TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Policia sekuestron 42 kg kanabis

Top Channel - 15.01.2012

Katër persona u arrestuan dhe 42 kilogram kanabis u bllokua gjatë një operacioni të koduar “bregdeti”, i Drejtorisë së Policisë së qarkut Fier. Policia bëri të ditur se, ndaloi nën akuzën e prodhimit dhe shitjes së narkotikëve, Hyrjet dhe ...

Vlorë, kapen 1.5 kg drogë, pranga poseduesve

Shekulli - 13.01.2012

Në qytetin bregdetar të Vlorës është bërë e mundur sekuestrimi i një sasi të madhe droge, ndërsa në pranga kanë rënë dy poseduesit. Kështu, gjatë kontrollit në Pikën e Kalimit Kufitar Portual, në vijën e parë të automjeteve që do të ...

Berat, kapen me 3 kg marihuanë, arrestohen dy persona

Albeu.com - 13.01.2012

Një sasi prej 3 kg lëndë narkotike e llojit marijuanë është sekuestruar gjatë ditës së sotme ndërsa kanë rënë në pranga dy persona pas një operacioni të kryer nga forcat e policise se Beratit.

Vlorë, kapen 1.5 kg drogë në port, arrestohen dy fierakë

LajmiFundit - 13.01.2012

Policia e Vlorës sot më datë 13.01.2012 rreth orës 12:00 bllokoi 1.5 kg drogë në Pikën e Kalimit Kufitar Portual Vlorë. Policia tha se gjatë kontrollit në vijën e parë të automjeteve që do të imbarkoheshin për në tragetin e linjës ...

U gjet drogë në autobus, ndalohen dy shoferët

Albeu.com - 13.01.2012

Dy shoferë të një autobusi i cili kryente linjen Shqiperi-Itali janë ndaluar nga policia e Vlorës gjatë ditës së premte pasi në autobusin të cilin ata drejtonin është gjetur një sasi prej 15 kg lëndë e dyshuar si drogë.

Vlorë, drogë në autobus, pranga dy shoferëve

Ora news - 13.01.2012

Strukturat e luftës Kundër Narkotikëve të Drejtorisë Rajonale për Kufirin & Migracionin Vlorë në bashkëpunim me Drejtorinë e Policisë së Qarkut Vlorë gjatë kontrollit në Pikën e Kalimit Kufitar Portual, në vijën e parë të automjeteve që do ...

Zbulohet trafikimi i 10 kg heroinë

Panorama - 11.01.2012

Durrës, droga e shtrenjtë, e fshehur mes pakove me 200 kg kanabis. Plot 10 kilogramë heroinë ishin mask-uar në kamionin e mbushur me kanabis. Policia Kufitare e Durrësit, e cila bllokoi mjetin me drogë mbrëmjen e së hënës, deklaroi dje se ...

Durrës, detaje të tjera mbi operacionin e policisë: Të sekuestruara 200 kg marijuanë dhe 10 kg heroinë

Shekulli - 10.01.2012

Detaje të tjera janë zbardhur sot nga policia e Durrësit në lidhje me operacionin e një dite më parë, ku u kap një sasi e madhe lënde narkotike. Policia njoftoi një ditë më parë për kapjen e 300 kg kanabis në një kamion me targa gjermane.

Kapen 25 kg drogë, 2 shqiptar në pranga

Shekulli - 10.01.2012

Para pak orësh komanda ushtarake e Barit në bashkëpunim me zyrtarët e doganës kundër trafikimit brenda portit kanë sekuestruar 25 kg marijuanë në një automjet me të cilin udhëtonin 2 shqiptarë.

Durrës, bllokohet kamioni me 200 kg drogë

Shekulli - 10.01.2012

Pas rreth 800 kg kanabis që u kap në fund të muajit dhjetor, një sasi tjetër e përafërt me rreth 200 kg drogë me karakteristikat e Kanabis Stativa është sekuestruar nga oficerët e antidrogës në Durrës këtë fillim viti.

Sekuestrohen 300 kilogramë kanabis në portin e Durrësit, arrestohet një person

Idividi - 10.01.2012

Durrës, 10 janar 2012 (MIA) - Policia e Durrësit ka sekuestruar ditën e djeshme një sasi të konsiderueshme droge në port. Plot 300 kilogramë kanabis është mundur të sekuestrohet në këtë aksion të policisë kufitare të Durrësit.

Kapet me 10 kg heroinë, arrestohet drejtuesi i maunes

Albeu.com - 10.01.2012

Një sasi prej 10 kg heroinë dhe 200 kg kanabis është sekuestruar nga policia e Durrësit gjatë ditës së hënë. Sipas policisë bregdetare droga është gjetur brenda një mauneje me targa gjermane e drejtuar nga një shqiptar.

Durrës, policia: Gjetëm 10 kg heroinë mes kanabisit të sekuestruar në port

LajmiFundit - 10.01.2012

Policia e Durrësit dha sot detaje lidhur me operacionin antidrogë të një dite më parë në portin e këtij qyteti. Sipas policisë, janë sekuestruar 200 kg kanabis sattiva, dhe mes tyre janë zbuluar disa qese heroinë.

Itali, kapen me 25 kg marijuanë, prangosen dy shqiptarët

Albeu.com - 10.01.2012

Një sasi prej 25 kg marijuanë që vinte nga Shqipëria është arrestuar nga policia italiane gjatë ditës së sotme ndërsa në pranga kanë rënë edhe dy shqiptarët posedues të saj.

Bari, dy shqiptarët kapen me 25 kg drogë në brigjet e Italisë

LajmiFundit - 10.01.2012

Dy shtetas shqiptarë u arrestuan sot nga policia italiane në qytetin e Barit me një sasi prej 25 kilogramë lëndë narkotike marihuanë. Komanda ushtarake e Barit në bashkëpunim me zyrtarët e doganës kundër trafikimit brenda portit kanë ...

Sekuestrohen 300 kg drogë në Portin e Durrësit, një në pranga

Botasot - 10.01.2012

Policia e Durrësit sekuestroi mbrëmë 300 kg drogë në port. Burimet e policisë bënë të ditur se, lënda narkotike e llojit kanabis sativa u gjet në një kamion, i cili do të udhëtonte drejt Barit me tragetin e linjës.

Durrës, sekuestrohet 200 kg kanabis dhe 10 kg heroinë

Ora news - 10.01.2012

Policia e Durrësit ka dhënë sot detaje për operacionin antidrogë të ndërmarrë ditën e djeshme në port ku u sekuestruar një sasi e madhe droge. Në një konferencë për shtyp, policia e Durrësit thekson se është sekuestruar mbi 200 kg kanabis ...

Durrës, policia: Zbuluam 10 kg heroinë të fshehur në kanabis

BalkanWeb - 10.01.2012

DURRES- Aksioni në portin e Durrësit, policia: Mes kanabist fshihej 10 kg heroinë Policia e Durrësit ka dhënë sot detaje të tjera në lidhje me oeracionin antidrogë të zhvilluar ditën e djeshme në port.

Durrës, në kamionin me hashash fshihej heroinë

Panorama - 10.01.2012

DURRES- Policia e Durresit, duke dhene detaje rreth operacionit te djeshem antidroge ka sqaruar se mes kanabisit fshihej edhe nje sasi droge prej 10 kg e dyshuar si heroine.

Durrës, bllokohen në port 300 kilogramë kanabis, kapet autori

Panorama - 10.01.2012

DURRES – Ka tentuar të kalojë nëpërmjet Portit të Durrësit rreth 300 kilogramë drogë të llojit kanabis sativa, por ka rënë në prangat e policisë.

Itali, kapet 25 kg marijuanë, pranga dy shqiptarëve

Ora news - 10.01.2012

Policia italiane ka sekuestruar sot 25 kg marijuanë që vinte nga Shqipëria ndërsa ka arrestuar edhe dy shqiptarë. Lajmi bëhet i ditur nga agjensia e lajmeve ANSA, e cila citon burime nga policia e Barit të cilat theksojnë se droga është ...

Durrës, sekuestrohet droga, kapet autori

Shekulli - 09.01.2012

Policia e Durrësit kanë sekuestruar ditën e sotme një sasi të konsiderueshme droge, ndërsa ndodhej brënda një kamioni transportues. Drejtuesi i mjetit është arrestuar menjëherë, ndërsa 300 kg kanabis sativa kanë qenë të fshehura në një ...

Durrës, bllokohet kamioni me 300 kilogramë drogë në port

LajmiFundit - 09.01.2012

Një sasi e konsiderueshme droge është bllokuar nga policia e rendit dhe policia kufitare në portin e Durrësit. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sotme, kur gjatë kontrollit rutinë në port, policia gjeti dhe sekuestroi 300 kilogramë drogë në ...

Durrës, 29-vjeçari arrestohet me 300 kilogramë drogë në port

LajmiFundit - 09.01.2012

Policia e durrësit bëri të ditura detajet e aksionit të zhvilluar mbrëmjen e sotme në port ku u arrit të bllokohen 300 kg drogë e llojit kanabis sativa. Ngjaja ka ndodhur në portin e Durrësit.

Durrës, bllokohen 200 kg kanabis e 10 kg heroinë

Top Channel - 09.01.2012

Mbi 200 kilogramë hashash dhe 10 kilogramë heroinë jane kapur të hënën në mbrëmje nga policia e Durrësit në një automjet që synonte të kalonte në Itali me traget.

Durrës, sekuestrohen në port 300 kg kanabis

Panorama - 09.01.2012

Policia e Durrësit sekuestroi sot 300 kg kanabis sativa. Sasia e madhe e kanabisit u sekuestrua në portin e Durrësit në një kamion. Mësohet se droga ishte e destinuar për në Itali, pasi sipas policisë, kamioni me ngarkesën do të udhëtonte ...

Sekuestrohen 300 kg kanabis në portin e Durrësit, 1 në pranga

BalkanWeb - 09.01.2012

DURRËS- Policia e Durrësit ka sekuestruar një sasi të konsiderueshme droge në port. Plot 300 kilogramë kanabis është mundur të sekuestrohet në këtë aksion të policisë kufitare të Durrësit.

Durrës, sekuestrohet 300 kg drogë në port

Ora news - 09.01.2012

Një sasi e konsiderueshme droge është sekuestruar në portin e Durrësit, ndërsa është vënë në pranga dhe poseduesi i saj. Burime nga policia bëjnë me dije se bëhet fjalë për një kamion, i cili pritej të udhëtonte nga Durrësi në Bari me ...