TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Izraelitët si në kinema shohin live bombardimet në Rripin e Gazës

Shekulli - 13.07.2014

Gazetari danez, Alan Sorensen ka realizuar fotografi për të cilën pretendon se tregon izraelitët të cilët ulën si në kinema duke parë bombardimet në drejtim të Rripit të Gazës, shkruan “Jerusalem ...

Izraeli vazhdon sulmet në Gaza, Netanjahu fajëson Hamasin

Gazeta Start - 13.07.2014

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanjahu, fajësoi Hamasin për viktimat civile në Rripin e Gazës, duke thënë se militantët janë duke fshehur eksploziv në spitale dhe po përdorin banorët e Gazës si ...

Izraeli sulmon xhamitë në Gaza, Hamasi synon Tel Avivin (VIDEO)

Portalb - 13.07.2014

Prej pesë ditëve ka bombardime të tmershme mbi Rripin e Gazës, ku verifikohen mbi 140 të vdekur dhe 930 të plagosur. Të shtunën ka pasur sulme të reja ku pjesë e bombardimeve është bërë edhe një ...

Fotografi shokuese: Izraelitët shikojnë bombardimin e Gazës si në kinema

Almakos - 13.07.2014

Gazetari danez, Alan Sorensen ka realizuar fotografi për të cilën pretendon se tregon izraelitët të cilët ulën si në kinema dhe i përcjellin bombardimet në drejtim të Rripit të Gazës, shkruan ...

Hamasi dhe Izraeli - dy armiq të betuar

DW - 13.07.2014

Konflikti në Gaza vazhdon dhe numri i viktimave kryesisht palestineze rritet. Një ofensivë tokësore palestineze nuk përjashtohet më. Të dy palët kanë arsyet e tyre për të vazhduar konfliktin.

Izraeli vazhdon masakrën, 129 palestinezë të vrarë

Albeu.com - 13.07.2014

Numri i palestinezëve të vrarë në luftën që po zhvillohet në Rripin e Gazës ka arritur në 129. Mediat turke kanë raportuar se përveç 129 të vrarëve, kanë mbetur të plagosur gjithsej 924 civilë ...

Franca kërkon nga Izraeli kursimin e jetëve të civilëve në Gaza

Lajmi.net - 13.07.2014

Franca i ka bërë thirrje Izraelit që të përmbahet përgjatë fushatës ushtarake të saj në Rripin e Gazës, ku për gjashtë ditë po kryen sulme ajrore. Ministri i mbrojtjes së Francës, Jean Yves Le Drian, ...

Franca paralajmëron Izraelin

Albeu.com - 13.07.2014

Franca ka paralajmëruar Izraelin të vetëpërmbahet dhe të mos bombardojë pa fund në Rripin e Gazës. Shteti francez ka vlerësuar se ajo që po bën Izraeli është antinjerëzore, pasi për gjashtë ditë ...

Franca i bën thirrje Izraelit që të përmbahet

Portalb - 13.07.2014

Lajme lidhur me temën E tmerrshme: “Goditja në çati”, praktika e re e bombardimit nga Izraeli (Video) Numri i të vrarëve në Gaza rritet në 121 Erdogan dënon sulmet ajrore të Izraelit në Gaza ...

Ashpërsohet konflikti në Rripin e Gazës

Lajm - 13.07.2014

Komandosët izraelitë kanë filluar një operacion tokësor në veri të Rripit të Gazës, operacioni ky i parë i këtillë që nga fillimi i ofensivës kundër organizatës islamiste palestineze, Hamas.

Sistemi antiraketor izraelit nuk e lë asnjë raket të bie në tokë - Foto

Albtime - 13.07.2014

"Mburoja e hekurt" quhet sistemi antiraketor izraelit që me saktësi po i shkatrron të gjitha raketat që nisen drej teritorit Izraelit nga Hamasi. Sipas zëdhënsit të ushtrisë izraelite nga luftimet e ...

E dhimbshme: Palestinezët në mënyrë masive lëshojnë shtëpitë e tyre

Portalb - 13.07.2014

Lajme lidhur me temën Papa bën thirrje për qetësimin të situatës Gaza: Izraeli fillon mësymjen nga toka Franca i bën thirrje Izraelit që të përmbahet E tmerrshme: “Goditja në çati”, praktika e re e ...

Komandosët izraelit hynë në Gaza

Ina - 13.07.2014

Marinsat izraelit e kanë nisur operacionin tokësor në veri të Rripit të Gazës, të parën që kur ka nisur ofensiva kundër Hamasit, raporton radio izraelite.

Tmerr: Në sulmet e izraelitëve, çdo i treti i vrarë fëmijë! (Foto)

Almakos - 13.07.2014

Sipas vlerësimeve të fundit të OKB-së, 77 për qind të viktimave në Gazë janë civilë, çdo i treti fëmijë. Në anën izraelite janë vetëm tre persona rënd të plagosur.

Këshilli i Sigurimit, thirrje për armëpushim në Lindjen e Mesme

VOA - 13.07.2014

Këshilli i Sigurimit i OKB-së bëri thirrje për armëpushim në konfliktin mes izraelitëve dhe palestinezëve, ndërsa sulmet ajrore izraelite në Gazë vazhduan për të pestën ditë me radhë.

Izraelitët shikojnë bombardimin e Gazës si në kinema

Telegrafi - 13.07.2014

Gazetari danez, Alan Sorensen ka realizuar fotografi për të cilën pretendon se tregon izraelitët të cilët ulën si në kinema dhe i përcjellin bombardimet në drejtim të Rripit të Gazës, shkruan ...

Franca i bën thirrje Izraelit që të përmbahet

Zeri - 13.07.2014

Franca i ka bërë thirrje Izraelit që të përmbahet përgjatë fushatës ushtarake të saj në Rripin e Gazës, ku për gjashtë ditë po kryen sulme ajrore. Këto sulme deri më tash kanë marrë jetën e 160 ...

Izraeli ka vazhduar bombardimin e Gazës

Telegrafi - 13.07.2014

Izraeli ka kryer sulme ajrore gjatë natës me bombardime të rënda kundër Gazës dhe stacioneve të Policisë. Sipas autoriteteve vendase, sulmet erdhën si kundërpërgjigje ndaj militantëve palestinezë të ...

Franca i bën thirrje Izraelit që të përmbahet

Telegrafi - 13.07.2014

Franca i ka bërë thirrje Izraelit që të përmbahet përgjatë fushatës ushtarake të saj në Rripin e Gazës, ku për gjashtë ditë po kryen sulme ajrore. Këto sulme deri më tash kanë marrë jetën e 160 ...

Rreth 50 viktima në ditë në Rripin e Gazës si pasojë e bombardimeve të ushtrisë izraelite

ABC News - 13.07.2014

Ka qenë një e shtunë e përgjakur në Rripin e Gazës, 245 orët më të ngarkuara me viktima që nga fillimi i sulmit ajror i ushtrisë izraelite. 54 viktima në 24 orë përfshirë dhe dy nipërit e Ismail ...

Komandot izraelite nisin operacionin tokësor në Rripin e Gazës

Koha.net - 13.07.2014

Komandot e marinës izraelite kanë filluar operacionin tokësor në veri të Rripit të Gazës, e që është e para që nga nisja e ofensivës kundër palestinezëve.

Franca i bën thirrje Izraelit që të përmbahet

Yll Press - 13.07.2014

Franca i ka bërë thirrje Izraelit që të përmbahet përgjatë fushatës ushtarake të saj në Rripin e Gazës, ku për gjashtë ditë po kryen sulme ajrore.Këto sulme deri më tash kanë marrë jetën e 160 ...

E dhimbshme: Palestinezët në mënyrë masive lëshojnë shtëpitë e tyre

Telegrafi - 13.07.2014

Disa mijëra palestinezë të dielën lëshuan shtëpitë e tyre në pjesën veriore të Rripit të Gazës, pasi Ushtria izraelite - duke hedhur fletushka nga ajri - bëri thirrje që të largohen, raporton AFP.

Tmerr: Në sulmet e izraelitëve, çdo i treti i vrarë fëmijë!

Telegrafi - 13.07.2014

Sipas vlerësimeve të fundit të OKB-së, 77 për qind të viktimave në Gazë janë civilë, çdo i treti fëmijë. Në anën izraelite janë vetëm tre persona rënd të plagosur.

OKB, thirrje për armëpushim në Lindjen e Mesme

AMA-News - 13.07.2014

Këshilli i Sigurimit i OKB-së bëri thirrje për armëpushim në konfliktin mes izraelitëve dhe palestinezëve, ndërsa sulmet ajrore izraelite në Gazë vazhduan për të pestën ditë me radhë.

Bombardimet në Gaza, izraelitët i ndjekin si në kinema!

AMA-News - 13.07.2014

Gazetari danez, Alan Sorensen ka realizuar fotografi për të cilën pretendon se tregon izraelitët të cilët ulën si në kinema duke parë bombardimet në drejtim të Rripit të Gazës, shkruan “Jerusalem ...

Gaza, qindra viktima nga sulmet 6-ditore

Vision Plus - 13.07.2014

Komuniteti ndërkombëtar i ka bërë thirrje Izraelit që të ndalë fushatën intensive ushtarakë mbi rripin e Gazës, e cila ka hyrë në ditën e gjashtë. Ministri i mbrojtjes së Francës, Zhan Iv Le Dria, ka ...

Franca i bën thirrje Izraelit që të përmbahet

Republika - 13.07.2014

Franca i ka bërë thirrje Izraelit që të përmbahet përgjatë fushatës ushtarake të saj në Rripin e Gazës, ku për gjashtë ditë po kryen sulme ajrore. Këto sulme deri më tash kanë marrë jetën e 160 ...

Bilanc tragjik në Gaza, shtohen viktimat mes civilëve

Gazeta Start - 12.07.2014

Numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet ajrore izraelite në Rripin e Gazës që nga mbrëmja e së hënës është rritur në 128, ndërkohë që më shumë se 924 të tjerë janë plagosur.

Kryeministri izraelit: Presioni ndërkombëtar nuk ka për ta ndalur ofensivën në Rripin e ...

Albtime - 12.07.2014

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, thotë se ai nuk do t’i nënshtrohet presionit ndërkombëtar për ta ndalur ofensivën ushtarake në Rripin e Gazës.

Arrin në 121 numri i të vrarëve në Gaza

Albeu.com - 12.07.2014

Arrin në 121 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet e Izraelit në Rripin e Gazës. Shtatë persona raportohet se janë vrarë gjatë ditës së sotme kur dy grupe të njerëzve kanë qenë cak në afërsi të ...

Erdogan: Izraeli të ndal mizorinë ndaj palestinezëve

Lajmi.net - 12.07.2014

Kryeministri i Turqisë dhe kandidati presidencial Rexhep Tajip Erdogan, ka thënë se Turqia dhe Izraeli nuk mund të ketë marrëdhënie të mira për derisa Izraeli, vazhdon sulmet ndaj popullit palestinez.

Kryeministri turk dënon sulmet ajrore të Izraelit në Gaza

Lajm - 12.07.2014

Marrëdhëniet mes Turqisë dhe Izraelit asnjëherë nuk do të normalizohen për sa kohë që Izraeli vazhdon ofensivën e saj kundër palestinezëve, tha kryeministri turk dhe kandidati presidencial Rexhep ...

Kryeministri turk dënon sulmet ajrore të Izraelit në Gaza

Almakos - 12.07.2014

Marrëdhëniet mes Turqisë dhe Izraelit asnjëherë nuk do të normalizohen për sa kohë që Izraeli vazhdon ofensivën e saj kundër palestinezëve, tha kryeministri turk dhe kandidati presidencial Rexhep ...

Numri i të vrarëve në gaza rritet në 121

Zhurnal - 12.07.2014

Tre palestinezë u vranë të shtunën në mëngjes në një sulm të ri izraelit në qytetin e Gazës. "Tre persona kanë vdekur në një sulm izraelit në lagjen lindore të al-Tofah," tha zëdhënësi i Ministrisë ...

​Numri i të vrarëve në Gaza rritet në mbi 120

Lajm - 12.07.2014

"Tre persona kanë vdekur në një sulm izraelit në lagjen lindore të al-Tofah," tha zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë Ashraf al-Kudra për Anadolu Agency.

Erdogan dënon sulmet ajrore të Izraelit në Gaza

Portalb - 12.07.2014

Lajme lidhur me temën Hapet fushata zgjedhore në Turqi Netanyahu: Presioni ndërkombëtar nuk ka për ta ndalur ofensivën OKB: Dyshime për legjitimitetin e ofensivës izraelite Tmerri në Gaza vazhdon! ...

Erdogan dënon sulmet ajrore të Izraelit në Gaza

Albtime - 12.07.2014

Marrëdhëniet mes Turqisë dhe Izraelit asnjëherë nuk do të normalizohen për sa kohë që Izraeli vazhdon ofensivën e saj kundër palestinezëve, tha kryeministri turk dhe kandidati presidencial Rexhep ...

Numri i të vrarëve në Gaza rritet në 121

Portalb - 12.07.2014

Lajme lidhur me temën Erdogan dënon sulmet ajrore të Izraelit në Gaza Netanyahu: Presioni ndërkombëtar nuk ka për ta ndalur ofensivën OKB: Dyshime për legjitimitetin e ofensivës izraelite Tmerri në ...

Numri i të vrarëve në Gaza rritet në 121

Albtime - 12.07.2014

Tre palestinezë u vranë të shtunën në mëngjes në një sulm të ri izraelit në qytetin e Gazës. “Tre persona kanë vdekur në një sulm izraelit në lagjen lindore të al-Tofah,” tha zëdhënësi i Ministrisë ...

Izraeli po i shkel ligjet e luftës

Zeri - 12.07.2014

Përmes bombardimit të shtëpive të banimit në Gaza, Izraeli mund të jetë duke i shkelur ligjet e luftës, ka tërhequr vërejtjen të premten Komisariati i Lartë i të Drejtave të Njeriut i Kombeve të ...

Të paktën pesë palestinezë të vrarë nga sulmet izraelite

Koha.net - 12.07.2014

Territori Palestinez, 12 korrik – Të paktën pesë persona janë vrarë si pasojë e dy raketave izraelite të lëshuara në Rripin e Gazës sot në mëngjes, theksuan burime mjekësore duke e çuar në 118 numrin ...

Vazhdojnë sulmet mes Izraelit dhe palestinezëve

Yll Press - 12.07.2014

Ofenziva e Izraelit në Rripin e Gazës është duke vazhduar në ditën e saj të pestë. Sipas autoriteteve mjekësore palestineze, numri i të vrarëve tani ka arritur në 121 palestinezë.

Vijon konflikti në Gaza

Vision Plus - 12.07.2014

Izraeli dhe militantët e Hamasit në Rripin e Gazës vijuan sulmet me raketa gjatë natës që shkoi, duke rritur numrin e viktimave. Më shumë se 120 palestinezë janë vrarë qëkurse rinisi konflikti javën ...

Numri i të vrarëve në Gaza rritet në 121

Shkupi24 - 12.07.2014

Tre palestinezë u vranë të shtunën në mëngjes në një sulm të ri izraelit në qytetin e Gazës. “Tre persona kanë vdekur në një sulm izraelit në lagjen lindore të al-Tofah,” tha zëdhënësi i Ministrisë ...

FOTOT/ Më shumë se 133 të vrarë në Palestinë (OKB bën thirrje për armëpushim)

Gazeta Tema - 12.07.2014

(E PERDITESUAR)- Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara bëri thirrje për një armëpushim mes Izraelit dhe palestinezëve në Rripin e Gazës. Të 15 anëtarët miratuan deklaratën për qetësimin e ...

Më shumë se 120 të vrarë në Palestinë, sulmohet nga ajri edhe një xhami (Foto)

Shkupi24 - 12.07.2014

​Izraeli vazhdon përgatitjet për një sulm tokësor në Gaza, ndërkohë që sulmet nga ajri kanë shkaktuar më shumë se 120 viktima mes palestinezëve. Rreth 33 mijë rezervistë janë gati për ndërhyrje nga ...

Vazhdojnë sulmet mes Izraelit dhe palestinezëve

AlbanianScreen - 12.07.2014

Palestinë - Ofenziva e Izraelit në Rripin e Gazës është duke vazhduar në ditën e saj të pestë. Sipas autoriteteve mjekësore palestineze, numri i të vrarëve tani ka arritur në 121 palestinezë.

Erdogan-Izraelit: Ndaleni mizorinë ndaj palestinezëve

Republika - 12.07.2014

Kryeministri i Turqisë dhe kandidati presidencial Rexhep Tajip Erdogan, i ka bërë thirrje Izraelit që të ndal sulmin ndaj popullit palestinez. Ai ka thënë se marrëdhëniet me Turqisë dhe Izraelit , ...

Netanjahu: Asnjë presion ndërkombëtar nuk do të na pengojë të godasim terroristët

Gazeta Start - 11.07.2014

Tel Aviv - Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanjahu, deklaroi sot se asnjë presion ndërkombëtar nuk do të pengojë vendin e tij të godasë terroristët.

Franca rekomandon të mos udhëtohet drejt Izraelit

Lajm - 11.07.2014

Ministria e Punëve të Jashtme e Francës ka këshilluar qytetarët që të mos udhëtojnë drejt Jerusalemit, Tel Avivit dhe qyteteve të tjera të Izraelit, të cilat janë shënjestër e sulmeve të Hamasit.

Izraeli me këmbësori pranë rripit të Gazës

Albtime - 11.07.2014

Një numër i "madh" i forcave okupuese izraelite janë në gatishmëri për të hyrë me këmpësori në Rripin e Gazës, tha sot një zëdhënës i ushtrisë izraelite.

Gaza, shkon në 86 numri i të vdekurve nga bombardimi izraelit

Albtime - 11.07.2014

Numri i përgjithshëm i palestinezëve të vrarë nga sulmet ajrore izraelite në Rripin e Gazës që nga nata e së hënës është rritur në 86, duke përfshirë 25 fëmijë, ka thënë Ministria e Shëndetësisë ...

Koment: Forcat radikale përfitojnë nga lufta në Gaza

DW - 11.07.2014

Zëra të arsyes dëgjohen gjithnjë e më pak. Kjo në një kohë kur shkallëzimi i dhunës midis Izraelit dhe palestinezëve kërcënon të forcojë forcat radikale në të gjithë rajonin, mendon Naser Schruf..

Të paktën 89 viktima dhe 630 palestinezë të lënduar, pohojnë burime palestineze

Idividi - 11.07.2014

Gazë, 11 korrik 2014 (MIA) - Nga fillimi i operacionit ushtarak izraelit "Skaji i mbrojtur" në Rripin e Gazës janë vrarë 89 palestinezë, ndërsa 630 janë lënduar, njoftuan burime mjekësore palestineze.

Ban Ki-mun kërkon armëpushim në Gazë

Idividi - 11.07.2014

Nju-Jork, 10 korrik 2014(MIA) - Sekretari i përgjitshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-mun, i ka bërë thirrje komunitetit ndërkombëtar që të bëjë gjithçka të mundur për të ndaluar përshkallëzimin e ...

Tmerri (në Gaza) vazhdon!

Zhurnal - 11.07.2014

Izraeli vazhdoi të intensifikojë bombardimet në Rripin e Gazës në një sulm kundër grupit militant Hamas, me më shumë se 900 objektiva të goditura deri më tani.

Sulme të reja mbi Rripin e Gazës

Alsat - 11.07.2014

Një palestinez është vrarë sot në Gazë gjatë një sulmi ajror në ditën e katërt të ofensivës së armatës izraelite në Rripin e Gazës. Zëdhënësi i Ndihmës urgjente mjekësore deklaroi se viktima është ...

Tmerri në Gaza vazhdon! (Foto/Video) +16

Portalb - 11.07.2014

Lajme lidhur me temën Mërgim Mavraj solidarizohet me Gazën: Të bëjmë dua për fëmijët e pafajshëm Ban kërkon armëpushim në Gaza Vajza e vogël tregon tmerrin e përjetuar nga bombardimet në Gaza! ...

Tmerri në Gaza vazhdon! (Foto/Video) +16

Albtime - 11.07.2014

Izraeli vazhdoi të intensifikojë bombardimet në Rripin e Gazës në një sulm kundër grupit militant Hamas, me më shumë se 900 objektiva të goditura deri më tani.

Një raketë e gjuajtur nga Libani jugor ka rënë në pjesën veriore të Izraelit

Idividi - 11.07.2014

Jerusalem, 11 korrik 2014 (MIA) - Një raketë e gjuajtur nga Libani jugor sot ka rënë në pjesën veriore të Izraelit pa shkaktuar viktima ose dëme. Radioja ushtarake izraelite njoftoi se dy raketa të ...

Sulme të reja izraelite mbi Rripin e Gazës

Idividi - 11.07.2014

Gazë, 11 korrik 2014 (MIA) - Një palestinez është vrarë sot në Gazë gjatë një sulmi ajror në ditën e katërt të ofensivës së armatës izraelite në Rripin e Gazës.

Një pompë e benzinës izraelite goditet nga raketa e gjuajtur nga Rripi i Gazës

Idividi - 11.07.2014

Jerusalem, 11 korrik 2014 (MIA) - Disa persona janë plagosur, kur një raketë, e gjuajtur nga Rripi i Gazës, goditi një pompë benzine në qytetin Ashdod, në Izraelin jugor, njofton radioja izraelite.

Armata izraelite për 24 orë ka kryer 210 sulme ndaj caqeve të Hamasit

Idividi - 11.07.2014

Jerusalem,11 korrik 2014 (MIA) - Aviacioni ushtarak izraelit për 24 orë ka kryer 210 sulme ndaj caqeve të Hamasit në Rripin e Gazës. Vetëm në natën e kaluar janë kryer mbi 50 sulme, deklaroi ...

Kryeministri turk dënon sulmet ajrore të Izraelit në gaza

Zhurnal - 11.07.2014

Marrëdhëniet ndërmjet Turqisë dhe Izraelit asnjëherë nuk do të normalizohen për sa kohë që Izraeli vazhdon ofensivën e saj kundër palestinezëve, tha kryeministri turk dhe kandidati presidencial ...

Izraeli, gati 20 mijë trupa për në Gaza

Lajm - 11.07.2014

Në ditën e katërt të sulmit në shkallë të gjerë Izraelit ndaj Rripit të Gazës, Shtetet e Bashkuara janë ofruar të ndërmjetësojnë arritjen e një armëpushimi me palestinezët në bazë të marrëveshjes së ...

OKB: Dyshime për legjitimitetin e ofensivës izraelite

Portalb - 11.07.2014

Lajme lidhur me temën Tmerri në Gaza vazhdon! (Foto/Video) +16 Ban kërkon armëpushim në Gaza Vajza e vogël tregon tmerrin e përjetuar nga bombardimet në Gaza! (Video) Prostituta vret shefin e Google ...

OKB: Dyshime për legjitimitetin e ofensivës izraelite

Lajm - 11.07.2014

Komisionarja për të drejtat e njeriut e Kombeve të Bashkuara, Navi Pillay, ka shprehur dyshime serioze për legjitimitetin e ofensivës ushtarake të Izraelit në Rripin e Gazës dhe ka kërkuar nga të dy ...

Netanyahu: Presioni ndërkombëtar nuk ka për ta ndalur ofensivën

Portalb - 11.07.2014

Lajme lidhur me temën OKB: Dyshime për legjitimitetin e ofensivës izraelite Tmerri në Gaza vazhdon! (Foto/Video) +16 Vajza e vogël tregon tmerrin e përjetuar nga bombardimet në Gaza! (Video) ...

Turqia me vërejtje ndaj Izraelit: Mos sulmo civilët palestinez!

Portalb - 11.07.2014

Lajme lidhur me temën Tmerri në Gaza vazhdon! (Foto/Video) +16 Mërgim Mavraj solidarizohet me Gazën: Të bëjmë dua për fëmijët e pafajshëm Vajza e vogël tregon tmerrin e përjetuar nga bombardimet në ...

Presidenti Obama ofron ndërmjetësimin amerikan për krizën në Lindjen e Mesme

VOA - 11.07.2014

Presidenti Obama i tha kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu se Shtetet e Bashkuara janë të përgatitura të ndërmjetësojnë që t’i jepet fund dhunës me palestinezët, përfshirë kthimin tek ...

Presidenti Obama ofron ndërmjetësimin amerikan për krizën në Lindjen e Mesme

Koha.net - 11.07.2014

Presidenti Obama i tha kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu se Shtetet e Bashkuara janë të përgatitura të ndërmjetësojnë që t’i jepet fund dhunës me palestinezët, përfshirë kthimin tek ...

Tmerri (në Gaza) vazhdon! (Foto/Video) +16

Telegrafi - 11.07.2014

Izraeli vazhdoi të intensifikojë bombardimet në Rripin e Gazës në një sulm kundër grupit militant Hamas, me më shumë se 900 objektiva të goditura deri më tani.

Ja pse Hamasi është “i lumtur” të jetë përsëri “viktima”

Telegrafi - 11.07.2014

Gjithsesi, Hamasi nuk do të kishte arritur t’i përshkallëzonte veprimet në një masë të tillë saqë luftëtarët e tij të hapnin zjarr brenda Izraelit, po të mos kishte garanci se Irani do ta riarmatoste ...

Izraeli shumë pranë ndërhyrjes ushtarake nga toka në Rripin e Gazës

ABC News - 11.07.2014

Sulmi nga toka në Rripin e Gazës duket shumë pranë. Izraeli ka mobilizuar orët e fundit 20 mijë ushtarë nga 40 mijë rezervistë që ishin vënë në gadishëmri.

100 palestinezë të vrarë

Zeri - 11.07.2014

Dy palestinezë janë vrarë të premten në qendër të Rripit të Gazës nga një bombardim izraelit nga ajri, duke e ngritur në 100 numrin e palestinezëve të vrarë që nga fillimi i operacionit izraelit ...

Tmerri në Gaza vazhdon! (Foto/Video)

Zeri - 11.07.2014

Izraeli vazhdoi të intensifikojë bombardimet në Rripin e Gazës në një sulm kundër grupit militant Hamas, me më shumë se 900 objektiva të goditura deri më tani.

Netanyahu: Presioni ndërkombëtar nuk ka për ta ndalur ofensivën

Telegrafi - 11.07.2014

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, thotë se ai nuk do t’i nënshtrohet presionit ndërkombëtar për ta ndalur ofensivën ushtarake në Rripin e Gazës.

Obama ndërmjetëson për krizën në Lindjen e Mesme

Vision Plus - 11.07.2014

Presidenti Obama i tha kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu se Shtetet e Bashkuara janë të përgatitura të ndërmjetësojnë që t’i jepet fund dhunës me palestinezët, përfshirë kthimin tek ...

Numri i të vdekurve nga bombardimi në Gaza arrinë në 100

Shkupi24 - 11.07.2014

Numri i përgjithshëm i palestinezëve të vrarë nga sulmet ajrore izraelite në Rripin e Gazës që nga nata e së hënës ka arritur në 100, duke përfshirë 24 fëmijë, sipas njoftimit te Ministris së ...

Sulme izraelite në Gazë, numri i viktimave shkon në 103

Tetova Sot - 11.07.2014

Numri i viktimave gjatë sulmeve ajrore izraelite në Rripin e Gazës arriti rreth 103 persona, kumtuan autoritetet shëndetësore palestineze. Zëdhënësi i Shërbimit për ndihmë të shpejtë në Gazë, Ashraf ...

Erdogan: Izraeli gënjen për bombardimet e Hamasit

Tetova Sot - 11.07.2014

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan akuzoi sot Izraelin për ndjekje të një politike të bazuar në ”gënjeshtra” përsa i përket bombardimeve në Rripin e Gazës. “Izraeli thotë që Hamasi lëshon raketa.

Të lumtur” që të jenë përsëri “viktima”

Gazeta Tema - 11.07.2014

Nga Roger Boyes The London Times Ai është i mundur dhe i përçarë, por Hamasi po shpreson që një luftë e kufizuar me Izraelin të përmirësojë fatin e tij.

Kryeministri izraelit: Presioni ndërkombëtar nuk ka për ta ndalur ofensivën në Rripin e Gazës

Republika - 11.07.2014

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, thotë se ai nuk do t’i nënshtrohet presionit ndërkombëtar për ta ndalur ofensivën ushtarake në Rripin e Gazës.

Mbi 80 të vdekur nga sulmet ajrore izraelite në Gaza

Gazeta Start - 10.07.2014

Shkon në mbi 80 numri i të vdekurve pas sulmeve ajrore izraelite në Rripin e Gazës. Vetëm gjatë ditës së mërkurë kanë humbur jetën 14 persona, mes të cilëve dhe gra e fëmijë.

OKB: Këshilli i Sigurimit diskuton për Lindjen e Mesme

Idividi - 10.07.2014

Nju-Jork, 10 korrik 2014 (MIA) - Në seancën e sotme të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-moon, do t’i njoftoj anëtarët për përshkallëzimin e ...

Vazhdon ofensiva ajrore e Izraelit kundër Gazës

DW - 10.07.2014

Në konfliktin mes Izraelit dhe palestinezëve të gjitha shenjat flasin për luftë. Izraeli nuk përjashton as mundësinë e ofensivës tokësore. Presidenti palestinez Abas akuzon Izraelin për "gjenocid".

OKB: Këshilli i Sigurimit diskuton për Lindjen e Mesme

Alsat - 10.07.2014

Në seancën e sotme të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-moon, do t’i njoftoj anëtarët për përshkallëzimin e armiqësive izraelito-palestineze, ...

Rritet tensioni mes Izraelit dhe PalestinĂŤs

Lajm - 10.07.2014

Dhuna e pritshme në rajonin e Lindjes së Afërt po përshkallëzohet. Numri i viktimave palestineze nga sulmet ajrore është rritur, ndërkohë që Presidenti Obama ka bërë thirrje për vetëpërmbajtje.

Izraeli vazhdon bombardimet në Rripin e Gazës, gjenocid në Palestinë (VIDEO)

Portalb - 10.07.2014

Lajme lidhur me temën Vazhdojnë sulmet izraelite në Gaza Izraeli i ka sulmuar 10 hapësira në Rripin e Gazës Aty ku “gjaku lahet me gjak”! (Foto +16) Aeroplanat Izraelit sulmuan Rripin e Gazës Është ...

Izraeli vazhdon bombardimet në Rripin e Gazës, 14 viktima të tjera (VIDEO)

Albtime - 10.07.2014

Është luftë mes Hamasit dhe Izraelit. Presidenti palestinez Abu Mazen e cilësoi situatën në Rripin e Gazës si një genocid të vërtetë. Gjatë natës ka pasur sulme të tjera me raketa që shkaktuan 14 ...

Gazë - mbi 75 të vrarë, të paktën 20 fëmijë

Zhurnal - 10.07.2014

Vazhdon breshëria e bombave izraelite mbi Gazë. Brenda gjysmë ore, në Gazë janë goditur mbi 50 objektiva, ndërkohë që bilanci i sulmeve nga dita e martë e këtej flet për mbi 75 të vdekur.

Egjipti e hapi kufirin me Gazën për palestinezët e lënduar

Idividi - 10.07.2014

Kajro, 10 korrik 2014 (MIA) - Egjipti e hapi sot pikën e kontrollit në kufirin me Rripin e Gazës afër Rafah për palestinezët, të lënduar gjatë sulmeve ajrore izraelite në enklavën bregdetare, kumtoi ...

Vajza e vogël tregon tmerrin e përjetuar nga bombardimet në Gaza! (Video)

Portalb - 10.07.2014

Lajme lidhur me temën Izraeli vazhdon bombardimet në Rripin e Gazës, gjenocid në Palestinë (VIDEO) Përkeqësohet situata mes Izraelit dhe Palestinës Vazhdojnë sulmet izraelite në Gaza Izraeli i ka ...

Lindja e Mesme: Ban Ki-moon bisedon me udhëheqës botërorë

Lajm - 10.07.2014

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-moon, e cilësoi shtimin e dhunës së ditëve të fundit mes Izraelit dhe palestinezëve, një nga rastet më të rënda me të cilat është përballur Lindja e Mesme në ...

Izraeli me këmbësori pranë rripit të Gazës

Zhurnal - 10.07.2014

Një numër i madh i forcave okupuese izraelite janë në gatishmëri për të hyrë me këmpësori në Rripin e Gazës, tha sot një zëdhënës i ushtrisë izraelite.

Mbi 20 viktima të reja në Rripin e Gazës, Ban kërkon armëpushim

Lajmi.net - 10.07.2014

Sipas informatave të agjencive të lajmeve, vetëm gjatë ditës së enjte janë vrarë mbi 20 njerëz nga sulmet e dundit ajrore të Izraelit mbi Rripin e gazës, që kontrollohet nga lëvizja radikale ...

Ban kërkon armëpushim në Gaza

Portalb - 10.07.2014

Lajme lidhur me temën Prostituta vret shefin e Google Japonia gjunjëzohet nga tajfuni Përkeqësohet situata mes Izraelit dhe Palestinës SHBA: Lejlekët fajtorë për rrëzimin e helikopterit Sekretari i ...

Mërgim Mavraj solidarizohet me Gazën: Të bëjmë dua për fëmijët e pafajshëm

Portalb - 10.07.2014

Lajme lidhur me temën Vajza e vogël tregon tmerrin e përjetuar nga bombardimet në Gaza! (Video) Izraeli vazhdon bombardimet në Rripin e Gazës, gjenocid në Palestinë (VIDEO) Vazhdojnë sulmet izraelite ...

Lindja e Mesme: Ban Ki-moon bisedon me udhëheqës botërorë

VOA - 10.07.2014

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-moon, e cilësoi shtimin e dhunës së ditëve të fundit mes Izraelit dhe palestinezëve, një nga rastet më të rënda me të cilat është përballur Lindja e Mesme në ...

OKB: Këshilli i Sigurimit diskuton për Lindjen e Mesme

Telegrafi - 10.07.2014

Në seancën e sotme të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-moon, do t’i njoftoj anëtarët për përshkallëzimin e armiqësive izraelito-palestineze, ...

Bombardimet izraelite në Rripin e Gazës shkaktojnë edhe 20 viktima të tjera

ABC News - 10.07.2014

Bombardimet izraelite ne Rripin e Gazes kane shkaktuar edhe 20 viktima të tjera. E nderkohe qe Presidenti izraelit Peres kërcënon Hamasin me pushtim, homologu i tij palestinez Abu Mazen deklaroi se ...

OKB: Këshilli i Sigurimit diskuton për Lindjen e Mesme

Yll Press - 10.07.2014

Në seancën e sotme të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-moon, do t’i njoftoj anëtarët për përshkallëzimin e armiqësive izraelito-palestineze, ...

Vazhdon ofensiva ajrore e Izraelit kundër Gazës (Foto/Video)

Telegrafi - 10.07.2014

Në konfliktin mes Izraelit dhe palestinezëve të gjitha shenjat flasin për luftë. Izraeli nuk përjashton as mundësinë e ofensivës tokësore. Presidenti palestinez Abas akuzon Izraelin për "gjenocid".

Luftë me raketa Hamas-Izrael

Panorama - 10.07.2014

Avionët izraelitë po vazhdojnë bombardimet në Rripin e Gazës, ndërsa militantët palestinezë kanë hedhur më shumë raketa drejt Izraelit qendror të mërkurën, ndërkohë që beteja mes Izraelit dhe Hamasit ...

Izraeli vazhdon ofensivën në Rripin e Gazës

VOA - 10.07.2014

Izraeli po vazhdon ofensivën kundër militantëve në Rripin e Gazës për të tretën ditë, duke ndërmarrë goditje ajrore vdekjeprurëse në një fushatë për të cilën thotë se ka si synim frenimin e raketave ...

Ban kërkon armëpushim në Gaza

Koha.net - 10.07.2014

Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, i ka bërë thirrje komunitetit ndërkombëtar që të bëjë gjithçka të mundur për të ndaluar përshkallëzimin e dhunës midis Izraelit dhe ...

Rripi i Gazes, rritet numri i viktimave

Vision Plus - 10.07.2014

Shkon në rreth 50 perosna numri i militantëve palestinezë të vrarë nga sulmet ajrore izraelite në Rripin e Gazës. Presidenti i Autoritetit palestinez, Mahmud Abbas ka akuzuar Izraelin se po kryen ...

Vazhdon ofensiva ajrore e Izraelit kundër Gazës (Foto/Video)

Tetova Sot - 10.07.2014

Në konfliktin mes Izraelit dhe palestinezëve të gjitha shenjat flasin për luftë. Izraeli nuk përjashton as mundësinë e ofensivës tokësore. Presidenti palestinez Abas akuzon Izraelin për “gjenocid”.

Rreziqet e ndërhyrjes në rrugë tokësore të Palestinës në Gaza

Gazeta Dita - 10.07.2014

Edhe pse këmbëngul se nuk do të përfshihet në një operacion në Gaza, gjithçka tregon se Izraeli po bën të gjitha përgatitjet e duhura për të bërë pikërisht këtë.

Dy ditë sulme intensive në Rripin e Gazës,75 të vrarë e 550 të plagosur

Shqiptarja - 10.07.2014

Të paktën 75 persona, përfshirë shumë fëmijë, kanë humbur jetën në vetëm 2 ditë sulme intensive në Rripin e Gazës. Ndërkohë, ministria palestineze e shëndetësisë tha se 550 persona kanë mbetur të ...

Sulme intensive në Rripin e Gazës, 75 të vrarë e 550 të plagosur (VIDEO)

Tetova Sot - 10.07.2014

Të paktën 75 persona, përfshirë shumë fëmijë, kanë humbur jetën në vetëm 2 ditë sulme intensive në Rripin e Gazës. Ndërkohë, ministria palestineze e shëndetësisë tha se 550 persona kanë mbetur të ...

Ban kërkon armëpushim në Gaza

InfoGlobi - 10.07.2014

Sekretari i përgjitshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, i ka bërë thirrje komunitetit ndërkombëtar që të bëjë gjithçka të mundur për të ndaluar përshkallëzimin e dhunës midis Izraelit dhe ...

Ban Ki Moon kërkon amrëpushim në Gaza

Tetova Sot - 10.07.2014

Sekretari i përgjitshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, i ka bërë thirrje komunitetit ndërkombëtar që të bëjë gjithçka të mundur për të ndaluar përshkallëzimin e dhunës midis Izraelit dhe ...

OKB: Këshilli i Sigurimit diskuton për Lindjen e Mesme

AlbanianScreen - 10.07.2014

SHBA - Në seancën e sotme të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-moon, do t'i njoftoj anëtarët për përshkallëzimin e armiqësive ...

Përkeqësohet situata mes Izraelit dhe Palestinës

Shekulli - 09.07.2014

Zhvillimet e fundit duket se konfirmojnë frikën se konflikti ndërmjet Palestinës dhe Izraelit do të vazhdojë të përshkallëzohet. “Operacion i gjerë i sigurisë nga ana e izraelitëve, kundër grupit të ...

Izraeli vazhdon bombardimet, dhjetëra të vrarë në Gaza

Gazeta Start - 09.07.2014

Të paktën 35 vetë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës si pasojë e sulmeve ajrore izraelite, bëjnë me dije autoritetet palestineze. Tel Avivi i ka intensifikuar sulmet në Gaza si përgjigje ndaj ...

Liga arabe kërkoi seancë urgjente në KS të KB-së për Rripin e Gazës

Idividi - 09.07.2014

Kajro, 8 korrik 2014 (MIA) - Liga arabe kërkoi mbajtjen e seancës urgjente të Këshillit të Sigurisë së KB-së, pasi Izraeli sot kreu disa sulme ajrore në Rripin e Gazës, theksoi sekretari i ...

Izraeli filloi ofensivë në Rripin e Gazës, Hamasi kërcënon me "tërmet"

Idividi - 09.07.2014

Tel Aviv, 8 korrik 2014 (MIA) - Armata izraelite sot filloi ofensivë ndaj Rripit të Gazës, që ëshë nën kontroll të lëvizjes Hamas, ndërsa nga ajri dhe nga deti qëlloi rreth 50 caqe, përfshirë edhe ...

Abaz konvokoi seancë të jashtëzakonshme të qeverisë në Rramallah për shkak të operacionit izrelit në Gazë

Idividi - 09.07.2014

Rramallah, 9 korrik 2014 (MIA) - Presidenti palestinez Mahmud Abaz konvokoi seancë të jashtëzakonshme të udhëheqësisë shtetërore palestineze në Rramallah në Bregun Perëndimor për shkak të operacionit ...

Thirrje nga e gjithë bota për përmbajtshmëri midis Izraelit dhe Rripit të Gazës

Idividi - 09.07.2014

Tel Aviv, 9 korrik 2014 (MIA) - Eskalimi i përleshjeve midis Izraelit dhe Hamasit në Rripin e Gazës shkaktoi thirrje për përmbajtshmëri nga e gjithë bota.

Rriten sulmet e Izraelit ndaj Palestinës

Alsat - 09.07.2014

Përshkallëzohet konflikti Palestinë-Izrael. Militantët palestinez kanë vijuar sulmet drejt qyteteve izraelite ndërsa ky i fundit ka sulmuar rripin e Gazës përgjatë të gjithë natës.

Izraeli, 40 mijë trupa për ofensivë tokësore në Rripin e Gazës (FOTO-LAJM)

Albeu.com - 09.07.2014

Ushtria izraelite ka mobilizuar më shumë se 40 mijë trupa për një ofensive të mundshme tokësore në Rripin e Gazës. Ndërkohë prej ditësh forcat ajrore të këtij vendi vazhdojnë fushatën ajrore .

Një person ka humbur jetën në sulmin raketor mbi Rripin e Gazës

Idividi - 09.07.2014

Tel-Aviv, 9 korrik 2014 (MIA) - Një person mëngjesin e sotëm ka humbur jetën në sulmin e një fluturake pa pilot mbi një moped në Beit Lahi, në pjesën veriore të Rripit të Gazës.

Pesë raketa të shkatërruara mbi Tel-Aviv

Idividi - 09.07.2014

Tel Aviv, 9 korrik 2014 (MIA) - Të paktën pesë raketa të gjuajtura nga Rripi i Gazës janë shkatërruar sot mbi Tel-Aviv dhe rrethinë, njoftoi Radioja ushtarake izraelite.

Alarm ajror mbi Tel-Aviv dhe Izraelin qendror

Idividi - 09.07.2014

Jerusalem, 9 korrik 2014 (MIA) - Janë lëshuar sirenat në Tel-Aviv dhe pjesa qendrore e Izraelit sot duke paralajmëruar për sulmin raketor nga Rripi i Gazës.

Përkeqësohet situata mes Izraelit dhe Palestinës

Almakos - 09.07.2014

Zhvillimet e fundit duket se konfirmojnë frikën se konflikti ndërmjet Palestinës dhe Izraelit do të vazhdojë të përshkallëzohet. “Operacion i gjerë i sigurisë nga ana e izraelitëve, kundër grupit të ...

Përkeqësohet situata mes Izraelit dhe Palestinës

Portalb - 09.07.2014

Lajme lidhur me temën SHBA: Lejlekët fajtorë për rrëzimin e helikopterit Alarm në Japoni: Okinava në terr, evakuohen gjysmë milioni njerëz (Video) Vazhdojnë sulmet izraelite në Gaza Vajzat nigeriane ...

Përkeqësohet situata mes Izraelit dhe Palestinës

Albtime - 09.07.2014

Zhvillimet e fundit duket se konfirmojnë frikën se konflikti ndërmjet Palestinës dhe Izraelit do të vazhdojë të përshkallëzohet. “Operacion i gjerë i sigurisë nga ana e izraelitëve, kundër grupit të ...

Raketa në Tel Aviv, sulme ajrore në Rripin e Gazës

DW - 09.07.2014

Dhuna në rajonin e Lindjes së Afërt shkallëzohet. Numri i viktimave palestineze nga sulmet ajrore është rritur. Presidenti Obama bën thirrje për vetëpërmbajtje.

Izraeli zgjeroi ofensivën, ndërsa Hamasi bombardon Tel Avivin dhe Jerusalemin

Idividi - 09.07.2014

Tel Aviv, 9 korrik 2014 (MIA) - Izraeli sot dukshëm e ka zgjeruar ofensivën e vet në Rripin e Gazës pasi nga territoret palestineze janë gjuajtur raketa në Jerusalem dhe Tel Aviv.

Lavrov: Me rëndësi thelbësore është ndërprerja e dhunës në Izrael dhe në Rripin e Gazës

Idividi - 09.07.2014

Moskë, 9 korrik 2014 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme i Rusisë Sergej Lavrov sot deklaroi se është me rëndësi thelbësore të ndërpritet raketimi i Izraelit dhe sulmet hakmarrëse në Rripin e Gazës.

Izraeli ndez alarmin: Po vjen një luftë e re?!

Albtime - 09.07.2014

Një luftë e re kërcënon të shpërthejë në Lindjen e Mesme: qeveria izraelite thotë se ka urdhëruar mobilizimin e mijëra rezervistëve dhe se ka ndërmarrë sulme të rrufeshme ajrore mbi zonat ku ushtron ...

Rripi i Gazës: Rritet numri i të vrarëve nga sulmet izraelite

Lajm - 09.07.2014

Zyrtarët palestinezë thonë se nga sulmet ajrore izraelite, gjatë 24 orëve të fundit, janë vrarë së paku 35 vetë. Izraeli i ka intensifikuar sulmet në Rripin e Gazës në përgjigje të rritjes së sulmeve ...

Rritet numri i të vrarëve nga sulmet izraelite

Zhurnal - 09.07.2014

Zyrtarët palestinezë thonë se nga sulmet ajrore izraelite, gjatë 24 orëve të fundit, janë vrarë së paku 35 vetë. Izraeli i ka intensifikuar sulmet në Rripin e Gazës në përgjigje të rritjes së sulmeve ...

Izraeli dhe palestinezë këmbejnë bomba, 35 të vrarë

Lajmi.net - 09.07.2014

Zyrtarët palestinezë thanë se nga sulmet ajrore izraelite, gjatë 24 orëve të fundit janë vrarë së paku 35 vetë. Izraeli i ka intensifikuar sulmet në Rripin e Gazës në përgjigje të shtimit të numrit ...

Hamas sulmon reaktorin bërthamor në Izrael

Lajmi.net - 09.07.2014

Ushtria e Izraelit tha se militantët e Hamasit kanë lansuar një raketë drejt reaktorit bërthamor Dimona, kurse nga bombat izraelite nga ajri janë regjistruar së paku 44 trë vrarë.

Izraeli rrëzon dy raketa të Hamasit

Telegrafi - 09.07.2014

Izraeli ka njoftuar se dy raketa të gjuajtura nga Rripi i Gazës me cak Tel Avivin, janë rrëzuar sot nga sistemi i mbrojtjes raketore të Izraelit. Fillimisht janë dëgjuar sirenat paralajmëruese në Tel ...

Rriten tensionet dhe sulmet mes Izraelit dhe Palestinës

Ora news - 09.07.2014

Përshkallëzohet konflikti Palestinë-Izrael. Militantët palestinez kanë vijuar sulmet drejt qyteteve izraelite ndërsa ky i fundit ka sulmuar rripin e Gazës përgjatë të gjithë natës.

Izraeli rrëzon pesë raketa të Hamasit

Koha.net - 09.07.2014

Izraeli ka njoftuar se pesë raketa të gjuajtura nga Rripi i Gazës me cak Tel Avivin, janë rrëzuar nga sistemi i mbrojtjes raketore të Izraelit. Fillimisht janë dëgjuar sirenat paralajmëruese në Tel ...

Pas sulmit me raketa të ushtrisë izraelite

ABC News - 09.07.2014

Janë me dhjetëra raketat e hedhura nga ushtria izraelite në rripin e Gazës. Objektivi zyrtar është goditja e Hamas, por avionët ushtarakë shkaktuan viktima dhe mes civilëve.

Izraeli përgatitet për operacion të gjerë në Rripin e Gazës

Telegrafi - 09.07.2014

Forcat okupatore izraelite njoftuan se po përgatiten për operacion të gjerë në Rripin e Gazës. Për këtë operacion, okupuesit janë duke mobilizuar forcat ajrore dhe detare në kufirin me enklavën e ...

Hamasi thotë se e ka sulmuar Jerusalemin me raketa

Yll Press - 09.07.2014

Krahu i armatosur i lëvizjes islamike, Hamas, ka thënë se ka gjuajtur disa raketa në Jerusalem dhe dy qytete të tjera të Izraelit. Një deklaratë e lëshuar nga brigada e Ezzedine al Qassamit, thotë se ...

Rriten sulmet e Izraelit ndaj Palestinës

Yll Press - 09.07.2014

Përshkallëzohet konflikti Palestinë-Izrael. Militantët palestinez kanë vijuar sulmet drejt qyteteve izraelite ndërsa ky i fundit ka sulmuar rripin e Gazës përgjatë të gjithë natës.

Rripi i Gazës: Rritet numri i të vrarëve nga sulmet izraelite

Telegrafi - 09.07.2014

Zyrtarët palestinezë thonë se nga sulmet ajrore izraelite, gjatë 24 orëve të fundit, janë vrarë së paku 35 vetë. Izraeli i ka intensifikuar sulmet në Rripin e Gazës në përgjigje të rritjes së sulmeve ...

Mbi 37 të vrarë ndërsa vazhdon ofensiva izraelite

VOA - 09.07.2014

Avionët luftarakë izraelitë bombarduan objektiva palestinezë në Gaza, ndërsa militantët e Hamasit hodhën raketa në thellësi në shtetin hebraik. Ushtria izraelite intensifikoi sulmet në ditën e dytë ...

Rrezik për luftë të gjerë izraelito-palestineze

VOA - 09.07.2014

Dhuna në Lindjen e Mesme po ndizet në një kohë kur nuk ka asnjë shenjë të re shprese për paqe. Udhëheqësit izraelitë dhe palestinezë kanë dënuar vrasjet brutale të tre adoleshentëve izraelitë dhe një ...

44 të vrarë në Gaza

Koha.net - 09.07.2014

Zyrtarët palestinezë thonë se nga sulmet ajrore izraelite janë vrarë së paku 44 vetë, prej ditës së djeshme, kur Izraeli e ka intensifikuar ofensivën e vet në Rripin e Gazës, në përgjigje të rritjes ...

Arriti në 44 numri i të vrarëve në Rripin e Gazës

Telegrafi - 09.07.2014

Zyrtarët palestinezë thonë se nga sulmet ajrore izraelite janë vrarë së paku 44 vetë, prej ditës së djeshme, kur Izraeli e ka intensifikuar ofensivën e vet në Rripin e Gazës, në përgjigje të rritjes ...

Vazhdojnë sulmet izraelite në Gaza

Shkupi24 - 09.07.2014

Zyrtarët izraelitë njoftuan se ushtria ka kryer edhe më tepër sulme ajrore në Rripin e Gazës gjatë natës së mbrëmshme. Kjo është ofenziva e tretë më e madhe në territorin palestinez në gjashtë vjetët ...

Izraeli gati të pushtojë Rripin e Gazës, rriten sulmet ajrore

Shqiptarja - 09.07.2014

Izraeli ka nisur sulme frontale në Rripin e Gazës ndërkohë që po i afrohet gjithnjë e më shumë mundësisë së një pushtim tokësor për të ndalur sulmet palestineze me raketa kundër Izraelit.

Izraeli nis luftën me Gazën

AMA-News - 09.07.2014

Izraeli kreu dhjetra sulme ajrore në Rripin e Gazës dje ndërkohë që po i afrohet gjithnjë e më shumë mundësisë së një pushtim tokësor për të ndalur sulmet palestineze me raketa kundër Izraelit.

Izraeli me sulme ajrore në Rripin e Gazës

InfoGlobi - 09.07.2014

Dje,Izraeli ka kryer dhjetra sulme ajrore në Rripin e Gazës, ndërkohë që po i afrohet gjithnjë e më shumë mundësisë së një pushtim tokësor për të ndalur sulmet palestineze me raketa kundër Izraelit.

Netanyahu: Do intensifikojmë sulmet në Gaza. Hamasi do ta paguajë

Gazeta Idea - 09.07.2014

Izrael- Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka premtuar të “intensifikojë më tej sulmet ndaj Hamasit” në Rripin e Gazës, pas bisedimeve me shefat e tij të mbrojtjes.

Tensionet Izrael-Palestine

Vision Plus - 09.07.2014

Tensionet mes Palestines dhe Izraelit sa vijnë e rriten. Forcat ajrore izraelite kane vijuar me sulme gjate natës ne Rripin e Gazës ne pikat strategjike te militanteve te Hamasit, ndërsa keta te ...

Izraeli zgjeron ofensivën në Ripin e Gazës

Tetova Sot - 09.07.2014

Izraeli sot dukshëm e ka zgjeruar ofensivën e vet në Rripin e Gazës pasi nga territoret palestineze janë gjuajtur raketa në Jerusalem dhe Tel Aviv. Kjo është përplasja më e madhe mes dy palëve që nga ...

Izraeli rrëzon dy raketa të Hamasit

Republika - 09.07.2014

Izraeli ka njoftuar se dy raketa të gjuajtura nga Rripi i Gazës me cak Tel Avivin, janë rrëzuar sot nga sistemi i mbrojtjes raketore të Izraelit. Fillimisht janë dëgjuar sirenat paralajmëruese në Tel ...

Izraeli rrëzon dy raketa të Hamas-it

AlbanianScreen - 09.07.2014

Tel Aviv - Izraeli ka njoftuar se dy raketa të gjuajtura nga Rripi i Gazës me cak Tel Avivin, janë rrëzuar sot nga sistemi i mbrojtjes raketore të Izraelit.

Izraeli, sulme ajrore në Rripin e Gazës

Gazeta Start - 08.07.2014

Ushtria e Izraelit ka ndërmarrë sot një sulm ajror në Rripin e Gazës, duke bombarduar të paktën 50 objektiva. Ushtria tha se sulmet me bomba ishin pjesë e fushatës me emrin “Operacioni Mbrojtja ...

Ushtria e Izraelit fillon ofensivë ajrore në Rripin e Gazës

Zhurnal - 08.07.2014

Ushtria e Izraelit sot e ka lansuar një ofensivë ajrore në Rripin e Gazës, duke i bombarduar së paku 50 caqe. Ushtria tha se sulmet me bomba ishin pjesë e fushatës me emrin "Operacioni Mbrojtja ...

Dhjetëra raketa izraelite në Rripin e Gazës

Alsat - 08.07.2014

Me dhjetëra raketa në rripin e gazës. Ky ëshët reagimi i Izraelit ndaj sulmit të një dite më parë nga ana e Hamas. Gjatë natës avionët e ushtrisë izraelite bombarduan të paktën 30 objektiva duke ...

Armata izraelite filloi operacon të madh ushtarak në Rripin e Gazës

Idividi - 08.07.2014

Jerusalem, 8 korrrik 2014 (MIA) - Ushtria e Izraelit sot e ka lansuar një ofensivë ajrore në Rripin e Gazës, duke i bombarduar së paku 50 caqe. Ushtria tha se sulmet me bomba ishin pjesë e fushatës ...

Vazhdojnë sulmet izraelite në Gaza

Portalb - 08.07.2014

Lajme lidhur me temën Izraeli i ka sulmuar 10 hapësira në Rripin e Gazës Shqipëria, prova e marrëdhënieve të mira të Izraelit me vendet myslimane Aeroplanat Izraelit sulmuan Rripin e Gazës Netanyahu ...

Abas kërkon ndërprerje urgjente të ofensivës izraelite

Idividi - 08.07.2014

Tel Aviv, 8 korrik 2014 (MIA) - Presidenti palestinez Mahmud Abas kërkoi që Izraeli menjëherë ta ndërpres ofensivën më të re në Rripin e Gazës, pas sulmeve të përsëritura të mbrëmshme nga ajri, nga ...

Franca bëri thirrje që të gjiha palët në konfliktin në Rripin e Gazës të jenë të përmbajtura

Idividi - 08.07.2014

Paris, 8 korrik 2014 (MIA) - Të gjithë pjesëmarrësit në dhunën ndëmjet izraelitëve dhe palestinezëve në Rripin e Gazës duhet të tregojnë përmbajtshmëri, bëri thirrje Ministria franceze e Punëve të ...

Izraeli vret 16 palestinezë, ndër të cilët edhe një liderin të Hamasit

Lajmi.net - 08.07.2014

Operacion i gjerë i sigurisë nga ana e izraelitëve, kundër grupit të militantëve të Hamas, “me shumë mundësi nuk do të përfundojë pa kaluar disa ditë”, tha ministri i Mbrojtjes, Moshe Ya’alon, të ...

Vazhdon agresioni izraelit në Gaza, edhe katër viktima

Albtime - 08.07.2014

Katër palestinezë u vranë sot në një sulm ajror izraelit që kishte në shënjestër një makinë civile në qendër të Gazës. "Katër trupa u sollën te vdekur ne spitalin në Al-Shifa," tha zëdhënësi i ...

Sulme ajrore në Rripin e Gazës

Telegrafi - 08.07.2014

Ushtria e Izraelit sot e ka lansuar një ofensivë ajrore në Rripin e Gazës, duke i bombarduar së paku 50 caqe. Ushtria tha se sulmet me bomba ishin pjesë e fushatës me emrin “Operacioni Mbrojtja ...

Izraeli sulmon sërish Rripin e Gazës, 15 të plagosur, mes tyre 2 gra dhe fëmijë

Ora news - 08.07.2014

Izraeli ka ndërmarrë të tjera ofensiva ushtarake nga ajri në Rripin e Gazës, duke pasuar kështu raketat e lëshuara nga lëvizja islamike e Hamasit. Së paku 15 palestinezë, duke përfshirë këtu edhe 2 ...

Dhjetëra raketa izraelite në Rripin e Gazës

ABC News - 08.07.2014

Me dhjetëra raketa në rripin e gazës. Ky ëshët reagimi i Izraelit ndaj sulmit të një dite më parë nga ana e Hamas. Gjatë natës avionët e ushtrisë izraelite bombarduan të paktën 30 objektiva duke ...

Izrael: Sulme ajrore në Rripin e Gazës

Yll Press - 08.07.2014

Ushtria e Izraelit sot e ka lansuar një ofensivë ajrore në Rripin e Gazës, duke i bombarduar së paku 50 caqe. Ushtria e Izraelit sot e ka lansuar një ofensivë ajrore në Rripin e Gazës, duke i ...

Izraeli, sulme ajrore në Rripin e Gazës

VOA - 29.05.2018

Avionët ushtarakë izraelitë kryen sot sulme ajrore në Rripin e Gazës, me objektiv pozicionet e grupit militant Xhihadi Islamik. Sulmet ndodhën disa orë pasi Forcat Mbrojtëse të Izraelit njoftuan se ...

Izraeli sulmon Gazën, dhjetra të plagosur. “Gati për përshkallëzimin”

Gazeta Idea - 08.07.2014

Gaza- Izraeli ka ndërmarrë tjetër ofensivë ushtarake nga ajri në Rripin e Gazës, raporton BBC. Së paku 12 vetë janë vrarë në Rripin e Gazës, thonë zyrtarët palestinezë, pasi ushtria izraelite ...

Sulmohen me raketa militantet e Hamasit

Vision Plus - 08.07.2014

Pavarësisht thirrjeve të Presidentit amerikan Barak Obama për vetëpërmbajtje, tensionet Izrael – Palestinë mbeten të larta. Ushtria izraelite ka nisur një ofensivë të re ushtarake në Rripin e Gazës.

Izraeli filloi ofensivë në Rripin e Gazës, Hamasi kërcënon me “tërmet” (VIDEO)

Tetova Sot - 08.07.2014

Armata izraelite sot filloi ofensivë ndaj Rripit të Gazës, që ëshë nën kontroll të lëvizjes Hamas, ndërsa nga ajri dhe nga deti qëlloi rreth 50 caqe, përfshirë edhe shtëpi të anëtarëve të lëvizjes.

FOTO REPORTAZH/ Izraeli bën gati 40 mijë trupa për ofensivë tokësore

Gazeta Tema - 08.07.2014

Ushtria izraelite ka mobilizuar më shumë se 40 mijë trupa për një ofensive të mundshme tokësore në Rripin e Gazës. Ndërkohë prej ditësh forcat ajrore të këtij vendi vazhdojnë fushatën ajrore.

Izraeli vret liderin ushtarak te Hamas

AMA-News - 08.07.2014

Operacion i gjerë i sigurisë nga ana e izraelitëve, kundër grupit të militantëve të Hamas, “me shumë mundësi nuk do të përfundojë pa kaluar disa ditë”, tha ministri i Mbrojtjes, Moshe Ya’alon, të ...

Izraeli, ofensivë ajrore në Rripin e Gazës

AlbanianScreen - 08.07.2014

Izrael - Ushtria e Izraelit ka nisur një ofensivë ajrore në Rripin e Gazës, duke i bombarduar së paku 50 objektiva. Ushtria tha se sulmet me bomba ishin pjesë e fushatës me emrin "Operacioni Mbrojtja ...

Izraeli vret 7 militantë të Hamasit në Gaza

Gazeta Start - 07.07.2014

Organizata islamike palestineze, Hamas, ka njoftuar se shtatë luftetarë të saj janë vrarë gjatë sulmeve ajrore të Izraelit. Ushtria izraelite e ka konfirmuar sulmin gjatë ditës së djeshme, duke thënë ...

Armata izraelite kreu sulme ajrore mbi objekte të Hamasit në Rripin e Gazës

Idividi - 07.07.2014

Tel Aviv, 5 korrik 2014 (MIA) - Armata izraelite kreu sulme ajrore mbi objektet e lëvizjes islamike Hamas në Rripin e Gazës si përgjigje e sulmit me raketa nga territori palestinez, njofton ITAR-TASS.

Izraeli sulmoi caqe në Gazë

Idividi - 07.07.2014

Tel Aviv, 6 korrik 2014 (MIA) - Ushtria e Izraelit i ka sulmuar nga ajri dhjetë hapësira në Rripin e Gazës. Ushtria tha se sulmet ishin ndërmarrë sot herët në mëngjes, ndërsa në shënjestër ishin ...

Vriten të paktën gjashtë pjesëtarë të Hamasit në një sulm ajror izraelit

Idividi - 07.07.2014

Gazë, 7 korrik 2014 (MIA) - Në një sulm ajror izrelit sot janë vrarë gjashtë pjesëtarë të Hamasit, njoftoi krahu ushtarak i organizatës, që paraqet sulmin më të madh individual ndaj grupit islamist ...

Vriten 7 militantë të Hamasit

Koha.net - 07.07.2014

Organizata islamike palestineze, Hamas, ka njoftuar se shtatë luftëtarë të saj janë vrarë gjatë sulmeve ajrore të Izraelit. Ushtria izraelite e ka konfirmuar sulmin gjatë ditës së djeshme duke thënë ...

Vriten 7 militantë të Hamasit

Yll Press - 07.07.2014

Organizata islamike palestineze, Hamas, ka njoftuar se shtatë luftetarë të saj janë vrarë gjatë sulmeve ajrore të Izraelit. Ushtria izraelite e ka konfirmuar sulmin gjatë ditës së djeshme duke thënë ...

Tensionet në rripin e Gazës

Vision Plus - 07.07.2014

Marrëdheniet izraelito-palestineze vijojnë të jenë të tendosura, teksa ditet e fundit ka pasur shumë incidente. Veç adoleshentëve të vrarë javën e kaluar, gjatë natës që kaloi nga bombardimet e ...

Hamas njofton për vrasjen e shtatë militantëve nga sulmi izraelit

AlbanianScreen - 07.07.2014

Izrael - Organizata islamike palestineze, Hamas, ka njoftuar se shtatë luftetarë të saj janë vrarë gjatë sulmeve ajrore të Izraelit. Ushtria izraelite e ka konfirmuar sulmin gjatë ditës së djeshme ...