TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Nesër protesta para Ambasadës së Maqedonisë në Uashington

Lajm - 17.04.2016

Pas vendimit të Ivanovit për të falë politikanë ka ngritur në protesta masive qytetarët në Shkup, Manastir, Strumicë, dhe për nesër në ora 12 me orën lokale është njoftuar për protestë para Ambasadës ...

Protestuesit në Manastir hynë në shtëpinë e kryetarit të komunës

Lajm - 17.04.2016

Protestuesit në Manastir sonte protestuan kundër vendimit të presidentit Ivanov, duke kërkuar edhe dorëheqejn e kryetarit të komunës së Manastirit Vlladimir Telefskit.

Sot protesta para Ambasadës së Maqedonisë në Washington

Zhurnal - 17.04.2016

Sot protesta para Ambasadës së Maqedonisë në Washington Publikuar 17.04.2016 në 09:31 nga S.M | 14 i lexuar Washington, 17 prill - Sot në Washington në ora 12 me orën lokale është njoftuar për ...

“Protesto”: Sot nuk ka protestë, vazhdojmë nesër!

Portalb - 17.04.2016

Lajme lidhur me temën Asnjë president i botës nuk fal si Gjorge Ivanovi Vazhdojnë edhe sot protestat kundër vendimit të Ivanovit Përfundoi e qetë protesta në Shkup (FOTO+VIDEO) MASH lë pas dore ...

Sot protesta para Ambasadës së Maqedonisë në Washington

Portalb - 17.04.2016

Lajme lidhur me temën “Protesto”: Sot nuk ka protestë, vazhdojmë nesër! Vazhdojnë edhe sot protestat kundër vendimit të Ivanovit Përfundoi e qetë protesta në Shkup (FOTO+VIDEO) Ekskluzive: Protesta e ...

Sot protestë para Ambasadës së Maqedonisë në Uashington

Almakos - 17.04.2016

Pas vendimit të Ivanovit për të falë politikanë ka ngritur në protesta masive qytetarët në Shkup, Manastir, Strumicë, dhe për nesër në ora 12 me orën lokale është njoftuar për protestë para Ambasadës ...

“Protesto”: Sot nuk ka protestë, vazhdojmë nesër!

Almakos - 17.04.2016

Me protesta vazhdojmë nesër në ora 18. Më shumë në numër, më të koordinuar, me forca të reja. Thuhet në kumtesën e sotme të organizatës “Protesto”, që organizoi protestat e deritanishme në rrugët e ...

Sot protesta para Ambasadës së Maqedonisë në Washington

Lajm - 17.04.2016

Sot në Washington në ora 12 me orën lokale është njoftuar për protestë para Ambasadës së Maqedonisë. Kjo protestë është në shenjë e mbështetjes për bashkëqytetarët në maqedoni, që luftojnë për liri, ...

Ja sa kushton Porta Maqedonia që u njollos dje nga protestuesit

Portalb - 17.04.2016

Lajme lidhur me temën Goshev: Duhet të shpërthejë pakënaqësia Sot protesta para Ambasadës së Maqedonisë në Washington “Protesto”: Sot nuk ka protestë, vazhdojmë nesër! Vazhdojnë edhe sot protestat ...

Njerëz nga Nju Jorku dhe Uashingtoni përkrahin protestat në Maqedoni

Albeu.com - 17.04.2016

Pasi qytetarët nga Shkupi, Manastiri dhe Strumica, dolën të protestonin masivisht kundër vendimit të presidentit maqedonas, Gjorge Ivanov për falje të politikanëve, shtetasit e Maqedonisë që jetojnë ...

Nesër protesta në Shtip, dorëheqje nga Ivanovi dhe shtyrje të zgjedhjeve

Zhurnal - 17.04.2016

Nesër protesta në Shtip, dorëheqje nga Ivanovi dhe shtyrje të zgjedhjeve Publikuar 17.04.2016 në 13:42 nga B.R. | 1 i lexuar Shtip, 17 prill - Organizata 'Protestoj' bën të ditur se nesër do të ...

Ja sa kushton Porta triumfale që është në “shënjestër” të protestuesve

Almakos - 17.04.2016

“Porta Maqedonia” e cila këtyre dy ditëve është në “shënjestër” të një pjese të protestuesve të cilët kërkojnë dorëheqjen e presidentit Gjorge Ivanov si dhe tërheqjen e vendimit për falje të ...

Përkrahje nga New York-u dhe Washington-i për protestat në Maqedoni

Lajm - 17.04.2016

Pasi qytetarët nga Shkupi, Manastiri dhe Strumica, u ngritën në protesta masive kundër vendimit të Ivanov për falje të politikanëve, shtetasit e Maqedonisë që jetojnë në New York, dolën në përkrahje ...

Nesër vazhdojnë protestat kundër Ivanovit

Lajmi.net - 17.04.2016

Lëvizja Qytetare ‘Protestoj’ e cila prej 5 ditësh ka organizuar protesta në të cilat qytetarët kërkojnë dorëheqjen e presidentit të Maqedonisë, Gjorgje Ivanov për shkak të vendimit të tij që të fal ...

Sonte Shkupi pa protesta, nesër vazhdojnë

Ina - 17.04.2016

“Sot nuk do të protestojmë, vazhdojmë nesër në orës 18:00. Më shumë në numër më të koordinuar dhe me forca të reja”. Ky është njoftimi i lëvizjes “Protestoj”, organizator të protestave që po ...

Ja si u protestua para ambasadës së Maqedonisë në Uashington!

Zhurnal - 17.04.2016

Ja si u protestua para ambasadës së Maqedonisë në Uashington! Publikuar 17.04.2016 në 19:54 nga B.R. | 35 i lexuar Uashington, 17 prill - Mërgimtarët maqedonas në SHBA sot kanë protestuar para ...

Ish-luftëtarët e UÇK-së në protestë për pensionin

Albeu.com - 17.04.2016

Ish-luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës do të protestojnë nesër për shkak se duan që të ngrihet një komision mjekësor që do të caktonte shkallën e invaliditetit.

Protesta para Ambasadës së Maqedonisë në Uashington

Portalb - 17.04.2016

Mërgimtarët maqedonas që jetojnë në Uashington sot kanë protestuar para ambasadës së Maqedonisë në shenjë përkrahje për bashkëqytetarët që po protestojnë në vend për të drejta dhe demokraci.

Protestuesit në Veles: ‘Asnjëherë më kësi Qeverie”

Portalb - 17.04.2016

Lajme lidhur me temën Protesta para Ambasadës së Maqedonisë në Uashington Ja sa kushton Porta Maqedonia që u njollos dje nga protestuesit Goshev: Duhet të shpërthejë pakënaqësia Sot protesta para ...

Aksion gueril në Shkup: Kafeja mban aromë të robërisë (VIDEO)

Portalb - 17.04.2016

Lajme lidhur me temën Protestuesit në Veles: ‘Asnjëherë më kësi Qeverie” Protesta para Ambasadës së Maqedonisë në Uashington Ja sa kushton Porta Maqedonia që u njollos dje nga protestuesit Goshev: ...

Sot protesta para Ambasadës së Maqedonisë në Washington

Telegrafi - 17.04.2016

Pas vendimit të Ivanovit për të falë politikanë ka ngritur në protesta masive qytetarët në Shkup, Manastir, Strumicë, dhe për sot në ora 12 me orën lokale është njoftuar për protestë para Ambasadës ...

“Protestoj”: Sot nuk ka protestë, vazhdojmë nesër!

Telegrafi - 17.04.2016

Përmes një njoftimi shoqata “Protestoj” njoftoi se dot nuk do të ketë protesta, bën të ditur Telegrafi Maqedoni. “Në vend të ditës së sotme, me protesta vazhdojmë nesër në ora 18.

Protestat e Shkupit vazhdojnë të hënën, sot pushim

Gazeta Express - 17.04.2016

Organizata joqeveritare “Protestoj”, e cila i organizon protestat e Shkupit, në profilin e vet në Facebook njoftoi se aktivitetet vazhdojnë të hënën. “Bashkëluftëtarë dhe bashkëluftëtare, ditët që ...

Protesta para ambasadës së Maqedonisë në Uashington

Gazeta Express - 17.04.2016

Për sot në ora 12, me orën lokale, është caktuar protesta para ambasadës së Maqedonisë në Uashington. “Bashkëqytetarë të dashur, Ju bëjmë thirrje për një protestë paqësore para Ambasadës së ...

Përkrahje nga New York-u dhe Washington-i për protestat në Maqedoni

Telegrafi - 17.04.2016

Pasi qytetarët nga Shkupi, Manastiri dhe Strumica, u ngritën në protesta masive kundër vendimit të Ivanov për falje të politikanëve, shtetasit e Maqedonisë që jetojnë në Nju Jork, dolën në përkrahje ...

Sot protestë edhe në Veles kundër Ivanovit, qytetet shqiptare flenë

Gazeta Express - 17.04.2016

Sot me fillim prej orës 18 e 30 do të protestohet edhe në Veles kundër vendimit të presidentit maqedonas Gjorgje Ivanov për faljen e politikanëve, transmeton TetovaSot.

Sot protestë edhe në Veles kundër Ivanovit, qytetet shqiptare flenë

Botasot - 17.04.2016

Sot me fillim prej orës 18 e 30 do të protestohet edhe në Veles kundër vendimit të presidentit maqedonas Gjorgje Ivanov për faljen e politikanëve. Përderisa qytetet maqedonase janë zgjuar dhe ...

Nesër vazhdojnë protestat kundër Ivanovit

Zeri - 17.04.2016

Lëvizja Qytetare ‘Protestoj’ e cila prej 5 ditësh ka organizuar protesta në të cilat qytetarët kërkojnë dorëheqjen e presidentit të Maqedonisë, Gjorgje Ivanov për shkak të vendimit të tij që të fal ...

Nesër vazhdojnë protestat kundër Ivanovit

Botasot - 17.04.2016

Lëvizja Qytetare ‘Protestoj’ e cila prej 5 ditësh ka organizuar protesta në të cilat qytetarët kërkojnë dorëheqjen e presidentit të Maqedonisë, Gjorgje Ivanov për shkak të vendimit të tij që të fal ...

Nesër në Maqedoni vazhdojnë protestat kundër Ivanovit

Koha.net - 17.04.2016

Lëvizja Qytetare ‘Protestoj’ e cila prej 5 ditësh ka organizuar protesta në të cilat qytetarët kërkojnë dorëheqjen e presidentit të Maqedonisë, Gjorgje Ivanov për shkak të vendimit të tij që të fal ...

Sulejman Rushiti paralajmëron, protestat do të zgjerohen edhe në Gostivar

Tetova Sot - 17.04.2016

Pas Shkupit, Manastirit, Strumicës, ku po protestohet kundër vendimit të presidentit Ivanov për faljen e krimeve të politikanëve, protesta si duket do të zgjerohet edhe në Gostivar, transmeton ...

Sot protestohet edhe në Veles kundër presidentit Ivanov, qytetet shqiptare flenë

Tetova Sot - 17.04.2016

Sot në fillim prej ora 18 e 30 protestohet edhe në Veles kundër vendimit të presidentit të shtetit, Gjorgje Ivanov për faljen e politikanëve, transmeton TetovaSot.

Përkrahje nga Nju Jorku për protestat në Maqedoni

Tetova Sot - 17.04.2016

Pasi që kundër vendimit të presidentit Ivanov për faljen e politikanëve u ngritën në protesta masive qytetarët në Shkup, Manastir dhe Strumicë, maqedonasit që jetojnë në Nju Jork, në Central Park ...

Sot protestë edhe në Veles kundër Ivanovit, qytetet shqiptare flenë

Shqiperia Ime - 17.04.2016

Sot me fillim prej orës 18 e 30 do të protestohet edhe në Veles kundër vendimit të presidentit maqedonas Gjorgje Ivanov për faljen e politikanëve, transmeton TetovaSot.

Edhe ambasadori britanik Çarls Geret, i pranishëm në protesta

Lajm - 16.04.2016

Është duke vazhduar në mënyrë të qetë protesta para Qeverisë. Protestuesit po brohorasin “Nuk ka paqe nuk ka drejtësi”, “Dorëheqje”, “Poshtë Qeveria”.

Avni Arifi: VV-ja gaboi që anulloi protestën e 26 marsit

Albeu.com - 16.04.2016

Njëri prej njerëzve kryesor të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Avni Arifi , ka deklaruar se asnjë parti në Kosovë nuk duhet t’ia mohojë qytetarëve mundësinë e protestës.

Mbrëmë asnjë incident, protesta vazhdon edhe sot

Zhurnal - 16.04.2016

Mbrëmë asnjë incident, protesta vazhdon edhe sot Publikuar 16.04.2016 në 12:48 nga B.R. | 1 i lexuar Shkup, 16 prill - Pa asnjë incident mijëra qytetarë edhe mbrëmë vazhduan protestat kundër vendimit ...

Sot nuk kishte kontra protest

Almakos - 16.04.2016

Sonte për dallim prej netëve tjera kur paralel me protestat kundër vendimit të Ivanovit, të organizuar nga platforma qytetare Protestojë, u organizonin edhe kontra protesta, të organizuar nga Lëvizja ...

Nuk ndalen protestat kundër Ivanovit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 16.04.2016

Sonte me mijëra persona kanë dalë në rrugët e Shkupit për të protstuar kundër vendimit të Gjorgje Ivanov për të falur krimet e politikanëve. Kjo është nata e katërt që protestohet.

(Video) protestuesit kanë arritur para Qeverisë

Almakos - 16.04.2016

Nga Kuvendi i Maqedonisë, protestuesit janë nisur për tek godina e Qeverisë ku dhe në këto momente janë duke arritur. Protestuesit rrugës për në Qeveri kanë shkruar grafite të ndryshme si: “Liri për ...

Incident gjatë protestës (video)

Almakos - 16.04.2016

Një incident ka ndodhur gjatë protestës së sotme, kur një person ka tentuar të ndaloj protestuesit të mos hedhin me ngjyrë në drejtim të Portës Triumfale.

Sërish protesta në Maqedoni, protestuesit arrijnë para Qeverisë

Lajmi.net - 16.04.2016

​Nga Kuvendi i Maqedonisë, protestuesit janë nisur për tek godina e Qeverisë ku dhe në këto momente janë duke arritur. Protestuesit rrugës për në Qeveri kanë shkruar grafite të ndryshme si: “Liri për ...

Ka përfunduar e qetë protesta para Qeverisë!

Botasot - 16.04.2016

Ka përfunduar e qetë protesta e sotme para Qeverisë së Maqedonisë e organizuar nga iniciativa qytetare ''Protestoj'' ndërsa para ndërtesës së Qeverisë për momentin nuk ka asnjë protestues e as polic ...

Avni Arifi i përgjigjet Vetëvendosjes: Gabimi ishte te anulimi i protestës së 26 marsit

Gazeta Express - 16.04.2016

Njëri prej njerëzve kryesor të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Avni Arifi, ka thënë se asnjë parti në Kosovës s’duhet t’ia mohojë qytetarëve mundësinë e protestës.

Avni Arifi i përgjigjet Vetëvendosjes: Gabimi ishte te anulimi i protestës së 26 marsit

Botasot - 16.04.2016

Njëri prej njerëzve kryesor të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Avni Arifi, ka thënë se asnjë parti në Kosovës s’duhet t’ia mohojë qytetarëve mundësinë e protestës.

Protestat përfunduan mbrëmë të qeta, sot priten protesta të reja!

Telegrafi - 16.04.2016

Mijëra qytetarë edhe mbrëmë vazhduan protestat kundër vendimit të presidentit Gjorgje Ivanov për faljen e politikanëve nga ndjekja penale dhe kundër mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare ...

Avni Arifi i përgjigjet Vetëvendosjes: Gabimi ishte te anulimi i protestës së 26 marsit

Zeri - 16.04.2016

Njëri prej njerëzve kryesor të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Avni Arifi, ka thënë se asnjë parti në Kosovës s’duhet t’ia mohojë qytetarëve mundësinë e protestës.

Avni Arifi e cilëson gabim të VV-së, anulimin e protestës së 26 marsit

Telegrafi - 16.04.2016

Njëri prej njerëzve kryesor të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Avni Arifi, ka thënë se asnjë parti në Kosovës s’duhet t’ia mohojë qytetarëve mundësinë e protestës.

Protestat në Shkup, minut pas minute (Foto/Video live)

Telegrafi - 16.04.2016

Edhe sot vazhdojnë protestat e 88 organizatave jo qeveritare që kundërshtojnë faljen e kryetarit të Maqedonisë Gjorgje Ivanov. Sot është dita e katërt e protestave në Maqedoni.

Sërish protesta në Maqedoni, protestuesit arrijnë para Qeverisë (Video)

Botasot - 16.04.2016

​Nga Kuvendi i Maqedonisë, protestuesit janë nisur për tek godina e Qeverisë ku dhe në këto momente janë duke arritur. Protestuesit rrugës për në Qeveri kanë shkruar grafite të ndryshme si: “Liri për ...

Sërish protesta në Maqedoni, protestuesit arrijnë para Qeverisë

Koha.net - 16.04.2016

Nga Kuvendi i Maqedonisë, protestuesit janë nisur për tek godina e Qeverisë ku dhe në këto momente janë duke arritur. Protestuesit rrugës për në Qeveri kanë shkruar grafite të ndryshme si: “Liri për ...

Sërish protesta në Maqedoni, protestuesit arrijnë para Qeverisë

Gazeta Express - 16.04.2016

Po vazhdojnë protestat në Shkup. Nga Kuvendi i Maqedonisë, protestuesit janë nisur për tek godina e Qeverisë. Protestuesit rrugës për në Qeveri kanë shkruar grafite të ndryshme si: “Liri për ...

Sërish protesta në Maqedoni, protestuesit arrijnë para Qeverisë

ABC.al - 16.04.2016

Po vazhdojnë protestat në Shkup. Nga Kuvendi i Maqedonisë, protestuesit janë nisur për tek godina e Qeverisë. Protestuesit rrugës për në Qeveri kanë shkruar grafite të ndryshme si: “Liri për ...

Momenti kur shpërthen përleshja gjatë protestës në Shkup (VIDEO)

Zeri - 16.04.2016

Gjatë protestës që po zhvillohen në Shkup, sonte shpërtheu edhe një përleshje fizike. Incidenti ndodhi pikërisht në Portën Triumfale, kur një femër protestuesi vendosi të hedh ngjyrë tek porta, ...

Momenti kur shpërthen përleshja gjatë protestës në Shkup (Video)

Botasot - 16.04.2016

Gjatë protestës që po zhvillohen në Shkup, sonte shpërtheu edhe një përleshje fizike. Incidenti ndodhi pikërisht në Portën Triumfale, kur një femër protestuesi vendosi të hedh ngjyrë tek porta, ...

Kanë vazhduar protestat në Maqedoni kundër vendimit të Ivanovit

Koha.net - 16.04.2016

Qindra qytetarë po protestojnë edhe sonte në Shkup kundër vendimit të presidentit Ivanov për faljen e të dyshuarve në lëndët e Prokurorisë Speciale. Fillimisht protestuesit u mblodhën para selisë së ...

Policia shpërndanë protestuesit edhe në natën e katërt

Ilirida - 16.04.2016

Me kërkesën për dorëheqjen e Qeverisë së Maqedonisë dhe gjykimin e të gjithë zyrtarëve të dyshuar nga prokuroria për mashtrime zgjedhore dhe krime tjera të rënda, mijëra qytetarë kanë protestuar edhe ...

Avni Arifi i përgjigjet Vetëvendosjes: Gabimi ishte te anulimi i protestës së 26 marsit

Tetova Sot - 16.04.2016

Njëri prej njerëzve kryesor të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Avni Arifi, ka thënë se asnjë parti në Kosovës s’duhet t’ia mohojë qytetarëve mundësinë e protestës.

Protestat përfunduan mbrëmë të qeta, sot priten protesta të reja!

Ilirida - 16.04.2016

Mijëra qytetarë edhe mbrëmë vazhduan protestat kundër vendimit të presidentit Gjorgje Ivanov për faljen e politikanëve nga ndjekja penale dhe kundër mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare ...

Fillojnë protestat në Shkup, Zoran Zaevi e nis protestën nga PSP-ja

Tetova Sot - 16.04.2016

Sonte para Prokurorisë Speciale Publike filluan të mblidhen qytetarët në protestën e pestë me radhë kundër vendimit të presidentit Gjorge Ivanov për falje të politikanëve, dhe kundër vendimit për ...

Sonte protesta në Shkup, Manastir dhe Strumicë

Tetova Sot - 16.04.2016

Protesta të reja kundër faljeve politike kanë fillluar sonte në Shkup nga ndërtesa e Prokurorisë Speciale Publike, duke i dhënë mbështejte ekipit të Katica Janevës.

Filloi marshi i protestuesve në Shkup: “Burg për fashistët” (VIDEO)

Tetova Sot - 16.04.2016

Sapo ka nisur marshi i protestuesve në Shkup, të cilët kërkojnë dorëheqjen e Ivanovit si dhe anulimin e datës së zgjedhjeve për më 5 qershor. Qindra qytetarë pasi u grumbulluan para ndërtesës së ...

Protestuesit arrijnë para Parlamentit (FOTO)

Tetova Sot - 16.04.2016

Protesta e qindra protestues që u mblodhën në PSP, ata janë zhvendosur para Parlementit. Protestuesit para paralementit kërkojnë anulimin e datës së zgjedhje për më 5 qershor, si dhe dorëheqjen e ...

Incident në Shkup, sulmohet një protestues (VIDEO)

Tetova Sot - 16.04.2016

Ka shpërthyer një incident në protestën e sontme që po zhvillohet në Shkup. Një person i infiltruar, ka tentuar të protestuesit të mos hedhin me ngjyrë ndaj Portës Triumfale, transmeton TetovaSot.

Ky është personi që shkaktoi incident gjatë protestës në Shkup (FOTO/VIDEO)

Tetova Sot - 16.04.2016

Pas një incidenti që u shkaktua në Portën Triumfale, kur disa protestues kishin hedhur ngjyrë ndaj Portës, një person i infiltruar ka tentuar të ndalojë protestuesit, njofton TetovaSot.

Momenti kur shpërthen përleshja gjatë protestës në Shkup (VIDEO)

Tetova Sot - 16.04.2016

Gjatë protestës që po zhvillohen në Shkup, sonte shpërtheu edhe një përleshje fizike. Incidenti ndodhi pikërisht në Portën Triumfale, kur një femër protestuesi vendosi të hedh ngjyrë tek porta, ...

Kjo është atmosfera momentale para Qeverisë

Ilirida - 16.04.2016

Protestuesit kanë arritur para Qeverisë ku për të 5 ditë me radhë po protestojnë kundër vendimit të kryetari Gjorge Ivanov, për të falur politikanët ndaj të cilëve është nisur procedurë gjyqësore.

“Transporter” i PSP-së, shpërthejnë protestat në Manastir (FOTO)

Tetova Sot - 16.04.2016

Forca të shumta policore kanë rrethuar Komunën e Manastirit. Kështu i kanë pritur protestuesit në ditën e katërt të protestave kundër vendimit të Ivanovit dhe dorëheqjes së kryetarit të komunës së ...

Nesër protesta para Ambasadës së Maqedonisë në Uashington

Tetova Sot - 16.04.2016

Pas vendimit të Ivanovit për të falë politikanë ka ngritur në protesta masive qytetarët në Shkup, Manastir, Strumicë, nesër në ora 12 me orën lokale është njoftuar për protestë para Ambasadës së ...

Protestuesit në Manastir hynë në shtëpinë e kryetarit të komunës

Tetova Sot - 16.04.2016

Protestuesit në Manastir sonte protestuan kundër vendimit të presidentit Ivanov, duke kërkuar edhe dorëheqejn e kryetarit të komunës së Manastirit Vlladimir Telefskit.

FT: Sipas komisionierit Han, zgjedhjet e 5 qershorit në pikëpyetje

Lajm - 15.04.2016

Financial Times ka analizuar ngjarjet e fundit në Maqedoni, nga vendimi i Presidentit Ivanov për faljen e politikanëve në proces nga Prokuroria Speciale, protestat dhe krizën politike.

Shkupi përfshihet nga protestat kundër presidentit

Evropaelire - 15.04.2016

Me kërkesën për dorëheqjen e Qeverisë së Maqedonisë dhe gjykimin e të gjithë zyrtarëve të dyshuar nga prokuroria për mashtrime zgjedhore dhe krime tjera të rënda, mijëra qytetarë kanë protestuar edhe ...

Protestë para Kuvendit kundër vendimit të Ivanovit

Idividi - 15.04.2016

Shkup, 14 prill 2016 (MIA) - Para Kuvendit të Republikës së Maqedonisë filloi protesta kundër vendimit të presidentit Gjorge Ivanov që të falë 56 politikanë dhe funksionarë.

Ja çka shkruan Financial Times për krizën në Maqedoni

Ina - 15.04.2016

Mijëra protestues kanë dalë rrugëve të Shkupit, të enjten, për ditën e tretë radhazi, pasi kundërshtojnë vendimin e faljes të presidentit Gjorgje Ivanov, të gjithë atyre personave të infiltruar në ...

Mbi pesë polic janë lënduar mbrëmë, protesta të reja sot!

Lajm - 15.04.2016

Më shumë se pesë polic u plagosën, dhe një protestues u arrestua gjatë protestës së mbrëmshme që u mbajt dje në Shkup kundër vendimit të presidentit Gjorge Ivanov për faljen e politikanëve.

Mbi pesë polic janë lënduar mbrëmë, protesta të reja sot!

Almakos - 15.04.2016

Më shumë se pesë polic u plagosën, dhe një protestues u arrestua gjatë protestës së mbrëmshme që u mbajt dje në Shkup kundër vendimit të presidentit Gjorge Ivanov për faljen e politikanëve.

Qytetarët edhe sot do të protestojnë kundër presidentit Gjorgje Ivanov

Lajm - 15.04.2016

Sot në fillim prej ora 18 para zyrave të PSP, do të nis protesta ku qytetarët përsëri do të kërkojnë dorëheqjen e presidentit Gjorgje Ivanov, nisjen e procesit të zgjedhjes së qeverisë teknike dhe ...

MPB: paraburgim shtëpiak për dy demonstrant që protestuan.

Zhurnal - 15.04.2016

MPB: paraburgim shtëpiak për dy demonstrant që protestuan. Publikuar 15.04.2016 në 16:53 nga R.N. | 54 i lexuar Shkup, 15 prill - Prokuroria themelore e qytetit të Shkupit, sot ju shqiptoi paraburgim ...

Protestat e reja, forca të shtuara policore (VIDEO)

Lajm - 15.04.2016

Para Kuvendit të Republikës së Maqedonisë nuk mund ta kalojnë as vetura e as qytetarë. Kjo për shkak të masave preventive që ka ndërmarrë Ministria e Punëve të Brendshme, para protestave të ...

Thyen zyrën e Ivanovit, 2 protestues me burg shtëpiak, 11 të tjerë me gjoba deri në 800 euro

Lajm - 15.04.2016

Në Gjykatën Themelore Shkupi 1, të enjten, para gjykatësit me procedurë paraprake u arrestuan dy persona që u prangosën të mërkurën në protestat që ndodhën në Shkup.

Përfundoi e qetë protesta në Shkup (FOTO+VIDEO)

Portalb - 15.04.2016

Lajme lidhur me temën MASH lë pas dore shkollat shqipe që kohë të gjatë presin rikonstruimin! Ekskluzive: Protesta e qytetarëve kundër vendimit të presidentit Ivanov (VIDEO) Përfundon protesta, ...

Dy protestues që thyen zyrën e Ivanovit në arrest shtëpiak

Lajmi.net - 15.04.2016

Në Gjykatën Themelore Shkupi 1, të enjten, para gjykatësit me procedurë paraprake u arrestuan dy persona që u prangosën të mërkurën në protestat që ndodhën në Shkup.

Protestuesit i’a mësyjnë Qeverisë

Almakos - 15.04.2016

Protestuesit pasi u ndaluan nga policia para Portës Triumfale dhe u penguan për të arritur tek Kuvendi, u kthyen dhe janë nisur për tek Qeveria, raporton gazetari i Shenjës nga tereni.

Nata e katërt e protestave në Shkup, policia blindon institucionet (FOTO)

Ina - 15.04.2016

Sonte po vazhdon nata e katërt e protestave që u nxitën pas vendimit të presidentit Gjorgje Ivanov për faljen e politikanëve. Protestuesit e organizuar nga shoqatat joqeveritare fillimisht u drejtuan ...

Ja çfarë po ndodh në Shkup

Albeu.com - 15.04.2016

Gjithnjë e më tepër qytetarë i janë bashkuar opozitës në protestat e saj kundër vendimit të Gjorgje Ivanovit për të falur krimet e politikanëve. Qytetarët tentuanb ta çajnë kordonin policor dhe të ...

Tension mes protestuesve, policia nuk lejon depërtimin e tyre drejt Qeverisë (FOTO)

Ina - 15.04.2016

Protestuesit e organizuar nga shoqëria civile po tentojnë ti afrohen Qeverisë, por depërtimi i tyre është bllokuar nga forca të mëdha policore. Afër barrikadës policore janë të pranishme edhe mjete ...

Protesta në Manastir, protestuesit gjuajnë objektin e komunës (FOTO)

Ina - 15.04.2016

Në qytetin e Manastirit tensionet janë përshkallëzuar, pasi që protestuesit kanë nisur të thyejnë xhamat e komunës. Dhjetëra protestuesit kanë tejkaluar barrikadat policore dhe kanë nisur të sulmojnë ...

Protestuesit depërtojnë para Qeverisë, tërhiqet njësia speciale (FOTO)

Ina - 15.04.2016

Protestuesit kanë arritur që të afrohen para Qeverisë, pasi që njësitet speciale janë tërhequr. Turmat e mëdha i bën thirrje policisë që të tërhiqet dhe të lejojë ata që të vazhdojnë drejt Qeverisë.

Protestuesit depërtojnë para Qeverisë, tërhiqet njësia speciale – VIDEO

Shqipmedia - 15.04.2016

Protestuesit kanë arritur që të afrohen para Qeverisë, pasi që njësitet speciale janë tërhequr. Turmat e mëdha i bën thirrje policisë që të tërhiqet dhe të lejojë ata që të vazhdojnë drejt Qeverisë.

Tensionohet protesta edhe në Manastir – FOTO

Shqipmedia - 15.04.2016

Në qytetin e Manastirit tensionet janë përshkallëzuar, pasi që protestuesit kanë nisur të thyejnë xhamat e komunës. Dhjetëra protestuesit kanë tejkaluar barrikadat policore dhe kanë nisur të sulmojnë ...

Protestuesit depërtojnë para Qeverisë, kalojnë kordonin policor

Almakos - 15.04.2016

Protestuesit kanë arritur që të afrohen para Qeverisë, pasi që njësitet speciale janë tërhequr. Turmat e mëdha i bën thirrje policisë që të tërhiqet dhe të lejojë ata që të vazhdojnë drejt Qeverisë.

Maqedoni, vazhdojnë protestat në Shkup (FOTO-LAJM)

SOT - 15.04.2016

Ende vazhdojnë protestat në Shkup, ndonëse njësitet speciale janë tërhequr. Turmat e mëdha i bën thirrje policisë që të tërhiqet dhe të lejojë ata që të vazhdojnë drejt Qeverisë.

Kundra-protestuesit: Zaevi tradhëtar, poshtë SHBA-ja (VIDEO)

Albeu.com - 15.04.2016

Ndërsa ka shumë qytetarë që po protestojnë kundër Ivanovit për vendimin e tij për falje të krimeve të politikanëve, nga ana tjetër ka edhe kundër-protestues të VMRO-DPMNE që po protestojnë përpara ...

Vazhdon protesta para Qeverisë, i pranishëm edhe ambasadori Çarls Geret

Almakos - 15.04.2016

Është duke vazhduar në mënyrë të qetë protesta para Qeverisë. Protestuesit po brohorasin “Nuk ka paqe nuk ka drejtësi”, “Dorëheqje”, “Poshtë Qeveria”.

Protesta në Manastir, protestuesit gjuajnë objektin e komunës (FOTO)

Almakos - 15.04.2016

Në qytetin e Manastirit tensionet janë përshkallëzuar, pasi që protestuesit kanë nisur të thyejnë xhamat e komunës. Dhjetëra protestuesit kanë tejkaluar barrikadat policore dhe kanë nisur të sulmojnë ...

Pamje nga kundërprotesta dhe protesta e sotshme e OJQ-ve

Almakos - 15.04.2016

Disa protestues kanë nisur të shpërndahen. Situata para Qeverisë është e qetë.Gjendja ende qëndron e njëjtë, forcat policore me një numër mjaft të madh qëndrojnë para qeverisë, protestuesit bërtasin ...

Mbyllet protesta kundër presidentit në Shkup, do të vijojë nesër

BalkanWeb - 15.04.2016

Ka përfunduar protesta e qytetarëve maqedonas kundër vendimit të presidentit George Ivanov për amnistimin e politikanëve nën hetim për shpërdorim detyre.

Analiza e Financial Times për Maqedoninë

Gazeta Express - 15.04.2016

Financial Times ka analizuar ngjarjet e fundit në Maqedoni, nga vendimi i Presidentit Ivanov për faljen e politikanëve në proces nga Prokuroria Speciale, protestat dhe krizën politike.

Në Shkup sërish protestat kundër presidentit

Koha.net - 15.04.2016

Me kërkesën për dorëheqjen e Qeverisë së Maqedonisë dhe gjykimin e të gjithë zyrtarëve të dyshuar nga prokuroria për mashtrime zgjedhore dhe krime tjera të rënda, mijëra qytetarë kanë protestuar edhe ...

Mbi pesë policë janë lënduar mbrëmë, priten protesta të reja sot!

Telegrafi - 15.04.2016

Më shumë se pesë policë u plagosën, dhe një protestues u arrestua gjatë protestës së mbrëmshme që u mbajt dje në Shkup kundër vendimit të presidentit Gjorge Ivanov për faljen e politikanëve, ...

Shkupi përfshihet nga protestat kundër presidentit

Botasot - 15.04.2016

Me kërkesën për dorëheqjen e Qeverisë së Maqedonisë dhe gjykimin e të gjithë zyrtarëve të dyshuar nga prokuroria për mashtrime zgjedhore dhe krime tjera të rënda, mijëra qytetarë kanë protestuar edhe ...

Shkup: Qytetarët vazhdojnë protestat me kërkesën për dorëheqjen e presidentit Ivanov

Syri.net - 15.04.2016

Protestat, të cilat filluan që para dy ditëve kundër vendimit të presidentit Gjorge Ivanov për faljen e politikanëve nga ndjekja penale, vazhduan edhe natën e djeshme duke filluar nga parlamenti i ...

Nata e tretë e protestave në Shkup kalon pa shumë telashe

Mapo - 15.04.2016

Nata e tretë e protestave në Shkup kalon pa shumë telashe Postuar më: 15 Prill 2016 12:09 Nata e tretë e protestave paralele anti-qeveritare dhe pro-qeveritare në Shkup, ku mijëra njerëz morën pjesën ...

Protestat e reja në Shkup, forca të shtuara policore

Botasot - 15.04.2016

Para Kuvendit të Republikës së Maqedonisë nuk mund të kalojnë as vetura e as qytetarë. Kjo për shkak të masave preventive që ka ndërmarrë Ministria e Punëve të Brendshme, para protestave të ...

Dy protestues që thyen zyrën e Ivanovit, arrest shtëpiak, 11 të tjerë me gjoba deri në 800 euro

Zeri - 15.04.2016

Në Gjykatën Themelore Shkupi 1, të enjten, para gjykatësit me procedurë paraprake u arrestuan dy persona që u prangosën të mërkurën në protestat që ndodhën në Shkup.

Dy protestues që thyen zyrën e Ivanovit, arrest shtëpiak, 11 të tjerë me gjoba deri në 800 euro

Botasot - 15.04.2016

Në Gjykatën Themelore Shkupi 1, të enjten, para gjykatësit me procedurë paraprake u arrestuan dy persona që u prangosën të mërkurën në protestat që ndodhën në Shkup.

Protestat e opozitës minut pas minute (Foto/Video Live)

Telegrafi - 15.04.2016

85 organizata jo qeveritare dhe shumë qytetar, edhe sot kanë filluar protestat kundër faljes së rasteve të politikanëve të përfshirë në krime, nga kryetari i shtetit të Maqedonisë, Gjorgje Ivanov.

Vendimi i Ivanov, sërish protesta në Shkup

BalkanWeb - 15.04.2016

SHKUP- Ka hyrë në ditën e saj të katërt protesta kundër vendimit të Presidentit Ivanov për faljen e politikanëve që janë nën hetime. Sipas mediave maqedonase, qindra qytetarë sërish u tubuan përpara ...

LIVE: Në mesin e protestuesve vërehen persona që duan ta eskalojnë protestën (Foto)

Zeri - 15.04.2016

20:55- Gazetari i Portalb njofton se Stojançe Angellov, nga Dinjiteti, bën thirrje që protestuesit të mbajnë distancë nga kordoni policor, sepse ka në mesin e masës persona që gjuajnë drejt policisë ...

Vazhdojnë protestat në Shkup (Foto)

Gazeta Express - 15.04.2016

Protestuesit në Shkup kanë arritur që të afrohen para Qeverisë, pasi që njësitet speciale janë tërhequr. Turmat e mëdha i bën thirrje policisë që të tërhiqet dhe të lejojë ata që të vazhdojnë drejt ...

Vazhdon protesta në Shkup, i pranishëm edhe ambasadori britanik

Botasot - 15.04.2016

​Është duke vazhduar në mënyrë të qetë protesta para Qeverisë së Maqedonisë. Protestuesit po brohorasin “Nuk ka paqe, nuk ka drejtësi”, “Dorëheqje”, “Poshtë Qeveria”.

Protestuesit në Shkup zhvendosen tek Qeveria

Koha.net - 15.04.2016

Protestat në Shkup kanë vazhduar edhe sonte, pas vendimit të presidentit Ivanov për amnistinë e shumë figurave publike dhe politike në Maqedoni. Përkundër që natën e kaluar protestuesit kanë gjuajtur ...

Ja çka shkruan Financial Times për krizën në Maqedoni

Tetova Sot - 15.04.2016

Financial Times ka analizuar ngjarjet e fundit në Maqedoni, nga vendimi i Presidentit Ivanov për faljen e politikanëve në proces nga Prokuroria Speciale, protestat dhe krizën politike.

Dy protestues kundër vendimit të Ivanovit arrestohen në burg shtëpiak

Tetova Sot - 15.04.2016

Në Gjykatën Themelore Shkupi 1, të enjten, para gjykatësit me procedurë paraprake u arrestuan dy persona që u prangosën të mërkurën në protestat që ndodhën në Shkup, transmeton TetovaSot.

Qytetarët edhe sot do të protestojnë kundër presidentit Gjorgje Ivanov

Tetova Sot - 15.04.2016

Sot në fillim prej ora 18 para zyrave të PSP, do të nis protesta ku qytetarët përsëri do të kërkojnë dorëheqjen e presidentit Gjorgje Ivanov, nisjen e procesit të zgjedhjes së qeverisë teknike dhe ...

Protestat e reja në Shkup, forca të shtuara policore (VIDEO)

Tetova Sot - 15.04.2016

Para Kuvendit të Republikës së Maqedonisë nuk mund ta kalojnë as vetura e as qytetarë. Kjo për shkak të masave preventive që ka ndërmarrë Ministria e Punëve të Brendshme, para protestave të ...

Ja si duken rrugët e Shkupit para protestës së paralajmëruar (FOTO)

Ilirida - 15.04.2016

Forca të mëdha policore edhe sot kanë vërshuar rrugët e qytetit, nga ku pritet të vazhdojnë protestat kundër vendimin të Gjorgje Ivanovit, i cili amnestoi disa figura politike, shumica prej tyre nga ...

Thyen zyrën e Ivanovit, 2 protestues me burg shtëpiak, 11 të tjerë me gjoba deri në 800 euro

Tetova Sot - 15.04.2016

Në Gjykatën Themelore Shkupi 1, të enjten, para gjykatësit me procedurë paraprake u arrestuan dy persona që u prangosën të mërkurën në protestat që ndodhën në Shkup.

Fillojnë protestat në Shkup para Prokurorisë Speciale

Tetova Sot - 15.04.2016

Një numër i madh i qytetarëve edhe sonte për të katërtën ditë me radhë janë mbledhur para zyrës së Prokurorisë Speciale për t’i dhënë atyre mbështetje.

Policia nuk i lejon protestuesit t’i afrohen Parlamentit (VIDEO)

Tetova Sot - 15.04.2016

Policia ka vendosur barrikada në semafora tek porta e Maqedonisë dhe nuk i lejon protestuesit të afrohen në parlament. Ata protestat i filluan para Prokurorisë Speciale, të cilët i dhanë ekipit të ...

Vershohet qendra e Shkupit nga protestuesit

Shkupi24 - 15.04.2016

Para Kuvendit të Republikës së Maqedonisë nuk mund të kalojnë as vetura e as qytetarë. Kjo për shkak të masave preventive që ka ndërmarrë Ministria e Punëve të Brendshme, para protestave të ...

Demolohet komuna e Manastirit nga protestuesit

Tetova Sot - 15.04.2016

Protestuesit në Manastir sapo kanë thyer xhamat kësaj komune duke u përshkallzu situata. Siç mësohet protestuesit kanë arritur të thejnë kordonin policor duke filluar të gjuajnë me sende të forta ...

Protestuesit depërtojnë para Qeverisë, tërhiqet njësia speciale (VIDEO)

Ilirida - 15.04.2016

Protestuesit kanë arritur që të afrohen para Qeverisë, pasi që njësitet speciale janë tërhequr. Turmat e mëdha i bën thirrje policisë që të tërhiqet dhe të lejojë ata që të vazhdojnë drejt Qeverisë.

Protestuesit depërtojnë para Qeverisë, tërhiqet njësia speciale (FOTO)

Tetova Sot - 15.04.2016

Protestuesit kanë arritur që të afrohen para Qeverisë, pasi që njësitet speciale janë tërhequr. Turmat e mëdha i bën thirrje policisë që të tërhiqet dhe të lejojë ata që të vazhdojnë drejt Qeverisë.

Vazhdon protesta para Qeverisë, i pranishëm edhe ambasadori britanik Çarls Geret

Tetova Sot - 15.04.2016

Është duke vazhduar në mënyrë të qetë protesta para Qeverisë. Protestuesit po brohorasin “Nuk ka paqe nuk ka drejtësi”, “Dorëheqje”, “Poshtë Qeveria”.

Përfundoi e qetë protesta në Shkup (VIDEO)

Tetova Sot - 15.04.2016

Sapo kanë përfunduar protestat e qindra qytetarëve që u zhvilluan sonte në Shkup, kundër vendimit të Ivanovit për të falur politikanët. Pa incidente të mëdha, por me zemërim ndaj policëve të cilët ...

Përfundon e qetë protesta para Qeverisë!

Ilirida - 15.04.2016

Ka përfunduar e qetë protesta e sontme para Qeverisë së Maqedonisë e organizuar nga iniciativa qytetare ”Protestoj” ndërsa para ndërtesës së Qeverisë për momentin nuk ka asnjë protestues e as polic ...

Paraburgim shtëpiak për dy demonstrant që demoluan Zyrën Popullore të Presidentit

Republika - 15.04.2016

Prokuroria themelore e qytetit të Shkupit, sot ju shqiptoi paraburgim shtëpiak dy protestuesve, që protestuan me 13 prillit para Zyrës Popullore të Presidentit në Shkup.

Vazhdojnë Protesta ne shkup

Shprehja - 15.04.2016

Protestuesit u nisën nga Gjykata Speciale,kaluan para Kuvendit të Maqedonisë dhe sheshit qendror të Shkupit ,për të përfunduar para Qeverisë së Maqedonisë.

​12 të arrestuar dhe një i lënduar në protestën e mbrëmshme në Shkup (Foto/Video)

Lajmi.net - 14.04.2016

Me gjithsej 12 të arrestuar dhe një të lënduar ka përfunduar protesta e mbrëmshme në kryeqytetin e Maqedonisë, Shkup. Kjo protestë u nis kundër vendimit të presidentit Gjorgje Ivanov i cili amniston ...

Dhjetëra të lënduar dhe arrestuar nga protestat e dhunshme në Shkup

Evropaelire - 14.04.2016

Në Shkup, protestat e së mërkurës gjatë mbrëmjes, kundër vendimit të presidentit të Maqedonisë, Gjorgje Ivanov , për të amnistuar politikanët të cilët hetohen nga Prokuroria Speciale, janë ...

Aleanca për Maqedoni Pozitive i gjykoi arrestimet e protestuesve

Lajm - 14.04.2016

Aleanca për Maqedoni Pozitive informoi se e përkrah thirrjen për organizimin e protestave nga ana e lëvizjes qytetare “Protestoj”, transmeton TetovaSot.

Bilanci i protestave, 12 të arrestuar dhe 1 gazetar i lënduar

Almakos - 14.04.2016

Dymbëdhjetë të arrestuar dhe një gazetar i lënduar është bilanci nga protestat që u mbajtën mbrëmë para dhe në afërsi të Zyrës popullore të presidentit Gjorge Ivanov në Shkup, në organizim të ...

Dhjetëra të lënduar dhe arrestuar nga protestat e dhunshme në Shkup

Lajm - 14.04.2016

Në Shkup, protestat e së mërkurës gjatë mbrëmjes, kundër vendimit të presidentit të Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, për të amnistuar politikanët të cilët hetohen nga Prokuroria Speciale, janë ...

Dymbëdhjetë të arrestuar, një gazetar dhe fotoreporter të lënduar, është bilanci nga protestat

Idividi - 14.04.2016

Shkup, 14 prill 2016 (MIA) - Dymbëdhjetë të arrestuar dhe një gazetar i lënduar është bilanci nga protestat që u mbajtën mbrëmë para dhe në afërsi të Zyrës popullore të presidentit Gjorge Ivanov në ...

Sonte paralajmërohet protestë masive, policia blindon Shkupin

Ina - 14.04.2016

Sonte është paralajmëruar protesta e radhës e shoqërisë civile në mbrojtje të Prokurorisë Speciale dhe kundër vendimit të presidentit Gjorgje Ivanov për faljen e politikanëve.

Sonte paralajmërohet protestë masive, policia blindon Shkupin

Lajm - 14.04.2016

Sonte është paralajmëruar protesta e radhës e shoqërisë civile në mbrojtje të Prokurorisë Speciale dhe kundër vendimit të presidentit Gjorgje Ivanov për faljen e politikanëve.

“Kujtohen për shqiptarët, vetëm atëherë kur policia i dhunon si të ishin shqiptarë!”

Almakos - 14.04.2016

Në një postim në FB, shkrimtari Kim Mehmeti pohon se “Maqedonia duket si shtet i cili nuk ekziston shkaku i qytetarëve që jetojnë në të, por sa për të pasur shtet të vetin hajdutët dhe banditët e ...

Sa është e gatshme shoqëria në Maqedoni për protesta maqedono-shqiptare?

Lajm - 14.04.2016

“Duhet dënuar brutaliteti policor mbi protestuesit e opozitës maqedonase, njësoj siç duhet marrë si legjitime thirrjen e opozitarëve maqedonas që protestës së tyre t’u bashkëngjiten edhe shqiptarët! ...

Shikoni policët si ikin nga protestuesit në Shkup (Video)

Lajm - 14.04.2016

Ikja e këtyre dy policëve nga protestuesit e mbledhur para Ministrisë së drejtësisë në qendër të Shkupit, ka qenë një ndër momentet më interesante që kanë kapur kamerat e mediave mbrëmë.

Shkup: Pastrohet terreni nga xhamet e thyer, sonte protesta më masive

Shqipmedia - 14.04.2016

Pas protestave të mbrëmshme kundër vendimit të presidentit Ivanov për të falur të gjithë politikanët, sot situata është e qetë ndërsa po ndërrohen dritaret e Ministrisë së Drejtësisë dhe Zyrës ...

Shikoni policët si ikin nga protestuesit dhe aksionin brutal të forcave speciale në Shkup (Video)

Lajmi.net - 14.04.2016

Ikja e këtyre dy policëve nga protestuesit e mbledhur para Ministrisë së drejtësisë në qendër të Shkupit, ka qenë një ndër momentet më interesante që kanë kapur kamerat e mediave mbrëmë.

Bilalli: Janë së paku tre arsye pse duhet të protestojnë shqiptarët

Portalb - 14.04.2016

Lajme lidhur me temën Sofja e shqetësuar për situatën në Maqedoni Ivanov godet me vendimet: “Të jetë apo të mos jetë” Prokuroria Speciale Publike VMRO­-DPMNE-­ja propozon Ivanovi ta rishqyrtojë ...

Prokuroria e vendosur t'i hetojë rastet nga afera e përgjimeve

Evropaelire - 14.04.2016

Prokuroria Speciale Publike e Maqedonisë ka theksuar se mbetet e vendosur për të vazhduar punën e saj në përputhje me ligjin për të hetuar rastet që dalin nga materialet e nga bisedat e përgjuara ...

Fillon protesta e opozites para Qeverisë (Foto)

Lajm - 14.04.2016

Qindra qytetarë janë tubuar para ndërtesës së parlamentit për të protestuar kundër vendimit të fundit të Ivanovit. Protestuesit kërkojnë jo vetëm doreheqjen e Ivanovit por kerkojnë edhe largimin e ...

Protestë dhe kundërprotestë, situatë e tensionuar para Parlamentit

Ina - 14.04.2016

Një situatë e tensionuar po mbretëron pranë Parlamentit të Maqedonisë, pasi që palët e protestuesve dhe kundërprotestuesve janë shumë afër tyre. Protestuesit që janë para Parlamentit janë në ...

Edhe flamujt shqiptarë në protestën kundër Ivanovit

Ina - 14.04.2016

Në protestën e shoqërisë civile të përkrahur nga opozita maqedonase edhe kësaj radhe nuk kanë munguar flamujt kombëtar shqiptar, informon INA. Një protestues shihet se si mban një flamur në dorë, por ...

“Protesta e 14 majit, përcaktuese e zgjedhjeve”

Lajmi.net - 14.04.2016

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, si organizatore e vetme e protestës se paralajmëruar për 14 maj synon qe të detyrojë Qeverinë Mustafa të dorëhiqet dhe në këtë formë vendi të shkojë në zgjedhje të ...

Vazhdon protesta e fuqishme kundër Ivanovit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.04.2016

Edhe sonte përpara presidencës janë mbledhur shumë qytetarë, më së shumti opozitarë të cilët janë kundër vendimit të Ivanovit për faljen e krimeve të politikanëve.

Protestuesit në Shkup drejt Qeverisë, tensionohet situata – VIDEO

Shqipmedia - 14.04.2016

( Plotësuar ) – Protestuesit janë nisur drejt Qeverise por edhe atje policia i shpërndan… Po vazhdojnë turmat e protestuesve në një distancë të shkurtër ku ato i ndan barrikada policore.

Lirohen të gjithë protestuesit e arrestuar mbrëmë!

Zhurnal - 14.04.2016

Lirohen të gjithë protestuesit e arrestuar mbrëmë! Publikuar 14.04.2016 në 21:32 nga F.D. | 27 i lexuar 14 prill, Shkup - Sipas një llogarie në Twitter që merret me organizimin e protestave ...

VIDEO/ Sulmi mbi zyrat e Presidentit, protesta në Shkup mbyllet me 12 arrestime

Panorama - 14.04.2016

Në Maqedoni situata politike është mjaft e tensionuar. Pas vendimi të Presidentit Ivanov për të amnistuar politikanët e dënuar dhe ata në proces hetimi, opozita nisi protestat.

12 të arrestuar dhe një i lënduar në protestën e mbrëmshme në Shkup

Botasot - 14.04.2016

Me gjithsej 12 të arrestuar dhe një të lënduar ka përfunduar protesta e mbrëmshme në kryeqytetin e Maqedonisë, Shkup. Kjo protestë u nis kundër vendimit të presidentit Gjorgje Ivanov i cili amniston ...

Në protestën e mbrëmshme në Shkup, 12 të arrestuar e një i lënduar

Koha.net - 14.04.2016

Me 12 të arrestuar dhe një të lënduar ka përfunduar protesta e mbrëmshme në kryeqytetin e Maqedonisë, Shkup. Kjo protestë u nis kundër vendimit të presidentit Gjorgje Ivanov, i cili amniston ...

Sërish protesta në Shkup kundër vendimit të Presidentit Ivanov

ABC News - 14.04.2016

Në Shkup u zhvilluan disa protesta paralele. Protestuesit e opozitës dhe sektorit joqeveritar ditën e dytë radhazo protestuan para zyrës së presidentit të shtetit për komunikim me qytetarët.

Dhjetëra të lënduar dhe arrestuar nga protestat e dhunshme në Shkup

Koha.net - 14.04.2016

Në Shkup, protestat e së mërkurës gjatë mbrëmjes, kundër vendimit të presidentit të Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, për të amnistuar politikanët të cilët hetohen nga Prokuroria Speciale, janë ...

Bilanci i protestave në Shkup, 12 të arrestuar, dhjetra qytetarë dhe një gazetar të lënduar

Gazeta Express - 14.04.2016

Dymbëdhjetë të arrestuar dhe një gazetar i lënduar është bilanci i protestave që u mbajtën mbrëmë para dhe në afërsi të Zyrës popullore të presidentit Gjorge Ivanov në Shkup, në organizim të ...

Dymbëdhjetë të arrestuar, një gazetar dhe fotoreporter të lënduar, është bilanci nga protestat

Yll Press - 14.04.2016

Protestuan në shenjë revolte nga vendimi i presidentit për ndërprerje të përgjithshme të të gjitha procedurave kundër politikanëve dhe bashkëpunëtorëve të tyre të përfshirë me përgjimet dhe krizën ...

Sonte vazhdojnë protestat

Yll Press - 14.04.2016

Nga protestat e zhvilluara mbrëmë pati disa të lënduar dhe të arrestuar, për shkak të demolimit të zyrës së Presidentit dhe Ministrisë së Drejtësisë. Sonte është paralajmëruar protesta e radhës e ...

FOTOT/ Çfarë ndodhi mbrëmë në Shkup? Protesta e opozitës u shtyp nga policia

Panorama - 14.04.2016

Policia në Shkup njoftoi se pati arrestuar dymbëdhjetë protestues të mërkurën në mbrëme pasi një grup njerëzish sulmoi zyrën e presidentit të vendit 0Gjorge Ivanov në qendër të Shkupit duke shkaktuar ...

Shikoni policët si ikin nga protestuesit dhe aksionin brutal të forcave speciale në Shkup (Video)

Gazeta Express - 14.04.2016

Ikja e këtyre dy policëve nga protestuesit e mbledhur para Ministrisë së drejtësisë në qendër të Shkupit, ka qenë një ndër momentet më interesante që kanë kapur kamerat e mediave mbrëmë.

Shikoni policët si ikin nga protestuesit dhe aksionin brutal të forcave speciale në Shkup (Video)

Zeri - 14.04.2016

Ikja e këtyre dy policëve nga protestuesit e mbledhur para Ministrisë së drejtësisë në qendër të Shkupit, ka qenë një ndër momentet më interesante që kanë kapur kamerat e mediave mbrëmë.

Protesta ndaj faljeve presidenciale në Maqedoni shtypet nga policia

Mapo - 14.04.2016

Protesta ndaj faljeve presidenciale në Maqedoni shtypet nga policia Postuar më: 14 Prill 2016 13:41 Policia maqedonase arrestoi dymbëdhjetë protestues, ndërsa një gazetar u plagos gjatë protestave të ...

Portalb: Protestat e Shkupit janë kundër regjimit, nuk kanë ngjyrë etnike

Gazeta Express - 14.04.2016

Në protestat e fundit rrugëve të Shkupit, është vërejtur vetëm një subjekt politik shqiptar. Partia UNITETI jo vetëm deklarativisht, por edhe fizikisht ka mbështetur këtë protestë, shkruan Portalb.

Vazhdon protesta, persona të maskuar mes turmës (Foto/Video Live)

Telegrafi - 14.04.2016

Edhe sot vazhdon protesta e opozitës maqedonase kundër vendimit të Ivanovit për faljen e politikanëve të cilët janë nën hetime, transmeton Telegrafi Maqedoni.

“Protesta e 14 majit, përcaktuese e zgjedhjeve”

Zeri - 14.04.2016

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, si organizatore e vetme e protestës se paralajmëruar për 14 maj synon qe të detyrojë Qeverinë Mustafa të dorëhiqet dhe në këtë formë vendi të shkojë në zgjedhje të ...

A rrëzohet pushteti, me protesta çdo dy muaj? (Video)

Telegrafi - 14.04.2016

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, si organizatore e vetme e protestës se paralajmëruar për 14 maj, synon qe të detyrojë Qeverinë Mustafa të dorëhiqet dhe në këtë formë vendi të shkojë në zgjedhje të ...

Analiza e Financial Times për Maqedoninë

Botasot - 14.04.2016

Mijëra protestues kanë dalur rrugëve të Shkupit, të enjten, për ditën e tretë radhazi, pasi kundërshtojnë vendimin e faljes të presidentit Gjorgje Ivanov, të gjithë atyre personave të infiltruar në ...

Foto-Video/ Zjarr zyrës së Ivanovit, 12 të arrestuar, një i lënduar

Shqiperia Ime - 14.04.2016

Përditësuar/Sipas informacioneve të para nga MPB gjatë protestave janë arrestuar 12 persona ndërsa një është lënduar. Ky është bilanci i parë nga protesta e sotme, ku është demoluar zyra popullore e ...

Ne Maqedoni sulmohet presidenca, thyhet zyra e Ivanovit. 12 te plagosur (VIDEO)

Gazeta Tema - 14.04.2016

Disa protestues kanë thyer dhe shkaterruar zyrat e presidnetit Ivanov. Protestuesit kanë thyer xhamat, janë futur brenda zyrave dhe i kanë shkaterruar ato.

Maqedonia në flakë! Në prag të luftës qytetare? (Foto + Video)

Zemra - 14.04.2016

Protestuesit kanë thyer dritaret e zyrës së kryetarit të shtetit Ivanov, zyrës së Ministrisë së Drejtësisë, Parlamentit dhe kanë gjuajtur qeverinë e Maqedonisë.

Shkup, protestuesit sulmojnë zyrat e Presidentit |FOTO

NOA - 14.04.2016

Shkup, 14 prill 2016, NOA.al- Protestues të shumtë të revoltuar sulmuan zyrën e Presidentit maqedonas, Gjorgje Ivanov që gjendet në pjesën qendrore të kryeqytetit.

Zyra e Ivanovit në flakë

Java News - 14.04.2016

Protesta të dhunshme po regjistrohen mbrëmjen e sotme në Shkup të Maqedonisë.Protesta po zhvillohet përpara zyrës së Presidentit, Gjorgje Ivanov. Mijëra persona të mbledhur në shesh kanë hedhur ...

Ja momentet kur policia i arreston dhe rrah protestuesit në Shkup (FOTO/VIDEO)

Ilirida - 14.04.2016

Kanë vazhduar protestat kundër vendimit të kryetarit të Maqedonisë Gjorgje Ivanov për të liruar nga përndjekjet penale funksionar shtetëror dhe funksionar nga opozita, shkruan Telegrafi Protestuesit ...

Aleanca për Maqedoni Pozitive i gjykoi arrestimet e protestuesve

Tetova Sot - 14.04.2016

Aleanca për Maqedoni Pozitive informoi se e përkrah thirrjen për organizimin e protestave nga ana e lëvizjes qytetare “Protestoj”, transmeton TetovaSot.

(Foto+ Video) Momente nga arrestimet në Maqedoni të protestuesve

Java News - 14.04.2016

Protesta e djeshme ne Maqedoni, e cila filloi në ora 18 në Prokurorinë Speciale Publike, dhe më tej vazhdoi përballë zyrës popullore të presidentit Ivanov, dhe më pas u zhvendos para Parlamentit.

Sonte paralajmërohet protestë masive, policia blindon Shkupin

Ilirida - 14.04.2016

Sonte është paralajmëruar protesta e radhës e shoqërisë civile në mbrojtje të Prokurorisë Speciale dhe kundër vendimit të presidentit Gjorgje Ivanov për faljen e politikanëve.

Kolona të mëdha të protestuesve lëvizin drejt Kuvendit (FOTO)

Tetova Sot - 14.04.2016

Qindra njerëz kanë mbushur hapësirën para Kuvendit para protestës së planifikuar kundër vendimit për falje nga Gjorge Ivanov dhe kërkesën për shtyrjen e zgjedhjeve, për shkak se asnjë nga kushtet nuk ...

Filloi protesta para Parlamentit (FOTO/VIDEO)

Tetova Sot - 14.04.2016

Sapo ka filluar protesta pas iniciativës civile me moton “Të shtyhen zgjedhjet – përndryshe bojkot”, e cila është planifikuar për në ora 18 para Parlamentit të Maqedonisë, transmeton TetovaSot.

Shtrohet dhunë mbi protestuesit në Shkup! (FOTO)

Ilirida - 14.04.2016

Përgjat protestave të cilat po mbahen në Shkup për dorëheqjen e kryetarit Ivanov nga fronti apo nga vendimi i tij, policia ka shtruar dhunë ndaj protestuesve dhe gazetarëve dhe kanë arrestuar një ...

Flamujt shqiptar përsëri shfaqen në protestat partiake të partive maqedonase (FOTO)

Ilirida - 14.04.2016

Në protestën e organizuar nga opozita maqedonase në krye me liderin e saj Zoran Zaev edhe kësaj radhe nuk kanë munguar flamujt shqiptar, të cilët kanë përdhosur idealin kombëtar, duke u bërë vegël e ...

Në protestat e Shkupit valon edhe flamuri shqiptar (FOTO/VIDEO)

Tetova Sot - 14.04.2016

Para Kuvendit në Shkup sot pasdite filloi protesta e ditës së tretë kundër vendimit Ivanov për të falur të gjithë politikanët. Protesta e sotme ishte njoftuar më parë dhe organizuar nga disa OJQ, ...

Eskalon situata në protestat e Shkupit

Tetova Sot - 14.04.2016

Ka eskaluar situata, gjatë protestave që po zhvillohen para kordonit policor të cilët kanë bllokuar hyrjen për tek selia e VMRO-DPMNE-së. Qindra protestuat vazhdojnë të qëndrojnë para kordonit ...

Përleshje të ashpëra mes policisë dhe protestuesve, një polic i plagosur (FOTO+VIDEO)

Ilirida - 14.04.2016

Para Qeverisë nuk ka njeri, për momentit protestuesit gjenden përpara selisë së VMRO DPMNE-së, ku janë duke hedhur vezë dhe ngjyra, njofton a1on.mk, transmeton ilirida.net Protestuesit u nisën drejt ...

Protestë shqiptaro-amerikane kundër Edi Ramës në SHBA VIDEO

NOA - 14.04.2016

Kryeministri Edi Rama nuk është pritur vetëm me lule në SHBA sepse kundër tij janë rreshtuar edhe një numër protestuesish, kryesisht amerikanë dhe një pjesë e tyre, shtetas shqiptarë.

Luftë në Shkup, protestuesit djegin Presidencën (Video)

Lajme.al - 14.04.2016

Situata në qendrën e Shkupit për momentin është e asaj të një lufte, policia vrapon dhe ndjek protestuesit të cilët më parë kanë djegur zyrën e presidentit George Ivanov.

Dymbëdhjetë të arrestuar, një gazetar dhe fotoreporter të lënduar, është bilanci nga protestat

Republika - 14.04.2016

Dymbëdhjetë të arrestuar dhe një gazetar i lënduar është bilanci nga protestat që u mbajtën mbrëmë para dhe në afërsi të Zyrës popullore të presidentit Gjorge Ivanov në Shkup, në organizim të ...

Sonte paralajmërohet protestë masive, policia blindon Shkupin

Shprehja - 14.04.2016

Sonte është paralajmëruar protesta e radhës e shoqërisë civile në mbrojtje të Prokurorisë Speciale dhe kundër vendimit të presidentit Gjorgje Ivanov për faljen e politikanëve.

Protestë para Kuvendit kundër vendimit të Ivanovit

Radio Vala - 14.04.2016

Shkup, me 14 prill 2016 Para Kuvendit të Republikës së Maqedonisë filloi protesta kundër vendimit të presidentit Gjorge Ivanov që të falë 56 politikanë dhe funksionarë.

Protestë para Zyrës popullore të presidentit Ivanov

Idividi - 13.04.2016

Shkup, 12 prill 2016 (MIA) - Një grup qytetarësh sot pasdite u tubuan para Zyrës së presidentit, Gjorge Ivanov në qendër të Shkupit duke shprehur mospajtim me vendimin e sotëm të presidentit të ...

Sot protestohet para PSP-së!

Lajm - 13.04.2016

Protestë masive sot do të ketë nga ora 18 para objektit të Prokurorisë Speciale Publike-Shkup, thonë lëvizja qytetare “Protestoj”, e cila njofton protesta të përditshme dhe masovikisht pritet të jetë ...

Edhe sonte protesta në Shkup

Ina - 13.04.2016

Protestë masive sot do të ketë nga ora 18 para objektit të Prokurorisë Speciale Publike-Shkup, thonë lëvizja qytetare “Protestoj”, e cila njofton protesta të përditshme dhe masovikisht pritet të jetë ...

Edhe sonte protesta në Shkup

Almakos - 13.04.2016

Protestë masive sot do të ketë nga ora 18 para objektit të Prokurorisë Speciale Publike-Shkup, thonë lëvizja qytetare “Protestoj”, e cila njofton protesta të përditshme dhe masovikisht pritet të jetë ...

(VIDEO/FOTO) Protesta, MPB: Arrestohen 12 persona

Portalb - 13.04.2016

Lajme lidhur me temën LIVE: Kontra-protestuesit vazhdojnë të qëndron para selisë së LSDM-së (FOTO) Vazhdon edhe sot protesta kundër vendimit të Ivanov Mbaron takimi urgjent për Maqedoninë, ja çfarë ...

Nisen autobusat me kundërprotestues (Foto)

Ina - 13.04.2016

Kundërprotestuesit janë nisur drejt Shkupit, ngaqë u paralajmërua një protestë kundër protestës që nuk e pranon vendimin e Ivanovit për faljen e kriminelëve dhe të korruptuarve.

Filloi protesta kundër vendimit të presidentit Ivanov

Ina - 13.04.2016

Në ora 18:00 para Prokurorisë Speciale filloi grumbullimi i qytetarëve për protestën e sotme kundër vendimit të presidentit Gjorgje Ivanov për faljen e politikanëve të dyshuar për kryerjen e veprave ...

Policia ka formuar kordon për të mos lejuar përplasjen e protestuesve

Ina - 13.04.2016

Policia tek “Rekordi” ka bërë një kordon për të penguar që të mos vije deri tek përplasja në mes protestuesve dhe kundër protestuesve, të cilët nga ora 18:30 janë para Kuvendit, duke protestuar ...

Përplasje mes protestuesve dhe policisë në Manastir (FOTO)

Lajm - 13.04.2016

Sot protestat shpërthyen edhe në Manastir, ku disa qytetarë kanë protestuar kundër vendimit për falje të presidentit Gjorgje Ivanov. Protesta filloi nga Sheherzada, ku demonstruesit filluan të hedhin ...

Përplasje mes protestuesve dhe policisë në Manastir (Foto)

Ina - 13.04.2016

Sot protestat shpërthyen edhe në Manastir, ku disa qytetarë kanë protestuar kundër vendimit për falje të presidentit Gjorgje Ivanov. Protesta filloi nga Sheherzada, ku demonstruesit filluan të hedhin ...

Policia përleshet me protestuesit para komunës së Manastirit

Zhurnal - 13.04.2016

Policia përleshet me protestuesit para komunës së Manastirit Publikuar 13.04.2016 në 19:49 nga B.R. | 233 i lexuar Manastir, 13 prill - Edhe në Manastir po mbahet një protestë kundër vendimit të ...

Ja si po zhvillohet protesta dhe kundër-protesta në Shkup (FOTO)

Albeu.com - 13.04.2016

Vetëm në Shkup mund të ndodhë që njëkohësisht të protestojë pozita dhe opozita. Tashmë ka nisur protesta e LSDM-së opozitare kundër vendimit të Ivanovit për falejn e krimeve të politikanëve.

Protestuesit thyejnë kordonin policor vazhdojnë drejt Parlamentit

Zhurnal - 13.04.2016

Protestuesit thyejnë kordonin policor vazhdojnë drejt Parlamentit Publikuar 13.04.2016 në 20:25 nga B.R. | 788 i lexuar Shkup, 13 prill - Mijëra protestues duke mbajtur në dorë fotografi të Gjorgje ...

Protesta të dhunshme në Shkup, protestuesit përleshen me policinë – VIDEO

Shqipmedia - 13.04.2016

Protesta të dhunshme po regjistrohen mbrëmjen e sotme në Shkup të Maqedonisë. Protesta po zhvillohet përpara zyrës së Presidentit, Gjorgje Ivanov. Mijëra persona të mbledhur në shesh kanë hedhur ...

Situatë e tensionuar para Kuvendit, protestuesit tentojnë të shpërthejnë kordonin policor

Ina - 13.04.2016

Situata po bëhet tensionuese para Kuvendit ku mijëra protestues kanë tentuar që të shpërthejnë kordonin policor dhe të drejtohen drejt shtabit të VMRO-DPMNE.

Shkup: Protesta të dhunshme, kundërshtohet vendimi i Ivanovit (Video)

Lajmi.net - 13.04.2016

Mijëra qytetarë të cilët dogjën fotografitë e presidentit maqedonas Gjorge Ivanov para zyrës së tij për lidhje me qytetarët në qendër të Shkupit (te “Rekordi”), e shpërthyen kordonin policor dhe ...

Thyhet kordoni policor, protestuesit para Parlamentit, digjet fotoja e Ivanovit (FOTO-Video)

Lajm - 13.04.2016

Qindra qytetarë që janë duke protestuar sonte në Shkup , kundër vendimit për falje nga presidenti Gjorgji Ivanovi, sapo kanë thyer kordonin policor dhe janë drejtuar në Parlament, njofton TetovaSot.

Bilanci momental i protestave, 12 të arrestuar dhe 1 i lënduar (VIDEO)

Zhurnal - 13.04.2016

Live: Bilanci momental i protestave, 12 të arrestuar dhe 1 i lënduar (VIDEO) Publikuar 13.04.2016 në 22:05 nga S.M | i lexuar Shkup, 13 prill - Ministria e punëve të brendëshme ka dal me raportin e ...

Ja si po protestohet kundër Ivanovit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.04.2016

Presidenti Ivanov ka nënshkruar faljen e krimeve të politikanëve - atyre që janë nën hetim ose në burg. Kjo ka shkaktuar një valë protestash dje dhe sot dhe se kulmi ka arritur sonte, teksa u ...

Eskalon situata, thyhen xhamat e Ministrisë së Drejtësisë

Lajm - 13.04.2016

Situata seriozisht ka eskaluar. Protestuesit jo vetëm që kanë demoluar zyrën popullore të Presidentit, por i kanë vënë zjarrin edhe inventarit zyrës. Gjithashtu një grup i protestuesve kanë filluar ...

Eskalon situata, protestuesit ‘pushtojnë’ zyrën popullore të presidentit (VIDEO)

Lajmi.net - 13.04.2016

Protestuesit anti qeveritar janë zhvendosur prej para Kuvendit dhe tani gjenden sërish para zyrës popullore të Presidentit të shtetit, dhe situata ka eskaluar.

Protesta nuk po përkrahet nga asnjë parti shqiptare?

Zhurnal - 13.04.2016

Protesta nuk po përkrahet nga asnjë parti shqiptare? Publikuar 13.04.2016 në 21:57 nga S.M | 204 i lexuar Shkup, 13 prill - Raportuesi i Agjencia e Lajmeve "Zhurnal", nga ngjarja e protestës e cila ...

Shkatërrohen e digjen institucionet e Maqedonisë (VIDEO)

Albeu.com - 13.04.2016

Kanë vazhduar protestat kundër vendimit të kryetarit Ivanov për të falur krimet e politikanëve. Protestuesit kanë thyer dritaret e zyrës së kryetarit të shtetit Ivanov , zyrës së ministrisë së ...

Shkup: Demolohen institucionet, burgosen shumë protestues (Video)

Lajmi.net - 13.04.2016

Kanë vazhduar protestat kundër vendimit të kryetarit Ivanov për të liruar nga përndjekjet penale funksionar shtetëror dhe funksionar nga opozita, njofton Telegrafi Maqedoni.

MPB: 12 të arresutar, një i lënduar deri tani

Lajm - 13.04.2016

Sipas informacioneve të para nga MPB gjatë protestave janë arrestuar 12 persona ndërsa një është lënduar. Kjo është edhe bilanci i pare nga protesta e sotme, ku janë demoluar zyra popullore e ...

Situatë dramatike në Maqedoni, mijëra qytetarë revoltë ndaj vendimit të Ivanov, "luftë" me policinë para ...

SOT - 13.04.2016

Para Parlamentit të Maqedonisë situata po bëhet akoma më dramatike, pasi policia po përleshet me protestuesit, të cilët po tregojnë revoltën e tyre ndaj vendimit të fundit të Presidentit Ivanov, ...

Protesta të dhunshme në Shkup

Evropaelire - 13.04.2016

Në Shkup, protestat kundër presidentit të Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, janë përshkallëzuar në dhunë. Disa protestues janë plagosur gjatë përleshjeve me policinë, ndërsa disa të tjerë janë shoqëruar në ...

Si e raportojnë mediat e huaja protestat e sotme në Maqedoni

Zhurnal - 13.04.2016

Si e raportojnë mediat e huaja protestat e sotme në Maqedoni Publikuar 13.04.2016 në 22:19 nga F.D. | 97 i lexuar 13 prill, Shkup - Republika e Maqedonisë ndodhet përpara një krize të thellë ...

12 të arrestuar në Shkup, përfundon protesta – VIDEO

Shqipmedia - 13.04.2016

Kanë mbaruar protestat me më së paku 12 të arrestuar dhe një gazetarë të lënduar. Por ky raport policor mund edhe të zgjerohet, ngase policia pritet të del me të dhëna të reja mbi zhvillimet gjatë ...

Protesta të jashtëzakonshme në Maqedoni, digjet zyra e Presidentit, arrestime e plagosje pa fund

SOT - 13.04.2016

Në Shkup, protestat kundër presidentit të Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, janë përshkallëzuar në dhunë. Disa protestues janë plagosur gjatë përleshjeve me policinë, ndërsa disa të tjerë janë shoqëruar në ...

Për nesër paralajmërohen protesta akoma më të ashpra, të premten më masovikja në historinë e Maqedonisë

Zhurnal - 13.04.2016

Për nesër paralajmërohen protesta akoma më të ashpra, të premten më masovikja në historinë e Maqedonisë Publikuar 13.04.2016 në 21:03 nga B.R. | 125 i lexuar Shkup, 13 prill - Për nesër është ...

Pamje të reja nga protesta, Policia duke arrestuar protestuesit (VIDEO)

Lajmi.net - 13.04.2016

Mbrëmjen e sotme ka eskaluar protesta para zyrës popullore të Presidentit Ivanov, si dhe para objektit të ministrisë së drejtësisë. Ndryshe nga përleshjet raportohet për të lënduar.

Protesta në Shkup: Plagoset në kokë fotografi maqedonas (FOTO)

Lajm - 13.04.2016

Protesta e sontme para zyrës popullore të presidentit Gjorgji Ivanov, e cila është shkatërruar plotësisht, është lënduar edhe fotografi Naqe Batev, fotograf i gazetës Veçer, njofton TetovaSot.

Përfundon protesta, 12 të arrestuar, një i lënduar deri tani (Foto)

Ina - 13.04.2016

Ka përfunduar protesta kundër vendimit të presidentit Gjorgje Ivanov për abolimin e politikanëve të dyshuar për vepra kriminale. Sipas informacioneve të para nga MPB gjatë protestave janë arrestuar ...

Protesta në Shkup: Goditet në kokë fotografi maqedonas

Albeu.com - 13.04.2016

Në protestën e sontme para zyrës popullore të presidentit Gjorgje Ivanov, e cila është shkatërruar plotësisht, është lënduar edhe fotografi Naqe Batev, fotograf i gazetës Veçer.

Sot protestohet para PSP-së!

Telegrafi - 13.04.2016

Protestë masive sot do të ketë nga ora 18 para objektit të Prokurorisë Speciale Publike-Shkup, thonë lëvizja qytetare “Protestoj”, e cila njofton protesta të përditshme dhe masovikisht pritet të jetë ...

Tensionohen protestat në Shkup, vezë e gurë në drejtim të presidencës

Ora news - 13.04.2016

Protesta të dhunshme po regjistrohen mbrëmjen e sotme në Shkup të Maqedonisë. Protesta po zhvillohet përpara zyrës së Presidentit, Gjorgje Ivanov. Mijëra persona të mbledhur në shesh kanë hedhur ...

Situatë e tensionuar në Maqedoni, protestuesit para Kuvendit (FOTO)

Zeri - 13.04.2016

Protesta të dhunshme po regjistrohen mbrëmjen e sotme në Shkup të Maqedonisë. Protesta po zhvillohet përpara zyrës së Presidentit, Gjorgje Ivanov. Mijëra persona të mbledhur në shesh kanë hedhur ...

Shkup – Protestuesit shpërthyen kordonin policor dhe u nisën drejt Parlamentit (Video dhe foto)

Gazeta Express - 13.04.2016

Mijëra qytetarë të cilët dogjën fotografitë e presidentit maqedonas Gjorge Ivanov para zyrës së tij për lidhje me qytetarët në qendër të Shkupit (te “Rekordi”), e shpërthyen kordonin policor dhe ...

Shkup – Protestuesit shpërthyen kordonin policor dhe u nisën drejt Parlamentit (Foto+Video)

Zeri - 13.04.2016

Mijëra qytetarë të cilët dogjën fotografitë e presidentit maqedonas Gjorge Ivanov para zyrës së tij për lidhje me qytetarët në qendër të Shkupit (te “Rekordi”), e shpërthyen kordonin policor dhe ...

Vendimi i Presidentit Ivanov, protesta të dhunshme para Parlamentit maqedonas

Syri.net - 13.04.2016

Para Parlamentit të vendit situata po bëhet akoma më dramatike pasi policia po përleshet me protestuesit të cilët po tregojnë revoltën e tyre ndaj vendimit të fundit të presidentit Ivanov, njofton ...

Policia ka filluar të arrestoj protestuesit në Shkup (Video)

Zeri - 13.04.2016

Situata para zyrës popullore të Presidentit Gjorge Ivanov ka eskaluar, ndërsa skena të tilla ku janë hedhur gjë sende janë vërejtur edhe ndaj zyrës së ministrisë së drejtësisë.

Eskalon situata në Shkup, protestuesit ‘pushtojnë’ zyrën popullore të presidentit (VIDEO)

Zeri - 13.04.2016

Protestuesit anti qeveritar janë zhvendosur prej para Kuvendit dhe tani gjenden sërish para zyrës popullore të Presidentit të shtetit, ku edhe siç bën të ditur gazetari ynë nga terreni, situata ka ...

Protesta në Shkup për faljen e politikanëve

VOA - 13.04.2016

Mijëra demonstrues kanë dalur rrugëve të Shkupit për të protestuar kundër vendimit të presidentit të vendit Gjorgje Ivanov me të cilin falen të gjithë politikanët e dyshuar për raste kriminale.

Demolohet edhe Ministra e Drejtësisë (VDIEO)

Zeri - 13.04.2016

Situata seriozisht ka eskaluar. Protestuesit jo vetëm që kanë demoluar zyrën popullore të Presidentit, por i kanë vënë zjarrin edhe inventarit zyrës. Gjithashtu një grup i protestuesve kanë filluar ...

Ky është bilanci i protestës së sotme në Shkup

Zeri - 13.04.2016

Sipas informacioneve të para nga MPB, gjatë protestave janë arrestuar 12 persona ndërsa një është lënduar. Ky është edhe bilanci i parë nga protesta e sotme, ku janë demoluar zyra popullore e ...

Protesta në Shkup, demolohen disa institucione dhe burgosen shumë protestues (Video/Foto)

Telegrafi - 13.04.2016

Kanë vazhduar protestat kundër vendimit të kryetarit Ivanov për të liruar nga përndjekjet penale funksionar shtetëror dhe funksionar nga opozita, njofton Telegrafi Maqedoni.

Protesta në Shkup, demolohen disa institucione dhe burgosen shumë protestues (Foto+Video)

Zeri - 13.04.2016

Kanë vazhduar protestat kundër vendimit të kryetarit Ivanov për të liruar nga përndjekjet penale funksionar shtetëror dhe funksionar nga opozita. Protestuesit kanë thyer dritaret e zyrës së kryetarit ...

Protestuesit në Shkup demolojnë institucionet, disa të arrestuar (Foto/Video)

Gazeta Express - 13.04.2016

​Kanë vazhduar protestat kundër vendimit të presidentit maqedonas, Gjorgje Ivanov, për të liruar nga përndjekjet penale funksionarë shtetërorë dhe funksionarë nga opozita.

VIDEO/ Luftë në Shkup, protestuesit djegin Presidencën. Të plagosur dhe arrestime masive

Syri.net - 13.04.2016

Situata në qendrën e Shkupit për momentin është e asaj të një lufte, policia vrapon dhe ndjek protestuesit të cilët më parë kanë djegur zyrën e presidentit George Ivanov.

Foto+Video: Plas në Shkup goditen institucionet, disa të arrestuar

Mapo - 13.04.2016

Foto+Video: Plas në Shkup goditen institucionet, disa të arrestuar Postuar më: 13 Prill 2016 22:19 ​Kanë vazhduar protestat kundër vendimit të presidentit maqedonas, Gjorgje Ivanov, për të liruar nga ...

Protesta të dhunshme në Shkup, digjet zyra e Presidentit, disa të arrestuar

BalkanWeb - 13.04.2016

Në Shkup, protestat kundër presidentit të Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, janë përshkallëzuar në dhunë. Disa protestues janë plagosur gjatë përleshjeve me policinë, ndërsa disa të tjerë janë shoqëruar në ...

Pamje të reja nga protesta, Policia duke arrestuar protestuesit (VIDEO)

Zeri - 13.04.2016

Mbrëmjen e sotme ka eskaluar protesta para zyrës popullore të Presidentit Ivanov, si dhe para objektit të ministrisë së drejtësisë. Ndryshe nga përleshjet raportohet për të lënduar.

Për nesër paralajmërohen protesta akoma më të ashpra, të premten më masovikja në historinë e Maqedonisë

Botasot - 13.04.2016

Për nesër është paralajmëruar një protestë masovike derisa për ditën e premte pritet që të jetë protesta më e madhe në historinë e Maqedonisë ku pritet që qytetarët të drejtohen për në Shkup për të ...

Protesta në Shkup: Lëndohet në kokë fotografi (Foto)

Telegrafi - 13.04.2016

Në protestën e sontme para zyrës popullore të presidentit Gjorgje Ivanov, e cila është shkatërruar plotësisht, është lënduar edhe fotografi Naqe Batev, fotograf i gazetës Veçer.

Video/ Luftë në Shkup, digjet Presidenca. Të plagosur dhe arrestime

Mapo - 13.04.2016

Video/ Luftë në Shkup, digjet Presidenca. Të plagosur dhe arrestime Postuar më: 13 Prill 2016 23:46 Situata në qendrën e Shkupit për momentin është e asaj të një lufte, policia vrapon dhe ndjek ...

Ja momentet kur policia i arreston dhe rrah protestuesit në Shkup (Foto/Video)

Telegrafi - 13.04.2016

Kanë vazhduar protestat kundër vendimit të kryetarit të Maqedonisë Gjorgje Ivanov për të liruar nga përndjekjet penale funksionar shtetëror dhe funksionar nga opozita, njofton Telegrafi Maqedoni.

Edhe sonte protesta në Shkup

Ilirida - 13.04.2016

Protestë masive sot do të ketë nga ora 18 para objektit të Prokurorisë Speciale Publike-Shkup, thonë lëvizja qytetare “Protestoj”, e cila njofton protesta të përditshme dhe masovikisht pritet të jetë ...

Protestat shpërthejnë edhe në Manastir kundër Ivanovit

Tetova Sot - 13.04.2016

Protestat kanë shpërthyer edhe në qytetin e Manastirit, ku sot pasdite qindra protestues kanë shprehur zemërimin e tyre kundër vendimit të presidentit Ivanov.

Goditen me vezë policët në Manastir (FOTO)

Tetova Sot - 13.04.2016

Sot protestat shpërthyen edhe në Manastir, ku disa qytetarë kanë protestues kundër vendimit për falje të presidentit Gjorgje Ivanov. Protesta filloi nga Sheherzada, ku demonstruesit filluan të hedhin ...

Përplasje mes protestuesve dhe policisë në Manastir (FOTO)

Tetova Sot - 13.04.2016

Sot protestat shpërthyen edhe në Manastir, ku disa qytetarë kanë protestuar kundër vendimit për falje të presidentit Gjorgje Ivanov. Protesta filloi nga Sheherzada, ku demonstruesit filluan të hedhin ...

Protesta në Shkup: ‘Digjet’ Ivanovi (FOTO)

Tetova Sot - 13.04.2016

Fluturojnë gurët dhe vezët para zyrës së presidentit të shtetit, Gjorgji Ivanovit pas vendimit të skandaloz për faljen e politikanëve. Më shumë se dy mijë njerëz në marshin protestuesit po shprehin ...

Kordoni policor ndalon qytetarët të protestojnë para Parlamentit (FOTO)

Tetova Sot - 13.04.2016

Kordoni policor ka ndaluar demonstruesit të protestojnë para Parlamentit kundër faljes së politikanëve nga presidenti Ivanov. Pasi protestuesit e shprehën mbështetjen e tyre në Prokurorinë Speciale ...

Situatë dramatike para Parlamentit, policia përleshet me protestuesit

Ilirida - 13.04.2016

Para Parlamentit të vendit situata po bëhet akoma më dramatike pasiqë policia po përleshet me protestuesit të cilët po tregojnë revoltën e tyre ndaj vendimit të fundit të presidentit Ivanov, njofton ...

Demolohet edhe Ministria e Drejtësisë, ndërhynë policia

Tetova Sot - 13.04.2016

Situata seriozisht ka eskaluar. Protestuesit jo vetëm që kanë demoluar zyrën popullore të Presidentit, por i kanë vënë zjarrin edhe inventarit zyrës. Gjithashtu një grup i protestuesve kanë filluar ...

Policia arreston protestuesit, lëndohet gazetari Goran Naumovski (FOTO)

Ilirida - 13.04.2016

Situata para zyrës popullore të Presidentit Gjorge Ivanov ka eskaluar, ndërsa skena të tilla ku janë hedhur gjë sende janë vërejtur edhe ndaj zyrës së ministrisë së drejtësisë.

Shkup – Protestuesit shpërthyen kordonin policor dhe u nisën drejt Parlamentit (Video dhe foto)

Shqiperia Ime - 13.04.2016

Mijëra qytetarë të cilët dogjën fotografitë e presidentit maqedonas Gjorge Ivanov para zyrës së tij për lidhje me qytetarët në qendër të Shkupit (te “Rekordi”), e shpërthyen kordonin policor dhe ...

Protesta në Shkup/ MPB: 12 të arresutar, një i lënduar deri tani

Tetova Sot - 13.04.2016

Sipas informacioneve të para nga MPB gjatë protestave janë arrestuar 12 persona ndërsa një është lënduar. Kjo është edhe bilanci I pare nga protesta e sotme, ku janë demoluar zyra popullore e ...

Protesta në Shkup: Plagoset në kokë fotografi maqedonas (FOTO) (FOTO)

Tetova Sot - 13.04.2016

Protesta e sontme para zyrës popullore të presidentit Gjorgji Ivanov, e cila është shkatërruar plotësisht, është lënduar edhe fotografi Naqe Batev, fotograf i gazetës Veçer, njofton TetovaSot.

VIDEO – Shkup: VIDEO: Eskalon protesta,arestime te medha

Shkupi24 - 13.04.2016

Ka eskaluar protesta. Disa protestues kanë demoluar zyrat e presidnetit Ivanov. Protestuesit kanë thyer xhamat, janë futur brenda zyrave dhe kanë demoluar të njëjtat.

Shkupi kthehet në arenë lufte, protestuesit sulmojnë zyrat e Ivanov

Gazeta Tema - 13.04.2016

Presidenti Maqedonas, George Ivanov ka ndërperë në mënyrë të paspiegueshme një hetim për korrupsion dhe abuzim me pushtetin në radhët e qeverisë, duke u bërë shkas për nisjen e protestave që kanë ...

Shkup, 12 të arrestuar e një i plagosur

Java News - 13.04.2016

Ministria e punëve të brendëshme ka dalë me raportin e parë nga protestat e sontme që ndodhin në Shkup dhe që vazhdojnë të protestojnë akoma rrugëve të kryeqytetit dhe para institucioneve të ...

Momenti kur policia i arreston dhe i rreh protestuesit (VIDEO)

Tetova Sot - 13.04.2016

Protesta e cila sot filloi në ora 18 në Prokurorinë Speciale Publike, dhe më tej vazhdoi përballë zyrës popullore të presidentit Ivanov, dhe më u zhvendos para Parlamentit.

Nisen autobusat me kundërprotestues (Foto)

Shprehja - 13.04.2016

Kundërprotestuesit janë nisur drejt Shkupit, ngaqë u paralajmërua një protestë kundër protestës që nuk e pranon vendimin e Ivanovit për faljen e kriminelëve dhe të korruptuarve.

Video: Demonstruesit demolojnë Zyrën popullore të Presidentit

Republika - 13.04.2016

“Luftëtarët për liri dhe demokraci” të LSDM-së së Zoran Zaevit kanë demoluar Zyrën popullore të Presidentit në qendër të ...

Fotografi maqedonas plagoset në kokë gjatë protestës në Shkup (FOTO)

Republika - 13.04.2016

Protesta e sontme para zyrës popullore të presidentit Gjorgji Ivanov, e cila është shkatërruar plotësisht, është lënduar edhe fotografi Naqe Batev, fotograf i gazetës Veçer.

Në Uashington arrestohen qindra protestues

Evropaelire - 12.04.2016

Policia në Uashington ka arrestuar dje më shumë se 400 njerëz që protestonin kundër ndikimit të parasë në politikë. Policia amerikane tha se shumica e të arrestuarve, në afërsi të qeverisë amerikane, ...

Fillon protesta kundër presidentit Ivanov

Ina - 12.04.2016

Qindra qytetar të Maqedonisë kanë filluar protestën para zyrës së presidentit Ivanov në Shkup, për të kundështuar vendimin e tij për faljen e politikanëve për të gjitha proceset gjyqësore.

Zaevi u bashkohet protestuesve para qeverisë

Zhurnal - 12.04.2016

Zaevi u bashkohet protestuesve para qeverisë Publikuar 12.04.2016 në 21:28 nga S.M | i lexuar Shkup, 12 prill - Lideri i LSDM-së Zoran Zaev sapo ju është bashkangjitur protestusëve para qeverisë pas ...

Eskalon protesta, protestuesit janë tani para qeverisë (Foto/Video)

Lajmi.net - 12.04.2016

Qytetarët janë rrugëve pas vendimit të kryetarit Ivanov që të firmos faljen e të gjithë politikanëve të cilët janë nën hetime, ndaj të cilëve është ngritur procedure hetimore si dhe për një politikan ...

Ndiqeni live protestën në Shkup

Lajmi.net - 12.04.2016

Qytetarët janë rrugëve pas vendimit të kryetarit Ivanov që të firmos faljen e të gjithë politikanëve të cilët janë nën hetime, ndaj të cilëve është ngritur procedure hetimore si dhe për një politikan ...

Në Uashington arrestohen qindra protestues

Botasot - 12.04.2016

Policia në Uashington ka arrestuar dje më shumë se 400 njerëz që protestonin kundër ndikimit të parasë në politikë. Policia amerikane tha se shumica e të arrestuarve, në afërsi të qeverisë amerikane, ...

Kundër parasë në politikë, arrestohen qindra protestues në Uashington

Ora news - 12.04.2016

Policia në Uashington ka arrestuar dje më shumë se 400 njerëz që protestonin kundër ndikimit të parasë në politikë. Policia amerikane tha se shumica e të arrestuarve, në afërsi të qeverisë amerikane, ...

Washington: Qindra të arrestuar në protestën kundër ndikimit të parasë në politikë

Koha.net - 12.04.2016

Policia në Uashington ka arrestuar dje më shumë se 400 njerëz që protestonin kundër ndikimit të parasë në politikë. Policia amerikane tha se shumica e të arrestuarve, në afërsi të qeverisë amerikane, ...

FOTO/ Protesta masive në Uashington, arrestohen 400 persona

Syri.net - 12.04.2016

Qindra amerikanë shumë prej të cilëve të moshuar kanë marshuar në mbështetje të reformave politike dhe zgjedhore në Uashington. Autoritetet amerikanë kanë raportuar se rreth 400 protestues janë ...

Eskalon protesta, protestuesit janë tani para qeverisë (Foto/Video)

Telegrafi - 12.04.2016

Qytetarët janë rrugëve pas vendimit të kryetarit Ivanov që të firmos faljen e të gjithë politikanëve të cilët janë nën hetime, ndaj të cilëve është ngritur procedure hetimore si dhe për një politikan ...

Eskalon protesta, protestuesit janë tani para qeverisë (Foto+Video)

Zeri - 12.04.2016

Qytetarët janë rrugëve pas vendimit të kryetarit Ivanov që të firmos faljen e të gjithë politikanëve të cilët janë nën hetime, ndaj të cilëve është ngritur procedure hetimore si dhe për një politikan ...

Protesta në Shkup kundër presidentit Ivanov, sulmohet me vezë zyra e tij (Foto)

Gazeta Express - 12.04.2016

Disa qindra persona kanë dalë në mbrëmjen e së martës në Shkup për të protestuar kundër vendimit të presidentit të Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, për të falur të gjithë politikanët ndaj të cilëve janë ...

Me qindra protestues arrestohen në Amerikë

Tetova Sot - 12.04.2016

Me qindra persona në Amerikë që ishin ngritur kundër funksionit të parasë në politikën amerikane, janë arrestuar nga policia. Agjencia Reuters e lajmeve thotë se policia në Uashington ka arrestuar ...

(FOTO) Protesta në Shkup kundër presidentit Ivanov, sulmohet me vezë zyra e tij

Java News - 12.04.2016

Disa qindra persona kanë dalë në mbrëmjen e së martës në Shkup për të protestuar kundër vendimit të presidentit të Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, për të falur të gjithë politikanët ndaj të cilëve janë ...

“Selfie” apo protestë kundër Ivanovit Adili dhe Ismaili? (FOTO)

Tetova Sot - 12.04.2016

Dy figurat kryesore të UNITETIT, Zulfi Adili dhe Muhamed Ismaili shihen duke bërë një “Selfie” para kordonit policor në protestën e opozitës maqedonase kundër vendimit skandaloz të Ivanovit, raporton ...

Protestë para Zyrës popullore të presidentit Ivanov

Republika - 12.04.2016

Një grup qytetarësh sot pasdite u tubuan para Zyrës së presidentit, Gjorge Ivanov në qendër të Shkupit duke shprehur mospajtim me vendimin e sotëm të presidentit të Maqedonisë.