TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Moti sot në Maqedoni, me diell dhe temperatura mbi zero

Lajm - 15.01.2017

Në Maqedoni sot do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vende-vende me vranësira të vogla të përkohshme. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi lindor dhe ...

Vranët dhe borë ditëve në vijim

Lajmi.net - 15.01.2017

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në ditët në vijim pritet të mbajë kryesisht mot i vranët me reshje bore që do të përfshijë veriun e vendit fillimisht e më pas gjithë territorin ...

Rikthehen reshjet e shiut dhe dëbores në vend

RTSH - 15.01.2017

Moti, pavarësisht rritjes së lehtë të temepraturave , ka vijuar edhe sot me reshje bore të përkohshme në verilindje. Termometri në vendet malore shënoi si vlera minimale -2 gradë celsius ndërsa në ...

I ftohti siberian, Rama: Mund të kishte pasur edhe më shumë viktima (Video)

Gazeta Express - 15.01.2017

Për Kryeministrin Edi Rama, situata e vështirë që sollën temperaturat e ftohta dhe reshjet e borës, u përballua me ...

Borë e acar javën e ardhshme

Botasot - 15.01.2017

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se vendi ynë do të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Në këto kushte do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me ...

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Telegrafi - 15.01.2017

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë pesë ditëve të ardhshme vendi do të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik.

Rikthehet acari këtë javë, ja sa do të jenë temperaturat

Zeri - 15.01.2017

Javë të ftohtë dhe me borë ka parashikuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. Sipas IHMK-së, në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje të borës të cilat fillimisht do ta ...

Moti, diell me vranësira të pakta

Alb Portali - 15.01.2017

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira të pakta. Do të fryejë erë e dobët nga drejtimi i lindjes dhe verilindjes. Loading... Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -12 deri -4 ...

Ja sa janë temperaturat sonte në fshatin më të ftohtë në Tokë

Lajmi.net - 13.01.2017

Nëse mendoni se është ftohtë aty ku jeni për momentin, atëherë fshati Oymyakon në Rusi do t’jua ndryshojë mendjen. Me një temperaturë mesatare gjatë janarit prej -50C, nuk është çudi që ky vend ...

Ja ku ka borë më së shumti në Maqedoni,dhe ku janë temperaturat më të ulëta në vend

Lajm - 13.01.2017

Në Maqedoni sot në mëngjes temperatura më e ulët është matur në Strumicë -17 gradë C, më pas Manastiri dhe Shkupi me -16, Petrovec -15, kurse temperatura janë ritur në Krushevë dhe Dojran me -4 gradë ...

Çmenduri: Tetovari lahet në lumë në temperatura -20 gradë Celsius (Video)

Lajm - 13.01.2017

Tetova ka qenë e kapluar nga bora dhe i ftohti për një javë resht. Ministria e Shëndetësisë për të parandaluar tragjeditë ka urdhëruar që personat me sëmundje kronike dhe të moshuarit mbi 60 vite të ...

Çmenduri: Tetovari lahet në lumë në temperatura -20 gradë Celsius (Video)

Ina - 13.01.2017

Tetova ka qenë e kapluar nga bora dhe i ftohti për një javë resht. Ministria e Shëndetësisë për të parandaluar tragjeditë ka urdhëruar që personat me sëmundje kronike dhe të moshuarit mbi 60 vite të ...

Çmenduri: Tetovari lahet në lumë në temperatura -20 gradë Celsius

Almakos - 13.01.2017

Tetova ka qenë e kapluar nga bora dhe i ftohti për një javë resht. Ministria e Shëndetësisë për të parandaluar tragjeditë ka urdhëruar që personat me sëmundje kronike dhe të moshuarit mbi 60 vite të ...

"Çmendet" tetovari, sfidon temperaturat -20 gradë duke u larë në lumë (VIDEO)

Albeu.com - 13.01.2017

Temperaturat nën zero nuk kanë ndalur një të ri nga Tetova që të realizojë "çmendurinë" e tij për t'u larë në lumë, pavarësisht se termometri shkonte në -20 deri në -25 gradë.

Maqedoni, bora i ka mbrojtur të mbjellat vjeshtore, i ftohti kërcënim për vreshtat dhe frutat e reja

Portalb - 13.01.2017

Shtresa e formuar e borës gjithkund në Maqedoni i ka mbrojtur të mbjellat vjeshtore nga temperaturat ekstreme minimale, por i ftohti polak mund të shkaktojë ngrirje tek vreshtat e reja dhe pemët ...

Bora i ka mbrojtur të mbjellat vjeshtore, i ftohti kërcënim për vreshtat dhe frutat e reja

Idividi - 13.01.2017

Shkup, 13 janar 2016 (MIA) - Shtresa e formuar e borës gjithkund në Maqedoni i ka mbrojtur të mbjellat vjeshtore nga temperaturat ekstreme minimale, por i ftohti polak mund të shkaktojë ngrirje tek ...

Ja si do jetë moti në Maqedoni gjatë ditëve në vijim

Ina - 13.01.2017

Moti nesër në mëngjes do të jetë me vranësira. Reshje të shiut do të ketë në pjesët perëndimore dhe veriore, dhe në male do të bjerë borë e cila pritet të jetë nga 10 deri në 20 centimetra.

Ja ku ka borë më së shumti në Maqedoni, Strumica me temperatura më të ulëta në vend

Telegrafi - 13.01.2017

Në Maqedoni sot në mëngjes temperatura më e ulët është matur në Strumicë -17 gradë C, më pas Manastiri dhe Shkupi me -16, Petrovec -15, kurse temperatura janë ritur në Krushevë dhe Dojran me -4 gradë ...

Ja ku ka borë më së shumti në Maqedoni

Botasot - 13.01.2017

Në Maqedoni sot në mëngjes temperatura më e ulët është matur në Strumicë -17 gradë C, më pas Manastiri dhe Shkupi me -16, Petrovec -15, kurse temperatura janë ritur në Krushevë dhe Dojran me -4 gradë ...

Çmenduri: Tetovari lahet në lumë në temperatura -20 gradë Celsius (Video)

Telegrafi - 13.01.2017

Tetova ka qenë e kapluar nga bora dhe i ftohti për një javë resht. Ministria e Shëndetësisë për të parandaluar tragjeditë ka urdhëruar që personat me sëmundje kronike dhe të moshuarit mbi 60 vite të ...

VIDEO/ ‘Çmendet’ tetovari, lahet në lumë në temperatura -20 gradë

BalkanWeb - 13.01.2017

TETOVE- Temperaturat nën zero nuk kanë ndalur një të ri nga Tetova që të realizojë ‘çmendurinë’ e tij për tu larë në lumë, pavarësisht se termometri shkonte në -20-25 gradë.

Të jetosh në vendin më të ftohtë në botë, ku temperatura bie në minus 70 gradë! (Video)

Telegrafi - 13.01.2017

Ngjyra në stilolaps ngrihet, syzet ngjiten për fytyre, e veturat nuk bën të ndalen… kjo është përditshmëria në vendin më të ftohtë bë botë. Me temperaturën mesatare në janar prej -50 gradë Celsius ...

Ja ku ka borë më së shumti në Maqedoni, Strumica me temperatura më të ulëta në vend

Alb Portali - 13.01.2017

Në Maqedoni sot në mëngjes temperatura më e ulët është matur në Strumicë -17 gradë C, më pas Manastiri dhe Shkupi me -16, Petrovec -15, kurse temperatura janë ritur në Krushevë dhe Dojran me -4 gradë ...

Tetovari lahet në -20 gradë në lumin Shkumbin (VIDEO)

Tetova Sot - 13.01.2017

Një tetovar ka vendosur që të sfidojë temperaturat e ulëta që ka kapluar vendin tonë. Ai duke treguar se nuk është ftohtë në fillim është hedhur në borë ku me pastaj është hedhur edhe në lumin ...

FOTOT/ Të jetosh në fshatin më të ftohtë të planetit, ku temperatura shkon në -50 gradë

Gazeta Tema - 13.01.2017

Nëse ju është dukur ftohtë ditët e fundit, duhet të vizitoni një vend të globit për të kuptuar se çfarë do të thotë vërtet të të kesh ftohtë. Në fshatin Oymyakon në Rusi, temperatura mesatare e ...

Çmenduri: Tetovari lahet në lumë në temperatura -20 gradë Celsius (Video)

Alb Portali - 13.01.2017

Tetova ka qenë e kapluar nga bora dhe i ftohti për një javë resht. Ministria e Shëndetësisë për të parandaluar tragjeditë ka urdhëruar që personat me sëmundje kronike dhe të moshuarit mbi 60 vite të ...

Mjekët nuk preferojnë stërvitje në të hapur

Alb Portali - 13.01.2017

Në sezonin e dimrit sportistët dhe trajnerët zakonisht parashtrojnë pyetjen se duhet apo nuk duhet të stërviten në të hapur. Një numër i madh i ekipeve për shkak të mos pasjes së kushteve për ...

Bora dhe akulli shkaktojnë kaos në trafik

Alb Portali - 13.01.2017

Temperaturat e ulëta dhe ngricat krijojnë probleme të mëdha. Një numër i madh i shoferëve qarkullojnë me shpejtësi të papërshtatshme nëpër rrugë gjë që ka shkaktuar aksidente të shumta ditëve të ...

Bora i ka mbrojtur të mbjellat vjeshtore, i ftohti kërcënim për vreshtat dhe frutat e reja

Tetova Sot - 13.01.2017

Shtresa e formuar e borës gjithkund në Maqedoni i ka mbrojtur të mbjellat vjeshtore nga temperaturat ekstreme minimale, por i ftohti polak mund të shkaktojë ngrirje tek vreshtat e reja dhe pemët ...

Bora dhe akulli shkaktojnë kaos në trafik (VIDEO)

Tetova Sot - 13.01.2017

Temperaturat e ulëta dhe ngricat krijojnë probleme të mëdha. Një numër i madh i shoferëve qarkullojnë me shpejtësi të papërshtatshme nëpër rrugë gjë që ka shkaktuar aksidente të shumta ditëve të ...

Ja si do jetë moti në Maqedoni gjatë ditëve në vijim

Tetova Sot - 13.01.2017

Moti nesër në mëngjes do të jetë me vranësira. Reshje të shiut do të ketë në pjesët perëndimore dhe veriore, dhe në male do të bjerë borë e cila pritet të jetë nga 10 deri në 20 centimetra.

Mirëserdhët në ‘ferrin prej dëbore’: Fshatin rus më të ftohtë mbi tokë (FOTO)

Tetova Sot - 13.01.2017

Nëse keni menduar se e keni ftohtë aty ku ju gjendeni tani, atëherë duhet të vizitoni fshatin rus dhe me siguri që do të ndërronit mendje. Me temperatura që në janar qëndrojnë deri në -50 gradë ...

Çmenduri: Tetovari lahet në lumë në temperatura -20 gradë Celsius (Video)

Republika - 13.01.2017

Tetova ka qenë e kapluar nga bora dhe i ftohti për një javë resht. Ministria e Shëndetësisë për të parandaluar tragjeditë ka urdhëruar që personat me sëmundje kronike dhe të moshuarit mbi 60 vite të ...

Bora i ka mbrojtur të mbjellat vjeshtore, i ftohti kërcënim për vreshtat dhe frutat e reja

Republika - 13.01.2017

Shtresa e formuar e borës gjithkund në Maqedoni i ka mbrojtur të mbjellat vjeshtore nga temperaturat ekstreme minimale, por i ftohti polak mund të shkaktojë ngrirje tek vreshtat e reja dhe pemët ...

Temperatura të ulëta, qytetarët të kenë kujdes në sipërfaqe të rrëshqitshme

Portalb - 12.01.2017

Në Maqedoni edhe sot në mëngjes temperaturat janë shumë të ulëta, ndërsa ato të ditës do të jenë prej minus katër deri pesë gradë. Sipas Drejtorisë për punë hidrometeorologjike (DPHM), rritje të ...

Temperatura të ulëta, qytetarët të kenë kujdes në sipërfaqe të rrëshqitshme

Almakos - 12.01.2017

Në Maqedoni edhe sot në mëngjes temperaturat janë shumë të ulëta, ndërsa ato të ditës do të jenë prej minus katër deri pesë gradë. Sipas Drejtorisë për punë hidrometeorologjike (DPHM), rritje të ...

Moti sot në mbar vendin, kryesisht i ftohtë

Lajm - 12.01.2017

Moti sot në tërë Maqedoninë kryesisht do të jetë shumë i ftohtë dhe me borë, sidomos gjatë orëve të mëngjesit. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej -21 deri -9 gradë C, kurse gjatë ditës prej -5 ...

Temperatura të ulëta, qytetarët të kenë kujdes në sipërfaqe të rrëshqitshme

Idividi - 12.01.2017

Shkup, 12 janar 2017 (MIA) - Në Maqedoni edhe sot në mëngjes temperaturat janë shumë të ulëta, ndërsa ato të ditës do të jenë prej minus katër deri pesë gradë.

Zbutet gjendja e acarit në Maqedoni

Shqipmedia - 12.01.2017

Nga sot do të ketë rritje të temperaturave në Maqedoni, ka parashikuar Instituti Hidrometeorologjik. Sipas Instituti Hidrometeorologjik nga dita e sotme pritet të vijnë masat e ajrit nga ana e ...

Njihuni me fshatin më të ftohtë në botë, temperatura -50 gradë dhe 500 njerëz që jetojnë

Almakos - 12.01.2017

Oimiakon, i ndodhur në lindje të Siberisë është zyrtarisht fshati më i ftohtë në botë. Në këtë fshat temperatura mesatare e janarit është -50 gradë celsius, ndërsa më e ulëta e regjistruar ndonjëherë ...

Kosovë: Ngritën temperaturat, nga java ardhshme sërish borë

Lajmi.net - 12.01.2017

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se aktualisht është zbutur moti, ndërkohë nga java e ardhshme do të ketë të reshura të borës. IHMK ka njoftuar se Kosova do të jetë nën ...

Prej nesër pritet të jetë më ngrohtë

Almakos - 12.01.2017

Fundjava por edhe java e ardhshme si duket do të jenë më të ngrohta se java e acartë që e lamë pas. Nesër do të ketë mjegull por edhe reshje të borës, mirëpo temperaturat do të ngriten dukshëm.

Mirësevini në fshatin më të ftohtë në botë ku temperaturat zbresin në -71

Lajmi.net - 12.01.2017

Nëse keni menduar se e keni ftohtë aty ku ju gjendeni tani, atëherë vizitojeni fshatin rus Oymyakon, dhe sigurisht se do të ndërroni mendje. Me temperatura që në janar qëndronin deri në -50 gradë ...

Mirësevini në fshatin më të ftohtë në botë ku temperaturat zbresin në -71 gradë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.01.2017

Nëse keni menduar se e keni ftohtë aty ku ju gjendeni tani, atëherë duhet tw vizitoni fshatin rus Oymyakon, dhe me siguri qw do tw ndërronit mendje. Me temperatura që në janar qëndrojnë deri në -50 ...

Zbutet gjendja e acarit, ja sa do të rriten temperaturat

Botasot - 12.01.2017

Nga sot do të ketë rritje të temperaturave në Kosovë, ka parashikuar Instituti Hidrometeorologjik Kosovës. Sipas IHMK-së nga dita e sotme pritet të vijnë masat e ajrit nga ana e jug-perëndimit të ...

Lajm fantastik për motin në Kosovë

Zeri - 12.01.2017

Nga sot do të ketë rritje të temperaturave në Kosovë , ka parashikuar Instituti Hidrometeorologjik Kosovës. Sipas IHMK-së nga dita e sotme pritet të vijnë masat e ajrit nga ana e jug-perëndimit të ...

Moti sot ne Maqedoni, me diell dhe temperatura nën zero

Gazeta Express - 12.01.2017

Moti në Maqedoni deri në fund të ditës do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryejë erë e dobët nga drejtimi veriperëndimor, ndërsa në pjesët perëndimore erë mesatare ...

Europa po ngrin ndërkohë që Australia “piqet” në 40 °C

RTSH - 12.01.2017

Ndërsa hemisfera veriore po vuan nga temperaturat e ulëta dhe stuhitë e dëbores, në Australi të gjithë po ankohen nga vapa. Në Sidnej termometri shënon 40 gradë celsius dhe të gjithë u janë drejtuar ...

Temperaturat në kampet serbe arrijnë në -17 gradë Celsius

Ora news - 12.01.2017

Azil-kërkuesit në Serbi vijojnë të mbeten në kushte mjaft të vështira, teksa në shumë zona të vendit, termometri ka shënuar deri në -17 gradë Celsius.

​Si vdes njeriu nga i ftohti dhe çfarë mund të bëjmë për t’i shpëtuar jetën

Telegrafi - 12.01.2017

Temperaturat e ulëta mund të çojnë në vdekje dhe këtë e kanë treguar të paktën 20 viktima që erdhën si pasojë e të ftohtit në Eruopë. Po çfarë i ndodh trupit kur temperature nis të bjerë.

Ky është parashikimi i motit për ditët e ardhshme

Botasot - 12.01.2017

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë ditëve të ardhshme nuk do të jenë temperaturat siç kanë qenë ditëve të kaluara. Sipas IHMK-së ditëve të ardhshme pritet të bjerë borë por që ...

Në fundjavë ndreqet moti

Telegrafi - 12.01.2017

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë ditëve të ardhshme temperaturat nuk do të jenë siç kanë qenë ditëve të kaluara. Sipas IHMK-së në ditët e ardhshme pritet të bjerë borë, por ...

Moti për fundjavën: Borë me temperatura deri në -8

Zeri - 12.01.2017

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me origjinë nga jugu dhe juglindja. Në këto kushte do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me ...

Ndodh në Mat/ Familja me 9 anëtarë jeton në çadër në -20 gradë Celsius. Apeli për ndihmë

BalkanWeb - 12.01.2017

NGA ENVER DOÇI Një familje në Mat jeton në një çadër, në një kohë kur temperaturat shënojnë rreth minus 20 gradë Celsius. Shtëpia e familjes Kurti në fshatin Mali i Lezit u shemb nga shirat e vitit ...

Njihuni me fshatin më të ftohtë në botë

Koha.net - 12.01.2017

Fshati rus Oymyakon është vendbanimi më i ftohtë në botë. Në këtë vend në janar temperatura mesatare është -50 gradë Celsius, ndërsa temperatura rekorde e shënuar është -71.2 gradë Celsius, raporton ...

Ja sa janë temperaturat sonte në fshatin më të ftohtë në Tokë

Gazeta Express - 12.01.2017

Nëse mendoni se është ftohtë aty ku jeni për momentin, atëherë fshati Oymyakon në Rusi do t’jua ndryshojë ...

Temperatura të ulëta, qytetarët të kenë kujdes në sipërfaqe të rrëshqitshme

Alb Portali - 12.01.2017

Në Maqedoni edhe sot në mëngjes temperaturat janë shumë të ulëta, ndërsa ato të ditës do të jenë prej minus katër deri pesë gradë. Sipas Drejtorisë për punë hidrometeorologjike (DPHM), rritje të ...

Temperatura të ulëta, qytetarët të kenë kujdes në sipërfaqe të rrëshqitshme

Tetova Sot - 12.01.2017

Në Maqedoni edhe sot në mëngjes temperaturat janë shumë të ulëta, ndërsa ato të ditës do të jenë prej minus katër deri pesë gradë. Sipas Drejtorisë për punë hidrometeorologjike (DPHM), rritje të ...

Parashikimi i motit, do të ketë rritje të temperaturave

Flaka - 12.01.2017

Moti në mëngjes në Maqedoni do të jetë shumë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës kryesisht me diell e me rritje të temperaturave të ditës. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga minus 20 deri në minus ...

Njihuni me fshatin më të ftohtë në botë (FOTO)

Tetova Sot - 12.01.2017

Fshati rus Oymyakon është vendbanimi më i ftohtë në botë. Në këtë vend në janar temperatura mesatare është -50 gradë Celsius, ndërsa temperatura rekorde e shënuar është -71.2 gradë Celsius, raporton ...

Ja sa janë temperaturat sonte në fshatin më të ftohtë në Tokë

Tetova Sot - 12.01.2017

nëse mendoni se është ftohtë aty ku jeni për momentin, atëherë fshati Oymyakon në Rusi do t’jua ndryshojë mendjen. Me një temperaturë mesatare gjatë janarit prej -50C, nuk është çudi që ky vend ...

Temperatura të ulëta, qytetarët të kenë kujdes në sipërfaqe të rrëshqitshme

Republika - 12.01.2017

Në Maqedoni edhe sot në mëngjes temperaturat janë shumë të ulëta, ndërsa ato të ditës do të jenë prej minus katër deri pesë gradë. Sipas Drejtorisë për punë hidrometeorologjike (DPHM), rritje të ...

Sot është dita më e ftohtë e javës!

Lajmi.net - 11.01.2017

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka parashikuar se mbi vendin tonë gjatë ditës së mërkurë temperaturat do të jenë më të ulëta, por nga pasditja pritet të vijnë masat e ajrit nga ana e ...

Kujdes, edhe sot do të jetë shumë ftohtë në Maqedoni

Albeu.com - 11.01.2017

Edhe sot moti në Maqedoni do të jetë shumë i ftohtë dhe me temperatura të ulëta, sidomos në mëngjes. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga -21 gradë C deri -8 gradë C, kurse brenda ditës ...

Ja sa njerëz mori i ftohti polar në Evropë

Portalb - 11.01.2017

Si pasojë e hipotermisë së shkaktuar nga vala e të ftohtit polar që përfshiu një pjesë të madhe të Evropës, vetëm në disa ditë të fundit vdiqën 60 persona.

Sot dita më e ftohtë e javës

Lajm - 11.01.2017

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka parashikuar se mbi vendin tonë gjatë ditës së mërkurë temperaturat do të jenë më të ulëta, por nga pasditja pritet të vijnë masat e ajrit nga ana e ...

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga minus 19 deri në minus tetë gradë Celsius

Ina - 11.01.2017

Moti në Maqedoni në pjesët jugore do të jetë kryesisht me vranësira dhe me reshje lokale të dëborës, ndërsa në pjesët veriore do të ketë periudha më të gjata të ngrohta.

Në Sidnei temperatura është mbi 40 gradë Celsius, plazhet janë të mbushura

Idividi - 11.01.2017

Sidnei, 11 janar 2017 (MIA) - Në Sidnei sot temperaturat janë mbi 40 gradë Celsius, ndërsa qytetarët kërkojnë freski në plazhet të cilat janë të mbushura, lajmërojnë mediat australiane.

I ftohti polar mori të paktën 60 jetë në Evropë

Idividi - 11.01.2017

Shkup, 11 janar 2016 (MIA) - Si pasojë e hipotermisë së shkaktuar nga vala e të ftohtit polar që përfshiu një pjesë të madhe të Evropës, vetëm në disa ditë të fundit vdiqën 60 persona.

Nga e premtja rritje të temperaturave, pastaj borë e re

Zhurnal - 11.01.2017

Shkup, 11 janar - Valë e re e lagësht me shi, borë dhe rritje të temperaturave do ta kaplojnë Maqedoninë nga e premtja, transmeton Zhurnal. Meteorologët për nesër në mëngjes lajmërojnë se ...

Beograd, emigrantët presin në radhë për ushqim ndërsa temperaturat shënojnë -22 gradë

SOT - 11.01.2017

Rreth 7000 emigrantë të ardhur nga Afganistani, Pakistani dhe Siria janë në pritje për të kaluar kufirin hungarez në veri në Serbisë. Familje të tëra të përbërë edhe nga fëmijë, janë bllokuar në të ...

Temperaturat -22 gradë C në Beograd, ja si presin refugjatët në radhë për ushqim (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.01.2017

Temperaturat e ulta dhe dëbora që ka mbuluar Beogradin e ka vështirësuar edhe më tej jetën e refugjatëve të ardhur nga Afganistani, Pakistani dhe Siria janë në pritje për të kaluar kufirin hungarez ...

Shkupi dhe Sarajeva kryeqytetet më të ftohta

Portalb - 11.01.2017

Me temperaturat e matura -18 gradë Celsius, Shkupi këtë mëngjes ishte kryeqyteti më i ftohtë i rajonit, Sarajeva me -17 gradë Celsius radhitet e dyta, raporton Anadolu Agency (AA).

Do të ngriten temperaturat në Maqedoni

Lajm - 11.01.2017

Nga dita e premte moti në Maqedoni do të normalizohet dhe do të jenë mbi zero. Me ngritjen e temperaturave do te ketë edhe shi, borë dhe ngritje të temperaturave.

“Çmendet” shqiptari, futet në pishinë në -20 gradë (VIDEO)

Lajm - 11.01.2017

Temperaturat e ulëta, bora dhe ngricat, për disa njerëz kanë qenë ...

Shkupi dhe Sarajeva kryeqytetet më të ftohta

Zhurnal - 11.01.2017

Shumë mot i ftohtë mbizotëron edhe në kryeqytetet e tjera të rajonit, kështu që këtë mëngjes, -13 gradë Celsius janë matur në Lubjanë, Zagreb dhe Prishtinë, Beogradi ishte -10, ndërsa pak më të ...

Shkupi kryeqendra më e ftohtë, Tirana më e ngrohta në rajon, ja ku radhitet Prishtina (Foto)

Lajmi.net - 11.01.2017

Me temperaturat e matura -18 gradë Celsius, Shkupi këtë mëngjes ishte kryeqyteti më i ftohtë i rajonit, Sarajeva me -17 gradë Celsius radhitet e dyta, raporton Anadolu Agency (AA).

Në Australi po ‘piqen’ në 40 °C, derisa Evropa po ngrihet në minus 40 (Video)

Lajmi.net - 11.01.2017

Në Sidney të Australisë sot janë shënuar temperatura të larta prej 40 gradë celsius, ndërsa qytetarët e këtij vendi ia kanë mësy plazheve që të freskohen.

Oimiakon, fshati më i ftohtë në botë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.01.2017

Oimiakon , i ndodhur në lindje të Siberisë është zyrtarisht fshati më i ftohtë në botë. Në këtë fshat temperatura mesatare e janarit është -50 gradë celsius, ndërsa më e ulëta e regjistruar ...

Në Australi po ‘piqen’ në 40 °C, derisa Evropa po ngrihet në minus 40

Zhurnal - 11.01.2017

Në Sidney të Australisë sot janë shënuar temperatura të larta prej 40 gradë celsius, ndërsa qytetarët e këtij vendi ia kanë mësy plazheve që të freskohen.

Ja kur do të bie sërish borë në Kosovë? (Foto)

Lajmi.net - 11.01.2017

I ftohti siberian do të vazhdojë ta shoqëroi vendin tonë deri në mesin e javës së ardhshme. Besim Aliu nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, i tha lajmi.net, se nga pasditja e sotme, e mërkurë, ...

Pa rrymë në temperatura minus 25 gradë celsius

Gazeta Express - 11.01.2017

Në temperatura të ulëta deri në minus 25 gradë celsius qytetarët e Kosovës po përballen me reduktime të shumta të energjisë elektrike, të cilat Kompania për Distribuim dhe Shpërndarje të Energjisë ...

Sot dita më e ftohtë e javës

Botasot - 11.01.2017

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka parashikuar se mbi vendin tonë gjatë ditës së mërkurë temperaturat do të jenë më të ulëta, por nga pasditja pritet të vijnë masat e ajrit nga ana e ...

Sot dita më e ftohtë e javës

Telegrafi - 11.01.2017

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka parashikuar se mbi vendin tonë gjatë ditës së mërkurë temperaturat do të jenë më të ulëta, por nga pasditja pritet të vijnë masat e ajrit nga ana e ...

Moti sot kalon çdo parashikim, kujdes kur të dilni jashtë

Gazeta Express - 11.01.2017

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka parashikuar se mbi vendin tonë gjatë ditës së mërkurë temperaturat do të jenë më të ulëta, por nga pasditja pritet të vijnë masat e ajrit nga ana e ...

Sot dita më e ftohtë e javës

Zeri - 11.01.2017

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka parashikuar se mbi vendin tonë gjatë ditës së mërkurë temperaturat do të jenë më të ulëta, por nga pasditja pritet të vijnë masat e ajrit nga ana e ...

Maqedonia u gdhi me -22 gradë, temperaturat nën zero edhe gjatë ditës

Gazeta Express - 11.01.2017

Temperaturë më e ulët n; Maqedoni prej -22 gradë Celsius është matur në Manastir, njoftoi Drejtoria për Punë ...

FOTO/ Serbi, -22 gradë në Beograd, emigrantët presin në radhë për ushqim

BalkanWeb - 11.01.2017

SERBI- Rreth 7000 emigrantë të ardhur nga Afganistani, Pakistani dhe Siria janë në pritje për të kaluar kufirin hungarez në veri në Serbisë. Familje të tëra të përbërë edhe nga fëmijë, janë bllokuar ...

Ngricat e temperaturave nën zero në Tiranë

RTSH - 11.01.2017

As Tirana nuk u shpëtoi temperaturave rekord nën zero ….dhe akulli pushtoi rrugë , rrugica , tubacione e çdo sipërfaqe ku kishte prezencë uji. I papërgatitur për temperatura të tilla , kryeqyteti ...

Do të ngriten temperaturat në Maqedoni

Telegrafi - 11.01.2017

Nga dita e premte moti në Maqedoni do të normalizohet dhe do të jenë mbi zero, shkruan Telegrafi Maqedoni. Me ngritjen e temperaturave do te ketë edhe shi, borë dhe ngritje të temperaturave.

Do të ngriten temperaturat në Maqedoni

Botasot - 11.01.2017

Nga dita e premte moti në Maqedoni do të normalizohet dhe do të jenë mbi zero. Me ngritjen e temperaturave do te ketë edhe shi, borë dhe ngritje të temperaturave.

Shkupi kryeqendra më e ftohtë, Tirana më e ngrohta në rajon, ja ku radhitet Prishtina (FOTO)

Gazeta Express - 11.01.2017

Me temperaturat e matura -18 gradë Celsius, Shkupi këtë mëngjes ishte kryeqyteti më i ftohtë i rajonit, Sarajeva me -17 gradë Celsius radhitet e dyta, raporton Anadolu Agency ...

Në Australi po ‘piqen’ në 40 °C, derisa Evropa po ngrihet në minus 40 (Video)

Telegrafi - 11.01.2017

Në Sidney të Australisë sot janë shënuar temperatura të larta prej 40 gradë celsius, ndërsa qytetarët e këtij vendi ia kanë mësy plazheve që të freskohen.

Në Australi po ‘piqen’ në 40 °C, derisa Evropa po ngrihet në minus 40

Botasot - 11.01.2017

Në Sidney të Australisë sot janë shënuar temperatura të larta prej 40 gradë celsius, ndërsa qytetarët e këtij vendi ia kanë mësy plazheve që të freskohen.

Shkupi kryeqyteti më i ftohtë në Ballkan

Telegrafi - 11.01.2017

Me temperaturat e matura, minus 18 gradë Celsius, Shkupi mëngjesin e sotëm ishte kryeqyteti më i ftohtë i rajonit, ndërkohë që Sarajeva me minus 17 gradë Celsius radhitej e dyta, mot shumë i ftohtë ...

Sot është dita më e ftohtë e javës!

Tetova Sot - 11.01.2017

Sot se mbi vendin tonë gjatë ditës së mërkurë temperaturat do të jenë më të ulëta, por nga pasditja pritet të vijnë masat e ajrit nga ana e jug-perëndimit të cilat do të zbusin këtë gjendje të acarit.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga minus 19 deri në minus tetë gradë Celsius

Flaka - 11.01.2017

Moti në Maqedoni në pjesët jugore do të jetë kryesisht me vranësira dhe me reshje lokale të dëborës, ndërsa në pjesët veriore do të ketë periudha më të gjata të ngrohta.

Do të ngriten temperaturat në Maqedoni

Alb Portali - 11.01.2017

Nga dita e premte moti në Maqedoni do të normalizohet dhe do të jenë mbi zero, shkruan Telegrafi Maqedoni. Loading... Me ngritjen e temperaturave do te ketë edhe shi, borë dhe ngritje të ...

Shkupi dhe Sarajeva kryeqytetet më të ftohta

Alb Portali - 11.01.2017

Me temperaturat e matura -18 gradë Celsius, Shkupi këtë mëngjes ishte kryeqyteti më i ftohtë i rajonit, Sarajeva me -17 gradë Celsius radhitet e dyta, raporton Anadolu Agency (AA). Loading...

“Çmendet” shqiptari, futet në pishinë në -20 gradë (VIDEO)

Tetova Sot - 11.01.2017

Temperaturat e ulëta, bora dhe ngricat, për disa njerëz kanë qenë argëtim. Ishte një rast tjetër dje. Por si duket shqiptarët e Kosovës po provojnë veten se sa mund të qëndrojnë në të ftohtë.

Shkupi kryeqyteti më i ftohtë i Ballkanit, Tirana më e ngrohta

Tetova Sot - 11.01.2017

Me temperaturat e matura, minus 18 gradë Celsius, Shkupi mëngjesin e sotëm ishte kryeqyteti më i ftohtë i rajonit, ndërkohë që Sarajeva me minus 17 gradë Celsius radhitej e dyta.

Shkupi kryeqyteti më i ftohtë në Ballkan

Alb Portali - 11.01.2017

Me temperaturat e matura, minus 18 gradë Celsius, Shkupi mëngjesin e sotëm ishte kryeqyteti më i ftohtë i rajonit, ndërkohë që Sarajeva me minus 17 gradë Celsius radhitej e dyta, mot shumë i ftohtë ...

Ironi e motit! Evropa po ngrin, Australia po digjet nga temperaturat e larta (VIDEO)

Tetova Sot - 11.01.2017

Në Sidney të Australisë sot janë shënuar temperatura të larta prej 40 gradë celsius, ndërsa qytetarët e këtij vendi ia kanë mësy plazheve që të freskohen.

I ftohti polar mori të paktën 60 jetë në Evropë

Republika - 11.01.2017

Si pasojë e hipotermisë së shkaktuar nga vala e të ftohtit polar që përfshiu një pjesë të madhe të Evropës, vetëm në disa ditë të fundit vdiqën 60 persona.

Shkupi kryeqyteti më i ftohtë i Ballkanit, Tirana më e ngrohta

Antpress - 11.01.2017

Me temperaturat e matura, minus 18 gradë Celsius, Shkupi mëngjesin e sotëm ishte kryeqyteti më i ftohtë i rajonit, ndërkohë që Sarajeva me minus 17 gradë Celsius radhitej e dyta.

Gjysma e Kosovës në terr në temperatura -18 gradë celsius

Lajmi.net - 10.01.2017

Sonte është raportuar nga shumë zona të Kosovës për mungesë të energjisë elektrike. Sipas qytetarëve, brenda 24 orës kanë pasur vetëm 2 orë rrymë, derisa temperatura shënojnë minus 18 gradë celsius.

Si vdes njeriu nga i ftohti?

Lajmi.net - 10.01.2017

Temperaturat e ulëta mund të çojnë në vdekje dhe këtë e kanë treguar të paktën 20 viktima që erdhën si pasojë e të ftohtit në Eruopë. Po çfarë i ndodh trupit kur temperature nis të bjerë.

Mot i acartë në Maqedoni

Albeu.com - 10.01.2017

Moti sot në Maqedoni do të vazhdojë të jetë i acartë nën temperaturat e ulëta dhe borë. Ashtu siç u paralajmërua nga sinoptikët, thuajse në të gjithë territorin e Maqedonisë ka reshje të dëborës ...

?Çmendet? shqiptari, futet në pishinë në -20 gradë (VIDEO)

Albeu.com - 10.01.2017

Temperaturat e ulëta, bora dhe ngricat, për disa njerëz kanë qenë argëtim. Ishte një rast tjetër dje. Por si duket shqiptarët e Kosovës po provojnë veten se sa mund të qëndrojnë në të ftohtë.

Kanada / Bora shkakton kaos në trafik, ja pëmomenti i përplasjes së 100 automjeteve (VIDEO)

Albeu.com - 10.01.2017

Dëbora e dendur dhe rrugët e ngrira kanë shkaktuar kaos në rrugët e Kanadasë. Temperaturat kanë shkuar në -26 gradë C ndërsa puna është ndërprerë për shkak të të ftohtit të madh.

I ftohti Siberian mbërthen Maqedoninë. Në Mavrovë 68 centimera borë

Ina - 10.01.2017

I ftohti siberian ka mbërthyer të gjithë territorin e Maqedonisë. Ngricat dhe temperaturat disa grade nen zero do te jene prezentë ne çdo qytet te vendit, njofton agjencia e lajmeve INA.

Moti sot, me reshje bore

Shqipmedia - 10.01.2017

Gjatë ditës së sotme vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me origjinë polare, ku vende-vende do të ketë reshje bore me intensitet të dobët.

I ftohti Siberian mbërthen Maqedoninë. Në Mavrovë 68 centimera borë

Lajm - 10.01.2017

I ftohti siberian ka mbërthyer të gjithë territorin e Maqedonisë. Ngricat dhe temperaturat disa grade nen zero do te jene prezentë ne çdo qytet te vendit, njofton agjencia e lajmeve INA.

Bora shkakton kaos në trafik: Përplasen 100 automjete njëra me tjetrën (VIDEO)

Lajm - 10.01.2017

Në Kanada janë regjistruar temperatura prej minus 26 gradë, dhe shkaku i të ftohtit është ndërprerë puna në të gjithë vendin. Në rrugët në Toronto ka mbizotëruar kolaps total të cilën e vërteton edhe ...

Dimër si rrallë më parë, ngrica dhe akulli do të vijojnë edhe javën e ardhshme (VIDEO)

Albeu.com - 10.01.2017

Shqipëria ndodhet prej më shumë se dhjetë ditësh nën temperatura tepër të ulëta, të cilat në zona të caktuara në pjesën veriore dhe veri-lindore kanë zbritur deri në -22 gradë.

Ndryshime të motit nga nesër, sinoptikania: Reshje bore në jug

LajmiFundit - 10.01.2017

Sinoptikania Lajda Porja, ka informuar se nga dita e nesërme, (e mërkurë) do të kemi një përmirësim të kushteve meteorologjike, pasi temperaturat do të rriten me disa gradë.

Ballkani dhe disa pjeës të Evropës janë kapluar nga i ftohtio polar

Idividi - 10.01.2017

Shkup, 7 janar 2017 (MIA) - Në malet në Bosnjë e Hercegovinë janë matur minus 27 gradë Celsius, që është temperatura më e ulët në Ballkan. Vala e të ftohtit kaploi edhe brigjet e Detit Adriatik.

Temperatura ekstrem të ulëta në Kroaci, BeH dhe Serbi

Idividi - 10.01.2017

Zagreb, 8 janar 2017 (MIA) - Për shkak të valës së ftohtë sot në Kroaci në fuqi është paralajmërimi i kuq i meteoalarmit. Derisa ditëve paraprake paralajmërimi vlente vetëm për bregdetin, sot alarmi ...

Bora shkakton kaos në trafik, përplasen 100 automjete në Kanada (Video)

Lajmi.net - 10.01.2017

Janë regjistruar temperatura prej minus 26 gradë, dhe shkaku i të ftohtit është ndërprerë puna në të gjithë vendin. Në rrugët në Toronto ka mbizotëruar kaos total ku ka ndodhu një përplasje zinxhir, ...

Hundët, duart dhe truri. Çfarë bën i ftohti në trupin tonë

Almakos - 10.01.2017

Vala e të ftohti që ka prekur kontinentin dhe pasojat e temperaturave të ulëta në organizmin e njeriut 1. Kur i ftohti mund të durohet pa vdekur? Varet nga mosha dhe nga gjendja shëndetësore.

Bora shkakton kaos në trafik, përplasen 100 automjete në Kanada (Video)

Lajm - 10.01.2017

Janë regjistruar temperatura prej minus 26 gradë, dhe shkaku i të ftohtit është ndërprerë puna në të gjithë vendin. Në rrugët në Toronto ka mbizotëruar kaos total ku ka ndodhu një përplasje zinxhir, ...

BeH dhe Kroacia edhe më tej me temperatura të ulëta ekstreme

Idividi - 10.01.2017

Sarajevë, 10 janar 2017 (MIA) - Bosnjë e Hercegovina dhe Kroacia edhe më tej janë në dëborë, acar dhe temperatura të ulëta. Pushimi dimëror në shkolla në Federatën e Bosnjë e Hercegovinës është ...

I ftohti del jashtë çdo parashikimi, temperaturat sot ulen edhe më tepër

Lajm - 10.01.2017

Ky mot i ftohtë prej kohësh nuk e kishte “mbërthyer” Shqipërinë, por rezulton të jetë edhe më i paparashikueshëm. Kjo referuar temperaturave minimale, të cilat duket se kanë dalë jashtë çdo ...

Tre të vdekur nga të ftohtit në Maqedoni

Evropaelire - 10.01.2017

Tre persona kanë vdekur nga të ftohtit në Maqedoni, ka bërë të ditur portal maqedonas Telegraf. Sipas tij një person ka vdekur nga të ftohtit në Shkup, një në Strumicë dhe një në Pehçevë në lindje të ...

Moti i acartë! Pse ngrijnë në fillim duart, këmbët dhe hunda?

Albeu.com - 10.01.2017

Të gjithë ne po bezdisemi nga i ftohti dhe temperaturat nën 0 që kanë kapluar vendin dhe shumë herë mund të kemi shfaqur probleme shëndetësore. Por çfarë efekti kanë temperaturat nën 0 në trupin tonë.

Tre të vdekur nga të ftohtit në Maqedoni

Zhurnal - 10.01.2017

Një grua duke mbuluar fytyrën në temperatura shumë të ulëta, Shkup janar 2017 Shkup, 10 janar - Tre persona kanë vdekur nga të ftohtit në Maqedoni, ka bërë të ditur portal maqedonas Telegraf.

Bora dhe acari shkakton kaos në qarkullim, përplasen 100 automjete në Kanada (VIDEO)

Albeu.com - 10.01.2017

Vala e të ftohtit polar ka përfshirë pothuajse gjithë globin. Në rrugët në Torontos si pasoje e ngricës në rrugë ka ndodhur një përplasje zinxhir automjetesh , në të cilën kanë marrë pjesë më shumë ...

VIDEO/ Kanada, bora shkakton kaos në trafik, përplasen 100 automjete

BalkanWeb - 10.01.2017

Kanada- Janë regjistruar temperatura prej minus 26 gradë, dhe shkaku i të ftohtit është ndërprerë puna në të gjithë vendin. Në rrugët në Toronto ka mbizotëruar kaos total ku ka ndodhu një përplasje ...

Moti për sot, priten reshje bore

Botasot - 10.01.2017

Gjatë ditës së sotme vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me origjinë polare, ku vende-vende do të ketë reshje bore me intensitet të dobët.

Mot i acartë edhe sot në Maqedoni

Botasot - 10.01.2017

Moti sot në Maqedoni do të vazhdojë të jetë i acartë nën temperaturat e ulëta dhe borë. Ashtu siç u paralajmërua nga sinoptikët, sot gati në të gjithë teritorrin e vendit ka reshje të dëborës.

Edhe një kosovar bën çmenduri, futet në pishinë në -20 gradë (Video)

Gazeta Express - 10.01.2017

Ishte një rast tjetër dje. Por si duket kosovarët po duan ta provojnë veten se sa mund të qëndrojnë në të ...

E la makinën jashtë në temperaturë -34 gradë, mbeti i shokuar nga ajo që pa (FOTO)

Gazeta Express - 10.01.2017

Bora ka mbuluar gjithë Evropën, madje edhe Republikën Çeke, ku temperaturat ranë deri në minus 34.6 gradë. Kjo foto e makinës e mbuluar me akull dëshmon për atë se çfarë dimri ka në këtë vend ...

Moti sot në Maqedoni, shumë i ftohtë dhe me borë

Gazeta Express - 10.01.2017

Sot në mëngjes në Maqedoni moti është me vranësira dhe shumë i ftohtë, në shumë vende me reshje të borës me intensitet të dobët, ndërsa në male edhe në pjesët lindore reshje të borës me intensitet ...

Sinoptikania: Nesër reshje bore në jug. Duke nisur nga e mërkura do ketë rritje temperaturash… por kujdes!

BalkanWeb - 10.01.2017

TIRANE- Duke nisur nga dita e mërkurë do të kemi një përmirësim të kushteve meteorologjike, pasi temperaturat do të rriten me disa gradë. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ sinoptikane Lajda Porja ...

Shqipëria e mbërthyer nga ngricat dhe bora gjatë gjithë janarit

Ora news - 10.01.2017

Shqipëria do të jetë e mbërthyer nga ngricat dhe bora gjatë gjithë janarit. Drejtori i Emergjencave Civile paralajmëroi se temperaturat do të kenë një ulje minimale me 2 dhe 3 gradë dhe se akulli dhe ...

Bora shkakton kaos në trafik, përplasen 100 automjete në Kanada (Video)

Telegrafi - 10.01.2017

Janë regjistruar temperatura prej minus 26 gradë, dhe shkaku i të ftohtit është ndërprerë puna në të gjithë vendin. Në rrugët në Toronto ka mbizotëruar kaos total ku ka ndodhu një përplasje zinxhir, ...

I ftohti del jashtл зdo parashikimi, temperaturat sot ulen edhe mл tepлr!

Botasot - 10.01.2017

Ky mot i ftohtë prej kohësh nuk e kishte “mbërthyer” vendin tonë, por rezulton të jetë edhe më i paparashikueshëm. Kjo referuar temperaturave minimale, të cilat duket se kanë dalë jashtë çdo ...

Bora shkakton kaos në trafik, përplasen 100 automjete në Kanada (Video)

Zeri - 10.01.2017

Janë regjistruar temperatura prej minus 26 gradë, dhe shkaku i të ftohtit është ndërprerë puna në të gjithë vendin. Në rrugët në Toronto ka mbizotëruar kaos total ku ka ndodhu një përplasje zinxhir, ...

I ftohti del jashtë çdo parashikimi, temperaturat sot ulen edhe më tepër

Telegrafi - 10.01.2017

Ky mot i ftohtë prej kohësh nuk e kishte “mbërthyer” Shqipërinë, por rezulton të jetë edhe më i paparashikueshëm. Kjo referuar temperaturave minimale, të cilat duket se kanë dalë jashtë çdo ...

Flasin meteorologлt, sa tл rrezikuar jemi nga pлrmbytjet kлtл tл premte

Botasot - 10.01.2017

Meteorologjia, Lajda Porja ka ngritur një shqetësim lidhur me ngritjen e temperaturave që priten të shënohen gjatë ditës se enjte dhe kryesisht të premten e kësaj jave.

Emigrantët e bllokuar në Serbi dhe Hungari mes temperaturave -20 gradë

Ora news - 10.01.2017

E sikur të u mos mjaftonte lufta që ka përfshirë Lindjen e Mesme, varfëria, vështirësitë ekonomike, persekutimi apo qindra probleme të tjera që i kanë detyruar emigrantët të largohen nga shtëpitë e ...

Temperatura deri në -28 gradë në Maqedoni, tre persona vdesin nga i ftohti

BalkanWeb - 10.01.2017

MAQEDONI- Tre persona kanë vdekur nga të ftohtit në Maqedoni, siç bëjnë të ditur mediat maqedonase. Sipas tyre një person ka vdekur nga të ftohtit në Shkup, një në Strumicë dhe një në Pehçevë, në ...

Lajm i keq pлr shqiptarлt, ja deri kur do tл zgjasл moti i acartл dhe ngricat

Botasot - 10.01.2017

Ngricat dhe acari do të vijojnë të jenë prezentë në Shqipëri gjatë gjithë janarit. Drejtori i Emergjencave Civile paralajmëroi se temperaturat do të kenë një ngritje me 2 dhe 3 gradë akulli dhe bora ...

E la makinën jashtë në temperaturë minus 34 gradë, mbeti i shokuar nga ajo që pa (FOTO)

Tetova Sot - 10.01.2017

Bora ka mbuluar gjithë Evropën, madje edhe Republikën Çeke, ku temperaturat ranë deri në minura 34.6 gradë. Kjo foto e makinës e mbuluar me akull dëshmon për atë se çfarë dimri ka në këtë vend ...

Bora shkakton kaos në trafik: Përplasen 100 automjete njëra me tjetrën (VIDEO)

Tetova Sot - 10.01.2017

Në Kanada janë regjistruar temperatura prej minus 26 gradë, dhe shkaku i të ftohtit është ndërprerë puna në të gjithë vendin. Në rrugët në Toronto ka mbizotëruar kolaps total të cilën e vërteton edhe ...

Parashikimi: Moti pritet të përmirësohet vetëm në fundjavë

Java News - 10.01.2017

Vendi do të vijojë të jetë i përfshirë nga ngrica dhe reshje dëbore të lehta edhe në dy ditët në vijim dhe vetëm në fundjavë temperaturat do të njohin një rritje të lehtë.

Temperaturat e ulëta ekstreme sjellin viktimat e para në njerëz në Maqedoni

Flaka - 10.01.2017

Tre persona kanë vdekur nga të ftohtit në Maqedoni, ka bërë të ditur portal maqedonas Telegraf. Sipas tij një person ka vdekur nga të ftohtit në Shkup, një në Strumicë dhe një në Pehçevë në lindje të ...

Hundët, duart dhe truri – çfarë bën të ftohtët në trupin tonë

Tetova Sot - 10.01.2017

Vala e të ftohtit që ka prekur kontinentin dhe pasojat e temperaturave të ulëta në organizmin e njeriut 1. Kur i ftohti mund të durohet pa vdekur? Varet nga mosha dhe nga gjendja shëndetësore.

Hundët, duart dhe truri… Çfarë i bën i ftohti trupit tonë

Java News - 10.01.2017

Vala e të ftohti që ka prekur kontinentin dhe pasojat e temperaturave të ulëta në organizmin e njeriut 1. Kur i ftohti mund të durohet pa vdekur? Varet nga mosha dhe nga gjendja shëndetësore.

Si ndikojnë temperaturat e ulëta në shëndetin tonë?

Antpress - 10.01.2017

Tashmë dimri ka ardhur. Por çfarë ndodh kur i ftohti vjen papritur? Organizmi lodhet për t’u përshtatur shumë shpejt me kohën dhe kjo gjë shpesh është një problem për shumë persona.

Si vdes njeriu nga i ftohti dhe çfarë mund të bëjmë për t’i shpëtuar jetën

Antpress - 10.01.2017

Temperaturat nën zero mund të çojnë padyshim në humbje jetësh, siç është edhe rasti i 20 viktimave në Europë por edhe 3 në Shqipëri. Duke marrë shkas nga i ftohti polar që ka ‘mbërthyer’ mbarë ...

BeH dhe Kroacia edhe më tej me temperatura të ulëta ekstreme

Republika - 10.01.2017

Bosnjë e Hercegovina dhe Kroacia edhe më tej janë në dëborë, acar dhe temperatura të ulëta. Pushimi dimëror në shkolla në Federatën e Bosnjë e Hercegovinës është shtyrë deri më 16 janar, ndërsa janë ...

Mot i acartë deri të enjten

Lajmi.net - 09.01.2017

Nga sot (e hënë), deri të mërkurën vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me origjinë polare. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nga pasditja e së mërkurës ...

Kështu ishin temperaturat sot në mëngjes nëpër të gjithë qytetet e Maqedonisë

Lajm - 09.01.2017

Maqedonia është kapluar nga i ftohti dhe nga ngricat. Deri tani, i ftohti ka marrë një jetë dhe kjo ka mërzitur qytetarët e Maqedonisë. Temperaturat që janë matur sot në mëngjes kanë qenë tmerruese: ...

Mot i acartë deri të enjten

Lajm - 09.01.2017

Nga sot (e hënë), deri të mërkurën vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me origjinë polare. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nga pasditja e së mërkurës ...

Moti i acartë zbutet të enjten

Shqipmedia - 09.01.2017

Nga sot (e hënë), deri të mërkurën vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me origjinë polare. Moti në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe shumë i ftohtë me ...

Si vdes njeriu nga i ftohti? Si jepet ndihma në raste të tilla

Albeu.com - 09.01.2017

Temperaturat e ulëta mund të çojnë në vdekje dhe këtë e kanë treguar të paktën 20 viktima që erdhën si pasojë e të ftohtit në Eruopë. Po çfarë i ndodh trupit kur temperature nis të bjerë.

Vala e të ftohtit në Europë, mbi 20 viktima

Shqipmedia - 09.01.2017

Temperaturat e acarta në mbarë Europën kanë shkaktuar më shumë se 20 viktima dhe kanë mbuluar me borë edhe ishujt grekë apo Italinë e jugut. Italia ka anuluar fluturimet dhe ka ndaluar tragetet ...

Dhjetëra të vdekur në Evropë për shkak të temperaturave ekstreme

Lajmi.net - 09.01.2017

Temperaturat e skajshme kanë përfshirë të gjithë Evropën dhe kanë shkaktuar vdekjen e të paktën 24 vetëve gjatë dy ditëve të fundit, duke përfshirë edhe disa emigrantë dhe njerëz të pastrehë.

Acari nuk do ndalet deri në 20 janar. Ja sa do të zbresin temperaturat (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.01.2017

Meteorologët kanë parashikuar që deri në datën 20 janar do të jenë prezente temperaturat disa gradë nën zero. Ndonëse e diela ishte parashikuar si dita më e ftohtë, duket se kjo situatë do të vijojë ...

Mot me vranësira të ndryshueshme dhe shumë i ftohtë

Idividi - 09.01.2017

Shkup, 9 janar 2017 (MIA) - Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe edhe më tej shumë i ftohtë me kushte për borë të dobët në orët e mbrëmjes.

38 të vdekur nga vala e të ftohtit në Evropë, acar polar edhe në Ballkan

Albeu.com - 09.01.2017

Vala e të ftohtit që ka prekur Evropën që prej javës së kaluar, me temperatura polare, ka shkaktuar të paktën 38 të vdekur, pjesa më e madhe në Poloni.

Shqiptari nga Kosova sfidon temperaturat, në -23 gradë lahet në pishinë të hapur (Foto)

Lajmi.net - 09.01.2017

Që nga java e kaluar në Kosovë ka pasur rënie të ndjeshme të temperaturave. Gjatë ditës së shtunë dhe të diel temperaturat minimale në vend kanë arritur deri në -24 gracë celsius.

Evropa përballë ‘luftës së akullt’: Rritet numri i viktimave nga moti i ftohët

Lajmi.net - 09.01.2017

Më shumë se 20 njerëz tashmë janë konfirmuar se kanë vdekur si pasojë e temperaturave të akullta që po mbretërojnë në kontinentin e Evropës, shkruan BBC.

Të vdesësh nga i ftohti, ja tmerri që përjeton njeriu dhe si mund t'i shpëtojë katastrofës

SOT - 09.01.2017

Temperaturat e ulëta mund të çojnë në vdekje dhe këtë e kanë treguar të paktën 20 viktima që erdhën si pasojë e të ftohtit në Eruopë. Po çfarë i ndodh trupit kur temperature nis të bjerë.

Vala e të ftohtit deri të enjten, pritet sërish borë

Lajmi.net - 09.01.2017

Meteorologët edhe më tej paralajmërojnë për temperature ekstremisht të ulëta të cilat në orët e hershme të mëngjesit do të shkojnë deri në minus 21 gradë celsius.

Vala e të ftohtit deri të enjten, pritet sërish borë

Zhurnal - 09.01.2017

Meteorologët edhe më tej paralajmërojnë për temperature ekstremisht të ulëta të cilat në orët e hershme të mëngjesit do të shkojnë deri në minus 21 gradë celsius Temperatura më e lartë për të martën ...

Sinoptikania: Ja kur do të ketë rritje të temperaturave në vend

Albeu.com - 09.01.2017

“Territori shqiptar do ta ndjejë rritjen e temperaturave mesditën e së mërkurës”, kështu ka deklaruar sinoptikania e meteoalb Tanja Porja e ftuar këtë mbrëmje në panelin e emisionit Opinion.

Temperatura të ulëta, deri në fund të javës

Botasot - 09.01.2017

Moti i ftohtë që ka përshirë të gjithë vendin tonë këto ditë, duket se do të vazhdojë edhe gjatë kësaj jave. Meteorologia Lajda Porja, në një prononcim për mediat, tha se, “nuk parashikohet të ketë ...

Kështu ishin temperaturat sot në mëngjes nëpër të gjithë qytetet e Maqedonisë

Telegrafi - 09.01.2017

Maqedonia është kapluar nga i ftohti dhe nga ngricat. Deri tani, i ftohti ka marrë një jetë dhe kjo ka mërzitur qytetarët e Maqedonisë, shkruan Telegrafi Maqedoni.

Kështu ishin temperaturat sot në mëngjes nëpër të gjithë qytetet e Maqedonisë

Botasot - 09.01.2017

(E plotësuar) - Maqedonia është kapluar nga i ftohti dhe nga ngricat. Deri tani, i ftohti ka marrë një jetë dhe kjo ka mërzitur qytetarët e Maqedonisë.

Si vdes njeriu nga i ftohti dhe çfarë mund të bëjmë për t’i shpëtuar jetën

Gazeta Express - 09.01.2017

Temperaturat e ulëta mund të çojnë në vdekje dhe këtë e kanë treguar të paktën 20 viktima që erdhën si pasojë e të ftohtit në Eruopë. Po çfarë i ndodh trupit kur temperature nis të ...

Si vdes njeriu nga i ftohti dhe çfarë mund të bëjmë për t’i shpëtuar jetën

BalkanWeb - 09.01.2017

Temperaturat nën zero mund të çojnë padyshim në humbje jetësh, siç është edhe rasti i 20 viktimave në Europë por edhe 3 në Shqipëri. Duke marrë shkas nga i ftohti polar që ka ‘mbërthyer’ mbarë ...

Kosovari sfidon temperaturat, në -23 gradë lahet në pishinë të hapur (Foto)

Gazeta Express - 09.01.2017

Që nga java e kaluar në Kosovë ka pasur rënie të ndjeshme të temperaturave. Gjatë ditës së shtunë dhe të diele temperatura minimale në vend kanë arritur deri në -24 gracë ...

Sinoptikanët: Reshjet e dëborës rikthehen në fundjavë, temperaturat nën zero deri në 20 janar

BalkanWeb - 09.01.2017

Temperaturat e ulëta disa gradë nën zero do të vijojnë të jenë prezente deri në datën 20 janar, sidomos në zonat veriore të vendit. Meteorologia Lajda Porja gjatë një prononcimi në media deklaroi se ...

Parashikimi i motit, rriten me dy gradë temperaturat

Mapo - 09.01.2017

Moti i qëndrueshëm do të na shoqërojë edhe gjatë ditës se hënë, duke bërë që kthjellimet të jenë prezent në të gjithë vendin. Në zonat malore herë pas here do të ketë kalime vranësirash të lehta.

Lajm i mirë për njerëzit që punuan në kushte të vështira në temperatura -27 gradë C

Gazeta Express - 09.01.2017

Të gjithë punonjësit e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike të cilët kanë punuar në kushte ekstreme për të garantuar furnizimin me energji elektrike në ditët kur Shqipëria është prekur ...

Si vdes njeriu nga i ftohti dhe çfarë mund të bëjmë për t’i shpëtuar jetën

Zeri - 09.01.2017

Temperaturat e ulëta mund të çojnë në vdekje dhe këtë e kanë treguar të paktën 20 viktima që erdhën si pasojë e të ftohtit në Eruopë. Po çfarë i ndodh trupit kur temperature nis të bjerë.

Disa fshatra ende të bllokuara (Foto)

Gazeta Express - 09.01.2017

Këto ditë në Kosovë ka rënë shumë borë e përcjellë edhe temperatura të ulëta që kanë shkuar deri në – 24 gradë ...

38 të vdekur nga vala e të ftohtit në Evropë, acar polar në Ballkan

Ora news - 09.01.2017

Vala e të ftohtit që ka prekur Evropën që prej javës së kaluar, me temperatura polare, ka shkaktuar të paktën 38 të vdekur, pjesa më e madhe në Poloni.

Evropa përballë ‘luftës së akullt’: Rritet numri i viktimave nga moti i ftohët (Foto)

Zeri - 09.01.2017

Më shumë se 20 njerëz tashmë janë konfirmuar se kanë vdekur si pasojë e temperaturave të akullta që po mbretërojnë në kontinentin e Evropës, shkruan BBC.

Parashikimi për ikjen e acarit

Ora news - 09.01.2017

Edhe kjo javë do të jetë e ftohtë dhe temperaturat do të jenë minus, por gjithsesi do të ketë rritje. Sipas parashikimit të Meteoalb, temperaturat do të pësojnë rritje duke filluar nga dita e premte ...

Temperaturat në Shqipëri, situata për javën e ardhshme

Gazeta Express - 09.01.2017

Edhe kjo javë do të jetë e ftohtë dhe temperaturat do të jenë minus, por gjithsesi do të ketë ...

Temperaturat në Shqipëri, situata për javën e ardhshme

Botasot - 09.01.2017

Edhe kjo javë do të jetë e ftohtë dhe temperaturat do të jenë minus, por gjithsesi do të ketë rritje. Sipas parashikimit të Meteoalb, temperaturat do të pësojnë rritje duke filluar nga dita e premte ...

Kështu ishin temperaturat sot në mëngjes nëpër të gjithë qytetet e Maqedonisë

Alb Portali - 09.01.2017

Maqedonia është kapluar nga i ftohti dhe nga ngricat. Deri tani, i ftohti ka marrë një jetë dhe kjo ka mërzitur qytetarët e Maqedonisë, shkruan Telegrafi Maqedoni. Loading...

Temperatura e mëngjesit deri në minus 24 gradë Celsius

Flaka - 09.01.2017

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe edhe më tej shumë i ftohtë me kushte për borë të dobët në orët e mbrëmjes. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në minus 24 gradë ...

Moti sot me vranësira dhe shumë i ftohtë

Tetova Sot - 09.01.2017

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe edhe më tej shumë i ftohtë me kushte për borë të dobët në orët e mbrëmjes. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në minus 24 gradë ...

Si vdes njeriu nga i ftohti dhe çfarë mund të bëjmë për t’i shpëtuar jetën

Gazeta Tema - 09.01.2017

Temperaturat e ulëta mund të çojnë në vdekje dhe këtë e kanë treguar të paktën 20 viktima që erdhën si pasojë e të ftohtit në Eruopë. Po çfarë i ndodh trupit kur temperature nis të bjerë.

Moti i acartë, vijojnë ngricat në rrugë dhe problemet me depozitat e ujit

Java News - 09.01.2017

Temperaturat e ulëta disa gradë nën zero vijojnë të mbajnë ‘të pushtuar’ të gjithë territorin e vendit. Në veri dhe verilindje temperaturat shkuan gjatë natës deri në – 25 gradë, duke shkaktuar ...

Sinoptikantët: Reshjet e dëborës, ja sa do të zgjasin temperaturat nën zero

Java News - 09.01.2017

Temperaturat e ulëta disa gradë nën zero do të vijojnë të jenë prezente deri në datën 20 janar, sidomos në zonat veriore të vendit. Meteorologia Lajda Porja gjatë një prononcimi në media deklaroi se ...

Shqiptari nga Kosova sfidon temperaturat, në -23 gradë lahet në pishinë të hapur (Foto)

Tetova Sot - 09.01.2017

Që nga java e kaluar në Kosovë ka pasur rënie të ndjeshme të temperaturave. Gjatë ditës së shtunë dhe të diel temperaturat minimale në vend kanë arritur deri në -24 gracë celsius.

Si vdes njeriu nga i ftohti dhe çfarë mund të bëjmë për t’i shpëtuar jetën

Durres Lajm - 09.01.2017

Temperaturat nën zero mund të çojnë padyshim në humbje jetësh, siç është edhe rasti i 20 viktimave në Europë, por edhe 3 vetave deri më tani në Shqipëri.

KUJDES!!! Si vdes njeriu nga i ftohti dhe çfarë mund të bëjmë për t’i shpëtuar jetën

Tetova Sot - 09.01.2017

Temperaturat e ulëta mund të çojnë në vdekje dhe këtë e kanë treguar të paktën 20 viktima që erdhën si pasojë e të ftohtit në Eruopë. Po çfarë i ndodh trupit kur temperature nis të bjerë.

Vdes edhe një person nga temperaturat e acarta në Maqedoni

Tetova Sot - 09.01.2017

Shënohet viktima e dytë nga i ftohti siberian në Maqedoni. Bëhet fjalë për një 60 vjecar nga Strumica, i cili ka jetuar i vetëm. Mjekët kanë konstatuar se vdekja ishte si pasojë e ngrirjes.

38 të vdekur nga vala e të ftohtit në Evropë, acar polar në Ballkan

Vision Plus - 09.01.2017

Vala e të ftohtit që ka prekur Evropën që prej javës së kaluar, me temperatura polare, ka shkaktuar të paktën 38 të vdekur, pjesa më e madhe në Poloni.

I ftohti i acartë merr edhe viktimën e tretë në Maqedoni

Tetova Sot - 09.01.2017

Temperaturat polare në meshkujt mori viktimën e parë në Maleshevaijë, dhe viktimën e tretë në Maqedoni. Mbrëmë pas mesnate, 80-vjeçarja ra në korridorin e shtëpisë së familjes, ku ajo qëndroi gjatë ...

Shkon në 38 numri i viktimave nga i ftohti në Evropë, Ballkani nën akull

Java News - 09.01.2017

Vala e të ftohtit që ka prekur Evropën që prej javës së kaluar, me temperatura polare, ka shkaktuar të paktën 38 të vdekur, pjesa më e madhe në Poloni.

38 të vdekur nga vala e të ftohtit në Evropë, acar polar në Ballkan

Antpress - 09.01.2017

Vala e të ftohtit që ka prekur Evropën që prej javës së kaluar, me temperatura polare, ka shkaktuar të paktën 38 të vdekur, pjesa më e madhe në Poloni.