Nga Spartak Ngjela Shqipëria është në prag të një ndryshimi të madh. Zgjedhjet e fundit nuk kanë lidhje me ndryshimin. Prandaj ato nuk janë jetëgjata në funksion të ndryshimit.

Gara për kreun e ri të PD, Selami: Basha model i dështuar. Basha: Jo koalicion me Edi Ramën

SOT - 15.07.2017

Dy rivalët për kreun e ri të Partisë Demokratike, në kuadër të fushatës për zgjedhjet brenda PD-së, Lulzim Basha dhe Eduard Selami, kanë vijuar turin e tyre të takimeve me demokratët e qarkut të ...

Spartak Ngjela: Ja arsyet pse Basha do tërhiqet nga gara për kreun e PD

SOT - 15.07.2017

Avokati Spartak Ngjela ka ardhur sërish me një status në “Facebook” ku këtë herë shkruan për zgjedhjet e kreut të PD. Ai ngre pyetjen nëse Basha do të japë dorëheqjen nga gara për kreun e partisë, ...

Selami thirrje demokratëve: Të fusim në statut nenin që përjashton kandidimin e kryetarit humbës

SOT - 15.07.2017

Kandidati për kreun e PD, Eduard Selami gjatë një bashkëbisedimi me Demokratët e Durrësit, Shijakut, Rrogozhinës dhe Fierit i bëri thirrje për bashkimin e gjithë faktorëve të djathtë, duke theksuar ...

Gara në PD, Selami: Kryetari humbës mos kandidojë

Top Channel - 15.07.2017

Në bashkëbisedimet me demokratët e Durrësit, Shijakut, Rrogozhinës dhe Fierit, kandidati për kryetar i Partisë Demorkatike Eduard Selami konfirmoi shqetësimin për pabarazinë e garës dhe u angazhua se ...

Selami akuza Bashës: Prishe rregullat, kundërshtarët tanë po e shijojnë përçarjen

SOT - 15.07.2017

Kandidati për kryetar i PD Eduard Selami, ka zhvilluar një bashkëbisedim me demokratët e Durrësit, Shijakut, Rrogozhinës dhe Fierit, ku ka bërë thirrje për bashkimin e gjithë faktorëve të djathtë, ...

Selami: Në statut nen që përjashton kandidimin e Kryetarit humbës

Ora news - 15.07.2017

Eduard Selami gjatë takimeve me demokratët e Durrësit, Shijakut, Rrogozhinës dhe Fierit, kërkoi bashkimin e Partisë Demokratike, duke theksuar se përçarja nuk e ndihmon këtë forcë politike të ...

Selami i ‘heq’ të drejtën e garës Bashës: Statuti përjashton kandidimin e kryetarit humbës (Video)

BalkanWeb - 15.07.2017

FIER- Në bashkëbisedimet me demokratët e Durrësit, Shijakut, Rrogozhinës dhe Fierit, kandidati për kryetar i Partisë Demokratike Eduard Selami, bëri thirrje për bashkimin e gjithë faktorëve të ...

Selami: Një nen në statut që përjashton kandidimin e kryetarit humbës

Mapo - 15.07.2017

Selami: PD të rifitojë demokratët, rininë, elitën, e të djathtët Në bashkëbisedimet me demokratët e Durrësit, Shijakut, Rrogozhinës dhe Fierit, kandidati për kryetar i Partisë Demorkatike Eduard ...

Selami: PD të rifitojë demokratët, rininë, elitën dhe të djathtët

Botasot - 15.07.2017

Në bashkëbisedimet me demokratët e Durrësit, Shijakut, Rrogozhinës dhe Fierit, kandidati për kryetar i Partisë Demokratike Eduard Selami, bëri thirrje për bashkimin e gjithë faktorëve të djathtë, ...

Selami me demokratët në Durrës

ABC News - 15.07.2017

Gjatë takimeve që zhvilloi me demokratët në Durrës, Shijak, Rrogozhinë dhe Fier, kandidati për kryetar të PD-së, Eduard Selami, u angazhua të bashkojë partinë por duke thënë të vërtetat në sy.

Pas vendimit të PD, Selami: Basha duhet të bëjë publike listën e anëtarësisë

Ora news - 15.07.2017

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami, i kërkon kreut të Partisë, Lulzim Basha që të bëjë publike listën e anëtarësisë së partisë më të madhe opozitare.

Selami: Basha duhet të bëjë publike listën e anëtarësisë

Mapo - 15.07.2017

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami, i kërkon kreut të Partisë, Lulzim Basha që të bëjë publike listën e anëtarësisë së partisë më të madhe opozitare.

Pse Basha do tërhiqet nga gara për kreun e PD-së!

Gazeta Tema - 15.07.2017

Nga Spartak Ngjela Politika amerikane, a do ta denoncojë botërisht përballë opinionit publik shqiptar, gjëmën e madhe që Berisha dhe Basha i patën kurdisur shqiptarëve në muajin prill-maj të këtij ...

Shqiptarët po presin kthimin e të djathtës te burimi

Java News - 15.07.2017

Nga Spartak Ngjela Politika amerikane, a do ta denoncojë botërisht përballë opinionit publik shqiptar, gjëmën e madhe që Berisha dhe Basha i patën kurdisur shqiptarëve në muajin prill-maj të këtij ...

Gara në PD/ Selami jep alarmin: Rregullat e lojës janë prishur, nuk mund të jetë njëri kryetar me eskortë, ndërsa unë ...

Gazeta Tema - 15.07.2017

Në bashkëbisedimet me demokratët e Durrësit, Shijakut, Rrogozhinës dhe Fierit, kandidati për kryetar i Partisë Demorkatike Eduard Selami, bëri thirrje për bashkimin e gjithë faktorëve të djathtë, ...

Selami: Në statut, nen që përjashton kandidimin e kryetarit humbës

Java News - 15.07.2017

Në bashkëbisedimet me demokratët e Durrësit, Shijakut, Rrogozhinës dhe Fierit, kandidati për kryetar i Partisë Demorkatike Eduard Selami, bëri thirrje për bashkimin e gjithë faktorëve të djathtë, ...

Eduard Selami: Bëj transparente listat e votuesve zoti Basha!!!

Gazeta Tema - 15.07.2017

Rivali ne gare per kryetarin e PD, Eduard Selami i ka bere thirrje publike Lulzim Bashes te deshmoj vullnetin per transparence ne nje gar eqe ai po e kthen ne farse.

“Si mund të fitojmë besimin kur vetë nuk bëjmë zgjedhje të ndershme?”

Java News - 15.07.2017

kandidati për kreun e PD Eduard Selami ka reaguar pas mbledhjes së Komiisonit Zgjedhor të kësaj force që vendosi mospublikimin e listave. Ai riprsëriti qëndrimin se gara është e pabarabartë dhe ...

Përpjekje për të korruptuar Eduard Selamin

Gazeta Tema - 15.07.2017

Mero Baze Vendimi I Partisë Demokratike, për të mos I dhënë rivalit të Lulzim Bashës në dispozicion listën e votuesve të Partisë Demokratike nuk është më një faj I Lulzim Bashës.

Selami: PD e izoluar nga ndërkombëtarët nën lidershipin e Bashës

SOT - 14.07.2017

Kandidati për Kryetar të PD, Eduard Selami, në turin e takimeve me demokratët në Kukës, Has dhe Tropojë, bëri thirrje për hapjen e një dialogu me gjithë shtresat dhe qytetarët, për ta kthyer Partinë ...

Garë për kryetarin, Eduart Selami bën një deklaratë të pabesueshme për Bashën

Albeu.com - 14.07.2017

Kandidati për kryetar të PD-së Eduart Selami vijon të ruajë gjuhën e moderuar dhe me tone të ulëta në garën brenda kampit blu, e pazakontë për një garë politike në Shqipëri.

Pas kritikave, Eduard Selami “zbut tonet” për Bashën: Është vlerë për PD

LajmiFundit - 14.07.2017

Eduard Selami zbut tonet ndaj Lulzim Bashes. Me anë të një statusi në Facebook, Selami e ka konsideruar Lulzim Bashën si një vlerë për PD. Kandidati per kryetar te PD shprehet kundër përçarjes së ...

Selami:Ta bëjmë PD dhe Shqipërinë histori suksesi

Ora news - 14.07.2017

Kandidati për Kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami në turin e takimeve me demokratët në Kukës, Has dhe Tropojë bëri thirrje për hapjen e një dialogu me gjithë shtresat dhe qytetarët, për ta ...

Selami: Basha model i dështuar, PD e izoluar nga ndërkombëtarët

BalkanWeb - 14.07.2017

Kandidati për Kryetar të PD, Eduard Selami, në turin e takimeve me demokratët në Kukës, Has dhe Tropojë, bëri thirrje për hapjen e një dialogu me gjithë shtresat dhe qytetarët, për ta kthyer Partinë ...

Selami rrëfen takim me Bashën në vitin 2013: Kur u ktheva nga Amerika, i thashë Bashës se kush ishte ambicja ime

Botasot - 14.07.2017

Kandidati për kryetar i PD-së, Eduard Selami në turin e takimeve me demokratët në Kukës, Has dhe Tropojë deklaroi se PD ka emergjencë rikthimin e besimit tek ndërkombëtarët, duke theksuar se me ...

Selami: Pse e tërhoqa kandidaturën në vitin 2013

Mapo - 14.07.2017

Kandidati për kryetar të PD, Eduard Selami, në turin e takimeve me demokratët në Kukës, Has dhe Tropojë, bëri thirrje për hapjen e një dialogu me gjithë shtresat dhe qytetarët, për ta kthyer Partinë ...

Selami: Basha izoloi PD nga ndërkombëtarët

ABC News - 14.07.2017

Kandidati për Kryetar të PD, Eduard Selami, në turin e takimeve me demokratët në Kukës, Has dhe Tropojë, bëri thirrje për hapjen e një dialogu me gjithë shtresat dhe qytetarët, për ta kthyer Partinë ...

Basha dhe Selami vijojnë fushatën për kreun e PD-së në veri të vendit

RTSH - 14.07.2017

Në takimet me demokratët e Kukësit, Hasit, Tropojes dhe Njesisë 7 në Tiranë, Lulzim Basha tha se nga zgjedhjet e 25 qershorit, partia Demokratike doli si e vetmja forcë që nuk u përlye në ...

Pas kritikave, Eduard Selami “ndryshon mendje” për Bashën: Është vlerë për PD

BalkanWeb - 14.07.2017

TIRANE- Kur na ndan edhe një javë nga përballja finale mes tyre për kreun e Partisë Demokratike, rivali i Lulzim Bashës, Eduard Selami zbut tonet. Me anë të një statusi në Facebook, ai e ka ...

Selami plas “bombën”: Nuk kam votuar Berishën në 1991

Alb Portali - 14.07.2017

Loading... Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami, ka folur për marrëdhënien e tij me ish-kreun e PD-së, Sali Berisha. Në emisionin “Të Paekspozuarit” në Neës 24 Selami tha se ...

Basha e Selami vijnë në Durrës, ja pjesëmarrja e durrsakëve në takim (FOTO)

Durres Lajm - 14.07.2017

VIDEOLAJM/ Si u pritën në Durrës kritikët e Bashës Sot në Durrës ishin të pranishëm Eduard Selami dhe Lulzim Basha, që shfaqën vizionet e tyre para demokratëve.

Selami akuza Bashës: PD sot është më i izoluar se kurrë me partnerët ndërkombëtarë, na kanë dalë kundër

Gazeta Tema - 14.07.2017

Kandidati për kryetar i PD-së, Eduard Selami në turin e takimeve me demokratët në Kukës, Has dhe Tropojë deklaroi se PD ka emergjencë rikthimin e besimit tek ndërkombëtarët, duke theksuar se me ...

Teatri i PD: "Basha dukej si perëndimor, po na izoloi më keq se në 97"

Respublica - 14.07.2017

Kandidati për Kryetar të PD, Eduard Selami, në turin e takimeve me demokratët në Kukës, Has dhe Tropojë, bëri thirrje për hapjen e një dialogu me gjithë shtresat dhe qytetarët, për ta kthyer Partinë ...

Selami sulmon Bashën: Je i izoluar ndërkombëtarisht! PD duhet të fitojë besimin e SHBA dhe BE

Java News - 14.07.2017

Kandidati për kryetar i PD-së, Eduard Selami në turin e takimeve me demokratët në Kukës, Has dhe Tropojë deklaroi se PD ka emergjencë rikthimin e besimit tek ndërkombëtarët, duke theksuar se me ...

48 orë pas Patozit, Selami dhe Basha prezantojnë platformat në Durrës (VIDEO)

Durres Lajm - 14.07.2017

Basha e Selami vijnë në Durrës, ja pjesëmarrja e durrsakëve në takim (FOTO) Pa mbushur 48 orë nga takimi që bëri me demokratët e Durrësit grupi i Astrit Patozit, këtë të premte dy kandidatët për ...

Selami, thirrje Bashës: Tërhiq menjëherë ministrat e PD nga qeveria

SOT - 13.07.2017

Eduard Selami, rivali i Bashës për kreun e PD-së ka bërë dje një deklaratë të fortë, teksa i ka kërkuar kryedemokratit Basha të tërheqë urgjent ministrat e vet nga qeveria.

Selami sulmon Bashën: Nuk gëzon mbështetjen e ndërkombëtarëve

SOT - 13.07.2017

Kundërshtari i Bashës në garën për kryetar të PD, Eduard Selami ka qënë njëkohësisht me Bashën në një tur takimesh me demokratët në jug të vendit, Sarandë, Vlorë, Himarë, Selenicë.

Gara në PD, Basha dhe Selami me demokratët e Vlorës

Top Channel - 13.07.2017

Lulzim Basha ka në qendër të analizës së humbjes së Partisë Demokratike blerjen masive të votës nga Partia Socialiste dhe partitë e tjera qeveritare që përpara arritjes e marrëveshjes.

Selami rrëfen marrëdhëniet me Berishën: Nuk jam emëruar prej tij

SOT - 13.07.2017

I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” me temë “Dy djemtë e Sali Berishës”, Eduard Selami ka folur për marrëdhëniet me ish kryeministrin Sali Berisha.

Eduard Selami rrëfen marrëdhëniet me Berishën dhe tregon brengën më të madhe që ka

SOT - 13.07.2017

I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në News 24, Eduard Selami që kandidon sërish për kreun e Partisë Demokratike ka folur për marrëdhëniet me ish-kryeministrin Sali Berisha, ndërsa ka treguar ...

Deklarata e fortë e Selamit: Nuk kam votuar Berishën në 1991, por më pas …

LajmiFundit - 13.07.2017

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami, ka folur për marrëdhënien e tij me ish-kreun e PD-së, Sali Berisha. Në emisionin “Të Paekspozuarit” me gazetarin Ylli Rakipi në “News24”, ...

Basha: Me 25 qershor nuk vendosi vota

Almakos - 13.07.2017

Kreu i Partisë Demokratike (PD), Lulzim Basha, ka theksuar se do ta vijojë betejën për zgjedhje të lirë e të ndershme pas deformimit të votës së shqiptarëve në 25 qershor.

Selami: Ju tregoj bisedën me Berishën pasi shpalla kandidaturën, çfarë i thashë për Bashën

LajmiFundit - 13.07.2017

I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në News 24, Eduard Selami nuk e quan veten e tij krijesë të Berishës, por thotë se ishin rrethanat ato që e krijuan.

Selami plas "bombën": Nuk kam votuar Berishën në 1991

Albeu.com - 13.07.2017

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami , ka folur për marrëdhënien e tij me ish-kreun e PD-së, Sali Berisha. Në emisionin “Të Paekspozuarit” në Neës 24 Selami tha se nuk ka ...

Basha: Me 25 qershor nuk vendosi vota

Lajmi.net - 13.07.2017

Kreu i Partisë Demokratike (PD), Lulzim Basha, ka theksuar se do ta vijojë betejën për zgjedhje të lirë e të ndershme pas deformimit të votës së shqiptarëve në 25 qershor.

Selami tregon takimin: Ja çfarë më tha Berisha për kandidaturën time dhe Bashën

Lajmi.net - 13.07.2017

Eduard Selami ka folur për takimin me Sali Berishën pas shpalljes së kandidaturës për kryetar të PD-së dhe marrëdhëniet me ish kryetarin e Partisë Demokratike.

Disa ide interesante nga fushata ‘american style’ e Eduard Selamit

Mapo - 13.07.2017

Nga Ervis Iljazaj Vërtet nuk është favorit në këtë garë, për shkak të kontekstit dhe fizionomisë që është ndërtuar brenda Partisë Demokratike, por në fakt, idetë e tij që i shpalos çdo ditë janë ...

Kritikët e Bashës shpresojnë te qendrestarët, Iljazaj vlerëson Selamin

Mapo - 13.07.2017

Ish-ministri i Jashtëm demokrat, Besnik Mustafaj ka komentuar takimin e zhvilluar në Durrës nga kritikët e Lulzim Bashës. “Sapo u ktheva nga nje takim i paharrueshem ne Teatrin Aleksander Moisiu ne ...

Eduard Selami shton akuzat ndaj Bashës: Përplasjen me SHBA e pagoi me humbje (Video)

BalkanWeb - 13.07.2017

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami në turin e takimeve me demokratët në jug të vendit, Sarandë, Vlorë, Himarë, Selenicë bëri thirrje për krijimin e një koalicioni vlerash me ...

Selami: Të hapemi drejt një koalicioni vlerash, na kthejnë në pushtet

Ora news - 13.07.2017

Gjatë turit të takimeve me demokratët në jug të vendit, kandidati për kryetar i Partisë Demokratike Eduard Selami, bëri thirrje për krijimin e një koalicioni vlerash, e vetmja rrugë sipas tij për tu ...

Selami: Të rikthehemi në parti të intelektualëve, Basha nuk është i besueshëm për ndërkombëtarët

Botasot - 13.07.2017

"Ti rikthehemi edhe njëherë atyre shtresave që bënë atë përmbysjen e madhe dhe e futën Shqipërinë në rrugën e Europës, shtresën e ish të përndjekurve politikë, shtresën e ish pronarëve, shtresat e ...

Basha: Më 25 qershor nuk vendosi vota

Botasot - 13.07.2017

Lulzim Basha thotë se do ta vijojë betejën për zgjedhje të lira e të ndershme pas deformimit të votës së shqiptarëve në 25 qershor. Edhe përpara demokratëve të Vlorës, Sarandës, Himarës e Selenicës ...

Selami: Të rikthehemi në parti të intelektualëve e shtresave të djathta

ABC News - 13.07.2017

Po në qarkun e Vlorës ishte edhe kandidati tjetër për kryetar, Eduard Selami, i cili deklaroi se nëse votohej ai, do të rikthente PD në parti të intelektualëve dhe shtresave të djathta.

Numëruesit vjedhin votat e LIBRA-s, kandidati për kreun e PD: Fjala i takon Prokurorisë

BalkanWeb - 13.07.2017

TIRANE- Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami, thotë se faktet dhe provat që denoncojnë manipulim të blerjes së votës, duhet të çohen në Prokurori.

Selami rrëfen marrëdhëniet me Berishën: Nuk jam emëruar prej tij!

Mapo - 13.07.2017

I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” me temë “Dy djemtë e Sali Berishës”, Eduard Selami ka folur për marrëdhëniet me ish kryeministrin Sali Berisha.

Eduard Selami rrëfen marrëdhëniet me Berishën dhe tregon brengën më të madhe që ka

BalkanWeb - 13.07.2017

TIRANE- I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në News 24, Eduard Selami që kandidon sërish për kreun e Partisë Demokratike ka folur për marrëdhëniet me ish-kryeministrin Sali Berisha, ndërsa ka ...

Deklarata e fortë e Selamit: Nuk kam votuar Berishën në 1991, por më pas …

BalkanWeb - 13.07.2017

TIRANE- Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami, ka folur për marrëdhënien e tij me ish-kreun e PD-së, Sali Berisha. Në emisionin “Të Paekspozuarit” me gazetarin Ylli Rakipi në ...

Deklarata e fortë e Selamit: Nuk kam votuar Berishën në 1991

Mapo - 13.07.2017

Eduard Selami u shpreh në emisionin “Të Paekspozuarit” se nuk ka votuar Sali Berishën kur u zgjodh kryetar i PD, dhe kur grupi i mocionisteve e votoi Sali Berishën.

Selami: Ju tregoj bisedën me Berishën pasi shpalla kandidaturën, çfarë i thashë për Bashën

BalkanWeb - 13.07.2017

TIRANE- I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në News 24, Eduard Selami nuk e quan veten e tij krijesë të Berishës, por thotë se ishin rrethanat ato që e krijuan.

Selami: Kërkoj falje për përjashtimin e Pashkos në 1992-shin

Mapo - 13.07.2017

Ish-kreu i PD-së, Eduart Selami ka kërkuar sot për herë të parë ndjesë për përjashtimin e Gramoz Pashkos dhe mocionistëve të vitit 1992 në PD. Selami, i cili garon për kryetar të PD-së përballë ...

Basha: Me 25 qershor nuk vendosi vota

Telegrafi - 13.07.2017

Kreu i Partisë Demokratike (PD), Lulzim Basha, ka theksuar se do ta vijojë betejën për zgjedhje të lirë e të ndershme pas deformimit të votës së shqiptarëve në 25 qershor.

Eduard Selami: Ja pse nuk iu bashkova grupit anti-Basha

BalkanWeb - 13.07.2017

TIRANE – Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami, ka komentuar situatën brenda PD dhe garën për kreun e ri. Në emisionin “Të Paekspozuarit” me gazetarin Ylli Rakipi në “News24”, ...

“Mea Culpa” e Selamit për përjashtimin e Gramoz Pashkos nga partia

BalkanWeb - 13.07.2017

TIRANE- Duke folur në emisionin “të Paekspozuarit” në News 24, kandidati për kreun e PD-së, Eduard Selami bëri një mea culpa për përjashtimin e Gramoz Pashkos dhe mocionistëve të vitit 1992 në Partia ...

Gara në PD, Selami: Basha tre humbje, nuk gëzon mbështetjen e ndërkombëtarëve. Ja si u përplas me aleatët tanë ...

Gazeta Tema - 13.07.2017

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami në turin e takimeve me demokratët në jug të vendit, Sarandë, Vlorë, Himarë, Selenicë bëri thirrje për krijimin e një koalicioni vlerash me ...

Selami shton kritikat ndaj Bashës: Nuk gëzon mbështetjen e ndërkombëtarëve

Java News - 13.07.2017

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami në turin e takimeve me demokratët në jug të vendit, Sarandë, Vlorë, Himarë, Selenicë bëri thirrje për krijimin e një koalicioni vlerash me ...

Kur Selami i ’94-ës premtonte: Unë di ta bëj një PD si ajo e ’92-it

Alb Portali - 13.07.2017

Loading... Betejat e Eduard Selamit kur sulmohej nga Berisha përmes Tritan Shehit, e mbrohej nga Dashamir Shehi e baza e partisë… “Ata që mendojnë se do të më mbyllin gojën dhe do të më eleminojnë ...

Selami: Nuk jam emëruar prej Berishës si kryetar në PD

Java News - 13.07.2017

I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” me temë “Dy djemtë e Sali Berishës”, Eduard Selami ka folur për marrëdhëniet me ish kryeministrin Sali Berisha.

Surprizon Selami: Në 1991 nuk votova për Berishën

Java News - 13.07.2017

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami, ka folur për marrëdhënien e tij me ish-kreun e PD-së, Sali Berisha. Në emisionin “Të Paekspozuarit” me gazetarin Ylli Rakipi në “News24”, ...

“Mea Culpa” e Selamit për përjashtimin e Gramoz Pashkos nga PD

Java News - 13.07.2017

Tirane.15.04.91.- Nga e djathta ne te majte deputetet e PD Hazem Hajdari, Gramoz Pashko duke diskutuar, Neritan Ceka,Arben Imami dhe Sali Berisha ne parlament.ATSH.Foto:P.Omeri Duke folur në ...

“Mea Culpa” e Selamit për përjashtimin e Gramoz Pashkos nga partia

Durres Lajm - 13.07.2017

Duke folur në emisionin të Paekspozuarit, kandidati për kreun e PD-së, Eduard Selami bëri një mea culpa për përjashtimin e Gramoz Pashkos dhe mocionistëve të vitit 1992 nga Partia Demokratike.

Gara në PD, Basha dhe Selami me demokratët e Vlorës

Flaka - 13.07.2017

Lulzim Basha ka në qendër të analizës së humbjes së Partisë Demokratike blerjen masive të votës nga Partia Socialiste dhe partitë e tjera qeveritare që përpara arritjes e marrëveshjes.

Selami ia tregon vendin Berishës: Fjala e tij s?do të jetë ligj?

Albeu.com - 12.07.2017

Kandidati në garë për kreun e PD-së, Eduard Selami ka deklaruar se nëse ai do të fitojë kreun e PD, roli I ish-kryeministrit Sali Berisha do të jetë ndryshe nga ky I sotmi në PD.

Selami rrëfen: Ja roli i Berishës në PD nëse fitoj unë

LajmiFundit - 12.07.2017

Në një intervistë për gazetën ‘’Panorma’’, kandidati në garë për kreun e PD-së, Eduard Selami ka folur ndër të tjera për raportin që ka me ish kryetarin, Sali Berisha.

Eduard Selami: Kam dy kërkesa ndaj Bashës

SOT - 12.07.2017

Kandidati për kryetar të PD-së, Eduard Selami përmes një statusi në “Facebook” ka shprehur pakënaqësi ndaj kandidatit tjetër në garë, Lulzim Basha, i cili është njëkohësisht kryetari ende në detyrë i ...

Reagimi ‘’bombë’’ i Selamit, i vë kushte Bashës: Hape partinë, publiko listën e demokratëve që do votojnë

LajmiFundit - 12.07.2017

Një reagim i fortë vjen nga kandidati për kreun e Partisë Demokratike, Eduard Selami. Ky i fundit e cilëson të pabarabartë garën në të cilën ai merr pjesë përballë Lulzim Bashës.

Selami i tregon 2 kushtet Bashës: Publiko listën e demokratëve?

Albeu.com - 12.07.2017

Kandidati për kreun e Partisë Demokratike, Eduard Selami e ka cilësuar të pabarabartë garën për kreun e PD-së. Ai e akuzon këtë të fundit se nuk po mban premtimin për debate të hapura për publikun.

Selami i tregon 2 kushtet Bashës: Publiko listën e demokratëve…

Zhurnal - 12.07.2017

Selami i tregon 2 kushtet Bashës: Publiko listën e demokratëve… Tiranë, 12 korrik - Kandidati për kreun e Partisë Demokratike, Eduard Selami e ka cilësuar të pabarabartë garën për kreun e PD-së.

Selami presion Bashës: Tërhiq ministrat nga qeveria e Ramës!

Albeu.com - 12.07.2017

Eduard Selami ka vijuar turin e takimeve me demokratët në Tepelenë, Gjirokastër dhe Këlcyrë, ndërsa i ka kërkuar Lulzim Bashës , të shprehet qartë kundër një koalicioni të mundshëm me Partinë ...

Selami kritika Bashës: Tërhiq ministrat teknikë, deklarohu hapur për koalicionin me PS

Zhurnal - 12.07.2017

Selami kritika Bashës: Tërhiq ministrat teknikë, deklarohu hapur për koalicionin me PS Tiranë, 12 korrik - Eduard Selami ka vijuar turin e takimeve me demokratët në Tepelenë, Gjirokastër dhe Këlcyrë, ...

Selami: Basha të heqë ministrat teknikë. Basha: PD, e vetmja parti me moral

Top Channel - 12.07.2017

Kandidati për kryetar të PD, Eduard Selami ka vijuar turin e takimeve me demokratët në Tepelenë, Gjirokastër dhe Këlcyrë. Selami i kërkoi Lulzim Bashës të shprehet qartë kundër një koalicioni të ...

Selami sfidon Bashën: Tërhiq ministrat teknikë nga qeveria e Edi Ramës…

LajmiFundit - 12.07.2017

Kandidati për kryetar të PD, Eduard Selami vijoi turin e takimeve me demokratët në Tepelenë, Gjirokastër dhe Këlcyrë. Selami i kërkoi Lulzim Bashës të shprehet qartë kundër një koalicioni të mundshëm ...

Astrit Patozi, ndërmerr nismën për ndërprerjen e garës Basha-Selami

LajmiFundit - 12.07.2017

Ndërsa dy kandidatët për kreun e PD-së Lulzim Basha dhe Eduard Selami po vijojnë fushatën e tyre nëpër degët e rretheve, një tjetër figurë e kësaj partie, Astrit Patozi, nisi sot nga Durrësi dhe më ...

Gara për kreun e PD, Selami: Nëse fitoj unë, Berisha nuk do jetë hije e kryetarit, por…

BalkanWeb - 12.07.2017

Kandidati në garë për kreun e PD-së, Eduard Selami, ka folur rrëfyer raportin që ka me ish-kryetarin, Sali Berisha. Në një intervistë për “Panorama”, ai pranon se Berisha i ka shprehur neutralitetin, ...

Selami: Dua debat të hapur me Bashën dhe lista transparente

Mapo - 12.07.2017

Rivali i Lulzim Bashës në garën për kreun e PD, Eduart Selami, publikoi dy kërkesa. Ai kërkon që debatet mes tij dhe Bashës të bëhen të hapura për mediat.

Selami kërkesa Bashës: Hape partinë, publiko listën e demokratëve që do votojnë

BalkanWeb - 12.07.2017

TIRANE – Kandidati për kreun e Partisë Demokratike, Eduard Selami, e cilëson të pabarabartë garën në të cilën ai merr pjesë përballë Lulzim Bashës. Ai e akuzon këtë të fundit se nuk po mban premtimin ...

Selami-Bashës: Mbaj premtimin për debat, publiko listat e anëtarësisë

Ora news - 12.07.2017

E ndërsa fushata për kreun e PD-së po shkon drejt fundit, kandidati në garë Eduard Selami i ka kërkuar rivalit të tij Basha të mbajë premtimin për debate të hapura për mediat dhe për publikun, pasi ...

Selami thirrje Bashës: Tërhiq ministrat teknikë nga qeveria

Gazeta Express - 12.07.2017

Kandidati për kreun e PD-së, Eduard Selami ka vijuar turin e takimeve me demokratët në Tepelenë, Gjirokastër dhe Këlcyrë, ndërsa i ka kërkuar Lulzim Bashës, të shprehet qartë kundër një koalicioni të ...

Selami godet marrëveshjen me Ramën: Basha të tërheqë ministrat teknikë! (Video)

BalkanWeb - 12.07.2017

Rivali i Lulzim Bashës për kreun e Partisë Demokratike, Eduard Selami, gjatë një takimi me demokratët në Tepelenë, Gjirokastër dhe Këlcyrë ka bërë sot një dekaratë të forte duke i kërkuar kryetarit ...

Selami thirrje Bashës: Tërhiq ministrat teknikë nga qeveria

Botasot - 12.07.2017

Kandidati për kreun e PD-së, Eduard Selami ka vijuar turin e takimeve me demokratët në Tepelenë, Gjirokastër dhe Këlcyrë, ndërsa i ka kërkuar Lulzim Bashës, të shprehet qartë kundër një koalicioni të ...

Selami: Nëse shikojmë nga duart e LSI e PS, humbja e PD do thellohet

ABC News - 12.07.2017

Eduard Selami ka vijuar turin e takimeve me demokratët në Tepelenë, Gjirokastër dhe Këlcyrë. Nder te tjera ai i kerkoi Lulzim Bashes te terheqe ministrat teknike nga qeveria.

Selami: Basha të tërheqë ministrat teknikë, pse duhet të rrinë në qeveri?

Mapo - 12.07.2017

Eduard Selami i ka kërkuar Lulzim Bashës të tërheqë ministrat teknikë. Ai e quajti të pakuptimtë qëndrimin e tyre në qeveri dhe u tha demokratëve të Gjirokastrës se demokratët nuk duan një koalicion ...

Tiranë: Patozi del me nismën e ndërprerjes së garës Basha-Selami

VOA - 12.07.2017

Ndërsa dy kandidatët për kreun e PD-së Lulzim Basha dhe Eduard Selami po vijnë fushatën e tyre nëpër degët e rretheve, një tjetër figurë e kësaj partie, Astrit Patozi, nisi sot nga Durrësi dhe më pas ...

“Të ndërpritet gara, Selami po përdoret si patericë”

Mapo - 12.07.2017

Ndërsa dy kandidatët për kreun e PD-së Lulzim Basha dhe Eduard Selami po vijnë fushatën e tyre nëpër degët e rretheve, një tjetër figurë e kësaj partie, Astrit Patozi, nisi sot nga Durrësi dhe më pas ...

“Të ndërpritet gara, Selami po përdoret si patericë”

Botasot - 12.07.2017

Ndërsa dy kandidatët për kreun e PD-së Lulzim Basha dhe Eduard Selami po vijnë fushatën e tyre nëpër degët e rretheve, një tjetër figurë e kësaj partie, Astrit Patozi, nisi sot nga Durrësi dhe më pas ...

Patozi del me nismën e ndërprerjes së garës Basha-Selami

Koha.net - 12.07.2017

Ndërsa dy kandidatët për kreun e PD-së Lulzim Basha dhe Eduard Selami po vijnë fushatën e tyre nëpër degët e rretheve, një tjetër figurë e kësaj partie, Astrit Patozi, nisi sot nga Durrësi dhe më pas ...

Selami, dy kërkesa Bashës: Debatet mes nesh publike, nxirr listën e zgjedhësve

Java News - 12.07.2017

Kandidati për kreun e PD Eduard Selami ka dy kërkesa ndaj kryetarit të “ngrirë” Lulzim Basha për vijimin e garës mes tyre. Ai i ka kërkuar Bashës që takimet në bazë ku zhvillohet debat mes tyre të ...

Dy kërkesat e Selamit, për Lulzim Bashën

Gazeta Tema - 12.07.2017

Kandidati për kreun e PD Eduard Selami ka dy kërkesa ndaj kryetarit të “ngrirë” Lulzim Basha për vijimin e garës mes tyre. Ai i ka kërkuar Bashës që takimet në bazë ku zhvillohet debat mes tyre të ...

Selami nëse fiton: Berisha nuk do të jetë më një hije e zbehtë

Java News - 12.07.2017

Kandidati në garë për kreun e PD-së, Eduard Selami flet mes të tjerash edhe për raportin që ka me ish kryetarin, Sali Berisha. Ai pranon se Berisha i ka shprehur neutralitetin, të cilin ai e ...

Kërkesa për të ngririn Lulzim Basha

Respublica - 12.07.2017

Kandidati për kryetar të PD-së, Eduard Selami, ka kërkuar sot nga kryetari i ngrirë Lulzim Basha që të mbajë premtimet për zhvillimin e garës elektorale në parti.

Selami: Kam dy kërkesa ndaj Bashës

Durres Lajm - 12.07.2017

Kandidati për kryetar i PD-së, Eduard Selami, përmes një statusi në “Facebook” ka shprehur pakënaqësi ndaj kandidatit tjetër në garë, Lulzim Basha, i cili është njëkohësisht kryetari ende në detyrë i ...

Selami distancohet nga marrëveshja Rama-Basha: Nuk ka koalicion me PS, as të shohim duart e LSI, se kuptoj pse rrinë ...

Gazeta Tema - 12.07.2017

Eduard Selami ka vijuar turin e takimeve me demokratët në Tepelenë, Gjirokastër dhe Këlcyrë, ndërsa i ka kërkuar Lulzim Bashës, të shprehet qartë kundër një koalicioni të mundshëm me Partinë ...

Selami: Basha të tërheqë menjëherë ministrat teknikë

Java News - 12.07.2017

Eduard Selami ka vijuar turin e takimeve me demokratët në Tepelenë, Gjirokastër dhe Këlcyrë, ndërsa i ka kërkuar Lulzim Bashës, të shprehet qartë kundër një koalicioni të mundshëm me Partinë ...

Patozi shpjegon ‘lëvizjen’ brenda PD-së, nismë për ndërprerjen e garës Basha-Selami

Java News - 12.07.2017

Ndërsa dy kandidatët për kreun e PD-së Lulzim Basha dhe Eduard Selami po vijnë fushatën e tyre nëpër degët e rretheve, një tjetër figurë e kësaj partie, Astrit Patozi, nisi sot nga Durrësi dhe më pas ...

Astrit Patozi shpjegon lëvizjen e tij të re në PD (dhe një mundësi si mund shtyhen zgjedhjet)

Gazeta Tema - 12.07.2017

Ndërsa dy kandidatët për kreun e PD-së Lulzim Basha dhe Eduard Selami po vijnë fushatën e tyre nëpër degët e rretheve, një tjetër figurë e kësaj partie, Astrit Patozi, nisi sot nga Durrësi dhe më pas ...

Berisha duhet ta kuptojë se siç është nisur, do humbasin të gjithë. Basha duhet t’i hapë rrugë Selamit, nuk e shpëton ...

Gazeta Tema - 12.07.2017

Nga Spartak Ngjela Dalja e Partisë Demokratike nga kriza e saj 20- vjeçare, nepërmjet Eduard Selamit mund të sjellë në Shqipëri rivendosjen e frymës demokratike në të dyja partitë e mëdha. l.

Shpërthejnë ish-krerët e degëve të PD: Basha ka plan të asgjësojë partinë, të marrë përgjegjësinë e humbjes në 25 ...

SOT - 11.07.2017

Ish-krerët e degëve të Partisë Demokratike kanë shpërthyer në drejtim të kryedemokratit Lulzim Basha. Ata i bëjnë thirrje Lulzim Bashës të marrë përgjegjësitë e humbjes pas rezultatit të zgjedhjeve ...

Kandidatët për kreun e PD në Dibër, Basha: Mazhoranca e re nuk reflekton vullnetin e shqiptarëve. Selami: Jo koalicion ...

SOT - 11.07.2017

Dy kandidatët për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe Eduard Selami, kanë vijuar takimet me demokratët e Qarkut të Dibrës, ku kanë prezantuar vizionin e tyre për drejtimin e PD.

Beteja mes dy rivalëve për kryetar të PD, sot përballja zhvendoset në Gjirokastër

Lajmi.net - 11.07.2017

Gara mes dy kandidatëve demokratë për kreun e Partisë Demokratike është nxehur dhe më gjasë në ditët në vazhdim do të marrë edhe më shumë “flakë”. Eduard Selami ka rritur dozën e kritikave për ...

Selami: PD do të dalë e bashkuar dhe e ringritur nga ky proces

SOT - 11.07.2017

Në takimet me strukturat e Qarkut të Tiranës, kandidati për kryetar i Partisë Demokratike Eduard Selami, ka theksuar se platforma e tij synon të rikthejë të djathtën në identitet.

Selami "sfidon" Bashën: Do të rikthej PD në identitet

Albeu.com - 11.07.2017

Ish-deputeti Eduard Selami gjatë një takimi me strukturat e Qarkut të Tiranës ka deklaruar se platforma e tij synon të rikthejë të djathtën në identitet.

Selami ashpërson tonet: Basha i dështuar, pse duhet ta përjashtonte Topallin?

Zhurnal - 11.07.2017

Selami ashpërson tonet: Basha i dështuar, pse duhet ta përjashtonte Topallin? Tiranë, 7 korrik - Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami i ftuar në studion e “Arena” në Ora News ...

Selami në Bulqizë: Kjo nuk është Republika e Re. Origjinali është miku im Berisha

Zhurnal - 11.07.2017

Selami në Bulqizë: Kjo nuk është Republika e Re. Origjinali është miku im Berisha Tiranë, 9 korrik - Eduard Selami ishte i pranishëm ditën e sotme në takim me anëtarësinë e Partisë Demokratike në ...

Selami: Marrëveshja Basha-Rama në fshehtësi, askush nuk u pyet

Zhurnal - 11.07.2017

Selami: Marrëveshja Basha-Rama në fshehtësi, askush nuk u pyet Tiranë, 10 korrik - Përmes një statusi në ‘Facebook’, kandidati për kryetar i PD, Eduard Selami ka thënë se marrëveshja e 18 majit ...

Kush ka lidhje me Sorosin? Sherri Basha-Selami në Korçë

Zhurnal - 11.07.2017

Kush ka lidhje me Sorosin? Sherri Basha-Selami në Korçë Tiranë, 10 korrik - Lulzim Basha dhe Eduart Selami shkëmbyen replika në lidhje me marrëdhëniet e tyre me organizatën e miliarderit amerikan ...

Kandidatët për kreun e PD në Dibër, Basha: Mazhoranca e re nuk reflekton vullnetin e shqiptarëve. Selami: Jo koalicion ...

Zhurnal - 11.07.2017

Kandidatët për kreun e PD në Dibër, Basha: Mazhoranca e re nuk reflekton vullnetin e shqiptarëve. Selami: Jo koalicion me PS Tiranë, 11 korrik - Dy kandidatët për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim ...

Selami: Ja çfarë posti do t’i jap Lulzim Bashës kur unë të bëhem kryetar

Zhurnal - 11.07.2017

Selami: Ja çfarë posti do t’i jap Lulzim Bashës kur unë të bëhem kryetar Tiranë, 11 korrik - Kandidati për kreun e PD, Eduart Selami tha në emisionin “Dritare me Rudinën” se grupi parlamentar i PD-sw ...

Basha: Rama na bleu votat. Selami: PD Braktisi demokratët

Zhurnal - 11.07.2017

Basha: Rama na bleu votat. Selami: PD Braktisi demokratët Tiranë, 11 korrik - Per Lulzim Bashen mazhoranca e dale nga zgjedhjet e 25 qershorit nuk eshte legjitime.

Selami: Do të rikthej në identitet vlerat e së djathtës

Ora news - 11.07.2017

Në takimet me strukturat e Qarkut të Tiranës, kandidati për kryetar i Partisë Demokratike Eduard Selami, ka theksuar se platforma e tij synon të rikthej të djathtën në identitet.

Selami në Tiranë: Gara për PD, e pabarabartë. Duhet model bashkëkohor lidershipi (Video)

BalkanWeb - 11.07.2017

TIRANE- Në takimet me strukturat e Qarkut të Tiranës, kandidati për kryetar i Partisë Demokratike Eduard Selami, ka theksuar se platforma e tij synon të rikthejë të djathtën në identitet.

Selami: PD do të dalë e bashkuar dhe e ringritur nga ky proces

Mapo - 11.07.2017

Në takimet me strukturat e Qarkut të Tiranës, kandidati për kryetar i Partisë Demokratike Eduard Selami, ka theksuar se platforma e tij synon të rikthejë të djathtën në identitet.

Gara pлr kryetar, Selami: PD do tл dalл e bashkuar dhe e ringritur nga ky proces

Botasot - 11.07.2017

Partia Demokratike po shkon nga humbja në humbje, pasi ka braktisur shtyllat kryesore, nga çështja e pronave deri te të përndjekurit. Kështu deklaroi kandidati për kryetar i Partisë Demokratike ...

Selami: Rikthej në identitet vlerat e së djathtës

ABC News - 11.07.2017

Por për Eduart Selamin humbjet e vazhdueshme e kanë problemin brenda partisë. Në takimet e tij në Tiranë, kandidati për kryetar të PD-së, tha se janë braktisur demokratët, struktura dhe demokracia.

Ish-krerët e PD në disa degë: Basha duhet të largohet, ai përgjegjësi i vetëm i humbjes!

Java News - 11.07.2017

Ish-krerët e degëve të Partisë Demokratike kanë shpërthyer në drejtim të kryedemokratit Lulzim Basha. Ata i bëjnë thirrje Lulzim Bashës të marrë përgjegjësitë e humbjes pas rezultatit të zgjedhjeve ...

Selami: Duhet analizë, të shohim problemet te vetja jo te kundërshtari

Java News - 11.07.2017

Në takimet me strukturat e Qarkut të Tiranës, kandidati për kryetar i Partisë Demokratike Eduard Selami, ka theksuar se platforma e tij synon të rikthejë të djathtën në identitet.

Fushata për zgjedhjet në PD, Basha e Selami tur në rrethe

Flaka - 11.07.2017

Lulzim Basha u tha demokratëve se rezultati i zgjedhjeve të 25 qershorit jo vetëm ishte i paracaktuar, por se kjo kishte ndodhur përpara marrëveshjes politike.

Gara në PD, Selami: Koha për analizë të sinqertë, gabimin e gjej të vetja. Ja çfarë mendim kam për kundërshtarët

Gazeta Tema - 11.07.2017

Në takimet me strukturat e Qarkut të Tiranës, kandidati për kryetar i Partisë Demokratike Eduard Selami, ka theksuar se platforma e tij synon të rikthejë të djathtën në identitet.

Selami në Dibër: Jo bashkëqeverisje me PS, e vendosin forumet

SOT - 10.07.2017

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike Eduard Selami vijoi takimet e tij me demokratët e qarkut të Dibrës. Selami tha se Partia Demokratike është sot më pak demokratike ndërsa lidershipi i saj ...

Gara në PD, Basha e Selami ndalen në Dibër

Top Channel - 10.07.2017

Me demokratët në Qarkun e Dibrës, Eduard Selami e përkufizoi Partinë Demokratike si më pak demokratike, e një shembull që ai solli ishte mënyra e bërjes së listës pa konsultuar asnjë strukturë.

A do të ketë koalicion PS-PD? Ja çfarë thotë Selami

Albeu.com - 10.07.2017

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike Selami vijon takimet e tij me demokratët e Qarkut të Dibrës. “Kemi tre humbje të thella rresht, por nëse nuk bëjmë analizë serioze fatkeqësisht do të ...

Selami ironizon Bashën: Shembe murin e “Berlinit”, të fitojë më i miri

SOT - 10.07.2017

I ftuar në studion e Report TV, kandidati për kryetar i PD-së, Eduard Selami i ka bërë thirrje rivalit në garë, Lulzim Basha që të hapë partinë duke shembur murin e autoritarizmit.

Eduard Selami: Vizioni i Bashës është i vjetëruar

Portalb - 10.07.2017

Kandidati për kryetar të PD-së, Eduard Selami ka shkruar një status në profilin e tij në “Facebook”, ku shprehet se vizioni që ka Lulzim Basha për Partinë Demokratike është i vjetër dhe për më tepër ...

Astrit Patozi tregon bisedën me Selamin, ja çfarë i tha

SOT - 10.07.2017

Ish-nënkryetari i PD, Astrit Patozi zbuloi bisedën që kishte bërë me Selamin, teksa i kishte kërkuar të mos bëhej famëkeq në historinë e politikës shqiptare.

Kush ka lidhje me Sorosin? Sherri Basha-Selami në Korçë

Mapo - 10.07.2017

Lapsi.al Lulzim Basha dhe Eduart Selami shkëmbyen replika në lidhje me marrëdhëniet e tyre me organizatën e miliarderit amerikan Xhorxh Soros. Gjatë prezantimit të platformave të tyre para ...

Selami: Jo bashkëqeverisje me PS

Gazeta Express - 10.07.2017

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike Eduard Selami vizoi takimet e tij me demokratët e Qarkut të ...

Selami në Dibër: Do kthej demokracinë, vendimet do i marrin demokratët

Ora news - 10.07.2017

Në takimet me Demokratët e Qarkut të Dibrës, kandidati për kryetar i Partisë Demorkatike, Eduard Selami, tha se Partia Demokratike ka pësuar tri humbje të thella radhazi, ndaj sipas tij nëqoftëse nuk ...

Selami: Do kthej demokracinë në PD, jo bashkëqeverisje me PS, e vendosin forumet

BalkanWeb - 10.07.2017

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike Eduard Selami vijoi takimet e tij me demokratët e qarkut të Dibrës. Selami tha se Partia Demokratike është sot më pak demokratike ndërsa lidershipi i saj ...

Selami në Dibër: Do rikthejmë demokracinë, vendimet do i marrin demokratët

Botasot - 10.07.2017

Kandidati për kryetar i Partisë Demokratike të Shqipërisë Eduard Selami ka qenë në Dibër, ku u shpreh se PD ka tashmë 3 humbje resht dhe se nëse nuk bën një analizë për gjendjen ku ndodhet, atëherë ...

Selami: E falenderoj Ramën që doli me tuta në fushatë

Botasot - 10.07.2017

Kandidati për kreun e PD, Eduart Selami tregoi në #DritaremeRudinën në Vizion Plus, se pasi të zgjidhet kryetar i PD, nuk do të merret vetëm me strukturën e brendshme të kësaj partie, por edhe me ...

Propozimi surprizë/ Selami: Ja çfarë posti do i jap Bashës në PD

Botasot - 10.07.2017

Kandidati për kreun e PD, Eduart Selami tha në #DritaremeRudinën se grupi parlamentar deri tani ka qenë formal dhe nuk diskutoheshin çështjet. Selami tha se kur të bëhet kryetar i PD, do të sugjerojë ...

Selami në Dibër: PD-ja e Berishës ishte më demokratike sesa kjo e Bashës

Java News - 10.07.2017

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike Eduard Selami vijoi takimet e tij me demokratët e Qarkut të Dibrës. Selami tha se Partia Demokratike është sot më pak demokratike ndërsa lidershipi i saj ...

Selami: Fjalët e ‘ngrohta’ të Bashës për Soros, në takim edhe Duma

Java News - 10.07.2017

Kandidati për kryetar i Partisë Demokratike, Eduard Selami, i ka bërë thirrje rivalit në garë, Lulzim Basha që të hapë partinë duke shembur murin e autoritarizmit.

Selami: Si kryetar i PD do shtrij dorën e bashkëpunimit me qeverinë

Java News - 10.07.2017

I ftuar në #DritaremeRudinën, në Vizion Plus, kandidati për kreun e PD, Eduart Selami tha se është kundër bashkëpunimit mes PS dhe PD, por do të jetë i hapur ndaj bashkëpunimeve për çështje të ...

Selami: Nëse fitoj, Basha do jetë kryetar i Grupit

Java News - 10.07.2017

Kandidati për kreun e PD, Eduart Selami tha në #DritaremeRudinën se grupi parlamentar deri tani ka qenë formal dhe nuk diskutoheshin çështjet. Selami tha se kur të bëhet kryetar i PD, do të sugjerojë ...

“Ka edhe më keq, falenderoj Ramën që doli me tuta…”

Java News - 10.07.2017

Kandidati për kreun e PD, Eduart Selami tregoi në #DritaremeRudinën në Vizion Plus, se pasi të zgjidhet kryetar i PD, nuk do të merret vetëm me strukturën e brendshme të kësaj partie, por edhe me ...

Selami: Ja çfarë posti do i jap Bashës në PD

Durres Lajm - 10.07.2017

Kandidati për kreun e PD, Eduart Selami tha në #DritaremeRudinën se grupi parlamentar deri tani ka qenë formal dhe nuk diskutoheshin çështjet. Selami tha se kur të bëhet kryetar i PD, do të sugjerojë ...