TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Senatori McCain mbyll vizitën në Tiranë me muxhahedinët, takim me grupin e strehuar në Tiranë

SOT - 16.04.2017

Ish-kandidati amerikan për President njëherësh senatori John McCain përmbylli vizitën e tij tejet të ngjeshur në Tiranë, në një takim me Maryam Rajavi, kryetaren e opozitës iraniane apo njohur ...

McCain u takua edhe me muxhahedinët: Një ditë Irani do të jetë i lirë

Top Channel - 16.04.2017

Vizita e senatorit republikan John McCain në Shqipëri nuk është fokusuar vetëm te takimet me drejtues të politikës vendase, por edhe në një çështje të rëndësishme të interesit amerikan, që ka të bëjë ...

Senatori McCain takoi muxhahedinët, falenderon Shqipërinë për pritjen

Ora news - 16.04.2017

Gjatë qëndrimit në Shqipëri, Senatori McCain ka zhvilluar një takim me presidenten e Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit, Maryam Rajavi. Gjatë takimit dy bashkëbiseduesit kanë diskutuar ...

Senatori McCain u takua me muxhahedinët në Shqipëri: Një ditë Irani do të jetë i lirë

Telegrafi - 16.04.2017

Vizita e senatorit republikan John McCain në Shqipëri nuk është fokusuar vetëm te takimet me drejtues të politikës vendase, por edhe në një çështje të rëndësishme të interesit amerikan, që ka të bëjë ...

Senatori McCain u takua me muxhahedinët në Shqipëri: Një ditë Irani do të jetë i lirë

Zeri - 16.04.2017

Vizita e senatorit republikan John McCain në Shqipëri nuk është fokusuar vetëm te takimet me drejtues të politikës vendase, por edhe në një çështje të rëndësishme të interesit amerikan, që ka të bëjë ...

McCain në Tiranë / Senatori u takua edhe me lideren e opozitës iraniane

Java News - 16.04.2017

Senatori amerikan John McCain u takua me lideren e opozitës iraniane e muxhahedinëve Maryam Rajavi gjatë vizitës së tij në kryeqytetin shqiptar në 14 prill.

Mesazhet e McCain, reforma në drejtësi dhe lufta ndaj ISIS

Lajmi.net - 15.04.2017

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka dalë pasditen e së premtes me një njoftim në lidhje me vizitën e senatorit John McCain, ku tregon edhe temat që kjo vizitë ka patur në fokus.

Kërcënimi rus, rreziqet terroriste dhe reforma, senatori McCain zbarkon në Tiranë, takim me krerët e shtetit

SOT - 15.04.2017

Senatori amerikan John McCain ka zhvilluar dje një vizitë në Tiranë, ku është takuar me krerët më të lartë të shtetit. Ai gjatë kësaj javë nisi një tur në Ballkan, ku dje zbarkoi dhe në Tiranë.

McCain poston në Twitter vizitat që i zhvilloi në Kosovë (VIDEO)

Lajmi.net - 15.04.2017

Senatori amerikan, John McCain, së fundmi ka realizuar edhe një vizitë në Kosovë. Me sa duket i kënaqur nga kjo vizitë, ai ka vendosur që rreth kësaj të bëjë edhe një “postim special” në Twitter.

McCain përshkruan në "Twitter" vizitat që zhvilloi në Kosovë (VIDEO)

Albeu.com - 15.04.2017

Senatori amerikan, John McCain, së fundmi ka realizuar një vizitë në Kosovë. Me sa duket, i kënaqur nga kjo vizitë, ai ka vendosur që rreth kësaj të bëjë edhe një “postim special” në Twitter .

Senatori McCain takohet me udhëheqësen e muxhahedinëve

SOT - 15.04.2017

Senatori amerikan dhe ish-kandidati për President, John McCain u takua ditën e djeshme në Tiranë me Maryam Rajavi, udhëheqësja e opozitës iraniane apo muxhahedinëve.

Senatori amerikan John Mccain vizitë në Tiranë

ABC News - 15.04.2017

Takimet e senatorit amerikan nisen me kreun e Kuvendit te Shqiperise Ilir Meta. Ne njoftimin per shtyp te kuvendit thuhet se Meta dhe McCain biseduan mbi partneritetin strategjik mes Shqipërisë dhe ...

Negociatat: Kriza në fotofinish

Mapo - 15.04.2017

Java që vjen i vë palët politike para afateve që nëse kapërcehen mund ta thellojnë krizën, ndërkohë presioni ndërkombëtar për negociatë dhe kompromis politik pritet të rritet me vizitën e ...

Kosova aleate e përjetshme e SHBA-së

Botasot - 15.04.2017

Vizita në Kosovë dhe rajon e senatorit amerikan John McCain, vlerësohet si tregues i përkushtimit amerikan për Ballkanin dhe barrierë e përpjekjeve të Rusisë për të rritur ndikimin në këtë pjesë të ...

Senatori McCain sjell lajme të mira për PD?

Mapo - 15.04.2017

Dje në Tiranë kishim një vizitë të nivelit të lartë. Senatori i rëndësishëm amerikan, John McCain vizitoi Shqipërinë. Gjatë takimit në PD u vu re një foto interesante e publikuar nga deputja e ...

Senatori McCain, me “postim special” për vizitën e tij në Kosovë (Video)

Telegrafi - 15.04.2017

Senatori amerikan, John McCain, së fundmi ka realizuar edhe një vizitë në Kosovë. Me sa duket i kënaqur nga kjo vizitë, ai ka vendosur që rreth kësaj të bëjë edhe një “postim special” në Twitter.

Senatori McCain, me “postim special” për vizitën e tij në Kosovë

Botasot - 15.04.2017

Senatori amerikan, John McCain, së fundmi ka realizuar edhe një vizitë në Kosovë. Me sa duket i kënaqur nga kjo vizitë, ai ka vendosur që rreth kësaj të bëjë edhe një “postim special” në Twitter.

Senatori amerikan John Mccain vizitë në Tiranë

Flaka - 15.04.2017

Takimet e senatorit amerikan nisen me kreun e Kuvendit te Shqiperise Ilir Meta. Ne njoftimin per shtyp te kuvendit thuhet se Meta dhe McCain biseduan mbi partneritetin strategjik mes Shqipërisë dhe ...

Thaçi sot do të takohet me McCain

Albeu.com - 14.04.2017

Presidenti i Republikës së Kosovës , Hashim Thaçi , pret sot në takim senatorin amerikan dhe mikun e Kosovës , John McCain. Takimi mbahet në kabinetin e Presidentit, nga ora 9:30.

Hoxhaj pas vizitave të McCain e Gabriel: Në Kosovë ka ngecje

Lajmi.net - 14.04.2017

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka komentuar vizitat e senatorit amerikan, John McCain dhe ministrit të Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Sigmar Gabriel, duke thënë se Kosova, ...

Senatori McCain sot takon Presidentin Hashim Thaçi

Lajmi.net - 14.04.2017

Senatori amerikan, John McCain, do të vazhdojë vizitën në Kosovës edhe gjatë ditës së premte. Ai në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Kosovës, do të takohet me presidentin Thaçi.

Thaçi dekoron sot Senatorin McCain me "Urdhrin e Lirisë"

Albeu.com - 14.04.2017

Senatori amerikan , John McCain, po vazhdon sot vizitën dy ditore në Kosovë. Sipas agjendës së tij, ai pritet të takohet me presidentin Hashim Thaçi .

Senatori John McCain vazhdon vizitën në Prishtinë

Lajm - 14.04.2017

Senatori amerikan, John McCain, po vazhdon vizitën në Kosovë. Senatori John McCain, dje ka mbajtur një fjalë në Kuvendin e Kosovës dhe ka takuar kryeparlamentarin Kadri Vesli dhe kryeministrin Isa ...

Thaçi dekoron senatorin McCain me “Urdhrin e Lirisë”

Ina - 14.04.2017

Senatori amerikan, John McCain, po vazhdon vizitën në Kosovë. Nga Zyra e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, është bërë me dije se senatori amerikan do të nderohet sot me çmimin “Urdhri i Lirisë”.

Thaçi takohet me senatorin McCain (VIDEO)

Albeu.com - 14.04.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi , ka pritur në takim senatorin e SHBA-ve, John McCain. Takimi mes presidentit Thaçi dhe senatorit amerikan McCain është duke u zhvilluar me dyer të mbyllura.

Thaçi takon senatorin McCain

Lajmi.net - 14.04.2017

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim senatorin amerikan dhe mikun e Kosovës, John McCain. McCain në këtë takim është shoqëruar nga ambasadori amerikan Greig Delawie.

Thaçi dekoron senatorin John McCain me "Urdhrin e Lirisë" (VIDEO)

Albeu.com - 14.04.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi , i cili është takuar sot me senatorin e SHBA-ve John McCain, pas një takimi me dyer të mbyllura, po e nderon atë me çmimin "Urdhri i Lirisë".

Thaçi i ndan “Urdhrin e lirisë” senatorit McCain

Lajmi.net - 14.04.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka ndarë çmimin “Urdhri i lirisë”, senatorit amerikan, John McCain. Ky çmim atij i është ndarë për kontributin për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës si dhe për ...

Kosova aleate e përjetshme e SHBA-së

DW - 14.04.2017

Vizita në Kosovë dhe rajon e senatorit amerikan John McCain, vlerësohet si tregues i përkushtimit amerikan për Ballkanin dhe barrierë e përpjekjeve të Rusisë për të rritur ndikimin në këtë pjesë të ...

Thaçi dhe senatori McCain pinë kafe në publik (Foto)

Lajmi.net - 14.04.2017

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pas takimit zyrtar që kishte me senatorin McCain, të cilin e dekoroi edhe me medaljen “Urdhri i Lirisë”, e ka qerasur atë edhe me kafe.

McCain: Kosova ka nevojë të përparojë më shumë (VIDEO)

Albeu.com - 14.04.2017

Në kuadër të vizitës së senatorit John McCain në Kosovë, presidenti Thaçi i ka ndarë çmimin "Urdhri i lirisë" në nder të kontributit për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës , si dhe për thellimin e ...

McCain nderohet në Kosovë me medaljen “Urdhri i Lirisë”

Portalb - 14.04.2017

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi dekoroi senatorin amerikan, John McCain, me medaljen “Urdhri i Lirisë”, për kontributin e tij për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës, raporton Anadolu ...

Senatori viziton Manastirin e Graçanicës (Foto)

Lajmi.net - 14.04.2017

Senatori Amerikan, John McCain pas takimit me Presidentin Hashim Thaçi, ka vizituar edhe Manastirin në Graçanicë. Bashkë me Presidentin Thaçi, Senatori McCain është ndalur për pak kohë edhe në ...

Senatori McCain viziton Manastirin e Graçanicës

Albeu.com - 14.04.2017

Senatori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, në kuadër të vizitës së tij 2 ditore në Kosovë dhe pas takimit me Presidentin Hashim Thaçi , ka vizituar edhe Manastirin në Graçanicë.

Pas vizitës në Kosovë, McCain arrin në Tiranë

Albeu.com - 14.04.2017

Senatori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, ka arritur para pak minutash në Tiranë. Lajmi është bërë i ditur nga ambasada e SHBA-ve në Tiranë.

Turi në Ballkan/ Senatori amerikan mbërrin në Tiranë

LajmiFundit - 14.04.2017

John McCain, Kryetari i Komisionit të Senatit amerikan për Shërbimet e Armatosura, ka mbërritur sot në Shqipërinë. Lajmi u bë me dije nga ambasada amerikane në Tiranë, e cila i uroi edhe ...

Senatori amerikan John McCain mbërrin në Tiranë, takime me krerët e lartë të shtetit

SOT - 14.04.2017

Kryetari i Komisionit të Senatit amerikan për Shërbimet e Armatosura, John McCain ka mbërritur sot në Shqipëri. Lajmin e bëri të ditur ambasada amerikane në Tiranë, e cila i uroi edhe mirëseardhjen.

McCain mbërrin në Tiranë

Lajmi.net - 14.04.2017

Senatori amerikan John McCain paraprak minutash ka mbërritur në Tiranë. Lajmi është bërë i ditur nga ambasada amerikane atje. McCain gjatë ditës do të takohet me Presidentin e Shqipërisë, Bujar ...

John McCain mbërrin në Tiranë

Top Channel - 14.04.2017

Senatori amerikan, John McCain mbërriti në Tiranë, ku u prit në aeroportin e Rinasit nga ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli dhe ambasadori amerikan, Donald Lu.

Ministrja Kodheli takim me senatorin McCain

SOT - 14.04.2017

Ministrja e Mbrojtjes, znj. Mimi Kodheli dhe ambasadori Donald Lu pritën sot në aeroportin "Nënë Tereza", senatorin amerikan John McCain. Gjatë qëndrimit të senatorit McCain në Rinas, ministrja e ...

Bushati takoi senatorin McCain

Lajmi.net - 14.04.2017

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati ka pritur në takim senatorin amerikan John McCain. Bushati ka thënë se McCain është një mik i vërtetë i shqiptarëve.

Senatori McCain takim me kreun e PD, Bashën

SOT - 14.04.2017

Senatori i SHBA-së John McCain ka shkuar në selinë e PD-së dhe po zhvillon një takim me kreun Lulzim Basha. Senatori ka nisur një tur vizitash në Ballkan dhe mes vendeve është edhe Shqipëria.

Masa të rrepta sigurie për McCain, e shoqërojnë tre Hummer-a të RENEA-s (VIDEO)

Albeu.com - 14.04.2017

Senatori amerikan John McCain ndodhet që prej mesditës së sotme në Tiranë. Pasi u prit në aeroporton nga ambasadori Donald Lu dhe ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli, ai zhvilloi një takim me kreun e ...

Senatori Mcain takohet me kryetarin e Kuvendit

Albeu.com - 14.04.2017

Senatori amerikan John McCain ka mbërritur në Tiranë ku po zhvillon një takim me kreun e Kuvendit Ilir Meta në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Shqipëri një ditë pasi vizitoi Kosovën.

Nderohet me “Urdhrin e Lirisë”, McCain: SHBA, në krah të Kosovës

Top Channel - 14.04.2017

Senatori John McCain tha se ndihet krenar për arritjet e Kosovës, por kujtoi se ka shumë rrugë për të ecur përpara. Në fund të vizitës së tij në Prishtinë, ku porositi që Kosova duhet të bëjë ...

Takimi me McCain, Basha: Heroi amerikan, një zë i fuqishëm në krah të shqiptarëve

SOT - 14.04.2017

Pas takimin me Senatori e SHBA-së John McCain, Lulzim Basha ka deklaruar se është një nder i madh për Shqipërinë, vizita e një figure si Senatori i SHBA, të cilin e quan një hero të lirisë dhe ...

Basha takim me McCain: Mik i shqiptarëve!

Albeu.com - 14.04.2017

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me senatorin John McCain. "Kënaqësi dhe nder i veçantë takimi i sotëm me Senatorin John McCain, një mik i madh i Shqipërisë, Kosovës dhe ...

Meta pret McCain: Të rriten shpenzimet për ushtrinë, më tepër kontroll kufijve

SOT - 14.04.2017

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, priti dje Kryetarin e Komisionit të Forcave të Armatosura në Senatin Amerikan, Senatorin John McCain, i cili shoqërohej prej Ambasadorit të SHBA në ...

Meta-McCain, në fokus Shqipëria, rajoni dhe siguria

Top Channel - 14.04.2017

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta priti këtë të premte në një takim kryetarin e Komisionit të Forcave të Armatosura në Senatin Amerikan, Senatorin John McCain.

Nishani takim me senatorin amerikan McCain

Albeu.com - 14.04.2017

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani priti dhe zhvilloi një takim me Senatorin amerikan dhe ish-kandidatin për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, i cili po ...

Zbardhet takimi i Presidentit Nishani me Senatorin amerikan

SOT - 14.04.2017

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti sot në një takim Senatorin amerikan dhe ish-kandidatin për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, i cili po zhvillon ditët e fundit ...

Takimi me McCain, Nishani: Jemi krenarë që jemi aleatë besnikë

LajmiFundit - 14.04.2017

Ditën e sotme, Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti dhe zhvilloi një takim me Senatorin amerikan dhe ish-kandidatin për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, i cili po ...

Senatori McCain i mahnitur me pritjen në Kosovë (FOTO)

Ina - 14.04.2017

Senatori amerikan John McCain është mahnitur me pritjen që i është bërë në Kosovë. McCain, ka postuar në rrjetin social Instagram një fotografi nga vizita e tij në Kosovë.

Basha takohet me McCain: Është mbështetës i kauzës së lirisë

Lajmi.net - 14.04.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka pritur gjithashtu senatorit amerikan John McCain, i cili po zhvillon një vizitë në Tiranë. “Kënaqësi dhe nder i veçantë takimi i sotëm me senatorin John McCain, një mik ...

Basha pret McCain: Shqipëria në situatë kritike

Top Channel - 14.04.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka pritur gjithashtu senatorit amerikan John McCain, i cili po zhvillon një vizitë në Tiranë. Gjatë takimit, Basha përcolli shqetësimin për gjendjen kritike të vendit në ...

Meta-McCain, në fokus Shqipëria, rajoni dhe siguria

Portalb - 14.04.2017

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta priti këtë të premte në një takim kryetarin e Komisionit të Forcave të Armatosura në Senatin Amerikan, Senatorin John McCain.

Nishani pret McCain: Krenarë për aleancën tonë

Lajmi.net - 14.04.2017

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti dhe zhvilloi një takim me Senatorin amerikan dhe ish-kandidatin për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, i cili po zhvillon ditët ...

DETAJET/ Basha takon McCain: S?do të ketë zgjedhje, kërcënohemi nga krimi

Albeu.com - 14.04.2017

Kryetari i Opozitës , Lulzim Basha priti sot në Selinë e Partisë Demokratike Senatorin John McCain, Kryetar i Komitetit të Senatit Amerikan për Forcat e Armatosura.

Ambasada e SHBA zbardh takimet e senatorit amerikan në Shqipëri

SOT - 14.04.2017

Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka bërë një përshkrim të shkurtër të vizitës së senatorit SHBA-së John Mçain. Njoftimi i ambasadës së SHBA: Senatori i SHBA John McCain vizitoi Shqipërinë të premten, ku ...

Mesazhet e McCain, reforma në drejtësi dhe lufta ndaj ISIS

Top Channel - 14.04.2017

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka dalë pasditen e së premtes me një njoftim në lidhje me vizitën e senatorit John McCain, ku tregon edhe temat që kjo vizitë ka patur në fokus.

Rama pas takimit me senatorin amerikan: 120 minuta të paharrueshme me mikun e shqiptarëve

SOT - 14.04.2017

Kryeministri Rama ka reaguar pas takimit të sotëm me Senatorin amerikan John McCain. “120 minuta të paharrueshme me një mik të madh të shqiptarëve dhe një mbështetës besnik të Shqipërisë në rrugën e ...

Ja dhurata e veçantë e Ramës për senatorin amerikan McCain (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.04.2017

Senatori amerikan John McCain ka përmbyllur takimet e tij në Tiranë me vizitën e fundit në kryeministri. Për të përshëndetur vizitën e republikanit, Kryeministri i vendit i ka dhënë një dhuratë mjaft ...

Dhurata që Rama i bëri senatorit republikan McCain (FOTO)

Portalb - 14.04.2017

Kryeministri Edi Rama u takua sot me senatorin amerikan John McCain, dhe i ka bërë atij një dhuratë të veçantë. Rama në rrjetin e tij social Facebook ka publikuar dhuratën që i ka bërë Senatorit ...

Mesazhet e McCain, reforma në drejtësi dhe lufta ndaj ISIS

Portalb - 14.04.2017

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka dalë pasditen e së premtes me një njoftim në lidhje me vizitën e senatorit John McCain, ku tregon edhe temat që kjo vizitë ka patur në fokus, njofton ...

Kryeministri i bëri një dhuratë të veçantë senatorit amerikan/ Ja për se bëhet fjalë

SOT - 14.04.2017

Kryeministri Edi Rama priti në një takim pasditen e së premtes senatorin amerikan John Mccain. Në fund të takimit kreu i qeverisë i ka bërë një dhuratë mjaft të veçantë senatorit amerikan.

McCAin takohet me liderët politikë shqiptarë

Top Channel - 14.04.2017

John McCain, senatori amerikan dhe ish kandidati për president I Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ndaloi në Tiranë, si pjesë e turit të tij ballkanik.

Senatori John McCain vazhdon vizitën në Prishtinë

Telegrafi - 14.04.2017

Senatori amerikan, John McCain, po vazhdon vizitën në Kosovë. Senatori John McCain, dje ka mbajtur një fjalë në Kuvendin e Kosovës dhe ka takuar kryeparlamentarin Kadri Vesli dhe kryeministrin Isa ...

Senatori John McCain mbërrin në Tiranë, pritet nga Kodheli dhe Lu

Ora news - 14.04.2017

Kryetari i Komisionit të Senatit amerikan për Shërbimet e Armatosura, John McCain ka mbërritur sot në Shqipërinë. Lajmin e bëri të ditur ambasada amerikane në Tiranë, e cila i uroi edhe mirëseardhjen.

Amerika është me ju!

Zeri - 14.04.2017

Politika e SHBA-së ndaj Kosovës është jopartiake. SHBA-ja do ta përkrahë Kosovën në të gjitha sfidat, të cilat do t’i ketë përpara. SHBA-ja përkrah krijimin e Forcave të Armatosura përmes ndryshimeve ...

Turi ballkanik, Senatori John McCain vjen sot në Tiranë

Botasot - 14.04.2017

Kryetari i Komisionit të Senatit Amerikan për Shërbimet e Armatosura John McCain viziton sot Shqipërinë. Vizita në Tiranë vjen si rezultat i një turi ballkanik që ish-kandidati për president po ...

Thaçi dekoron sot Senatorin McCain me 'Urdhrin e Lirisë'

Zeri - 14.04.2017

Senatori amerikan, John McCain, po vazhdon vizitën në Kosovë. Nga Zyra e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, është bërë me dije se senatori amerikan do të nderohet sot me çmimin “Urdhri i Lirisë”.

McCain: SHBA përkrah projektin e ndërtimit të termocentralit Kosova e Re

Zeri - 14.04.2017

Senatori amerikan, John McCain në adresim e tij para deputetëve të Kuvendit të Kosovës ri përsëriti përkushtimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të ndihmuar Kosovën në zhvillimin ekonomik të ...

Thaçi me McCain: SHBA do ta mbështesë gjithmonë Kosovën

Gazeta Express - 14.04.2017

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim senatorin amerikan dhe mikun e Kosovës, John ...

Senatori John Mccain dekorohet me “Urdhrin e Lirisë”

Telegrafi - 14.04.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot e ka dekoruar me “Urdhrin e Lirisë”, senatorin amerikan John Mccain. I pari i Kosovës gjatë takimit me McCain u shpreh se “në botë ka pak njerëz që i çmojnë më ...

McCain te Presidenti Thaçi: Kosovës i nevojitet më shumë përparim

Gazeta Express - 14.04.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka ndarë çmimin “Urdhri i lirisë”, senatorit amerikan, John McCain. Ky çmim atij i është ndarë për kontributin për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës si dhe për ...

Thaçi pret në takim senatorin McCain (FOTO + VIDEO)

Zeri - 14.04.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takim senatori amerikan, John McCain, raporton “Zeri.info”. Takimi mes presidentit Thaçi dhe senatorit amerikan McCain është duke u zhvilluar me dyer ...

McCain: Kosovës i nevojitet më shumë përparim

Zeri - 14.04.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka ndarë çmimin “Urdhri i lirisë”, senatorit amerikan, John McCain. Ky çmim atij i është ndarë për kontributin për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës si dhe për ...

McCain viziton Tiranën

RTSH - 14.04.2017

Kryetari i Komisionit të Senatit amerikan për Shërbimet e Armatosura, John McCain viziton të premten Shqipërinë. Vizita e tij është pjesë e një turi në disa vende të Ballkanit.

Thaçi: Gjetëm frymëzim te McCain në ditët tona më të vështira

Zeri - 14.04.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se “në botë ka pak njerëz që mëshirojnë më shumë se senatori amerikan John McCain vlerat e lirisë”. “Në ditët tona më të vështira si komb, kemi gjetur ...

Presidenti i Kosovës Thaçi dekoron senatorin amerikan Mc Cain

ABC News - 14.04.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dekoroi senatorin amerikan John Mc Cain me titullin “Urdhër i Lirisë”. Gjatë ndarjes së çmimit Thaçi i është drejtuar me disa fjalë mirënjohjeje senatorit amerikan, ...

Senatori samerikan takon sot krerët e politikës shqiptare

Botasot - 14.04.2017

Kreu i qeverisë, Edi Rama do të presë sot në zyrën e tij në Kryeministri senatori amerikan John McCain, i cili vjen për një vizitë zyrtare në Shqipëri.

Senatori viziton Manastirin e Graçanicës (Foto)

Zeri - 14.04.2017

Senatori Amerikan, John McCain pas takimit me Presidentin Hashim Thaçi, ka vizituar edhe Manastirin në Graçanicë Bashkë me Presidentin Thaçi, Senatori McCain është ndalur për pak kohë edhe në ...

“Urdhri i Lirisë”, McCain dekorohet nga Presidenti Thaçi

Ora news - 14.04.2017

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka dekoruar me medaljen “Urdhri i Lirisë” senatorin amerikan John McCain, për kontributin e tij dhënë për çlirimin e Kosovës.

McCain vizitoi Manastirin e Graçanicës

Telegrafi - 14.04.2017

Senatori amerikan, John McCain gjatë qëndrimit në Kosovë ka vizituar edhe Manastirin e Graçanicës. Këtë vizitë ai e bëri pas takimit me presidentin Hashim Thaçi ku edhe u nderua me medaljen “Urdhri i ...

McCain mbërrin në Tiranë

Zeri - 14.04.2017

Senatori amerikan John McCain paraprak minutash ka mbërritur në Tiranë. Lajmi është bërë i ditur nga ambasada amerikane atje. McCain gjatë ditës do të takohet me Presidentin e Shqipërisë, Bujar ...

McCain mbërrin në Tiranë

Botasot - 14.04.2017

Senatori amerikan John McCain paraprak minutash ka mbërritur në Tiranë. Lajmi është bërë i ditur nga ambasada amerikane atje. McCain gjatë ditës do të takohet me Presidentin e Shqipërisë, Bujar ...

Senatori McCain vjen në Tiranë, zbardhet takimi kokë më kokë me ministren Kodheli

BalkanWeb - 14.04.2017

TIRANE – Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli dhe ambasadori Donald Lu pritën sot në aeroportin “Nënë Tereza”, senatorin amerikan John McCain. Gjatë qëndrimit të senatorit McCain në Rinas, ministrja e ...

McCain në Shqipëri, pritet në Rinas nga ministrja Mimi Kodheli

Botasot - 14.04.2017

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka pritur në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Rinas, kryetarin e Komisionit të Senatit Amerikan për Shërbimet e Armatosura, John McCain, i cili nis këtë të ...

Vizita në Tiranë, Senatori amerikan John Mcain takohet me kreun e Kuvendit

BalkanWeb - 14.04.2017

TIRANË- Senatori amerikan John McCain po zhvillon një takim me kreun e Kuvendit Ilir Meta në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Shqipëri një ditë pasi vizitoi Kosovën.

Senatori Mccain takim me Metën, Bashën e Nishanin

Ora news - 14.04.2017

Senatori amerikan John Mccain ka mbërritur sot për një vizitë në Tiranë. Ai ka zhvilluar një takim disa minuta me kryetarin e Parlamentit, Ilir Meta në selinë e Kuvendit të Shqipërisë.

Senatori Mccain takim me Metën e Bashën

Botasot - 14.04.2017

Senatori amerikan John Mccain ka mbërritur sot për një vizitë në Tiranë. Ai ka zhvilluar një takim disa minuta me kryetarin e Parlamentit, Ilir Meta në selinë e Kuvendit të Shqipërisë.

Basha takon senatorin McCain: Hero dhe mik i shqiptarëve

Mapo - 14.04.2017

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me senatorin John McCain i cili është duke bërë një tur vizitash në Ballkan. Senatori McCain ka zhvilluar disa takime në Tiranë, ndërsa pritet ...

Senatori McCain në Tiranë, përfundon takimet me Nishanin, Metën dhe Bashën

Gazeta Express - 14.04.2017

Prej mëngjesit të sotme senatori amerikan, John McCain po zhvillon një vizitë zyrtare në ...

Basha: McCain, mik i madh i Shqipërisë, Kosovës dhe shqiptarëve

Ora news - 14.04.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka postuar një foto në rrjetet sociale nga takimi me senatorin amerikan John Mccain, i cili ndodhet për një vizitë në Tiranë në kuadër të turit të tij ...

Meta - McCain: Politika të tregohet më e përgjegjshme për zgjedhjet me standarde evropiane

Gazeta Express - 14.04.2017

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, priti Senatorin Amerikan, John ...

Meta- McCain: Të krijohet klima për zgjedhje me standarde

Ora news - 14.04.2017

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, priti sot Kryetarin e Komisionit të Forcave të Armatosura në Senatin Amerikan, Senatorin John McCain, i cili shoqërohej prej Ambasadorit të SHBA në ...

Pas takimit - Basha: McCain, mik i madh i Shqipërisë, Kosovës dhe shqiptarëve

Botasot - 14.04.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka postuar një foto në rrjetet sociale nga takimi me senatorin amerikan John Mccain, i cili ndodhet për një vizitë në Tiranë në kuadër të turit të tij ...

Meta: SHBA duhet ta rrisin vëmendjen e tyre në Evropën Juglindore

Botasot - 14.04.2017

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë të premten se Shtetet e Bashkuara të Amerikës duhet ta rrisin vëmendjen e tyre në Evropën Juglindore dhe shprehu besimin e plotë se Shqipëria do ...

Meta: SHBA-të ta rrisin vëmendjen e tyre në Evropën Juglindore

Telegrafi - 14.04.2017

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë të premten se Shtetet e Bashkuara të Amerikës duhet ta rrisin vëmendjen e tyre në Evropën Juglindore dhe shprehu besimin e plotë se Shqipëria do ...

Ja si e presin senatorin McCain në Tiranë

Mapo - 14.04.2017

Foto 1 nga 47 Senatori republikan amerikan John McCain nisi sot një vizitë në Tiranë, si pjesë e turit të tij në Ballkan. Senatori McCain mbërriti në Tiranë, ku u prit në aeroportin e Rinasit nga ...

Nishani pret senatorin McCain: Krenarë që jemi aleatë, do përmbushim detyrat tona në NATO

BalkanWeb - 14.04.2017

TIRANE- Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti dhe zhvilloi një takim me Senatorin amerikan dhe ish-kandidatin për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, i cili po ...

Senatori John McCain takohet me kreun e Kuvendit: Shqipëria të rrisë kontributin në fushën e mbrojtjes

BalkanWeb - 14.04.2017

TIRANË- Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, priti sot Kryetarin e Komisionit të Forcave të Armatosura në Senatin Amerikan, Senatorin John McCain, i cili shoqërohej prej Ambasadorit të SHBA ...

Nishani: Krenarë që jemi aleatë besnikë, të denjë e të sinqertë të SHBA

Botasot - 14.04.2017

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani priti në takim senatorin amerikan, John McCain, i cili po zhvillon një turne zyrtar në shtetet e Ballkanit.

Nishani, McCain: Shqipëria do të përmbushë detyrimet ndaj NATO-s

Ora news - 14.04.2017

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti dhe zhvilloi një takim me Senatorin amerikan dhe ish-kandidatin për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, i cili po zhvillon ditët ...

Basha, McCain: Zgjedhjet të pamundura nga droga, të gatshëm për dialog

Ora news - 14.04.2017

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha priti sot në Selinë e Partisë Demokratike Senatorin John McCain, Kryetar i Komitetit të Senatit Amerikan për Forcat e Armatosura.

Basha takon senatorin McCain: Droga kërcënon zgjedhjet, duhet të pastrohet politika nga krimi

BalkanWeb - 14.04.2017

TIRANE – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka pritur sot në një takim në selinë blu Senatorin John McCain, Kryetar i Komitetit të Senatit Amerikan për Forcat e Armatosura.

Basha: Senatori McCain, zë i fuqishëm në mbështetje të shqiptarëve për liri

Telegrafi - 14.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim senatorin amerikan, John McCain, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Shqipëri. “Kënaqësi dhe nder i veçantë takimi i sotëm me ...

Meta-McCain, në fokus Shqipëria, rajoni dhe siguria

Zeri - 14.04.2017

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta priti këtë të premte në një takim kryetarin e Komisionit të Forcave të Armatosura në Senatin Amerikan, Senatorin John McCain.

Nishani pret senatorin McCain dhe shprehet krenar për aleancën me SHBA-të

Telegrafi - 14.04.2017

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani priti në takim senatorin amerikan, John McCain, i cili po zhvillon një turne zyrtar në shtetet e Ballkanit.

Basha: Senatori McCain, zë i fuqishëm në mbështetje të shqiptarëve për liri

Zeri - 14.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim senatorin amerikan, John McCain, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Shqipëri. “Kënaqësi dhe nder i veçantë takimi i sotëm me ...

Nishani pret senatorin McCain, shprehet krenar për aleancën me SHBA-të

Zeri - 14.04.2017

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani priti në takim senatorin amerikan, John McCain, i cili po zhvillon një turne zyrtar në shtetet e Ballkanit.

Kosova aleate e përjetshme e SHBA-së

Telegrafi - 14.04.2017

Vizita në Kosovë dhe rajon e senatorit amerikan John McCain, vlerësohet si tregues i përkushtimit amerikan për Ballkanin dhe barrierë e përpjekjeve të Rusisë për të rritur ndikimin në këtë pjesë të ...

McCain në Tiranë, Ambasada amerikane: U diskutua për drejtësinë dhe ISIS

Ora news - 14.04.2017

Në një njoftim në faqen zyrtare të Ambasadës amerikane thuhet se gjatë vizitës në Tiranë, Senatori John McCain theksoi partneritetin ushtarak SHBA-Shqipëri, rëndësinë e reformës në drejtësi në vend, ...

Takimi Rama-McCain/ Zbulohet dhurata që i bëri Kryeministri senatorit amerikan

BalkanWeb - 14.04.2017

Kryeministri Edi Rama u takua sot me senatorin amerikan John McCain, dhe i ka bërë atij një dhuratë të veçantë. Rama në rrjetin e tij social Facebook ka publikuar dhuratën që i ka bërë Senatorit ...

Kosova aleate e përjetshme e SHBA-së

Zeri - 14.04.2017

Vizita në Kosovë dhe rajon e senatorit amerikan John McCain, vlerësohet si tregues i përkushtimit amerikan për Ballkanin dhe barrierë e përpjekjeve të Rusisë për të rritur ndikimin në këtë pjesë të ...

Takimi me senatorin amerikan, Rama entuziast: 120 minuta të paharrueshme

BalkanWeb - 14.04.2017

TIRANË- Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me kryetarin e Komisionit të Forcave të Armatosura në Senatin Amerikan, Senatorin John McCain, i cili zhvilloi të premten një vizitë zyrtare në vendin ...

Takimi Rama-McCain/ Zbulohet dhurata që i bëri Kryeministri senatorit amerikan

Botasot - 14.04.2017

Kryeministri Edi Rama u takua sot me senatorin amerikan John McCain, dhe i ka bërë atij një dhuratë të veçantë. Rama në rrjetin e tij social Facebook ka publikuar dhuratën që i ka bërë Senatorit ...

Takimi me McCain: Rama 120 minuta me një mik të madh të shqiptarëve

Gazeta Express - 14.04.2017

Kreu i ekzekutivit Edi Rama reagoi në rrjetet sociale pas takimit me senatorin republikan John ...

Senatori McCain viziton Tiranën

RTSH - 14.04.2017

Senatori amerikan John McCain vizitoi Shqipërinë të premten. Sipas një njoftimi të ambasadës amerikane në Tiranë, si kryetar i Komitetit të Senatit për Shërbimet e Armatosura, senatori McCain u takua ...

Mesazhet e McCain, reforma në drejtësi dhe lufta ndaj ISIS

Telegrafi - 14.04.2017

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka dalë pasditen e së premtes me një njoftim në lidhje me vizitën e senatorit John McCain, ku tregon edhe temat që kjo vizitë ka patur në fokus.

Kryeministri Rama: 120 minuta të paharrueshme me një mik të shqiptarëve

Botasot - 14.04.2017

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka pritur në takim senatorin amerikan John McCain, i cili zhvilloi sot vizitë zyrtare në Shqipëri. “120 minuta të paharrueshme me një mik të madh të shqiptarëve ...

Çfarë dhurate i bëri Edi Rama senatorit amerikan John McCain

Mapo - 14.04.2017

Foto 1 nga 14 Kryeministri Edi Rama, u takua sot me senatorin amerikan John McCain. Rama i bëri atij një dhuratë të veçantë. Në rrjetin e tij social Facebook, Kryeministri publikoi dhuratën që i ka ...

Ambasada e SHBA-ve zbardh vizitën e senatorit McCain. Ja çfarë u bisedua…

Mapo - 14.04.2017

Foto 1 nga 2 Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka bërë një përshkrim të shkurtër të vizitës së senatorit SHBA-së John McCain. Në një njoftim në faqen zyrtare të Ambasadës amerikane thuhet se gjatë vizitës ...

Ambasada amerikane zbardh vizitën e McCain në Tiranë: U diskutua për drejtësinë dhe ISIS

Botasot - 14.04.2017

Në një njoftim në faqen zyrtare të Ambasadës amerikane thuhet se gjatë vizitës në Tiranë, Senatori John McCain theksoi partneritetin ushtarak SHBA-Shqipëri, rëndësinë e reformës në drejtësi në vend, ...

Rama: 120 minuta të paharrueshme me një mik të shqiptarëve

Telegrafi - 14.04.2017

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka pritur në takim senatorin amerikan John McCain, i cili zhvilloi sot vizitë zyrtare në Shqipëri. “120 minuta të paharrueshme me një mik të madh të shqiptarëve ...

Vizita - Kërkesat për McCain, nga reforma në drejtësi deri tek qeveria teknike

Botasot - 14.04.2017

Senatori amerikan John McCain ka vizituar Tiranën në kuadër të turit zyrtar disaditor të nisur në rajonin e Ballkanit. Kryetari i Komisionit të Forcave të Armatosura në Senatin Amerikan pati një sërë ...

Senatori John McCain vazhdon vizitën në Prishtinë

Alb Portali - 14.04.2017

Senatori amerikan, John McCain, po vazhdon vizitën në Kosovë. Loading... Senatori John McCain, dje ka mbajtur një fjalë në Kuvendin e Kosovës dhe ka takuar kryeparlamentarin Kadri Vesli dhe ...

Thaçi i ndan “Urdhrin e lirisë” senatorit McCain

Alb Portali - 14.04.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka ndarë çmimin “Urdhri i lirisë”, senatorit amerikan, John McCain. Ky çmim atij i është ndarë për kontributin për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës si dhe për ...

McCain do vizitojë edhe Tiranën

Alb Portali - 14.04.2017

Kryetari i Komisionit të Senatit amerikan për Shërbimet e Armatosura, John McCain viziton të premten Shqipërinë. Vizita e tij është pjesë e një turi në disa vende të Ballkanit.

Senatori McCain nis vizitën në Tiranë, zbulohet axhenda e takimeve

Java News - 14.04.2017

Kryetari i Komisionit të Senatit amerikan për Shërbimet e Armatosura, John McCain ka mbërritur sot në Shqipërinë. Lajmin e bëri të ditur ambasada amerikane në Tiranë, e cila i uroi edhe mirëseardhjen.

Takimi Kodheli-McCain, fokusi te bashkëpunimi ushtarak dhe lufta kundër ISIS

Java News - 14.04.2017

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli dhe ambasadori Donald Lu pritën sot në aeroportin “Nënë Tereza”, senatorin amerikan John McCain. Gjatë qëndrimit të senatorit McCain në Rinas, ministrja e ...

Meta në takimin me McCain: Klima politike në Shqipëri ndikim në rajon, zgjedhje sipas standarteve

Java News - 14.04.2017

Partneriteti strategjik mes Shqipërisë dhe SHBA, situata politike në vend si dhe zhvillimet e fundit në rajon, ishin në bashkëbisedimit gjatë takimit që kryeparlamentari Ilir Meta, zhvilloi sot me ...

Basha pas takimit me McCain: Një zë i fuqishëm në krah të shqiptarëve

Java News - 14.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti të premten në një takim senatorin amerikan, John McCain, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në vendin tonë.

Zbardhet takimi Nishani - McCain: Jemi krenarë që jemi aleatë besnikë

Durres Lajm - 14.04.2017

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti dhe zhvilloi një takim me Senatorin amerikan dhe ish-kandidatin për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, i cili po zhvillon ditët ...

Basha me McCain: Shqipëria duhet të bëjë zgjedhje të lira e të ndershme

Java News - 14.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha priti sot në takim senatorin John McCain, Kryetar i Komitetit të Senatit Amerikan për Forcat e Armatosura.

Zbardhet takimi Rama-McCain, ja çështjet e diskutuara

Java News - 14.04.2017

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me kryetarin e Komisionit të Forcave të Armatosura në Senatin Amerikan, Senatorin John McCain, i cili zhvilloi të premten një vizitë zyrtare në vendin tonë.

Takimet e McCain, ambasada e SHBA: Fokusi te rëndësia e reformës në drejtësi

Java News - 14.04.2017

Ambasada amerikane ka shpërndarë një deklaratë përmbledhëse të vizitës së senatorit John McCain në Tiranë. Sipas njoftimit, në takimet e mbajtura nbga senatori me rkerët e politikës fokusi ishte te ...

“120 minuta të paharrueshme me një mik të shqiptarëve”, Rama zbulon dhuratën për McCain

Java News - 14.04.2017

Takimi me kryeministrin Rama ishte i fundit që senatori amerikan McCain zhvilloi në Tiranë. Pas takimit, kryeministri shpërndau një status në facebook ku zbulon edhe një dhuratë për senatorin.

Nishani: Krenarë që jemi aleat besnik e të sinqertë me SHBA-në

Alb Portali - 14.04.2017

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani priti në takim senatorin amerikan, John McCain, i cili po zhvillon një turne zyrtar në shtetet e Ballkanit. Loading...

Nderohet me “Urdhrin e Lirisë”, McCain: SHBA, në krah të Kosovës

Flaka - 14.04.2017

Senatori John McCain tha se ndihet krenar për arritjet e Kosovës, por kujtoi se ka shumë rrugë për të ecur përpara. Në fund të vizitës së tij në Prishtinë, ku porositi që Kosova duhet të bëjë ...

Mesazhet e McCain, reforma në drejtësi dhe lufta ndaj ISIS

Flaka - 14.04.2017

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka dalë pasditen e së premtes me një njoftim në lidhje me vizitën e senatorit John McCain, ku tregon edhe temat që kjo vizitë ka patur në fokus.

John McCain, dekorohet me medaljen “Urdhri i Lirisë”

Kosova Live - 14.04.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ndan medaljen “Urdhri i Lirisë”, Senatorit dhe mikut të madh të Kosovës, John McCain. “Senatorit dhe mikut të madh të Kosovës, John McCain, në emër të qytetarëve ...

Senatori McCain tregon se e adoptoi të bijën nga Nënë Tereza

Antpress - 14.04.2017

Senatori amerikan, John McCain, e ka nisur fjalimin e tij në Kuvendin e Kosovës me Nënë Terezën. “Nëse më lejoni, dëshiroj të them një tregim të shkurtër personal për familjen time duke qenë i ...

SHBA përkrah Kosovës: McCain, pajtimi me serbinë jo i pamundur

Republika - 14.04.2017

Senatori i Shteteve të Bashkuara, John McCain, gjatë fjalimit të tij në parlamentin e kosovar, ka deklaruar se pavarësisht vështirësive, pajtimi mes Kosovës dhe Serbisë është një proçes i mundshëm.

Senatori amerikan John McCain sot viziton Kosovën

Albeu.com - 13.04.2017

Sot do të qëndrojë në Kosovë për vizitë zyrtare, senatori amerikan, John McCain, i cili do t’u adresohet deputetëve të Kuvendit të Kosoëvs, gjatë një seance solemne .

Senatori amerikan, John McCain sot viziton Kosovën

Lajmi.net - 13.04.2017

Senatori amerikan, John McCaini cili është Kryetari i Komisionit të Senatit amerikan për Shërbimet e Armatosura, viziton sot Republikën e Kosovës. Senatori McCain do të takohet me Kryetarin e ...

Senatori McCain sot në Kosovën

Ina - 13.04.2017

Senatori amerikan, John McCain, do të qëndrojë sot për vizitë në Kosovë. Ai pritet të takojë liderët e institucioneve dhe partive politike. Nga Zyra e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, është bërë ...

Senatori amerikan John McCain sot viziton Kosovën

Lajm - 13.04.2017

Sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Kosovë, senatori amerikan John McCain, i cili do t’u adresohet deputetëve të Kuvendit të Kosovës, gjatë një seance solemne.

Senatori McCain arrin në Kosovë

Lajmi.net - 13.04.2017

Senatori amerikan, John McCain, ka arritur në Prishtinë, duke nisur kështu vizitën e tij dy ditëshe në Kosovë. Ai pritet të takojë liderët e institucioneve dhe partive politike.

Senatori John McCain në Kosovë, ja axhenda e takimeve

Albeu.com - 13.04.2017

Senatori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, pritet të mbërrijë sot në Prishtinë ku do të mbajë një fjalim në seancën solemne të Kuvendit të Republikës së Kosovës .

Senatori amerikan vizitë në Kosovë, çfarë do të diskutohet?

SOT - 13.04.2017

Senatori amerikan, John McCain gjatë ditës së sotme do të qëndrojë për vizitë në Kosovë. Gjatë qëndrimit në vendin tonë, ai në një seancë solemne do t`i adresohet deputetëve të Kuvendit të Kosovës.

McCain ndalon në Kosovë

Top Channel - 13.04.2017

John McCain qëndron sot në Kosovë për takime me liderët e institucioneve dhe partive politike. Zyra e Presidentit Hashim Thaçi njoftoi se senatorit amerikan do t’i jepet gjatë kësaj vizite “Urdhri i ...

LAJMI I FUNDIT/ McCain arrin në Kosovë, takon Veselin

Albeu.com - 13.04.2017

Senatori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain ka arritur në Kosovë në kuadër të vizitës dy ditore. Ai është takuar me kreun e Kuvendit të Kosovës Kadri Veselin, ndërsa pritet të takohet ...

Senatori McCain arrin në Kosovë, të parin takon Kadri Veselin

Lajmi.net - 13.04.2017

Senatori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain ka nisur kështu vizitën e tij në Kosovë. McCain është takuar me kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli, kurse pritet të takoj liderët tjerë.

LIVE: Nis seanca e Kuvendit, senatori McCain iu drejtohet deputetëve (Video)

Lajmi.net - 13.04.2017

Senatori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, do t’iu drejtohet me një fjalë rasti në një seancë solemne që e ka organizuar Kuvendi i Kosovës me rastin e vizitës së tij në Kosovë.

Veseli falënderon McCain-in për mbështetjen e SHBA-ve ndaj Kosovës

Lajmi.net - 13.04.2017

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli në seancën e sotme solemne ka falënderuar senatorin amerikan John McCain për mbështetjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ndaj Kosovës.

Senatori McCain: Demarkacioni me Malin e Zi do t’i heqë vizat për kosovarët

Lajmi.net - 13.04.2017

Senatori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, gjatë një fjalimi në Kuvendin e Kosovës ka thënë se miratimi i demarkacionit me Malin e Zi do të ishte një hap drejt integrimit të Kosovës ...

LIVE/ Nis seanca e Kuvendit, McCain iu drejtohet deputetëve

Albeu.com - 13.04.2017

Ka filluar seanca në Kuvendin e Kosovës, ku senatori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, po mban fjalimin e tij drejtuar deputetëve . McCain është përshndetur me deputetët e Kuvendit , ...

McCain: Demarkacioni me Malin e Zi heq vizat për Kosovën

Albeu.com - 13.04.2017

Senatori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, gjatë fjalimit të tij në Kuvendin e Kosovës , ka përshëndetur fillimisht deputetët, dhe më pas ka përgëzuar Kosovën për progresin që ka ...

McCain: Ushtria e Kosovës të bëhet përmes ndryshimeve kushtetuese

Lajmi.net - 13.04.2017

Senatori amerikan, John McCain në adresimin e tij para deputetëve në Kuvendin e Kosovës ka thënë se Ushtria e Kosovës duhet të bëhet përmes ndryshimeve kushtetuese.

McCain: Nënë Tereza na luti për adoptimin e dy vajzave, njëra tani është vajza ime

Lajmi.net - 13.04.2017

Senatori amerikan, John McCain në fjalimin e tij në Kuvendin e Kosovës ka thënë se Nënë Tereza para rreth 24 vitesh e kishte lutur atë dhe gruan e tij që të adoptonte dy vajza nga Bangladeshi.

McCain lavdëron Policinë e Kosovës për luftën kundër terrorizmit

Lajmi.net - 13.04.2017

Senatori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain ka thënë se Kosova ka bërë një punë të madhe në luftimin e ekstremizmit. Ai gjatë fjalimit të tij në Kuvendin e Kosovës senatori amerikan ka ...

Rrëfimi emocional i McCain për Nënë Terezën

Ina - 13.04.2017

Senatori amerikan, John McCain, ka mbërritur në Prishtinë. Fillimisht, ai është pritur në një takim nga kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli. Më pas, i është drejtuar me një fjalim Kuvendit ...

(Përmbledhje) McCain: SHBA nuk do ta lë vetëm Kosovën, ratifikojeni demarkacionin

Lajmi.net - 13.04.2017

Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk do ta lënë vetëm Kosovën dhe Uashingtoni mbetet i përkushtuar ta ndihmojë atë, ka deklaruar të enjten në Prishtinë, senatori John McCain.

McCain: Nënë Tereza na luti për adoptimin e dy vajzave, njëra prej tyre është vajza ime

Portalb - 13.04.2017

Senatori amerikan John McCain në fjalimin e tij në Kuvendin e Kosovës, ka rrëfyer se Nënë Tereza para 24 vjetësh e kishte lutur atë dhe gruan e tij që të adoptonte dy vajza nga Bangladeshi.

McCain pro Ushtrisë së Kosovës, por përmes ndryshimeve kushtetuese

Albeu.com - 13.04.2017

Senatori amerikan, John McCain i cili mbajti sot një fjalim para politikanëve të Kosovës , ka trajtuar një sërë cështjesh, ku gjithashtu theksoi se përkushtimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për ...

McCain i konfirmon Veselit mbështetjen e SHBA-së për Kosovën

Lajmi.net - 13.04.2017

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur në takim Senatorin amerikan John McCain, ku kanë diskutuar për bashkëpunimin bilateral mes Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Rrëfimi prekës i senatorit amerikan: Falë Nënë Terezës tani unë kam një vajzë

LajmiFundit - 13.04.2017

Senatori amerikan, John McCain në një adresim para deputetëve të Kuvendit të Kosovës tregoi një histori personale të shumë viteve më parë me misionaren shqiptare sot e shenjtë Nënë Terezën.

Rrëfen McCain: Falë Nënë Terezës, tani unë kam një vajzë

Albeu.com - 13.04.2017

Senatori amerikan, John McCain, i cili ka mbajtur një fjalim para deputetëve të Kosovës, ka rrëfyer një histori personale e cila ka ndodhur shumë viteve më parë.

McCain i konfirmon Veselit mbështetjen e SHBA-ve për Kosovën

Albeu.com - 13.04.2017

Kryetari i Kuvendit të Kosovës , Kadri Veseli , ka pritur Senatorin amerikan John McCain, ku kanë diskutuar për bashkëpunimin bilateral mes Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Transformimi i FSK-së të bëhet përmes ndryshimeve kushtetuese

Portalb - 13.04.2017

Senatori amerikan, John McCain në kuadër të vizitës së tij në Kosovë, sot theksoi se transformimi i FSK-së në Forca të Armatosura të Kosovës duhet të bëhet përmes ndryshimeve kushtetuese, raporton ...

Kryeministri Mustafa: Përkrahja e SHBA-ve vitale për Kosovën dhe rajonin

Lajmi.net - 13.04.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti sot në takim Senatorin Amerikan, John McCain. Gjatë takimit, kryeministri Mustafa dhe Senatori McCain, biseduan për bashkëpunimin ndërmjet dy ...

Porosia e McCain: Ushtria, vetëm me ndryshime kushtetuese

Top Channel - 13.04.2017

Senatori amerikan, John McCain ka porositur Kosovën të bëjë veprimet e duhura për progres. Ai gjatë qëndrimit të tij në Kuvendin e Kosovës, nga ku pritet votimi i demarkacionit të kufirit me Malin e ...

McCain e quan Kadri Veselin “lider të madh” (Video)

Lajmi.net - 13.04.2017

Senatori amerikan, John McCain, e ka quajtur sot Kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, “lider të madh”. McCain e ka bërë këtë deklaratë gjatë një prononcimi për mediat, pas përfundimit të seancës solemne ...

McCain: Kadri Veseli lider i madh

Albeu.com - 13.04.2017

Senatori amerikan, John McCain, e ka quajtur sot kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, lider të madh. McCain e ka bërë këtë deklaratë gjatë një prononcimi për mediat, pas përfundimit të seancës solemne ...

McCain në Bondsteel, i impresionuar me ushtarët e KFOR-it (Foto)

Lajmi.net - 13.04.2017

Pas vizitës së tij zyrtare në Kuvendin e Kosovës, senatori amerikan, John McCain e ka kaluar pasditen në kampin amerikan ‘Bondsteel’. Në këtë kamp ai ka mbajtur takim më trupat amerikane, transmeton ...

Veseli: Demarkacioni do të jetë këtë muaj në Kuvend

Albeu.com - 13.04.2017

SHBA-të mbeten aleatët më të veçantë të Kosovës në rrugëtimet veri-atlantike. Kështu ka thënë në edicionin e lajmeve qendrore në RTK, kryeparlamentari Kadri Veseli , duke folur për vizitën në Kosovë ...

Veseli: Këtë muaj Demarkacioni do të jetë para deputetëve në Kuvend

Lajmi.net - 13.04.2017

SHBA-ja mbetet aleati më i veçantë i Kosovës në rrugëtimet veri-atlantike. Kështu ka thënë në edicionin e lajmeve qendrore në RTK, kryeparlamentari Kadri Veseli, duke folur për vizitën në Kosovë të ...

Senatori McCain në Bondsteel, jo porosia e tij përkrah ushtrisë amerikane për Ballkanin

Ina - 13.04.2017

Pas vizitës së tij zyrtare në Kuvendin e Kosovës, senatori amerikan, John McCain e ka kaluar pasditen në kampin amerikan ‘Bondsteel’. Në këtë kamp ai ka mbajtur takim më trupat amerikane.

Fjalimi i plotë i John McCain në Kuvendin e Kosovës: Shtetet e Bashkuara do t’ju mbështesin

SOT - 13.04.2017

Ky është fjalimi i senatorit amerikan John McCain i cili qëndroi sot (të enjten) në Kosovë ku edhe mbajti fjalim në Kuvend para deputetëve Ju faleminderit. Z. Kryetar i Kuvendit, Z.

Senatori amerikan John McCain viziton Prishtinën

Botasot - 13.04.2017

Sot do të qëndrojë në Kosovë për vizitë zyrtare, senatori amerikan, John McCain, i cili do t'u adresohet deputetëve të Kuvendit të Kosoëvs, gjatë një senace solemne.

Senatori amerikan John McCain sot viziton Kosovën

Telegrafi - 13.04.2017

Sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Kosovë, senatori amerikan John McCain, i cili do t’u adresohet deputetëve të Kuvendit të Kosovës, gjatë një seance solemne.

Senatori amerikan McCain viziton sot Kosovën

Ora news - 13.04.2017

Senatori amerikan John McCain do të vizitojë sot Kosovën. McCain pritet t’i drejtohet me një fjalim Kuvendit të Kosovës, i cili mblidhet në një seancë solemne.

Kjo është agjenda e senatorit McCain sot në Kosovë

Gazeta Express - 13.04.2017

Senatori amerikan, John McCain, do të qëndrojë sot për vizitë në Kosovë. Ai pritet të takojë liderët e institucioneve dhe partive ...

Senatori McCain mbërrinë në Kosovë

Zeri - 13.04.2017

Senatori amerikan, John McCain, ka mbërritur në Prishtinë, duke nisur kështu vizitën e tij dy ditëshe në Kosovë. Ai pritet të takojë liderët e institucioneve dhe partive politike.

Senatori John McCain sot në Kosovë, publikohet axhenda e takimeve

BalkanWeb - 13.04.2017

PRISHTINË- Senatori amerikan, John McCain mbërrin sot në Prishtinë ku do të mbajë një fjalim në seancën solemne të Kuvendit të Republikës së Kosovës, ndërkohë që zhvillon edhe takime me autoritetet e ...

McCain viziton Tiranën: A e ‘rrëmbeu’ ai politikën e Trump?

Mapo - 13.04.2017

Kryetari i Komisionit të Senatit amerikan për Shërbimet e Armatosura, Xhon McCain, viziton të premten Shqipërinë. McCain vjen në Tiranë në kuadër të një turi në Ballkan dhe do të takohet me ...

Senatori McCain arrin në Kosovë

Telegrafi - 13.04.2017

Senatori amerikan, John McCain, ka arritur në Prishtinë, duke nisur kështu vizitën e tij dy ditëshe në Kosovë. Ai pritet të takojë liderët e institucioneve dhe partive politike.

Çfarë kishte thënë McCain para se të mbështeste bombardimet e NATO’s kundër Serbisë

Gazeta Express - 13.04.2017

Më 7 tetor të vitit 1998, John McCain, e kishte theksuar se administrata e Clinton po e mashtron Kongresin Amerikan për gjendjen në Kosovë. Sipas një artikulli të publikuar në atë kohë në CNN, McCain ...

Veseli pret në takim senatorin McCain (FOTO)

Zeri - 13.04.2017

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli ka pritur në takim senatorin amerikan John McCain, raporton "Zeri.info" . Pas takimit me Veselin, senatori McCain do të mbajë një fjalim rasti para deputetëve ...

Seanca solemne e Kuvendit, McCain u flet deputetëve (LIVE)

Gazeta Express - 13.04.2017

Ka filluar seanca solemne në nder të vizitës që senatori amerikan po ia bën Kosovës si vazhdimësi e vizitave që u ka bërë shteteve të ...

Senatori McCain: Falë Nënë Terezës unë dhe gruaja ime kemi një vajzë të mrekullueshme

Gazeta Express - 13.04.2017

Senatori amerikan McCain në fjalimin e tij gjatë seancës solemne në Kuvendin e Kosovës i cili iu drejtua ligjvënsëve kujtoi një histori me Nënë ...

McCain: Miratimi i Demarkacionit, hap i rëndësishëm për të ardhmen e Kosovës

Gazeta Express - 13.04.2017

Senatori amerikan McCain në fjalimin e tij gjatë seancës solemne në Kuvendin e Kosovës iu drejtua ligjvënësve lidhur me çështjen e Demarkacionit me Malin e Zi.

LIVE: Nis seanca e Kuvendit, senatori McCain iu drejtohet deputetëve

Zeri - 13.04.2017

Senatori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, do t’iu drejtohet me një fjalë rasti në një seancë solemne që e ka organizuar Kuvendi i Kosovës me rastin e vizitës së tij në Kosovë.

McCain: Ushtria e Kosovës të bëhet përmes ndryshimeve kushtetuese (Foto)

Telegrafi - 13.04.2017

Senatori amerikan, John McCain në një adresim para deputetëve të Kuvendit të Kosovës tha se përkushtimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Kosovën është i vazhdueshëm, por ua bëri të qartë ...

McCain: Përkushimi i SHBA-ve për Kosovën mbetet i njëjtë (VIDEO)

Zeri - 13.04.2017

Senatori amerikan, John McCain pas takimit që pati me përfaqësues të shtetit të Kosovës, tani i është drejtuar me një fjalim të gjithë deputetëve të vendit.

Lista Serbe 'injoron' senatorin McCain (Foto)

Zeri - 13.04.2017

Në Kuvendin e Kosovës po mbahet një seancë solemne me rastin e vizitës së senatorit amerikan, John McCain. Hapjen e kësaj seance e bëri kryeparlamentari Kadri Veseli, i cili më pas i dha fjalën ...

Veseli: Mbështetja e SHBA-së për Kosovën kurrë nuk do të harrohet

Telegrafi - 13.04.2017

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në seancën solemne për senatorin amerikan, John McCain, tha se Kosova do të jetë një simbol i fuqisë dhe vlerave të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

McCain: Miratimi i Demarkacionit, hap i rëndësishëm për të ardhmen e Kosovës (VIDEO)

Zeri - 13.04.2017

Senatori amerikan, John McCain, në fjalimin e tij gjatë seancës solemne në Kuvendin e Kosovës iu drejtua ligjvënësve lidhur me çështjen e demarkacionit me Malin e Zi.

Senatori McCain: Ushtria të bëhet vetëm me ndryshimet kushtetuese

Zeri - 13.04.2017

Senatori amerikan, John McCain, e thekson edhe një here se Ushtria e Kosovës, duhet të bëhet me ndryshimet kushtetuese. “Siguria e Kosovës është e rrënjosur tek Shtetet e Bashkuara të Amerikës, NATO ...

McCain: Falë Nënë Terezës, tani unë kam një vajzë

Telegrafi - 13.04.2017

Senatori amerikan, John McCain në një adresim para deputetëve të Kuvendit të Kosovës tregoi një histori personale të shumë viteve më parë. Ai para deputetëve tregoi se diku para 24 vitesh gjatë një ...

Veseli: Mbështetja e SHBA-së për Kosovën kurrë nuk do të harrohet

Zeri - 13.04.2017

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në seancën solemne për senatorin amerikan, John McCain, tha se Kosova do të jetë një simbol i fuqisë dhe vlerave të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Lista Srpska injoroi senatorin McCain

Botasot - 13.04.2017

Në Kuvendin e Kosovës përmes një seance solemne senatori amerikan John McCain, u është drejtuar deputetëve të Kosovës. Por në seancë nuk kanë marrë pjesë deputetët e Listës Serbe.

McCain lëvdon Kosovën për luftën kundër terrorizmit

Zeri - 13.04.2017

Senatori amerikan, John McCain, në fjalimin e tij gjatë seancës solemne në Kuvend ka lavdëruar edhe angazhimin e institucioneve të Kosovës për luftimin e terrorizimit.

Rrëfimi prekës i senatorit amerikan: Falë Nënë Terezës tani unë kam një vajzë

BalkanWeb - 13.04.2017

Senatori amerikan, John McCain në një adresim para deputetëve të Kuvendit të Kosovës tregoi një histori personale të shumë viteve më parë me misionaren shqiptare sot e shenjtë Nënë Terezën.

Veseli-McCain'it: FSK'në do ta transformojmë në koordinim me partnerët dhe SHBA'në

Gazeta Express - 13.04.2017

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, në takimin m​e Senatorin amerikan John McCain, kanë diskutuar edhe për ushtrinë e Kosovës, me ç’rast senatori amerikan McCain bëhet e ditur të ketë thënë se Kosova ...

Kryediplomati gjerman dhe Senatori McCain nuk e bindin opozitën për demarkacionin

Gazeta Express - 13.04.2017

Porosia senatorit amerikan, John McCain dhe e ministrit të Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Sigmar Gabriel që Kosova sa më shpejt të ratifikoj demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, në mënyrë që të ...

McCain: Nënë Tereza na luti për adoptimin e dy vajzave, njëra prej tyre është vajza ime

Zeri - 13.04.2017

Senatori amerikan, John McCain në një adresim para deputetëve të Kuvendit të Kosovës tregoi një histori personale të shumë viteve më parë. Ai para deputetëve tregoi se diku para 24 vitesh gjatë një ...

Komunikata e Qeverisë: McCain e përgëzoi Mustafën për lidershipin

Gazeta Express - 13.04.2017

Në një komunikatë të dërguar nga Qeveria e Kosovës për takimin midis kryeministrit Isa Mustafa dhe Senatorit amerikan John McCain, thuhet se ky i fundit e përgëzoi Mustafën për lidershipin në ...

Mustafa: Përkrahja e SHBA-ve vitale për Kosovën dhe rajonin

Zeri - 13.04.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti sot në takim Senatorin Amerikan, John McCain. Gjatë takimit, kryeministri Mustafa dhe Senatori McCain, biseduan për bashkëpunimin ndërmjet dy ...

Garanton senatori McCain: SHBA nuk do ta lërë vetëm Kosovën. Demarkacioni, me rëndësi

BalkanWeb - 13.04.2017

PRISHTINE – Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk do ta lënë vetëm Kosovën dhe Uashingtoni mbetet i përkushtuar ta ndihmojë atë. Këtë e ka deklaruar të enjten në Prishtinë, senatori John McCain, në një ...

Fjalimi i plotë i Senatorit McCain: Amerika – dhe unë – do të jemi me ju

Gazeta Express - 13.04.2017

Ky është fjalimi i senatorit amerikan John McCain i cili qëndroi sot (të enjten) në Kosovë ku edhe mbajti fjalim në Kuvend para ...

McCain e quan Kadri Veselin lider të madh, tregon edhe arsyet (Video)

Telegrafi - 13.04.2017

Senatori amerikan, John McCain, e ka quajtur sot kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, lider të madh. McCain e ka bërë këtë deklaratë gjatë një prononcimi për mediat, pas përfundimit të seancës solemne ...

​McCain e quan Kadri Veselin 'lider të madh' (Video)

Zeri - 13.04.2017

Senatori amerikan, John McCain, e ka quajtur sot Kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, “lider të madh”. McCain e ka bërë këtë deklaratë gjatë një prononcimi për mediat, pas përfundimit të seancës solemne ...

Deputetët e koalicionit qeverisës, rrethojnë McCainin (Foto)

Zeri - 13.04.2017

Deputetët e koalicionit PDK-LDK, e kanë pritur mirë senatorin McCain, sot në Kuvendin e Kosovës. Shumë prej deputetëve, e kanë rrethuar atë duke mos e lënë që të largohet për disa minuta.

Fjalimi i plotë i Senatorit McCain: Amerika – dhe unë – do të jemi me ju

Zeri - 13.04.2017

Ky është fjalimi i senatorit amerikan John McCain i cili qëndroi sot (të enjten) në Kosovë ku edhe mbajti fjalim në Kuvend para deputetëve Ju faleminderit. Z. Kryetar i Kuvendit, Z. President, Z.

Porosia e McCain: Ushtria vetëm me ndryshime kushtetuese

Mapo - 13.04.2017

Senatori amerikan, John McCain ka porositur Kosovën të bëjë veprimet e duhura për progres. Ai gjatë qëndrimit të tij në Kuvendin e Kosovës, nga ku pritet votimi i demarkacionit të kufirit me Malin e ...

Demarkacioni do të jetë para deputetëve në Kuvend këtë muaj, thotë Veseli

Gazeta Express - 13.04.2017

SHBA'ja mbetet aleati më i veçantë i Kosovës në rrugëtimet veri-atlantike. Kështu ka thënë në edicionin e lajmeve qendrore në RTK, kryeparlamentari Kadri Veseli, duke folur për vizitën në Kosovë të ...

Veseli: Demarkacioni këtë muaj, ushtria këtë vit

Zeri - 13.04.2017

SHBA'ja mbetet aleati më i veçantë i Kosovës në rrugëtimet veri-atlantike. Kështu ka thënë në edicionin e lajmeve qendrore në RTK, kryeparlamentari Kadri Veseli, duke folur për vizitën në Kosovë të ...

McCain: Pajtimi me Serbinë jo i pamundur, SHBA përkrah Kosovës

Ora news - 13.04.2017

Senatori i Shteteve të Bashkuara, John McCain, gjatë fjalimit të tij në parlamentin e kosovar, ka deklaruar se pavarësisht vështirësive, pajtimi mes Kosovës dhe Serbisë është një proçes i mundshëm.

Senatori amerikan John McCain sot viziton Kosovën

Alb Portali - 13.04.2017

Sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Kosovë, senatori amerikan John McCain, i cili do t’u adresohet deputetëve të Kuvendit të Kosovës, gjatë një seance solemne. Loading...

Senatori McCain në Kosovë, takon Veselin

Java News - 13.04.2017

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur në takim senatorin amerikan, John McCain. Takimi në mes të kryeparlamentarit dhe senatorit amerikan u zhvillua larg mediave dhe për pak kohë pritet ...

McCain në Kuvendin e Kosovës lavdëron luftën kundër terrorizmit dhe idenë e FSK

Java News - 13.04.2017

Senatori amerikan John McCain ka treguar qëllimin e vizitës së tij në Kosovë dhe kërkoi falje për shkak të kohës së shkurtër që ka në dispozicion sepse pas Kosovës ai do të qëndrojë edhe në vende te ...

Rrëfimi prekës i senatorit John McCain: Falë Nënë Terezës tani unë kam një vajzë

Alb Portali - 13.04.2017

Senatori amerikan, John McCain në një adresim para deputetëve të Kuvendit të Kosovës tregoi një histori personale të shumë viteve më parë me misionaren shqiptare sot e shenjtë Nënë Terezën. Loading...

Porosia e McCain: Ushtria, vetëm me ndryshime kushtetuese

Flaka - 13.04.2017

Senatori amerikan, John McCain ka porositur Kosovën të bëjë veprimet e duhura për progres. Ai gjatë qëndrimit të tij në Kuvendin e Kosovës, nga ku pritet votimi i demarkacionit të kufirit me Malin e ...

Senatori McCain konfirmon mbështetjen e palëkundur të SHBA-së për Kosovën

Kosova Live - 13.04.2017

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur në takim Senatorin amerikan, John McCain, ku kanë diskutuar për bashkëpunimin bilateral mes Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të ...

Përkrahja e SHBA-ve vitale për Kosovën dhe rajonin, thotë Mustafa

Kosova Live - 13.04.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti sot në takim Senatorin Amerikan, John McCain. Gjatë takimit, kryeministri Mustafa dhe Senatori McCain, biseduan për bashkëpunimin ndërmjet dy ...

McCain: Nënë Tereza na luti për adoptimin e dy vajzave, njëra prej tyre është vajza ime

Antpress - 13.04.2017

Senatori amerikan John McCain në fjalimin e tij në Kuvendin e Kosovës, ka rrëfyer se Nënë Tereza para 24 vjetësh e kishte lutur atë dhe gruan e tij që të adoptonte dy vajza nga Bangladeshi.

McCain: Amerika është shteti më i fuqishëm në planet, mund t’i bëjmë dy gjëra përnjëherë

Ina - 12.04.2017

Senatori i Amerikës, John McCain ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë vendi më i fuqishëm në planet. Ai ka thënë se sulmi ndaj bazës ajrore në Siri, nuk e pengon luftën e këtij shteti ...

McCain viziton Kosovën

Top Channel - 12.04.2017

Senatori amerikan, njëherësh ish-kandidat për Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, viziton të enjten Kosovën. Gjatë kësaj ndalese është parashikuar dhe mbajtja e një fjalimi ...

McCain: Rusët janë të papranueshëm në Ballkan, të forcojmë NATO-n në këtë pjesë

Lajmi.net - 12.04.2017

Senatori me ndikim i SHBA-së, John McCain, ka thënë në Podgoricë se sjellja e Rusisë në rajon është e papranueshme. Ai tha se për këtë arsye më shumë se kurrë është e nevojshme që të forcojmë ...

McCain: Të forcojmë NATO-n në Ballkan për t?i ndalur ?vrullin? Rusisë

Albeu.com - 12.04.2017

Senatori me ndikim i SHBA-ve, John McCain, është shprehur nga Podgorica se sjellja e Rusisë në rajon është e papranueshme . Sipas tij, për këtë arsye më shumë se kurrë është e nevojshme që të ...

Senatori McCain nderohet nga Thaçi me medaljen “Urdhri i Lirisë”

Portalb - 12.04.2017

Senatori amerikan John McCain i cili nesër do ta vizitojë Kosovën, për nder të së cilit do të mbahet edhe një seancë solemne në Kuvendin e Kosovës, do të nderohet nga Presidenti Thaçi me medaljen ...

Senatori amerikan McCain, të enjten në Kosovë

Botasot - 12.04.2017

Senatori amerikan, njëherësh ish- kandidati për presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, do të vizitojë të enjten Kosovën. Në kuadër të kësaj vizite, McCain do t’i adresohet ...

Senatori amerikan McCain të enjten në Kosovë

Telegrafi - 12.04.2017

Senatori amerikan, njëherësh ish- kandidati për presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, do të vizitojë të enjten Kosovën. Në kuadër të kësaj vizite, McCain do t’i adresohet ...

McCain: Nuk do të ketë përsëri luftë në ish-Jugosllavi

Ora news - 12.04.2017

Senatori amerikan, John McCain sot ka qëndruar për një vizitë zyrtare në Sarajevë. Ai në një konferencë për media ka thënë se në ish-Jugosllavi nuk do të ketë përsëri luftë, por që kërkon vëmendje më ...

McCain viziton Kosovën

Mapo - 12.04.2017

Senatori amerikan, njëherësh ish-kandidat për Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, viziton të enjten Kosovën. Gjatë kësaj ndalese është parashikuar dhe mbajtja e një fjalimi ...

Pas Serbisë, senatori amerikan John McCain viziton të enjten Kosovën

BalkanWeb - 12.04.2017

PRISHTINE- Senatori amerikan, njëherësh ish-kandidat për Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, viziton të enjten Kosovën. Gjatë kësaj ndalese është parashikuar dhe mbajtja e ...

McCain në Bosnje: I shqetësuar për influencën ruse. Nesër në Kosovë

Ora news - 12.04.2017

Senatori republikan i Shteteve të Bashkuara, John McCain, i cili pritet të vizitojë vendin tonë të premten, ka shprehur shqetesimin për ndërhyrjen e Rusisë në çështjet e brendshme të Bosnje ...

McCain: Sjellja e Rusisë në rajon, e papranueshme

Telegrafi - 12.04.2017

Sjellja e Rusisë në rajon, por edhe në botë, nuk është e pranueshme në këtë kohë dhe kjo kërkon reagimet tona të përbashkëta, është porosia e senatorit amerikan John McCain, i cili të mërkurën po ...

McCain: Rusët janë të papranueshëm në Ballkan, të forcojmë NATO-n në këtë pjesë

Zeri - 12.04.2017

Senatori me ndikim i SHBA-së, John McCain, ka thënë në Podgoricë se sjellja e Rusisë në rajon është e papranueshme. Ai tha se për këtë arsye më shumë se kurrë është e nevojshme që të forcojmë ...

Senatori McCain në Kosovë, do të nderohet me medaljen “Urdhri i Lirisë”

Telegrafi - 12.04.2017

Senatori amerikan, John McCain do të jetë nesër për një vizitë zyrtare dy ditëshe në Kosovë. McCain do të ketë takime me krerët institucional të Kosovës.

Senatori McCain në Kosovë, do të nderohet me medaljen 'Urdhri i Lirisë'

Zeri - 12.04.2017

Presidenca tashmë ka bërë të gjitha përgatitjet për ardhjen e senatorit amerikan, John McCain në Kosovë, duke filluar nga vendosja e billbordave në rrugët e kryeqytetit deri të përgatitjet teknike ...

Senatori McCain nderohet nga Thaçi me medaljen "Urdhri i Lirisë"

Gazeta Express - 12.04.2017

Senatori amerikan John McCain i cili nesër do ta vizitojë Kosovën, për nder të së cilit do të mbahet edhe një seancë solemne në Kuvendin e Kosovës, do të nderohet nga Presidenti Thaçi me medaljen ...

McCain mbështet anëtarësimin e Malit të Zi në NATO

Botasot - 12.04.2017

Senatori amerikan, John McCain ka thënë se pranimi i Malit të Zi në NATO është vendimtar në stabilitetin e rajonit, pas aksioneve të Rusisë , të cilat ai i quajti “të papranueshme”.

Delawie: John McCain një mik i madh i Kosovës

Zeri - 12.04.2017

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka përshëndetur vizitën e John McCain Senatorit Amerikan njëherësh Drejtuesi i Komitetit në Senat për Forcat e Armatosura, duke ...

McCain kritikon përpjekjet ruse për të ndërhyrë në Ballkan

Mapo - 12.04.2017

Senatori amerikan John McCain përgëzoi Malin e Zi për anëtarësimin e pritshëm në NATO dhe kritikoi përpjekjet e dyshuara të Rusisë për të ndërhyrë në Ballkan.

A ishte shuplakë për Ivanovin anashkalimi që ia bëri senatori McCain Maqedonisë ?

Flaka - 12.04.2017

A ishte shuplakë për Ivanovin anashkalimi që ia bëri senatori McCain Maqedonisë ? Maqedonia është i vetmi vend në Ballkanin Perëndimor, që nuk është përfshirë në turneun e senatorit amerikan John ...

McCain anashkalon Maqedoninë në vizitën në Ballkan

Portalb - 11.04.2017

Maqedonia është vendi i vetëm në Ballkanin Perëndimor që nuk është pjesë e turneut të senatorit amerikan John McCain. Fakti që ky senator, me ndikim nga radhët e republikanëve dhe ish kandidat për ...

McCain anashkalon Maqedoninë në vizitën në Ballkan

Lajm - 11.04.2017

Maqedonia është vendi i vetëm në Ballkanin Perëndimor që nuk është pjesë e turneut të senatorit amerikan John McCain. Fakti që ky senator, me ndikim nga radhët e republikanëve dhe ish kandidat për ...

Senatori John McCain të enjten i drejtohet Kuvendit të Kosovës

Lajmi.net - 11.04.2017

Senatori amerikan nga kampi republikan dhe ish kandidati për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain të enjten do t’u drejtohet deputetëve të Kuvendit të Kosovës.

Senatori John McCain i jep një "mësim të mirë" Gruevskit dhe Ivanovit

Albeu.com - 11.04.2017

Senatori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John Mçain , gjatë vizitës në disa vende të rajonit, ka refuzuar të ndalojë në Maqedoni. Sipas analistëve, anashkalimi i Maqedonisë nga republikani me ...

Kryetari i Senatit amerikan të premten në Shqipëri, takime me krerët e shtetit

SOT - 11.04.2017

Kryetari i Senatit amerikan për shërbimet e armatosura dhe ish-kandidati presidencial, John McCain do të vizitojë Shqipërinë ditën e premte, si pjesë e turit të tij ballkanit.

McCain i shqetësuar me ndërhyrjen e Rusisë në Bosnje

Lajmi.net - 11.04.2017

Senatori republikan i Shteteve të Bashkuara, John McCain, tha se është i shqetësuar me ndërhyrjen e Rusisë në çështjet e brendshme të Bosnje dhe Hercegovinës.

Kriza politike/ John McCain në Tiranë, thirrje për dialog

SOT - 11.04.2017

Një fakt i tillë është bërë i ditur nga burime diplomatike, që konfirmojnë se në axhendën e senatorit përfshihen një sërë takimesh me presidentin Nishani, kryeministrin Rama, kryetarin e parlamentit ...

McCain nuk beson se do të ketë përsëri luftë në ish-Jugosllavi

Lajmi.net - 11.04.2017

Senatori amerikan, John McCain sot ka qëndruar për një vizitë zyrtare në Sarajevë. Ai në një konferencë për media ka thënë se në ish-Jugosllavi nuk do të ketë përsëri luftë, por që kërkon vëmendje më ...

McCain: Amerika është shteti më i fuqishëm në planet

Lajmi.net - 11.04.2017

Senatori i Amerikës, John McCain ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë vendi më i fuqishëm në planet. Ai ka thënë se sulmi ndaj bazës ajrore në Siri, nuk e pengon luftën e këtij shteti ...

Senatori McCain, shuplakë Ivanovit. Shmang Maqedoninë në turin ballkanik

Top Channel - 11.04.2017

Maqedonia është i vetmi vend në Ballkanin Perëndimor, që nuk është përfshirë në turneun e senatorit amerikan John McCain. Fakti që politikani me shumë ndikim nga radhët e republikanëve dhe ...

McCain nuk viziton Maqedoninë shkaku i krizës politike

Lajmi.net - 11.04.2017

Senatori amerikan John McCain e anashkaloi Maqedoninë, pasi nuk është zgjidhur kriza politike dhe se këtu nuk ka bashkbisedues. Veprimi i tij është mesazh i fuqishëm se diçka nuk është në rregull me ...

McCain: Amerika është shteti më i fuqishëm në planet

Albeu.com - 11.04.2017

Për senatorin amerikan, John McCain, Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë vendi më i fuqishëm në planet . Ai ka thënë se sulmi ndaj bazës ajrore në Siri, nuk e pengon luftën e këtij shteti edhe ndaj ...

E papritur: Vuçiq u friksohet shqiptarëve

Botasot - 11.04.2017

Dje në Beograd për një vizitë zyrtare ka qëndruar senatori amerikan John McCain, i cili u takua me presidentin e zgjedhur serb, Aleksander Vuçiq. Në takimin e tyre, temë bisede ishte edhe Kosova.

McCain viziton Sarajevën

Botasot - 11.04.2017

Kryesuesi i Komitetit për forca të armatosura të Senatit amerikan dhe ish kandidati republikan për president të SHBA-ve, senatori John McCain do të qëndrojë sot për vizitë në Sarajevë.

McCain viziton Sarajevën

Telegrafi - 11.04.2017

Kryesuesi i Komitetit për forca të armatosura të Senatit amerikan dhe ish kandidati republikan për president të SHBA-ve, senatori John McCain do të qëndrojë sot për vizitë në Sarajevë.

Senator McCain të enjten i drejtohet Parlamentit të Kosovës

Gazeta Express - 11.04.2017

Senatori amerikan nga kampi republikan, dhe ish kandidati për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, të enjten do t’u drejtohet deputetëve të Kuvendit të Kosovës me një ...

Senator McCain të enjten i drejtohet Parlamentit të Kosovës

Zeri - 11.04.2017

Senatori amerikan nga kampi republikan, dhe ish kandidati për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, të enjten do t’u drejtohet deputetëve të Kuvendit të Kosovës me një fjalim.

McCain anashkalon Maqedoninë në vizitën në Ballkan

Botasot - 11.04.2017

Maqedonia është vendi i vetëm në Ballkanin Perëndimor që nuk është pjesë e turneut të senatorit amerikan John McCain. Fakti që ky senator, me ndikim nga radhët e republikanëve dhe ish kandidat për ...

McCain: Këtë pjesë të botës e vlerësoj shumë të rëndësishme

Telegrafi - 11.04.2017

Kryesuesi i Komitetit për forca të armatosura të Senatit amerikan, senatori John McCain tha të martën në Sarajevë se turneu i tij në vendet e rajonit dhe më gjerë nënkupton se këtë pjesë të botës e ...

McCain anashkalon Maqedoninë në vizitën e tij në Ballkan

Telegrafi - 11.04.2017

Maqedonia është vendi i vetëm në Ballkanin Perëndimor që nuk është pjesë e turneut të senatorit amerikan John McCain. Fakti që ky senator, me ndikim nga radhët e republikanëve dhe ish kandidat për ...

McCain të enjten i drejtohet Kuvendit të Kosovës

Telegrafi - 11.04.2017

Siç bëhet e ditur në një njoftim të Kuvendit të Kosovës, senatori amerikan John McCain të enjten do të vizitojë Kosovën. Po sipas të njëjtit njoftim, senatori McCain do t’i drejtohet Kuvendit të ...

McCain: Nuk besoj se do të ketë luftë

Telegrafi - 11.04.2017

Kryesuesi i Komitetit për forca të armatosura të Senatit amerikan, senatori John McCain, deklaroi të martën në Sarajevë se nuk beson që në këto hapësira do të ketë luftë, por ekzistojnë rajone të ...

McCain: Nuk do të ketë përsëri luftë në ish-Jugosllavi

Zeri - 11.04.2017

Senatori amerikan, John McCain sot ka qëndruar për një vizitë zyrtare në Sarajevë. Ai në një konferencë për media ka thënë se në ish-Jugosllavi nuk do të ketë përsëri luftë, por që kërkon vëmendje më ...

Amerika është shteti më i fuqishëm në planet, kujton McCain

Gazeta Express - 11.04.2017

Senatori amerikan, John McCain, ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë vendi më i fuqishëm në ...

McCain kundërpeshon Trump: Ajo që ndodh në Europën Lindore, me rëndësi vitale për sigurinë e SHBA

Respublica - 11.04.2017

Senatori amerikan John McCain ka deklaruar gjatë takimit me kryeministrin/president serb. Aleksandër Vuçiç, se do të informojë Senatin, presidentin dhe popullin amerikan se “ çdo gjë që ndodh në ...

McCain: Rusia e dinte sulmin kimik të Sirisë

Java News - 11.04.2017

Senatori republikan i Shteteve të Bashkuara, John McCain, akuzoi Rusinë për bashkëpunim me Sirinë në kryerjen e një sulmi të dyshuar kimik. Forcat e regjimit sirian dyshohet se kanë kryer sulmin ...

Senatori John McCain zbarkon në Tiranë, takime me krerët e shtetit, mesazhet e vizitës

Java News - 11.04.2017

Sen. John McCain, R-Ariz., speaks to LULAC on Tuesday, July 8, 2008 in Washington. (WDCPIX.COM/Lauren Victoria Burke) John McCein, kandidati presidencial amerikan dhe kryetar i komisionit te senatit ...

John McCain të premten në Shqipëri, takime me krerët e shtetit

Alb Portali - 11.04.2017

Kryetari i Senatit amerikan për shërbimet e armatosura dhe ish-kandidati presidencial, John McCain do të vizitojë Shqipërinë ditën e premte, si pjesë e turit të tij ballkanit. Loading...

McCain të enjten kthehet në Prishtinë dhe flet në Kuvend të Kosovës

Java News - 11.04.2017

Senatori amerikan John McCain të enjten do të vizitojë Kosovën. Sipas njoftimit nga Kuvendi i Kosovës, senatori McCain do t’i drejtohet Kuvendit të Kosovës më 13 prill me fillim nga ora 14:30, ...

Ja pse McCain nuk e vizitoi Maqedoninë

Flaka - 11.04.2017

Senatori amerikan John McCain e anashkaloi Maqedoninë, pasi nuk është zgjidhur kriza politike dhe se këtu nuk ka bashkbisedues. Veprimi i tij është mesazh i fuqishëm se diçka nuk është në rregull me ...

McCain viziton Serbinë, diskuton me Vuçiqin për Kosovën

Ina - 10.04.2017

Senatori amerikan John McCain do të arrijë sot në Beograd ku do të takohet me kryeministrin serb Aleksandar Vuçiq. Vuçiç tha se me McCain do të diskutojnë mbi situatën në Serbi dhe ...

McCain viziton Serbinë, diskuton me Vuçiqin për Kosovën

Lajm - 10.04.2017

Senatori amerikan, John McCain do të arrijë sot në Beograd ku do të takohet me kryeministrin serb Aleksandar Vuçiq. Vuçiç tha se me McCain do të diskutojnë mbi situatën në Serbi dhe Kosovë, ...

Senatori i Trump viziton Serbinë, do diskutojë për Kosovën

Albeu.com - 10.04.2017

Senatori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, pritet të zhvillojë sot një vizitë në Beograd. Sipas agjendës së tij, McCain do të takohet me kryeministrin serb Aleksandar Vuçiç.

Senatori i Trump viziton Serbinë, do diskutojë për Kosovën

Lajm - 10.04.2017

Senatori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, pritet të zhvillojë sot një vizitë në Beograd. Sipas agjendës së tij, McCain do të takohet me kryeministrin serb Aleksandar Vuçiç.

Senatori amerikan takohet me Vuçiqin, temë kryesore Kosova

Lajmi.net - 10.04.2017

John McCain, senator amerikan sot është takuar me presidentin e zgjedhur të Serbisë, Aleksandr Vuçiq. Vuçiqi ka deklaruar se temë kryesore diskutimi do të jetë raporti ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ...

Vuçiq dhe McCain kërkojnë që dialogu Prishtinë-Beograd të vazhdojë sa më shpejt

Lajmi.net - 10.04.2017

Senatori amerikan, John McCain dhe presidenti i zgjedhur i Serbisë, Aleksandr Vuçiq kanë folur para gazetarëve pas takimit që patën në Beograd. Vuçiq ka thënë se në këtë takim është folur për tre ...

McCain: Zhvillimet në Ballkan, me rëndësi të madhe për SHBA-të

Lajmi.net - 10.04.2017

Senatori amerikan, John McCain, ka thënë sot në Beograd se çdo gjë që ndodhë në pjesën lindore të Evropës është e rëndësisë jetike për sigurinë e Shteteve të Bashkuara.

Vuçiç takon McCain, kërkojnë vazhdimin e dialogut Prishtinë-Beograd

Albeu.com - 10.04.2017

Senatori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain ka takuar sot presidentin e ri të Serbisë, Aleksandr Vuçiç. Aya kanë biseduar për ruajtjen e paqes, stabilitetin në rajon dhe raportet ...

McCain dhe Vuçiq ngatërrojnë vendet

Lajmi.net - 10.04.2017

Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiq dhe senatori amerikan, John McCain gabimisht kanë ndërruar vendet gjatë konferencës për shtyp. Vuçiq ka qëndruar para flamurit amerikan ndërsa McCain para atij ...

Këtë javë senatori amerikan viziton edhe Prishtinën

Lajmi.net - 10.04.2017

Senatori amerikan, John McCain gjatë kësaj jave pritet të qëndrojë në një vizitë në Prishtinë. Këtë e ka konfirmuar vet McCain gjatë konferencës për media para gazetarëve, ku u takua me kryeministrin ...

McCain në Serbi: Dialogoni me shqiptarët

Top Channel - 10.04.2017

Senatori amerikan, John McCain, dhe presidenti i zgjedhur i Serbisë, Aleksandar Vuçiç kanë folur para gazetarëve pas takimit që patën në Beograd. Vuçiç është shprehur se, në takim është folur për tri ...

Vuçiç dhe senatori amerikan nuk diskutuan për njohjen e Kosovës

Albeu.com - 10.04.2017

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçic , është takuar me senatorin amerikan , John McCain me të cilin ka biseduar edhe siç për dialogun me Kosovën, por edhe për njohjen eventuale të pavarësisë së ...

McCain: Rusia “bashkëpunoi” me Sirinë në sulmin kimik

Portalb - 10.04.2017

Senatori republikan i Shteteve të Bashkuara, John McCain, akuzoi Rusinë për bashkëpunim me Sirinë në kryerjen e një sulmi të dyshuar kimik, transmeton REL.

McCain ia bën të qartë Vuçiqit: Guxoni e bëjeni këtë gjë me Kosovën!

Lajm - 10.04.2017

Senatori amerikan, John McCain, dhe presidenti i zgjedhur i Serbisë, Aleksandar Vuçiq kanë folur para gazetarëve pas takimit që patën në Beograd. Vuçiq është shprehur se, në takim është folur për tri ...

McCain shkon sot në Beograd, për të folur rreth Kosovës

Gazeta Express - 10.04.2017

Senatori amerikan John McCain sot shkon në Beograd dhe atje takohet me kryeministrin e Serbisë Aleksandar Vuçiqin për të biseduar për Kosovën, transmeton ...

McCain viziton Serbinë, diskuton me Vuçiqin për Kosovën

Telegrafi - 10.04.2017

Senatori amerikan, John McCain do të arrijë sot në Beograd ku do të takohet me kryeministrin serb Aleksandar Vuçiq. Vuçiç tha se me McCain do të diskutojnë mbi situatën në Serbi dhe Kosovë, ...

Senatori McCain sot në Beograd, Vuçiq: Kosova, vështirë për t’u mbajtur gjatë në bisedë

Botasot - 10.04.2017

Senatori amerikan John McCain pritet të mbërrijë sot në Beograd për të biseduar me kryeministrin serb Aleksandar Vuçiq. Vuçiq tha se me senatorin amerikan do të diskutojë situatën në Kosovë dhe Serbi.

Vuçiq pas takimit me Senatorin McCain: T’i vazhdojmë bisedimet me shqiptarët

Gazeta Express - 10.04.2017

Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka pritur sot në Beograd Senatorin John McCain, i cili po qëndron për vizitë në vendet e rajonit. Vuçiq pas takimit me ish-kandidatin për President të SHBA’ve ...

Vuçiq dhe McCain kërkojnë që dialogu Prishtinë-Beograd të vazhdojë sa më shpejt

Telegrafi - 10.04.2017

Senatori amerikan, John McCain dhe presidenti i zgjedhur i Serbisë, Aleksandr Vuçiq kanë folur para gazetarëve pas takimit që patën në Beograd. Vuçiq ka thënë se në këtë takim është folur për tri ...

McCain takohet me Vuçiq, ja për çfarë diskutuan

Botasot - 10.04.2017

Senatori amerikan, John McCain dhe presidenti i zgjedhur i Serbisë, Aleksandar Vuçiq kanë folur para gazetarëve pas takimit që patën në Beograd. Vuçiq ka thënë se në këtë takim është folur për tri ...

Këtë javë senatori amerikan viziton edhe Prishtinën

Botasot - 10.04.2017

Senatori amerikan, John McCain gjatë kësaj jave pritet të qëndrojë në një vizitë në Prishtinë. Këtë e ka konfirmuar vet McCain gjatë konferencës për media para gazetarëve, ku u takua me kryeministrin ...

Senatori amerikan gjatë kësaj jave viziton Prishtinën

Gazeta Express - 10.04.2017

Senatori amerikan, John McCain gjatë kësaj jave pritet të qëndrojë në një vizitë në ...

Vuçiq dhe McCain kërkojnë që dialogu Prishtinë-Beograd të vazhdojë sa më shpejt

Zeri - 10.04.2017

Senatori amerikan, John McCain dhe presidenti i zgjedhur i Serbisë, Aleksandr Vuçiq kanë folur para gazetarëve pas takimit që patën në Beograd. Vuçiq ka thënë se në këtë takim është folur për tre ...

Këtë javë senatori amerikan viziton edhe Prishtinën

Zeri - 10.04.2017

Senatori amerikan, John McCain gjatë kësaj jave pritet të qëndrojë në një vizitë në Prishtinë. Këtë e ka konfirmuar vet McCain gjatë konferencës për media para gazetarëve, ku u takua me kryeministrin ...

Vuçiç takohet me senatorin amerikan: T’i vazhdojmë bisedimet me shqiptarët

Mapo - 10.04.2017

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka pritur sot në Beograd senatorin John McCain, i cili po qëndron për vizitë në vendet e rajonit. Vuçiç pas takimit me ish-kandidatin për President të ...

McCain: Rusia 'bashkëpunoi' me Sirinë në sulmin kimik

Zeri - 10.04.2017

Senatori republikan i Shteteve të Bashkuara, John McCain, akuzoi Rusinë për bashkëpunim me Sirinë në kryerjen e një sulmi të dyshuar kimik. Forcat e regjimit sirian dyshohet se kanë kryer sulmin ...

McCain në Serbi, merr pjesë te ushtrimet antiterroriste

Java News - 10.04.2017

John McCain, senator amerikan po qëndron për një vizitë zyrtare në Serbi. Ai është takuar me kryeministrin serb Aleksandar Vuçiq, transmeton Koha.net.

McCain thotë se Rusia e dinte për sulmin kimik të Sirisë

Alb Portali - 10.04.2017

Senatori republikan i Shteteve të Bashkuara, John McCain, akuzoi Rusinë për bashkëpunim me Sirinë në kryerjen e një sulmi të dyshuar kimik. Loading...