TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Siri, Asad shpall amnistinë e përgjithshme

Shekulli - 15.01.2012

Presidenti sirian, Bashar al Asad, ka shpallur amnistinë e përgjithshme për të gjitha krimet e kryera që nga nisja e revoltave në këtë vend. Lajmin e jep agjencia siriane Sana.

Siri, amnisti e përgjitshme për dezertorët

Top Channel - 15.01.2012

Presidenti i Sirisë, Bashar al-Assad, shpalli ditën e dielë një amnisti të përgjithshme për të gjitha krimet e kryera gjatë dhjetë muajve të revoltave që kanë përfshirë vendin.

Siri, Asad shpall amnisti të pëgjithshme

Lajmeshqip - 15.01.2012

Bejrut- Presidenti sirian Bashar al Asad sot ka shpallur amnisti për të gjithë ata të cilët kanë kryer kundërvajtje, pasi që para dhjetë muajve filloi kryengritja kund ër regjimit të tij.

Bashar Al Assad, shpall amnisti për kundërshtarët e regjimit të tij

Alsat - 15.01.2012

Presidenti i Sirisë, Bashar al-Assad, shpalli sot një amnisti të përgjithshme për të gjitha krimet e kryera gjatë dhjetë muajve të revoltave që kanë përfshirë vendin.

Siri, amnisti e përgjitshme për dezertorët

Ora news - 15.01.2012

Presidenti i Sirisë, Bashar al-Assad, shpalli ditën e dielë një amnisti të përgjithshme për të gjitha krimet e kryera gjatë dhjetë muajve të revoltave që kanë përfshirë vendin.

SHBA dhe Franca, dënojnë fjalimin e al-Assad

Top Channel - 11.01.2012

SHBA-ja dhe Franca kanë dënuar fjalimin e kreut sirian Bashar al-Asad, i cili fajësoi një "konspiracion të jashtëm" për kryengritjen masive që po ndodh kundër pushtetit të tij.

SHBA-ja dënon fjalimin e Asadit, kërkon dorëheqjen e tij

Evropaelire - 11.01.2012

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë dënuar fjalimin e fundit të presidentit të Sirisë, Bashar al-Asad, lidhur me krizën në vend dhe kanë bërë thirrje të sërishme për dorëheqjen e tij.

SHBA: fjalimi i Asad, shmangie e problemeve reale të vendit

Albeu.com - 11.01.2012

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dënuar fjalimin e fundit të presidentit të Sirisë, Bashar al-Asad, lidhur me krizën në vend dhe kanë bërë thirrje për dorëheqjen e tij.

Vrasjet në Siri, nuk kursehen edhe gazetarët

Albeu.com - 11.01.2012

Trazirat të cilat kanë përfshirë Sirinë nuk kanë kursyer edhe gazetarët. Forcat e regjimit e presidentit Bashar al Assad kanë vrarë një gazetar të huaj dhe kanë plagosur një tjetër. Mësohet se janë sulmuar edhe vëzhguesit e Ligës Arabe.

SHBA dhe Franca, dënojnë fjalimin e al-Assad

Ora news - 11.01.2012

SHBA-ja dhe Franca kanë dënuar fjalimin e kreut sirian Bashar al-Asad, i cili fajësoi një "konspiracion të jashtëm" për kryengritjen masive që po ndodh kundër pushtetit të tij.

SHBA-ja dënon fjalimin e Asadit, kërkon dorëheqjen e tij

Botasot - 11.01.2012

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë dënuar fjalimin e fundit të presidentit të Sirisë, Bashar al-Asad, lidhur me krizën në vend dhe kanë bërë thirrje të sërishme për dorëheqjen e tij.

SHBA dënon fjalimin e Asadit: Të dorëhiqet

Panorama - 11.01.2012

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dënuar fjalimin e fundit të presidentit të Sirisë, Bashar al-Asad, lidhur me krizën në vend dhe kanë bërë thirrje për dorëheqjen e tij.

SHBA-ja dënon fjalimin e Assadit, kërkon dorëheqjen e tij

Telegrafi - 11.01.2012

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë dënuar fjalimin e fundit të presidentit të Sirisë, Bashar al-Assad, lidhur me krizën në vend dhe kanë bërë thirrje të sërishme për dorëheqjen e tij.

Asad akuzon për komplot ndërkombëtar kundër Sirisë

Panorama - 11.01.2012

Presidenti sirian, Bashar al Asad, në një fjalim për kombin ka deklaruar dje se ndërkombëtarët po organizojnë një komplot kundër vendit me qëllim destabilizimin e tij. “Një komplot i jashtëm është i qartë për të gjithë”, deklaroi Asad.

Bashar al-Assad: Siria do të triumfojë mbi "komplotin"

VOA - 11.01.2012

Presidenti i Sirisë, Bashar al-Assad u tha mijëra përkrahësve të tij se vendi do të triumfojë mbi "komplotin" që ai ka fajësuar për trazirat anti-qeveritare prej 10 muajsh.

Siri, regjimi vret gazetarët e huaj

Ora news - 11.01.2012

Sipas raportimeve të mediave që mbulojnë situatën në Siri, mësohet se në qytetin Homs, gjatë protestave popullore që kërkojnë largimin e presidentit Bashar al Assad dhe përmbysjen e regjimit të tij, trazirat janë përshkallëzuar deri aty, ...

Trazirat në Siri: Asad pritet t’i drejtohet kombit

Gazeta Start - 10.01.2012

Presidenti sirian, Bashar Al-Asad, pritet t bj nj nga adresimet e tij t rralla ndaj kombit n lidhje me protestat dhe gjakderdhjen. Media shtetrore tha se gjat fjalimit, Asad do t flas pr shtjet e brendshme dhe pr zhvillimet ndrkombtare e ...

Asad nuk tërhiqet, fajëson “komplotistët e huaj”

Gazeta Start - 10.01.2012

Në një fjalim të rrallë drejtuar kombit, Presidenti sirian, Bashar Al-Asad, fajësoi “komplotistët e huaj” për përpjekjet për të destabilizuar Sirinë.

Asad i quan konspiracion nga jashtë trazirat në Siri

Shekulli - 10.01.2012

Presidenti i Sirisë Bashar al-Assad beson se ka një konspiracion nga jashtë që po përpiqet të destabilizojë Sirinë. “Konspiracioni i jashtme është e qartë për të gjithë”, tha ai në daljen e parë në këtë muajt.

Siri, pritet fjalimi i rrallë i Bashar al-Assad

Top Channel - 10.01.2012

Presidenti sirian Bashar al-Assad do të mbajë një fjalim të rrallë publik, në lidhje me protestat e vazhdueshme dhe gjakderdhjen në vend. Media shtetërore, pa dhënë detaje, tha se fjalimi do të trajtojë "çështjet e brendshme dhe zhvillimet ...

Liga Arabe: Siria, përgjegjëse për dhunën

Top Channel - 10.01.2012

Pak pas deklaratës së Bashar al Assad se një komplot i jashtëm po synon destabilizimin e vendit, Liga Arabe njoftoi se e konsideron qeverinë siriane përgjegjëse për sulmet ndaj vëzhguesve të saj.

Presidenti sirian akuzon perëndimin për konspiracion

Albeu.com - 10.01.2012

Presidenti sirian Bashar Al Asad nëpërmjet një konference për shtyp ka akuzuar vendet e rajonit se po kërkojnë të destabilizojnë Sirinë. Në konferencë e parë për vitin 2012 Al Assad thotë se të gjithë e shohin qartë se bëhet fjalë për "një ...

Asad akuzon forcat e huaja për destabilizimin e Sirisë

Evropaelire - 10.01.2012

Presidenti i Sirisë, Bashar al-Asad, ka akuzuar forcat e huaja, duke thënë se “kanë bërë përpjekje ta destabilizojnë vendin e tij”. Asad, duke folur para audiencës në Damask, tha se “konspiracioni i huaj” po shkakton trazira në Siri, ...

Al Asad: Konspiracion për destabilizimin e Sirisë

Lajmeshqip - 10.01.2012

Damask- Në një fjalim të rrallë publik ai tha se vendet arabe janë vënë nën presion që ta kundërshtojnë Sirinë. Në kohën kur të gjithë prisnin që presidenti I Sirisë Bashar Al Asad të ndalë dhunën ndaj protestuesve, ai doli në një fjalim ...

Asad: Zgjerimi i pushtetit të të gjitha forcave politike

Idividi - 10.01.2012

Damask, 10 janar 2012 (MIA) - Presidenti sirian Bashar al Asad e përshëndeti sot idenë për "zgjerim të pushtetit të të gjitha forcave politike" dhe vlerësoi se "përzierja e huaj" është përgjegjëse për trazirat 10-mujore në Siri.

Siri, pritet fjalimi i rrallë i Bashar al-Assad

Ora news - 10.01.2012

Presidenti sirian Bashar al-Assad do të mbajë një fjalim të rrallë publik, në lidhje me protestat e vazhdueshme dhe gjakderdhjen në vend. Media shtetërore, pa dhënë detaje, tha se fjalimi do të trajtojë "çështjet e brendshme dhe zhvillimet ...

Bashar Al Assad: Në gadishmëri për armiqtë

Ora news - 10.01.2012

Presidenti sirian Bashar al-Assad ka mbajtur sot fjalimin e tij të rrallë publik, në lidhje me protestat e vazhdueshme dhe gjakderdhjen në vend.

Al-Assad: Fuqitë e mëdha duan të provokojnë kolaps

Panorama - 10.01.2012

Presidenti sirian Bashar al-Assad i është drejtuar popullit me nje fjalim publik, mbajtur ne nje kohe protestash te vazhdueshme ne kete vend. Ne fjalimin e tij publik, i pari qe nga qershori 2011 ai ka akzuuar fuqite e medha, te cilat ...

Asad akuzon forcat e huaja për destabilizimin e Sirisë

Botasot - 10.01.2012

Presidenti i Sirisë, Bashar al-Asad, ka akuzuar forcat e huaja, duke thënë se “kanë bërë përpjekje ta destabilizojnë vendin e tij”. Asad, duke folur para audiencës në Damask, tha se “konspiracioni i huaj” po shkakton trazira në Siri, ...

Assad mohon urdhërat për të qëlluar mbi civilët

VOA - 10.01.2012

Presidenti sirian Bashar al-Assad thotë se nuk është dhënë asnjë urdhër nga forcat e qeverisë për të qëlluar mbi civilët dhe ai fajëson një “konspiracion nga jashtë vendit” për dhjetë muajt e protestave anti-qeveritare.

Assad mohon urdhrat për të qëlluar mbi civilët

Telegrafi - 10.01.2012

Presidenti sirian, Bashar al-Assad, ka deklaruar se nuk është dhënë asnjë urdhër nga forcat e qeverisë për të qëlluar mbi civilët dhe ai fajëson një “konspiracion nga jashtë vendit” për dhjetë muajt e protestave anti-qeveritare.