TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Meidani: Festimet e Edi Ramës në Kukës, si retushimi i fotove në kohën e Enver Hoxhës

Panorama - 18.04.2014

Rexhep Meidani dhe Edi Rama (majtas) ish-Presidenti me ushtaraket e NATO-s ne vitin 1999 Ish-presidenti flet për 15-vjetorin e eksodit kosovar: S’mora ftesë “Majko si Kryeministër ishte pjesë e ...

Meidani: Rama ishte në rreshtat e fundit, po manipulon historinë

Panorama - 18.04.2014

Ish-Presidenti Rexhep Meidani dhe kreu i PS, Edi Rama Ish-Presidenti i Republikës, Rexhep Meidani, në një postim të tij në rrjetin shoqëror “Facebook”, reagon ndaj ceremonive të përkujtimit të ...

Ish-presidenti Meidani për ceremoninë e Kukësit

ABC News - 18.04.2014

Ish-Presidenti i Republikës Rexhep Mediani, kundërshton mënyrën sesi në Kukës u përkujtua 15-vjetori i eksodit kosovar. Madje, në një intervistë dhënë për të përditshmen “Panorama”, ai i konsideron ...

Meidani: Festimet e Kukësit, si retushimi i fotove në kohën e Enver Hoxhës

Gazeta Tema - 18.04.2014

Ish- Presidenti i Republikës, Rexhep Meidani, i cilëson festimet e bëra në Kukës, në 15 vjetorin e eksodit të madh kosovar, si retushime të fotove të kohës së Enver Hoxhës.

Meidani: Festimet e Ramës në Kukës, si retushimi i fotove në kohën e Enverit

Gazeta Dita - 18.04.2014

Ish-Presidenti i Republikës, Rexhep Meidani, i cilëson festimet e bëra në Kukës, në 15-vjetorin e eksodit të madh kosovar, si retushime të fotove të kohës së Enver Hoxhës.

Reagon PDSH – Në Manifestimin e djeshëm në Kukës mori Pjes Nënryetari i Pdsh-së Ernad Fejzullahu

Shkupi24 - 18.04.2014

Nga Pdsh shkruajne … Lidhur me lajmin e djeshë të cilin e plasoi Televizioni Alsat-M lidhur me manifestimin në Kukës, PDSH lëshon këtë demant: Demant Shpifjet e këtij televizioni nuk kanë të ndalur, ...

As përkujtimi i eksodit të shqiptarëve të Kosovës nuk i bashkoi!

Gazeta Start - 17.04.2014

Tiranë – Gjatë ditës së djeshme në Kukës u përkujtua 15 vjetori i eksodit të shqiptarëve të Kosovës në drejtim të Kukësit pas spastrimeve të shumta nga ana e ushtarakëve serbë.

Projekti i Pacollit për bashkimin e Shqipërisë dhe Kosovës

Gazeta Start - 17.04.2014

Një spital të përbashkët bashkëkohor, vënien në punë të aeroportit të Kukësit, ndërtimin e një hekurudhe moderne Tiranë-Prishtinë, rindërtimi i portit të Shëngjinit, heqjen e doganave mes Kosovës dhe ...

Eksodi i Rexhep Qoses 15 vjet më parë

Top Channel - 17.04.2014

Eksodi i Rexhep Qoses 15 vjet më parë 17/04/2014 Akademiku i njohur, Rexhep Qosja ishte një nga shqiptarët e Kosovës që ishte pjesë e eksodit. Ai tregon për “Revistën Televizive te Mbrëmjes” në Top ...

Rama, mirënjohje edhe Berishës për Pavarësinë e Kosovës (Video)

Portalb - 17.04.2014

Ditën e sotme në Kukës u kujtua 15-vjetori i eksodit të shqiptarëve të Kosovës drejt Shqipërisë. Të pranishëm në këtë aktivitet ishin krerët e shtetit të dy qeverive shqiptare, asaj të Shqipërisë dhe ...

Muzeu i eksodit në kryeqytet, vetëm në letër

Zhurnal - 17.04.2014

Drejtoria që menaxhon kulturën e kryeqytetit ka katër muaj që nuk ka bërë asnjë hap për realizimin e njërit prej projekteve që ka trashëguar nga qeverisja e kaluar.

Reagon PDSH: Në Kukës ishim të përfaqësuar nga Ernad Fejzullahu

Albeu.com - 17.04.2014

Partia Demokratike Shqiptare ka reaguar kundër televizionit kombëtar, Alsat-M. Ky televizion pati lajmëruar se në Kukës nuk ka patur asnjë funksionar të lartë në kujtim të 15-vjetorit të eksodit të ...

Teuta Arifi në Konferencën mbarëkombëtare "Nga eksodi tek Partneriteti Strategjik" në Kukës

Idividi - 17.04.2014

Kukës, 16 prill 2014 (MIA) - Sot në Kukësit, Republika e Shqipërisë, kryetarja e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi mori pjesë në Konferencën njëditore mbarëkombëtare "Nga eksodi tek Partneriteti ...

Përfaqësues të shqiptarëve të Maqedonisë morën pjesë në përkujtimin e 15-vjetorit të eksodit të shqiptarëve të Kosovës

Idividi - 17.04.2014

Kukës, 16 prill 2014 (MIA) - Me ftesë të Kryeministrit të Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, sot në Kukës qëndruan kryetari i komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta, kryetari i komunës së Çairit, Izet ...

Muzeu i eksodit në kryeqytet, vetëm në letër

Koha.net - 17.04.2014

Prishtinë, 17 prill - Drejtoria që menaxhon kulturën e kryeqytetit ka katër muaj që nuk ka bërë asnjë hap për realizimin e njërit prej projekteve që ka trashëguar nga qeverisja e kaluar.

Eksodi i luftës bashkon shqiptarët në paqe

Zeri - 17.04.2014

Kukësi nuk ka ndryshuar nga pamja. Çdo gjë është në vendin e vet, madje edhe banesat ngjyrë gri të ndërtuara sipas modelit të vjetër të sistemit komunist, as bizneset e vogla nuk kanë shënuar ...

15-vjetori i eksodit të luftës/ Rama: Mirënjohje Berishës e PD për çka bënë për Kosovën

Mapo - 17.04.2014

“Ne, fatmirësisht nuk ndahemi tek çështja e madhe që deri dje mbante emrin “çështja e Kosovës”, por që sot natyrshëm ka emrin “çështja e shqiptarëve” Qeveritë e Kosovës dhe Shqipërisë dhe përfaqësues ...

Politika përgjysëm edhe në Kukës, Basha: S’kisha ftesë

Mapo - 17.04.2014

Kryeministria: Është për të ardhur keq që në një ditë përkujtimore kaq të rëndësishme, flitet për detaje protokollare të paqena. Përkujtimi i 15-vjetorit të eksodit të luftës së Kosovës në qytetin e ...

Majko: Shqipëria e Kosova t’i kthejnë borxhin Kukësit

Panorama - 17.04.2014

Pandeli Majko Ish-Kryeministri i Shqipërisë gjatë vitit të eksodit tragjik të kosovarëve në 1999, i cili sot mori duartrokitjet më të mëdha nga të pranishmit në ceremoninë e kësaj ngjarjeje, tha se ...

Pacolli i pakënaqur me Ramën

Mapo - 17.04.2014

Gjatë fjalimit së tij në akademinë përkujtimore të 15-vjetorit të të njohurit “Eksodi i Madh” të zhvilluar në Pallatin e Kulturës në Kukës me temën “Nga Eksodi tek Partneriteti Strategjik”, Behgjet ...

Kukësi-Trepça 1-1, Gjici dhuron Fanelle me nr 10 Ramës e Thaçit

Shqiptarja - 17.04.2014

KUKES - Kukësi dhe Trepça 89 barazuan 1-1 mes tyre në takimin miqësor të luajtur në qytetin verilindor në vazhdën e organizimeve të ndryshme në kujtim të eksodit kosovar më 1999.

Planifikimi hapësinor, Kosova kërkon sërish Shëngjinin

Shqiptarja - 17.04.2014

KUKES - Kosova kërkon ringjalljen e projektit për shfrytëzimin e portit të Shëngjinit, të aeroportit të Kukësit, si dhe të ndërtimit të një linje hekurudhore krahas rrugës së kombit.

Reagon PDSH: Në Kukës ishim të përfaqësuar nga Ernad Fejzullahu

Gazeta Shqip - 17.04.2014

Partia Demokratike Shqiptare ka reaguar kundër televizionit kombëtar, Alsat-M. Ky televizion pati lajmëruar se në Kukës nuk ka patur asnjë funksionar të lartë në kujtim të 15-vjetorit të eksodit të ...

Kukësi e Trepça ’89 bëjnë paqe në miqësoren e… eksodit

Panorama Sport - 17.04.2014

Kukësi – Trepça ’89 1-1 GOLAT: Progni 60′/ Jetullahu 10′ KUKËSI: Halilaj, Smajli, Brahja, Malota, Hallaçi, Progni, Uçe, Allmuça, Hoxha, Hysa, Cikalleshi.

Takim Gruevski-Thaçi në Shkup

Radio Vala - 17.04.2014

Televizioni Alsat-M njoftoi në edicionin e lajmeve të orës 16 për një takim që është realizuar sot mes kryeministrit Nikola Gruevski dhe kreut të PDSH-së, Menduh Thaci.

Sot kujtohet 15-vjetori i eksodit të kosovarëve

Shekulli - 16.04.2014

Sot në Kukës kujtohet 15-vjetori i eksodit të kosovarëve drejt Shqipërisë, ku pritet të zhvillohen disa aktivitetesh politike dhe festive. Dy qeveritë shqiptare do të bashkohen në një mbledhje që ...

Kukësi i pret pa energji elektrike dy kryeministrat

Gazeta Start - 16.04.2014

Kukës – Teksa në Pallatin e Kulturës “Hasan Prishtina” në Kukës po zhvillohej ceremonia madhështore e dy qeverive me rastin e 15 vjetorit të eksodit të shqiptarëve të Kosovës, i gjithë qytetit nuk ...

Paqe në miqësoren përkujtimore të eksodit

Gazeta Start - 16.04.2014

Kukësi dhe Trepça 89 barazuan 1-1 mes tyre në takimin miqësor të luajtur në vazhdën e organizimeve në kujtim të eksodit të shqiptarëve të Kosovës, që nisi 16 prillin e 1999-ës me kalimin e kufirit të ...

Rama shpreh mirënjohje ndaj Berishës për Pavarësinë e Kosovës (VIDEO)

Shekulli - 16.04.2014

Ditën e sotme në Kukës u kujtua 15-vjetori i eksodit të shqiptarëve të Kosovës drejt Shqipërisë. Të pranishëm në këtë aktivitet ishin krerët e shtetit të dy qeverive shqiptare, asaj të Shqipërisë dhe ...

15 vjetori i eksodit kosovar

Top Channel - 16.04.2014

15 vjetori i eksodit kosovar 16/04/2014 Pas pak orësh në qytetin e Kukësit do të kujtohet 15 vjetori i eksodit të Kosovarëve. Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj tregon për Top ...

Dy qeveritë shqiptare sot bashkohen në Kukës

Albeu.com - 16.04.2014

Qeveria e Kosovës dhe qeveria e Shqipërisë do të mblidhen sot në Kukës, në një takimin të përbashkët në shenjë përkujtimi për 15 vjetorin e eksodit të shqiptarëve gjatë vitit 1999 dhe në nderim për ...

15-vjetori i eksodit kosovar - Shqipëria dhe Kosova me dimension të ri bashkëpunimi

Idividi - 19.04.2014

Kukës, 16 prill 2014 (MIA) - Pesëmbëdhjetë vjetori i eksodit të mijëra familjeve kosovare të larguara nga vendi për shkak të luftës që shpërtheu në Kosovë në vitin 1999 u përkujtua sot me një sërë ...

Bejta do të marrë pjesë në shënimin e 15 vjetorit të eksodit të shqiptarëve të Kosovës në Shqipëri

Idividi - 16.04.2014

Gostivar, 15 prill 2014 2014 (MIA) - Me ftesë të kryeministrit të Republikës së Shqipërisë, Edi Rama kryetari i komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta do merr pjesë në përkujtimin e 15 vjetorit të ...

"Eksodi '99", Pacolli: Faleminderit shumë që na lëshuat vend në shtëpitë tuaja

SOT - 16.04.2014

Behxhet Pacolli, zv.kryeministri i Kosovës, e nisi fjalën e tij me një falenderim prekës: “Unë nga thellësia e zemrës falënderoj ato motra, ato nëna, ata baballarë, ata vëllezër që hapën dyert e ...

Eksodi 99, bashkon dy qeveritë shqiptare

Ina - 16.04.2014

Dy qeveritë, ajo e Kosovës dhe e Shqipërisë sot do të mblidhen në Kukës. Këtë vit takimi i përbashkët do të jetë në shenjë përkujtimi për 15 vjetorin e eksodit të shqiptarëve gjatë vitit 1999 dhe ...

Bashkohen në Kukës dy qeveritë shqiptare

Albtime - 16.04.2014

Dy qeveritë, ajo e Kosovës dhe e Shqipërisë, mblidhen sot në Kukës, në takimin e përbashkët në shenjë përkujtimi për 15 vjetorin e eksodit të shqiptarëve gjatë vitit 1999 dhe në nderim për të gjithë ...

Kukës, mbledhje e përbashkët e qeverisë shqiptare dhe asaj kosovare

Shqipmedia - 16.04.2014

Në Kukës sot mbahen disa aktivitete me rastin e përvjetorit të eksodit të kosovarëve për shkak të luftës që shpërtheu në këtë vend. Qindra mijëra familje kosovare mbërritën në qytetin e Kukësit dhe ...

Rama: Ne sot do t’i mbijetojmë paqes në Rajon për të fituar mirëqënien

24 orë - 16.04.2014

Dy qeveritë shqiptare, e Shqipërisë dhe Kosovës, përkujtojnë sot në një ceremoni të organizuar në qytetin e Kukësit, 15-vjetorin e eksodit të shqiptarëve të Kosovës, në kulmin e konfliktit të ...

Rama: Kombëtaren e futbollit na pengon FIFA, por për kombëtaren ekonomike nuk na pengon askush

Lajmeshqip - 16.04.2014

(E plotësuar) Kryeministri shqiptar Edi Rama, tha se Kosova dhe Shqipëria duhet të krijojnë Dhomën Kombëtare të Tregtisë. Ai tha vec tjerash se e ka përsëritur edhe në takimin me sipërmarrësit në ...

Pacolli kërkon heqjen e doganave midis dy vendeve

Albeu.com - 16.04.2014

Duke folur në aktivitetin për 15 vjetorin e eksodit kosovar në Shqipëri, Zv. Kryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli Behgjet Pacolli shprehu mirënjohjen për mikpritjen e kuksianëve dhe mbarë kombit ...

Dy qeveritë Shqipëri-Kosovë përkujtojnë në Kukës “Eksodin ’99"

Almakos - 16.04.2014

Në 15-vjetorin e përkujtimit të eksodit më të madh të shqiptarëve të Kosovës, ku nën dhunën dhe represionin serb u deportuan në Shqipëri mijëra kosovarë, të dy qeveritë kanë vendosur të organizojnë ...

15-vjetori i eksodit kosovar – Shqipëria dhe Kosova me dimension të ri bashkëpunimi

24 orë - 16.04.2014

15-vjetori i eksodit të mijëra familjeve kosovare të larguara nga vendi për shkak të luftës që shpërtheu në Kosovë në vitin 1999 u përkujtua sot me një sërë aktivitetesh në qytetin e Kukësit.

Shqipëri-Kosovë, bashkëpunim në sistemin e drejtësisë për integrim në BE

24 orë - 16.04.2014

Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço theksoi se bashkëpunimi me Kosovën është një hap i rëndësishëm në rrugëtimin tonë drejt Bashkimit Europian. I pranishëm në konferencën që po zhvillohet në Kukës, më ...

Përlotet Vlora Çitaku (Video)

Almakos - 16.04.2014

Ministrja kosovare e Integrimit, Vlora Çitaku preket nga dokumentari kushtuar “Eksodit 1999 “. Dokumentari u prezantua sot në Pallatin e Kulturës së Kukësit ku kabinetet qeveritare të Kosovës dhe ...

Dokumentari për “Eksodin 1999“ përlot Vlora Çitakun (VIDEO)

Albeu.com - 16.04.2014

Ministrja e Integrimit të Kosovës Vlora Çitaku është prekur sot nga dokumentari i kushtuar “ Eksodit 1999 "> 1999 “ i cili u prezantua në Pallatin e Kulturës së Kukësit.

Thaçi: Eksodi ‘99, tregon të vërtetën e luftës në Kosovë

Lajmi.net - 16.04.2014

Dy qeveritë, ajo e Kosovës dhe e Shqipërisë, u mblodhën të mërkurën në Kukës, në shenjë përkujtimi për 15 vjetorin e eksodit të shqiptarëve gjatë vitit 1999 dhe në nderim për të gjithë ata shqiptarë ...

Thaçi-Rama nga Kukësi: Sot na udhëheq paqja (FOTO-LAJM)

Albeu.com - 16.04.2014

Update- Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi shprehu sot mirënjohje për homologun e tij Edi Rama dhe autoritetet shqiptare për ceremoninë e organizuar në përkujtim të 15-vjetorit të eksodit kosovar.

Eskodi i ’99, sakrificë e vetëdije historike

Lajmi.net - 16.04.2014

Kukësi të mërkurën bëri bashkë dy qeveritë, atë të Kosovës dhe të Shqipërisë, për të kujtuar eksodin e vitit 1999 të kosovarëve për shkak të luftës që shpërtheu atëbotë.

Thaçi: Sot kombi shqiptar jo vetëm më i bashkuar, por edhe më i sigurtë

24 orë - 16.04.2014

“Sot kombi shqiptar është jo vetëm më i bashkuar, por edhe më i sigurt”, deklaroi të mërkurën në Kukës kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi. Gjatë fjalës së tij në konferencën “Nga eksodi tek ...

Kukës, Rama: Mirënjohje PD-së dhe ish-kryeministrit, Berisha

SOT - 16.04.2014

Në aktivitetin e organizuar në Kukës, në 15-vjetorin e përkujtimit të eksodit më të madh të shqiptarëve të Kosovës, kryeministri Edi Rama shprehu mirënjohje edhe për Partinë Demokratike dhe ...

Eksodi kosovar, thaçi-rama: lufta e shqiptarëve ishte e drejtë

Zhurnal - 16.04.2014

Qeveritë e dy shteteve të kombit shqiptare ajo e Kosovës dhe e Shqipërisë janë takuar sot në Kukës, për të përkujtuar 15-vjetorin e eksodit të dhimbshëm të vitit 1999 ku qindra mijëra kosovarë iu ...

Prishtina dhe Tirana zotohen për të ndjekur rrugën e paqes

Evropaelire - 16.04.2014

Pesëmbëdhjetë vjet më parë shqiptarët ishin bashkuar rreth dramës së eksodit të qindra mijëra shqiptarëve të Kosovës, të cilët u ndoqën nga shtëpitë e tyre, kurse mbi gjysma e këtyre refugjatëve u ...

Vlora Çitaku u përlot (VIDEO)

Portalb - 16.04.2014

Ministrja kosovare e Integrimit, Vlora Çitaku preket nga dokumentari kushtuar “Eksodit 1999 “. Dokumentari u prezantua sot në Pallatin e Kulturës së Kukësit ku kabinetet qeveritare të Kosovës dhe ...

Rama: Ëndrrën e Adem Jasharit ta bëjmë realitet

Lajmi.net - 16.04.2014

Kryeministri Rama, gjatë fjalimit të tij me rastin e 15 vjetorit të eksodit të shqiptarëve më 1999, e cilësoi ditën e sotshme edhe si ditë feste, duke thënë se do të mbajnë përgjegjësi ai dhe ...

Kukës, bashkohen qeveritë shqiptare

Alsat - 16.04.2014

Në qytetin e Kukësit me një mbledhje të përbashkët dhe aktivitete të shumta po shënohet 15 vjetori i eksodit më të madh të shqiptarëve të Kosovës, të cilët nën dhunën e represionit serb u dëbuan në ...

Rama shpreh mirënjohje për berishën për çështjen e Kosovës

Zhurnal - 16.04.2014

Ditën e sotme në Kukës u kujtua 15-vjetori i eksodit të kosovarëve drejt Shqipërisë. Të pranishëm në këtë aktivitet ishin krerët e shtetit të dy qeverive shqiptare, asaj të Shqipërisë dhe asaj të ...

Rama: Mirënjohje edhe Berishës, në çështjen e Kosovës jemi një

Ina - 16.04.2014

Në aktivitetin e organizuar në Kukës, në 15-vjetorin e përkujtimit të eksodit më të madh të shqiptarëve të Kosovës, kryeministri Edi Rama shprehu mirënjohje edhe për Partinë Demokratike dhe ...

Eksodi ’99, Majko: Kukësi mbetet simbol, ka ardhur koha që t'i kthejmë borxhin

SOT - 16.04.2014

Në kuadër të ceremonisë përkujtimore të eksodit të kosovarëve organizuar nga dy qeveritë e shteteve shqiptare në Kukës, ish-kryeministri i Shqipërisë në atë kohë, Pandeli Majko shprehet se, sot është ...

Takim Thaçi-Gruevski?

Alsat - 16.04.2014

Kur të gjithë shqiptarët janë mbledhur në Kukës për të kujtuar eksodin e Kosovarëve në 1999, lideri i PDSH-së Menduh Thaçi, po zhvillon një takim me kreun e VMRO-së Nikolla Gruevski.

Përlotet Vlora Çitaku (Video)

Albtime - 16.04.2014

Ministrja e Integrimit të Kosovës Vlora Çitaku është prekur sot nga dokumentari i kushtuar “Eksodit 1999 “ i cili u prezantua në Pallatin e Kulturës së Kukësit.

Delegacioni i bdi-së në Kukës, Arifi: trekëndëshi drejt integrimit

Zhurnal - 16.04.2014

Me ftesë të Kryeministrit të Republikës së Shqipërisë, Edi Rama kryetari i komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta bashkë me kryetarin e komunës së Çairit, Izet Mexhiti, kryetarin e komunës së Tetovës, ...

“Nga eksodi te bashkëpunimi”

Top Channel - 16.04.2014

“Nga eksodi te bashkëpunimi” 16/04/2014 Tekat e motit dhe temperaturat nën zero nuk kanë penguar qindra shqiptarë nga dy anët e kufirit për t’u mbledhur në Kukës në përkujtim të 15-vjetorit të ...

Çitaku shpërthen në vaj kur shikon dokumentarin e “Eksodit 1999 “

Lajmeshqip - 16.04.2014

Ministrja kosovare e Integrimit, Vlora Çitaku preket nga dokumentari kushtuar “Eksodit 1999 “. Dokumentari u prezantua sot në Pallatin e Kulturës së Kukësit ku kabinetet qeveritare të Kosovës dhe ...

Eksodit kosovar, Basha: Nuk isha i pranishëm, pasi nuk mora ftesë

SOT - 16.04.2014

Në kuadër të 15-vjetorit të përkujtimit të eksodit më të madh të shqiptarëve të Kosovës, dy qeveritë organizuan sot një takim në Kukës, ndërsa ajo që u vu re ishte mungesa e përfaqësuesve të ...

Naço: Bashkëpunimi me Kosovën, hap i rëndësishëm drejt BE

SOT - 16.04.2014

I pranishëm në konferencën që po zhvillohet në Kukës, më rastin e 15-vjetorit të Eksodit Kosovar, “Nga eksodi tek Partneriteti Strategjik”, Ministri i Drejtësisë Nasip Naço theksoi se bashkëpunimi me ...

Teuta Arifi në Kukës: Të ndërtojmë shtete të së drejtës

Albeu.com - 16.04.2014

Në Kukës sot në kujtim të eksodit të dhimbshëm të shqiptarëve të Kosovës më 1999, kanë qenë edhe personalitete politike nga Maqedonia. Në këtë përkujtimore kanë qenë me ftesë të Ramës, kryetari i ...

15 vjet nga eksodi i madh

Top Channel - 16.04.2014

15 vjet nga eksodi i madh 16/04/2014 15 vjet më parë nisi eksodi i madh i shqiptarëve të Kosovës të cilët në përpjekje për t’i shpëtuar makinerisë vrasëse serbe u hodhën në Shqipëri dhe Maqedoni.

Nënkryetari i PDSH-së z.Fejzullahu merë pjesë në manifestimin në Kukës‏

Shqipmedia - 16.04.2014

Lidhur me lajmin e sotëm të cilin e plasoi Televizioni Alsat-M lidhur me manifestimin në Kukës, PDSH lëshon këtë demant: Demant Shpifjet e këtij televizioni nuk kanë të ndalur, prandaj për hir të ...

PDSH reagon kundër Alsat – M, në manifestimin e Kukësit ishte Fejzullahu

Ina - 16.04.2014

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) sot përmes në reagimi drejtuar televizionit Alsat – M, ka theksuar se ky television nuk ka të ndalur shpifjet kundër PDSH-së.

Rama: Dhoma Kombëtare e Tregtisë, ide e re për një realitet të ri

SOT - 16.04.2014

Mesditën e sotme në qytetin e Kukësit ku janë mbajtur ceremoni për përkujtimin e 15 vjetorit të eksodit dy bizneset kanë nënshkruar mes tyre marrëveshjen për themelimin e Dhomës Kombëtare e Tregtisë ...

PDSH ka qenë e përfaqësuar në Kukës nga Ernad Fejzullahu

Almakos - 16.04.2014

"Shpifjet e këtij televizioni nuk kanë të ndalur, prandaj për hir të opinionit ju informojmë se Partia Demokratike Shqiptare ka qenë e ftuar nga ana e Kryeministrit të Shqipërisë z.Edi Rama në ...

Miqësorja 'e eksodit' ndahet në barazim

Top Channel - 16.04.2014

Miqësorja 'e eksodit' ndahet në barazim 16/04/2014 Në vazhdën e organizimeve të ndryshme në kujtim të eksodit të shqiptarëve të Kosovës të 15 viteve më parë, të mërkurën u zhvillua në qytetin e ...

Thaçi: Kurrë më asnjë armik nuk do të na prek

Almakos - 16.04.2014

Kryeministri i Kosovës sot, bashkë me kabinetin e tij ishte në Kukës, ku së bashku me Qeverinë e Shqipërisë, shënuan 15 vjetorin e eksodit të kosovarëve në vitin 1999.

15 vjetori i eksodit të kosovarëve, dy qeveritë mblidhen bashkë në Kukës

Zeri - 16.04.2014

Qeveria Shqiptare dhe ajo e Kosovës do të mblidhen për herë të dytë nesër në Kukës. Ky takim simbolik do të zhvillohet me rastin e 15 vjetorit të eksodit të kosovarëve.

"Eksodi '99", dy qeveritë Shqipëri-Kosovë mblidhen sot në Kukës

BalkanWeb - 16.04.2014

TIRANE- Në 15-vjetorin e përkujtimit të eksodit më të madh të shqiptarëve të Kosovës, ku nën dhunën dhe represionin serb u deportuan në Shqipëri mbi 1 milionë kosovarë, të dy qeveritë kanë vendosur ...

Eksodi i vitit 99, bashkon në Kukës dy qeveritë shqiptare

Telegrafi - 16.04.2014

Dy qeveritë, ajo e Kosovës dhe e Shqipërisë, mblidhen sot në Kukës, në takimin e përbashkët në shenjë përkujtimi për 15 vjetorin e eksodit të shqiptarëve gjatë vitit 1999 dhe në nderim për të gjithë ...

Kosova e Shqipëria, partnerë të natyrshëm e strategjikë

Koha.net - 16.04.2014

Në Kukës ka nisur konferenca “Nga Eksodi te Partneriteti Strategjik”, që po mbahet te sheshi përpara Pallatit të Kulturës. Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovë, Enver Hoxhaj, në fjalën e tij ndër ...

“Eksodi 1999″ , Ministrja Vlora Çitaku loton teksa shikon dokumentarin VIDEO

Ora news - 16.04.2014

Ministrja kosovare e Integrimit, Vlora Çitaku preket nga dokumentari kushtuar “Eksodit 1999 “. Dokumentari u prezantua sot në Pallatin e Kulturës së Kukësit ku ndodhen kabinetet qeveritare të Kosovës ...

Eksodi i ‘99-së bashkon dy qeveritë shqiptare në Kukës

Telegrafi - 16.04.2014

Me intonimin e himnit të Shqipërisë dhe atij të Kosovës ka filluar ceremonia e përkujtimit të eksodit të shqiptarëve të Kosovës gjatë vitit 1999 dhe nderimit për të gjithë ata shqiptarë të Shqipërisë ...

Vazhdon takimi i përbashkët në Kukës

Zeri - 16.04.2014

Vazhdon të mbahet takimi i përbashkët në shenjë përkujtimi për 15 vjetorin e eksodit të shqiptarëve gjatë vitit 1999 dhe në nderim për të gjithë ata shqiptarë që i pritën të ikurit nga Kosova.

15 vjet më pas Shqipëria dhe Kosova përkujtojnë “Eksodin ’99″

Mapo - 16.04.2014

Në pranverën e vitit 1999 mijëra shqipëtarë të Kosovës të detyruar nga lufta lanë shtëpitë e tyre dhe u shpërngulën në Shqipëri nga pika kufitare e Morinës në Kukës.

Rama: Mirënjohje edhe Berishës, në çështjen e Kosovës jemi një

BalkanWeb - 16.04.2014

KUKES - Në aktivitetin e organizuar në Kukës, në 15-vjetorin e përkujtimit të eksodit më të madh të shqiptarëve të Kosovës, kryeministri Edi Rama shprehu mirënjohje edhe për Partinë Demokratike dhe ...

‘Mirënjohje edhe Berishës. Shqiptarët ndahen për të gjitha, por jo për çështjen e shqiptarëve’

Panorama - 16.04.2014

UPDATE- Duke vleresuar rendesine e takimit te sotem ne Kukes dhe duke deklaruar se paqja ne Ballkan kerkon me shume bashkeveprim mes shteteve, kreu i qeverise Rama ka shprehur mirenjohje edhe per ish ...

Çitaku shpërthen në vaj duke shikuar dokumentarin e “Eksodit 1999“

Koha.net - 16.04.2014

Kukës, 16 prill - Ministrja kosovare e Integrimit, Vlora Çitaku preket nga dokumentari kushtuar “Eksodit 1999 “. Dokumentari u prezantua sot në Pallatin e Kulturës së Kukësit, ku kabinetet qeveritare ...

Thaçi dhe Rama: Momente të rëndësishme për të reflektuar për kombin

Telegrafi - 16.04.2014

Kryeministri i vendit, Hashim Thaçi në konferencën me rastin e përkujtimit të eksodit të shqiptarëve të Kosovës gjatë vitit 1999 dhe nderimit për të gjithë ata shqiptarë të Shqipërisë që i pritën të ...

Çfarë thanë Thaçi dhe Rama në Kukës

Zeri - 16.04.2014

Më poshtë po ofrojmë disa prej pikave kryesore të fjalimeve të kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe shefit të qeverisë shqiptare, Edi Rama gjatë ceremonisë së përkujtimit të 15 vjetorit të ...

Beqë Cufaj porosit Thaçin e Ramën: Vizitojeni Shtëpinë e Verdhë, vendin për të cilin do të shihemi si monstrat e ...

Mapo - 16.04.2014

Shkrimtari dhe gazetari Beqë Cufaj, qe jeton ne Gjermani, ka bërë një shkrim me titull “Qeveritë në Kukës. Të shkojnë edhe tek “Shtëpia e Verdhë”!” në Gazetën Blic.

Majko: Ka ardhur koha që të kthejmë borxhin e Kukësit

BalkanWeb - 16.04.2014

TIRANË- Pandeli Majko, ish-kryeministër i Shqipërisë në kohën e eksodit kosovar shprehet se, sot është koha t’i kthehet borxhi Kukësit. “Ka ardhur koha që të kthejmë borxhin e Kukësit.

Dhurata e fabrikës ‘Solid’ nga Suhareka, foto e Ditës nga Edi Rama

Zeri - 16.04.2014

Kryeministrat Edi Rama dhe Hashim Thaçi, sot janë takuar në Kukës të Shqipërisë, me rastin e shënimit të 15 vjetorit të eksodit të shqiptarëve të Kosovës.

Shënohet 15 vjetori i eksodit më të madh të shqiptarëve të Kosovës

Yll Press - 16.04.2014

Kryeministri shqiptar Edi Rama tha se ëndrra e shqiptarëve është që të jenë një komb në Europën e Bashkuar. Në qytetin e Kukësit me një mbledhje të përbashkët dhe aktivitete të shumta po shënohet 15 ...

Delegacion i lartë i BDI-së në Kukës për të kujtuar eksodin ndaj shqiptarëve të Kosovës

Yll Press - 16.04.2014

Në emër të përfaqësuesve të shqiptarëve të Maqedonisë foli kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi. Kryetarë Bejta, Mexhiti, Arifi, ministrat Xhaferi, Saraçini, deputetja Mehmeti në Kukës për të ...

15 vjet pas eksodit, qeveria e Shqipërisë dhe Kosovës së bashku në Kukës

ABC News - 16.04.2014

Nën reshjet e shiut, Edi Rama e priti Hashim Thaçin në doganën e Morinës. Ndërsa në sheshin qendror të Kukësit, Kryeministri i Shqipërisë kishte shtruar për homologun nga Prishtina tapetin e kuq të ...

Përkujtohet eksodi i kosovarëve, Basha: Nuk mora pjesë, s'kisha ftesë

BalkanWeb - 16.04.2014

TIRANE- Në kuadër të 15-vjetorit të përkujtimit të eksodit më të madh të shqiptarëve të Kosovës, ku si pasojë e luftës humbën jetën mijëra qytetarë kosovar, të dy qeveritë organizuan sot një takim në ...

Pacolli, Ramës: Hap aeroportin e Kukësit, hiq kufijtë mes nesh VIDEO

Ora news - 16.04.2014

Ndryshe nga kryeministri Hashim Thaçi i cili mbajti vetëm një fjalim formal në kujtim të eksodit 1999, zv/kryeministri i Kosovës ishte më i qartë duke iu drejtuar qeverisë Rama me propozime konkrete ...

Kukësi-Trepça 89 pa fitues, barazojnë 1-1

Yll Press - 16.04.2014

Në stadiumin “Zeqir Ymeri” nuk munguan pavarësisht kushteve të papërshtatshme atmosferike dhe tifozë të dy ekipeve, ku në një numër të konsiderueshëm ishin dhe ata të ardhur nga Mitrovica.

Eksodi ’99, Basha: Rama nuk më ftoi njësoj si në rastin e Vlorës

Ora news - 16.04.2014

Kryetari I PD-së Lulzim Basha deklaron se nuk ka pasur asnjë ftesë për të qenë pjesë e festimeve që u organizuan në Kukës me rastin e ditës së përkujtimit të 15 vjetorit të eksodit të kosovarëve.

Shqipëria dhe Kosova përkujtojnë eksodin e refugjatëve të luftës

VOA - 16.04.2014

Qeveria e Tiranës dhe ajo e Prishtinës përkujtuan sot 15 vjetorin e eksodit masiv të shqiptarëve të Kosovës, nga dhuna e ushtrisë serbe. Veprimtari të ndryshme u zhvilluan në pikën kufitare të ...

Rama, mirënjohje edhe Berishës për Pavarësinë e Kosovës (Video)

Zeri - 16.04.2014

Ditën e sotme në Kukës u kujtua 15-vjetori i eksodit të shqiptarëve të Kosovës drejt Shqipërisë. Të pranishëm në këtë aktivitet ishin krerët e shtetit të dy qeverive shqiptare, asaj të Shqipërisë dhe ...

Kosovarë e kuksianë takohen për të kujtuar eksodin e 15 viteve më parë

ABC News - 16.04.2014

Moti i keq nuk i pengoi për të ardhur në Kukës. Duan të falënderojnë ata që u hapën dyert 15 vjet më parë. Mijëra kosovarë gjetën strehë tek populli i Kukësit gjatë eksodit biblik të ’99-ës.

Miqësore, Kukësi dhe Trepça barazojnë 1-1

Mapo - 16.04.2014

Pjesë e organizimeve për kujtimin e eksodit kosovar të ndodhur 15 vjet më parë në drejtim të qytetit të Kukësit, është zhvilluar një ndeshje miqësore midis skuadrës së Kukësit dhe Trepçës 89.

Eksodi i vitit 99, bashkon sot në Kukës dy qeveritë shqiptare

Gazeta Shqip - 16.04.2014

Dy qeveritë, ajo e Kosovës dhe e Shqipërisë, mblidhen sot në Kukës, në takimin e përbashkët në shenjë përkujtimi për 15 vjetorin e eksodit të shqiptarëve gjatë vitit 1999 dhe në nderim për të gjithë ...

Eksodi i vitit ’99, bashkohen qeveritë shqiptare

InfoGlobi - 16.04.2014

Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë, do mblidhen sot në Kukës, në takimin e përbashkët në shenjë përkujtimi për 15 vjetorin e eksodit të shqiptarëve gjatë vitit 1999 dhe në nderim për të gjithë ...

Bashkon dy qeveritë shqiptare

Fish Media - 16.04.2014

?Dy qeveritë, ajo e Kosovës dhe e Shqipërisë, mblidhen sot në Kukës, në takimin e përbashkët në shenjë përkujtimi për 15 vjetorin e eksodit të shqiptarëve gjatë vitit 1999 dhe në nderim për të gjithë ...

Dy qeveritë, e Shqipërisë dhe Kosovës sot në Kukës. Dëbora lë pa energji veriun e vendit

Gazeta Tema - 16.04.2014

Dy qeveritë, ajo e Shqipërisë dhe Kosovës mblidhen sot në Kukës. Në përkujtim të 15-vjetorit të eksodit të kosovarëve drejt vendit tonë për shkak të agresionit serb, është vendosur të ketë një sërë ...

15 vjet nga Eksodi kosovar, dy qeveritë mblidhen në Kukës

Durres Lajm - 16.04.2014

Në 15-vjetorin e përkujtimit të eksodit më të madh të shqiptarëve të Kosovës, ku nën dhunën dhe represionin serb u deportuan në Shqipëri mbi 1 milionë kosovarë, të dy qeveritë kanë vendosur të ...

Kukesi kryeqendra shqiptare me 16 prill

Shqiperia - 16.04.2014

Përkujtimi i eksodit të vitit 1999, me rastin e 15-vjetorit, e bën qytetin e Kukësit kryeqendër të shqiptarëve, pasi aty do të shkojnë edhe dy kryeministrat, përkatësisht Rama dhe Thaçi dhe do të ...

Sot 15 vjetori i ‘eksodit kosovar’ në Kukës

AMA-News - 16.04.2014

Qeveria Shqiptare dhe ajo e Kosovës do të mblidhen për herë të dytë nesër në Kukës. Ky takim simbolik do të zhvillohet me rastin e 15 vjetorit të eksodit të kosovarëve.

Rama: Në politikë ngatërrohemi edhe për orën, për Kosovën jemi bashkë

Gazeta Dita - 16.04.2014

Dy kabinetet qeveritare të Shqipërisë dhe Kosovës janë sot bashkë në qytetin e Kukësit, në një aktivitet të përbashkët për përkujtimin e eksodit të shqiptarëve të Kosovës, të cilët 15 vjet më parë ...

“Eksodi ’99″, dy qeveritë Shqipëri-Kosovë mblidhen sot në Kukës

Tetova Sot - 16.04.2014

Në 15-vjetorin e përkujtimit të eksodit më të madh të shqiptarëve të Kosovës, ku nën dhunën dhe represionin serb u deportuan në Shqipëri mbi 1 milionë kosovarë, të dy qeveritë kanë vendosur të ...

Kukës, qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës përkujtojnë eksodin e shqiptarëve më 1999

Respublica - 16.04.2014

Në Kukës sot përkujtohet eksopdi i shqiptarëve të Kosovës në kohën e luiftës së vitit 1999. Me këtë rast,dy qeveritë shqiptare, e Shqipërisë dhe Kosovës, do të jenë organizues të ceremonisë që mbahet ...

Kujtohet 15-vjetori i eksodit

Vision Plus - 16.04.2014

15 vjet pas eksodit të shqiptarëve të Kosovës drejt territorit shqiptar si pasojë e dhunës serbe, në Kukës ku u pritën dhe sistemuan pjesa më e madhe e refugjatëve të luftës, u përkujtua kjo ditë e ...

15-vjetori i eksodit, Shqipëri-Kosovë mblidhen në Kukës: Koha për bashkëpunim

Gazeta Idea - 16.04.2014

Kukës- Shqipëria dhe Kosova përkujtojnë së bashku 15-vjetorin e eksodit kosovar, përmes një sërë aktivitetesh që po zhvillohen në qytetin që mikpriti mijëra familje kosovare, Kukës.

Vlora Çitaku shpërthen në vaj

Fish Media - 16.04.2014

Ministrja kosovare e Integrimit, Vlora Çitaku preket nga dokumentari kushtuar “Eksodit 1999 “. Dokumentari u prezantua sot në Pallatin e Kulturës së Kukësit ku kabinetet qeveritare të Kosovës dhe ...

Eksodi '99, Rama: Arritja e kësaj dite, "vulën" e Majkos e Berishës

Shqiptarja - 16.04.2014

KUKËS - Qyteti i Kukësit ka pritur sot një valë të re "emigrantësh" nga Kosova, për të dytën herë pas 15 vjetësh, vëllezërit kosovarë të ardhur ndryshe në Shqipëri: si vizitorë tek ata që i pritën në ...

Thaçi vonohet, Rama e pret 20 minuta në borë!

AMA-News - 16.04.2014

Sipas mediave në Kosovë, vonesat e zakonshme të kryeministrit Hashim Thaçi nuk e kanë kursyer as shefin e qeverisë shqiptare, Edi Rama. Kryeministri shqiptar, sipas gazetares së “Zërit” që ndodhet në ...

15 vjet nga eksodi /Shqipëri-Kosovë, treg i përbashkët ekonomik (VIDEO)

Gazeta Tema - 16.04.2014

Qeveria shqiptare dhe ajo e Kosovës synojnë krijimin e një tregu të përbashkët ekonomik, i cili do të mund të tërhiqte investime të huaj duke rritur standardet e jetesës për qytetarët.

Përlotet Çitaku

InfoGlobi - 16.04.2014

Ministrja kosovare e Integrimit, Vlora Çitaku preket nga dokumentari kushtuar “Eksodit 1999 “. Dokumentari u prezantua sot në Pallatin e Kulturës së Kukësit ku kabinetet qeveritare të Kosovës dhe ...

Rama: Mirënjohës Berishës, për çështjen e Kosovës

InfoGlobi - 16.04.2014

“Pavarësisht ndasive për gjithçka, në çështjet që kanë të bëjnë me politikën, shqiptarët janë të unifikuar kur bëhet fjalë për çështjen e Kosovës” tha sot kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Rama Mirenjohje edhe Berishes ne ceshtjen e Kosoves jemi nje

Shqiperia - 16.04.2014

Në aktivitetin e organizuar në Kukës, në 15-vjetorin e përkujtimit të eksodit më të madh të shqiptarëve të Kosovës, kryeministri Edi Rama shprehu mirënjohje edhe për Partinë Demokratike dhe ...

Thaçi dhe Rama: Momente të rëndësishme për të reflektuar për kombin

Gazeta Shqip - 16.04.2014

Kryeministri i vendit, Hashim Thaçi në konferencën me rastin e përkujtimit të eksodit të shqiptarëve të Kosovës gjatë vitit 1999 dhe nderimit për të gjithë ata shqiptarë të Shqipërisë që i pritën të ...

Rama: Nuk është koha e teatrit nacionalist. Thaçi: Kombi shqiptar, edhe më i sigurtë (VIDEO)

Gazeta Tema - 16.04.2014

“Kjo kohë e re nuk është e teatrit nacionalist as e skeceve, por koha e një pune intensive në të gjitha planet, që ka filluar dhe po ndërton hap pas hapi urat e bashkimit të shqiptarëve të gjeneratës ...

Rama vlerëson Berishën për çështjen e Kosovës: Për kombin jemi një!

AMA-News - 16.04.2014

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi shprehu mirënjohje për homologun Edi Rama dhe autoritetet shqiptare që mundësuan përkujtimin në Kukës të 15-vjetorit të eksodit kosovar.

Majko: Ka ardhur koha që Kukësit t’i kthejmë borxhin

AMA-News - 16.04.2014

Pandeli Majko, ish-kryeministër i Shqipërisë në kohën e eksodit kosovar shprehet se, sot është koha t’i kthehet borxhi Kukësit. “Ka ardhur koha që të kthejmë borxhin e Kukësit.

Dokumentari për “Eksodin 1999“ përlot Vlora Çitakun (VIDEO)

Gazeta Shqip - 16.04.2014

Ministrja e Integrimit të Kosovës Vlora Çitaku është prekur sot nga dokumentari i kushtuar “Eksodit 1999 “ i cili u prezantua në Pallatin e Kulturës së Kukësit.

15-vjetori i eksodit të kosovarëve drejt Shqipërisë (VIDEO)

Tetova Sot - 16.04.2014

Ditën e sotme në Kukës u kujtua 15-vjetori i eksodit të kosovarëve drejt Shqipërisë. Të pranishëm në këtë aktivitet ishin krerët e shtetit të dy qeverive shqiptare, asaj të Shqipërisë dhe asaj të ...

Eksodi ’99, Majko: Shqipëria dhe Kosova sot janë një

Gazeta Dita - 16.04.2014

“Vështirë gjen njerëz që nuk kanë dhënë kontribut”, u shpreh Pandeli Majko pas ceremonisë së kujtim të eksodit shqiptar nga Kosova të ...

Gjashtë përfaqësues të BDI-së në Kukës, për të kujtuar eksodin e shqiptarëve të Kosovës

Tetova Sot - 16.04.2014

Me ftesë të kryeministrit shqiptar, Edi Rama, kanë marrë pjesë sot në shënimin e eksodit kosovar në Kukës, krerët e Çairit, Gostivarit dhe Tetovës, Izet Mexhiti, Nevzat Bejta dhe Teuta Arifi, ...

Kujtohet eksodi kosovar Thaci-Rama Lufta e shqiptareve e drejte ne kerkim te lirise

Shqiperia - 16.04.2014

Qeveritë e dy shteteve të kombit shqiptare ajo e Kosovës dhe e Shqipërisë janë takuar sot në Kukës, për të përkujtuar 15-vjetorin e eksodit të dhimbshëm të vitit 1999 ku qindra mijëra kosovarë iu ...

Çitaku shpërthen në vaj kur shikon dokumentarin e ‘Eksodit 1999′ (Video)

Express - 16.04.2014

Ministrja kosovare e Integrimit, Vlora Çitaku preket nga dokumentari kushtuar “Eksodit 1999 “. Dokumentari u prezantua sot në Pallatin e Kulturës së Kukësit ku kabinetet qeveritare të Kosovës dhe ...

Rama i shpreh mirënjohje Berishës për Kosovën (Video)

Express - 16.04.2014

Të mërkurën në Kukës u kujtua 15-vjetori i eksodit të kosovarëve drejt Shqipërisë. Të pranishëm në këtë aktivitet ishin krerët e shtetit të dy qeverive shqiptare, asaj të Shqipërisë dhe asaj të ...

Prishtina dhe Tirana zotohen për të ndjekur rrugën e paqes

Express - 16.04.2014

Pesëmbëdhjetë vjet më parë shqiptarët ishin bashkuar rreth dramës së eksodit të qindra mijëra shqiptarëve të Kosovës, të cilët u ndoqën nga shtëpitë e tyre, kurse mbi gjysma e këtyre refugjatëve u ...

Basha: Nuk u ftova për të marrë pjesë në përkujtimin e eksodit ‘99

Gazeta Dita - 16.04.2014

Në ditën e përkujtimit të eksodit të shqiptarëve të Kosovës nuk ka marrë pjesë kreu i opozitës Lulzim Basha. Mungesën e tij në 15-vjetorin e përkujtimit të eksodit, të organizuan sot në Kukës, ku ...

15-vjetori i Eksodit, Thaçi-Rama: Sot na udhëheq paqja

Durres Lajm - 16.04.2014

- Në 15-vjetorin e përkujtimit të eksodit më të madh të shqiptarëve të Kosovës, ku nën dhunën dhe represionin serb u deportuan në Shqipëri mijëra kosovarë, të dy qeveritë organizuan sot një sërë ...

Raporti për krimet e UÇK-së përfundon këtë vit/ Cufaj: Rama e Thaçi të vizitojnë ‘Shtëpinë e Verdhë’

Gazeta Tema - 16.04.2014

Një raport hetimor në lidhje me krimet e kryera nga anëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i hartuar nga prokurori amerikan, Clint Ëilliamson, bazuar mbi raportin e ish- raportuesit special të ...

Nënkryetari i PDSH-së Ernad Fejzullahu merr pjesë në manifestimin në Kukës‏

Express - 16.04.2014

Lidhur me lajmin e sotëm të cilin e plasoi Televizioni Alsat-M lidhur me manifestimin në Kukës, PDSH lëshon këtë demant: Shpifjet e këtij televizioni nuk kanë të ndalur, prandaj për hir të opinionit ...

15 vjetori i eksodit/ Basha: Nuk kisha ftesë. Kryeministria: Nuk është e vërtetë

Gazeta Tema - 16.04.2014

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha sot se nuk ka pasur ftesë për të marrë pjesë në ceremoninë e organizuar me rastin e 15- vjetorit të eksodit të shqiptarëve të Kosovës.

Thaçi premton: Kurrë më asnjë armik nuk do të na prek

Fish Media - 16.04.2014

Kryeministri i Kosovës sot, bashkë me kabinetin e tij ishte në Kukës, ku së bashku me Qeverinë e Shqipërisë, shënuan 15 vjetorin e eksodit të kosovarëve në vitin 1999.

Teuta Arifi në Kukës: Të ndërtojmë shtete të së drejtës

Gazeta Shqip - 16.04.2014

Në Kukës sot në kujtim të eksodit të dhimbshëm të shqiptarëve të Kosovës më 1999, kanë qenë edhe personalitete politike nga Maqedonia. Në këtë përkujtimore kanë qenë me ftesë të Ramës, kryetari i ...

Thaçi premton: Kurrë më asnjë armik nuk do të na prek

Gazeta Shqip - 16.04.2014

Kryeministri i Kosovës sot, bashkë me kabinetin e tij ishte në Kukës, ku së bashku me Qeverinë e Shqipërisë, shënuan 15 vjetorin e eksodit të kosovarëve në vitin 1999.

Në 15 vjetorin e eksodit takohen dy qeveritë shqiptare

Kosova Live - 16.04.2014

Me rastin e 15 vjetorit të eksodit të Kosovarëve gjatë vitit 1999 në shenjë përkujtimi të mërkurën dy qeveritë ajo e Kosovës dhe e Shqipërisë do të mblidhen në Kukës.

Qeveritë e Tiranës e Prishtinës në Kukës për "Eksod 99"

AlbanianScreen - 16.04.2014

Kukës - Në 15-vjetorin e përkujtimit të eksodit më të madh të shqiptarëve të Kosovës, ku nën dhunën dhe represionin serb u deportuan në Shqipëri mbi 1 milionë kosovarë, të dy qeveritë kanë vendosur ...

Përlotet Vlora Çitaku (Video)

Republika - 16.04.2014

Ministrja kosovare e Integrimit, Vlora Çitaku preket nga dokumentari kushtuar “Eksodit 1999 “. Dokumentari u prezantua sot në Pallatin e Kulturës së Kukësit ku kabinetet qeveritare të Kosovës dhe ...

Kombi shqiptar sot është më i fortë dhe më i bashkuar, thonë Thaçi e Rama

Kosova Live - 16.04.2014

Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë së bashku kanë përkujtuar 15-vjetorin e eksodit të shqiptarëve gjatë vitit 1999 dhe kanë nderuar të gjithë ata shqiptarë që i pritën të ikurit nga lufta e ...

Rama - Thaçi në Kukës, 15 vjetori i eksodit kosovar

AlbanianScreen - 16.04.2014

Kukës - 15 vjet nga eksodi masiv për shkak të luftës, shqiptar dhe kosovarë, bashkohen në Kukës. Qeveritë e të dy shteteve kanë kujtuar një nga momentet më të fuqishme në historinë e kombit shqiptar, ...

PDSH ka qenë e përfaqësuar në Kukës nga Ernad Fejzullahu

Republika - 16.04.2014

“Shpifjet e këtij televizioni nuk kanë të ndalur, prandaj për hir të opinionit ju informojmë se Partia Demokratike Shqiptare ka qenë e ftuar nga ana e Kryeministrit të Shqipërisë z.Edi Rama në ...

Bejta, Mexhiti, Arifi, Xhaferi, Saraçini, Mehmeti në Kukës për të kujtuar eksodin e shqiptarëve të Kosovës

Radio Vala - 16.04.2014

Me ftesë të Kryeministrit të Republikës së Shqipërisë, z. Edi Rama kryetari i komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta bashkë me kryetarin e komunës së Çairit, Izet Mexhiti, kryetarin e komunës së ...

15 vjetori i eksodit të kosovarëve, dy qeveritë mblidhen bashkë në Kukës

Shekulli - 15.04.2014

Qeveria Shqiptare dhe ajo e Kosovës do të mblidhen për herë të dytë nesër në Kukës. Ky takim simbolik do të zhvillohet me rastin e 15 vjetorit të eksodit të kosovarëve.

15 vjetori i eksodit të shqiptarëve të Kosovës, Bejta ftohet nga Rama

Zhurnal - 15.04.2014

Me ftesë të kryeministrit të Republikës së Shqipërisë, Edi Rama kryetari i komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta do merr pjesë në përkujtimin e 15 vjetorit të eksodit të shqiptarëve të Kosovës nga ...

Nevzat Bejta ftohet të marrë pjesë në kujtim të 15-vjetorit të eksodit të shqiptarëve të Kosovës

Albeu.com - 15.04.2014

Kryetari i komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta është ftuar të marrë pjesë më 16 prill në Kukës në përkujtim të 15-vjetorit të eksodit të shqiptarëve të Kosovës.

Bejta i ftuar nga Rama për 15 vjetorin e eksodit të shqiptarëve të Kosovës

Ina - 15.04.2014

Me ftesë të Kryeministrit të Republikës së Shqipërisë, Edi Rama kryetari i komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta do merr pjesë në përkujtimin e 15 vjetorit të eksodit të shqiptarëve të Kosovës nga ...

Mblidhen dy qeveritë në Kukës

Albtime - 15.04.2014

Më 16 prill do të mblidhen në Kukës dy qeveritë, ajo e Kosovës dhe e Shqipërisë. Por, kësaj here takimi i përbashkët do të jetë në shenjë përkujtimi për eksodin e shqiptarëve gjatë vitit 1999 dhe ...

​Përkujtimi i eksodit mbledh në Kukës dy qeveritë shqiptare

Albeu.com - 15.04.2014

Nesër do të mblidhen në Kukës qeveria e Kosovës dhe e Shqipërisë në shenjë përkujtimi për eksodin e shqiptarëve gjatë vitit 1999 dhe nderim për të gjithë ata shqiptarë që i pritën të ikurit nga ...

Rama e Thaçi sot në Kukës

Albeu.com - 15.04.2014

Në përkujtim të 15 vjetorit të eksodit kosovar, në qytetin e Kukësit zhvillohen sot një sërë aktivitetesh. Sipas njoftimit të Kryeministrisë në orën 10:00 në pikën kufitare të Morinës pritet të ...

Shqipëri-Kosovë/ Ceremoni madhështore në 15-vjetorin e eksodit të luftës së Kosovës

24 orë - 15.04.2014

Shqipëria dhe Kosova do të jenë nesër bashkë në qytetin simbol të bashkimit kombëtar, Kukës, në përkujtim të 15-vjetorit të eksodit të shqitarëve të Kosovës që u dëbuan nga pushtimi “millosheviçian”, ...

Mbledhja e dy qeverive Kosovë-Shqipëri, thjesht simbolike

SOT - 15.04.2014

Zëvendësministrja e Mirëqenies sociale, Gentjana Sula, gjatë një interviste për media bëri të ditur se mbledhja mes dy qeverive asaj të Kosovës dhe e Shqipërisë që o të mblidhet për herë të dytë ...

Rama: Me Berishën zihemi por mirënjohje për rolin në çështjen e Kosovës VIDEO

Ora news - 15.04.2014

Dy qeveritë shqiptare janë bashkuar në Kukës në përkujtim të 15 vjetorit të eksodit të Kosovarëve drejt Shqipërisë. Në konferencën “Nga Eksodi tek partneriteti Strategjik”, pjesë e aktiviteteve për ...

Bejta i ftuar nga Rama për 15 vjetorin e eksodit të shqiptarëve të Kosovës

Yll Press - 15.04.2014

Në pritje të takimit me ju”, thuhet në fund të ftesës së Kryeministrit të Republikës së Shqipërisë, Edi Rama. Me ftesë të Kryeministrit të Republikës së Shqipërisë, Edi Rama kryetari i komunës së ...

Përkujtimi i eksodit mbledh në Kukës dy qeveritë

Telegrafi - 15.04.2014

Më 16 prill do të mblidhen në Kukës dy qeveritë, ajo e Kosovës dhe e Shqipërisë. Por, kësaj here takimi i përbashkët do të jetë në shenjë përkujtimi për eksodin e shqiptarëve gjatë vitit 1999 dhe ...

Nesër në Kukës mbledhje ceremoniale e qeverive Shqipëri-Kosovë

Koha.net - 15.04.2014

Prishtinë, 15 prill - Më 16 prill do të mblidhen në Kukës dy qeveritë, ajo e Kosovës dhe e Shqipërisë. Por, kësaj here takimi i përbashkët do të jetë në shenjë përkujtimi për eksodin e shqiptarëve ...

15-vjetori i eksodit të shqitarëve të Kosovës, bashkon në Kukës dy qeveritë

BalkanWeb - 15.04.2014

KUKES- Shqipëria dhe Kosova do të jenë nesër bashkë në qytetin simbol të bashkimit kombëtar, Kukës, në përkujtim të 15-vjetorit të eksodit të shqiptarëve të Kosovës që u dëbuan nga serbët në 1999.

Përkujtohet 15 vjetori i eksodit masiv të shqiptarëve të Kosovës për në Shqipëri

Zeri - 15.04.2014

Për të kujtuar dëbimin e dhunshëm masiv të shqiptarëve të Kosovës për në Shqipëri, pas fillimit të fazës së bombardimeve të NATO-së mbi caqet serbe, pranverën e vitit 1999, Këshilli Kombëtar “Eksodi ...

Pacolli: Unioni ekonomik me Shqipërinë ide e kahershme e imja

Koha.net - 15.04.2014

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka paralajmëruar për nesër në Kukës, themelimin e Odës së përbashkët tregtare mes Kosovës e Shqipërisë. E kjo ka thënë se është ide e kahershme e tij.

Pacolli: Unioni ekonomik me Shqipërinë ide e kahershme e imja

Zeri - 15.04.2014

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka paralajmëruar për nesër në Kukës, themelimin e Odës së përbashkët tregtare mes Kosovës e Shqipërisë. E kjo ka thënë se është ide e kahershme e tij.

“Eksodi 99”, bashkon në Kukës qeveritë shqiptare

Telegrafi - 15.04.2014

Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë, nesër do të mblidhen në Kukës. Këtë vit takimi i përbashkët do të jetë në shenjë përkujtimi për 15 vjetorin e eksodit të shqiptarëve gjatë vitit 1999.

Kukësi, 2 ditë qendër e kombit "Imitohet" eksodi kosovar

Shqiptarja - 15.04.2014

KUKES - Për dy ditë me radhë, përkatësisht sot dhe nesër Kuksi do të jetë kryeqendër e të gjithë shqiptarëve. Në 15 vjetorin e përkujtimit të eksodit më të madh të shqiptarëve të Kosovës, ku nën ...

Mbledhen dy qeveritë në Kukës

Fish Media - 15.04.2014

Më 16 prill do të mblidhen në Kukës dy qeveritë, ajo e Kosovës dhe e Shqipërisë. Por, kësaj here takimi i përbashkët do të jetë në shenjë përkujtimi për eksodin e shqiptarëve gjatë vitit 1999 dhe ...

Kukës: Nesër mbledhje e qeverive Shqipëri-Kosovë

InfoGlobi - 15.04.2014

Më 16 prill do të mblidhen në Kukës dy qeveritë, ajo e Kosovës dhe e Shqipërisë. Por, kësaj here takimi i përbashkët do të jetë në shenjë përkujtimi për eksodin e shqiptarëve gjatë vitit 1999 dhe ...

Mbledhja e dy qeverive në Kukës, zbardhet axhenda e plotë

AMA-News - 15.04.2014

Dy qeveritë, ajo e Kosovës dhe e Shqipërisë do të mblidhen për herë të dytë nesër në Kukës. Zëvëndësministrja e Mirëqënies sociale, Gentjana Sula, në një intervistë për Ora News bëri të ditur se ...

Nesër krijohet Oda e përbashkët tregtare Kosovë-Shqipëri

Fish Media - 15.04.2014

Qeveria e Shqipërisë dhe Kosovës do të nënshkruajnë marrëveshjen për krijimin e Odës së përbashkët tregtare. Këtë e ka bërë të ditur zëvëndëskryeminstri I Kosovës Behgjet Pacolli përmes profilit të ...

Kryetari Bejta i ftuar në Kukës nga Kryeministri Rama, në 15 vjetorin e eksodit të shqiptarëve të Kosovës

Radio Vala - 15.04.2014

Me ftesë të Kryeministrit të Republikës së Shqipërisë, z. Edi Rama kryetari i komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta do merr pjesë në përkujtimin e 15 vjetorit të eksodit të shqiptarëve të Kosovës nga ...

Kukësi përgatitet për mbledhjen e përbashkët të 2 qeverive Rama-Thaçi

Shqiptarja - 14.04.2014

KUKES - Qeverisja vendore në Kukës vlerëson se mbledhja e përbashkët e dy qeverive Rama-Thaçi që do të mbahet në 16 prill në këtë qytetet do të jetë një rilindje për jetën e qytetarëve të qarkut të ...