TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

KQZ vijon sot me numërimin e votave, opozita në protestë

Gazeta Start - 22.05.2011

Tiranë – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) do të vazhdojë sot me numërimin e tetë kutive të mbetura nga Njësia bashkiake numër 8. KQZ numëroi dje 14 kuti nga 22 që ishin parashikuar, ndërkohë që numërimi i kutive të tjera do të vijojë ...

KQZ, largohen protestuesit, mbledhja vijon me ankimimet e partive

Shekulli - 22.05.2011

Rreth orës 12:30, protestuesit para Komisionit Qendor të Zgjedhjeve janë shpërndarë, duke bërë që edhe numri i forcave të policisë të pakësohet.

KQZ vijon numërimin, nesër rezultati përfundimtar

Gazeta Start - 22.05.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vijoi pasditen e së dielës numërimin e votave të kontestuara për njësinë numër 5, ku sipas maxhorancës rezultojnë fletë të hedhura gabimisht në kutitë e votimit gjatë zgjedhjeve të 8 majit.

Përfundon protesta e opozitës para KQZ-së (VIDEO)

Koha e Re - 22.05.2011

Përfundon protesta e opozitës e zhvilluar përpara selisë së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.Mijëra persona protestuan të qetë dhe dëgjuan fjalime nga drejtues të PS-së dhe njerëz të shoqërisë civile që mbështesin opozitën.Ndërkohë KQZ ...

KQZ, numëron kutitë e njësisë 5

Albeu.com - 22.05.2011

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka filluar hapjen e 35 kutive të votimit, për numërimin e votave të cilësuara nga komisionerët e KZAZ-së në njësinë numër 5 si të pavlefshme, për zgjedhjen e kryetarit të Bashkisë së Tiranës, nga ku do të ...

Shqipëri, vazhdon rinumërimi i votave

Alsat - 22.05.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Shqipëri, edhe sot vijoi mbledhjen për fletët e votimit të kontestuara dhe ankimimet nga partitë, ndërsa jashtë ndërtesës, qindra simpatizantë të Partisë Socialiste, sërish u mblodhën në shenjë proteste ...

Jeta Seitaj, fiton në njësinë 5

Albeu.com - 22.05.2011

Kandidatja e Partisë Socialiste, Jeta Seitaj është rikonfirmuar si kryetare e minibashkisë numër 5 në kryeqytet e cila ka fituar me një numër të konsiderueshëm votash përballë rivales së saj Erisa Xhixho, kandidates së LSI-së.

KQZ përfundon numërimin

Evropaelire - 22.05.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve përfundoi të dielën vonë numërimin e kutive me fletë të kontestuara. Gjithsej u numëruan 125 kuti, nga të cilat kandidati i Aleancës për Qytetarin, Lulzim Basha, siguroi 173 vota, ndërsa kandidati i Aleancës ...

Tiranë, KQZ përfundon numërimin

Evropaelire - 22.05.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve përfundoi të dielën vonë numërimin e kutive me fletë të kontestuara. Gjithsej u numëruan 125 kuti, nga të cilat kandidati i Aleancës për Qytetarin, Lulzim Basha, siguroi 173 vota, ndërsa kandidati i Aleancës ...

KQZ-ja sërish mbanë sot mbledhje

Botasot - 22.05.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) e ka mbyllur rreth orës 1 të mëngjesit të së dielës mbledhjen për procesin e përllogaritjes së rezultatit për Bashkinë e Tiranës.

Basha në avantazh ndaj Ramës

Botasot - 22.05.2011

Kandidati demokrat për kryetar bashkie në Tiranë, Lulzim Basha është në avantazh me 89 vota ndaj rivalit socialist Edi Rama, një rezultat nga numërimi i votave të hedhura gabim nga zgjedhësit në disa qendra në votimet e 8 majit.

Jeta Seitaj rikonfirmohet si kryetare e minibashkisë 5

Botasot - 22.05.2011

Jeta Seitaj është rikonformuar si kryetare e minibashkisë numër 5 në kryeqytet. Kandidatja e Partisë Socialiste (PS) ka fituar me një numër të konsiderueshëm votash përballë rivales së saj Erisa Xhixho, e cila garonte në zgjedhjet lokale ...

Shqipëri, KQZ vazhdon verifikimin e votave në kutitë e gabuara

VOA - 22.05.2011

Në Shqipëri, Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve vazhdoi sot pasdite verifikimin dhe numërimin e fletëve të votimit të hedhura në kutitë e gabuara, ndërsa gjatë paradites sërish deputetë socialistë dhe përkrahës të tyre protestuan para godinës ...

Basha kryeson me 170 vota, Rama 79

Koha.net - 22.05.2011

Tiranë, 22 maj - Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deri tani ka numëruar 113 kuti, nga të cilat janë vlerësuar si të vlefshme 170 vota për kandidatin e koalicionit “Aleanca për qytetarin”, Lulzim Basha, dhe 79 të tjera në favor të kandidatit ...

Basha kryeson me 170 vota, Rama 79

Lajmetsot - 22.05.2011

Postuar me: 22 May, 2011 09:04:00 Basha kryeson me 170 vota, Rama 79 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deri tani ka numëruar 113 kuti, nga të cilat janë vlerësuar si të vlefshme 170 vota për kandidatin e koalicionit “Aleanca për qytetarin”, ...

Mbyllet procesi i numerimit te votave ne Tirane, Lulzim Basha fiton me 78 vota para

Botasot - 22.05.2011

KQZ ka nisur mbledhjen e pasdites të parashikuar në orën 18:00 me 15 minuta vonesë me ankesat e partive për procesin e 8 majit. Gjatë kësaj seance KQZ do vijojë numërimin e kutive të panumëruara për njësinë numër 5 ku sipas mazhorancës ...

Numërimi ligjor mbaroi. Dy numërime s'mund të ketë

Shekulli - 21.05.2011

Fituesi është fitues. Numërimi ligjor mbaroi me 10 vota plus për Ramën. Një numërim i dytë antiligjor si ky që po bën KQZ mund të dalë si të dojë, por është antiligjor. Askush nuk e di pse votuesi i ka bërë të pavlefshme ato vota.

RAPORTI I ODIHR zbulon hilenë e KQZ

Shekulli - 21.05.2011

Dje misioni vëzhgues i OSBE/ODIHR ka lëshuar një raport mbi zhvillimet e periudhës pas-elektorale në Shqipëri, që përfshin ditët prej 10 majit e gjer më 18 maj.

Rinumërimi, GNK: Jo ndryshimi të rregullave të lojës, pas garës

Shekulli - 21.05.2011

Zgjedhjet e dyta të kontestuara shqiptare brenda vetëm 3 vjetëve rrezikojnë ta çojnë vendin drejt greminës, shkruan Sabine Freizer në faqen zyrtare të Grupit Ndërkombëtar të Krizave.

Votat e “gabuara”, ODIHR: E paqartë baza ligjore

Gazeta Start - 21.05.2011

Tiranë - OSBE/ODIHR-i ka publikuar një raport paraprak për situatën paszgjedhore në Shqipëri dhe veçanërisht për numërimin e votave të hedhura në kutitë e gabuara.

KQZ rinis shqyrtimin e votave të kontestuara

Shekulli - 21.05.2011

Në mbledhjen e orës 21:20 Komisionit Qendror i Zgjedhjeve ka rifilluar në marrjen në shqyrtim të fletëve të votimit të kontestuara. Në shqyrtim po merren kutitë e votimit të njësisë numër 5.

KQZ, numërime dhe protesta

Albeu.com - 21.05.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të vijojë numërimin e fletëve të kontestuara për ktryetar të bashkisë së Tiranës, të hedhur në kutitë e gabuara. Sot pritet të vijnë kutitë nga njësia numër 5 dhe të fillojë numërimi i tyre.

KQZ, shqyrton ankesat e partive (LIVE)

Albeu.com - 21.05.2011

Pas pushimit të drekës Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vijuar mbledhjen në orën 17:00 për të vazhduar procesin e numërimit dhe për të vazhduar shyrtimin e ankesave e subjekteve politike për rezultatet paraprake të votimit.

OSBE – ODIHR: E paqartë baza ligjore për hapjen e 60 kutive në Tiranë

Shqipmedia - 21.05.2011

OSBE/ODIHR-i ka publikuar një raport të përkohshëm për zgjedhjet lokale në Shqipëri. Në raport thuhet se pas vendimit të KQZ-së për numërimin e votave të hedhura në kuti të gabuara, tensioni është shtuar.

Ndizet sërish protesta

Albeu.com - 21.05.2011

UPDATE - Deputetë të partisë Socialiste dhe simpatizantë, mbështetës e militantë të opozitës kanë rifilluar protestën para ambjenteve të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve pas ndërprejres.

KQZ ndalon përkohësisht numërimin e votave të kontestuara

Evropaelire - 21.05.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Shqipëri ka ndërprerë përkohësisht rinumërmin e votave të kontestuara dhe aktualisht po merret me shqyrtimin e ankesave të partive politike për zgjedhjet lokale të tetë majit.

KQZ-ja ndërpret numërimin

Evropaelire - 21.05.2011

Të shtunën, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi të ndërpresë përkohësisht numërimin e votave të kontestuara në zgjedhjet e 8 majit. Kreu i KQZ-së, Arben Ristani, tha se procesi do të rifillojë pasi të dalë dhe tabela e rezultateve të ...

Tiranë, ndërpritet numrimi i votave

Paragrafi - 21.05.2011

Tiranë, ndërpritet numrimi i votave Postuar më : 21 May, 2011 21:32:00 Të shtunën, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi të ndërpresë përkohësisht numërimin e votave të kontestuara në zgjedhjet e 8 majit.

Përfundon mbledhja e KQZ nga 89 kuti të hapura 150 vota Basha, 63 vota Rama

BalkanWeb - 21.05.2011

TIRANE - Komisioni Qendror Zgjedhor vazhdon sot për të tretën ditë numërimin e fletëve të votimit të gjetura në kutitë e gabuara, pavarësisht kundërshtimeve të përfaqësuesve të opozitës, të cilët akuzojnë KQZ se po shkel ligjet.

Raporti i ODIHR: Rama 10 vota para me rezultatet paraprake zyrtare

BalkanWeb - 21.05.2011

TIRANE- Raporti më i fundit i OSBE-ODIHR-it shpall Edi Ramën fitues të zgjedhjeve të 8 majit, duke e lidhur këtë me rezultatin paraprak të zgjedhjeve të cilësuara si zyrtare nga ana e KQZ-së.

Përfundon numerimi. KQZ: Nga 89 kuti të hapura 150 vota Basha, 63 vota Rama

Yll Press - 21.05.2011

SHBA thirrje udhëheqësve dhe të gjithë anëtarëve të partive politike në Shqipëri për të respektuar procesin zgjedhor dhe të ruajnë qetësinë. PS padit KQZ në Kolegjin Zgjedhor.

KQZ ndalon përkohësisht numërimin e votave të kontestuara

Botasot - 21.05.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Shqipëri ka ndërprerë përkohësisht rinumërmin e votave të kontestuara dhe aktualisht po merret me shqyrtimin e ankesave të partive politike për zgjedhjet lokale të tetë majit.

Tiranë: Protesta e PS-së, simpatizantët jashtë KQZ-së

Botasot - 21.05.2011

Dhjetëra militantë të Partisë Socialiste (PS) janë vendosur para godinës së Komisionit Qendror Zgjedhor (KQZ) ku vijon mbledhja me shqyrtimin e ankimimeve të kandidatëve dhe partive për procesin zgjedhor të 8 majit.

PS-ja ndërpret protestën para KQZ-së, mblidhen sërish në orën 18:00

Koha.net - 21.05.2011

Tiranë, 21 maj - Partia Socialiste e ka ndërprerë protestën para KQZ-së për tu mbledhur në orën 18:00 të pasdites. Protesta e cila zgjati gati 2 orë ishte e qetë dhe mbikëqyrej nga policia.

PD: Rama shpalli veten fitues, ende pa u numëruar votat

BalkanWeb - 21.05.2011

TIRANE -Deputeti Gerti Bogdani shprehu sot qëndrimin e mazhorancës se procesi i numërimit të votave duhet të vijojë dhe të mos ndërpritet sic kërkon opozita.

Rinis protesta e socialistëve para KQZ-së

Koha.net - 21.05.2011

Tiranë, 21 maj - Përfaqësues të Partisë Socialiste dhe deputetë të saj kanë nisur sërish sot pas orës 18 protestën përpara KQZ-së, ndërkohë që forca të shumta policie ruajnë zonën përreth.

Bogdani: Çdo votë duhet të numërohet, gjë që Rama nuk e pranon

Botasot - 21.05.2011

Deputeti i PD-së, Gerti Bogdani, në një deklaratë publike ka vënë theksin në faktin se ende nuk ka rezultat përfundimtar për garën e Tiranës. Sipas Bogdanit, duhet pritur që çdo votë të numërohet e më pas të shpallet fituesi.

Edhe 13 kuti, Basha në avantazh

Gazeta Start - 20.05.2011

Tiranë – Gjatë ditës së sotme pritet të numërohen 13 kutitë e fundit për votat e hedhura në kutitë e gabuara në Tiranë. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, në rolin e KZAZ-së për Tiranën, ka numëruar deri më tani 52 kuti nga 65 gjithsej.

Dyshimi, kutitë që po hap KQZ janë manipuluar para hapjes

Shekulli - 20.05.2011

NUMËRIMI I RI PAS HAPJES SË KUTIVE Skandal në numërimin e ri që po bën KQZ pas hapjes së kutive. Prova të shumta që në kuti janë futur duart pas mbylljes së procesit të numërimit ligjor.

Tri ditë para KQZ, protestuesit përplasen sërish me policinë

Shekulli - 20.05.2011

TIRANË- Opozita shqiptare ka protestuar dje për të tretën ditë përpara Komisionit Qendror të Zgjedhjeve duke kundërshtuar ndryshimin në tavolinë të rezultatit për Tiranën.

KQZ, Subashi: Po numërohen edhe fletët e shpallura të pavlefshme

Shekulli - 20.05.2011

Hapet kutia e parë, bëhet objekt debati Kutia me numër 1867, e cila u hap e para, ka ngjallur reagimin e nënkryetares Subashi, e cila theksoi se për këtë kuti, grupi i numërimit nuk ka bërë asnjë kundërshtim dhe e ka firmosur tabelën e ...

Numërohen edhe 8 kuti, ja rezultatet

Gazeta Start - 20.05.2011

Tiranë – Të tjera kuti me fletë të votave të hedhura në kutitë e gabuara, janë numëruar në KQZ, duke e çuar në 61 numrin e kutive të numëruara. Nga rezultatet e publikuara deri më tani, kandidati i “Aleancës për Qytetarin”, Lulzim Basha ka ...

Votat e kontestuara, 150 Basha, 63 Rama

Gazeta Start - 20.05.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve përfundoi numërimin për ditën e premte të votave që janë hedhur gabim në kutitë e votimit, për të vijuar ditën e nesërme.

Gjoncaj: KQZ po deformon rezultatin

24 orë - 20.05.2011

Komisioneri socialist në KQZ, Genc Gjoncaj ka akuzuar këtë institucion se, në shkelje të ligjeve dhe kompetencave po deformon rezultatin e zgjedhjeve të 8 majit. “KQZ po vazhdon të thellohet në vendimet e kundraligjshme.

Tiranë: Edhe 12 kuti pa u numëruar, Basha prin

Evropaelire - 20.05.2011

Komisioni qendror i zgjedhjeve mblidhet në orën 9 për të vijuar punën me numërimin e fletëve të kontestura, të cilat do të përfshihen në përllogaritjen e tabelës përfundimtare të rezultateve për bashkinë e Tiranës.

KKV kritikon ashpër partitë dhe KQZ

ikub - 20.05.2011

Koalicioni i vëzhguesve shqiptarë publikoi një deklaratë ku thekson se mungesa e rezultateve, veprimtaria e KQZ dhe protestat e opozitës po vënë në pikëpyetje plotësimin e standarteve të procesit zgjedhor.

Nga numërimi i votave të kontestuara nga KQZ, Bashka favorizohet me 50 vota, ndërsa Rama me 14 vota

Idividi - 20.05.2011

Tiranë, 19 maj 2011 (MIA) - Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Shqipëri, pas verifikimit të sotëm të fletëve të kontestuara në pesë kuti të KZAZ-së nr.

KQZ vijon me numërimin e fletëvotimeve të kontestuara

Idividi - 20.05.2011

Tiranë, 19 maj 2011 (MIA) - Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vijuar sot me numërimin e fletëvotimeve të kontestuara për bashkinë e Tiranës. Pas mesditës, KQZ numëroi kutitë e Komisionit zonal të administrimit të zgjedhjeve (KZAZ) nr.

KQZ do numërojë 12 kutitë e fundit (LIVE)

Albeu.com - 20.05.2011

Për të tretën ditë radhazi, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet sot në orën 09:00 për të vijuar dhe përfunduar numërimin e fletëve të kontestuara, për bashkinë e Tiranës. Janë për të numëruar edhe 12 kuti të tjera.

Numërohen 67 kuti, Basha 133 vota e Rama 44 (LIVE)

Albeu.com - 20.05.2011

UPDATE - Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka numëruar deri më tani 67 kuti votimi të ardhura nga njësitë bashkiake të Tiranës. Kështu Lulzim Basha ka marrë 113 vota ndërsa kandidati i PS, Edi Rama, ka marrë 44 vota.

Pse mbetëm në tranzicion?

Albeu.com - 20.05.2011

Ndërsa vendi po shkon drejt skenarëve të paparashikuar të konfliktit politik, pyetjet më normale që mund të bëhen janë: Çfarë është ajo që po ndodh? Pse po ndodh dhe a kishte mundësi të shmangej? Nuk duhet të ketë asnjë dyshim se rezultati ...

Vota duhet të shkojë atje ku votuesi e ka nisur

DW - 20.05.2011

Intervistë me kryetarin e KQZ Arben Ristani dhe nënkryetaren e KQZ Dëshira Subashi mbi punën e KQZ me numërimin e fletëve të votimit, të cilat janë gjetur në kutitë e gabuara.

Vëzhguesit: KQZ “minoi” rezultatin e Tiranës, thirrjet për revolta, të panevojshme

24 orë - 20.05.2011

Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë po monitoron me vëmendje ecurinë e procesit zgjedhor në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve si dhe në ZAZ nr. 49 ku ende vazhdon procesi i numërimit për Kryetarin dhe Këshillin e Njësisë Bashkiake Nr.

Tiranë, KQZ vazhdon numërimin e fletëvotimeve të kontestuara

Alsat - 20.05.2011

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve të Shqipërisë (KQZ) do të mblidhet sot për të vijuar numërimin e fletëve të kontestuara, të cilat do të përfshihen në tabelën përfundimtare të rezultateve për kryetarin e Bashkisë Tiranë.

Numërimi në KQZ rifillon në ora 18:00

ikub - 20.05.2011

16:05 “Ora News” /PS, padit në Kolegjin Zgjedhor, KZQ-në Partia Socialiste padit në Kolegjin Zgjedhor, Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve, për mos publikimin e rezultatit të KZAZ nr.49 që i përket njësisë bashkiake nr.5.

KQZ vijon sot numërimin e fletëvotimeve të kontestuara për kryetarin e Bashkisë së Tiranës

Idividi - 20.05.2011

Tiranë, 20 maj 2011 (MIA) - Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve të Shqipërisë do të mblidhet sot për të vijuar numërimin e fletëve të kontestura, të cilat do të përfshihen në tabelën përfundimtare të rezultateve për kryetarin e Bashkisë Tiranë.

PS, proteste ne 9 qytete te vendit per fletet e kontestuara

ikub - 20.05.2011

Në një deklaratë për shtyp selia rozë thekson se në orën 16:00 do të organizohen protesta në Berat, Durrës, Gjirokastër, Sarandë, Elbasan, Korçë dhe Fushë Krujë.

Protesta para KQZ-se, deputetet e PS-se: Mazhoranca po vjedh votat

ikub - 20.05.2011

Në fjalën e tij deputeti i PS-së Blendi Klosi theksoi se mazhoranca po vjedh votat e qytetarëve pasi të gjithë e panë mirë se kush i fitoi zgjedhjet.

Fletët e kontestuara, PS-ja proteston sot në 9 qytete

24 orë - 20.05.2011

Partia Socialiste ka njoftuar për një sërë protestash në disa qytete të vendit, në mbështetje të protestave para KQZ-së kundër numërimit të fletëve të kontestuara.

Në KQZ vazhdon numërimi, jashtë tensionet

24 orë - 20.05.2011

Komisioni Qendror Zgjedhor vazhdon sot për të tretën ditë numërimin e fletëve të votimit të cilat janë gjetur në kutitë e gabuara, pavarësisht kundërshtimeve të përfaqësuesve të opozitës, të cilët akuzojnë KQZ se po shkel ligjet.

Protestë në KQZ, Balla: Revolta jonë do fitojë

Albeu.com - 20.05.2011

UPDATE- Protesta e opozitës kundër vjedhjes së votës vazhdon të përshkallzohet para Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Deputeti i PS-se Taulant Balla, iu drejtua të pranishmëve në protestë se revolta e PS-së sapo ka filluar dhe do të fitojë.

Protesta para KQZ-së, deputetët e PS-së: Mazhoranca po vjedh votat

24 orë - 20.05.2011

Deputetët e Partisë Socialiste po mbajnë fjalime para protestuesve të cilët janë mbledhur në afërsi të godinës së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Subashi: KQZ po manipulon rezultatin. Ristani: Po zbatojmë ligjin

LajmiFundit - 20.05.2011

Kryetari i KQZ Arben Ristani dhe nënkryetarja e këtij institucioni Dëshira Subashi analizojnë situatën pas votimeve të 8 majit dhe ngërçin e krijuar me rezultatin mbi Tiranën.

Nis protesta e PS, bllokohen rrugët në Fushë-Krujë, Fier, Vlorë e Gjirokastër

LajmiFundit - 20.05.2011

TIRANE – Lajmifundit - Fillon në disa rrethe të vendit protesta e paralajmëruar nga opozita në gjithë vendin. Pak çaste më parë mbështetës të opozitës kanë bllokuar rrugën nga Fushë-Kruja në drejtim të Shkodrës.

KQZ-ja numëron, palët akuzojnë

Evropaelire - 20.05.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve po vazhdon numërimin e votave të kontestuara, nga numërimi i të cilave kandidati i mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, Lulzim Basha, rezulton të ketë më shumë vota në favor.

Rinis mbledhja e KQZ përfundon protesta ne rrethe, rinis para KQZ

24 orë - 20.05.2011

Komisioni Qendror Zgjedhor vazhdon sot për të tretën ditë numërimin e fletëve të votimit të gjetura në kutitë e gabuara, pavarësisht kundërshtimeve të përfaqësuesve të opozitës, të cilët akuzojnë KQZ se po shkel ligjet.

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve të Shqipërisë numëron votat ndërsa opozita rrit protestat

SETimes - 20.05.2011

20/05/2011 TIRANE, Shqipëri -- Komisioni Qëndror Zgjedhor (KQZ) kaloi një ditë tjetër të enjten (19 maj) duke numëruar votat e hedhura pa dashje në kutitë e gabuara gjatë zgjedhjeve vendore të 8 majit.

Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë kritikon ashpër partitë dhe KQZ

VOA - 20.05.2011

Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë deklaroi se standartet e procesit zgjedhor janë vënë në pikëpyetje nga rezultati i bashkisë së Tiranës, i cili po vonohet prej 11 ditësh.

KQZ mbyll për sot numërimin 80 vota Basha, 31 Rama, nesër numërohen edhe 11 kuti

BalkanWeb - 20.05.2011

TIRANE- Prej dy ditësh situata vazhdon të jetë e tensionuar. Ndërsa brenda ne KQZ vazhdon numërimi i votave të kontestuara duke u shoqëruar me debate pro e kundër mes anëtarëve të maxhorancës e opozitës, jashtë militantët dhe deputetët PS ...

Tiranë: Edhe 12 kuti pa u numëruar, Basha prin

Botasot - 20.05.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) mblidhet në orën 09:00 për të vijuar punën me numërimin e fletëve të kontestura, të cilat do të përfshihen në përllogaritjen e tabelës përfundimtare të rezultateve për bashkinë e Tiranës.

Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë kritikon ashpër partitë dhe KQZ

Botasot - 20.05.2011

Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë deklaroi se standartet e procesit zgjedhor janë vënë në pikëpyetje nga rezultati i bashkisë së Tiranës, i cili po vonohet prej 11 ditësh.

Mbështetësit e opozitës para KQZ-së, policia blindon godinën

Botasot - 20.05.2011

Ka nisur protesta e opozitës para godinës së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ). Qindra protestues të Partisë Socialiste (PS) janë vendosur në rrugën midis Pallatit të Kongreseve dhe Stadiumit “Qemal Stafa”.

KQZ vazhdon numërimin e votave, opozita proteston

VOA - 20.05.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve numëroi sot gjatë gjithë ditës vota shtesë që ishin lënë mënjanë pa numëruar për shkak të ngjyrës. Deri tani janë numëruar 70 kuti, ku kandidati Luzim Basha ka marrë 112 vota dhe kandidati Edi Rama 44 vota.

Fletët e kontestuara, PS-ja proteston në disa qytete

Botasot - 20.05.2011

Partia Socialiste (PS) ka njoftuar për një sërë protestash në disa qytete të vendit, në mbështetje të protestave para KQZ-së kundër numërimit të fletëve të kontestuara.

KQZ vazhdon numërimin

Yll Press - 20.05.2011

Opozita ka akuzuar KQZ-në se po merr kompetenca joligjore, duke ndryshuar tabelat e rezultateve të 11 KZAZ-ve të Tiranes si dhe duke numëruar votat, të cilat janë të pavlefshme.

Kryetari i KZAZ nr.49, akuzon komisionerët e majtë si pengesë për punën

Botasot - 20.05.2011

Kryetari i KZAZ, Ilir Goci, akuzon komisionerët e majtë si pengesë për punën në këtë qendër të numërimit të votave. Kryetari i KZAZ nr 49, Ilir Goci ka argumentuar se ku sipas tij ka ngecur puna në këtë KZAZ të vendosur në shkollën “Vasli ...

Numërimi, Basha ruan epërsinë ndaj Ramës

Botasot - 20.05.2011

(I plotësuar )- Nga numërimi i fletëve të kontestuara, të cilat nga Ristani quhen fletë të panumëruara, në 75 kuti votimi, Lulzim Basha ka arritur të sigurojë 125 vota kundrejt 83 të akorduara për Edi Ramën.

Nëna dhe gruaja e Ramës, bashkë me socialistët protestë para KQZ-së

Botasot - 20.05.2011

Janë rikthyer sërish për të vijuar atë që kishin lënë në mes, mbrojtjen e kauzës së tyre, dhe mbrojtjen e votave të marra. Deputetët socialistë së bashku me simpatizantë të kësaj force politike, nga ambientet e jashtme të Komisionit ...

Shqipëri: PS dhe përkrahës të saj vazhduan protestën para godinës së KQZ-së

VOA - 20.05.2011

Partia Socilialiste dhe përkrahës të saj u mblodhën sot përsëri në një tubim para KQZ për të protestuar ndaj procedurave që po ndiqen me numërimin e votave.

OSBE - ODIHR: E paqartë baza ligjore për hapjen e 60 kutive në Tiranë

VOA - 20.05.2011

OSBE/ODIHR-i pritet të publikojë së shpejti një raport të përkohshëm për zgjedhjet lokale në Shqipëri. Zëri i Amerikës arriti të sigurojë një kopje të raportit paraprakisht.

OSBE - ODIHR: E paqartë baza ligjore për hapjen e 60 kutive në Tiranë

Botasot - 20.05.2011

OSBE/ODIHR-i pritet të publikojë së shpejti një raport të përkohshëm për zgjedhjet lokale në Shqipëri. Zëri i Amerikës arriti të sigurojë një kopje të raportit paraprakisht.

Vazhdon numërimi, Bashës 143, Ramës 62 vota të reja

Koha.net - 20.05.2011

Inraë, 20 maj -(E plotësuar) Komisioni Qendror Zgjedhor vazhdon sot për të tretën ditë numërimin e fletëve të votimit të gjetura në kutitë e gabuara, pavarësisht kundërshtimeve të përfaqësuesve të opozitës, të cilët akuzojnë KQZ-në se po ...

KQZ, vazhdon numërimi, Basha 143, Rama 62 vota të reja

Yll Press - 20.05.2011

Nga numërimi i fletëve të kontestuara, të cilat nga Ristani quhen fletë të panumëruara, në 69 kuti votimi, Lulzim Basha ka arritur të sigurojë 117 vota kundrejt 48 të akorduara për Edi Ramën.

KQZ hap kutitë pa miratuar vendimin

Shekulli - 19.05.2011

TIRANË- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve hapi dje kutitë e votimit duke anashkaluar çdo procedurë ligjore dhe madje pa marrë asnjë vendim. Që një vendim të ketë fuqi ligjore ai duhet të miratohet në parim, nen për nen dhe më pas në tërësi.

Drejtori i KQZ-së godet përfaqësuesin e PS

Shekulli - 19.05.2011

Tensioni jashtë KQZ-së është reflektuar qartë edhe brenda në sallën e mbledhjeve ku përfaqësuesi i PS-së, Eridian Salianji është goditur me shkelm dhe më pas është qëlluar në kokë nga drejtori i KQZ-së.

Deputetët e PS dhe policia, përleshje përpara KQZ-së

Shekulli - 19.05.2011

TIRANË- Imuniteti që gëzon çdo anëtar i Kuvendit të Shqipërisë duket se nuk ka shërbyer për të siguruar paprekshmërinë deputetëve të Partisë Socialiste.

PS: Protestë në Tiranë dhe disa qytete

Shekulli - 19.05.2011

Deputetët e Partisë Socialiste dhe snhumë simpatizantë do të kthehen mëngjesin e sotëm përpara KQZ-së për të parandaluar, sipas tyre, procesin e ndryshimit tër rezultatit të zgjedhjeve në tavolinë.

Nis mbledhja e KQZ, debate mbi numërimin

Gazeta Start - 19.05.2011

Tiranë – Ka nisur mbledhja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për të vijuar numërimin e kutive të tjera me votat e hedhura në kutitë e gabuara. Përfaqësuesi socialist në Komision, Genci Gjonçaj kërkoi shpjegime nga kreu i KQZ-së, Arben ...

Numërohen 25 kuti, ja rezultatet

Gazeta Start - 19.05.2011

Tiranë – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve po vijon numërimin e votave për fletët e hedhura në kuti të tjera. Vetëm me katër votat e mazhorancës në komision, KQZ miratoi ndryshimin e tabelave të KZAZ-së nr. 48 të Njësisë 4.

KQZ në kundërshtim me veten, spoti sqaron kutinë ku duhet hedhur vota

Shekulli - 19.05.2011

Ky është spoti televiziv i servirur nga KQZ për zgjedhjet e 8 majit. Sipas tij, qytetarët duhet të kenë kujdes se ku e hedhin votën pasi kjo mund ta kthejë atë në të pavlefshme.

Kryeministri Berisha: Numërojmë votat e atyre që s'dallojnë ngjyrat

Shekulli - 19.05.2011

Kryeministri i vendit Sali Berisha, në një dalje për mediat pasditen e sotme deklaroi se KQZ ka shpallur rezultatin paraprak i cili s'mund të konsiderohet si zyrtar.

"Votat e kontestuara", vazhdon numërimi, shtohen protestuesit

Shekulli - 19.05.2011

(E përditësuar, 19:50) - Vazhdon shqyrtimi i fletëve të kontestuara në mbledhjen e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Nga numërimi i deri tanishëm rezulton se Lulzim Basha ka 60 vota të kontestuara ndërkohë që kandidati socialist Edi Rama, ...

Berisha: Të llogaritet çdo votë, Rama të ndalë aktet brutale

Gazeta Start - 19.05.2011

Kryeministri Sali Berisha tha sot se çdo votë e kontestuar duhet të merret parasysh në rezultatin përfundimtar, ndërsa i bëri thirrje kreut të opozitës, Edi Rama, të mos bllokojë punën e KQZ-së me akte brutale.

KQZ në orën 10 e vazhdon mbledhjen për rinumërimin

Evropaelire - 19.05.2011

Komisioni Qëndror Zgjedhor i Shqipërisë pritet të nis mbledhjen e radhës sot në orën 10 për të proceduar më tej me ri-numërimin e votave nga kutitë e votimit të zgjedhjeve lokale të tetë majit.

Basha: “Vota do të numërohet dhe zëri juaj do të dëgjohet”!

ikub - 19.05.2011

Me anë të këtij mesazhi, kandidati i Partisë Demokratike Lulzim Basha, për Bashkinë Tiranë deklaroi se procesi duhet të vijojë, sikunder vijon të jetë i drejtë dhe i saktë.

Tension te KQZ, militantët e PS ndeshen me policinë

ikub - 19.05.2011

11:30 "Ora News" /Tension para KQZ, mbështetës të PS konfrontohen me policinë Tension jashtë ambjenteve të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve ku mbështetës të Partisë Socialiste tentojnë të kalojnë kordonin e uniformave blu të vendosura para ...

Situatë e tensionuar para KQZ-së në Tiranë

Idividi - 19.05.2011

Tiranë, 19 maj 2011 (MIA) - Disa qindra mbështetës të Partisë Socialiste të Shqipërisë janë mbledhur para Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, derisa brenda këtij Komisioni, përfaqësuesit e tij vazhdojnë të shqyrtojnë votat që fillimisht janë ...

Ashton u kërkon politikanëve shqiptarë të mos rrezikojnë jetën e qytetarëve

Shqipmedia - 19.05.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve numëroi mbrëmë deri në mesnatë 60 fletë votimi nga 20 kuti, sipas tij të panumëruara, sepse ishin hedhur dhe lënë mënjanë për shkak të mospërputhjes së ngjyrës me fletët e tjera.

Tiranë: Situatë e tensionuar para KQZ-së

Evropaelire - 19.05.2011

Disa qindra mbështetës të Partisë Socialiste të Shqipërisë janë mbledhur para Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, derisa brenda këtij Komisioni, përfaqësuesit e tij vazhdojnë të shqyrtojnë votat që fillimisht janë cilësuar si të ...

KQZ i shton edhe 1 votë Bashës, PS protesta në Fier, Durrës e Lezhë .

ikub - 19.05.2011

Në këto çaste njoftohet ndërkohë se ka nisur protesta e militantëve të PS në qarkune Fierit. Pas protestave të nisura në Gjirokastër dhe në Kavajë, burime nga selia e PS njoftojnë se revolta popullore do të vazhdojë në Lezhë dhe në Durrës ...

Tiranë: Situatë e tensionuar para KQZ-së

Alsat - 19.05.2011

Disa qindra mbështetës të Partisë Socialiste në Shqipërisë janë mbledhur para Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, derisa brenda këtij Komisioni, përfaqësuesit e tij vazhdojnë të shqyrtojnë votat që fillimisht janë cilësuar si të ...

PS, fillojnë protestat në Fier, Vlorë, Durrës e Lezhë

ikub - 19.05.2011

Në këto çaste njoftohet ndërkohë se ka nisur protesta e militantëve të PS në qarkune Fierit. Pas protestave të nisura në Gjirokastër dhe në Kavajë, burime nga selia e PS njoftojnë se revolta popullore do të vazhdojë në Lezhë dhe në Durrës ...

Rama: PS, padi ndaj 4 anëtarëve të KQZ-së

ikub - 19.05.2011

Në një konferencë për shtyp kryetari i PS-së Edi Rama kërkoi ndërhyrjen e organit të akuzës për të ndërprerë sipas tij atë krim elektoral që po bëhet në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve.

Shtetrrethim në KQZ

Koha e Re - 19.05.2011

Beteja ka zgjatur për disa orë, megjithëse policia kishte rrethuar Tiranën që në orët e para të mëngjesit, duke kërkuar ndihmë edhe nga Kavaja, Durrësi dhe Shkodra Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është kthyer në shtetrrethim, duke përdorur ...

Tiranë: Atmosferë tensionesh

Evropaelire - 19.05.2011

Situata jashtë ndërtesës së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve paraqitet pak më e qetë, ndryshe nga ç’ishte disa orë më parë kur mbështetës të Partisë Socialiste tentuan të thyejnë kordonin e policisë, në përpjekje për të hyrë brenda ...

Protestat e PS, bllokohet rruga Fier-Vlorë

LajmiFundit - 19.05.2011

Prej orës 12:30, rruga Fier-Vlorë është bllokuar nga protestuesit e ngritur në revoltë pas thirrjes së bërë dje nga zyrtarët e Partisë Socialiste Edi Rama dhe Gramoz Ruçi.

Tiranë: Atmosferë tensionesh

Shqipmedia - 19.05.2011

Situata jashtë ndërtesës së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve paraqitet pak më e qetë, ndryshe nga ç’ishte disa orë më parë kur mbështetës të Partisë Socialiste tentuan të thyejnë kordonin e policisë, në përpjekje për të hyrë brenda ...

Berisha pranon: Rama, fitimtar me rezultatin paraprak

ikub - 19.05.2011

Pas daljeve të here pas`hershme të deputetëve të dy palëve dhe kandidatëve për Bashkinë Tiranë, në daljen e radhës, kryeministri Sali Berisha deklaroi se votat janë numëruar drejte dhe në mënyrë transparente, por për të marrë një rezultat ...

Rama padit 4 anëtarët e KQZ-së

Albeu.com - 19.05.2011

Kreu i PS-së Edi Rama në një konferencë për shtyp ka deklaruar se do të padisë në prokurori 4 komisionerët e KQZ-së. Rama kërkoi ndërhyrjen e organit të akuzës për të ndërprerë sipas tij atë krim elektoral që po bëhet në Komisionin Qendror ...

Sërish tensione jashtë KQZ-së

Albeu.com - 19.05.2011

Para pak minutash simpatizantët e opozitës u përplasën me policinë, në tentativë për të hyrë në oborrin e KQZ. Dhjetra simpatizantë të opozitës dhe deputet të Partisë Socialiste të Shqipërisë janë mbledhur para ambienteve të KQZ-së ë pas ...

Berisha: Dhuna do përballet me forcën e ligjit

Albeu.com - 19.05.2011

Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha në një konferencë për shtyp ka akuzuar deputetët e partisë socialiste për situatën e tensionuar gjatë ditës së djeshme pranë KQZ-së dhe për sulme ndaj policisë së Shtetit.

Vazhdon numërimi, Basha 66 vota, Rama 26 (LIVE)

Albeu.com - 20.05.2011

UPDATE - Pas pushimit të drekës Komisioni Qendror i Zgjedhjeve gjatë pasdites ka hapur 8 kuti votimi ku janë numëruar 13 fletë të kontestuara të hedhura në kutinë e gabuar, nga të cilat 9 janë numëruar si vota të rregullta për Lulzim ...

Deshira Subashi kerkon rinumerimin e te gjitha Kutive te Tiranes

24 orë - 19.05.2011

Nga numërimi i deri tanishëm rezulton se Lulzim Basha ka 60 vota të kontestuara ndërkohë që kandidati socialist Edi Rama, 24 të tilla. Këto shifra vijnë pas numërimit të kutisë së 36.

KQZ mbyll për sot numërimin 80 vota Basha, 31 Rama

Alsat - 19.05.2011

Prej dy ditësh situata vazhdon të jetë e tensionuar. Ndërsa brenda ne KQZ vazhdon numërimi i votave të kontestuara duke u shoqëruar me debate pro e kundër mes anëtarëve të maxhorancës e opozitës, jashtë militantët dhe deputetët PS tentuan ...

Berisha paralajmëron Ramën, mbron KQZ-në

Albeu.com - 19.05.2011

Kryeministri Sali Berisha në një konferencë për shtyp të mbajtur pasditen e sotme deklaroi se ligji shqiptar nuk e njeh rezultatin paraprak, nga i cili Rama u vetëshpall fitimtar.

Basha kryeson tani garën për bashkinë e Tiranës

SETimes - 19.05.2011

19/05/2011 TIRANE, Shqipëri -- Përfundimi i zgjedhjeve për kryebashkiakun më 8 maj në Tiranë mori një kthesë pasi Komisioni Qëndror Zgjedhor (KQZ) vendosi të mërkurën (18 maj) që të numërojë votat e hedhura gabimisht në kutitë e tjera.

Shqipëri: KQZ ndërpreu numërimin e votave në mesnatë, do të rinisë në orën 10

VOA - 19.05.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ndërpreu numërimin e votave në mesnatë dhe do të rinisë në mëngjes në orën 10. Nga numërimi i 60 fletëve në 20 kuti me vota të panumëruara, rezultati është 46 vota shtesë për kandidatin Lulzim Basha dhe 14 ...

Baronesha Ashton u kërkon politikanëve shqiptarë të mos rrezikojnë jetën e qytetarëve

VOA - 19.05.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve numëroi mbrëmë deri në mesnatë 60 fletë votimi nga 20 kuti, sipas tij të panumëruara, sepse ishin hedhur dhe lënë mënjanë për shkak të mospërputhjes së ngjyrës me fletët e tjera.

KQZ shtyn neser mbledhjen hapen 20 kuti, 46 fletë për Bashën,14 për Ramën

BalkanWeb - 19.05.2011

TIRANE- Komisioni Qendror Zgjedhor miraton ne parim aktin normativ, i cili synon të vlerësojë si të rregullta të gjitha fletët e votimit për kryetarin e Bashkisë së Tiranës, të gjendura në kutitë e gabuara.

KQZ në orën 10:00 e vazhdon mbledhjen për rinumërimin

Botasot - 19.05.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) pritet të nis mbledhjen e radhës sot në orën 10:00 për të proceduar më tej me ri-numërimin e votave nga kutitë e votimit të zgjedhjeve lokale të tetë majit.

Protest e dhunshme para KQZ-se 2011 (Video)

Lajmetsot - 19.05.2011

Postuar me: 19 May, 2011 01:50:00 Protest e dhunshme para KQZ-se 2011 ...

Tiranë: Situatë e tensionuar para KQZ-së

Yll Press - 19.05.2011

Fjala është për fletët e votimit, të cilat janë hedhur në kutitë e gabueshme, për të cilat socialistët pohojnë se janë të pavlefshme, kurse vetë KQZ-ja i ka cilësuar si të vlefshme.

Tabaku: Rama të ndjekë numërimin në KQZ nga ku do dalë fituesi

BalkanWeb - 19.05.2011

TIRANË- Kandidatja kryesuese e listës së PD për këshillin bashkiak të Tiranës Jorida Tabaku, ftoi sot kryebashkiakun Rama të ndjekë procesin e numërimit të votave në KQZ, pasi sic tha ajo votat po numërohen në mënyrë të drejtë e ...

KQZ: 77 vota Basha, 31 Rama

Botasot - 19.05.2011

(I plotësuar) - Deri tani jane 49 kuti te hapura. Basha merr 77 vota shtese. Rama 31 vota. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pas pushimit të drekës ka rinisur mbledhjen ku do të vazhdojë hapjen e kutive për të numëruar votat e kontestuara, ...

Votat e kontestuara Berisha: KQZ përmbush një detyrim ligjor

BalkanWeb - 19.05.2011

TIRANË- Kryeministri Sali Berisha në një konferencë për shtyp të mbajtur pasditen e sotme deklaroi se ligji shqiptar nuk e njeh rezultatin paraprak, nga i cili Rama u vetëshpall fitimtar.

Bashës 80 vota shtesë, Ramës 31, vazhdimi të premten

Koha.net - 19.05.2011

Tiranë, 19 maj - KQZ gjatë ditës së sotme ka numëruar 52 kuti. Nga numërimi i votave të hedhura gabimisht në kuti të fletëvotimeve për bashki dhe njësi bashkiake, e që janë lënë të pa llogaritura në numërimin e parë të votave, Lulzim Basha ...

Berisha: Rama, tentativë për të asgjësuar KQZ-në

Botasot - 19.05.2011

Jam sot këtu, për tu drejtuar qytetareve dhe qytetarëve shqiptarë, shqiptarëve dhe shqiptareve kudo që ndodhen, lidhur me zhvillimet e këtyre tre katër ditëve të fundit në Shqipëri.

Vazhdon numërimi i votave të hedhura në kutitë e gabuara

Botasot - 19.05.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka numëruar 49 kuti me vota të futura gabimisht në kutitë shumëngjyrëshe gjatë votimit me katër fletë për kryeqytetin në 8 maj.

Blindohet KQZ, opozita pritet ta “pushtojë”

Gazeta Start - 18.05.2011

Tiranë – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të mblidhet sot për të vazhduar punën në lidhje me ankesat për numërimin e fletëve të votimit, ku sigurisht pika më e nxehtë do të jetë ajo për Tiranën.

Braçe: Në KQZ për të parandaluar aktin

Shekulli - 18.05.2011

Dje në orën 20 e 20 minuta deputetët socialistë vendosën që të dilnin nga institucioni i KQZ-së. Ata qëndruan në pritje të rifillimit të mbledhjes dhe kur u shuan të gjitha shpresat, vendosën të largohen.

KQZ bllokon rezultatet për Bashkinë e Tiranës

Shekulli - 18.05.2011

TIRANË- Në mënyrë krejt të papritur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka prodhuar një vendim për rishqyrtimin e të gjitha fletëve që janë hedhur në kutinë e gabuar.

Ristani thërret policët kundër deputetëve

Shekulli - 18.05.2011

TIRANË- Tentativa e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për të ndryshuar në tavolinë rezultatin për bashkinë e Tiranës e ka shndërruar këtë institucion në një fushë-beteje, ku katër rreshtime të ndryshme zhvillonin një luftë nervash.

"Ia kaloi dhe Stalinit. Ky nuk pranon as numërimin"

Shekulli - 18.05.2011

Stalini, një nga dy diktatorët më të mëdhenj të historisë së njerëzimit thoshte: "Ju votoni si të doni, se numërimin e bëj vetë". Ky Saliu nga një katund i humbur i Ballkanit malor, ia kaloi dhe këtij.

Berisha: Çdo votë do të numërohet, PS të ankimojë vendimin

Shekulli - 18.05.2011

Në mbledhjen e Këshillit të Ministrave, Kryeministri Sali Berisha është shprehur i vendosur se çdo votë do të numërohet dhe do të marrë vlerën e saj.

KQZ miraton aktin për votat e “gabuara”

Gazeta Start - 18.05.2011

Tiranë – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar vetëm me katër vota aktin normativ për numërimin e fletëve të hedhura jo kutitë e duhura. Pas këtij vendimi, KQZ-ja ndërpreu mbledhjen, çka solli gjithashtu edhe largimin e simpatizantëve ...

Numërohen votat e kontestuara, debate dhe tension në KQZ

Shekulli - 18.05.2011

(E përditësuar, 22:04) - Mbledhja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ka rinisur në orën 18:00 pas një pushimi të kërkuar nga kreu i këtij institucioni, Arben Ristani.

Basha: Rama ka frikë nga numërimi ndaj zgjodhi rregullat e rrugës

Shekulli - 18.05.2011

Kandidati demokrat për bashkinë e Tiranës, Lulzim Basha, tha sot se "shqiptarët ende nuk e dijnë se cili do të jetë rezultati final por ata e dijnë se gjuha provokuese ndaj punonjësve që administrojnë këtë proces është totalisht e pasaktë.

Tirana ende pa fitues, KQZ mblidhet sërish

Evropaelire - 18.05.2011

KQZ do të mblidhet sot paradite në orën 10 për të vendosur mbi fatin e atyre fletëve të votimit, të cilat gabimisht janë hedhur në një tjetër kuti votimi, ndonëse ishin fletë për kryetarin e Bashkisë së Tiranës.

Vendimi i Ristanit, tension në KQZ

ikub - 18.05.2011

Argumenti ngjalli debat në sallë duke shtuar interesin e deputevë socialist që po e ndiqnin mbledhjen nëpërmjet ekraneve të televizorit deri ato momente: “Këto kërkesa të ardhura nga shumë KZAZ duhet të marrin një zgjidhje nga KQZ që në ...

Pas tensioneve te djeshme, KQZ pritet te mblidhet sot

ikub - 18.05.2011

Komisioni qendror i zgjedhjeve njoftoi mbreme se mbledhja e planifikuar do të zhvillohet te merkuren. Kjo është hera e dytë që KQZ-ja shtyn mbledhjen e radhës, ku pritej të diskutohej për rezultatet e zgjedhjeve vendore të Tiranës.

Pritet mbledhja e KQZ-së, forca të shumta policie para godinës

ikub - 18.05.2011

Forca të shumta policie janë të pranishme para godinës së Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve ndërkohë që pritet që në orën 10:00 të nisë edhe mbledhja për të shqyrtuar aktin normativ i cili i cilëson si të vlefshshme fletët për kryetarin e ...

Tension jashtë KQZ, deputetët tentojnë të hyjnë me forcë

ikub - 18.05.2011

Ndërkohë deputetë të PS-së dhe mbështetës të saj po konfrontohen me forcat e policisë të cilët nuk i lejojnë të hyjnë brenda ambjenteve të KQZ-së.

KQZ injoron incidentet jashtë godinës, nis mbledhja për Tiranën

LajmiFundit - 18.05.2011

TIRANE—Lajmifundit—Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka injoruar grumbullimet dhe përplasjet fizike përpara godinës ndërsa ka nisur mbledhjen e programuar për në orën 10:00.

Nis mbledhja e KQZ, tension jashtë ambjenteve

ikub - 18.05.2011

Përfaqësuesi i PS-së Genc Gjonçaj ka kërkuar që deputetët socialistë te lejohen të marrin pjesë në mbledhjen e KQZ-së ndërsa kryetari i KQZ-së Arben Ristani ka theksuar se kërkesa nuk duhet të pranohet pasi gjatë ditës së djeshme deputetët ...

Berisha: Në KQZ rreh zemra e lirisë, nuk ka rezultat paraprak

LajmiFundit - 18.05.2011

TIRANE—Lajmifundit—“Në dhunim të të gjitha ligjeve të vendit ata bënë përpjekje për të paralizuar punën e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, funksionimin e tij, vendimmarrjen me rrugë të papajtueshme me rendin demokratik.

KQZ pritet të shqyrtojë sot projekt aktin për fletëvotimet e kontestura në Tiranë

Idividi - 18.05.2011

Tiranë, 18 maj 2011 (MIA) - Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në Shqipëri pritet të mblidhet sot paradite për të shqyrtuar projekt-aktin për rivlerësimin e fletëve të votimit të kontestuara në Tiranë, të hedhura në kutitë e gabuara dhe ...

Berisha: Rama po përpiqet të paralizojë KQZ-në

ikub - 18.05.2011

Duke folur në mbledhjen e qeverisë kryeministri Berisha theksoi se kreu i PS-së po ndjek një rrugë kryekëput të papajtueshme me rendin demokratik.

Tension në KQZ, mazhoranca voton parimisht aktin për Tiranën

LajmiFundit - 18.05.2011

TIRANE—Lajmifundit—Debate të zjarrta kanë shpërthyer në mbledhjen e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ku po shqyrtohet drafti për marrjen në konsideratë si të vlefshme të votave të kontestuara.

Qetësohet situata para KQZ, deputetët e PS tërhiqen

ikub - 18.05.2011

Bashkë me militantët, edhe deputetët socialistë janë larguar nga KQZ, ku gjendeshin që prej orëve të para të mëngjesit, drejt selisë PS për të vendosur mbi hapat e mëtejshme që do të ndërrmerren.

Përplasje fizike në KQZ, s`lejohet hapja e kutive

ikub - 18.05.2011

Përfaqësues të Partisë Socialiste në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve nuk kanë lejuar të hapen kutitë me fletët e kontestuara të cilat kanë ardhur nga ...

KQZ nuk tërhiqet, rifillon mbledhja, përplasje fizike dhe grushte në sallë

LajmiFundit - 18.05.2011

TIRANE—Lajmifundit—Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk është tërhequr nga tentativa për të miratuar draftin e votave të kontestueshme. Mbledhja e ndërprerë ka rifilluar dhe në këto momente po vazhdon diskutimi në lidhje me hapjen e kutive ...

KQZ, mbledhja shtyhet pas hapjes së kutisë së parë

ikub - 18.05.2011

15:58 "News 24 " KQZ ka shtyrë për në orën 18:00 mbledhjen e arshshme të këtij institucioni. Në këtë mbledhje u hapën dy kuti të nësisë numër 3 përkatësisht KZAZ 47, ku kanë rezultaur 3 vota të kontestueshme të cilat kanë shkuar në favor ...

Berisha: Do të numërohet edhe vota e fundit e vlefshme

Idividi - 18.05.2011

Tiranë, 18 maj 2011 (MIA) - Kryeministri shqiptar Sali Berisha sot në mbledhjen e qeverisë deklaroi se kjo maxhorancë nuk ka kundërshtuar deri sot as edhe një rezultat.

Hallakamë jashtë KQZ-së

Koha e Re - 18.05.2011

Ambasadori i SHBA-së Aleksandër Arvizu është larguar nga selia e Partisë Socialiste (PS) ku ka zhvilluar një takim me kreun e opozitës Edi Rama.

Tensione politike në Tiranë

Shqipmedia - 18.05.2011

Shkalla e tensionit politik në Shqipëri sa vjen e shtohet. Së fundi Partia Socialiste, nëpërmjet kryetarit të Grupit kuvendor të saj, Gramoz Ruçi, ka paralajmëruar revoltë popullore si zgjidhej të vetme për atë që e cilësojnë numërim ...

Tensione politike në Tiranë

Evropaelire - 18.05.2011

Shkalla e tensionit politik në Shqipëri sa vjen e shtohet. Së fundi Partia Socialiste, nëpërmjet kryetarit të Grupit parlamentar të saj, Gramoz Ruçi, ka paralajmëruar revoltë popullore si zgjidhje të vetme për atë që e cilësojnë numërim ...

Ndizet debati në Tiranë lidhur me garën bashkiake të Tiranës

SETimes - 18.05.2011

18/05/2011 Një vendim për të numëruar votat e hedhura gabimisht tjetërkund mund të heqë nga vendi kryebashkiakun ekzsitues Edi Rama. Nga Linda Karadaku për Southeast European Times në Tiranë – 18/05/11 Tensionet janë të larta në Shqipëri ...

Tirana ende pa fitues, KQZ mblidhet sërish

Botasot - 18.05.2011

KQZ do të mblidhet sot paradite në orën 10 për të vendosur mbi fatin e atyre fletëve të votimit, të cilat gabimisht janë hedhur në një tjetër kuti votimi, ndonëse ishin fletë për kryetarin e Bashkisë së Tiranës.

Tension jashtë KQZ-së, deputetët tentojnë të hyjnë me forcë

Botasot - 18.05.2011

Kreu i KQZ-se, Arben Ristani ka deklaruar se deputetët e Partisë Socialiste nuk do të lejohen të marrin pjesë në mbledhje dhe tashme vendimi eshte marre.

Berisha: Rama kërkon të imponojë rezultatin të mos rrethojë KQZ

BalkanWeb - 18.05.2011

TIRANE- Kryeministri Berisha ftoi Ramën të largojë njerëzit nga rrethimi i KQZ. “Rama të mos rrethojë një institucion të pavarur. Është akt i rëndë. Të mos kërcënojë njerëzit në detyrë.

KQZ, hapet kutia e parë me fletët e kontestuara, 2 vota për Bashën

Botasot - 18.05.2011

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka nisur hapjen e kutive të kontestuara të ardhura nga KZAZ-të. Në kutinë me numër 17/59 në KZAZ-në 47 rezultojnë dy fletë votimi për kryetar të bashksië së Tiranës, ku në të dyja fletët është shënuar ...

Gramoz Ruçi thërret për revoltë popullore

Koha.net - 18.05.2011

Tiranë, 18 maj - (E plotësuar) Kreu i Grupit të Partisë Socialiste Gramoz Ruçi pas përfundimit të mbledhjes së grupit të PS, lëshoi një thirrje të hapur për revoltë popullore.

KQZ, mbledhja e radhës në orën 18.00

Botasot - 18.05.2011

Mbledhja e radhës e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve do të realizohet në orës 18.00, ndërsa jo pak evacione pati gjatë mbledhjes në të cilat janë shqyrtuar fletët e kontestuara.

Qytetarët: Çdo votë e hedhur në kuti, duhet numëruar

Botasot - 18.05.2011

Prej disa ditësh është shfaqur problemi i hedhjes së fletëve të votimit në kutitë e gabuara. Mirëpo, qytetarët e Tiranës shprehen se çdo votë e hedhur në kuti pavarësisht nëse nuk është hedhur në kutinë përkatëse, duhet numëruar.

Berisha: KQZ-ja shpall rezultatin përfundimtar

Botasot - 18.05.2011

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha trajtoi sot në mbledhjen e Këshillit të Ministrave, procesin zgjedhor, duke u ndalur veçanërisht në çështjen e numërimit të votave të qytetarëve shqiptarë për kryetar të bashkisë së Tiranës, të ...

Tiranë: KQZ numëron votat, Basha po fiton pikë

Botasot - 18.05.2011

Nisja e procesit të numërimit të votave për Bashkinë e Tiranës, pas marrjes së vendimit përkatës nga ana e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), i ka shtuar pikë kandidatit demokrat, Lulzim Basha.

Basha: Procesi nuk ka përfunduar ende, të numërohet cdo votë

BalkanWeb - 18.05.2011

TIRANË- Unë do pranoj rezultatin e zgjedhjeve, por më parë duhet të dëgjohet zëri i cdo qytetari, ka qënë deklarata e kandidatit të PD, për kreun e bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha.

KQZ vazhdon numërimin e votave në kutitë e gabuara

VOA - 18.05.2011

Në Shqipëri Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nisi sot verifikimin e fletëve të votimit për kryetarin e bashkisë së Tiranës të cilat ishin hedhur gabimisht në kuti të tjera.

Basha: “Vota do të numërohet dhe zëri juaj do të dëgjohet”!

Botasot - 18.05.2011

“Përgjatë këtij procesi, unë kam përcjellë një mesazh të qartë, vota juaj do të numërohet dhe zëri juaj do të dëgjohet”. Me anë të këtij mesazhi, kandidati i Partisë Demokratike Lulzim Basha, për Bashkinë Tiranë deklaroi se procesi duhet ...

Edi Rama: Tiranën nuk e luan topi!

Shekulli - 17.05.2011

"Kurrë më parë nuk janë shpenzuar kaq shumë para në një palë zgjedhje.. Në Tiranë rezultati është deformuar shumë rëndë, do të duhet ca kohë për të analizuar gjithë sa ndodhi.

"Procedura e numërim-vlerësimit është e qartë në ligj"

Shekulli - 17.05.2011

Strategjia e PD për marrjen e votimit në Tiranë me anë të fletëve të gjetura në kutitë e gabuara devalvohet me këto argumente (këto janë të miat, mund të shtoni edhe të tjera). PROCEDURA (e vlerësimit te votës).

Njësia 5, kryeson Seitaj

Shekulli - 17.05.2011

Në KZAZ 49, ku aktualisht vijon procesi i numërimit të votive për kryetar të njësisë bashkiake nr 5, kandidatja socialiste, Jeta Seitaj, është në avantazh me 538 vota kundrejt kandidates së LSI, Erisa Xhixho.

KQZ në “hall”

Gazeta Start - 17.05.2011

Tiranë (RIFRESKIM)– Duket se edhe disa ditë të tjera nuk do të kemi një kryetar për bashkinë më të madhe të Shqipërisë. Teksa rezultati i dalë nga 485 qendrat e votimit nxjerrë me një diferencë tejet të vogël njërin kandidat, çështja ...

Braçe: Ristani kërkon të ndryshojë rezultatet, njësoj si në 2009-n

Shekulli - 17.05.2011

(E përditësuar) - Pas disa orësh qëndrimi në sallën e KQZ-së, deputetët socialistë u larguan duke deklaruar se vizita e tyre ishte brenda të gjitha normave dhe ne cilësinë e përfaqësuesve të mijëra zgjedhësve.

KQZ vendos të shqyrtojë fletët e kontestuara, PS braktis mbledhjen

LajmiFundit - 17.05.2011

TIRANE—Lajmifundit—Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pas shumë debatesh ka vendosur të marrë në shqyrtim kërkesat ankimore të Komisioneve Zonale të Administrimit Zgjedhor që drejtohen nga Partia Demokratike.

Gjata: Fletët e kontestuara të cilësohen të vlefshme

ikub - 17.05.2011

Në një intervistë për “Ora News” Gjata theksoi se përderisa në kodin zgjedhor nuk ka një nen në lidhje me fletë të tilla ato duhet të numërohen si vota për kandidatët.

KQZ, akt normativ për fletët e kontestuara

ikub - 17.05.2011

Në aktin normativ kërkohet që fletët e kontestuara të konsiderohen të vlefshme dhe të numërohen në favor të kandidatëve të bashkisë së Tiranës. Ndërkohë përfaqësuesit e PS-së në KQZ kërkuan kohë për ta lexuar më parë aktin dhe më pas ai të ...

Berisha nuk tërhiqet: Çdo votë do të vlerësohet nga KQZ

LajmiFundit - 17.05.2011

TIRANE--Lajmifundit-- Kryeministri Berisha priti sot në takim Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Alexander Arvizu, Kryetarin e Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Ambasadorin Eugen Wollfarth, dhe Kreun e Delegacionit të ...

Rezultati për Tiranën, deputetët e PS-së paraqiten në KQZ

ikub - 17.05.2011

Ata do të kundërshtojnë miratimin e aktit normativ i cili përcakton përllogaritjen e fletëve të votimit të cilat janë gjetura në kutitë e gabuara.

Berisha me ambasadorët, ja çfarë u bisedua

ikub - 17.05.2011

Kryeministri Sali Berisha priti sot në takim Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Alexander Arvizu, Kryetarin e Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Ambasadorin Eugen Wollfarth, dhe Kreun e Delegacionit të Bashkimit Evropian, ...

Situatë e tensionuar në KQZ, anulohet mbledhja

ikub - 17.05.2011

Kur KQZ ka shtyrë për nesër mbledhjen e saj, deputetët socialist vijojnë ende të qëndrojnë në ambientet e KQZ. Deputetja e PS Shegushe Ligori u shpreh se shqetësimi kryesor tani është nëse KQZ ka shtyrë thjesht mbledhjen e saj apo dhe do ...

Policia merr urdhër: Deputetët e PS të nxirren nga KQZ!

ikub - 17.05.2011

Efektiva të policisë së Tiranës kanë hyrë brenda ambienteve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve “për rivendosjen e rendit aty”. Një përfaqësues i KQZ lexoi vendimin e marrë nga administrata e Komisionit për nxjerrjen jashtë salle të ...

Basha: Dua që çdo votë të numërohet, PS-ja ta respektojë

ikub - 17.05.2011

Kandidati i Partisë Demokratike per Bashkinë Tiranë Lulzim Basha, në një lidhje direkte nga selia blu, deklaroi qartazi se është në pritje të rezultatit, pasi ende nuk janë numëruar të gjithë votat, duke respektuar vullnetin e çdo qytetari.

Tensione në Tiranë, deputetët e PS-së hynë në KQZ, policia kërkon largimin e tyre

Alsat - 17.05.2011

Rikthehen tensionet në Tiranë. Ndërsa Komisioni qendror i zgjedhjeve hamendësohet për të shpallur rezultatin zgjedhor, deputetët socialistë kanë hyrë në ambientet e këtij institucioni duke kërkuar shpalljen e menjëhershme të rezultateve.

KQZ miratoi protokollin e nxjerrjes së rezultateve zgjedhore për Tiranën

VOA - 17.05.2011

KQZ miratoi mbrëmë vetëm protokollin se si do të bashkojë në një tabelë të vetme 11 tabelat e rezultateve të votimit nga 11 njësitë bashkiake të Tiranës.

Njësia 5, fillon sot numërimi për kreun e njësisë bashkiake

Botasot - 17.05.2011

Nis sot numërimi në njësinë bashkiake numër 5 për kreun e njësisë bashkiake. Pas përfundimit të numërimit të votave për kandidatin për kryetar të bashkisë së madhe të kryeqytetit, numëruesit e njësisë 5 do të rifillojnë punën e tyre për ...

KQZ miratoi protokollin e nxjerrjes së rezultateve zgjedhore për Tiranën

Botasot - 17.05.2011

KQZ miratoi mbrëmë vetëm protokollin se si do të bashkojë në një tabelë të vetme 11 tabelat e rezultateve të votimit nga 11 njësitë bashkiake të Tiranës.

Çlirim Gjata: Votat në kutinë e gabuar të trajtohen si të vlefshme- KQZ duhet t’i numërojë

Botasot - 17.05.2011

Ish kryetari i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve Çlirim Gjata shprehet se votat e hedhura në kutinë e gabuar, nuk janë të pavlefshme dhe si të tilla ato duhet të konsiderohen si vota për kandidatët.

Berisha takon Ambasadorët e SHBA, BE dhe OSBE

Botasot - 17.05.2011

Kryeministri Berisha priti sot në takim Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Alexander Arvizu, Kryetarin e Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Ambasadorin Eugen Wollfarth, dhe Kreun e Delegacionit të Bashkimit Evropian, Ettore ...

Numërimi në Njësinë 5 kryeson Seitaj e PS, në tavolinë gjendet 1 fletëvotimi

BalkanWeb - 17.05.2011

TIRANE- Në KZAZ 49, që i takon njësinë nr 5 ka nisur në mesditë numërimi për votat për kryetaren e kësaj njësie bashkiake si dhe për këshillin bashkiak të kësaj njësie.

Rezultati për Tiranën, deputetët e PS-së paraqiten në KQZ

Botasot - 17.05.2011

Deputetët e Partisë Socialiste janë paraqitur sot në KQZ vetëm pak çaste përpara nisjes së mbledhjes ku do të shqyrtohet akti normativ për fletët e kontestuara.

Deputetët e PS-së futen brenda në KQZ, pezullohet mbledhja

Koha.net - 17.05.2011

Tiranë, 17 maj - Një javë nga 8 maji, kur rreth 250 mijë votues iu drejtuan kutive të votimit për të votuar, se kush do drejtojë bashkinë e Tiranës, ende nuk ka një rezultatet të çertifikuar nga KQZ nëse do jetë Edi Rama i PS-se apo Lulzim ...

Durim për rezultatin final, kërkojnë ambasadorët nga Berisha

Koha.net - 17.05.2011

Tiranë, 17 maj - Ambasadoret e SHBA, BE dhe OSBE, nnë Shqipëri, kanë kërkuar nga palet politike të jenë të duruar deri në shpalljen e rezultatit final e te certifikuar për zgjedhjet.

Socialistët sfidojnë policinë e Shtetit në sallën e KQZ-së

Botasot - 17.05.2011

(I plotësuar)-Deputetët e Partisë Socialiste (PS) qëndrojnë të palëkundur në vendimin e tyre për të mos u larguar nga salla e mbledhjeve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) ku janë stacionuar prej disa orësh në pritje të shpalljes së ...

Basha: KQZ të numërojë votat në kutitë e gabuara

BalkanWeb - 17.05.2011

TIRANË- Kandidati i Partisë Demokratike Lulzim Basha nga Selia Blu ka deklaruar se i ka kërkuar KQZ që të numërojë votat e hedhura aksidentalisht në kutitë e gabura pasi sipas tij ato janë vota të vlefshme dhe duhet të numërohet që të ...

KQZ, mbledhje të re mbi fletëvotimet në kutitë e gabuara

VOA - 17.05.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të mbajë sot një tjetër mbledhje ku do të diskutojë për qëndrimin ndaj fletëve të votimit që janë hedhur në kutitë e gabuara.

Basha: Të numërohet çdo votë

Botasot - 17.05.2011

Dua ta nis duke falenderuar edhe një herë komisionerët, numëruesit dhe vëzhguesit, që po punojnë për të përfunduar procesin e numërimit për këto zgjedhje.

Leskaj, deputetët e PS-së, do të dalin nga KQZ-ja

Botasot - 17.05.2011

Deputetët e Partisë Socialiste, në konsensus të plotë, kanë vendosur të largohen nga ambientet e KQZ-së, pas vendimit për shtyrje të seancës. Këtë konfirmim e dha deputetja Valentina Leskaj e cila theksoi se ky vendim erdhi pas atij të ...

Basha: KQZ të numërojë votat në kutitë e gabuara

Koha.net - 17.05.2011

Tiranë, 17 maj - Kandidati i Partisë Demokratike Lulzim Basha nga Selia Blu ka deklaruar se i ka kërkuar KQZ që të numërojë votat e hedhura aksidentalisht në kutitë e gabuara, pasi sipas tij, ato janë vota të vlefshme dhe duhet të ...

Basha: Të numërohet çdo votë

Lajmetsot - 17.05.2011

Postuar me: 17 May, 2011 09:27:00 Basha: Të numërohet çdo votë Dua ta nis duke falenderuar edhe një herë komisionerët, numëruesit dhe vëzhguesit, që po punojnë për të përfunduar procesin e numërimit për këto zgjedhje.

Njësia 5, ka rinisur numërimi

Botasot - 17.05.2011

Pas më shumë se 24 orë ndërprejeje ka rinisur numërimi i 65 kutive në të cilat qytetarët e njësisë bashkiake numër 5 në Tiranë kanë votuar për kreun dhe këshillin e kësaj minibashkie.

PD: Rama ka frikë nga numërimi i çdo vote

Botasot - 17.05.2011

TIRANE- “Është bërë e qartë sot nga veprimet e Edi Ramës se nëse të gjitha votat numërohen sipas një proçesi të ligjshëm, ai do të kërkojë revoltë.

Berisha rinis nga vicklat

Shekulli - 16.05.2011

Në 8 maj e quajti numërimin në këto zgjedhje si numërimin më të saktë në botë. Në 16 maj pas 8 ditësh rraskapitëse në zvarritjen e numërimit, i njëjti person rinis të hedh vicklat e përhershme.

E quajtën numërimin më të mirë në botë, tani s'e pranojnë

Shekulli - 16.05.2011

Deklaratat e Berishës dhe Bashës para 8 majit dhe në datën 8 maj që "duhet të pranojmë cdo rezultat që del nga numërimi dhe se numërimi kësaj here është më I miri në botë" janë ende të freskëta në veshët tanë.

Basha kërkon votat e pavlefshme

Shekulli - 16.05.2011

TIRANË - Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Lulzim Basha, i ka kërkuar dje Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të rishqyrtojë çdo votë të pavlefshme dhe të marrë parasysh votat e kandidatëve për kryetar bashkie të hedhura ...

Vazhdon gara për Tiranën, Basha në epërsi të ngushtë ndaj Ramës

Idividi - 16.05.2011

Tiranë, 13 maj 201 (MIA) - Vijon proçesi i numërimit të votave në njësinë bashkiake nr. 5, KZAZ-ja nr.49 dhe për kutitë e mbetura, nga ku pritet të dalë dhe rezultati final, i cili do të përcaktojë kryetarin e ardhshëm të bashkisë së ...

Koalicionet, PD 99 mijë vota mbi PS

Koha e Re - 16.05.2011

Koalicioni i djathtë “Aleanca për qytetarin” vazhdon të thellojë avantazhin ndaj koalicionit opozitar edhe në kutitë e fundit. Diferenca mes koalicionit “Aleanca për qytetarin” dhe “Aleanca për të Ardhmen” është, sipas KQZ-së, 99.288, ...

Goci, kreu i KZAZ nr 49: Të majtët po zvarritin procesin

BalkanWeb - 16.05.2011

TIRANË- Kalvari me telashe nuk ka të sosur për KZAZ nr 49 në Tiranë. Pas maratonës për numërimin e fletëve për kryetar, shkarkimit sot të sekretares së kësaj KZAZ dhe emërimin e një tjetre, kryetari i KZAZ, Ilir Goci akuzon komisionerët e ...

Tiranë, probleme në njësinë bashkiake numër 9

Botasot - 16.05.2011

Ndërsa procesi i numërimit të votave për drejtimin e njësisë bashkiake numër 9 në kryeqytet janë evidentuar edhe problemet e para në kutitë e votimit.

Vetëm KQZ-ja mund ta shpall fituesin në Tiranë

Botasot - 16.05.2011

Shpallja e kryetarit të ri të bashkisë së Tiranës do të mbetet pezull deri në zyrtarizimin e tij nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), i cili për shkak të diferencës së ngushtë me disa vota mes kandidatit demokrat Lulzim Basha dhe ...

Komisioni Qendror shtyn diskutimin për zgjedhjet e Tiranës

VOA - 16.05.2011

KQZ shtyu përsëri diskutimin e rezultateve për kryetarin e bashkisë së Tiranës nga zgjedhjet e 8 majit, ndërkohë që socialistët po këmbëngulin që ky vendim të dalë sa më parë.

PD: Komisionerët e PS bllokuan numërimin tek njësia 5

BalkanWeb - 16.05.2011

TIRANË- Zëdhënësja e Partisë Demokratike Albana Mustafaraj akuzoi sot komisionerët e majtë në KZAZ 49 ku ende nuk ka përfunduar numërimi për këshillin bashkiak, se kanë bllokuar procesin e numërimit duke braktisur KZAZ pa asnjë shpjegim ...

PD: Numëruesit e PS-së kanë fut në xhep vulën

Botasot - 16.05.2011

Në një dalje të pak minutave më parë zëdhënësja e Partisë Demokratike Albana Mustafaraj deklaroi se numërimi i votave në KZAZ nr. 49 është bllokuar nga ana e socialistëve.