TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Edhe trajneri i Napolit tallet me fanellat e skuadrës së tij

Lajmi.net - 03.12.2017

"Do kisha dashur të vdisja më mirë se sa të kisha parë diçka të tillë”. Fanellat e ndeshjes Napoli-Juventus nuk i kanë pëlqyer as Maurizio Sarrit. Trajneri i Napolit tha që më parë do të vdiste, se ...

Tmerri për Juventusin nuk mbaroi me fitoren kundër Napolit, sapo filloi

Albeu.com - 03.12.2017

Bardhezinjve do t’u duhet të bëhen gati për një seri takimesh shumë të rëndësishme. Pas arriti të fitonte 1-0 ndaj Napolit , duke e shkurtuar në vetëm një pikë diferencën me rivalët jugorë, Juventusi ...

Sarri: Më parë të vdisja se të shikoja ato fanella

Albeu.com - 03.12.2017

Fanellat e ndeshjes Napoli-Juventus nuk i kanë pëlqyer as trajnerit të skuadrës napolitane, Maurizio Sarrit Trajneri i Napolit , Maurizio Sarri tha se më parë do të vdiste, se të shihte këtë klasike ...

Allegri: Napoli mbetet favorit për Scudetto

Almakos - 02.12.2017

Max Allegri ka thënë se Napoli vazhdojnë të mbeten favoritë për Scudetto edhe pse humbën nga skuadra e tij me rezultati 1-0. Gonzalo Higuain shënoi golin e vetëm në ndeshje, duke ia shkaktuar humbjen ...

Higuain refuzon të flas për media: Unë flas në fushë

Almakos - 02.12.2017

Gonzalo Higuain ka folur pas ndeshjes me Napolin, ku ka thënë se ai preferon të flas në fushë. Pipita ishte i lënduar në ndeshjen e fundit, por u kthye në mënyrën më të mirë dhe në stadiumin ku ...

Juventus kthen Napolin “me këmbë në tokë”, Higuain shënon golin e ish-it

Ina - 02.12.2017

Juventus fiton në Napoli dhe ndodhet vetëm 1 pikë larg prej të kaltërve, në vendin e dytë. Në një ndeshje “kirurgjikale”, me mbrojtje të betonuar, mesfushë muskuloze dhe kundërsulm fatal, ...

Hysaj mund të largohet nga Napoli, vë kusht titullin kampion

SOT - 02.12.2017

Mbrojtësi i skuadrës kombëtare, Elseid Hysaj, ka marrë interesim nga klube të mëdha të kontinentit, duke përfshirë klube elitare në Angli, Gjermani e Spanjë, por edhe brenda Italisë nga Juventusi.

Higuain zbulon kë po e kërkonte në tribuna pas golit ndaj Napolit

Lajmi.net - 02.12.2017

Gonzalo Higuain shpjegoi festimin e golit ndaj Napolit. Gonzalo Higuain ka bërë të ditur arsyen e festimit të golit ndaj Napolit. Sulmuesi i Juventusit shënoi golin e vetëm në fitoren 1:0 në San ...

Sarri befason me deklaratën pas humbjes nga Juventus

Lajmi.net - 02.12.2017

. Trajneri i Napolit, Maurizio Sarri ka befasuar me deklaratën e tij përkundër humbjes nga Juventus. Lideri nga Serie A u mposht në shtëpi me rezultat 1:0.

Del Piero befason Higuainin pas ndeshjes Napoli – Juventus

Lajmi.net - 02.12.2017

Pas takimit, në një lidhje direkte në televizionin italian “Sky”, Del Piero e lavdëroi argjentinasin, Gonzalo Higuain. Alessandro Del Piero rezervoi lëvdata për sulmuesin e Juventusit, Gonzalo ...

Higuain tallet me gazetarët: Pse të flas me ju, un fola në fushë

Albeu.com - 02.12.2017

Gonzalo Higuain shënoi golin e vetëm në krye ndeshjen kundër Napolit Sky Sport Italia iu ofrua pas ndeshjes, por që ai nuk foli për mikrofonat e tre, duke refuzuar.

Higuain tallet me gazetarët: Pse të flas me ju, un fola në fushë

Ina - 02.12.2017

Gonzalo Higuain shënoi golin e vetëm në krye ndeshjen kundër Napolit Sky Sport Italia iu ofrua pas ndeshjes, por që ai nuk foli për mikrofonat e tre, duke refuzuar.

Sarri: Juventusi ka 90 milionë më pak, por mori një fenomen

Almakos - 02.12.2017

Maurizio Sarri doli i humbur nga ‘ringu’ i “San Paolos”, duke shënuar disfatën e parë në këtë arenë, pas 9 muajve. Juventusi, që çoi në shtëpi 3 pikët e merituara, tashmë e sheh veten të renditur në ...

Vëllai i Higuainit shpërthen kundër presidentit të Napolit, shikoni se çfarë i thotë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 02.12.2017

Nicola Higuain , vëllai-agjent i Gonzalo Higuainit ka shpërthyer në Twitter pas fitores së Juventusit në San Paolo me golin e Gonzalos. Ai priti fundin e ndeshjes pwr tw sulmuar Aurelio De Laurentiis ...

Allegri: Napoli mbetet favorit për Scudetto

Telegrafi - 02.12.2017

Max Allegri ka thënë se Napoli vazhdojnë të mbeten favoritë për Scudetto edhe pse humbën nga skuadra e tij me rezultati 1-0. Gonzalo Higuain shënoi golin e vetëm në ndeshje, duke ia shkaktuar humbjen ...

Higuain refuzon të flas për media: Unë flas në fushë

Telegrafi - 02.12.2017

Gonzalo Higuain ka folur pas ndeshjes me Napolin, ku ka thënë se ai preferon të flas në fushë. Pipita ishte i lënduar në ndeshjen e fundit, por u kthye në mënyrën më të mirë dhe në stadiumin ku ...

Higuain pas golit, kërkonte presidentin e Napolit De Laurentis

InfoSport - 02.12.2017

Gonzalo Higuain është kthyer në armik në Napoli, mbi të gjitha sepse pas largimit të tij presidenti Aurelio De Laurentis e akuzoi si tradhtar dhe që atëherë tifozët e fishkëllejnë dhe ofendojnë sa ...

Pas fitores ndaj Napolit, befason Allegri: Ne fituam sot, por ata janë favoritët për titull!

BalkanWeb - 02.12.2017

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka befasuar me deklaratën pas fitores ndaj Napolit.Ai u shpre se fitorja ndaj napolitanëve ishte e bukur, por ata janë favoritë për titullin kampion.

Higuain: Ku ishte fshehur Presidenti i Napolit?

Mapo - 02.12.2017

Gonzalo Higuain ishte në dyshim për ndeshjen ndaj Napolit, pasi të hënën ishte operuar në dorën e majtë, por argjentinasi nuk mund ta humbte kurrsesi supersfidën e Juventusit ndaj ish-skuadrës së tij.

Juventusi ia sjell humbjen e parë Napolit

Alb Portali - 02.12.2017

Loading... Juventusi ka marrë tri pikë të rëndësishme në fushën e Napolit, duke ia shkaktuar humbjen e parë këtë edicion në Serie A, duke e mposhtur 1:0, shkruan Gazeta Express.

Sarri: Juvja ka 90 milionë më pak, por mori një fenomen

Alb Portali - 02.12.2017

Maurizio Sarri doli i humbur nga ‘ringu’ i “San Paolos”, duke shënuar disfatën e parë në këtë arenë, pas 9 muajve. Juventusi, që çoi në shtëpi 3 pikët e merituara, tashmë e sheh veten të renditur në ...

Napoli – Juventus, lajmi i fundit nga Higuain

Lajmi.net - 01.12.2017

. Gonzalo Higuain do të luajë nga minuta e parë në derbin Napoli – Juventus. “Sky Sport” raporton se sulmuesi argjentinas do të jetë titullar te “Bianconerët” në ballafaqim me ish skuadrën e tij në ...

Napoli – Juventus, formacionet e super derbit në San Paolo

Lajmi.net - 01.12.2017

‘Corriere dello Sport’ ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave për derbin, Napoli - Juventus. Napoli pret sonte Juventusin në San Paolo në ndeshjen më të madhe deri më tani gjatë këtij ...

Napoli – Juventus, formacionet e super derbit në San Paolo

Ina - 01.12.2017

Napoli pret sonte Juventusin në San Paolo në ndeshjen më të madhe deri më tani gjatë këtij sezoni në Serie A. Napoli është lider në renditje me katër pikë epërsi ndaj “Bianconerëve”.

“Calciomercato” parashikon rezultatin e derbit, Napoli – Juventus

Lajmi.net - 01.12.2017

Portali i njohur italian ka këshilluar të gjithë ata që frekuentojnë bastoret, ta luajnë me tipin X. “Calciomercato” ka parashikuar rezultatin e derbit të madh që zhvillohet sonte në Serie A mes ...

ZYRTARE: Lista e Napolit kundër Juventusit

Lajmi.net - 01.12.2017

. Napoli do të jetë i kompletuar për ndeshjen ndaj Juventusit në Serie A. Trajneri Maurizio Sarri ka të gjithë futbollistët në dispozicion për ballafaqimin ndaj “Bianconerëve”.

Statistikë, analizë dhe parashikim: Napoli – Juventus

Almakos - 01.12.2017

Futbolldashësit do të jenë dëshmitarë të një ndeshje të madhe, e cila pritet të shikohet prej milionave njerëz anekënd botës. Napoli dhe Juventus do të takohen sonte në derbin e xhiros së ligës ...

Statistikë, analizë dhe parashikim: Napoli – Juventus

Zhurnal - 01.12.2017

Statistikë, analizë dhe parashikim: Napoli – Juventus Futbolldashësit do të jenë dëshmitarë të një ndeshje të madhe, e cila pritet të shikohet prej milionave njerëz anekënd botës.

Napoli – Juventus, sfidë edhe në shkallët e stadiumit (Foto)

Almakos - 01.12.2017

Napoli dhe Juventus do të takohen sonte në kuadër të xhiros së 15 të Serie A. Skuadra e trajnerit napolitan, Maurizio Sarri kryeson kampionatin italian ndërsa e Massimilliano Allegrit pozicionohet në ...

Formacionet zyrtare: Napoli – Juventus

Lajmi.net - 03.03.2019

Napoli dhe Juventus, do të jetë ndeshja kryesore e javës së 26-të në Serie A. Napoli dhe Juventus do të përballen sonte nga ora 20:30 në stadiumin “San Paolo”.

Napoli – Juventus, formacionet zyrtare

Almakos - 01.12.2017

Napoli dhe Juventusi do të përballen në ‘Sao Paolo’ në një ndeshje që vlen shumë për të dy skuadrat. Napoli që është lider në Serie A do të kërkojë ta mbajë ritmin pa humbje, ndërsa në anën tjetër ...

Juve në epërsi, Higuain shënon dhe feston kundër Napolit

Lajmi.net - 01.12.2017

Juventusi ka kaluar në epërsi ndaj Napolit. ‘Zonja e Vjetër’ po avancon 0-1 në udhëtim te Napoli. Është sulmuesi Gonzalo Higuain që ka shënuar në minutën e 13-të.

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes Napoli – Juventus, ky është rezultati

Lajmi.net - 01.12.2017

Ka përfunduar pjesa e parë e përballjes Napoli – Juventus. Është ‘Zonja e Vjetër’ që ka shkuar me epërsi 0-1 në pushimin e pjesës së parë. Ishte Gonzalo Higuain që realizoi për Juventusin.

Juventusi vërteton forcën, ia shkakton humbjen e parë Napolit

Lajmi.net - 01.12.2017

. Juventusi e ka fituar derbin e javës së 15-të në Serie A ndaj Napolit. ‘Zonja e Vjetër’ ka arritur të kthehet me pikë të plota nga udhëtimi i vështirë në ‘San Paolo’, duke mposhtur vendasit e ...

Juve ia shkakton humbjen e parë sezonale Napolit, tani sytë nga derbi ndaj Interit (Video)

Almakos - 01.12.2017

Juventusi ka fituar ndaj Napolit me rezultat 1-0 në Serie A. Kjo ishte humbja e parë për vendasit në këtë sezon, edhe pse një nuancë ishin skuadra më e mirë në fushë.

Vlerësimet e lojtarëve: Napoli 0-1 Juventus

Lajmi.net - 01.12.2017

Napoli është njoftuar me humbje në Serie A. Juventusi ka marrë tri pikë të rëndësishme në fushën e Napolit, duke ia shkaktuar humbjen e parë këtë edicion në Serie A, duke e mposhtur 1:0.

Vetëm një skuadër nuk dinë për humbje në Serie A

Lajmi.net - 01.12.2017

. Juventusi i ka dhënë fund serisë pa humbje prej 14-të ndeshjeve të Napolit në Serie A. Napoli, ishte njëra nga dy skuadrat që nuk dinte për humbje në kampionatin italian.

Notat e lojtarëve: Napoli 0-1 Juventus, Buffon dhe Higuain më të mirët

Almakos - 01.12.2017

Juventusi ka arritur të shënojë fitore në Sao Paolo duke e mposhtur Napolin 1-0. Ndeshjen e vendosi sulmuesi i rrezikshëm i Juventusit, Gonzalo Higuain, me një gol të shënuar në fillim të ndeshjes.

Juventus mposht Napolin, Higuain vendimtar

LajmiFundit - 01.12.2017

Juventusi doli fitimtar nga super sfida e kësaj jave në Seria A. Vetëm një gol i “ish”-it, Gonzalo Higuain, në minutën e 13-të, i mjaftoi zonjës së vjetër të dilte me 3 pikët nga një fushë e nxehtë ...

Formacionet e mundshme nga super përballja, Juve-Napoli

InfoSport - 01.12.2017

Java e 15-të në elitën e futbollit italian me vete sjellë edhe super derbin midis Napolit dhe Juventusit. Takimi që do të zhvillohet sonte në orën 20:45 në “San Paolo” pritet të sjellë emocione të ...

Statistikë, analizë dhe parashikim: Napoli – Juventus

Telegrafi - 01.12.2017

Futbolldashësit do të jenë dëshmitarë të një ndeshje të madhe, e cila pritet të shikohet prej milionave njerëz anekënd botës. Napoli dhe Juventus do të takohen sonte në derbin e xhiros së ligës ...

Napoli – Juventus, formacionet zyrtare

Telegrafi - 01.12.2017

Napoli dhe Juventusi do të përballen në ‘Sao Paolo’ në një ndeshje që vlen shumë për të dy skuadrat. Napoli që është lider në Serie A do të kërkojë ta mbajë ritmin pa humbje, ndërsa në anën tjetër ...

Juve ia shkakton humbjen e parë sezonale Napolit, tani sytë nga derbi ndaj Interit (Video)

Telegrafi - 01.12.2017

Juventusi ka fituar ndaj Napolit me rezultat 1-0 në Serie A. Kjo ishte humbja e parë për vendasit në këtë sezon, edhe pse një nuancë ishin skuadra më e mirë në fushë.

Kampioni në momentin e duhur tregon dhëmbët, i shkakton disfatën e parë Napolit (VIDEO)

InfoSport - 01.12.2017

Juventusi ka fituar ndeshjen më të rëndësishme në edicionin e sivjetshëm në “Serie A”, duke mundur Napolin në derbi ndeshjen e javës së 15-të midis “Ssao Paolo”, njofton “infOSport.mk”.

Higuain “dënon” Napolin, ia shkakton humbjen e parë

Koha.net - 01.12.2017

Derbi i pretendentëve për titull të Serie A ndërmjet Napolit dhe Juventusit, i ka takuar kësaj të dytës. Kampioni italian arriti të mposhtë Napolin në stadiumin San Paolo, për t’i shkaktuar humbjen e ...

Notat e lojtarëve: Napoli 0-1 Juventus, Buffon dhe Higuain më të mirët

Telegrafi - 01.12.2017

Juventusi ka arritur të shënojë fitore në Sao Paolo duke e mposhtur Napolin 1-0. Ndeshjen e vendosi sulmuesi i rrezikshëm i Juventusit, Gonzalo Higuain, me një gol të shënuar në fillim të ndeshjes.

VIDEO/ Juventus thyen Napolin, Higuain vendimtar. ‘Buzëqesh’ Interi…

BalkanWeb - 01.12.2017

Juventusi doli fitimtar nga super sfida e kësaj jave në Seria A. Vetëm një gol i “ish”-it, Gonzalo Higuain, në minutën e 13-të, i mjaftoi zonjës së vjetër të dilte me 3 pikët nga një fushë e nxehtë ...

Napolin e ndëshkon i urryeri i tyre Higuain

Alb Portali - 01.12.2017

Napoli ndëshkohet nga ai që publiku vendas e urren më së tepërmi-Higuain transmeton Faktiditor.ch.Ai shënoi në superderbin italian që është duke vijuar në një ndeshje të hapur .Juventus është treguar ...

Juve “i ul kokën” Napolit, rihapet Seria A

Java News - 01.12.2017

Juventusi ka marrë tri pikë të rëndësishme në fushën e Napolit, duke e mposhtur 1:0. Golin e vetëm në këtë mbrëmje e shënoi Gonzalo Higuain në minutën e 13’të, i cili nuk ngurroi të festojë para ...

Mbrojtësi/ Hysaj ndër 7 lojtarët më të shtrenjtë të Napolit

SOT - 30.11.2017

Lojtari më i shtrenjtë i kombëtares tonë është Elseid Hysaj. Vlera e kartonit të tij arrin mbi 20 mln euro, ndërkohë që Napoli, klubi i tij, i ka vënë klauzolë lirimi plot 50 mln euro dhe për këtë ka ...

Zielinski: Fitore ndaj Juventusit dhe titulli do të ishte afër

Almakos - 30.11.2017

Mesfushori i Napolit, Piotr Zielinski, është i bindur se skuadra e tij do të triumfojë kundër Juventusit. Sipas polaku i gjithë ekipi janë gati dhe të motivuar për të marrë fitoren ndaj bardhezinjve ...

Zielinski: Fitore ndaj Juventusit dhe titulli do të ishte afër

Zhurnal - 30.11.2017

Zielinski: Fitore ndaj Juventusit dhe titulli do të ishte afër Mesfushori i Napolit, Piotr Zielinski, është i bindur se skuadra e tij do të triumfojë kundër Juventusit.

Mesfushori i Napolit kërkon fitoren kundër Juvenusit: Pastaj ëndërrojmë për titullin kampion

Albeu.com - 30.11.2017

Piotr Zielinski i ka idetë e qarta për sfidën e të premtes ndaj Juventusit. Polaku ka karikuar ekipin e tij për të marrë një fitore ndaj Juventusit për të bërë një hap të mad drejt ëndërrës për ...

Khedira realist: Nuk jemi mirë në mbrojtje, por kjo s'do të thotë se fiton Napoli

Albeu.com - 30.11.2017

Sami Khedira ka folur për takimin e javës të Juventusit, të premten në mbrëmje, në ‘San Paolo, përballë Napolit. Mesfushori gjerman ka treguar se skuadra po punon shumë seriozisht për të përballuar ...

Totti: Titulli jo te Interi, do të doja që ta fitonte Napoli

Almakos - 30.11.2017

Legjenda e futbollit italian, Francesco Totti, do të preferonte që Napoli ta fitonte Scudetton para Juventusit, por një barazim në këtë ndeshje do ta bënte lumtur.

Totti preferon Napolin kampion të Italisë para Interit dhe Juventusit

Albeu.com - 30.11.2017

Francesco Totti zgjedh Napolin si fitues të Scudettos para Juventusit “Janë tri apo katër ekipe në të njëjtin nivel, por Juve ka diçka më shumë”. “ Napoli është ekipi më i bukur për ta parë, ata mund ...

Allegri: Ky futbollist do të mungojë kundër Napolit

Lajmi.net - 30.11.2017

. Juventus nuk do të jetë i kompletuar për ndeshjen kundër Napolit. Skuadra kampione nga Serie A viziton San Paolon të premten. Por, trajneri Massimiliano Allegri ka paralajmëruar se skuadra mysafire ...

Totti preferon Napolin kampion të Italisë para Interit dhe Juventusit

Zhurnal - 30.11.2017

Totti preferon Napolin kampion të Italisë para Interit dhe Juventusit Francesco Totti zgjedh Napolin si fitues të Scudettos para Juventusit “Janë tri apo katër ekipe në të njëjtin nivel, por Juve ka ...

Napoli cakton çmimin e Hysajt

Lajmi.net - 30.11.2017

Corriere Dello Sport ka bërë një përllogaritje të vlerës që 26 lojtarëve të Napolit, që shkon në total 497 milionë euro. Skuadra e Napolit kryeson me meritë kampionatin italian, edhe pse në organikën ...

Allegri beson se Higuain mund të luajë

Almakos - 30.11.2017

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, thotë se ai do ta shqyrtojë situatën e Gonzalo Higuain, por ka besim se ai mund të luaj. Sulmuesi u operuar ma herët gjatë javës në dorë duke e vënë në ...

Allegri nën tension, lutet që Higuain të jetë gati për Napolin

Albeu.com - 30.11.2017

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, para sfidës me Napolin ka besim se Higuain do të jetë i gsthsëm për super sfidën kundër kruesuesve. Sulmuesi u operuar ma herët gjatë javës në dorë duke e ...

Allegri optimist që Higuain do të luajë ndaj Napolit

Zhurnal - 30.11.2017

Allegri optimist që Higuain do të luajë ndaj Napolit Trajneri i Juventusit ende ka shpresa që sulmuesi argjentinas të jetë i gatshëm për derbin ndaj Napolit Massimiliano Allegri është optimist që ...

Mediat italiane zbulojnë formacionet e mundshme Napoli - Juventus (FOTO LAJM)

Albeu.com - 30.11.2017

Mediat italiane kanë zbuluar formacionet paraprake me të cilat Napoli dhe Juventusi do të përplasen në “San Paolo” në supersfidën e javës së 15-të të Serisë.

Napoli – Juventus, formacionet e mundshme (Foto)

Almakos - 30.11.2017

Mediat italiane kanë publikuar tashmë formacionet e mundshme të Napolit dhe Juventusit, që do të luajnë në derbin e javës në Serie A. Napoli janë nikoqir të Juventusit në ndeshjen derbi të vlefshme ...

Juventus me mungesë të madhe në derbin që mund të vendosë kampionin në Serie A

Lajmi.net - 30.11.2017

Juventusi nesër (e premte) nga ora 20:45, zhvillon ndeshjen më të madhe të këtij sezoni. Kampionët e Serie A do të jenë mysafir të liderëve të Napolit, për ndeshjen kryesore të pjesës së parë të ...

Formacionet e mundshme: Napoli – Juventus

Lajmi.net - 30.11.2017

Mediat italiane kanë publikuar tashmë formacionet e mundshme të Napolit dhe Juventusit, që do të luajnë në derbin e javës në Serie A. Napoli janë nikoqir të Juventusit në ndeshjen derbi të vlefshme ...

Lojtarët e Juventusit të ftuar për ndeshjen kundër Napolit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 30.11.2017

Higuain është ftuar për sfidën kundër Napolit , por do të mungojnë dy lojtarë të tjerë si; Mandzukic dhe Howedes. Lajm i mirë për Juventusin. Mes lojtarëve të grumbulluar për ndeshjen kundër Napolit ...

Zielinski: Fitore ndaj Juventusit dhe titulli do të ishte afër

Telegrafi - 30.11.2017

Mesfushori i Napolit, Piotr Zielinski, është i bindur se skuadra e tij do të triumfojë kundër Juventusit. Sipas polaku i gjithë ekipi janë gati dhe të motivuar për të marrë fitoren ndaj bardhezinjve ...

Totti: Titulli jo te Interi, do të doja që ta fitonte Napoli

Telegrafi - 30.11.2017

Legjenda e futbollit italian, Francesco Totti, do të preferonte që Napoli ta fitonte Scudetton para Juventusit, por një barazim në këtë ndeshje do ta bënte lumtur.

Allegri beson se Higuain mund të luajë

Telegrafi - 30.11.2017

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, thotë se ai do ta shqyrtojë situatën e Gonzalo Higuain, por ka besim se ai mund të luaj. Sulmuesi u operuar ma herët gjatë javës në dorë duke e vënë në ...

Hysaj vlen 25 milionë euro, i shtati më i shtrenjtë te Napoli

Mapo - 30.11.2017

Skuadra e Napolit kryeson me meritë kampionatin italian, edhe pse në organikën e saj nuk janë futbollistët më të shtrenjtë në Serinë A. Në prag të përballjes me Juventusin në “San Paolo” Corriere ...

Allegri: Napoli favorit për titull

Koha.net - 30.11.2017

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka deklaruar se Napoli është favorit për ta fituar titullin e Serie A këtë edicion, përderisa ka thënë se “të gjithë po shpresojnë që Juventusi do të ...

Juve zyrtarisht me dy mungesa ndaj Napolit

Koha.net - 30.11.2017

Gonzalo Higuain është përfshirë në skuadrën për derbin e nesërm ndaj Napolit, megjithatë kampioni italian do të luajë pa dyshen e lënduar Mario Manxhukiq e Benedikt Howedes.

Napoli – Juventus, formacionet e mundshme (Foto)

Telegrafi - 30.11.2017

Mediat italiane kanë publikuar tashmë formacionet e mundshme të Napolit dhe Juventusit, që do të luajnë në derbin e javës në Serie A. Napoli janë nikoqir të Juventusit në ndeshjen derbi të vlefshme ...

Totti: Më mirë Napoli se Juventus

VeqSport - 30.11.2017

Francesco Totti do të preferonte Napolin para Juventusit në garë për Skudeto, por ai shpreson se në derbin e nesërm do të ketë një barazim ashtu që Roma të afrohet edhe më shumë.

Allegri “dorëzohet”: Napoli është favorit për titullin

Alb Portali - 30.11.2017

“Napoli është favorit për titullin, po mban një ritëm të jashtëzakonshëm. Ne kemi bërë atë që duhej të binim, ata po bëjnë gjëra të jashtëzakonshme, komplimente Napoli-t”.

Chiellini gati për Napolin: Do e shkurtojmë diferencën

Albeu.com - 29.11.2017

Giorgio Chiellini i ka munguar Juventusit në 3 takimet e fundit në Serinë A dhe Champions, për shkak të gjendjes jo të mirë fizike, por duket se do të jetë gati për sfidën e rëndësishme të së ...

Analizë – Lufta për titull në Serie A

Ina - 29.11.2017

Në vitet e fundit ka ndodhur shpesh që në një nga kampionatet më prestigjioze të futbollit evropian në këtë periudhë të sezonit të dihet që Zonja e Vjetër është fituese e titullit.

Analizë – Lufta për titull në Serie A

Almakos - 29.11.2017

Në vitet e fundit ka ndodhur shpesh që në një nga kampionatet më prestigjioze të futbollit evropian në këtë periudhë të sezonit të dihet që Zonja e Vjetër është fituese e titullit.

Napoli – Juventus, befasi nga Higuain

Lajmi.net - 29.11.2017

"Sky Sport" në Itali raporton se Higuain pritet të ftohet për ballafaqimin e madh në San Paolo, të premten. Gonzalo Higuain ka filluar të stërvitet me ekipin e Juventusit.

Higuain i kthehet stërvitjes, mund të luajë kundër Napolit

Almakos - 29.11.2017

Gonzalo Higuain i është kthyer stërvitjes te Juventusit, duke e vendosur kështu atë në linjë për t’u paraqitur ndaj Napolit të premten. Kështu së paku raporton Tuttojuve.com dhe Sport Mediase t, ...

Napoli – Juve, vlera e lojtarëve kalon një miliard euro

Almakos - 29.11.2017

Mbrëmja e së premtes i është rezervuar supersfidës së Serie A, Napoli-Juventus, dy skuadra që janë në një duel të fortë për titullin kampion në Itali, së bashku me Interin.

Festë në kampin e Juventusit, Higuain mund të luajë kundër Napolit

Albeu.com - 29.11.2017

E pabesueshme, por e vërtetë! Gonzalo Higuain mund t’ia dalë mbanë dhe të grumbullohet për sfidën ndaj Napolit ditën e premte. Tek Juventusi janë optimistë që “El Pipita” mund të bashkohet me grupin ...

Napoli – Juve, vlera e lojtarëve kalon një miliard euro

Zhurnal - 29.11.2017

Napoli – Juve, vlera e lojtarëve kalon një miliard euro Mbrëmja e së premtes i është rezervuar supersfidës së Serie A, Napoli-Juventus, dy skuadra që janë në një duel të fortë për titullin kampion në ...

Higuain i kthehet stërvitjes, mund të luajë kundër Napolit

Zhurnal - 29.11.2017

Higuain i kthehet stërvitjes, mund të luajë kundër Napolit Gonzalo Higuain i është kthyer stërvitjes te Juventusit, duke e vendosur kështu atë në linjë për t’u paraqitur ndaj Napolit të premten.

Napoli – Juve, sfida e një miliard eurove në Serie A

Lajmi.net - 29.11.2017

Në “San Paolo” do të zbresin në fushën e lojës dy skuadra që kanë në përbërje futbollistë, që në total e kanë vlerën në merkato 1.08 miliardë euro. Mbrëmja e së premtes i është rezervuar supersfidës ...

Në supersfidën Napoli-Juventus, Hysaj renditet ndër lojtarët më të shtrenjtë

Albeu.com - 29.11.2017

Skuadra e Napolit kryeson me meritë kampionatin italian, edhe pse në organikën e saj nuk janë futbollistët më të shtrenjtë në Serinë A. Në prag të përballjes me Juventusin në “San Paolo” Corriere ...

Zielinski: Kundër Juventusit do të jetë një lojë e bukur dhe e këndëshme

Albeu.com - 29.11.2017

Mesfushori i Napolit Piotr Zielinski beson se ndeshja e së premtes së Juventusit do të jetë "e bukur dhe e këndshme". Partenopei presin kampionët në San Paolo, me mundësinë për të shtyrë epërsinë e ...

Analizë – Lufta për titull në Serie A

Telegrafi - 29.11.2017

Në vitet e fundit ka ndodhur shpesh që në një nga kampionatet më prestigjioze të futbollit evropian në këtë periudhë të sezonit të dihet që Zonja e Vjetër është fituese e titullit.

Higuain i kthehet stërvitjes, mund të luajë kundër Napolit

Telegrafi - 29.11.2017

Gonzalo Higuain i është kthyer stërvitjes te Juventusit, duke e vendosur kështu atë në linjë për t’u paraqitur ndaj Napolit të premten. Kështu së paku raporton Tuttojuve.com dhe Sport Mediase t, ...

Higuain stërvitet me skuadrën para ndeshjes derbi ndaj Napolit

Gazeta Express - 29.11.2017

Gonzalo Higuain është kthyer në stërvitje me Juventusin, që do të thotë se ai do të jetë në dispozicion të Allegrit për ndeshjen derbi kundër ish-skuadrës së tij, Napolit, të premten ...

Napoli – Juve, vlera e lojtarëve kalon një miliard euro

Telegrafi - 29.11.2017

Mbrëmja e së premtes i është rezervuar supersfidës së Serie A, Napoli-Juventus, dy skuadra që janë në një duel të fortë për titullin kampion në Itali, së bashku me Interin.

Supersfida e së premtes në “Seria A”, në fushë zbresin më shumë se 1 miliardë euro

BalkanWeb - 29.11.2017

Të premten më 1 dhjetor në stadiumin “San Paolo” luhet supersfida e javës në “Seria A” që me gjasë do të vlejë shumë edhe në rrugën për titull kampion.

Vlerësimet në prag të supersfidës, Hysaj në shtatë më të shtrenjtët e Napolit

BalkanWeb - 29.11.2017

Napoli kryeson Serinë A pasi ka zhvilluar një sezon mjaft të mirë dhe është pretendentja kryesore për fitimin e titullit kampion. Në prag të përballjes kyçe me Juven, “Corriere Dello Sport” bën ...

Hysaj i shtati me vlerën më të lartë te Napoli

Koha.net - 29.11.2017

Skuadra e Napolit kryeson me meritë kampionatin italian, edhe pse në organikën e saj nuk janë futbollistët më të shtrenjtë në Serinë A. Në prag të përballjes me Juventusin në “San Paolo” Corriere ...

Napoli – Juventus, sfida që pritet të thyejë rekorde

Koha.net - 29.11.2017

Stadiumi “San Paolo” përgatitet për një ndeshje që do të thyejë rekorde. Për supersfidën e javës së 15-të të Serisë A, Napoli – Juventus, janë në shitje biletat e fundit, që do të thotë se ky impiant ...

“Seria A”/ Supersfida e së premtes Napoli- Juve, në fushë zbresin më shumë se 1 miliardë euro

Java News - 29.11.2017

Lorenzo Insigne in action during the italian serie A soccer match SSC Napoli - Juventus FC at San Paolo stadium, Naples, 02 April 2017. ANSA / CIRO FUSCO Të premten më 1 dhjetor në stadiumin “San ...

Serie A zgjedh më të mirët – Buffon lojtar më i mirë, ndërsa Sarri si trajneri më i mirë

Almakos - 28.11.2017

Ceremonia e ndarjes së çmimeve Gran Gala del Calcio u zhvillua sonte (e hënë), me Maurizio Sarri që u zgjodh si trajneri më i mirë dhe çmimi lojtari më i mirë shkoi për Gianluigi Buffonin.

Buffon: Mund të luaj deri në moshën 60-vjeçare

Albeu.com - 28.11.2017

Pas deklaratës në përfundim të ndeshjes me Suedinë, ku Italia nuk arriti të siguronte pas 60 vitesh një biletë për në Kupën e Botës, Gianluigi Buffon deklaroi se do të tërhiqej nga kombëtarja ...

Marrota: Respekt për Napolin, por nuk i frikësohemi – Higuain ka shanse të luajë

Zhurnal - 28.11.2017

Marrota: Respekt për Napolin, por nuk i frikësohemi – Higuain ka shanse të luajë Drejtori sportiv i Juventusit, Giuseppe Marotta, ka thënë se ka shanse që Gonzalo Higuain të paraqitet për ndeshjen ...

Serie A zgjedh më të mirët – Buffon lojtari më i mirë, ndërsa Sarri si trajneri më i mirë

Zhurnal - 28.11.2017

Serie A zgjedh më të mirët – Buffon lojtari më i mirë, ndërsa Sarri si trajneri më i mirë Ceremonia e ndarjes së çmimeve Gran Gala del Calcio u zhvillua sonte (e hënë), me Maurizio Sarri që u zgjodh ...

Moratta: Respekt për Napolin, por nuk i frikësohemi – Higuain ka shanse të luajë

Almakos - 28.11.2017

Drejtori sportiv i Juventusit, Giuseppe Marotta, ka thënë se ka shanse që Gonzalo Higuain të paraqitet për ndeshjen ndaj Napolit të premten. Sulmuesi argjentinas ka thyer gishtin, por operimi i tij ...

Buffon: Nëse Italia më thërret do të kthehem në kombëtare, Napoli filozofi unike

Almakos - 28.11.2017

Kapiteni i Juventusit, Gianluigi Buffon, ka thënë se Napoli ka filozofi unike, pavarësisht se duhet të luajë kundër skuadrave që ndryshojnë totalisht me napolitanët.

Buffon: Nëse Italia më thërret do të kthehem në kombëtare, Napoli filozofi unike

Zhurnal - 28.11.2017

Buffon: Nëse Italia më thërret do të kthehem në kombëtare, Napoli filozofi unike Kapiteni i Juventusit, Gianluigi Buffon, ka thënë se Napoli ka filozofi unike, pavarësisht se duhet të luajë kundër ...

Bufon lojtari më i mirë, Sari trajner i vitit në Seria A

Idividi - 28.11.2017

Milano, 28 nëntor 2017 (MIA) - Portieri i Juventusit, Xhanluixhi Bufon është shpallur lojtari më i mirë, ndërsa udhëheqësi i Napolit, Mauricio Sari, trajner më i mirë në Kampionatin italian të ...

Buffon flet 360 gradë, nga tifozët e Napolit tek Italia dhe Gatuso trajneri i Milanit

Albeu.com - 28.11.2017

Kapiteni i Juventusit, Gianluigi Buffon , ka komplimentuar tifozët e Napolit duke thënë se janë me filozofi unike. “Napoli ka një filozofi unike. Çdo të diel ata luajnë ndaj skuadrave që kanë ...

Mbrëmja gala, federata italiane shpall më të mirët e vitit 2017 në Serie A

Lajm - 28.11.2017

Mbrëmjen e djeshme në Itali u zhvilluar eventi “Gran Gala del Calcio” ku u shpallëshën edhe futbollistët më të mirë për vitin 2017 në Serinë A. I pranishëm në mbrëmjen gala të zhvilluar në Milano ...

Hamsik: Mbrojta ta fiton kampionatin, ndaj Juves natë e madhe

Almakos - 28.11.2017

Kapiteni i Napolit, Marek Hamsik, foli për ndeshjen ndaj Juventusit ku e shikoi si një derbi të madh, ndërsa thotë se mbrojta ia fiton kampionatin. Sllovaku është i lumtur me ecurinë e ekipit dhe për ...

Hamsik: Mbrojta ta fiton kampionatin, ndaj Juves natë e madhe

Zhurnal - 28.11.2017

Hamsik: Mbrojta ta fiton kampionatin, ndaj Juves natë e madhe Kapiteni i Napolit, Marek Hamsik, foli për ndeshjen ndaj Juventusit ku e shikoi si një derbi të madh, ndërsa thotë se mbrojta ia fiton ...

Chiellini është gati për Napolin: Do t’i mundim

Almakos - 28.11.2017

Giorgio Chiellini i ka munguar Juventusit në tri takimet e fundit në Serinë A dhe Ligën e Kampionëve. Kjo për shkak se gjendja e tij është jo e mirë fizikisht.

“Gran Gala”, zgjidhet trajneri, futbollisti dhe formacioni më i mirë i vitit në Itali

BalkanWeb - 28.11.2017

Mbrëmjen e së hënës u organizua në Milano “Gran Gala del Calcio”, e cila dhuroi çmimet për më të mirët e Seria A për vitin 2017. Si futbollisti i vitit në Serie A u zgjodh Gianluigi Buffon, portieri ...

Moratta: Respekt për Napolin, por nuk i frikësohemi – Higuain ka shanse të luajë

Telegrafi - 28.11.2017

Drejtori sportiv i Juventusit, Giuseppe Marotta, ka thënë se ka shanse që Gonzalo Higuain të paraqitet për ndeshjen ndaj Napolit të premten. Sulmuesi argjentinas ka thyer gishtin, por operimi i tij ...

Buffon: Nëse Italia më thërret do të kthehem në kombëtare, Napoli filozofi unike

Telegrafi - 28.11.2017

Kapiteni i Juventusit, Gianluigi Buffon, ka thënë se Napoli ka filozofi unike, pavarësisht se duhet të luajë kundër skuadrave që ndryshojnë totalisht me napolitanët.

Hamsik: Mbrojtja ta fiton kampionatin, ndaj Juves natë e madhe

Telegrafi - 28.11.2017

Kapiteni i Napolit, Marek Hamsik, foli për ndeshjen ndaj Juventusit ku e shikoi si një derbi të madh, ndërsa thotë se mbrojta ia fiton kampionatin. Sllovaku është i lumtur me ecurinë e ekipit dhe për ...

U tërhoq pas disfatës me Suedinë, Buffon lë hapur mundësinë për kthimin në Kombëtare

BalkanWeb - 28.11.2017

Gianluiggi Buffon në përfundim të ndeshjes me Itali-Suedi që vulosi edhe një nga ditët më të errëta të kombëtares axurre, duke mos u kualifikuar për në Botëror, deklaroi se do t’a mbyllte këtu ...

Buffon: Mund të kthehem tek Italia

Koha.net - 28.11.2017

Vetëm dy javë pasi njoftoi pensionimin nga kombëtarja italiane, portieri legjendar Gianluigi Buffon ka pranuar se mund të luajë sërish në të ardhmen për Italinë.

Buffon e Sarri më të mirët në Itali

Koha.net - 28.11.2017

Maurizio Sarri i Napolit është shpallur Trajneri i Vitit, ndërsa Gianluigi Buffon futbollisti më i mirë i vitit në ndarjen e çmimeve për vitin 2017 në Serie A.

Chiellini është gati për Napolin: Do t’i mundim

Telegrafi - 28.11.2017

Giorgio Chiellini i ka munguar Juventusit në tri takimet e fundit në Serinë A dhe Ligën e Kampionëve. Kjo për shkak se gjendja e tij është jo e mirë fizikisht.

"Oscar" i Serie A 2017: Juve me trajner Sarrin

Durres Lajm - 28.11.2017

Skuadra më e mirë e Serie A për sezonin 2016-2017 ka të përfshirë 7 futbollistë të Juves, 3 të Napolit dhe 1 të Romës. Kjo është përzgjedhja që ka bërë juria e futbollistëve, trajnerëve, ...

Hysaj: Ishin pikë të rëndësishme, tani mendojmë vetëm për Juventusin

Almakos - 27.11.2017

Dominoi lojën dhe fitoi, pavarësisht se shënoi vetëm një gol. Napoli i Elseid Hysajt është duke marshuar drejt titullit në Itali, megjithëse Interi dhe Juventusi mbajnë të njëjtin ritëm.

Hysaj: Ishin pikë të rëndësishme, tani mendojmë vetëm për Juventusin

Zhurnal - 27.11.2017

Hysaj: Ishin pikë të rëndësishme, tani mendojmë vetëm për Juventusin Dominoi lojën dhe fitoi, pavarësisht se shënoi vetëm një gol. Napoli i Elseid Hysajt është duke marshuar drejt titullit në Itali, ...

Juventus merr një lajm shokues para ndeshjes ndaj Napolit

Zhurnal - 27.11.2017

Juventus merr një lajm shokues para ndeshjes ndaj Napolit Gonzalo Higuain nuk do të luajë këtë të premte në derbin ndaj ish skuadrës së tij, Napoli në Serie A Sulmuesi argjentinas, Gonzalo Higuain do ...

Juventus merr një lajm shokues para ndeshjes ndaj Napolit

Ina - 27.11.2017

Gonzalo Higuain nuk do të luajë këtë të premte në derbin ndaj ish skuadrës së tij, Napoli në Serie A. Sulmuesi argjentinas, Gonzalo Higuain do të operohet në dorë dhe nuk do të mund të paraqitet në ...

Higuian do të operohet në dorë, humb derbin me Napolin – pritet të mungojë edhe ndaj Interit

Almakos - 27.11.2017

Një kirurg ortopedik pretendon se sulmuesi i Juventusit, Gonzalo Higuain është duke u përballur me një lëndim në dorë, ku do pritet të operohet dhe të mungoj ë 2 deri në 3 javë dhe kështu pritet të ...

Higuain operohet me sukses

Almakos - 27.11.2017

Juventusi ka konfirmuar se Gonzalo Higuain është operuar me sukses. Sulmuesi pritet që të mungojë ndaj Napolit të premtën pasi ka dëmtuar metakarpalin e tretë të dorës së majtë.

Higuain pëson dëmtim dhe mungon për Juventusin për afro tre javë

Albeu.com - 27.11.2017

Gonzalo Higuain do të jetë jashtë fushave nga dy deri në tri javë për shkak të një operimi në dorë. Një kirurg ortopedik pretendon se sulmuesi i Juventusit, Gonzalo Higuain është duke u përballur me ...

Higuain operohet me sukses

Albeu.com - 27.11.2017

Juventusi ka njoftuar se Higuaini është operuar me sukses . “Gonzalo Higuain sot iu nënshtrua operacionit në gishtin e thyer të dorës së majtë”, thuhet në njoftimin e klubit .

Higuain operohet me sukses

Portalb - 27.11.2017

Juventusi ka njoftuar se Higuaini është operuar me sukses. “Gonzalo Higuain sot iu nënshtrua operacionit në gishtin e thyer të dorës së majtë”, thuhet në njoftimin e klubit.

Urime Gianluigi Buffon

Lajmi.net - 27.11.2017

. Viti 2017 në Serie A i përket Gianluigi Buffonit. Portieri i Juventusit ka fituar çmimin e më të mirit në Serie A për vitin 2017. Buffon po lë pas një tjetër sezon të mrekullueshëm, ku fitoi një ...

Serie A zgjedh formacionin e vitit 2017

Lajmi.net - 27.11.2017

. Serie A ka zgjedhur formacionin më të mirë të sezonit 2017. Në një ceremoni speciale, në Serie A është zgjedhur formacionin i sezonit 2016. E kush tjetër mund të jetë në portën e këtij formacioni ...

Hysaj: Ishin pikë të rëndësishme, tani mendojmë vetëm për Juventusin

Telegrafi - 27.11.2017

Dominoi lojën dhe fitoi, pavarësisht se shënoi vetëm një gol. Napoli i Elseid Hysajt është duke marshuar drejt titullit në Itali, megjithëse Interi dhe Juventusi mbajnë të njëjtin ritëm.

Higuian do të operohet në dorë, humb derbin me Napolin – pritet të mungojë edhe ndaj Interit

Telegrafi - 27.11.2017

Një kirurg ortopedik pretendon se sulmuesi i Juventusit, Gonzalo Higuain është duke u përballur me një lëndim në dorë, ku do pritet të operohet dhe të mungoj ë 2 deri në 3 javë dhe kështu pritet të ...

Higuain operohet me sukses

Telegrafi - 27.11.2017

Juventusi ka konfirmuar se Gonzalo Higuain është operuar me sukses. Sulmuesi pritet që të mungojë ndaj Napolit të premtën pasi ka dëmtuar metakarpalin e tretë të dorës së majtë.

Operohet Higuain, nuk dihet kur kthehet

Koha.net - 27.11.2017

Juventusi ka konfirmuar se sulmuesi Gonzalo Higuain i është nënshtruar një operacioni, por nuk ka treguar se sa do të mungojë ai. Sulmuesi argjentinas pritet të mungojë në përballjen me ish-skuadrën ...

Serie A zgjedh më të mirët – Buffon lojtari më i mirë, ndërsa Sarri si trajneri më i mirë

Telegrafi - 27.11.2017

Ceremonia e ndarjes së çmimeve Gran Gala del Calcio u zhvillua sonte (e hënë), me Maurizio Sarri që u zgjodh si trajneri më i mirë dhe çmimi lojtari më i mirë shkoi për Gianluigi Buffonin.

Higuain mungon 2-3 javë

VeqSport - 27.11.2017

Gonzalo Higuain do të jetë jashtë fushave në 2-3 javët e ardhshme. Argjentinasi do të operohet në dorë dhe periudha e rikuperimit do të zgjasë nga dy deri në tri javë.

Higuain dëmton dorën, humb supersfidat me Napolin e Interin

Java News - 27.11.2017

Gonzalo Higuain do të jetë jashtë fushave dy ose tri javë për shkak të një operimi në dorë. Një kirurg ortopedik pretendon se sulmuesi i Juventusit, Gonzalo Higuain është duke u përballur me një ...