TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Topalli takoi banorët e Velipojës

Botasot - 17.04.2011

Velipoja, do të shndërrohet në një qendër të rëndësishme turistike. Deklarata është bërë nga Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, njëherësh nënkryetarja e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli, në një takim elektoral me banorë të Komunës së ...

Topalli në Koplik e Bushat: Fushata jonë me vepra, jo me retorikë boshe

LajmiFundit - 16.04.2011

Kopliku dhe Bushati kanë qenë ndalesat e radhës së Kryetares së Kuvendit, njëkohësisht Nënkryetare e PD, Jozefina Topalli. Në takime me banorë të këtyre zonave ka prezantuar kandidatët e koalicionit “Aleanca për Qytetarin” për Kryetar ...

Topalli, spikerja që na largon nga BE

BalkanWeb - 16.04.2011

Vetën disa ditë përpara, në mes të Brukselit, spikerja e parlamentit shqiptar, Jozefi na Topalli, nën investiturën e postit zyrtar që mbulon dha një ndër shfaqjet më poshtëruese për veten e saj, por mbi të gjitha për kombin që përfaqëson: ...

Bostinaru, shqiptarëve: Nuk mbështes një qeveri jodemokratike

Shekulli - 15.04.2011

Akuzave të fundit të kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli në drejtim të zv-kryetarit të delegacionit për Ballkanin në PE, Victor Boshtinaru, ky i fundit I është përgjigjur me një letër publike drejtuar shqiptarëve në të cilën thekson ...

Eurodeputeti që u fye nga Topalli: Shqipëria ka qeveri antidemokratike

Albnow - 15.04.2011

Eurodeputeti rumun, Viktor Boshtinaru, i cili u sulmua ashpër nga kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, e cila e krahasoi me Çausheskun, i shkroi sot një letër shqiptarëve, duke thënë se refuzonte t’i përgjigjej sjelljes së ulët të ...

“Eurodeputeti rumun është një racist”

Koha e Re - 15.04.2011

Për eurodeputetin Viktor Boshtinaru, i njohur për qëndrimin e tij bllokues ndaj çështjes së liberalizimit të vizave për Shqipërinë në ditën e votimit nga Parlamenti Evropian, por edhe dy muaj më parë, ka qenë rasti për t’u përballur me ...

Topalli: Shqipëria është në periudhën e saj më të mirë

Botasot - 15.04.2011

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli mori pjesë në Takimin e Përbashkët Parlamentar për Ballkanin Perëndimor që u organizua nën kujdesin e Presidentit të Parlamentit Evropian Buzek dhe kryetarit të Parlamentit Hungarez ...

Incidenti Topalli - Boshtinaru në Bruksel

Shekulli - 14.04.2011

BRUKSEL - Sjellja e politikës shqiptare është vënë sërish nën kritikën e Parlamentit Europian. Deklaratat e kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli, për zëvendëskryetarin e delegacionit për Ballkanin ne Parlamentin Europian duke thënë se ...

Politika shqiptare “injekton” PE, akuza Topalli-Boshtinaru

Gazeta Start - 14.04.2011

Bruksel – Kryetarja e Parlamentit të Shqipërisë, Jozefina Topalli, u përfshi në një debat me akuza me eurodeputetin e Parlamentit Evropian, Viktor Boshtinaru.

Skandali/Topalli shkon të kërkojë falje në Bruksel, akuzoi eurodeputetin për korrupsion

Albnow - 14.04.2011

Kryetarja e Kuvendit i ka shkaktuar një skandal të vërtetë diplomacisë shqiptare, duke u treguar “me gisht” në Parlamentin europian. Ajo sot do të shkojë kokulur të kërkojë falje sot në mbrëmje në Bruksel ndaj eurodeputetit të majtë Viktor ...

Përplasja Boshtinaru-Topalli edhe në PE

Top Channel - 14.04.2011

Ashtu siç ishte parashikuar, Viktor Boshtinaru ishte i pari qe mori fjalen ne konferencen dyditore per Ballkanin që u mbajt ne sallen plenare te legjislativit europian, duke ngritur çeshtjen e akuzave te kryetares se Kuvendit shqiptar, ...

Përplasja Boshtinaru-Topalli edhe në PE

ikub - 14.04.2011

Ne salle ishin te pranishem kreret me te larte te institucioneve europiane, si dhe parlamentare nga vende anetare te BE-se dhe Ballkanit, perveç serbeve, boshnjakeve dhe atyre nga Maqedonia.

Topalli, fushatë në Rrëshen e Rubik

Top Channel - 14.04.2011

Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli gjatë turit të saj elektoral në Rrëshen dhe Rubik u shpreh se kur demokratët vendosin një objektiv e arrijnë atë.

Bostinaru, letër shqiptarëve

Top Channel - 14.04.2011

Pas seancës së tensionuar dhe replikave me kryeparlamentaren Jozefina Topalli, Viktor Bostinaru i është drejtuar me një letër shqiptarëve. Në letër ai shprehet se është një mik i Shqipërisë europiane, por nuk mundet të mos kritikojë ...

Sherr në Parlamentin Evropian, Topalli replika me Boshtinaru

LajmiFundit - 14.04.2011

Bruksel—Lajmifundit-- Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë Jozefina Topalli replikoi sot në Parlamentin Evropian me eurodeputetin Viktor Boshtinaru pasi ky i fundit i kërkoi të tërhiqte mbrapsht një deklaratë ku e kishte akuzuar si të ...

Topalli ia përplas për fytyre racizmin rumunit Boshtinaru

Koha.net - 14.04.2011

Bruksel, 14 prill - Ashtu siç ishte parashikuar, zv/kryetar i delegacionit të PE-së për Ballkanin, Victor Boshtinaru ishte i pari që mori fjalën në konferencën dyditore për Ballkanin që u mbajt në sallën plenare të legjislativit evropian, ...

BE, përplasja Topalli Boshtinaru: Qeveria ka sjellje jo demokratike

BalkanWeb - 14.04.2011

BRUKSEL- Europarlamentari rumun Viktor Boshtinaru ka sqaruar sot nëpërmjet një letre të hapur drejtuar shqiptarëve përplasjen me kryetaren e Kuvendit të Shqipërisë Jozefina Topalli.

Topalli merr pjesë në konferencën e vendeve Adriatiko-Joniane

Shekulli - 13.04.2011

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli, mori pjesë në Konferencën e 9-të të kryetarëve të parlamenteve të Nismës Adriatiko-Joniane, që zhvilloi punimet dje në Malin e Zi.

Topalli: Ballkani më agresivë në thithjen e fondeve

Gazeta Start - 13.04.2011

Podgoricë - Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli, mori pjesë në Konferencën e 9-të të kryetarëve të parlamenteve të Nismës Adriatiko-Joniane, që zhvilloi punimet në Mal të Zi.

Topalli ne Mal te Zi me homogolet e nismës Adriatiko-Joniane

ikub - 13.04.2011

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli, ka marrë pjesë në Konferencën e 9-të të kryetarëve të parlamenteve të Nismës Adriatiko-Joniane, që zhvilloi punimet në Mal të Zi më 12 prill.

Topalli, incident me Bostinaru

Top Channel - 13.04.2011

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, e cila mbërrin në mbrëmje në Bruksel, pritet që të kërkojë publikisht falje në Parlamentin Europian ndaj eurodeputetit të majtë Viktor Bostinaru, të cilin e ka akuzuar si të korruptuar.

Topalli ne Mal te Zi me homogolet e nismës Adriatiko-Joniane

BalkanWeb - 13.04.2011

TIRANE- Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli, ka marrë pjesë në Konferencën e 9-të të kryetarëve të parlamenteve të Nismës Adriatiko-Joniane, që zhvilloi punimet në Mal të Zi më 12 prill.

Topalli qëndroi në Mal të Zi

Koha.net - 13.04.2011

Podgoricë, 13 prill - Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli, ka marrë pjesë në Konferencën e 9-të të kryetarëve të parlamenteve të Nismës Adriatiko-Joniane, që zhvilloi punimet në Mal të Zi më 12 prill.

Topalli në Konferencën e kryetarëve të parlamenteve të Nismës Adriatiko-Joniane

Botasot - 13.04.2011

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli, mori pjesë në Konferencën e 9-të të kryetarëve të parlamenteve të Nismës Adriatiko-Joniane, që zhvilloi punimet në Mal të Zi më 12 prill.

Kukës,Topalli prezanton Hasan Halilin

Shekulli - 11.04.2011

Kryetarja e Kuvendit dhe nënkryetarja e Partisë Demokratike Jozefina Topalli prezantoi në Kukës kandidatin për kryebashkiak të koalicionit "Aleanca për qytetarin", Hasan Halili.