TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Televizioni global ESPN: Shqipëria në Europian më se e mundshme

SOT - 11.09.2015

Mediat e huaja vijojnë t’i kushtojnë rëndësi ecurisë së Shqipërisë në eliminatoret e grupit i kualifikues, duke vënë në dukje qartësinë në lojë dhe rezultatet e mira që skuadra e trajnerit Xhani de ...

Shqipëria mbetet ekipi i vetëm i pamposhtur në grup

Idividi - 11.09.2015

Kopenhagë, 5 shtator 2015 (MIA) - Kombëtarja e Shqipërisë në fudboll ka arritur të nxjerrë barazim të artë pa gola në udhëtim te Danimarka, sfidë kjo e zhvilluar në Kopenhagë dhe e vlefshme për ...

Befasia e quajtur Shqipëri

Lajmi.net - 11.09.2015

Ekipi i De Biasit u mposht nga Portugalia në shtëpi, 0:1, por do t’i zhvillojë edhe dy ndeshje, me Serbinë dhe Armeninë, ku do ta kërkojë kualifikimin në Evropian.

Befasia e quajtur Shqipëri

Lajmeshqip - 11.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Befasia e quajtur Shqipëri Messi bëhet sërish baba, ky është emri i djalit Interesim i jashtëzakonshëm për bileta për ndeshjen Shqipëri-Serbi Messi, kjo është e pabesueshme ...

“ESPN”: Shqipëria po shkon drejt ‘Francë 2016’

BalkanWeb - 11.09.2015

Ecuria rekord e Kombëtares Shqiptare është komentuar gjatë në mediat ndërkombëtare. Më e fundit që analizon ecurinë e skuadrës kuqezi është “ESPN”, televizioni global, sinjali i të cilit, prodhohet ...

Shqipëria në mesin e pesë befasive në Evropë

Telegrafi - 11.09.2015

Portali “sportskeeda.com” e ka bërë një shkrim për Kombëtaren Shqiptare, të cilën e ka futur në mesin e pesë befasive të kualifikimeve për Evropian, përkrah ekipeve si Islanda, Uellsi, Austria dhe ...

“ESPN”: Shqipëria drejt kualifikimit në Euro 2016

Gazeta Dita - 11.09.2015

Ecuria rekord e Kombëtares shqiptare është komentuar gjatë në mediat ndërkombëtare. Më e fundit që analizon ecurinë e skuadrës kuqezi është “ESPN”, televizioni global, sinjali i të cilit prodhohet në ...

“Eurosport”: Shqipëria kualifikohet në “Euro 2016”

Lajmeshqip - 10.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA “Eurosport”: Shqipëria kualifikohet në “Euro 2016” Bayerni gënjeu për Schweinsteigerin, ja për sa milion u shitë në United Interi të frikësohet, Balotelli debuton gjithmonë ...

Eurosport e sheh të kualifikuar Shqipërinë në Euro 2016

Portalb - 10.09.2015

Lajme lidhur me temën Ibraimi la fanellën e Fabregasit, për ta gëzuar Ertanin (FOTO) Spanja me golin e Paçovskit e fitoi Maqedoninë (Video) Mediat e huaja komentojnë ndeshjen Shqipëri – Portugali ...

“Eurosport”: Shqipëria kualifikohet në Europian

Albeu.com - 10.09.2015

Portali “ eurosport .com”, në analizën që u bën grupeve eliminatore të “Euro 2016”, kur ndalet te Grupi I, ku bën pjesën edhe Shqipëria, u jep shumë shanse kuqezinjve për t’u kualifikuar për në ...

Bëhen bashkë “ujku e dhija”, Serbia me Danimarkën

Shqipmedia - 10.09.2015

Paksa ironike, por gjërat kanë ndryshuar shumë për një vit. Pas hedhjes së shortit për eliminatoret e “Euro 2016”, serbët deklaronin se rivali më i madh i tyre do të ishte Danimarka.

Eurosport: Shqipëria kualifikohet në Euro 2016

Lajmi.net - 10.09.2015

"Eurosport.com" favorizon Shqipërinë për kualifikim në Euro 2016. “Eurosport.com”, në analizën që u bën grupeve eliminatore të “Euro 2016”, kur ndalet te Grupi I, ku bën pjesën edhe Shqipëria, u jep ...

ESPN: Shqipëria drejt kualifikimit në Euro 2016

Albeu.com - 10.09.2015

Shqipëria cilësohet si favorite, përkrah Hungarisë dhe Irlandës së Veriut për t'u kualifikuar në " Euro 2016". “ESPN” vlerëson se “humbja dramatike në sekondat shtesë me Portugalinë shkaktoi një ...

ESPN: Shqipëria do të kualifikohet në Euro 2016

Lajmi.net - 10.09.2015

Sipas kanali prestigjioz, “ESPN”, Kombëtarja shqiptare do të siguroj kualifikimin në Euro 2016. Ecuria rekord e Kombëtares Shqiptare është komentuar gjatë në mediat ndërkombëtare.

Specialistët botërorë: Shqipëria shkon në Francë

LajmiFundit - 10.09.2015

Dy media të mëdha “Eurosport” dhe “ESPN” çojnë Shqipërinë në Francë pa asnjë dyshim. Ai i jep shumë shanse kuqezinjve për t’u kualifikuar për në Europian. “Më 8 tetor Portugalia pret Danimarkën.

“Francë 2016”, Eurosport: Shqipëria, më shumë shanse sesa Danimarka

Top Channel - 10.09.2015

Kur kanë mbetur edhe dy ndeshje nga përfundimi i kualifikueseve të Euro 2016 që do të zhvillohet në Francë, faqja “online” e Eurosport ka bërë një analizë të situatës për secilin grup eliminator.

Euro 2016, Shqipëria ka më shumë shanse se Danimarka

LajmiFundit - 10.09.2015

Ndersa kanë mbetur edhe dy ndeshje nga përfundimi i kualifikueseve të Euro 2016 që do të zhvillohet në Francë, faqja “online” e Eurosport ka bërë një analizë të situatës për secilin grup eliminator.

“Eurosport”: Shqipëria kualifikohet në “Euro 2016”

Telegrafi - 10.09.2015

Portali “eurosport.com”, në analizën që u bën grupeve eliminatore të “Euro 2016”, kur ndalet te Grupi I, ku bën pjesën edhe Shqipëria, u jep shumë shanse kuqezinjve për t’u kualifikuar për në Francë, ...

“Eurosport”: Shqipëria kualifikohet në “Euro 2016”

Botasot - 10.09.2015

“Edhe në qoftë se Danimarka fiton ndeshjen e saj të fundit, ata ende mund ta shohin veten jashtë ‘Euro 2016’, në qoftë se Portugalia merr një pikë në Serbi në ndeshjen e fundit të vet dhe Shqipëria ...

ESPN: Shqipëria drejt kualifikimit në Euro 2016

Yll Press - 10.09.2015

“ESPN” vlerësonte se “humbja dramatike në sekondat shtesë me Portugalinë shkaktoi një zhgënjim të madh për Shqipërinë”, por sipas analizës, situata ka ndryshuar për më mirë.

ESPN befason me analizën për Shqipërinë

Botasot - 10.09.2015

Ecuria rekord e Kombëtares Shqiptare është komentuar gjatë në mediat ndërkombëtare. Më e fundit që analizon ecurinë e skuadrës kuqezi është “ESPN”, televizioni global, sinjali i të cilit prodhohet në ...

ESPN: Shqipëria sigurt në Euro 2016

Telegrafi - 10.09.2015

Sipas kanali prestigjioz, “ESPN”, Kombëtarja shqiptare do të siguroj kualifikimin në Euro 2016. Kur kanë mbetur edhe dy ndeshje nga mbyllja e kualifikueseve të “Euro 2016″, kanali prestigjoz ...

“Eurosport”: Shqipëria kualifikohet në “Euro 2016”

Tetova Sot - 10.09.2015

“Nëse danezët nuk mund të fitojnë me Portugalinë, atëherë Shqipëria do të kualifikohet si vendi i dytë me një fitore kundër Serbisë” “Edhe në qoftë se Danimarka fiton ndeshjen e saj të fundit, ata ...

Gjigandi sportiv ESPN: Shqipëria drejt kualifikimit për Euro 2016

Gazeta Tema - 10.09.2015

Ecuria rekord e Kombëtares Shqiptare është komentuar gjatë në mediat ndërkombëtare. Më e fundit që analizon ecurinë e skuadrës kuqezi është “ESPN”, televizioni global, sinjali i të cilit prodhohet në ...

Analiza e Eurosport: Shqipëria kualifikohet në “Euro 2016”

Java News - 10.09.2015

Portali “Eurosport.com”, në analizën që u bën grupeve eliminatore të “Euro 2016”, kur ndalet te Grupi I, ku bën pjesën edhe Shqipëria, u jep shumë shanse kuqezinjve për t’u kualifikuar për në Francë, ...

“Eurosport”: Shqipëria kualifikohet në “Euro 2016”

Republika - 10.09.2015

Portali “eurosport.com”, në analizën që u bën grupeve eliminatore të “Euro 2016”, kur ndalet te Grupi I, ku bën pjesën edhe Shqipëria, u jep shumë shanse kuqezinjve për t’u kualifikuar për në Francë, ...

Eurosport: Shqipëria do të kualifikohet në ‘Euro 2016’

Kosova Live - 10.09.2015

Portali eurosport.com u ka bërë një analizë të gjitha grupeve për eliminatore të “Euro 2016”. Kur ndalet te Grupi I, ku bën pjesë edhe Shqipëria , ky portal u jep shumë shanse ‘kuqezinjve’ për t’u ...

Andi Lila i bindur: Fitojmë me Serbinë dhe shkojmë në Francë (Tema Tv)

Gazeta Tema - 09.09.2015

Nga Fatjon Baze Humbja e pamerituar që përfaqësuesja shqiptare mori ndaj Portugalisë në minutën e fundit të ndeshjes, la një shije të keqe tek lojtarët dhe tek tifozët kuqezi, pasi ishte edhe disfata ...

Si qëndron gjendja në grupin e Shqipërisë?

Lajmi.net - 08.09.2015

Goli i Miguel Velosos, i ka dhënë fitoren Portugalisë ndaj Shqipërisë dhe njëherish kryesimin me tri pikë më shumë se Danimarka. Portugalia kryeson në grup me 15 pikë tri më shumë se danezët dhe ...

Santosi me lajm të mirë për Shqipërinë

Portalb - 08.09.2015

Lajme lidhur me temën Shqipëria pëson humbjen e parë Në një ambient impozant nis super sfida Shqipëri-Portugali Armenia i bën favor të madh Shqipërisë Mavraj mysafir i stërvitjes së kombëtares ...

Ja si kualifikohet Shqipëria direkt në “Euro 2016”

Lajmi.net - 08.09.2015

Shqipëria ka edhe dy ndeshje për të luajtur ndërsa kundërshtari jonë direkt, Danimarka ka vetëm 1 ndeshje. Pavarësisht humbjes me Portugalinë, shanset e Shqipërisë për tu kualifikuar direket për ne ...

Mediat daneze: Portugalia na ndihmoi kundër Shqipërisë

Lajmi.net - 08.09.2015

Mediat daneze e kanë përshkruar si ndihmë të madhe fitoren e Portugalisë ndaj Shqipërisë. Portugalia: Me Danimarkën do të jetë një finale”. Kështu e nis titullin kryesor gazeta daneze “Ekstra Bladet” ...

Mediat daneze “falënderojnë” Portugalinë

LajmiFundit - 08.09.2015

“Portugalia: Me Danimarkën do të jetë një finale”. Kështu e nis titullin kryesor gazeta daneze “Ekstra Bladet” duke iu referuar sfidës së 8 Tetorit në Braga ku skuadra nordike do të udhëtojë për ...

Llogaritë, ja si kualifikohet Shqipëria në Francë

LajmiFundit - 08.09.2015

Kur kanë mbetur 180 minutat e fundit të kualifikueseve, futbolli i luajtur i ngjason një sfide në shah. Taktikat në fushë shkojnë paralel me llogaritë në letër për të arritur objektivin e ...

Mediat daneze: Portugalia “ndihmon” Danimarkën (FOTO LAJM)

Albeu.com - 08.09.2015

" Portugalia : Me Danimarkën do të jetë një finale”. Kështu e nis titullin kryesor gazeta daneze “Ekstra Bladet” duke iu referuar sfidës së 8 Tetorit në Braga ku skuadra nordike do të udhëtojë për ...

3 variantet, ja si shkojmë në "Francë 2016"

Albeu.com - 08.09.2015

Edhe pse është mundur mbrëmë 1-0 nga Portugalia në “Elbasan Arena”, kuqezinjtë e Kombëtares sërish i kanë shanset e duhur për t’u kualifikuar direkt për në finalet e Euro 2016-s në Francë.

Mediat daneze falënderojnë Portugalinë

Lajm - 08.09.2015

Mediat e shtetit nordik e kanë quajtur të madhe fitoren e Portugalisë ndaj Shqipërisë dhe kanë falënderuar Ronaldon me shokë për ndihmën e dhënë. Portugalia: Me Danimarkën do të jetë një finale”.

Përllogaritjet se si mund të kualifikohet Shqipëria në Euro 20016

Zhurnal - 08.09.2015

Përllogaritjet se si mund të kualifikohet Shqipëria në Euro 20016 Tirane, 8 Shtator - Kur kanë mbetur 180 minutat e fundit të kualifikueseve, takimet e mbetura kualiifikuese të ekipit tonë dhe ...

Mundësitë e Shqipërisë për t'u kualifikuar në Europian, ja 3 variantet

SOT - 08.09.2015

Humbja me Portugalinë , ishte e para për Shqipërinë që kur ka filluar faza e eliminatoreve, humbje që mund t'i kushtojë Shqipërisë ndërprerjen e ëndrrës europiane.

2 fitore na çojnë në Francë

Top Channel - 08.09.2015

180 minutat e fundit të këtyre eleminatoreve do të jenë vendimtare për kualifikimin direkt të Kombëtares tonë në Francë 2016. Humbja e të hënës në “Elbasan Arena”, ka bërë që kuqezinjtë t’i kenë vetë ...

Variantet, si Shqipëria mund të kualifikohet direkt në Europian

Shqipmedia - 08.09.2015

Pas humbjes ndaj Portugalisë, Shqipëria duhet të bëjë llogari me laps dhe letër sa u përket mundësive për t’u kualifikuar direkt në Kampionatin Europian “Francë 2016″.

Ja si kualifikohet Shqipëria direkt në “Euro 2016”

Botasot - 08.09.2015

Shqipëria ka edhe dy ndeshje për të luajtur ndërsa kundërshtari jonë direkt, Danimarka ka vetëm 1 ndeshje. Pavarësisht humbjes me Portugalinë, shanset e Shqipërisë për tu kualifikuar direket për ne ...

Mediet portugeze: Portugalia i jep një dorë Danimarkës

Botasot - 08.09.2015

Portugalia: Me Danimarkën do të jetë një finale”. Kështu e nis titullin kryesor gazeta daneze “Ekstra Bladet” duke iu referuar sfidës së 8 tetorit në Braga ku skuadra nordike do të udhëtojë për ...

Mediat daneze kështu e komentojnë humbjen e Shqipërisë

Telegrafi - 08.09.2015

Mediat daneze e kanë përshkruar si ndihmë të madhe fitoren e Portugalisë ndaj Shqipërisë. “Portugalia me Danimarkën do të jetë një finale”. Kështu e nis titullin kryesor gazeta daneze “Ekstra Bladet” ...

Llogaritë, ja si kualifikohet Shqipëria në Francë

Mapo - 08.09.2015

Llogaritë, ja si kualifikohet Shqipëria në Francë Postuar më: 08 Shtator 2015 10:55 Kur kanë mbetur 180 minutat e fundit të kualifikueseve, futbolli i luajtur i ngjason një sfide në shah.

Ja skenaret se si mund të kualifikohet Shqipëria në Euro 2016

BalkanWeb - 08.09.2015

TIRANE- Kombëtarja e Shqipërisë ka pësuar humbjen e parë mbrëmjen e djeshme ndaj Portugalisë në Grupin I kualifikues për Euro 2016, por akoma ka gjasa të mëdha për të siguruar kualifikimin historik.

Shpërqendrimi në defensivë!

Botasot - 08.09.2015

Debate Tash ka matematika të ndryshme për dy xhirot e fundit të grupit I të eliminatorëve për Euro 2016 në futboll. Portugalia është shkëputur në krye me 15 pikë, ka tri më tepër se Danimarka dhe ...

A e sabotoi Shqipëria rrugën e saj për në Francë 2016?

Java News - 08.09.2015

A e sabotoi Shqipëria rrugën e saj për në Francë 2016? Humbja e mbrëshme ndaj Portugalisë e ka ndërlikuar tej mase rrugën e Shqipërisë drejt Euro 2016.

Variantet, si Shqipëria mund të kualifikohet direkt në Europian

Panorama Sport - 08.09.2015

Pas humbjes ndaj Portugalisë, Shqipëria duhet të bëjë llogari me laps dhe letër sa u përket mundësive për t’u kualifikuar direkt në Kampionatin Europian “Francë 2016″.

Ja si e komentojnë mediat daneze humbjen e Shqipërisë

Gazeta Tema - 08.09.2015

Mediat daneze e kanë përshkruar si ndihmë të madhe fitoren e Portugalisë ndaj Shqipërisë. “Portugalia me Danimarkën do të jetë një finale”. Kështu e nis titullin kryesor gazeta daneze “Ekstra Bladet” ...

Humbja e Shqipërisë, mediat daneze: “Portugalia i jep një dorë Danimarkës”

Java News - 08.09.2015

Humbja e Shqipërisë, mediat daneze: “Portugalia i jep një dorë Danimarkës” Duke qenë se Shqipëria dhe Danimarka janë pretendente për vendin e dytë, mediat daneze i kanë kushtuar rëndësi përballjes të ...

Llogaritë, ja si kualifikohet Shqipëria në Francë

Durres Lajm - 08.09.2015

Kur kanë mbetur 180 minutat e fundit të kualifikueseve, futbolli i luajtur i ngjason një sfide në shah. Taktikat në fushë shkojnë paralel me llogaritë në letër për të arritur objektivin e ...

Mediat daneze: Portugalia “ndihmon” Danimarkën

Durres Lajm - 08.09.2015

“Portugalia: Me Danimarkën do të jetë një finale”. Kështu e nis titullin kryesor gazeta daneze “Ekstra Bladet” duke iu referuar sfidës së 8 tetorit në Braga, ku skuadra nordike do të udhëtojë për ...

Llogaritë e grupit, ja sa pikë na duhen për të shkuar në Francë!

Gazeta Dita - 08.09.2015

Kemi arritur thuajse në finish dhe tani matematika është ajo që futet në punë, edhe pse trajnerët shpesh bëjnë “të paditurit” kur vjen puna për të parë situatën e renditjes në grup.

Tri opsione që Shqipëria të kualifikohet direkt në ‘Euro 2016’

Kosova Live - 08.09.2015

Edhe pse mbrëmë pësoi humbje 0:1 nga Portugalia në “Elbasan Arena”, Kombëtarja e Shqipëris ë sërish i ka shanset e mira për t’u kualifikuar direkt për Euro 2016 në Francë.

Shqipëri – Portugali, Armeni – Danimarkë, sonte mund të vendoset gjithçka

Lajmeshqip - 07.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Shqipëri – Portugali, Armeni – Danimarkë, sonte mund të vendoset gjithçka Më në fund flet Durmishi: Kur unë zgjodha Danimarkën FSHF-së i doli gjumi Mavraj motivon Kombëtaren ...

Shqipëri – Portugali, Armeni – Danimarkë, sonte mund të vendoset gjithçka

Shqipmedia - 07.09.2015

Pas një pikë të artë në Kopenhagë me Danimarkën, Shqipëria sot (e hënë) në “Elbasan Arena” do të pres edhe kundërshtarin më të fortë në letër të grupit I, Portugalinë e Cristiano Ronaldos.

Shqipëria me sytë nga Armenia. Gjermania për kualifikimin në Skoci

LajmiFundit - 07.09.2015

E Hëna do të jetë një tjetër ditë e mbushur me sfida eliminatore për Euro 2016. Nëse vëmendja e të gjithë shqiptarëve është e përqëndruar te ndeshja e Elbasan Arenas mes Shqipërisë dhe Portugalisë, ...

Shqipëria me sytë nga Armenia. Gjermania për kualifikimin në Skoci

Lajmeshqip - 07.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Shqipëria me sytë nga Armenia. Gjermania për kualifikimin në Skoci Ronaldo dërgon përshëndetje nga Shqipëria Hazard ishte më i dobëti Eduardo i informon portugezët për ...

Shqipëria me mbrojtjen e dytë më të mirë në Europë

Lajmi.net - 07.09.2015

Mbrojtja e Kombëtares së Shqipërisë është e dyta më e mira në kualifikimet për “EURO 2016”. “Kuqezinjtë”, kanë pranuar vetëm dy gola në pesë ndeshje, dhe janë më të dobët vetëm se Rumania që ka ...

Armeni – Danimarkë: Baraz pas pjesës së parë

Lajmi.net - 07.09.2015

Danimarka është duke barazuar me Armeninë pas pjesës së parë. Rezultati i ndeshjes Armeni – Danimarkë është 0:0 Nëse kjo sfidë përfundon me këtë rezultat Kombëtarja e Shqipërisë do të ishte me një ...

Armenia i bën favor të madh Shqipërisë

Shqipmedia - 07.09.2015

Barazimi më së shumti i përshtatet kombëtares shqiptare që tani me dy ndeshje më pak është vetëm një pikë prapa danezëve. Armenët, që këtë ndeshje ishin vendas, patën raste më të mira shënimi, por ...

Armeni – Danimarkë përfundon pa gola

Lajmi.net - 07.09.2015

Armenia e ka ndalur Danimarkën në barazim. Danimarka ka barazuar me Armeninë 0:0 dhe kështu i ka dhënë Shqipërisë një shans të madh për kualifikim në “EURO 2016”.

Rriten shpresat e Shqipërisë për "Euro 2016", përfundon 0-0 sfida Armeni-Danimarkë

SOT - 07.09.2015

Ka përfunduar ndeshja Armeni-Danimarkë me rezultatin 0-0. Në këtë mënyrë, Danimarka është ngjitur në vendin e parë me Portugalinë me 12 pikë. Ndërkohë, ky rezultat rrit shpresat e Shqipërisë për në ...

Lajm i mirë për Kombëtaren përpara ndeshjes me Portugalinë

LajmiFundit - 07.09.2015

Kur ka mbetur dhe më pak se një orë nga ndeshja Shqipëri-Portugali, një lajm i mirë për Kombëtaren Shqiptare vjen nga ndeshja tjetër e Grupit “I”. Armenia ka barazuar pa gola me Danimarkën, duke mos ...

Armenia i bën favor të madh Shqipërisë

Portalb - 07.09.2015

Lajme lidhur me temën Mavraj mysafir i stërvitjes së kombëtares Policia shqiptare merr të gjitha masat para ndeshjes Shqipëri Portugali Berisha nuk frikësohet as nga Portugalia Policia e Elbasanit ...

Armenia i bën “dhuratë” Shqipërisë, 0-0 me Danimarkën në Jerevan

Top Channel - 07.09.2015

Shpresat e Danimarkës për të siguruar një biletë kualifikimi drejtpërdrejt në finalet e Europianit “Francë 2016” morën këtë pasdite të 7 shtatorit një goditje të rëndë, teksa Armenia i ka ndalur në ...

Shqipëria merr lajm të mirë, Armenia ndal Danimarkën

Lajm - 07.09.2015

Shqipëria ka marrë një lajm të mirë në prag të fillimit të sfidës me Portugalinë, në Elbasan Arena. Armenia dhe Danimarka kanë luajtur pa gola, në ndeshjen në kuadër të grupit I.

Skenarët se si Shqipëria mund të kualifikohet në Euro 2016

Zhurnal - 07.09.2015

Skenarët se si Shqipëria mund të kualifikohet në Euro 2016 Shqipëria ka pësuar humbjen e parë në Grupin I kualifikues për Euro 2016, por akoma ka gjasa të mëdha për të siguruar kualifikimin historik.

Danimarka barazon me Armeninë

Albeu.com - 07.09.2015

Danimarka ka bërë një lëshim tjetër sonte duke barazuar me rezultat 0-0 në ndeshjen kundër Armenisë, pas barazimit të para disa ditëve me Shqipërinë. Barazimi i Danimarkës i ka vështirësuar punët ...

Humbëm me Portugalinë, por shansi i kualifikimit mbetet

LajmiFundit - 07.09.2015

Pas kësaj humbjeje, Shqipëria renditet e treta me 11 pikë, ndërsa Portugalia e para me 15 pikë. Shqipëria fatin e kualifikimit direkt duhet ta kërkojë në dy sfidat e fundit të rëndësishme ndaj ...

Skenarët se si Shqipëria mund të kualifikohet në Euro 2016

Lajmeshqip - 07.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Skenarët se si Shqipëria mund të kualifikohet në Euro 2016 Shqipëria e pafat, pëson humbjen e parë Futbolli solidarizohet me refugjatët, klubet nisin angazhimet Prapaskena e ...

Ja si mund të kualifikohet Shqipëria në Euro 2016

Lajm - 07.09.2015

hqipëria ka pësuar humbjen e parë në Grupin I kualifikues për Euro 2016, por akoma ka gjasa të mëdha për të siguruar kualifikimin historik. Në këtë grup teksa kanë mbetur edhe dy xhiro për ...

Tabela e re në Grupin e Shqipërisë pas ndeshjes me Portugalinë

LajmiFundit - 07.09.2015

Humbja në minuten e fundit të Shqipërisë e lë kombëtaren kuqezi në pozitën e tretë në grupin I. Portugalia me këtë fitore është e para me 15 pikë është shumë pranë kualifikimit në Kampionatin ...

Trajneri i Portugalisë i jep lajm të mirë Shqipërisë

Zhurnal - 07.09.2015

Trajneri i Portugalisë i jep lajm të mirë Shqipërisë Trajneri i Portugalisë, Fernarndo Santos tha se fitorja ishte plotësisht e merituar. Ai dha një pikë shprese për Shqipërinë, duken theksuar se do ...

Skenarët, ja si mund të kualifikohet Shqipëria në Euro 2016

LajmiFundit - 07.09.2015

Shqipëria ka pësuar humbjen e parë në Grupin I kualifikues për Euro 2016, por akoma ka gjasa të mëdha për të siguruar kualifikimin historik. Në këtë grup teksa kanë mbetur edhe dy xhiro për ...

Trajneri i Portugalisë flet për ndeshjen, ka një lajm për Shqipërinë

LajmiFundit - 07.09.2015

Trajneri i Portugalisë, Fernarndo Santos tha ne konferencen pas ndeshjes ne “Elbasan Arena” se fitorja ishte plotësisht e merituar. Ai dha një pikë shprese për Shqipërinë, duken theksuar se do ta ...

Deklarata e Santos pas ndeshjes

Lajmi.net - 07.09.2015

Trajneri i Portugalisë, Fernarndo Santos, ka thënë se fitorja ishte plotësisht e merituar. Ai dha një pikë shprese për Shqipërinë duke theksuar se do ta mposhtin edhe Danimarkën.

Skenarët se si Shqipëria mund të kualifikohet në EURO 2016

Albeu.com - 07.09.2015

Shqipëria ka pësuar humbjen e parë në Grupin I kualifikues për Euro 2016, por ende ka gjasa të mëdha për të siguruar kualifikimin historik. Në këtë grup teksa kanë mbetur edhe dy xhiro për ...

Sonte Shqipëri-Portugali, ëndrra" jonë vazhdon...

Botasot - 07.09.2015

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll, sonte në “Elbasan Arena”, sfidon Portugalinë, në një ndeshje tejet të rëndësishme për kualifikim në Evropianin “Francë 2016”.

Shqipëria do fitore, si trembet Ronaldos

Botasot - 07.09.2015

Një super sfidë, e ashtuquajtur edhe si finale mes kombëtares së Shqipërisë dhe Portugalisë. Një ndeshje që pritet me interesim të jashtëzakonshëm jo vetëm te shqiptarët kudo që jetojnë e veprojnë, ...

Para Portugalisë, të shpresojmë në dështimin e Danimarkës

Telegrafi - 07.09.2015

Edhe pse vëmendja e të gjithë shqiptarëve është e përqendruar te ndeshja ndërmjet Shqipërisë dhe Portugalisë, për kombëtaren kuqezi ka rëndësi edhe dueli ndërmjet Armenisë dhe Danimarkës.

Shqipëria me mbrojtjen e dytë më të mirë në Europë

Botasot - 07.09.2015

Mbrojtja e Kombëtares së Shqipërisë është e dyta më e mira në kualifikimet për “EURO 2016”. “Kuqezinjtë”, kanë pranuar vetëm dy gola në pesë ndeshje, dhe janë më të dobët vetëm se Rumania që ka ...

Shqipëri-Portugali, fitorja u jep “Euro 2016” kuqezinjve

Mapo - 07.09.2015

Shqipëri-Portugali, fitorja u jep “Euro 2016” kuqezinjve Postuar më: 07 Shtator 2015 18:58 Si kurrë ndonjëherë, Shqipëria është shumë pranë kualifikimit të një kompeticioni madhor, siç është ...

Armenia i bën favor të madh Shqipërisë

Koha.net - 07.09.2015

Armenia dhe Danimarka kanë barazuar me rezultat 0 me 0 në kuadër të Grupit I kualifikues për Euro 2016. Barazimi më së shumti i përshtatet kombëtares shqiptare që tani me dy ndeshje më pak është ...

Dështon Danimarka, forca Shqipëri!

Telegrafi - 07.09.2015

Kombëtarja shqiptare ka marrë një lajm të mirë para sfidës ndaj Portugalisë. Danimarka ka barazuar pa gola si mysafire e Armenisë, me ç’rast ka arkëtuar vetëm një pikë në rrugën për në Evropianin e ...

Grupi “I”, Armenia “na jep një dorë” barazon me Danimarkën

Botasot - 07.09.2015

Kur ka mbetur dhe më pak se një orë nga ndeshja Shqipëri-Portugali, një lajm i mirë për Kombëtaren Shqiptare vjen nga ndeshja tjetër e Grupit “I”. Armenia ka barazuar pa gola me Danimarkën, duke mos ...

Armenia ndal Danimarkën, Shqipëria ëndërron

Mapo - 07.09.2015

Armenia ndal Danimarkën, Shqipëria ëndërron Postuar më: 07 Shtator 2015 20:06 Armenia ka ndalur Danimarkën duke barazuar pa gola 0-0. Kombetarja shqiptare ka marrë një lajmë shumë të mirë para ...

Si e morën vesh lojtarët e Kombëtares rezultatin e ndeshjes Armeni-Danimarkë (Foto)

Telegrafi - 07.09.2015

Lajm jashtëzakonisht i mirë për Kombëtaren ishte padyshim dhe barazimi pa gola në ndeshjen Armeni-Danimarkë. Lojtarët që nuk janë në formacion janë ulur në bankën rezervë dhe i kanë shikuar në ...

Skenarët se si Shqipëria mund të kualifikohet në Euro 2016

Koha.net - 07.09.2015

Shqipëria ka pësuar humbjen e parë në Grupin I kualifikues për Euro 2016, por akoma ka gjasa të mëdha për të siguruar kualifikimin historik. Në këtë grup teksa kanë mbetur edhe dy xhiro për ...

Kualifikimi është në duart e Shqipërisë

Telegrafi - 07.09.2015

Megjithëse pësoi humbje të pamerituar nga Portugalia për shkak të një momenti pakujdesie në minutat e fundit, Shqipëria nuk i ka humbur gjasat për të siguruar pjesëmarrjen direkte në ‘Euro 2016’.

Skenarët se si Shqipëria mund të kualifikohet në Euro 2016

Botasot - 07.09.2015

Shqipëria ka pësuar humbjen e parë në Grupin I kualifikues për Euro 2016, por akoma ka gjasa të mëdha për të siguruar kualifikimin historik. Në këtë grup teksa kanë mbetur edhe dy xhiro për ...

Eleminatoret 2016, Shqipëria pëson humbjen e parë

ABC News - 07.09.2015

Shqipëria pësoi sonte humbjen e parë në Eleminatoret 2016. Humbje pikërisht në “Elbasan Arena” në përballjen me Portugalinë. Ka përfunduar 0-1 ndeshja Shqipëri-Portugali, duke sjellë kështu dhe ...

Santos: Ndaj Danimarkës si finale

Telegrafi - 07.09.2015

Trajneri i Portugalisë, Fernarndo Santos, ka thënë se fitorja ishte plotësisht e merituar. Ai dha një pikë shprese për Shqipërinë duke theksuar se do ta mposhtin edhe Danimarkën.

Euro 2016, ja ndeshjet që zhvillohen sot

VeqSport - 07.09.2015

Edhe sot do vazhdojnë ndeshjet kualifikuese për Evropianin e vitit 2016. E ndeshja që të gjithë po e presim është ajo mes Shqipërisë dhe Portugalisë. 'Kuqezinjët' janë shumë afër kualifikimit që për ...

Shqipëri-Portugali, fitorja u jep “Euro 2016” kuqezinjve

Java News - 07.09.2015

Shqipëri-Portugali, fitorja u jep “Euro 2016” kuqezinjve Nëse Shqipëria do të arrijë të fitojë sonte përballë Portugalisë, dhe nëse Danimarka do të fitojë kundër Armenisë, kuqezinjtë do të ...

Një lajm i mirë për Shqipërinë, Danimarka vetëm barazim me Armeninë

Gazeta Tema - 07.09.2015

Armenia i ka bërë një dhuratë të madhe Shqipërisë. Ajo ka arritur të ndalë Danimarkën në një barzim 0-0. Tashmë Danimarka ka vetëm një ndeshje në dispozicion, dhe atë do ta luajë në fushën e ...

Grupi “I”, Armenia “na jep një dorë” barazon me Danimarkën

Gazeta Dita - 07.09.2015

Kur ka mbetur dhe më pak se një orë nga ndeshja Shqipëri-Portugali, një lajm i mirë për Kombëtaren Shqiptare vjen nga ndeshja tjetër e Grupit “I”. Armenia ka barazuar pa gola me Danimarkën, duke mos ...

Armenia ndal Danimarkën, rriten shpresat për Shqipërinë

Panorama Sport - 07.09.2015

Mbyllet në barazim 0-0 sfida mes Armenisë dhe Danimarkës. Një rezultat që më shumë se të dyja këtyre ekipeve, i shkon më shumë për shtat kombëtares shqiptare.

Barazon Danimarka me Armeninë, ëndrra franceze më afër

Java News - 07.09.2015

Sapo ka mbaruar ndeshja Armeni-Danimarkë me rezultatin 0-0. Një lajm shumë inkurajues nga Jerevani, pasi danezët anë dy pikë vyera në garën me ekipin tonë.

Armenia i bën dhuratë Shqipërisë me barazimin e Danimarkës

Durres Lajm - 07.09.2015

– Danimarka merr zero pikë edhe nga Armenia. Pas ndeshjes me Shqipërinë 0-0, e tillë ka përfunduar pak minuta më parë edhe ndeshja mes kombëtares daneze dhe asaj armene.

Armenia “ndihmon” Shqipërinë

Tetova Sot - 07.09.2015

Armenia dhe Danimarka kanë barazuar me rezultat 0 me 0 në kuadër të Grupit I kualifikues për Euro 2016. Barazimi më së shumti i përshtatet kombëtares shqiptare që tani me dy ndeshje më pak është ...

Skenarët se si Shqipëria mund të kualifikohet në Euro 2016

Tetova Sot - 07.09.2015

Shqipëria ka pësuar humbjen e parë në Grupin I kualifikues për Euro 2016, por akoma ka gjasa të mëdha për të siguruar kualifikimin historik. Në këtë grup teksa kanë mbetur edhe dy xhiro për ...

SHQIPËRI – PORTUGALI 0-1 / Këtë radhë, fatin kundër (FOTO)

Gazeta Dita - 07.09.2015

Brenda një nate, kemi humbur pathyeshmërinë në këto eliminatore, kemi pësuar humbjen e parë në “Elbasan Arena” dhe kemi zbritur në vendin e tretë në grupin I.

Rënditja në Grupin I/ Ja si kualifikohet Shqipëria direkt në “Francë 2016”

Panorama Sport - 07.09.2015

Pavarësisht humbjes me Portugalinë, shanset e Shqipërisë për tu kualifikuar direket për ne “Francë 2016” janë vërtetë të mëdha. Kjo sepse kuqezinjtë kanë edhe dy ndeshje për të luajtur ndërsa ...

Barazon Danimarka në Armeni.

Republika - 07.09.2015

Ka mbaruar ndeshja Armeni­Danimarkë me rezultatin 0-­0. Një lajm shumë inkurajues nga Jerevani, pasi danezët anë dy pikë vyera në garën me ekipin tonë.

Barazon Danimarka me Armeninë, gjasat për kualifikim të Shqipërisë në Euro 2016 edhe më të mëdha

Radio Vala - 07.09.2015

Damarka konkurrenti kryesor i Shqipërisë për vendin e dytë në Grupin I për garat kualifikuese për Euro 2016, ka barazuar ndaj Armenisë 0:0, duke ia shtuar edhe më shumë gjasat Shqipërisë për një ...