TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vëllai i Beg Rizajt poston fotografi me kryeministrin Haradinaj pas ‘incidentit

Ina - 17.06.2018

Pas incidentit që ndodhi sot gjatë zbulimit të shtatores së Beg Rizajt në Deçan, ku u raportuar se Ali Rizaj (vëllai i Beg Rizajt) nuk ka dashur të lejojë askë ta zbulojë shtatoren, ka reaguar vëllai ...

Vëllai i Beg Rizajt, konflikt me kryeministrin Haradinaj

Lajmi.net - 16.06.2018

Në qendrën e Deçanit është zbuluar shtatorja e heroit kombëtar Beg Rizaj. Por, zbulimin e saj nuk e bëri kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, edhe pse ishte aty për këtë çështje.

Kush ishte dhe si u vra Beg Rizaj?

Lajmi.net - 16.06.2018

Beg Rizaj, ishte njëri ndër pjesëmarrësit dhe besohet organizator i “Grupit Kumanova”, grup i cili më 9 maj të vitit 2015, kishin zhvilluar luftime me forcat e Sigurisë në të Maqedonisë.

Vëllai i Beg Rizajt, konflikt me kryeministrin Haradinaj (VIDEO)

Portalb - 16.06.2018

Por, zbulimin e saj nuk e bëri kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, edhe pse ishte aty për këtë çështje. Vëllai i Rizajt, Aliu, ka reaguar ashpër, transmeton RTK.

Flet Haki Rizaj për incidentin e sotëm në Deçan

Ina - 16.06.2018

Haki Rizaj, vëllai i Beg Rizajt, personit që u vra në Kumanovë në vitin 2015, ka sqaruar incidentin e sotëm në Deçan. Edhe ky, thotë se me kryeministrin Ramush Haradinaj, nuk ka lidhje rasti i ...

Vëllai i Beg Rizës konfrontohet me kryeministrin Haradinaj, s’e lejon ta zbulojë shtatoren |VIDEO

Lajm - 16.06.2018

Në qendër të qytetit të Deçanit është zbuluar shtatorja e Beg Rizajt, i vrarë në Betejën e Kumanovës. Aty ka ndodhur një konfrontim në mes të vëllait të Begut dhe kryeministrit Ramush Haradinaj.

Vëllai i Beg Rizajt konflikt me Ramush Haradinajn/VIDEO

Ina - 16.06.2018

Ramush Haradinaj ka marrë pjesë në ceremoninë e organizuar nga Komuna e Deçanit për të përuruar shtatores e Beg Rizajt i vrarë në Kumanovë të Maqedonisë, në maj të vitit 2015.

Ramushi u bë pulë përballë një burri, një javë pasi u tregua i ashpër me një grua (VIDEO)

Ina - 16.06.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj, që zgjohet në 5 të mëngjesit për të bërë ushtrime fizike, është paluar të shtunën, në Deçan, nga vëllai i të ndjerit, Beg Rizaj, Aliu.

Kryetari i Deçanit tregon për incidentin e Haradinajt me vëllezërit Rizaj

Lajmi.net - 16.06.2018

Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj ka reaguar lidhur me incidenti ndërmjet kryeministrit Haradinaj dhe vëllait të Beg Rizajt, në zbulimi e shtatorë së këtij të fundit në Deçan.

Haradinaj për incidentin në Deçan: Ndërhyra për ta qetësuar situatën, askush s’pati asgjë me mua

Lajmi.net - 16.06.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka folur për incidentin e sotëm në Deçan. Thotë se ajo çfarë ndodhi aty, nuk kishte të bënte asgjë me të. Kryeministri thekson se ndërhyrja e tij ishte në funksion të ...

Vëllai i Beg Rizajt poston fotografi me kryeministrin Haradinaj pas ‘incidentit’

Lajmi.net - 16.06.2018

Pas incidentit që ndodhi sot gjatë zbulimit të shtatores së Beg Rizajt në Deçan, ku u raportuar se Ali Rizaj (vëllai i Beg Rizajt) nuk ka dashur të lejojë askë ta zbulojë shtatoren, ka reaguar vëllai ...

Vëllai i Beg Rizajt konfliktohet me Ramush Haradinajn

Alsat - 16.06.2018

Në qendrën e Deçanit në Kosovë është zbuluar shtatorja e heroit kombëtar Beg Rizaj. Por, zbulimin e saj nuk e bëri kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, edhe pse ishte aty për këtë çështje.

Vëllai i Beg Rizës konfrontohet me kryeministrin Haradinaj, s’e lejon ta zbulojë shtatoren

Zhurnal - 16.06.2018

Në qendër të qytetit të Deçanit është zbuluar shtatorja e Beg Rizajt, i vrarë në Betejën e Kumanovës. Aty ka ndodhur një konfrontim në mes të vëllait të Begut dhe kryeministrit Ramush Haradinaj.

Haradinaj: Ja çka ishte puna me zbulimin e shtatores së Beg Rizajt?

Ina - 16.06.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se vëllau i Beg Rizajt nuk ishte drejtuar tek ai dhe se ai ndërhyu që ta qetësonte situatën. “… disa media kanë spekuluar, se ka pasur reagime të ...

Kryetari i Deçanit flet se çfarë ndodhi me Haradinaj në shpalosjen e shtatores së Beg Rizaj

Ina - 16.06.2018

Bashkim Ramosaj, Kryetar i Deçanit, ka thënë se Ramush Haradinaj s’ka pasur kurrfarë problemesh me vëllain e Beg Rizajt, Aliun. Mirëpo, sipas tij, Aliu kishte problem me dy vëllezërit e tij.

Vëllai i Beg Rizajt poston fotografi me kryeministrin Haradinaj pas ‘incidentit’

Portalb - 16.06.2018

Pas incidentit që ndodhi sot gjatë zbulimit të shtatores së Beg Rizajt në Deçan, ku u raportuar se Ali Rizaj (vëllai i Beg Rizajt) nuk ka dashur të lejojë askë ta zbulojë shtatoren, ka reaguar vëllai ...

Kush ishte dhe si u vra Beg Rizaj?

Telegrafi - 16.06.2018

Beg Rizaj, ishte njëri ndër pjesëmarrësit dhe besohet organizator i “Grupit Kumanova”, grup i cili më 9 maj të vitit 2015, kishin zhvilluar luftime me forcat e Sigurisë të Maqedonisë.

Vëllai i Beg Rizajt poston fotografi me kryeministrin Haradinaj pas ‘incidentit’

Telegrafi - 16.06.2018

Pas incidentit që ndodhi sot gjatë zbulimit të shtatores së Beg Rizajt në Deçan, ku u raportuar se Ali Rizaj (vëllai i Beg Rizajt) nuk ka dashur të lejojë askë ta zbulojë shtatoren, ka reaguar vëllai ...

Incident në Deçan, vëllai i Beg Rizajt nuk e lejon Haradinajn të zbulojë shtatoren (Video)

Telegrafi - 16.06.2018

Në qendër të e Deçanit është zbuluar shtatorja e heroit kombëtar Beg Rizaj, por kjo ceremoni është përcjellë me incident. Zbulimin e shtatores nuk e bëri kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ...

Kryetari i Deçanit sqaron incidentin gjatë zbulimit të shtatores së heroit Beg Rizaj

Telegrafi - 16.06.2018

Kreu i komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj, përmes një reagimi k sqaruar se çfarë ka ndodhur gjatë ceremonisë së zbulimit të shtatores së Beg Rizajt në Deçan, në manifestimin për nder të 19 vjetorit ...

Incident në Deçan, vëllai i Beg Rizajt nuk lejon Haradinajn të zbulojë shtatoren. Reagon kryeministri

Mapo - 16.06.2018

Me rastin e ditës së çlirimit të Deçanit, në qendër të qytetit është zbuluar shtatorja e heroit kombëtar, Beg Rizaj, por kjo ceremoni është përcjellë me një incident.

Përplasje e Haradinajt me vëllanë e Beg Rizajt, se lë ta zbulojë shtatoren e vendosur në qendër të Deçanit

Koha.net - 16.06.2018

Në qendrën e Deçanit është zbuluar shtatorja e heroit kombëtar Beg Rizaj. Por, zbulimin e saj nuk e bëri kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, edhe pse ishte aty për këtë çështje.

Vëllai i Beg Rizajt – “Aliu e kishte prej mërzisë, kryeministrin e kemi vëlla”

Telegrafi - 16.06.2018

Në Deçan është zbuluar shtatorja e heroit kombëtar Beg Rizaj. Kjo u bë në ditën e çlirimit të kësaj komune, që është vendlindja e Rizajt e edhe e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Komandantë mbi komandantë, kush s'e la Ramushin ta zbulojë shtatoren e Beg Rizajt

Gazeta Express - 16.06.2018

Ramush Haradinaj ka marrë pjesë në ceremoninë e organizuar nga Komuna e Deçanit për të përuruar shtatores e Beg Rizajt i vrarë në Kumanovë të Maqedonisë, në maj të vitit ...

Ali Rizaj zmbrapsi Ramush Haradinajn, nuk e la ta zbulojë shtatoren e Begut në Deçan

Gazeta Express - 16.06.2018

Në qendrën e Deçanit është zbuluar shtatorja e heroit kombëtar Beg ...

Ramush Haradinaj palohet përballë një burri, një javë pasi u tregua i ashpër me një grua në Prizren

Gazeta Express - 16.06.2018

​Kryeministri Ramush Haradinaj, që zgjohet në 5 të mëngjesit për të bërë ushtrime fizike, është paluar të shtunën, në Deçan, nga vëllai i të ndjerit, Beg Rizaj, ...

Këngëtari Meda në mesin e qytetarëve të pranishëm në Deçan gjatë zbulimit të shtatores së Beg Rizajt

Telegrafi - 16.06.2018

Në Deçan sot (e shtunë) është bërë zbulimi i shtatores së heroit kombëtar, Beg Rizaj. Në një ceremoni ku nuk munguan as krerët e shtetit, të pranishëm duket të kenë qenë edhe disa prej këngëtarëve të ...

Kryetari i Deçanit tenton t'ia shpëtojë fytyrën Haradinajt: Vëllezërit e Beg Rizës u konfrontuan mes vete

Gazeta Express - 16.06.2018

Bashkim Ramosaj, Kryetar i Deçanit, ka thënë se Ramush Haradinaj s’ka pasur kurrfarë problemesh me vëllain e Beg Rizajt, Aliun. Mirëpo, sipas tij, Aliu kishte problem me dy vëllezërit e tij.

Versioni i Ramosajt për përplasjen në Deçan: Haradinaj ndërhyri pas incidentit mes vëllezërve Rizaj

Koha.net - 16.06.2018

Pas incidentit në Deçan, ka reaguar kreu i kësaj komune, Bashkim Ramosaj. Ka akuzuar mediat se keqinformuar për ngjarjen. Sipas tij, kryeministri Haradinaj ka ndërhyrë për të ndalur një përplasje në ...

Haradinaj: Incidenti në Deçan s’kishte të bënte me mua, unë e qetësova situatën

Koha.net - 16.06.2018

Sot në Deçan është zbuluar shtatorja e Beg Rizaj. Gjatë zbulimit të shtatores, pati përplasje mes vëllait të të ndjerit Beg Rizaj, Ali Rizaj dhe kryeministrit Ramush Haradinaj, por të cilën Haradinaj ...

Haradinaj: Mosmarrëveshja në zbulimin e shtatores së Beg Rizajt nuk kishte të bëjë me mua, ndërhyra ta qetësoj situatën

Telegrafi - 16.06.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili mori pjesë në përurimin e shtatores së heroit Beg Rizaj, ka sqaruar lidhur me incidentin e sotëm, e ku u raportua se atij iu ndalua të zbulonte ...

Flet Haki Rizaj për incidentin e sotëm në Deçan: Vëllai, Aliu, reagoi nga mërzia

Gazeta Express - 16.06.2018

Haki Rizaj, vëllai i Beg Rizajt, personit që u vra në Kumanovë në vitin 2015, ka sqaruar incidentin e sotëm në Deçan. Edhe ky, thotë se me kryeministrin Ramush Haradinaj, nuk ka lidhje rasti i ...

Sqarohen vëllezërit Rizaj – “Aliu e kishte prej mërzisë, kryeministrin e kemi vëlla”

Koha.net - 16.06.2018

Në Deçan është zbuluar sot shtatorja e heroit kombëtar Beg Rizaj. Kjo u bë në ditën e çlirimit të kësaj komune, që është vendlindja e Rizajt e edhe e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Kush ishte dhe si u vra Beg Rizaj?

Gazeta Express - 16.06.2018

Beg Rizaj, ishte njëri ndër pjesëmarrësit dhe besohet organizator i “Grupit Kumanova”, grup i cili më 9 maj të vitit 2015, kishin zhvilluar luftime me forcat e Sigurisë në të ...

Çfarë ndodhi në Deçan gjatë zbulimit të shtatores së Beg Rizajt

Koha.net - 16.06.2018

Kryeministri, Ramush Haradinaj, është përballur përsëri me një ngjarje të pakëndshme gjatë zbulimit e shtatores së ish-luftëtarit, Beg Rizaj. Ndonëse ndodhej në Deçan pikërisht për këtë rast, ai nuk ...

Ali Riza vazhdon inatin, dy vëllezërit tjerë i shkojnë në kullë Ramush Haradinajt

Gazeta Express - 16.06.2018

Pas incidentit që ndodhi sot gjatë zbulimit të shtatores së Beg Rizajt në Deçan, ku u raportuar se Ali Rizaj (vëllai i Beg Rizajt) nuk ka dashur të lejojë askë ta zbulojë shtatoren, ka reaguar vëllai ...

Ramushin nuk e lënë te shtatorja e Beg Rizajt

Java News - 16.06.2018

Ramush Haradinaj ka marrë pjesë në ceremoninë e organizuar nga Komuna e Deçanit për të përuruar shtatores e Beg Rizajt i vrarë në Kumanovë të Maqedonisë, në maj të vitit 2017.

Vëllai i Beg Rizajt poston fotografi me kryeministrin Haradinaj pas ‘incidentit’

Flaka - 16.06.2018

Pas incidentit që ndodhi sot gjatë zbulimit të shtatores së Beg Rizajt në Deçan, ku u raportuar se Ali Rizaj (vëllai i Beg Rizajt) nuk ka dashur të lejojë askë ta zbulojë shtatoren, ka reaguar vëllai ...

​Vëllai i Beg Rizajt konflikt me Ramush Haradinajn

Tetova Sot - 16.06.2018

Në qendrën e Deçanit është zbuluar shtatorja e heroit kombëtar Beg Rizaj. Por, zbulimin e saj nuk e bëri kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, edhe pse ishte aty për këtë çështje.

Flet Haki Rizaj për incidentin e sotëm në Deçan: Vëllai, Aliu, reagoi nga mërzia

Tetova Sot - 16.06.2018

Haki Rizaj, vëllai i Beg Rizajt, personit që u vra në Kumanovë në vitin 2015, ka sqaruar incidentin e sotëm në Deçan. Edhe ky, thotë se me kryeministrin Ramush Haradinaj, nuk ka lidhje rasti i ...

Vëllai i Beg Rizajt poston fotografi me kryeministrin Haradinaj pas ‘incidentit’

Tetova Sot - 16.06.2018

Pas incidentit që ndodhi sot gjatë zbulimit të shtatores së Beg Rizajt në Deçan, ku u raportuar se Ali Rizaj (vëllai i Beg Rizajt) nuk ka dashur të lejojë askë ta zbulojë shtatoren, ka reaguar vëllai ...

Kryetari i Deçanit, flet për incidentin në zbulimin e shtatores së Beg Rizajt

Tetova Sot - 16.06.2018

“Vëllau i Beg Rizajt kishte problem me vëllezërit e tij, jo me kryeministrin”, ka thënë Ramosaj për KALLXO.com. Kreu i komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj ka treguar për KALLXO.com versionin e tij se ...

Vëllai i Beg Rizajt nuk e la Ramushin ta zbulojë shtatoren e Beg Rizajt (VIDEO)

Tetova Sot - 16.06.2018

Ramush Haradinaj ka marrë pjesë në ceremoninë e organizuar nga Komuna e Deçanit për të përuruar shtatores e Beg Rizajt i vrarë në Kumanovë të Maqedonisë, në maj të vitit 2017.

Ramushi u bë pulë përballë një burri, një javë pasi u tregua i ashpër me një grua në Prizren (VIDEO)

Tetova Sot - 16.06.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj, që zgjohet në 5 të mëngjesit për të bërë ushtrime fizike, është paluar të shtunën, në Deçan, nga vëllai i të ndjerit, Beg Rizaj, Aliu.

Detaje të reja nga përplasje në Deçan: Haradinaj ndërhyri për t’i qetësuar, konflikti ishte mes vëllezërve Rizaj

Tetova Sot - 16.06.2018

Komuna e Deçanit thotë se kryeministri Ramush Haradinaj ndërhyri për të evituar një përplasje mes vëllezërve Rizaj, ndërsa raportime tjera thonë se Ali Rizaj u konfrontua me Haradinajn pasi nuk deshi ...

Haradinaj lavdëron Beg Rizajn (VIDEO)

Tetova Sot - 16.06.2018

Në Deçan u zbulua sot shtatorja e ish-lufëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Beg Rizajt. Kryeministri Ramush Haradinaj, që pati ndarë fonde qeveritare dhe kërkoi hetim të rastit të Kumanovës, ...

Versioni i Haradinajt: Ndërhyra për ta qetësuar situatën, askush s’pati asgjë me mua

Antpress - 16.06.2018

Postimi i tij i plotë: Sot, në 19-vjetorin e çlirimit të Deçanit përkujtuam flijimin për liri të luftëtarëve nga e gjithë shqiptaria. Më këtë rast, disa media kanë spekuluar, se ka pasur reagime të ...

Ekskluzive: Vjen përmendorja e heroit kombëtarë Beg Rizaj

Ina - 15.06.2018

Më 16 qershor në ora 12:00 në Decan do të bëhet përurimi i shtatores së dëshmorit dhe heroit kombëtar Beg Rizaj, njofton agjencia e lajmeve INA. Beg Rizaj ishte një ndër udhëheqësit kryesor të luftës ...

Beg Rizaj kthehet në Deçan (Foto)

Lajm - 14.06.2018

Me 16 qershor (nesër) në Deçan do të zbulohet permendorja për Beg Rizajn, të vrarë më 10 maj në Lagjen e Trimave në Kumanovë. Paralajmërimin e ka bërë deputeti Rasim Selmanaj, shkruan Gazeta Lajm.

Deçani i ngre përmendore ish luftëtarit të UÇK-së që u vra në Maqedoni, Beg Rizaj

Lajmi.net - 14.06.2018

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Rasim Selmanaj ka njoftuar se shtatorja e ish luftëtarit të UÇK-së do të vendoset në Deçan. Deputeti Selmanaj e ka zbuluar pamjen se si duket shtatorja ...