TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kanada, Meksika dhe SHBA-ja e organizojnë KB 2026

Idividi - 14.06.2018

Moskë, 13 qershor 2018 (MIA) - Federata botërore e fudbollit në Kongresin e sotëm në Moskë vendosi që Botërorin në vitin 2026 ta organizojnë Kanadaja, Meksika dhe SHBA-ja.

Kosova votoi në FIFA për Amerikën, ashtu siç kërkonte Fadil Vokrri /Foto

Antpress - 14.06.2018

Me shumicë votash, SHBA, Meksika dhe Kanada mposhtën Marokun që ishte kandidati tjetër për këtë organizim. Kosova në këtë kongres votën e vetë e dha për palën fituese, pasi ashtu ishte edhe premtimi ...

Botërori 2026 do të organizohet në SHBA, Kanada dhe Meksikë

Portalb - 13.06.2018

Kupa Botërore në vitin 2026 do të mbahet në tre vende, Shtetet e Bashkuara (SHBA), Kanada dhe Meksikë, raporton Anadolu Agency (AA). Sot në Moskë u mbajt Kongresi i rregullt 68 i Organizatës Botërore ...

Trump me koment të papritur për Kupën e Botës

Lajmi.net - 13.06.2018

. SHBA, Meksika dhe Kanada do të jenë mikpritësit e Botërorit 2026 pasi që arritën ta mposhtin ofertën e Marokut dhe kjo është një kënaqësi e veçantë edhe për kreun e Shtëpisë së Bardhë.

Shqipëria voton për herë të dytë kundër SHBA-së, Berisha: Akt i shëmtuar

LajmiFundit - 13.06.2018

“Një akt tjetër i shëmtuar antiamerikan i Noriegës”, kështu ka vendosur ta nisë denoncimin e rradhës ish-kryeministri Sali Berisha. Berisha ka shkruar se Shqipëria me urdhër të kryeministrit Rama ka ...

Fitoi të drejtën për të organizuar Kupën e Botës 2026, Trump ka një mesazh për Federatën

SOT - 13.06.2018

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka shprehur urimet e tij ndaj të drejtës që fitoi Amerika e Veriut për të pritur Kupën e Botës 2026. Përmes rrjetit social “Twitter”, Trump shkruan: Shtetet e ...

Vota pro Marokut në FIFA, Berisha: Shqipëria kundër SHBA

SOT - 13.06.2018

U mbajt sot në Rusi kongresi i FIFA-s, ku u vendos me votë që Botërori i 2026 të zhvillohen në 2 shtete, SHBA, Kanada dhe Meksikë. Propozimi nga Amerika e Veriut arriti të siguronte 134 vota, ...

Botërori 2026 në SHBA: Tre shtete organizojnë KB

Lajm - 13.06.2018

Kampionati Botëror 2026 do të mbahet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Kanada dhe Meksikë pasi ato e mposhtën rivalin, Marok. “United 2026” u përzgjidh nga anëtarët e Federatave kombëtare të FIFA-s ...

Kampionati botëror 2026, caktohen tri shtete nikoqire!

Lajmi.net - 13.06.2018

Kandidatura e 3 vendeve të Amerikës së Veriut mori 67% të votave, kundrejt 33% të Marokut. SHBA, Kanadaja dhe Meksika do të presin finalet e e Kupës së Botës 2026, pas votimit që anëtarët e FIFA-s ...

FIFA, Botërori 2026 në SHBA, Kanada dhe Meksiko

Alsat - 13.06.2018

Kongresi i FIFA-s ka votuar sot që Botërori 2026 të zhvillohet bashkarisht mes Kandasë, SHBA-s dhe Meksikës, të cilët kanë mundur kandidaturën e Marokut.

Nuk e fituan kandidaturën për Kupën e Botës, por shikoni çfarë bën Maroku tani

Lajmi.net - 13.06.2018

. Maroku nuk dorëzohet pas disfatës së pësuar sot në FIFA. Ata humbën kandidaturën për organizimin e Kupës së Botës 2018, përcjellë “Lajmi.net”. SHBA, Meksika e Kanadaja e fituan pas votave të ...

Botërori i 2026, ja për kë votoi Shqipëria

SOT - 13.06.2018

U mbajt sot në Rusi kongresi i FIFA-s, ku u vendos me votë që Botërori i 2026 të zhvillohen në 2 shtete, SHBA, Kanada dhe Meksikë. Propozimi nga Amerika e Veriut arriti të siguronte 134 vota, ...

Zgjidhet nikoqiri i Kupës së Botës në Futboll më 2026

Evropaelire - 13.06.2018

Kampionati Botëror i Futbollit më 2026 do të organizohet bashkërisht nga Shtetet e Bashkuara, Meksika dhe Kanadaja. Tre vendet e fituan të drejtën e organizimit të garës duke mundur Marokun në një ...

Arsyet që i dhanë të drejtë SHBA-së, Kanadasë dhe Meksikës për të organizuar botërorin e vitit 2026

Telegrafi - 13.06.2018

Botërore 2026 do të organizohet pre tre shteteve të Amerikës së Veriut. Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Meksika dhe Kanada pas votimit të Kongresit të FIFA-s të mbajtur të mërkurën në Moskë, kanë ...

Kupa e Botës 2026 do të mbahet në Shtetet e Bashkuara, Kanada dhe Meksikë

RTSH - 13.06.2018

Kupa e Botës 2026 do të mbahet në Shtetet e Bashkuara, Kanada dhe Meksikë, pasi oferta e përbashkët e tyre fitoi ndaj propozimit të Marokut për ta pritur atë.

SHBA-ja, Kanada dhe Meksika organizatore të botërorit të vitit 2026

Telegrafi - 13.06.2018

Oferta e shteteve të Amerikës së Veriut, SHBA-së, Kanadas dhe Meksikës do të presin kampionatin botëror të vitit 2026. pas fitores së FIFA përpara Marokut të mërkurën në Moskë.

Kosova votoi që SHBA-ja të mbajë Botërorin 2026, Shqipëria për Marokun

Koha.net - 13.06.2018

Federata e Futbollit e KOsovës në kongresin e sotëm të FIFA-s ka votuar për kandidaturën e SHBA-së që të organizojë Botërorin e vitit 2026. Kjo kandidaturë mori 67 për qind të votave dhe tani ...

Botërori i 2026 në 3 vende të ndryshme, zbulohet se për kë votoi Shqipëria

BalkanWeb - 13.06.2018

Është mbajtur sot në Moskë kongresi i FIFA-s ku janë marrë disa vendime të rëndësishme për organizatën më të madhe drejtuese të futbollit në botë. Një ndër to ishte organizimi i Botërorit të vitit ...

Shqipëria tjetër votë kundër SHBA? Denoncimi te Berisha: Ja rasti i fundit

BalkanWeb - 13.06.2018

TIRANE- Një qytetar dixhital i shkruan ish-kryeministrit Sali Berisha për të denoncuar atë që e quan një tjetër votë të Shqipërisë kundër SHBA. Sipas denoncuesit, Shqipëria ka votuar për Marokun dhe ...

Zbulohet ku do të zhvillohet Kupa e Botës 2026

ABC News - 13.06.2018

FIFA vendosi këtë të mërkurë se ku do të zhvillohet Kupa e Botës në vitin 2026. Shtetet e Bashkuara, Kanadaja dhe Meksika fituan me 67% të votave, ndërsa kundërshtari i tyre ishte Maroku, që mori ...

Zyrtare/ FIFA zgjedh vendin organizator të Botërorit 2026, do të luhet me 48 skuadra

BalkanWeb - 13.06.2018

Kur jemi vetëm 1 ditë larg Botërorit “Rusi 2018” FIFA ka marrë një vendim të rëndësishëm sa i takon këtij kompeticioni për të ardhmen. Kupa e Botës e vitit 2026 do të zhvillohet në 3 shtete, ...

FIFA zgjedh vendin organizator të Botërorit 2026

SuperSport - 13.06.2018

Vetëm 24 orë para startit të “Rusi 2018”, FIFA ka marrë një tjetër vendim të rëndësishëm sa i përket vendit organizator të kampionatit Botëror të vitit 2026.

Trump, i lumtur që Amerika do ta organizojë Botërorin

Gazeta Express - 13.06.2018

SHBA, Meksika dhe Kanada do të jenë mikpritësit e Botërorit 2026 pasi që arritën ta mposhtin ofertën e Marokos dhe kjo është një kënaqësi e veçantë për shefin e shtetit ...

Zyrtare: Kanadaja, Meksika dhe Amerika nikoqire të Botërorit 2026

Gazeta Express - 13.06.2018

Kanadaja, Meksika dhe Shtetet e Bashkuara e kanë fituar të drejtën për ta organizuar Kupën e Botës në vitin ...

Zyrtare: Kanadaja, Meksika dhe Amerika nikoqire të Botërorit 2026

Tetova Sot - 13.06.2018

Kanadaja, Meksika dhe Shtetet e Bashkuara e kanë fituar të drejtën për ta organizuar Kupën e Botës në vitin 2026. Ato e mposhten kandidaturën e Marokut sot gjatë votimit në Kongresin e FIFA-s në ...

Zyrtare/ Botërori 2026, FIFA zgjedh 3 shtetet organizatore

Java News - 13.06.2018

Kur jemi vetëm 1 ditë larg Botërorit “Rusi 2018” FIFA ka marrë një vendim të rëndësishëm sa i takon këtij kometicioni për të ardhmen. Kupa e Botës e vitit 2026 do të zhvillohet në 3 shtete, ...

FIFA merr vendimin, Kupa e Botës 2026, në 3 shtete dhe me 48 skuadra

LajmiFundit - 13.06.2018

SHBA, Kanadaja dhe Meksika do të presin finalet e e Kupës së Botës 2026, pas votimit që anëtarët e FIFA-s kanë dhënë të mërkurën në Moskë. Kupa e Botës është zhvilluar edhe më parë në Amerikën e ...

Kosova votoi SHBA-në për Botërorin 2026, Shqipëria votoi Marokun

Java News - 14.06.2018

Kosova dhe Shqipëria s’kanë mendim të njëjtë për Botërorin. Federata e Futbollit e Kosovës në kongresin e FIFA-s ka votuar për kandidaturën e SHBA-së që të organizojë Botërorin e vitit 2026.

Zyrtare/ FIFA zgjedh vendin organizator të Botërorit 2026, luhet me 48 skuadra

SOT - 13.06.2018

Kur jemi vetëm 1 ditë larg Botërorit “Rusi 2018” FIFA ka marrë një vendim të rëndësishëm sa i takon këtij kompeticioni për të ardhmen.Si rrjedhojë e votimit të zhvilluar sot në kongresin e FIFA-s në ...

Botërori i vitit 2026: FIFA zgjedh vendin organizator (dhe një ndryshim në strukturë)

Gazeta Tema - 13.06.2018

Kur na ndajnë vetëm 24 orë nga fillimi i botërorit “Rusi 2018”, FIFA ka marrë një tjetër vendim të rëndësishëm sa i përket vendit organizator të kampionatit Botëror të vitit 2026.

FIFA merr vendimin, KB 2026 në tre shtete dhe 48 skuadra

InfoSport - 13.06.2018

Amerika e Veriut do të jetë nikoqir i Kampionatit Botëror të Futbollit në vitin 2026-të. Kështu vendosi Shtëpia e Futbollit Botëror (FIFA) në kuvendin e saj të zhvilluar në Moskë.

FIFA merr vendimin, Kupa e Botës 2026, në 3 shtete dhe me 48 skuadra

Antpress - 13.06.2018

Kupa e Botës është zhvilluar edhe më parë në Amerikën e Veriut, fillimisht në Meksikë në vitin 1986 dhe SHBA në vitin 1994. Për Kanadanë kjo është hera e parë që paraqitet si vend organizator i Kupës ...

FIFA merr vendimin, Kupa e Botës 2026, në 3 shtete dhe me 48 skuadra

Koha.net - 13.06.2018

SHBA, Kanadaja dhe Meksika do të presin finalet e e Kupës së Botës 2026, pas votimit që anëtarët e FIFA-s kanë dhënë të mërkurën në Moskë. Kupa e Botës është zhvilluar edhe më parë në Amerikën e ...

FIFA merr vendimin, Kupa e Botës 2026, në 3 shtete dhe me 48 skuadra

Portalb - 13.06.2018

SHBA, Kanadaja dhe Meksika do të presin finalet e e Kupës së Botës 2026, pas votimit që anëtarët e FIFA-s kanë dhënë të mërkurën në Moskë, transmeton TCH.