TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Afganistan, ushtarët e NATO-s cak i sulmeve

Alsat - 17.04.2011

Tre pjesëtarë të forcave të sigurisë së NATO-s në Afganistan janë vrarë të dielën në dy sulme të ndara me bombë. Njoftimi i forcave të NATO-s për këtë sulm bëhet një ditë pas një sulmi tjetër vetëvrasës që mori jetën e 5 ushtarëve të huaj ...

Afganistan: Ushtarët e NATO, cak i sulmeve

Botasot - 17.04.2011

Tre pjesëtarë të forcave të sigurisë së NATO-s në Afganistan janë vrarë të dielën në dy sulme të ndara me bombë. Njoftimi i forcave të NATO-s për këtë sulm bëhet një ditë pas një sulmi tjetër vetvraës që mori jetën e 5 ushtarëve të huaj e ...

Afganistan, vriten tetë ushtarë të NATO-s dhe katër vendorë

Telegrafi - 17.04.2011

Si pasojë e një serie sulmesh në Afganistan janë vrarë tetë ushtarë të NATO-s dhe katër vendorë. Sipas Deutsche Welle , sulmet vetëvrasëse kanë ndodhur në Jalalabad dhe dy sulme tjera në jug të vendit.

Afganistan, vriten 5 ushtarë të NATO-s dhe 5 trupa afgane

Shekulli - 16.04.2011

Pesë ushtarë të NATO-s dhe pesë Afganë kanë mbetur të vdekur nga një sulm më lindje të Afganistanit. Sulmi është bërë nga taleban, i cili ishte veshur me uniformë të ushtrisë afgane dhe ka bërë një shpërthim vetëvrasës në qytetin e ...

Sulm i ri vetvrasës në Afganistan

Ina - 16.04.2011

Katër persona kanë vdekur të shtunën pas një sulmi vetvrasës me bombë në një bazë ushtarake në lindje të Afganistanit. Sulmi ndodhi në hyrje të një baze ushtarake në Xhalalabad ku qëndrojnë ushtarë afgan por dhe ata të koalicionit.

Afganistan, 4 të vdekur nga sulmi vetëvrasës

LajmiFundit - 16.04.2011

Katër persona kanë vdekur të shtunën pas një sulmi vetvrasës me bombë në një bazë ushtarake në lindje të Afganistanit. Sulmi ndodhi në hyrje të një baze ushtarake në Xhalalabad ku qëndrojnë ushtarë afgan por dhe ata të koalicionit.

Kabul: Vriten 9 ushtarë vendorë e ndërkombëtarë

Evropaelire - 16.04.2011

Nga një sulm vetvrasës janë vrarë pesë ushtarë ndërkombëtarë dhe katër ushtarë afganë në një bazë ushtarake në perëndim të Xhalalabadit. Burimet afgane thanë se nga i njëjti sulm janë plagosur edhe katër të tjerë.

Afganistan, vriten nëntë ushtarë

Top Channel - 16.04.2011

Pesë ushtarë të huaj dhe katër afganë mbetën të vrarë në një sulm të verifikuar mëngjesin e sotëm në lindje të Afganistanit, informuan burime vendase.

Kabul, vriten 9 ushtarë vendorë e ndërkombëtarë

Alsat - 16.04.2011

Nga një sulm vetëvrasës janë vrarë pesë ushtarë ndërkombëtarë dhe katër ushtarë afganë në një bazë ushtarake në perëndim të Xhalalabadit. Burimet afgane thanë se nga i njëjti sulm janë plagosur edhe katër të tjerë.

Sulm i ri vetvrasës në Afganistan

Botasot - 16.04.2011

Katër persona kanë vdekur të shtunën pas një sulmi vetvrasës me bombë në një bazë ushtarake në lindje të Afganistanit. Sulmi ndodhi në hyrje të një baze ushtarake në Xhalalabad ku qëndrojnë ushtarë afgan por dhe ata të koalicionit.

Sulm i ri vetvrasës në Afganistan

Koha.net - 16.04.2011

Kabul, 16 prill - Katër persona kanë vdekur të shtunën pas një sulmi vetvrasës me bombë në një bazë ushtarake në lindje të Afganistanit. Sulmi ndodhi në hyrje të një baze ushtarake në Xhalalabad ku qëndrojnë ushtarë afgan por dhe ata të ...

Kabul: Vriten 9 ushtarë vendorë e ndërkombëtarë

Botasot - 16.04.2011

Nga një sulm vetvrasës janë vrarë pesë ushtarë ndërkombëtarë dhe katër ushtarë afganë në një bazë ushtarake në perëndim të Xhalalabadit. Burimet afgane thanë se nga i njëjti sulm janë plagosur edhe katër të tjerë.

Vriten 9 ushtarë vendorë e ndërkombëtarë në Kabul

Telegrafi - 16.04.2011

Nga një sulm vetëvrasës janë vrarë pesë ushtarë ndërkombëtarë dhe katër ushtarë afganë në një bazë ushtarake në perëndim të Xhalalabadit. Burimet afgane thanë se nga i njëjti sulm janë plagosur edhe katër të tjerë.

Dy ushtarë amerikanë vriten gabimisht në Afganistan

Koha.net - 12.04.2011

Kabul, 12 prill – Një sulm ajror me aeroplan pa pilot dyshohet për vrasjen gabimisht të dy ushtarëve amerikanë javën e kaluar në Afganistan, kanë njoftuar zyrtarët e ushtrisë amerikanëve.