TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rrëfimi gjakftohtë i Breivik

Top Channel - 21.04.2012

Nga salla e gjyqit të shekullit për Norvegjinë, Anders Behring Breivik i ka bërë të dridhen njerëzit jashtë me detajet gjakftohta të vrasjeve që tronditën vendin një vit më parë. “100 zëra më kumbonin në kokë. Të gjithë thoshin: mos e bëj.

Breivik: Kam qenë “njeri i mirë”

LajmiFundit - 21.04.2012

Vrasësi masiv, Anders Bering Breivik, i ka thënë gjykatës në Oslo se ai ka qenë “një njeri i mirë”, i cili ka trajnuar veten për të eliminuar emocionet, “andaj edhe ka kryer sulmet”.

Autori i masakrës në Norvegji i tregon gjykatës detajet e krimit

24 orë - 21.04.2012

Anders Behring Breivik, ka treguar dje me detaje rrëqethëse se si kishte vëzhguar dhe kishte vrarë 69 njerëz korrikun e kaluar në një kamp të rinjsh në një ishull në periferi të Oslos.

Vazhdon gjykimi i Breivikut

Evropaelire - 20.04.2012

07:19 Vazhdon gjykimi i Breivikut 06:47 Plani i Ananit - “shpresa e ...

Breiviku thotë se ka qenë “njeri i mirë”

Evropaelire - 20.04.2012

13:45 Breiviku thotë se ka qenë “njeri i mirë” 13:30 Minsku lejon marshin e Çernobilit 13:22 Vdesin katër ushtarë amerikanë 12:56 Situata në Siri “jo e mirë” 12:19 Ford me fabrikë në Kinë 11:34 Djali i Gadafit ka rekrutuar mercenarë 10:42 ...

Gjyqi Breivik: Tentova të vrisja kryeministrin

Top Channel - 20.04.2012

Autori i një prej masakrave më të tmerrshme të historisë së njerëzimit në kohë paqeje, Anders Behring Breivik, deklaroi gjatë gjykimit se planifikonte të vriste kryeministrin dhe disa qindra norvegjezë të tjerë, si pjesë e fushatës së tij ...

Vazhdon gjykimi i Breivikut

Alsat - 20.04.2012

Anders Bering Breivik Gjykimi i vrasësit masiv, Anders Bering Breivik, vazhdon të premten në gjykatën e Oslos, për të pestën ditë me radhë. Të enjten, duke iu përgjigjur pyetjeve të prokurorëve, Breivik ka thënë se ka planifikuar të vriste ...

Breivik planifikonte sulme më të mëdha në Osllo

Idividi - 20.04.2012

Oslo, 19 prill 2012 (MIA) - Anders Bering Breivik, që ka pranuar se ka vrarë 77 njerëz, për të katërtën ditë me radhë i është përgjigjur pyetjeve të prokurorëve.

Norvegji, vazhdon gjykimi i Breivikut

Ora news - 20.04.2012

Gjykimi i vrasësit masiv, Anders Bering Breivik, vazhdon të premten në gjykatën e Oslos, për të pestën ditë me radhë. Të enjten, duke iu përgjigjur pyetjeve të prokurorëve, Breivik ka thënë se ka planifikuar të vriste qindra persona.

Vazhdon gjykimi i Breivikut

Botasot - 20.04.2012

Gjykimi i vrasësit masiv, Anders Bering Breivik, vazhdon të premten në gjykatën e Oslos, për të pestën ditë me radhë. Të enjten, duke iu përgjigjur pyetjeve të prokurorëve, Breivik ka thënë se ka planifikuar të vriste qindra persona.

Breivik: Tentova të vrisja kryeministrin

Yll Press - 20.04.2012

33-vjeçari vrau 77 persona, 69 prej të cilëve nëpërmjet një arme automatike në një kamp të rinjsh dhe tetë të tjerë nëpërmjet një autombombe të vendosur pranë selisë së qeverisë, në Oslo, në korrik 2011.

Breivik: Tentova të vrisja kryeministrin

Koha.net - 20.04.2012

Oslo, 20 prill - Autori i një prej masakrave më të tmerrshme të historisë së njerëzimit në kohë paqeje, Anders Behring Breivik, deklaroi gjatë gjykimit se planifikonte të vriste kryeministrin dhe disa qindra norvegjezë të tjerë, si pjesë e ...

Breiviku thotë se ka qenë “njeri i mirë”

Botasot - 20.04.2012

Vrasësi masiv, Anders Bering Breivik, i ka thënë gjykatës në Oslo se ai ka qenë “një njeri i mirë”, i cili ka trajnuar veten për të eliminuar emocionet, “andaj edhe ka kryer sulmet”.

Norvegji, Breiviku: Kam qënë njeri i mirë

Ora news - 20.04.2012

Vrasësi masiv, Anders Bering Breivik, i ka thënë gjykatës në Oslo se ai ka qenë “një njeri i mirë”, i cili ka trajnuar veten për të eliminuar emocionet, “prandaj edhe ka kryer sulmet”.

Autori i masakrës në Norvegji i tregon gjykatës detajet e krimit

VOA - 20.04.2012

Anders Behring Breivik, ka treguar sot me detaje rrëqethëse se si kishte vëzhguar dhe kishte vrarë 69 njerëz korrikun e kaluar në një kamp të rinjsh në një ishull në periferi të Oslos.

Breivik: Luteshin për jetë, unë i qëlloja në kokë

Telegrafi - 20.04.2012

E plotësuar - Terroristi norvegjez, Anders Breivik, ka thënë sot se në ishullin Utoya ka qëlluar njerëzit të cilët paraprakisht e kanë lutur të mos vriten.

Breivik kishte planifikuar tri makina bombë për Oslon

Gazeta Start - 19.04.2012

I akuzuari për vrasjen e 77 personave ë Norvegji, Anders Behring Breivik, tha para gjykatës sot se fillimisht kishte planifikuar të shpërthente tri makina bombë në Oslo dhe jo një.

"Re të errëta" për ekonominë globale

Evropaelire - 19.04.2012

20:58 "Re të errëta" për ekonominë globale 20:46 Klinton kërcënon Sirinë me embargo armësh 20:29 Vritet gazetari pakistanez 19:57 Ban kërkon më shumë vëzhgues në Siri 18:33 Urdhërohet paraburgim për të dyshuarin për krime lufte 18:23 ...

Breivik kërkon lirim ose dënim me vdekje

Idividi - 19.04.2012

Oslo, 18 prill 2012 (MIA) - Norvegjezi Anders Behring Breivik, që ka pranuar se i ka vrarë 77 vetë, në korrikun të vitit të kaluar, ka thënë sot se dëshiron që gjykata ose ta shpallë të pafajshëm, ose ta dënojë me vdekje.

Gjykimi i Breivik doli nga binaret, vlerësojnë ekspertët të lartë skandinav

Idividi - 19.04.2012

Goteborg, 19 prill 2012 (MIA) - Ekspertë të lartë juridik skandinav dhe avokatë janë shumë kritik ndaj mënyrës në të cilin filloi procesi gjyqësor kundër vrasësit masiv norvegjez Andres Bering Breivik, njoftoi korrespodenti i MIA-s.

Ekspertët: Gjykimi i Breivik doli nga binaret

Yll Press - 19.04.2012

Ai vlerëson se këshilli gjyqësor nuk reagon mjaft fuqishëm që të shmanget gjykimi të shndërrohet në skenë në të cilën do të performojë Breivik, duke shprehur porosinë e tij, si për shembull kur e transferoi fajin ndaj viktimave të tij.

Çmenduria në Shkup, gazetari: Një Breivik për shqiptarët

Panorama - 19.04.2012

Topi në Maqedoni, takime me Ivanovin, Gruevskin e partitë shqiptare . Fryma antishqiptare në Maqedoni po merr përmasa shumë shqetësuese, me komente nga gazetarë për “nevojën e një Breiviku” në Maqedoni, sloganet “dhoma gazi për shqiptarët” ...

Breivik planifikonte sulme më të mëdha në Oslo

Ora news - 19.04.2012

Anders Behring Breivik, që ka pranuar se ka vrarë 77 persona, i është përgjigjur pyetjeve të prokurorëve për të katërtën ditë me radhë. Militanti 33 vjeçar anti-islamist, ka thënë se në korrik të vitit të kaluar, fillimisht kishte ...

Breivik, përmes lojës në kompjuter u përgatit për masakër

Telegrafi - 19.04.2012

Në Norvegji, po vazhdon gjykimi i vrasësit masiv Anders Breivik, i cili në verën e vitit të kaluar vrau 77 njerëz në dy sulme të ndara. Breivik i ka tronditur sot të pranishmit në gjykatë me një deklaratë se paraprakisht kishte planifikuar ...

Breivik planifikonte sulme më të mëdha në Osllo

Botasot - 19.04.2012

Anders Behring Breivik, që ka pranuar se ka vrarë 77 njerëz, për të katërtën ditë me radhë i është përgjigjur pyetjeve të prokurorëve. Militanti 33 vjeçar anti-islamist, ka thënë se në korrik të vitit të kaluar, fillimisht kishte ...

Breivik: Kisha planifikuar të vrisja me qindra

Panorama - 19.04.2012

Anders Behring Breivik tha sot para gjykatës se kishte planifikuar të vriste qindra të rinj në sulmin e tij në ishullin Utoja, ku qëndronin në një kamp të rinj të partisë laburiste norvegjeze.

Breivik planifikonte edhe më shumë vrasje

Koha.net - 19.04.2012

Oslo, 19 prill - Në ditën e katërt të gjykimit të tij për vrasjen e 77 personave korrikun e shkuar në Oslo dhe ishullin Utoya, i akuzuari Anders Behring Breivik deklaroi se nuk ka besuar që do t’i mbijetonte sulmit të tij.

Breivik pyetet për lidhjet me militantët nacionalistë

Gazeta Start - 18.04.2012

Prokurorët në Oslo po marrin në pyetje Anders Behring Breivikun në lidhje me kontaktet e tij me militantët nacionalistë, teksa rreken të provojnë se rrjeti evropian i ekstremit të djathtë nuk ekziston.

Oslo: Filloi dita e tretë e procesit kundër Breivikut

Evropaelire - 18.04.2012

10:54 Oslo: Filloi dita e tretë e procesit kundër Breivikut 10:38 K. Veriore tërhiqet nga marrëveshja me SHBA 10:27 Miliarderi amerikan Bafet u diagnostikua me kancer 09:56 Meksikë: Janë gjetur 14 trupa të pajetë 08:55 Karzai kërkon 2 ...

Zvicra zgjeron sanksionet ndaj Iranit

Evropaelire - 18.04.2012

13:29 Zvicra zgjeron sanksionet ndaj Iranit 12:50 Bie besimi në Zot në botën jomyslimane 12:41 Pakistan: Shtyhet dëbimi i familjes së bin Ladenit 11:40 Aung San Su Kji: Pas 23 vitesh udhëton jashtë shtetit 11:25 Shkup: Situata e sigurisë e ...

Paraburgim për të dyshuarit për trafikim

Evropaelire - 18.04.2012

17:01 Paraburgim për të dyshuarit për trafikim 16:13 Goditet rrjeti i krimit të organizuar në Bosnje 15:34 Paneta dënon fotografitë me kufomat afgane 15:11 Breivik kërkon lirim ose dënim me vdekje 14:55 Thaçi: S'ka zgjedhje serbe në Kosovë ...

Vazhdon gjykimi i Breivikut, sërish përshëndetje me grusht

Idividi - 18.04.2012

Oslo, 18 prill 2012 (MIA) - Në Oslo sot vazhdon gjykimi i Andres Breivikut, i cili është i dyshuar për vrasjen e 77 njerëzve verën e kaluar në kryeqytetin e Norvegjisë dhe në ishullin Utoja.

Gazetari maqedonas: Ndaj shqiptarëve, na duhet një Breivik

Lajmeshqip - 18.04.2012

Shkup- Në ditën kur terroristi norvegjez Anders Bering Breivik po gjykohet në Oslo për vrasjen e 77 personave të pafajshëm, gazetari maqedonas Milenko Nedelkovski, show-men në Televizionin “Kanal 5″, ka mbështetur publikisht përmes ...

Breivik: Më lironi ose më vrisni

Top Channel - 18.04.2012

Anders Behring Breivik, njeriu që vrau 77 persona të motivuar nga ndienjat neonaziste në Norvegji, u shpreh përpara gjykatës se i gjithë procesi do të kishte vetëm dy përfundime të logjikshme, lirimin ose dënimin e tij me vdekje.

Gazetari maqedonas kërkon një Breivik për shqiptarët

BalkanWeb - 18.04.2012

SHKUP- Në ditën kur terroristi norvegjez Anders Bering Breivik po gjykohet në Oslo për vrasjen e 77 personave të pafajshëm, gazetari maqedonas Milenko Nedelkovski, show-men në Televizionin "Kanal 5", ka mbështetur publikisht përmes ...

Oslo, nis dita e tretë e procesit kundër Breivikut

Ora news - 18.04.2012

Nis në Oslo dita e tretë e procesit gjyqësor nga norvegjezit Anders Behring Breivik i cili ka pranuar se ka vrarë 77 persona, në muajin korrik të vitit të kaluar.

Oslo: Filloi dita e tretë e procesit kundër Breivikut

Botasot - 18.04.2012

Norvegjezi Anders Behring Breivik, që ka pranuar se i ka vrarë 77 vetë, në korrikn të vitit të kaluar, ka filluar të dëshmoj në ditën e tretë të procesit gjyqësor kundër tij në kryeqytetin e Norvegjisë, Oslo.

Breivik: Mentori im është serb dhe kryetar i templarëve

Yll Press - 18.04.2012

Mostra Breivik i ka thënë gjykatësit se në vitin 2001 ka vizituar Liberinë dhe se atje ka njohur njërin nga mentorët e tij, serbin nacionalist i cili e ka inspiruar për idetë e djathta nacionaliste.

Serbët inspiruan krimet e Breivikut (Video)

Telegrafi - 18.04.2012

E plotësuar - Gjykimi i vrasësit masiv norvegjez, Anders Breivik, ka vazhduar sot me pyetjet e prokurorëve. Breivik ka folur për kontaktet e tij me nacionalistët militantë, ndërkohë që prokuroria u përpoq të dëshmojë nëse vërtet ekziston ...

Times: Gjuha “bombastike” e Breivikut

Botasot - 18.04.2012

Gjykimi i Adolf Ajhmanit në Jerusalem një gjysmë shekulli më parë i ka dhënë popullaritet shprehjes “banaliteti i së keqes”. Në epokën e komunikimit digjital, paraqitja e Anders Bering Breivikut në një sallë gjyqi të Oslos po ashtu ...

Breivik u inspirua nga ekstremistët serb

Botasot - 18.04.2012

Në vazhdimin e gjykimit ndaj terroristit norvegjez Anders Breivik, ai ka thënë se formimi i tij i tillë është falë inspirimit nga Serbia. Gazeta britanike The Guardian raporton sesi ai ka udhëtuar disa herë në Liberi për të takuar një ...

Brevik Gjykatës: Lirim ose dënim me vdekje

Ora news - 18.04.2012

Norvegjezi Anders Behring Breivik, që ka pranuar se ka vrarë 77 persona, në korrikun të vitit të kaluar, ka thënë sot se dëshiron që gjykata ose ta shpallë të pafajshëm, ose ta dënojë me vdekje.

Brevik kërkon lirim ose dënim me vdekje

Botasot - 18.04.2012

Norvegjezi Anders Behring Breivik, që ka pranuar se i ka vrarë 77 vetë, në korrikun të vitit të kaluar, ka thënë sot se dëshiron që gjykata ose ta shpallë të pafajshëm, ose ta dënojë me vdekje.

Mentori i Breivik është serbi Milorad Ulemek Legija

Yll Press - 18.04.2012

Avokati i Milorad Ulemek Legija ka mohuar që klienti i tij të ishte takuar ndonjëherë me Breivik-un. “Kur Ulemek ka dëgjuar për këtë histori, ka qeshur”, deklaroi avokati Aleksander Zorica për televizionin NRK të Norvegjisë.

Vazhdon gjykimi i norvegjezit Anders Behring Breivik

VOA - 18.04.2012

I pandehuri që po gjykohet për vrasjen e 77 njerëzve në Norvegji vitin e kaluar, u nervozua sot nga pyetjet në lidhje me grupin militant që pretendon se është anëtar.

Breivik kërkon lirim ose dënim me vdekje

Koha.net - 18.04.2012

Oslo, 18 prill - Norvegjezi Anders Behring Breivik, që ka pranuar se i ka vrarë 77 vetë, në korrikun të vitit të kaluar, ka thënë sot se dëshiron që gjykata ose ta shpallë të pafajshëm, ose ta dënojë me vdekje.

Serbët frymëzuan krimet e Breivikut

Koha.net - 18.04.2012

Oslo, 18 prill - Gjykimi i vrasësit masiv norvegjez, Anders Breivik, ka vazhduar sot me pyetjet e prokurorëve. Breivik ka folur për kontaktet e tij me nacionalistët militantë, ndërkohë që prokuroria u përpoq të dëshmojë nëse vërtet ...

Breivik mburret: Kam kryer sulmet më spektakolare në Evropë

Gazeta Start - 17.04.2012

I akuzuari për vrasjen e 77 personave në Norvegji korrikun e kaluar, është mburrur me veprimet e tij gjatë gjyqit që po zhvillohet në Oslo. “Kam kryer sulmet më spektakolare dhe më të sofistikuara në Evropë që prej Luftës II Botërore”, tha ...

Gazetari maqedonas parapëlqen një Breivik për shqiptarët

Gazeta Start - 17.04.2012

Shkup - Këto ditë, kur terroristi norvegjez Anders Bering Breiviki po gjykohet në Oslo për vrasjen e 77 personave të pafajshëm, i pandreqshmi Milenko Nedelkovski, shoumeni në televizionin “Kanal 5”, ka mbështetur publikisht përmes profilit ...

Breivik, deklaratë në gjyqin mbi maksakrat

Top Channel - 17.04.2012

Njeriu i akuzuar për vrasjen e 77 njerëzve në sulmet me bomba dhe armë në Norvegji korrikun e vitit të kaluar, është përgatitur të mbajë një fjalim mbi qëndrimin e tij për masakrat, në ditën e dytë të gjyqit të tij në Oslo.

Breivik sërish para gjyqit

Evropaelire - 17.04.2012

07:54 Irani dhe shtetet arabe diskutojnë kontestin territorial 07:33 Ban kërkon liri të lëvizjes për vëzhguesit në Siri 07:24 Breivik sërish para gjyqit 06:48 Tërmet i fuqishëm në ...

Breiviku “do ta bënte sërish sulmin”

Evropaelire - 17.04.2012

11:08 Breiviku “do ta bënte sërish sulmin” 10:44 Fluturimi i parë komercial në hapësirë më 30 prill 09:58 Rusia e Kina rrisin shpenzimet ushtarake 09:50 Beogradi "i gatshëm" të vazhdojë dialogun 09:32 Australia tërheq para kohë trupat nga ...

Angjelina Xholi – e dërguar speciale e OKB-së për refugjatë

Evropaelire - 17.04.2012

15:40 Angjelina Xholi – e dërguar speciale e OKB-së për refugjatë 15:20 Thaçi, Zanier: Të gjenden modalitetet për zgjedhjet e përgjithshme 14:56 Jahjaga – Zanierit: Jo zgjedhjeve lokale të Serbisë në Kosovë 14:29 Siri: Opozita e inkurajuar ...

Brejvik nuk e njeh gjykatën norvegjeze si legjitime

Idividi - 17.04.2012

Osllo, 16 prill 2012 (MIA) - Fanatiku i krahut të djathtë që ka pranuar vrasjen e 77 njerëzve në masakrën e vitit të kaluar në Norvegji, është paraqitur para gjyqit sot, por, ka thënë se nuk e njeh autoritetin e gjykatës.

Breivik sërish para gjyqit

Alsat - 17.04.2012

Anders Bering Breivik, i cili ka pranuar se ka vrarë 77 persona në Norvegji, do të dëshmojë sot para gjykatës së Oslo. Në ditën e parë të seancës gjyqësore që u zhvilluar dje Breivik është deklaruar i pafajshëm.

Times: Gjuha “bombastike” e Breivikut

Evropaelire - 17.04.2012

“Times” Gjykimi i Adolf Ajhmanit në Jerusalem një gjysmë shekulli më parë i ka dhënë popullaritet shprehjes “banaliteti i së keqes”. Në epokën e komunikimit digjital, paraqitja e Anders Bering Breivikut në një sallë gjyqi të Oslos po ashtu ...

Breivik do të vriste sërish

Top Channel - 17.04.2012

Njeriu i akuzuar për vrasjen e 77 personave në Norvegji, 33-vjeçari Anders Behring Breivik mbrojti çdo veprim të tij, duke thënë se ka kryer sulmet më spektakolare dhe të sofistikuara në Europë, që prej Luftës së Dytë Botërore.

Breivik: Bëra sulmin më spektakolar në Europë

Lajmeshqip - 17.04.2012

Oslo-Anders Bering Breivik, i cili ka pranuar se ka vrarë 77 njerëz në Norvegji, do të dëshmojë sot në gjyqin e tij.Proçesi gjyqësor kundër norvegjezit Anders Behring Breivik lidhur me sulmet e vitit të kaluar mori sot një kthesë të ...

Breiviku “do ta bënte sërish sulmin”

Idividi - 17.04.2012

Oslo, 17 prill 2012 (MIA) - Vrasësi masiv, Anders Bering Breivik, ka bërë deklaratën e tij të hapjes në një gjykatë të Oslos. Ai është deklaruar i pafajshëm ndaj akuzave për vrasjen e 77 personave në korrik të vitit të kaluar, duke thënë ...

Breivik sërish para gjyqit

Idividi - 17.04.2012

Oslo, 17 prill 2012 (MIA) - Anders Bering Breivik, i cili ka pranuar se ka vrarë 77 njerëz në Norvegji, do të dëshmojë sot në gjyqin e tij në Oslo. Breivik është deklaruar i pafajshëm në ditën e parë të gjykimit të hënën.

Gjuha “bombastike” e Breivikut (Times)

ikub - 17.04.2012

Gjykimi i Adolf Ajhmanit në Jerusalem një gjysmë shekulli më parë i ka dhënë popullaritet shprehjes “banaliteti i së keqes”... ... Në epokën e komunikimit dixhital, paraqitja e Anders Bering Breivikut në një sallë gjyqi të Oslos po ashtu ...

Breivik sërish para gjyqit

Ora news - 17.04.2012

Anders Bering Breivik, i cili ka pranuar se ka vrarë 77 persona në Norvegji, do të dëshmojë sot para gjykatës së Oslo. Në ditën e parë të seancës gjyqësore që u zhvilluar dje Breivik është deklaruar i pafajshëm.

Breivik sërish para gjyqit

Botasot - 17.04.2012

Anders Bering Breivik, i cili ka pranuar se ka vrarë 77 njerëz në Norvegji, do të dëshmojë sot në gjyqin e tij në Oslo. Breivik është deklaruar i pafajshëm në ditën e parë të gjykimit të hënën.

Breiviku “do ta bënte sërish sulmin”

Botasot - 17.04.2012

Vrasësi masiv, Anders Bering Breivik, ka bërë deklaratën e tij të hapjes në një gjykatë të Oslos. Ai është deklaruar i pafsjahëm ndaj akuzave për vrasjen e 77 personave në korrik të vitit të kaluar, duke thënë se ka vepruar në ...

Vrasësi Breivik qan gjatë gjyqit për… Drakulën

Botasot - 17.04.2012

Autori i një prej masakrave më të tmerrshme në historinë e njerëzimit në kohë paqeje, Anders Behring Breivik, qau në sallën e gjyqit, ndërsa procesi për 77 vrasje në rrethana rënduese nisi në Oslo, Norvegji.

Breivik para gjykatës: Do ta kryeja sërish sulmin

Ora news - 17.04.2012

Vrasësi Anders Bering Breivik, është deklaruar i pafajshëm ndaj akuzave për vrasjen e 77 personave në korrik të vitit të kaluar, duke thënë se ka vepruar në “vetëmbrojtje”.

Masakra në Oslo, Breivik: Do ta bëja sërish

Panorama - 17.04.2012

OSLO- Anders Bering Breivik, i cili ka pranuar se ka vrarë 77 njerëz në Norvegji ka deklaruar se do ta riperseriste masakren. Deklarata eshte bere ne seancen e sotme, ku ai eshte perballur me trupin gjykues.

Breivik: Sërish do të vrisja

Koha.net - 17.04.2012

Oslo, 17 prill - Vrasësi masiv, Anders Bering Breivik, ka bërë deklaratën e tij të hapjes në një gjykatë të Oslos. Ai është deklaruar i pafajshëm ndaj akuzave për vrasjen e 77 personave në korrik të vitit të kaluar, duke thënë se ka ...

Gazetari maqedonas parapëlqen një Breivik për shqiptarët

Koha.net - 17.04.2012

Shkup, 17 prill - Këto ditë, kur terroristit norvegjez Anders Bering Breiviki po i gjykohet në Oslo për vrasjen e 77 personave të pafajshëm, i pandreqshmi Milenko Nedelkovski, shoumeni në Televizionin Kanal 5, ka mbështetur publikisht ...

Breiviku nuk pendohet për deklaratën e tij

Telegrafi - 17.04.2012

Vrasësi i 77 personave në Norvegji, Anders Bering Breivik, në deklaratën e tij në një gjykatë të Oslos ka thënë se ndjehet i pafajshëm për vrasjet që ka bërë, duke thënë se ka vepruar në “vetëmbrojtje”.

Breiviku – i papenduar në deklaratën e tij

Botasot - 17.04.2012

Vrasësi masiv që i ka pranuar vrasjet, Anders Bering Breivik, sot e ka paraqitur deklaratën e tij të hapjes në një gjykatë të Oslos. Ai ka deklaruar se ndjehet i pafajshëm ndaj akuzave për vrasjen e 77 personave në korrik të vitit të ...

Breivik dëshmon në gjyq

VOA - 17.04.2012

Ekstremisti i djathtë norvegjez Anders Behring Breivik dëshmon sot në gjyqin që po zhvillohet ndaj tij nën akuzat për vrasje dhe terror. Breivik ka pranuar vrasjen e 77 personave, por pretendon të ketë vepruar në vetë-mbrojtje.

Gazetari maqedonas: Një Breivik për shqiptarët

Botasot - 17.04.2012

Këto ditë kur terroristit norvegjez Anders Bering Breiviki po i gjykohet në Oslo për vrasjen e 77 personave të pafajshëm, i pandreqshmi Milenko Nedelkovski, shoumeni në Televizionin Kanal 5, ka mbështetur publikisht përmes profilit të tij ...

Fillon gjyqi i të akuzuarit për 77 vrasje

Gazeta Start - 16.04.2012

Sapo ka nisur gjyqi kunër Anders Behring Breivikut, i cili vendosi një bombë në Oslo dhe masakroi dhjetëra të rinj në një kamp veror në Norvegji.

Breivik nuk njeh gjykatën, pretendon pafajësinë

Gazeta Start - 16.04.2012

Në seancën e parë gjyqësore, i akuzuari për vrasjen e 77 personave në Norvegji, Anders Breivik, u vetëdeklarua i pafajshëm. I veshur me një kostum të zi, Breivik buzëqeshi teksa hyri në gjykatë.

Nis gjykimi i Breivikut

Evropaelire - 16.04.2012

08:23 Nis gjykimi i Breivikut 08:13 Në Bagdad, takimi i ardhshëm për Iranin 07:25 Arrijnë vëzhguesit e parë në Siri 07:10 KS mblidhet për Korenë Veriore 06:57 Ndalen luftimet në ...

Breivik sfidon gjykatën

Evropaelire - 16.04.2012

10:20 Breivik sfidon gjykatën 10:10 Dikoviq: Policia e Kosovës rrezikon sigurinë 09:28 Irani nuk heq dorë nga pasurimi i uraniumit 08:32 Akullnajat në Himalaje sfidojnë ngrohjen globale 08:23 Nis gjykimi i Breivikut 08:13 Në Bagdad, takimi ...

Kremlini me këmbëngulje kundër sistemit raketor

Evropaelire - 16.04.2012

14:51 Kremlini me këmbëngulje kundër sistemit raketor 14:29 Tadiq: Do respektohet e drejta ndërkombëtare 14:03 Obama paralajmëron sanksione shtesë për Iranin 13:33 Irani siguron transaksionet bankare 13:19 Karzai fajëson “dështimin e ...

Kanadaja i kërkon Iranit të falë shtetasin e saj

Evropaelire - 16.04.2012

18:22 Kanadaja i kërkon Iranit të falë shtetasin e saj 18:14 Tridhjetë ditë paraburgim Mark Koshnjetit 17:56 Aktivistët: Mbi 11,000 të vrarë në Siri 17:34 Thirrje Sirisë për respektim të armëpushimit 17:15 Tërmet në Greqi 16:58 Vriten ...

Nis gjykimi i Breivikut

Alsat - 16.04.2012

Anders Behring Breivik Procesi gjyqësor kundër Anders Behring Breivikut, që ka pranuar se ka kryer vrasjet ne korrikun e kaluar, nis sot në Osllo të Norvegjisë.

Breivik: Nuk e njoh trupin gjykues

Top Channel - 16.04.2012

Me një përshendetje me grusht, pasi iu hoqen prangat, Anders Behring Breivik, qe vrau 77 persona në Oslo dhe Utoja hyn në sallen e gjyqit duke shënuar kësisoj nisjen e procesit të shekullit për Norvegjinë.

Breivik sfidon multikulturalizmin e gjykatës

Evropaelire - 16.04.2012

Fanatiku i krahut të djathtë që ka pranuar vrasjen e 77 njerëzve në masakrën e vitit të kaluar në norvegji, është paraqitur para gjyqit sot, por, ka thënë se nuk e njeh autoritetin e gjykatës.

Breivik sfidon gjykatën

Shqipmedia - 16.04.2012

Fanatiku që ka pranuar vrasjen e 77 njerëzve në masakrën e vitit të kaluar në Norvegji, është paraqitur para gjyqit sot, por, ka thënë se nuk e njeh autoritetin e gjykatës.

Vrasësi Breivik qan gjatë gjyqit për… Drakulën

Top Channel - 16.04.2012

Autori i një prej masakrave më të tmerrshme në historinë e njerëzimit në kohë paqeje, Anders Behring Breivik, qau në sallën e gjyqit, ndërsa procesi për 77 vrasje në rrethana rënduese nisi në Oslo, Norvegji.

Norvegji, nis gjykimi për Anders Breivikun

Ora news - 16.04.2012

Procesi gjyqësor kundër Anders Behring Breivikut, që ka pranuar se ka kryer vrasjet ne korrikun e kaluar, nis sot në Oslo të Norvegjisë. Breivik akuzohet për terrorizëm dhe për vrasjen e 77 njerëzve më 22 korrik të vitit të kaluar, tetë në ...

Nis gjykimi i Breivikut

Botasot - 16.04.2012

Procesi gjyqësor kundër Anders Behring Breivikut, që ka pranuar se ka kryer vrasjet ne korrikun e kaluar, nis sot në Osllo të Norvegjisë. Breivik akuzohet për terrorizëm dhe për vrasjen e 77 njerëzve më 22 korrik të vitit të kaluar, tetë ...

Fillon gjykimi i Breivikut

Telegrafi - 16.04.2012

Procesi gjyqësor kundër Anders Behring Breivikut, i cili ka pranuar se ka kryer vrasjet e 77 personave në korrikun e kaluar fillon të hënën në Oslo të Norvegjisë.

Norvegji, Breivik sfidon gjykatën

Ora news - 16.04.2012

Fanatiku Anders Behring Brejviku i cili ka pranuar vrasjen e 77 njerëzve në masakrën e vitit të kaluar në Norvegji, ka thënë në seancën e sotme gjyqësore se nuk e njeh autoritetin e gjykatës.

Breivik sfidon gjykatën

Botasot - 16.04.2012

Fanatiku i krahut të djathtë që ka pranuar vrasjen e 77 njerëzve në masakrën e vitit të kaluar në norvegji, është paraqitur para gjyqit sot, por, ka thënë se nuk e njeh autoritetin e gjykatës.

Breiviku “përshëndetet” me grusht!

Telegrafi - 16.04.2012

Në Oslo të Norvegjisë ka filluar gjykimi i Anders Behring Breivikut, vrasësit masiv që para gati një viti ka vrarë 77 persona. Në Gjykatë ai ka mbërritur me një furgon të policisë, ndërsa seanca e dëgjimit ka filluar para orës 9:00, ...

Anders Behring Brejviku sfidon gjykatën

Panorama - 16.04.2012

Fanatiku i krahut të djathtë që ka pranuar vrasjen e 77 njerëzve në masakrën e vitit të kaluar në Norvegji, është paraqitur para gjyqit sot, por, ka thënë se nuk e njeh autoritetin e gjykatës.

Nis gjykimi, monstra Breivik përshëndet si fashist (Video)

Yll Press - 16.04.2012

Pa deshmuar me te voglin emocion, ai tha se nuk e njeh trupin gjykues, sipas tij i varur plotesisht nga partite politike qe mbeshtesin multikulturalizmin.

Sot nis gjykimi i vrasësit monstruoz Breivik

Koha.net - 16.04.2012

Oslo, 16 prill - Gjykimi i Andres Behring Breivik, i cili në korrik të vitit të shkuar vrau 77 persona, derisa njoftoi se procesin e tij do ta shfrytëzojë për promovimin e qëndrimeve të tij antimyslimane, do të fillojë sot në Oslo.

Breivik: Jam i pafajshëm

VOA - 16.04.2012

Anders Behring Breivik, aktivisti i djathtë në Norvegji që pranoi se kishte vrarë 77 vetë në muajin korrik, tha sot para gjykatës se nuk ishte fajtor nën akuzat për terror dhe vrasje, duke shtuar se veprim i tij ishte për t’u vetëmbrojtur.

Vrasësi Breivik qan gjatë gjyqit, por jo për viktimat

Koha.net - 16.04.2012

Oslo, 16 prill - Breivik emocionohet gjate transmetimit të një sekuence nga heroi i tij, Vlad III "Drakula". Autori i një prej masakrave më të tmerrshme në historinë e njerëzimit në kohë paqeje, Anders Behring Breivik, qau në sallën e ...

Vrasësi Breivik qan gjatë gjyqit për… Drakulën

Yll Press - 16.04.2012

Megjithatë, “mostra” Breivik nuk u prek aspak nga viktimat e pafajshme që ekzekutoi në një kamp të rrinjsh në korrik 2011, por u emocionua kur u transmetua një sekuencë e shkurtër e heroit të tij, Vlad Drakula “Gjakpirësi”.